Komentārs

Sinoptiskā situācija, kas gada sākumā mums atnesa negaidīti aukstu un sniegotu laiku, tagad ir sagādājusi pārsteidzoši agru vasaru (Latvijas austrumpusē noteikti). Diennakts vidējā gaisa temperatūra uzkāpusi līdz pat +20 grādiem, kas ir teju 10 grādi virs normas.

Lielākais aukstums ziemā un lielākais karstums vasarā veidojas anticiklonos virs sauszemes. Pie mums laika apstākļus visbiežāk nosaka Atlantijas cikloni, kas no Atlantijas okeāna dodas garām Islandei uz Skandināvijas pusi. Šādā situācijā dominē DR vēji, kas nes salīdzinoši siltu laiku ziemā un mēreni siltu laiku vasarā.

Gan ziemas mēnešos, gan aizvadītajās dienās spēcīgs anticiklons nobloķēja Atlantijas ciklonu iestaigāto taciņu. Līdz ar to atlantisko gaisa masu vietā Eiropā varēja ieplūst gaisa masas no citām pusēm. Gar bloķējošā anticiklona austrumu malu no ziemeļiem ieplūda arktiskās gaisa masas, aizvadītajās dienās tās saldēja Eiropas rietumu un centrālo daļu, sākotnēji arī Skandināviju. Virs Eiropas izveidojās plaša ciklonu sistēma, gar kuras rietumu malu uz dienvidiem tātad plūda aukstums, bet gar austrumu malu uz ziemeļiem devās siltums.

Ļoti siltas gaisa masas nostiprinājās anticiklonā virs Krievijas, tās izpletās uz rietumiem, sasniedzot gan Baltijas valstis, gan Skandināviju. Vietām Krievijā temperatūra pat pakāpās virs +30 grādiem, +30 grādi reģistrēti Arhangeļskā pie Baltās jūras, tikpat augsta temperatūra fiksēta arī Somijā. Lieki piebilst, ka pārspēti daudzi karstuma rekordi.

Ūdens iesilst daudz lēnāk, Botnijas līča ziemeļos vēl nav izkusis ledus, bet Baltijas jūras centrālajā daļā ūdens virsmas temperatūra pārsvarā nav augstāka par +6 grādiem, Rīgas jūras līča centrālajā daļā tā varētu būt ap +8 grādiem. Tāpēc ir tikai loģiski, ka šajās dienās Latvijas piekrastē bieži vien ir daudz aukstāks nekā valsts austrumos, lai gan gaisa temperatūra 1-2 kilometru augstumā ir līdzīga.

Valdot lieliem temperatūras kontrastiem, ļoti izteikts ir brīzes efekts, kad piekrastē vējš iegriežas no ūdens puses. Piemēram, Rīgā 14. maijā modeļi vienprātīgi prognozēja vēju no austrumu puses, taču arī šādā situācijā vējš pamanījās iegriezties no līča (ZR). Turklāt siltās gaisa masas ir arī diezgan mitras, tādēļ, tām plūstot pāri aukstajam ūdenim, bieži veidojas migla, kas var ilgstoši neizklīst.

Arī tuvākajās dienās (aptuveni līdz 20. maijam), pie mums dominēs šīs pašas gaisa masas. Spēcīgi cikloni vai anticikloni tiešā Latvijas tuvumā netiek prognozēti, piekrastes rajonos vējš bieži pūtīs no jūras/līča puses, nesot vēsumu, tāpat bieži iespējama migla. Vismaz dažās dienās un dažviet gaidāmi arī negaisi un lietusgāzes. Tālākas prognozes pieļauj krietni aukstāku gaisa masu ieplūšanu no ziemeļiem. Agrāk vai vēlāk tas notiks, jo, kopumā ņemot, dabā viss ir līdzsvarā, gan laikā, gan telpā.

19. maijā plkst.8
Otrdien, 18. maijā, tika sasniegta siltuma viļņa kulminācija – daudzviet Latvijā temperatūra pakāpās līdz +27 grādiem, bet Vidzemes rietumos pat līdz +28..+29 grādiem. Šāda temperatūra pat jūlijā ir virs normas, nerunājot par maiju. Tomēr vēl netipiskāks šis siltums bija Skandināvijas ziemeļos – tur, temperatūrai vietām paaugstinoties līdz +25..+27 grādiem, iepriekšējie siltuma rekordi tika pārspēti uzreiz par 10 grādiem. Lai pie mums iepriekšējos maija rekordus pārsniegtu tik ievērojami, temperatūrai būtu jāpakāpjas vismaz līdz +40 grādiem.

Šķiet, ka līdz sestdienai vēl saglabāsies silts un saulains laiks. Gaisa mitrums būs mazāks, tāpēc lietusgāzes un negaisi maz iespējami. Naktis jau kļūs mazliet dzestrākas, bet dienā saulē un bezvējā laiks var šķist pat karstāks. Tad gar plaša augsta spiediena apgabala austrumu malu un zema spiediena apgabala rietumu malu no ziemeļrietumiem ieplūdīs aukstākas gaisa masas. GFS patlaban prognozē, ka aukstā atmosfēras fronte, kas lietu un negaisu nesīs galvenokārt valsts austrumpusē, Latviju šķērsos svētdien. Līdz ar to maija nogalē iespējamas salnas.

396 Atbildes to “Komentārs”

 1. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Mediji- droši vien no meteo.lv padeves – atkal vēsta par negaisiem visā Latvijā rīt, 17.5.10. Šodien- tāda kā atelpa?

 2. Digital1 Says:

  Tā sasodītā migla virs Rīgas ir pamatīgi aizkavējusies … tagad tikai +13,5 man te pie loga rāda. Cerams, ka tuvākajās stundās izklīdīs un saule varēs sākt sildīt gaisu.

 3. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Pēc radara – lokāla iespējami gāzieni atkal veidojas uz A no Rīgas… manīsim…

 4. dAvi Says:

  Migla, laikam neizklīdīs. Vispār traki, ja tuvākajās dienās šāda situācija turpināsies. Piekrastes rajoniem tas jau ir aukstuma vilnis, kaut arī augšējos slāņos ir siltas gaisa masas. Un tad nāks īstais aukstais gaiss un būs pavisam auksti.
  Bēdīgi 😦

  • maikls Says:

   Šobrīd tie miglas mākoņi ir tikai virs Rīgas, kā arī šauras līča piekrastes joslas. 😀 Un, protams, tuvākajās dienās būs kaut kādas izmaiņas, jo mazliet mainīsies vēji. Igaunijas modelis patlaban prognozē, ka otrdien mazliet uz austrumiem no Rīgas vai pat pašā Rīgā, ja pūtīs ZA, nevis ZR vējš, varētu būt +27 grādi.

   Bet piekrastē +12,+14 grādi ir maija vidum atbilstoša temperatūra, nevis aukstums, jo iepriekšējos gados maija vidū piekrastē, pūšot jūras vējam, bieži vien bija vēsāks.

 5. enricco Says:

  Latvijā jau nu gan nav par ko žēloties.jau nedēļu esmu Valladolidā (Spānija),apmēram 200 km uz ZR no Madrides un aizvakar mums VISU DIENU bija +2 grādi un lietus!!!siekalas tek skatoties uz laikapstākļiem Latvijā- +25 un vairāk!šodien beidzot arī Valladolidā ir +15.ļoti ceru,ka pēc nedēļas,kad atgriezīšos LV,TUR vēl vismaz +20 grādi būs!!!daba sajukusi prātā šogad-LV +25,bet Spānijā MAIJA VIDŪ TIKAI +2 grādi…

 6. gubumakonis Says:

  Latvija atkal ir lieli kontrasti,Riga visu dienu ir apmacies,migla,dienas pirmaja pusē mazliet smidzināja. Temperatura ta ari nepakapas virs +14,vakara uz īsu bridi uzspideja saule,bet tagad atkal savelkas migla, Zolitude paatreiz ta jau ir visai bieza. Gandriz neticami atrodoties šeit liekas,ka tepat netalu ir saule,nelieli negaisi un silts lidz +23 🙂
  Cerams,tuvakas dienās tas mainisies.

 7. F Says:

  Klau, šovakar/šonakt/rīt no rīta migla nav plānota?

 8. Digital1 Says:

  Pēdējās stundas laikā Rīgā ir fantastiski bieza migla! No viena Daugavas krasta neva redzēt otru. Imantā redzamība nepārsniedz 100 metrus!!!

 9. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/05/16/migla-un-vesums/
  Lūk tāda migla patreiz man aiz loga Zolitude-uznaca diezgan atri. Pa dienu bija līdzigi-peleks,bet migla gan bija krietni mazāka 🙂

 10. mārtiņš Says:

  nav ko sēdēt pa saviem dzīvokļiem svētdienas dienā. Šodien biju uz Siguldas pusi izskrējis spontānā piknikā… Pa pirmo, +24°C. Atbraucot atpakaļ mājās nemaz neliekas, ka diena bijusi drēgna vai slikta

 11. lightning Says:

  Līvānos riktīgi vasarīga diena, laiks saulains, brīžiem nedaudz vairāk mākonīšu, bet nekā nopietna, pareti sauli aizsedza. Gandrīz viss vakar piegāztais vismaz pilsētā izžuvis (bet kādas peļķes vakar vakarā bija, ooo! 😀 ).
  Grādi visu dienu ap +24…+25 turējās (max +25,5C), arī šobrīd vēl pa īstam vēss nešķiet, +20,8C. Dzīvoklis piekarsis, un nevar pa īstam izvēdināt (joprojām +25 grādi iekšā!), lai arī logi vaļā. Pat neticas (kaut visu saprotu, kāpēc tā ir), ka Rīgā tik auksts un drēgns.

 12. Purva Vecis Says:

  Mums ir neparasta vakara migla.

 13. Jelgava Says:

  Nu pavisam dīvaina migla vakarā uznāca, mazliet tāda baisa, laikam jūra iztvaikojusi…

 14. Normunds Negaiss Says:

  Jā tikko biju braucienā pa Rīgu- nu migla ir bagā. Var just gaisā mazus pilienus un redzamība ļoti maza. Liekas arī, ka viss ļoti kluss.

 15. Māris /Sigulda/ Says:

  Šodien ap 11-30 no darba Rīgā atbraucu mājās, laiks mainījās apmēram Inčukalnā/Gaujā. Rīgā bija slapjs, apmācies un relatīvi pavēss. Siguldā +21-24, ļoti sutīgs, pa brīdim lietus un saule, pa malām pērkons. Es sēju dārzu vienās īsbiksēs, sviedri līst, kad saule uzcepina, tad vispār kā pirtī. Te kautkāds velobraucēju pasākums, jūtu līdzi, viņiem tajos piegulošajos kostīmos, droši vien sajūta kā pelmeņiem katlā. Pievakarē uzradās vājprātīgi daudz izbadējušos odu, appūtos ar aerosolu, a šie līda mutē, degunā un ausīs. Līdzjūtība rīdziniekiem, a vispār paši vainīgi – vajadzēja braukt uz Siguldu ievās.

  • lightning Says:

   Odu patiešām nenormāli daudz, arī manā pusē. Iemesls skaidrs – lielais slapjums un siltais laiks, savairojušies, izdzimteņi, taču no tā vieglāk nekļūst. Dārza būdā jau pirms pāris dienām pat dienas vidū bija vesela agresīva armija… Nebrīnīšos, ja drīz sāks uzbrukt arī manam dzīvoklim pilsētā. Siltums laba lieta, bet pārlieks mitrums nu gan ne.

 16. ev Says:

  pēc jārēšanās pa sutoņu Vidzemes pusē (rokas kājas svilst, pretiedegumu krēmus kā sugu neviens šajā laikā neiedomājās, pietrūka tik vien kā iemesties kādā ezerā nopeldēties), iebraukšana Rīgā izskatījās pēc iebraukšanas purgatorijā – slapš, auksts pelēcis 😦

  tiešām vēl varam gaidīt naidīgas salnas?! vispār jau no vienas puses nebūtu slikti – visādu knišļu šogad vājprātīgais melnais tūkstotis.

  • slapjums Says:

   Kāpēc lai knišļi nosaltu salnās, ja tie ir izplatītākie tundras iemītnieki? Bet tundrā salnas un liels dzestrums mēdz būt jebkurā vasaras brīdī.

 17. Aigars Says:

  Pusnaktī Rīgā esot novērota stipra smilšu vētra. To ziņo gan wetteronline gan arī rp5.ru. Ja vēl tas būtu pēc mēnesi ilga sausuma tad tam vēl varētu noticēt….
  Pagājušo nakti esot bijusi migla kopā ar sniega graudiem (pie +12)

  • maikls Says:

   Nav nekāds brīnums, ka automātiskie sensori vai kas tur meteostacijās stāv nespēj visu identificēt un atšķirt. Praktiski visi dati tiek nolasīti, pārsūtīti un publicēti automātiski bez kvalitātes kontroles.

   Starp citu svētdien Skrīveru meteostacijā reģistrēti +26 grādi.

 18. Juris A. Baltezers NOst krasts. Says:

  Mārim. Tās bija 24 stundu nepārtrauktās komandu orientēšanās sacensības uz izturību – skriešus, velo ar laivām utt. ar startu Ropažos. Piem. velo ap 100km, airēšanas – vairākas stundas, arī pa Kangaru apkārtni. Dēls ar komandu piedalījās. Viena no retajām komandām, kas paņēma visus kontrolpunktus, 11. vietā (komandu – pāri 30). Migla šodien vēl biezāka, sevišķi uz ūdens. Ezeru, kas tepat blakus – neredz.

 19. Maija Says:

  Pie mums no rīta 13 gr.Bija diezgan pabieza migla.Dārzā strādāt bija forši!Pašlaik nedaudz mācas,sutīgs.Odi šogad ir ne tikai pievakarēs,bet visu dienu.Ja arī būs salnas,gan knišļi,gan odi,tikai nošķaudīsies.Dārzā -spradžu uzbrukums!Šogad,laikam,bez indēm neiztikt…Tie drazas,jau vairs ne no kā nebaidās!

 20. gubumakonis Says:

  Rigā šodien vel biezaka migla,ka vakardien un neizskatas,ka taisas izklist… pagaidām tikai +12.
  Tagad Riga šis lokalais vesums/aukstums sakrita ar ievu ziedešanas laiku-tatad ridzinieki šoreiz velreiz parliecinas par tas pazimes(ievu ziedešana nes aukstumu) pareizibu 😉
  Turklat tautās klist baumas,ko ziņoja kaut kadi mediji par gaidamam šonedeļj salnam lidz -2,tas ridziniekiem liekas visai ticami uz ši vēsuma fona,daudzi nemaz neiedomajas,ka arpus Rīgas joprojam valda vasara 🙂
  Man jau patiik šitads laiks,nav ne vainas,tikai žel ka negaisi tadeļ Rigai ies garām 😦

  • maikls Says:

   Nu nav nekāds aukstums Rīgā, jo naktis taču vienalga ir siltākas nekā parasti šajā laikā, tādēļ diennakts vidējā gaisa temperatūra ar visu miglu ir ap normu vai virs normas. Siltās un mitrās gaisa masas atrodas arī Rīgā, tāpēc naktis nevar būt aukstas, aukstuma vietā ir migla.

   • gubumakonis Says:

    Nav jau ari aukstums,bet daudzi gan uzskata,ka ir,parak daudz vakardien tatu viedokļu nacas uzklausit/dzirdet 🙂

   • slapjums Says:

    Tu nepieļauj dažādu siltuma un aukstuma gradāciju? Pat grāmatās var sastapt dažādas variantus. Vasarā un pavasara beigās/rudens sākumā aktuāla ir arī diennakts maksimālā temperatūra un tikai otršķirīgi diennakts vidējā. Tāpat saulainā laikā pat maks. t. var būt krietni zem normas, bet cilvēkiem liksies normāli silts. Tātad zemāka maks. t. apvienojumā ar apmākušos laiku vai pat miglu cilvēkiem subjektīvi var likties kā aukstuma vilnis. Es te vakar arī padomāju, ka ja visu maiju būtu tādas diennaktis kā svētdiena Rīgā, tad mēnesis iznāktu gandrīz silts, bet patiesībā tas būtu reāli auksts gan pēc maksimālās, gan pēc efektīvās temperatūras saulē, jo saules vienkārši nebūtu.
    Meteoroloģija ir plaša zinātne, kurai ir arī atzari, tāpēc man patīk, ka tā aptver daudz plašāku parādību spektru kā tikai diennakts vidējo temperatūru, mēneša vidējo nokrišņu daudzumu. Nereti pirmajā momentā liekas, ka sezona bijusi normāla, bet, sīkāk ieskatoties, tā iznāk silta vai pat karsta, kā to iedzīvotāji arī pamanījuši un atcerējušies. Vai Maijai Piebalgā likās, ka aprīlis viņas pusē bijis riktīgi silts? Nē, viņa visu laiku žēlojās par kārtējo “indīgo” pavasari. Vējš, lielas, biežas salnas – tas varēja ietekmēt subjektīvo sajūtu. Man jau arī iznācis, ka aprīlis it kā bijis pamatīgi silts, taču manā dārzā augi maija sākumā sazaļojuši vissliktāk kopš vēl sliktākā 2003. gada, bet pirms tam 1996. gada. Varbūt lielajiem augiem svarīgs ir temperatūras virs +10 ilgums, ja sasummētu stundas pa mēnesi.

  • slapjums Says:

   Kad mitekļos būs +12, tad arī visiem būs prieks? Un kā ar drēbēm skapjos? Tās nekādos apstākļos nevar sapelēt?
   Es tā arī nesapratu, no kurienes LVĢMC izrāva tās salnas ceturtdienas naktī, jo neviens modelis nebija izskaitļojis aukstuma ieplūšanu tajā laikā. Bet vēlāk jau šie novāca to prognozi. Salnas var būt arī jūlijā, tā ka tās nevar pārsteigt.

 21. Nomunds Negaiss Says:

  Hmm, Lietuvas modelis paredz, ka izveidosies stipru nokrišņu zona. Ligtningwizard kartēs nekas īpašs, tikai CAPE pietiekami liels – negaisi var veidoties, bet visticamāk, nu vismaz virpuļiem nepieciešamo apstākļu vav. Nu gaidam tad mākoņus poping up satalītā un sarkanus plēķus radarā. Pēc Lietuvas modeļa negaisi laikam veidosies uz D no Aizkraukles. Es domāju, ka varētu kkas pop up ap Siguldu drīz, jo arī vakar tur kkas veidojās.

 22. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien+20 un tikai “laba laika” gubu mākoņi manā apkārtnē, nedaudz …

 23. Digital1 Says:

  Rīgā lēni, bet pamazām skaidrojās, temperatūra arī sāk palēnām kāpt.

 24. Maija Says:

  Slapjumam-bija jau arī auksti aprīlī!Vai tad nē?

 25. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Es redzu cb mākoņus ļoti tālu no “sevis” uz A pusi, pie paša horizonta. Kā arī, daudz tuvāk notiek konvekcija uz ZR pusi, kur arīdzan pieļauju “aiziešanu” līdz cb stadijai…

 26. lightning Says:

  Līvānos visu dienu turpinās vasara, grādi starp +25…+26C (max +26,1C), un karsti, neraugoties uz diezgan stipro vēju. 🙂 Vienīgi pēdējās stundas laikā par pāris grādiem nokritās, taču tāpat ļoti silts. 🙂
  Pašā rītā gan bija diezgan bieza migla, taču diezgan ātri izklīdusi (precīzi cikos – nepateikšu, kad es cēlos, tad jau valdīja saule), arī min t augsta, +15,3C.
  Dienā mākoņu daudzums mainīgs, bet drīzāk gribētos teikt – neliels. Pēdējās stundas laikā gan bija nedaudz vairāk, tagad atkal saule valda. Meteo.lv radarā manāmi negaisa mākoņi uz A un D pusi, bet pie manis vismaz pagaidām vēl nekas negaisveidīgs nav manāms.

  • slapjums Says:

   Jauki gan Latgalē! Jau kopš aprīļa neticams siltums. Domāju, jums tur meteoroloģiskā vasara jau ir sākusies.

   • lightning Says:

    Tiešām, par siltumu šogad vismaz pagaidām nesūdzos! 🙂 Grādi virs normas ir krietni, turklāt pēdējās dienās arī naktis siltas, kādas vairāk pierasts just vasaras vidū. 😉
    Vienīgi slapjuma tā kā varēja būt mazāk, bet nu tagad jau it kā normāli. Nezinu vien, kā ir citur (Latgalē dziļāk, Līvāni jau “uz robežas” 😀 ), īpaši laukos. Tie lieti citur var būt piegāzuši krietni vairāk, jo lokālie nav paredzami.

 27. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Es laikam, ja nemainīsies vēja virziens- atradīšos apdalītajā zonā uz DR no Rīgas līča, un ar Z un ZA vējiem pie manis nonāks vēsākais līča gaiss, kur konvekcija nav vērojama… (negaisi joprojām no manis ir A-DA virzienā, pēc radara izmērīju ~ 130km attālumā…).

 28. Digital1 Says:

  15. maija vakarā ap plkst. 20:00 Engures novada, Lapmežciema pagasta, Ragaciemā tika novērots lodveida zibens.
  http://www.tvnet.lv/zinas/regionos/331007-ragaciema_iedzivotajus_parbiede_lodveida_zibens

 29. dAvi Says:

  Tieši uz dienvidiem no Rīgas Lietuvas ziemeļos skatoties satelītatēlā sat24.com novērojams ideāls negaiss. Pa logu skatoties no Vecrīgas dienvidu virzienā paveras burvīgs skats uz šo mākoni 🙂

 30. lightning Says:

  Laiks joprojām silts, +21,3C, vējš krietni pierimis, bet salīdzinoši nesen radara rādītie negaisi “izkūpējuši”, manu pusi nesasniedza.
  Interesanti – meteo.lv ziņoja negaisus gan vakar, gan šodien, bet es sausā! 😀
  Citur gan laikam nogāzis tomēr ir?

 31. Purva Vecis Says:

  Vairums makonu nogaja pa malam.Mums bija dazi cerigi veidojumi, tacu netrapija.Gaidisim ritu.

 32. Digital1 Says:

  Plkst. 2:45 tieši virs Auces radars rāda ļoti lokālu un ļoti spēcīgu gāzienu. Būtu interesanti uzzināt, kā tur ir!

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Labrīt, +17 un dūmakains laiks, no līča zemu st mākoņu veidā nāk nelielas miglas paliekas… * Vakar biju onlainā līdz 1:30, izskrēju skatīties- bet nakts zibeņošanu nemanīju, lai gan vēlie cb mākoņi bija DA pusi… Šodien izskatās cerīgāk…

 33. Juris A. Baltezers NOst krasts. Says:

  Nu re Maikl. Mani spriedelējumi un filozofēšana par Saules aktivitāšu un neaktivitāšu ciklu ar dažādiem garumiem superpozīcijas (pārklāšanās) pamatietekmi uz Zemes globālo klimatu (gan sasilšanu, gan atdzišanu) arvien vairāk apstiprinās. Un ne tikai ar viena zinātnieka pētījumiem. Šādu zinātnieku kļūst arvien vairāk. Zaļo mafijas un viņu lielākā “tēva” Gora fantāzijas redzējumi arvien vairāk sāk šķobīties. Un nevajadzēs nez cik paaudzes, lai to varētu sākt manīt. Izrādās, tas “svārsts” sāks lēnām šūpoties uz otru pusi jau tepat, tepat – 2014. gadā !!!!!!

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Vēlreiz atkārtojos- globālas pārmaiņas 1 paaudzes laikā nevaram pamanīt, varētu nedaudz – ja “mans” mazmazbērns nejauši (uz bērzu tāss) atrastu mana vecvecāka pierakstus… Iespējams, ka būtu kādas gadalaiku pārmaiņas būs arī dažos tuvākos laikos, bet tas ir “īslaicīgās” svārstības… Arī ziema uz 1996. gadu bija salīdzinoša “laba”, tad sekoja viena vissiltākā diena visā gadā – 26. aprīlīs, bet visa vasara bija pat vēsāka…

   • slapjums Says:

    1996. gada augusts bija ļoti silts, tikai naktis tādas dzestrākas, bet jūlijs togad tiešām bija reti auksts, lietains.
    Ko nozīmē “globālas”? Vai tavi pēcteči spēs saprast, kas globāli uz planētas ir mainījies, izejot tikai no tavu senču pierakstiem? Ja runājam par Latviju, tad pēdējos 110 gados ir bijuši aptuveni 4 izteikti atšķirīgi klimati ar pārejām no viena uz otru: 20. gs. sākumā kopumā auksts visās sezonās, 20-os gados kopumā maigākas ziemas, bet vasaras tāpat vēsas, 30-os ziemas samērā siltas, vasaras pārsvarā karstas, tad 40-os pāreja uz aukstāku klimatu ar atsevišķām bargām ziemām, bet kopumā samērā siltām, arī vasaras kopumā vēl ciešamas, 50-os un 60-os siltu vasaru trūkums, turklāt bargu ziemu pārbagātība, 70-os maigas ziemas, mērenas vasaras, bet kopumā siltākas kā iepriekšējās desmitgadēs, 80-os kopumā mērenas vasaras, atsevišķas bargas ziemas, bet kopumā tendence uz siltākām, 90-os ārkārtīgi maigas ziemas, siltas, pat karstas vasaras, pēdējā desmitgadē aukstu vasaru neesamība, bet siltu un karstu pārbagātība, kopumā ziemas 90-to gadu līmenī. Rudeni un pavasari neapskatīju, jo pārejas sezonas ir bijušas samērā stabilas, pateicoties jūrai. Varbūt tikai aprīlim ir tendence kļūt siltākam, salīdzinot ar 50-iem, 60-iem un 70-iem gadiem, bet tas novērojams visā mērenajā Eiropā. Un ja mēs salīdzinātu pēdējos 20 gadus ar 50-iem un 60-iem, tad konstatētu, ka atšķirība ir ļoti pamanāma. Un tas viss viena cilvēka mūža laikā. Bet īpaši veci cilvēki ir pieredzējuši arī 30-to gadu karstās vasaras. Tātad viņi savā mūžā piedzīvojuši divus silto vasaru periodus.

   • Raitis_sametis/Zantē Says:

    Nu jā, viens paaudzes laikos var samanīt atsevišķas gadalaiku “svārstības”…

 34. Maija Says:

  Vai informācija,par Mazo Ledus laikmetu ,kaut kur nav pieejama krievu valodā?Manai paaudzei tā pašvakāk ar svešvalodām.Krieviski-jā!

 35. Maija Says:

  Juri,kāpēc tieši 2014.gadā?

 36. Nomunds Negaiss Says:

  Lietuvas modelis visus negaisus un nokrišņus rāda tikai Lietuvā, bet labi apstāķļi negaisiem ir arī Latvijā.

 37. Nomunds Negaiss Says:

  Un Lietuvas D daļā pēcpusdienā būs (pēc lightningwizard) pietiekami lieli Instability un Shear vienuviet, lai varētu iespējams veidoties supercells, arī līdz ar to virpuļviesuļu iespēja.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Netālu no manis jau veidojas labi cb mākoņi apm50km uz A no manis, “uz galvas” jau nesagaidīšu (dzīvoju “klusajā joslā”, kas uz DR no līča un ar ZA-A vējiem nesas “tīrās debesis”, un tā tas būs- ja krasi nemainīsies vēja virziens uz DA-D, kas gan maz ticams tuvākajās dienās…). Bet pirmās fotkas jau to, vēlāk saiti uz fotogaleriju iemetīšu…

 38. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.eradio.lv/kameras/jaunciemaosta.php

  JAUTāJIENS: es te redzu daļu web-kameras, bet tās pa lielākai daļai nepiemērotas tieši laika apstākļu vērošanai/dažas “nospr*gušas” vispār… Vai vēl Latvijā ir kādas web-kameras bez šīm uzstādītas? Tieši meteo web-kameras (kā citās zemēs) laikam jau vispār nav…!?

 39. Juris A. Baltezers NOst krasts. Says:

  Maija, šajā rakstā, ko Maikls ielicis twitterī (krievu zinātnieka raksts angļu valodā), vienkārši ir teikts, ka Mazā Ledus laikmeta maksimums būs ap šā gadsimta 50 – 60 – 70 gadiem, 2014. gads ir minēts tikai kā izpausmju sākums. Atceros, ka kādā Maikla minētā rakstā bija minēts Globālās sailšanas beigu laiks 2007. gada janvāris. Pārējiem iebilstošajiem, lūdz nedomājiet, ka šādu varenu Saules procesu ietekmi var pamanīt īsos periodos. Kā rāda vēsture, mazie Ledus laikmeti, jeb Globālā atdzišana norisinās ar 200 gadu periodiem. Pats tā kā pašvaki, bet mūsu bērni un mazbērni to noteikti piedzīvos. Starp citu, no saviem Observatorijas laikiem atceros, ka, saistībā ar Saules procesu izzināšanu, krievu pētnieki bija tālu priekšā. Bet, iespējams, tas bija saistībā ar militārās sfēras pastiprinātu finansēšanu tajos laikos, kā jau kādreiz stāstīju, arī Baldones Observatorijai bija izstrādes tēmas šai jomā.

 40. Digital1 Says:

  Pirmais negaiss ir izveidojies un iet garām Imantai Z pusē … uzliku kameru un filmēju … būs smuks video 🙂 Ir novērojama zibeņošana 2 zibeņi minūtē – attālums no manis aptuveni 5-6 km … pēc radara spriežot negaiss ir aptuveni virs Bolderājas un Daugavgrīvas 😉

 41. orkaans Says:

  Es no Teikas uz ZR arī redzu negaisu! Smuki jau izskatās… 🙂
  Diemžēl spožā Saule padara zibeņu vērošanu ļoti apgrūtinošu, par bildēšanu nemaz nerunājot.

  • Digital1 Says:

   Imantā šis mākonis sauli aizsedza, tādēļ novēroju kādus 5 zibeņus (viens pat 3 km attālumā). Nezinu, vai videokamera tos būs noķērusi, jo uzliku uz time-lapse filmēšanu … toties smuki varēs redzēt kā lietus gāžās 🙂 Arī Imantā nopilināja pāris piles.

 42. gubumakonis Says:

  Virs Rīgas ir izveidojies pirmais negaiss šodien 🙂 Tas tas ir lokals,bet noteikti skāra kādu Rigas daļu-DA pusē. Pie manis Zolitude nolija vien dažas lielas lāses…

 43. lightning Says:

  Līvānos negaisu pagaidām nav. Viens neliels mākonītis pirms pusstundas gan atnesa pavisam nelielu lietu, bet neko vairāk (tikai ielu asfaltu nedaudz samērcēja), lai arī tajā brīdī pamatīgi sacēlās vējš, kurš jau tā visu dienu pūš visai stipri. Pieļauju, ka kaut kur tuvumā, kur mākonis gāja pāri ar centru, varēja arī pamatīgāk nogāzt.
  Toties šodien jauns karstuma rekords – pirms stundas bija +28,4C, bet vidēji visu dienas otro pusi grādi svārstās mazliet virs +27 grādiem. Tveice! Forši! Vēl tikai kārtīgu negaisu piedevām derētu! 😀

 44. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Negaisa mākonis virs Rīgas šodien.
  Patreiz gan viss atkal nomierinajies.

 45. Maija Says:

  Liels paldies,Juri!Jā,pie mums arī šodien karstumiņš…

 46. maikls Says:

  Jēkabpilī saule, lietus, vējš un karstums – šobrīd viss vienlaicīgi. Ievas noziedējušas, pilnos ziedos ceriņi.

 47. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Es šo negaisu redzu uz ZA no sevis, bet 2 pērkoni norūca no tā- kas man aizgāja gar D uz Saldu, to neskarot…

 48. kurzemniece Says:

  ak kungs,cik es komfortabli jūtos šādā laikā! Pilnīgs vēlēšanos piepildījums-ziedi,saule,mitums,zaļums…Neapskaužu tos,kam jāstrādā tiešā saulē.Varbūt sausuma dēļ nemīlu augusta tveici-tāda cieta.
  Par Jura komentāru- es kaut kur zemapziņā jau vairākus gadus atpakaļ.kad s\āka parādīties raksti par saules un zemes atdzišanu,domās pievienojos krievu zinātnieku atzinumam. Vai nu vecais kalums,vai kas cits liek noticēt vairāk viņiem.Tas nu tā-atvaļinājuma pārdomas

 49. kurzemniece Says:

  Raitim-dies nedod mums vēl lietu,kartupeļu vagas pēc pēdējā gāziena vēl slapjas!

 50. Raitis_sametis/Zantē Says:  Bet pēc radara spriežot- lielākā negaisu jautrība mūs vēl gaida vakarā un nakts sākumā…

 51. maikls Says:

  Jēkabpilij ilgi gar dienvidu malu gāja garām tumši mākoņi, bet tagad, šķiet, kaut kas arī varētu uznākt virsū. Tikko bija spožs zibens no tādiem ‘parastiem’ mākoņiem.

 52. Digital1 Says:

  Nu jau uz ZA no Rīgas ir redzams nākamais negaisa mākonis … jau ducina 🙂

 53. maikls Says:

  No negaisa mākoņiem uz ZA no Rīgas tiek ziņots par krusu un vētriņu, Inciemā LV ceļu stacija ziņoja par 21m/s.

 54. Raitis_sametis/Zantē Says:

  ….un rīdzeniekiem ar steigu vajadzētu ķert rokās fotokameras, lai iekadrētu tos mākoņus, kas atrodas pavisam netālu no galvaspilsētas (sorry par daudziem komentiem šodien, bet Latvijas A daļā notiek patiesas lietas… nebūs nekāds brīnums, ja ienāksies ziņas par kādu virpuli vai atkal lodveida zibeni…).

 55. Digital1 Says:

  Imantā sāk nedaudz līt, ir neliels vēja pastiprinājums – bet neliels … šis iet garām.

  Inciemā temperatūra 10 min laikā nokrita no +25,7 uz 17,3 grādiem.

 56. Purva Vecis Says:

  Paslaik pari iet veidojums, bilde pa logu smuka.Bet leni.

 57. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Diena, kas iesākās garlaicīgi un, likās, tāda arī būs= pret vakaru paliek jau pat cerīgi interesanta. Negaisu fronte man tuvojas, jau kādu pusstundu klausos varenus pērkona dārdienus no DA puses, bet no ZA puses tuvojas mākoņu fronte, pirmie jau “mani” sasnieguši…

  • maikls Says:

   Atkārtošu pirms pāris dienām rakstīto – nevajag atskaitīties par katru mākoni. Radara un satelītu attēli visiem ir redzami.

 58. gubumakonis Says:

  Rīga šovakar vienkarši fantastiski interesanti mākoņi,ari sobrid visai interesantas debesis 🙂 Bet visi negaisi pagaja Zolitudei garam,kaut ari ļoti tuvu,atkal vien daži pilieni noktita… Kaut kur pierigā un ari Rīga nogāza pamatigi.
  Velak fotkas ielikšu…

 59. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/05/18/negaisa-makoni-18-5-10-diena-pie-horizonta1-dala/

  Negaisa mākoņi dienā 18.5.10.- 1. daļa, tie: kas līdz pievakarei grozījās pie horizonta. Šāvakara notikumiem būs veltīta otrā daļa. Fronte patreiz ir manā tuvumā, viens gāziens ar sienas mākoni iet gar manīm uz D pusi, otrs gāziens virzās gar tuvējo Kurzemes jūrmalu, tostarp arī Ragciemā, kas jau kļuvis slavens ar neseno lodveida zibeni…

 60. G.B. Says:

  Murjāņos, laikam tā pat kā Inciemā , ” neliela ” vētriņa . Kaimiņu mājās nogāzās dižkļava, kura iekļauta kaut kādā īpašā sarakstā. Es atrados ap 5km no tās vietas tajā laikā un neko pat nejutu.

 61. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/05/18/negaisi-18-5-10-2-dalafronte-no-za-dienas-izskana/

  Tagad arī vakara fotogrāfijas – finālā pat nelielu lietus šļācienu dabūju. Kopumā – šajā dienā raža: 3 negaisi piefiksēti. Nav slikti. Turpinās nakts zibeņošana iecirknī uz DR no manis.

 62. lightning Says:

  Līvānos pēcpusdienā no DA-A puses sāka nākt virsū tumši mākoņi, taču kaut kā pašķīrās un “lielā masa” aizgāja garām – daļa pa R-DR pusi, daļa pa A-ZA pusi. Gāja ilgi, stundas 3 gandrīz pie visām apvāršņa malām melni mākoņi grozījās, bet virs galvas tikpat kā nekā. Pērkoni pa malām dārdēja, taču tāds tuvs bija tikai 1. Nolija tikai minūtes 5-7 ap 18.30. Lija smuki, bet mierīgi, un nekas daudz jau nepietecēja.
  Grādi arī diezgan ātri nokritās (sākumā līdz +21, vēlāk pamazām vēl vēsāks, šobrīd +17,5C). Vējš uz vakaru gandrīz norima, tikai brīžiem pa kādai pūsmiņai, vairs ne miņas no pamatīgajām brāzmām, kas bija dienā un pēcpusdienā. Vakars mierīgs, un kaut kā neticas, ka šonakt manā pusē vēl kaut kas var būt, tagad jau kurzemniekiem jāgaida, kas vēl būs palicis no šī “viļņa”. 😀

 63. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/negaisi-riga-18-05-2010/
  Aizvaditas interesantas dienas mākonu galerija. Dienas gaita noveroti vairāki negaisi,ari visai tuvu,bet neviens tieša trapijumā. Toties makoņi loti interesanti un dazadi,ipaši vakara,kad sķeroja tada ka fronte,makoņi strauji attistijas un auga,bet lietus/negaisa stadiju sasniedza jau tad kad bija Zolitudei pari. Vienam stipram negaisam izzudot bija ari vērojami izteikti mammatus vai tesmenveida mākoni.
  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Skaista un man patikama in interesanta diena! 🙂

 64. gubumakonis Says:


  Krusa Iecavā,18. maijā.

 65. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- +18 no rīta, mēreni apmācies ar as+ac, kā arī augstākiem cc+cs, detektors ziņo par zibeņošanu- kas ZKurzemē bija visu nakti, un tagad turpinās arī uz R jūrā no Ventspils.

 66. dAvi Says:

  Vakar vakarā biju atgriezies Liepājas pusē. Liepājai nedaudz trāpīja Lietuvas mizlu negaisa mākoņi. Sākumā zibēņošana bija ļoti intensīva, minūtes laikā vismaz 10 zibeņi. Tad kad negaisa mākonis sasniedza Liepāju, visa tā enerģija bija izsmelta, nolija īslaicīgs lietus bez zibeņošanas. Uz dienvidiem no Liepāja gan daudz nokrišņus dabūja Nīca, Rucava.

 67. dAvi Says:

  phe, Liepājā vējš par katru cenu vēlas pūst no jūras. Ir mēreni silti, bet līdz sutoņai te nekad nenonākt. meteo.lv rāda nedaudz zemākas temperatūras Liepājai nekā reāli ir, pie manas mājas ir 19 grādi, bet tas laikam tāpēc, ka Liepājas rādījumi tagad tiek uzskatīti, kkur ļoti tuvu pie jūras.

 68. Saksija Says:

  Es gribu, lai šis siltums nekad nebeigtos ! 🙂 Un ir ļoti labi, ka vismaz līdz svētdienai Rīgā un tās apkārtnē vairs nelīs.

 69. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Jau novēroju pirmos cb mākoņus uz DR no sevis (Skrundas, Liepājas virziens), ceru atkal uz skaisti negaisainu dienu…

 70. Pierīga Says:

  Nu gan to sutoņu un odu barus vairs neieredzu. Vakar vakarā bija pamatīgs pērkons.

 71. Maija Says:

  Šodien arī ir diezgan sutīgs.Mazliet uzpūš arī vējiņš.Viss jau būtu forši,ja ne tie odi…Tas ir kaut kāds vājprāts,visu diennakti viņi lido!Galvenais,ka mājās pielien,sargā kā gribi.Viena daļa ļaužu saka,ka šitais karstums neesot uz labu…

 72. GUNARS Says:

  Otrdien visi knisli atstieps kajas, jo krievu Gismeteo doma, ka bus vairs tikai 3 gradi dienaa. Un tad jau ari uzsnigs, drosi vien.

  • Saksija Says:

   Gismeteo.ru nevar uztvert nopietni. 🙂

  • slapjums Says:

   Kas ar tiem latviešiem, ka mūžīgi fantazē par odu, knišļu vārgumu pret aukstumu pat nieka plusos? Vai tad pie mums ir ievesti un siltajā sezonā dzīvojas kaut kādi tropu, ekvatoriālo zemju kukaiņi? Ja tā, tad kur ir tie gigantiskie tauriņi, visādas mega-vaboles un skudras? Arī skorpinonus neesmu manījis, nemaz jau nerunājot par ziloņiem. Starp citu, nemaz ne sen Baltijas reģionā dzīvojuši ne tikai mamuti, bet arī meža ziloņi.

  • lightning Says:

   Ja reiz savairojušies, tik ātri tie kājas neatstieps, diemžēl, pat ja būtu tie grādi… 😦 Labāk tai lai turpinās siltums! Tikai slapjuma gan pietiek, un šajā ziņā prognozes izskatās cerīgas! 🙂

 73. Maija Says:

  Es arī apskatījos.Ko Maikls saka par šiem brīnumiem?

 74. saulkrasti Says:

  Labdien!!! Brivdienas bija plani ajzbraukt lidz Saulkrastiem ar draugiem.Bet windguru,windfinder,gismeteo, rada
  bajgi skumju prognozi. Vaj tiesham bus tik auksti ( 11 C -13 C )??? Dodien kaut mazinju ceribu!!!!

  • maikls Says:

   Sestdien tiek prognozēts saulains laiks ar ZR vēju, tātad nāks vēsums no jūras, bet tik vēsam gluži nevajadzētu būt. Svētdien laikam pietuvosies ciklons, par kuru skaidrības vēl nav.

 75. dAvi Says:

  Liepājā tagad 15. Super, uz vienu mrikli atnāca auksta migla no jūras. Notiek cīņa starp kontinentālo un fantastiksi auksto jūras gaisu. Uz austrumiem skaisti lietus gubumākoņi, kuri pie jūras gandrīz momentāni izirst. No rīta 8os Liepājā termometrs rādīja 19 grādus.

 76. dAvi Says:

  Sorii par veel vbienu omentu. Dienas vidū bracu ar mašīnu pa Liepāju, pati pilsēta ir sadalīta zonās, 22 grādi bija zaļajā birzē pie slimnīcas, kura atrodās vistālāk no jūras, iebraucot pilsēta vairs tikai 18. Kā jau rakstīju, tagad ir vēl sliktāk. 🙂

 77. Digital1 Says:

  Maikl, vot piemēram šodien – kāds ir iemesls tam, ka tik karstā un sutīgā laikā aktīvi neveidojas negaisi? Vai tas ir dēļ zemā relatīvā gaisa mitruma, kas ir tikai 41% un ja tā, tad kādēļ šodien relatīvais gaisa mitrums ir tik zems?

  • maikls Says:

   No ziemeļaustrumiem ienāk sausāks gaiss. Pavasarī jau parasti ir sauss gaiss, netipisks bija šis mitrais un siltais gaiss; mitrums laikam nāca no cikloniem uz R un D no Latvijas. Bet par negaisiem es pats neko daudz nezinu (zinu tikai to, ka ar tiem ir tāpat kā ar bitēm) un vados pēc modeļu un ESTOFEX prognozēm. Un modeļu prognozes šajos jautājumos parasti ir atšķirīgas, arī šoreiz tā bija, turklāt nereti nepiepildās neviena no prognozēm. 😀

  • slapjums Says:

   Rasas punkta temperatūra visas aizvadītās dienas bijusi ļoti augsta. Relatīvais mitrums vispār nav aktuāls lielums, jo pat pie 30% veidojas kārtīgi negaisi, ja gaisa temp. ir ap +30 vai augstāk. Negaisi neveidojās, jo varbūt pati gaisa masa viendabīga, stabila. Man negaisi un lietus nepatīk, tāpēc priecājos, ja to nav.

 78. lightning Says:

  Līvānos šodien saulaina, silta vasaras cienīga diena! 🙂 Rīta pusē vairāk mākoņu, bet pēc tam to daudzums pamazām kļuva aizvien mazāks, un jau pievakarē pilnīgi skaidrs. Mazliet vēsāks kā vakar, bet tāpat ļoti silts, stabili mazliet virs +25 visu dienu. Dienā bija lielāks vējš, uz vakaru tas rimstas. Tagad, spriežot pēc tuvāko dienu prognozēm, būs saulains un silts – kas gan var būt labāks par šo! 😀

 79. kurzemniece Says:

  man apkārt kilometriem ziedošs rapša lauks,skats fantastisks ar koku zaļajiem puduriem,bet laikam ir atnākusi Liepājas migla,pamalē viss ar miglu

 80. Normunds Negaiss Says:

  Kaut gan sajūtams, ka ir karsts un varbūt pat sutīgs, negaisi var neveidoties, jo nestabilitāte ir par mazu – atšķirība starp piezemes gaisu un gaisu augstākos slāņos tomēr ir par mazu. Var arī būs kāds slānis, kas neļauj gaisam celties – silts gaiss augstāk.Angliski tosauc Cap, – latviski varētu būt kaut kas ar inversiju saistīts. ASV nereti Cap noturas visu dienu vakarā izzūd un tad Negaisi aug ļoti ātri un stipri, bet dažkārt arī Cap noturas un nekas nenotiek, kaut gan atmosfēras potenciāls uzsprāgt ir ļoti liels. Dažkārt ASV prognozēs ar to kļudās, prognozējot ļoti stiprus negaisus, taču nekas tomēr nenotiek, jo cap noturas, vai otrādi.
  Ari šodien ASV ir viena no retajām High Risk day Oklahomas vidienē, un negaisiem vajadzētu sākt veidoties pēc 11 pēc Latvijas laika. Sagaidāmi spēcīgi tornado, jo apstākļi ir tam Labvēlīgi. Tas ir Līdzvērtīgs Estofex 3 līmenim, kādu vispār esmu redzējis kādas 2 reizes tikai.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Nākotnē, ja “kāposti” un laiks atļaus – tad aiznesīšos speciālajā ekskursijā, kuras Oklahomas apkaimē rīko speciāli virpuļu ķērājiem…

   • Normunds Negaiss Says:

    Ja ir pieejams dators ar internetu un mašina, to var darīt paši. es ar kkad gribētu braukt. Pēc 10 dienām arī laižu uz ASV, bet uz rietumkrastu. Ja laiks un nauda atļaus, iebrauksim vidienē uz 2 dienām, bet nav jau garantēts, ka tad kkas būs. Jā brauc speciāli, tad jābūt tur jau maija sākumā pašā noteikti. Un Jābrauc ar civēkiem, kas grib to darīt, jo citu ko tur vidienē redzēt īpaši ko nav, un var sanākt tusēt tur vairākas dienas, kad nekas navgaidāms. Lai labi ar kāpostiem.!!

 81. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/05/19/negaisa-makoni-latvijas-dienvidos19-5-10/

  Negaisa mākoņi šodien Latvijas dienvidos, dienas gaitā agrā pēcpusdienā – nedaudz pienāca šie tuvāk (+2 pērkoni, ko dzirdēju un varu ierakstīt šo negaisu kā nr.17 šā gada nesliktajā statistikā), bet vakarā pazuda DR virzienā. Ja ticam prognozēm- tad mūs gaida 3 meteogarlaicīgas dienas. BET: es ticu Jāņa teicienam (tepat nedaudz augstāk), ka “ar negaisiem tāpat kā ar bitēm… neko nevar zināt”…

 82. gubumakonis Says:

  Šodien Riga pec sajūtam bija pagaidam viskarstaka diena šogad,temperatura pārsniedza +26 grādus,sodien dabuju pasvīst..
  Bet negaisi un lietusgāzes šodien musu apkārtne ta ari neizveidojas 😦 kaut ari makoni it ka smuki auga,tomer nesasniedzot vajadzigo stadiju atkal juka ara,kaut kas trauceja… z;el,ari tuvakas 2-3 dienas laikam neko interesantu vairs neatnesis,tikai daži modeļi prognoze iespejamo nelielu negaisu piektdien Rigā. Negribu sausu karstumu…

 83. Purva Vecis Says:

  Esmu patiesi noraizejies par stadijumiem. Mani piekrapa piegadataju firma.Ir loti svarigi zinat, cik stipri veji putis.Blokos dzivojusie nesaprot cik vertigas ir precizas laika zinas uz lauka.Maiklam,ceru ka parak netrauceju.Tavi ieteikumi palidz.

 84. Juris A. Baltezers NOst krasts. Says:

  Diemžēl, arī Windguru PRO (GFS) arī dod nākošajā nedēļā otrdien, trešdien tikai +7C līdz +8C pat dienas vidū. Labi, ka sola mākoņainību gan dienā, gan naktī, tas varbūt pasargās no salnām.

 85. slapjums Says:

  Citēju Jāni: “vēl netipiskāks šis siltums bija Skandināvijas ziemeļos – tur, temperatūrai vietām paaugstinoties līdz +25..+27 grādiem, iepriekšējie siltuma rekordi tika pārspēti uzreiz par 10 grādiem. Lai pie mums iepriekšējos maija rekordus pārsniegtu tik ievērojami, temperatūrai būtu jāpakāpjas vismaz līdz +40 grādiem.
  Runa ir par visa mēneša max rekordiem? Ne šeit http://met.no/?module=Articles;action=Article.publicShow;ID=2899 , ne šeit http://www.fmi.fi/weather/climate_6.html neizskatās, ka vecie rekordi būtu daudz zemāki par jaunajiem. Tad kas domāts ar tiem 10 grādiem?

 86. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt: +18 tagad, 3 balles augstie ci mākoņi, laikam meteo ziņā garlaicīga diena gaidāma (+2 vēl nākamās līdzīgas…)…

 87. dAvi Says:

  yeah! Beidzot Liepājā karstumiņs:), bet cik pastāvīgs. Vējš no jūras visu var pēkšņi sabojāt.

 88. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/main.html

  Indijas Okeānā – tiek atklāta tropisko vētru sezona Z puslodē…

 89. Orkaans Says:

  Šodien Engures ezerā beidzot atklāju šī gada peldsezonu. Ūdens bija negaidīti silts, +17 grādi! 🙂
  Rīt braukšu uz Kolku, pasalt ZR vējā! 😀
  Tomēr ceru,ka tik auksts nebūs….

  • slapjums Says:

   Ūdens virspusē +17, bet pie gultnes krietni vēsāks, vismaz tā ir no jūlija līdz septembrim visos Latvijas ezeros, kur esmu bijis, līdzīgi ir pat Rīgas līcī. Tā ka man jau patiktos +25…+30 virspusē un +20 pie kājām, citādi kāju muskuļus nereti savelk.
   Atceros, ka 2007. g. maija beigās pat Rīgas līcī bija ļoti silts ūdens.

 90. lightning Says:

  Laiks turpinās foršs, jautājums tikai – cik ilgi? Šodien aizbraucu uz Rīgu, bet jau 7.00 Līvānos bija +15 (nezinu, kur tie meteo.lv bija izdomājuši, ka mūsu pusē (labi, D-pils tomēr ir gabaliņš, bet tomēr puse viena) agrā rītā gaidāmi vien knapi +8…+9 grādi). savukārt pēc 8.00, gaidot vilcienu uz perona, jau karsti palika! 😀
  Un kā nu ne – saule, pilnīgs bezvējš! 🙂
  Rīgā par grādiem neņemšos spriest, jo mobilā termometra man līdzi diemžēl nava… 😀 ,bet zinu gan, ka bija karsti. Tiesa, ir bijis krietni karstāk, tā kā vairāk par +25…+26 uz izbaudīto sajūtu rēķina nedošu.
  Cik bija normālā maksimumā Līvānos, arī nevaru pateikt, jo mans digitālais pēc manas aizbraukšanas bija “pārškalījis” ar rīta saules radiācijas intensitāti. 😀 Bet katrā gadījumā diena bijusi krietni silta, jo pēc manas ierašanās 18.30 bija +24 grādi. Pēc tam, protams, pamazītēm uz leju. Vēl 23.00 bija +18, tagad arī krītas, mazliet virs +15. Tā kā šoreiz meteo.lv prognozes Latvijas DA rajoniem ar zemāko t visā Latvijā naktī var piepildīties (atšķirībā no iepriekšējās nakts!). Jo debesis arī skaidras, vien šur tur pa nenozīmīgam spalvu mākonim, bezvējš, tā kā…
  Nākamās nedēļas prognozes gan neiepriecina, labāk lai būtu silts un kaut vai ar pērkoniem, bet ne auksts un mitrs, bet laikam jau vienmēr nevar prasīt, lai būtu tāds laiks, kā pašam patīk…
  P.S. Šovakar dzīvoklī savā istabā pie loga uzsitu moskītu tīklu – savādāk vakarā, kad atvērts logs un ieslēgta gaisma, no tiem insektiem nevar glābties. Iedomājos, kā citiem laukos šajā gadījumā… neapskaužu. Ka tik nebūtu kā 2005. gadā, kad lopi krita no insektiem!

  • lightning Says:

   Izskatās, ka tik traki “auksts”, kā meteo.lv prognozē mums, nebūs arī šonakt, jo arī 2.45 joprojām turas +15,3 grādi… 🙂

  • maikls Says:

   Daugavpils lidostā tajā pašā laikā bija par 5 grādiem zemāka temperatūra gan šajā, gan iepriekšējā naktī. Tātad LVĢMC prognoze bija visnotaļ precīza.

   Minimālā gaisa temperatūra Daugavpils meteostacijā naktī uz piektdienu bija +7,8 grādi.

   • slapjums Says:

    Vispār, dzestri gan. Bet ko var gribēt, ja arī diena bija vēsāka kā citviet http://www.meteoinfo.by/maps/fact/RB_TMAX_2010052000_18.png

   • lightning Says:

    Jā, arī 60 km tomēr ir gabals… 😀 Man aizvadītajā naktī minimālā noslīdējusi tikai līdz +13,6 grādiem. Žēl, ka Līvānos vai tuvākajā apkaimē nav meteostacijas, kas varētu fiksēt no meteoroloģijas viedokļa objektīvāku informāciju. Jebkurā gadījumā pilsētā būs siltāk nekā ārpus tās uz klaja lauka (it sevišķi zemākās vietās).

 91. Digital1 Says:

  Interesanti, kas notiktu Latvijā, ja turpmākās piecas dienas pie mums pieturētos šādi laikapstākļi:

  http://www.foreca.com/India/State_of_Rajasthan/Mangrol

  • slapjums Says:

   Neadekvāts salīdzinājums, jo ar mūsu ļoti garo dienu maija 3. dekādē, naktis būtu vēl karstākas. Varbūt kļūdos, bet mūsu vietējā daba nevar izturēt karstumu pāri +40, ja mērītu 2m augstumā būdiņā. Ne viss atrodas tādā augstumā, daudz kas ir zemāk un tur būtu vēl karstāks. Man jau patīk karstums, bet nu tas būtu pārāk ekstremāli.
   Būtiski, ka runa nav par 1 dienu, bet par veselām 5 dienām. Ja jau Indijā vietējie mirst no slāpēm, nevis karstuma kā tāda, tad gan jau Latvijā arī zināma daļa vārgāko varētu aizceļot uz vietu, no kuras neatgriežas.
   Man izskatās vai Rīgā šī diena varētu būt siltāka par vakardienu?

 92. Nomunds Negaiss Says:

  Jā iet uz to, ka Rīgā būs karsts. Tagad apmēram par veseliem 2 grādiem siltāks – piemēram vakar tajā vietā kur skatos 10os 19, šodien 21, 11os vakar 21, šodien jau pāri 23. Ja neradīsies mākoņi, Rīgā visticamāk būs ļoti silts. Visticamāk vēl siltāks kā vakar.

 93. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, +20 tagad, bet veidojas uz vietas stāvoši cerīgi un izteikti gubu mākoņi, varbūt kas lokāls arīdzan nogāzīs ar pērkoniem…?

 94. Digital1 Says:

  Imanta … ēnā man rāda +26.0

  • slapjums Says:

   Tiešām, šogad laikam pirmoreiz Rīgā tik silts jau 12:00. Un beidzot sauss gaiss! Tas varētu ļaut vēl labāk sakarst. Dodu +27…+28 kā šodienas oficiālo Tmax, vai nu lidostā vai Kronvalda parka “mūžamežā”, kur virs meteostacijas laukuma jau koka zars karājas. Bet koki pie pašas meteostacijas ir patiešām lieli un labu ēnu dodoši.

  • maikls Says:

   Pēc loģikas arī Rīgā jāiegriežas brīzei – vējam no līča, kas jau valda Vidzemes un Kurzemes piekrastē, kā to var labi redzēt arī satelītattēlos – gubu mākoņi neveidojas vēsajā piekrastē.

   • slapjums Says:

    Ir ir, jau iegriezās un strauji kļuvis vēsāks. Taisni riebjas… Taču aukstumu rada arī lielie mākoņi Rīgā, jo aizsedz sauli.

 95. Pierīga Says:

  Mjā, pie manis ir karsts.. ēnā ar vēju vēl panesami, ja nekas nav jādara. Saulē uzturēties problemātiski.
  Šodien došos uz Liepāju, jābrauc, kā vasarā, lai gan jāpaņem līdzi biezs džemperis, jo pēc dienām var būt +10! 🙂

 96. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Atsevišķi gāzieni ir visur, visvairāk Latvijas R daļā…

 97. Maija Says:

  Jaunpiebagā arī ir ļoti karsts.Saulē uzturēties,tiešām,ir problemātiski…Liekas,ka pilnīgi neiespējami ir,ka mūs sagaida auksts laiks…

 98. kurzemniece Says:

  vai tie mākonīši,kuri satelītā redzami gar piekrasti,būtu lokālie jūras ražojumi?

  • b Says:

   jūra pavasarī neko neražo, bet ar savu aukstumu iznīcina 🙂
   Šitie ir no sauszemes sutoņas.

   • slapjums Says:

    jūra varbūt arī neražo, bet līcis ar saviem +12..+14 jau ir samērā silta virsma, lai kaut kas iztvaikotu. Bet tiesa, ka šodien lielie ūdeņi nespēlēja lomu konvektīvajos procesos.
    Tomēr nez kas būs nākamnedēļ, kad ieplūdīs auksts gaiss? Tad līcis jau varētu parādīt, ko uzkrājis pa silto periodu.

   • Raitis_sametis/Zantē Says:

    un būs “līča efekts”…

 99. Nomunds Negaiss Says:

  Man te Rīgā Valdlaučos aiz loga tieši aug viens puķkāposts. Apakšā kļūst melnāka un mākonis augstāks, bet aug samērā lēni un praktiski stāv uz vietas. Te visticamāk ir tā jūras brīzes un sauszemes gaisa sadursmes fronte. LV ceļos kādu brīdi tepat netālu esošajā Ķekavā rādīja + 30.

 100. Digital1 Says:

  Tā arī ir kā Maikls teica – atsevišķi gubu mākoņi Kurzemē un Rīgas apkārtnē ir izveidojušies, sāk līt un stāv uz vietas.

 101. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Mediji ziņo: Rīgā un Saldū – 7 karstuma dūriena cietušie…

 102. slapjums Says:

  Kāds var izskaidrot, kāpēc Rīgā vēl joprojām tik silts, neraugoties uz vēju no krietni vēsākā līča? Atzīšos, es nesaprotu, kāpēc tā.

 103. lightning Says:

  Līvānos atkal karstums pēc labākās gaumes, dabūju izbaudīt pēc pilnas programmas! 😀 nebija jau nekas ekstremāls, kā te dažu pieminētie +30, tik traki nebija, dienā visu laiku stabili turējās virs +26, max +27,1C.
  Trakākais tas, ka pēcpusdienā uz kādu laiku (akurāt kad dārzā rāvos! 😀 ) pilnībā norima vējš, un saule karsēja kā nākas. Un ne ēnas, bet dārza būdā vēl karstāks, tur gan beigās uzkarsa pāri +30. Labi vismaz, ka bija pretodu svece un arī smidzinošais līdzeklis, tie ļāva izvairīties no tūkstošu armādu uzbrukuma. 🙂
  Tagad arī silts, vēl +19,8C. Jāiziet pastaigā siltā vakarā! 🙂

 104. Saulcerite Says:

  MAIJAI UN CITIEM ODU NOMOCĪTAJIEM- lai dzīvo LUPSTĀJS.Jau kuro gadu dārzā no odiem glābjos ierīvējoties ar lupstāja lapām,arī šogad un ļoti veiksmīgi.Protams ir smaka, bet nav jau kinza un labi ari nomazgājas.

 105. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/05/21/nelieli-gubu-lietus-makoni-latvijas-r-dala/

  Nelieli cb mākoņi, kas bija novērojami bija šodien… praktiski mākoņi stāvēja uz vietas, novēroju “no sevis” tos ZR-R-DR-D virzienā.

 106. Maija Says:

  Paldies,Saulcerīt!Tikai,diemžēl,man šī auga dārzā nav…

 107. Saulcerite Says:

  Lupstājs ir Latvijai raksturīgs daudzgadīgs garšaugs-noteikti,ka ir kādam kaimiņam.Aug milzu krūmos katru gadu no jaona no zemes,bet veikalos ir ari sēklas-tikai jāgaida pāris gadus.Es savu ieguvu atšķeļot daļu no veca krūma ar lāpstu.

 108. maikls Says:

  Vienā rakstā tikko izlasīju: “Viņa arī aicināja lauksaimniekus lietot insektu atbaidītājus – vai nu ķīmiskus, vai arī dabiskus, piemēram, lupstājus, krustnagliņu uzlējumu vai bērzu darvu.”

  Ar bērzu darvu laikam neviens negribēs ieziesties, bet krustnagliņu uzlējums varētu būt alternatīva. Es pats gan neko no minētā neesmu izmēģinājis. Pilsētā nav tik traki, lai gan vakar pat grāmatnīcā viens ods iekoda un pa nakti dzīvoklī logus vaļā vairs neturu, labāk izvēlos gulēt karstumā nekā kopā ar odiem.

  • slapjums Says:

   Sietus priekšā logiem neesi mēģinājis pielikt? Kā tad nu šādā laikā var dzīvot ar aizvērtiem logiem? Tev tur Latgalē baigi komfortabli, jo Rīgā pat dienas laikā, pat saules apspīdētajā pusē odi lido iekšā pa logu. Kaut kas neredzēts, ka viņiem netraucē saules karstums. Un nākamnedēļ atkal lietavas rādās.

   • lightning Says:

    Es arī mocījos kādu nedēļu, guļot karstumā, bet, kā nesen rakstīju, nopirku moskītu tīklu, un tas sevi attaisno! 🙂 Odu pietiek arī Latgalē, vakar dārzā pat dienas vidū lielajā karstumā dzindzināja apkārt, bet ar pretodu smidzekli glābos. Arī dzīvoklī pa kādam vienalga iemaldās, bet nu ko padarīsi, jāsit tik nost! 😀

 109. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/05/22/maija-karstums/
  Vientuļais negaisa mākonis,kas stavot uz vietas izlija kaut kur netalu no Rīgas DA virziena…
  Rigu neviens lietus mākonis nav sasniedzis ,jau kadas 3 dienas,bet Zolitude vera nēmams lietus nav bijis jau nedēlu…
  Sakas odu uzbrukums,tie kož pat pilsētas pagalmā dienas laikā un saulē! Gruti pastaigat daba ,no ritiem un vakaros gandriz nav iespējams . Labi ka dzīvokļi pie mums nelido,laikam 8 st;avs tiem ir par augstu :)Bet logus vaļa ari ipaši neturu-liekas mājas ir vēsak,ka ara,vismaz dienā noteikti.
  Zinama mera jau gaidu vēsaku laiku,un galvenais lietu 😉

  http://4seasonsinfoto.wordpress.com/
  Vakardienas saulriets.

 110. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- +18 šorīt, daži izteikti gubumākoņi – D pusē, radars jau rāda lokālas lietusbrāzmas Lietuvas vidienē (un manas saredzamības lokā…). Bet zibeņošana naktī bijusi Latvijas DA robežā…

 111. lightning Says:

  Līvānos rīta puse vienā saulē, ātri pamatīgs karstums uzkāpa, tagad grozās ap +27 (pirms stundas bija pat +28,8C), neraugoties uz to, ka pēdējās stundas laikā krietni daudz mākoņu saradās. Pēc radara spriežot, tepat netālu arī negaisa mākoņi ganās, es pagaidām gan nevienu neredzu.

 112. N Vests Says:

  Saulcerīt,paldies par labu ieteikumu.Lietoju lupstāju daudz un plaši,bet nebiju iedomājies,ka pie viņa daudzajām lieliskajām īpašībām var pieskaitīt arī šādu. Kas attiecas uz lupstāju,kā garšaugu,tad daudzi pasaules vadošie kulināri lupstāju uzskata par garšvielu Nr.1.

  Ir tāds teiciens,ka tas,kas der visam,neder nekam.Lupstājs apstiprina,ka katram likumam ir izņēmums. Ja kāds vēlas uzzināt ko vairāk,tad pēdējā,man zināmā,publikācija bija”Dārzā un dravā” 2008.g.apriļa nr.

 113. Digital1 Says:

  Interesanti, skatoties satelītbildēs var redzēt, ka Latgalē izveidojušies mākoņi virzās Z viezienā, bet Kurzemes mākonis iet DDA virzienā.

 114. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Šodien pie statistikas jau varu pieskaitīt arī 2010. Saules Riņķī novēroto nr.18 negaisu… neslikti pildās kolekcija, vēl maijs nav beidzies, bet tieši novēroto negaisu skaits jau tagad ir vairāk kā dažā labā gadu…(saraksts zemāk). Patreiz rūceklis ir uz DA no manis kādus km 40…
  ============
  Gadu tops pēc negaisu daudzuma
  Negaisi fiksēti no 1997. gada sākuma…
  * – šis gads.

  1)-> 2001. gadā – novēroti 73 negaisi (!);
  2)-> 2007. gadā – 64 negaisi;
  3)-> 2003. gadā – 52 negaisi;
  4)-> 2006. gadā – 51 negaisi;
  5)-> 1997. gadā – 37 negaisi;
  6)-> 2004. gadā – 37 negaisi;
  7)-> 2005. gadā – 37 negaisi;
  ————-
  Vidējais negaisu daudzums gadā – 35,93…
  ————-
  8)-> 2008. gadā – 33 negaisi;
  9)-> 2009. gadā – 29 negaisi;
  10)-> 2000. gadā – 23 negaisi;
  11)-> 1999. gadā – 22 negaisi;
  12)-> 1998. gadā – 19 negaisi;
  14*)-> 2010. gadā – 17 negaisi (pagaidām, neieskaitot šodienu).
  13)-> 2002. gadā – 9 negaisi;

 115. Digital1 Says:

  18. maija time-lapse, kurā var redzēt arī pirmo tās dienas negaisu.

  Būtu forši, ja kāds ieliktu arī kādu komentāru, lai es varētu zināt, kā patīk un vai kaut ko turpmāk var pamainīt – baudiet 🙂

  • Raitis_Sametis/Zantē Says:

   Baigi labi- cerams, ka arī es apgādāšos ar attiecīgo tehniku…:)

  • mārtiņš Says:

   labs, varbūt pietrūkst mazliet dramatisma, ko varētu piešķirt mazliet ātrāks laika ritējums, spēcīgaks kontrasts un platāks leņķis, bet ir ok. Iedvesmoji man arī paprovēt, tikai es laikam krāmēšos pa grūto (negribās izdot naudu jaunai tehnikai) – fotokameru slēgšu klāt laptopam, ar softu kontrolēšu slēdzi, lai ik pēc noteikta laika sprīža bliež un pēc tam lipināšu bildes kopā

  • gubumakonis Says:

   Patika, īpaši kopa ar mūziku forši 🙂 Bet tas dienas vakarā bija vel iespaidigakie negaisi tuvuma un vakarā loti interesanti mākoņi, zel ka nenofilmeji… Bet visa vasara vel priekša, gan jau ko interesantu vēl noķersi, lai veicās, ta tik turpini 🙂

   http://weatherfoto.wordpress.com/negaisi-riga-18-05-2010/
   Ta vakara negaisu un ne tikai makoni;)

  • lightning Says:

   Labs bildējiens un foršs mākoņu skrējiens! Man tādas tehnikas diemžēl nav, bet patīkami, ka citi var šādas bildes uztaisīt. 🙂 Pats šovakar gan nobildēju dažas bildes ar vienu mazliet jancīgu negaisa mākoni, kas gan man aizgāja garām…
   Ja runājam par pamainīšanu – viss OK, vienīgi varbūt to time mierīgajos brīžos varētu maliet ātrāk “pakruķīt”. Bet citādi – nekādu iebildumu, viss kā nākas! 🙂

 116. Normunds Negaiss Says:

  Jā, ļoti labi. Cerams, ka tev aiz loga kādreiz sāks veidoties mazkustīgs nenokā izaugošs cb.

 117. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/05/22/gubu-lietus-makoni-zante-22-5-2010/

  Gubu lietus mākoņi šodien /22.5.2010./Zantē…
  Mākoņi radās neliela un neizteiksmīga ciklona iespaidā. Tie vairākumā bija Latvijas austrumos, kā arī vietām Kurzemē un Zemgales dienvidos. Mākoņi LV A daļā gāja no D uz Z virzienu un bija līdz dienas beigām. Bet Kurzemē cb mākoņi saveidojās uz vietas, līdz dienas beigām atkāpās DDA virzienā.

 118. lightning Says:

  Dienā līdz 16.00 turējās tie paši +27, pēc tam gan mākoņu kļuva vairāk un pamazām arī vēsāks. Tiesa, simboliski – sākumā +25, pāris stundas vēlāk +23. Laika posmā no 18.00 – 19.00 pa A-ZA pusi paducināja pērkoni, daži pat tīri skaļi bija, bet mani neviens tā arī neskāra, arī lietus pile nenolija. 🙂
  Vakarā tagad mākoņu arī gana (bet nekas nopietns nespīd), un ļoti silts, pilnīgs bezvējš (pat caurvēju dzīvoklī nevar uztaisīt!) un +20,2C.

 119. gubumakonis Says:

  Šodien Rīgas apkārtnē tada ka meteogarlaiciba. Nevienu kaut cik cerīgu makoni parredzama attaluma nepamaniju,saule un patikami vēss vejiņš,karstums atkapas-kaut saulē aizveja joprojam bija,tomer citur juta līča puses veso vēju,temperatura salidzinot ar iepriekšejam dienām tikai +19+21,sauss un skaidrs laiks. Par tadu ilgstosi turpinoties sajusmā neesmu. Bet šoreiz ta nebus-jau rit laiks mainisies,ceru tomer ari uz kadu negaisu,ko daži rit prognoze,bet lietus jau bus .

 120. Pierīga (Liepājā) Says:

  Labrīt! Vakar un aizvakar Liepājā saulains laiks. Vakar gan pūta diezgan dzestrs vējš – ēnā un vējā bija jāsalst, saulē un aizvējā – karstāks par karstu.
  Gaidīsim lietu un redzēsim, kas norisināsies turpmāk.

 121. orkaans Says:

  Vakar vakarā atbraucu no Kolkas. Pirmajā vakarā, saulrieta laikā beidzot novēroju zaļo staru-retu optisko parādību! Daļēji sanāca arī nobildēt…
  Jūrā varēj pat peldēt, bet Rīgas līcī ūdens tam bija krietni par aukstu! 😀
  Odu kā jau visur ir ļoti daudz, īpaši daudz bija pie Engures ezera, Kolkā mazāk.

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/

  te dažas bildes ar saulrietu, vidējajā bildē ir redzama maza daļiņa no zaļā stara.

  • slapjums Says:

   Ja es pareizi saprotu, tad peldējies Baltijas jūrā pie Kurzemes, bet līča R-daļā bija pārāk auksts ūdens? Tad jau viss sakrīt, jo vakar valdīja R puses vējš. Domāju, ka Vidzemes piekrastē vakar vakarā bija vissiltākais ūdens visā Baltijas jūrā un tās līčos.

   • rupucis Says:

    Jūrmalā ceturtdien manējie sezonu atklāja, ūdens tiešām bija silts.

 122. Gunars Says:

  Labrīt! Šodien Smiltenē pirmās laika pārmaiņu pazīmes. Apmācies un vairs tikai + 13. Meteobilde gan rāda, ka palielais mākonis varētu aiziet, bet rietenis neko jauku nesola. Laikam nakti uz otrdienu jāgatavojas salnai.

 123. Maija Says:

  Tik lielas salnas neiepriecina!Nu ir vakars uz ezera,jo visu lauku jau neapsegsi…Sakarā ar silto laiku,gandrīz viss ir sadīdzis.

  • slapjums Says:

   Tas bija gaidāms, jo kā nekā ir sākusies tik daudzu piesauktā atdzišana, sakarā ar Saules kūtrumu. Protams, ne tikai viss ir sadīdzis, bet arī saplaucis.

   • lightning Says:

    Ne jau Saules kūtrums vainojams pie iespējamām pavasara salnām! Smiekli nāk! 😀

 124. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labrīt, tagad +16, bet R pusē- paliela augsto ci un zemāko augsto gubu (ac) mākoņainība… kaut kas jau mainīsies, cerams: ar negaisiem…

 125. lietusviirs Says:

  Dzīvību ta izdevēs nosintizēt(visu cieņu zinātniekiem). Tikai mazliet baida, ka vienu no variantiem kā to izmantot min baktēriju radīšanu , kura piesaistītu CO2. Proti samazināsim CO2 līdz līmenin, kad augiem vairs nepietiek, un …

  • Raitis_Sametis/Zantē Says:

   Manuprāt, te gan runa par “fuflo”, kurai, iespējams, drīz sekos atmaskošana. Dzīvību nav iespējams radīt no “0”. Vienreiz jau tur ar to klonēšanu, šķiet, bija skandāls Āzijas valstī (slinkums meklēt precīzāku info). Dzīvību iespējams kardināli modificēt, kas savukārt var būt pat ļoti bīstami. To jau PSRS laikos darīja, kad bija mēģinājumi radīt bakteoroloģiskus ieročus. Šādu eksperimentu rezultātā “mūs var aplaimot” ar kādām ekstremāli lipīgām un nedziedināmām slimībām, kā arī izjaukt ekoloģisko līdzsvaru dabā…

   • lightning Says:

    Raiti, nesteidzies! Kas ir “0”, vai kāds to var definēt? Kur ir tā robeža starp neorganisko un organisko pasauli? Par to joprojām daudzi vadoši prāti strīdas… Piekrītu gan, ka nevar taisīt experimentus, neapzinoties to iespējamās sekas.

 126. Saulcerite Says:

  Maikl, sabiedēji mani ar tām salnām-bet paldies,jo zinošs cilvēks ir apbruņots cilvēks.

  • Raitis_Sametis/Zantē Says:

   Jāņa vārdiem runājot “viss dabā ir līdzsvarā”, pēc vasaras- kas bija priekšlaicīgi atskrējusi: mūs gaida aizkavējies vidēji agrais pavasaris… Salnas, lai arī cik tās fatālas: tomēr ir parasta parādība maijā. Pēdējā desmitgadē (neieskaitot šo gadu) salnas bijušas 8ņos no 10 maija mēnešiem.

   • Saksija Says:

    Pirmkārt, salnas jau tika novērotas šī maija pirmajā dekādē. Otrkārt, šis maijs noteikti nav starp siltākajiem majiem vēsturē. Treškārt, par to līdzsvaru varētu strīdēties. 🙂

   • slapjums Says:

    Rīgā noteikti šis maijs nav nekas īpašs, bet tepat Pleskavas apgabalā, Balvu un Ludzas pusē gan varētu būt starp vissiltākajiem, atpaliekot varbūt tikai no 1993. un 1963. gadu maijiem. Skatīsimies, cik auksts būs atlikušajās maija dienās. Gandrīz vienmēr pēc izteikti siltiem maijiem ir sekojis riktīgi auksts jūnijs.

   • lightning Says:

    Salnas maijā patiešām ir parasta parādība, piemēram, pagājušogad to bija vairāk nekā uziet, un siltuma ar nekāda nebija, vienīgi jau pašās beigās tikai kaut cik silts laiks uz pāris dienām atnāca.
    Šim maijam visu cieņu, vismaz pagaidām! 🙂 Ja neskaita pašu sākumu, tad arī Līvānu pusē valdījis siltums, kāds dažreiz pat jūnijā nav bijis (silto dienu daudzuma ziņā). Kā sākās siltuma vilnis 7. maijā, tā visu laiku silts (vienīgi 9.,10. un 11. datumā max t zem +20, bet arī tad nedaudz), daudzās dienās pat virs +25C.
    Esmu ievērojis vienu lietu – maijs ir auksts, ja siltuma vilnis atnācis aprīlī. Šogad aprīlī nekāda izteikta siltuma viļņa nebija. Ceru, ka tagad gaidāmais aukstās frontes nestais pavēsinājums būs pēdējais līdz dziļam rudenim! 😉

 127. Saksija Says:

  Es nepiekrītu LVĢMC prognozei. Šovakar negaisi iespējami Latgalē, nevis Zemgalē un Rīgā.

  • Raitis_Sametis/Zantē Says:

   Viss ir atkarīgs no tā – kā šī aukstā fronte būs pozīcijā uz dienas otro pusi, kad pirms tam iesilušais gaiss frontes sākumā būs pietiekams gubu-lietus mākoņu veidošanās iesākumam. Visticamāk, tiešām šie negaisi var veidoties sākot no Rīgas garuma grādiem un uz A pusi no tiem…

   • Saksija Says:

    Raiti, es domāju, ka negaisi veidosies Latgalē jau pirms frontes…

  • lightning Says:

   Šī prognoze izgāzās! 😀

 128. gubumakonis Says:

  Kamer pie mums Riga tada neliela meteogarlaiciba-iespaidigas krusas video,2010 gadā 16 maijā,Oklahomā

 129. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/05/23/nak-auksta-fronte-23-5-2010-zante/

  Aukstās frontes sākums pie “manis” 23.5.10. Patreiz vējš pie manis jau nomainījies uz R virzienu un ir brāzmains līdz 7m/s, pirmās lietus piles ir. Ja šodien saveidosies kas negaisam līdzīgs būs- vēl foto sekos (ja būs garlaicīgi un ilgstoši nokrišņi… tad nez vai)… un tā nokrišņu zona ir jau “man” pie deguna…

 130. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  http://www.delfi.lv/news/world/other/nasa-eiropu-gaida-karstaka-vasara-vesture.d?id=32057681

  NASA fantazē: Eiropā esot gaidāma viskarstākā vasara novērojumu periodā…

 131. latvju austrietis Says:

  Sveiks Maikl, ko saki, par NASA komentu par šo vasaru? 🙂

  • maikls Says:

   Tā nav nekāda prognoze, bet gan žurnālistu interpretācija par vidējo temperatūru, kuru vēl stulbākā veidā pasniegt būtu grūti. Gada sākums pasaulē bija ļoti silts, var teikt, ka karsts. Nu arī turpmākie mēneši, globāli ņemot, droši vien būs tikpat “karsti”.

   Tāpat kā ziemā pie mums bija aukstums, tāpat arī vasarā var būt vēsuma periodi. Eiropā kopumā vasaras vidējā temperatūra droši vien būs virs normas, bet tas nebūt nenozīmē karstu vasaru.

 132. Maija Says:

  Piekrītu Saksijai!Labi atceros,kādi ir bijuši maiji.ka siltajiem maijiem ir sekojušas arī siltas vasaras.Savā mūžā esmu piedzīvojusi daudz ko.Nebūt nav jādomā,ka siltajam maijam var sekot vēss jūnijs.Viss var notikt,bet,kā būs,to nezinām neviens…Varam tikai fantazēt.Viss rit,viss mainās.Pie mums jau vairākas dienas nav lietus.Šodien vēsāks,ap 22 gr.,uzpūš diezgan pavēss gan ZR,gan DR vējš.Kāpēc gan nevarētu būt ļoti karsta vasara?Var būt!Kā būs,to mēs redzēsim…

  • slapjums Says:

   Nevajag atcerēties, pietiek nosaukt tos vismaz man nezināmos gadus. 2002. gads neskaitās. Šogad ir tāda sakritība, ka marts bija normāls, lielākajā daļā Latvijas aprīlis un maijs silti. Izņemot 2002. gadu, es personīgi nezinu gadu, kad pēc tāda pavasara būtu sekojusi kopumā silta vasara. Tas gan neizslēdz pat mēnesi gara karstuma viļņa iespējamību, kad viena mēneša pirmā puse auksta, otrā karsta un sekojošā mēneša pirmā puse arī karsta. Spilgtākais piemērs būtu 1963. gads ar jūliju un augustu, bet toreiz vismaz marts un aprīlis bija reāli auksti, lai gan maijs bija daudz foršāks par šo.
   Starp citu, šī saistība vērojama ne tikai Latvijā, bet visā reģionā līdz pat Krievijas Eiropas daļas centram. Tātad tam visam ir kaut kas pamatā. Kāds vispār nojauš, cik silts būtu bijis jūlijā, ja tad realizētos šī maija atmosfēras procesi? Domāju, ka būtu vēl siltāks, jo tad Arktikā gandrīz nav aukstuma mākoņu līmenī, turklāt tad arī virs Krievijas ir daudz siltāks gaiss. Es nepavisam neizslēdzu variantu, ka šogad vairs neatkārtosies tik stabils AC virs Krievijas E. d. ziemeļiem. Bet vēl jau paliek Azoru AC, kas citreiz atnes labu karstumu gan R-Eiropai, gan Latvijai, es domāju ilgstoši, nevis uz dažām dienām. Tāpat nevar norakstīt kaut kādus AC virs Ukrainas un Krievijas stepēm.
   Tie ir tikai minējumi, kurus tomēr izmantoju praktiski – es rēķinos ar nesiltu un īsu vasaru.

 133. Saksija Says:

  Starp citu, arī britu Metoffice prognozē siltu un sausu vasaru Latvijai un lielākai Eiropas daļai:
  http://www.metoffice.gov.uk/science/specialist/seasonal/category/

 134. dAvi Says:

  Liepājā šodien līst lietus. Daudz. Skatoties sat24 mākoņu animāciju, no Zviedrijas nāk jauni mākoņi. Virs Latvijas mākoņi “novājē”.

  .

 135. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitude mazliet līst,tads visai nikuligs lietus-makoņi jau ”izladejas” pa ceļam,žel… ir ceriba uz frontes otro vilni-lietus mākoniem, kas veidojas tagad virs Kurzemes.
  Pastiprinajas vejš. t+15 tagad.

 136. Pierīga (Liepājā) Says:

  Liepājā diezgan drēgns. Pusdienas laikā pamatīgi nogāza, un tad atkal ap pl. 17 pamatīgi lija ar spēcīgu vēju. Nu šķiet nedaudz pierimies, viss pelēks, tiesa – plūmes vienos ziedos, kas šajās dienās papurināti.

 137. snake Says:

  Liepājā pamatīgi gāž, tikko bija 2 zibeņi 🙂

 138. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  “Pie manis” līst mēreni stipri, nu jau vakarā būs savi 5mm pielijuši…

 139. lightning Says:

  Līvānos visu dienu (ja neskaita pašu rītu, kad bija apmācies ar nelielu miglu) saulains un skaists laiks! Vēsāks gan kā iepriekš, no paša rīta bija tikai ap +10, 12.00 +18C, bet uz pēcpusdienu palika siltāks, vienubrīd pilnīgi skaidrs, un grādi uzkāpa līdz +23,5C. Pūta gan diezgan ņiprs vējelis, bet tieši laikā – patīkams, karsti nebija.
  Pēc astoņiem vakarā no R puses sāka nākt mākoņi, tagad tie jau gandrīz visas debesis pārklājuši, vien pašā A pamalē vēl aizejošās gaišās debess josla manāma. Tomēr šai stundai pieklājīgi silts, +18,5 grādi. 🙂

 140. slapjums Says:

  Pagaidām Rīgu lietus saudzē un ir tikai noskaloti putekļi, bet zeme vēl normāla. http://www.fmi.fi/weather/rain_8.html gan baida, jo izskatās, ka naktī nolīs pamatīgi. Visas cerības, ka tradicionālā veidā virs Rīgas lietus mazināsies. Mēnesis jau tā ir pārāk slapjš bijis. http://www.meteo.lv/upload_pic/Laika%20zinas/Rigas%20grafiki/2010/2010-05-20.jpg

 141. Digital1 Says:

  Nokrišņu radars izdomāja šovakar paņemt brīvu vakaru 😀

 142. Maija Says:

  Agri no rīta pie mums bija vēl 12 gr.,nu jau tikai 9 gr.Pēc tā karstuma salst,jo pūš krietns ZR vējš.Pa nakti nedaudz uzlijis.

  • mārtiņš Says:

   tas taču lieliski! Odi kā ar roku atņemti, vismaz būs miers pāris dienas, arī lietutiņš vismaz tos trakos ziedputekšņus pielicis pie vietas, citādi mana mellā mašīna jau bija sākusi krāsoties dzeltenos toņos. Prieks, ka daba visu saved kārtībā

 143. Maija Says:

  Par odiem-taisnība gan!Nu var uzelpot.Daba ,tiešām,visu saved kārtībā…Tikai jāpierod pie rudenīgā laika…

 144. maikls Says:

  Interesanti, kas odiem nepatīk? Vai tad neliels vēsums un mākoņi odiem patīk mazāk nekā karstums un saule? Vai vienkārši vējš traucē?

 145. mārtiņš Says:

  vējš, viennozīmīgi. Vakar un šorīt brāzmas bija pietiekošas, lai tos aizpūstu pa gaisu.

  80mm nokrišņu? Ārprāts, ka tik nesanāk kā Polijā. Pa radio teica, ka pat Varšavā jau plūdi

 146. Gunars Says:

  Labdien! Te Smiltene, + 10. Gaidu Maikla apstiprinājumu par Lietuvas meteo prognozēto 0 grādu temperatūru šonakt. Ja būs salnas, jādomā par dārza segšanu. Pagaidām pūš spēcīgs vējš, mākoņi, bet raugu, ka Liepājas pusē mākoņi jau paklīst. Būtu svētīgi turpmākās stundās pievērst gaidāmai naktij vairāk uzmanības.

  • maikls Says:

   Vējš pilnībā norims, mākoņu vismaz nakts sākumā nebūs vai būs maz. Neliela cerība uz miglu. Jaunie mākoņi, kas nāks no R un D, Vidzemē naktī droši vien vēl nebūs klāt.

  • lietusviirs Says:

   Pēc prognozēm škiet vietām rasas punkts var noslīdēt zem nulles. Parasti, pie pietiekami lielas inversijas gaiss piezemes slānī var atdzist pat līdz 1-2 grādus zem rasas punkta (liekais mitrums kondensējas miglā.)

   Škiet pavisam mierīgi var būt tikai kurzemes dienvidrietumi.

   Ņemot vērā, ka zeme pa dienu ir diezgan iesilusi, tad nakts var nebūt pietiekami gara, lai virzemes slānis paspētu atdzist.

   Un ja zeme ir pietiekami mitra, tad tā labi vada siltumu, kas salnas varbūtību samazina.

   Tiesa polis salnu neprognozē.

   Būtu žēl ja tagad viss (augļukoki, zemenes, kartupeļi utt) apsaltu.

   • slapjums Says:

    Kā šodien atceros Līgo dienu 1992. gadā, kad diena bija tīri vasarīga, nolija lietus, es vēl pukojos, ka nekādi nevar bez lietus. Toties nakts uz Jāņu dienu bija neredzēti auksta un daudzviet A-Latvijā apsala pat kartupeļu laksti. Tā ka es neturētos pie rasas punkta temp. un zemes siltuma. Manuprāt, lielisks piemērs, ka pat ļoti karsta augsne nevar novērst salnu, ir 2006. g. jūlijs Skrīveros.

 147. Maija Says:

  Odiem nepatīk ne vēsums,ne arī vējš.Aizvējā,tur viņu ir tāpat daudz.Ja kādreiz odi bija,galvenokārt,tikai vakaros,tad tagad-cauru dienu,vai karsta saule,vai apmācies.Raksta,ka šo ziemu šie nogulējuši vienā mierā,visi palikuši dzīvi.Ja esot atkušņi,tad viena daļa esot pagalam.Ja būs silta vasara,tad odu un knišļu būs daudz,ļoti daudz.

  • slapjums Says:

   Ne jau tikai odi sūc asinis, ir jau vēl knišļi un kaut kādas mušas. Ja tundrā pie +10 grādiem un vēja veseliem mākoņiem lido šie asnissūcēji, tad mani nepārliecinās Latvijas vasarīgais vēsums. Vai lietus, vai vējš, bet odi, knišļi pazūd tikai tad, kad iestājas sals visu diennakti, pat vislielākās salnas tos nebaida. Tātad tie lidoņi parasti pazūd oktobra beigās vai novembrī, atkarībā no nepārtraukta sala iestāšanās kaut uz pāris dienām. Es to labi zinu, jo man ir alerģija uz visiem asinsūcējiem, no riebīgākajiem vairāksu mēnešus izsitumi stāv, visātrāk pazūd blusu kodumi. Kā par laimi, asinis mīlošās blaktis mūsdienās ir retums, citādi man jau anēmija piemestos, jo šīs baigi lielas.
   Starp citu, kā Latvijas vietējās faunas zemākie radījumi var izsalt nieka -30 grādos, ja viņi spēj izturēt kaut -45? Nez kāpēc bargajā salā tepat Krievijas stepēs pie Volgas un R-Sibīrijā odu vasarā ir tik daudz, ka ar tīkliem staigā pa dārziem. Arī Āzijā apsien tīklu ap seju pāri cepurei. Stepēs ziemā nereti sniega segas gandrīz nav un kailsals regulāri pārsniedz -30 grādus.

  • slapjums Says:

   Starp citu, aukstajā un ļoti slapjajā vasarā 2007. g. Lielbritānijā bija neredzēts odu uzlidojums. Savukārt Latvijas karstākajā vasarā 2002. g. nekādu odu nebija, vismaz ne augustā, kad bija tas lielais sausums. Skaidri zinu, jo visas malas stāvēja vaļā cauru diennakti un pat uz gaismu istabās nekas vampīrisks nelidoja. Dunduru pie ezeriem gan tovasar bija daudz. Tā ka labāk lai ir sausa un karsta vasara, nevis auksta, vējaina un lietaina, tad redzēsim, kas odiem vairāk patīk.

 148. Nomunds Negaiss Says:

  Ziemeļatlantijas okeānā jau sāk veidoties pirmā vētra jau maijā. parasti pat jūnijā pirmā vētra nav katru gadu.

  • slapjums Says:

   Negribu tukši fantazēt, bet man jau labu laiku Atlantija atgādina 2005. gadu, kad bija tā supersezona. Un tas sasaucas ar vasaras prognozi ASV štatiem, kura rādās slapja un vēsa – daudz ciklonu. Vēss subtropos nenozīmē to pašu, ko Latvijā, bet tikai kādu pus grādu mazāk par ierastajiem +25…+30, domāju jūlija un augusta vidējo temperatūru.

  • Raitis_Sametis/Zantē Says:

   Hell YESS! “Invest90” depresija uz A no Floridas…

 149. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  WOOW! *1) “Negaiss” saka- Atlantijā tropiskā vētra!! *2) LTV1 “Panorāmā” tikko kā pasacīja – to pašu “slaveno” prognozi par visskarstāko vasaru, kas tagad būšot nu reiz/pie “viena” runājot 2011. būšot visaugstākais vairāku desmitu gadu laikā …*3) Bet patiesas lietas es redzu – šodien pēc meteo garlaicīgas dienas: brāzmaini cu mākoņi ar nelielām lietusbrīzītēm – tagad D-DR virzienā briest uz nakti jauna fronte (kas labi redzama arī satelīta attēlā uz DR no LV), jau tagad vērojami izteikti cb mākoņi/izolēti- bet daudzsološi… manīsim jau nakts zibeņošanu??

 150. Saulcerite Says:

  Atmācu no odu kaujas un plēvju segšanas,patlaban Pārdaugavā+9.Kā es dusmošos ja no rīta līs…..

 151. Purva Vecis Says:

  t+8.9.Rasina lietus.Ceru ka salnas bus citur.

  • slapjums Says:

   Es ceru, ka salnas nebūs nevienam, pietiek ar posta darbiem no laikapstākļu puses.
   Ko tā Kolka pusnaktī tā atdzisusi? Igaunijas salās ne tuvu nav tik auksts.

 152. Maija Says:

  4 no rīta Jaunpiebalgā tikai 4 gr.,uz zemes noteikti bija tuvu salnai.Bet,kā sāka mākties,momentā viss izmainījās.Riskējām gan,neko nesegdami,bet ,laikam,naktī no trešdienas uz ceturtdienu,gan varēs sagaidīt salnas?Kaut kur jau noteikti salnas bija,jo nakts bija ļoti ledaini auksta…Saulcerīt,pie Jums jau arī nekādu salnu nebija?

 153. Saulcerite Says:

  Tie paši +8+9 grādi,vācu atkal ar steigu tās plēves nost,lai nasalīst.

 154. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +10 un 9 balles gubu (cu) mākoņi, spiediens kopš vakardienas pazaudējis -8 HPa. Kaut kas briest…

 155. Saksija Says:

  Savukārt Norvēģijas meteoroloģi prognozē, ka vasara Kurzemē un Rīgā būs 0,5 līdz 1 grād. virs normas:
  http://www.aftonbladet.se/vader/article7154926.ab
  (raksts zviedru valodā, avīze Aftonbladet)
  🙂

  • slapjums Says:

   Dodu priekšroku pirmavotam http://retro.met.no/sesongvarsler/index.html bet atgādināšu, ka arī abas iepriekšējās vasaras bija ap normu, kā kurā vietā, nedaudz siltākas vai nedaudz aukstākas. Es domāju, ka aukstāka nebūs, bet arī ne īpaši siltāka, nu un ar to pietiek, lai es vasaru norakstītu.
   Nu gan Rīgā atgriezies kaut kāds agra pavasara laiks. Šāds laiks bijis gan decembrī, gan janvārī, gan februārī un noteikti martā, tā ka… ziema atgriezusies jeb kā Rietumos sacītu “zaļā ziema”.

 156. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitude šodien list 🙂 Parnācu no garas pastaigas,man patīk šads laiks-gaiss ir smaržigs,putni dzied un lietus lases šalc koku lapās,ir mereni vēss/silts,+12

 157. kurzemniece Says:

  no manis pa labi,tas vairāk uz Zantes pusi,aiziet tāds kā no debesīm nokritis mākonis /migla pa zemes virsu.Lietus tik tāds rasinātājs

 158. Juris A. Baltezers NOst krasts. Says:

  “Slapjumiņ”! Neizplūstiet asarās, gan jau būs vasara, vismaz kāda daļa no tās, ko katrs individuāli vēlēsies. Katram savs klimata gabaliņš. Tā jau viss dabā sakārtots, ka “slimnīcas vidējā temperatūra” der visiem. Man, piemēram, patīk ap +19C, +20C, saulīte, vējiņš, var pazēģelēt. Tas laikam gēnos, spriežot pēc skandināviskā uzvārda – patīk vēsums. Un ziema – suppper! Cits turpat blakus drebinās. Pie jau +24C, man jau pa karstu, grūti kaut ko padarīt. Tādā ziņā ziemā labāk – visu var regulēt ar apģērbu. Bet ko tu pie +30C vēl nometīsi?

  • slapjums Says:

   Es neizplūstu asarās, jo jau ziemā sapratu, ka vasara norakstīta, nevar taču pus gadu mirkt asarās. Man arī patīk +19…+20 kā mēneša vidējā temperatūra. Vairāk nemaz nevajag. Neesam jau Itālija un Austrija. Bet ja tie grādi parādās uz dažām minūtēm kopumā krietni aukstākajā diennaktī, tad gribas vismaz tādu lietu, kā izžāvēt veļu, drēbes. Vai tagad kādam labi žūst.
   Skandināvi un somi ļoti novērtē netipiski siltas vasaras un karstumu kā tādu. Zviedrijas apdzīvotākajā daļā normālas ziemas ir siltākas kā Baltezera apkaimē. Tā ka gēni tev ne no viņiem.
   Ja iedzer karstu kafiju, uzēd ko saldu vai vienkārši karstu ēdienu, tad man būtu karsti pat neko nedarot pie +20. Lai cik nepatīkami būtu strādāt pie +30, tomēr -20 grādos ātri var pazaudēt pirkstus, ausis un degunu, jo tie ātri nosalst jeb atmirst. Un ja vēl stiprs vējš pie -20, tad vispār…
   Cilvēki bieži saka, vajag lielā salā attiecīgi ģērbties. To pašu es varu teikt tiem, kas “mirst nost” jau pie +24. Varbūt vajag izvēlēties piemērotāku apģērbu, ēst mazāk un speciāli nekarsēt ēdienu, dzeramo. Cik tad nu mums ir tās dienas ar maksimālo +24? Dažā gadā pavisam maz salasās. Šis maijs tādā ziņā pamatīgi “ielicis” daudziem jūnijiem. Un tāpat kopumā būs vien nedaudz siltāks par seno normu.

 159. lietusviirs Says:

  Skaists laiks Rīgā. Skaisti līst. Ja lītu mazliet intensīvāk būtu vēl skaistāk.

 160. Maija Says:

  Jaunpiebalgā 12 gr.,līst.Rudenīgs laiks.Jāiet dārzā,tik daudz darāmā!Ceru,ka neatkārtosies pērnā vasara,negribu nemaz atcerēties…

  • slapjums Says:

   Jā, vairumam latvijiešu nesaprast, ka pērnā vasara tieši Vidzemē bija reti auksta un īsa.
   Bet nu šodiena spilgti atgādina pērnā gada jūniju, kad dažā dienā nebija pat +10.

 161. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Lija, priekšpusdienā atkal 6mm pielijuši, tagad daļēji skaidrojas. Nokrišņu zona aizvirzās uz ZA pusi. Manīsim, vai šovkar-rīt pie īslaicīgajiem lietiem nebūs arī kāds pērkons?

 162. lightning Says:

  Līvānos no laika prieka maz. 😦 Ja vakar pēc neliela lietus naktī pēcpusdienā vēl paskaidrojās un pēc pusdienlaika aukstuma (+11C) grādi uzkāpa līdz pieklājīgiem +17 un arī nakts bija siltāka par prognozēto (min t ap +9C), tad šodien lietus visu rītu un dienu (vienubrīd pēcpusdienā nogāza pamatīgi!), vien pēcpusdienā pārstāja. Taču tāpat nomācies, slapjš, vējains un auksts, visu laiku ap +10…+12… Kaut nu ilgi šāds laiks neturētos…

  • Raitis_Sametis/Zantē Says:

   Ja jau reiz atkal par vēlmēm runājam – pie šiem grādiem varētu būt negaisi/ kas gan realiztātē maz ticami…

  • slapjums Says:

   http://www.meteoinfo.by/maps/fact/RB_TMIN_2010052500_06.png jā, nakts Latgalē bija silta, ja +5 skaitās silti maija beigām. Prognozes piepildīšanos jau nenosaka termometrs pie daudz siltākās ēkas sienas un loga.

   • lightning Says:

    Ja esi aizmirsis – apkures sezona sen beigusies! 😀
    Es konstatēju to, kas ir pilsētā, termometri man vairāki un pārbaudīti. Droši vien kaut kur, piemēram, ārpus pilsētas zemā vietā klajā laukā bija vēsāks, bet es tur nedzīvoju. 😀
    Ja nezini (pēc šāda teikuma tāds iespaids radās!), tad šādā laikā atkarībā no mākoņu daudzuma pat ļoti tuvā apkārtnē temperatūras atšķirības naktī var būt ļoti ievērojamas. Tāpēc šāda muļķīga filozofēšana (tev jau tik silti būt nevar!) izklausās jau pēc prastas skaudības.

   • slapjums Says:

    Muļķīga vai nemuļķīga, bet oficiālie dati apstiprināja prognozi. Es tikai oponēju tavam apgalvojumam, ka prognoze garām, ka redzējies tev bijis daudz siltāks. Vai tad karte melo? Es taču nezinu, kas un kā bijis, bet viss liecina, ka arī Līvānos bija aukstāks par +9 un visticamāk min. t. bija ap +5…+6.
    Man apkure atsākās jau pirmdien, tā ka… viss turpinās. Vēl nesen Līvānos bija ļoti silts, spīdēja saule, tāpēc ēkas, jo īpaši paneļmājas ir vēl krietni siltas. Un pat parastas lauku, koka mājas pie loga nomāc aukstumu, kas vasaras naktīs veidojas dažus metrus no ēkām. Man pie loga salnas beidzās marta vidū un kas no tā?

   • lightning Says:

    Jā, pilsētā vairumā gadījumu ir siltāks nekā laukos. Oficiālās stacijas Līvānos vai tuvumā nav, tā kā te spriedelēšana bezjēdzīga. Man apkure nav atsākusies; jā, pa siltajām dienām māja uzsilusi bija, taču neizstaro jau tādu siltumu, lai grozītu termometru rādījumus par vairākiem grādiem. Pat ziemā aukstā laikā man tā nav, esmu pietiekami daudz visu ko pārbaudījis un salīdzinājis.
    Protams, ka tuvāk zemei būs vēsāks, īpaši uz augsnes, bet arī tikai noteiktos laika apstākļos – skaidrā laikā, bezvējā. Tonakt bija mākoņains, varbūt tāpēc arī bija siltāks nekā citās vietās, kur skaidrojās. Tāpēc labāk nestrīdēsimies un liksim punktu ŠAI diskusijai!

 163. Saulcerīte Says:

  Pēc aizgājušā karstuma esam otrā galējībā-šodien kurinam krāsni.Jau atkal smidzina,bet kokiem un ogu krūmiem,zemenēm,avenēm katastrofāli bija vajadzīgs slapjums-vismaz Rīgā.

  • slapjums Says:

   Rīgā maijs ir riktīgi slapjš un siltuma anomālija nav tik liela, lai vajadzētu vēl lieku ūdeni. Arī Vidzemē, Priekuļos, ar saviem ikgadējiem 900 mm nokrišņu ir vietas, kur visu laiku sauss, aug priedes. Ne jau nokrišņos vaina, bet augsnē, konkrētās vietas reljefā, gruntsūdeņos. Mūsu vasaras nespēj iztvaicēt to, kas nolīst, tā ka ideāli nokrišņiem vajadzētu būt uz pusi mazāk. Daudzviet ceļmalas guļ ūdenī, ne velti to odu ir tik daudz.
   Vārds “katastrofāli” ir nevietā, runājot par mitruma režīmu šajā maijā. Saprotu, ka dažiem nepietiktu pat ar Ļvovas šī maija 200 mm, kas draud uzstādīt visu mēnešu nokrišņu daudzuma rekordu. Rīgai gan vajadzētu vairāk, vismaz 230…250 mm, lai varētu runāt par absolūto rekordu.

   • Raitis_Sametis/Zantē Says:

    Kaut kur “pa miglu” atceros – vislielākais izmērītais gāziens vēsturē = 200mm 20 minūtēs. Reiz Dienvidslāvijā…

   • Saulcerīte Says:

    Katastrofāla bija vajadzība nevis lietus…laikam pārprati.

   • slapjums Says:

    Man šķiet, ka es precīzi uzrakstīju par nenormāli slapjo maiju. http://www.meteo.lv/upload_pic/Laika%20zinas/Rigas%20grafiki/2010/R-d%2024-05-2010.jpg Kā pēc šādas bildes var rakstīt, ka ir katastrofāls sausums? Lidostā nav daudz mazāk to nokrišņu, taču tur aukstāks kā centrā. Nu jau var runāt par divkāršu nokrišņu normas izpildi. Kāpēc valstī, kurā nokrišņu jau tā izkrīt daudz par daudz, cilvēki regulāri žēlojas par sausumu, pat ja mēnesis ir slapjš? Nez kāpēc citās zemēs ar teju subtropisku klimatu, karstām, garām vasarām iztiek ar nieka 500 mm gadā, ne tā kā Latvijā 500…900 mm. Lai mums nenotiktu augšņu izskalošana, vajadzētu tikai 400 mm. Es vēl sapratu pēdējos 2 pavasarus, bet šogad sniega kušana atnesa daudz ūdeņu, tad ļoti slapjš aprīļa sākums, tad atkal maija sākums vienā ūdenī, bet vēl nepietiek. Tā jau no asinssūcējiem nevar atkauties, pēc dubultslapjas vasaras septembrī te lidos odu, knišļu miljardi, jo visu laiku tie ģeometriskā progresijā vairosies.

 164. lietusviirs Says:

  Slapjum, tas ka kādā stacijā (piem Rīgā) varbūt ir 2kārtīga mēneša norma vēl nenozīmā, ka tā ir visur. Liela daļa maija nokrišņu bija ar konvektīvu raksturu. Tas nozīmē, ka tā ģeogrāfiskais sadalījums var stipri atšķirties. Un augsnes arī ir ļoti dažādas. Citas pat 2 nedēļu laikā var pamatīgi izkalt. Ne visiem ir iespēja izvēlēties savu zemes gabalu. Un katrā ģeogrāfiskā vietā daba ir pielāgojusies konkrētam klimantam. Tādēļ šķiet nevar apgalvot, ka piem. Latvijā redziet pietiktu ar 400 mm gadā.
  Palu ūdeņi zemē parasti neuzsūcas, jo tā ir sasalusi. Palu ūdeņi var uzkrāties zemākās vietās, kamēr aukstākās ir izkaltušas.

  Slapjum, vai tu kādreiz esi kaut ko audzējis zem klajas debess ? Vai vismaz redzējis kā tas notiek dažādās augsnēs (māls, smilts, melzeme, pakalns, ieplaka, …). Pēc taviem komentāriem grūti saprast. Brīžiem liekas, ka tu visu zini pat lapāk par dārzniekiem un zemeniekiem, bet brīžiem nav pārliecības vai zeemi kādreiz esi paņemis rokā.

  Šķiet, ja mums vidējais nokrišņu daudzums samazinātos līdz 400 mm gadā, tad jaukto koku mežu platības samzinātos bet priežu palielielinātos. Purvu platības sarkutu. Upju režīmi izmainītos. Tās vairāk aizaugtu un daļa zivju sugu populācijas samazinātos vai izzustu. Un tā varētu vēl daudz turpināt.

  • slapjums Says:

   Šaubos, vai man vajadzētu taisnoties un kaut ko pierādīt. Kā gan tu vari zināt, ar ko es ikdienā nodarbojos un cik tālu no manis ir zemes darbi?
   Pie visiem sliktumiem, vismaz zemi tā neizskalotu pārmērīgie nokrišņi un attiecīgi būtu mazāka augsnes erozija un Baltijas jūras piesārņošana ar fosforu, slāpekli. Ukrainā ir ļoti sazarots upju tīkls pat tajā daļā, kur nokrišņu ir mazāk kā Latvijā, bet vasaras tur ir daudz siltākas, garākas. Kāpēc tad tur nav aizaugušas? Un es nepavisam nedomāju kalnus.
   Kāpēc dažu likteņa apdalītu audzētāju dēļ visam reģionam jātiek mērcētam? Ir jālaista un tad viss būs. Bet par tēmu – ja šajā maijā, kad pamatīgi lijis visā Rīgā un tās pievārtē, kādam ir katastrofāls sausums, tad kā vispār tuksnesis nav izveidojies pa šiem gadiem, kad Rīgā bijis daudz sausāks? Es vienkārši nesaprotu, cik daudz vajag, lai smilšu paugurā peļķes stāvētu? Un ko tad darīt tiem, kam podzolētās augsnes? Meteopatiesība ir viena – šis maijs Rīgā un tās apkārtnē bijis ļoti slapjš. Ko cilvēkiem ar to darīt, tā jau ir cita tēma, kas neattiecas uz šo blogu.

 165. Juris A. Baltezers NOst krasts. Says:

  Prognozētā G1 līmeņa (vāja) magnētiskā vētra ir pastiepusies garāka – sākot jau no rītdienas, 27. maija, 28., 29. un 30. maijā, tad 31. jau zemāka, tad beigsies.

 166. Saksija Says:

  Patlaban ir cerības uz siltu un saulainu laiku maija beigās, jūnijā sākumā. Cerams, ka Latvija būs anticiklona rietumu malā. 🙂

 167. Maija Says:

  No rīta bija 4 gr.,pašlaik 10 gr.Apmācies,diezgan nepatīkams DR vējš.Nostādīju savu puķu plantāciju,sāku 6 no rīta.Laiks stādīšanai ļoti labvēlīgs.Pirmo reizi,pa ilgiem gadiem,varēju stādīt,nelaistot.Zeme ļoti slapja,sevišķi kartupeļu lauks.Mums ir ļoti akmeņaina smilts zeme un,vienalga,pērn dārzi gandrīz izslīka.Tos,kuriem ir māla zeme,neapskaužu,viņi tikai tagad knapi var apstrādāt,apsēt laukus.Pie tam zeme šogad,lai arī bija dziļi sniegi,neizrūga.Dīvaini.

 168. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labdien, arī “pie manis” šodienas pirmo daļu- garlaicīgi apmācies, no rīta pāris stundas lietus sīkām pilēm…+10 arī vēl tikai tagad…

 169. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Pēkšņs negaiss tiešā manā tuvumā, it kā no neliela mākoņa izauga lietusgāze (gan aizgāja garām, tikai ar dažām pilēm pie manis…), bet bija rūkoņa no tās puses – kad masīvs gāziens ar lielām pilēm…. 3 zibeņi no 1km distances, skrēju no dārza izslēgt mājā elektrību… tagad jau prom DA virzienā…(vēlāk fotkas).

 170. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Tagad jau 2 depresijas – viena Klusajā Okeānā pie Meksikas R krastiem, otra gar Floridas A krastiem virzās uz Z-ZA. Abas ar nosaukumu “invest 90”, ja jau tagad sākas taifūnu sezona, kas būs augustā…?? (laikam tā šis “prognozētais” siltums sāk izpausties…)…

  http://www.wunderground.com/tropical/

 171. lightning Says:

  Līvānos rīta un dienas pirmā puse vienos mākoņos, grādi zem +10 (min t +7). Ik pa laikam uzrasināja arī sīks lietus. Vēlāk, neraugoties uz stipro vēju, kļuva mazliet siltāks, vēlākā pēcpusdienā sāka arī skaidroties, kļuva nedaudz siltāks, ap +12…+13C. Tagad jau vairāk uzspīd saule, grādi turas mazliet virs +13 (tiesa, aizvējā). Rīt ziņo jau saulaināku un siltāku! Cerams, ka vēsuma vilnis būs pāri! 🙂 Tiesa, naktīs vēl visādi var salnas pagriezties, bet nu – labāk nevajag! 😉

  • slapjums Says:

   Protams, ka tuvojas siltums. http://www.wetterzentrale.de/pics/MS_2656_ens.png redzams, ka arī pārējie varianti apstiprina siltāku gaisa masu atrašanos virs Latgales jūnija pirmajā pusē. Man pat izskatās, ka 4 varianti rāda īstu tropisko gaisu ap 9. datumu. Bet vismaz šodien http://www.meteoinfo.by/maps/fact/RB_TMAX_2010052600_18.png Latgale izcēlās ar siltuma trūkumu…

   • lightning Says:

    Šodien nekāda siltuma arī nebija, kā rakstīju, +12…+13 vidēji arī bija. Bet nakts, lai arī šobrīd pat skaidra, salīdzinoši silta (ja maija beigās +6…+8C var par siltu uzskatīt), vismaz šonakt salnas no manas puses tālu, šobrīd mazliet virs +7C.
    Bet kur tad silts šodien (precīzāk, 26.05.) bija, ja vispār bija? 😀

 172. Juris A. Baltezers NOst krasts. Says:

  Vismaz attiecībā uz šodienu Lebedeva institūts ir nošāvis greizi – prognozēs uz šodienu joprojām G1 līmeņa magnētiskā vētra, bet turpat blakus informācija – tuvākajās 24 stundās nekas nav gaidāms. Arī meteo.ru šodienai dod tikai nelielu līmeni (nevaru īsti izdomāt, kā pareizāk šajā gadījumā būtu tulkot krievu “vozmušķeņija” parasti saka – turbulence, bet attiecībā uz magnētiskajām vētrām – sajukumi, ierosinājumi – velns viņu zina?

  • slapjums Says:

   Viņu prognozes pēdējos 2 gados pārsvarā ir nošāvušas greizi. Un nav jau brīnums, jo Saule guļ dziļā miegā.
   Man pirmais vārds nāk prātā – perturbācija. Vai tad latviski nesaka magnetosfēras perturbācijas? Astronomijā ir sastopams tāds jēdziens.

 173. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labdien, +6 no rīta, tagad +14… (salna jau nekur, šķiet, nebija…). *** Kas attiecas uz īstermiņa prognozēm, saliekot visu prognozētāju (“modeļu”) rādījumus, ar ticamību virs 50% varam noprognozēt tikai 4 diennaktis uz priekšu… viss, kas pēc tam – brīvas interpretācijas/fantāzijas…

 174. Juris A. Baltezers NOst krasts. Says:

  Ir, ir pareizi “slapjumiņ! Velns kā bija aizmirsies! Škļeroze, būs jāēd biezpiens! Pārāk jau nu viņi parasti nekļūdās, jo sākotnējos datus šis institūts ņem no satelīta, kas domāts tieši Saules izpētei pēc programmas TESIS, tad jāņem vērā laiks uz Saules rotāciju un laiks, kamēr Saules vējš nonāk līdz Zemei, bet tur nāk arī daļiņas ar dažādiem ārtumiem, bez tam, ne jau visu uzliesmojumu perpendikuli ir tieši vērsti pret zemeslod, var būt vājinājumsi. Tā, ka diezgan daudz, ko funktierēt.

  • slapjums Says:

   Nav ko ņirgāties. Jebkurš cilvēks var pasjatīties prognožu arhīvu un pats pārliecināties par manis rakstītā patiesumu. Cilvēki par Zemi daudz ko nezina, tad kur nu par Sauli. Un vienalga kādas raudzes zinātnieks, bet Saule bija un ir mīkla. Tāpat ka visas tās hipotēzes par kosmosa tālēm. Nu tik detalizēti viss aprakstīts par galaktikām, zvaigznēm, it kā par piemājas smilšu kasti būtu runa.
   Kādu magnētisko vētru varēja gaidīt, ja uz Saules nekas prātīgs nav noticis jau teju mēnesi, kopš tās reizes, kad it kā bija visi priekšnoteikumi, bet uz Zemes pat nevarēja pamanīt, ka Saule kaut ko būtu izdarījusi. Es jau 3 gadus kautk ogaidu, bet kā nav, tā nav, laikam jāmet miers. Saules mūžs ir milzīgs, laikam arī miegs viņai tāds pamatīgs.

 175. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Esu kaut kur dzirdējis… Saule ap Galaktikas centru (pēc zinātnieku domām…) esot apriņķojusi 25 reizes, tātad mūsu spīdeklis ir 25 gadus jauns, tātad – “ziedošā jaunība”!

  • lightning Says:

   Astronomijas pasaulē valda viedoklis (absolūtā vairuma pētnieku atzīts), ka Saule šobrīd ir ap 4,5 – 5 miljardu gadu veca (dažādos avotos šie skaitļi nedaudz mēdz atšķirties, bet ne būtiski) un šobrīd ir pašā pusmūžā. Var teikt – nobriedusi savā skaistumā. 🙂 Dzeltenie punduri, pie kuriem pieder arī mūsu Saule, dzīvo pašreizējā stadijā (ūdeņraža ciklā) 9 – 10 miljardus gadu. Tikai pēc tam tai sāksies “novecošana” un pārtapšana par sarkano milzi.

 176. Juris A. Baltezers NOst krasts. Says:

  “Slapjum” esat mani pārpratis, nemēdzu ņirgāties, bet patiesi šo tulkojumu no krievu val., laikam aiz seniora gadiem un krievu val. mazas lietošanas, biju piemirsis. Jaunības dienās strādājot, to dzirdēju gandrīz katru dienu, jo sēdēju tieši blakus Saules pētniemiem! Viss ar Sauli tiešām sāk liecināt, ka tas ko es te “uz pirkstiem” vāvuļoju par to dažādo ciklu pārklāšanos, parādās arvien vairāk arī nopietnu zinātnieku pētījumos un prātojumos, tā ka patiešām ap 2060. gadu, varbūt, sagaidīsim klimata ziņā kaut ko krietni aukstāku. Es jau laikam ne.

 177. dAvi Says:

  Saule apriņķo galaktikas centru 225 miljonu gadu laikā. Saule spīd jau 5 miljardi gadu. Vēl 5 miljardus mūsu saulīte spīdēs. Pēc 4 miljardiem gadu Zemi iztvaicēs saule, jo tā sava mūža galā pārvērtīsies par sarkano milzi. Nuja

 178. Maija Says:

  Pie mums,laikam,salna nebūs.Pie vakara paliek jūtami siltāks.Pa dienu gan bija stiprs vējš un-diezgan dzestrs.

 179. lightning Says:

  Šodien manā pusē grādu amplitūda bija diezgan liela, vidēji varēja būt no +15 līdz pat +20 (runājot par dienu un pēcpusdienu). Vidēji biežāk grozījās ap +16…+18C. To visu sekmēja mainīgais mākoņu daudzums un brāzmainais vējš. Vispār dienā vairāk bija mākoņu nekā saules, uz pievakari atkal skaidrojas un valda saule.
  Dārzā pēcpusdienā šīs temperatūru svārstības varēja labi just – uzpūš stiprāks vējš, saule mākoņos, un jau netīkami vēss. paiet minūtes 10, uznāk skaidras debess pleķis, vējš norimst – un pavisam drīz jau sviedri tek, karsti… Šodien kā amerikāņu kalniņos ar ļoti īsiem intervāliem… 😀

  • lightning Says:

   Bet aizvadītā nakts bija vēsākā pēdējā laikā, no rīta knapi +5, šonakt diezgan liela salnu iespējamība. Visus jaunos ķirbīšus un gurķīšus un vēl šo to pievakarē sasedzām ar agroplēvēm – būtu žēl, ja tie nosaltu… Tā kā dārzs otrā pilsētas galā, izskraidīt arī nevar, tāpēc labāk nodrošināties.
   Uz vakarpusi tagad vējš rimstas, debesis aizvien vairāk skaidrojas – viss var būt. Leišu modelis jau vakarvakarā (šodien vēl neesmu paskatījies) šai naktij gandrīz visai Vidzemei un Latgalei ap 0 solīja. Parasti par savu pusi esmu pārliecinātāks, šovakar tā nav.

   • slapjums Says:

    http://www.meteo.lv/public/30868.html
    Citēju: “karstākās vasaras nekad nav sekojušas aukstākajām ziemām. Gluži otrādi – karstās vasaras parasti ir bijušas pēc diezgan siltām ziemām. Savukārt pēc aukstām ziemām lielākoties vasaras ir bijušas vien mēreni siltas.”

    Nu, ko… bet kā te viens spītējās pretī, iedomājoties, ka šeit ir D-Sibīrija vai Kazahstāna ar bargām ziemām un neizbēgami karstām vasarām. Tajā pašā laikā daudzviet Sibīrijā nereti ir aukstas, lietainas vasaras, jo valda cikloni un AC virs Eiropas.
    Savukārt viņu piesaukto ECMWF var noskalot kaut kur labi tālu, jo tieši šis caur Lietuvas meteo dienestu samurgoja siltu ziemu. Vai tikai sezonas anomālija nebija +2? A ko nozīmē “parasti”? Ja domāta “svētā” norma 1961-90, tad pat pāris grāda desmitdaļas virs tās nozīmēs, ka prognoze ir piepildījusies, tomēr reāli jau tā būs parasta normāla vasara. Un tas ir dabiski, pateicoties ziemai.

   • slapjums Says:

    Es gribēju rakstīt, cikloni Sibīrijā un AC virs A-Eiropas.

   • lightning Says:

    Jā, es izlasīju jau pirms vairākām stundām šo viņu prognozi. Bet tik tālām prognozēm es neticu. Visādi risinājumi iespējami.
    Nekad neesmu teicis vai pat iedomājies, ka šeit ir/var būt krasi kontinentāls klimats. Ieteiktu neizlikties pārāk gudram, mēģinot apgalvot, ko otrs domā. Ātri var iebraukt auzās! 😀
    Tas, ka man patīk aukstas ziemas/karstas vasaras, nenozīmē, ka es būtu tik stulbs, kā te viens iedomājas, lai vēlamo uzdotu par esošo… 😀
    Būs karsta vasara un daudz saules – priecāšos, nebūs – neko nepadarīsi. Dzīvosim tāpat, ne jau mūsu spēkos dabu regulēt! Un tas nav arī vajadzīgs, Zeme pati zin, kur un kā kad jābūt.

 180. lightning Says:

  Laikam tomēr būšu par daudz uztraucies saistībā ar iespējamām salnām – pāris stundas grādi joprojām ap +9…+10 grozās. Iespējams, no D puses nākošie mākoņi mani arī sasnieguši un pasargā no atdzišanas manu pusi… 🙂
  Ļoti labi, ceru, ka gaiss pārāk neatdzisīs – katrā ziņā šobrīd uz iespējamām salnām neko vairs nelieku, toties uz patīkami siltāku dienu rīt – gan! 😀

 181. lightning Says:

  http://www.delfi.lv/news/world/other/sogad-atlantijas-okeana-viesulvetru-sezona-varetu-but-viena-no-aktivakajam-vesture.d?id=32155181
  Te ziņa par to, ka Atlantijas viesuļvētru sezona varētu būt viena no bargākajām vēsturē…

  • lietusviirs Says:

   Patreiz izskatās, ka var būt interesants gads. Uz doto brībi arktikā ledus pat mazāk kā 2007 gada šai pašā laikā. Pie tam tur kūst visur un strauji 🙂

   http://www.ijis.iarc.uaf.edu/cgi-bin/seaice-monitor.cgi?lang=e

   Iteresanti, kāpēc iepriekšējos strapleduslaukmetu periodos temperatūra bija vēl augstāka kā tagad, un okeāna līmenis arī vairākus metrus lielāks ?

   • slapjums Says:

    Kāpēc šobrīd atsaukties uz 2007. gadu, ja tas uz skatuves uznāca tikai jūlijā? http://www.ijis.iarc.uaf.edu/seaice/extent/AMSRE_Sea_Ice_Extent.png Labāk atceramies un paskatamies līknes, ka teju visu pirmo pusgadu līderis ir 2006. gads ar minimālo ledus daudzumu. Un tagad vēlreiz uzmanīgi paskatāmies, ar ko tas viss beidzās! Ar vienu no sliktākajām kušanās pēdējā desmitgadē. Tā lūk, tā ka nav jēgas izdarīt pārsteidzīgus minējumus.
    Starp citu, apsveicu visus ar jauno globālo maija max temp. rekordu aizvakar, dzīvojam vēsturiskā laikā! +53,5 jeb es kļūdos un ir bijis vēl karstāks? Protams, mani nepavisam nepriecē, ka tropu gaiss nespēj aizvilkties tuvāk poliem, rezultātā moka gan tur uz vietas, gan mūs ziemeļniekus. +54 ēnā retā dzīvības forma var tā mierīgi izturēt. Kā par laimi, Tara tuksnesī neko daudz dzīvības nav.

   • lietusviirs Says:

    Slapjum, kas ar tevi !? Komentā nav neviena minējuma, tikai pieminēti daži fakti, gadījumam ja nu kāds nav pamanījis, bet tas interesē.

    Starp citu 2006 gadā ap aprīlī maijā ledus kušanas ātrums šķiet bija būtiski lēnāks, kā šogad. Toreiz viekārši ledus maksimums vai tik nebija rekord zems.

    2007 gads ir interesants, jo tas bija īpašs. Ja tā gada sākumā būtu bijuši apstākļa kā šī gada sākumā, tad kušana iespējams būtu bijusi vēl iespaidīgāka. Proti , jo šogad vasarā būtu līdzīgi arktikas laikapstākļu paterni kā 2007 (tiesa varbūtība ir neliela), tad rezultāts varētu būt pat iespaidīgāks kā 2007.

    Jēgās šķiet tu arī esi specs. Jēgas vari meklēt reliģijās vai kur citur. Eksaktajās zinātnēs tādas NAV (vismaz neesmu manījis).

    Šķiet minējumi, ka arī vēlamā pasludināšana par patieso ir tavs hobijs. Šai hobijā šķiet es nepiebiedrošos.

   • slapjums Says:

    A ko tu streso? Līknēs ne tikai es, bet visi var redzēt, ka nav nozīmes, kāds ir ledus stāvoklis pirms aktīvās kušanas, kas sākas jūlijā.
    Tu uzraksti savu viedokli, ka tev liekas, nupat kaut kas būs. Kāds cits, piem. es, uzrakstu savu viedokli. Abiem viedokļiem ir vienādas iespējas pastāvēt.
    Vai es par jēgām runāju, jeb visi oponenti, kas neatzīst sezonu un mēnešu prognozes? Saucot tās par bezjēdzīgām, no pirksta izzīstām. Jēga ir visam, ja par to diskutē. Un diskutēšana ne vienmēr ir glaudīšana pa spalvai.

   • lietusviirs Says:

    Tavs tonis ir tāds mazliet uzbraucošs.

    Tu vispirms pieņem ka neesmu pietiekami uzmanīgi skatījies tādu ledus stāvokļa parametrizāciju kā ledus izplatība un iesaki to darīt uzmanīgāk.

    Pēc tam pēc šī viena parametra(citi skaitās arī citus) tu paziņo, ka nav jēgas izdarīt pārsteidzīgus minējumus. Kaut arī manā komentārā nav neviena minējuma. Proti tu man pārmet par kaut kādiem minējumiem, kuri nav veikti. Tu fantazē ?

    Redzi citi jau 2007 gada maijā sāka rūpīgi sekot līdzi ledum arktikā, jo jau tad notika interesantas lietas. Jūlijā pamodās masu mediji.

   • slapjums Says:

    Nefantazēju, bet vēlreiz tevi citēju: “Patreiz izskatās, ka var būt interesants gads. Uz doto brībi arktikā ledus pat mazāk kā 2007 gada šai pašā laikā. Pie tam tur kūst visur un strauji”
    Ko gan nozīmē INETRESANTS? Tak ne jau līdzīgs 2006. gadam, bet īpašajam 2007. (nu tu taču pats viņu mini). No tava teksta nepārprotami izriet, ka tu saskati iespēju sasniegt tādus kušanas apmērus kā 2007. vai pat vairāk. Un TAS IR PĀRSTEIDZĪGI.
    Kādi citi un kādi masu mediji? Es sekoju līdzi Arktikai un Antarktīdai visas 365 dienas gadā, jo man dziļi tuva doma par to ledus cepuru pazušanu. Daudzi pieredzējuši vērotāji uzskata, ka 2007. lielāko lomu nospēlēja vēju un straumju virziens, nevis siltums kā tāds. Starp citu, milzīgu artavu ledus izzušanā pie Krievijas krastiem aiz Taimiras, nospēlēja lielais siltuma vilnis tajā Sibīrijas daļā jau aprīlī! Jau aprīļa beigās bija skaidrs, ka kaut kas būs, jo pārāk agri parādījās vaļējš ūdens tajās jūrās. Šobrīd ir maija beigas un bilde it kā ir interesanta, bet jāņem vērā, ka ledus pa pērno vasaru ir labi salgabājies un pa ziemu atjaunojies. Un man vairāk izskatās, ka situācija līdzīga 2005. gadam, kas bija iepriekšējais rekordists, bet toreiz ledus pazuda no Atlantijas puses, nevis Klusā okeāna. Man varbūt tikai šķiet, bet šis variants ir mazāk ledu iznīcinošs, kā tas otrs.
    Tā vietā, lai apvainotos, būtu labāk pacenties pamatot savu viedokli ar saitēm uz informāciju par ledus koncentrāciju, straumju virzienu, kas nereti ir daudz svarīgāki faktori par ledus platību. Varbūt ir kādas foto bildes no orbītas? Virs Arktikas ilgstoši valdīja AC, tāpēc kaut kad vajadzēja būt skaidrām debesīm.

   • lietusviirs Says:

    Nu re. Pieminēju, ka ITERESANTS nekonkretizējot. Un to ka 2007 gadā ledus platības bija lielākas. Pārējais jau ir tīrs tavs interpretācijas/hipotēžu/iedomu/fantāziju auglis. 🙂

    Starp citu reku labs raksts šodien parādījās:
    http://wattsupwiththat.com/2010/05/28/the-great-2007-ice-crunch/

  • Raitis_Sametis/Zantē Says:

   Zinātnieki domā, ka ledus laikmeti Zemes “jaunākajā” (no ģeoloģiskā viedokļa) vēsturē bijuši savi 10mit, protams, ar siltākiem periodiem pa starpām. Iespējams, mēs šodien turpinām attiet pēc pēdējā… (tie visi gan ir tikai minējumi gan no mana, gan no zinātnieku puses). Kopumā caur “lielajiem” un “mazajiem” ledus laikmetiem esam piekārtoti Saules aktivitātes izmaiņām. Saule jau arī nav sastingusi, tā ir dzīva- kā mēs cilvēki (katrs no mums atsevišķi ņemtais)/šā jēdziena tiešā nozīmē…

   • lightning Says:

    Varu tikai piekrist, jo arī uzskatu, ka Zemes temperatūru nosaka Saules aktivitāte un (zināmā mērā) arī pašas Zemes klimatiskie cikli, kurus gan veido no Saules saņemtās enerģijas daudzums. Var būt arī citi klimatu veidojoši faktori (gigantiski vulkānu izvirdumi, asteroīdu kritieni u.tml.), bet ģeoloģiskajā laika skalā tādu sekas parasti izzūd diezgan ātri (uz siltuma – aukstuma pulsāciju fona).

   • slapjums Says:

    Ja siltums uz Zemes ir tieši atkarīgs no Saules, tad iznāk, ka pretēji astronomijā paustajam, Saule atdziest? Jo Zeme šobrīd ir daudz vēsāka kā lielāko daļu savas pastāvēšanas laika. Ja tomēr tas tā nav, tad Saules niecīgo svārstību loma tiek pārvērtēta. Un ja Saules svārstības nav niecīgas, tad atkal esam pretrunā astronomijai, kas apgalvo, ka Saule ir ļoti mierīga zvaigzne. Nu tad kā tur īsti ir?
    Man nav konkrēta viedokļa, bet ir minējumi, aizdomas un šaubas.

   • lietusviirs Says:

    Hipotēzes, ka no saules saņemtā enerģija ir tā kas mainā zemes klimatu airvien vairāk zaudē popularitāti(izmaiņas ir niecīgas). Patreiz īpaša uzmanība tiek pievērsta ultravioletajam starojumam (ietekmē ozonu kurš rada 3-7% siltumnīcas efekta) kurš saules 11 gadu cikla laikā mainās gandrīz 2 reizes. Vēl arvien nopietnāķ tiek domāts par kosmisko staru ietekmi.

    Starp citu saules izstarotā enerģija lielākā laika periodā palielinās. Ja pareizi atceors tad ar kārtu 1% 100 miljonos gadu.

   • slapjums Says:

    “saules izstarotā enerģija lielākā laika periodā palielinās. Ja pareizi atceors tad ar kārtu 1% 100 miljonos gadu”
    Tieši tā, Saule taču šobrīd izstaro daudz vairāk siltuma kā, teiksim, miljards gadus atpakaļ.
    Spriežot pēc šīs http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/stratosphere/sbuv2to/gif_files/sbuv17_nh_latest.gif bildes, kuras skatos jau vairākus gadus, šogad ozona koncentrācija ir īpaši liela. Nu kaut vai 2007. gadā regulāri un plašās platībās bija zem normas. Varbūt tam gan ir sakars ar Saules UV starojuma izmaiņām… A kā vispār stratosfēras ozons var ietekmēt troposfēru, kuras siltums vai aukstums ir aktuāls būtnēm uz Zemes virsmas?
    Gadījumā, kosmisko staru ietekme nav kaut kur saistīta ar Saules vēja stiprumu/vājumu? Lai vai kā, bet skaidrs, ka nekas nav skaidrs un ka ietekmējošo faktoru kopums ir daudz lielāks par Saules klasiskajiem aktivitātes cikliem.

   • lightning Says:

    Tas, kas ir niecīgs Saules mērogā, Zemi ietekmē ļoti būtiski – nevajag aizmirst mērogu atšķirības! Astronomiskā mērogā Saule ir patiešām ļoti mierīga zvaigzne un bijusi tāda vismaz pēdējos 2-3 miljardus gadu, ja ne pat vairāk.
    Savukārt UV starojums tāpat ir daļa no Saules izstarotās enerģijas, un te nevar vērtēt gaismu/IR/UV/rentgenu u.c. starojuma diapazonus atsevišķi. Tie visi kopsummā veido Saules izstarotās enerģijas daudzumu. Tas pats attiecas arī uz Saules vēju. Protams, ir būtiski, cik augstas enerģijas starus Saule konkrētā periodā intensīvāk izstaro – jo lielāka daļa augstākas enerģijas staru, jo vairāk kopējās enerģijas Zeme saņem.
    Cita lieta ir starpzvaigžņu starojums jeb kosmiskie stari, kuru intensitāte tā pa īstam nav mērīta, bet kas laika gaitā var būtiski atšķirties atkarībā no vietas, kādā Saules sistēma nonāk savā riņķojumā ap Galaktikas centru. Tomēr šāda iedarbība nevar rasties pēkšņi, un, vēl vairāk, būtiski mainīt Zemes klimatu īsā laika posmā.
    Jā, lietusvīram taisnība, ka pamazām Saule ļoti lēni, bet kāpina savu izstarotās enerģijas daudzumu (arī esmu manījis šos skaitļus par 1% 100 miljonos gadu). Tomēr šajā jomā daudz kas vēl neskaidrs, jo pētījumu vēl ir ļoti maz, jo tie tiek veikti pat civilizācijas laika skalā nenozīmīgos laika periodos, kur nu vēl runājot par ģeoloģiskajiem vai – vēl vairāk! – kosmiskajiem. 😀
    Taču Saulei, cik ir zināms, piemīt ne tikai 11 gadu mazais cikls, bet noteikti tai ir arī daudz ilgāki cikli, šādas domas astronomu vidū cirkulē jau labu laiku. Tikai nelaime tā, ka šie lielākie cikli ir tik ilglaicīgi, ka cilvēki tos nespēj novērot, tādēļ nav iespējams pagaidām neko prognozēt.
    slapjum, kosmiskie stari nav Saules vējš!!! Tās ir 2 dažādas lietas! Savukārt Zemes kā planētas mērogā mēs nevaram nodalīt stratosfēru un troposfēru, jo tās ir visas ATMOSFĒRAS sastāvdaļas, tātad savstarpēji saistītas un kopīgi ietekmē visu uz Zemes notiekošo. Varu piekrist tam, ka ietekmējošo faktoru kopums ir lielāks par KLASISKAJIEM (11 gadu) Saules aktivitātes cikliem. Taču galveno lomu, pēc manām domām, te spēlē ilgākie Saules cikli.

   • slapjums Says:

    Es zinu, kas ir kosmiskie stari, biju domājis Saules vēja spēju tos atvairīt, mazināt to piekļūšanu Zemei. Bija taču kaut kur rakstīts, ka mazinoties Saules vējam, palielinās Zemes saņemtais kosmiskais starojums. Galu galā, mēs visi protam lasīt un es neiegūstu informāciju, meditējot, bet gan jau esmu lasījis to pašu, ko citi. Vienīgi, es īpaši neinteresējos par jaunumiem astronomijā, man ir vecās, vidusskolas laika, zināšanas. Tāpēc pieļauju, ka šis tas ir mainījies, jo cilvēku zināšanas par dabu jau nekad nav galīgas.
    Bet es nekur neesmu lasījis, ka stratosfēras temperatūras izmaiņas tieši atsauktos uz apakšējo troposfēru, kur mīt cilvēki. Tāpat kā troposfēra starp abām puslodēm gandrīz neapmaisās, tāpat arī stratosfēra esot it kā savrup. Ar to es gribu teikt, ka neticu stratosfēras ozona ietekmei uz temperatūru apakšējā troposfērā. Es neredzu mehānismu, kā tur kaut kas varētu ietekmēties. Bet neesmu arī fiziķis un iespējams, ka kaut ko fundamentālu esmu palaidis garām.
    A, ko saki par Pakistānas +53,5 grādiem? Tas taču ir pavisam tuvu visas Āzijas asbsolūtajam karstuma rekordam +54. Man šķiet, ka tas ir vienīgais tik globāla mēroga rekords manas dzīves laikā. Labots visas planētas maija karstuma rekords.
    Priecē, ka jūnijs laikam būs reāli silts. Ja pārspētu 2007. gadu, tad iznāktu siltākais jūnijs, kopš rekordsiltā 1999. gada. Mums jau te piejūras klimatā tie jūniji tādi ne visai silti, salīdzinot ar augustiem.

   • lightning Says:

    Rekordi ir bijuši un būs. Man tie patīk! 😀
    Par jūnijiem – jā, tie vairumā gadījumu mēdz būt pavēsi, bet ne vienmēr. Tā kā redzēsim, un ceru uz to siltāko variantu! 😉
    Par 2007.g. un 1999.g. – no galvas neatceros, tur man jāskatās savos pierakstos, tagad to gan nedarīšu, jo nu jau laiks iet gulēt. 🙂
    Bet temperatūras atšķirības arī salīdzinoši siltos laikos Latvijā ir bijušas ievērojamas – kaut vai manu pusi salīdzinot ar piejūru… 😀

   • lietusviirs Says:

    Siltumnīcas gāzes(arī ozons) darbojas arī tā, ka tās apsorbē zemes izstaroto enerģiju (melna ķermeņa starojums). Bet pēc absorbijas tas to atkal izstaro. Pie tam izstaro uz visām pusēm (augšu/apakšu/…). Proti apmēram 1/2 no apsorbētās enerģijas atkal nāk atpakaļ uz zemi.

    Tādēļ šķiet enerģija var tik pārnesta arī bez gaisa daļiņi plūsmas (konvekcija, advekcija, difūzija, …).

    Starp citu saules aktivitates 11 gadu cikla laikā tās izstarotā enerģīja mainās apmēram par 0.1%. Tākā zemes izstarotā enerģija intensitāte E ~ T^4 (stefana bolcmana likums) tad E1/E2=(T1/T2)^4. Un tākā E2=E1(1+0.001). To ievērojot iegūst, ka T2=T1*(1+0.001 )^(1/4) , jeb T2=T1*1.00025. Un ja vidējā zemes temperatūra T1=280 K , tad iegūst, ka temperatūrai vajadzētu mainīties tikai par kārtu 0.1 grāds.
    Tātad tikai ar saules enerģijas plūsmas daudzumu izmaiņu nepietiek, lai izskaidrotu novērotās klimata izmaiņas, kuru autokorelācijas periods ir apmēram 11 gadi.

    Kosmiskie stari un saules vējs ir dažādas parādības.
    Kaut arī literatūra mēdz arī lietot jēdzienus “Zemas enerģijas kosmiskais starojums” ar to domājot saules radīto un “Augstas enerģijas kosmikais starojums” ar to domājot to kas nāk no starpzvaigžņu telpas.

    Šīm abām parādībām tieša sakara nav. Bet netieši var būt. Proti saules vējš ir saitīts ar saules magnētiskajām aktivitātēm. Kosmiskos starus arī ietekmē saules magnētiskais lauks . Reku dažas bildītes: http://www.nasa.gov/topics/solarsystem/features/ray_surge.html.

   • lightning Says:

    Jā, Saules magnētiskais lauks ietekmē kosmiskos starus līdzīgi kā Zemes magnētiskais lauks – Saules korpuskulāro daļiņu plūsmu.

 182. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labrīt., +10 no rīta, naktī dažas piles lietus. Patreiz piemācies ar as+ac mākoņiem…
  Gads būs tiešām interesants (cik nu kategoriski to varu apgalvot)… dabas pazīmes rāda: vasara būs “grozīgāka” kā aizvadītā (kā atceramies, ar lietusgāzieniem). Taifūnu dīgļi Ziemeļatlantijā ir jau tagad/ parastajos gados depresijas rodas tikai jūlijā…

 183. lightning Says:

  Līvānos no salnām ne vēsts, tieši otrādi – temperatūra zem +9 tā arī nenokritās, jo bija nomācies. Lietus gan nebija, nav arī joprojām, kaut gan radarā pamanīju, ka nesen (stundu pusotru – divarpus atpakaļ) netālu no manis pa DA pusi nogāja nokrišņu zona.
  Laiks mākoņains, var teikt – apmācies, tomēr neviendabīgi, un gaišs, tagad vietām jau arī zilas debess pleķi parādās. Vējš pavisam neliels, un tīri silts (to gan nosaka arī nelielais vējš) – jau pāris stundas grādi turas ap +18…+19C.

 184. Maija Says:

  Tātad atkal slīcinās nost…

  • slapjums Says:

   Es kā paskatījos, man taisni sirdī sāpe iedūra – vienas vienīgas lietavas, kā tādos musonu lietos. Protams, labāk, lai gāž jūnijā, nevis augustā – mazākais ļaunums. Tikai tas augusts gan labāk būtu siltāks par pērno. Nu vismaz krietni siltāks šis jūnijs izskatās, arī par to paldies mātei dabai.

   • lightning Says:

    Jā, lietainu laiku es arī nemīlu, bet ceru, ka tik traki nebūs! 🙂 Jācer uz to labāko!

 185. lightning Says:

  Pēcpusdiena un vakars silti, jo pilnīgs bezvējš. Mākoņains gan, saule tā arī pa īstam neparādījās, tomēr grādi turējās ilgi +16…+17 robežās, un pie bezvēja likās siltāks. 🙂 Arī naktī pagaidām vēl silts (acīmredzot, mākoņi augšā un siltumu tur), jo pat šobrīd vēl +12,8C. Pēc iepriekšējām naktīm pat neticas, bet termometri uzticamāki par sporta tiesnešiem! 😀

 186. Emīls Says:

  yr.no Rīgai pirmdien-otrdien paredz 35mm, GFS krietni mazāk. Nez kā tad īsti būs?

 187. aerolid Says:

  yr.no pašā norvēģijā dažu stundu laikā maina radikāli prognozes un jo īpaši ilgtermiņā:)

 188. dAvi Says:

  Baltijas jūra ir nedaudz iesilusi. Mans temometrs Liepājā rāda 13-14 grādu robežās. Tātad ūdens temperatūra arī ir tuva temperatūras rādījumiem gaisā. Pats pārbaudīju arī ūdeni, sajūtas kā 13 grādos =)

 189. parazutis Says:

  Izskataas, ka beidzot ledus juuraa buus izkusis. Pie Liepajas raada tikai ap 10 gradus

 190. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labdien, +14 tagad dienā, +12 no rīta, bet bija daža mērena lietus brāzmas no rīta…

 191. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  http://meiravietis.typepad.com/mans/2010/05/par-vasaru-%C5%A1ogad.html

  Vilis Bukšs vēsta par iespējamu “tradicionālu” vasaru…

  • b Says:

   Un tāpat viņš kārtējo reizi piemin, ka vasarā var būt vai nu lieli plūdi vai liels karstums, tas nozīmē, ka prognoze būs precīza jebkurā gadījumā.

 192. Maija Says:

  Lai nu tas Bukšs nemuld,ka,ja šogad ir tik daudz odu,knišļu,tad tas ir normāli!Mūsu pusē arī dārziem,siltumnīcām,lielos vairumos klūp virsū tripsis.Augs,ja nepamani,aiziet bojā dažās stundās.Neesmu,ne vakar,ne šodien piedzimusi,daudz ko zinu no dzīves!Bērnībā ir kolhozā ganos iets,siena pļavās,dārzos,utt.,bet,lai kādu vasaru būtu TIK daudz visādu radījumu,to nu gan neatceros…Odi koda vakaros,rīta stundās,pa dienu bija miers.Bet tagad?Visu diennakti!Ja pīlādži zied Viļakas pusē,tas nenozīmē,ka tie zied kupli visā Latvijā…Senču ticējumi,ja kādreiz piepildījās diezgan precīzi,tad tagad gan nē.Reti.Daudz esmu salīdzinājusi,jo daba mani ir interesējusi visu mūžu.Un,nav jābūt nekādai gudrītei,lai pašu vienkāršāko saprastu.Bukšs man uzsita dusmas,tā nu tas ir!

 193. lightning Says:

  Ar Bukša prognozēm ir tā kā ar bumbas spēlēšanu slēgtā nelielā telpā – sit pa vienu sienu, atleks un trāpīs pa jebkuru citu, un var pēc vairākiem rikošetiem arī pašam pa galvu! 😀
  Tādas apceres, no kurām neko konkrētu izlobīt nevar, piekrītu b teiktajam. Bet tāds odu daudzums, ko pareizi norāda Maija, nu gan neliecina par “tradicionālu” vasaru! Vien gribu piebilst, ka par šādu neradījumu daudzumu tālu meklēt nevajag – vismaz manā pusē 2005. gadā zemniekiem no vēl neģēlīgāka knišļu (tieši – knišļu!) uzbrukuma lopi krita simtiem… Iespējams gan, ka Maijas pusi šī sērga neskāra, tai bija lokālāks raksturs, tik precīzi neatceros. Bet Latgalē gāja traki.
  Bet nu odu gan ir reti daudz, tiesa, par to vislabāk spriest lauciniekiem. Es pilsētā vismaz kaut cik esmu no tiem vampīriem pasargāts, tomēr tāpat katru dienu vairākus mājās nositu. Un tas, ka šogad tie aktīvi visās diennakts stundās, arī taisnība! Vienīgi stiprāks vējš tos neģēļus aizpūš prom. 😀

 194. lightning Says:

  Līvānos laiciņš šodien foršs! Pēc laiciņa atkal grādi mazliet, bet virs +20 (max +22,1C). Rīts gan bija apmācies, arī ap pusdienlaiku mākoņu vēl diezgan daudz, tad arī vēsāks, ap +17C, bet pēcpusdienā kļuva jūtami siltāks. Tiesa, ap 15.00 pat 3 lietus piles 5 rindās nokrita, bet tas arī viss. 😀
  Vēlākā pēcpusdienā diezgan īsā laikā ievērojami pastiprinājās vējš, arī šobrīd pūš pamatīgi (pierimst tikai uz īsiem brīžiem), koki labi lokās. Toties šis vējš fiksi izdzenāja visus mākoņus (daudz jau to vairs nebija jau ap 16.00), un dažu stundu laikā pilnīgi skaidrs. Tiesa, kļuvis mazliet vēsāks, vairs nav +20…+21 kā pēcpusdienā, bet ap +17…+18 vēl turas.

 195. lightning Says:

  Šī nakts laikam būs auksta, tā šobrīd izskatās. Mākoņus vējš izdzenāja, bet tagad pierimis. Vakarā grādi strauji krīt, nu jau vairs tikai +10, tā kā… ka tik līdz nullei nenokrīt…

  • lightning Says:

   Nu vairs tikai +6,5C. Līdz 0 varbūt arī nebūs, bet auksti (ārā)tāpat. Debesis skaidras, vēja nav. Tajā pašā laikā (3.00) Daugavpilī meteo.lv stacija rāda tikai +3,5C. Labi, Daugavpils salīdzinoši tālu, bet arī pie manis tuvākajā apkārtnē uz laukiem var būt līdzīgi. Tomēr domāju, ka līdz salnām neaizvilks.

 196. Purva Vecis Says:

  Otro dienu veroju laiku Igaunu zeme.Vakar piedalijos bezveja gaidisana. Paraplanistu pulcina.Dazi baidijas startet jo koku galotnes purinaja.Turbulence.Kaiminiem ir dziesmu deju svetki Hamsala.Ir ieverojama pils.Baltas Damas legenda ir dzimusi te.Mana Arhitekte paskaidroja efektu par balto Damu.Vecie ir ir bijusi gudri.Vispar atlaujos, ieteikt Tenerifes vieta braukt uz Igauniju. Augusta bus bluza festivals.Augusta pilnmenes nakti ir verojams gaismu efekts pilsdrupas.Iesaku pameklet.

 197. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +12 tagad, nelieli ci mākoņi, bet ar tendenci šiem pastiprināties no DR puses, vakar- lietusbrāzmas tikai rītā bija. Dienas laikā meteo apstākļi nomierinājās, pie brāzmaina R vēja līdz 7m/s dienas garumā vērojās gubu mākoņi, kas pie vakara izklīda. Šodien – vismaz dienas lielāko daļu gaidāma meteogarlaicība, manīsim- kas interesantāks saveidosies vakarā-naktī-un jau nākamjā dienā…

 198. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Tropical_Storm_Agatha_(2010)

  Pirmā tropiskā vētra (kas radusies ekstremāli agri šai sezonā) Meksikas – Klusā Okeāna A un Ziemeļatlantijas reģionā… saņēmusi vārdu Agate /Agatha…

 199. latvju austrietis Says:

  Mums te Austrijaa turpinās ilgi aizkavējies pavasaris ar vasarai raksturiigiem elementiem, kā tornado netālu no Viennas, un stipri pērkona negaisi un diezgan specīgas lietus gāzes , tā bija šonedeļ 🙂

  http://www.sat24.com/

  Skatoties uz šo satelīt attēlu rādās , ka veidojas diezgan lielas ciklona sistēmas centrāl Eiropā. Vai tas nozīmē, ka būs lielie plūdi ?

 200. Aigars Says:

  Interesanti, vai tā ciklonu sistēma virzīsies mūsu virzienā. Daži modeļi samazinājuši nokrišņu daudzumu mūsu reģionam, bet izskatās, ka lietus būs diezgan spēcīgs un varbūt pat atkārtosies maija vidus situācija, kad ieplūdīs ļoti mitrs gaiss. Lai nu kā bet tieši Polijai laikam draud atkal viens no lielākajiem nokrišņu daudzumiem.

  • lightning Says:

   Nebrīnīšos, ja tā tas būs, tomēr pagaidām tā ir tikai teorija…
   Man svarīgāk, lai būtu karstas vasaras! Ja klimats Latvijā kļūs izteiktāk kontinentālāks, – uz priekšu! 😀

 201. lightning Says:

  Līvānos šodien atkal vēl viena forša, silta un saulaina diena! 🙂
  Vējš neliels, tāpat kā mākoņu daudzums, gandrīz visu laiku valdīja saule! Arī patīkami silts, vidēji dienā ap +19…+21C, bet likās siltāks. Uz vakaru debesīs vairāk spalvu mākoņu, šobrīd bezvējš un joprojām tīri silts, +16 grādi.
  Ar rītdienu laikam sāksies trādirīdi! 😀

 202. Saulcerīte Says:

  Pavadīju skaistu un karstu dienu pie radiem Gaiziņkalnā,bet nu es teikšu-Rīgas odi ir tikai vāja tās puses odu atblāzma,gan izmēros,gan ”stiprumā”.

 203. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +12, un laiks no DR-R puses sāk aizvien vairāk apmākties, … arīdzan jūtams A vējš…

 204. Saksija Says:

  Rīgā arī ir brāzmains A vējš, bet pagaidām vēl spīd saulīte, un gaisa temperatūra atkal ir virs 20 grādiem (pēc 7 aukstām dienām ar max temperatūrām no 11 līdz 18 gr. ) 🙂

 205. Maija Says:

  Jaunpiebalgā no rīta bija 5 gr.,patlaban ap 23 gr.Saule un pastiprs vējš.Odiem gan viss pie vienas vietas,kaut arī vējš,kodēju ir pārpārēm…Šodien ir silts,tāpēc odi var atkal dzīrot…Pa starpu iekož arī kāds knislis,tad nu gan ir pavisam nepatīkami.Vai kaut kur šodien līst?

 206. dAvi Says:

  Wow, Maija! Tiešām, Jaunpiebalgā ir tik izteikti kontinetāls klimats! Šorīt Liepājā pamatīgi lija, nupat ierados Rīgā, pagaidām diezgan garlaicīgi un bez nokrišņiem.

 207. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Tropical_Storm_Agatha_(2010)

  Finālā pirmā šās sezonas tropiskā vētra Agate ir nr.8 mironīgākā visā tiešo novērojumu vēsturē, ja runājam par Klusā Okeāna austrumu piekrastē fiksētām…

 208. lightning Says:

  Līvānos dienas pirmajā pusē gandrīz visu laiku spīdēja saule (bija jau arī mākonīši, bet ne pārāk daudz), un līdz 15.00 grādi grozījās ap +23…+24. Tad uznāca mākoņu zona (iespaids vienubrīd bija, ka no D puses fronte nāk, bet laikam tomēr tā nebija), ap 16.00 nedaudz arī uzlija, taču drīz arī beidzās. Nekas daudz nepielija, vien šur tur mazas peļķītes… 😀
  Bet jau ap 17.00 atkal gaišāks, un drīz atkal valdīja saule. Turklāt, ja dienas 1. pusē diezgan spēcīgs vējš pūta, tad pēc lietus tas uz pāris stundām jūtami pierima. Grādi mazliet nokritās, bet tāpat ap +21…+22 vēl turējās, tagad +23C.
  Tiesa, no A-DA nāk jauna mākoņu zona, saule jau minūtes 20 – 30 kā pazudusi, un tālumā daži diezgan tumši mākoņi arī parādās… Radars pirms kāda laika arī rādīja ievērojamu nokrišņu zonu uz D-DA puses no manis, tā kā – viss var būt! 😀

 209. miglinja Says:

  dienu pavadīju lielā lietus gaidās,bet tikvien kā ap 17.00 nedaudz pasmidzināja..,laikam mana kurzemes daļa izsprukusi 🙂

 210. lightning Says:

  Man 21.30 atnāca pamatīgs mākonis, minūtes 10 krietni uzgāza (brīdi vāliem gāja! 😀 ), pērkonu gan nedzirdēju. Pamatīgs vējš pūta. Tagad joprojām turpina līt, bet krietni mierīgāk, arī vējš vairs nav tik brāzmains. Tumšs gan, totāli nomācies. Kļuvis arī vēsāks, šobrīd +17,2 grādi. Redzēs, kā būs vēlāk.
  Bet par to visu jau citreiz. Rīt braucu darba darīšanās uz Rīgu, daudz skraidīšanas paredzams, un tad gan labāk būtu saule! 😉

 211. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Tai lietuszonā, kas patreiz Latvijas DAmos- tiek fiksēta arī zibeņošana… manīsim.

 212. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +11 un apmācies, skaidra josla D pusē, … nez kā būs ar medijos vēl šorīt prognozēto+24 grādiem? (šķiet, ne visai ticami…).

 213. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/main.html

  Patiešām tropisko vētru sezona sākas pat ļoti laicīgi, Indijas ZR daļai gāzīsies virsū 1k taifūns, bet jau otrā depresija radusies Klusā okeāna austrumos.

 214. Saksija Says:

  Vai tiešām šodien Rīgā būs 23 grādi ? Vienpadsmitos tikai +13 un apmācies. Spriežot pēc satelīta attēliem, saulīte neparādīsies.

  • slapjums Says:

   Gandrīz pērnā gada jūnija kopija. Esmu vīlies, vēl jo vairāk, ka šobrīd virs Latvijas ir reāli silta gaisa masa, bet tie mākoņi un lietus visu bojā…
   Labi, ka vismaz gaišāks kļūst, citādi vēl 10:00 – 11:00 likās, ka ir novembris. Ja ticēt GFS, tad arī rītdien Rīgā dominēs apmākušās debesis un Tmax vien līdz +22, bet ceturtdien tikai ar saules palīdzību +23. Nu baigais siltums. Vēl taču jāņem vērā, ka katrā jūnijā ir reizes, kad ieplūst reāl iaukstas gaisa masas. Un citi modeļi jau arī neko optimistiskāki nav par šo nedēļu.

 215. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  http://www.lvceli.lv/cms/visas.asp

  Spriežot pēc šiem rādījumiem – praktiski visā Latvijā gaiss “tikai” līdz +12+18 (Daugavpilī gan+20) ir iesilis… Mediji, no rīta ziņodami par +24, ir “norāvuši ūdeni”. Vismaz pagaidām…

 216. Purva Vecis Says:

  T+13.9 Gaidam brinumus.

 217. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/main.html

  Taifūns, kas virzās uz Indijas ZR daļu- dabūjis nosaukumu Pets /Phet… nezin kādas jārības tas nodarīs 3-4.6., kad tas jau ar prognozēto 2k stiprumu uzgāzīsies krastam…

  • Raitis_Sametis/Zantē Says:

   http://www.wunderground.com/tropical/

   Kopumā vispār “jautri” kļūst taifūnu frontē: Pets jeb Fets – dodas uz Indiju, 2 depresijas ar vienādiem nosaukumiem “Invest91” ir gan Klusā Okeāna A daļā, kā arī Meksikas līča D daļā. Manīsim, kas no šā visa attīstīsies 12 stundās…!?

  • Raitis_Sametis/Zantē Says:

   Nu Fetam pie Indijas krastiem jau 4k prognozē!!

   • @dolf Says:

    Ja reiz tu esi tādā eiforijā, sekojot katrai vējai pūsmai un atskaitoties visiem par saviem priekiem publiski (turklāt nedomāju, ka kādu tas vispār interesē), tad varbūt pateiksi visiem, ko tu no tā visa iegūsti? Nedomāju, ka tu tā līksmotu, ja kaut kas postošs apciemotu tavus laukus jeb varbūt taisni ir otrādi?

  • Raitis_Sametis/Zantē Says:

   http://foto.delfi.lv/picture/1346364/

   Caurums pilsētas vidū Gvatemalā, kas izveidojās tropiskās vētras Agate rezultātā. Ko teiktu Jūs, ja tāds Rīgā uzrastos?

   • slapjums Says:

    http://www.yk.kz/news/show/7266
    Varu iedomāties, kādā ekstāzē nokļūtu Raitis, ja viņa ciemu šādi aplaimotu dabas stihija. Bet dzīvē tā nereti notiek, ka dabū tie, kas to nemaz nevēlas.

   • lietusviirs Says:

    Šķiet te ir diezgan liela varbūtība, ka pastrādāts ar kādu grafisko editoru (piem photoshop). Grūti iedomāties kā dabiski varētu izveidoties tik regulārs caurums. Ja nu vienīgi, tur kādreiz ir bijušas šahtas, kuras vienkārši aiztaisītas (Pie ar kādu betona plātni.).

    Aizdomīgi arī ka tur apakšā pēkšņi viss paliek melns. Tas nozīmē vai nu tur parādījā melna grunts, vai arī kāds lielāks tukšums. Melna grunts diezvai, jo tai visai zemes masai bija kaut kur jāpaliek.

 218. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labrīt+12, apmācies- miglains no rīta, tieši tāpat- kā vakardienas lielākajā daļā. * Mediji arī šodien vēsta par iespējamu +25 un spēcīgiem negaisiem Latvijas lielākajā daļā, manīsim…

 219. Maija Says:

  Pie mums ap 16 gr.,apmācies.Pa vakardienu pamatīgi piegāza dārzus,nevar nemaz soli iespert…Tas man nemaz nepatīk.Ar steigu būs jāmiglo sīpoli,citādi būs švaki.Traks laiks,vairāk nav ko teikt…Normāli jau vairs nelīst!

  • slapjums Says:

   Patiesībā tā notiek katru gadu, vismaz liekas, ka Jaunpiebalgā nemaz nemēdz būt normāli laikapstākļi. Es, piemēram, nevēlos normālu laiku, bet gan tikai siltu un sausu. Un apzinos, ka viss notiekošais ir normāls, taču nav patīkami, kad bieži līst un ir vēss. Īpaši patīk pēdējais GFS atjauninājums, kur ļoti maz nokrišņu un anomāli silts laiks. Būtu forši, ja kas tāds realizētos. Sen esam pelnījuši sasildīties.

 220. Maija Says:

  Lietus nevis līst,bet gāž,tā tagad notiek otro vasaru.Skumji noskatīties,ka dārzi momentā pludo…

  • slapjums Says:

   Cik sevi atceros, tādas lietusgāzes, kādas mēdz būt (un katru gadu tādas ir biežāk vai retāk) vasarā un maijā + septembrī, pārējās sezonās nemēdz būt vai arī ir ļoti reti. Arī vagas ūdenī vinmēr bijušas, cita lieta, ka ne jau dienām vai nedēļām ilgi. Maijiņ, grēks žēloties par Piebalgu, jo izskatās, ka Zosēnos un vispār tajā galā ir krietni siltāks kā Rīgā un tās reģionā. http://rp5.ru/archive.php?wmo_id=26339&lang=ru par veseliem 3 grādiem vairāk! Nedaudz skaudība iezogas manā sakaltušajā (от слова “чёрствый”) sirdī…

 221. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Beidzot arī “pie manis” migla paklīst, sāk spīdēt saule- uz reizi parādās sutoņa, gaiss pusstundas laikā iesila no +12-> uz +18 (pēcpusdienā droši vien būs aiz +20). Tagad braucu uzTukumu, pēc tam atpakaļ, līdz vēlai pēcpusdienā esu offlainā, bet fotoaparāts man līdz- piefiksēšu, ja saskriešos ar negaisu…

  By the Way, taifūnam Fetam atvēru apakšlapu savā blogā
  http://klab.lv/users/meteo_lv/40428.html

 222. snake Says:

  Liepājā šodien labs laiciņš 🙂 +20


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: