Jūnijs 2010

Vieta jauniem komentāriem.

450 Atbildes to “Jūnijs 2010”

 1. Maija Says:

  Nu gan ir briesmīgi sutīgs,tikpat kā saunā!Dabūju no dārza laisties!Nekas labs nav gaidāms,būs pērkons.

 2. gubumakonis Says:

  Sveicinati 🙂 Kadu laiku nebiju Latvijā-biju parbraucienā pa da;zam Eiropas valstīm,tapec biju uz laiku pazudis…
  Jasaka,ka laikapstakli tur kur biju,bija manami vēsaki un skarbaki,ka šeit,Lv aizbraucot,ipaši Vācijā,kur pirms paris dienam valdija rudens-apmacies,miglains un lietains laiks ar gaisa temperaturu piemeram 31 maija dienātikai +8+12,sanaca ari izbraukt caur daļu Polijas,kur skāra lietusgāzes un plūdi-zemāk ielieku savu bilžu galeriju-ne parak kvalitativu-bildets ar švaku fotoaparatu caur braucoša autobusa logu… stavoklis tur vietam visai bedigs lauksaimniekiem-upites pārpluda,daudzviet lauki drizak atgadina rīsu plantacijas-visi udēnī. Ari dazas bildes no mazliet pārpludušas Vislas upes Varšāvā-tur gan nekas ekstrems manuprat nav noticis. Piedzivots ari specigs frontals negaiss ar krusu un nelielu vētru Venrajas pilsetas apkartne. Velak kadas bildes ari bus,bet iesakumā-Polijas plūdi manam acīm,cik nu izdevas atrumā piefikset :
  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/06/02/pludi-polijacaurbraucot/

 3. maikls Says:

  Modeļu prognozes ir dažādas – laikā līdz piektdienai (piektdien Latgales pusē) var būt kāds spēcīgs negaiss ar ļoti stipru lietu, var arī nekas nebūt. Visticamāk, kādā brīdī kaut kur izveidosies negaisi vai pat negaisu sistēma, kas tur atnesīs daudz nokrišņu, varbūt arī krusu un vētru, bet citviet bez lietus. Mazāka iespēja, protams, piekrastes rajonos, lai gan dažs modelis frontes dēļ tieši tur kaut ko prognozē.

 4. kurzemniece Says:

  šodien rīta pusē likās,ka būs cerīgi,briesmīgi biezā migla nokritīs un OK. Bet nekā-atkal,tāpat kā vakar,mākoņi velkas gluži pa zemi un saules nav. Labi,ka vismaz siltāks,nekā vakar. Visapkārt miglaina dūmaka

  • slapjums Says:

   Izsaku savu visdziļāko līdzjūtību, jo vismaz Rīgā jau labu laiku spīd saule ir ir kaut cik sausāka sajūta, bet no rīta bija tik slapjš, ka ūdeni burtiski ar degunu varēju sajust.
   Gan jau tuvākajās dienās visur spīdēs saule.

 5. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Mjāa… pelēki neizteiksmīgi gubu mākoņi visu dienu, biju pabraucis uz Tukumu, tur vairāk skaidrs un jūtami siltāks, pie “manis” +20 … Ne vēsts no negaisiem, kas vēl no rīta medijos tika “reklamēti”… Dienas atlikušajā laikā jāiečolē: vai A daļā šādi bija. Kas zina, varbūt arī “pie manis” kas mainās uz labo pusi…

 6. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/main.html

  Toties taifūns Fets Indijas o. Z daļā – tūlīt jau 5k stiprumā…steigšus jāatjauno lapa manā blogā!!!!!!

 7. Maija Says:

  Pie mums pēcpusdiena saulaina,sutīgs un karsts.No mākoņiem vairs ne vēsts…Neizskatās,ka gatavotos kāds negaiss.Naktī gan viss kas var notikt.

 8. G.B. Says:

  Labvakar . Kā varat komentēt ceturtdienas Lietuviešu modeli ?

  • lightning Says:

   Tikko papētīju. Man šķiet, ka leiši šoreiz būs nošāvuši krietni garām. Ja, pēc viņu prognozēm, manā pusē pēc pāris stundām jābūt max +10…+14, tad nezinu, kam vajag notikt, lai no šobrīd esošajiem +20,4C grādi līdz 3.00 tā nokristos. Par nokrišņu karti runājot – tur jau šādā nepastāvīgā laikā prognozēt vispār, man šķiet, neko konkrēti (negaisa mākoņu izveidošanos šur tur u.c.) nav iespējams.

 9. lightning Says:

  Sveiki! Es atgriezies no pāris dienu ņemšanās pa Rīgu, tagad varu “savilkt galus”. 😀
  Vakar (1.06.) no rīta, kad pēc 8.00 izbraucu no Līvāniem, likās, ka būs prognozēm taisnība un būs silta diena (jau 8.00, lai arī bija apmācies, bija +16, bezvējš). Taču – še tev! Ierados Rīgā 11.00 un jūtu, ka galīgi auksts, totāli nomācies, plus ik pa brīdim uzrasina sīks lietus, bet grādi nav pat +15 (tīri uz jutoņu, plus vēl nepatīkams vējelis un liels mitrums!)… 😦
  Dienas laikā palika nedaudz siltāks, bet neesmu pārliecināts, vai kaut līdz +18…+19 uzkāpa. Nemīlīga un drēgna bija 1. jūnija Rīga, vien atsevišķos brīžos siltāks tā kā kļuva (bet varbūt man tā tikai šķita, bizojot pa darbiem no 1 Rīgas gala uz otru un atpakaļ?).
  1.06. Līvānos esot bijis normāls, siltāks laiks, kaut arī pārsvarā mākoņains. 100% apgalvot to neņemšos, jo tie tomēr nav mani tiešie novērojumi. Katrā ziņā nekādi negaisi gan nav bijuši, par to pārliecinājos. Turklāt esot bijusi ļoti silta nakts uz 2.06., ap 5.00 – 6.00 no rīta stabili turējušies +18.
  Šorīt Rīgā (ap 11.00) likās tāds ne pārāk karsts, plus apmācies, bet tajā pašā laikā sutīgs, baigi sviedrēja. Tomēr ap 11.00 vietā, kur biju, rādīja +18 grādus.
  15.00 pārrados Līvānos. Izkāpu no busa un pēkšņi sajutos kā tālu dienvidos – baigais karstums! 😀 Saule sāka parādīties jau pa ceļam no Rīgas, un, jo vairāk uz manu pusi, jo vairāk saules. 🙂
  Pēcpusdienā pārsvarā saulains, grādi ap +26C, vējš pamazām norima pavisam. Tad uznāca mākoņi, taču tie tikai aizsedza tiešos saules starus un par pāris grādiem vēsāku apkārtni padarīja, ne vairāk, ne miņas no pērkona vai pat tikai lietus.
  Vakarā ļoti mierīgs, pilnīgs bezvējš, debesīs vietām dūmaka, vietām kaut kas līdzīgāks palieliem gubu mākoņiem, bet sajūta tāda, ka viss tā kā sastindzis. Ļoti silts vakars, joprojām vēl +20,5C, un grādi nedomā slīdēt uz leju. 🙂
  Prognozes sola te lietus, te negaisus (īpaši manā pusē), bet pagaidām no tā visa nekā. Tāpat ziņo rīt +28…+29 – nu ko, varbūt jaunu rekordu ierakstīšu!!! 😀

 10. Māris/Sigulda Says:

  Dīvaina diena šodien- ap plkst.10-00 t+18, mākoņi. aerosolveidīgs lietus, sutīgs kā pirts priekštelpā. Ap plkst.12-30 t+20,5 , lietus beidzas, tāda suta, ka spiež nost, miegs nāk, odi kā nenormāli, ja uzpūš Taigu, šie lien degunā un ausīs. Ap plkst. 14-00 parādījās saule, lieli gubu mākoņi. Domāju, nu gan būs riktīgs donnervater-bum-bum, a nekā, uz pievakari mākoņi pazuda, tagad silts, jauks (neskaitot odus) vakars, šobrīd t+17,2

 11. @dolf Says:

  Jā, Latgale šogad tiešām var lepoties ar siltu vasaru. Parasti ir savādāk – siltākais reģions ir Zemgale

  • lightning Says:

   Latgalē jau arī visur nav vienāds laiks, ziemeļu pusē droši vien nav bijis tik daudz siltu dienu kā Latvijas DA rajonos. Diemžēl tās puses iedzīvotāji par saviem laikapstākļiem info tikpat kā nedod.
   Vissiltākie reģioni, pēc ilglaicīgiem novērojumiem, ir Zemgale un Latvijas DA puse (tostarp Dienvidlatgale).

   • slapjums Says:

    Kad karstuma epicentrs ir Krievijā, Baltkrievijā, tad absolūta līdere ir D-Latgale, nevis Zemgale.
    Gribu mājiņu Krāslavas rajonā…
    Otrdien Rīgā maksimālā bija vien +16 un vakardiena arī nebija diezko labāka, bet īpaši auksta būs rītdiena un tāds ir tas siltais jūnijs… A tu te kacini ar saviem +26 un siltajām naktīm, man vai acis “sprāgst ārā” no skaudības.

 12. PurvaVecis Says:

  Maiklam.Vakara veroju spalvu makonus. Kustejas neparasti atri.Skatijos Leisu prognozi.Interisanti ka bus talak.

 13. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +16 no rīta (vissiltākais rīts šajā gadā “pie manis”), 9 balles as+ac mākoņi, kas praktiski stāv uz vietas. Pērkona detektors = uz vidējiem viļņiem prom no radiostacijām noregulēts radio => vārās! Nepārtraukta zibeņošana kaut kur 100km radiusā… manīsim.. šodien izskatās cerīgāk kā vakar…

 14. Anonīms Says:

  Kur tad palika prognozetais stiprais lietus ar negaisu ;sorit Rīgā,ko radija vair;aki avoti?
  Patreiz Rigā ir mainigs makonu daudzums,no lietus ne vēsts 😦 ,silts.
  Paliels negaisa mākonis jau sasniedza LV dienvidus:
  http://www.sat24.com/homepage.aspx?html=zoom&xas=460&yas=100

 15. Raitis_Sametis/Zantē Says:  Attiecīgais video- caurums pēc Agates taifūna…

 16. maikls Says:

  Jēkabpili skar lielā negaisa ziemeļu mala, tālumā paducināja un tagad sāka mēreni līt.

 17. maikls Says:

  Ļoti stipras lietusgāzes un krusa skārusi plašu teritoriju Latvijas DA daļā, vietām vēl turpinās.

  Diena.lv raksta par Rēzekni:
  Pēkšņs, spēcīgs lietus un krusa šodien pusdienlaikā nepatīkami pārsteidza rēzekniešus, kuri saulainajā un siltajā rītā bija devušies ārā bez lietussarga.

  Tumšais negaisa mākonis savilkās strauji, lietus lāsēm pievienojās krusas graudi prāva zirņa lielumā. Krusa un lietus šaltis turpinājās gandrīz pusstundu, pārvēršot pilsētas ielas upēs, pa kurām gājējiem nācās brist līdz potītēm.

 18. lightning Says:

  Lielais negaiss Līvānus “aplaimoja” pēc pilnas programmas. Pamodos ap 11.00 no pamatīga lietus gāziena tieši logos, bija aizdomas, ka arī krusa, bet tobrīd izskatījās, ka tomēr nē, vienkārši lielas lietus lāses ar vēju pret palodzi sitās. Tomēr nesen uzzināju, ka bijusi arī krusa, tikai laikam tā bijusi vietvietām, ne visur.
  Drīz pēc 11.00 sekoja pamatīgs pērkona grāviens, arī vēlāk vairāk – mazāk skaļi ducināja. Lietus vienu laiku gāza kā no brandspoita, tad pierima, tad atkal pieņēmās spēkā – un tā līdz pat šim brīdim. Tagad gan salīdzinoši nedaudz līst, paliek arī gaišāks, bet kā piegāzis – ej ellē ratā!!! Kāda velna pēc tas bija vajadzīgs?! Visapkārt pludo ielas un trotuāri, bet, kas darās dārzā, kur tāpat jau mitrums bija pietiekams, bail pat iedomāties… 😦 Laba lieta negaiss, īpaši karstā laikā, bet nu šitik daudz slapjuma daudz par daudz…
  Pats rīts bijis ļoti silts, negaiss gan tos grādus mazliet pasita uz leju, bet pat visstiprāko gāzienu laikā ap +19…+20 turējās. Nu tagad, izskatās, ka laikam tas mākonis rasina pēdējās lāses, R pusē jau skaidras debess laukumi. 🙂

  • slapjums Says:

   Tagad vaajdzētu būt labai sutoņai, jo līdz saulrietam vēl tālu.
   Jā, kaut ko tas lietus šogad daudz par daudz.

   • lightning Says:

    Sutoņa bija pamatīga, lai arī grādi nemaz tik augstu neuzkāpa, laikam negaiss bija karstumu “aiznesis līdz”… 😀 Varbūt tuvāk A robežai arī solītie +28 bija, bet man ne.

 19. dAvi Says:

  Šodien Liepājā arī labs laiciņš neskatoties uz ziemeļrietumu vēju +22.

 20. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Es atkal esu apdalītajā rajona- R daļā, mediji ziņo- ir elektrības pārtraukumi Ludzā, Daugavpilī, Preiļos negaisa dēļ…

 21. lightning Says:

  Tagad atkal valda saule, baigā sutoņa, lai arī pārāk karsts nav, šobrīd +24,2C, taču nenormāls mitrums, jo piegāztais žūst. Liekas, ka ūdens tvaiki gaisā virmo…
  Par laimi, vismaz elektrības traucējumus manā pusē nemanu, atšķirībā no Latgales iekšienes. 🙂 Konkrētāk gan pagaidām neko nezinu, var jau būt, ka kaut kur Līvānu novadā ir čābīgāk.

 22. Aivars Says:

  Rēzeknē nogāza ne pa jokam,krusa tiešām bija pamatīga zirņa lielumā.Pa ielu pabraukt nevarēja jo redzamība bija pilnīgi nulle,ko vēl ūdens kā pa upi.Tas negaiss uznāca pēkšņi un lija(gāza kā no spaiņa)kaut kur 25-30 min..Pašlaik +22 neliels ZR-Z vējš…

 23. gubumakonis Says:

  😦
  Soreiz noteikti paliku bēšā,nekads negaiss ar stipri lietu musu puse pat tuvu nav rādijies,preteji dažu modeļu prognozetajam,laikam visu samaitaja tas pavēss ZR vejš,kas joprojam no juras/liča puses nes vesaku gaisu,tapec ari nekads liels siltums/karstums pie mums te nav-kopuma meteogarlaiciba,salidzinot ar LV dienvidaustrumiem. Bet ta gribejas šodien izbaudit kartigu negaisu/lietusgazi… izskatas ari tuvakas dienās nekas tads nav gaidams,zēl 😦
  Ar zinamu skaudibu veroju stipro negaisa mākoni satelitā un radara,ka ari lasiju dažus komentarus-ja,kapec tas lietus list tur kur neviens vinu negaida? 😉
  Seit Rigas apkartnē jau nu nevaretu sudzeties par parlieku slapjumu,nu varbut vien maija pirmajas dienās ta pavairak uzlija,bet tagad jau ir normas robezas,vismaz nav ari sausums,ka pagajušpavasar… ari manas prombutnes laik;a Riga cik skatos datus nedelas laikā tik vienreiz lija.
  Gribu negaisu…

 24. kurzemniece Says:

  lightningam- kas darās dārzā? Man radi dzīvo netālu no Līvāniem,kartpeļu vagās ūdens esot skējis tā,ka lejpusē vagas esot līdzenas,bet augšpusē izskalotas

  • lightning Says:

   Kā noskaidroju, tad otrā pilsētas galā, dārza pusē, tā lietusgāze tik traki spēcīga neesot bijusi. Pats visu dienu strādāju, nebija laika uz dārzu skriet, bet mamma bija aizbraukusi. Par laimi, nekas neesot “sasists”, par izskalošanu nerunājot, viss normāli. Kā kaimiņiene teikusi, tikai mēreni palijis, un viss, nekādu ekscesu.
   Tajā pašā laikā tepat netālu no Līvāniem, bet uz citu pusi, lietus gāzis tā, ka mašīnas ceļa malā stāvējušas, jo nevarējis redzēt, kur braukt. Krusa arī bijusi vietām pamatīga, vietām nebija nemaz, un tie gāzienu/krusas u.c. ekscesu rādiusi pavisam nelieli. Tā kā te pat kilometrs var daudz ko nozīmēt…

 25. kurzemniece Says:

  pardon par kļūdām

 26. Maija Says:

  Pie mums arī bija ellīgi sutīgs.Tas ir briesmīgi,ja izskalo dārzus…Nesaprotu,kāpēc tagad,ja līetus,tad gāž kā no spaiņa?Nemāk vairs normāli līt???

  • slapjums Says:

   Tā vienmēr ir bijis – gan pirms 100 gadiem, gan katru vasaru pēdējos 100 gados. Kad tiks novērota pirmā vasara bez kaut vienas stipras lietusgāzes un izskalotām dobēm, tad varēsim celt trauksmi, bet pagaidām… viss kā parasti.
   Man drīzāk cits jautājums. Kā konvekcijas izraisītie nokrišņi var būt mēreni?

 27. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Es gan visu dienu biju “tukšajā” zonā, dienas gaitā dažādas intensitātes mākoņainība bija – vakarā visi tagad pagriezās no ZR puses, bet DA virzienā – redzama aizejošā frontē ar dažiem varbūtējiem cb, varbūt naktī vēl zibeņošanu manīšu….

 28. Saksija Says:

  Patlaban Lietuvas vidienē, tai skaitā arī Kauņā, plosās negaisi. Var redzēt mūsu radarā.

 29. lightning Says:

  Pēcpusdiena mierīga un saulaina, ap 18.00 grādi sasniedza šīsdienas maksimumu, +25,2C. Tā kā nekā no prognozētajiem +28…+29 un manis cerētajiem rekordiem… 😀
  Vakars pagaidām arī mierīgs, bet šādi tādi mākoneļi apkārt klīst, tikai nevar saprast, ko tie nesīs vai nenesīs. Lietuvas vidienē gan negaisi plosās: http://www.meteo.lv/public/30481.html
  Jautājums tagad, vai tā mākoņu zona, ko labi var redzēt arī satelītattēlos, virzīsies uz Latvijas pusi vai izmarinēsies dienvidos? Pēc satelīta spriežot, tā mākoņu zona lēnām, bet tomēr virzās uz ziemeļu pusi, tā kā pēc dažām stundām var sasniegt Latvijas D rajonus.
  Bet bez tiem radarā sāk arī kaut kas bez tā parādīties. Interesanti, kā viss attīstīsies? 🙂
  Bet tagad joprojām ļoti silts, grādi slīd lejā ļoti negribīgi, šobrīd vēl +21,7C. Tas priecē! 😉

 30. Saulcerīte Says:

  Visticamākais ka lietus būs un tas jau ari ir sagaidāms-par godu tam.ka visu pēcpusdienu laistīju dārzu,un tas pēc vairāku dienu ciešanās un nelaistīšanas.

 31. Cassini Says:

  Daugavpilī tagad pamatīgi līst, bieži dzirdams pērkons un redzams zibens.

  • slapjums Says:

   Tātad sausums pagaidām nespīd? Tas ir nedraud?

  • lightning Says:

   Līvānos sāka līt ap 3.00, kāreiz, kad gāju gulēt. Atšķirībā no dienas, tik traki nebija, pērkons arī tikai tālumā paducināja. Palijis jau bija, bet normas robežās. Izskatās, ka tas lielais mākonis manu pusi aizķēra ar pašu malu.

 32. Pierīga Says:

  Šeit pamatīgs lietus nav bijis jau sen. Daļa dārza put. Šīs 3 dienas bez lietus pie manis tik visu kaltēs vēl vairāk, vien no odiem varbūt būs daļēji glābiņš.

 33. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labrīt, gandrīz pilnīgi skaidrs- tikai pie paša horizonta redzama tā mākoņu josla, kas sevī ietver turpinošos negaisus ap Daugavpili. +14 šorīt, bet gaiss jūtami sausāks salīdzinot ar vakardienu. ** Toms Bricis šorīt LRadio sacīja- Daugavpilī šais dienās varētu būt nolijusi mēneša norma.

 34. maikls Says:

  Jēkabpilī jau zied daļa jasmīnu. Sāk ziedēt madaras, pilnos ziedos ir lupīnas un peonijas. Atceros, ka dažu labu gadu šie ziedi bija uz Jāņiem.

  • slapjums Says:

   Jasmīni neaug mērenajā klimatā, jo īpaši tā aukstākajā daļā. Tie taču ir filadelfi.
   Kas attiecas uz UV starojumu, tad šosezon tas ir neparasti mazs, gan palielinātā statosfēras ozona daudzuma dēļ, gan varbūt Saules neaktivitātes dēļ, un tāpēc diez vai ir tik ļoti jāuzmanās kā citus gadus. Tuklāt pavisam drīz tas ies mazumā jau no tā mazā starojuma.

 35. maikls Says:

  Vakardienas summārie nokrišņi radara interpretācijā izskatās visai iespaidīgi: http://www.lvceli.lv/cms/RIX_daily.pac.png (bilde mainās reizi diennaktī, no rītiem).

 36. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  “Pie sevis”vēroju ZR vēju līdz 10m/s, nez kā ir citur?

 37. maikls Says:

  Pāris bildes ar vakardienas krusu : http://www.gorod.lv/novosti/108756-kaprizyi_prirodyi_na_granitse_daugavpilsskogo_i_aglonskogo_kraev

  Tikmēr Jūrmala šobrīd ziņo par vēja brāzmām līdz 18m/s.

 38. lightning Says:

  Līvānos šodien mākoņu tikpat kā nebija, valdīja Saule, bet vējš gan pamatīgs, brīžiem brāzmas ļoti spēcīgas. Grādi dienā ap +20…+21, taču vēja dēļ likās, ka ir zem +20 – efektīvā t labi ja kādi +17 bija. Vēja stiprumu gan grūti pateikt, cik varēja būt, bet brāzmās krietni virs 10 m/s noteikti. Saulē un aizvējā patīkami silts, pat karsts, bet ēnā un vējā – bezmaz vai brrr! 😀

  • slapjums Says:

   Rīgā vējš ir ļoti stiprs, lielos bērzus loka līdz pusei, sajūta – it kā būtu krietni zem +10. Bet labi, ka saule spīd, kopš saullēkta, vismaz kaut kāds mierinājums šajā arktiskajā dienā.

   • lightning Says:

    Tad laikam Rīgā pavisam traki ar to vēju un aukstumu… 😦 Tagad pie manis nedaudz mierīgāks, tik traku brāzmu vairs nav, tomēr joprojām pūš jūtami, vairāk rimties pagaidām negrasās. Termometri kā sarunājuši rāda +18, taču pirmīt, kad biju uz balkona uzpīpēt, saule bija noslēpusies aiz bērza un pūta vējš, likās, ka jau zem +15.

 39. Romāns Kolduns Says:

  Man gan likās, ka ir pietiekami silts, kādi 22 grādi, kaut gan Ogrē arī pūta stiprs vējš, elektrība brīžiem raustījās, bet vienalga laiks bija silts un saulains.

 40. Saksija Says:

  Rīgā pūš rietumu vējš! 🙂 Tātas šodien būs siltāk nekā vakar.

 41. Maija Says:

  Piekrītu,ka šodien ir aukstāks nekā vakar.Dārzā strādājot,to izjutu.

 42. Saksija Says:

  Vidzemē varbūt ir aukstāk, bet Rīgā gan subjektīvi (lēnāks vējš ), gan pēc meteostacijas datiem ir noteiki siltāk. 🙂
  P.S. Biju šodien Jūrmalā. Ūdens temperatūra ir 16 grādu. 🙂

  • slapjums Says:

   Nu ja šādā laikā, kad gaiss ir pat aukstāks, ir +16, tad siltākā laikā būs +26, pat ja gaiss tā arī nekad nesasils līdz +26.
   Es saprotu, ka vējš sadzinis virspuses ūdeni, bet nekas neliecina, ka visā līča virspusē iepriekšējās dienās būtu bijis vairāk par +11…+13.

 43. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labdien, 5cos no rīta bija +6, tagad +18, “laba laika” gubu mākoņi 3 balles, no R puses parādās ātri staigājoši augstie “spalvu” mākoņi…Dienas rādās: garlaicīga, spirgts 5-6m/s RZR vējš…

 44. Maija Says:

  Pie mums gan ļoti stiprs,auksts vējš.Atkal un atkal teikšu,ka tā,laikam,būs, turpmāk,vienmēr.Pateicoties arī Latvijas Valsts Mežiem,kuri izzāģē Latviju pa tīro…Izlaupītajai Latvijai naudu vajag!Viņi nesaudzē neko!Tagad viņi ķersies klāt mūsu pusei,tas ir šausmīgi!Beigu beigās būs tā,ka Latvija būs tuksnesis…Galvenais,ka nelīdz pilnīgi nekādi protesti!Tas,kas tagad notiek Dabā Pasaulē,nav normāli…

 45. lightning Says:

  Līvānos šodien dienas pirmā puse bija visai vēsa, ap 12.00 knapi +16 (no paša rīta minimums bija +7C). Negribēja ilgi diena arī iesilt. Mākoņu daudzums mainīgs, vairāk to kāreiz ap pusdienlaiku. Toties pēcpusdienā vairāk saules, arī vējš pamazām sāka rimties, un kļuva siltāk, grādi ap 17.00 uzkāpa līdz vidēji +21 (max +22,0C, bet īsu brīdi). Pēc vēsā sākuma pat necerēju, ka tik augstu uzkāps, bet tāpēc vēl vairāk patīkami! 🙂 Tagad ļoti lēnām krītas, bet joprojām +20. Tā kā vējš arī rāmāks nekā vakar ap šo laiku, tad liekas, ka ir siltāks. 🙂

 46. Saksija Says:

  GFS sola Rīgai 24 grādus svētdien. Super! 🙂

 47. dAvi Says:

  Liepājā šodien salīdzinoši silta un jauka diena. Tagad gan pamatīga migla no jūra atnākusi +11.

 48. Purva Vecis Says:

  T+9.4.Sveiciens Visiem.Sarikteju siltumnicu.Diemzel patuksa.Vairums ir nobeigusas.Parejas slimas ar Botritus.Veiksu miglosanu un barosanu.Tad jau redzes.

 49. lightning Says:

  Nakts nav tik auksta, kā te solīja. 0.00 bija vēl +13 (kā reiz nācu mājās, vēja praktiski nebija jau kopš 22.00, nelikās auksts, vien nedaudz vēss). Pagaidām gandrīz skaidrs, spožs Mēness sirpis, līdz +10 gan nokrities, bet tas jau sīkums… 🙂 Vējš norima jau agrākā vakarā, kad vēl bija ap +17C.
  Tā kā dodu 99,99%, ka manā pusē vismaz šonakt salnu nebūs gan! 😉 Par Vidzemi gan nezinu, tur jau šonakt tās salnas solīja…

 50. Maija Says:

  Arī pie mums salnu nav.Varbūt kaut kur uz Alūksnes pusi…

 51. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +12, pie debesīm 8 balles augstie ci+cc+cs mākoņi, kas ātri pārvietojas no R puses… varbūt šodien nebūt tik meteo garlaicīgi kā vakar?

 52. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4135

  Būuuuuuu – šie, hehe, Saldū uz vienu dienu pavēstījuši (nākampiektdien) +30 man tuvajā Saldū, citas dienas jūtami vēsāk…

 53. Maija Says:

  Ir gan,Raiti,traki!Mežu lietās es zinu daudz.Viņi var rakstīt un filozofēt diezin ko,par to muldēšanu viņiem maksā naudiņu!Kas tad pie mums pieaug,alkšņi,krūmi?Pārsvarā paliek tikai lapu koki,arī egles vairs neaug vis tik ātri.Nākamajām paaudzēm mežu vienkārši vairs nebūs…

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Kak raz- ja kādu bijušo pļavu netraucēs gadus 40mit, tad 98% saviesīsies “dabiskajā ceļā” egļu audzes. Protams, pirms tam – jau pieminētie, alkšņi, bērzi, kārkli… Ja negribam šos 40mit gadus gaidīt, tad egles stādam uz reizi, un vismaz 2x attēnojam, t.i. izzāģējam šis pašas nevērtīgās sugas kokus, kas starp eglēm kā likums, saviešas. * Tāpatās dabās bez cilvēku palīdzības iergulēts: reizi 250-300 gados praktiski ikvienā mežā notiek fatāls ugunsgrēks, kas iznīcina pāraugušos kokus…

   • lietusviirs Says:

    Ja paskatās, kas aug tajos mežos, kuri ir radušies aizaugot ulmaņlaika pļavām, tad tur škiet pārsvarā ir alkšņi un apses.
    Un kopš tiem laikiem šķiet pagājuši krietni virs 40 gadu.
    Varbūt ir Latvijā vietas, kur ir citādi, un tas ir atkarīgs no augsnes. Smilšainās augsnēs šķiet aizaug ar priedēm.
    Pieļauju, ka 100-200 gadu laikā, ka šie alkšņi un apses noveco un mežs paliek retāks(ir vairāk gaismas) , tos sāk nomainīt egles un priedes.

 54. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Labrīt visapkārt! Beidzot dators kārtībā, esmu “atpakaļ”.

 55. Raitis_sametis/Zantē Says:

  A daļā- šķiet, pa kādam pērkona negaisam ir…

 56. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/06/06/vejains-saulriets/
  Vakardienas vējainas dienas noslegums-saulriets 🙂
  Šodien jau ie ieverojami siltaks,saulē pat karsts,veidojas gubumaķoni,bet lietus stadiju musu pusē tie nesasniedz.,Rīga jau kuro dienu bez lietus…
  Ir +22 šodien.

 57. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/40428.html

  Regulāri atjaunoju lapu taifūna Fets sakarā; otrkārt- rīt tad manējais laiks gaidāms? (plānoju atkal pēcpusdienā uz Tukumu padoties…)….

 58. lightning Says:

  Pie manis šodien forša diena – vējš mērens, brīžiem norimst, brīžiem uzpūš kāda stiprāka brāzma. Mākoņu daudzums mainīgs, bet pārsvarā saule valda. Un arī silts – šodien vidēji ap +23…+24 grādiem. Patīkami! 🙂
  Nakts bija vēsa, bet ne auksta, un līdz salnām tālu – minimālā reģistrētā t +9 grādi.
  Lietus pagaidām nav bijis, lai arī radars rāda lokālus negaisiņus, bet vairāk uz A pusi no Līvāniem. Tiesa, nesen viens diezgan tumšs mākonis pa Z-ZR pusi garām nogāja, bet pagaidām tas arī viss. Redzēs, kā būs turpmāk.

 59. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Šos uz radara virs Lietuvas vidienes esošos negaisus es vizuāli redzu pie paša horizonta DA virzienā…

 60. hmm Says:

  plkst. 16 Daugavpilī bija stipra islaicīga lietusgāze ar krusu un mereni stipru vēju,stipri nodardeja pērkons(2 reizes) un viss… uz brīvdienam daži prognozē interesantu laiku(prognozes svārstas no 26 līdz 33 grādiem.piemēram hmn.ru šodien prognozē nākamajai sestdienai līdz 32,bet vakar prognozēja ka būs 33-34).BALTKRIEVIJAI (UZ 12.JUNIJU) VAKAR PROGNOZēJA KA BūS 37 GRāDI KOPā AR LIETU UN BEZ SAULES,šODIEN TO PROGNOZē KA BūS 36 KOPā AR SAULI(bRESTAM)

 61. Purva Vecis Says:

  T+19.4.Jutama veja nav.Nepiekritu prognozem tacu esmu spiests samierinaties.

 62. snake Says:

  Liepājā,gluži tāpat kā vakar,no jūras uzāca migla,uzreiz palika jūtami vēsāks. Temp +16

 63. latvju austrietis Says:

  sveiki varu Juus iepriecināt , mums šodien un vakar Vīnē sauliite ripoja pa zemes virsu un temperaturā tuvu + 28 , nakamaas nedeļas beigās te sola pat līdz +33 gradiem, vo metropolē tas ir vāks būs, vieniigais glābiņs ir Donavas kanāla atzars kur tauta šodien peldējas uz nebēdu, es arī atklāju ši gada peldi, protams, ka tā nav Liepājas jūrmala, bet ir ok 😀

 64. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt+15, un ir augstie ci+cc+cs mākoņi 7 balles, ātri pārvietojas no R puses… gaidīšu, kas saveidosies dienas beigās: tie negaisi un lietusgāzes.

 65. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4135

  Arī no manis netālu Saldū piektdien vēstī par iespējamu +32 karstumu, droši vien sekos masīvi pērkona negaisi.., interesanta šī nedēļiņa kopumā…

 66. hmm Says:

  un arī Daugavpilī būs virs 30 grādiem (33 T).Ja būs lieli temperatūras kontrasti , tad iespējams stiprs virpuļviesulis ka 14 jūlijā 2008.gadā(tad Latgale bija aukstāks-29 grādi,bet jūras piekrastē-15 grādu silts laiks)

 67. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/06/07/ciklons-tuvojas-zante-6-6-2010/

  Ciklons tuvojas, mākoņainība 6.6.10. vakarā Zantē (Kurzemes A daļa)…foto.

 68. kurzemniece Says:

  es nezinu,kā ietekmē rodas tas aplis pa sauli,ko viens nofotgrafējis Alūksnē,otrs atsaucas,ka arī Liepājā tā bijis

 69. kurzemniece Says:

  redzams ‘kas jauns’

 70. maikls Says:

  Jēkabpilī tikko nodārdēja pērkons, laikam tūlīt trāpīs lietusgāze. Vakar (svētdien) arī bija lietusgāze.

 71. gubumakonis Says:

  Rigā pagaidam nekā,jau kuru dienu bez lietus 😦
  Bet tomer dabas un debesu zimes rāda,ka gaidams kas nopietns-vai tad tiešam neuzlis kartigi Rigā? Sak apmākties,saule spīd ka caur plīvuru,diezgan sutigs un silts,ap+23,R pusē aizgāja garām daži visai cerigi mākoni,esmu lietus,negaisa gaidās…

 72. Aigars Says:

  Pirmā lietusgāze jau nupat kā bija. Bet tagad visa dienvidrietumu puse (Leišmale) nomākusies svina pelēka, ducina arī pērkons. Laikam būs kaut kas ļoti nopietns. Lietu jau vajadzēja.

 73. Maija Says:

  Lietu vajag,bet ne lietusgāzi.Tās ir divas ļoti atšķirīgas lietas mums,dārza kopējiem…

 74. kurzemniece Says:

  pirmā sturme bija ne pārāk gara,toties tagad pilnīgā bezvējā mākoņi burtiski guļ uz zemes un ducina arī līstoši. Paelpot,liekas,grūti

 75. Maija Says:

  Jaunpiebalga arī sagaidīja lietu.Diena bija sutīga.Jācer,ka šoreiz gāzes nebūs.

 76. gubumakonis Says:

  Riga joprojam nav nekā 😦
  DR pusē sak sabiezet tumši mākoni,pagaidan tālu,garām…

  • maikls Says:

   Nekāds garām, drīz vien Rīgā līs un droši vien, ka ļoti stipri. Gaušanās par to, ka laika apstākļi neatbilst personīgajām iegribām, ir lieta, kas man šeit nepatīk visvairāk. Ja kāds nespēj samierināties ar laiku (kas katrā laiktelpas punktā ir vienīgais iespējamais), tad lai savas žēlabas patur pie sevis. 🙂

   • slapjums Says:

    Esmu pārliecināts, ka tu ēd. Tātad, vai tava ēstgriba ir personīgā iegriba vai visu dzīvo būtņu neatņemama, būtiska daļa? Un nejauši, tīri emocionāli uzplaiksnījumi cilvēku izteicienos ir praktiski neizbēgami. Tas ir tikpat dabiski un normāli, kā laikapstākļu dažādības.
    Tieksme pēc siltuma piemīt vairumam dzīvnieku, kas mīt uz planētas, tad kāpēc tu šo objektīvo tieksmi sauc par iegribu? Lūk, bez negaisiem, virpuļvētrām, krusas vistu olu lielumā un visādām citādām nelaimēm cilvēks kā bioloģiska būtne var iztikt, bet siltums, ūdens un barība ir absolūti nepieciešami. ja tu to noliedz, tad tu liekuļo, kas mani nedaudz pārsteidz. Bet ja jaunais budistu līderis var sēdēt dzīvnieku ādas dīvānā, vienlaicīgi darbojoties vides aizsardzībā un it kā paužot budisma ētiku, tad skaidrs, ka dubultstandarti arī ir neatņemama cilvēku sastāvdaļa. Bet bez tiem tomēr var iztikt…

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Vai arī žēlabu/vēlmju lapa… tie aktīvākie šejienes dalībnieki jau reiz padalījās ar savām meteo-vēlmēm, cik es “pa miglu” atceros…

 77. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/06/07/negaisi-tukums-zante-7-6-2010/

  Yehee…man šodien nepavisam nav iemesls žēloties…Atbraucu no Tukuma uz Zanti… tai pašā brīdī plkst. 17:20 sāka līt, pusotrā stundā 12mm+ 20 zibeņi no vairākām vietām, bet gāziens viens-tamdēļ šo uzskatu par vienu negaisu. Fotkās: iesākumā caur autobusa logu atpakaļbraucienā no Tukumu, pēcāk arī Zantē… Vēl nekas nav beidzies-turpina līt, gan nedaudz. Ja būs kas interesants, tad sekos forku otrā daļa…

 78. gubumakonis Says:

  Riga ari beidzot dabuja lietu 🙂 Negaiss un zibeņi musu pusē gan nav maniti.
  Sakas visai mierigi,velak uz īsu bridi pargāja stiprā lietusgāzē,tad jau labu laiciņu mereni list silts vasarigs lietus,kadu stundu pastaigaju ara,izbaudiju sev tīkamu laiku 😉
  Pec radara spriežot vel kadu nepilnu stundu lis…

 79. lightning Says:

  Līvānos diena bija forša, ļoti silta, pārāk sutīgs nebija, lietus mākoņus tuvumā arī īpaši neredzēju. Grādi ap +24…+26C, pievakarē ap +21…+23, vējš minimāls. Mākoņu vairāk pēcpusdienā un vakarpusē.
  Tad pie DR pamales sāka milzt arī no tālienes nākošie tumšie mākoņi, un neilgi pēc 22.00 bija klāt. Sākumā pasmidzināja sīks lietiņš, bet 22.30 uznāca nopietnāks gāziens. Tiesa, tas laikam pirmais vēstnesis, jo ilgi neturpinājās un tagad jau vairs nelīst. Redzēs, kas būs vēlāk, manu pusi šī pamatīgā fronte tikai tagad sasniedz! 🙂 Un joprojām silts, šobrīd +18,4C.

  • lightning Says:

   Nu tagad lietus zona pilnībā mani sasniegusi – pēc 23.00 atsāka, tā arī turpinās, brīžiem stiprāk, brīžiem vājāk, bet izskatās, ka uz ilgu…

 80. Maija Says:

  Es piekrītu Slapjumam!Cik zinu,tad neviens gan šeit gaužas asaras nelej…Portāls ir ļoti labs un patiess.Pirmais,kad ieslēdzu datoru ir-izlasu jaunāko.Mēs nemaz tik daudz to komentētāju neesam,lai traucētu viens otram.Vieni alkst saules un karstuma,citi stipru vēju,vēl citiem patīk negaisi un vētras.Vai tāpēc mums ir jāpārmet?Manas domas-ka nav vis.Viss,taču,pieder pie Dabas…Kaut vai tas,ka stiprā lietusgāzē tiek izskaloti dārzi.Tagad zināšu,ka vajag tikai izlasīt,bet nerakstīt neko!Kam tad cilvēks ir domāts?

 81. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Iepriekšejas dienas un vakara mākoni.
  Vakardienas lietus atnesa 5 mm nokŗišnu,kopuma nolija visai mierigi,iznemot dažu minušu intensivu lietusgāzi,zibeni Rīgas pusē nav bijuši.
  Šodien apmācies,zemi mākoņi,vess, +14,lietus nav.

 82. gubumakonis Says:

  Mani jau priece ta ziņa no Bastardi puses-dod ceribas, kad beidzot saksies normalu ziemu periods,kad ziemas ir ka ziemas,aizvadita ziema bija super 🙂

 83. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt+12 un apmācies, vējš 1-2m/s no DR puses, kā jau aiz aukstās frontes…

 84. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Vismaz nomesta tā trakā prognoze par +>30 piektdien…

 85. Aigars Says:

  žēl gan – būtu bijis prieks to izbaudīt – tā jau tie +>30 pie mums tik reti…. un viena diena arī vien bija apsolīta. Šorīt gan D- Kurzemē ir drūms novembris +11 un 100% apmācies.

 86. Pierīga Says:

  Man līdz nedēļas nogalei paredzēts pārgājiens.. vislabāk jau būtu, ja būtu laiks, kā šodien.. gan bez lietus 🙂

 87. slapjums Says:

  Zinu, ka Raitis būtu ekstāzē no šī http://www.accuweather.com/video/90393929001/incredible-tornado-damage-from-millbury-ohio.asp bet es skatījos un mani pārņēma skumjas, tur taču pat ķieģeļu ēkas sagruvušas. Man tikai šķiet, vai arī senie indiāņi nedzīvoja vietās, kur regulāri plosās tornado? Un ja tā, tad cilvēki paši vainīgi, ka būvē tik pamatīgas ēkas un infrastruktūru vietās ar tik postošam dabas izpausmēm. Tur vajadzētu nodibināt rezervātu, lai daba pati ņemas ar sevi. Visi šie grausti, lauskas nešķiroti tiks nogādāti atkritumu izgāztuvēs, tā ka tas pat nav tikai materiāls zaudējums cilvēkiem, bet lielā mērā arī postījums ekoloģijai.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   http://en.wikipedia.org/wiki/June_2010_tornado_outbreak

   Nekādā ekstāzē jau arī neesu, ja cilvēkiem jācieš un jāiet bojā… Ekstāže esu: ja pie mana “deguna” notiek fotogēniskas dabas parādības un meteo-laiks nav garlaicīgs…

   • @dolf Says:

    Vari nestāstīt pasakas! Un kā tad ar to, ka tu regulāri publicē savus citiem neinteresantos priekus par to, kas notiek ārvalstīs (piem, vismaz 2 reizes rādīji saites uz to caurumu, ko vētra izskaloja), nevis tavā tuvumā, reālajā dzīvē? Un vispār es piekrītu “slapjumam”, ka tu priecājies par postījumiem, līdzīgi kā Andrejs – atceros, ka viņš komentāros uzlika smaidiņu “:)”, ka vētras laikā nogāzies koks… Tā ka nav ko taisnoties bez pamata..

  • lietusviirs Says:

   Neesmu itkā manījis, ka šeit kāds fanotu par nodarītajiem postījumiem.
   Ir tomēr divas lietas – dabas parādība kā fizikāls process , un postījumi (materiāli vai pat veselības).
   Iteresanta ir tieši dabas parādība kā tāda.

   Rezervāts pa 1/3 amerikas 🙂 Šķiet varbūtība, ka konkrētai vietai cilvēka dzīves laikā pāries tornādo škiet ir mazāka nekā daudzās vietās sagaidīt zemestrīci, plūdus, cunami, tropiskos ciklonus utt.

   Galvenais lai laicīgi var pabrīdināt un paslēpties.

   • lightning Says:

    Tieši tā, pilnīgi piekrītu. Arī mani fascinē dabas parādību spēks kā tāds, nevis to nodarītie postījumi.

   • gubumakonis Says:

    Fascinē vismaz dažu dabas paradibu kŗašnums,spēks un un iespaidigums,nevis postijumi-katram savs-ciram saule,sausums un karstums-citiem jo trakak-jo labak 😉 Par postijumien un ciešanam nepriecajos,bet ta ari dažreiz ir šo paradibu neatnemama sastavdaļa,ta teikt slikta puse… mes jau varam par tam jūsmot vai ienist bet viss daba ies savu gaitu,un kam janotiek-notiks.
    Ja,piemeram kads iespaidigs negaiss mani var novest ekstaze(Jau kopš 2 gadu vecuma pec vecaku stastita),bet kad tas negaiss tuvu bet paiet garām-paraut uz kadu emociju,ko ari dažreiz nevar apslapet 🙂

   • slapjums Says:

    lietusviiram

    Laikam es vienīgais esmu pamanījis, kā Raitis со смаком apjūsmo bojāgājušo skaitu un vispār postījumus. Es pazīstu fanātiskus meteo fanus – viņi nekad neskaita mirušos un stihiju tumšās puses, jo tas neietilpst viņu intereses sfērā, bet Raitis man asociējas tikai ar līķu skaitu.
    Bet pieļauju, ka man tikai tā liekas un esmu kļūdījies, ja tā, tad publiski atvainojos Raitim. Turpināsim lasīt par līķu kaudzēm… Kā nekā viesuļvētru un musonu sezona vēl tikai sākas.

 88. lightning Says:

  Šodien pavēss un nomācies laiks. Grādi svārstās +15…+17 robežās, mākoņi brīžiem biezāki, brīžiem plānāki, bet līdz saules spīdēšanai lieta nenonāca, vismaz pagaidām… 😦 Vējš arī pēc stipruma mainīgs – te bezmaz bezvējš, te pamatīga brāzma uzpūš.
  Lietus pārāk daudz manā pusē piegāzis nav, lai arī šorīt ap 8.00 bijis pamatīgs (tiesa, neilgs) gāziens, kā man teica (bet bez negaisa). Dienā līt praktiski nelīst, vien pāris reizes uz īsu brīdi kaut kas līdzīgs sīkai migliņai pavēlās, bet to var neskaitīt.
  Citādi – nekā īpaša, diena ar rudenīgu pieskaņu. Ceru, ka rīt būs saule un siltums! 🙂 Vispār šobrīd tās prognozes tādas ļoti “nepastāvīgas”, tagad skatos, ka vairs neprognozē solītos +30, bet klusībā ceru, ka tās vēl mainīsies un vismaz uz dienu – divām iepriekš solīto karstumiņu varēs izbaudīt! 🙂

 89. Cassini Says:

  Kas notiek ar radāru? Kaut-kas nav kartibā ar to…

 90. Aigars Says:

  Mjāa… tagad daži avoti piektdien sola vairs tikai +19 un pēc tam svētdien dienas vidū +10 ar stipru ZR vēju. Bet tajā pašā laikā 600 km attālajā Polijā praktiski visu laiku arī turēsies tas tropiskais karstums. Atkal – nekā…

 91. gubumakonis Says:

  Rigā smidzinošs lietus un ir ap +14,ļoti zems mākoņainums,radars šos nokrišņus neuzrada,kaut ara stundu pastaigajot busi slapš lidz adai 🙂 Sads laiks man arī patīk.

 92. lightning Says:

  Varbūt tur arī tā radara bezzobainums, jau pāris stundas lūkojos, kas notiek, bet nekā nevar saprast…
  Man pirms neilga laika Līvānos arī uzlija, tomēr tikai mazliet. Pastāvīga smidzekļa nav, taču šāds mākoņainums (man līdzīgi) nu nemaz nepatīk – istabā tumšs kā vēlā vakarā, veļas pār debesīm zemi mākoņi, nemaz neliekas, ka jūnijs… Vienīgi grādi ap +16…+17 turas, kas, protams, nav nekas daudz, tomēr labāk nekā 12 vai 14.
  Nesaprotu gan, kāds var būt prieks pārmirkt slapjam līdz ādai?! 😀

  • slapjums Says:

   Nav ne vainas izmirkt, ja mājās var izžūt, bet ja tur pelējums visās vietās aug, tad gan kaut kā ne visai.
   Bet es jau esmu pieradis, ka pēdējā laikā Rīgā vasaras vietā ir pavasaris, kas плавно pāriet rudenī. Mums ir tikai 3 sezonas gadā. Kaut kā liekas normāli, ka nav saules, ka ir tumšs kā novemrī un +14 dienas vidū arī liekas pavisam normāli.
   Iedomājos, cik aktīvi šadā laikā aug tomāti, gurķi, paprika, melones, arbūzi un cik saldas būs zemenes, ķirši, kas tagad gatavojas. Taisni prieks sirdī ielīst… kopā ar rudenīgo lietu… he, hē…:)

   • lightning Says:

    Nu jā, ja ārā ir karsts un drīz pēc negaisa slapjuma var baudīt atkal saules staru jaudu, un ja mugura drīz kūp no tvaika… 😀 Tāpēc labāk lai +30 un saule, nevis +15 un lietus! Gan jau būs prieki arī mūsu pusē! 😉

 93. Purva Vecis Says:

  T+13.5.Vakara rasinatajs izjauca miglosanu.Ceru uz sausu bridi rit.

 94. Pierīga Says:

  Šeit 1os naktī lija. Pa logu nevarēja saprast, bet likās, ka bija spēcīgs smidiznātājs. Šorīt patīkami svaigs gaiss.

 95. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, šorīt “pie manis”+12, apmācies (līdzīgi, kā vakar visu dienu), DR vējš 1m/s …

 96. gubumakonis Says:

  Rigā ari šodien apmacies,bez lietus un tie pasi +14,ka vakardien.
  Jaunakas prognozes krietni samazinaja nokŗišņu daudzumu tuvaka diennakti mūsu pusē,DA gan nakti vel sola lietusgazi.

 97. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Концерт культовой группы The Prodigy, намеченный на 5 июня в Тушино, не состоялся из-за грозы. Шквалистый ветер порушил возведенные конструкции и повредил часть оборудования. Шоу отменено, музыканты разъехались.

  Tā ziņo no Maskavas gismeteo.ru …

 98. Purva Vecis Says:

  T +13.9.Sveicieni Verootajiem,Un portala uzturetajam.

 99. lightning Says:

  Līvānos šodien rīta pusē bija nomācies un vēss, vēl īsi pirms 12.00 knapi +15, bet drīz pēc tam laiks mainījās uz labo pusi – sāka skaidroties, uzspīdēja saule, un jau 14.00 grādi uzkāpa līdz +21C.
  Pēcpusdienā mākoņu aizvien mazāk, vējš minimāls, grādi svārstījās +20…+22 robežās, piesaulē pavisam karsti bija. Dažādi mākoņi apkārt staigāja, bet neko neatnesa, vēlāk pat šādi “aizdomīgie” pazuda, vakars tāpat silts, no lietus, kas varētu nākt no D rajoniem, pagaidām ne vēsts. Meteo radars parādīja, ka pirms dažām stundām nogāzis Vidzemē – vai bija tā?
  Vispār forša diena, ja neskaita priekšpusdienu. Silts arī šobrīd (šai stundai nu noteikti!), +16,0C. Varbūt rīt būs vairāk nekā solītie +24C?! 😉

  • slapjums Says:

   Nu jauki, ka tev ir daudz siltāks kā visā Latgalē http://www.meteoinfo.by/maps/fact/RB_TMAX_2010060900_18.png analoģiski varētu teikt, ka arī Baltkrievijā vakar bija +32, bet Baltkrievijas rekords ir nevis +38, bet +40, ā un arī Latvijas karstuma rekords ir +39 – piemetam pāris grādus klāt reāli novērotajam… Un uzreiz izskatās teju cita klimatiskā josla.
   Es tikai domāju, ka LVĢMC oficiālā prognoze jūnijam izgāzīsies ar ļoti lielu kaunu viņiem, jo silta mēneša vietā auksts ir nepiedodami vasaras sezonā. Nav jau ziema, kur daži grādi uz augšu vai leju nav tik pamanāmi.

   • lightning Says:

    Kur tu redzi lielas atšķirības? Ja Daugavpilī ap +20, un man +20…+22 robežās?! Skauģis laikam esi, ka pašam auksti? 😀

   • slapjums Says:

    Neskaužu, jo gandrīz katru vasaru man termometrs rāda +33, labās vasarās +36…+37. Un ja es īstā karstumā uzrakstītu, ka man bijuši +37, kad Rīgā oficiāli +35, tad noteikti kāds aizrādītu, ka man rāda nepareizi, vēl jo vairāk, ka tik karsts Latvijā nekad nav novērots. Bet rāda jau pareizi un uz ielas pilnīgi noteikti varētu būt tie +37, tāpat kā tev +22, kaut gan nekur Latvijā tik silts netika novērots. Es nekasos, tikai vēršu uzmanību uz to, ka kaut kur jābūt robežai, par cik grādiem var atšķirties amatieru novērojumi no oficiālajiem. Visas šīs dienas manējais rādīja +18..+20, bet es skaidri zinu, ka uz ielas bija vēsāks. Man ir kalibrēts termometrs, tā ka pretenzijas nevar vērst pret viņa neprecizitāti. Daudzos meteoforumos dalībnieki nemin savus logu rādījumus, jo nu mazums ko kādam rāda.

   • lightning Says:

    Kā tu vari zināt, cik kur konkrētā vietā Latvijā ir bijis novērots?! Pēc mistiskām aptuvenām baltkrievu kartēm? Man arī ir termometri, veseli 3, viens no tiem digitālais, un arī pārbaudīti, vienīgais – to gan atzīstu – tie ir man pie loga, pilsētas centrā, nevis kaut kur laukos vai pilsētu nomalēs, kur tiek uzstādītas meteo stacijas.
    Jā, es esmu amatieris, nepretendēju profesionalitāti, kā tev dažbrīd patīk sevi uzskatīt… 😀
    Un mani termometri mani nepieviļ – es paskatos, cik rāda, un pēc iziešanas uz ielas jūtos adekvāti to rādījumiem. Protams, atsevišķos gadījumos mēdz būt nobīdes efektīvās temperatūras dēļ, bet vismaz manā gadījumā drastiskas tās nav.
    Un neaizmirsti vienu lietu – pilsētā vasarā bieži ir par dažiem grādiem siltāks nekā laukos vai piepilsētā.
    Un kas tad ir tie par meteoforumiem, kurus šeit piemini? Vismaz Latvijā bez Maikla bloga es nevienu nezinu. Ja zini – dod saiti! 😀

 100. lightning Says:

  Izskatās, ka pagaidām tas lietus vairāk pa Z pusi, nevis pa dienvidiem iet:
  http://www.meteo.lv/public/30481.html

 101. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +14, apmācies ar vidējiem ac+as mākoņiem, no “gaidītā” lietus naktī ne vēsts, lai gan pērkona detektors signalizēja par zibeņošanu kaut kur apmēram 100km radiusā no manis, šķiet – no tiem nokrišņiem, kas Z daļā aizgāja arī gar mani…

 102. maikls Says:

  Minskā šorīt līdz plkst.9 no negaisa 43mm lietus.

 103. lietusviirs Says:

  Rīt (piektdien) izskatās ka var būt interesanti. Ja nekas nemainīsies ESTOFEX droši vien rītdienai daļai Latvias, lietuvas, kaliningradai, … ieliks 2 kategoriju.

 104. Saksija Says:

  Atkal apmācies. Vairs neatceros, kad Rīgā bija pēdējā saulaina diena.

  • gubumakonis Says:

   4un 5.jūnijs Riga bija saulaini,bet dzestri deļj stipraZR veja,ari 6.junijs daleji saulains pec maniem novērojumiem. Ari šodien ik pa bridim saule izlaužas starp mākoniem un salidzinoši ar ieprieksejam dienām ir patikami silts 🙂

 105. mārtiņš Says:

  malacis, Maikl, ka jaunajai ziņai komentārus atslēdzi! Sen teicu, ka vajadzēja, tauta jāatradina no bezjēdzīgas čatošanas, citādi te jau par traku paliek, bezmaz vai tvneta līmenis. Visvairāk nesaprotu tos, kuriem ir savi blogi/vietnes bet vienalga savas emocijas un izjūtas par katru mākonīti grib par visām varītēm iestūķēt te. Saksij, neapvainojies, bet jūsu pēdējais komentārs ir kā kulaks uz acs visam!

  Kādreiz tas viss kaut kā savādāk bija, vārījāmies tad, ja bija par ko vārīties, komentārus bija interesanti lasīt, jo tur cilvēki vai nu atskaitījās par ārprātu, kas notiek to tiešā tuvumā vai padiskutēja par citiem globāliem procesiem, kas tieši skar/skars arī mūs. Šādās pelēkās, garlaicīgās dienās neviens neuzskatīja par vajadzību īpaši uzsvērt to, cik garlaicīgas tās ir. Komentāru vienkārši nebija. A kas tagad notiekās? Nemitīga īdēšana un ņaudēšana, kur dažam labam indivīdam jau gada garumā vienkārši NAV labi un par to jālasa katru dienu. Zinu, ka tūlīt daudzi brēks – nepatīk, nelasi! Nu nelasīšu, tikai viens ieteikums kopējās tautas labklājības vārdā – nodarbiniet taču sevi vienreiz ar kaut ko!

  • gubumakonis Says:

   Cienijamo Mārtiņ,kam tad pec Tavam domam te janotiek un par ko šeit drīkst rakstit? Kopš te vairs netiek publicetas regularas iknedelas prognozes,par ko man ir nedaudz žēl(tiesa gan tvitteri regulari ziņas par nakamo dienu),te ari nav diskusiju par konkretiem notikumiem,bet par laikapst;akliem gan,un ja kads ari izsaka kadu personigo emociju,tad man piemeram tas nemaz netrauce. Mes te visi esam amatieri,kuri varbut ne vienmer spej objektivi novertet notiekošo un gaidāmo,bet izteikties un piedalities dāzreiz gribas,mes verojam,sekojam līdzi,macamies… ja ir kas interesants padomā-raksti,un domaju tada diskusija izveidosies.Sapratu ari majienu sava virzienā-ja ari es dazreiz te pasudzos,bet ar to vien es gan nenodarbojos… Turklat jau pavisam driz nāksies mainīt savu nodarbošanos un tad vispār meteolietam man atliks visai maz laika…
   Mans šodienas diskusijas ierosinājums-par ko tad te velams un drikst rakstit,ta lai tas parejiem neliktos garlaicigi,neinteresanti,un neizklausitos pec īdešanas? Un ja nekas ieverojams un grandiozs ara nenotiek un netuvojas-tad lai komentu te nav vispār?

 106. Saulcerite Says:

  Piekrītu,nodarbinu sevi ar dārzu un darbu,kad jau pie RIX KAS NOTIKS-TAD ARI ZIŅOŠU.bET VASARA IR NORMĀLA/

 107. gubumakonis Says:

  Rītdiena varetu but “negarlaiciga”,gaidu to 🙂

 108. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Man arīdzan nagi niez – kaislīgi komentēt, ja pie Latvijas (un reizēm – visas pasaules) debesīm kas notiek…

 109. Maija Says:

  Tātad šeit valda cenzūra?Nosolījos,ka nerakstīšu,turpmāk arī nerakstīšu/.bet,izlasot Mārtiņa komentāru,uznāca dusmas.Tad jau šeit ,gandrīz visi mēs,tiekam turēti gandrīz vai pa sodāmiem elementiem???Mani tas ļoti aizvaino!Neko nesaprotu…Gubumākoņa komentārus,bildes skatu ar interesi!Nav labi tā apvainot cilvēkus!Nevar,tad nevar rakstīt,miers un bērziņš!Mēs ,lielākā daļa,šeit neesam profiņi,nemākam izteikties zinātniski!Uzlekt kādam uz auguma un,no sevis tēlot gudrīti,nav liela māksla…Nevajag aizmirst,ka šeit komentē arī gados vecāki cilvēki/kā es/ un,kuriem ir ko salīdzināt,kādi laika apstākļi bija kādreiz ,kādi ir tagad,kas viņus uztrauc…Nu ko,aizbāziet viņiem muti un miers!Kam tad šis blogs domāts,ja neko nedrīkst rakstīt?Lai Maikls komentārus noņem pavisam,jo,tāpat atradīsies kāds cilvēks,kurš,piemēram uzrakstīs,ka šodien karsta saule…Lai Jums visiem jauka diena!Laika ziņas lasīšu arī turpmāk,bet,rakstīt gan vairs nerakstīšu…

  • gubumakonis Says:

   Maija, nu gan jau nevajadzeja ņemt tik tuvu pie sirds dažu dalibnieku velmes un neapmierinatibu,turklat interneta vidē vienmēr kads atradisies ,kas būs neapmierinats vai pikts uz to ko raxti vai dari,tada ir dzive 🙂 Es jau vienmēr ar interesi lasu citu komentarus,ari “sudzibas’ un “atskaites” par to vai šito mākoni,temperaturu un tt…. ja,visu jau var sameklet un apskatit meteostaciju un dažadu saitu oficialajos datos,bet tie ir sausi cipari,skaitļi un ikonas, man interesantak ir izlasit dzivo cilveku iespaidus,emocijas un piezimes-kaut ne tik profesiomali un perfekti preciži,bet tomer iz dzives 🙂 Varetu piekrist,ka nevajadzetu jau rakstit ik pa bridim pa nenozimigam lietām,kad krājas vairaki komenti pec kārtas dažu stundu laikā(vienigi,ja kads notikums ir tiešam nozimigs un mainas ik pa minutem 😉 ) bet viens-divi komentari dienā pat ja nekas ipasš nebija manuprat ir pielaujami un vismaz dažiem interesanti….
   Turklāt vispar bez komentāriem ši vieta tiešam paliks patukša un krietni mazak interesanta manuprat(vienigi tad ne,ja te tiks regulari publicetas interesantas temas un raksti)
   Ta ka aicinu Jūs,ka savulaik Juri nepamest šo vietu un neatmest komentaru rakstišanu 🙂 Tapat ari es turpināšu sava ģarā varbut ar minimalam izmaiņam(sakumā ar bij doma partraukt komentēt 🙂 )
   P.S visi mes esam dažadi un katram patīk un škiet svarigs kaut kas savs,kas citam škiet nepieņemams vai nenozimigs un garlaicigs un tur ari ir tas interesantums un dažadiba…

  • lightning Says:

   Maija, lūdzu Jūs, nepametiet šo vietu! Man, piemēram, ļoti interesē, kādi laikapstākļi valda Jūsu pusē, kā arī tīri cilvēcīgi komentāri, ko sniedzat. Tas, ko kāds Mārtiņš uzskata par bezjēdzīgu, noteikti nav bezjēdzīgs daudziem citiem! 🙂

   • Māris/Sigulda Says:

    Pievienojos Gubumākoņa un Zibeņa teiktajam! Komentārus lasu katru vakaru, kad esmu mājās, rakstu gan reti. Maija, turpiniet rakstīt, Jūsu komentāri ir vieni no sakarīgākajiem.

 110. lietusviirs Says:

  Nu jau rītdiena izskatās vēl iespaidīgāka. Nevaru sagaidīt ESTOFEX analīzi.

 111. mārtiņš Says:

  Kādi aizliegumi? Kāda cenzūra? Nevajag visu manis rakstīto uztvert tik sakāpināti un personīgi. Ne es te kaut kāds barvedis, ne noteicējs, kas kaut ko riktēs. Viss ko es gribēju, kā vienkāršs cilvēks no malas palūgt līdzcilvēkiem nepiesārņot šo telpu. Ir pietiekami daudz čata vietu kur visi reizē brēc, bet neviens neklausās! priekš kam to vajag? tam nav NEKĀDA sakara cik kurš liels meteo-profesors vai amatieris, bet gan ar cieņas trūkumu pret līdzcilvēkiem tos regulāri apgādājot ar lieku, nevērtīgu informāciju

  “Un ja nekas ieverojams un grandiozs ara nenotiek un netuvojas-tad lai komentu te nav vispār?”

  Tieši tā! Kāpēc lai būtu? Komentēt komentēšanas pēc?

  • gubumakonis Says:

   Martiņam:
   #citās vietās es nekomenteju,mani interese ši tema kas šaja bloga,parasti seit atstaju 0-3 komentus dienā.
   # grandiozi meteonotikumi tieši Latvijā notiek labi ja dažas reizes gadā
   # Vai atrakstit,ka Riga šodien spid saule, +21 grads un negaisa mākonis aizgaja garām 😦
   ir šis telpas piesarņošana un necieņa pret ļidzcilvekiem/sis vietnes dalībniekiem?
   # Kur vel ir cata vietas,kur diskute par Latvijas laikaps’takliem?

   • mārtiņš Says:

    # nesaprotu, kāpēc uztvēri kaut ko personīgi, kā jau teicu, nevēršos pret indivīdiem, bet cenšos rosināt kolektīvo apziņu
    # tas, ka Latvijā lielāko daļu laika ir “meteogarlaicība” neliedz diskutēt par to kas ir gaidāms uz priekšu, protams, atsaucties uz avotiem vai vismaz paša pieredzi un zināšanām nevis no pirksta izzīstiem “būs auksta vasara, jo bija auksta ziema” variantiem.
    #Uzraksti, no kurienes kādā virzienā tas negaisa mākonis aizgāja, apraksti cik ātri, tavuprāt, tas varētu pārvietoties, sasniegt tuvāko ciemu un tavam komentāram jau būs zelta vērte! Arī ja pelēkā dienā tavā galā sāk spīdēt saule – arī kaut kāda informācija! Bet ja visapkārt spīd saule un Tu to uzraksti it kā citi to nezinātu, nu tad tā jau, manuprāt, ir draza
    #kaut vai še: http://www.tvnet.lv/zinas/zala_zeme/334299-tresdien_gaidams_parsvara_makonains_laiks_un_lietus

 112. Raitis_sametis/Zantē Says:

  (off topiks) Te jau atkal kādu žēlabu vēja brāzma uzpūta… tamdēļ arīdzan es piemetīšu kādus vārdus par šo “off topika” tēmu. Nu jā, manā uztvērē kopumā “Maikla” blogā ar komentēsanu viss ir kārtībā. Es nevienā reizē neiebilstu pret jebkura daudzuma komentāriem, ja tie ir par tēmu, šai gadījumā par laika-meteo lietām. Uzskatu, ka arī normālas diskusijas ir nepieciešamas. Otrkārt, cenzūra zināmos gadījumos ir vajadzīga, ja komentāri – 1) aicina uz visa veida vardabību; 2) diskriminējoši attiecībā pret līdz-komentētājiem; 3) ja ir rupjības; 4) ja aicina uz pastāvošās valsts iekārtas vardarbīgu gāšanu; 5) ja ir t.s. vārdu “floods” jeb – masīvi ne-par-tēmu (ja nu reiz neatliekami vajadzīgs izteikties par lietām – kas attāli no meteo ietvara, tad priekšvārdā uzspraužam “off topiks”, kas reizē nozīmē nelielu atvainošanos par ne-tēmu iespraudumu) vai “alalā” neartikulēta vāvuļošana… 6) ja atkārtojas vismaz 2x caur “copy-paste”. *** Ja nu bloga veicējam ir padomā vēl kādi citi ierobežojumi, tad …ir, protams, tiesības uz šo; taču šādā gadījumā redzamā vietā uz 1mās lapas jābūt “Komentēšanas noteikumiem”, un mums ir iespējas zem šī virsraksta iepazīties ar šiem citiem ierobežojumiem.

  • lightning Says:

   Piekrītu. Mārtiņš šoreiz krietni pāršāvis pār strīpu, vismaz manuprāt. Žēlošanās vienā laidā man arī krīt uz nerviem, bet pat to pieņemu kā neizbēgamu dzīves sastāvdaļu. Un šoreiz žēlojas pats Mārtiņš – redz, tagad viņam kaut kas nepatīk. Un pasniedz to izteikti agresīvi – ja viņš uzskata, ka dažu citu bloga komentētāju, kas regulāri žēlojas un/vai “piesārņo telpu” dēļ tagad vainīgi arī tie, kas regulāri uzraksta par laikapstākļiem savās dzīvesvietās vai citur Latvijā utt., tad ieteiktu viņam mazliet padomāt, pirms šādus “uzbraucienus” veikt.

 113. Raitis_sametis/Zantē Says:  Re ku šeku noraku attēla saiti: kur attēlos naftas plankuma (kas pie ASV D krastiem) mērogs salīdzonot ar mūsu pašu Latviju…

 114. dAvi Says:

  Paga, vai tad Maiklu dēvē vārdā Mārtiņš. Vai nebija Jānis.
  Labi, ne pa tēmu.
  Bet visā ziņā ir izvērtusies diezgan neērta situācija, gandrīz vai konflikts.
  Laikapstākļi gan šodien jauki, un paldies Maiklam par tvītošanu, rīt jāgatavojas aukstai jūras miglai.

 115. tomēr Says:

  Kāds tam sakars ar meteoroloģiju? Nekrofīls esi, ka rādi vis laiku kaut kādus postījumus un nelaimes?

 116. tomēr Says:

  Raitim domāts

 117. lietusviirs Says:

  Eu nu nomierinamies. Dzīve takš skaista. 🙂
  Un mēs takš esam gana kulturāli un pieklājīgi indivīdi. Vai ne ?

  Meteoroloģskā situācija arī paliek reti interesanta. Lai neteiktu nopietna. Sen tāda nav bijusi prognozēta.

  Patreiz pavirši paskatoties, izskatās, ka varēs būt dažādu veidu extrēmi (ieskaitot tornado). Bet pēc vakara prognozēm vajadzēs parēķināt precīzāk.

 118. gubumakonis Says:

  Mazliet par blogu. Manuprat butu jauki,protams,ja Maiklam ir laiks un iespejas, atjaunot agrako kārtibu,kad reiz nedeļā,vai tuvojoties interesantiem notikumiem te bija publiceta tada ka prognoze/analize ar iespejamiem variantiem,ka var attistities notikumi,vismaz man bija interesanti un pamacoši to lasit. Ari par ritdienas situaciju un iespejamiem notikumiem un to iemesliem un variantiem gribetos uzzinat vairāk…
  Tad ari diskusijas par temam škiet butu sakarigakas un interesantakas.
  Protams,regularas ziņas Tvitterī ij jauki,paldies.

  Tikmer Rigā pecpusdiena izvertas jauka,saulaina un silta,Bet es gaidu ritdienu 🙂

 119. slapjums Says:

  Nezinu, normāla diskusija, blogs vismaz dzīvāks kļuvis. Būtiski, lai jebkāda diskusija rezultētos kaut kādā kompromisā, nevis pa tukšo gaisu tricinātu. PEACE
  Es jau kādu laiku atpakaļ esmu atradinājies no kaut kā īpaša gaidīšanas. Varbūt pašā D-Latvijā kaut kas arī notiks, bet Rīgā diez vai kas būs, ja nu vienīgi īsti vasarīgs vakars. Vispār, es visu nedēļu gaidīju, cerēju, ka vissiltākais gaiss ieplūdīs sestdien pa dienu, nevis vēlā piektdienas vakarā. Bet kā ir, tā ir. Jauki, ka saule beidzot parādījusies.

 120. Emīls Says:

  Visā Latvijā ESTOFEX dod level 2… Tā gadās ļoti reti, cerēsim, ka būs kas interesnts.

 121. Raitis_sametis/Zantē Says:  + arīdzan nakts zibeņošana ir ar lielu iespēju novērot uz D no manis… mans pērkona detektors jau “vārās tagad” (radioaparāts, kas uzlikts uz vidējiem viļņiem un novirzīts prom no raidstacijām)…

 122. scAvenger Says:

  Šorīt ap septiņiem no rīta Rīgā bija interesanti viļņaini mākoņi:

 123. lightning Says:

  Man tādas aizdomas, ka šobrīd klusums pirms vētras… Jā, virs leišiem jau negaisi “trako”, mums atliek vien pagaidīt… 🙂 Debesis apmākušās, bet viss pārsteidzīgi mierīgs, kaut gan pirms pāris stundām vēl diezgan ņiprs vējš pūta. +17C, un neko daudz nekrītas.
  Dienā arī bija pārsvarā mākoņains, tomēr ik pa laikam uzspīdēja saule, grādi grozījās ap +20…+22C. Kad vējš pierima un izlīda saule, piesaulē gan nācās arī diezgan pamatīgi pasvīst… 😀
  Pēdējā ziņa Tviterī mani nedaudz reizē gan “uzkurināja”, gan “nobiedēja” – par iespējamu lielu krusu un tornado! Nu ko – varbūt beigsies “vienmuļais” laiks?

 124. lietusviirs Says:

  Šķiet Polijas ziemeļos ir vismaz divas superšūnas. Tur pat ļoti labi var redzēt kā tās sākās no vienas konvektīva perturbācijas tai sadaloties 2 daļās kuras attālinās. Tas abas superšūnas droši vien rotē pretētējos virzienos.

  http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/english/weather/radar/radar_en.html

 125. lietusviirs Says:

  Rīt vakarā kad nāks aukstā fronte šķiet ir pavisam reāla “squall lines”. Un dēļ vidējo augstuma stiprā vēja var veidoties tā saucamie “bow echo”. Šādā situācijā, var veidoties ļoti stipri vēji. Latviski vai tik to nesauc par triencienvētru. Pricipā šāds process var radīt vējus arī virs 50 m/s. Bet tas bieži negadās tādēļ šādas vētras iespējamību vismaz patreiz vajadzētu uztvert kā tīri teorētisku.

 126. @dolf Says:

  Pretēji prognozēm tā siltās atmosfēras frontes negaisu zona jau sasniegusi Latvijas robežu pie Kurzemes

 127. Digital1 Says:

  Njā … ziņojums tviterī ir biedējoši satraucošs!!!

 128. Enricco Says:

  Labvakar. Ļoti vēlējos uzzināt, CIK ļoti precīzas ir šīs ESTOFEX prognozes par krusas, spēcīga negaisa un pat tornado iespējamību rīt Latvijā? Man rīt izlaidums un plānots svinēt ārā pie dabas. Ja iespējamība, ka šīs kataklizmas mūs tiešām rīt var apmeklēt, ir vērā ņemama, tad jāmaina visi plāni…

  Paldies par info jau iepriekš!

  • lightning Says:

   Šādas parādības praktiski nav prognozējamas un ir lokālas – vienā vietā var iet mākonīši un spīdēt saule, bet pavisam netālu var uznākt pamatīgs negaiss un pamatīgi noplosīties. Latvija tomēr nav ASV, kur tiem tornado ir “iecienīta vieta”, bet pat tur kaut ko precīzāk prognozēt var tikai neilgi pirms (vai pēc) negaisa izveidošanās. Bet iespējamības aprēķinus, ka šāda kataklizma var skart konkrētu vietu, nu vismaz pagaidām nav paredzama (nav jau teikts, ka vispār šāds variants izveidosies, tā ir tikai varbūtība!).

 129. latvju austrietis Says:

  Sveiki tautieši, šis pedējas 5dienas šeit Austrija un Vacija, jeb centraleiropas daļa ir ļoti karsta, videji šiet Vīnē ap 30 gradiem, tas ir gruuti panesami , ja naaci no ziemeļairopas, kontinentalais klimats 😦 ceru, ka nedeļas beigas uzliis.looti vajag veesumu 😀

  • lightning Says:

   Prognozes tagad ziņo, ka karstums fokusēsies uz A-Eiropu, arī Latvijai sava daļa tiks, vien laikam ne tik daudz, kā prognozējā pirms dažām dienām, līdz 30 var neaizvilkt…

  • slapjums Says:

   Pēc savādā maija, Austrijai un Viduseiropai kā ēst vajadzēja karstumu. Un +30 nav nekas īpašs priekš Lejasaustrijas. Arī Latvijā jūnija vidū +30 nav nekas ārkārtējs. Runa taču nav par +35 Latvijā un +40 Austrijā. Laikam drīz par karstumu tiks saukti arī +25 grādi.
   Nu ko, Rīgā vēl joprojām, jau nesaskaitīt, cik dienas, ir sēru pelēkas debesis, riktīgi auksts (+15 ir tādā pašā mērā ļoti auksts kā +30 ĻOTI karsts) un mums ļoti vajag karstumu, ceru, ka šodien vismaz Rīgā neuzlīs, jo arī sausums derētu… he… normāli sanāca?

 130. maikls Says:

  Ja skatās modeļu prognozes, tad daži prognozē pavisam maz nokrišņu, kas laikam nozīmē, ka tie negaisus šodien/šonakt nemaz neprognozē. Tas, protams, ir iespējams, jo ESTOFEX prognoze, pirmkārt, runā tikai par risku un, piemēram, iespēja, ka 40 km ap Rīgu būs stiprs negaiss, pēc viņu prognozes ir tikai 15%, katrai konkrētai apdzīvotai vietai šis risks sanāk vēl mazāks un pēc būtības ir niecīgs. Otrkārt, tas, ka pastāv labvēlīgi apstākļi spēcīgu negaisu attīstībai, nenozīmē, ka negaisi noteikti būs. Parasti vienlaicīgi pastāv arī kādi faktori, kas kavē rasties negaisiem (stabils gaisa slānis), bet, ja kādam mākonim šo kavējošo faktoru izdodas pārvarēt, tad negaiss var izaugt ļoti strauji un būt ļoti postošs.

  • slapjums Says:

   Nez kā šādā situācijā darbojas reljefs? Nu piemēram, Vidzemes centrālā augstiene, kurā pēc klimata ir visvairāk negaisu.
   Nezinu, lai arī ar skepsi šo visu uztveru, tomēr nakts zonžu rezultāti no Polijas liekas satraucoši. Man izskatās, ka negaisa mākoņu auģšējā robeža mierīgi varētu sasniegt 13 km robežu un tas ir pietiekosī, lai rastos vai nu ļoti daudz izkrītoša ūdens, vai liela krusa, vai tornado. Un ja gaiss turpinās ieplūst no Polijas, kurā jau šobrīd piezemes gaiss ir sakarsis līdz +25..+26, tad visas iespējas, ka kāds šovakar pamatīgi atrausies no mātes dabas… Rīgai vēlēt nebūtu ētiski, jo šeit pārāk daudz cilvēku un īpašumu, tad varbūt lai tiek Raitim…. un kas vēl gatavs īslaicīga kaifa dēļ kaut ko zaudēt.
   Rīgā ar visu blīvo mākoņu segu gaiss jau sasilis par 2 grādiem – skaidrs, ka ieplūst kaut kas siltāks. Tāpat rasas punkta temepratūra ir visai liela un ja pārsniegs +20 pēcpusdienā, tad vispār vāks…
   Kamera man ir gatavībā, bet šovakar nepavisam nebūs iespēju kaut ko medīt, ja nu vienīgi ap saulrietu.
   Mani nedaudz izbrīna, kāpēc LVĢMC tā klusē. Vai atkal tikai pēc fakta (katastrofas) konstatācijas viņi izlaidīs brīdinājumu ar sarkaniem burtiem? Jau ar palu būšanu viņi pamatīgi izgāzās.

 131. lietusviirs Says:

  Šī rīta prognozes šķiet extrēmu notikumu varbūtību ir samazinājušas. Bet tā pat tā paliek diezgan liela.

 132. gubumakonis Says:

  Ja skatas ara pa logu uz pelekam zemo mākoņu debesīm un ari dažadu mogeļu nokŗisnu prognozes-neizskatas,ka mus šodien varetu pārsteigt kas arkartejs,ari temperatura pagaidām ir pieticigi +16(Rigā) Interesanti uz ko pamatojas tas bīstamas prognōzes ,kapec tādi brīdinājumi?
  Pagaidam izskatas,ka varesim palikt ari bešā…

  • maikls Says:

   Brīdinājumi balstās uz prognozēm par lielu gaisa mitrumu un nestabilitāti, bet īpaši jau uz prognozēm par lielo vēja virziena un ātruma atšķirību dažādos gaisa slāņos (wind shear). Ja šādos apstākļos sāk veidoties pērkona negaiss, tas strauji var kļūt postošs.

   Lietuvas modelis Polijas ziemeļos vakarā prognozē negaisa izraisītas lokālas brāzmas līdz 26m/s, naktī dažviet Latvijā līdz 20m/s. Bet nav izslēgta iespēja, ka kāds negaiss izveidosies arī pirms aukstās atmosfēras frontes.

 133. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +17, migla… naktī tās siltās frontes nokrišņi arī nebija, vismaz “pie manis”…

 134. hmm Says:

  Kas būs teritorija starp atšķirīgam gaisa masam?Piem. Baltkrievijas saites prognozē līdz 35-38,bet Kolka-Ventspilī ap 10 grādiem.

 135. hmm Says:

  Es domāju ka Latviju tornado netrapas,viņi būs kaut kur Polijā,Baltkrievijā vai pat Lietuvā.es domāju,ka viesuļvētra nav tik briesmīga ka tornado un ir interesantāka.

 136. lietusviirs Says:

  Lai nedaudz sajustu ekstrēmu iespējamības bez speciālām zināšanām, var skatīties sekojoši:
  1. Skatamies CAPE(Konvektīvi pieejamā enerģīja) un LI (pacelšanās indeks)
  Ja LI < -4 , tad iespējami stipri negaisi. Šodiem pat 1000 – vidēji nestabils, iespējami stipri negaisi.
  ja CAPE > 2500 – Iespējami tornado
  Šodien CAPE > 1500. Bet ir citi faktori, kuri var veicināt tornado.
  2. Var skatīties vēja ātruma maiņu mainoties augstumam.
  Parasti skatās iezmaiņas:
  * Low level shear (0-1 km) – ja lielāks par 10 m/s tad tornado iespēja palielinās.
  * Deep layer shear (0-6 km) – ja lielāks par 20 m/s, tad var jārēķinās ar superšūnu iespējamību.

  Šhodien 0-1 km var vasniegt 15- 20 m/s, bet 0-6 km var saniegt 25-30 m/s.

  Tātad lielos vilcienos, nestabilitāte + vēja atruma maiņa no augstuma ir bīstama kombinācija.

  Vēju 1km augstumā vietā var lietot arī veju 1.5 km augstumā. kas ir aptuveni 850hPa.

  Vēja 6km augstumā vietā var lietot arī vēju 5 km augstumā, kas ir aptuveni 500hPa

  Vējs ga 850 gan 500 hPa augstumā ir iegūstams no Wettercentrale: “850 hPa Wind (Mitteleur.)” un “500 hPa Stromlinien/Wind”

  CAPE un Li arī var iegūt no Weeterzentrale ” CAPE+Lifted Index”

  Šis bija tā, lai nepiepūloties ātri varētu sajust kas var būt.
  Un pietiktu ar Wetterzentrale.

  Lai saprastu precīzāk jālieto jānalalizē arī tādas lietas, kā vēja virziena maiņa no augstuma . Jāskatās stabilitāte dažādos augstumos. Jo piemēram ja vidējos augstumos ir kāds stabils slāņis, tad tas var veicināt enerģijas uzkrāšanos. Un “Explodēt” kad jau enerģija ir uzkrāta. Svarīgi ir arī kurā dienakts laika tas notiek. Utt. Ir diezgan daudz epīriski parametru, kuri pielietojums atkarīgs no ģeogrāfijas. Bet detalizētai analīzei parastiem cilvēkiem parasti nav pieejami aktuālie dati. Būiski palīzētu meteozonžu dati.

 137. lietusviirs Says:

  Kautkā ne ta saformējās:
  1. Skatamies CAPE(Konvektīvi pieejamā enerģīja) un LI (pacelšanās indeks)
  Ja LI < -4 , tad iespējami stipri negaisi. Šodien pat LI var būt 1000 – vidēji nestabils, iespējami stipri negaisi.
  ja CAPE > 2500 – Iespējami tornado
  Šodien CAPE > 1500.
  Bet ir citi faktori, kuri var veicināt tornado.

  • slapjums Says:

   Es tieši iedomājos, ka daudzus minētos parametrus ērti un lietderīgi apskatīt meteo zonžu mērījumos. Diemžēl to zina daudzi un mans iemīļotais portāls karas, šobrīd jau ir uzkāries, jo laikam poļi skatās.

 138. Raitis_sametis/Zantē Says:

  (daļējs offtopiks) Pačolējot tepatās augstāk komentus, es pats jau tiku reizēm nosaukts par “līķu skaitītāju”. Nolēmu še nedaudz atbildēt… Jāsaka, es skaitu…. dienas/stundas/minūtes reizēm, kad ir vērojamas ekstremālas dabas parādības. Līdzās tam, ka es “turu roku” uz meteopulsa vispār saistībā ar Latvijas ārēm, rezultāti vērojami manā blogā. Gan tepatās Latvijā, gan arīdzan kādā pasaules stūrī reizēm gadās ekstrēmi, kurus arīdzan cieši vēroju (tīmeklis taču šādu iespēju pieļauj no mājas pc). Diemžēl: daba, jautrojoties tur vai citur, neprasa atļauju mums, cilvēkiem. Ekstrēmiem diemžēl ir “otrā puse”: tie nes postījumus un upurus. Jāsaka, cilvēki daudzejādi vainīgi paši pie tā. Dzīvo rajonos, kur reizēm gadās – pali, plūdi, tornado, taifūni, vētras, vulkāna izvirdumi, karstumi, aukstumi… Galu galā, no ekstrēmiem nav pasargāts neviens, nevienā Zemeslodes punktā. Taču vienmēr ir iespēja ilgtermiņā programmēt savu dzīvi tā, ka savu galveno dzīvesvietu izveidojam pēc iespējas attāli no šīm ekstremālām iespējām. Vai arī būvēt zemnīcas tipa mājas ar minimālu virsbūvi virs zemes līmeņa. Taču: tieksme pret komfortu mūsu līdzcilvēkiem ir lielāka, nekā tās “reizēm” iespējas piedzīvot dabas ekstrēmus. Piemēram, mēs ļoti labprāt dzīvojam piejūrās, cieši tuvu upes krastiem, vulkānu nogāzēs (kur ekstremāli audzelīga melnzeme). Katra atsevišķi ņemtā mūžā dabas ekstrēmi salīdzinoši reti gadās, un tās atsevišķās melnās dienas pārdzīvojam. Un: mums lielākajai daļai atmiņa ir kā aitām- “uz trijām dienām”, un dzīvojam cerībās “ka nekas nenotiks”. Taču spēlēt paslēpes ar laika apstākļiem – tā ir sava veida loterija, kurā reizēm izvelkam “melnās lozes”. Man visu fiksējot, nākas runāt par bojā gājušajiem un postījumiem.
  ==============

  • slapjums Says:

   Cilvēkiem pārsvarā nemaz nav izvēles, kur dzīvot, tāpēc tavi argumenti neiztur kritiku. Turklāt dabas stihijās kritušo ir daudz mazāk kā no cita veida nāves “izkaptīm”. Ko tad, visus uzskaitīsim?
   Bet īpaši uzkrītoši izskatās, kad viens cilvēks publiski alkst pēc maksimāli ekstremālām meteo parādībām (skaidri apzinoties to sekas) un uzreiz skaita kritušos. Pati par sevi uzmanības vēršana uz tāda veida negāciju uzskaiti no visas pasaules, psiholoģijā (vismaz tas pasniedzējs mums pasniedza arī psihiatriju) sauc par kriofīliju jeb tieksmi uz nāves izpausmēm. Nekas baigi slikts jau tas nav…

   • buu Says:

    Šķiet ka principa pēc uzbrauc. Ļoti daudziem cilvēkiem patīk ekstrēmi – kalni, automašīnas, jūras, okeāni. Arī tur nāves gadījumu pietiek. Tad jau pēc tavas “loģikas” sanāk ka tie, kuri jūsmo par spēcīgiem, ātriem autiņiem, vai sērfo okeānos, vai priecājas par skaistiem, sniegotiem kalniem, arī ir kriofīli, jo ar automašīnu var nosisties, vai tikt notriekts, kalnos var lavīnas uzkrist, okeānos var noslīkt…. Nākamreiz, lūdzu, pirms kādam pārmet, izdomā pamatotus argumentus.

   • slapjums Says:

    Ai, sajaucu, domāju nekrofīliju, bet uzrakstīju pavisam ko citu…
    Man nekas nav jādomā un es vienmēr esmu argumentējis, ka tikai Raitis un vienīgi Raitis skaita līķus. Neviens cits taču speciāli neuzskaita precīzus skaitļus. Nu kāpēc tas ir jādara tik bieži un turklāt vēl meteo blogā?
    Cilvēks var galināt simtiem citu cilvēku, bet viņu nevar nosaukt par nekrofīlu, jo tas apzīmējums attiecas tikai un vienīgi uz tādiem cilvēkiem, kas kāri apjūsmo skaitļus par mirušajiem, par katastrofām. Vispār, tas ir nomācoši, jo kāpēc gan nepārtraukti pieminēt nāvi, kas tāpat ir neizbēgama? Nu nomira un viss, bet nē, pie katras dabas stihijas izpausmes vēl vajag piekabināt to šilti no morga. Var jau būt, ka esmu pārklausījies lekcijas…

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Tas jau ir relatīvs jautājums, par tām negācijām- es meteo trakumus vēroju kā teātra izrādi, pavelkos – ja man un manam fotoaparātam sanāk smagi strādāt šo fiksējot. Kā, cilvēkiem vienmēr ir izvēle pārvietoties- jautājums: ir par to gribēšanu. Protams, nesenākā vēsturē ir bijuši mēģinājumi novilkt robežas, apgrūtinot pārvietošanos, taču ceļotāji bijuši vienmēr…

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   (offtopiks) Atbilde 2: mēs paši esam visvairāk savus “ciltsbrāļus” (karos, mākslīgi izraisītos bados, lēģeros) apslaktējuši, Pēteris no debesīm še netiek līdzi… Jāsaprot, ka Zeme arīdzan kā veselums ir Dzīvs organisms, taifūni – piemēram – Zemei ir attīrīšanās (kā mums, kad ieejam dušā, hehe). Mēs attiecībā pret Zemi uzvedamies kā ļoti netīrīgas “baktērijas”, sūcam zemes asinis (naftu), izmešus atstājam uz zemes virsas….

 139. Raitis_sametis/Zantē Says:

  (offtopiks 3) Esmu ar novirzēm, ja varam lietot šādu formulējumu… Man garlaicīgi liekas viss, kas ir vienmērīgs un jau aizlaikos prognozējams. Un, domāju, katram cilvēkam ir sava veida novirzes (lielākoties gan paši kaunās no tām, uzliekam nepamatotās “savas standarta maskas”). Priekš manīm cilvji “ar novirzēm” jeb tie, kas “izdalās no bara” ir interesanti. Protams, arī man ir latiņa (neizvērsīšu šajā vietā diskusiju par to, lai ar saviem vārdojumiem neapniktu klātesošiem), kur novirzes pārvēršas perversitātē… Galvenā filozofija man: esu tolerants pret visiem līdz brīdim, kamēr nesāk man traucēt tiešā veidā…

 140. slapjums Says:

  Apsveicu rīdziniekus ar saules parādīšanos! Maratons ir sācies! Kāda būs šodienas maksimālā? Es dodu +31..+32, un bez lietus, bez negaisiem.

  • gubumakonis Says:

   Ja šitads karstums atnaks bez kārtiga negaisa,busu bēdigs/vilies un diemžel neko nevarešu ar sevi padarit tada gadijuma ,vienigi centišos šeit nesudzeties 🙂

   • lietusviirs Says:

    Man ar tie extrēmi patīk. Pat pastrādāt šodien nevaru 🙂 . Ik pa 5 min gribās paskatīties kas notiek, kau arī saprotu, ka nekā jauna tik ātri nebūs.

   • tomēr Says:

    Negaiss Rīgā var nebūt. Pārsvarā tas tiek prognozēts Kurzemē un varbūt vietām Zemgalē.

   • slapjums Says:

    “tomēr”
    Es arī negaidu negaisu, jo iespējamība tieši Rīgā ir ļoti maza. Toties +30 gan es gribētu, jo ja te nevilktos visāda draza no Baltijas jūras, tad visas iespējas dabūt pat +32, kas nav bijuši jau… kas to vairs atceras…
    Bet šobrīd ir fantastiski kaifīgs laiks, labi, ka tas gaisa mitrums tik liels, citādi nemaz neliktos tik silti. Neviļus atmiņā ataust tie labie laiki: 2006., 2003., 2002., 2001., 1999.,1997. gadu vasaras.

 141. maikls Says:

  Palangas lidosta (Lietuvas piekraste) ziņo par +22 grādiem un gaisa relatīvo mitrumu 100%. Bezmaksas pirts! http://en.allmetsat.com/metar-taf/estonia-latvia-lithuania.php?icao=EYPA

 142. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Tā, pāreju atpakaļ, pie meteo-lietām…
  Gaidīšanas meteo režīmi…
  /izdomāts 11.6.10./šie ir prognozes režīmi – atšķirībā no tām četrām kategorijām, ar kurām atzīmēju JAU AIZVADĪTĀS dienas…

  Ar nosacīto “krāsu” apzīmēju prognozējamo laika apstākļu gaidīšanas režīmu 6 stundas uz priekšu no patreizējā brīža. Tātad…
  * “baltais režīms”: gaidāmi mierīgi un vienmērīgi laika apstākļi, piemēram – saulaina un bezvējaina diena;
  * “zaļais režīms”: gaidāmas nelielas laika apstākļu izmaiņas, piemēram – spirgts vējš, nelieli nokrišņi, apmākusies diena…
  * “dzeltenais režīms”: gaidāmas mērenas laika svārstības – parasts negaiss, mērena vētra, nokrišņi, sutīga diena…
  * “oranžais režīms”: jau ir ekstremālas laika apstākļu svārstības, ar iespēju tos sagaidīt novērojumu vietā;
  * “sarkanais režīms”: ekstremālie laika apstākļi plosās tieši novērojumu vietā…

  Pie “oranžā” un “sarkanā” režīma- es tagad pāreju pie smalkās vērošanas, t.i. (ja esu uz vietas pie pc) pa minūtēm fiksēju izmaiņas visā diennakts garumā.

  Arīdzan šodien man ir “oranžais” režīms, tamdēļ šai dienai par godu atvēru lapu/ ko plānoju atjaunot bieži- vairākas reizes stundā… http://klab.lv/users/meteo_lv/40828.html

 143. dAvi Says:

  Jā, Liepājā situācija jau ir līdzīga Palangai. Virs Liepājas jau peld zemie miglas mākoņi, gaiss ir silts – ap 21, 22 grādiem. Augstāk laikam daudz nekāps, jo vējš jau tagad pūš no dienvidienm, dienvidrietumiem. Stiprs vējš.

 144. maikls Says:

  Šorīt Vācijas ziemeļos negaisa laikā izmērītas brāzmas līdz 33m/s.

 145. hmm Says:

  meteo.lv prognozē īpaši labvelīgu dienu un nakti,bet tikai ne Īlukstes pūsē,kurā atrodas blakus mani

 146. lietusviirs Says:

  Mjā LVGMA vēļ nekādus brīdinājumus nav ielikusi. Nekas, tad kad jau būs kaut kas noticis, tad droši vien ieliks. Kaut kā jau tā prognožu piepildīšanās statistika ir jakopj. Un pos-factum brīdinājumu ir ideāls variants.

 147. gubumakonis Says:

  http://www.foreca.com/Latvia/Riga
  FORECA uzlaboja prognozi Rigai pedeja izlaidumā 🙂
  Tikmer pilniba noskaidrojas un paliek visai silts un sutīgs,bet ari vējš sak ievērojami pastiprinaties.+25 parteiz,6 grādi 3 stundu laikā klat. Manuprat varetu but iespeja kadiem lokāliem negaisiem pirms frontes? vai ari vējš ir pa stipru,lai veidotos gubumākoņi…

  • lietusviirs Says:

   Pilnīgi noteikti var būt negaisi pirms frontes. Tieši pirms frontes ir lielāka iespēja izveidoties superšūnām. Ar fronti mēs drīzāk varam sagaidīt “squal line”. Patreiz lieliski krājas enerģija. Jo ilgāk nebūs konvekcijas jo vairak uzkrāsies. Un tad “…”

   • slapjums Says:

    Jā, jā, es to pašu domāju, ka pa dienu labāk, lai ir skaidrs, jo pēc teorijas, negaisiem vajag kārtīgi sasilušu gaisa masu (lielā biezumā). Lai kā man nepatiktu negaisi un vispār konvektīvie procesi, tomēr es labprāt iemūžinātu kādu superšūnu tepat Latvijā. Tā teikt, piemiņai.
    Šobrīd par labu negaisiem spēlē lielais gaisa mitrums un arī labā sasilšana.

 148. dAvi Says:

  nuja. Liepājā migla ir klāt, gāžās iekšā miglas vāli. Temperatūra vairs tikai 19 grādi.

 149. Emīls Says:

  http://www.essl.org/ESWD/ parāda, ka šodin vācija jau šis tas interesants noticis…
  Bez Maikla minētām 33m/s brāzmām turpat netālu pus sutundā nolijuši 57mm. Ja kas tāds gadītos Rīgā, pus pilsēta būtu ūdenī… daudzviet bijusi arī krusa, graudi līdz 2,5cm.

 150. hmm Says:

  🙂 tad Krievijā un daudzviet Rietumeiropā šodien bija tornado??

 151. Aigars Says:

  Vairākās Polijas stacijās jau reģistrēts +36,9 C Manuprāt jūnijam tas ir ļoti augsts cipars.
  http://www.wunderground.com/global/stations/12471.html
  Pagaidām Saldus pusē nav vairāk kā +26,5C Bet gaisa mitrums virs 80% Ja nebūtu vēja, būtu patiešām kaut kas līdzīgs pirtij…..

 152. Raitis_sametis/Zantē Says:

  LRadio1 kā pirmo ziņiu 15:00 vēsta par iespējamiem lietusgāzieniem ar mēneša nokrišņu normu, Vācijā vējš līdz 37m/s jau bijis…

 153. Digital1 Says:

  Rīgā, Imantā termometrs stabili turās pie +28,5. Pamazām skaidrojās un ik pa laikam uzpūš vējelis. Nesen atbraucu no Juglas, tur ir kā pirtī – Imantā nedaudz vēsāks, tomēr karstums ir ne pa jokam. Vakarā noteikti jābūt kaut kam lielam!

 154. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Šis dienas hronika.
  Rigas apkartnē paradas jau cerīgi gubumākoņi,temp ir ap +28.

 155. Raitis_sametis/Zantē Says:

  ĻOTI ZEMU PIE HORIZONTA PAMANĪJU IZTEIKTU CB MĀKOŅU AUGŠĒJĀS VIRSOTNES, TĀLU ZR virzienā, kas sakrīt ar masīvu zibeņošanu pēc kartes – Baltijas jūras Z daļā, tās pagaidām ir vienīgās liecības par aktīvo fronti, kas tuvojas Latvijai (cerams)…
  -> http://cirrus.meteo.noa.gr/forecast/lightning.gif

 156. Digital1 Says:

  Spriežot pēc nokrišņu radara, Latvijā sāk veidoties atsevišķi pirms-frontes negaisi. Tādi ir izveidojušies gan Vidzemes D daļā, kā arī Zemgalē, pie Lietuvas robežas.

 157. lietusviirs Says:

  Iespējams maisam gals vaļā.
  Bet kas notiek polijas ziemeļos !!!
  http://www.smhi.se/en/Weather/2.732/Rainfall-radar
  Iespaidīgi.

   • lietusviirs Says:

    Pēc šīs zondes sanāk, ka ap 12 dienā postošu negaisu iespējamība ir neliela. Vienīgi K Index izceļas.

    Mazliet sīkāk:

    1. Lifted index: -2.91
    LIFT computed using virtual temperature: -3.41

    Iespējami negaisi. Daži var būt postoši.

    2. SWEAT index: 171.60

    Ja < 300 tad itkā postoši negaisi mazvarbūtīgi

    3. K index: 30.10
    Ja virs 30 tad daudz negaisu.

    4. Cross totals index: 15.30
    Ja < 17 tad itkā itkā negaisi mazvarbūtīgi.

    5. Totals totals index: 45.60
    Ja intervalā 45-47 tad Atsevišķi negaisi

    6. Convective Available Potential Energy: 657.37
    CAPE using virtual temperature: 735.27
    Ja ir 300-1000 tad neliela negaisu aktivitāte.

    7. Bulk Richardson Number: 5.72
    Bulk Richardson Number using CAPV: 6.40
    ja <10 tad postoši negaisi mazvarbūtīgi.

   • slapjums Says:

    Zondes laiks ir UTC jeb +3 h, lai iznāktu Rīgas laiks. Tātad 15:00, kad visi varēja redzēt ļoti intensīvu zibeņošanu tajā rajonā.
    Tu noraksturoji to negaisu sakopojumu Z-Polijā. Nu ko, kā parasti, teorija neiet roku rokā ar praksi jeb realitāti.

 158. gubumakonis Says:

  11.06.2010.g. plkst. 16:50

  Brīdinājums!

  Šovakar no plkst.19:00 līdz plkst.22:00 un naktī uz 12. jūniju, sākot no rietumu rajoniem, vietām ir gaidāmas stipras lietusgāzes, daudzviet pērkona negaiss, atsevišķos rajonos negaisa laikā gaidāmas krasas vēja brāzmas līdz 15-19 m/s un krusa.
  Beidzot ari brīdinajums no LVGMA 🙂

 159. @dolf Says:

  Es gribētu, ka pēc pērkona negaisiem nākamai dienā nebūtu tāds vēss laiks, kādu prognozē, bet turpinātos temperatūras,kas sasniegtu vai pārsniegtu +30 grādus. Beidzot šodien tik komfortabla sajūta ārā! 😉 Varētu jau būt vēl siltāks, bet jāpriecājas par to, kas ir – jau tā reti dabūjam tādu siltumiņu 🙂 Tomēr ceru uz kārtīgiem negaisiem. Domāju, ka ap Zanti (tur, kur Raitis dzīvo) varētu tikt kaut kas postošs – par to liecina arī starptautiskās prognozes.

 160. maikls Says:

  Jēkabpilī šobrīd mierīgi līst.

 161. G.B. Says:

  Par ko Jūs priecājieties ? Vai saprotat cik lielus zaudējumus cietīs daudzas mājsaimniecības ? Tiešām Jūs nesaprotu.

 162. Digital1 Says:

  Būs, būs šovakar traki.

  Gaiss Rīgā ir uzkarsis jau līdz +30 grādiem (man rāda +29,2, RS +30) un kā likums, ja gaiss iesilst līdz +30, aukstās atmosfēras frontes priekšā veidojas tiecienvētras! Līdzīgi bija 1999. gada 6. jūlija pēcpusdienā, kad triecienvētra brāzās pāri Siguldai – tiesa tad Rīgā gaisa temperatūra pakāpās līdz +33,6 grādiem.

  Vienīgais mīnuss ir tas, ka krītās relatīvais gaisa mitrums – pašlaik Rīgā tas ir tikai 52%.

  Starp citu, šīs dienas rekords ir +30,0, kas tika sasniegts 1998. gadā – redzēsim, vai būs jauns rekords.

  • lietusviirs Says:

   Svarīgs ir tieši rasas punkts. Tiesa tas arī mazliet nokritis. Patreiz Rīgā ap +18. Jo lielāks rasas punkts jo vairāk gaisā ir ūdens.

   • slapjums Says:

    Tieši tā, es skatos tikai rasas punktu, jo pārējais ir relatīvs kā jau nosaukums to vēsta.
    Tomēr paspēju pirms negaisa tikt pie Interneta. Vienā veikalā ik pa laikam raustījās elektrība, bet es to pagaidām nesaistu ar tuvojošos stihiju.

  • slapjums Says:

   Ja tu skaties lidostu, tad līdz rekordam pārāk tālu un atkal tikai pieticīgie +28.

 163. Digital1 Says:

  tvnet.lv: “Brīdina par spēcīgu negaisu naktī un brāzmainu vēju sestdien”
  http://www.tvnet.lv/zinas/zala_zeme/334813-bridina_par_specigu_negaisu_nakti_un_brazmainu_veju_sestdien

 164. Saulcerīte Says:

  Patlaban pie Rix +28,3,sutoņa-pat odi un kaimiņu suņi apklusuši.Bet saulē mājas ziemeļrietumu pusē +39,2un ir jau ari karstāks kā ēnā.Gai du lietu,bet ne ”gāzienu”.

 165. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Jā, starp citu, kāds no Liepājas varētu mums ziņot par patreizējiem laika apstākļiem, pēc visa spriežot- tur sāk līt, radars gan neuzrāda masīvu gāzienu, bet gan nelielu līdz mērenu rasināšanu (vismaz patreiz)….

 166. Digital1 Says:

  Pamatīga lietusgāze netālu no Rēzeknes.

 167. Digital1 Says:

  Lietusgāi Rēzeknē var vērot šajā kamerā:

  http://fun.atech.lv/?lang=lv&p=2&do=details&id=5

  Labi strādā IE

 168. maikls Says:

  Tagad ziņojums par krusas lielumu Polijā izlabots uz 5cm diametrā jeb golfa bumbiņas lielumā. Šobrīd negaisa epicentrs ir pretī Lietuvas piekrastei. Neredz, ka veidotos jauni negaisa mākoņi, ir tā viena lielā sistēma, tādēļ lielākais risks, šķiet, būs stiprs lietus, nevis krusa.

 169. Saksija Says:

  Latvijas DR (Nīcā, Rucavā ) jau zibeņo. To var redzēt zviedru radarā:
  http://www.smhi.se/vadret/nederbord-molnighet/blixtar

 170. maikls Says:

  No Liepājas ziņo, ka stipri līst, bijuši pērkoni, bet nekas cits ekstrēms nav. Izskatās, ka stiprs lietus tur vēl būs labu brīdi, varbūt būs lokāli pilsētvides plūdi…

  Lietuvas modelis iezīmējis lokālu vētru līdz 25m/s šonakt Vidzemē.

 171. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Pirmā mana fotogalerija “Pirms aukstās frontes, Zante, 11.6.10. ap 19:00″…
  -> http://meteodiena.wordpress.com/2010/06/11/pirms-aukstas-frontes-zante-11-6-2010/

 172. Raitis_sametis/Zantē Says:

  SĀKU DZIRDĒT PRAKTISKI NEPĀRTRAUKTUS ATTĀLUS RŪCIENUS, KAS NESAS ŠURP NO DDR puses…

 173. gubumakonis Says:

  http://www.pogodynka.pl/radary.php
  Izskatai interesants veidojums no Poļu radara,un kas ta pa miniviesuļvētru tam negaisam sanā? Interesanti!

 174. maikls Says:

  Šilutē – Lietuvas rietumos – meteostacija fiksējusi vēja brāzmas līdz 20m/s. Varētu būt, ka tas epicentrs no Lietuvas dosies uz Zemgali, Vidzemi. Kurzemei vētra un krusa laikam īpaši nedraud, citviet Latvijā gan var būt, it īpaši, ja veidosies jauni negaisi.

 175. Ginis Says:

  Ogrē saule jau pazudusi aiz mākoņiem, jau pamazām ir nomācies…

 176. lietusviirs Says:

  Jūk ārā 😦

 177. Raitis_sametis/Zantē Says:

  * 21:03: varētu teikt- negaiss pie manis sākas, smidzinošs lietus no paplāniem cb mākoņiem “izlietotā stāvoklī”, daži zibeņi 8 sek attālumā.
  ==> EJU OFFLAINĀ uz kādu brīdi, drošs paliek drošs…

 178. Digital1 Says:

  Sākumā nokrišņu radarā izskatījās, ka lielais bargums ies garām Rīgai pa D pusi, bet pēdējie 2 attēli sāk rādīt, ka tā masa nedaudz novirzās uz Z un tagad rādās, ka Rīga kaut ko dabūs 🙂

  Vēl par negaisa intensitātes pieaugumu varētu parūpēties siltais gaiss, kas karājas centrālajos rajonos – tagad Rīgā ir +26 grādi 🙂

 179. baraks Says:

  Dobelē pirms kādām 10 min sākās neliels lietus,arī vējš sāk celties, Lietuvas pusē dzirdams arī pērkons

 180. Aigars Says:

  Saldus pusē tagad sāka līt nedaudz stiprāk -ļoti reti zibensuzliesmojumi, bet pēc radara izskatās, ka nekas īpaši stiprāks mums nedraud. Temperatūra gan vēl augsta +18,5C

 181. Saulcerīte Says:

  Pie Rix +23,3 un sāk līņāt,pērkonu nedzirdu.

 182. Digital1 Says:

  Rīgā šodien bija +28,2

 183. baraks Says:

  Dobelē vēl aizvien līst,bet ne pārāk daudz, tuvi bet reti zibens uzliesmojumi

 184. baraks Says:

  Sāk līt stiprāk,bet paliek gaišāks. Izskatās, ka viss pagāja garām

 185. kurzemniece Says:

  Dīvaina sajūta-viss vilkās ļoti lēni,arvien tumšāks,tumšāks,pilnīgā bezvējā,tad sāka dunēt nojaušami pērkoni,un ļoti mierīgā garā sāka līt ar retiem,bet ļoti sazarotiem un gariem zibeņiem,visvairāk horizontāli. Un tipat mierīgi nogrozījās pa Dobeles pusi,pie manis līst kādu stundu,bet tāds saudzīgs lietus,galvenais,ka pamalē zem mākoņa malas stāv saule,gaisma tāda noslēpumaina,dūmakaina. Beigās nāk virsū plaisa mākoņos,man gan vairāk šķiet ka no rietumiem. Tā ka viss bargums varētu tikt Zemgalei ,varbūt arī Rīgai. Nu,laiks rādīs,vai pa nakti kas būs. Es arī biju izslēgusi visas antenas un tīklus nost. 🙂

 186. Liga Says:

  Madonaa +23,5 pagaidaam neliist.

 187. gubumakonis Says:

  Rīgā mierīgi līst,daži patāli zibens uzliesmojumi,izskatas,ka neka ievērojama nebūs…ja,rietumu pusē ari mums bija redzama sarkana rietoša saule lietus plivurā…

 188. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Esu atpakaļ…
  ==> OFFLAINĀ no 21:03 līdz 22:18. Šai laikā negaiss “vecā stāvoklī” pārvēlās pāri no DR uz ZA pusi, lietus sākās 21:03, nostājās 22:10, pagalmā noliktā spainī samērīti vien 4mm nokrišņu, daudz – bet vāji pērkoni (>150), tostarp kādi 20 zibeņi piefisksēti, 4 tuvākie attiecīgi 6s, 6s, 8s, 8s attālumā. Lielākā negaisa daļa aizgāja gar D->DA->A malu, vedinot domāt – Latvijas centram un A daļai tika vairāk nekā manā novērojumu vietā…Negaisam beidzoties+19 grādi, kamēr sākoties +23,2 … *** Tagad tikai pastarpināti būs jāuzzina, ko ŠIS būs sadarījis vakarā un nakts sākumā Latvijā… ***Ceru uz kādu ottreizējo fronti varbūt naktī, varbūt rīt, 12.6.10., kas varbūt atnesīs kādu izolētu pērkona mākoni….

 189. mārtiņš Says:

  tikko teikā tāds blieziens, kas pārkārtoja manas žalūzijas… autiņi apkārt brēc. strēle gan negāja uz zemi bet uz sāniem. Mierīgs lietus, joprojām sutīgs, silts. Līdz tam laikam izskaitīti kādi 5 zibens plaiksnījumi, tāli, bez skaņas

 190. gubumakonis Says:

  Bija divi tuvi uzliesmojumi,zibeni tadi interesanti,zaraini un mainigi,divi skali ‘un ilgstoši sperieni no tuvas distances… list pavisam mierigi,bezvejs

  • Digital1 Says:

   Es tos abus uzliesmojumus redzēju – tieši gāju pa Dammes ielu uz Rimi.

   Es savā mūžā nebiju redzējis tik ilgu uzliesmojumu – NEPĀRSPĪLĒJOT 3 SEKUNDES no vietas. Tik skaisti!!! Var just, ka šis negaiss ir jau izpumpējies, bet ļoti spēcīgs. Visi zibeņi ir tādi pamatīgi un apjomīgi … bet tas 3 sekundes ilgais bija vnk FANTASTISKS! Jā, mārtiņ, tas tieši bija 22:30 +-1 min!!!

 191. Jelgavniece Says:

  Pagaidām ārā Nedaudz līst, pirms +- 30min. bija riktīgais gāziens un zibens/pērkons…Ārā ir +22grādi

 192. Ginis Says:

  Ogre lietus un negaiss…

 193. maikls Says:

  Jēkabpilī pirms negaisa silts un bezvējš, ļoti skaisti (plaši un sazaroti) zibeņi, pamatīgi pērkoni, sāka līt. Tagad zibeņo gandrīz nepārtraukti.

 194. baraks Says:

  diez kas tagad Lietuvā darās, jo viņiem tika trakāk kā mums

 195. Digital1 Says:

  Man te Imantā no 9. stāva ZA vēl var redzēt aizejošā negaisa zibeņošanu – skaisti 🙂

 196. gubumakonis Says:

  Rīga viss mierigi beidzās,parasts jau izlādejies pa ceļam negaiss ar nelielu/merenu lietu,reti zibēņi… stiprāka daļa aizgaja vairāk uz DA pusi. Cēribas neattaisnojas.
  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/06/10/vai-bridinajums-piepildisies/
  Šeit bildes un notikuma smalkaks apraksts.

  • @dolf Says:

   Nevar teikt, ka tas bija izlādējies pērkona negaiss p'[ec būtības. To pierāda fakts, ka, aizejot projām uz Latgales un Vidzemes pusi, negaiss atkal pastiprinājās, pie tam, ievērojami. Zemgales rajonā ir tāda īpatnība, ka gandrīz visas lietusgāzes, kas tuvojas Zemgales līdzenumam, principā vienmēr pavājinās, pie tam dažkārt pat ļoti strauji un ievērojami. Šo fenomenu neviens nevar izskaidrot, jo bieži vien pat virs aukstās jūras vai līča stirpāk gāž.

   • lietusviirs Says:

    Viens no iemesliem, kāpēc zemgalē pavājinās bet vidzemē pastiprinās ir augstums virs jūras līmeņa.

 197. Liga Says:

  Madonaa traks veejsh, zibens, lietus, peerkons.

 198. mārtiņš Says:

  teika – ir nolijis, ceļās migla, debesīs tādas kā sīkas skaidrošanās jausmas, bet gaiss tā pat silts, smags un sutīgs. Vienīgi peļķes gan aukstas (ir man tāda iespēja iziet ārā ar basām kājām), tādi šķiet bijuši nokrišņi. Bet vēsuma vai svaiguma itnemaz nejūt

 199. gubumakonis Says:

  Izskatās,ka tieši DA rajoni dabus vislielāko bliezienu,preteji prognozetam,jo radara skatoties tas negaiss atkal pastiprinās un aktivizejas…

 200. lightning Says:

  Beidzot ievērojama diena! 🙂 Sāku jau pirms minūtēm 50 rakstīt par šodien piedzīvoto (tad vēl nekas ekstra nebija!), kad pēkšņi uznāca pamatīgs negaiss, sāka raustīties un uz īsu brīdi pazuda gan elektrība, gan līdz ar to TV un nets, bet nu tagad, ceru, tas būs pāri. Negaiss vismaz attālinās. 🙂
  Dienas sākums Līvānos bija pabāls – ap +16, vējelis + nomācies, kā man stāstīja. Toties jau pirms 12.00 bija izlīdusi saule, un grādi jau +23. Turpinājumā tie turpināja savu ne nu gluži eksponenciālo, bet tomēr ievērojamo augšanu – 14.00 +27, 15.00 +29C, pēc tam gan “apstājās” un visu pēcpusdienu grozījās ap +28…+29 grādu atzīmi (dažam labam neticīgajam, kas te diezgan regulāri apšauba manus datus, varu piebilst, ka biju arī otrā pilsētas galā, privātmājā, 1. stāvā, un arī tur termometrs rādīja tos pašus grādus 😀 ).
  Visa pēcpusdiena un pievakare bija pārsvarā saulaina, un, ja dienā bija vējš, kas palīdzēja karstumu “dzesēt”, tad puievakarē iestājās pilnīgs bezvējš. Grādi gan mazliet nokritās, bet ne īpaši – vēl ap 19.00 +28C, 20.00 +27,5C, 21.30 +25,2C, 23.30 +23,8C.
  Maiņa iesākās uzreiz pēc pusnakts, UN KĀDA!!! 🙂
  Jau 23.37 sāka nedaudz lietus pilināt, pēc minūtēm 20 kļuva dzirdami attāli pērkoni, bet 0.07 bija klāt PAMATĪGS NEGAISS!!!
  Vējš radās it kā ne no kurienes, kokus locīja kā spalvas, zibeņoja brīžiem gandrīz nepārtraukti, 2 zibeņus izdevās noķert (tiesa, mākoņu dēļ tikai kā gaišu debesi + bildēšana caur logu) uz foto, kopējo zibeņu/pērkonu skaitu nevarēju saskaitīt (maximumā bija gandrīz vai 1 uz 1 sek., debesis vairāk bija gaišas nekā tumšas!), šajā ziņā pašam uz sevi škrobe, ka neiedomājos (juka nost visa elektro) fočuku uzlikt uz video… 😦
  Kad atcerējos, tad jau bij pār vēlu… Sen šāds negaiss manā pusē nebija bijis. Lietus arī gāza kā no spaiņa (līdz 0.25, nepilnās 20 min. kopumā), tomēr tā “mana” fronte pārgāja diezgan ātri. Tagad atkal mierīgs, tiesa, līst mierīgs lietus, grādi nokritās līdz +19,8C.
  Nezinu, kā bijis citur, bet ceru, ka postījumu nav nekur! 🙂

  • slapjums Says:

   Es neapšaubu tavu termometru mērījumus un šodien mani dikti urdīja ziņkāre par to, ko tad tev šoreiz rādīja.
   Tu mani esi pārpratis, bet es patiešām neuzskatu, ka oficiālie mērījumi ir tie pareizākie, situāciju vislabāk atspoguļojošie. Vienkārši, es tik daudzus gadus izmantoju ēku siltuma efektu visās sezonās, ka mani nereti skepse pārņem. Bet ja jau visus apmierina tad taču OK.

   Esmu gandarīts, ka šis negaiss iznāca tik vājš un kopumā neizteiksmīgs. Biju jau nedaudz sabijies pēcpusdienā.

 201. hmm Says:

  23 m/s Daugavpil nakti

 202. maikls Says:

  Jēkabpilī arī negaisa laikā uznāca stiprs vējš, raustījās elektrība. Negaiss bija skaists (īpaši tādēļ, ka bez postījumiem un varēja vienkārši izbaudīt), bet kaut ko bildēt vai filmēt man nebija iespēju un man arī to nepatīk darīt, jo tad zūd mirkļa vienreizīgums un tā vietā, lai baudītu notiekošo, nākas uztraukties par blakus lietām.

 203. @dolf Says:

  ->lietusvīrs
  To es saprotu, bet kā izskaidrot, ka pie vienādām gaisa masām pat virs jūras vai līča stirpāk gāž? Pat Liepājā laikam bija stiprāks negaiss nekā Zemgalē (pēc radara var spriest) – no aukstās jūras. Nav nekādas likumsakarības.

  • slapjums Says:

   A pašam grūti izdomāt, saskatīt saikni, starp regulāru Jelgavas karstumu un negaisu trūkumu, vājumu? Ja reiz siltais gaiss negrībīgi pamet Jelgavu, tad tikapt labi tas nebaro negaisus. Tā ka samierinies ar siltumu un negaisu trūkumu, jeb arī pārcelies uz Vidzemes centrāl augstieni un baudi auksto klimatu + negaisus. Nevar visus labumus dabūt vienlaicīgi. Starp citu, man liekas, ka vakar vissiltākais Latvijā bija Jelgavā, nevis LU Bioloģijas fakultātes paēnā, taču pēcpusdienā tur kaut kas notika ar meteo datu publicēšanu. Tāpēc mēs nekad neuzzināsim, cik silts vakardien bija Jelgavā.

   • @dolf Says:

    Nav runa tikai par Jelgavu, bet gan pašu Zemgales līdzenumu, kas stiepjas līdz pat Rīgai, Jūrmalai utt. Nu man jau arī ir teorija, ka tas saistīts ar siltā gaisa pamešanu – visa siltuma uzlādētā enerģija laikam vakar aizgāja uz Vidzemi. Siltais gaiss nekarājas, kā te daži uzskata. Bet tomēr ir vēl kaut kas neskrīt ar teoriju.
    Jelgavā noteikti varēja būt siltāks kā Rīgā – apmēram 25 m augstumā reģistrēti 28,5, tādēļ piezemes slānī kaut ko var pieplusot.

   • slapjums Says:

    Runa ir tieši par Jelgavu, jo Bauskā un Dobelē ar negaisiem parasti viss kārtībā.
    Ja salīdzinām ar Rīgu, tad vismaz izvēlamies aptuveni līdzīgu mērīšanas vietu! Teiksim, 9. stāvenes ar līdzīgu termometu novietojumu pret debespusēm un līdzīgu attālumu no sakarsušās ēkas sienas. Vēl netraucētu zināt, abu termometru kļūdas lielumu, lai būtu līdzvērtīga salīdzināšana. Un ja šādi ņemtu kaut vai to pašu Purvciemu, Pļavniekus, kas samērā tālu no līča, tad neko aukstāks Rīgā nebūs bijis. Tā ka es tomēr biju domājis oficiālos mērījumus. Un savādi, ka LVĢMC gandrīz nekad nepiemin Jelgavu, kad min Latvijas augstākās temperatūras.
    Kas tev tur nesaskan ar teoriju? Cik tad grāmatas esi izlasījis par negaisu veidošanās faktoriem, lai spriestu, kādā mērā teorija neatbilst realitātei? Lai pilnīgi saprastu, kas tieši virs Zemgales atšķiras, vajadzētu meteo zonžu mērījumus no vairākām Latvijas vietām un vismaz Jelgavas, bet neviens taču nelaiž tās zondes…

  • lietusviirs Says:

   Es neesmu vācis statisktiku par negaisiem virs līča, bet vasarā īpaši tās pirmajā pusē tur vajadzētu būt mazāk negaisu. Rudenī gan virs līča var būt vairāk. Jūras efekts.

 204. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, šodien dienas vidū +15, vēroju brāzmainu DR vēju, no kurām lielākās brāzmas aizvelk līdz 17m/s. Pēc vakarvakara negaisa- bija vēl viens negaidīts lietusbrāziens, jau biju aizmidzis – pamodos no pērkona, neliels lietus un kādi zibeņi 20 pēcfrontē laika posmā no 0:30 līdz 1:00 naktī. Kopumā neslikts 11.6. vakars un sekojošā nakts…

 205. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Palasot jaunākās ziņas: tas negaiss, kas “pāri manīm” aizgāja ļoti novājējis, tomēr Latvijas DA sadarīja zināmu jakti: vētra – spēcīga zibeņošana…

 206. slapjums Says:

  Man tikai liekas, vai Kaļiņingradā un Lietuvā arī nekādus lielos postījumus neatnesa vakardienas negaisiņš? No augšas jau izskatījās baisi…

 207. Pierīga Says:

  Liepājā vakar vakarā uzlija kādu brīdi, mēreni stipri, uzrūca negaiss.. nekas ievērojams

 208. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē lietus bija mērens, vējš lēns, zibeņi reti (ik pa 5 minūtēm), bet trakoti spēcīgi. Kādi 4 bija ilgie (1-2 sekundes). Viens spēriens netālu no manas mājas (50-60 metri) spēra tuvumā esošā ceļamkrāna rajonā (iespējams arī pa pašu krānu), tad arī bija skaļš dārdiens – laikam otrs skaļākais, kādu jebkad esmu piedzīvojis. Māja rībēja ne pa jokam, skaņa ilga apmēram 5 sekundes, uz ielas meitenes kliedza, mašīnas gaudoja, suņi rēja. Drausmīga sajūta.

 209. Saulcerīte Says:

  Saulriets Rīgā šovakar sirreāls-daudzkrāsains,skrejošs ,daudzslāņains un ļoti mainīgs.

 210. lightning Says:

  Līvānos šodien pārsvarā saulains, dienā vien balti gubu mākoņi, taču pamatīgs vējš visu dienu, tikai pašā vakarā sāka rimties un pēc 22.00 norima pavisam. Tomēr silts, dienā +21…+22C, neraugoties uz visām stiprajām brāzmām. Vakarā par dažiem grādiem vēsāks, bet auksts ne tuvu nav – pirms saulrieta sāka slāņu mākoņi vākties, tomēr pavisam neapmācās, lai arī simboliski uzlija. Vēl šobrīd +17,1C.

 211. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +10, apmācies, ar smidzinošu lietu, riktīgs “septembris”…

  • slapjums Says:

   Lūk, kā cilvēki uztver laikapstākļus. Es atkal padomāju, ka silta novembra vai ļoti silta februāra beigu diena. Bet, ja Rīgā nepacelsies virs +11, tad mierīgi pievilkšu klāt ļoti siltu decembra un janvāra dienu.
   Zaļā ziema turpinās. Un kā paskatījos GFS jaunāko redzējumu nākošajai sestdienai 19. jūnijā, tā vispār sirds iegavilējās… Kaut gan šis avots http://www.yr.no/place/Latvia/Riga/Riga/detailed_long.html “prieku” dara visu nākamnedēļu.

   • @dolf Says:

    Objektīvi ņemot, kaut kāds oktobra vidus 😦

   • slapjums Says:

    Pērn, 2003., 2002. gadu oktobros bija krietni aukstāks. Es vērsu uzmanību uz to, ko R-Eiropā visi pazīst kā “zaļo ziemu”, kad vasarā temperatūra atbilst tam, ko šie nereti pieredz ziemas mēnešos. Tā ka oktobris šeit ir nevietā, jo tad jau varētu ņemt gan martu, gan aprīli, gan maiju, pēdējais arī atbilstu pēc diennakts vidējās temperatūras.

 212. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Saulīte palikusi nemierīga, uzliesmojumi līdz vidējam līmenim.

 213. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Ja es sapratu, mūs gaida meteogarlaicība gara anticiklona izskatā… (visai prognozējama parādība, ja ņem vērā – ka “jet stream” iespaidā laika apstākļi ik pusgadu aptuveni atkārtojas, atceramies garo “Boba-Dirka” auksto a-ciklonu janvārī…).

 214. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Savietojot dažādas prognozes, izskatās, ka sauss būs tikai no trešdienas līdz piektdienai ieskaitot. Vēss un patīkams gan. Bet, ko nu var zināt ……….

 215. dAvi Says:

  Visā ziņā skumīga “vasara” nākamajā nedēļā. 😦

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   ‘Tomēr ceru – “skumīgu” pašķaidīs kāds lokāls negaiss kādā Latvijas nostūrē… (mana uzmanība => jaunai depresijai, kas radusies pie DAmerikas ZA krastiem un dodas ZR virzienā uz Meksikas līci…).

  • slapjums Says:

   Izņemot piektdienu, man viss jūnijs skumīgs, vēl jo vairāk, ka pastāvīgi ir pamatīgi apmācies. Tādā ziņā vismaz nākošā nedēļa izskatās cerīgāka. Šorīt līdz kādiem 6 spīdēja saule, no paša saullēkta, bet tad ņēma un aizvilka ciet ar to sēru pat ne šķidrautu, bet riktīgu deķi.
   Pēc mūsu klimata apraksta varētu padomāt, ka vasaras mēneši ir tie saulainākie… tad jau martā vismaz šogad bija vairāk saules.

 216. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Es, pīemēram, atceros 90to gadu sākumā vienu Līgo vakaru, kad bija 23.6. +8, apmācies, brāzmains vējš, smidzinošs lietus…

  • lightning Says:

   Es arī – ja nemaldos, tas bija 1993. vai 1994. gads, kad bijām sataisījušies svinēt, bija draugi atbraukuši, bet grādi bija (Līvānos) knapi +11…+12, un visu laiku lija, tā kā no visas paredzētās jautrās svinēšanas atlika vien sēdēt dačā, kur bijām apmetušies, un palēnām tik piemesties… 😦

   • gubumakonis Says:

    Sakara ar laikapstakīem atmiņā palikusi divi Jāni-pirmie vel no skolas laikiem-Saulkrastos,vasarnīcā,tieši nakts vidu uznaca specigs lokāls negaiss-gaziens un vairaki specigi zibēņi”virs galvas” ar apdullinosi skaliem pērkona grāvieniem, negaiss aizgāja un svetki arā turpinajas 🙂 Otrie-kaut kadus 8 gadus atpakaļ apmēram-ar draugiem sataisijamies svinet jūras krasta,Tūjā-atbraucām iekartojamies-saulrietā uznaca negaiss,saka gāzt-sakumā jautri-peldes jurā lietu,lietus nemitejas,gaza arvien stiprak,saka applust ari stāvvieta,braucam pie viena uz vasarnicu,gaza,zibeņoja visu nakti,uz rita pusi zibeņošana mitejas,lietus p;argaja rudeniga smidzekli,kas turpinajas ik palaikam visu nakamo dienu…

 217. b Says:

  Es arī īpaši nesaprotu to cepinu par laika apstākļiem. Tāda IR Latvijas vasara. Var jau to saukt par zaļo ziemu un visādi īdēt, bet fakts paliek fakts, ka pa lielam nekādu būtiski izmaiņu nav – lietusgāzes kā parsti, dažas sutīgas dienas mijās ar daudzām vēsām un par salnām arī nebūtu ko brīnīties. Faktiski bezsalnu periodas ir tikai no jūlija sākuma līdz augusta sākumam, pārējā laikā salnas arī ir normāla parādība. Vairāk būtu jābrīnās par tādu sausumu un karstumu kāds bija 2002. gada vasarā. Turklāt īstā vasara laika apstākļos ir pēc Jāņiem. Arī 2002. gadā līdz pat 4. jūlijam bija ļoti vēss un lietains, bet pēc tam 2 karsti un sausi mēneši.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Te gan ir sīks pretjautājums: BET, kur tad “cepties” par Latvijas meteolietām – ja ne šeit?

  • slapjums Says:

   Neviens necepjas, bet apsriež. Piemēram, mani besī, kad ziemā kriofīli žēlojas par atkušņiem, kas nudien ir normāli Latvijas ziemās. Bet redz ziemā par salu var fanot, bet vasarā par siltumu nevar? Ja reiz salnas ārpus jūlija esot normāla parādība, tad arī +10 ir normāla parādība decembrī un februārī. Aukstas, lietainas vasaras bija bieža parādība pirms neatkarības atjaunošanas, bet pēdējos 20 gados ir bijis izteikti daudz foršu vasaru, tāpēc cilvēkam, kas labāk atceras pēdējos 20 gadus, var likties par aukstu. Varbūt paņemam normu no leduslaikmeta? Tad vispār iznāks, ka mēs ik dienu cepjamies šausmīgā svelmē. Ja tu turies pie WMO noteiktās normas par izcili aukstajiem 1961-90. gadiem, tad ko teiksi, kad spēkā stāsies jaunā norma 1991-2020.? Tad taču gandrīz visi mēneši būs auksti, salīdzinot ar normu. Starp citu, insolācija šogad krietni atpaliek pat no WMO noteiktās normas, vismaz Rīgā. Bet vasarā un pavasarī ir liela atšķirība starp identisku temperatūru ar sauli un bez tās.
   2002. gadā es laikam biju citā valstī, jo jūnijs bija patīkami silts, izņemot varbūt ne pārāk siltās naktis un stipro vēju mēneša garumā. A kāds togad bija maijs (3. vissiltākais maijs meteo vēsturē)! Kā vasara, tā ka visa tā siltā sezona bija satriecoša.

 218. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Svaigākais no leta.lv

  Stiprā vēja dēļ elektroapgāde traucēta aptuveni 1500 mājsaimniecībām

  Rīga, 13.jūn., LETA. Kopš sestdienas AS “Latvenergo” brigādēm ir izdevies atjaunot elektroenerģijas piegādi vairākiem tūkstošiem klientu, tomēr stiprā vēja dēļ visā Latvijā rodas arvien jauni līniju bojājumi, kuru rezultātā elektropadeve svētdien ir traucēta aptuveni 1500 mājsaimniecībām, aģentūrai LETA pastāstīja “Latvenergo” Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis.

  Pēc viņa novērojumiem, vējš patlaban ir pieņēmies spēkā visā valsts teritorijā, un atšķirībā no sestdienas, kad ievērojami vairāk elektrolīniju bojājumu tika konstatēti tieši Latgales pusē, svētdien tie fiksēti jau visā Latvijas teritorijā, piemēram Vidzemes reģionā – Piebalgas, Cēsu, Rūjienas un Limbažu apkārtnē, kā arī Kurzemē. “Nav vairs tādu epicentru, bet šur tur viss kas notiek,” sacīja Siksnis.

  Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inese Veisa, aizvadītājā diennaktī dienesta darbinieki kopumā izbraukuši uz 44 glābšanas darbiem. No tiem 38 gadījumos nācies sniegt tehnisko palīdzību saistībā ar stiprā vēja nodarītajiem postījumiem.

  Tikmēr sinoptiķi prognozē, ka vējš tuvākajā laikā pakāpeniski pierims.

  Kā aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC), aizvadītajā diennaktī stiprākās vēja brāzmas fiksētas Ventspilī, kur tās sasniegušas ātrumu 21 metrs sekundē, Kolkā – 19 metri sekundē, kā arī Rucavā – 18 metri sekundē. Savukārt svētdien līdz vakaram vējš pakāpeniski zaudēs savu spēku. Naktī gan vēl gaidāmas līdz 14 metru sekundē stipras brāzmas Rīgas jūras līča austrumu piekrastē.

  Arī pirmdien visā Latvijas teritorijā iespējamas vēja brāzmas, taču tās vairs nebūs tik spēcīgas kā šīs nedēļas nogalē. Pirmdien spīdēs saule, bet brīžiem, galvenokārt, valsts austrumu daļā, iespējams arī neliels lietus, prognozē LVĢMC sinoptiķi.

 219. b Says:

  Tīri subjektīvi man patīk parunāties un palasīties komentārus par “interesantiem” notiekumiem, kas arī katram subjektīvi… iepriekš jau par to daudz runāts… jā un arī ziemās atkušņi ir pilnīgi normāli… lai gan, laikam jau jums taisnība, ka katrs raksta, ko grib… vienīgi patiesi gribās tādu sakrarīgu diskusiju, kādas te laiku pa laikam arī ir. Tā ka laikam nāksies vien sadzīvot mums dažiem meteointeresentiem 🙂

 220. Aigars Says:

  Atceros – tie izcili aukstie Līgo svētki ar +8 un brāzmainu lietu bija 1994.gadā. Bet pēc tam sākās satriecoši karsts Jūlijs un daudzas dienas bija ap +30 . Arī augusta sākums bija ļoti karsts. Tajā gadā liekas viss jūlijs (vismaz Saldū ) pagāja bez neviena kārtīga lietus. Tā kā pārsvarā viss ir līdzsvarā.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   O jā, tai gadā manai toreiz vēl šaisaulē bijušajai tantei bija 4 govis, un tad patiešām uznāca 2 nedēļas gars periods jūlijā, kad no vietas laiks bija saulains un ar +/- =+30 grādiem dienas vidū. Govis tad izlaidām ārā posmā no plkst. 6:00 (pirms tam izslaucot, ceļoties plkst. 4:30) līdz 11:00; tad atkal kūtī, un pēcāk atkal 18:00 (pirms tam izslaucot) līdz 23-24:00 … Paši gulējām izteikti garu dienasvidu miegu vairāku stundu garumā…

 221. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Ja sākam runāt par ekstrēmiem laika apstākļiem jūnijā, tad atceros vienus Jāņus Skaistkalnē, vēl pirms 90. gadiem, kad pamazām, sēdot pie ugunskura, pamazām sākām vilkt mugurā pa vienai panckai, beigās ieskaitot, pat kārtīgas krievu pufaikas, tad varēja turēt. Atjēdzos, ka jāpaskatās termometrs, T= -1.0 C. Metu dziedāšanu pie malas un skrēju laistīt dārzu, lai ko saglābtu. Izdevās! Bet šo jau es kaut kad agrāk aprakstīju.

 222. gubumakonis Says:

  Rigā šodien ir zemi mākoņi un brižiem smidzina,temp ir ap+12 +14-rudenigi,bet nekas arkartejs. Cik atceros pagajuša gada jūnijs bija krietni vēsaks un vietām ari lietainaks,ka sogad.

 223. Saksija Says:

  Debesis uz ZR no Rīgas sāk daļēji skaidroties. 🙂

 224. Purva Vecis Says:

  Pastastisu par bernibas Janiem.Jurmalas piekraste pie nosedumu iezu veidotajiem krastiem tiek katru gadu sagaiditi klasiski jani.

 225. Normunds Negaiss Says:

  Cau meteo fani. Esmu kalifornijaa. Biju naves ielejaa tur tieshi + 50 graadi bija (122 farenheit). Sajuuta ir laba, bet to ilgi nevar iztureet, turklaat bija veejsh, kas bija karsts – sajuuta, ka vislaik tiec apuusts ar feenu. Los angeles gan nav karsts ap 20 graadi un jau paaris dienas maakonjains, laikam kkaada migla uz okeaana veidojas vislaik, jo kaa vairaak iekszemee, taa saulains un karsts. Esmu otraa pasaules malaa.

 226. orkaans Says:

  Aizpagājušajā naktī novēroju šogad pirmos sudrabainos mākoņus šogad! Iesaku paskatīties-ir tā vērts! 😉

  Divas bildes no šī gada pirmajiem…

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/2010/06/14/pirmie-sudrabainie-makoni-2010-gada-sezona/

 227. hmm Says:

  Domāju ka šogad lielākie negaisi jau nebūs Latvijas centrāla daļā un Kurzemē,jo viņi bija pagajušajā gadā.Šogad tas būs Latgales dienvidos,bet nakamgad atkal Kurzemē 🙂

 228. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, +14 tagad, apmācies ar garlaicīgiem gubu mākoņiem, vakar nedaudz noskaidrojās, bet pašas dienas beigās atkal novilkās ar zemajiem slāņu mākoņiem. Pelēka garlaicība…* Kas attiecas uz kaliforniju, tad tā ir arīdzan Klusā okeāna taifūnu darbības zonā…(+zemestrīces)…* kas attiecas uz negaisiem, tad pavasarī un vasaras sākumā tie tik tiešām ir 2010. gadā vairāk Latvijas DA daļā (lai gan šogad jau 22 novērotie pērkona mākoņi- tas nepavisam nav slikts rādītājs/ dažā iepriekšējā gadā šis skaitlis tika sasniegts līdz gada beigām…). Bet vasara tikai sākas, un vēl nekur nav zvanīts, tā teikt, ka tieši LV DA daļā visi tur paliks…

 229. slapjums Says:

  Kārtējā rudens diena. Ar visu D vēju nav īpaši siltāks kā vakar. Un tik silts kā vakar vakarā laikam arī nebūs, jo gaiss, kas ar mākoņiem nāk no Lietuvas, pārsvarā ir ap +14..+15.
  Gaidām trešdienas vēju un “foršo” vīkendu!

 230. gubumakonis Says:

  Savas sūdzibas pierakstiju soreiz pierakstiju šeit:
  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/06/14/vai-gaidama-meteogarlaiciba/
  Ja saliek visas šejieniešu sūdzibas par ziemu un vasaru,sanak ka mēs dzivojam muziga rudens zeme 🙂

  • slapjums Says:

   Jā, to jau gadiem var dzirdēt no līdzcilvēkiem, ka mums dominē rudens kā sezona. Kaut gan R-Eiropā tādai sajūtai būtu jābūt vēl izteiktākai, jo viņu +10..+15 var būt cauru gadu. Mums tomēr ziemas pārsvarā ir daudz aukstākas. Bet ir jau vietas, kur dominē ziema, piemēram 10 mēnešus gadā. Tā ka rudens vēl nav tas sliktākais variants, tikai saulainu dienu trūkums gan psiholoģiski nomāc.

 231. kurzemniece Says:

  Jāni,,lai no Tavas mutes Dieva ausī par 13.(tfu,tfu,tfu!)jūnija pareģojumu! Turēsim pie vātrda! 🙂 Līgo!

 232. lightning Says:

  Prognozēt precīzu laiku Jāņiem tagad laikam nav vērts, vienīgi tīri intereses dēļ, lai pēc tam, kad viss būs garām, varētu salīdzināt, kas kad prognozēts un kā bija īstenībā. 😀
  Bet Līvānos arī gan vakar, gan šodien nemīlīga rudenīga diena, nomācies (vien vakar vakrā un šorīt no rīta nedaudz uzspīdēja saule, bet tas viss). Vakar stiprs vējš pūta, šodien vismaz tāds mierīgāks, arī par pāris grādiem siltāks, taču no SILTUMA ne vēsts – vakar dienā ap +14…+16, šodien tagad grozās ap +17C. Lietus, par maimi, vismaz nav. Bet šādu laiku Jāņos nu gan tāpat negribētos.

 233. Raitis_sametis/Zantē Says:

  (jau otro reizi man Laime uzlikt 400-postu šeit kāda raksta komentos)*** Rīkojam totalizatoru: par laika apstākļiem Līgo vakarā un Jāņu dienā:)) Kurš precīzāk noteiks?

  • slapjums Says:

   Noteikti sauss naktī uz Jāņu dienu. Abās dienās vasarīgi silts, kaut kur varbūt pat karsts. +20…+26 dienās un zīmīgajā naktī ap +13…+17.
   Prognoze izriet no tā, ka sliktās vasarās šie svētki lutina ar labu laiku. Nu ne vienmēr un tā nav dogma, bet man tā šķiet tīri amatiera līmenī.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Es savu prognozi pateikšu 19.6., kas ir 4 dienas pirms šiem Zaļajiem svētkiem, ātrāk nav vērts – Jāņa vārdiem runājot “fantāzijas”…

  • Saulcerīte Says:

   Līgo dienā līs ,kā pa Jāņiem līdz kādiem 21 vakarā/vismaz ap Rīgu/,bet būs silts-virs 20 grādiem.Tad noskaidrosies un nakts būs ap +15 +17 grādiem.Bet Jānu diena karsta un saulaina.

  • lietusviirs Says:

   Droši vien būs: Mainīgs mākoņu daudzums. Vietām iespējams lietus. Temperatūra tuvu normai.

 234. Purva Vecis Says:

  Sveiciens Varda Bralim.Pieliku lielajai kaudzei vel dazus gruti skaldamus blukus.Degs visu nakti.

 235. Saksija Says:

  Jūnija klimatiskais raksturojums:
  “Jūnijā saule nespīd tikai 1-2 dienas. Dienā ar sauli tās spīdēšanas ilgums vidēji ir 9-11 stundas”
  http://www.meteo.lv/public/27830.html
  Interesanti.

  • slapjums Says:

   Pirms miegā laišānās iemetīšu savu pagali kopējā ugunskurā…
   Tāpēc jau es tā sabozies, ka pat pēc ledainās vecās normas jūnijam jābūt daudz saulainākam kā mēs šogad vērojam. Jūnijs ir kā pavasara turpinājums, kad dominē AC, jo lietus sezona Latvijā attiecas uz jūliju un augustu, un tikai pašas jūnija beigas skar. Tad vēl jūnijā ir visgarākās dienas.

 236. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +12 no rīta, naktī bija masīvi augstie ci+cs makoņi, tagad daļēji gubu “gabali”… meteo.lv it kā pat pērkonu prognozē LV centrālajos rajonos. Manīsim…

 237. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Divas depresijas (abas ar “Invest92” nosaukumu) atkal gan Klusā Okeāna austrumos, gan Atlantijā – gar DAmerikas krastiem virzās uz ZR… prognozē attīstību līdz tropiskai vētrai. Redzēsim, ar ko šās beigsies…

 238. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Pie manis T = + 15.6 C, neliels Wst no ezera. Mākoņains. Prīmā laiks strādāšanai ārā pie sava jaunā kuģīša – zēģeltrimarāna. Drīz jāuzsāk izmēģinājumus ezerā – iegrimes mērījumus uc., pirms pirmās buru izmēģināšanas.

 239. slapjums Says:

  Man tikai liekas, vai arī šodien pusdienlaikā ir aukstāks kā vakar un aizvakar? Izrādās, ka kļūst arvien aukstāks, nevis siltāks un šodienas diennakts vidējā laikam arī būs viszemākā. Un cik bezgaršīgas zemenes šogad. Pēc 10 ogām jau šķebina.

 240. Aigars Says:

  Saldus apkārtnē gan šī diena ir siltākā kopš piektdienas. Jau +18,5 un sutīgs, rietumu pusē lietus mākoņi. Varbūt pat negaiss savilksies!!!

 241. Aigars Says:

  Vēsāks ? Tajā brīdī 15:00 lija lietus. Tad arī man rādīja +13. Tagad atkal sutīgs un +16,5. Būs vēl lietus..

 242. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Biju pabraukājies uz Kandavu un atpakaļ … tur jau dabūju vienu lietusgāzi. Pie “manis” patreiz ir interesanti mākoņi, pat daži izteikti cb – nekāds brīnums, ka arī pērkonu vēl šodien dzirdēju (jāsataisa fotkas līdz dienas beigām)…

 243. lightning Says:

  Līvānos šī diena, vismaz uz dažu iepriekšējo fona, jau tīri neko – MMD, diezgan daudz saules, vējš lēns līdz brīžiem mērens, bez lielām brāzmām, un grādi ap +18…+19, brīžiem uzkāpa arī līdz +20C.
  Vismaz kaut cik līdzīgāks vasaras dienai, lai arī karstāku laiku gribas. Uz maija karstumu fona šodiena nieks vien ir, toties salīdzinājumā ar vakardienu un īpaši aizvakardienu – jau tīri forša! 🙂

 244. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.rian.ru/moscow/20100615/246671177.html

  Vētra (orkāns, kr. urogan) Maskavā svētdien nolauzusi >2100 kokus, kuru vietā Krievijas galvaspilsētas mērija taisās par pilsētas līdzekļiem iestādīt jaunus…

 245. slapjums Says:

  GFS nakts atjauninājumu neskatīties cilvēkiem ar vāju psihi! Tas ir kaut kas vienreizējs. Es domāju pirmdienu. Kas mums te tundra tuvojas? Tas jau vairs nav smieklīgi…
  Tauta, vai visiem mājokļos šobrīd ir patīkami silts?

  • Enricco Says:

   Istabā temperatūra stabili turās +23 grādi. Vēl nav pienācis brīdis, kad vasarā vajadzētu kurināt, lai būtu silts, bet, ja vēl kādu nedēļu būs šāds laiks – temperatūra +13…+15 grādi dienā un liels gaisa mitrums, var gadīties, ka krāsns būs jākurina arī vasarā…

  • @dolf Says:

   Tas ir vienkārši šausmīgi. Arī dārzā šogad nekas normāli neaug – pupas (jau mazas sākošas ziedēt) un zirņi vēl mazi utt. Rudens – pat jūas efekts šorīt attīstījās. Šāds auksts laiks lielākoties izraisa arī laka apstākļu garlaicību (izņēmums vakardiena) – parasti pelēki mākoņi, nav ievērojamas konvektīvās attīstības. Vēl ceru uz karstumu (pāri +30) jūlijā.

  • maikls Says:

   Pēdējās siltajās dienās es dzīvokli nevēdināju, uzkrāju siltumu, un tagad temperatūra no 27-28 grādiem ir pazeminājusies līdz 23. Arī saule dzīvokli reizēm pasilda un temperatūrai neļauj strauji pazemināties.

   • slapjums Says:

    Nu nav īsti labi, nevēdināt telpas, jo īpaši vasarā. Varu tikai apskaust tos, kam spīd saule logos. Bet cik ir tādu, kam Z puse vai kaut kādi šķēršļi priekšā…

  • lightning Says:

   Par siltumu dzīvoklī nesūdzos, šobrīd man tas stabili turas +24…+23 grādu robežās (agrāk, kad bija siltāks, nereti bija +25…+26). Kad ir saule, rītā tā man piesilda vienu pusi, vakarā – otru. Vēdinu, bet neko daudz grādi nenokrītas. Palīdz jau arī mājas (dzīvoju t.s. paneļu mājā) uzkrātais siltums iepriekšējā karstajā laikā. 🙂

   • gubumakonis Says:

    Manā dzīvoklī (8 stavs,paneļu celtne) šodien +20 gradi,pagaidam komfortabli,bet ja tads vejaini auksts laiks turpinatos,tad paraditos ari dregnums/mitrums. Aiz loga tagad +14,vairak par +15 pa dienu nebija,skaidrs vakars,vejš rimstas,tad jau bus auksta nakts…

 246. @dolf Says:

  P.S. šādos garlaicīgos laika apstākļos, kad ir auksts un tikpat kā nespīd saule, var pievērsties citām svarīgām lietām

 247. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, +14 arī pie manis, mainīga gubu mākoņainība, nekas vairāk (skumjš noskaņojums saistībā arī Līvu Groduma aiziešanu…)…

 248. gubumakonis Says:

  Rigā diena ir pārsvara saulaina un ir stiprs auksts vējš,tikai +13+14,bet lietus jau kuru dienu nav … Rīgas apkārtne jau diezgan pasauss ir,kartigs lietus jau vairakas dienas nav lijis.

  • slapjums Says:

   Rīgas apkārtne vēl joprojām ūdenī guļ, visas zemākās vietas vēl no pavasara nav izžuvušas. Par kādu sausumu var runāt?

   • Saulcerīte Says:

    Purvā vai Tu dzīvo-Pārdaugavā ūdeni sameklēt nevar.

   • gubumakonis Says:

    Pārdaugavā,vismaz Zolitudēs apkārtnē sen jau visas peļkes kopš pavasara izžuvušas,pat odi jau sak pamazām palikt mazāk,bet atklatas vietās jau sauss un vejš dzenā smiltis. Ja,nekads liels sausums nav,augiem mitrums vel pietiek,bet domaju,ja butu apstradata dārza smilšaina zeme,noteikti jau vajadzetu laistit…

   • slapjums Says:

    Tēma vispār sevi jau sen izsmēlusi. Es un gan jau arī citi taču labi zinām, ka pat Vidzemes centrālajā augstienē, kur ikgadēji izkrīt 800…900 mm un no tiem vasarā 300…400, ir vietas, kur nekad nekrājas ūdens, viss ātri izžūst. Rīgā taču dominē smilts, tāpēc ātri izžūst, bet jau 50 cm dziļumā ūdens ir gandrīz vienmēr. Pieļauju, ka Rīgā varētu mēreni izlīt pat 2000 mm gadā, bet tāpat būtu sausuma pazīmes. Nu tā taču ir augsnes erozija, kad ti kdaudz līst. Vajag mainīt jeb uzlabot augsni, ja runa par savu mazo pleķīti. Un uzlabot smiltāju ir vairākas reizes vieglāk kā mālu. Manuprāt, māls ir krietni sliktāks pat par tīru smilti.

 249. lightning Says:

  Līvānos šodien atkal auksti… 😦 Mākoņi mijās ar sauli, uz pēcpusdienu saules aizvien vairāk, bet kāda jēga no saules, ja visu siltumu aizpūš vējš?! Ap pusdienlaiku knapi +13, pēcpusdienā mazliet siltāks palika, līdz +17 uzkāpa, bet vēja dēļ tie grādi tikai skaitļi. Pirmo reizi kopš maija sākuma, dienas vidū pa pilsētu ejot, vilku mugurā džinsu jaku ierastās vestes vietā… Šodien sajūta bija bezmaz vai kā piejūrā, vienīgi mitrums nebija tik liels (labi, ka vēl tā!). Ap 16.30 netālu viens diezgan matīgs melns mākonis netālu garām aizgāja, bet tas arī viss ievērības cienīgais. ZB tā zaļā ziema!!! Vakar jau biju cerībās, ka aukstuma laiks beigsies, bet še tev… Bezmaz vai slapjuma regulāri paustajām līdzīgas emocijas rodas… 😦
  Bet tomēr cerības nezaudēju, jo saprotu, ka visu laiku nevar būt tādi laikapstākļi, kādus gribas, vēl vairāk – ticu, ka būs arī siltums un pat karstums! 🙂

 250. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.wunderground.com/tropical/

  Pie Meksikas un ASV krastiem – tagad jau 4 depresijas vienlaikus… pasākums “daudzsološs”…

 251. gubumakonis Says:

  Šodiena Rīgā ari bez lietus,par 80% saulaina un jūtami siltaka,ka aizvadita diena. Vējš šodien pierimis,pie debesim nelieli viegli mākoniši,pilsētniekam tiri komfortabls un patikams laiks,domaju kadus +18+19 šodien sagaidisim
  Tostarp sudrabainus mākoņus ta ari neizdodas šogad noķert-vai nu darbs,vai apmācies,vai ,kad esu majas un ir skaidrs(ka aizvaditaja naktī) tad tie vienkarši nav 😉

 252. lightning Says:

  Nakts bija skaidra un auksta, varēja minimālā būt ap grādiem +6…+7. Diena toties jau siltāka, vienīgi diezgan stiprs vējš tomēr vēl uzpūš, tomēr nav tik stiprs un arī nav tik indīgs kā vakar. Grādi šobrīd grozās ap +20, ik pa laikam spīd saule, brīžiem aiz baltajiem mākoņiem gan paslēpjas. Cerams, ka kļūs aizvien siltāks! 🙂

  • slapjums Says:

   Tavi komentāri patiešām silda.
   Siltuma pagaidām Rīgā vēl nav, toties ir saulains, kas tomēr ir labāk par mākoņainu laiku.

   • lightning Says:

    Rīt arī Rīgā ziņo +21 un pārsvarā saulainu. Nav jau tas (+21) nekas dižs (ja būs), bet nu jābeidz ņaudēt, un atnāks arī siltums! 😀

   • slapjums Says:

    Jā, diena bija tā neko, silts, saulains, tikai vējš tāds nežēlīgs. Patīk, ka gaiss tāds sausāks, jo nākamnedēļ laikam atkal būs pirts…

 253. lightning Says:

  vakars diezgan ilgi bija silts, ap +18…+17 turējās, bet pēc saulrieta sāka kristies diezgan strauji, jo gandrīz skaidrs, un vējš norima, tomēr nekas traks nav, šobrīd vēl +11, un diezvai daudz vairs kritīsies. Bet rīt ziņo līdz +22, un ceru, ka tagad siltums kāps tikai uz augšu! 😀
  P.S. Jau pirms dažām dienām no dažiem neatkarīgiem avotiem dzirdēju (tiesa, tie nav zinātnieki, bet vietējie vecākās paaudzes laika vērotāji) līdzīgas versijas, ka jūlijā varētu būt lieli ilgi karstumi, pāri +30C, līdzīgi kā 2002. gadā! Vai kādam ir šajā ziņā kādas nojautas – cik tas varētu atbilst patiesībai?

  • slapjums Says:

   0% tādai iespējamībai. Neaizmirsīsim, ka jo aukstāka ziema, jo nesiltāka vasara. Turklāt ir skaidri redzams, ka turpinās ziemā iemītā taciņa – siltās gaisa masas neglāsta Latviju nedēļām ilgi, bet nieka 1000 km uz ekvatora pusi visu laiku anomāli silts.
   2002. gads bija fenomenāls, tāpēc ar viņu nevar salīdzināt. Varētu mēģināt pievilkt pie 2006. gada vasaras, bet diez vai šoreiz tā paveiksies, jo arī jūnijs pagaidām neatbilst. Kaut gan to gadu neizslēdzu. Mani pat apmierinātu tāda necila vasara kā 2007. vai 2005.

   • lightning Says:

    Es nekad prognozēs nelieku 100% vai 0%. Nav teikts, ka – aukstāka ziema, nesiltāka vasara. Bieži tā ir bijis, jā, bet ne tuvu ne vienmēr. Tāpēc ar galējībām nevajadzētu aizrauties.
    Vispār par pavasari/vasaras sākumu es noteikti nesūdzos, it īpaši, skatoties, kādi plūdi šogad posta A – Centrālo (Polija, Ungārija, Slovākija) un tagad R-Eiropu (konkrētāk – Francijas D). Ieteiktu padomāt par to arī tev, pirms gausties. 😀

   • slapjums Says:

    Es padomāju par visu un sekoju līdzi visam, tā ka… Es neesmu mazohists un nepriecājos, kad citiem iet vēl sliktāk, es gribu, lai man būtu tikpat labi kā veiksminiekiem, kaut vai kā Baltkrievijā, kur ziema ne tuvu nebija barga, toties vasaras katru gadu fantastiskas.
    Prognozēs var izmantot visus procentus un es jau arī reti izmantoju galējos, pārsvarā apstājos pie 1% vai 99%, taču šogad… Ar visu būtību jūtu, ka nekas labs nav gaidāms. Savukārt karstums virs +30 vispār šķiet tikpat nereāls, kā dzīvas palmas Rīgas ielās.
    Pēc ļoti aukstas ziemas tikai vienreiz ir bijusi laba vasara (1963.), turklāt ne pēc sezonas vidējās temperatūras, bet pēc karstuma kā tāda. Togad bija rekordkarsts maijs ar ļoti daudz dienām virs +25, bez salnām, taču jūnijs bija auksts u nar salnu, savukārt kā jūlija pēdējā dekādē sākās karstums, tā līdz augusta vidum. Bija ļoti daudz dienu virs +25, arī virs +30 un pat +32. Vēlreiz karstums atnāca augusta un septembra mijā. Tātad kalendārā vasara nebija tāda riktīgi silta, taču bija gara meteoroloģiskā vasara, turklāt viss periods no maija līdz septembrim bija kopumā vasarīgs jeb nosacīti vasara bija 5 mēnešus gara. Tas ir vienīgais man zināmais gadījums, tāpēc es to uzskatu par izņēmumu.
    Visos citos gadījumos ir skaidri redzama korelācija – jo aukstāks ziemā, jo sliktāka vasara. 1928. gada ekstremāli sliktajai vasarā pa priekšu nogāja auksta ziema. Un kur vēl leģendārā 60-tj gadu piecgade ar ekstremālām ziemām pēc kārtas un tikpat nebaudāmām vasarām. Man tās ziemas nemaz tā neinteresē – vienalga tad ir tumšs un nav lielas atšķirības vai -2 vai -20. Taču mani interesē vasaras un esmu jau sen rūpīgi izpētījis, kas vēsta par gaidāmo vasaru. Es gan būšu ļoti priecīgs, ja šogad kļūdīšos un vasara izrādīsies laba. Diemžēl pat it kā siltajā maijā dzīvokli es kurināju 21 dienu. Un jūnijs ir pat sliktāks par maiju, lai gan kurināt es vairs nekurinu, jo samierinājos ar zaļo ziemu. Priekš manis prognoze par īpaši sliktu silto sezonu piepildās par visiem 80% (nav 100%, jo zinu, ka varēja būt vēl aukstāks un slapjāks). Tev Latgalē mani nesaprast, taču man vienmēr patikusi Baltkrievija, tāpēc patīk arī Daugavpils un Krāslavas klimats, jo tur tomēr ir visvairāk siltu dienu gan vasarās, gan citās sezonās, tāpat ziemās atkušņi ir biežāk pat kā Vidzemē pie jūras.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: