Līdz otrdienai sniega segas biezums vietām Latvijā var sasniegt pusmetru; no vētras visvairāk cietīs Rīga

Sestdienas rītā daudzviet Kurzemē un Vidzemē sniega segas biezums sasniedz 7-13 cm, bet Pāvilostā naktī uz sestdienu sasnigusi pat 26 centimetrus bieza sniega kārta, tā ziņo Latvijas Radio un BNS (raksts Diena.lv portālā).  Svētdien un pirmdien visā Latvijā ir gaidāms spēcīgs sniegputenis, pat sniegavētra, GFS modelis šobrīd prognozē, ka otrdien sniega segas biezums vietām Vidzemē un Latgalē sasniegs pusmetru, bet kupenas varētu būt vēl dziļākas.

Nelielais ciklons, par kuru rakstīju iepriekš un, pateicoties kuram, vietām Kurzemē vakar vakarā un pa nakti sasniga daudz sniega, nelielus nokrišņus nes arī šodien, bet, apvienojumā ar līča efektu, uz rietumiem no līča – daļā Kurzemes – vēl ir iespējama stipra snigšana. Vējš šodien būs mierīgs.

Naktī uz svētdienu no dienvidaustrumiem mums tuvosies ļoti aktīvs un spēcīgs ciklons. Pastiprināsies ziemeļu puses vējš, saskaņā ar pašreizējām GFS un HIRLAM prognozēm vēja ātrums brāzmās svētdienas rītā gan sasniegs tikai 15 m/s, piekrastē 20 m/s. Valsts rietumdaļā naktī vēl ir gaidāmi līča efekta nokrišņi, bet austrumu rajonos jau ir gaidāms ilgstošs sniegs un putenis, rīta pusē sāks snigt arī centrālajos rajonos.

Svētdien dienas laikā tiek prognozēta ZR vēja pastiprināšanās brāzmās līdz 19 m/s, piekrastes rajonos līdz 26 m/s. Arī Rīgā vēja ātrums brāzmās var sasniegt 25 m/s (galvenokārt pilsētas ziemeļu daļā – tuvāk līcim). Tā kā Rīgā ļoti sen nav bijusi vētra un vējš sen nav veicis “sanitāro tīrīšanu”, turklāt ņemot vērā snigšanu un iespēju, ka sniegs pielips koku zariem, šī vētra Rīgai var radīt šādus tādus postījumus un lauzt kokus. Tāpat ZR vējš sadzīs ūdeni līča dienvidos un Daugavā, visaugstākais ūdens līmenis, šķiet, tiks sasniegts svētdienas vakarā vai naktī uz pirmdienu.

Atgādināšu, ka šīs ir GFS un HIRLAM prognozes. Ciklons būs ļoti, ļoti spēcīgs, pastāv iespēja, ka vētra būs stiprāka nekā to šobrīd prognozē šie modeļi. Ciklona centrs varētu skart Latvijas galējos austrumu rajonus – tur tad vējš brīžiem var norimt, bet atmosfēras spiediens ciklona centrā pazemināsies pat zem 960 hPa jeb 720 mm. Naktī uz pirmdienu un pirmdien ciklona centrs būs virs Igaunijas vai arī tās tuvumā.

Svētdien ilgstoši un brīžiem stipri snigs. Visvairāk snigs Vidzemē, it īpaši Alūksnes pusē, bet mazāk – Kurzemē. Piekrastes rajonos gaidāms arī slapjš sniegs, Kurzemes rietumu piekrastē, vējam pūšot no siltās jūras, gaisa temperatūra svētdien sasniegs +3 grādus, bet valsts austrumu daļā pieturēsies -2,-3 grādu sals. Lieki piebilst, ka braukšana būs stipri apgrūtināta.

Arī naktī uz pirmdienu un pirmdien visā Latvijā tiek prognozēts sniegputenis. Naktī uz pirmdienu un vēl pirmdienas rītā Kurzemes rietumu piekrastē ZR, R vējš brāzmās var sasniegt 28 m/s, arī citviet Latvijā pūtīs stiprs vējš; gaisa temperatūra būs tuvu nullei. Šķiet, ka vējš pilnībā norims naktī uz otrdienu, bet arī tad vēl brīžiem gaidāms sniegs.

Plkst. 10:20
LVĢMA prognozē, ka vēja ātrums brāzmās svētdien piekrastē sasniegs pat 32 m/s. Jāteic, ka daži skaitliskie laika apstākļu prognozēšanas modeļi paredz pat vēl stiprāku vēju, jo tie modelē, ka ciklons būs ārkārtīgi spēcīgs ar atmosfēras spiedienu centrā zem 945 hPa jeb 708 mm (salīdzinājumam – HIRLAM paredz ne mazāk kā 960 hPa, tāpēc arī šī modeļa prognozētais vēja ātrums ir mazāks).

Lai saņemtu visu jaunāko informāciju, svētdien un pirmdien iesaku klausīties Latvijas Radio 1 ziņas.

Vairākos masu medijos ir publicētas ziņas, ka vētra sāksies jau naktī uz svētdienu. Tā nav tiesa, modeļi vienprātīgi prognozē, ka tikai svētdienas rītā piekrastes rajonos vējš brāzmās sāks sasniegt vētras spēku, stiprākais vējš gaidāms tikai svētdienas pēcpusdienā un vakarā.

55 Atbildes to “Līdz otrdienai sniega segas biezums vietām Latvijā var sasniegt pusmetru; no vētras visvairāk cietīs Rīga”

 1. Līmeņrādis Says:

  Izklausās pēc uhh. Gaidu ar nepacietību un ceru, ak nebūs tā, ka sola, sola, bet beigās tāds vējelis vien ir.

 2. Gubumakonis Says:

  Nu tad beidzot Riga vetra!! 🙂 Gaidisim,cerams ,ka garam nepaies 🙂 Sonakt sasniga vien nepilns 1cm,ir apmacies un krit retas sniega parslas,temp.-1

 3. Saksija Says:

  Jācer, ka šī prognoze nepiepildīsies, jo situācija jau paliek bīstama.
  Es gribu, lai vējš napārsniedz 20 m/s un lai nokrišņu daudzums visur ir zemāks kā 20 mm. Tas vēl būtu ciešami. 🙂

 4. Gubumakonis Says:

  Naktī uz svētdienu (23.11.) Kurzemē un Vidzemē gaidāma ziemeļaustrumu, ziemeļu vēja pastiprināšanās brāzmās līdz 17-22 m/s, bet dienā vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem un pastiprināsies visā Latvijā brāzmās sasniegs 20-24 m/s, piekrastes rajonos svētdien no rīta un dienā vēja brāzmas sasniegs 27-32m/s. Šāda stipruma vējš saglabāsies visas svētdienas garumā un arī naktī uz pirmdienu. Pirmdien (24.11.) tas pāries rietumu, dienvidrietumu vējā un dienas laikā sāks pakāpeniski pierimt līdz 15-18 m/s.
  Svētdien (23.11.) ilgstoši, stipri snigs un putinās, uz ceļiem veidosies sniega sanesumi.
  Piekrastes rajonos, arī Rīgā, strauji paaugstināsies ūdens līmenis.
  Sads ir jaunakais LVGMA bridinajums 🙂 Interesanti,cik bieza sniega karta varetu sasnigt Riga?

 5. maikls Says:

  Grūti teikt, jo, pirmkārt, grūti saprast, vai piekrastē sniegs daudz kusīs vai kusīs minimāli, tāpat nevar saprast, vai līcis pastiprinās nokrišņus Rīgā un uz DA no līča.

 6. maikls Says:

  Jēkabpilī vakar vakarā un naktī daudzviet uz brīdi nebija elektrības, vietām pilsētā tās nebija vairākas stundas… ja jau ne no šā, ne no tā pazūd elektrība, tad sniegputeņa laikā varbūt vispār visu laiku būs jāsēž tumsā, tādā gadījumā es, protams, nevarēšu ievietot informāciju blogā.

 7. Baisi Says:

  Njā,prognozes nav diezko iepriecinošas,32 m/s apvienojumā ar sniegu, tas jau būtu diezgan nopietni!!!
  Vispār jāsaka – cepuri nost šim blogam,viss tiek skaidrā latviešu valodā apstāstīts kas un kā,tā tik turpināt:)

 8. maikls Says:

  Paskatījos vēl šādas tādas prognozes konkrēti Rīgai. Vairums prognozē, ka svētdien vidējais vēja ātrums Rīgā sasniegs 16-19 m/s (brāzmās tātad līdz kādiem 25-30 m/s), kopējo nokrišņu daudzumu prognozē robežās no 15 līdz 45 mm.

 9. viesulis Says:

  Cerams, ka piepildīsies, vismaz būs kaut kāds action. Apnicis jau ka tās solītās vētras parasti izpaužas kā pāris stiprākas vēja brāzmas un viss. 32 m/s ar vēl nav nekas īpašs, ja ņem pēc Safīra Simpsona skalas tad tāda švaka pirmā kategorija.

 10. raitis_sametis Says:

  Pareizi- 35m/s-> tā ir tikai tropiskās vētras pirmā kategorija…

 11. egons Says:

  nez kapec foreca.com sola Rigai stirpu lietu nrvis sniegu!!! protams es ticu gismeteo prognozzeem, jo tur ir visprecizaka informacija [ka arii shis blogs ir precizs]

 12. Maija Says:

  Nu,mums arī pirmās kategorijas vētra jau būs par daudz!Kaut nu tikai elektrība nepazustu,tad gan ķezā,jo tagad tas tumšais laiks…Beidzot arī Gubumākonim un pārējiem ekstrēmu parādību cienītājiem būs lielie prieki!Man jau arī patīk,ka tikai nenodarītu pārāk daudz nedarbu!

 13. mārtiņš Says:

  foreca nekad nav bijis precīzs. Cik zinu, Diena ņem/ņēma laika ziņas no viņiem un nekad, kad man prognoze bijusi svarīga, viņi nav trāpījuši. ne reizi vien gadījies aizbraukt uz copi un dabūt ģīmī iepriekš neparedzētu austrumu vēju… pē…

 14. raitis_sametis Says:

  Man pirmdienas vakarā jābrauc uz laukiem, 🙂

 15. maikls Says:

  Rīgas Vidzemes priekšpilsētā sāk veikt aizsardzības darbus pret plūdiem
  http://www.rvp.lv/?ct=aktualitates&fu=read&id=480

 16. D1 Says:

  Ļoti ceru, ka viss piepildīsies. Man kā reizi ir brīvdienas priekšā, varēs paķert fotoaparātu un doties pilsētā 🙂

 17. Enricco Says:

  Nu, ja būs tropiskā vētra (arī tādus variantus taču sola…), tad pus Rīgas koki un jumti tiks norauti – Rīgā koki jau pie 20 m/s vēja lūzt… – TOTIES lēta malka būs 🙂

  P.S. – MAIKL! – Ja gadījumā Tev pazūd elektrība, varbūt vari sarunāt, ka ar kādu sazinies telefoniski, kurš šo lapu tikmēr varētu papildināt – mana kandidatūra – raitis_sametis – dzīvo Rīgā, kur, visticamāk, elektrība nepazudīs, kā arī viņš, izskatās, ir ĻOTI kompetents meteo jomā.

 18. janvaris Says:

  Kadu veja atrumu, interesanti, solija 2005. gada janvari un vai shi varetu but salidzinama ar to visu vetru veetru…?

 19. Enricco Says:

  Neatceros, cik toreiz, 2005. gada janvārī solīja meteorologi, bet, man liekas, ka VAIRĀK par to, ko tagad sola, NESOLĪJA 🙂 Vispār, tad jau vēl neviens arī nopietni viņu solīto neuztvēra – kas tad ir 25 m/s jūras piekrastē? Nu bet, kad vakarā sāka pūst nopietnāk, tad jau nu gan vairs NEBIJA omulīgi – biju Ventspilī, kur tieši šie 49 m/s bija – izrādās, 1969. gadā Daugavpilī bijuši 44 m/s vējš… Ceru, ka šo skaitli šī vētra NEpārspēs…

 20. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/17085.html

  Atvēru savu lapu, kas veltīta kas veltīta gaidāmajai (kā paredzams) vētrai… tur metīšu visas ziņas/ fotkas – saistībā ar šo dabas parādību. Kas attiecas uz Maikla blogu, nu nē- nepiekritīšu, ne vienmēr esmu pie interneta… Kā jau sacīju, man pirmdienas vakarā jābrauc uz laukiem… labāktad lai visi tepatās komentos met savus novērojumus.

 21. Edgars Says:

  Man ir saglabājusies windguru janvāra vētras prognoze, toreiz vējš tika prognozēts max. 21m/sek. šobrīd 26.5 m/sek. un toreiz bija vairāk rietumu vējš, šoreiz iepūtīs pēc pilnas programmas, tas ka ktrastene applūdīs ir skaidrs. Varētu noveikties vienīgi ja ciklona centrs pavirzīsies tuvāk Rīgai, bet tad nonesīs Ventspili un Liepāju. Es domāju ka šī būs postošākā vētra Latvijas vēsturē.

 22. boms>Enricco Says:

  Nu nebija gluzhi kaa Tu saki. Arii LVGMA toreiz, lai arii mirkli pirms orkaana saakshanaas, bridinaaja par 35-40m/s un Ventspiliinoveroja nevis 49m/s, bet 40m/s.

 23. maikls Says:

  2005. gada vētras sākotnējās prognozes, ja nemaldos, bija uz 30 m/s brāzmās Kurzemes piekrastē, toreiz GFS modelis prognozēja spēcīgāku vēju nekā tagad, vismaz Kurzemes piekrastē.

  Daudzi cilvēki putrojas ar vidējā vēja ātruma un maksimālā vēja ātruma prognozēm. Vairums modeļu prognozē vidējo ātrumu, gandrīz visās internetā atrodamajās prognozēs ir uzrādīts vidējais ātrums, lai iegūtu maksimālās brāzmas, jāpieskaita klāt 10 metri. Piemēram, pie vidējā ātruma 16 m/s var sagaidīt brāzmas līdz, maksimums, 26 m/s.

 24. Gubumakonis Says:

  Nu ko, RAITI,beidzot kartiga vetra ari Riga! 🙂

 25. maikls Says:

  Poļu UM modelis svētdienas vakarā Rīgā prognozē brāzmas līdz kādiem 30 m/s.

 26. Enricco Says:

  Jā – rakstīju [b]40 [/b] m/s, bet uzrakstīju 49 m/s… 🙂
  TIEŠI tā – LVĢMA mirkli PIRMS orkāna sākšanās brīdināja par vēju brāzmās LĪDZ 35 m/s, 40 nu gan toreiz viņi nesolīja 🙂

 27. raitis_sametis Says:

  Jāsaka, postošas vētras jau ir bijušas, es no mazotnes atceros 1967. un 1969 (pēc tam es biju Jūrmalā ar savu tēvu, kur skatījāmies sagrautās celtnes/ par kaut kādas fotkas no tās reizes ir saglabājušās-gan jāmeklē). Un “Ervīns” 2005. gada 9. janvārī arī bija 35m/s (ko tieši novēroju), un ar visiem 40m/s (kā tika ziņots no citurienes)

 28. raitis_sametis Says:

  Kā būs mūziķim Jean Michel Jarre- rītvakar ar konci Rīgā!?? Šovakar pats no Maskaavs ielidojot… nebūs tur lidm reisi atcelti utml.

 29. raitis_sametis Says:

  http://www.sat24.com/frame.php?html=homepage

  Šai kartē jau izskatās draugoši… laikam jau Latvijas austrumos tagad viss sākas…

 30. maikls Says:

  Nekas vēl nesākas, tikai vakarā Latgalē sāks snigt. Bet līcis nes stipru snigšanu uz rietumiem no līča, tā vēl turpināsies vairākas stundas.

 31. dzino Says:

  pagaidām vismaz Tukuma rajonā viss mierīgs viss balts uzspīd saulīte apkārt staigā tumši mākoņi un ap 5 cm bieza sniega sega…:)
  es ceru tiešām ka tā vētra nebūs tik spēcīga kā solīts…

 32. snake Says:

  Liepājā snieg 😉 par to vētru nu jāseko līdz jaunākajai informācijai,sen nav bijis Liepājā tāds kārtīgs pūtiens 😉

 33. bize Says:

  Jēēē!!!!Šorīt arī man bija maza kārtiņa sniega,ko noslaucīt no mašīnas jumta!Citādi es tik bešā dzīvoju.Vētru gan nevajag,tad mājas jumts vienmēr raustās agonijā.

 34. dzino Says:

  tukuma rajonā jau sāk snigt sniegs 🙂 bezvējšs temperatūra ap 0 🙂

 35. maikls Says:

  LVĢMA prognozē, ka:
  “RĪGĀ 23.11.2008. g., no plkst. 08.00 līdz plkst. 12.00 ziemeļu, ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās 25-30 m/s.”

  Modeļu prognozes gan šajā laika posmā Rīgā sola zem 25 m/s, vēlāk svētdienas pēcpusdienā un vakarā gan varētu būt vairāk.

 36. raitis_sametis Says:

  http://www.wunderground.com/global/stations/26422.html

  Lai arī cik dīvaini tas neliktos, diennakts pirmajā pusē – spiediens aug… 2) un turpat ir prognoze, ka pēc lielajiem sniegiem būs atkal lietus un +4. Šļura būs…

 37. Hadzha Says:

  tagad rigaa agenskalnaa saaak snigt!

 38. raitis_sametis Says:

  http://www.viewlatvia.com/webcamlatvian.html

  šais webkamerās varbūt varēs laiku izsekot (ja vien strāvas padeves trūkuma dēļ neatplīsīs…?)

 39. mārtiņš Says:

  šite labāk: http://www.rigaweather.info/

  bet vienalga, lēnais freim-reits sniegu ļauj saskatīt tikai pie pamatīga puteņa

 40. Enricco Says:

  Citāts no http://www.meteo.lv
  Nākamās nakts laikā (22.-23.11.), Latvijā gaidāma arī stipra un ilgtoša sniegšana, Vidzemē pat ļoti stipra.

  Tikai viens jautājms – ko mums tik stipri un ilgstoši SNIEGS (jeb dos)???

 41. raitis_sametis Says:

  Dos pa galvu, kādam- kurš nebūs gatavs…

 42. peljux Says:

  GADSIMTA VĒTRA!
  😀 (evil)

 43. Cb Says:


  Bet Lietuvas modelis norāda, ka rītā vējš sasniegs vētras spēku pārsvarā tikai piekrastes rajonos, savukārt naktī uz pirmdienu arī citviet Latvijā vējš var sasniegt vētras spēku (20-24 m/s).

 44. AIVARS Says:

  Rēzeknē klusums pirms vētras.Pašlaik ir pilnīgs bezvējš un -5.D puse ir stipri nomākusies,laikam kaut kam jābūt…

 45. maikls Says:

  Arī Jēkabpilī bija skaists saulriets, tagad mierīgs vakars.

 46. Enricco Says:

  Rīgā gan NEKĀDU saulrietu nevarēja redzēt… Viss mākoņos… Ik pa brīdim uzsnieg sniegs…

 47. Cb Says:

  Jelgavā šobrīd pavisam nedaudz smidzina lietus, veicinot apledojumu, jo gaisa temperatūra jau -0.

 48. peljux Says:

  nav kada informacija un bildes no tam vietam kur patlaban tas ciklons ardas?

  cik apmeram talu no LV pasreiz atrodas?un kad vares sakt kadu vēsmu just? 🙂

 49. maikls Says:

  Nevar salīdzināt to, ko ciklons nes citviet, un to, ko tas atnesīs Latvijai, jo ciklons vēl tikai aug un pastiprinās.

 50. peljux Says:

  Maikl, un cik apmeram talu no LV pasreiz atrodas?un kad vares sakt kadu vēsmu just? 🙂

 51. Romāns Says:

  Ogrē jau snieg un nav tā taisnība ka vējš sāksies tikai no rīta. Jau tagad ir kādi 6 – 8 m/s ar nelielām brāzmiņām. Biju ārā un visu pats redzēju.

 52. Romāns Says:

  ciklons tagad atrodas kaut kur ap Baltkrieviju, http://weather.yahoo.com/images/eur_satintl_440_mdy_y.jpg redzams, ka tas jau tuvojas Latvijai un to var redzēt arī šeit: http://db.meteo.uni-koeln.de/winfos/igm/igmlatest.jpg .
  http://www.meteo.lt/skaitmenine_prog_lt.php?skpt=lt_krit – uzbrauc ar kursoru uz melnajiem skaitļiem zem kartes un būs redzams kā ciklons ies Latvijā iekšā. Horizontālajā skalā redzams, cik cm sniega izkritīs katru 3 stundu laikā


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: