Meteolapotāju komentāri

Vieta komentāriem, kamēr meteolapa.lv nav pieejama.

172 Atbildes to “Meteolapotāju komentāri”

 1. maikls Says:

  Jēkabpilī turpinās sausums, desmitos rītā kādi +22 grādi; patlaban līst valsts dienvidrietumos un dienvidaustrumos.

  • Biruta Says:

   Piņķos no rīta skaisti ir nolijis(gulēju, bet dzirdēju:), patlaban D puse dūmakaina, bet R karājas liels lietus mākonis.Īsti nevar saprast mākoņu virzību….Saulē karsts pat pie pieticīgajiem +22*C, vējiņš patīkami atsvaidzina.
   Off-topic: pēc cik ilga laika meteolapa varētu būt atkal pieejama?

   • Anonīms Says:

    Tas nav zināms. Atkarīgs no tā, kā veiksies sarunās ar servera uzturētājiem. Jebkurā gadījumā, nākamnedēļ domājam to mainīt.

 2. Weatherman Says:

  Kā es esmu noilgojies pēc meteolapas. Esmu atkarīgs no viņas:)
  Pie manis turpinās sausums. Aizvakardien sāku laistīt dārzu, savadāk viss nokaltīs. Arī šodien varētu teikt pat diezgan karsts +26°C. Debesīs diezgan daudz gubumākoņu, bet uz lietu šodien neceru:(

 3. lightning Says:

  Līvānos vakar simboliski uzlija ap 12.30, bet viss atkal ātri sauss. Diena pārsvarā mākoņaina, bet vairāk lietus nebija, kaut visādi mākoņi apkārt grozījās, vairums palika D pusē. Līdz 17.00 +25…+26*C, arī Saule uzspīdēja, diezgan sutīgs, pirms 18.00 strauji nokritās līdz +22 un tā ilgi turējās. Aizvadītā nakts ļoti silta, vēl pusnaktī +20, 4.00 +18,5*C, min.t. +16,8*C.
  Šodien rīts pārsvarā mākoņains, pārsvarā pat apmācies, bet ļoti ātri silts, neraugoties uz nelielu lietus uzšprikstinājumu, un 11.30 jau +26*C. Taču 12.00 uznāca lietus, bet vien asfaltu samērcēja, nekādas lielas jēgas no tā nebūs. Tāpat kā no vēl viena neliela lietus mākoņa, kas nupat, ap 13.00, minūtes 5-7 slapjumu no gaisa atnesa… Grādi gan uz leju – jau pēc lietus 12.00 nokritās līdz +22, vēlāk pat +20. Tagad gan atkal pamazām kāpj. 🙂
  Lai cik zeme izkaltusi, ceru, ka šodien lietus vairāk nebūs – pēcpusdienā pilsētā notiek interesants pasākums (Ubaglīča dienas 2013), gribētos aiziet, bet tam vajag labu laiku! 🙂 Turklāt no šāda slapinātāja dārziem tāpat nekāda labuma nebūs…
  Bet šobrīd debesis apmākušās, taču tumšākās zonas “aiz muguras”, aiziet ZR virzienā. Arvien vairāk gaišumu, skaidras debesis vēl nemana, taču ceru, ka Saule atgriezīsies! Vēja tikpat kā nav, temperatūra turpina mazliet kāpt, šobrīd +22,7*C.

  P.S. Liels paldies Maiklam par iespēju šeit sazināties! :))

 4. lightning Says:

  Nu jau parādās arī skaidras debess laukumi, brīžiem Saule ar kādu staru izlaužas. Paliek vēl siltāks, nu jau +25*C. Mazās peļķītes strauji žūst, vēja nav, radars cerīgs – laikam būs jāgatavojas uz izstaigāšanos! 😉
  Jā, arī es no Meteolapas esmu kļuvis atkarīgs… 🙂

 5. maikls Says:

  Jēkabpilij lietus pusdienlaikā bija tik tuvu pie dienvidu robežas, tomēr neatnāca un pagaidām viss pilnīgi un galīgi sauss, izkaltis. Mežā mazajiem bērziņiem puse lapu jau dzeltenas. Varbūt vēl kaut kas izveidosies un vēlāk tomēr uzlīs.

 6. Weatherman Says:

  Tad sanāk, ka bez meteolapas mēs būsim pāris dienas?

  • Rūdolfs Says:

   Es ceru, ka kaut ad jau meteolapai beigsies šis “atvaļinājums”. Būtu labi, ja pēc iespējas ātrāk, jo visādi darbi jāapdara šajā lapā. Ceru, ka “atvaļinājums” nav paņemts ne uz 4, ne uz 2 nedēļām, bet sliktākajā gadījumā uz nedēļu. 🙂

 7. saulcerite Says:

  Esmu sajūsmā atradusi meteofanus:)Rīgā 26,6 ,divreizējas lietus brāzmas un ap 3-4 mm mērtraukā,ōti sutīgs.

 8. lightning Says:

  Pēcpusdienā pēc 15.00 Saule jau ar pilnu jaudu, 15.40 grādi pakāpās līdz +27, bet no A puses atnāca neliels negaisa mākonis. Padārdēja tīri labi, divi spērieni pavisam tuvi, kad vēl mākonis īsti redzams nebija, bet no lietus atkal nekā sevišķa – sākumā lielām, retām pilēm, pēc tam vēl minūtes 10 smidzinošā režīmā. Atkal “ne zivs, ne gaļa”, sīkas peļķītes uz ielām, vien grādi no +27 uz +20 nokritās, līdzīgi kā ap pusdienlaiku. Nekāds ievērības cienīgs vējš arī neparādījās.
  Drīz atkal Saule, +24, bet nu jau no DA puses vēl viens grudinātājs nāk; šis gan, kā izskatās, laikam aizies pa D malu uz DR. Dienvidu pamale gan zili melna (Rūdolfam Ilūkstes pusē gaidītais lietus gan varētu labi tikt!), bet Līvānos pagaidām ne šis, ne tas, es te “uz robežas” starp divām gaisa masām… Šobrīd +23, bezvējš, paretam tāli rūcieni, ielas jau gandrīz sausas.

  • Weatherman Says:

   Rūdolfam Ilūkstes pusē jau vakardien bija negaiss. Labi, ka mums ar Rūdolfu ir twitteris. Mēs varam sazināties:)

   • lightning Says:

    Es jau pēc radariem un temp. kartēm vakar spriedu, ka tajā pusē “dod vaļā”, jo Daugavpils visu laiku rādīja ap +17…+18, bet radari galējos D – lietu. Un ne pa jokam! 🙂
    Jā, Twitteris šādos gadījumos varbūt arī lieti noder, man kaut kā līdz šim nav vajadzības pēc šā putniņa pakalpojumiem, visu caur portāliem un e-pastiem var noveidot. Cita lieta, ja esi kaut kur, kur datora nav, bet toties ir viedtelefons – tad jā…

   • Rūdolfs Says:

    Nu labi, man nav gluži viedtelefons, bet telefons (parastais), kurā internetu izmantoju, šķiet, vairāk nekā to “parsto”, bet nu dators jau nav vienmēr pie rokas.

 9. lightning Says:

  Bet vakars manā pusē izveidojās fantastisks! Pēc 18.00 vēl kādu brīdi mākoņains, bet jau bez cb tuvumā, drīz skaidrojās, arī Saule izlīda, vēja tikpat kā nemaz, mēreni silts, +22…+23, tuvāk vakaram maķenīt vēsāks, bet pašā laikā plašam tusiņam brīvā dabā! 🙂
  Aizgāju uz pasākumu, izbaudīju to ar pilnu krūti, daudz ko piebildēju (kad Meteolapa atgriezīsies, viena galerija jau sagatavota!) no tādiem rakursiem, kas no savas mājas vai tuvākās apkārtnes nekad neizdotos. Arī vakars silts, 22.45 +18,7*C, šobrīd +16,6*C.

 10. Migla Says:

  Priecājos, ka Maiks mums sagādājis “rezerves variantu”. Es jau pasen domāju, ka tāds mums vajadzīgs, gadījumā, ja kas saiet šķērsām ar meteolapu.
  Manā pusē pagaidām bez pārmaiņām, mākoņi tik nostaigā garām un tas viss. Piektdien jau tā kā sāka pilināt, bet līdz zemei vien tika rasas tiesa, vakar pat tik daudz nebija. Man zvanīja radi no Baldones, tur it kā esot labi olijis, šodien klausos pa radio, ka pamatīgi lijis latgales pusē.
  P.s. ļoti ceru, ka šo lapu atradīs arī pārējie “meteofani”, visādā ziņā ļoti priecājos atkal lasīt “virtuālo draugu” komentārus 🙂

 11. saulcerite Says:

  Karsts un sutīgs rīts,ap 8 jau 20 grādi.Man pietrūkst vismaz vējš ,kas vēsina..

 12. Migla Says:

  Nupat pārrados no izlūkbrauciena pa mežu- mellenes sīkas un joprojām stingri turas pie kātiņiem,tas gan netraucē “profesionālajiem lasītājiem” tās vākt nodošanai. Ieskatījos arī izcirtumos- aveņu daudz, bet sīkas, toties ļoooti saldas! Pāris litriņus ielasīju, tagad smaržo visa istaba! Uzkalniņos gan ogas nav ko meklēt- tur viss jau sakaltis, jau gatava aveņu tēja, jāmeklē ēnainākas vietas. Pašlaik +23,5, ļoti “dundurīgs”, nu īsts siena laiks. To nu šogad mūsu puses zemnieki var gatavot bez bēdu.

 13. PURVA VECIS Says:

  Saulains.Gribetos lietu.

 14. Ceļotājs Says:

  Pierīgā karsts, pilnīgs bezvējš, saule.

 15. Weatherman Says:

  Šodien arī karsts, saulains laiks..Enā +26°C. debesīs nedaudz gubumākoņu. Mežā arī bija karsti. Mellenes arī diezagan pamaz. Ogas dažviet ļoti sikas un lasot tās rokās sašķīst vienā putrā.

  Šodien atkal jālaista dārzs savādāk°, jo pēc vakardienas laistīšanas viss jau ir izžuvis:(

 16. Biruta Says:

  Karsts jau no paša rīta.Patlaban +26*C, pavisam neliels vējiņš, laba laika gubu mākoņi.Lietus mākoņi atrodas ļoooti tālu- kaut kur virs līča un D pusē.Izskatās, ka Lietuvā ir kārtīgi lijis….Dārzs nav tikai izžuvis, man kartupeļu dobītēs ar pliku kāju nemaz nostāvēt nevar-pēdas svilst(:

 17. maikls Says:

  Jēkabpilī tikko uzlija un norūca pērkons, bezvējš, +21 grāds, svaigs un patīkams gaiss.

 18. colina Says:

  Madonai tuvojas negaiss, vareetu buut no Jeekabpils. Cerams uzliis.

 19. Migla Says:

  Laiks ļoti spiedīgs (+27,3), šodien masveidā izlido skudras, ļoti ceru, ka viņu barometrs nostrādās pareizi un kaut kas pa ilgiem laikiem beidzot nolīs. Austrumos no sevis redzu vienu mākoņu torni, bet vai viņš mums uztrāpīs, nezinu. Turpinu gaidīt.

 20. lightning Says:

  Nakts ļoti silta, vēl pēc 2.00 +17*C, bet minimālā t. +15*C. Rīts un dienas pirmā puse pārsvarā mākoņos, kāds saulstariņš vien paretam izlauzās. Taču, neraugoties uz to, silts, pārsvarā ap +25*C. Pēcpusdienā (pēc 14.00) mākoņi strauji sāka šķirties, un drīz jau pārsvarā saulains laiks, plus jūtami karsts – no 15.00 līdz 17.00 pārsvarā ap +27*C, max +27,3*C.
  Taču netrūka arī visādu mākoņu, vēlāk apkārtnē sāka staigāt arī pamatīgi negaisa mākoņi, bet – visi spītīgi meta līkumus, kaut vienubrīd melni padebeši gozējās gan R, gan A. Pirmais nopietnais mākonis parādījās ap 16.30 un lēnītēm pa Z pamali aizpeldēja ZR virzienā, uz Jēkabpils pusi, kaut vienubrīd bija diezgan tuvu. Pirms 18.00 melna bija R pamale, bet – ne vairāk, drīz netālu A brieda liels, melns mākonis, likās, ka nāk tuvāk, bet – aizvirzījās uz DA, tuvumā nu jau no tā vairs tikai driskas… Vispār visi mākoņi ļoti mazkustīgi, izskatījās, ka izveidojās uz vietas un tur arī izlija. Vēja (vērā ņemama) nebija gandrīz visu dienu, tikai epizodiski bija īsi periodi, kad uzpūta kaut cik jūtamas veldzējošas pūsmiņas.
  Pēc 18.00 pamazām karstums atkāpās – sākumā +25, 18.50 +23, tagad +22,4*C. Vējš tik vien stiprs, ka knapi spēj koku lapas pakustināt, debesis daļēji mākoņainas, bet tādu mākoņu, kas varētu nest lietu, tuvumā vairs neredz. Izskatās, ka visi izlijuši citos laukos…

 21. Lauma Says:

  Es arī jūs beidzot atradu! Šorīt pusseptiņos +12 grādi, nodzīvojos pa dienu pa suņu izstādi Ogrē, kur bija šausmīgi karsts un, lai arī mākoņi staigāja riņķī, saule spītīgi aiz viņiem neslēpās. Braucot mājā pirms sešiem mašīnā rādīja +26, pie manis +24. Tagad mākoņi dienvidu pusē, bet saules puse skaidra.
  Pie manis 2 lokāli mākoņi kārtīgi nolija piektdien un mazliet sestdien agri no rīta, protams, globāli tas nekas daudz, bet vismaz dārzs mazliet atdzīvojās.

  • Migla Says:

   Prieks, ka kaimiņi atrodas! Es jau piektdien skatījos, ka Tavā virzienā padaudz mākoņu, arī vakar un pat šodien kaut kas grozījās pa Mālpils pusi, bet pēc komentāra saprotu, ka nekas nav lijis. Skatoties uz prognozēm jācer, ka nākošnedēļas beigās varbūt kaut ko tomēr sagaidīšu. Tie augi, kam vēl zaļi laksti, varbūt ka ir glābjami, bet vispār jau skats uz dārzu paliek arvien bēdīgāks. Arī siltumnīcā vairāki tomāti ir dabūjuši “karstuma dūrienu” – lapas paliek bālas, stādi vīst nost…sajūta, ka būtu augusta beigas, nevis jūnija vidus…

 22. Pierobežā Says:

  Pāris dienas bij’ jāiztiek bez interneta; šodien šoks – nav meteolapas 😦
  Kaut kā nejauši (bet nejaušību nav) atradās šī vietne: prieks un laime 🙂
  LV ZA līdz šai dienai bez lietus visa nedēļa. Šorīt piecas piles septiņās rindās līdz emei īsti nenonāca. Toties vakarā… Žīguros no septiņiem līdz ~ pusdeviņiem spainī salija > 4 cm! Cerams, ka arī citviet. Sākumā pamatīgs gāziens, vēlāk mierīgi. Mazliet uzzibināja, uzrūca, ne pārāk bargi.

  • Migla Says:

   Kas meklē, tas atrod! 🙂
   Ja tik vienkārši būtu ar nokrišņu atrašanu…. pie manis joprojām nekā. Par skudras nemācēja noteikt laiku, jo parasti viņām izlidošana un pārošanās ir neilgi pirms lietus, jo skudru mātei ar žokļiem jāizrok zeme, lāizveido jauns pūznītis un jāsadēj tajā oliņas. Šādā sausā un cietā zemē, kāda ir tagad, viegli nebūs.

 23. lightning Says:

  Vakarā Līvānos nu jau stundas divas gandrīz tepat R un Z pusē “stāv” blīvu, diezgan tumšu mākoņu josla, būtībā tā stiepjas no ZA līdz pat DR, bet virs galvas gandrīz skaidras debesis, līdzīgs skats arī A virzienā. Mākoņi sastinguši gandrīz nekustīgi, nav manāma nekāda virzība. Arī nekāda vēja nav, pat mazākās pūsmiņas nejūt. Temperatūra mazlietiņ slīd uz leju, bet ļoti minimāli, vakars silts, šobrīd +20,5*C. Varētu teikt, ka mierīgs un kluss vakars, taču sienāži spēlē kā traki, tādēļ otrais apzīmējums diez ko patiesībai tomēr neatbilst… 😀

 24. Pierobežā Says:

  Žīguros līst arī šobrīd (otrais piegājiens), mierīgi, bet itin čakli. Žēl, ka visi nevar priecāties tik ļoti vajadzīgo mitrumiņu. Bet kaut kur varbūt jau par daudz, piem., Daugavpils pusē? Atkal Latvija ir tik liela…

  • lightning Says:

   Jā, liela gan Latvija, tas pierādās atkal un atkal… Piemēram, ja Daugavpilī dažās dienās nolijusi trešdaļa mēneša normas, tad Līvānos vien vakar (sestdien) dažas reizes mazliet uzrasināja, visi lielākie mākoņi pagāja garām… Žēl, ka man nav iespēju mērīt nokrišņus, bet daudz nebija, labi ja 2-3 mm. Vienīgi putekļus noskaloja. Šodien vispār nevienas piles… It kā tikai kādi 60 km, bet – redz, kāda starpība! Te jau arī slēpjas negaisa radītā burvība un posts… Kaut gan Daugavpilī šoreiz vairāk nostrādāja fakts, ka turieni ķēra ar ciklonu saistītā atmosfēras fronte, Līvānus neskarot.

   • maikls Says:

    Kā jau rakstīju tviterī, Daugavpilī no piektdienas līdz svētdienas rītam bija 57 mm lietus jeb 70% no mēneša normas (nevis trešdaļa, kā rakstīja LETA (nesaprotu, ko viņi visu laiku dezinformē), bet vairāk nekā divas trešdaļas), tagad jau vēl vairāk, kopā jau gandrīz 90% no mēneša normas.

   • lightning Says:

    Sorry, es arī paņēmu par bāzi LETA ziņas Apollo, tikai pēc tam citos avotos manīju citus skaitļus un sapratu, ka esmu nošāvis greizi…

 25. Migla Says:

  +14,6, bezvējš, rasa. Rīti pamazām kļūst klusāki – arvien mazāk putnu mani sagaida ar dziesmām. Mušķērājs, kas dzīvoja lielajā bērzā pie mājas, savus bērneļus jau izvedis dzīvē, un vairs jautri nesvilpo, kā tas bija visu pavasari. Vakar nokonstatēju, ka pīlādžiem ogas jau sāk sārtoties – vai tiešām rudens šogad sāksies agrāk, kā citus gadus?

  • maikls Says:

   Ja piepildīsies prognoze par visai vēsu un lietainu laiku nedēļas beigās, gan jau daudzi to sauks par rudens iestāšanos, bet GFS patlaban arī prognozē, ka jūlija izskaņā atkal būs +30 grādu karstums.

   • Biruta Says:

    Jūlija biegas ir karstas laikam gandrīz katru gadu.Savulaik klīdušas baumas, ka krievi īpaši izskaitļojuši ,kurā laikā vislabāk rīkot ”Jauno vilni ” Jūrmalā, izrādījās, ka jūlija beigās ir ir visoptimālākais laiks:nelīst un silts, dabīgi, jūra arī labi iesilusi:)
    Piņķos šorīt apmācies, bet saule ir labi pamanāma aiz plānas mākoņu kārtiņas.. Svīres kā trakas joņo pa gaisu, laikam arī jaunie putnēni piebiedrojušies ,kopā šiem brokastis sanāk ļoti skaļas:))Vēja gandrīz nav.Rīts ir patīkami vēss, mākoņi nāk no ZR puses.

   • lightning Says:

    Prognoze par aukstu un lietainu laiku nedēļas nogalei – pats sliktākais iespējamais scenārijs… Ceru, ka nebūs tik traki (pašlaik GFS gan “trako”), jo nedēļas nogalē Līvānos pilsētas svētki, un, cik zinu, arī citur daudz visādu pasākumu brīvā dabā… Kaut vismaz sestdiena laba padotos! Tikai ne auksts un lietains, tad labāk lai pāri +30! 🙂

 26. saulcerite Says:

  Rīts mierīgs,+18,8 grādi,dūmakains.

 27. Lauma Says:

  Šortī septiņos +16, nomācies un vējš. Ļoti patīkams, visi dunduri kaut kur aizpūsti. Tagad gan jau saule atkal karsē. Jā, man arī pagalmā pīlādžiem jau krāsa metās, bet es esmu piefiksējusi, ka katru gadu tie sāk sārtoties agrāk, nekā man liekas, ka tam būtu jānotiek… Mežavenes kā par brīnumu diezgan leknas, bet mežs gan čaukst, vakar uzgāju pilnīgi sakaltušas mazas gailenītes, nekā cita vispār nav. Visi grāvji pilnīgi sausi un arī akā ūdens jau jāsāk vaktēt… Mauriņš nav pļauts jau vairāk kā divas nedēļas, drusku pāraudzis ir, bet, ja tagad nopļaus – atlikušais izdegs pilnīgi un galīgi.

 28. Rūdolfs Says:

  Piedodiet, pēdējās dienās še nekomentēju ne neatrašanas, bet laika trūkuma dēļ. Tātad neliels pēdējo dienu manis piedzīvoto laikapstākļu kopuma izklāsts:
  * Ceturtdiena Ilūkstes novadā turpinājās tāda spiedīga, debesis centās tam līdzināties. Kaut mākoņu bija daudz, tie nebija lietu nesošie (par ko gan dažs labs negribēja domāt, jo esot taču “pelēki”, taču cerība jau mirstot pēdējā.) Taču līdz ceturtdienas beigām nekādu nokrišņu, tie paši +25. Par to, ka kaut kas mainās, jau liecināja saulriets: skaists, bet iegrima mākoņos. “Tas uz lietu”. Vai ticējums piepildījās, jau nākamajā sadaļā.
  * Piektdienas nakts jau silta – precīzi grādus neatceros, bet ne zemāk par +10. Diena iesila ļoti strauji, ārā spiedīgs, “dundurains”, “odains” un kāds tik vēl ne. Veidojās arī gubumākoņi, kas gan par cb vēl nebija paspējuši palikt. Pēc visa bija skaidrs, – sausumam beigas. Par to jau liecināja pēcpusdiena, kad “gubaini apmācās”. Skatījos radaru (telefonā), gaidīju, kad lietus pienāks, un…
  Ap kādiem puspieciem sākās riktīgs gāziens, kā duša, kā siena, ātrā laikā jau saveidojās peļķes (pat uz zemes). Pēc tam jau vairāk nekā 2 stundas lija mēreni, uz beigām jau tā paknapi. Šī negaisa laikā bija daži zibens un pērkona spērieni (gan ne daudz), bet viens bija tik tuvu – tāāāāds rībiens bija, ka likās, stiklus izsitīs. Stikli gan netika izsisti, bet emocijas paliekošas gan bija. Bet ar to jau viss nebeidzās, tiesa, todien vairāk jau vairs nelija, tik vien kā “miglojās” mainīgā intensitātē. Grādi dienā bija ap +26, lietus laikā kādu brīdi ap +16, vēlāk pārsvarā +17. Un kas notika tālāk…
  * Sestdienas nakts arī silta, – +15 un ik pa brīžam arī lietus brīži, no rīta jau ilgāki un lietus, pat mēreni stiprs, līdz priekšpusdienai, kad gan pelēkie padebeši kļuva gaišāki, bet vēl ne saule spīdēja. Temperatūra rītā +17, prom braukšanas brīdī (pustrijos) jau +21. Tā ar dažiem zilākiem laukumiem un saules izspraukšanos arī aizbraucām. Kā vēlāk izrādījās pareizā laikā (nu labi, varbūt, piemēram, gubumākonim, ne-pareizā laikā 😉 )
  Tā nu arī braucām, šoreiz, pa Lietuvu mūsu ceļš veda. No laikapstākļiem nekā gan īpaši interesanta, MMD, bet mākoņu maz, kaut visāda saule (no dūmakainas līdz pat pustiešai) spīdēja visu laiku. Ap pieciem bijām Biržos, izstaigājām pili (labi, tam ar meteoroloģiju ne mazākā sakara paktiski). Pēc tām izgājām gar ezeru pastaigāties, palūkojos pie reizes “debesu aktuālajā situācijā” UN DA pusē rēgojās negaisa mākonis (kārtīga, skaista sēne), no kuras arī varēja dzirdēt to masīvo “rībināšanos”. Braucot jau uz Latvijas pusi, šis cb izvērsās pilnā plašumā. Nu tik skaistu negaisa mākoni pirmoreiz dzīvē redzu, zili melns, ducina, pat ar improvizētu sienas mākoni (man tā šķita). Žēl, vienīgi, ka tas notika pa ceļam, citādi būtu nofotogrāfējis. Taču negaisu fani būtu “aplaizījušies” no tāda skata, šķiet. Pie tam, tas visu laiku atradās DAA pusē, pēc kartes, kā reiz uz D no Līvāniem. Likās, ka “zibenszellim” ar’ kas tiek, taču pēc komentāra sapratu, ka tomēr nē. Tācu man bija mazas aizdomas, ka mākonis tieši skar ” manus laukus”, taču (k’\a vēlāk izrādījās…, nu labi, par to vēlāk 🙂
  Jau atbarucot uz Rīgu, – astoņos, nekā interesanta, daži mākoņi, silts vakars, ap +22, bet atkal nekā vairāk.
  * Nakts uz svētdienu Rīgā silta, termometra rādījumus gan nezinu, bet ja jau nesala ar atvērtu logu, gan jau, ka silti bija naktī.
  Vakardiena tāda kontraistaina (īpaši ja salīdzina pusdienlaiku lidostas tuvumā ar vakaru pie jūras). No rīta pirms deviņiem jau +21, tāpēc likās, ka dena būs “UHHH, karsta”, taču ne gluži tā. Priekšpusdienas laikā, kad bija jāpavada viens cilvēks uz lidostu, saulē, ejot, īsts cepetis (kaut arī bijis ir arī karstāk, vienkārši nebiju pieradis pie saules asfaltā (pēc dzīves laukos)), taču ēnā ar vējiņu pat tīri pavēsi (cik nu var tas “pavēsi” jūlija vidū būt). Turpmāk ar pa to rajonu “maisoties” visai karsti saulē joprojām, kaut ēnā ap +27 varēja būt, bet vairāk nu noteikti nē, pat domāju, mazāk. Pret vakaru bija doma aizbraukt uz jūru. Sākumā – īsi pirms sešiem saulītē silti, pat karsti, bet ar tādu vējiņu īpaši karstumu nejuta. Taču tad saule sāka mākoņos slēpties un pastiprinājās vējš… Jau astoņos pie jūras kļuva nekomfortabli stiprā jūras vēja dēļ (savi 10 m/s nu noteikti), taču ūdens kā silts piens. Nonākot kāpās, aizvējā, praktiski vēju nejuta un likās daudz siltāk, kaut grādu starpība noteikti minimāli. Var vēl piebilst, ka vakar visi cb veidojās R,ZR,Z,ZA,A pusē ap Rīgu, bet ne Rīgā (jocīgi, kāpēc gan tā, ja jau šoreiz negaisi pat Kurzemē izveidojās). Vakars pavisam mierīgs,taču tad… telefona zvans. Tas no Ilūkstes puses, kur laiku biju pavadījis iepriekš.
  Tātad tiklīdz mēs sestdien aizbraucām, uznāca milzīgs, melns negaisa mākonis (notiekti tas, ko manīju pa ceļam Biržu apkārtnē) un atnesis stipru vēju, daudzus zibeņus, pērkonus, nenormālu gāzienu (kas ievilkās pat naktī līdz nākamajai dienai (diez vai tie saistīti ar to negaisa mākoni, bet kas zina) un galu galā lauki atkal iebraukuši no sausuma plūdos (kas gan atkal nav labi), bet tā kā vēl arī šodien tur līs vēl, un ja Daugavpilī jau gandrīz mēneša norma nokrišņu pēdējās dienās, domāju, ka “laukos” atkal viss pludos ne sliktāk kā pavasarī un jūnijā. Interesanti, man tur bija vai nebija jāpaliek? … 😉
  Šodien dūmakaina saule, tagad mākoņu kļūst mazāk, +19, nu tā tīri normāli.
  Un vēl, ceru, ka turpmāk vasarā lietus apciemos biežāk un vienmērīgāk, lai nepiegāž vienā vietā par daudz, citā sausums. Nu kaut kā tā… Ceru, ka lai izlasītu šo komentāru, nav jāvelta pusdiena, bet man rakstīšana prasīja apaļu stundu. 😀

  • Weatherman Says:

   Man jā :D:D:D

  • Gubumakonis Says:

   Atsevišķa raksta cienīgs komentārs, smalka atskaite 🙂 Žel, ka to negaisu nenobildeji,es parasti tados gadijumos izlīdzos ar mob telefona kameru 🙂

  • lightning Says:

   Interesanti bija lasīt! Un pietika laika gan izlasīt, gan arī vēlreiz pabrīnīties par milzīgajiem kontrastiem nokrišņu daudzumā salīdzinoši netālā apkārtnē… Man jau patīk sauss un silts laiks, bet fakts, ka visi negaisi met līkumus, gan ne. 😀

 29. Weatherman Says:

  Šorīt pie manis bija apmācies, bet tagad jau atkal karsē saule. Jau dārzu nolēju. Laikam jālasita vēl pāris dienas. Neko darīt:(. Nakts arī bija silta +15°C.

 30. Weatherman Says:

  Birutai

  Jā viņi laikam ir ļoti gudri. Un izskatās, ka šoreiz atkal kā jau, kuro gadu paveiksies. Un Jaunais vilnis” būs “karstuma vilnis” 😀

 31. Gubumakonis Says:

  Nu arī es uzgāju šo vietu- veco labo Meteoziņu lapu, pateicoties Lightning ziņai ē-pasta 🙂 Prieks, ka viss notiek un nekur neesat pazuduši 🙂
  Brīvdienas Rīgā meteogarlaicigas un dienās pat karstas, ar nelielu mākoņu daudzumu pārsvarā un bez lietus, sausas, temperatūra enā max sasniedza +26+27 grādus, saulainās vietās zalaji lenām pārveršas par sienu.Īstais brīdis klasisksa laba laika cienitājiem…
  Sodien vēsaks un daļeji apmācies, pa ilgiem laikiem no līča nāk zemie peleki gubumākoņi, bet ne pārak biezi, temperatūra +21 pagaidām.

  • Migla Says:

   Cik jauki, ka visi pamazām “atrodas”! :). No ” regulārajiem komentētājiem ” mums laikam tikai Raitis vēl nav uzradies, vai nu kādos jaunos projektos iesaistījies, vai nav mūs tā pa īstam meklējis…

 32. Pierobežā Says:

  Žīguros rītā nenozīmīgi parasināja. Šobrīd saule, gubumākoņi, pat visai iespaidīgi, +25 (gandrīz). Mežā, tiešām, nežēlīgi daudz dažāda kalibra dunduru un sīku odu.

 33. lightning Says:

  Rīts atausa mākoņains, bet silts – naktī ilgi +18…+17, pat minimālā temperatūra +16,7*C. Vēlākā rītā un dienā MMD, ap pusdienlaiku apkārtnē sāka staigāt dažādi lietusmākoņi, bet visi atkal garām – viens neliels īsi pēc 12.00 pa Z pusi, visi pārējie (izveidojās mazliet vēlāk) aizgāja prom pa DA-D pusi. Vējš brīžiem uzpūš tīri jestri, bet brīžiem pazūd pavisam. Gaiss silts, brīžiem pat paliek karsts – ja ap 12.00 grozījās ap +25, tad nesen sasniedza +27,7*C. Tagad dažādi gubu mākoņi grozās debesīs, Saule arī uzspīd, šobrīd gan kādu brīdi paslēpusies, temp. +25,6*C, vējš knapi jūtams. Lielisks laiks, būs jābrauc uz dārzu pēc gurķiem, tomātiem un jāņogām! Un arī palaistīt zemīti noteikti vajadzēs – ja vien neuznāks kāds “debesu laistītājs”… 😀

  • Anonīms Says:

   Man šodien vējš daļu lauku tomātu nokratīja nost.Vēl pavisam zaļi, nedaudz sākuši tik bālēt:)Nekas, protams, gan jau virtuvē uz galda nogatavosies, lai gan man labāk garšo dabīgi uz auga nogatavojušies.Laukā jauki: +21*C, ZR vējš izdzenā kodējus, saule spīd.Virs līča atkal “karājas” mākoņi, taču pie mums -tīrais anti-līča “simdroms” ar skaidrām debesīm virs galvas.

   • Biruta Says:

    anonīms-tas esu es:)–Biruta:))

   • lightning Says:

    Tomāti ir vienīgie, kas man tikai siltumnīcā aug, viss pārējais – tikai uz lauka. 😀 Kādu nedēļu jau ēdam savus tomātus, bet pagaidām, par laimi, vairums nesteidz gatavoties, citādi nevarētu tikt ar visu konservēšanu galā. Gurķu vien jūra, skābējam, sālījam, marinējam, nevar visu paspēt. Arī jāņogas gatavas, vienu spaini nolasījām un atvedām, jāpārstrādā sulā, bet vēl daudz paliek… Mazie ķirbīši arī saules spožumā un zeltainumā… 🙂

 34. Viljams Says:

  Vakar vakarā iekšā un ārā bija vienāda temperatūra, +26, kā saule norietēja, tā uzreiz +18, šorīt tikai +14, nomācies, migla. Diena, tāpat kā iepriekšējās, karsta, sausa, labi, ka vējiņš ir. Dārzam nupat ūdens trūkums stipri jūtams, atlikušie ķirši kokā nevis gatavojas, bet sažūst, gurķi pavisam bēdīgi. Jācer uz to solīto lietu nedēļas nogalē.

  • Weatherman Says:

   Jāsāk laistīt dārzs, kā to es daru:)

   • Rūdolfs Says:

    Ne visiem var būt pieejams tik liels ūdens daudzums, pie tam ja tās ir lielas platības, tad nekā…

   • Viljams Says:

    Laistu, bet pa druskai, citādi sanāks lētāk nopirkt visu veikalā, man ūdens no krāna caur skaitītāju 😦

   • Migla Says:

    Ar to ūdeni ir – kā ir. Akā līmenis stipri zems, ka jādomā – kam un cik var atļauties tērēt. Tie, kam blakus kāds dīķtis, upe vai ezeriņš, tiem vieglāk, iemet tik sūkni ūdenī un tad vienīgie izdevumi par elektrību…

 35. Weatherman Says:

  Šodien arī diezgan silta diena, nevis tāda, kā vakardien, kad bija ļoti karsts. Patīkamas sajūtas radīja mēreni stiprais Rietumu vējš. Temp caurmērā svārstījās ap +23. Debesīs ir maz mākoņu. Lielāki cb torņi redzami Ziemeļu pusē.

 36. Rūdolfs Says:

  Šodien parasta “vasaras diena” ar nedaudz pāri +22 un brīžiem stiprāku vēju no R. Nekā īpaša. Uz pēdējo dienu karstuma fona, diena pat tīri pavēsa liekas, taču tā nav. Protams, debesīs arī “laba laika gubumākoņainība”, bet cb šodien neredzu. Pēc radara (https://www.meteo.lv/radars/?nid=482) visi “potenciālie mākoņi” pašlaik tālu DA, tātad ārpus redzamības, pat lai kā censtos, pie tam pat ja būtu iespējams redzēt, traucē parastie gubumākoņi, kas vietām pavairāk aizsedz skatu. Bet kopumā šodien mērenība it visā.

 37. Mārča aka Maikls Mūris Says:

  Sveiciens visiem virtuālājiem meteo faniem vai vienkarši DaBas vērotājiem!! Pagajušo nedeļu es intensīvi piedālijos kampaņā un pārgājiena “Mana Jūra 2013”, kuru organizēja Vides izglītības Fonds. 3 dienās kopā ar teju 15 cilvēkiem veicu 35km no Nida – Pape – Jūrmalciems- Bērnāti.. gan paršu Baltijas Jūras karstu. Lieliska iespēja iemācities veikt vides piekrastes pludmales zonas monitoringu un Latvijas Baltijas jūras piekrastes ciematu vēsturi 🙂
  Svētīgs pasākums, tikai jānodrošina laba “paika”, ūdens, telts , guļammaisa un čeļojuma soma izturīga un kompakta .
  Skaties un reģistrējies un piesakies: šeit: http://www.manajura.lv
  Kopumā peēdjo reizi Latvijas RietumKrasta lietus lija pagajušo 4dien un 5dien ar lokālān cb mākoņu gāzēm no Jūras puses. un negaisu netālu no Bērnātiem….
  Vakar vakarā ūdens temperatūra bija jūrā +12*C , bet gaiss +16*C … iegāju nopeldēties. Papes mežos es mellenes lasīju nedaudz bet kopumā bija sauss.. pa ceļam redzējam tris izskalotus roņus pelēkos.. 😉

  Baudi Latvijas vasaru un nesēdi visu dienu pie kompja… sajūti DaBas Balsi …

 38. lightning Says:

  Nekāds lietus tā arī neatnāca, kaut gan līdz 16.30 pa A pusi visai cerīgi mākoņi grozījās – taču tie visi aizgāja uz DA vai “izkūpēja”. Bet, kā pēcpusdienā uzzināju, līdz ~16.00 netālu no Līvāniem, aiz Rožupes (ap 15 km A virzienā) smuki nolijis pat 4 (!!!) reizes. Nekādu plūdu, bet palaistījis visu ļoti labi. Redz, kā – tik nevar saprast, dziedi vai raudi! 😀
  Pēc 15.00 vietējo mākoņu sāka kļūt aizvien mazāk, Saule vēl vairāk “uzkarsējās”, pirms 16.00 grādi sasniedza šīsdienas max t. +27,8*C, bet pārsvarā turējās starp +26…+27*C. 🙂
  Laiks mainīties sāka drīz pēc 16.00 – sacēlās jūtams ZR vējelis, kas vēl vairāk paretināja mākoņu rindas. Darbam dārzā tas arī svētīgs bija – lai arī it kā karsts, bet vairs ne tik izteikti, bija iespējas paveldzēties pūsmiņās. Kļuva pāris grādus vēsāks, bet ne vēss, pats labums – kad ap 18.00 atgriezos mājās, termometri rādīja +24,5*C. Tā arī varēja būt, pēc sajūtām vadoties. 🙂
  Tagad jau kādu stundu mākoņu tikpat kā vairs nav, vien šur tur spalvu mākoņu plēksnes, kā arī brīžiem tālu A un D gubumākoņu virsotnes vēl manāmas. Vējš atkal sāk pierimt, grādi pamazām uz leju (kā vakarā pienākas 😉 ), bet silts joprojām, +22,2*C. Patīkams laiks! 🙂

 39. Migla Says:

  Gar D, DA pusi man garām aizslīd tumšu mākoņu zona. Jācer, ka Lauma sagaidīs lietu.

  • Lauma Says:

   Šobrīd galīgi neliekas. Pirms brīža no mākoņu biezuma izlīda saule, lai es varētu saulrietu noskatīties, bet liekas, ka no lietus atkal nekā…

 40. Viljams Says:

  Pēcpusdienā kļuva pavisam vēss, +20, vējains, vakarā jau likās, ka viens paliels mākonis atnesīs lietu, bet nekā, liku atkal laistāmo aparātu pie darba.

 41. raitis_sametis Says:

  AHH- jadrannije, visi šeit ir vecajā vietā!

 42. lightning Says:

  Vakarā vējš tomēr ar pierimšanu bija mānīgs, te pierima, te atkal jūtami uzpūta, un, tā kā no Z puses, tad 21.50 uz balkona pie +19,3*C jau bija visai vēss, pretstatā iepriekšējām dienām, kad vēlākās stundās bija vēl vēsāks, bet vēja nebija. Vējš tomēr jūtami efektīvo t* ietekmē. Citādi gan nekā sevišķa – debesis skaidras, kukaiņu koris, nakts pusē vējš arī pazuda, bet – ne “līdz galam”, šonakt caurvēju tomēr jūt. Tagad grādi “stabilizējušies” pie +16 – nesen bija +15,7*C, šobrīd +16,6*C – pilsētas dīvainības laikam… 😀

 43. PURVA VECIS Says:

  Pedavaju apskatities oko planeti.Raitim.Vajag udeni.Laistam jau visu ar trubam.

 44. Migla Says:

  Šorīt debesis par 70% klātas ar paplāniem mākoņiem, +14,6, koku galotnes nedaudz viegli šūpojas, pie zemes vēju nejūt.

 45. saulcerite Says:

  Ap 15 grādi siltuma.sīka rasa.Es jau ar apnikusi ar dārza liešanu-Rīgā drīkst izlaist 1 vakaru nelejot,tad jau sauss uzreiz.Bet ir ari labumi-nav tik bieži zāle jāpļauj un ogas saldākas,tādas kā koncentrētākas/līdz sažūišanai neaizlaižu:)/

 46. Weatherman Says:

  Šorīt pie manis diezgan vēss un apmācies laiks. Vienu brīdi nedaudz uspmidzināja lietus. Temp +13°C. Gaidu lietu nedēļas nogalē un siltumu nākamnedēļ:)

 47. Lauma Says:

  Šorīt pēc sešiem ap +14, nomācies un vējains. Tagad gandrīz tāds pats, +16 un gaisā kaut kas rudenīgs. Šodien stigas malā atradu apbrīnojami leknas mežavenes, šķiet neiespējami, ka tādas varēja nogatavoties, ņemot vērā nenormālo sausumu. Man arī aka jāsāk vaktēt, izskatās, ka šogad varētu būt tas gads, kad izdosies iekāpt un iztīrīt aku ar lupatiņu – mums zem pēdējā groda iekalta “bļoda” dolomītā. Lietus vakarā tā arī neuznāca, varbūt šodien…

 48. raitis_sametis Says:

  Labrīt – nekas sevišķs pie manis, +17 un pabiezi gubumākoņi… daudz tagad nerakstīšu, ja kas nopietns pie debesīm, tad “atzīmēšos” (līdz Meteolapa atkal nesāks savu darbību).

 49. Ceļotājs Says:

  Tuvākajās dienās meteolapa.lv atsāks savu darbību, gan diemžēl ne ar visu tajā iepriekš publicēto informāciju. Kamēr tiksim līdz tai, būs jāsamierinās ar pagaidu variantu.

 50. Migla Says:

  Vējš pieņemas spēkā un cītīgi trenkā rudenīgi tumšus mākoņus, vienu brīdi jau likās, ka tūdaļ uzlīs, bet nopilēja labi ja daži pilieni un tas arī viss. Šovakar jāņem nost pirmie sīpoli, laksti pilnībā nokaltuši. Mazi gan šogad viņi man padevušies, bet ja nedēļas nogalē tomēr beidzot sāks līt, tad baidos, ka sāksies puve un vispār neko nebūs ko vākt.

 51. lightning Says:

  Šodien Līvānos MMD – te saulaināks, te mākoņi valda. Naktī min.t. +13,8*C, agrais rīts pārsvarā apmācies ar tīklveida mākoņiem, dzestrs, skaidrojās vēlāk. Ap pusdienlaiku jau pavisam saulains, bet pēc pāris stundām atkal visvisādu mākoņu sērija klāt. Tiesa, no lietus ne miņas. Pūš visai stiprs, nepatīkams vējš, un siltums prom, taču labi vismaz, ka auksti arī nav – pārsvarā +21…+23 turas. Kad bija saulaināks periods (pēc 13.00), arī ēnā līdz +24 pakāpās, bet tagad Saule jau labu laiku pazudusi aiz viena paliela mākoņpalaga, pūš brāzmains vējš, +22,5*C. Uz robežas ar vēsumu – vēja dēļ.

 52. Rūdolfs Says:

  Nomācies kā tumšs deķis, pilina, +19. Gandrīz vai kā rudenī.

 53. lightning Says:

  Tagad atkal saulaināka laika periods, vējš kļuvis rāmāks, bet brīžiem joprojām diezgan naski uzpūš. Bet kļuvis mazliet siltāks, šobrīd +23,7*C. 🙂

 54. saulcerite Says:

  Nu ja-1mm šitas lietus tomēr sagrabināja.Gan jau ka būs vēl.Sāku jau rudenīgākas nodarbes-panēju un saldēju sviesta pupiņas.

 55. Weatherman Says:

  Šodien lietus mākoņi tik manis kaitināja. Tad drusku uzpilina, tad atkal pārstāj un tad uzpilina. bet tā kārtīgi arī neuzlija.

 56. Rūdolfs Says:

  Pēc lietus temperatūra nokritās līdz +17, tagad +19, nelīst, bet arī saule negrib spīdēt.
  P.S. Tuvākajās dienās man ceļojums uz Viduseiropu, tāpēc te nekomentēšu. Ceru, ka līdz tam laikam jau būs pieejama meteolapa. 🙂

 57. weathermanx Says:

  Ceru, ka muntis būs mūs visus atradis. Jau paziņoju twitterī, kur mūs meklēt

 58. Viljams Says:

  Priekšpusdien pāris pilieni nopilēja. Tas arī viss. Diena gan manāmi vēsāka kā iepriekšējās, ap 20 grādiem un vējains.

 59. Gubumakonis Says:

  Pa dienu MMD un daži skaistāki gubumākoņi, kas pēcpusdien, pievakarē atnesa nelielu lietu, Rīgas centra tik, cik asfalts slapjš, Pardaugavā spriežot pēc peļķēm,ko redzeju braucot mājas nolija vairāk, bet tapat maz, stipri par maz, zeme tapat sausa un vis jau nožuva. Vakarā dikti skaisti mākoņi grozijas, nobildeju “)

 60. Muntis Rāvietis (@MuntisRavietis) Says:

  Labrīt! Vecpiebalgas pusē sausums turpinās. Svētdien nokrita daži pilieni, arī vakar tāpat. Vakar vēl visu palīdzēja kaltēt ņiprais ziemeļrietenis. Šorīt vēss rīts, tikai +7.

 61. Rūdolfs Says:

  Rītausmas pusē sarkanas svītras, citur skaidrs. Ārā svaigs un dzestrs, +12, bet tā kā turpina kļūt vēsāks un ir mitrs, liekas auksti.

 62. Migla Says:

  Pavadīta ļoti auksta nakts – 3.00 pie logs tikai +5,3, pašlaik +9,3. Jācer, ka āra tomātiem no šis vienas vēsās nakts neparādīsies tumši pleķi, tā jau viņiem, nabagiem, jāmokas sausumā, tagad arī vēl aukstums pa nakti klāt nācis… gandrīz vai tuksneša apstākļi….

 63. saulcerite Says:

  +10!!!!!!Šausmas un man pa nakti siltumnīca vaļā un gurķi jau nu ari neaugs.Toties rasa tik milzīga ka aizstāj nelielu lietutiņu.

 64. Ceļotājs Says:

  Ventspilī saule pilnīgi spiež pie zemes. Vējš it kā ir, bet saulē kaut kā ļoti nepatīkami uzturēties.

 65. Lauma Says:

  Šorīt pusseptiņos +8, droši vien arī pie manis naktī vēl krietni aukstāks bija. Saule gan jau agri karsta, ļoti liela starpība ēnā un saulē – tieši kā rudenī. Vakar lietus neuznāca, bīdījās visādi tumši mākoņi, bet ne piles… Šobrīd diezgan liels vējš, saule spīd starp švīkainiem mākoņiem.

 66. weathermanx Says:

  Šorīt zemākā temp bija +8°C! Pašlaik daļēji mākoņains, debesīs skraida dažāda veida mākoņi gan tumši, gan diezgan melni.

 67. raitis_sametis Says:

  Labdien, nekas sevišķs- visai daudz gubumākoņi debesīs, kas ātri nāk no RZR puses, vējš arī no turienes. Naktī bija +15, tagad +18.

 68. Weatherman Says:

  Tagad uz Igaunijas pusi daži cb mākoņi vērojas. Jā… radars šobrīd rāda, ka tur līst.

 69. lightning Says:

  Līvānos nakts ne tuvu tik auksta, kā te dažviet Vidzemē, bet nu pārāk silta arī nebija – vismaz uz iepriekšējo fona. Ap 2.00 +15*C, 4.30 +12,5*C, min.t. +12,1*C. Ārpus pilsētas droši vien vēsāks. Rīts toties atausa pilnīgi skaidrs, un Saule bez iebildumiem valdīja līdz pat pusdienlaikam, tad gan no R-ZR puses sāka nākt dažādi mākoņi, pēc 13.00 kādu brīdi jau gandrīz apmācies kļuva. Taču, par spīti mēreni stiprajam vējam, šodien vēl silts – 12.30 +23*C, tagad svārstās ap +24…+25 (tiesa, aizvējā). Šobrīd atkal mākoņi pašķīrušies, saulaināks periods, kaut gan netālu Z pusē viss izskatās pelēks, joprojām pūš mērens vējelis, +25,2*C. Vējā gan šķiet pāris grādus vēsāks.

 70. lightning Says:

  No ZR puses atnāk pelēki mākoņi, un nu jau arī līst. Pagaidām vidēji, ne pārāk stipri, bet redzēs, kas būs tālāk, arī vējš brāzmains kļūst. Grādi strauji krītas, nu vairs tikai +21, bet aizdomas, ka pēc dažām minūtēm būs arī zem +20…

  • lightning Says:

   Nu jau līst kā pa Jāņiem, labs gāziens! Vējš norimis, +19,5*C.

  • lightning Says:

   Lietus pamazām beidzas, jau gaišs, pārstājis arī smidzināt, parādās Saule. Lai arī nebija ilgāk par 20 minūtēm, pielijis tīri smuki, vietām pamatīgas peļķes, puikas ar riteņiem pa vienu šādu okeāniņu uz asfalta brauc un krīt, šļakatas uz visām pusēm… 😀 Grādi tikko bija sasnieguši zemāko līmeni, +17,4*C, bet nu jau atkal pamazām kāpj, šobrīd +17,8*C. Vējš pamatīgi pierimis, vairs tikai vājas pūsmiņas. 🙂

   • lightning Says:

    Tagad viss atgriežas gandrīz izejas pozīcijās – temp. +21…+22*C, Saule, MMD, vējš neliels, bet brīžiem atkal uzpūš stiprāk. Svaigs gaiss, patīkams laiks – ja nekļūs vēsāks. 😉

 71. Biruta Says:

  Saulē karsts, vējā salst(:It kā Rietenis, taču , nesaprotu, kāpēc tik vēss?Pa dienu pāri gāja tumši jo tumši zili mākoņi, bet nolija tikai dažas piles.Patlaban +20*C, tas pats vējš, debesīs daudz spalvainu mākoņu:)Organisms pieradis pie karstāka laika un prasa atkal vismaz siltu, un , re, Rūdolfs jau brauc uz siltākām zemēm, būs jāsāk arī man domāt kaut ko līdzīgu:))

 72. Muntis Rāvietis Says:

  Atkal sausā diena! Spirgts ziemeļrietenis, temp. max. +23. Skaisti mākoņi – skatīt FACEBOOK.

 73. Gubumakonis Says:

  Rīgā dienas pirmajā pusē smuki gubumākoņi, kas auga un jau pēcpusdien saveidoja tumšus padebešus, bet lietus tik mazliet uzpilināja,nedaudz slapš asfalts daži gāzieni pagāja garām… sausums turpinās. Vakarā debesis noskaidrojās, ir spirgts ZR vējš. Visas ceribas uz tuvākam 2-3 dienām…

 74. Viljams Says:

  Kārtējā sausā un vējainā diena.

 75. Pierobežā Says:

  LV ZA ir lijis ļoti fragmentāri. Vietām peļķes, vietām sausums. Viļakā šodien un arī vakar pēcpusdienā laba rasināšana, bet kopumā visai sauss. Gruntsūdens nosēdies. T šodien līdz +24. Naktī tikai +8, milzīga rasa.

 76. Migla Says:

  Sausums turpinās, tam pievienojas vakara vēsums (t jau noslīdējusi uz +12), apskaužu tos, kuri var atļauties laistīt dārzus. Šodien paraustīju ķiplokus – katrs otrais mīksts, laikam karstajā mālā izsutuši.

 77. Rūdolfs Says:

  Polijas D, pie Krakovas. Fero hotel. Kas par nogurdinošu dienu! Taču dienas gaitā nekas īpašs, Latvijā skaists rīts, Lietuvā migla un apmācies, bet Polijā parastais scenārijs – saule, mākoņi. Saulē silts, bet ēnā un vējā padzestrs. Par grādiem nezinu, pēc sajūtām ap +25 max varēja būt. Kaut kā tā. Tagad mierīga un neierasti tumša nakts.

  • Laika vērotājs Says:

   Polijā nakts tumšāka, tāpēc, ka tā atrodas vairāk uz dienvidiem nekā Latvija, un vēl arī, iespējams tāpēc, ka zemu pie horizonta bija šie superspilgtie sudrabotie mākoņi, kas tomēr ir mākoņi, un zināmu “ēnu” dod. Tā kā Saule ir aiz horizonta, un sudrabotie mākoņi šo gaismu atstaro vairāk uz ziemeļiem, tad aiz spožās joslas bija “piķa melnas” debesis, kuras arī redzēju vakar pēc 12-tiem naktī.

   • Rūdolfs Says:

    Es domāju vairāk to, ka nepierasti, ka jau desmitos pēc vietējā laika ir ļoti tumšs. Latvijā to nevar sagaidīt. Tā kā aizvakar viesnīcā logi bija uz D, ne Z spožo un piķa melno joslu neredzēju. Bet sudrabaino noteikti nebija.

 78. Gubumakonis Says:

  WOOW! Kas par krāšniem un skaistiem sudrabainiem mākoņiem šobrīd Z, ZR pusē!!! Spilgtaki, ko redzēju šogad.

 79. Gubumakonis Says:

  Rīgā vismaz šobrīd sudrabainie vairs nav redzami- uznāca zemakie mākoņi virsū un apmācās… bet bija apmēram tā : http://pilsetmeteoverojums.blogspot.com/2013/07/18julijs2013-sudrabaino-makonu-nakts.html
  Tikai otro reizi redzeju tik spožus sudrabainos…

 80. Weatherman Says:

  Ehh es arī domāju, ka šonakt jāpaliek augšā, bet jau aizgāju gulēt un sudrabainos mākoņus atkal neredzēju:(
  Šorīt visai silts. Temp +15°C.Debesīs tādi, kā plīvurveida mākoņi. Arī igaunijā bija vērojami ļoti krāšņi sudrabainie mākoņi https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3187847911714&set=a.1024621792413.3458.1731325289&type=1&theater

  • Mārča aka Maikls Mūris Says:

   Sveiki visiem 😉 Es arī redzēju sudraba mākoņus no 23:00 līdz 01:40, Liepāja pludmalē uz dienvidrietuma rajonā un pie ezera. Neskatoties uz lielo pilsētas apgaismoju 😉 Tie bija brīniškigi un uzplaiksnija krāšņi ik pēc 15 minutēm, kā arī divus meteorītus kritam pāri sudraba mākoņu ZR pusei, skaisti bija. Centos, ar savu ziepju trauku kaut ko fotografēt bet bija nonsens.. ;( čiks vien..
   Var sekot sudraba makoņu diskusijai foto astronomijas portālā
   >>> http://www.starspace.lv/forums/viewtopic.php?f=12&p=7332#p7332

   Vasara Liepājā turpinās DR vējelis +22*C , skaidrs.

 81. saulcerite Says:

  Mākoņus neredzu jo liekas ka sudrabainie ir diezgan pazemu pie horizonta ,bet te visrinķī mājas un dārzi,pakāpties ar nav kur.
  Šorīt +10 un atkal rīta laistīšana dārzā-nekas ,gan jau uzlīs.

 82. Lauma Says:

  Vakar klaiņoja tumši mākoņi, bet atkal pa tukšo… Vakarā braucu mājā, Rīgā pēc desmitiem rādīja +18, pie manis vienpadsmitos +12. Šorīt pirms septiņiem +12, tie mākoņi, kas saulei priekšā, ātri aizpūšas un veselu stundu virs galvas zilas debesis, tagad atkal dažādas švīkas pa debess jumu. Vējš jau no rīta jūtams, droši vien pa dienu vēl celsies.

 83. Biruta Says:

  Ilgi šaubījos, ir vai nav sudrabainie mākoņi, uztaisīju vairākas bildes.Man gan mežs bija (ir) priekšā , tur debesis bija tik gaiši, caurspīdīgi zilas, tur tie mākoņi laikam bija biezā slānī:), bet gan jau kaut kas būs arī man sanācis, bides vēlāk meteolapā ielikšu(ceru….)Bet zinu, nē, jutu, ka jābūt tiem īstajiem, re, arī citi ir redzējuši:)Gubumākoni, skaistas bildes!
  Šorīt rāms siltums +23*C, mazītiņa rasa zālē.Vējš vājāks par vakardienas, tāpat- no R puses.Debesīs spalvas.Tāda piekususi vasara…. Šodien solīja lietu, lūdzu, ļoti ļoti vajag (ūdenssūknis izbeidzās(:, kā vienmēr, pašā nelaikā).

 84. orkaans Says:

  Jā, pagājušās nakts sudrabainos nevarēja neredzēt! Skaisti! Es jau vairs necerēju uz ko tādu šogad…
  Pirms tam nedēļu biju Druvienā(Gulbenes nov.), arī tur bija dažas naktis ar sudrbainajiem mākoņiem. Īpaši izceļama bija nakts no 13. uz 14. jūliju, kad bija samērā spoži sudrabainie.

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/ dažas bildes no iepriekšējās nakts.

  • Biruta Says:

   Skaisti….. ļoti…..ūdens lejā un kā ūdens atspulgs, viegls viļņojums arī debesīs…
   Mums patlaban līcis sācis kaut ko ražot, nāk arvien biezāki mākoņi.Es jau buros un buros (uz lietu), noteikti saburšu:))Vienu brīdi temperatūra bija uzkāpusi līdz+28*C, gurķi pateica:”viss-kirdik”, gāju liet šos ar krāna ūdeni(:

  • raitis_sametis Says:

   Es arī mēģināju, bet nav neviens jēdzīgs kadrs nesanāca…

  • Mārča aka Maikls Mūris Says:

   paldies Ivo Orkaans par skaiskaijām sudraba m;akoņa fotogrāfijām !! Tas bija tā vērts negulēt puss nakti no 17 uz 18. jūlija nakti… Mans tas bija dabas brīnums ;).
   Kā var atškirt sudraba mākoņu iedalījumus? Kur var meklēt vairāk informācijas?
   Paldies 🙂

 85. Weatherman Says:

  Kamēr rakstīju komentāru, šie no manas kameras acs jau ir aizbēguši:(

 86. Weatherman Says:

  Šodien ir vasarīgi silts laiks, to pat netraucē baudīt brāzmainais vējš, jo gaiss ir ļoti silts, bet visa ziemeļu pamale pilna ar melniem mākoņiem. Temp pašlaik +24,3°C

 87. lightning Says:

  Vakar vakarā debesīs vien spalvu mākoņu švīkas, diezgan ilgi silts, dzestrāks pēc 1.00. Nakts skaidra, bet par sudrabainajiem – skaistas bildes! Vien pašam škrobe, ka negulēju, bet neredzēju, varēju mēģināt izbāzt galvu pa logu un palūkot, kaut gan man Z puses rakurss ļoti švaki redzams… neienāca prātā.
  Ūz rīta pusi grādi nokritās līdz +12*C, zemāk vairs ne. Rīts atausa pilnīgi skaidrs, un tāds ļoti ilgi, tikai tuvāk pusdienlaikam pamazām balti mākonīši sāka šur tur parādīties. Patīkami silts laiks, neraugoties uz visai stipro vēju – rītā gan vēl ne tik izteikti, bet 12.00 +23*C, pēc 13.00 +25*C, tagad jau ap +26*C grozās. Saradies diezgan daudz laba laika gubumākoņu, taču Saule tāpat pagaidām tur grožus savās rokās. 😀
  Jābrauc drīz uz dārzu pēc gurķiem un ogām, jānolasa visu, ko vien var, jo izskatās, ka ar rītdienu sāksies aukstuma/slapjuma periods ar stipru vēju piedevām, tad būs jāpārslēdzas uz dzīvi zem jumta, tik drīz nesanāks aizbraukt. 😦 Bet nu jaunākās prognozes liecina, ka brīvdienās lietus vairs tik daudz nebūs, taču auksts un vējains gan – labāk būtu otrādi – karsts un ar krietnu devu lietus no negaisa mākoņiem! Bet nu negribas ticēt, ka šī nedēļas nogale iezvanīs rudeni, nesen lasīju, ka Maikls (GFS) mēneša nogalē paredz atkal +30*C! Citi modeļi gan ir daudz “piesardzīgāki”, bet nu lai – tad redzēsim. Bet šodiena ir jāizbauda! 😀

 88. Weatherman Says:

  Tikko dzirdēju pērkonu. Visa ziemeļu pamala zili melna.

 89. Lauma Says:

  Pie manis pamatīgs vējš un spiedīgs siltums. Tādi riktīgi lietus mākoņi gan vēl nekur nav manāmi. Braukšu šovakar uz Kuldīgu, paskatīšu, kas pa to pusi notiek. Tā kā atpakaļ būšu tik naktī, varbūt pa ceļam izdosies kādus sudrabaiņus novērot :).
  Gubumākoņa tās bildes, kur mākoņi tuvplānā, izskatās precīzi kā ņirbaina jūra mēness gaismā. Spocīgi un skaisti!

 90. raitis_sametis Says:

  Labdien, no sevis uz ZA-A pusi redzu visai labus cb mākoņus, jāčabina būs galerija. Pie manis gan tikai plāni gubenieki, un diena rādās- atkal būs sausa.

 91. lightning Says:

  Radars rāda, ka māoņi jau top – gan virs Rīgas līča un Rīgas apkārtnē, gan gar Z robežu, un diezgan fiksi virzās A virzienā – http://www.meteo.lv/radars/?nid=482 . Līvānos pagaidām gan vēl tikai laba laika gubumākoņi, taču to kļūst vairāk, plus daudzi jau ar pelēku apakšu. Ceru, ka līdz 18.00 lietus vēl neatnāks – pēc tam gan var dot vaļā ar pilnu jaudu! 😀
  Vējš joprojām visai stiprs, brāzmains, taču ļoti silts, principā tikai vēja dēļ karsts neliekas, jo grādi kopš 14.30 svārstās +26…+27*C robežās, regulāri pakāpjas virs +27*C. Šobrīd Saule aiz mākoņiem, vējš, +26,6*C. Pats labums! 🙂

 92. raitis_sametis Says:

  No Rīgas ziņo par pērkona gāzieniem!

 93. Laika vērotājs Says:

  Manā pusē (uz rietumiem no Saldus), šonedēl lietus nav lijis, un īsti neatceros kad pēdējoreiz lija. (Ak, jā 11.07-12.07 nolīņāja kopā 8 mm)
  Bet, tas jau ir izžuvis. Šodien konvektīvie gubenieki veidojas Talsu, Tukuma, Rīgas virzienā. Uz rietumiem laba laika gubenieki vai zilas debesis.
  Dienā +23..+25*C, patīkami mērens R vējš līdz 10 m/s.

 94. Tas pats Gubumākonis Says:

  EHH neslikts negaiss nesās pāri Rīgai…nogāza ar., Fcuk- kad bija divas nedēļas atvalinājuma-tad nekā-sausums un garlaiciba, tikko pirma darba diena- tad še tev negaiss,ko vairs nevareju izbaudit… Merfija likums :/

 95. Edgarsab Says:

  Iļģuciemā tiiko tikko beidzās negaisa lietusgāze. Turpinās stiprs lietus ar tendenci samazināties.
  P.S. Lietus īsti vēl nav beidzies, bet zvirbuļi, jau atkal ir atlidojuši. Vai tad lietus tos nemaz nebaida? Spalvas lietū nemirkst?

 96. Edgarsab Says:

  Nu jau gandrīz vai saulīte parādījās.

 97. colina Says:

  Madonaa meerens lietus. Nu vismaz kaut kas.

 98. lightning Says:

  Uhhh! 😀 Izdevās viss pēc pilnas programmas!!! 😀 Gan dārzā pabiju, izdarīju visu darāmo un atvedu mājās visu šodien vedamo, gan visplašāko laikapstākļu spektru izbaudīju un baudu joprojām! 😀
  Līdz 17.00 vēl saulains un karsts, max t. +27,6*C, pēc tam no R-DR puses sāka nākt dažādi mākoņi – sākumā viegli pelēki, pēc tam aizvien melnāki. Kādu brīdi nevarēja saprast, kurp dosies, kaut kā haotiski kustējās, bet pamazām brieda, brieda un nobrieda – savilkās visapkārt! 🙂
  Pirmās piles no gaisa jau ap 17.40, bet līdz 18.00 nekas sevišķs, vien pāris vāji pērkoniņi un rets lietutiņš, aizvien ļoti silts. Viss mainījās drīz pēc sešiem – lietus ņēmās spēkā, brīžiem jau tīri labi uzgāza, vējš pēc neilgas norimšanas atkal pieņēmās spēkā, izteikti brāzmains kļuva, arvien vairāk un biežāk zibeņošana un pērkoni, pagaidām gan salīdzinoši mierīgs. 🙂 Lietus sākumā vēl kādu brīdi ap +22*C, tagad vairs tikai +17…+18*C.
  Šobrīd viscaur pelēki nomācies, ik pa brīdim ducina pērkoni, arī brīžiem zibeņo un mazliet līņā, +17,3*C. Lielākais gāziens laikam aiz muguras, bet – radars rāda, ka vēl tālumā daudz spēka mākoņos, tā kā ļoti iespējams, ka šobrīd tikai tāds neliels “pierimums”… 😉

 99. Migla Says:

  Arī es beidzot sagaidīju savu rūcošo mākoni, kas atnesa 2 mm nokrišņu. Ja to uzskata par “pirmo bezdelīgu” prognozētajā nokrišņu plejādē, tad sākums labs. Pašlaik atkal saule, +20,3.

 100. Biruta Says:

  Smuki nolija, tā prātīgi: bez pārlieku stipra vēja, bez krusas, toties ar zibeni/pērkonu.Pāris spērieni bija 1-2 sek. attālumā.Viss mellums aizgāja uz Rīgu:), mums tik mākoņu maliņa trāpīja.Rīgā toties atkal ielas pāri malām pludo, paziņām Čiekurkalnā zibens trāpījis kokā.
  Es salēju ar lietus ūdeni savu siltumnīcu, man tagad mierīgs prāts, var par tomātu laistīšanu nedomāt līdz nākošajai nedēļai:).
  Laukā patlaban saulains, debesīs nedaudz gubumākoņu, +24*C.Neticās, ka rīt jau atkal būs vēss.

  • Migla Says:

   Man gan tik daudz nesalija, zem ābelēm pilnīgi sauss, siltumnīcām atkal nācās patērēt akas ūdeni. Āra gurķiem un kabačiem gan lapas ir norasinātas, tā kā vismaz kaut kāds mitrums jau augiem ir ticis.

 101. Muntis Rāvietis Says:

  Kā parasti maza astīte tika arī Vecpiebalgai. Labāk jau nedaudz, nekā nemaz. Dienā max. +25, pašlaik +19. ZR vējš grieza smiltis pa gaisu.

 102. Viljams Says:

  Pirms brīža arī Limbažu pusē sāka mazliet līt, akurāt kā vajag pēc liela sausuma. Gāziens tagad tikai ļaunumu nodarītu. It kā sākumā bija arī kāds attāls pērkona burkšķis, bet bez turpinājuma.

 103. Weatherman Says:

  Man šodien nekas nenolija, visi rūceklīgie cb mākoņi mani apčkarēja un aizgāja man garām:( Šobrīd daļēji mākoņains, brīžiem uzspīd saule. Temp +21°C.

 104. Viljams Says:

  Viss, lietus cauri 😦

 105. Edgarsab Says:

  Sen to Rīgu daudzināja,
  Nu to Rīgu ieraudzīju.
  Visapkārt smilšu kalni,
  Pati Rīga ….

 106. Pierobežā Says:

  Viļakā pēcpusdienā kārtējā rasināšana (siena pūdēšana, kartupeļu lakstu puvei ar būs prieki). Rīta agrumā +9, dienā līdz +24. Sudrabainie atkal nogulēti 😦

 107. saulcerite Says:

  Pēc šodienas gāziena pa Ganību dambi peldējām gandrīz 1,5 stundas un gandrīz vai pazaudējām priekšējo numuru.Bet Pārdaugavā tikai 4 mm lietus.

  • Migla Says:

   SS.lv ir pilns ar sludinājumiem par šodien pazaudētām un atrastām numura zīmēm, arī manu radinieku auto numurs kaut kur “pļuņčājas” pa Ganību dambi 😦

 108. lightning Says:

  Es Rīgu ieraudzīju 18.00 ziņās, kur Toms Bricis raidīja tiešo reportāžu no Pētersalas ielas, pats krietna dziļuma peļķē stāvot… 😀 Tik traki man nebija, taču uzlija smuki, turpinājās gandrīz 2 stundas, beidza tikai ap 19.45. Par Rīgas pusi runājot, draugi teica, ka arī Ķekavā labi nogāzis, toties Baldonē nekas sevišķs, vien mazliet uzrasinājis.
  Vakarā noskaidrojās, kādu brīdi vēl tālu D-DA pamalēs augstu gubumākoņu virsotnes vēl varēja manīt, bet vēlāk pazuda arī tās. Siltums vairs, protams, neatgriezās – par vēlu jau bija, lai arī Saule vakarā atkal uzspīdēja, taču norima vējš, un 21.00 +18*C nemaz nelikās auksti. 🙂
  Vēlākais vakars mierīgs, grādi pārāk nesteidz kristies, šobrīd vēl +16,1*C. Bet gaiss gan svaigs un patīkams! Ja vien nebūtu tās “nelabās” prognozes tuvākajām dienām… 😦

 109. PURVA VECIS Says:

  Mums tika tikai dazi milimetri.Ceru uz nakts liietu,ko prognoze Leisi.Olaines purva DA mala.Rigas Jelgavas cela rietumu mala.

 110. lightning Says:

  Nakts mierīga, tomēr pēdējās stundas laikā nelielas vēja pūsmiņas atkal uzpūš. Debesis gandrīz skaidras, vien manāmas mākoņu svītras gaišajā Z pusē. +15,1*C.

 111. PURVA VECIS Says:

  JuS MANI atpzistiet >esmu nezinos mulkiis
  SIEVA BUVE LIDOSAS ,es kepurojos.amekleju Jusu portalu jo vitali svarigs ir udens.BEIDZU.

 112. Juris Says:

  Daži komentāri izraisa smīnu manā sejā.

 113. Māris Says:

  interesanti ko šeit komentēt, citu komentārus?


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: