Darba nedēļa ciklona ietekmē

Virs Skandināvijas atrodas plašs ciklons, arī tuvākajās dienās tas noteiks laikapstākļus Latvijā, lai gan tā spēks pakāpeniski mazināsies. Visas tuvākās darbadienas Latvijā gaidāms lietus, bet ne plašas nokrišņu zonas, līdz ar to nokrišņu sadalījums atkal būs ļoti nevienmērīgs. GFS modelis Latgalē nopietnus nokrišņus prognozē tikai līdz otrdienas priekšpusdienai, bet visvairāk lietusgāžu un pērkona negaisu varētu skart piekrastes novadus.

Šis ciklons jau ir rudens vēstnesis – lielākie nokrišņu mākoņi veidosies virs siltās Baltijas jūras, nevis virs sauszemes, kā parasti vasarā. Lietus un negaisa mākoņi pārsvarā virzīsies no dienvidrietumiem uz ziemeļaustrumiem, palaikam iesniedzoties arī no jūras attālākos novados. Tātad biežāk līs valsts rietumu un centrālajā daļā. Negaiss var atnest stipras lietusgāzes un vēja brāzmas, arī krusu un varbūt ūdensstabus piekrastē.

Otrdien ciklona ietekmē visā valstī gaidāms brāzmains DR vējš – vietām līdz 15-17m/s, zem negaisa mākoņiem iespējamas vēl krietni stiprākas brāzmas. GFS modelis arī trešdien un ceturtdien vēl prognozē brāzmainu, bet jau mierīgāku DR vēju. Minimālā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu +12..+16 grādu, nākamās naktis kļūs nedaudz dzestrākas. Maksimālā gaisa temperatūra dienas laikā pārsvarā būs +17..+21 grāds.

Prognozes nedēļas nogalei pagaidām ir atšķirīgas – daži modeļi prognozē anticiklona pastiprināšanos un līdz ar to visai jauku un siltāku laiku brīvdienās, bet citi prognozē aktīva ciklona pietuvošanos no austrumiem; patiesība droši vien ir kaut kur pa vidu.

Publicēts Laika prognozes. Komentāri ir izslēgtiDarba nedēļa ciklona ietekmē
%d bloggers like this: