Siltāks, nākamnedēļ vēsāks, brīžiem lietus

Patlaban virs mums atrodas neliels anticiklons, kas gādā par mierīgu laiku. Zem skaidrām debesīm un bezvējā gaiss naktīs strauji atdziest, naktī uz ceturtdienu Daugavpils novērojumu stacijā (ārpus pilsētas) reģistrēti +5 grādi – tik zema gaisa temperatūra iepriekšējo reizi bija jūnija beigās.

Savukārt dienas laikā saule gaisu strauji sasilda. Nedēļas nogalē gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +26 grādiem, GFS modelis svētdien vietām prognozē līdz pat +27..+28 grādiem, jo gar aizejošā anticiklona un no rietumiem nākošā ciklona malu Latvijā ieplūdīs nedaudz siltākas gaisa masas. Arī naktis kļūs siltākas – vēl nakts uz piektdienu būs dzestra, bet naktī uz svētdienu gaidāmi +12..+17 grādi.

Sestdien, sākot no valsts rietumiem, mākoņu daudzums palielināsies un vietām var uzlīt, iegriezīsies mērens dienvidu vējš. Svētdien vismaz dažviet gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, ar lielāku varbūtību valsts dienvidaustrumu pusē. Daži modeļi svētdien gan naktī, gan dienā prognozē vairāk mākoņu un nokrišņu nekā GFS un attiecīgi vēsāku gaisu dienas laikā.

Tātad vai nu svētdien vai pirmdien saistībā ar ciklonu un auksto atmosfēras fronti varam sagaidīt plašas lietusgāzes. Pēc tām nākamās nedēļas sākumā ar dienvidrietumu vēju ieplūdīs vēsāks gaiss, saglabāsies lielāka vai mazāka ciklona ietekme un daudzviet īslaicīgi līs. Saskaņā ar pašreizējām prognozēm gaisa temperatūra naktīs nākamnedēļ pazemināsies vidēji līdz +10..+13 grādiem, pretvēja piekrastē līdz +14..+17 grādiem; maksimālā gaisa temperatūra būs +17..+22 grādi.

www.meteolapa.lv

Publicēts Laika prognozes. Komentāri ir izslēgtiSiltāks, nākamnedēļ vēsāks, brīžiem lietus
%d bloggers like this: