Laiks kļūs nedaudz vēsāks

Piektdien Latvijai no dienvidiem tuvojas aukstā atmosfēras fronte, mūsu valsti tā galvenokārt šķērsos naktī uz sestdienu, tādēļ no sestdienas laiks būs vēsāks.

Piektdien un sestdien daudzviet vēl gaidāms pērkona negaiss un lietusgāzes, vietām plosīsies spēcīgs negaiss, kas tradicionāli nozīmē īpaši stipru lietusgāžu, lielas krusas, vētras un tornado (viesuļu jeb virpuļu) risku. Lielākais tas būs piektdienas vakarā (vairāk nokrišņu modeļi prognozē valsts dienvidu un rietumu daļā) un sestdien dienas laikā valsts austrumu pusē, īpaši valsts ziemeļaustrumu daļā, kur vēja ātruma pieaugums augstākos atmosfēras slāņos teorētiski var veicināt vēl stiprāku negaisu veidošanos nekā iepriekš, lai gan vēsāka gaisa un mākoņu dēļ nestabilitāte gaidāma mazāka.

Aiz frontes vējš iegriezīsies vairāk no dienvidiem. Minimālā gaisa temperatūra naktī uz sestdienu +15..+21 grāds, siltākais laiks būs valsts ziemeļos. Sestdienai modeļi prognozē atšķirīgu mākoņu un nokrišņu daudzumu un tādēļ maksimālās gaisa temperatūras prognozes ir robežās no +18 līdz +27 grādiem.

Svētdien starp mākoņiem uzspīdēs saule un vietām, iespējams, arī uzlīs, gaidāms neliels vējš no dienvidu puses. Naktī +12…+17 grādu, pēcpusdienā +20..+25 grādi.

Turpmākajās dienās virs Latvijas atkal nonāks fronte, kas vietām nesīs lietu un pērkona negaisu. Virs Krievijas atradīsies plašs anticiklons ar svelmaini karstu gaisu, bet saskaņā ar jaunākajām prognozēm Latviju šis lielais karstums nesasniegs. Maksimālā gaisa temperatūra nākamnedēļ gaidāma +20..+29 grādu robežās, jūlija pēdējās dienās GFS patlaban prognozē ne vairāk kā +19..+23 grādus.

Publicēts Laika prognozes. Komentāri ir izslēgtiLaiks kļūs nedaudz vēsāks
%d bloggers like this: