Nedēļa uz frontes

Jaunnedēļ mēs būsim uz robežas starp karstu gaisu uz dienvidaustrumiem un austrumiem no Latvijas un vēsākām gaisa masām rietumu pusē. Tātad mūsu tuvumā ilgstoši atradīsies fronte, palaikam tā būs tieši virs galvas; sagaidāms, ka veidosies visai daudz lietus un negaisa mākoņu.

Patlaban Eiropā ir viens liels ciklons – tas atrodas virs Britu salām, pirmdien tā centrs nonāks virs Ziemeļjūras, bet virs Centrāleiropas veidosies zema spiediena ieplaka vai neliels ciklons. Turpmākajās dienās virs Eiropas dienvidu/centrālās daļas veidosies lielāks ciklons, kas tuvosies Latvijai, bet virs Krievijas pastiprināsies anticiklons un karstums.

Patlaban izskatās, ka fronte – aukstā atmosfēras fronte – Latviju no dienvidrietumiem sāks šķērsot jau pirmdienas vakarā, pirmdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra gaidāma līdz +25..+30 grādiem. No dienvidrietumiem pietuvosies zema spiediena ieplaka, tās ietekmē pirmdien gaidāms stiprāks DA vējš, kas mazinās karstumu un Kurzemē tā ātrums brāzmās var sasniegt 15-17m/s, bet valsts austrumos nepārsniegs 12m/s.

Tātad pirmdienas vakarā (varbūt jau pēcpusdienā), sākot no Latvijas dienvidrietumiem, var veidoties lietus un negaiss, iespējams arī spēcīgs negaiss. Tālāk modeļu prognozēs, kā ierasts, parādās lielas variācijas – cik daudz nokrišņu sagaidāms naktī uz otrdienu un otrdien, frontei lēnāk vai straujāk virzoties tālāk uz austrumiem. Fronte var arī iestrēgt tieši virs Latvijas, tādā gadījumā otrdien vietām var būt apmācies, lietains un vēsāks laiks, pārsvarā pūtīs lēns vējš.

Pēc tam fronte, visticamāk, nāks atpakaļ kā siltā fronte. Daži modeļi paredz, ka lielākais karstums gaidāms 21.-22.jūlijā, kad valsts austrumos temperatūra var sasniegt +33 grādus, bet citi modeļi tad prognozē par aptuveni 10 grādiem vēsāku laiku. Vienā jautājumā gan valda vienprātība – atmosfēras fronte agrāk vai vēlāk atkal šķērsos Latviju kā aukstā fronte. Gadījumā, ja Latviju no austrumiem sasniegs karstās gaisa masas un no dienvidrietumiem tuvojošais ciklons izrādās spēcīgs, nokrišņu var būt ļoti daudz.

Komentārus lūgums rakstīt Meteolapāhttp://www.meteolapa.lv/blogs/107/nedela-uz-frontes

Publicēts Laika prognozes. Komentāri ir izslēgtiNedēļa uz frontes
%d bloggers like this: