Jaunākā informācija – tviterī

Šajā blogā jauna informācija vairs netiek publicēta, taču īsus ziņojumus par jaunākajām laika prognozēm un interesantākajiem novērojumiem joprojām varat lasīt tviterī – http://twitter.com/meteozinas.

Mana atbilde uz uzdotajiem jautājumiem:

Pēdējo pusotru gadu piedalos ziņu aģentūras BNS laika ziņu rakstīšanā, un šajā laikā arvien vairāk esmu pārliecinājies, ka algotais darbs un šī bloga uzturēšana nozīmē pārāk daudz meteoziņu manā dzīvē. 😀

Šeit sāku rakstīt galvenokārt tādēļ, ka gribēju izteikties un dalīties savās zināšanās; es tolaik nestrādāju BNS. Kopš laika ziņu rakstīšana ir arī mans darbs, ir grūti atrast spēku, lai kaut ko jēdzīgu un oriģinālu uzrakstītu arī šeit. Turklāt laika apstākļi un prognozes ir mainīgas, nereti ir bijis tā, ka, šeit no rīta uzrakstot prognozi vairākām dienām, jau vakarā modeļu prognozes ir būtiski mainījušās un informāciju vajadzētu labot, bet tas tik tiešām būtu pārāk nogurdinoši. Daudz vieglāk ir uzrakstīt īsu ziņojumu tviterī, neieslīgstot aprakstos un minējumos par ciklonu un anticiklonu gaitām.


Plašāku informāciju par laika prognozēm un faktisko laika apstākļu analīzi var meklēt citu meteoroloģijas entuziastu lapās: meteolv.wordpress.com un www.meteolapa.lv


170 Atbildes to “Jaunākā informācija – tviterī”

 1. peljux Says:

  Maikl, kādēļ tā? Kāpēc pamet šo nodarbi? 😦

 2. Armands Says:

  Ļoti slikti. Šis bija vienīgais laika ziņu saits, kuru lasīju un uztvēru nopietni. 😦

 3. Pierīga Says:

  Off topic: varu vienīgi apgalvot, ka gribētāji varēs iesaistīties meteolapas projektā – lapas izskats tiks “palaists gaisā” ap valsts svētkiem.
  Veiksmi maiklam darbos! 🙂

  • gubumakonis Says:

   Kāda tad adrese(saite) bus tai lapai,lai var atrast/palasīt?

   • Pierīga Says:

    Turpat vien http://www.meteolapa.lv viss arī būs.
    “Dizains” un radars jau teorētiski ir (tikai šī versija nav redzama vēl pārējiem), jāsakārto reģistrēšanās.
    Iesaku visiem padomāt, uz ko katrs ir gatavs, jo pašam man nav to zināšanu un laika, lai, līdzīgi kā šeit, rakstītu. Būtu tas jādara tiem, kas ir gatavi ko darīt.

   • Raitis_Sametis/Zante Says:

    Nu šajā lapā – jābūt iespējais kādam uzrakstīt galveno rakstu: nedēļas prognoze vai virsrakstu “tai vai citai vētrai”, un pārējiem – komentēt. Vajadzīga (bez “Maikla” bloga – citur nav pierasts, lai gan laika novērotāju vietnes ir, un ir vietas daudzviet no “0” uztaisīt) diskusija, kur ikviens var ielikt savus novērojumus, saites, linkus uz fotogalerijām…

   • lightning (Līvāni) Says:

    Piiekrītu Raitim. Bez Maikla bloga vai kā līdzīga būs čābīgi… Lai vai kā, Tviters diskusiju iespējas nedod…

 4. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labdien, +10 grādi, apmācies ar augstiem mākoņiem. * Te jāsaka, visam savs sākums – un visam savas beigas. Es arī ceru: meteolapa minētā izveidosies par kopienu- kur varēs gan komentēt, gan veidot saturu.

 5. saprge Says:

  enerģija nezūd un nerodas no jauna, tā tikai pārvēršas no viena enerģijas veida citā vai pāriet no viena ķermeņa uz citu.
  lai veicas ar jauno lapu!

 6. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Varbūt – te šo blogu var pārvērst (ja Jānim vairs nav laika…) par sava veida meteo fanu satikšanās vietu, piem., komentāri par “šo nedēļu”, komentāri par nākamo nedēļu utt. ,

 7. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Bet, kas attiecs uz “ziemu”, tad GFS prognozē minusus naktīs, bet dažus + grādus dienā, kas savienoti ar nokrišņiem tiešām varētu prognozēt pakāpeniskas sniega segas parādīšanos. “Ziema” vairāk LV A pusē gaidāma…

 8. Saulcerite/Rix/ Says:

  Žēl noMaikla šķirties,te es uzzināju vairāk kā jebkur citur par meteolietām.Bet esmu gatava ”pieslieties” jebkuram citam laika blogam īpaši ja tur varētu sastapt vecos paziņas-Raiti,Gubumākoni,Maiju,Pierīgu ,ari citus/un cerams ka ari Maiklu/.

 9. Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

  ĻOTI ŽĒL!
  Pēdējā gada laikā šī bija VIENĪGĀ meteo lapa, ko lasīju un pie kā jau biju pieradis kā laika ziņu portāla…
  ĻOTI ceru, ka vietā radīsies jauna lapa, kurā nepazudīs visi šīs lapas plusi!

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   (turprinot tēmu) Ja Jānis vairs nevar (pieļauju divus “cēloņus”- aizņemtība darbā; vai arī apnicis…, labprāt sagaidītu no paša bloga autora kādu vēsti par drastisko pārmaiņu pirmcēloni) – tad mēs varētu kaut kādā veidā risināties domās: uz kurieni tīties visiem. Es jau būtu priecīgs – ja šeit turpinātos “nedēļas prognozes”, kā arī diskusijas par atsevišķiem fatāliem laika apstākļiem/parādībām.

   • Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

    PILNĪBĀ atbalstu to!

   • Yesss Says:

    Nu es iesaku komentu iespēju Maiklam jaunajā lapā izņemt vispār, lai nepērvēršas par TVNET. Lai ir Maikls ar savu lapu un savu viedokli. winguru, accuweather nav komenti – tur ir tikai katra ziņu sniedzējas savs profesionālais viedoklis a ne pļāpu lapa kur pašlaik līst un kur nē.

   • Raitis_Sametis/Zante Says:

    Es savukārt nepiekrītu “yess”. komentāriem ir jābūt – jo iespējams arī citiem vērotājiem likt savus vēstījumiem-> galu galā no visiem kopējiem vēstījumiem rodas patiesā aina. Es jau arī no saviem laukiem varu daudz ko redzēt, taču ne tuvu ne visu – es varu nojaust, kas notiek Saldū, Kandavā, Tukumā un vēl šur tur, reizēm arī Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī , ja lietoju vizuālos novērojumus, caur web-kamerām arī citās Latvijas pilsētās… bet ne Daugavpilī, Limbažos, … ir svarīgi, kad arī citiem iespējas likt savu novēroto…

   • lightning (Līvāni) Says:

    Tad sanāk, ka yess interesē tikai prognozes un komentāri, laika vērojumi ir metami prom?! Ja tā, tad labāk vari lūrēt modeļos un neko neapspriest!!!

 10. Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

  Rīgas Siltuma meteostacija šobrīd jau 12,6 grādus rāda!
  Rīgā ir jauns 15. novembra siltuma rekords!!!

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Jautājums, vai šie rādījumi tiks uzskatīti par oficiāliem? (ko akceptē meteo.lv …). Šis gan izraisa smieklus, kaut kāds salīdzinājums ar padlaikiem, kad bija “viens oficiāls viedoklis”= kam sekoja visi pārējie viedokļi. Te cita- ne meteo, bet filozofiska problēma – meteo.lv neņem vērā arī citus novērojumus, ko reizēm iečeko pārējie Latvijas iedzīvotāji.

   • Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

    Diemžēl, tā tas ir. Varbūt kāds zinošs cilvēks var apskaidrot, vai tiktiešām Rīgas Siltuma meteostacija NEATBILST visām meteoroloģisko staciju prasībām, lai tās datus varētu uzskatīt par oficiāliem?

   • Raitis_Sametis/Zante Says:

    Tas jautājums jāuzdod tiem pašiem meteo.lv … 😉 Es varētu pieļaut, ka tai organizācijai ir svarīgs “mundiera gods”, ka jūtas paši (un no valsts budžeta atbalstītie…) “lieli”, ka šiem vēl būtu tur jārēķinās ar kādiem “mērījumiem” un vērojumiem no malas.

 11. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Jā,pa šo laiku ir tā sarasts ar visiem Jums…

 12. Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

  Interesanti, ka Rīgas meteostacijā PĒDĒJO reizi negatīva temperatūra tika fiksēta 8. aprīlī pulksten 3:00, -0.3 grādi. Kopš tā laika Rīgā “mīnus” grādi oficiāli NAV reģistrēti…

  • b Says:

   22. oktobrī bija -0,2 – meteo.lv

   • Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

    22. oktobrī pulksten 3:00 Meteo.lv stacija Rīgā uzrāda +0… Kaut kā neatradu negatīvu temperatūru 22. oktobrī Rīgā 🙂

   • b Says:

    Tur uzrāda termiņa temperatūru, ja grib zināt, kāda ir starp termiņiem, jāizvēlas datus skatīties tabulā un ar peles kursoru jāuziet uz temperatūras cipariņa, tad izlēks mazs lodziņš, kur būs starptermiņa min un max.

 13. Aigars (Brocēni) Says:

  Nu īstenībā ļoti ļoti žēl!!! Jau ilgu laiku katru rītu šī bija pirmā lapa, kuru atvēru. Nespēju noticēt, ka šo interesanto komentāru vairs nebūs…… Tā vienmēr, ja ir kaut kas ļoti labs, tas ātri beidzas. Ceru, ka jaunā lapa būs arī laba!!!

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Man jau arī tas pats- katru rīktu, kā pirmo atveru šo lapu! Tas viss kaifs (vismaz priekš manis) ir: ka es lasu ne tik daudz galveno ziņu- bet gan komentārus, kas visas dienas garumā aizvien rodas…:)

   • lightning (Līvāni) Says:

    Un man tas pats!!! Grūti noticēt, ka šis lieliskais radījums beigs pastāvēt. Tik daudz interesantu komentāru, laika novērojumu no visām Latvijas malām! Ceru, ka būs vismaz labs cits variants! 🙂

 14. Aigars (Brocēni) Says:

  Nu jā, bet bez labas galvenās ziņas komentāri sāk izsīkt.

 15. Migla Says:

  Paldies Maiklam par šo lapu! Es ļoti augstu vērtēju viņa prognozes un procesu skaidrojumus. Nebiju no lielajiem rakstītājiem, bet no lasītājiem gan. Šo to interesantu varēja atrast arī komentāros, kaut arī viens otrs “ganās” pa to kā pa savu kabatu, brīžam pat nevar saprast, kurš ir lapas turētājs, kurš viesis. Ļoti ceru, ka Maikls nepazudīs pavisam, un ja izveidosies kaut kas alternatīvs, Maikls tur sūtīs arī savus komentārus.

 16. Raitis_Sametis/Zante Says:

  (daļējs offtopiks) Vērojot te šodien notiekošo – mana ģenerālā atbilde būs sekojoša… Ja vienā saitē kādas aktivitātes izbeidzas (normāla parādība), tad kādā citā saitē varam aktivitātes uzsākt… Man šajā sakarībā ir pat vairākas domas.
  * Protams, viss nepārtraukti mainās – ikvienam cilvēkam var būt gan objektīvi, gan subjektīvi cēloņi saistībā ar to, ka aktivitātes gan sākas, gan arī noslēdzas (?- nez kā šajā reizē). Ļoti žēl, ja Jānim dzīvē fatāli izmainās kādi apstākļi…
  * Runājot par sevīm…. Ja notiek vismelnākais variants, un “Maikla blogs” vairs neizrāda nekādas dzīvības pazīmes. TAD man nav īpašas problēmas uzorganizēt kādu vietni: tad varu uzrakstīt nedēļas prognozi, dienas prognozi (abos gadījumos- arī papildināt). BET man ir svarīgi, ka ienāktos komenti, kuros redzami dienas vērojumi no dažādām Latvijas malām. Šajā gadījumā – gan pagaidīšu kādu nedēļu, ko Jānis pats vēl varbūt mums pavēstīs. Kā arī labprāt sagaidīšu no “Pierīgas” jeb “meteolapas” veidotāja – kādu konkrētāku ziņu, kā šī lapa attīstīsies. Pie tā paša varētu pārdomu rakstus, kā arī konkrētus vēstījumus par atsevišķām dabas parādībām. -> Protams, vismaz perioda iesākumā es tik kvalitatīvas prognozes (kā “Maikls” vai Toms Bricis) neuzrakstīšu, bet … kā jau katru lietu… varam uztrenēties;) -> otrkārt, drusku vairāk man tas laika prasīs. Ja patreiz- kad savā blogā atjaunoju ikdienas datu bāzi, tas man prasa kādas 20min dienā. Tagad varbūt stundu – pusotru, jāpārskrien visi meteo modeļi, plusā vēl prātā jāapvāra iegūtā info… Bet tā nav nepaveicama lieta. Tā jau esmu ikdien nepārtrauktā onlainā (protams, ir dienas, kad esmu izbraucis, vai – kā jau laukos gadās – trakie laika apstākļi reizēm norauj elektrību, 2005. gada orkāna “Ervīns” laikā – pat uz 23 dienām, parasti jau pus- vai 1 dienu)…
  * Varētu pacīnīties, ka tai vai citai lapai – vēl vairāk konsekventos laika novērotājus piesaistīt. Es apmēram domāju- tādi, kas šo hobiju normālā līmenī Latvijā nodarbojas kādi 100 cilvēki. Domājot ar to, ka novēroto pieraksta burtnīcās vismaz. Dažus novērojumus pieraksta daudz vairāk cilvēki– pat “pie manis” divi samērā tuvi kaimiņi… viens uz šķūņa durvīm atzīmē: kurā dienā katru gadu atlido stārķis, otrs uz kalendāra lapām pie datumiem atzīmē rītā temperatūru. Bet no tiem, tad cik ir tādi, kas ar internetu draudzējas. Parasti novērotāji ir vecāka gājuma cilvēki, kuriem internets nav pat uz “jūs”… Ir otra grupa cilvēki, par kuriem var pacīnīties. Iespējams, daži tieši interneta aktivitāšu gadījumā var sākt novērot laiku…. un padalīties arī ar novērojumiem. Patreiz “Maikla blogā” ir kādi 15 aktīvi cilvēki, bet kādus 20 vēl varētu piepulcināt… Bet tas ir darbs no organizatora puses… Taču rezultāts ir: vārās diskusijas, kur rodas jaunas domas un patiesības.

  Vai ne?

  • lightning (Līvāni) Says:

   Tieši tā, diskusijās rodas jaunas idejas un patiesības. Es labprāt varētu turpināt savus novērojumus atspoguļot netā; starp citu,es jau dažus gadus pierakstu katras dienas laikapstākus savā dienasgrāmatā (agrāk atzīmēju vien īpašus gadījumus). Esmu vienkāršs laika vērotājs,cik nu man pilsētā to vērot ļauts, taču īpaši pēdējos gados jūtu,ka meteoroloģija kļuvusi par manu hobiju, kaut gan interese par dabu, laikapstākļiem u.c. man vairāk vai mazāk bijusi jau kopš skolas laikiem.
   Tā kā es labprāt piedalītos šādos projektos, kur rodas jaunas domas un patiesības! 🙂

 17. Saksija Says:

  Rīgā ir reģistrēts siltuma rekords! 14os pilsētā 12,3 grādi, lidostā 12,5 grādi. 🙂

 18. Zheell Says:

  jaa es arii tikkai te skatiijos laika zinas!

 19. MRX Says:

  Man mājās interneta eksploreris ar šo lapu vienmēr atveras… :/

 20. Saksija Says:

  Jāni (Maikl 🙂 ), paldies Tev par to, ka Tu izveidoji šo lapu un veltīji savu laiku, lai informētu mūs visus par laika apstākļiem Latvijā !!! Lai Tev veicas turpmākajās gaitās !!! 🙂

 21. Raitis_Sametis/Zante Says:

  (daļējs offtopiks 2) Šodien – atbildes otrā daļa…

  Par laika ziņām… un ne tikai!

  Tātad: ja es, sacīsim, esmu profesionāls plīts durtiņu nostiprinātājs un mani interesē profesionālas ziņas šajā sakarībā (plīts durtiņu eņģu aizmugurējo stiprinājumu jaunākie risinājumi, un priekšējo rokturu jaunākie dizaini…), tad no laika ziņu viedokļa (kas tad būtu manis neinteresējošā sfēra) “Maikla blogam” līdzīga ineta vietne nav vajadzīga. Primitīvajās versijās – no “lietains/sauss/auksts/silts/karsts/puteņains…” viedokļa šīs ziņas ir visur – caur visiem medijiem nonāk mūsu ausīs kā vesels lēvenis.

  “Maikla vietne” vai kas tamlīdzīgs vajadzīgs tad – ja par meteo lietām sākam interesēties “virs vidējā”. Šādi interesenti mūsu vidū ir salīdzinoši reti. Jau iepriekš minēju, pieņemu, mūsu Latvijā ir līdz 100 šādi vērotāji, kas konsekventi šo hobiju attīsta līdz nopietnam līmenim. Reizē arī viņu mazākā daļa draudzējas ar 21.gadsimta izgudrojumu- internetu, caur kuru šos vērojumus prezentē. Ir vēl viena daļa: kuri šodien varbūt nezina, taču kaut kāda impulsa dēļ var aizsākt šo nodarbību. Tiem tad arī šāda vietne ir absolūti domāta.

  Runājot par turpmāko… ja “Maikla lapa” taisās aizvērties (taču nē- tw, šķiet, darbosies), tad zem “meteolapas” jādibina sava veida sociālais tīkls (forums- vienkāršākā versijā), kur varētu būt sadaļas: 1) “ikdiena” – pamatā dienas prognoze, ko varētu papildināt, bet laika vērotāji ziņotu par apstākļiem no vietām; 2) “nedēļas prognozes”, zem attiecīgās galviņas – varētu spriedelēt par lielākiem laika periodiem (ilgtermiņa prognozes un notikumi, gadalaiku apskati); 3) atsevišķas laika parādības – vētras, spēcīgi negaisi, ilgstoši sausumi, plūdi… 3) spiedumi par Latvijas klimatu (saites uz pētījumiem, tiešie novērojumi – ilgā periodā); 4) dažādu pasaules saišu apspriešana; 5) visas pārējās lietas…

  Šādam forumam vajadzīgs līderis, kurš velta pietiekami daudz laika. Labāk: ja ir vairāki līderi/moderatori, kas vajadzības gadījumā varētu viens otru aizvietot.

  Tur jau tā lieta – ka, šķiet, i-telpā, nevaru atrast kādus pētījumus par Latvijas klimatu. Un arī laika zinātāju “varka” varētu turpināties!!! Mani tas ļoti interesētu!

  Vai ne?

  • Māris (10km R no Saldus) Says:

   Arī es kādu laiku (apm.10 gadus) veidoju, pat pierakstus. T* saulei lecot, max.dienā, max vai min. vakarā, naktī.
   u.t.t.
   Termometri, tostarp arī ļoti ticams digitālais, ir gandrīz pie katras stenderes.
   bet tā kā laikam ritot brīva laika paliek nez kāpēc ar vien mazāk, tad pierakstus faktiski vairs neveidoju.

   Šī lapa patiesi bija vērtīga, kurā ļoti bieži parlasīju komentārus, atradu daudz vērtīgu linku. Paldies visiem!
   Tomēr ceru, ka šī “laika vērotāju kopiena” neizirs, un būs kāds kurš “pārņems stafetes kociņu”. 🙂
   Paldies Jānim (maiklam)!

 22. kurzemniece Says:

  Maikl! Jūs variet nosaukt apmēram adresi,kurā var sekot jūsu prognozēm?

 23. Juris Jumprava Says:

  Nja, mana ‘lapsiņa’ ar vērās ar šo lapu…
  Tviterī, nu tā, ‘sausi’

 24. gubumakonis Says:

  Protams,paldies Jānim ari no manis par šo lapu, kurai citigi sekoju no ta brīza,kopš to nejauši atradu,ari es katru dienu iespeju robežās te ieskatijos un sekoju līdzi,zel, ja tas viss ta ari beigsies,bet tomer ceru uz kadu turpinājumu,ja ne šeit,tad citur,kas zin,varbut viss ari viss notiks… Savu iespēju robezas varu un velos ari piedalities….
  Ar twitteri vien skiet ir pa maz,parak īsi un lakoniski,pietrukst garāku diskusiju,rakstu par klimatu un interesantiem meteonotikumiem,laika prognožu un protams komentaru.
  Ja,ari es vienmer ar interesi katru dienu lasiju Jusu komentarus,lai kadi tie nebutu un tie man patika un vienmēr intereseja 🙂
  Kopuma daudz kas ir pateikts Raita garaja komentarā/priekšlikuma kas ir viela pardomām par turkmako…
  Sekošu līdz notikumu attistibai.

 25. mārtiņš (jugla) Says:

  šo blogu, šķiet, lasu jau vairāk par diviem gadiem – pārlapojot arhīvus, tas varētu būt gandrīz ar tā dzimšanu. Nekad neesmu bijis aktīvs komentētājs, drīzāk īgņa, kas varbūt pat dažbrīd bojājis garastāvokli citiem (piedodiet)… par spīti tam, protams, pievienojos ar pateicību maiklam par padarīto, bet tik pat svarīgi – gribēju pateikt paldies arī šīs vietnes publikai, kas ir, manuprāt, viena no visinteliģentākajām visā Latvijas interneta dīķī. Visa kopa man ir iemācījusi tik daudz, ka to vispār izvērtēt vai nosvērt nav iespējams. Vēlreiz paldies. Visiem!

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Tieši tā,šinī blogā nebija nekā no tā,ko var lasīt citur…Ja kādreiz arī spalvas tika paplucinātas,tad tas bija uz īsu laiku,jo arī šeit,dažreiz,iemaldījās kāds,kuram nemaz neinteresēja,kāds būs laiks.Žēl,ļoti žēl,bet,ko padarīsi,dzīve iet uz priekšu…Arī es ,šodien,Maiklam saku milzīgu PALDIES!Portāls bija vienreizējs,bet,viss jau kādreiz beidzas,arī labais…Ar nepacietību gaidīšu ,kad atvērsies atkal kāda meteolapa,kur mēs,vecie Dabas mīļi,varēsim satikties.Veiksmi Maiklam!

  • Māris/Sigulda Says:

   Pievienojos viedoklim, es gan švaks vērotājs un slinks rakstītājs, bet čakls ikdienas lasītājs, esmu daudz iemācijies šeit.
   Kaut kāda bēru noskaņa, visi raksta nekrologus…

 26. latvju austrietis Says:

  Nu jā visam savs sākums un gals. No manas puses liela paldies Jānim (Maiklam) par objektīvo skatījumu uz laika pronozēm, kaut biju šo pusgadu (arī šobrid) ārpus Latvju zemes, šis blogs man deva virtuāli sekot līdzi meteo notikumiem manā dzimtenē, un protams, kā arī Liepājā 🙂

  ļoti žel, ka šis izglitojošais blogs beidz savas aktivitātes, bija interesanti lasīt citu komentārus, īpaši Raita , un Maijas ierakstus, das ist schoon 🙂

  Sekosim līdzi notikumiem un velreizs Maikl paldies 🙂

  Es labprāt varu padalīties ar saviem vērojumiem Mammas DaBas līdz ko būšu atpakaļ LV 🙂

 27. Dzīles 5 km uz DR no Saldus Says:

  The show must go on! Ir jāturpina! Paldies Maiklam/Jānim.

 28. dAvi Says:

  Cik zinu, šī ir otrā lapa ar, kuru biju sasaistē ar Jāni/Maiklu. Atceros vecās, labās meteoziņas 🙂

 29. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  RIX šodien gaiss iesila līdz +12,6 °C un iepriekš tik augstā gaisa temperatūra Rīgā novembrī bija 1999. gada 1. novembrī, kad bija +12,8 °C.

  Jāatzīmē, ka +12,6 °C ir arī novembra otrās dekādes visu laiku augstākā gaisa temperatūra, kāda jebkad reģistrēta Rīgā. Iepriekš otrās dekādes augstākā gaisa temperatūra bija +12,5 °C un tika sasniegta 1977. gada 12. novembrī.

 30. lightning (Līvāni) Says:

  Es šodien arī biju un joprojām esmu Rīgā, nemaz nezinu, cik precīzi bija un ir manā pusē. Vien pa telefonu noskaidroju, ka esot bijis patīkami silts un pārsvarā saulains, kā arī ļoti silts. Rīgā 3 neatkarīgās vietās (pie VEFa, Ķekavā un auto) novēroju +12*C. Varbūt kur bija arī vairāk, vienīgi iespaidu nedaudz bojāja vējš, kas šo siltumu atklātās vietās padarīja par diezgan formālu… Bet jebkurā gadījumā forši šāds siltums šādos datumos! Rekordi krituši! 🙂

 31. ootoo Says:

  Maikls, kapēc pieņēmi tādu lēmumu? Pārlapojot komentārus, liekas nemanīju iemeslu..
  Lai arī neesmu bijis aktīvs komentētājs, uzturējos šeit jau kādu gadu un katru rītu, pirms došanās uz darbu ielūkojos te..
  žēl. Bet, cerams, meteolapa.lv arī būs tik pat labs un vēl labāks portāls! 😉

 32. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +4 un aukstā fronte augsto cc+cs mākoņu veidā “no manis” aiziet uz DA pusi… * Beidzot Jānis izvējoja minējumus par drastisko pārmaiņu… kā jau netieši zināju – tad Jānis ir beidzot profesionālis (ar savām meteo zināšanām pelna naudu). Man prieks, ka šim demaršam nav pamatā kādas fatālas lietas (tur veselības problēmas, vai traka šķiršanās no dzīves draudzenes… ). Bet es zinu (tai pašā BNS agrākos laikos nedaudz pastrādājis par mūzikas korepondentu) arīdzan – darba līgumā mediju darbiniekiem ir viens punkts “viss saražotais materiāls, publikācijas pieder darba devējam”! Un, iespējams, priekšnieki arī šajā gadījumā ir pateikuši – nedriķelēties nekur “pa kreisi” par meteo tēmu (šajā blogā)…

  • gubumakonis Says:

   Nu labi,ka ta 🙂 Lai Janim veicās darbos.

   Pamegināju iekļut/palasit BNS ziņas,ieiet laika zinu sadaļā-diemžel parastiem apmekletajiem pieeja visur liegta-laikam tas viss ir maksas pakalpojums-jaregistrejas un javienojas par samaksu un tt,tas nozime,ka daudziem no mums tiešas zinas nebus pieejamas-labaka gadijumā jalasa bus pārpulicejumi citos ziņu portalos… tad jau redzēs.
   Šodien Rigā pa ilgiem laikiem zilas debesis un spoža saule,dzaži mākoni ari klīst,bet temperatura nokritās līdz +4+5 no rīta. Priecē ziņa,ka mēneša beigas ziema gaidāma.

 33. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Paldies, Maikl! Arī man diena parasti sākās ar šo lapu. Bet, ko darīt, Raitis, šķiet visprecīzāk, minēja iemeslus Jūsu darbības piebremzēšanai. Lai tā arī paliek, nevis mūsu liekvārdība. No savas puses – labprāt joprojām, ja būs iespējams kaut kur to veikt, pievienošu savus novērojumus par Baltezera meteo un hidroloģiskajiem apstākļiem, kā nekā Rīgai vistuvākais, bet ārpus tās NOst nostūris. Neatsacīšos arī no GS un Saules tēmām veltītām diskusijām, tās mani interesē joprojām. Pats neesmu IT speciālists, bet tikai pašvaks lietotājs. Bet kādam gudrākam tomēr vajadzētu šo lietu uzņemties un “rakt tālāk”. Cik saprotu,šis tas jau ar entuziastu spēkiem ir sācies.

 34. gubumakonis Says:

  http://meiravietis.typepad.com/mans/2010/11/vai-klimata-mai%C5%86as.html
  Interesants raksts par iespējamam klimata izmaiņam/gadalaiku nobīdem…

 35. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Tanī lapā ir teikts,ka 5 dienas var skatīties un vērot laika ziņas,tāda kā iepazīšanās.Tikai mums,mirstīgajiem ,tas nav domāts,cik noprotu,tikai kompānijām.Mani,kā mājsaimnieci,neviens tur negaida,arī par naudu nē.Tādas tās lietiņas.Tā kā,taisiet vien augšā jaunu lapu,lai zinām,kas notiek Pasaulē un pie mums!

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   1) cik zinu… gan leta, gan BNS privātām personām (t.i. bez tiesībām izplatīt tālāk) atsevišķas nodaļas ziņu saņemšanu dod par ls 30 mēnesī; 2) pamazām konkretizējos uz savu rīcību – apmēram līdz šās nedēļas izskaņai vērošu, ko “pierīga” darīs ar “Meteolapu” (joprojām gaidu no tās organizatora – kādu konkrētāku ziņu par iespējamo attīstību…).

   • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

    Vai Dieviņ,tad nu gan nē…Tādas naudiņas…

   • gubumakonis Says:

    Njā,tas gan par traku dārgi prasīts…
    Bet domāju ,ka pieeju ziņam gan vini ļauj visiem,kas par to maksā,ari privatpersonam,jautajums tikai kuras privatpersonas varēs to finansiali atļauties…

    Ši vieta /lapa taču vel var pastavet-ja turpinas eksistet Twitera josla,kāds pa reizei te ievietos kadu rakstu,verojumus-vietu komentaru un diskusiju uzturešanai…tad jau redzes,kas bus,pagaidam ari man nav skaidribas…

   • Raitis_Sametis/Zante Says:

    Neskumstam- Jānis ir dzīvs un meteofrontē nekas nav beidzies!

   • lightning (Līvāni) Says:

    Jā, nu 30 Ls mēnesī ir daudz par traku…

 36. hot Says:

  Sen nebija te ielūkošanās no sevis, bet tieši īstajā brīdī!
  Labi, ka beidz eksistēt tavs blogs – netaisnībai (kuru daudzi neapzinās, nezina vai vienkārši negrib zināt) agrāk vai vēlāk jāizzūd.. Un notikt tas var jebkādā veidā – ar vai bez tavas gribas.

 37. viesulis Says:

  paskatities GFS prognozē salu līdz 20-25 vai pat līdz -30 uz novembra beigās 😀 arī GFS nedarbojas 😦

 38. Purva Vecis Says:

  Biju gaidijis zinamu laika posmu.Man bija patikami satikties ar draudzigiem cilvekiem.Neattistishu nevienu temu,tomer sekosu.Paslaik notiek,nevelama veida draudzigu(iespejams ietekmigu cilveku apkoposana)Nezinu kadi nosacijumi ir piedavati portala uzturetajam,tomer butu jauki ja izdotos nosegt serveru izmaksas un palidzet Maiklam.

 39. lightning (Līvāni) Says:

  Es pats beidzot esmu atgriezies savā pilsētā. 🙂
  Laiks gan mainījies, siltums prom, bet ko citu no novembra vidus var gaidīt? Rīgā dienā vēl ap +8*C bija, pēcpusdienā, šķiet, kritās, pie manis tagad ap +5*C. Bet rīt jau visur ziņo slapju sniegu nu +2…+3 – jā, rudenī laiks ātri mainās…

 40. zix Says:

  Es arī nebiju no aktīvākajiem komentētājiem, bet gandrīz divus gadus faktiski katru dienu ielūkojos šajā lapā. Žēl, ka tas ir beidzies, bet kaut kā beigas ir arī cita sākums. Paldies tev, Mailk.

 41. hot Says:

  Neiešu jau tik zemu krist, kā, piemēram, tas no Līvāniem ar savu apsaukāšanos.
  Taču, lai arī apmēram, man zināms patiesais Jāņa iegansts , kādēļ viņš veidoja šo blogu un vispār situācija kopumā, tomēr nebūšu lepns, un arī no sevis pateicos par to informāciju, ko ieguvu un varbūt bez šī bloga nebūtu ieguvis, piemeram, par modeļu prognozēm. Bet kopumā situāciju tas nemaina – šim blogam tiešām būtu labāk beigties – drīzāk pat tad tu iegūsi lielāku cieņu.
  Visu gaišu.

  • lightning (Līvāni) Says:

   Ak tad šitādi vārdi no daudzvārža (slapjums, aukstums, hot utt… 😀 ) mutes (vai datora) jau nāk… 😀 Es esot iesācis apsaukāšanos… 😀
   Vienīgais, kas šajā blogā kaut ko negatīvu ienesa (tostarp apsaukāšanos!), bija tieši šis minētais tips, kas apvainojies un nikns uz visu pasauli. Iemesli man nav zināmi, bet tie man arī neinteresē. Tādā negatīvās enerģijas gūzmā negribētu dzīvot, un tik zemu krist netaisos. Tāpēc domā vien tālāk ko gribi un runā ko gribi, bet man pietiek. Punkts.
   P.S. Es atvainojos visiem pārējiem labajiem cilvēkiem, ka dažreiz šim tipam sniedzu asas atbildes “ne pa tēmu”, bet, ja mani tieši aizvaino, grūti noturēties, lai arī pats pēc dabas esmu mierīgs un tolerants, BET – ja tīģeri rausta aiz ūsām, to paciest nevar!!! 😀

  • Purva Vecis Says:

   Ludzu paskaidro savu viedokli.

 42. ggg Says:

  Katru dienu ielūkojos šajā lapā un komentāros! Maikla prognozes bija, ir un būs precīzākās kādas vien ir iespējamas! Paldies!!!

 43. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://meteolv.wordpress.com/
  ———————————
  Cui WAR! ES nečīkstu, bet – rīkojos. It kā teicu, ka gaidīšu līdz nedēļas beigām, bet nē… apnika. Jārīkojas! Ir arī protams, arī manējais blogs/kur joprojām apkopošu personiskos vērojumus – bet jaunajā saitē metu iekšā ikdienas prognozes un komentārus. Iesākums, bet centīšos šajā vietā – aizpildīt ikdienas robus meteo frontē. Un pamazām uzprišināt arī jauno blogu, yehee…

 44. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pārvāksimies visi uz Raita lapu,tāpat jau Maikls neļaus mums te ilgi tusēties…Varbūt jaunajā lapā,sagaidīsim arī kādu Maikla komentāru?

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   ES arī labrāt Jāni ar komentiem tur sagaidītu:) Labrīt, jādomā- man kādu laiku Liktenis ļaus veikt darbu… ja man laika novērošana nav apnikusi jau 34,5 gadus, tad droši vien turpmākos 20 – arī neapniks… 😉 Laba jāpilnveido, un vienmēr varu uzlabot… cerams, laiks pietiks.

  • meteolv Says:

   + “Maikla twiitera” rādījumus piedabūju arī jaunajā vietnē:)

  • Pierīga Says:

   Mjā, kad es vēlējos tviteri ievietot meteolapā, tad saņēmu atteikumu… bet nu katrs jau izmanto kā grib.
   Priecīgus visiem svētkus!

   • meteolv Says:

    Bet “Pierīga” varētu pavēstīt, ko labu darīs meteolapā! Šādu informāciju es gaidu 😉

   • meteolv Says:

    (Un alternatīvs priekšlikums) Jaunveidojamā meteolapā – varētu uztaisīt saiti uz manis jaunveidoto vietni, es savukārt – uz Meteolapu (kur varētu attīstīties attēlu ielikšanas vietnes, varētu parādīties raksti par klimatu ilgstošākā periodā- tostarp arī dažu autoru (“Maikla”, “Lietusvīra”…) oriģinālie sacerējumi! un laika vērotāji finālā vienādi apmeklēs visas vietnes! 😉

  • Purva Vecis Says:

   Ja nobruks Maikla lapa varesi pirkt zinas nobns

 45. Migla Says:

  Ļoti ceru, ka Maikls kaut vai sporta pēc pa laikam ieskatīsies jaunajā laika vērotāju lapā un “iemetīs” kādu atziņu, kaut vai ar citu segvārdu – vienalga vai viņš būs Maikls, Miks vai Grieta – viņa analītisko stilu gan jau mēs atpazīsim. Neticu, ka cilvēks, kas tik ilgi mūs izglītojis un audzinājis, var tā visu uzreiz pamest, ar labā nozīmē “trakajiem”, tā parasti nenotiek.

 46. meteolv Says:

  Vispār – padalos par savas darbības motīviem…

  (offtopiks – turpinājums vakardienas memuāriem, un lai arī kāda skaidrība apkārtējiem)

  Tātad…
  * Mans primārais mērķis – patreiz – vietējā “meteofrontē”, hehe, savākt kādu pulciņu vai labu pulku konsekventu laika vērotāju. Nešaubos: tādi ir! Tiesa, katrs dzīvojas atsevišķā “viensētā”, un ne tuvu ne katrs draudzējas ar IT sasniegumiem/internetu- kur prezentējas ar saviem redzējumiem. Saprotams: šāda nodarbe, kas pirmajā piegājienā šķietas viegli (neprasa “lāpstas cilāšanu” vai “baļķu krāmēšanu”, ir tikai it kā nedaudz ikdienā laika jāvelta) – tomēr ir neviegla, vajadzīga pašdisciplīna, konsekvence, jo… rezultāts parādās tikai (pats ātrākais) trešā novērojumu gada izskaņā. Ja ar rezultātiem domājam: gudrību meteo lietās un dabas ieviedēšanā. Ne katram pa spēkam šādu pašdiciplīnu ievērot: vien aiz sava rakstura kaprīzēm…

  * Nu jā… Latvijā nav tādas izteiktas “čupošanās” tradīcijas laika vērotāju lokā. Es pirms gadiem trim dzirdēju – kaut kur Ziemeļvidzemē daži laika vērotāji (ar savām burtnīcām un aprakstītām lapām) esot gan kopā sanākuši. Taču neesmu nekur inetā uzracis info, un pat caur draugiem.lv esmu sazinājies ar dažiem “aktīvistiem”: taču atbildi neesmu saņēmis/ ja kāds no jums ko vairāk zina par šo aktivitāti – padodiet man ziņu (jau iepriekš pateicos!). Tātad: tā nelielā aizsākusies tradīcija ir izsīkusi…. Šis robs jāaizpilda, tagad jau virtuālā veidā (24 stundas dienā un 7 dienas nedēļā). Saku: mans mērķis ir apzināt tos, kuriem šīs hobijs ir “virs vidējā”. Ar tālāku mērķi – caur domu apmaiņu vairāk apzināt Latvijā esošos laika apstākļus un arī klimatu. Ideālā versijā, ka “barā” būtu – kādi 30 aktīvi šai ziņā cilvēki, kas vienmērīgi “noklāj” visu Latviju. Un ir bruņoti ar foto+video tehniku! Līdz tam jānonāk… Mans mērķis – NAV lielīties ar ikdienas prognozēm, visi līdzpilsoņi tās biezā slānī iedabū galvās no visiem medijiem (pie šīs tēmas vēl tālāk pieskaršos šai rakstā), bet man pašam šīs ziņas pat nav vajadzīgas – pats priekš sevis saitēs (kas šodien pieejamas biezā slānī) šos meteo-nākotnes viedējumus apskatos…

  * Ideju šādai lietai man izprovocēja sasauksme LRadio2 – katru dienu plkst. 14:45, kur raidījuma vadītājs (attiecīgais tai dienā) aicina visus zvanīt un vēstīt par patreizējiem laika apstākļiem savā apkārtnē. Un tur ir daži “štata zvanītāji”, kas šo veic gandrīz katru dienu, kamēr lielā pusē – ir gadījuma cilvēki… Bet tur ir trūkums: uzzinām laika apstākļus Latvijā tikai agrā pēcpusdienā un ne vairāk… , protams, raidījuma vadītājs arī ko vairāk tais minūtēs vairāk pavēsta par notikumiem meteo frontē. Bet ar to ir nepietiekami, lai izveidotos kāda nopietna laika vērotāju kustība. …

  * Nu tātad… jāpaviedē par dažiem nākotnes scenārijiem “meteo-frontē” te Latvijā…
  -> Ko es gribu! “Pierīga” (atsķirībā no masīvās “noraudāšanās”) pavēstījis ka DARĪS un “prišinās” Meteolapu. Gribētos – ka šo lapu uzveidos kā nopietnu saiti ar rakstiem par Latvijas meteolietām un fotogrāfiju/video vietni! Es vairāk nodarbošos ar “ikdienas galu” (kas man patīk). Jau ne reizi sacīju: ka gaidu vēstījumu šajā virzienā par plāniem. Un ir klusa vēlme – ka jaunveidojamā Meteolapā būtu norāde uz manis veidoto ikdienas blogu! Protams: būšu priecīgs par alternatīviem priekšliukumiem, caur kuriem arīdzan laika vērošanu pacelsim augstākos līmeņos. 🙂
  -> Piecietīšu! Ja manas vēlmes tiks ignorētas, un dažs aktīvists “izliksies mani neredzams”. Nav liela problēma – ap sevi pulcināšu “savējos” un lapu turpināšu attīstīt!
  -> Varbūt kāda replika par “Maikla” tw kontu (kura vēstījumi karājas arī manis jaunveidojamā blogā)… Ja Jānis man pados ziņu – ka attiecīgais Tw konts ir jāizņem no manas lapas: tad nav problēma to izdarīt. Jā – un tad es pats savu tw tur ielikšu vietā, man nav īpašas problēmas 3-5… reizes dienā ielikt īsus vēstījumus par laika apstākļiem Latvijā/ ko patreiz nedaru- nav vajadzības. (man galu galā ir 2vi tw konti – meteo “meteo_lv” un “sametis” visām pārējām lietām).
  -> Protams, esmu ierēķinājis arī zārkveidīgo – kapsētas variantu. Kad kādiem parādīsies tieksme apzinātā veidā iebraukt “man augumā”. Nu tad man – kā atbildes reakcija – būs AMBĪCIJAS uzprasīties par galveno Laika Ziņu Veci visā Latvijā. Jau komerciālā veidā: t.i. agresīvi nodarboties ar pašmārketingu. Un papildus mērķis – arī visādas “letas”, “bns” utt. nolikt “pie ratiem” arī tad uzpeldēs virspusē. Bet es šādu “melno scenāriju” negribētu…

  => Tātad, nekas nav beidzies! UZ PRIEKŠU!

 47. meteolv Says:

  Vēl es gribu papļāpāt par kādu citu ideju! Jeb par negaisu ķeršanu.

  Dažās valstīs ir brīvprātīgie, bet ambiciozie meteo fani – kuri iesēžas autiņos un dzenas pakaļ negaisiem/tornado/ vētrām… un reizēm pat dodas uz eksotiskām salām (protams, ja ir bezbailīgs raksturs un piemērotas materiālās iespējas), lai satiktos ar tropiskajiem taifūniem. Visspēcīgākā šāda kustība, protams, ir ASV.

  BET: vai mēs Latvijā arī kaut ko tādu nevarētu sarīkot? Es, protams, “pūšu flautu” taču fantazēju – es, “Gubumākonis” un Normunds “Negaiss” iesēžamies autiņā un apmēram jūlija otrajā pusē vai augusta sākumā, kad tie trakākie negaisi Latvijā plosās – uz kādu nedēļu panesamies pa Latvijas ārēm zem melnajiem mākoņiem! Fotografējam, filmējam. Kas tur vajadzīgs – viens 4-piedziņas autiņš (es nemāku gan braukt), pāris teltis, ls 500 visiem izdevumiem un apmēram visiem vienā attiecīgā laikā atvaļinājums uz nedēļu vai 10 dienām.

  Pieminētajā ASV šie trakie vētru ķērāji ir vienojušies ar turienes meteo dienestiem, no kuriem par brīvu uz negaisu ekspedīcijām iedod līdzi profesionālo aparatūru. Apmaiņā pret to- ka iegūtie dati jāatdod meteo dienestiem. Bet pašiem paliek atmiņas, pārdzīvojumi un labas atceres brīži, un ieraksti interneta vietnēs… Interesanti, vai Latvijas Meteodienests tad iedotu šai ekspedīcijā kādu mobilo laika novērošanas staciju!???

  Dritvai kociņ’ – ja mēs šādi būtu noorganizējušies aizvadītajā un negaisainajā 2010. gada vasarā, tad apmēram Madonas pusē visādas meteo evarģēlības (protams, zinu- daudziem iedzīvotājiem ar fatālām sekām…) būtu noķēruši…

  Varbūt ir vērts padomāt?? 😉

  • Aigars (Brocēni) Says:

   Ir gadījies to vienreiz darīt ASV – bet palika bail. Tas bija patiešām baisi, kaut arī nekāda tornado tur nebija….

  • gubumakonis Says:

   Padomat gan ir verts 🙂 Ka jau kaisligs negaisu vērotājs (par mednieku gan sevi nevaru nosaukt kamēr tehniskas iespējas vel neatlauj par tadu klūt-bet esmu iespeju robežas dzinies pakaļ negaisiem ar vilcienu/autobusu (Riga-JŪrmala)un pat troleibusu Rigas teritorijā (tas jau citi stāsti)) tomēr ta isti izverties vel neesmu-esmu vairak tads statisks vērotajs,kas gaida kad negaiss piemekles to vietu,kur atrodos,kas nav tik racionali…
   Ja.ši aizvadita vasara bija laba ,pat ļoti laba negaisu jomā, lidzigi,ka bija 2001-2002 gada vasaras…
   Šeit ir daži šisvasaras ķerieni:
   http://weatherfoto.wordpress.com/stiprs-negaiss-pie-juras-24-07-2010/
   http://weatherfoto.wordpress.com/stipri-negaisi-16-17-augusta2010/
   Ta ka ir verts padomat… auto nav ,ir fotoaparats un velme piedzivot to…
   Nedomāju,ka tepat Latvijas apstakļos ir vajadzigas 5-10 dienas,dāžreiz var pietikt ar 1-2 dienam,kad ir labveliga prognoze un apstakļi un ta pie mums pat ir biežak…

 48. dAvi Says:

  Tad aiziet! Es māku braukt, man patīk filmaparāts no abām pusēm (Ir jau HD fotkamera) un laba izpratne kur neigass dodas un tā veidošanās fāzes!
  yo

 49. Raitis_Sametis/Zante Says:

  WOOW! Tad jau varbūt viss notiks… manis jaunajā vietnē: vēl ne reizi apspriedīsim šo jautājumu, un līdz nākamai vasarai jau arī nekāds tāls laiks nav…

 50. lightning (Līvāni) Says:

  Man atkal nesen radās ideja, ka kādreiz (teiksim, nākamajā vasarā) varētu uztaisīt laika vērotāju “salidojumu”. Tas ļautu mums iepazīties personiski, noteikti palīdzētu radīt jaunas idejas, kā sadarboties utt.
  Bet arī doma par “medībām” man šķiet ļoti pievilcīga, jau labu laiku regulāri skatos pa Discovery ASV tornado ķērājus un brīžiem baigā škrobe pārņem, ka Latvijā nekā tāda nav… Nav jau obligāti jāķer tornado, pietiktu ar “normāliem” negaisiem (Latvija tomēr nav Tornado ieleja! 🙂 ), kas arī daudzreiz pārsteigumus var nest. Bildētājs esmu kopš bērna kājas, tiesa, profa aparatūras manā rīcībā nav, un auto arī nav, bet citādi – viss OK! 🙂
  Lai veicas visiem mums labajās iecerēs, un priecīgus svētkus! 🙂

  • lightning (Līvāni) Says:

   “Baigā škrobe” bija domāta nevis par to, ka tādu tornado nav, bet gan par to, ka tādas cilvēku sadarbības un intereses sadarboties nav!

 51. mārtiņš (jugla) Says:

  idejas interesantas, tikai kur Raitis plāno līst ar pilnpiedziņas auto? Pašam ir auto (tikai priekšpiedziņas), ir foto/video iespējas, viennozīmīgi ir interese un vēlme, bet… man liekas, prātīgāk ir nevis ņemt atvaļinājumu uz dullo lai sēdētu kādā malienā ar telti pļavā, bet vienkārši katram nodoties savās gaitās un tad – ienākot pareizajai prognozei ļoti strauji mobilizēties un doties zibenīgi tālēs zili-melni-pelēkajās. Reāli, no tās pašas Rīgas jebkurš tēvzemes pleķītis ir sasniedzams 3-4 stundās, pat Lietuvas videne, kur izgājušo vasar ar gāja neslikti. galvenais precīzi prognozēt notikumu epicentru un tā virzību. Bez tā čiks vien būs

  • meteolv Says:

   Pilnpiedziņas auto – vismaz ASV vētru kērājiem ir labs palīgs gadījumos, kad jāpiebrauc pie negaisa, bet tur nav austostrādes – bet ir vien tikai mazi lauku celiņi, vai vispār ceļu nav…. 😉

 52. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  “offtopiks” … Rīgā jau kādu laiku skaisti snieg slapjš sniegs. Nu jau būs kādi 2 cm stabili!

 53. meteolv Says:

  Vispār jau es šeit ienākšu regulāri, varbūt Jānis “Maikls” kādu emociju dēļ uzliktajā rakstā – tomēr tur esošās domas par “aiziešanu” paņems atpakaļ. 🙂

 54. Pierīga Says:

  Vēlreiz sveiciens svētkos!
  Kamēr vien šī lapa eksistēs, regulāri ienākšu.
  Vakar tiešām sāka snigt, tad pārgāja bezmaz sasalušā lietū. Nu atkal līst, toties sniegs zālē vēl saglabājas.
  Meteolapa.lv, vēlākais sestdien, (lai nesasolītu par agru, kā jau ir gadījies) būs cits veidols – lieki neko nekomentēšu, kas apmeklēs, tie pamanīs un varēs izteikt viedokli turpat.

 55. lightning (Līvāni) Says:

  Ja grib kaut ko organizēties, tad ir jāplāno kāda tūre, kad atbilst prognozes, kur gaidāmi negaisi, un “jāķer uz dullo”. Latvija nav tikai Rīga, bet “medniekiem” no citām Latvijas daļām savākties dažu stundu laikā pēc pēdējās prognozes ir nereāli. Savukārt, ja ir kopējs kempings/tusiņš/apmešanās vieta, tad pie šādām ziņām visi kopā var startēt un arī paspēt.
  Šaubos, vai “ļoti strauji mobilizēties”, kā piedāvā Mārtiņš no Juglas, būtu iespējams pat pašiem rīdziniekiem… Te ir jāiet pēc teorijas – to be or not to be! Ja nebūs – vismaz būs kopālabi pavadīts laiks, ja izdosies kādu kārtīgu negaisu noķert – vispār super!!!

 56. lightning (Līvāni) Says:

  Pie manis ilgu laiku (prakstiski visu vakaru) gāza lietus, viss pludoja, taču no sniega tikpat kā nekā, vien pievakarē gaisā slapja sniega pārslas palidinājās. Pēc tam apnicīgais lietus, brīžiem pat pamatīgi gāzieni, logos sitās. Vakara gaitā kļūst aizvien siltāks – ja vēl pirms 3 stundām bija knapi +4, tad tagad jau +5,5*C.

 57. Purva Vecis Says:

  +4.9.Apmacies,zvaigznes neredz.

 58. Raywoo/Subate Says:

  Es varu ari pateikt ka nebiju nekads lielais komentetajs, bet lapu apmekleju regulari! Tik tiesham zhel ka lapa beigs pastavet! Lasot prognozes un komentarus, mani meteorologija saka intereset arvien vairak un vairak! Pat tagad apsveru iet macities pec vidusskolas shaja nozare!
  No manis ari Maiklam paldies par sho lapu!

  • atbilde Says:

   Cienītais, Latvijā nav tādas nozares. Šo lietu apgūst normālās valstīs, kurās ir gan teorētiskā meteoroloģija, gan praktiskā.
   Latvijā pat meteozondes nelaiž, tāpēc arī sinoptika ir aizvēsturiskā līmenī. Es gan teiktu, ka meteoroloģija Latvijā regresē, nevis nekad nav bijusi līmenī. Un par šo varam izteikt lielu “PALDIES” “mūžīgajam” atbildīgajam ministram R. Vējonim. Viņa vadītās ministrijas, daudzskaitlī, jo to nosaukumu ik pa laika mainās, ir tik daudz “laba” izdarījušas, ka trūkst vārdu.
   Tā turpināt! Drīz sinoptika aprobežosies ar slapja pirksta pacelšanu gaisā…

  • meteolv Says:

   Labrīt, nedomāju- ka regresē, drīzāk stagnē (un piesauktā personā varbūt pie “vainas” ir tikai pavisam nedaudz…). Valsts šās recesijas ietvaros – var tikai uzturēt, nevis ātri attīstīt šo nozari. Vispār līdz šim visi vadošie LV meteo speci = ir nākuši no Latvijas Universitātes ģeogrāfijas fakultātes/ saprotams- atsevišķa “meteo” katedra tur nav… BET: patiešām- iespēja katram ir kļūt gudrākam (es caur savu saiti cenšos…)…

 59. viesulis Says:

  Es domāju ka viņš ir labākais no visiem citiem 🙂

  • meteolv Says:

   VIŅŠ arī no manas puses = ir persona, kas pelna cieņu (jau šorīt rada sensāciju-> visi mediji vārās ar ziņu “par -25 grādiem” jau pēc nieka nedēļas caur “ziņu no BNS” 🙂 , bet jārīkojas pašam (pašiem)! Un tad jau arī Tevi novērtēs 🙂

 60. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Foreca naktij uz trešdienu sola -2 grādus un “gāzienveida sniegu”!

  http://www.foreca.com/Latvia/Riga?details=20101123

 61. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Sen Rīgā neesmu novērojis tik patstāvīgu temperatūru

  http://www.meteogroup.co.uk/uk/home/weather/world_weather/weather_stations/obsid/26422.html

  • scAvenger Says:

   Tam jābūt gļukam – vairākas dienas turēt 0,1 grāda precizitāti, tur vajag ultratermostatu!

  • scAvenger Says:

   Tfu, pardon – domāju, ka īstā ir pēdējā bilde, nepaskatījos, ka tie ir redzamības kilometri:) Jā, pie tādas mākoņu segas un miglas temperatūra turas gandrīz uz vietas.

 62. meteolv Says:

  Es arī “pie sevis” = redzu uz vietas stāvošu gaisu, dūmi no plīts neiet caur skursteni… (Zante, Kurzemes A daļa), bet sīks laika izvērtējums: http://meteolv.wordpress.com/

 63. gaga Says:

  Maikl, ir iespēja katru mēnesi uztaisīt jaunu tukšo topiku (piem. decembris), lai nekrājās lielās komentāru kaudzes, pie reizes vieglāk būs orientēties kas ir sarakstīts katru mēnesi un vēlāk šādu vai tādu informāciju sameklēt.

  • meteolv Says:

   Vai pa nedēļām: piemēram – “vieta jauniem komentāriem – 48. nedēļa 15.-21.11.10. 🙂 “

  • sarma Says:

   to gaga(blabla)
   Pēc Tevis rakstītā. tā dikti izskatās, ka “Maikls” izmantojis laika vērotājus savtīgiem mērķiem(gūt pārskatu/iemaņas/viedokli…)
   Savukārt Tu šo laiku esi sēdējis un vērojis, kā cērpj aitas, jūties varens, taisnīgs(labais), bet visu to nevienam neminējis(ne mana cūka, ne druva)?!?
   Arī tā – pēc kara visi gudri padomnieki.
   Nu labs ir, citiem ar to sirdsapziņu, BET kā Tev pašam ar pašcieņu – kompleksu nav?
   Ja nespēji šo spēli, mīļā miera labad, sāc citu, citā vietā, pārdomā/atfiltrē un sāc, kas Tev to liedz(ja nu vienīgi oriģinalitāte, tā nav bēda, vienkārši sāc)?

 64. sarma Says:

  to gaga
  Hm, vai Tev “Maikls” dikti ieriebis, vai varbūt Tu vienkārši(netiki tajā robā) žulti karti?!?
  Neviens no variantiem nav tā vērts(it sevišķi ja atklāsies/tiksi apzināts)!!!
  Tu par ‘Maikls”, bet paša sirdsapziņa/ego/vērtējums citu acīs nenoslīdēs gļotaini zemu?
  Ja zaudē, tad ar cieņu – cīnies kā vīrietis(ne lupata netā bla…)

  • gaga Says:

   kas ar tevi??
   pirmo reizi šajā topikā ko tādu lasu!!! un kāds sakars tu ar uzbraukšanu Maiklam?? es vienkārši palūdzu vai ir iespēja uztaisīt tukšu topiku, kur citi censoņas var ierakstīt komentāros savus novērojumus un apspriest tēmas kas notiek un tt.
   izskatās ka te kāds žāli laikam sapīpējies!!
   “Ja zaudē, tad ar cieņu – cīnies kā vīrietis(ne lupata netā bla…)”
   un vēlreiz visu cieņu maiklam par to ko vinjš darīja!!!
   peace

 65. meteolv Says:

  Ja mēs tā sāksim “test” viens otru… tad Jānis vispār šo blogu aizvērs ciet…

 66. madonietis Says:

  Vai ir cerība ka tas aukstums tomēr aizies garām un neatnāks un siltās gaisa masas uzvarēs?

  • meteolv Says:

   Cerības šajā jomā ir stipri minimāli vēl jo mazāk Madonas pusē dzīvojošiem, kur pēc nedēļas prognozējas pat lielāks sals par -20. Ir cerības uz vispārēju pasiltināšanos ap 3.-4. decembri…

 67. lightning (Līvāni) Says:

  Nu aukstums nekur nepaliks, atnāks! 🙂 Bet pagaidām joprojām turpinās pelēcība un lietus… Silts gan, šodien visu dienu nedaudz virs +8*C turas.

 68. Purva Vecis Says:

  Ludzu saglaba so vietu.Izjuks viss muusu barins

 69. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  http://www.meteolapa.lv ir gaisā … jau esmu piereģistrējies. Pirmais iespaids ļoti labs!

 70. j Says:

  gfs un wrf visu jautrību pārcēluši uz ceturtdienu, ECMWF gan vēl turas 🙂

 71. migla Says:

  prognozes mīnusus visu laiku attālina, nu jau no otrdienas tie nobīdīti uz piektdienu, šiet, ka gaidītais sals tik drīz neatnāks

 72. madonietis Says:

  Jā priecē ka sals nobīdās,,,varbu siltais ciklons no D uzveiks aukstumu un atbīdīs atpakal uz Z..vismaz lidz -10 vairak nelaus uzraut,Svarigi tas graudaugiem , lai nav kailsals liels~!

 73. meteolv Says:

  Paldies par norādi arī uz manīm:))

 74. latvju austrietis Says:

  Sveiciens visiem 🙂 Kur var atrast tīmeklī meteolapa.lv saiti uz temperaturas fiksešānu Eiropā ikstundu, kas bija vecājā meteozinas mājas lapā >>>> Sadaļa Temperatūra.

  Lai veicas 🙂 Gaidām aukstumu arī Austrijā 😀

 75. Purva Vecis Says:

  T+5.6.APMACIES.Notirisies vairums,tomer laika zinas ir vajazdigas.Tai vajadzetu but strategiskkai informacijai.

 76. Aigars (Brocēni) Says:

  vēl jau darbojas šāda adrese : http://meteo.times.lv/

 77. Purva Vecis Says:

  Jaunie veidojumi ir haotiski.Vai nav iespeju turpinat,ieliekot Temu un laut komentet.

 78. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Haotisks gan nav pilnīgi nekas!Meteolapa ir ļoti laba!

 79. Purva Vecis Says:

  Vai ir iespejams Jaunvietas komentet neizejot registraciju!

  • Pierīga Says:

   Pie Raita laikam var. Meteolapa.lv diemžēl nē – savādāk saradīsies atkal dublētāji un negatīvi noskaņotie, rakstot viens par otru.

 80. Purva Vecis Says:

  -5.6 .Makoni.Ar lenu tiklu ir gruti ieladet un grozit datu masivus.Rodas problemas piedalities cilvekiem ar mazu Datu parlaides atrumu.Tiek piedavats 3g neinformejot par efektiem.Pilseta dzivojosie nesaprot lauku problemas.Aplukojot Piemeram Delfi,Sistema neinforme par neta problemam. Ar jauno Delfi formatu,man apnika. Neniens mobilais operators neievilks lieku otisko kabeli lai nodrosinatu datu plusmu.

 81. Atis Says:

  Kā ar ledu pār Daugavu Jēkabpils apkārtnē, vai var jau iet pāri?

 82. PURVA VECIS Says:

  Ludzu paskaidrojiet par registraciju.METEOLAPAI.

  • Pierīga Says:

   Kāpēc neviens nesūdzas pa tiešo? Nevainoju ne Jūsu interneta pieslēgumu, ne Jūs pašu, bet nu varējāt meteolapā caur kontaktiem uzrakstīt, kas par problēmu.
   Jūs, reģistrējoties esiet norādījis e-pasta adresi @inboox.lv, kāpēc reģistrācija nav apstiprināta. Reģistrējieties no jauna ar pareizu adresi 🙂

  • Aigars (Brocēni) Says:

   Nu es iereģistrējos. Vajag tikai parolei būt vismaz 8 ralstu zīmēm. E-pasts. Labāk tā nekā lasīt tos nelāgos komentārus.

 83. kurzemniece Says:

  Raženu gadu visiem! Latvijā laikam drīz vien visas meteo ziņas būs par naudu,daudz kas pazūd no lapām,tagad labāk meklēju norvēģus,vēl kādus ārzemniekus,tiem nav žēl,ka mēs pie viņiem par velti uzzinām,ko prognozē mums

 84. kurzemniece Says:

  aizmirsu piebilst-it sevišķi sveicinu mūsu skolotāju Jāni T. !

 85. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Nepiekrītu gan,arī mums ir daudz meteolapu!Par brīvu!

 86. PURVA VECIS Says:

  +2.6.Viegla migla.

 87. PURVA VECIS Says:

  Ieejot METEOLAPA otro reizi paradijas bridinajumi.Ludzu skaidrojumu.Varbut lietoju nepareizu programmaturu.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: