Sniegs, vētra 22. oktobrī

Prognozes, novērojumi par ciklona nestajiem nokrišņiem un vējiem 22. oktobrī. Jāatgādina, ka iepriekšējais ciklons ceturtdien, valsts austrumos vēl piektdienas nakts sākumā arī nesīs nokrišņus un vietām stiprākas ZR vēja brāzmas. Aizejot pirmajam un tuvojoties nākamajam ciklonam, naktī uz piektdienu debesis īslaicīgi skaidrosies, vējš norims, ceļi un ietves apledos. Piektdien jau no rīta nokrišņi, tostarp sniegputenis. Atkarībā no ciklona spēka un virzības varam piedzīvot šīrudens stiprāko vēju, īpaši valsts dienvidu daļā. Ciklona centrs varētu šķērsot Latvijas ziemeļus, stiprākie vēji gaidāmi uz dienvidiem no centra.

21. oktobrī plkst.13:05
HIRLAM modeļi savās prognozēs ciklonu pavirzījuši uz ziemeļiem, attiecīgi arī stiprākie vēji tagad tiek prognozēti vairāk uz ziemeļiem (Kurzemē un Vidzemē), maksimums visā pretvēja piekrastē – R vēja brāzmas līdz 26-30m/s. Bet GFS modelis stiprāko vēju aizvien prognozē piekrastē uz dienvidiem no Liepājas, iekšzemes rajonos – valsts dienvidaustrumu daļā. Stiprākā snigšana un putenis gaidāms no rīta, valsts austrumos – priekšpusdienā.

21. oktobrī plkst.19:15
Beidzot modeļu prognozēs ir ienākusi vienprātība – arī GFS ciklona centru tagad prognozē tālāk uz ziemeļiem, līdz ar to visā Latvijā piektdien gaidāms brāzmains D vējš, kas pāries R vējā, no rīta jūras piekrastē R vēja brāzmas līdz 26-30m/s, vēlāk Vidzemes piekrastē līdz 22-27m/s. Teritorijās tālāk prom no pretvēja piekrastes vējš brāzmās brīžiem pastiprināsies līdz 15-20m/s, arī Rīgā līdz kādiem 19m/s.

22. oktobrī plkst. 13:40
Ciklonam aizejot uz Krieviju, piektdienas vakarā, nakts sākumā brāzmains vējš vēl gaidāms Vidzemē un Latgalē. Īslaicīgs līča efekts vietām Vidzemē var atnest pamatīgāku snigšanu. Sestdien jauns ciklonisks veidojums sasniegs Latviju, tādēļ, sākot no valsts dienvidrietumiem, gaidāmi nokrišņi, pārsvarā lietus, daudzviet ilgstoši nokrišņi. Svētdien kārtējais ciklons tuvosies no rietumiem, svētdien valsts rietumu un centrālajā daļā prognozēts neliels lietus.

100 Atbildes to “Sniegs, vētra 22. oktobrī”

 1. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Nu tad man un manam fotoaparātam būs atkal jāstrādā…

 2. maikls Says:

  LVĢMC Rīgai dod 27m/s, Liepājai 30m/s piektdien.

 3. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Tieši patreiz “pie manis” vējš, kas gan pagaidām nepastiprinās vairāk par 4m/s, strauji pārsviežas no DR uz ZR virzienu- gatavoju video un fotkas no šīs aukstās frontes…

 4. MRX Says:

  Paldies Maiklam! No rīta pamodīšos psiholoģiski gatavs uz darbu doties ar kaut ko citu 🙂

 5. lightning (Līvāni) Says:

  Jā, nu kaut kas interesants gaidāms… 😉 Ne tikai sniegs vai vētra, bet SNIEGAVĒTRA! 😀
  Pagaidām gan manā pusē nekas par to neliecina – dienā bija nomācies, nedaudz laiku pa laikam uzlija sīks lietelis, vējš robežās neliels/mērens, grādi ap +7*C. Pēcpusdienā sāka skaidroties, nedaudz arī saule uzspīdēja, vējš norimis pavisam, debesis dūmakainas (Mēnesim izteikts dārzs apkārt, tā gaisma nespodra) – tas varētu arī liecināt par tuvojošajiem “pigoriem”. Laiks mēdz ātri mainīties!

  • maikls Says:

   Nu nevajag jau pārspīlēt, snigšanas laikā vētra pārsvarā nav gaidāma. No rīta vētra būs jūras piekrastē, bet tur droši vien līs, vēlāk dienas gaitā vētra gaidāma Vidzemes piekrastē. Līvāniem un Jēkabpilij prognozētais maksimālais vēja ātrums samazināts līdz 15-18m/s, gaidāms sniegs un lietus, bet ne daudz nokrišņu.

   • lightning (Līvāni) Says:

    Var jau būt, ka nekas extrēms mūsu pusē tiešām nebūs (15-18 m/s jau tāds nav), bet tās prognozes, kā skatos, šodien ātri mainās, un ej nu sazini, vai nemainīsies vēl… Labāk gatavoties dažādiem iespējamiem scenārijiem. Ja nebūs solītie m/s un puteņi – labi, ja būs – būs gatavs… 🙂 Jebkurā gadījumā izskatās, ka būs nopietnāk nekā nedēļu atpakaļ, 15.10. Tad arī solīja viskautko, bet nekā īsti vismaz šajā pusē nebija. Katrā ziņā piekraste laikam dabūs “pēc pilnas programmas” jebkurā gadījumā… Ilgi vairs nav jāgaida, drīz redzēsim.

 6. Datra (Jugla) Says:

  Maikl, kas varētu būt Rīgā? Tiešam tik traki, kā biedē RD ar haosu satiksmē?

  • maikls Says:

   Kā jau rakstīts – naktī, debesīm skaidrojoties un vējam pierimstot, piesals un ielas arī Rīgā droši vien apledos, tad no rīta gaidāms slapjš sniegs ar brāzmainu vēju. Dienā uzspīdēs saule un citi lieli nokrišņi Rīgai varētu paiet garām, gaisa temperatūra līdz +6..+7.

 7. lietusviirs Says:

  Šoreiz šķiet jāpieļauj arī diezgan ekstrēmi scenāriji. Tas ciklons būs ļoti maziņš. Liela tā daļa ietlpst baltijas jūrā. Udens temperatūras un T(850hPa) starpība var sasniegt pat 15 grādus, kas nozīmē, ka konvekcijai var būt paliela nozīme. Pats ciklons strauji attīstīsies.
  Patreiz es vēl Rīgai pieļauju arī 25 m/s, kā diezgan reālus. Par vairāk vēl pārrargi spriest.

  Bet tu interesanti.

 8. Purva Vecis Says:

  Pirms briza ar berniem priecajamies par pirmajam sniega parslam.Prozektoru gaisma izskatijas jauki.

 9. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/10/21/auksta-fronte-un-sniegs-nakamaja-naktizante-21-10-10/

  Vēlākā pievakarē pēc aukstās frontes, -> lietus nokrišņi pārgāja sniegā. Apmēram ap plkst. 15:00, kad – ejot pāri aukstai frontei – DR vējš pagriežas no ZR virziena, gaisa temperatūra sāka kristies no +6 dienā uz +1 plkst. 21:00. Pievakarē lietus nokrišņi pārgāja sniegā (snigšanas brīdi nepiefiksēju- biju aizņemts), bet ap plkst. 17:30 bija vērojamas ZR brāzmas līdz 10m/s. Bet vakarā ejot no pagasta uz māju, redzu 2cm sniega uz zemes. Augstāk linkā- aukstās frontes iešana pāri, bet tumsai iestājuoties jau arī sniegs uz zemes. Turpat norāde uz video: aukstās frontes kulminācijas brīdis.

 10. Gunars Says:

  http://www.estofex.org/. Tikko šeit parādījās vētras brīdinājums, bet gan Vidzemei.

 11. miglinja Says:

  pie Usmas jau -4,skaidras debesis,bezvējš un viss apledojis-šoferi-uzmanieties!

 12. Aigars (Brocēni) Says:

  Izskatās, ka ciklons vēl padziļinās. Pie Geteborgas spiediens jau 992hPa un tas vēl krīt. Gaidīsim, kas būs, kad pēc dažām stundām tas būs virs Baltijas jūras. Pašlaik Saldus apkārtnē skaidrs un -2C Klusums pirms vētras (?)

 13. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Rīgā pamazām temperatūra slīd zem nulles, un ir iestājies pilnīgs klusums (pirms vētras). Pašlaik LVĢMC Rīgai dod ZR vēju brāzmās 28 m/s. Būs plūdi!

 14. Aigars (Brocēni) Says:

  Tagad jau ciklona centrs ir Zviedrijas vidienē. Skövde jau 991hPa
  http://www.wetteronline.de/Schweden/

 15. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Plūdu ziņā, diez vai kas sevišķs būs. “Pareizie” virzieni, šķiet, iegriezīsies uz pārāk īsu laiku. Šis ciklons liekas ļoti fikss, ātri pārskries. Vakarā ūdens līmenis vēl bija savos vidējos rādījumos. Redzēs, kā būs rīt dienā, kad ies vaļā. Man te tādi 3 potenciālie kritējvītoli. Ja lūzīs, atkal būs jālabo žogs!

 16. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Eju pie miera, tagad “pie manis” 0 mākoņainība, pilns mēness pilnās burās, bezvējš,, -1 grāds, 1cm sniega uz zemes / istabā +10 grādi, manīsim- kas notiksies pēc 6 stundām…

 17. dAvi Says:

  Liepājā vētra iet vaļā jau pāris stundas. AP 5iem no rīta bija neigaiss, saskaitīju aptuveni 10 zibeņus, 3 no tuva attāluma. Ik pa laikam līst un brāžas krusa.
  Nesen daļai Liepājas pazuda elektrība. 7os jādodas uz Rīgu, redzēs, kādi būs ceļi. Jautri 🙂

 18. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pagaidām mūsu pusē klusums,nav ne lietus,ne snieg,ne ledus.Spožas zvaigznes un mēness.Ap 0 gr.Mums jau,laikam,viss vēl priekšā?

 19. Saulcerite/Rix/ Says:

  Naktī -2 gr. un piesala.No rīta vispirms neliela krusa ,bet nu jau skaisti snieg.Ap +1 gr.

 20. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Nu jau pie mums arī pazuda saulīte,paliek aizvien tumšāks.Vēl klusums…

 21. Migla Says:

  Siguldas pusē 20 min intensīvi puteņoja, patreiz krīt sīks sniedzinš. Temperatūra sešo no rīta -0,8, astoņos 0 grādu, 8.45 – 0,9

 22. Annija Says:

  Ikšķilē pašlaik pamatīgs putenis, temperatūra – ap nulli. Vasaras riepu cienītājiem – riktīgs ekstrīms:)

 23. maikls Says:

  Jēkabpilī arī ļoti skaisti snieg un puteņo, pirmais nopietnais sniegs. Brīžiem vējš pierimst un tad cēli krīt lielas sniegpārslas.

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Nu jau arī pie mums pirmais,nopietnais sniegs!Jau izveidojusies sniga kārtiņa,temperatūra-ap o gr.Vēja nekāda vēl nav,putina jau gan arī!

 24. LIga Says:

  Arī Madonā spēcīgi snieg un putina.

 25. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/10/22/sniegs-uz-zemes-22-10-10-ritszante/

  Labrīt, +2 un 3cm sniegs uz zemes, nokrišņi sākās ap plkst. 4:00 (nogulēju, jo vēlu beidzu naktī strādāt), DR vējš 12-15m/s (patreiz ne vairāk), un atsevišķas sniega brāzmas redzamas dažādās vietās pie horizonta… (foto-sniega kārta “pie manis”).

 26. Annija (Ikšķile) Says:

  Viss, prieki cauri… Lielā snigšana ir beigusies, jāķer fotoaparāts, jāiemūžina skaistās ainavas ar sniegu un lapām. Vējš tāds mērens, taču laiks šķiet silts. Es pat teiktu, ka man patīk:)

 27. Migla Says:

  Siguldas pusē jau sāk spīdēt saulīte.
  Sniega nav vairāk, ka pagājuša sestdienā (16.10.2010.), skatīt saitē http://www.allazi.lv/ fotogalerijas, pirmais sniegs

 28. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Patreiz “pie manis” daža R vēja brāzma aizvelk līdz 20m/s. Bez nokrišņiem, nakts otrajā pusē uzkritušais sniegs pie +4,5 grādiem strauji kūst…

 29. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/10/22/sniegputenis-riga22-oktobra-rits/
  Sniegputenis no rīta,Rigā,Zolitudē. Patreiz parsvara saule,sniegs gandriz nokusa,brazmains vējš,bet pagaidām tads ne visai stiprs…

 30. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Pēc sniegputeņa (tāds pašvaks) – 2 cm slapja sniega, kas pašlaik praktiski vairs tikai ēnā. Smuka saulīte, ēnā un aizvējā elektroniskais jau rāda + 7.4C. Vējš spirgts SSWst, ezerā jau sāk parādīties baltas viļņu galotnītes. Pagaidām līdz vētrai tālu. Līmenis ezerā joprojām vasaras “normas” robežās (pāris dienas atpakaļ bija atkal sauss, laiviņa gulēja smiltīs). Laikam, kā jau teicu, “pareizie” vēja virzieni Baltijā, līmeņa celšanai pašā līcī, būs bijuši uz pārāk īsu brīdi. Diez vai kaut kas daudz izmainīsies, kad vētra pārleks uz pašu līci. Bet skatīsimies.

 31. lietusviirs Says:

  šķiet, ka skaitlskie modeļi ir tīri labi tikuši galā ar šo ciklonu (visa cieņa). Nekādu pārsteigumu 😦 . A gribejās. Bet rīta sniedziņš bija foršs.

 32. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Iegriezās tīrs Wst ar mākoņu joslām un sāka zvetēt pamatīgāk, bet brāzmaināk, ezerā balti viļņi. Temp. joprojām + 7.4C.

 33. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Cyclone_Giri

  Absolūti negaidīti (turienes krastiem) taifūns Giri Indijas okeāna ZA krastos uzaudzis līdz 4. kategorijai, iespējams krastā būs vairāk postījumi – kā vēl joprojām eksistējošam taifūnam Megi!

 34. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Virs Rīgas līča vakarā veidojas “līča efekta” mākoņi, varbūt kāda zibeņošana arīdzan tur gaidāma…? (jāčeko)

 35. lightning (Līvāni) Says:

  Pirmais sniegs bija arī manā pusē, bet jau pirms pusdienlaika – kopš 12.00 vairs no gaisa nekas nekrita. Pats puteni līdz ar to objektīvi novērtēt nevaru, taču esot bijis tīri simpātisks. Piesnidzis bija arī diezgan, zeme ap 12.00 bija balta, taču nekāda dižā seģene nebija, turklāt dienā grādi uzkāpa līdz +5…+6*C un viss baltums fiksi nokusa, jau pēcpusdienā nekas vairs nebija palicis. Pašlaik +3…+4 grādi, starp mākoņiem ik pa laikam paspīd Mēness, taču debesis tāpat dūmakainas, jo mēness pabāls arī tad, kad spīd.
  Vējš šodien bija krietni stiprs (gk. pēcpusdienā), taču nekas līdzīgs vētrai. Ļoti labi! 😉

 36. gubumakonis Says:

  Gaidita vētra ari šoreiz Rigas apkārtnei pagāja garām, vējš gan virpuļoja dzeltenas lapas,bet nekas vēra nemams ta ari neatnaca,tapat,ka 15 oktobrī… breka liela.bet cikloniņš mazs,atri parskreja pari… laiks bija patīkami mainigs- pamatigs lietus ceturtdienas vakarā,tad sekoja skaidra nakts ar spožu mēnesi,no rīta intensivs sniegputenis, bet īsu bridi, atri nokusa,tad pārsvara saule ar mākoņiem un sauss, vien veja lapas dzenājas… nu nebija jav šeit,Rigas apkartnē nekada vētra,atkal zinama mera vilšanās…. un ko lai saka cilvekiem,kas saklausoties vakardienas mēdiju prognozem gaidija ko stipraku,he hē?

  • maikls Says:

   Kāpēc vilšanās, ja bija tā, kā prognozēja modeļi? Es arī speciāli pieminēju, ka Rīgā vējš nebūs stiprāks par 20m/s. Rīgas centrā piektdien bija 19m/s – pat nedaudz vairāk nekā iepriekšējās divās reizēs, kad piekrastē bija vētra. Rīgas ostā bija 24m/s, teorētiski tā arī ir Rīgas teritorija, tāpēc LVĢMC var lepni teikt, ka Rīgā vētra bijusi. 😀

  • maikls Says:

   Būtībā jau Ventspils ostas (mola) mērījumi vienmēr tiek pasniegti kā laika apstākļi Ventspilī, tāpēc varbūt kāds ventspilnieks tad, kad pa radio saka, ka Ventspilī bijuši 27m/s, domā, ka tos izjutis arī uz savas ādas un tāpēc var lielīties, ka tāds vējš nieks vien ir. Analoģiski tagad visi rīdzinieki varētu lielīties, ka ir pārdzīvojuši 25m/s stipru vēju, kas jau skaitās stipra vētra, jo LVĢMC tā uzskata (25m/s bija iepriekšējā reizē Daugavgrīvā, līča malā). Un ar Liepāju ir tas pats – ostas mērījumi bieži vien tiek pasniegti kā pilsētas dati, lai gan parasti pilsētās vējš ir vismaz par 5m/s mazāks nekā ostā, Ventspilī pie Z vēja atšķirība var būt 10m/s. Arī atšķirība starp vēja ātrumu Rīgas ostā un lidostā bieži vien ir 10m/s un pat vairāk (galvenokārt pie R vēja, kas Daugavgrīvā sanāk līča vējš, bet lidostā – sauszemes vējš).

 37. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Ap 7:00 (vakar) sāka griezties sniegpārslas Pļavniekos, Rīgā. Bet ap 8:30 jau bija visai nepatīkama intensīva snigšana- slapjš sniegs, uz zemes, kas naktī atdzisusi zem 0*C.
  It īpaši nepatīkama , ja tobrīd bija jāiedarbina auto un jābrauc,- visus logus lipināja ciet, bet pie asfalta piesala leduskārta.
  Tad kad iesila auto, un arī pamazām gaiss ārā, tad jau redzamība uzlabojās… 😉
  No Rīgas uz dienvidiem pa Bauskas šoseju, bija nepatīkams grubuļains apledojums- piesalis, piebraukts sniegs no Rīgas lidz dzelzsceļa viaduktam pie Iecavas. (Viena, otra mašina arī bija nokluvusi grāvī.) Līdz paša Iecavai parasts slapjš sniegs, laiks strauji noskaidrojās,- ap 9:40. Un aiz Iecavas, Bauskas virzienā bez sniega, patīkami braukšanas apstākļi. Silts.

 38. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Kā jau paredzēju, nekas sevišķs ar ūdens līmeni Baltezerā nenotika. Līmenis ap 18.00.h pie stiprā Wst vēja, pacēlās par apm. 10cm (uz aci, pa gabalu, tuvāk iet tādā vējā un tumsā nebija sevišķi omulīgi, bet kritējvītoli izturēja). Šorīt līmenis savā normālajā vietā, kā vasarā. Kā jau teicu – “pareizie” vēji līmeņa celšanai bija uz pārāk īsu brīdi – šis bija fiksais ciklons – ātri pārskrēja.

 39. Pierīga Says:

  Šeit līņā lietus, pa retam pa kādai sniega pārslai.

 40. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labdien +2 no rīta, tagad +6 grādi, līst jau šās nakts tumsas izskaņā un turpinās ar nelieliem pārtraukumiem arī tagad. Dažas slapja sniega pārslas rītā arī “pie manis”. Vējš – atšķirībā no vakardienas – šodien (pagaidām) nekāds īpašais nav.

 41. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien laiks izcili pretīgs – visu rītu līst/gāž lietus komplektā ar stipru vēju, debesis totāli nomākušās, brīžiem tumšs kā vēlā vakarā… 😦
  Vienīgi grādi pieklājīgi, +7*C ar tendenci celties uz augšu, taču tas slapjums jau apriebies, visur vienas vienīgas peļķes… Ceru, ka varbūt līdz vakaram, kad plānoju iziet no mājas, vismaz lietus straumes apsīks… Ar nostaļģiju atceros oktobra sākumu un foršo AC valdīšanas laiku… 😉

  • maikls Says:

   Izcili foršs rudens laiks, kas var būt labāks kā šādā laikā iedegt sveces, klausīties mūziku, lasīt grāmatas, sildīties pie kamīna/radiatoriem/siltas tējas… 🙂 Kā teicis Imants Ziedonis, rudens ir skaistākais gadalaiks, jo tā skaistums ir īpašs un dziļš, ieraugāms tikai ar dvēseli, bet pavasarī skaistums ir pārāk vienkāršs, vulgārs, fizisks, ne garīgs (tie ir mani vārdi, bet aptuveni tādu domu viņš ir paudis).

   • lightning (Līvāni) Says:

    Par skaistumu un tā dažādām izpausmēm var diskutēt, bez šaubām, ilgi un dziļi, var, protams, skaistumu meklēt visur tā visdažādākajos izpausmes veidos, taču minētajām Ziedoņa domām par pavasara skaistuma vulgaritāti nu gan nepiekritīšu!!! Tas ir laiks, kad daba mostas no sastinguma, kad visur rodas jauna dzīvība, kad visa pasaule elpo un visu caurstrāvo radošā enerģija! Par kādu vulgaritāti/vienkāršību tad viņš runā?!
    Bet par laiku tāpat kā par gaumi – nestrīdas… Es tikai izteicu savu viedokli. Tagad izskatās, ka pamazām laiks nedaudz uzlabojas, jo pārstājis līt, un grādi savukārt uzkāpuši jau gandrīz līdz +9*C. Siltā fronte uzdarbojas! 😉

   • Saulcerite/Rix/ Says:

    Patiesībā laisaprastu Ziedoņa domu vajadzīga zināma dzives pieredze/ne gadu skaitā/

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Ne jau pēdējais anticiklons, tā teikt, mūsu mūžā 😉

 42. gubumakonis Says:

  Varetu tikai pievienoties viedoklim,ka pedejas dienas ir ļoti skaists un pieņemams rudens laiks Rigas apkārtnē,ari tas pelekums,migla un lietus,kas ir izrotati ar košam dzeltenam lapām man ļoti patīk-skaisti 🙂

  • Māris/Sigulda Says:

   Jā, jā līst un slapdraņķo katru dienu. Bet 22.10.2010. no skaistās Siguldas, kur nedaudz piesalis un liels mēness spīdēja sešos no rīta, iebraucu Rīgā 7-30, kur tā pūta slapju sniegu pa gaisu, ka es saķēru briesmīgas iesnas kreisajā nāsī, kas man traucē dzīvot vēl tagad!

 43. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien laiks tīri patīkams, vismaz dienas pirmajā pusē – rīts bija skaidrs, vēlāk gan apmācās, tad paskaidrojās, atkal mākoņi sabiezēja, taču diena gaiša, līdz 16.30 varēja iztikt bez papildu apgaismojuma žurnālu lasīšanai (vakar pat dienas vidū nevarēja!). 😉 Grādi šodien pavisam uz augšu ieksrējušies – dienas vidū pāris stundas pakāpās pat nedaudz virs +10*C, un arī šobrīd vēl +9*C. Vienīgais mīnuss – pēcpusdienas lietus… Bet nu gan jau būs atkal saule! 🙂
  Savukārt Džo Bastardi prognoze par mērenu un – īpaši! – pelēku ziemu, ceru, nepiepildīsies… 🙂 Drīz jau redzēsim, kas un kā būs.

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Ja ņem vērā,ka pērn Bastardi prognoces piepildījās par visiem 100,tad jātic būtu viņam arī šogad.Šorīt pavaisam jauks,ap 6 gr.,maigs vējiņš.

  • maikls Says:

   Par 100% jau nu gan nepiepildījās – konkrēti Latvijā bija pat aukstāks nekā viņš prognozēja un, protams, sniega bija daudz vairāk nekā viņš prognozēja.

   • lietusviirs Says:

    Cik jauki, ka ir kāds kas uz ilgtermiņa prognozēm var paskatīties arī objektīvi, un redzēt arī kļūdas, nevis skatīties kā uz pravietiejumiem kuri balstīti uz kautkādām maģiskām spējām.

    Tas nekas, ka Joe B. ilgtermiņa(sezonālie) prognožu piepildīšanās nav tālu no parastu minējumu piepildīšanas. Viņs tomēr cenšas savas prognozes balstīt uz reāliem fizikāliem procesiem (pārsvarā globālajiem amosfēras un hidrosfēras šabloniem PDO, AO, NAO, … ).

    Ar īsāka termiņa prognozēm (līdz nākamajam mēnesim) viņam iet nedaudz labāk.

 44. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labvakar- šodien biju izbraucienā uz Liepāju. No rīta “pie manis” +2 un sāka apmākties, dienas gaitām – Kurzemē pa reizei nelielas lietus brāzmiņas, vakarā daļēji skaidrs. Kopumā tāds pavisam neizteiksmīgs laiks…

 45. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt+7 grādi tagad – naktī laiks līdzīgs, pa reizei mērenas lietus brāzmas. Pelēks laiks…

 46. gubumakonis Says:

  Mazliet apbedina gan jauna Joe Bastardi ilgtermiņa prognoze ziemai, bet vel pirms kada laika viņš prognozeja aukstu ziemu ar sniegu musu regionā… ari laika vērotaji sak šaubities un vairāk mainīt savus pareģojumus par labu siltai ziemai… žel gan, negribu piedzivot vel venu pelecigu rudenigu ziemu bez vai ar mazu sniegu un atkušņu dominanci,kadas jau bija papilnam aizvaditos 20 gados…
  Atliek vien ceret,ka ari ši prognoze bus nepreciza un nepiepildisies…

  • lightning (Līvāni) Says:

   Pilnīgi piekrītu un ceru, ka viņš vēl savu prognozi pamainīs. Bet laika vērotāji vienu brīdi saka vienu, pēc mēneša – jau ko citu, brīžiem pat pilnīgi pretējas domas, tā kā… redzēsim pavisam drīz. 😉 Es arī gribu izbaudīt skaistu, baltu ziemu, kaut vai līdzīgu pagājušajai!

   • lietusviirs Says:

    Kāpēc jāmaina prognozes?! Ziema jau nav atkarīga no prognozēm.

    Es vienkārši ceru, ka būs kārtīga ziema. Bet sezonālās prognozes, lai paliek pašiem “prognozētējiem”, kuri baidās savakt statistiku par savu prognožu piepildīšanos.

    Vai kāds var atbildēt, kāpēc šo sezonālo prognožu gatavotāji nedalās ar savu prognožu piepildīšanās statistiku? Ir protams arī kas dalās(lielās organizācijas), bet tajos gadījumos “prognozes” patiesībā parasti ir statistiskie rezultāti. Proti sameklējam konkrētai vietai vērtību intervālu, kurā ietilpst 80% ilglaicīgo mērījumu (piem pa pēdējiem 10 gadiem). Tad no šī intervāla izvēlamies, kādu vērtību un paziņojam to par prognozi. Un pēc tam lepni sakam, ka mūsu prognozēm ir 80% piepildīšanās.

    Meteoroloģisko prognožu precīzuma mērīšana ir diezgan nopietna matemātika (ir veselas grāmatas). Pie tam metodes ir daudz. Izvēloties sev tīkamāko var iegūt sev ērtāko rezultātu.

    Tākā katrai no tam metodēm ir savi vājumi, tad prognozētaji pieskaņo prognozes tā lai iegūtu “labākos” rezultātus.

   • maikls Says:

    Prognožu piepildīšanās statistika, manuprāt, nav jāvāc, jo no tās nav nekāda labuma, drīzāk pretēji. Piemēram, LVĢMC prognozes ir mazāk precīzas tieši tāpēc, ka tās tiek rakstītas tā, lai uz papīra izskatītos precīzākas un lai sanāktu labāks piepildīšanās procents. Un, ja prognoze tiek rakstīta, piemēram, Ventspils meteostacijai, tad visi zina, cik neatbilstoša laka apstākļiem pašā pilsētā tā var būt.

    Vai – ja Rīgā prognozi pārbauda pēc centra meteostacijas datiem (kaut gan varbūt ņem vērā arī lidostu – varbūt ņem tos datus, kuri labāk atbilst iepriekš prognozētajiem lielumiem), bet Daugavpilī pēc lidostas meteostacijas datiem, kas no Daugavpils centra atrodas vēl tālāk un nomaļākā vietā nekā Rīgas lidosta, tad no prognožu pārbaudes sliktums vien sanāk un rezultātā Latvijas iedzīvotāji saņem nekvalitatīvākas prognozes (plus lieks darbs, izšķērdēta nauda).

    Vēl ir citi piemēri, kaut vai tas, ka prognozēs naktij vienmēr tiek minēta minimālā temperatūra, kas ziemā var tikt reģistrēta nevis naktī, bet gan vakarā vai no rīta, un tā kā LVĢMC prognozes tiek rakstītas intervāliem no plkst.21. līdz 9 un no 9 līdz 21 (pēc vasaras laika), tad atkal uz papīra viss varbūt izskatās ideāli, bet realitātē konkrētā prognoze var būt maldinoša.

    Ar sezonālajām prognozēm ir līdzīgi, LVĢMC oficiālie dati uzrāda pārsteidzoši labu to piepildīšanos, bet, ja es skatos konkrētos laika apstākļus pa dekādēm, tad neviena no mēneša prognozēm līdz šim nav piepildījusies. Vidējās temperatūras vai nokrišņu rādītāji šad tad gan tiek uzminēti (aizvadītajam jūlijam un augustam bija ļoti greiza nokrišņu daudzuma prognoze). Tagad LVĢMC prognozes lielākoties balsta uz ECMWF, kas neoficiāli skaitās labākais (un dārgākais) modelis pasaulē, bet, kā redzams, ar ilgtermiņa prognozēm tam iet ļoti švaki, tāpat kā visiem citiem. 😀

   • Anonīms Says:

    Prognozei ir pievienota vērtība, ja tā dod labāku rezultātu, par konkrēta lieluma statiskajām vērtībām atbilstošam periodam.

    Ja nedod, tad “prognoze” ir tikai kā daiļliteratūra.

    Tas ka tiek lietotas vājas prognožu pareizības mērīsānas metodes nenozīmē ka tas nav jādara vispār. Vajag vienkārši vispusīgāk mērīt.

    Parasti prognožu piepildīšanos negrib analizēt , jo intuitīvi baidās no rezultāta. A indivīda sajūta, ka viņš ir pārāks un spējīgs prognozēt ir tik salda un … 🙂

    Es praktiski nekad neprognozēju. Dažreiz varbūt interpretēju skaitlisko modeļu rezultātus pieliekot nedaudz pieredzes, vai arī pievēršu uzmanību kādam nenoteiktībām vai iespējamiem scenārijiem. Bet neprognozēju. Agrāķ prognozeju biežāk, bet mūsdienās iegūt labākus rezultātus par skaitliskajiem modeļiem jau ir grūti. Tad tai lietai ir jāpieiet ļoti pedantiski un jāvelta daudz laika. Piemēram agrāk skaitliskie modeļi netika galā ar “līča efektu”. Mūsdienās škiet to viņu dara gana labi.

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Labrīt, +1,5 pie durvīm, uz zemes sasalums, nakts laikā – skaidrojās, patreiz neliela gubu mākoņainība praktiskā bezvējā. * Runājot par tēmu – pavisam īsi neprognozēju, bet saku: visticamāk – šī ziema “bargumā” būs apmēram 0,7 no iepriekšējās (iespējami daži jūtami atkušņi, ka pa vidu vairāki “baltie” periodi”). Redzēsim. Agrāk sacīju – ilgtermiņa prognozēm neredzu īpašu jēgu. Ir kopējais klimats, kura globālās izmaiņas nevaram manīt vienas paaudzes laikā (un ciklvēku darbības ietekme uz klimatu joprojām ir niecīga – jūtami tikai ļoti lokālās teritorijas pie metropolēm). Bet notiek ikgadējās svārstības ap kopējo “vidējo” (iespējams, noviržu lielums nav pietiekami pētītas).

 47. gubumakonis Says:

  Rigā jau 2 dienu laiks ir visai lidzigs,apmacies,palaikam mazliet uzlīst,ap+6 . Zelta rudens pamazam pāriet pelecigā laikā,pedejo dienu vēji diezgan ievērojami samazinaja lapu daudzumu kokiem un nu jau daudzi ir kaili,citiem tadas paretas lapas vien palikušas.
  Izskatas ka Riga tulit pamatigi līs-savuilkas visai tumši mākoni,ari radarā izskatas cerigi 😉

 48. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien joprojām nomācies, toties silts, dienā stabili mazliet virs +10*C, arī tagad gandrīz +9*C vēl turas. Lietus, par prieku, nelija, līdz ar to normāla rudens diena! 🙂

 49. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Tagad jāskatās, kā taifūns “Čaba” (Chaba) ar 1-2k spēku uzgāzīsies Japānas galvaspilsētai Tokijai aptuveni pēc dienām piecām (?).

 50. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Vispār mani viena lieta šodien stipri uzjautrināja… Plkst. 13:00 LRadio1, kad atkal laika ziņas tika sacītas, radiodiktore sacīja “līča mākoņi nesīs nelielus nokrišņus”. Es tā iedomājos, pati radiodiktore nevar zināt – kas “ir līča mākoņi”, un arī oficiālie meteo.lv nelieto (lai gan, protams, tai uzņēmumā labi zina) šādu jēdzienu savās laika ziņās, kas nonāk caur ziņu aģentūrām medijos. Vienīgā lieta, Toms Bricis savām radio kolēģēm samācījis šādu lietu. Cerams, ka vēl dažas lietas iemācīs, un viss radionams kļūs jūtami gudrāks meteo lietās. Tā rīkojas patiess savas lietas fanāts, kad “aiz sevis pavelk arī” pārējos :)))

  • lightning (Līvāni) Says:

   Man savukārt patīk, ka Bricis tagad darbojas arī LTV1, kur nomainījis šajā jomā absolūto profānu Blodonu. 🙂

   • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

    Blodons arī man bija dikti netīkams.Tagad-cita lieta!Pie mums patīkama dieniņa,saulītē bija pat silti!

  • Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

   Toms Bricis, cik sanācis paklausīties no rītiem LR1, tiešām izkausās ĻOTI gudrs šajā jomā!
   Man milzu prieks, ka BEIDZOT arī masu mēdijos parādās cilvēki, kas ne tikai spēj “kladzināt” LVĢMC nosūtītos datus, bet paši spēj analizēt un citiem saprotami izskaidrot meteo informāciju!

 51. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien laiks jau mazliet mainīgāks, vairs nebija vienlaidu nomācies, bet mākoņi palaikam mijās ar sauli. 🙂 Vējš mērens/neliels, grādi +6*C no agra rīta, ap +9*C pēc 14.00 un +7*C tagad. Prognozes gan rāda, ka manā pusē varētu šonakt būt mīnusos… Pagaidām nešķiet, ka uz to pusi velk, bet… redzēsim drīz. Kopumā patīkama rudens diena – lietus atkal citur sērfojis! 😀

 52. lightning (Līvāni) Says:

  Prognozēm par mīnusiem būs laikam taisnība – jau šobrīd vairs tikai +1*C, spožs Mēness, tā kā līdz rītam visi 2 – 3 zem nulles ir ļoooti reāli!

 53. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, 0 pie durvīm, uz zemes jau kārtējo rītu sasalums, daļēja gubu mākoņainība…

 54. Saulcerite/Rix/ Says:

  Šorīt -2 gr, laba saule un man ir brīvdiena.Notiks lapu čupošana.

 55. maikls Says:

  Jēkabpilī aizvien saglabājas migla.

 56. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Nupat arī mūsu miestā parādās saulīte…

 57. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Šodien pa dienu, tieši virs manis, dienvidu virzienā, līdz ar koku galiem aizlidoja 5 mežazosis. Nevienas liekas skaņas, tikai spēcīga spārnu švīkstoņa no vēzieniem. Uzreiz atcerējos, ko man kādreiz Riekstukalnā teica vecs vīrs, pieredzējis mednieks, ja zosis lido zemu, klusējot, bez ķīvēšanās – tad sniegs viņām sēž uz astes. Paskatījos GFS 850 hektopaskālu temperatūras līkni – ap pirmo dātumu paredzams tieši otrādi – temperatūras kāpums! Varbūt zosis mūk no Igaunijas vai Krievijas ziemeļu rajoniem. Lai gan sāku atcerēties – laikam bija jābūt vēl vienai pazīmei, ka tam jānotiek vēlu vakarā, praktiski tumsā. Tad jau laikam slapjdraņķis gluži vēl nedraud.

 58. lightning (Līvāni) Says:

  Rīta pusē tomēr sāka migloties, un minimālā t, ko piefiksēju, bija 0*C, sasalums nav bijis. Migla bijusi gan diezgan ilgi, pēc tam pārgāja viss mākoņainā laikā. Uz pēcpusdienu gan mākoņi sāka šķirties, arī saulīte nedaudz uzspīdēja, tagad mākoņu paliek vēl mazāk, un grādi krītas – ja agrā pēcpusdienā vēl bija uzkāpis līdz +6*C, tad tagad vairs tikai +3*C.
  Satelīti rāda, ka R pusei jau klāt ciklona mākoņu zona, un tas nozīmē, ka rītdiena būs pelēka un lietaina… Bet ceru, ka līdz piektdienai, kad plānoju braukt uz Rīgu, tas viss būs garām (pašreiz tā šķiet), un būs labāks laiks! 🙂
  P.S. Meteo.lv nopublicējuši ziņu, kas “noraida baumas par jauno ledus laikmetu” – http://www.meteo.lv/public/31055.html 😉

 59. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, jau nakts vidū pie “manis” apmācas, šorīt jau +4, un DR brāzmains līdz 6m/s vējš, pareiz gan nelīst… manīsim.

 60. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien visu dienu pamatīgi nomācies, taču vējš neliels, un – pats galvenais! – lietus līdz šim tikai paretam kā sīks smidzeklis, bet pārsvarā bez nokrišņiem. Tiesa, gaiss mitruma piesūcies, bet nav tik traki, kā solīja. 🙂 Grādi dienā ap +5…+6*C, arī šobrīd +6*C. Priecē prognozes brīvdienām, kaut gan Maikla solītie +13 šobrīd šķiet neticami, taču – visādi brīnumi mēdz būt! 😉
  Rīt vismaz uz 2 dienām braucu uz Rīgu, tā kā var gadīties, ka šajā portālā no savas pilsētas atgriežos tikai svētdienas vakarā. Galvenais – lai visur valda labs laiks! 🙂

 61. dAvi Says:

  lightning, Liepājā tagad ir +10 grādi! Silti =) yess, gaidu vēl dažus grādus klāt un saulīti. 🙂

 62. maikls Says:

  Esmu sācis klausīties Ziemassvētku radio – http://www.eradio.lv/christmas.html (daži no uzskaitītajiem nedarbojas). Šogad sanāk visai vēlu, agrāk Ziemassvētku dziesmiņas sāku klausīties augusta beigās. 😀

 63. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, salīdzinoši silts +7 visu nakti pie apmākušām un lietainām debesīm, tāds pats arī šorīt… ** Toms Bricis šorīt LRadio1 pasmējās par Lielbritānijas medijiem, kas uzbudināti interpretē turienes meteo dienesta laika ziņas, un ka meteo dienesta cilvēkiem nav iespējas mediju šai interpretāciju jomā ierobežot. Garāmejot pieminēja arī Latviju, kur 22.10. vētra esot nosaukta par “orkānu”, lai gan meteo.lv šo parādību šādi nav nosaucis…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: