Par gaidāmo laiku

Pie Islandes – tur, kur parasti valda Atlantijas cikloni, – anticiklons veido blokādi. Tas bloķēs ierasto Atlantijas ciklonu maršrutu, un gar anticiklona austrumu malu pie mums, sākot no pirmdienas, ar ziemeļrietumu vēju ieplūdīs arktiskās gaisa masas. Pusotra kilometra augstumā temperatūra pazemināsies pat par vairāk nekā desmit grādiem, bet tā kā vējš pūtīs no siltās Baltijas jūras, kur ūdens virsmas temperatūra pārsvarā ir +9..+12 grādi, tad uz zemes šīs aukstās gaisa masas būs jūtamas mazāk, dažas naktis siltā vēja dēļ būs krietni siltākas, īpaši piekrastē.

Aukstajām gaisa masām uz dienvidiem palīdzēs pārvietoties arī ciklons ar centru virs Krievijas ziemeļrietumiem. Tā kā tas būs diezgan tālu no mums, tad nokrišņu kopumā nebūs daudz. GFS modelis patlaban prognozē, ka vairāk nokrišņu gaidāms otrdien Vidzemē saistībā ar zema spiediena ieplaku, kas no Somijas lielā ātrumā pārvietosies uz dienvidaustrumiem; tāpat tas prognozē plašu lietus zonu ceturtdien, bet šīs prognozes vēl daudzkārt mainīsies un tādēļ tajās pagaidām nav vērts iedziļināties.

Protams, gaidāmi arī jūras un līča efekta nokrišņi – pārsvarā lietus, jo jūra vēl ir tik silta, varbūt krusa. Lielā atšķirība starp ūdens virsmas temperatūru un gaisa temperatūru 1-2 kilometrus virs ūdens, saskaņā ar GFS prognozi šī starpība vienā brīdī var sasniegt pat 17-20 grādu, liek domāt, ka no jūras/līča nākoši gubu mākoņi dažviet var atnest stiprus nokrišņus un negaisus, bet GFS to neprognozē. Šķiet, ka konvektīvos procesus bremzēs no ziemeļiem ienākošais sausais gaiss, salīdzinoši augstais atmosfēras spiediens, kā arī vēja virziena un ātruma svārstības.

14. oktobrī plkst. 8:30
Aiz ciklona, kas piekrastē atnesīs vētru, naktī uz piektdienu Latvijā no jauna ieplūdīs aukstākas gaisa masas. Jūras un līča efekta ietekmē vietām atkal gaidāms sniegs un krusa, nakts un rīta stundās dažviet var veidoties apledojums uz ceļiem. Saskaņā ar GFS prognozi neskaidra situācija gaidāma sestdien un svētdien: 1-2 kilometru augstumā virs līča pūtīs lēns R, ZR vējš, bet uz zemes drīzāk dominēs sauszemes brīze. Šādos apstākļos teorētiski var veidoties lokāli spēcīgi nokrišņi, atkarībā no vējiem tie var sasniegt sauszemi vai arī palikt virs līča. Tātad valsts lielākajā daļā brīvdienās bez nokrišņiem, naktī uz sestdienu un turpmākajās naktīs gaidāms sals, dienas laikā saule gaisu sasildīs līdz +4..+8 grādiem.

210 Atbildes to “Par gaidāmo laiku”

 1. Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

  Labrīt!
  Tad tomēr svētdien gaidām SKAISTS laiks nevis lietus!!!
  Liels Tev paldies, maikl, par dienas uzlabošanu!

  • maikls Says:

   Par svētdienu neesmu uzrakstījis ne vārdu. Modeļi prognozē miglu, vietām biezu, šonakt, dažviet tā var ilgāk neizklīst vai pacelties pārsimt metru augstumā, no ziemeļiem jebkurā gadījumā nāks zemo mākoņu zona.

 2. Girts Says:

  Varbūt kāds labāk zina, kas darīsies ar vēja ātrumu Klaipēdā uz trešdienu, ceturtdienu? TVnet raksta, ka vējš krietni pieņemsies spēkā, bet ne foreca, ne windguru pagaidām neko ekstrēmu neprognozē.

  • maikls Says:

   Tu jau pats atbildēji. Un portālu ziņas taču nedrīkst uztvert pārāk nopietni, viņi pārpublicēt LETAs ziņas, kura kopē no meteo.lv mājas lapas, kurā prognoze bija ievietota piektdien, tātad sestdienas rītā tā prognoze ir diennakti veca. Plus žurnālisti reizēm paši kaut ko piefantazē klāt vai kā citādi sagroza oriģinālo sinoptiķu prognozi.

 3. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +1 šorīt pie durvīm, uz zemes jau ierastā salna, yagad jau +8, bet rīt… jau vairāk mākoņu…

 4. gubumakonis Says:

  Beidzot kādas pārmaiņas monotonu laikapstakļu plūdumā 🙂
  Līča/jūras efekts-tas butu interesanti,man patīk.
  Vakarnakt manā pusē bija pamatiga salna,šonakt mazāka,ari diena radas siltaka,ka vakar,bet kopuma jau kuru dienu bez būtiskam izmaiņam.
  Lv austrumos aizvadita nakti regisrets sals -4 grādi.

  • gubumakonis Says:

   Beidzot ari mana maja vakar piesledza apkuri,savadak no rita jau bija +15 gradi ,šodien jau gandriz +18 🙂

   • lightning (Līvāni) Says:

    Tad jau viss labi! 🙂 Man gan kurina kā riktīgā ziemā, nezkāpēc neregulē kā agrāk, jau karsti paliek, šodien iekšā +24,5*C, piesaules pusē tagad jau +26*C – jūtos atkal kā vasarā, pārgāju uz plānajām drēbēm… 😀

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   No rītiem,pēdējos divus rītus,tiešām,pamatīgs saliņš!Bet,vakardiena un šodiena-jauka atvasara!

 5. kurzemniece Says:

  bet mans automāts pats pieslēdz apkuri,kad nokrītas temperatūra 🙂

 6. Pierīga Says:

  Meteolapas attēli pamazām atjaunojas. Kļūme radās sakarā ar lapas maiņu.

 7. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien skaists un arī silts laiciņš! 🙂 Saule lej starus no dzidri zilām debesīm, nemana nevienu mākoni, grādi uzkāpuši jau gandrīz līdz +14*C – pēdējās stundas laikā svārstās ap +13,5…+13,8*C. Vēja praktiski nav, vien paretam kāda pūsmiņa uzvēdī, bet vairāk jau tā kā no Z puses, nevis no ierastajiem D-DA. Salna no rīta – jau pierasta lieta, un šoreiz arī spēcīga, visi -3…-4*C varēja būt, jo zem -1 bija pat pie loga, un ilgi turējās baltums uz zemes ēnas pusē.
  Bet šodiena, izskatās, varētu būt siltākā no atlikušajām šī gada dienām, jo tālāk visi paredz tikai grādus uz leju, uz leju… Nav jau brīnums, taču dažreiz arī novembrī ir bijis virs +10*C. Interesanti, vai šogad (šoruden) kaut kādi pārsteigumi vēl gaidāmi?…

 8. Saulcerite/Rix/ Says:

  Pateicoties siltumam pa dienu turpinās dārza darbi un ari garastāvoklis ļoti labs.No rītiem salnas spēcīgas ,bet mēs kurinam kamīnu un radiatorus vēl nepieslēdzam jo saulainā laikā labi sasilst pa logiem.Tiesa zemākā temp. ko esmu redzējusi ir- 0,1.

 9. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Vakarā gulbji kāsī aizlidoja uz DR pusi, kā tur bija laika vēstīs? Kad gulbji lido prom, tad trešajā dienā ir sniegs…

 10. Saksija Says:

  Rīgā skaidra nakts. Kur migla ? 🙂

 11. Saksija Says:

  Francijas meteodienesta prognoze Rīgai (ir vēl 8 pilsētas) 3 dienām:
  http://monde.meteofrance.com/monde/previsions?68981.path=previsionsville%252F26422
  Atšķirībā no mūsējiem franči prognozē, ka tuvākajās dienās nelīs.

 12. lightning (Līvāni) Says:

  Migla var uznākt ļoti fiksi. Vienubrīd, kad pēc 21.00 gāju mājās, likās, ka sāk veidoties, bet tā arī neizveidojās, vismaz pie manis, pilsētā, cik varu redzēt pa logu. Domāju, tādēļ, ka grādi strauji nokritās, topošā migla izsala, ja tā var teikt, citur, kur grādi nebūs tik zemi, var riktīgi vāli parādīties.
  Tagad jau lejā noteikti ir mīnusos, pie loga gan man mazliet virs 0*C. Bet šādā laikā starpība starp leju un augšu var būt ļoti liela, pat grādi 3…4. Nav kā ziemā, kad viss gaiss ir auksts, tagad bezvējā īpaši atdziest tieši zemākais gaisa slānis,un te pat pāris metriem nozīme…
  Par lietu – meteo.lv lapā es šodien skatījos, ka nokrišņus vismaz manai pusei paredz tikai otrdien… 😉 Jo ilgāk bez slapjuma – jo labāk! 😉
  Vakarpusē satiku vienu paziņu, kurš teica, ka pagājušajā naktī uz rīta pusi (pilsētā!) viņa mašīnas grādīzeris rādījis pat -5*C.

 13. maikls Says:

  Jēkabpilī pirms 15 minūtēm bija bieza migla, tagad vairs nav.

 14. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Patlaban pie loga termometri rāda -3 gr.Sals ir pamatīgs!Pie mums miglas nav,arī naktī nebija,spoži spīdēja zvaigznes.Cerēsim,ka šodiena vēl būs saulaina.

 15. maikls Says:

  Tviterī daži raksta, ka miglā, braucot ar velosipēdu, ceļu sev priekšā nav varējuši redzēt, bet Jūrmalas ceļu meteostacija jocīgi ziņo par redzamību – visu laiku lēkā no 70-100 metriem uz 300-600 un pat 800 metriem.

  Ziemeļvidzemes piekrastē jau pirms saullēkta +9 grādi kā apliecinājums siltajam līcim. Varbūt līča efekts atkal nesīs kādus pārsteigumus, GFS patlaban lielākos līča efekta nokrišņus prognozē trešdien, pa ZR vēju līdz pat Baltkrievijai.

 16. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitude nakts skaidra ar pamatigu salnu,Ritausmā pie loga -1 bija,uz zemes noteikti vairāk,tan no rita saka nakt migla un palika siltak,sarma nokusa,migla ar pavisam rāmu vēju nāk ta ka joslām,brižiem sabiezē stiprāk,ut tad sauli neredz nemaz,brīžiem vairāk izklīst un tad sp;īd saule caur dūmaku…Tagad jau +5
  Gaidu gan kadus norišņus,līča efektu tuvakas dienās ,varbut ari sniegu 🙂

 17. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pie mums saulīte.

 18. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt +2 agrā rītā, tagad +8. Iepūtās R vējš, un apmācies ar zemiem st mākoņiem, pa reizei saule gan iespīd…

 19. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Aiziet labais laiciņš,žēl…

 20. Saulcerite/Rix/ Says:

  Pie mums laba diena -vienu brīdi pat bija +14 gr. saulē.Raujam ko varam lietu gaidot.Gājputnus neredz-laikam visi aizgājuši.

 21. lightning (Līvāni) Says:

  Naktī atkal zem nulles bija, bet salīdzinoši mazāk, nekā iepriekšējās naktīs/rītos, lejā varēja būt max -2…-3*C, bet varbūt pat tik daudz nebija. Miglas arī nav bijis, vismaz pilsētā, vai arī tā bijusi ļoti neilgu laiku. Toties diena pārsita pušu pat vakardienu, uz ko vairs nebiju cerējis, šodien pēcpusdienā t pacēlās līdz +14 grādiem, max +14,3*C. Tā kā laikam pārcentos ar vakardienas pasludināšanu par šī gada siltāko dienu no atlikušajām… 😀
  Laiks saulains, vien debesīs diezgan daudz spalvu mākoņu, bet uz pievakari mākoņu kļuva aizvien vairāk, atnāca augsto slāņu mākoņu kārta, pēc tam jau tumšs, nu vairs neko nespēju novērtēt. Radars nesen rādīja garu, bet šauru nokrišņu joslu, kas nāca no ZR puses pār Rīgu, Siguldu, Ogri un citviet Vidzemi, bet līdz manai pusei, izskatās, ka tai var pietrūkt enerģijas atnākt (meteolapa.lv). Katrā ziņā meteo.lv novērojumu bloks rādīja, ka 21.00 Rīgā stipri lijis.
  Līča efektu izbaudīt gan nav vēlēšanās, tāpēc ceru, ka tas nebūs tik stiprs, lai regulāri atvilktu nokrišņus līdz manai pusei, un ka iegriezīsies kāds cits vējš, izņemot ZR. 😉 Patīkamās dienas aiziet, nu neko darīt, bet tāpat žēl… Gan būs vēl citas jaukas dienas un naktis! 😉

 22. mārtiņš Says:

  Juglā nupat novērota krusa – par diametru grūti pateikt, nekas ārkārtējs nebija, grādi +6°C, uz ādas gan liekas krietni aukstāks

 23. lightning (Līvāni) Says:

  Kā uz vakaru apmācās, tā grādi vairs nekrītas, jau pāris stundas turas ap +10*C, tā kā, visticamāk, manā pusē šonakt salnas nebūs. Tiesa, grādi var nokristies skaidrošanās gadījumos ļoti ātri, vēl jau nekāda nakts nav… Bet tāpat – pirms pāris stundām biju ārā (tie paši +10 bija), liekas daudz siltāks kā iepriekšējos vakaros ap to pašu laiku, arī vēja nav. Nokrišņu pagaidām nav, un ceru, ka nebūs!

 24. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude. Pievakarē diezgan patumši samācas un ap 9 vakarā ta auksta fronte šķersoja mūs,-neliels spirgts ZR vējš un islaicigs lietus,merens 🙂 Tagad palaikam skaidrojas,+6.
  Sācies mans laiks 🙂

 25. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, agrā rītā +2 pie durvīm, un uz zemes spēcīga salna…(ko gan šajā laikā par salnu saukt nevajadzētu, tās paliekas ir arī tagad ēnā), grādi gan strauji kāpj uz augšu un ir +8. Vakar vakarā palielinājās mākoņainība, uz nakti bija neizteikta front ar mākoņainību… bez tiktikām bez lietus, tagad ir neliela cu+sc mākonainība…

 26. gubumakonis Says:

  Šodien samera silts, bet vējains,vēja liekas diezgzn vēsi,saule mijas ar mākoņiem,sakas līča efekts un no līča puses nāk gubumākoņi,kas pa bridim atnes ari nelielu lietu.bija ari varaviksne 🙂

 27. Romāns Kolduns (Ogre) Says:

  http://www.meteolapa.info/ cmõn, kas noticis ar šo lapu? Tur tagad kaut kāds GoDaddy.com atrodas. Kāds nezin? Tagad sanāk, mums nav radara.

  Kas attiecas uz Ogri, tad neredzēti labs laiks pie manis bija sestdien. Tāds laikam pat vasarā nav bijis, ka bez tam ka visu dienu spīd saule, vēl nebija arī ne mazākā vēja.

 28. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Sākas ūdens līmeņa rudens svārstības Baltezerā. Pagājušo ceturtdien tas bija tik zems, kādu kopš 2002. gada nebiju redzējis – valdošie bija ilgstošie Ost sektora vēji, kas patukšoja Rīgas j. līci. Mums te raksturīgs savienoto trauku princips – kas līcī, tas ezerā. Ezers bija atkāpies tik tālu, ka pat laivas pieslēgšanas dziļumā pālis bija 1m sausumā – par metriem pieciem. Pašlaik ūdens līmenis ezerā savā normālajā augstumā. Redzēs, kā izskatīsies pie pašreizējiem NWst sektora vējiem. Ja tie būs ilgstoši, tad līmenis kāps.

 29. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pie mums arī līst,vējš.Nu ir sācies Gubumākoņa un citu lietus mīļotāju laiciņš!

 30. maikls Says:

  Jēkabpilī arī tikko uznāca viena pamatīga brāzma, gar logu vēja noraukti koku zari un lapas klabinājās, lai gan neviena koka tiešā tuvumā nav. Un stiprākais vējš manā pusē būs tikai pēc dažām stundām.

 31. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +7 un R-ZR brāzmains (“pie manis”) līdz 12m/s vējš, daļēja mākoņainība, un “līča efekta” lietus mākoņi uz ZA redzami, pārējā debess jumā – mainīga un dažāda gubu un augsto ci mākoņu slāņu, kopumā mākoņainība 7 balles. Vēja brāzmas sākās apmēram no 4 naktī.

 32. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Tagad pie manis arī kas frontei līdzīgs, lietusgāze, kas mijas ar krusas graudiem, līdz 2mm graudi, R vējš pārsviedās no Z virziena un tagad ir līdz 17m/s (nogāza dažu bebru aizgraustu bērzu…hehe)…

 33. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/10/12/auksta-fronte-12-10-10-zr-vejs-17ms-lietus-nel-krusazante/

  Beidzot arī manam fotoaparātam (kopš 3. septembra, kad fočēju vētraino ciklonu) ir ko darīt. Tagad – nelielā mākoņu fronte ar lietu+krusu+ZR vēju 17m/s brāzmās…

 34. Krāce Says:

  Labdien, LV austrumos Žīguros tikko 5 min pie āra temp +3 sniga pirmais slapjais sniegs, tūlīt arī nokusa.

 35. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Mūsu pusē pašlaik saule,stiprs vējš.Krusa un sniegs vēl nebija.

 36. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Arī tagad pusdienas laikā “pie sevis” vēroju Z-ZR vēja brāzmas, daža aizvelk līdz 15m/s. Debesis daļēji skaidras, vien 3 balles cu mākoņi, bet uz D virzās prom aukstās frontes “paliekas”… +6 grādi (pat par 1 nokritās salīdzinot ar rītu, kas vedina domāt- nakts būs vēl aukstāka…).

 37. lightning (Līvāni) Says:

  Vakardien pie manis vēl bija ap +11…+12*C, it kā ne pārāk auksts, taču aukstumu nodrošināja diezgan stiprs ziemelis, kas reāli tos grādus padarīja par kādiem +7…+8. Mākoņi bija, bet ne pārāk daudz, pārsvarā saulains.
  Savukārt šodien jau vairs tikai +7…+9*C, un stiprs Z-ZR puses vējš, kas tagad vēl ņemas spēkā (kā arī tiek prognozēts). Vētra nekāda vēl nav (un ceru, ka nebūs ar!), bet koki lokās pamatīgi… Debesis gan pārsvarā skaidras (neliels mākoņu daudzums), arī šobrīd spīd Saule, taču ik pa laikam arī nelieli bālpelēki mākoņi aizpeld, no rīta puses bija uznācis neliels lietus arīdzan. Neko pielijis gan nav, ja man nebūtu pateikuši, nebūtu pēc piecelšanās pat pamanījis… īpaši, mājās sēžot! 😀

 38. Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

  Vēl lielāku vēju vismaz windguru sola ceturtdien pievakarē un vakarā!

  Vai tiešām Latvijas austrumos jau 1. sniegs???
  Rīgā +8 grādi…

 39. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Rīgā visu dienu pamatīgas vēja brāzmas. Tieši pašlaik no līča nāk tikko uzražota nokrišņu zona.

  Vēlāk ielikšu video ar šodienas vēja brāzmām Imantā.

 40. Saulcerite/Rix/ Says:

  Braucot mājās Rīgas centrā novēroju slapju sniegu ar lietu-pavisam kādu minūti.

 41. Māris/Sigulda Says:

  Pirms 10 minūtēm pamatīga krusa, gluži kā no grūbu maisa nobira. T +3.5, brāzmains vējš, arā sāk salt rokas.

 42. lightning (Līvāni) Says:

  Pirms kāds stundas vējš diezgan strauji sāka rimt, tagad vairs neko stiprs nav, vāji mērens, tā kā vismaz šoreiz nekāda vētra nebūs. Tagad jautājums – ko atnesīs ceturtdiena, cik lieli pūtieni tad gaidāmi?
  Grādi vēl ap +5…+6, nokrišņi dienā un pievakarē nebija nekādi. Izskatās, slapjais sniegs ķer gk. Z daļu un pašu A-ZA pusi, kā arī šur tur tuvāk līcim…

 43. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Šodiena Rīgā

  • lightning (Līvāni) Says:

   Interesanti, taču – cik ticami? Tādu jautājumu tagad var uzdot kuram katram, un viedokļus esmu dzirdējis diametrāli pretējus… Laiks rādīs! 😀

   • Rīgas centrs Says:

    “cik ticami?”

    Iespējamība ir vismaz 60%, atlikušie 40% ir klimatam atbilstošai, ar neskaitāmiem atkušņiem un aukstuma viļņiem aptuveni 100 dienu garumā, nevis bargai ziemai. Par diametrālo viedokli nav informācijas, tāpēc dodu 0% siltai, maigai ziemai.

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Šgad gan vasaras sēnes arī sāka augt tikai septembrī.Rudens sēnes aug,kā tām jāaug,rudenī.Ir bijuši tādi rudeņi,kad,gan baravikas,gan rudens sēnes ir reizē/sevišķi pēc sausām vasarām/,nav jau pirmo reizi!Ziemas gan pēc tam bargas nebija.Pēc cūku liesas,jau sen vairs nevar neko prognozēt…Dzīvosim,redzēsim.Aukstums var būt ,ziema ir ziema.

   • Rīgas centrs Says:

    Protams, mēs visi piedzīvosim, kas nenomirs vai neaizbrauks, bet gatavoties vajag, jo ir liela atšķirība starp ziemām 1941./42., 1969./70., 1978./79.., 1984./85. un 1924./25., 1960./61., 1974./75., 1988./89., 1989./90., 1991./92., 2007./08. Ja reiz cilvēki pamana atšķirību starp vasarām, kuras šķir vien pāris grādi, tad ziemas jau nu noteikti subjektīvi sajūt, jo starp siltākajām un aukstākajām ir pāri 10 grādiem. Miesiski tā ir fantastiska atšķirība un faktiski to var pamanīt saistībā arī ar kurināmā patēriņu apkurei. Nu un tas pats ar meteoroloģiskās ziemas ilgumu, kas variē no pāris nedēļām līdz pat pilniem 5 mēnešiem. Diemžēl visaukstākās kalendārās ziemas nebūt nav tās garākās kā meteoroloģiskās ziemas.
    Salīdzinājumam. Pēdējā un mūsdienu siltākajā ziemā 2007./08. – kā decembrī, tā februārī sliekas pārvietojās pa virszemi, līda pa siltumnīcas plēvi, kas bija slapja no iekšpuses. Šogad jau septembra beigās visa radība kaut kur pazudusi. Oktobra pirmajās dienās neviena kustoņa ne šķūņos, ne saimniecības ēkās, pat siltajā kompostā nevienas sliekas, vien atsevišķas mitrenes. Atzīšos, ka ko tādu redzu pirmo reizi.

   • Saulcerite/Rix/ Says:

    Pazīme R.C. tāpat kā mana lapseņu pazīme-pirms siltām ziemām viņas ziemo malkā -jāuzmanās ka neienes istabā lapsenes vai iršus.Bet šogad tukšs,kaut gan vēl jau laikam tie kukaiņi neguļ/

   • maikls Says:

    Septembra beigās, nesot malku, iztraucēju pāris lapseņu mātītes, viena no pagales izlīda ārā jau dzīvoklī. Tātad viņas bija ielīdušas ziemot malkas krāvumā. Bet pagājušajā nedēļā pa atvērto logu istabā lidoja iekšā bites un mušas, arī citviet Latvijā vēl pagājušajā nedēļā saulainajās pēcpusdienās cilvēki manīja bites. Cik cilvēku, tik vērojumu un interpretāciju. 😀

 44. Purva Vecis Says:

  Velu Veiksmi.

 45. viesulis Says:

  drīz būs vētra (ta prognoze hirlam)

 46. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Kad pagājušās nedēļas beigās,gatavoju zemi ķiplokiem,slieku bija papilnam!

 47. maikls Says:

  Jēkabpilī arī pirmais sniegs – tādas sīciņas sniegpārslas krīt. Vidzemē gan vietām pamatīgi snieg ar lielām pārslām.

 48. Liga Says:

  Madonā brīžiem pamatīgi snieg.
  Man gan vēl šis tas darāms dārzā.

 49. Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

  ĻOTI interesanta lapa –
  http://neogeo.lv/?p=4511

  Metereoloģiskie rekordi Latvijā pa mēnešiem, apkopoti gan vēja, gan temperatūru, gan siltuma un aukstuma rekordi!

 50. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labdien – +2 no rīta, +4 tagad, mākoņains, priekšpusdienā mērena lietusgāze. Vakardienas vētra (max Z-ZR vēja ātrums priekšpusdienā 17m/s) vakarā reizē ar tumsas iestāšanos norima. Pievakarē daži krusas graudi no paplāniem gubu mākoņiem…

 51. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Pēc brītiņa jaunumi no taifūnu frontes: “Paula” ar 1k spēku virzās gar Jukatānas pussalu (Latīņamerika) uz Kubu, ar lietusgāzēm (patreiz neko īpaši neziņo). * Bet jaktīgi izskatās patreiz “15” depresija Klusā okeāna ZR daļā, sagaidāms – tā ar 3k spēku pievirzīsies Filipīnu Z salām…
  http://www.tropicalstormrisk.com/

 52. lightning (Līvāni) Says:

  Naktī bija mīnusos, ap -2…-3*C varēja būt. Priekšpusdienā īsu brīdi nelielas sniegpārsliņas gaisā palidinājās, bet nekas vairāk, uz zemes neuzkavējās.
  Ja rīta pusē bija saulains, tad jau pirms 12.00 diezgan strauji apmācās, visu dienu bija mākoņains, pēc 16.00 pavisam tumšs kādu pusstundu palika, un arī neilgs, bet diezgan jūtams lietus nolija.
  Agrā pēcpusdienā grādi bija uzkāpuši līdz +8*C, bet pēc lietus nokritās līdz +4, šobrīd +5*C. Debesis, sākot no Z-ZA puses, sāk izteikti skaidroties, Z pusē mākoņu vairs tikpat kā nav. Jautājums vien – uz cik ilgu laiku… Vējš šodien neliels.

 53. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Gaidu vētru šovakar,laikapstakļi mana gaumē 🙂
  Rigas centrā vakardien noveroju stipru lietu,krusu. sniegs pagaidam mūsu pusē nav bijis.
  Šodiena ir pagaidam apmākusies,neliels sīks lietutiņš,gandriz bezvējš un +3 grādi pie loga.

  • orkaans Says:

   Piekrītu, gubumakoni! 😉
   Es arī gaidu vētru.
   Šodien dienas otrajā pusē aizbraukšu uz Daugavgrīvu paskatīties… 🙂
   Zinu gan ka lielākais spēks būs tikai naktī, bet domāju ka arī pievakarē būs ko redzēt.

   • Saulcerite/Rix/ Says:

    Ari man patīk vētras -sevišķi ja es esmu iekšā mājās bet viņas paliek ārā.Bet šonakt jau atkal gaudos skurstenis un atslēgu caurumi svilpos.

   • lightning (Līvāni) Says:

    Manā pusē laikam jau nekādas extras nebūs. Šādi notikumi, kad izpaužas dabas spēks, fascinē, arī patīk, bet tikai tad, ja nav upuru un lielu postījumu.

  • maikls Says:

   Es gan negaidu, jo Jēkabpilī vienkārši nebūs. 😀

 54. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +5, apmācies, neliels lietus… pagaidām DR vējš līdz 3m/s, kas vēlāk droši vien pastiprināsies. Vakar vakarā – dienas gaišajā dienā lokāli nokrišņi, pāris sīkas lietusbrāzmas, bet uz nakti skaidrojās. Nakts otrajā pusē sāka apmākties.

 55. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Nu ko – tuvojas laikam šai rudenī pagaidām nopietnākā vētra…

  • maikls Says:

   Piemēram, Lietuvas modelis Latvijas lielākajā daļā neprognozē vētru, saskaņā ar tā aprēķiniem vēja ātrums brāzmās pārsvarā nepārsniegs 18m/s. Otrdien valsts lielākajā daļā bija mazliet stiprāks vējš nekā tiek prognozēts šonakt. Izņēmums ir pretvēja piekraste, galvenokārt Z-Kurzemē un Vidzemē.

   GFS Rīgā naktī prognozē R vēju, nevis ZR vēju (to tikai no rīta), un pie R vēja vētra jau var skart tikai pašus Rīgas ziemeļus, līča krastu. Citi modeļi gan prognozē vēju mazliet vairāk no līča, no ZR.

   • Rīgas centrs Says:

    Vari jau tu oponēt brīdinājumiem un norādīt, ka vējš būs tikai Daugavgrīvā, bet realitātē Rīgā ir plaši sastopami “vēja tuneļi”, kur vējš krietni paātrinās, tāpēc šoreiz piekrītu nopietnajiem brīdinājumiem par vēju Rīgā. Tāpat 11. Novembra krastmalā un citās klajās vietās tas vējš būs lielāks par centra butaforijā izmērīto.
    Lidostai man maza ticamība, jo tā regulāri mazina vēja ātrumu, tur mēdz būt pat lēnāks vējš kā centrā. Nav jau tā meteostacija klajā vietā, tur pāris celtnes aizšķērso viena virziena vēju.
    Savukārt HIRLAM modelis Lietuvas izpildījumā, jo pašai Lietuvai visticamāk nekad nebūs savs modelis, tradicionāli nav ņemams vērā, kad runa ir par vējiem.

 56. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/32510.html

  Sakritības dēļ – arī 2009. gada 14. oktobrī bija vētra zem ciklona “Wimar” zīmes…

 57. lietusviirs Says:

  Pie šī vēja šķiet būs arī jūras efekts. Pie tam izskatās, ka mitrumu gaisa masas sāks uzņemt jau botnijas līcī.
  Šoreiz šķiet bīstamību rada tas, ka koki jau ir trauslāki, bet daudziem lapas vēl turas.

  • Rīgas centrs Says:

   “Šoreiz šķiet bīstamību rada tas, ka koki jau ir trauslāki, bet daudziem lapas vēl turas.”

   Gadu tūkstošiem vētras bijušas rudeņos, kad vēl lapas kokos, turklāt kamēr ir tik silts, kokos, kuri vēl ar lapām, ar pilnu jaudu cirkulē sula. Domāju, nekas tāds baigi traks nenotiks, lai gan bojāti koki, neveseli zari varētu satikties ar zemi.

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Jau ne reizi saku- zari sāk (sāk-nevis masīvi notiek) lūzt pie 15m/s vēja, ar iespēju radīt postījumus apkārt (piem. izsist kādu logu). Tamdēļ minēto vēja ātrumu uzskatu par sākumu nelielai vētrai (lai gan “oficiāli” tiek uzskatīts savādāk… pie lielākiem gaisa pārvietošanās ātrumiem).

   • Rīgas centrs Says:

    Līdz 20 m/s zari nelūzt, ja neskaitām satrunējušus, nedzīvus zarus. Tradicionāli zaru lūšana sākas pie 18 m/s, nevis pie 15, kas ir ļoti bieži sastopamas brāzmas. Ja koki būtu tik švaki, tad šeit nemaz mežu nebūtu.

   • maikls Says:

    Nē, nē, zari sāk lūzt pie 16,65 m/s!

 58. Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

  Ļoti ceru, ka šoreiz vētra Latviju neskars! Pietiek cilvēkiem citas lietas, par ko uztraukties! Tas jau būtu nežēlīgi vēl piedzīvot pamatīgu vētru ar visiem no tā izrietošajiem neplānotajiem izdevumiem!

 59. maikls Says:

  Poļu UM modelis plkst.23 šovakar Rīgas līcī prognozē vidējo vēja ātrumu 21m/s: http://new.meteo.pl/um/pict/2010101406/W__H_0000.0_0U_2010101406_015-00.png

  (Teorētiski tas varētu nozīmē maksimālo ātrumu brāzmās tuvu 30m/s.)

 60. Ceriiba Says:

  Ceru ka buus buus jautri ! 🙂

 61. Ceriiba Says:

  jaa laikam nekas nebuus! 😦

 62. Raitis_Sametis/Zante Says:

  “pie manis” fronte ir pienākusi, vējš- kas līdz plkst. 16:00 apmēram bija no DR puses līdz 5m/s, tagad strauji grozās no ZRpuses un ir jau brāzmains līdz 12m/s… manīsim lietas tālāk…

 63. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Tagad vizuāli redzu skaidrošanos- kas sākas no ZR puses… vētra joprojām izpaliek, pirms stundas uz pašas frontes līdz 12m/s, tagad knapi līdz 5m/s “aizvelk”….

 64. maikls Says:

  Drīz vētras epicentrs sasniegs Igaunijas salas, tur varētu būt līdz kādiem 35m/s.

  Ventspils mola meteostacija jau fiksējusi 21m/s, lai gan vētras epicentrs vēl tālu.

 65. maikls Says:

  Tagad uz Ventspils mola jau 25m/s.

 66. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien visu dienu totāli nomācies, saules nemaz, visu dienu vairāk vai mazāk, ar pavisam īsiem pārtraukumiem, līst… 😦
  Auksts pārāk nav (salīdzinājumā ar iepriekšējām dienām 😉 ), visu dienu ap +5…+7*C, arī šobrīd +7*C. Vējš neko liels nebija, tagad mazliet ņiprāks kļūst, bet nekas extra ne tuvu nav. Precīzāk grūti tumsā novērtēt… Redzēs, kas būs naktī un rīt, bet man pašlaik šķiet, ja vētra būs, tā skars gk. piekrasti, citur būs vien riktīgi rudens vēji, bet diez vai kas vairāk. Protams, koki var lūzt arī tādos…

 67. orkaans Says:

  Atbraucu no Daugavgrīvas.
  Skatiņi bija iespaidīgi-mola galā gāzās pāri trīsmetrīgi viļņi,šļakatas pāri pieciem metriem.
  Radās pat bažas ka varētu netikt nost no mola,jo nākot atpakaļ ūdenslīmenis bija cēlies un viļņi krietni lielāki, bet viss beidzās laimīgi….ar līdz ceļiem slapjām kājām.
  Nevarēju pateikt precīzi cik ZR vējš varēja būt stiprs, bet tālu no 20 m/s,šķiet nebija.

 68. aina(Brasla) Says:

  Man patreiz bezvējš,tikko mazliet uzlija,bet līdz tam kādu stundu skaistas zvaigznes,pa dienu gan lietus pamatīgs

 69. aina(Brasla) Says:

  Kādreiz zivju mazuļus laidām laikā uz mola no autocisternas-vējš,lietus un gandrīz ar visu gaziku netikām nost-neredz neko tajās vērpetēs un viss,trakāk kā migla uz ceļa

 70. aina(Brasla) Says:

  laikā=LAUKĀ
  sorry

 71. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Orkāns – visticamāk – nebūs…
  (LTV panorāmas sižets…)
  http://ltvzinas.lv/?n=video&id=2685

 72. lightning (Līvāni) Says:

  Man tagad vispār gandrīz bezvējš iestājies – cik pa logu redzu laternu gaismā, kokiem pat lapas nekustas… Klusums pirms vētras? 😉

  • maikls Says:

   Neesmu redzējis nevienu prognozi, kurā šai pusei būtu prognozēts vairāk par 18m/s.

   • lightning (Līvāni) Says:

    Te jau neiet runa par vētru, bet vispār vēju kā tādu – šobrīd arī tikai mērenas pūsmiņas pa brīdim (ne pastāvīgi!) koku lapas škurina… Te nav pat 8 m/s, kur nu 18 vai kas vairāk. Vismaz pagaidām.

 73. Zheell Says:

  ageniitii saak puust nepajokam! NOP>

 74. Saulcerite/Rix/ Says:

  Patlaban pūš spēcīgi-tumsā grūti pateikt cik īsti m/s.Vairāk nobiedēja krusa,tāds gāziens,ka vispār nesapratu kas notiek.

 75. maikls Says:

  Uz Ventspils mola līdz plkst.21 samērīti 28m/s, Ventspils lidostā 20m/s, Kolkas meteostacijā 22m/s, citās piekrastes stacijās 14-19m/s.

 76. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Pie “manis” gan vēl tikai ZR vējš kādus 3m/s, daļēja gubu mākoņainība un +3 grādi pie durvīm…

 77. gubumakonis Says:

  Pec darba aizbraucu pie jūras,Daugavgrivā,paspeju ar pedejo gaismu,vējš pieņemas spēkā un debesis strauji skaidrojas,kaut ari vērojams līča efekts. Viļni diezgan lieli un vējš piekrastē pamatigs,lidz molam aizgaju jau satumsa,bet viļni gan iespaidigi,ar speku triecas pret mola akmeņiem uzšaujot gaisā šlakatu šaltis vairaku metru augstumā,ar veju nesti tie negaidot apleja ari mani 🙂 Forši stavet vēja,kad brižiem gruti nostavet kajas un verot jūru parklatu ar baltiem vilniem meness gaismā … talak uz paša mola tumsā iet neuzdrošinajos-parak nedrošs pasakums izskatijas… Atpakalcelā izskatijas,ka vējš pienemas speka un vilni jau krietni talak skalojas pludmalē,uznaca ari krusa… Bet Riga gan braucot majas uznaca pamatiga krusa ar lietu.
  Jasaka,ka piekrastē un Rigā veja stiprums krasi atškiras-un ja vel Bolderajā vareja verot atseviškas stipras vēja brazmas,tad te Zolitudē pagaidam nepūš gandriz nemaz.

 78. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Pie manis vēja krākšana ne pa jokam, kaķu koncerts visās spraugās !!! Tāda sajūta, ka spēcīgākās brāzmās nodreb visa māja. Bet jumts vēl ir. Nez, kas būs ap pusnakti, kad sola vētras maksimumu. Cienītā atbrauca no Rīgas teātra, tur nepūš ne vella. Droši vien uz Saulkrastu pusi zēģelē vēl trakāk, pēc leišu kartes ap to vietu vētra iznāk krastā.

  • Rīgas centrs Says:

   Tieši par Jums pus dienu domāju. Kā Jums tur ar ūdens līmeni? Skatījos, ka Igaunijas salās, kas tepat līcī, rīta pusē pūta no DR, tad no R – perfekti, lai iedzītu ūdeni no jūras. Nu un ja tagad vairāk pagriezīsies no ZR, tad jau tās ūdens masas ies Daugavā un savienotajos ezeros. Informēsiet par manāmu ūdens celšanos? Man šķiet, ka Daugavā būs vairāk par prognozētajiem 90cm.

   Beidzot Z-Igaunijā sniegs un arī vēja brāzmas 27 m/s, citādi tikai salās vien tā stihija. Valgā brāzmas 14 m/s, tā ka gan jau arī Vidzemē tālāk no līča būs vētra.

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Izskatās, ka vētra risinās tikai šaurās piekrastēs… vismaz patreiz.

 79. gubumakonis Says:

  http://jurmalaphoto.wordpress.com/vetrains-vakars/
  Vētrains vakars Daugavgrivā,diemžel tumsa neļava sabildet ko vairāk…

 80. Saulcerite/Rix/ Says:

  Nevaru saprast-tā ap pieciem laikam bija zibens un pērkons/tā manējie apgalvoja/

  • Rīgas centrs Says:

   Sakarā ar šausmīgo krusu naktī, kas burtiski triecās vai nu pa stiklu vai pa palodzēm, maz pagulēju un vienā brīdī starp 4 un 5 naktī, skatoties uz to vājprātu ārā, man arī likās, ka redzēju zibeni, lai gan grāvienu nedzirdēju, jo nokrišņu troksnis bija vienkārši šausminošs. Padomāju, ka tas tikai īssavienojums kaut kur ārā, jo vējš tomēr bija pamatīgs – likās, ka jumtu noraus. Būtu nu labāk snidzis, vismaz izgulējies būtu. Bet savs labums tomēr krusai bija, tā ka labs ir viss, kas labi beidzas.

 81. Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

  Labrīt 🙂
  Man šorīt pārsteigums – balta zeme!
  Izrādās TIKAI krusa!

 82. maikls Says:

  Apskatot visus pieejamos datus no meteostacijām, jāsecina, ka arī Vidzemes krastā šonakt droši vien bija 28m/s, tāpat kā uz Ventspils mola, vienkārši Vidzemē nav nevienas stacijas pašā krastā, Ainažos un Skultē tās ir aiz kāpām, kokiem un mājām, tāpēc, loģiski, nevar uzrādīt tik daudz, cik Ventspils mols. Arī Daugavgrīvas meteostacija atrodas pašā krastā, tāpēc pat tur samērīts vairāk nekā Ainažu un Skultes stacijā.

 83. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Rīgas centram. Pie manis vējš auroja visu nakti, brīžiem krusa logos dauzīja tā, ka likās, ka iet cauri logiem. WNWst ārdās joprojām, kaķu koncerts visās spraugās !!! Sētā lūzuši tikai vairāki lieli priežu zari, viss kam jālūzt – ir nolauzts iepriekšējā vasaras vētrā. Brīnums, ka vēl turas divi slīpi milzīgi vītoli – bet turas. Ūdens līmenis ir cēlies, bet nekas briesmīgs, tauvas josla gan plakanajā daļā zem ūdens. Nākošgad vasarā uz laivas pieslēgšanas caurules ūdenī jāuzkrāso kādas iedaļas, lai var precīzāk ko fiksēt. Šķiet, ka pēc ārkārtēji zemā ezera līmeņa pagājušo ceturtdien, tātad arī patukšā līča, ūdens masas nav paguvušas līcī ienākt pilnā apjomā. Caurumi no Baltijas uz mūsu līci ir tikai 3. Divi Soela – viens platāks, otrs šaurāks – kā teiktu Baltezera platumā. Abi kuģoti ar jahtu (bija zināmas problēmas – Soela Vjain bija slēgtais šaurums, visās malās šis tas militārs rēgojās, bet izdevās “ar mānīšanos” izsprukt cauri ), bet Irbes šaurumā ūdens masas vairāk gāžas iekšā pie SWst vēja. Vētra nāca no NWst, vispirms atdūrās Sāremā N krastā, tad pārlēca pāri salai, zaudējot enerģiju, mēģināja ieskrieties līcī un šaurā joslā trāpīja Vidzemes piekrastei (kāda daļiņa tika man arī). Pārējais aizgāja garām Irbei uz Ventspils pusi, Ūdens plūsmu garām Irbei uz S novirza Sirves pussala kā strēle. Šoreiz tam visam labi varēja sekot leišu meteolapā.

  • Rīgas centrs Says:

   “Irbes šaurumā ūdens masas vairāk gāžas iekšā pie SWst vēja. Vētra nāca no NWst”
   “Šoreiz tam visam labi varēja sekot leišu meteolapā.”

   Nezināju, ka Lietuva nodrošina iespēju, sekot līdzi aktuālajai situācijai pie Igaunijas salām. Es skatījos visiem brīvi pieejamos datus Igaunijas oficiālajā weblapā. http://www.emhi.ee/index.php?ide=15&ts=1287014975&go=4 14. oktobra naktī no 4:00 Irbes šaurumā sāk pūst DR vējš. Tāds tas pūš līdz pat 12:00. Turpmāk pūš vairāk R, ZR vējš, taču tālāk skatāmies abas Rīgas līča salas, kurās arī ir pareizais vējš, lai mūsu piekrastē celtos ūdens līmenis. Līdz pat vētras beigām, vējš pūš no R, ZR. Tāpat līdz šim brīdim līcī vēja virziens ir ZR.

 84. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +2 šorīt. Un pats sevi varu apsveikt ar pirmo nelielo sniega kārtiņu uz zemes šajā rudenī… attēlos. Naktī ap plkst. 2-3 maksimālais ZR vēja ātrums līdz 12m/s. Patreiz klīst dažas nokrišņu brāzmas, tagad ZR vējš 6-7m/s. …

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/10/15/pirmais-sniegs-uz-zemes-zante-15-10-10/

 85. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://foto2.inbox.lv/maksaaju/video_2008/PA140001.mov

  + vēl slapja sniega brāzma “pie manis” ap plkst. 10:30 …

 86. orkaans Says:

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/

  Vakardienas un šodienas bildes no Daugavgrīvas… 🙂

 87. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/51768.html

  Atvēru atsevišķu lapu Megi taufūnam, kuram pēc prognozēm pēc dažām dienām ar 4. kategorijas spēku jāuzgāžas Filipīnu ziemeļdaļai un jāturpina ceļš jau uz Āzijas piekrasti…

 88. lightning (Līvāni) Says:

  Manā pusē praktiski nekā interesanta nebija. Vējš šodien dienā jūtams, bet ne pārāk stiprs, domāju, pat 10 m/s spēcīgāko pūsmu laikā diez vai bija (cik nu pats vakarnakt līdz 5.00 un šodien no 12.00 novēroju, varbūt agrā rītā bija kas spēcīgāks, bet diezin vai). Rītā nedaudz gaisā palidinājās sniegpārslas, bet uz zemes nekas neizveidojās, savukārt īsi pirms 14.00 neilgi bija uznācis kaut kas pa vidu starp krusu un sniega graudiem. nepaspēju gan novērtēt, jo uz zemes nekas balts neizveidojās, viss uzreiz izkusa. Grādi dienā bija ap +5…+6*C, tagad krītas, jo skaidrs, zvaigznes spoži spīd, droši vien naktī būs zem 0*C. Mākoņu daudzums mainīgs, nokrišņu pavisam maz ( 🙂 ), uz pēcpusdienu aizvien vairāk saules.
  Vētra, kā paredzēts, skārusi tikai piekrasti un dažus atsevišķus rajonus…

 89. Saksija Says:

  Šorīt (7:00) Dienvidzviedrijā, kur parasti ir siltāk nekā Latvijā, izņemot vasaru:
  Målilla -7.5
  Kalmar ( Baltijas jūras piekrastē! ) -4.0
  Jönköping -4.6
  Linköping -5.2
  Eskilstuna -8.8 ( uz rietumiem no Stokholmas)
  http://www.smhi.se/en/Weather/Sweden-weather/Observations#

 90. Saksija Says:

  Savukārt Rīgā šorīt spīd saule. 🙂 Labi, ka ir rietumu-dienvidrietumu vējš – visi nokrišņi iet prom uz Vidzemi.

 91. Saksija Says:

  Kaut gan tie mākoņi no ziemeļiem izskatās draudīgi arī Rīgai…

 92. scAvenger Says:

  Teikā tikko bija slapjš sniegs, kas pārgāja lietū.

 93. maikls Says:

  Ogres un Siguldas webkamerās tikko bija redzama visai intensīva snigšana ar lielām pārslām, bet visvairāk laikam sasnidzis Vangažu un Ropažu pusē.

 94. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, pirmais sals “pie manis” gaisā -1 grādi, protams, tagad jau viss kūst. Bet uz ūdens pirmais ledus šoruden. Mākoņi nelieli, bez nokrišņiem…

 95. extreme Says:

  Pie Dominas tikko zibens un pērkons ar slapju sniegu piedevā. Nice 🙂

 96. Rīgas centrs Says:

  O, kārtīgs negaiss ar snigšanu. Vienreiz zibeni redzēju, 2x pērkonu dzirdēju.

 97. orkaans Says:

  Teikā tikko bija pērkons!
  Tagad lielām pārslām krīt slapjš sniegs.

 98. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Pie manis – brīžiem sniegs/krusa? Balta zeme joprojām vietās, kur nav koki vai zāle.

 99. Saulcerite/Rix/ Says:

  Sniegs un krusa-ardievu ķiploku stādīšana.

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Nebūt nē,Saulcerīt!Ja tikai zeme nav pavisam sasalusi,stādi tik iekšā!Es arī esmu stādījusi,kad jau sniega kārtiņa.Ka tikai var ielikt ķiplociņu.Tagad vecais mēnesis,stādi tik iekšā!

 100. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē uznaca ists krusas negaiss,smuks,ar sienas mākoni pa priekšu,vietām zeme palika balta,skaisti :))

 101. gubumakonis Says:

  Pamatiga krusa/sniega graudi aiz loga,zeme paliek balta 🙂 Vel viens zibens bija manuprāt ,labais laiciņš!!!

 102. Romāns Kolduns (Ogre) Says:

  Ogrē visu rītu snieg, citreiz pat ļoti stipri. Bet uz zemes tikai ap 2 cm sniega. T=0°C

 103. Dzonis Says:

  Pēc vakarvakara spēcīgās krusas, Ventspilī šorīt arī slapš sniegs. Tik uz zemes vēl nekas nepaliek. Izkūst.

 104. meteodiena Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/10/16/masivs-sniegs-riga-161010/

  Webkameru attēli no Rīgas ar masīvo sniegu priekšpusdienā…

 105. Raitis_Sametis/Zante Says:  Hehe… “Ņemiet savu sniegu atpakaļ”…

 106. lightning (Līvāni) Says:

  Pie manis nekā līdzīga šeit aprakstītajiem “pigoriem” 😀 , diena mierīga, bez jebkādiem nokrišņiem. Debesīs MMD – rīta pusē vairāk mākoņu, diena pārsvarā saulaina, vakarā atkal it kā vairāk mākoņu, bet nu vispār daudzums mainās. Vējš neliels, grādi dienā ap +5…+6*C, tagad vēsāks, vairs knapi +3*C. Pagājušajā naktī zem 0*C, liekas, nemaz nebija, jo diezgan mākoņains bija, šonakt gan droši vien mīnusos būs. Patīkami, ka rīt ziņo saulainu laiku! 🙂

 107. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Atceroties pagājušo ziemu un gaidot jaunus sniegputeņus 🙂

 108. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/

  Dritvai – pēc pēdējām prognozēm pirmdien Megi taifūns uz Filipīnām uzgāzīsies ar 5k stiprumu, pēc tam – virzoties uz Ķīnu: tas atkal pieaugs lidz 4k. Jāseko man līdzi!

 109. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +2 šorīt, uz zemes neliela krusas graudiņu kārta, kas tagad, protams, kūst. Nakts otrajā pusē bija 0 grādi, un tad arī mākoņi sāka pavairoties, arī tagad cu+sc mākoņi ir 8 balles daudzumā…

 110. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Vakardienas pirmais sniegs Rigā.
  Lidzigi ari pagajušgad Riga pirmais sniegs uzsniga uz krāsainam lapām,17. oktōbrī.
  Šodien pārsvara apmācies,siltāk,3+4.

 111. lightning (Līvāni) Says:

  Naktī bija apmācies, līdz ar to gaidītie mīnusi neatnāca, līdz nullei tikai grādi nokritās. Rīts arī mākoņains, bet ilgi bija auksts, mazliet virs 0*C. Pēc pusdienlaika aizvien biežāk sāka spīdēt Saule, mākoņi plānāki un tie paši ik pa laikam pašķiras… 🙂 Tas arī gaisu sasildīja, jo pēcpusdienā jau diezgan silts (vismaz uz citu dienu fona noteikti!), grādi svārstās ap +7…+9*C. Vēja tikpat kā nav, vieglas pūsmiņas ik pa brīdim pakustina koku lapas, un tas viss.

 112. mārtiņš (jugla) Says:

  ir knapi zem 0°C

  p.s. – Varbūt kādam šķitīs interesanti – šī mēneša Geo sīkā ailītē rakstīts, ka: Laikā no 1993. līdz 2008. gadam jūru virsmas (augšējo 700 metru slānis) temperatūra ir pieaugusi par 0,15°C. Aprēķināts tas ir izmantojot 3200 zondes

 113. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrit, 0 “man” pie durvīm, uz zemes spēcīgs sasalums, uz ūdens ledus… gandrīz skaidrs jau no vakarvakara… * Jāturpina sekot taifūnam “Megi” …

 114. Saulcerite/Rix/ Says:

  Laikam dzīvoju ziemeļos-kā vakar ap 22 noslīdēja temp. uz -3,5 tā šorīt saullēktā -4,4.

 115. lietusviirs Says:

  Šorīt lieliski var redzēt cik LVGMA Rīgas stacijā ir objektīva info. Kamēr RA ir -3 līdz -4 un RS ir ap -1.5, tad LVMGA (Rīgā) ir +1.6.

  🙂

 116. maikls Says:

  Informācija par zemo tropisko ciklonu aktivitāti pēdējos gados, arī šogad zema kopējā aktivitāte: http://www.coaps.fsu.edu/~maue/tropical/

 117. Nomunds Negaiss Says:

  Monster Supertaifūns Megi sasniedz sauszemi ar neiedomājamu spēku. Citur pat raksta, ka 74 m/s vējš bijis vidējais vēja ātrums 1 min laikā nevis atsevišķas brāzmas sauszemes sasniegšanas brīdi. Tas protams tikai pašas acs sienā
  http://www.ssd.noaa.gov/mtsat/flt/t2/loop-ir4.html

 118. lightning (Līvāni) Says:

  Nakts bija mākoņaina, tādēļ no rīta sala pēdas nebija manāmas, pie loga +1…+2*C, bet arī lejā nebija nekādu salnu. Dienā mākoņi pašķīrās, daudzums mainīgs, diezgan daudz arī Saule uzspīd, un to var just – grādi tagad stabili mazliet virs +9*C turas. Vējelis mērens. Vispār – skaista rudens diena! 🙂

 119. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://news.gismeteo.ru/video.n2?item=63423118634

  Smerčs Vladivostokā (Krievijā), kamēr turpat netālu Habarovskā jau metru biezas sniega kupenas…

 120. lightning (Līvāni) Says:

  Vairs tikai +1*C pie loga, debesīs pat caur apgaismotas istabas logu var saskatīt zvaigznes – tātad grādi drīz būs mīnusos! 😀

 121. maikls Says:

  Iespējams, ka piektdien daudzviet uzsnigs sniegs. Pie zināmas apstākļu sakritības vietām var izveidoties vairākus centimetrus bieza sniega sega.

 122. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +2 šorīt, apmācies – migla, un jau pirmās lietus piles. Naktī neliels sals arī uz zemes virsas bijis… Vakar dienas otrā puse gandrīz skaidra un mierīga.

 123. maikls Says:

  Šodien, ejot pa lietu, atcerējos, cik patīkams ir rudens lietus, vismaz kamēr viss vēl nav pelēks.

 124. lightning (Līvāni) Says:

  Nakts sākumā bija mazliet zem 0 noslīdējis, bet jau ap 3.00 atkal bija plusos (+2*C), acīmredzot bija jau apmācies.
  Šodien nomācies un tumšs, viss pelēks (ja neskaita šur tur plīvojošas dzeltenas koku lapas 😀 ), un līst jau labu laiku. It kā nekas daudz pagaidām pielijis nav, bet tāpat laiks čābīgs – jūtams vējš, arī auksts – vēl 12.00 bija tikai +3*C, tagad mazliet siltāks, +5*C, bet tāpat nekas dižs… Izskatās, ka tuvākajās dienās uz labu laiku nav ko cerēt…

 125. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Megi – kuram nepietika ar Filipīnu ziemeļu krastu apmazgāšanu, tagad ar 2k spēku frontālā triecienā dosies uz Honkongu, tādas ir pēdējās prognozes – … jāturpina sekot…

  http://klab.lv/users/meteo_lv/51768.html

 126. lightning (Līvāni) Says:

  Vēlākā pēcpusdienā un pievakarē lietus bija pierimis, kāreiz pastaigas laikā vien sīks smidzeklis bija, bet tagad jau laiciņu dod vaļā – stiprs/vidēji stiprs lietus ar vēju, vienīgi grādi līdz +7*C uzkāpuši… 😉

 127. lightning (Līvāni) Says:

  Viss jau būtu labi, vienīgi kaut kāda stulba fronte iestrēgusi virs manas puses un bojā laiku, tek un tek, citur Latvijā nekā praktiski nav : http://www.meteolapa.lv/

 128. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Vakar,pēcpusdienā,kā sāka līt,tā līst ,bez pārtraukuma,vēl tagad…Pēc radara-līs vēl ilgi.

 129. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt. šodien jūtami siltāks, +6 – apmācies, dūmakains, vakar dienas laikā – dažas piles lietus. Nakts mierīga, arī patreiz bezvējš.

 130. Saulcerite/Rix/ Says:

  Šorīt izgāju ārā un sajutos kā pavasari-pēc vakardienas vēja un aukstuma šorīt likās tik silts,kaut ari nedaudz līņāja un +6 grādi.

 131. Aigars (Brocēni) Says:

  Saldus pusē nav lijis nemaz. Tagad pat saule spīd un jau +8.

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   To var redzēt pēc radara,ka visvairāk lietus tiek mums,vidzemniekiem.Pārstājis nav nemaz,kopš vakardienas pēcpusdienas.Nu jau ir dubļi.Siltāks jau gan,ap 6 gr.

 132. lightning (Līvāni) Says:

  Eh, neiebilstu, ja lietus būtu aizvirzījies lietusviira un gubumakona pozīcijās… 😀 Man šodien visu dienu totāli nomācies un nepārtraukti no debesīm tecēja, vien pašā vakarā pierima. Nācās ar širmi pa pilsētu staigāt… 😦 Vēja gan tikpat kā nebija, vismaz tas labi. Auksts gan nav, visu dienu ap +7*C turas, tas vēl 1 pluss.
  Līdz pavasarim tikpat tālu kā vismaz līdz Centaura Alfai – mitrums pat šos it kā puslīdz normālos grādus degradē, staigāju šodien cimdos, nagi salst… Tad labāk lai īsta ziema ātrāk nāk, nekā šādi trādidirīdi… 😀

 133. Saulcerite/Rix/ Says:

  Akal brīnišķīgs rīts-svaigs,silts,bez vēja un lietus.+6 gr.

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Rīts ir patiesi jauks,kaut gan apmācies.Vismaz nelīst.Pagaidām jauks laiks,tikai ar stipri rudenīgu smaržu,kā tam arī jābūt.

 134. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīr, +6, jau no rīta izplūduši cb mākoņi, ar nelielām lietus brāzmām – kas pāris reizes rasina…. Naktī daļēji apmācies, bet vējš joprojām nekāds ievērojams nav.

 135. maikls Says:

  ECMWF piektdienas priekšpusdienā Liepājā prognozē vidējo R vēja ātrumu līdz 20m/s (brāzmās tas varētu būt ap 30m/s jūras krastā), Rīgā dienas vidū 15m/s (brāzmās varētu būt nedaudz virs 20m/s). GFS gan Latvijā prognozē izplūdušu ciklona centru un drīzāk bezvēju nekā vētru, bet vairums modeļu tomēr prognozē vētru. Rītdienas iespējamajai vētrai nav nekāda sakara ar to, kas notiek šodien, jo tagad vēl iepriekšējais ciklons ar savu vējiņu un nokrišņiem. Starp šiem cikloniem šovakar vēlu vakarā debesis skaidrosies un vējš norims, ceļi un ietves apledos. Tad piektdienas rītā daudzviet nāks sniegputenis (Liepājā gan +6 un lietus). Sniegs netiek prognozēts īpaši daudz un kokiem zem tā svara nevajadzētu lūzt, bet apvienojumā ar stipro vēju vietām var lūzt un gāzties.

 136. Nomunds Negaiss Says:

  Mana sniega daudzuma prognoze 2010./2011. gada ziemas beigām. http://foto1.inbox.lv/goot/sniegs-3/sniegs.jpg


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: