Rudens anticiklons

Visi modeļi ir vienisprātis, ka vēl labu laiku Latvijā valdīs anticiklons. Tomēr iespējamas dažādas variācijas. GFS vēl nesen prognozēja, ka 6.-7. oktobrī anticiklons atkāpsies no rietumiem nākoša ciklona priekšā un ka Latvijā līs, pūtīs spēcīgs dienvidu vējš. Citi modeļi pieļauj iespēju, ka tieši tajā laikā virs Latvijas būs spēcīga anticiklona centrs. Visticamāk, ka anticiklona centrs atradīsies nedaudz uz ZA no Latvijas, tādējādi mēs it kā būsim tā siltajā sektorā, tomēr ar austrumu vējiem piezemes slānī turpinās ieplūst vēsums un temperatūra var pat nedaudz pazemināties.

Ja virs Latvijas nonāktu anticiklons centrs – bezvējš – un debesis būtu skaidras, tad temperatūra no rītiem pazeminātos vairākus grādus zem nulles. Bet, kā jau rudens anticikloniem pienākas, gaidāmas zemo mākoņu zonas, kopumā mainīgs mākoņu daudzums, bez ievērojamiem nokrišņiem (zemie jeb miglas mākoņi var atnest smidzinošu lietu, lielāki gubu mākoņi – lokālu un īslaicīgu lietu), reizēm migla. Vējš iegriezīsies no dienvidaustrumiem, un GFS prognozētā temperatūras amplitūda ir no -2 grādiem skaidros rītos Latgalē līdz +14 grādiem kādā saulainākā pēcpusdienā Kurzemē.

93 Atbildes to “Rudens anticiklons”

 1. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +3 grādi šorīt (jauns zemākās temperatūras rekords “pie manis” šai rudenī), vakar vakarā -skaidrojās, ZA vējš beidzot pierima līdz 1m/s (tāds tas bija arī naktī), šorīt- neliela sc mākoņainība.

 2. gubumakonis Says:

  Rigā šodien pagaidām parsvara apmacies,vēsi.
  Izskatas,ka gaidama vienmuļa un gara nedeļa rudens anticiklona vadibā…

 3. lightning (Līvāni) Says:

  Arī pie manis šorīt pamatīga salna bijusi – man teica (pats tik agrās rīta stundās saldi gulēju 😉 ), ka no rīta visa zāle bijusi balta, cilvēki skrāpējuši nost no mašīnu stikliem apsalumu. Digitālais kā minimālo gan pie loga man tikai +2,5C uzrādījis, bet esmu ievērojis, ka tas šādos brīžos mēdz gļukot (jau pagājušogad pamanīju). Parastais šādā laikā uzticamāks, tas ap 4.00 naktī, kad gāju gulēt, rādīja +1 grādu, tā kā nav brīnums, ka zem tik skaidrām debesīm (Mēness reti spožs, kaut ne pilns!) līdz rītam bezvējā varēja “nogāzties” zem nulles… Pirmā salna kopš pavasara. 😉
  Šovakar diezvai būs kas līdzīgs, jo vakars mākoņains, un vēl gandrīz +9C, tikai nedaudz mazāk kā pēcpusdienā, kad bija ap +10…+11 grādiem. Dienā bija arī saules daudz, mākoņu vairāk saradās uz pēcpusdienu/pievakari, un izskatās, ka tie klīst vismaz pagaidām netaisās.

 4. MRX Says:

  Tādos labākos satelīta uzņēmumos pēc salnām vajadzētu jau manīt rudens toņus Vidzemē 🙂

  • Vidzeme Says:

   A kāds sakars salnām ar rudens toņiem? Vidzemē, kurā pilntiesīgi dominē taiga jeb skujkoki, dažas salnas nemaina krāsas no augšas. Bet lapu koki sāka dzeltēt krietni pirms pēdējām stiprajām salnām. Tikai šorīt bija tāda patiešām liela salna, bet iepriekšējās naktīs salna nepacēlās augstāk par pāris metriem, kur nu vēl koku līmenī. Tā ka koku zaļuma bojāeja nav saistīta ar negatīvu temperatūru. Pat dažas ābeles jau kailas – šogad ļoti agrs un spēcīgs lapkritis.

   • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

    Parasti pēc pamatīgām salnām,koki iekrāsojas gan!Par piemēru,tās pašas kļavas.Tas gan tiesa,ka šogad spēcīgs lapkritis jau pirms salnām.Tāpēc arī šogad,laikam,būs jāiztiek bez košajām krāsām.Jo,nebūs jau vairs ,ko krāsot…Pagājušo nakti bija pirmā ,pamatīgā salna.Izskatījās jau pēc sala.

   • Vidzeme Says:

    Rīgas centrā salnas nekad nemēdz būt septembrī, izņemot atsevišķus gadus, taču koki konsekventi krāsojas jau septembrī, cik sevi atceros. Tāpat visā Latvijā salnas septembrī nav katru gadu. Un atkārtoju, ka Latvija NAV tundra un lapu koki šeit sasniedz pat 25…35 m augstumu, tā ka koku vainagus šīs smieklīgās salnas vispār neķer. Ja salnas ietekmētu dzeltēšanu, tad jūliju koki sagaidītu ar dzeltenām lapām, jo līdz tam ilgstoši ir salnas maijā, jūnijā. Koku dzeltēšanu primāri ietekmē dienas garuma, insolācijas samazinājums un manāma temperatūras pazemināšanās. Salnas var kaut ko ietekmēt, ja burtiski sasaldē lapas un to šūnas pārsprāgst. Bet atkal jau – tāds sals koku vainagos nemēdz būt agrāk par oktobra vidu .
    Katru gadu dzirdu, lasu vienu un to pašu, tikai redzu pretējo – salnas vispār nekādi neietekmē hlorofila zaudēšanu. Varbūt šeit ir kāds augu fizioloģijas speciālists, kas teorētiski pamatos salnu nepieciešamību lapkritim?
    Starp citu, tīri matemātiski var aprēķināt nepieciešamo temperatūru summu, ņemot vērā arī augu masas sasilšanu tiešos saules staros, kas nepieciešama pilnīgai veģetācijas sezonas iziešanai. Tas gan atšķiras vienai sugai dažādos klimatos, bet doma ir tāda, ka ja koki, krūmi ir visu paveikuši, tad nav vajadzības vilkt garumā lapu nomešanu. Latvijas vietējām koku, krūmu sugām aktīvā veģetācija saistīta ar diennakts vidējo +10. Kad tā kļūst zemāka un jo īpaši dienas vairs nav piemērotas fotosintēzes procesam, tad tās lapas ir jāmet nost. Un šis pēdējais process tāpat prasa zināmu siltumu, jo aukstumā vielmaiņa burtiski sastingst, tāpēc masveidīga dzeltēšana mums ir oktobrī, nevis novembrī.

   • Māris (10km R no Saldus) Says:

    “Vidzemei” ir pilnīga taisnība. Spēcīgām salnām nav tiešas saistības ar skaistām rudens krāsām, jo spēcīgas salnas tikai sagrauj lapu šunu struktūru, un kokam jārūpējās par to atdalīšanu (nomešanu), lai nesāktos pūšana un tamlīdzīgi procesi.
    Lai lapās noārdoties hlorofilam veidotos krāsu pigmentācija arī ir vajadzīgas pozitīvas temperatūras.
    Un tad kad augsnes virskārtā ir salnas, tad koku vainagu līmenī ir nedaudz pozitīvas temperatūras, bet protams zemākas par fizioloģiski aktīvo T (+8 vai +10*C). Tad zinātnieki domā ka gan dienas garuma izmaiņas, un no tā izrietošā Saules starojuma spektra izmaiņas (Saule ir zemāk pie horizonta) un T pazemināšanās izraisot šo lapu krāsošanos.

 5. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +5 grādi šorīt (nakts beigās droši vien mazāk…). 3 balles ci mākoņainība, vakar dienas otrajā pusē cu+sc mākoņi vairāk… * Kas attiecas uz koku rudens lapu krāsām – tad salnas/vai sals gaisā – paātrina dzeltēšanu, tas tiesa… tas novērots.

 6. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Neesmu biologs, bet fiziķis (sen bijušais), bet kaut kur lasīju, ka rudenī koki visas lapās esošās derīgās vielas pamazām nogādā saknēs, pie tam pamazām, atbilstoši vidējam temperatūras kritumam un pie tam dažādās derīgās vielas – pie konkrētām temperatūrām. Koku lapa krāsa attiecīgi mainās. Lapu krāsu nosaka vēl pašās lapās palikušās vielas. Krāsojums mainās un ir atkarīgs no tā, kādā kārtībā šīs vielas dodas lejā uz saknēm. Tas labi novērojams kļavām. Tad, kad lapas palikušas salmu krāsā – tā ir beidzamā pakāpe, lapas arī vairs nespēj noturēties un nobirst. Protams visu var ietekmēt arī temperatūras izmaiņu straujums un vējš, kas norauj lapu, pat ja tā nav visu atdevusi. Tas nu tā, uz pirkstiem, biologi, pārāk nekritizējiet, bet arī no fizikas viedokļa tas tā varētu būt – katrai vielai savs spektrs un kopainā – to kombinācija.

  • Vidzeme Says:

   Pareizi domājat, Juri, jo process ir ļoti ilgstošs, ko aizsāk pirmkārt jau dienas saīsināšanās, ko augi lieliski piefiksē. Es vienkārši neredzu, kāpēc lai atsevišķas salnas, kas lapotnes līmenī ir nedaudz virs 0, nevis mīnusos, izraisītu paātrinātu lapu krāsošanos.
   To, ka primārais ir gaismas daudzums un tā ilgums, lieliski redzams pie ielu apgaismojuma lielajām lampām, kur dažu sugu kokiem saglabājas zaļas lapas līdz pat novembra vidum, bet dzeltenas mēdz noturēties līdz pat decembrim – neatkarīgi no lielākiem vai mazākiem plusiem oktobrī un novembrī. Īpaši viegli apmānīt vairumu bērzu sugu – mākslīgi apgaismojot un neļaujot saprast, ka tuvojas rudens, lapas var saglabāt visu gadu.

 7. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.yr.no/place/Latvia/Tukuma/Kandava/hour_by_hour.html

  Baigi labi- es atradu 48 stundu prognozi “savam” novada centram – Kandavai 🙂

 8. Saksija Says:

  GFS sola anticiklonu uz vēl vismaz 2 nedēļām…

  • Vidzeme Says:

   Jā, http://www.wetterzentrale.de/pics/MS_2557_ens.png smukas līknes. Cik žēl, ka šis viss nenotika kādu mēnesi atpakaļ, tad būtu dabūjuši vasaras turpinājumu un skaistas atmiņas par septembri, kā tālajā 1999. gadā – tas tik bija septembris, paradīze ne dzīve. Un vispār, es tā cerēju uz 1934. gada atkārtošanos, bet nekā.
   Bet nekas, labāk šāds oktobris kā pērnais. Sen nav bijis saulains oktobris. Kaut kas bija 2005., taču patiešām saulains pēdējo reizi bija 1996. gadā – es pat nenopļauto pusmetrīgo āboliņu svilināju, jo nopļaut jau tādu vairs nevarēja, tāpat kā atstāt uz ziemu.

   • lightning (Līvāni) Says:

    Jā, ja septembra sākumā būtu šāds AC nostiprinājies, tad mēs vēl būtu arī visticamāk vasarpriekus paildzinājuši.. Bet peikrītu, ka labāk šāds nekā pērnais. AC un Saule man draugos, pat ja gaiss vēss! 🙂

  • lightning (Līvāni) Says:

   Mērena ziema ir tāds ļoti nosacīts jēdziens… Vienam “mērens” asociējas ar 0…-5 un biežu sniegu, citam – ar apnulli un slapjdraņķi, vēl kādam arī -15…-20 naktīs un -5…-10 dienās pie skaidrām debesīm šķiet normālu ziemu raksturojoši lielumi, bet cits to uztver kā baigo salu…

 9. gubumakonis Says:

  http://jurmalaphoto.wordpress.com/migla/
  Migla pie jūras.

  Ceru,ka šis anticiklons tomer nenoturesies tik ilgi un kādas parmaiņas sagaidišu atrak.
  Bet šodienas vakars gan bija saulains un skaists- saulains un ar zelta rudens pieskaņu 🙂

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Ai,Gubumākoni,vēl viss novembris Tev priekšā!Gan jau izbaudīsi vēl lietu un slapjumu!Patlaban laiks ir fantastisks!Tas nekas,ka naktī piesalst,toties dienas ir super!Šorīt ir pavisam silts,jo nav salnas!

 10. lightning (Līvāni) Says:

  Aizvadītajā naktī manā pusē tomēr salnu nebija, kaut arī diena atnāca ar spilgtu Saules gaismu. Laikam bija noskaidrojies uz rīta pusi un zeme nepaspēja tik daudz atdzist.
  Dienā visu laiku skaidrs un saulains, plus gandrīz bezvējš (atšķirībā no iepriekšējām dienām), un grādi stabili turējās ap +13C. Pēcpusdienā piesaulē uz balkona bija ļoti silts, sēdēju vienā kreklā un nemaz nebija vēss!!! Nav brīnums, ja grādi piesaulē bija ap +24! 🙂
  Uz nakti gan paliek vēss, tagad vairs tikai +4, skaidrs, A pusē spožs dilstoša Mēness sirpis, līdz rītam grādi var noslīdēt arī zem 0C.
  Es gan ceru, ka šis AC būs stiprs un turēsies ilgi, pavisam labi būtu, ja dienas kļūtu vēl siltākas kā šodien, bet nu lietu gan negaidu. Tagad ir skaists rudens! 🙂
  Šodien pieslēdza apkuri, un istabā grādi jau mazliet virs +21, samazinās mitrums, un nevajag vairs tuntuļoties nezcik biezos kreklos un vilnas zeķēs! 🙂

 11. kurzemniece Says:

  Nu tā-arī pie manis kārtīga salna,migla turas mazliet virs zemes,tāpēc nereāls skats,jo zemi redz,bet tālāk esošos mežus un mājas nē

 12. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +4 pie durvīm, bet uz zemes pirmā reālā salna… skaidrs, pēc saules lēkta drusku sāk nomākties… * Pāri laukiem šorīt vēl divas bezdelīgais aizskrēja, jauns šo putnu vēluma novērošanas rekords man….

 13. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Tad jau salna aizgājusi uz Kurzemes pusi…

  • lightning (Līvāni) Says:

   Tā gan izskatās, – lai arī nakts sākumā bija skaidrs un grādi kritās, pie manis arī jau ap 3.00 sāka palikt siltāks, jo apmācās, un jau tad grādi pacēlās līdz +5.

 14. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Rīgā, Pļavniekos ap 8:30 zālīte bija stipri balta, un ēnas pusē salna turējās līdz 10-tiem

 15. Saksija Says:

  Šonakt sals Rīgas lidostā sasniedza -1 grādu. Sals 2m augstumā reģistrēts arī Jelgavā, Stende(Kurzemē) un Saldū.

 16. gubumakonis Says:

  Šodien MMD- laba laika mākoņiši piesedz sauli,naktī Zolitude liela salna nebija, +12

 17. Saulcerite/Rix/ Says:

  Šodien ar vēlēšanām visi apslinkuši ar rakstīšanu-nav ziņojumu.Bet pie mums spēcīga salna-tā ka mājai pat jumts bija apledojis.Un kaut ko jau nu tā salna dod gan lapkritim,jo šodien lapas pat bez vēja krīt daudz straujāk -pat ceriņiem un ābelēm krīt vēl gluži zaļas.

  • Saksija Says:

   Pat laiks šodien ir politisks. No rīta Rīgā bija saulains, pēcpusdienā parādījās no austrumiem nākošie mākoņi. Tomēr tie mākoņi nespēja pilnībā aizklāt debesis. 🙂

  • Vidzeme Says:

   Jā, lapkritim kā tādam dod gan, jo lapas burtiski nosalst, cik nu kura suga iztur, taču salnas neinducē dzeltēšanu. Lūdzu konstruktīvus pretargumentus!
   Starp citu, ābeļu zaļās lapas kārtīgā salnā krīt katru gadu, jo daudzu šķirņu ābeles ir zaļas teju līdz novembrim, bet oktobra 2. pusē bieži ir pamatīgas salnas gan pēc stipruma, gan ilguma. Un tieši bezvējā esmu novērojis, cik aktīvi tās atdalās no zariem. Tomēr kārtīga vētra visdrīzāk spēj noraut vairāk lapu kā liela salna, jo lapas mēdz noraut arī vasaras vētras.
   Kaut nu šonakt debesis nenoskaidrotos, lai taču reiz pierimst tas sals, ja reiz dienā apmācies!

 18. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien dienā mākoņains, bet ne totāli nomācies. Tiesa, Saules staru tikpat kā nebija. Toties bezvējš, un pietiekami silts, dienā +13…+14C. Arī šobrīd nav auksts – pateicoties mākoņainajam laikam, vēl ap +10 turas. Izskatās, ka šī būs visai silta nakts! 🙂

 19. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Anticiklons pie mums tiek prognozēts vismaz līdz 13. oktobrim, mierīgas debesis – kā sava veida kompensācija pašmāju vēlēšanu kaislībām… 😉

  • lightning (Līvāni) Says:

   Lai valda AC, vēlēšanu kaislības nu jau dalēji aiz muguras. Tagad atliek gaidīt, kas nu būs. Bet pēc esošajām situācijām – izskatās, ka varētu būt labi! 😉
   Grādi vēl +8,8C, tā kā salnas šonakt vismaz pie manis laikam nebūs! 🙂

 20. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Arī pie mums šorīt ir silts,ap +7 gr.Dienas ir foršas,ko vēl var vēlēties?

 21. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt+6šorīt, daļēji apmācies ar as mākoņiem, vakar skaidrs, 4 diena anticiklona zīmē aizgāja.

 22. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Vakar “pie manis” sākās meteoroloģiskais rudens – piektā diennakts pēc kārtas vidējā gaisa temperatūra <+10 grādi…

  • maikls Says:

   Nē, meteorudens sākās 28. septembrī – tā bija pirmā diena, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra Tavā pusē bija zem +10. Jāskaita no pirmās dienas un vajag trīs diennaktis pēc kārtas.

   • Vidzeme Says:

    Tā kā vēl joprojām dzīvojam Latvijā, tad derētu pieturēties pie meteoroloģisko sezonu iedalījuma, ko mums sniedz LVĢMC http://www.meteo.lv/public/27832.html 3. rindkopā rakstīts, kad un pie kādas temperatūras beidzas meteovasara un sākas rudens. Pretējā gadījumā iznāks, ka Latvijā visgarākā sezona ir vasara, lai gan patiesībā ir tieši otrādi.
    Nu un kāds sakars 3 diennaktīm? Protams, vajag vairāk dienu, lai varētu teikt, ka ir mainījusies sezona.
    Tas viss ir tikai mans viedoklis par to, cik daudz katrs no mums var izdomāt savu lielumus.

   • Raitis_Sametis/Zante Says:

    Tas viss ir nosacīti- man ir savas iedalījums, tā teikt: kad pārliecinos, kad nu rudens patiešām pienācis 😉

   • Raitis_Sametis/Zante Says:

    + kopumā man ir 4 rudens sākumi, un kopumā šis gadalaiks pienāk tad, tad visas četras lietas ir notukušas (“pie sevis” tātad to varu fiksēt 2.10.10. …)…
    ———-
    RUDENS SĀKUMS:
    * Kalendārais – 1.9.2010.plkst. 00:00 – patvaļīgi pieņemts ērtības labad/jau pienācis…
    * Astronomiskais: 23. septembris plkst. 06:09, jau atnācis;
    * Meteoroloģiskais: piektā diena pēc kārtas, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra ir zem +10 grādiem/notikās 2. oktobrī 2010.;
    * Dabā: kad sākas masveida lapkritis/ jau sācies no 19.9.10.

 23. Saksija Says:

  Šodien Rīgā ir apmācies laiks + vēl ir vējš… Vakar noteikti bija labāk un siltāk.

 24. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Tagad GFS vēstī par iespējamiem nokrišņiem un +3 grādiem naktī apmeram no 10. oktobra… tad jau līdz slapjam sniegam arī nav tālu…

 25. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien visu dienu mākoņains, bet ne totāli nomācies (rudens AC mākoņainība), brīžiem arī gaišāks palika, un pievakarē arī Saule izlauzās starp mākoņiem, tiesa, neilgi.
  Taču joprojām bezvējš (dienā brīžiem gan mazas pūsmiņas no DA puses bija, bet tās pat īsti koku lapas nesapurināja 🙂 ), un grādi arī joprojām dienā turējās ap +13…+14C. Arī šobrīd vēl +10, uz salnām nevelk. 🙂
  Spriežot pēc dažādām jaunākajām prognozēm, arī nākamā nedēļa varētu būt AC valdībā! 🙂

 26. Purva Vecis Says:

  Paciemojos Igaunija.Kose bija pirmais depresivais miiests kura ir sabrukusas majas.Bija paredzets gadatirgus.Gribeju piedalities.Biju vieteja miesta un atklaju sabrukusu sistemu.

 27. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labdien, no rīta +4 (vietām salna uz zemes – kaut gan oktobra mēnesī es tās par salnām vairs nesaucu, jo saliņš arī var tuvoties…), tagad +11. Skaidrs laiks: bet dienā spirgts DA vējš brāzmās līdz 7m/s.

 28. Pierīga (šobrīd Liepājā) Says:

  Labs vakars. Liepājā šīs dienas daudz maz skaidras, bet kopš vakardienas/aizvakardienas ir auksts vējš, īpaši vakaros, rokas salst.
  No rītiem mazāk par +5 nav manīts, dienās līdz +13.
  Par meteolapu: nākamās nedēļas beigās domāts uzlikt “dizainu”, lai lapa sāk kaut cik normālāka izskatīties. Pēc tam – skatoties no aptaujas anketā paustajām nepieciešamībām!

 29. Saksija Says:

  Satelītattēlā redzams, ka mākoņi no Igaunijas izplatās uz dienvidiem- Vidzemē debesis jau ir aizklātas ar mākoņiem. Vai rīt tiešām būs saulaina diena ?

 30. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labdien, +3 no rīta, +5 tagad, joprojām spirgts līdz 6m/s DA-A vējš. skaidrs gan naktī, gan tagad. Salna vēja dēļ šorīt nebija.

 31. Raitis_Sametis/Zante Says:  Uhhh… ja mēs pavērstu skatienu laika kartē tieši šajā brīdī, tad redzētu… virs Lielbritānijas ZR daļas okeānā trako ciklons ar spiedienu centrā 954HPa, tai pašā laikā virs Krievijas “Marcel” a-ciklons ar spiedienu 1037HPa. Uz nieka 2000km spiediena starpība – až… 83HPa. Kā tas viss rezultēsies nākotnē?

 32. Raitis_Sametis/Zante Says:

  (off topiks nejēgā) bet tīklā noraku labo tekstu….
  ———–
  es krieviski uzraku vienu tekstu, kuru pastarpināti tulkoju pats….

  Tātad: ja viss ritētu pretējā virzienā… Paradīze zemes virsū!

  Vienvārdsakot:
  1) vispirms tevi izrok no zemes, un izņem no koka kastes. Tu piecelies….
  2) Uz reizi saņem pensiju un mierīgu dzīvi, turklāt tevi aprūpē sociālie dienesti.
  3) pēc tam kļūsti jau jaunāks un spēcīgāks – Tevi uz reizi pārņem darba slava, liela alga, jau “otrā puse” pie sāniem;
  4) pēc tam kļūst vēl jaunāks, esi jau pilnbriedā. Tu dari lielus darbus un jautrojies ceļojumos pa ārzemēm;
  5) tad Tevi pārņem jaunība, kaislība, kusla mīlestība;
  6) un kur tad vēl gaišie skolas un studijas gadi- kad vari visādas jaktes un jautŗības taisīt…
  7) bērnība: par Tevi gādā mīļotie vecāki, esi aprūpēts un apčabināts no visām pusēm;
  un tad Tu uz 9 mēnešiem ielien – mātes miesās siltumā!
  9) un viss beidzas ar orgasma brīdi!!
  Yeheee

 33. lightning (Līvāni) Says:

  Vakar un šodien turpinās saulains laiks, mākoņu pavisam maz! 🙂 Tiesa, atšķirībā no brīvdienām jūtams DA puses vējelis, vakar bija nedaudz stiprāks, šodien mazliet mazāks, lēni mērens. Vakar grādi sasniedza +13…+14C, šodien vēsāks, grozās ap +11C.
  Ja naktī uz pirmdienu minimālā t bija ap +2…+3, tad šorīt bija jūtama salna – pie loga gan ap 0, bet lejā visa zāle balta, arī mašīnu stikli apsaluši, tā kā visi -2 varēja būt. Izskatās, ka arī tuvākajās naktīs bez salnām neiztikt, bet ko var gribēt – oktobris tomēr nav vairs septembris… 😉

 34. gubumakonis Says:

  Šorit Zolitudē rītausmā pie loga 8. stavā bija 0 grādu,bet nekadu lielu salnu uz zemes nemaniju,laikam vējš traucēja, bet vejš pedejas 2 dienas bija visai spirgts. Kopumā jau sak apnikt tads monotonais laiks,bet jaunakas prognozes jau ap 11 oktōbri sola kadas izmaiņas. Slapjo sniegu tr vel neredz… bet tomēr.
  Mājās diezgan mitrs un dregns pedejo nedēlu grozas ap +16,un tas palielais mitrums… Veļa žust 2-3 dienas, jatuntuļojas ka pensionaram dzemperos un siltas zeķes,citadi šajā betona burī bez apkures neiztikt,ari virusi pedeja laikā nomocija…

  • Saulcerite/Rix/ Says:

   Uzmanies-šitas vīruss ir ar ”atkritienu”,it kā jau ir labāk, bet atsākas par jaunu un klepus vismaz mēnesi.Jādzer tējas -pelašķi /imunitātei/ un dzērveņu mizas /dabīgās antibiotikas/.Turies.

 35. lightning (Līvāni) Says:

  Jā, saprotu, Gubumākoni, bez apkures traki, jūtu līdzi… Bet ko tad viņi jums vēl neslēdz klāt? It kā jau daudz siltāks Rīgā nav, vienīgi varbūt pa naktīm… Man, par laimi, jau kopš 1. oktobra siltums pieslēgts, un jau pāris dienās viss bija OK, tagad dzīvoklī ap +21…+22C stabili turas. Es labāk maksāju nekā salstu…
  Ar klepu man šajā gadalaikā arī gandrīz katru gadu problēmas, vēl septembra beigās biju dabūjis iesnas. Tagad tās vairs īpaši lielas nav, bet tāpat pa laikam pašķaudu un pašņaucu, un klepus arī bieži, bet nu vismaz ne sausais, plaušas tīrās. Bet tam visam vajag laiku…
  Šī sezonas klepošana un šņaukāšanās ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc es tik ļoti neciešu mitru un vēsu laiku… Labi, tagad ir saulains, tas man ļoti patīk, bet slapjums un aukstums savus nedarbus sastrādāja jau agrāk…

 36. Saulcerite/Rix/ Says:

  +1 gr.adu auksts.vējains.

 37. lietusviirs Says:

  Labāk lai vēl neslēdz apkuri (ietaupīsies nauda). Arī bez tās virs +20 dzīvoklī. Mūsdienu elektriskās ierīces un gāzes plīts šķiet rada gana lielu siltumu, lai temperatūra saglabātos. Šķiet vidējā jauda 400 w (jeb 300 kWh/men) ir pietiekami, lai turētu siltumu bez centrālapkures :).

  • lietusviirs Says:

   Un vēl katrs cilvēks rada 50-100 w . Tādējādi 50*5 sānāk vel papildus 250 w. 🙂

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Labrīt, +2 šorīt, neliela salna uz zemes, DA vējš, kas visu nakti bija līdz 3m/s, tamdēļ šī salna nav lielāka. Visu laiku skaidrs…

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Ko jūs uztraucaties, es visu ziemu aizvadīto nodzīvoju pie +1+5 grādiem istabā, kad uzkurināju plīti, tad bija +7+10 uz pāris stundām. PC ekrānu speciāli sildīju ar termoforu, kas ielikts drēbē, un visam vēl uzklāju pa virsu vecu kažoku…

   • Māris(10km R no Saldus) Says:

    🙂
    He-he!
    Vienatnē,bez ģimenes, no protams ka var izdzīvot (dzīvot) arī pie +5*C, ziemas laikā istabā. Vasarā rudenī, istabā nemīligi (mitruma dēļ, kas gaisā iztvaikojis)ķlūst jau tad, kad t, krīt zem +15…+20*C.
    Ziemā, kad gaiss ārā ir “izsalis”- izkritis piemēram, sarmā, tad arī istabā, pēc tās kurināšanas ja ir +13*C, tad var teikt, ka tā jau ir komforta temperatūra.
    Sajūtas taču ir tik subjektīva lieta. 🙂

   • lightning (Līvāni) Says:

    Izdzīvot jau var, ja – kas pieradis vairāk vai mazāk tā dzīvot jau agrāk. Senči dzīvoja arī daudz pieticīgāk, jo bija daudz rūdītāki un nepazina komfortu ne tuvu tādā pakāpē kā mēs. Taču mūsdienās daudzi vairs nespētu normāli dzīvot pat pie +10…+15 grādiem pastāvīgi istabā (nerunājot par +1…+5, tas jau ārprāts!!!), ātri saķertu dažādas kaites utt. Laiki mainās, cilvēki tiem līdz… Nav daudz tādu, Raiti, kas varētu tādos apstākļos kā Tu dzīvot.

   • Raitis_Sametis/Zante Says:

    Ir arī zināms labums – piemēram, ja naktī guļot, kad esi silti ķermeni iesedzis segās, bet degunam atļauj elpot +1 grādu gaisu, tad Tu rūdies 🙂 Un tad nav tā kā pilsētā daždien – izlien no sakurināta ofisa pusstundu uz ielas pie +2 grādiem, un pēc tam uz nedēļu noliecies guļus “ar temperatūru”…

   • Raitis_Sametis/Zante Says:

    Un no vēstures zināms – senči vienā istabā dzīvoja… ar govi. Tiešā nozīmē: ziemā pie vienas sienas pašam gulta ar salmu paklāju, pie otrās sienas aizgaldā bezgala mīļotā gotiņa ;)Turklāt tā govs piesildīja nelielo istabu ar grādiem, daždien – kā mūsdienās pc …hehe

   • lightning (Līvāni) Says:

    Jā, gotiņa kā dzīvais radiators, zinu… Daudz neko jau nepiesildīja, bet savu nelielu siltumu tomēr deva. Bet nu es tā dzīvot gan negribētu! 😀
    Man lauku dzīve vispār sveša, labāk tāpēc neņemšos te spriest, kas labs un kas ne, bet palikšu pie savas pilsētnieka un siltas istabas p

   • lightning (Līvāni) Says:

    /pārtrūka, uzsitās/ … – pārliecības! 😉 Katram savs!

 38. Raitis_Sametis/Zante Says:

  ….toties brīvs no kredītiem / līzingiem, hehee (offtopiks)

 39. maikls Says:

  Iekurināju krāsni un tad konstatēju, ka pieslēgta arī centrālā apkure… 😀

  • Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

   Krāsns un centrālapkure?
   Interesants salikums 🙂
   Vai tad nav ekomoniski izdevīgāk ATTEIKTIES no centrālapkures?

   • Enricco /Āgenskalns,Rīga/ Says:

    Sorry – EkoNomiski nevis ekomoniski 😀

   • Sarma/Jumprava Says:

    Nja, ja līdzekļi nenospiež, kāpēc pēc darba(vai bez) jābūt par nealgotu kurinātāju savā mājā!?!
    Domā ekonomiski – ja haltūrās sanāk, un vēl pietiek – kāda h___ pēc kurināt, ja ir savs arods/prasme/noiets ;(((

   • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

    Kāpēc gan nevar būt krāsns?Tā ir drošības garants!Ja saiet dēlī apkure,lūdzu,cilvēks iekurina krāsni un dzīvo svilpodams!Mums arī ir auksta māja,pierasts jau.Karstas telpas nemaz netīk.

 40. lightning (Līvāni) Says:

  Pie manis arī pilnīgi skaidrs, visu dienu spoža Saule, mērens DA vējš, un grādi ap +11…+12C. Lai arī saulains, bet izteikti rudenīgi vēss gaiss. Piesaulē gan tīri silti, bet arī tikai aizvējā, pēcpusdienā un tiešā saules staru apspīdējumā.
  No rīta kārtējā salna – zāle atkal bijusi balta, bet grādi – pie loga 4. stāvā gan “tikai” 0*C – lejā varēja būt ap -1…-2*C. Tas tā, aptuveni, jo man termometra zemei tuvāk diemžēl nava… 😀

 41. Sarma/Jumprava Says:

  to lightning (Līvāni) at; Oktobris 7, 2010 plkst. 0:52
  OFF TOPIC; Par divām gotņām, piemājas kūtiņu spēja noturēt normālā t*C. Truši, vistu saime un kazas(veselīgs(ne tas gardākais) piens, ja vaktē no ērcēm u.c. mošķiem) nu nekādi nesasilda kūtiņu(30cm keramzits+4cm apmetums no abām pusēm), tik saelpo mitrumu:(

  • lightning (Līvāni) Says:

   Var viss būt, par to nestrīdos, man nav laucinieka dzīves pieredzes, es tikai izteicu domas, balstoties uz to, ko kādreiz esmu kaut kur lasījis vai no laukos dzīvojošiem cilvēkiem dzirdējis.

 42. lightning (Līvāni) Says:

  Rītā kārtējā salna, atkal visa zāle balta, pie loga gan atkal ap 0. Bet šodien turpina valdīt AC, skaidrs un saulains, tikai dienā jau max t vairs knapi +10, pārsvarā ap +9*C, turklāt diezgan jūtams vējš, kas, tiesa, jau vēlā pēcpusdienā sāka pamazām rimties un tagad pazudis pavisam. Tā kā nebūs brīnums, ja rīta stundās būs mīnusi ne tikai lejā, bet arī pie loga…

 43. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labdien, jau otro dienas rītu spēcīga salna uz zemes, pie durvīm gan rāda +1, debesis visas dienas ir praktiski skaidras. Šodien 10tā diena anticiklona zīmē…

 44. lightning (Līvāni) Says:

  Arī manā pusē stipra salna, pie loga arī ap -1…-2 grādiem rādīja, lejā bija noteikti visi -3…-4*C. Turklāt salna ilgi turējās, ēnā vismaz līdz kādiem 8.30-9.00. Dienā gan patīkams laiks, joprojām saulains, debesis skaidras (vienīgi šur tur pavisam nedaudz plāni spalvu mākonīši parādījušies… 😉 ), praktiski bezvējš, un siltāks nekā vakar, kopš 13.00 stabili virs +11*C turas. Tiesa, augstāk arī nekāpj un nu jau vairs arī nebūs. Uz vakaru velk… 🙂

 45. Mārtiņš Says:

  Labrīt, +3 grādi šorīt (jauns zemākās temperatūras rekords “pie manis” šai rudenī), vakar vakarā -skaidrojās, ZA vējš beidzot pierima līdz 1m/s (tāds tas bija arī naktī)
  šorīt bija Slapjš sniegs un pēc piecām minūtēm izuda.

 46. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pie mums arī pirmais sniegs!Jau kārtiņa izveidojusies.Snieg diezgan biezi,lielām pārslām.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: