Septembra sākumā – jauns ciklons

Septembra pirmajās dienās laiku Latvijā noteiks ciklons, kas pārvietosies virzienā no dienvidiem uz ziemeļiem un mums atnesīs īsti rudenīgus laika apstākļus. Lielākās lietavas un vēji gaidāmi ceturtdien un piektdien, bet naktī uz svētdienu GFS modelis pieļauj temperatūras pazemināšanos līdz 0..+6 grādiem, tātad pirmās rudens salnas.

Augusta pēdējā dienā visai daudz spīdēs saule, gaidāmi vien atsevišķi nelieli lietus mākoņi un temperatūra paaugstināsies no +4..+10 grādiem agrā rītā līdz +16..+20 grādiem pēcpusdienā. 1. septembrī jau pietuvosies ciklons, bet caur mākoņiem vēl spīdēs saule; iespējams, ka dienas gaitā, sākot no valsts dienvidaustrumiem, sāks līt.

Ceturtdien-piektdien Z, ZR vējš piekrastē brāzmās var sasniegt nelielas vētras stiprumu, bet tas būs atkarīgs no ciklona spēka un virzības. Lietus vietām būs ilgstošs un stiprs. Lietu dos arī jūras un līča efekts, jo 850hPa temperatūra naktī uz sestdienu varētu pazemināties līdz nullei, bet ūdens virsmas temperatūra pārsvarā ir augstāka par +15 grādiem. GFS modelis patlaban prognozē, ka kopējais nokrišņu daudzums Rīgas apkaimē šonedēļ pārsniegs 50mm, savukārt, piemēram, ECMWF modelis Rīgā ceturtdien-sestdien nedod vairāk kā 10 mm, jo tas ciklonu prognozē nedaudz tālāk uz austrumiem.

Zem biezajiem lietus mākoņiem ceturtdien un piektdien valsts austrumpusē temperatūra vietām, visticamāk, nepārsniegs +9 grādus. Svētdien un nākamās nedēļas sākumā (no 5. septembra) laiku Latvijā varētu noteikt anticiklons, attiecīgi mazāka mākoņu daudzuma dēļ gaidāmas dzestrākas naktis un siltākas pēcpusdienas; šī scenārija piepildīšanās gadījumā tad arī iespējamas pirmās rudens salnas. Laikā ap 10. septembri GFS prognozē temperatūras paaugstināšanos pēcpusdienās līdz +22 grādiem.

238 Atbildes to “Septembra sākumā – jauns ciklons”

 1. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +11, un daži cb mākoņi arī ir gan Rīgas līča piekrastē, gan arī Liepājas pievārtē… Naktī zibeņošana no Rīgas līča ‘R piekrastes bija līdz plkst. 2:00 apmēram…

 2. Saksija Says:

  Šodien 16 līz 20 grādi ? Ļoooti optimistiski. 🙂

 3. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Jaunumi no taifūnu frontes (30.8.10., pusdiena). Vislielāko interesei raisa “Earl”, patreiz 1k, bet uz 1.-2.9. prognozē līdz pat 4k, progoze pa virzienu pamīkstināta – tagad tam ceļš paredzams visā garumā gar (ar nezināmu tuvības pakāpi) ASV A piekrasti, tostarp 3-4k stiprumā “gar sāniem” arī Ņujorkai-Bostonai.*”Daniele” patreiz 1k, bet norimstot līdz tropiskai vētrai – až… aizvilksies līdz Grenlandei, kas zina- varbūt kāda ciklona veidolā arī līdz mums? * “Lionrock” (sazin kāda suņa pēc tam šai reizē izvēlēts tāds angliskots vārds) nosēdīsies Ķīnas DA krastos.* “Kompasu” – arī interesants ceļš, radies uz R no Japānas, tas dosies ar tropiskās vētras stiprumu pāri D-Korejai un atdursies Japānas Z salās, varbūt arī Krievijas Tālajos austrumos.* Vēl ir depresija “9” turpat pie Taivānas un arī dosies mazgāt Ķīnas DA krastus. * Bet Atlantijā ir “invest97”, par kura likteni prognozes daļās – un ir neskaidras.

 4. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Es nezinu- kā pie jums, bet “pie manis” pat pērkons uzrūc:)

 5. GFS Says:

  http://www.wetterzentrale.de/pics/MS_2557_ens.png rāda, ka pēc 8. septembra ir iespējams gan liels aukstums, gan rudenīgs siltums. +22 varētu raksturot ar 50% iespējamību.

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Vai jau būs ziema???Cik tas ir-liels aukstums?

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Daži rīti ar nelielām salnām, bet pa dienu tīri siltīgs, nez vai +20, bet tāds septembra pirmajai pusei mierīgs raksturīgs laiks. Anticiklons uz dienām sešām…

  • maikls Says:

   Dzīvosim redzēsim, kāda jēga uztraukties par to, ko nevaram ietekmēt un ko nevaram zināt. GFS savā prognozē 10 grādus tagad nometis nost, vēlāk varbūt atkal piemetīs klāt. 😀

   • GFS Says:

    Ne tikai rīta izlaidums, bet jau pēdējie 5..6 izlaidumi ir rādījuši anomāla aukstuma ieplūšanu, ar to es domāju līkņu ilgstošo atrašanos pie -5 un pat -6 (850hPa temp.). Jūlijā un augusta pirmajā pusē GFS varianti redzēja teju rekordkarstumu, lai gan tie bija vien atsevišķi varianti. Šoreiz rekordsiltums vispār nav redzams, taču aukstums gan ir ievērojams.
    Uztraukumam ir gan vieta, jo ne katru gadu ir tāds septembris kā 1996. gadā. Vispār, lielas salnas vai snigšana septembra pirmajā pusē ir kaut kas nereāls, tāpat kā šī vasara tuvējā Krievijā. Cik ilgi noliegsim to, kas varētu būtu, bet līdz šim nav bijis?

 6. maikls Says:

  Saskaņā ar jaunāko GFS un HIRLAM prognozi nelielas salnas Austrumlatvijā iespējamas jau šonakt – tur, kur skaidras debesis.

 7. Saulcerite/RIX/ Says:

  Atslabinieties un izbaudiet-gan jau bus labi,gan jau vel bus ari siltums.

 8. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Tādi sali,-6 gr,ir gan nereāli!Tad jau pat kartupelis zemē sasals!Nerunājot par visu citu…Rakt nost,vēl par agru.Kas būs,būs.

 9. Raitis_Sametis/Zante Says:

  + 2 pērkona mākoņi šodien dienā bija pie “manis” + 80 negaisi jau 2010. Saules Riņķī… Nenoliedzami rekords jauns, nez kad atkal šāds gads atkārtosies? (vidusmēra līmenis pēdējo 14 gadu tiešo negaisu novērojumos ir 41 pērkona mākonis gadā…).

 10. Māris/Sigulda Says:

  Pēc ilgiem laikiem šodien Siguldā vispār bez lietus, kaut kas neredzēts! Jauka, saulaina diena, MMD, t+14-16. Sāku rakt kartupeļus, mans ņuhs saka -ir laiks.

 11. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Saldus pusē, arī noturējās bez lietus, lai arī no visām pusēm draudīgi vilkās gubu lietus mākoņi.Tālumā arī lija. Saulīte, cepināja, skaista diena.Tagad naktī +12,3*C.(mākonis virs mājas) 😉
  Mūs visus interesējošais ciklons, pagaidām vēl virzās no Čehijas ziemeļiem >dienvidu virzienā. Lai viņš tajos Balkanos patusē ilgāk, tikmēr būs ciešams laiks pie mums= bez ekstrēmiem (zemiem) grādiem!

  • lightning (Līvāni) Says:

   Es arī gribētu, lai tas ciklons aiziet kaut kur citur, bet izskatās, ka rīt pēcpusdienā manai pusei tā nestie lietus mākoņi būs klāt… 😦

 12. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pie mums šorīt knapi 3 gr.Par agru gan tāds aukstums…Vēl neesmu skatījusies,kas notiek dārzā,pie dīķa.Parasti tur vienmēr metas salna.Ak,manas puķes…To lērumu jau nevaru apsegt,vismaz kaut kas jāsaglābj.

 13. Inka Says:

  Labrīt! Mūsu pusē ar knapi +3,nu ļoti rudenīgs laiks.

 14. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt+12, daļēja mākoņainība… dazs attāls cb arī redzams, manīsim šodienu…

 15. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Jaunumi no taifūnu frontes… *”Danielle”: noplācis līdz vētras stiprumam, ir uz D no Grenlandes, taisās pārvērsties par parastu ciklonu jau mūsu platuma grādos.*”Earl”- ir maksimālajā 4k smagumā un taisās noskriet gar visu ASV A piekrasti…. *”Fiona”: piedzima aizvadītajā naktī un ceļo uz RZR gar D-Amerikas ZA krastiem “Earl” pēdās.*”Kompasu”, jau ir 3k stiprumā, tas traucas uz jūru, kas uz R no D-Korejas, pēc tam vētras stiprumā pārskries šo valsti un dosies uz Japānas Z daļu.* “Namtheun”, ir tropiskās vētras stiprumā un ir mazkustīgs starp Taivānu un kontinentālo Ķīnu.* “Lionrock” ir tropiskās vētras stiprumu, prognozē pastiprināšanos līdz 1k, un dosies mazgāt Ķīnu Čangšou pilsētas rajonā, varbūt saplūdīs ar “Namthuen”… Centīšos arī šodien atjaunot “Earl” lapu: http://klab.lv/users/meteo_lv/49154.html

 16. Saksija Says:

  Minimālā gaisa temperatūrā Rīgas lidostā ir 7,4 grādi. Jauki, ka šodien ir saulaina diena. 🙂

 17. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Labrīt!
  +10,4*C no rīta 7:00, tagad jau rāda +16*C(digitālais) un arī analogais

 18. viesulis Says:

  Kādam jābūt dienvidu ciklonam,lai austrumu rajonos būtu vējš līdz vismaz 30 m/s ? Līdz 950 Mb vai vēl zemāk?

 19. gubumakonis Says:

  Vakardiena pagaja bez lietus,šodiena ir saulaina,bet pavēsa,ar nepacietibu gaidu ceturtdienu un piektienu,kad Riga varetu but tieši tads laiks,ka man patik rudenī-vejains un ar lietusgazem 🙂

 20. lietusviirs Says:

  Darbā (Rīgā) pa logu varu skaidri redzēt to lietus mākoni (180km no Rīgas) uz ziemeļrietumiem. Izskatās smuks.

 21. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Radariņš tīrs kā kristāliņš,tādad atkal jākreņķējas par salnām.Ļoti ceru,ka tik traki nebūs…Jauka diena,ap 17 gr.DSaulītē pavisam silti.

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Raksts no leta.lv

   Rīga, 31.aug., LETA. Naktī uz otrdienu tika reģistrēta pirmā salna šā gada vasaras-rudens periodā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

   Naktī uz 31.augustu Latvija atradās augsta spiediena atzara ietekmē, tādēļ debesis skaidrojās, un Latvijas austrumu rajonos gaisa temperatūra pazeminājās līdz plus vienam, plus 4 grādiem, turpretī Kolkā, vējam pūšot no līča puses, gaisa temperatūra nakts laikā saglabājās ap plus 13 grādiem.

   Pateicoties skaidrajai naktij, zemes virskārta strauji atdzisa, un tika reģistrēta pirmā salna šā gada vasaras-rudens periodā.

   Aizvadītajā naktī Zosēnu novērojumu stacijā temperatūra uz augsnes noslīdēja līdz mīnus vienam grādam.

   Sinoptiķi prognozē, ka arī naktī uz trešdienu saglabāsies augsta spiediena atzara ietekme un Vidzemes centrālajā daļā temperatūra uz augsnes var noslīdēt līdz 0, mīnus vienam grādam, tādēļ arī šajā naktī var būt salna.

 22. maikls Says:

  GFS gaidāmo ciklonu pavājinājis un aizsūtījis tālāk prom no Latvijas, tāpat kā igauņu modelis, – pie šāda scenārija Rīgā būs vien brāzmains vējš un maz ciklona nokrišņu (bet grūti spriest par līča efekta nokrišņiem), Lietuvas modelis gan jau ceturtdien dienas vidū līča dienvidu piekrastē dod līdz 22 m/s. Savukārt ECMWF modelis Daugavpilij dod virs 60mm nokrišņu ceturtdien, bet tās nokrišņu prognozes ir vēl svārstīgākas par vēja ātruma prognozēm.

 23. dAvi Says:

  Liepājā digitālais termometrs rādīja veselus +20,7 grādus! Super diena. Spīd saule, tagad vairāk debesjumu nosedz gubu mākoņi, no austrumu puses viegli, ik pa laikam, ducina pērkons =)

 24. lightning (Līvāni) Says:

  Vakar diena jau bija daudz labāka par aizvakardienu – vairs nelija, vēja tikpat kā nebija, MMD, ik pa laikam saule, uz pēcpusdienu arvien vairāk, vakarā pilnībā noskaidrojās.
  Grādi vakar dienā uzkāpa līdz +16…+17, taču uz vakaru strauji kļuva auksts, un aizvadītā nakts bija aukstākā kopš pavasara, pie manis min t +7,8C, taču jāņem vērā, ka tas 4. stāvs, tāpēc lejā varēja būt reāli +5…+6, zemākās vietās ārpus pilsētas arī varbūt vēl mazāk.
  Šodien vēl mazliet siltāks, +18…+19C (max +19,3C), dienas otrajā pusē piesaulē pat karsti. Mākoņi debesīs šur tur ik pa laikam klejo, bet pārsvarā saulains. 🙂 Vēl šobrīd arī +17,7C.
  Ceturtdiena un piektdiena – norakstāmas dienas… 😦 Kad ieraudzīju jaunākās prognozes par +9 un stipru lietu un vēju dienā A rajonos, palika čābīgi ap dūšu – bija doma aizbraukt uz dārzu un šo to padarīt, bet nu nekā… Stulbāka prognoze septembra sākumam laikam nav iespējama, bet būs vien tās dienas jāpiecieš, neko darīt.
  Vienīgais cerību stariņš, ka 6dien tiešām atnāks AC un uz kādu laiku nostiprināsies, un ka paliks siltāks! 🙂 Vēsas naktis var pieciest, galvenais, ka dienā silti, spīd Saule un netek aiz apkakles! 😀

  • atbalsts Says:

   Jā, sāksies atvasara un vajag to godam sagaidīt, lai neiet projām līdz oktobra vidum, kā minimums.

   • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

    Tieši tā,nelaidīsim projām!Atceros,ka oktobrī ir bijis tik silts laiciņš…Sasedzām puķes,cik nu varējām.Gribas ilgāk saglabāt vasaru,vismaz kaut cik.Ceru,ka naktī uz ceturtdienu vairs nesolīs salnas?

   • lightning (Līvāni) Says:

    Nē, naktī uz ceturtdienu vairs neziņo, tad visā A pusē ik pa laikam sola lietu un grādus +7…+10 robežās.
    Pie manis šovakar padevies siltāks vakars – ja šajā laikā vakar bija ap +10, tad šobrīd vēl +13,3C. Laikam vairāk vai mazāk apmācies, precīzi nevaru vairs pateikt…

 25. maikls Says:

  Lietuvas modelis patlaban dod līdz 27m/s līča dienvidos pie Rīgas ceturtdienas vakarā. Ja šī prognoze piepildītos, tad Rīgā būtu šādi tādi postījumi, īpaši tādēļ, ka koki vēl ir ar visām lapām. Turklāt stiprākais vējš varētu būt tikai naktī uz piektdienu. Katrā ziņā jāseko līdzi prognozēm, kas vēl daudzreiz mainīsies.

 26. viesulis Says:

  Hirlam paskatījas uz mani prognozi 😀

 27. viesulis Says:

  sorry uz manu prognozi ka kaut kur būs līdz 25-30 m/s

 28. Saulcerite/RIX/ Says:

  Sorit saulains un +7 gr.Rasa tada ka smelas kurpes.

 29. maikls Says:

  Es jau plānoju kurināt krāsni. Lai gan vakar saule labi sildīja, šorīt dzīvoklī ir +22 grādi un tuvākajās dienās noteikti kļūs vēsāks.

  • Daks Says:

   Ne visi var kurināt, ja neskaita elektrosildītājus, kas tomēr dārgi izmaksā un mājokļu elektrotīkli ne vienmēr iztur tādu slodzi.
   Es nesildīju un nesildīšu vismaz līdz novembrim, kad tiks palaista centrālā apkure. Jācer, ka beidzot atgriezīsies 80-to gadu oktobri, kad bija pat +20, ne tā kā pēdējos gados. Arī 90-jos bija vairāki silti oktobri.

 30. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +12 un DA pusē no “manis” palielināta augsto “spalvu” (ci) mākoņu koncentrācija, kas vēsta par jauna ciklona tuvošanos…

 31. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pie mums atkal ap 3 gr.Pamatīgs dzestrums,nepatīkams.Rasa-kā ūdens.Salna,varbūt,kaut kur purva malā bija.Tā gribētos jauku septembri,tādu siltu,kuru ir bijis ne mazums.Jāpārdzīvo vien būs tas slapjais,aukstais laiks!

 32. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Medijos ziņa – Polijas D un Čehijā kalnos uzsnidzis sniegs!

 33. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Labi, ka cīnoties ar bezvēju, “Spaniel”, pēc sava ceļa no Ziemeļjūras regatēm, šonakt atgriezās Andrejostā. Naktī no 2. uz 3. septembri, ap 02.00.h, līcī, Ruhnu salas rajonā brāzmās līdz 44 knots = 9 balles pēc Boforta = vidēji 22 m/s

 34. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Vairākas ziņas…
  * Masīvi atjaunoju arhīvus: http://klab.lv/users/meteo_lv/21366.html
  * Vilis Bukšs jaunākajā ierakstā vēsta par pagaru, bet laika apstākļos mainīgu rudeni2010: http://meiravietis.typepad.com/mans/laiks/
  * Aizvēru vasaras2010 lapu: http://klab.lv/users/meteo_lv/39806.html
  yeheee

 35. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://foto2.inbox.lv/maksaaju/meteo_video2010/meteo-video010910.mov

  Panorāmas video – no tā, ko redzu 1.9.10. pēcpusdienā ap 17:00 “pie sevis”: ciklona mākoņi uz DA-A, bet uz R daudz skaidrāks, tikai dažas lokālas lietus brīzes Kurzemes R piekrastē…

 36. lightning (Līvāni) Says:

  Es šodien esmu necerēti priecīgs, jo vismaz manu pusi solītais ciklons vismaz dienā tā arī nesasniedza! 🙂
  Dienā apmācies, bet brīžiem caur šiem plānajiem mākoņiem spīdēja saule, un vispār diena bija forša (priekš rudens, protams), siltuma šim gadalaikam pietika, ap +17…+18C.
  Tagad skatoties radarā, izskatās, ka tūlīt nokrišņu zona būs klāt (vai noies pa mazu malu), bet tad jau redzēs.
  Labāk jau būtu, ka lietus garām ietu. Pietiek slapjuma…

 37. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Vācot informāciju Vikipēdijai piedāvāju INTERESANTU STATISTIKU par laikapstākļiem Rīgā pēdējo 11 gadu laikā 2000-2010

  Piecas karstākās dienas Rīgā:
  1. +34,1°C – 2002. gada 31. jūlijs
  2. +33,7°C – 2003. gada 31. jūlijs
  3. +33,1°C – 2006. gada 8. jūlijs
  4. +32,5°C – 2010. gada 12. jūlijs
  5. +32,3°C – 2001. gada 18. jūlijs

  Piecas aukstākās dienas Rīgā:
  1. −27,2°C – 2010. gada 27. janvāris
  2. −27,1°C – 2006. gada 20. janvāris
  3. −26,7°C – 2007. gada 22. februāris
  4. −26,3°C – 2003. gada 6. janvāris
  5. −22,7°C – 2001. gada 24. decembris (desmitgades aukstākie Ziemassvētki) 🙂

  Piecai mitrākie mēneši Rīgā:
  1. 160,6 mm – 2010. gada augusts
  2. 157,0 mm – 2000. gada jūlijs
  3. 147,1 mm – 2001. gada jūlijs
  4. 140,4 mm – 2002. gada jūnijs
  5. 132,8 mm – 2005. gada jūnijs

  Piecai sausākie mēneši Rīgā:
  -. 0 mm – 2002. gada augusts
  -. 0 mm – 2006. gada janvāris
  3. 6,8 mm – 2009. gada aprīlis
  4. 8,1 mm – 2003. gada marts
  5. 8,2 mm – 2010. gada janvāris

  Citi interesanti fakti:
  — 5 no 10 gadiem gaisa temperatūra nenoslīdēja zem −20 grādiem (2000. un 2008. gadā pat zem −15 grādiem).
  — 2004. 2007. un 2008. gadā gaisa temperatūra tā arī nesasniedza +30 grādus.

 38. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  papildinājums:

  — 2005. gads ir vienīgais, kad gada zemākā gaisa temperatūra netika uzstādīta kādā no ziemas gadiem, bet gan martā (−18,6°C, 2. marts)
  — 2000. gada 24. aprīlī – tika uzstādīts Aprīļa absolūtais temperatūras maksimums (+27,9°C)
  — 2002. gada 31. jūlijs – tika uzstādīts Jūlija absolūtais temperatūras maksimums (+34,1°C), kas ir otra augstākā jebkad novērotā gaisa temperatūra Rīgā (augstākā ir +34,5 °C – 1885. gada 15. jūlijs)
  — 2002. gada 1. augusts – tika uzstādīts Augusta absolūtais temperatūras maksimums (+33,6°C), kas ir trešā augstākā jebkad novērotā gaisa temperatūra Rīgā un 1959. gada 13. jūlija rekorda atkārtojums.

 39. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pie mums ap 10 gr.,apmācies,vējš.Lijis vēl nav.Nabaga Latgale,to atkal pludina nost!Karstuma rekordi ir bijuši,bet,ne jau tik ilgstoši.Šī vasara,ar savu svelmi,ieies vēsturē,vismaz man tā liekas.

 40. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt,+11, austrumos masīva augsto ci mākoņainīna, “pie manis” – daži nelieli nokrišņi no “līča efekta” mākoņiem…

 41. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Jaunumi taifūnu frontē (2.9.10., rīts)
  * “Earl” sāk tuvināties ASV A krastiem, Ziemeļkarolīnā jau izsludināta evakuācija krastos un tuvējās salās, patreiz tas no jauna ir 4k stiprumā, sagaidāms – tas saglabās 1k spēku arī tad, kad nokļūs Kanādas Halifaksā… * “Fiona” seko “Earl” pēdās, bet (saistībā, ka iepriekšējais uzvandījis virspusē vēsākus okeāna ūdeņus) tam neprognozē specīgu attīstību, un tas saglabās tikai vētras spēku, turklāt prognozē tam ceļu uz austrumiem no “Earl” trajektorijas- tātad virs klajā okeāna. * “Gaston”- jau nākamais taifūns virs Atlantijas, tam prognozē attīstību vismaz līdz 2k, ir liela varbūtība – tas nonāks Meksikas līča A daļas salās vismaz, tālākas prognozes neskaidras.* “Kompasu”: 1k stiprumā ir virs Korejas (lietusgāzes un 30m/s vēji), bet prognozē tam tālāku ceļu un Japānas Z daļu, joprojām saglabādams tropiskās vētras spēku. *”Lionrock” – ir virs Ķīnas DA krastiem, kur vērojamas lietusgāzes, taču drīzumā “mirs”. * “10” – pagaidām ir depresija, bet prognozē attīstību līdz 2k, līdz tas nokļūs apmēram Korejā vai Japānas D daļā…

 42. Normunds Negaiss Says:

  Earl sateliitaa izskataas peec perfekta orkaanaa – monstra.
  http://flhurricane.com/cyclone/stormspotlight.php?year=2010&storm=7

 43. Inka Says:

  Ziemeļvidzemē ir siltāks nekā iepriekšējos rītus,+13. Sauli gan neredzēsim šodien, apmācies,bet nelīst, vējaina diena. Pēc radara izskatās, ka sagaidīsim slapjdraņķi ar.

 44. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Arī “pie sevis” vēroju vēja brāzmas, pagaidām Z vējš līdz 6m/s, ar īslaicīgām vēja brāzmām. Par vairākām dienām gatavošu kopēju fotogaleriju saistībā ar šo “Erina” ciklonu…

 45. lightning (Līvāni) Says:

  Pie manis slapjdraņķis plosās pilnā sparā… 😦 +10 grādi, stiprs Z puses vējš, dažāda stipruma lietus jau kopš ~3.00 naktī, bez apstājas. Laiks novembrīgs, izcili pretīgs… 😦 Labi vien, ka nav nekur pa darīšanām jāskrien. Kaut kā jāpārlaiž šis trakums…

 46. gubumakonis Says:

  Rigā gan nekadu lietu sagaidit pagaidam nevaru 😦 Ir apmācies un neliels brāzmains vējš,ap +14. Ceribas uz rītdienu.

 47. Atis Says:

  hehe, austrumlatvija plūdos :). No Ziemeļiem plūstošais gaiss ir apstādinājis ciklonu, kas nāca no dienvidiem un aptuveni ZD līnijā pāri Madonai un visai austrumlatvijai šobrīd līst neprātīgi, un liekas izlīs mazā teritorijā viss ciklons, cik tur būs mm ?

  Jelgavā nelīst , vienīgi interesanti zināt cik dziļš ūdens ir Madonas, nu un tad arī Līvānu ielās ? Radars rāda iespaidīgu bildi jau no agra rīta, bezgalīgi daudz nokrišņu un nekur projām mākonis nekustās.

 48. Saulcerite/RIX/ Says:

  Maikl, Tu mani snervoze ar saviem bridinajumiem-jau domaju kur nemt naudu taksim ,lai uz majam tiktu.

  • maikls Says:

   Rīgā stiprākais vējš gaidāms tad, kad iegriezīsies no ZR – iespējams, ka ātrāk par nakti tas nenotiks. Un nekas ekstrēms jau netiek prognozēts, parastam rudens ciklonam raksturīgi laika apstākļi.

 49. Enricco /Sloka,Jūrmala/ Says:

  Mums pūš jau no vakardienas vakara. Nekas ļoti stiprs, bet pāris brāzmas noteikti 15 m/s ir… Izskatās, ka vējš tikai un vienīgi pastiprinās. Ļoti ceru, ka solītie 24 m/s paies man garām!

 50. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Jā,izskatās,ka tas milzīgais lietus mākonis grozās uz vietas.Nu jau piie mums arī līst,nepārtraukti.Īsti rudenīgs,kaut kur kā oktobra beigās,novembrī.Visi termometri rāda 10 gr.

 51. maikls Says:

  Verhņedvinskā, pie Latvijas-Baltkrievijas robežas, līdz plkst.16 38mm lietus. Bet Latvijā lielākais nokrišņu daudzums laikam paliks neizmērīts, jo tur, kur līdz šim lijis visvairāk (Jēkabpils – Madonas pusē), LVĢMC nokrišņus nemēra, ja nu vien kādā mazajā meteostacijā (Lubānā, Pļaviņās).

 52. lightning (Līvāni) Says:

  Nekas nav mainījies, joprojām līst, tagad vispār spēcīgi gāž, grādi tie paši +10. Arī vējš stiprs, aizdomas, ka pēdējās stundas laikā pat ņēmies spēkā, brīžiem lietus līst 45 grādu leņķī.
  Bet Atim teikšu tā – kad virs Jelgavas gāzīs tik ilgi un stipri kā šodien Latvijas A pusē un Jelgavas ielās būs okeāni, bet pie manis nelīs un varbūt pat spīdēs saule, es arī atļaušos pateikt “hehe” un ielikt 🙂 .
  Savukārt radars rāda, ka ļoti lēnām, bet tomēr nesen vēl kā ar zīmuli novilktā svītra, kas tagad gan jau ar robiem, tuvojas arī Rīgai: http://www.meteolapa.info/
  Tā kā gluži uz vietas tas veidojums nestāv, virzās gan, tiesa, gliemeža gaitā. Vienīgā nelaime, ka tas laikam ir krietni lielāks par radara redzes lauku.
  Rudens ciklonam šie laikapstākļi varētu būt parasti, oktobra 2.pusē/novembrī es neko neteiktu, bet vēl taču nav un nebūtu jābūt rudenim, ir tikai 2. septembris!!!

 53. lightning (Līvāni) Says:

  Man diemžēl nav iespējams nomērīt nokrišņu mm kaut vai kā Raitim ar spaini un lineālu, bet, vērojot situāciju pa dzīvokļa logu, šķiet, ka vismaz 30 mm pa šo dienu salijis ir noteikti, varbūt pat vairāk…

 54. Saulcerite/Rix/ Says:

  Rīgā vējš pastiprinās un brāzmas mētā pa gaisu aizceļojošo strazdu barus.Pagaidām sauss ,ātri izlaidu kaķus izskrieties un atkal ātri atpakaļ istabā.Bet citādi patīkami +14,8 gr.Taču radarā redzamais lietus loks ap Rīgu ”sāk saskarties”.

 55. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.meteo.lv/public/faktiskais_laiks.html

  Meteo.lv Kolkā fiksē 16m/s brāzmās vēju, “pie sevis” patreiz redzu dažas brāzmas līdz 12m/s. Visumā jāsāk fiksēt, otrā (pag. nelielā) rudens2010 vētra ir sākusies…

 56. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pie mums ļoti stiprs vējš,līst nepārtraukti.Skatoties radaru,liekas,ka tas bezgalīgais tumšais zilums,nebeigsies nekad…Tāds lietus arī ,an netīk,auksts un ilgstošs.

 57. maikls Says:

  GFS stiprāko vēju Rīgā prognozē piektdienas rītā. Ilgu laika periodu gaidāmi līča efekta nokrišņi, bet, protams, grūti prognozēt, cik tie būs intensīvi un cik daudz skars Rīgu.

 58. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Man galvenā tēma – rīt no rīta (naktī pēc ASV laika): 3.9.10. dienas iesākumā – taifūns “Earl” tad pēc prognozēm ar 40m/s vējiem un 10m viļņiem piekrastē nonāks pie ASV piekrastes… * “Pie manis”: tādas paslinkas vēja brāzmas līdz pēcpusdienai, max. 12m/s dažas (tagad mazāks) … vakarā tagad ilgāks lietus sākas…

 59. mārtiņš (jugla) Says:

  Rīgas A pusē pagaidām nekā īpaša. visa diena tāda apmākusies, tagad kaut kas mazliet paslapināja, bet par lietu nu nekādīgi to nenosaukt, mērens ZZR vējelis

 60. maikls Says:

  Ventspils meteostacija noziņojusi 21m/s, kas jau “oficiāli” skaitās vētra. Protams, Ventspils meteostacija atspoguļo situāciju jūras krastā, nevis Ventspils pilsētā, kur vējš ir lēnāks.

 61. Saulcerite/Rix/ Says:

  Rīgā beidzot sāk līņāt.

 62. gubumakonis Says:

  Rigas ZR pusi jau labu laiku skar visticamak līča efekta nokŗisņi,Zolitude palaikam stipri līst,ir ari brazmains vējs.diezgan stiprs,bet ne vētra protams 🙂 Pie mums te pamatigas peļķes jau pielijušas,bet labi var redzet,ka otru Rigas malu tumši lietus mākoņi skar krietni mazāk.
  Laiciņš priekš manis super 🙂

 63. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Video, kurā ir atspoguļoti laikapstākļi Rīgā, Imantā šo pēcpusdien.

  Sākumā ir time-lapse, kurā var redzēt lietus atnākšanu. Tad ir pirmā lietus brāzma un video beigās spēcīgs nākamais lietus.

  Beigās smuki sanāca nofilmēt cik strauji lietus beidzās.

  Ceru, ka patiks 🙂

  • lietusviirs Says:

   Lieliski 🙂 Man īpaši patīk tie time-lapse.

  • gubumakonis Says:

   Patika,Paldies 🙂
   Ari tagad aiz loga tumsā palaikam diezgan stipri līst 🙂

  • lightning (Līvāni) Says:

   Labs video! 🙂 Gan time-lapse, gan filmas beigas. Gāziens tur gan ne pa jokam, kā riktīga pērkona laikā, vien zibeņu trūkst! 😉
   Man nekā tamlīdzīga, tik stipru, bet īslaicīgu gāzienu nebija, koppš pagājušās nakts 3.00 līst, varbūt ne tik stipri, bet nepārtraukti. Un tas jau vairs nav interesanti… Drīz būs gandrīz diennakts ar nepārstājošu lietu, un radars rāda, ka diezvai pārstās tik drīz…

 64. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.patriotledger.com/business/x705875058/Hull-restaurant-offers-food-with-a-view

  Tas gan ir oriģināli, kamēr visi bēg no taifūna – te uzņēmīgam cilvēkam ir ideja: piedāvāt izejamo dienu vakarus restorānā jūras malā ar “skatu uz taifūnu”…

 65. snake Says:

  Lepājā tikko bija stipra krusa 😀

 66. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://news.blogs.cnn.com/2010/09/02/rescue-efforts-underway-after-oil-rig-accident-in-gulf/

  Vēl viena naftas platforma uzsprāgusi Meksikas līcī, cerams – te nebūs vērojama masīva naftas izplūde…

 67. lightning (Līvāni) Says:

  Pie manis vienīgās pārmaiņas ir tādas, ka nedaudz rimies vējš, bet līst joprojām, lai arī varbūt mazliet vājāk kā pēcpusdienā. Grādi nokritušies līdz +8,8C. Kad tas viss beigsies?!

 68. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Tikai knapi 7 gr.Līst jau 14 stundas,bez pārtraukuma.Labi,ka stiprais vējš beidzās.Nu atkal dārzi piegāzti pilni…Jā,īsts novembris.

 69. gubumakonis Says:

  http://jurmalaphoto.wordpress.com/pirma-vetra-2010-rudeni/ Vētraina jūra 26-27 augustā ciklona Beate darbibas laikā,tikai tagad ieliku bildes 🙂
  Šodien Rigā ik palaikam list gandriz nepartraukti,brižiem ari stipri,liča efekts iet vaļā,temperatura tikai +8 man pie loga tagad,stiprs brāzmains vējš,man jau patīk laiciņš 🙂

 70. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Biju dārzā,ūdens vagās vēl nav.Ja orkāns manas saulespuķes pasaudzēja,tad,vakardienas stiprais vējš,gandrīz visas ir sagāzis krustām šķērsām,ar visām saknēm.Nu arī man ir vējgāze.Radars gan paliek mazliet cerīgāks.

 71. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt+11, un apmācies, nelīst jau no vakara… vējš arī nekāds ievērojamais pie “manis” arī nav, max., bija vakar pēcpusdienā- dažas brāzmas līdz 12m/s. Jāskatās citur…

 72. Saksija Says:

  Rīgā līst kā pa Jāņiem. Jāpaliek mājās un jāguļ. Vismaz 2 dienas 🙂

 73. gubumakonis Says:

  Rigā, Zolitudē nepartrauktas lietus brazmas,reizem uznāk ista lietuzgaze,ar brazmainu vēju un tad viss iet pa gaisu,lapas un siki zariņi ar udens vērpetem,labi jau pielijis 🙂 Super laiciņš 🙂

 74. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/49154.html

  Jaunumi no taifūnu frontes/3.9.10. rīts… *”Earl” patreiz ar 2k spēku pienācis pie Ziemeļkarolīnas (ASV) austrumu krastiem, kur pašā piekrastē ir līdz 40m/s vēji, 3-4m augsti viļņi un pludmales izskalojumi. Turpinu apkopot ziņas šā taifūna sakarā – saite augstāk. Sagaidāms, ka tas vēl vētras spēkā varētu aiziet līdz Halifaksai Kanādā.* “Fiona”- tropiskās vētras stiprumā virzās uz Z Atlantijas okeāna plašumus un sauszemēm aprdaudējumus nerada. *”Gaston” – ir vājas depresijas spēkā, lai gan vienu brīdi bija tropiskā vētra. Virzās uz R/Meksikas līci, bet vai aizvilks- nav skaidru ziņu.*”Kompasu”, ar 1k spēku pārbrāzās pāri DKorejai – 35m/s vēji un 100mm lietusgāzes 6stundās, daži bojā gājušie, tagad ir uz R no ZJapānas. Sagaidāms, kā vētra varētu nonāk tās valsts Z daļā pēc diennakts…*”10″ ir uz D no Japānas un dodas apmēram DKorejas virzienā, kur tas 1k spēkā varētu nonākt pēc dažām dienām…

 75. vizbulite Says:

  Līst pamatīgi Rīgā- Mūkusalas BC rajonā. Paldies Digital par video, kamēr darbā redzeju , kas notiek Imantā!

 76. ziņk Says:

  Kādas domas par šādu versiju:

  Некоторые исследователи возлагают вину за аномальную жару нынешнего лета на физиков, которые запускали протоны по Большому адронному коллайдеру, пишет “Комсомольская правда”. По их мнению, эти процессы и вызвали аномальное повышение температуры на Земле. А еще вспышки на Солнце и агрессию у людей. Включение магнитов коллайдера вызывает гигантскую воронку магнитного поля подобно существующим в районе северного и южного магнитных полюсов. Сам БАК формирует мощное магнитное поле – нечто похожее на третий магнитный полюс Земли. Эти вихревые движения активно смешивают разные энергетические процессы, нарушают равновесие в природе. Согласно расследованию экспертов, “резкие и масштабные изменения погоды произошли сразу после максимальных выделений энергии на БАК в декабре 2009 года”, когда температура воздуха упала ниже нормы на десять градусов в Европе и России. А после дальнейшего увеличения энергии на БАК весной 2010 г. образовались обширные антициклоны, приведшие к жаре. Сегодня БАК снова на ремонте. Запустить его обещают в середине сентября. И если эксперты правы, то тогда нас ждет аномальная зима – или очень холодная, или очень теплая.

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Hehe- tad jau nav tālu līdz “klimatiskajiem ieročiem”, sak’ – nepirksiet no mums “pa tirgus cenām” no mums gāzi, uzsūtīsim jums sausumu vai aukstumu ziemā…hehe. Realitātē: tās tādas fantāzijas no pirksta izzīstas…

   • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

    Kas to lai zina,kā tur ir,Raiti?Tā uzparikte esot viena elles mašīna,nekas labs no tās neesot sagaidāms.Par to raksta arī ārzemju zinātnieki.Kāpēc, tiem fiziķiem,tāda padarīšana ir vajadzīga,aprij,taču,milzu naudu…Dzīvosim,redzēsim.

   • Raitis_Sametis/Zante Says:

    Tā teikt, bez aizsargtērpa un ekrāna (maza metāliska sietiņa, kas iezemēts) tajā apkārtnē nebūtu vēlams atrasties 😉

   • Raitis_Sametis/Zante Says:

    (offtopic nr.2) Un jautājums ir par to, kādu cilvēku rokās nonāk cirvis, internets un vēl miljardiem lietas. Tās var izmantot gan labiem, gan ne tik labiem mērķiem. Tas viss attiecas arī uz šādu uzparikti…

   • lietusviirs Says:

    Maija. Neviens zinātnieks (fiziķis), kurš specializējas attiecīgajā lauciņā(saprot par ko iet runa) neko sliktu par LHC nav rakstījis.

    Daudziem gribas sevi saukt par zinātnieku. Daudziem to pieraksta mediji (lai izklausāk skaļā) Bet tikai nedaudzi tādi patiešām ir.

    To ko tur grib izdarīt notiek diezgan bieži atmosfērā. Bet vajadzīgs laii tās sadursmes notiktu noteiktā laikā un noteiktā vietā (detektorā).
    Un tikai tādēļ vajadzīgs pašīem paatrināt tās elementār daļiņas.

   • lightning (Līvāni) Says:

    Ir daļa cilvēku, kas visu, ko paši nesaprot, sauc par sliktu un pēc tam savu viedokli palaiž tautās, jo vēlas pievērst sev uzmanību. Tā arī rodas visādi “zinātnieki”, kam no zinātnes sajēgas bieži nav nekādas. Bet grib izskatīties gudrāki, nekā ir. Tādēļ arī rodas visādas spekulācijas kolaidera sakarā, par pat iespējamu melno caurumu, kuru šī iekārta varot radīt un kurš pamazām iesūks sevī visu Zemi… 😀 Tāpēc vismaz es ļoti piesardzīgi uztveru informāciju, kura cenšas kaut ko ļoti noliegt vai nomelnot. Šajā gadījumā tāpat.
    Fiziķiem šāda iekārta ir ļoti vajadzīga, jo tā spēj radīt ļoti augstas enerģijas elementārdaļiņas, kas ir svarīgi pasaules uzbūves izpētē. Sīkāk, ja kādam interesē, var izlasīt Vikipēdijā:
    http://lv.wikipedia.org/wiki/Lielais_hadronu_kolaiders , tāpat ir daudzas citas saites, ko viegli sameklēt ar Google.

 77. lietusviirs Says:

  Skaisti šodien 🙂 Superīgs laigs. Tik lielisks Lake Effect nemaz tik bieži negadās.

 78. Inka Says:

  Labdien! Neesmu tik izglītota, lai izteiktos par laiku zinātniski, tāpēc teikšu vienkārši-laiks ir draņķīgs. +9,vējš brāzmains Z-ZR, debesis pelēkas. Draudīgi mākoņi nāk no Z puses, ka tik ne kārtējais lietusmākonis.Vakar ap pl.16 sāka smidzināt un lija līdz pat pl. 10-11.

 79. maikls Says:

  Lubānā diennakts laikā 63 mm: http://www.meteo.lv/public/31009.html

  Žēl, ka tur nav iekļauti kopējie nokrišņi, jo vietām stipri lija jau naktī uz ceturtdienu, bet tur laikam ir uzrādīti nokrišņi, sākot no plkst.9 ceturtdien.

 80. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Rīgā praktiski bez pārtraukuma līst jau 20 stundas …

 81. Saksija Says:

  Rīgā, Pārdaugavā, tagad vairs nelīst. Laikam īss pārtraukums.

 82. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Maikl, vai tu nevarētu pastāstīt pēc kādas tieši formulas tiek aprēķināta diennakts vidējā gaisa temperatūra? Es sākumā domāju, ka diennakts minimālo pieskaita pie diennakts maksimālās un dala uz 2, bet tā laikam īsti nav.

  • maikls Says:

   Nu jāņem vismaz 8 rādījumi (temperatūra ik pēc 3 stundām) un jāizvelk vidējais aritmētiskais, bet pieļauju, ka oficiāli to rēķina no lielāka datu apjoma.

   • Daks Says:

    Latvijā diennakts vidējo iegūst, dalot astoņu mērījumu summu ar 8. Mūsu teritorijā temperatūra netiek mērīta biežāk, izņemot lidostas. Ir valstis, kur vēl joprojām ir tikai 4 mērījumi un WMO ir pilnā mierā ar to, tāpat kā ar to, ka dažas attīstītākās valstis mēra 24 reizes. Cik man zināms, tad Ulmaņlaikā arī mērīja tikai 4 reizes. Un te nu varam paši spriest, cik adekvāti var salīdzināt pirmskara un mūsdienu mērījumus.

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Es ņemu rādījumus 4x diennaktī … labprāt vairāk, bet nav laika un reizēm arī jāinterpretē/t.i. ņemot – neņemot…

 83. lightning (Līvāni) Says:

  Laiks aizvien draņķīgs, nekur iet no mājas ārā negribas. Šodien gan mazlietiņ “siltāks”, vakardienas +9…+10C vietā ap +12…+13 grādiem, tomēr prieka no tā maz, jo tāpat auksti. Arī dzīvoklī auksti paliek, zem +20 nokrities, jau vakar vilnas zeķes izvilku no skapja ārā. Ja sēdi pie TV un neko nedari, vēsīgi, jāvelk otrs krekls mugurā… 😦
  Lietus maratons turpinās arī šodien, tomēr gadās vismaz pa kādam “pārtraukumam”, pat Saule pāris reizes uz īsu mirkli bija uzspīdējusi, taču kopsummā nomācies, un brīžiem paliek pavisam tumšs… Vējš nav ļoooti stiprs, bet stipruma pietiek.
  Cerības vieš meteo.lv prognoze tuvākajai nedēļai: http://www.meteo.lv/public/31011.html
  Kaut kad taču saulei un siltumam jānāk, cik var līt un pūst?!!! 😉

 84. Enricco /Sloka,Jūrmala/ Says:

  Sveiki. Beidzot tiku pie elktrības – vējš pa nakti pārrāva vadus. Un jau 2. reizi mēneša laikā esmu bez elektrības samērā pamaza vēja dēļ. BIja tie 20-22 m/s, bet nekas arī vairāk nebija!
  Stulbums, ka nevar Latvenergo nomainīt gaisa vadus uz normālajiem ieraktajiem kabeļiem.
  Nu nekas, šoruden, izskatās, būs regulāri bez elektrības jāpaliek.

 85. maikls Says:

  LTV1 ziņās minēja, ka Rīgā šodien bijis pirmais slapjais sniegs, – esmu pārliecināts, ka nebija. Temperatūra un rasas punkts ne brīdi nebija zemāks par +8 grādiem, arī augstākos gaisa slāņos nebija pietiekami zema temperatūra. Bet par to, ka stipra vēja nestas lielas lietus lāses var sajaukt ar slapja sniega pārslām vai krusu noturēt par sniegu, es gan nešaubos. 🙂

  • lietusviirs Says:

   Man arī šķita ka bija. 100% apgalvot nevru, bet šķita ka bija gan. Pie tam vairakas reizes un ļoti ļoti slapjš. Tāds ka vējā grūti atšķirt no lietus.

 86. lightning (Līvāni) Says:

  Es arī biju pamatīgi pārsteigts, kad dienas ziņās to izdzirdēju. Redzēs, ko vēlāk teiks LVĢMC (intervijā LTV1 gan to nenoliedza!), bet nu neticas…

 87. lightning (Līvāni) Says:

  Uz vakarpusi laiks beidzot uzlabojas – kopš 17.00 vairs nav lijis, nedaudz uzspīdēja arī Saule, šobrīd aizvien vairāk zilas debess pleķu, vējš mazliet rimstas, vien grādi krītas, šobrīd +11,1C.

 88. lietusviirs Says:

  Zonde visbijā šodien pusdienlaikā 850 hPa (šoreiz 1450m) jau bija < 0.
  http://weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding?region=europe&TYPE=TEXT%3ALIST&YEAR=2010&MONTH=09&FROM=0312&TO=0312&STNM=02591

  Konvekcijas laikā šķiet, ka tomēr varēja līdz zemei nonākt arī kaut kas starp lietu un sniegu.

  • maikls Says:

   Rīgas centra meteostacijā minimālā gaisa temperatūra šodien bija +9,5 grādi, citviet Rīgas apkaimē – nepilni +9 grādi. Ja būtu nācis lejā sniegs, tad gaisa temperatūrai uz to brīdi vajadzēja būt zemākai, bet nevienā brīdī nebija. Kas tas tāds par sniegu, kas snieg pie +9 grādiem un pie rasas punkta +8..+9 grādi?

   Es pats vakar vienu brīdi nodomāju, ka krītošās lielās lietus lāses vējā izskatās kā sniegs, bet, protams, nebija un nevarēja būt.

   • Daks Says:

    Rīgas centra meteostacija uzrāda siltumu, kas nāk no milzīgās ēkas Z-pusē.

   • lietusviirs Says:

    Šoreiz es negribetu piekrist.
    1. Mērot temperatūru mērinstrumentam (trmometram) ir noteikta inerce. Tas nozīmē, ka ja temperatūra svārtās tad tiek izmērīta vidējā vērtība.

    2. Tādai konvekcijai, kāda ir jūras efekta laikā, svārstības var būt gana straujas.

    3. Konvekcijas mākonin kur aukstais un sausākais gaiss krīt lejā zemnulles temperatūrs noteikti lokāli var būt zemāka, nekā vidēji.

    4. Sniegpārsla uzreiz neizkūst nonākot gaisā, ar T>0. Tai ir jāsaņem noteikt siltuma daudzums (enerģija).

    5. Aukstais gais kurš konvekcijas laikā krīt lejā parasti ir sausāks par apkārtējo. Un tas nozīmē, ka slapjais trmometrs varēja būt zem nulles arī pie palieliem plusiem.
    Piemēram, ja RH=50% un T=+4, tad T(slapjais)=-0.5.

    Tādējādi reālais attālums ko sniega pārslai bija jāveic varēja būt daži simti metri., kas varēja nebūt pietiekami lai paspētu izkust pilnībā.

    Manuprāt šoreiz šķiet LVGMA var būt taisnība. Man arī šķita ka redzu ļoti spaju sniegu. Es centos īpaši ieskatīties lai nesajauktu ar lietus lāsēm, kuras vējš varētu mētāt.

    Starp citu līdz 21:00 rīgā LVGMA samērījis 46.3 mm. Iespaidīgi.

   • maikls Says:

    Rīgas centra meteostacija kopš ceturtdienas vakara kopumā samērījusi 41,7 mm, bet lidosta – 49mm. Tiesa, vairākas citas vietas Rīgai pagaidām ir priekšā (Alūksnē kopumā 55mm, bet Lubānā 63mm tikai vienā diennaktī vien).

    meteo.lv faktiskā laika kartē jāņem vērā tikai tas nokrišņu daudzums, kas tiek uzrādīts pulksten sešos un deviņos (vakarā un no rīta). Pārēji mazie cipariņi, kas tur reizēm parādās, jau ir ieskaitīti, tāpēc tie nav jāpluso klāt.

   • lietusviirs Says:

    Starp citu Visbijas šodienas zonde rāda, ka ~2 km Td ap -19, bet nedaudz virs 3 km pat -30. Tatad gais tur ir bijis ļoti ļoti saus (pat 15%). Iespējams, ka tieši šis ir viens no galvenajiem momentiem kāpēc vareja būt sniegs.

   • maikls Says:

    Tāpat tā zonde rāda, ka no jūras līmeņa līdz aptuveni 1300 metru augstumam gaisa temperatūra un rasas punkts bija virs nulles. Neticu, ka sniegpārslas vairāk kā kilometru var krist cauri pozitīvai temperatūrai, kas pēdējos pārsimt metros virs zemes turklāt ir augstāka par +5 grādiem un dažus metrus virs zemes ap +8..+9 grādiem (Rīgā). Krusa – jā, sniega graudi – jā, izkusis sniegs – jā, bet ne sniegpārslas. Un izkusušu sniegu latviski parasti sauc vienkārši par lietu. 😀 Nu ja kāds nokrišņus vēroja no Zaķusalas TV torņa pašas augšas, tad tajā augstumā sniegs varbūt vēl nebija izkusis. 😀

    Katrā ziņā jāgaida pirmais īstais sniegs – kuru visi var redzēt un kurš nokrīt uz zemes.

   • lietusviirs Says:

    Man ja nav mērķis kādu pierunāt. Es tikai gribeju parādīt, ka sniegs pat pie vērā ņemamiem plusiem ir reāls.

    Pat ja T=+9C bet RH = 30% tad slapjais termometrs ir -0.2C

    Savukārt sniegošams sniegam svarīgs ir tieši slapjais termometrs.
    Arī uz asfalta peļķes var sasalt pie T > 0C.

    No fizikālā viedokļa sniegs bija iespējams.
    Līča efekta konvekcija parasti sasnieds 3-4 km. Savukārt tur bija ekstrēmi saus gaiss, kurš varēja tikt parauts zem mākoņa.

  • Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

   Pēcpusdienā Imantā uz īsu brīdi novēroju krusu.

 89. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Visu dienas otro pusi filmēju time-lapse video … vakarā samontēšu un došu Jūsu vērtējumam – izskatās, ka būs smuks video 🙂

 90. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/vetra-un-lica-efekts-pludmale/
  !!! Ekskluziva reportaža no Jūrmalas šorit,ap pl 11 00,vetra un postijumi pludmale. Varens laiciņš 🙂

  Rigā gan šodien vareni lija,brižiem ista lietusgāze,krusu un sniegu gan nemaniju,bet ienas sakuma pec lietusgazem vienubrid pie loga radija tikai +7 gradus

 91. Saksija Says:

  Vai šajā septembrī vispār būs atvasara ? Skatos kartēs un neredzu stabil°u anticiklonu virs Eiropas kā parasti septembrī…

 92. gubumakonis Says:

  Tikko noskatijos sižetu LTV ziņās par slapjo sniegu Rigā. Viksna no LVGMA to apstiprināja…ja,šis gads ir interesants 🙂

 93. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Nedaudz vēstures:

  Kā jau minēju, mitrākais mēnesis Rīgā pēdējo 11 gadu laikā bija 2010. gada augusts, kad nolija 160,6 mm.

  Mitrākā dekāde Rīgā bija 2010. gada augusta otrā dekāde – 94,6 mm.

  Savukārt ar nokrišņiem bagātākā diena bija 2000. gada 25. jūlijs, kad Rīgā nolija 50,0 mm.

 94. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  3. septembris.

 95. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Enriko – Slokā. Par elektrības pārtraukumiem – no savas pieredzes. Arī raustījās, pazuda. Izrādās – montieri bija pievienojuši mājas el. ievadu stabā ar skavu nevis no pienākošās puses, bet aiz slinkuma – kur ērtāk – uz kaimiņa tievajiem vadiem. Lielā skava vējā šūpojās ap tievo vadu. Avārijas dienests novērsa. Tas nu tā, ne pa tēmu, bet mēģinot palīdzēt.

  • Enricco /Sloka,Jūrmala/ Says:

   🙂
   Paldies par info.
   Izrādās, Latvenergo ir vieglāk nomainīt norauto vadu un tā darīt katru reizi, kad vējš sasniedz 20 m/s nevis uztaisīt kaut ko civilizēti… Diemžēl. Teica jau, ka varam paši to ierosināt, taisīt projektu u.t.t, izmaksājot šāda štelle vismaz LVL 2000.

 96. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +11 šorīt, apmācies ar visa veida mākoņainīnu, nedaudz skaidrāks DR pusē, bet tur arī Liepājas apkārtnē līča efekta cb mākoņi. Vakar dienas otrajā pusē, ciklonami aizejot – dažas nelielas lietus lāses. “Pie manis” nav ne miņas no “līča efekta”, kas masīvi Rīgas apkārtnē vērojam…

 97. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Jaunumi no taifūnu trontes/4.9.10. rīts: * “Earl” nu jau svarā nokrities līdz tropiskās vētras spēkam un dodas uz Jaunangliju (Kanādā), Halifaksu sasniegs apmēram pēc diennakts, patreiz uz A no Ņujorkas. ASV A krastos, tikai krastu izskalojumi un apludinātas dažas piejūras šosejas…Jāturpina apkopot dati. *”Fiona” tropiskās vētras spēkā pienākusi pie Bermudas salām, bet jau pazeminās līdz depresiajas spēkam un dodas uz Z virzienu virs Atlantijas okeāna plašumiem. * “Malou” neprognozē stiprāku kā tropisko vētru, toties pēc pēdējām prognozēm dodas mazgāt Ķīnas A krastus un pēc tam arī uzdarboties Korejā… * “10”- neliela depresija Klusajā okeānā pie Latīnamerikas R krastiem bez tālākām sekām. *”11″ arī turpat, bet dosies uz Puerto Angel, kas Meksikas R krastos un būs “lokāli vētrains pasākums” šajā pilsētā…

 98. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē ari šodien visu laiku līst,brižiem stipri,brīžiem gandriz pārstaj 🙂 Šodien bezvējš un mākoņi kustas visai lēni,ilgi līstot vienā vietā. Ir +9,pielijis gana labi 🙂

 99. maikls Says:

  Jēkabpilī naktī mākoņains, tāpēc salīdzinoši silts, no agra rīta noskaidrojās, termometrs pie loga rādīja +7, parādījās skaista migla, kas tagad, spīdot saulei, izklīst.

 100. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Urrā,radariņš tīrs kā stikliņš!Tagad,lai pakalst zemīte,tad varēs rakt tupeņus.Pie mums šorīt,knapi 4 gr.,uz zemes,noteikti mazāk.

 101. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +8 šorīt (rudens pusē zemākā pagaidām novērotā gaisa temperatūra “pie manis”), daļēji apmācies. Vakardien: laiku pa laikam no dažiem mākoņiem nedaudz uzlija, kas gan neizskatījās pēc “līča efekta”. * Jāseko arīdzan taifūnu frontē: bet tur tikai – “Earl” turas tropiskās vētras līmenī un ar 25-30m/s vējiem ir virs Kanādas A krastiem, tam prognozē turpmāku ceļu – jau ciklona veidā pāri Atlantijai uz A pusi, jau tuvāk “mums”. Bet “Malao” ir uz DR no Korejas pussalas, kurai pāri nesīses jau pēc diennakts… Ir vēl dažas depresijas, kuras pateiz ir “neizteiksmīgas”…

 102. Saulcerite/Rix/ Says:

  Beidzot gaišs rīts ,+13,4gr.

 103. Enricco /Sloka,Jūrmala/ Says:

  Latvijā tomēr fiksēts 1. sniegs 🙂
  Jauns rekords 🙂
  Tiktiešām, viss velk uz patiesi rekordaukstu ziemu!
  http://www.apollo.lv/portal/news/articles/213483

  • maikls Says:

   Tā ir tā pati vecā, daudz apspriestā tēma, nevajag atkārtoties. Oficiāli sniegs nav fiksēts. Žurnālisti piezvanīja LVĢMC, Vīksna piekrita, ka sniegs teorētiski ir iespējams, un ar to stāsts beidzas. Sniegs zemi nesasniedza, nevienā meteostacijā nav bijis, tāpēc pirmais sniegs manā skatījumā vēl tikai būs.

   Un nav nekādu racionālu argumentu, kas liecinātu, ka gaidāma rekordauksta ziema, ir tikai minējumi un spekulācijas. Esmu novērojis sakarību – ja rudenī agri uznāk aukstums, tad ziema ir silta. Kaut gan šis jau nav nekāds lielais aukstums, vien dažas vēsas dienas. Tāpēc arī runas par atvasaru ir pāragras – vasara vēl nav beigusies. Šonedēļ 1. septembrī Latvijā vēl bija +19, tad kāpēc gan lai nākamnedēļ prognozētos +19 sauktu par atvasaru? (Tāpat kā žurnālisti mētājās ar ziņu par pirmo šķietamo slapjo sniegu, tāpat visās malās varēja dzirdēt piesaucam atvasaru, kas it kā sākas šodien.)

   • lietusviirs Says:

    He, mēs labāk ticēsim tādām neracionālām lietām, ka dzīvā daba spēj prognozēt laikapstākļus mēnešus uz prieksu, vai vēl labāk konkrētu datumu maģiskajai nozīmei, bet parādības kuras var tīri eksakti izskaidrot, mēs kategoriski noliedzam.

    Pamatojums sniegs nebija no jo +9 tas vienkāršī nevarēja būt tomēr ir tāds pavājs.

    Es augstāk minēju vairakas fizikālas paradības, kuru dēļ sniegs tomēr varēja būt. Pie tam es to redzēju.

    Galvenais kam bija jānotiek ir gaisa masām virs 2km bija jānogrimst līdz zemākiem atmosfēras slāņiem. Jo tur augšā bija ekstrēmi saus gaiss.

    Sniegpārsla sublimējoties(fāzu pāreja no cieta uz gāzveida) tiek aivadīta siltuma enerģija no pašas sniegpārslas. Savukārt sublimācija ir jo intensīvaka jo sausās gais. Pat tad kad sniegpārsla ir daļēji pakususi, arī tad tās mitrumam iztvaikojot tiek aizvadīts siltums.

    Reku viena bildīte:

    Tur zem sarkanās līnijas asublimējoties aizvadītais siltums ir lielāks par saņemto no gaisa. Tādēļ sniegpārsla nekūst.

    Ja gais no > 2km augstuma būtu nogrimis līdz piezemei un sasiltu lidz +9, tad tam gaisa mitrums būtu ap 10 %, kas būtu pilnīgi pietiekami lai sniegs neizkustu.

    Šoreiz strikti noliegt sniega iespējamību, šķiet ir nepamatoti, jo atmosfēras mērījumi, šādu iespējamību neizslēdz 🙂

   • Raitis_Sametis/Zante Says:

    Kas attiecas uz dzīvo dabu – spēja īsāk vai ilgāk prognozēt laiku uz priekšu: ir izdzīvošanas jautājums. Varētu sacit, koki (kuriem arī ir sava dvēsele, jā jā…) mūs apskauž par to, ka atšķirībā no “viņiem” mums ir iespēja pārvietoties. Kokiem (un daudziem citiem dzīvās dabas pārstāvjiem) tas jākompensē ar šo “prognozes spēju”. Protams, kā tas tieši notiek – vēl nav līdz vispār noskaidrots, es pieņemu – ka “šie” nosapņo!

   • Raitis_Sametis/Zante Says:

    http://neredzamapasaule.blogiem.lv/

    (offtopiks) pasaule ir daudz lielāka, nekā mēs to redzam, par to rakstu šajā blogā… (tur iespējaas arī komentēt “ne-zemes” tēmas)…

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Medijiem ir problēmas ar reitingiem (nemaz jau nerunājot par tirāžām…), tamdēļ tiek spekulēts uz dabas parādībām “ko pat vecvectēvs nav redzējis savā mūžā”, “ka būs mega-auksta ziema”, utt. utjpr. Un pat kaut kādas no pirksta izzīstas ziņas: tā vien tiek pasniegtas jau kā notikušas parādības.

   • lietusviirs Says:

    Tie kas parasti tic, ka dzīvnieki, augi utt spēj prognozēt laiku, tie pasrasti arī tic konkrētu datumu magiskajai ietekmei (pētēriem, mārtiņiem, utt). To ka pēdējais ir misticism, šķiet piekrīt daudzi. Tas norāda ka lielai daļai no šiem cilvēkiem ir tendence ticēt pārdabiskajam. Pie tam parasti tieši pierādījumi nav vajadzīgi. Tieši tāpat, kā reliģījām.

   • lietusviirs Says:

    Ne tur trapīju 🙂 bija domāts iepriekšējam komentam 🙂

 104. maikls Says:

  Starp LVĢMC meteostacijām zemākā temperatūra 2 metru augstumā naktī uz svētdienu:
  +1,3 Rēzeknē
  +1,4 Zosēnos
  +1,6 Alūksnē
  +2,0 Gulbenē
  +2,5 Skrīveros
  +2,8 Stendē

  Vilis Bukšs ziņo, ka viņa pusē Viļakas novadā bijusi ne tikai salna, bet pat sals -0,5 grādi.

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Priekš manīm meteo rudens sākas piektajā dienā, kad diennakts vidējā ir +10 grādu un zemāk… (kā ir “oficiālos” mērījumos)? Patreiz tikai kalendārais gadalaiks iestājies, ko es voluntāri pieņēmu ar 1. septembra plkst. 00:00 brīdi…

   • Daks Says:

    Raiti, šeit nav Somija, kur meteo vasara ir, kad ilgstoši diennakts vidējā ir +10 un augstāk. Latvijā tas ir periods ar +15 un augstāk. Tā kā meteo vasara šogad beidzās jau augustā un šajās dienās turpinājies rudens, tad gaidāmo pasiltinājumu var saukt par atvasaru.

   • Raitis_Sametis/Zante Says:

    Atļaujos tomēr tā nevisai piekrist, vasarās ir nereti dienas, kad diennakt vidējā <+15, bet vidējā zem +10m gan reti, pēdējo es tādu atceros… Līgas 23.6.10. 1994. gadā… hehe, kad visa diena (tai pašā Zantē) grozījās ap +8, hehe, bet tad turpat sekoja masīvs karstums jūlija sākumā uz 10 dienām un uz nedēļu tā paša mēneša beigās// turklāt karstāks- kā šajā vasarā (ja runājam par konkrēto dzīvesvietu…/par to jau arī rakstīju). *Man slinkums aiz laika trūkuma rakties, ko tad meteo veidā nozīmē "oficiāls" rudens sākums…?

   • Daks Says:

    Atzīšos, nebiju pamanījis, ka tev laika trūkums, spriežot pēc komentāru skaita un biežuma.
    +15 grādus ne jau es vai LVĢMC izdomājis, tie saistīti ar klimatu arī tuvējās valstīs. Kāpēc Somija izvēlējusies +10, nezinu, jo tās D-daļā ir līdzīgs klimats kā Latvijā. Var jau izvēlēties arī starp +10 un +15.
    Meteo rudens ir periods ar dominējošu, prevalējošu (nevis nepārtrauktu) diennakts vidējo temperatūru starp +14,9 un +0,1, tāpat kā pavasaris, tikai jāsaprot, ka rudens seko vasarai vai pavasarim, nevis otrādi. Šādā kontekstā meteo vasaras kā sezonas nebija 1962., 1928. un 1904. gados.

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   http://www.meteo.lv/public/31009.html

   Un paši no meteo.lv to, kas sākas tagad – sauc par “atvasaru”…

 105. viesulis Says:

  vai mušmieres jau aug? Mežā ir auksti,bet pļavā ir auksti 🙂

 106. lightning (Līvāni) Says:

  Vakar bija nepastāvīga diena – rīta pusē vairāk saules, pēcpusdienā uznāca pāris reizes lietus, viens bija pat diezgan iespaidīgs gāziens (tiesa, neilgs). Taču vakar vēl auksts, ap +12…+14 pat pēcpusdienā.
  Šodien laiks jau labāks, lietus nav bijis (nekas pašlaik arī neliecina, ka varētu tuvākajā laikā būt! 🙂 ), vēja praktiski nav. Debesis gan mākoņainas, taču ik pa laikam arī Saule ar stariem zemi aplaimo, un jau jūtami siltāks kā vakar un pirms tam, tagad grādi svārstās ap +17 (max pagaidām +18,1C).
  Tikko noprovēju pirmo šā gada baraviku/beku mērci – suppperrr! 🙂 Mežu gan gribētos drīzāk par purvu saukt – visi grāvji pilni līdz malām, viss žļurkst, kaut gan parasti tajās vietās bijis normāls mežs, īsta purva tur tuvumā nav! Tik slapju to mežiņu neatceros… 😦
  Dārzs arī pārmircis bezjēgā, vēl vakar ūdens teju visās vagās stāvēja, arī viena vienīga žļurkstoņa. Bet ceru, ka tagad lietainais periods būs beidzies un nākamajā nedēļā varēsim baudīt Saules sniegto siltumu un gaišumu! 🙂 Rudenim par agru varu pilnībā pārņemt savās rokās!

 107. Purva Vecis Says:

  Sveiccinati.

 108. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://foto.delfi.lv/album/60812/

  Jādomā- šie plūdi Arkādijas parka (Rīgā) apkārtnē – nav saistīti ar nesen visai ievērojamiem lietiem turpat galvaspilsētā?

  • lightning (Līvāni) Says:

   Daļēji var būt saistīti. TV ziņās teica, ka Mārupītē pēc lielajiem lietiem strauji cēlies ūdens līmenis, bet noteka kaut kur aizdambējusies, ūdenim nav kur likties. Taču var jau būt, ja nebūtu lietus, būtu līdzīgi, jo, izrādās – varbūt pie vainas bebri, te versija:
   http://www.apollo.lv/portal/news/articles/213558
   Taču tādā gadījumā, ja nebūtu lietus, tik lieli plūdu apmēri, domāju, nebūtu.

 109. lightning (Līvāni) Says:

  Uz vakaru mākoņu palika pavisam maz, un grādi strauji krītas, aiz loga vairs tikai +7C, un visa nakts vēl priekšā, tā kā salnas šonakt var skart arī manu pusi (ja neapmāksies), ja ne pašu pilsētu, tad nomales noteikti.

 110. Saulcerite/Rix/ Says:

  Skaidrs rīts ar lielu rasu.+4 gr.

 111. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labdien, mierīgs laiks, no rīta +8, bet diena rādās mierīga…

 112. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien tīri jauka diena. Rītā gan auksts, min t ap +4, toties dienā iesila diezgan normāli, bet pēcpusdienā turējās vidēji +17…+18 grādu robežās, max +19,3C. Pēcpusdienā arī mākoņu krietni mazāk, lai arī no rīta nebija apmācies. Vēja nebija, vispār – diena patīkama! 🙂

  • Daks Says:

   Nez kāpēc tev vienmēr siltāks kā šeit http://www.meteoinfo.by/maps/fact/RB_TMAX_2010090600_18.png
   Mans izskaidrojums, jo īpaši saulainā laikā, ir tāds, ka dzīvojamās ēkas sienas sasilst saulē un kropļo tavu termometru rādījumus.

   • Enricco /Sloka,Jūrmala/ Says:

    Kur Tu tajā kartē Līvānus rāvi?

   • maikls Says:

    Protams, nevar tā būt, ka Līvānos gandrīz vienmēr ir par 2-4 grādiem siltāks kā tuvākajās meteostacijās. Es arī esmu pārliecināts, ka “lightning” termometri nerāda pareizi, bet nevajag par to skumt, jo tā ir ar vairumu termometru pie logiem. Man arī tāds ir, un es vairāk uzticos 5km attālajai Zīlānu meteostacijai nekā savam termometram, kurš gan ir ļoti noderīgs ikdienā, bet precīzas temperatūras fiksēšana lai paliek meteostaciju ziņā.

    Bet diskusijas par šo jautājumu jau ir bijušas un nav vērts atkārtoties, tāpat kā nav jēgas savu logu termometru rādījumus nosaukt ar komata precizitāti. Pat oficiālajos datos komatu visbiežāk nelieto, jo tam nozīme ir tikai pie rekordu fiksēšanas, bet cilvēks uz savas ādas labi ja jūt divu grādu atšķirību. Tas, ka termometrs rāda precīzu skaitli ar komatu, nepavisam neliecina, ka tas rāda pareizu temperatūru, prātīgāk to būtu uztvert kā aptuvenu rādījumu 1-2 grādu robežās, un parasti tie grādi jāņem nost (lai gan cilvēki mēdz nepamatoti izcelt savas dzīvesvietas unikalitāti, tādēļ vasarās samēra baigo karstumu, bet ziemās pamanās samērīt baigo aukstumu).

   • lightning (Līvāni) Says:

    Es necenšos izcelt savas dzīvesvietas unikalitāti, man svarīgākais ir patiesā, precīzā temperatūra u.c. laikapstākļi, kas pie manis ir. Un nav tā, ka gandrīz vienmēr mani termometri rāda par 2-4 grādiem vairāk, kaut gan esmu ievērojis, ka parasti mazliet vairāk ir gan. Taču to es skaidroju nevis ar saules sasildītām sienām (kāds tur siltums, piemēram, šādā laikā vairs var būt palicis, ja saule beidz sildīt mājas sienu, pie kuras atrodas mani termometri, jau kopš ~12.00, bet pūš A-ZA vējš tieši logos!), bet ar faktu, ka es dzīvoju pilsētā, mājas 4. stāvā, bet gandrīz visas meteoroloģiskās stacijas atrodas laukos, klajās vietās. Pilsēta vairumā gadījumu akumulē siltumu, rada arī aizvējus, un loģiski, ka pie loga 4.stāvā būs siltāks nekā klajā laukā, kur vējš var pūst pilnā sparā.
    Un, tā kā es dzīvoju pilsētā, man ir svarīgi, cik grādu ir tieši šeit, nevis kaut kur laukos. 🙂 Turklāt Līvāniem tuvumā nav nevienas meteo stacijas, tuvākā ir Zīlāni (~20-25 km), savukārt Daugavpils ir ~60 km tālu, un tas jau ir ļoti daudz – īpaši gadījumos, kad mēdz būt nepastāvīgi laikapstākļi ar negaisiem un/vai lieliem temperatūras kontrastiem.
    Tajā pašā laikā, ja pieiet no stingri meteoroloģiskām pozīcijām, saprotu, ka mani termometri nevar pretendēt uz tādu precizitāti, kādu sniedz meteostacijas, jo neatrodas atbilstošās izejas pozīcijās. Es bieži vien esmu ievērojis šīs 1-2 grādu atšķirības, taču tas mani neuztrauc, jo gadu gaitā esmu pārliecinājies, ka mani termometri ir pietiekami objektīvi, lai es zinātu, kā ģērbties pirms iešanas ārā no mājas, un ne tikai. 😀

 113. gubumakonis Says:


  Novērojumi augustā,Riga,Zolitūde.
  12 dienas ar negaisu,
  7 dienas ar max. temperaturu +30 un vairāk,
  22 dienas novērots lietus un tikai 9 sausas dienas,kopumā ļoti interesants mēnesis 🙂

 114. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labdien, +8 no rīta, neliela augsto cc mākoņainība, anticiklons pilnā spēkā… nekas vairāk. * Jāpaseko, ko sadarīs tropiskā vētra “Hermīne”pie ASV un Meksikas robežām, tur izsūtīti visai “sarkani” brīdinājumi… bet taifūnu fronte kopumā norimstas, gluži vienkārši tamdēļ, ka šajā vilnī tie okeāna ūdeni uzvandīti un līdz ar to vēsāki. Jāpaiet dienām 10mit, kad atkal šie no jauna sasilst, un atkal kādi taifūni var rasties…

 115. lightning (Līvāni) Says:

  Rīts bija auksts, knapi +5, taču skaidrs, un Saule diezgan ātri sāka sildīt. Ap 10.00 jau bija +12, bet tagad, pēcpusdienā, pavisam silts, grādi svārstās starp +17…+19. Piesaulē pat izteikti karsts. 🙂 Dienā mazliet vairāk mākoņu, tagad arī staigā dažādi mākoņi, taču saules pietiek, vējš neliels – foršs laiks! 🙂
  Priekšpusdienā biju sēnēs aizbraucis uz vecajām labajām vietām – ļoti labi, baraviku daudz! 🙂 Arī citu beku gana, tāpat daudz jaunu, smuku bērzlapju podiņu. Daudzas baravikas pavisam mazas, vietām no sūnām sāk spraukties ārā pat sīkas gailenītes, tā kā – vēl sēnes būs! 🙂

 116. lightning (Līvāni) Says:

  Neparasti silta nakts uz iepriekšējo fona – uz vakaru apmācās, un tas dod pamatīgu efektu – vēl šobrīd +13 grādi! 🙂

 117. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +11 un apmācies ar augstajiem ac+as mākoņiem 10 balles… vakar anticiklons līdz vakaram…

 118. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien gandrīz visu dienu pārsvarā apmācies, uz pēcpusdienu gan nedaudz sāka skaidroties, un vakarā (tagad) mākoņu jau pavisam maz. Brīžiem neliels vējelis uzpūta, bet pārsvarā vējš minimāls.
  Dienā pat bez saules necerēti silts (tīri subjektīvas sajūtas pastaigas laikā), jau 12.00 bija ap +16C, vēlāk, tiesa, daudz vairāk arī neuzkāpa, starp +16…+18 visu pēcpusdienu svārstījās, tagad jau mazāk, +14. Tā kā uz vakaru skaidrojas, nakts varētu būt krietni vēsāka par iepriekšējo (vakarnakt min t bija +12), taču līdz salnām, kā man šķiet, neaizvilks. 🙂

 119. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/201011N.html

  Oi, Ziemeļatlantijā parādījusies tropiska vētra Igor (labi, ka ne vēl “Ivans”, tā teikt…), prognozē attīstību vismaz līdz 2k spēkam, un nav skaidrība – kur šamējais nosēdīsies!

 120. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Šorīt arī pie mums pirmā,nopietnākā salna.Rīts,kā es parasti saku,indīgi auksts.Nepierasti.Vakar norakām kartupeļus,dienas tagad jaukas.Ļoti iepriecina Maikla prognoze.

 121. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +8 un skaidras debesis, anticiklons turpina darboties.

 122. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.meteonova.ru/news/news.n2?item=63419732822

  Bijušais taifūns “Daniels” (atceramies, reiz bija 4k spēkā Atlantijas okeāna R daļā…), tagad uznesis sezonas normas nokrišņus Francijas D daļā – neilgā laikā vietām 300mm.

 123. Purva Vecis Says:

  7.9C.Gribu vairak.

 124. lightning (Līvāni) Says:

  Prognoze iepriecinoša! 🙂 Gribu sauli un siltumu! 🙂
  Bet šodien laiks arī tīri labs! Naktī gan stipri vēss, minimālā ap +6 (salnu vismaz manā pusē nebija, neviens šodien arī nepieminēja, ka pilsētas apkārtnē būtu bijušas), bet diena diezgan ātri iesila (cik nu rudenīgam siltumam dots), un jau 12.30 bija +15.
  Pēcpusdienā vēl vairāk saules, uz vakaru mākoņi gandrīz pavisam pazuda, labi pasēņojām mežā nepierastās stundās – no 17.00 līdz 19.30 (sanāca negaidīts izbrauciens, bija jāizmanto! 🙂 ). Baraviku šoreiz mazāk, laikam netrāpījām “pareizajās” vietās, toties uzgājām pāris plantācijas ar sviesta bekām un makovicēm jeb priežu bekām, super! 🙂
  Pēcpusdiena un pievakare patīkami silta saulē, kaut arī grādu it kā nemaz tik daudz nebija – ap +17…+18C pēcpusdienā, vēlāk palēnām grādi kritās.
  Tagad vairs tikai +9 palikuši, bet jau ~2 stundas īpaši vairs lejā kristies netaisās, tā kā salnas vismaz manā pusē nebūs. 🙂 Atļaušos to šoreiz apgalvot. 😉
  Būs vēl siltums šajā gadā! 🙂

 125. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +10 tagad un jau pirmā nelielā lietus brīzīte jau pārskrēja, sāka apmākties no vakarvakara…
  ===
  Jā, un Ogrē kāds redzējis- mediju izpratnē – “pamatīgu virpuļviesuli”….
  http://aculiecinieks.delfi.lv/news/witness/virs-ogres-veidojas-virpulviesulis.d?id=33993453

 126. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Apskatot radara animāciju, šoreiz “līča efekts” strādā pretējā virzienā – virs līča mākoņu daudzums strauji pieaug un dodas Igaunijas Wst daļas virzienā.

 127. lightning (Līvāni) Says:

  Šodiena gan tāda stipri pelēcīga (visu laiku apmācies) un auksta. Dienā arī tīri jūtams, nepatīkams vējš, pievakarē gan norima, tad tīri subjektīvi siltāks tā kā kļuva, bet nu tāpat galīgi rudenīgs. No saules ne miņas, bet, par laimi, arī lietus vismaz manu pusi pagaidām nav apciemojis. 🙂
  Tā kā tik traki nav, vēl vairāk – uz vakaru grādi nemaz nekrītas, pat šobrīd +14C! 🙂

 128. gubumakonis Says:

  Rigā šodien bija apmācies,nedaudz vējains un pēcpusdien palaikam nedaudz lija,kopuma tada parasta rudeniga diena,kadas mūs daudz gaida priekšā 🙂

 129. gubumakonis Says:

  (off topic)

  http://www.fotoblog.lv/rep/21912/?cid=106038
  Ziemeļblāzma Norveģijā,skaista galerija

 130. gubumakonis Says:

  http://www.spoki.lv/soks/Tornado-jurmala/191562
  Virpuļviesulis Jūrmalā,28 augusta,aculiecinieka video tuvplanā 🙂

 131. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, +11, miglains apmācies, tāds pats arī vakar, praktiski visas dienas laikā – pusdienās lija…

 132. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Ļoti silts un jauks rīts.Par temperatūru precīzi nezinu,bet pie mājas rādīja 13 gr.Parasti jau es pāris grādus metu nost.Saprotu,arī tad vēl nav precīzi.Lai nu kā būtu,jaukais laiks turpinās!Dārzi nokopti,palika tikai puravi.

 133. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labdien, +16 dienas vidū pie manis… vasara tāda vēl turpinās… vakar lija dienas pēcpusdienā, bet pret vakaru – atkal daļēji skaidrojās. Mierīgi pagaidām septembrī ir: ja neskaita 2 nelielas vētras mēneša sākumā. Pat bezdelīgas vēl šodien pa māju jautrojas, gluži kā vasarā- tikai par rudens tuvošanos liecina paagrie vakari, un ābolu gatavība (šodien atkal kāds koks no viņiem būs jāatbrīvo- ābolus var lasīt tikai sausā laikā…).

 134. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/201011N.html

  Man visa uzmanība, protams, ir taifūnam Igoram, kuram pēc pēdējā prognozēm ir 4k spēks paredzēts, aptuveni virzīsies Earl pēdās!

 135. gubumakonis Says:

  Izradas,ka ir vēl viens blogs,lidzigs Maikla blogam,tikai krievu versijā,ko vada ari viens meteoentuziasts,kas velas pieet tai lietai diezgan nopietni.
  Ievertejam METEOMONSTER 22
  http://meteomonster22.wordpress.com/%D0%BE-meteomonster22/

  http://meteomonster22.wordpress.com/

 136. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Blogam nekāda vaina,tikai pierasts pie Maikla prognozēm.Var jau arī citur kādreiz iemest aci,bet,mūsu Maikls ir vislabākais!Laiks ir pasakains!

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   + tur uzrīkots konkurss, jānosauc (šodien/12.9.10/līdz pusnaktij) max. iespējamā Rīgā gaisa temperatūra, 13. septembrī Rīgā. Balva – vispār laba: sakarīgs fotoaparāts. Jāsaka, radoša pieeja… (+mēreni bagāts sponsors)… ko?


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: