Ciklons nesīs brāzmainu vēju un lietu

Atlantijas cikloni, kuri mūsu pusi šogad apciemojuši pagalam reti, uz brīdi ir aktivizējušies. Tuvākajās dienās viesos pieteikušies divi, pirmais no tiem diktēs laika apstākļus līdz ceturtdienai.

Tas nesīs vētru Ziemeļjūrā, kas izpletīsies arī Baltijas jūrā, kur stipri vēji varētu plosīties līdz ceturtdienai. Uz sauszemes brāzmainākais vējš būs Dānijā un tās kaimiņvalstīs, kā arī Kurzemes rietumu piekrastē. Gaidāms, ka kādā brīdī (laikā no otrdienas vakara līdz ceturtdienas rītam) DR vējš Latvijas piekrastē sasniegs nelielas vētras spēku, līdz ar to tā būs pirmā rudens vētra šogad. Tā kā kokos vēl ir lapas, lielais vējš būs labāk dzirdams un redzams nekā vēlā rudenī, ziemā vai agrā pavasarī, kad šādas nelielas vētras ir visai ierasta parādība. Var lūzt koku zari un atsevišķi koki.

Otrdienas rītā Latviju šķērsos ciklona siltā fronte, nesot lietu, vietām stipru. Vēlāk nāks aukstā fronte, un katru dienu daudzviet gaidāms lietus, pārsvarā no gubu mākoņiem. Dažviet stiprākas lietusgāzes kopā ar pērkonu, vairāk nokrišņu gaidāms piekrastes rajonos. Nedēļas nogalē lietu nesīs otrs ciklons.

Sākot ar trešdienu, kļūs nedaudz vēsāks, temperatūra pārsvarā būs zem +20 grādiem, vienlaicīgi mākoņu un vēja dēļ naktīs pārsvarā nebūs vēsāks par +10 grādiem, pretvēja krastos – par +15 grādiem.

194 Atbildes to “Ciklons nesīs brāzmainu vēju un lietu”

 1. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt, +15 un daļēja mākoņainība, no “manis” D pusē augstie “spalvu” (ci) slāņi, dienā gaidu gubu-lietus (cb)…

 2. Raitis_sametis/Zante Says:

  Gaidīsim vētru sezonu… Jau atvērta lapa: http://klab.lv/users/meteo_lv/47801.html . Bet par 2009-2010 vētras sezonu esu apkopojis ziņas … http://klab.lv/users/meteo_lv/30813.html

 3. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Par gaidāmo stipro vēju līdz 25 m/s brīdināju savu meitu (par laimi Holandes piekrastes tuvumā bija vēl mobīlā zona) jau vakar no rīta. ” Spaniels” meitas vadībā atgriežas no lielās Ziemeļjūras regates. Vispār, pati regate notika pie stipriem vējiem. Droši vien Delfos esat redzējuši bildi “Kuģu sastrēgums” no Amsterdamas pēcsacīkšu buru parādes. Naktī, vēl pie maza vēja, viņi iespruka Helgolandes salā. Prognoze nedaudz nobīdījās laika ziņā uz pievakares pusi. Tur ieskrēja vēl 2 Lietuvas jahtas. Redzēs, ko izlems, iet tālāk uzreiz lidz Elbas deltai (uz Ķīles kanālu) vai nogaidīt, bet tad jāgaida vai pus nedēļu. Droši vien pēc atpūtas, ar vētras burām, dosies tālāk. Turpmākās dienas tur pat uz sauszemes Vācijā/Dānijā, sola līdz 21 m/s. Vētru sezona tiešām sākas. Viņiem trāpīs arī otrs ciklons. Šodien jāiet ezerā paburāt, pūš gan pamatīgi.

 4. gubumakonis Says:

  Gaidama interesanta un man tīkama nedēļa 🙂

 5. Romāns Kolduns (Ogre) Says:

  Cik apmēram augsti varētu būt viļņi jūrā pie tāda vēja? Tieši 24. augustā (vakarā/naktī uz 25.), sanāk ceļot uz Stokholmu, fotoaparāts būs līdzi, domāju, ka tur būs baisi, bet interesanti.

 6. Raitis_sametis/Zante Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/main.html

  Jāskatās, ko Atlantijas okeāna rietumos sadarīs Daniela, pagaidām tropiskā vētra, bet kurai prognozē arī 2k taifūna spēku…

 7. lightning (Līvāni) Says:

  Jā, nedēļas prognoze, sākot ar trešdienu, galīgā tintē… 😦
  Atlantijas cikloni nav mani draugi, jo nes tikai lietu un aukstumu… Ja nu vienīgi kāds negaiss būtu, bet tas maz ticams, parasti ir tikai svina pelēkas debesis, aukstums un slapjums ar vēju, kas cauri miesai pūš… 😦
  Šodien gan nekas vēl par to neliecināja – patīkama diena, pārsvarā saulains, bez lietus (varbūt vienīgi nedaudz bija nolijis no paša rīta, bet ja bija, tad niecīgi), normāli silts (+22…+24 grādi). 🙂
  Bet no trešdienas laikam būs vairāk pa māju jādzīvojas… 😦

 8. snake Says:

  Man gan tieši pretēji,gaidu pūtienu 🙂

 9. lietusviirs Says:

  Izskatās, ka šonak var mēģināt ieraudzīt ziemeļblāzmu.

  http://www.swpc.noaa.gov/rt_plots/mag_3d.html

 10. mārtiņš Says:

  Romān, 3-4m augsti viļņi to kuģi nemētās, protams, bet mazlietiņ cilās – līdzīgi kā MRX aprakstīja – sajūta būs mazliet kā liftā. Man parasti nelāgi paliek tad, ja kustība augšup-lejup ir nevis vienmērīga, bet piemēram, kuģis it kā vienā fāzē aizķerās ilgāk, nekā mans organisms gaida. 🙂 Bet skaties uz visu no gaišās puses – ceļojuma pēdējā stunda – divas pilnīgi noteikti būs mierīgas, jo citādi tām Stokholmas šērām nemaz cauri nevar izbraukt – un ja vajag laist pār lūpu, noteikti to arī dari!

 11. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt, +18, apmācies no rīta lija… pagaidām viss mierīgi.

 12. viesulis Says:

  meteo.lv prognozē vētru līdz 25 m/s.

  • Raitis_sametis/Zante Says:

   GFS – uz sauszemes ne vairāk par 17m/s, uz R no LV Baltijas jūrā līdz 30m/s, pieņemsim – piekrastē varētu būt ap 22m/s. Un, ja kādam šajā laikā būs jāceļo ar prāmi uz Zviedriju (varbūt- ka prāmja satiksme tiks uz dienām atcelta), neliela šūpošanās gaidāma…

 13. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Aizvadita vakara tuvojoša pilnmeness bildes.
  Nakts otra pusē un no rīta Riga mēreni lija,no rita vienu bridi stipri,8mm nokrišnu,diena sakas apmākusies,dumaka.
  Gaidu pirmo rudens vetru,cerams Rigā ari kaut mazliet uzputis, vējains laiks patīk 🙂

 14. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Maikl, par tiem 30 m/s Vācijas/Dānijas piekrastē, kā parasti būs tā – ziņas ciparu ziņā ir pareizas, tikai masu mēdiji nespēj atšķirt ātruma mērvienību mezgli (knots) no m/s. Tā nu 30 mezgli, jeb 30 jūras jūdzes/stundā (7 balles pēc Boforta skalas) pārvērša par 30 m/s, kas ir turpat orkāns (32 m/s). Varu to droši apgalvot, jo 5 min. atpakaļ sazinājos ar meitu uz “Spaniela”, lai dotu prognozes, viņi pietauvojušies Ziemeļjūras salā Helgolandē un gaida mierīgāku laiku, lai rīt dotos uz Elbas grīvu un tālāk pa Ķīles kanālu cauri pussalai uz Baltijas jūru. Viņa arī apstiprināja, ka max vējš tiešām bijis līdz 25 m/s – pēc jahtas mērinstrumentiem, pašlaik 22m/s. Sekojošais otrais ciklons šķiet palicis galīgi švaks. Esot arī labs vietējais meteocentrs pašā Helgolandē.

  • maikls Says:

   Vācijā, miestā ar nosaukumu St Peter-Ordin, kas atrodas uz nelielas pussalas Dānijas tuvumā, reģistrētas vēja brāzmas līdz 60 mezgliem jeb 31m/s. Es pats tās ziņas rakstu un skatos faktiskos datus.

 15. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Jā, vakar pūta labs Wst, ar savu “burenieku” izzēģelējos krustām, šķērsām pa visu ezeru. Vienīgi biju paslapšs – kuģis pamatīgi šķiedās vilnī, bet ejot ar citu halzi, varēja nožūt, saulīte vēl silda labi.

 16. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Raiti, lūdzu, nebaidi tautu! GFS tikai 25. augustā laikā no plkst. 13 lidz plkst. 22 starp Gotlandi un Kolku dod vēja ātrumu 18m/s, brāzmās līdz 22m/s, arī WRF27 ap to pašu laiku brāzmās tikai līdz 20 m/s – tāda neliela vētra līdz 8 ballēm (Gale). Prāmji, šķiet, vēl pie 8 ballēm kursē. Man, kā bijušam burātājam pieejams Windguru PRO. Tajā ir Klickkarte. Var dabūt prognozi nedēļai ar 6 stundu intervālu jabkurai Eiropas koordinātei.

 17. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pie mums arī no rīta mazliet uzrasināja.Pašlaik ir tāda pati diena ,kā vakar un aizvakar.Maigs,silts vējiņš,saulīte,ap 22 gr.Es vienkārši kaifoju…Burvīgs laiks,vismaz pagaidām.

 18. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Paskatījos, Maikl, šo vietu. Salīdzināju pašreizējo meteo situāciju ar apkārtnē esošajām vietām. Aptuveni viss vienādi. Tad jau Helgolandei bija jātrāpa pūtiens vispirms, bet tur, vairāk par 25 m/s it kā nav bijis, varbūt gulējuši. Iespējams, ka nostrādājis šīs pussalas piekrastes konfigurācijas efekts, kaut kādā veidā sakoncentrējot vēja plūsmu. Apskatīju no satelīta. Šādu efektu dabūju izjust pat vakar – burājot pa ezeru vējš kaut cik vienmērīgs, bet kā tuvojos vienai salai, tā vēja ātrums pieauga šķiet dubultīgi. Aiz salas 0 vai pat pretvējš. Bet tas bija saliņas sānos un zemvēja pusē, nevis virsvējā, kā tai pussalā. Varbūt meteostacija izvietota nost no krasta un tad tur kaut kas savērpies.

  • Purva Vecis Says:

   Lokalo Efekti rada efektivus iespaidus verotajiiem.Bija redzama liekiska ziemelblazma ,kura palika nepamanita musu modrajiem verotajiem.

 19. Raitis_sametis/Zante Says:

  http://www.lvceli.lv/cms/visas.asp

  Pie Saldus vējš pūš jau 15m/s, priekš manis – tas ir tagadējās vētras sezonas sākums!

 20. lightning (Līvāni) Says:

  Pie manis viss rīts lietains, sāka līt jau pēc 4.00 naktī, totāli nomācies, vienīgais pluss, ka tīri silts, ap +21C. Vējš gan mērens vai pat pavājš.
  Vēlāk, jau pēcpusdienā ap 14.00, sāka skaidroties, lietus pārstāja, arī vējš pamazām sāka celties, tagad jau pūš tīri jūtams, taču vēl ne pārāk stiprs. Mākoņi staigā, bet pārsvarā saulains, grādi uzkāpuši līdz +23…+24C – tagad laiks kļuvis pavisam patīkams! 🙂 Lietus arī pārāk daudz piegāzis nav, cik nu pa logiem varu spriest. Bet nāk aukstā fronte, un rīt jau viss būs rudenīgs… 😦 Tomēr ceru, ka pēc šiem cikloniem vēl būs silts laiks!

 21. Saulcerite/Rix/ Says:

  Labi,ka ir vējš.Ravēju zemenes un vienīgais glābiņš saulē ir vējš.Patlaban ir+ 23gr.

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Arī es ņēmos pa zemenēm,Saulcerīt!Piekrītu,ka vējš bija ļoti patīkams,jo saulīte sildīja diezgan spēcīgi.Arī es ceru uz jauku septembri…

 22. Raitis_sametis/Zante Says:

  Škiet, ka tikai vietām vējš nedaudz pārsniedza 15m/s. kā būs rīt? (retorisks jautājums)

 23. enricco /Sloka,Jūrmala/ Says:

  vienīgais pūtiens,ko šodien pamanīju,bija ap pulksten 17.apmēram 20 minūtes vējš brāzmās bija varbūt ap 15 m/s,ne vairāk.vakarā biju pie jūras.jūra ir nemierīga,bet nekādi ļoti lielie viļņi nav.ļoti ceru,ka arī rīt nekas nopietns nebūs!negribas kādus vēja nodarītus postījumus!

 24. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Šorīt 13 gr.Pie debesīm neviena mākonīša,saule.Vai tikai nebūs atkal kārtējā Meteo ziņotā pēdējā,siltā diena?

 25. dAvi Says:

  Liepājā krusa! Graudi nebija lieli, bet ļoti intensīvi, daudzviet radās pat krusas kupenas 5 cm dziļumā! Intesīva zibeņošana. Baigi!

 26. snake Says:

  Bija labs negaisiņš 😀 un vējš ar diezgan purina kokus

 27. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt, +13 no rīta… patreiz no DR puses tuvojas visai “izlijuši” cb mākoņi. Manīsim, vai Liepājas negaiss arī “pie manis” būs?

 28. Raitis_sametis/Zante Says:

  + Eju offlainā, jau tuvu rūc…un izskatās melns… foķēšu kadrus/manīsim…

 29. orkaans Says:

  No Papes ornitologu bāzes man ziņo par 23 m/s vēju aizvadītajā naktī.
  Šobrīd stabili virs 15 m/s.
  Rīta spēcīgais negaiss neesot bijis.

 30. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Vēl cerēju,ka šī dieniņa būs saulaina.Nekā!Lietus jau klāt gan!Viens rūciens arī bija.Ļoti ātri atnāca tas melnais mākonis.Radarā,nekā iepriecinoša nav,jo nākamais var būt bargs…Pie Raita jau,laikam,iet lustīgi!

 31. Saulcerite/Rix/ Says:

  Rīgai tuvojas vāji izteikts sienas mākonis,rūc pērkons.Novācu puķu podus pie zemes un gaidu kas nu būs.

 32. Enricco /Sloka,Jūrmala/ Says:

  Negaiss pārgāja pāri Slokai. APmēram 10 minūtes pamatīgi lija, bet krusas nebija. Vējš arī pāris brāzmas līdz varbūt 17 m/s bija. Tagad pēc radara skatoties, apmēram 3 stundas būs miers, tad atkal var būt kas līdzīgs.

 33. Enricco /Sloka,Jūrmala/ Says:

  Par to uguns virpuli, personīgi man tā delfi.lv saite neveras vaļā, bet šeit var pietiekami labi to redzēt… http://www.webcastr.com/videos/news/raw-video-fire-tornado-in-brazil-.html
  VIspār, skati šausminoši!

 34. Saulcerite/Rix/ Says:

  Nu tā šturme ir pāri-krusa neliela un ātri izkusa,lietus ,pērkons un zibens,vējš brāzmains.Postījumus nekādus neredz.

 35. Māris/Sigulda Says:

  Sīka vienība, 3 minūtes papūta, tā līdz 12 m/s, jau 15 min līst, pa kaktiem pērkons parībināja, palika vēsāks, tagad +13.1, R pusē redzamas zilas debesis

 36. gubumakonis Says:

  Riga šodien interesants laiks,palaikam saule un zilas debesis,bet reizem savelkas makoni un list.
  Nesen pārgaja pāri neslikts negaiss,lietusgāze,krusa un bāzmains vējš,nogāza riktigi,pec tam mereni lija kadu pusstundu,daži zibeņi un skali pērkona grāvieni no tuvas distances 🙂 Zēl,ka darbā nevareju isti izbaudit stihiju.

 37. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  DR puse pie mums paliek aizvien tumšāka.Pēc radara skatoties,tiks arī mums.Kaut nu nebūtu krusa!Manas puķes…

 38. Raitis_sametis/Zante Says:

  Atpakaļ… nekas lustīgs no negaisa nebija. pāris brāzmas 17m/s. 20 slinki pērkoni, kaut kur arī visai attāli arī spēcīgāki spērieni, 6mm lietus… Nu tā… * tagad atkal mākoņi ķlīst 12m/s dažas vēja brāznas…

 39. maikls Says:

  Negaiss sasniedza Jēkabpili, stiprs vējš un lietusgāze.

 40. lightning (Līvāni) Says:

  Līvānos no rīta bija apmācies, bet praktiski bez lietus un salīdzinoši mierīgs. Lietus uznāca pirmoreiz īsi pirms 12.00, pārāk stiprs nebija, arī ilgi nelija, un pavisam drīz – tavu brīnumu! – parādījās Saule! 🙂
  Grādi vēl pirms 13.00 bija ap +16C, bet jau 13.40 gaiss bija uzsilis gandrīz līdz +20. Vējš mēreni stiprs, brīžiem pūš stiprāk, ar atsevišķām stiprākām brāzmām, bet arī tās, vizuāli spriežot, diez vai sit pāri 15 m/s.
  Taču īsi pirms 14.00 uznāca negaiss, grādi momentā nogāzās uz +15, nedaudz pazibeņoja, padārdēja (reizi salīdzinoši tuvu, pārsvarā pa malām), sacēlās stiprāks vējš, uznāca dažas pamatīgas vēja brāzmas, taču tikai uz mirkli. Lietus piegāza pamatīgi, lai arī tas viss turpinājās vien ~20 minūtes – 14.15 viss bija pāri.
  Tagad aizejošais mākonis vīd A malā, bet pie manis atkal spīd Saule! 🙂 Vējš atkal kļuvis mērenāks ar retākām mazliet stiprākām brāzmām, grādi atkal ceļas, sasnieguši +18C.
  Ja tā turpināsies, būs kā pa amerikāņu kalniņiem! 😀

 41. Māris(10km R no Saldus) Says:

  Rīta gāziens uznāca ap 9:40, zibens plaiksnīja un dūšigi ducināja pērkons. Nokrišni- kā nu, kurā vietā vietām maz, vietām,-tuvāk Saldus DR- tur ap 16mm/h. Bet ap 10:50 arī tur sāka skaidroties. Pagaja paris stundas ar saulīti pie debesjuma, un sākās “caurā debess”!
  Ciklona centrs ir netālu virs Zviedrijas D, gribas teikt, ka mazkustīgs. Bet konkrēti ši zemā spiediena ietekmē arī tagad būs tā “periodiskā uzlīšana”.
  Tāpat netālu virs Vācijas ir augsta sp. atzars, un es ļoti ceru, ka pakāpeniski lietus intensitāte un apjoms samazināsies!

 42. maikls Says:

  Ventspils lidosta šobrīd ziņo par brāzmām līdz 20m/s, Liepājas lidosta – 21m/s, tuvāk jūrai gan jau ir vēl stiprāks vējš.

 43. snake Says:

  Pabraucot pa pilsētu,redzēju pāris nolauztus kokus,kopumā nekas traks 😀

 44. gubumakonis Says:

  Ja,Rigā jauka un lietaina dieniņa,kadas man patīk,pec negaisa palika vesak un velak ik pa bridim mazliet uzlīst,pecpusdien paradijas ari brazmains vējš,bet vizuali nav stipraks par 15 m/s…
  Ceru,ka bieži līs ari tuvakas dienās 🙂

 45. Raywoo/Subate Says:

  Manā pusē gan (diemžēl) nebija neviena negaisa! Visu dienu gandrīz bija skaidrs laiks, tikai rīta pusē nedaudz nosmidzināja un viss! Tagad arī skaidras debesis, vējš gan brāzmains.

 46. lightning (Līvāni) Says:

  Pēc dienas negaisiņa vairāk nekas no debesīm, paldies Dievam, vismaz šodien nelija! 🙂
  Biju patīkami pārsteigts, ka visi pelēkie lietu nesošie mākoņi aizgāja garām, jo pēcpusdienā daži tuvumā tīri spējīgi izskatījās, bet tie aizgāja pa malu – ļoti labi! 🙂
  Vispār pēcpusdienā un arī vakarā MMD, brīžiem saulains, lai arī pārsvarā tomēr mākoņains. Vējš gan ņēmās spēkā, vakarā pūta ne pa jokam, arī tagad spēcīgas brāzmas uzpūš, bet nu nekāda dižā extra vis nav – varbūt spēcīgākās brāzmas aizvelk līdz ~12-15 m/s, bet vairāk diezvai.
  Grādi gan jau agrā vakarā palika netīkami, ap +16…+15, un šādā vējā diez ko patīkami nav (efektīvā temperatūra). Arī šobrīd +15, bet tas man aizvējā, reāli varētu būt kādi +13, bet efektīvā jau knapi virs +10. Rudenīgs laiks… 😦
  Labi, ka lietus nav, un savukārt es ceru, ka tuvākajās dienās vismaz manai pusei lieti garām ies! 🙂 Lai līst tur, kur lietu gaida! 😀

 47. lightning (Līvāni) Says:

  Tagad es kā reti kad gaidu spēcīgu AC, kas šos ieskrējušos Atlantijas ciklonus varētu aizdzīt malā vismaz uz nedēļu! Vēl jau taču vasaras mēneši! 🙂 Nav pienācis pelēko un mitro debesu laiks! Negaisi – tā cita lieta, atnāk un aiziet! 😉
  Varētu pieņemt, ja pēc šīsnedēļas prognozētā un esošā trādirīdi uznāktu silts un sauss septembris, forša atvasara, kas ļautu izbaudīt dabu, novākt dārzus un laukus, bet mitruma jau tāpat visur pietiek! 🙂
  P.S. Ā, nu jā, ir daži mīļotāji, kam vienalga kāds mitrums, ka tik vairāk mitrums… 😀

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Piekrītu,lightning,par visiem 100!Rudens ir mans mīļākais gadalaiks ,arī es ceru,ka būs silts,saulains,jauka atvasara.

  • lietusviirs Says:

   Lai tik nāk tie cikloni. Tie taču ir skaisti.

   • gubumakonis Says:

    Lai nāk,laikam arā nav ne vainas,man ari patīk 🙂

   • Māris (10km R no Saldus) Says:

    Protams, ka skaisti!…ja esi mājās, siltās čibās, pie datora vai TV;…jeb siltā darbnīcā kaut ko meistaro.
    Bet, ja rudens ir tas laiks, kad tev ‘”jācilpo” pa mežu, kur zāle, nātres, avenes ir vismaz līdz padusēm, tad ir vēlme to darīt tad, kad vismaz dienu nav lijis. Jo, kad ārā gaiss ir 10…15*C tad “rasa” no zāles nepazūd ilgi.
    🙂

   • lietusviirs Says:

    Var takš adekvāti apģērbpties.
    Ja bail no rasas, tad nej mežā 🙂

    Vienīgie, kam būtu iemesls sūkstīties ir lauksaimnieki, kuri varbūt uz lauka nevar uzbraukt.

    Pārējiem, patika/nepatika ir tikai subjektīvs viedoklis.

    Katros laikapstākļos var atrast ko intersantu un skaistu 🙂

   • Raitis_sametis/Zante Says:

    es, sacīsim, arī lauka vidū dzīvi izkārtoju kā ofisā- sēžu pie pc/ avenes aug 50m no mājas, sēnas arīdzan, svaigs un nepiegāzēts gaiss, kaimiņš pa velti iedod lauku pieniņu (es, savulaik uzdāvināju nelaiķes tantes gotiņu…). Dabas – negaisu, vētru – varenība izpaužas pilnā varējumā. Vai ne?

   • lightning (Līvāni) Says:

    Skaisti varbūt datora ekrānā kā dabas veidojums no kosmosa; bet!!! – ne tad, kad virs galvas pelēkas debesis, spēcīgs vējš nes aukstumu un sīku lietu, kas izmērcē un nosaldē līdz kaulam;
    kad nekādi lietussargi nepalīdz, kad šņaukājies vienā laidā;
    kad degunu no mājas ārā bāzt negribas;
    kad vispār pat neko darīt negribas, vien dari to, kas jādara, pienākuma pēc, bet ne ar prieku;
    kad ceļi vienos dubļos un pat pilsētā neizbrienamas peļķes;
    – kā šādos apstākļos vēl par skaistumu domāt?!
    Dabas veidojums datora ekrānā to ne tuvu neatsver.
    Tāpēc es nemīlu Atlantijas ciklonu uzbāzību.
    Un pat tagad, kad vēl tik traki nav, jau sāk mākt nostaļģija pēc nesenajiem +30! 🙂
    Jā, Maija, man arī patīk rudens (pats rudenī esmu dzimis), jo ir skaists, bet tas ir skaists tikai tad, ja ir silts un saulains! 🙂

 48. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt, +13 un daži cb mākoņi klīst gan D daļā, … vējš vakar vakarā “pie manis” un nakts sākumā reizēm līdz 17m/s … nekādi postījumi gan manā apkārtnē pirmajā piegājienā nav novērojami…

  • Māris (10km R no Saldus) Says:

   Labdien, 17m/s taču vēl nav nekāds dižais vējš, it īpaši no R puses, citugad tā ir parasta iknedēļas parādība. Tiesa, pie +11*C, kādi tie bija,plkst ~20:00,vakar vakarā, lietum līstot, tas ir ļoti nepatīkams vējš. 😦
   Pēc nokrišņu zonas, uz nakti t-ra paaugstinājās uz +13,6*C, no rīta kad parādījās saulīte bija jau +15, tad uznāca īslaicīgs gāziens ap 10:45, 10 minūšu garumā. Noliku atklātā vietā glāzi, un man pielija 10mm/10min.
   Pēc lietus tagad 12:20, t-ra uzkapusi lidz +17*C Z pusē pie sienas.
   Pēc sat24. izskatās, ka man tuvojas aizejošā ciklona oklūzijas fronte, kas pēc aiziešanas daļeji nogrieztu ceļu aukstajam gaisam(kā jau zināms, tas ir smagāks, un vienalga pa apakšu frontēm pārvietojas, un silto jūru arī “ceļ gaisā”).
   Pie tādas bildes, kāda tā ir šobrīd patiešām neko citu, kā “MMD un vietām neliels lietus” nevar prognozēt. Lai gan siltais A ar oklūzijas fronti pietuvosies no dienvidiem, virzoties R>A virzienā, pagaidām nekas neliecina, ka tas vēlētos mainīt savu trajektoriju, izņemot tā ciklonveidīgo formējumu, kas pietuvosies mums pēc 3 dienām no rietumiem.
   Ja kāds gaida atvasaru, tad to varētu gaidīt pēc 4./6.septembra

   • Māris (10km R no Saldus) Says:

    Tikko arī manis gaidītās tendences sāk iezīmēties,(ja kāds gaidīja pelēko rudeni, tam vēl mazliet jāpaciešas).
    Vai šīs tendences, strauji atnesīs mums vasaras turpinājumu,- tā domāt būtu naivums.
    Zeme teritorijas lielākajā daļā ir tā pielijusi, ka pastiprinoties mēreni vēsam A, zemes mitrums vienalga vietām dotu konvektīvus nokrišņus, ja arī temperatūru izlīdzināšanās rezultātā “līča efekts” mazinātos.
    Tendences ir tādas ka aukstais gaiss no Skandināvijas Z pavisam lēni sāk virzīties uz ZA kopā ar aizejošo ciklonu, un škiet, ka tam jau piesaistījusies D no mums esošā fronte, kas uz mums tiešu ietekmi neatstās, un jāgaida 2-3 dienas, lai redzētu kas būs tālāk.

  • Raitis_sametis/Zante Says:

   Kopumā uz rudeni – būs vairākas vētras, bet ziema tagad izskatās’ (viens no variantiem, bet tomēr), ka varētu būtu “balta” apmēram pusi laika – no janvāra vidus līdz februāra beigām… (patiesībā ar pārlielu lielu uzmanību nepievēršu ilgtermiņa prognozēm).

   • lietusviirs Says:

    Prognozes parasti tiek balstītas uz kādiem faktiem/novērojumiem. Bez faktiem to sauc par minējumu.
    Uz kādiem faktiem Raiti ir balstītas tavas prognozes?

   • Raitis_sametis/Zante Says:

    Pēc pusgada tagadējais karstums atkārtosies kā aukstums, daba mēreni gatavojas ziemai (augļu raža pa vidam/ stārķi aizlidojuši termiņā “pa vidam”/bezedlīgas tikko no ligzdas izlaiduši šās vasaras otro paaudzi, vistas pāris atkal nolikās perēt …)… ziemas sākums var aizkavēties…

   • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

    Vislabākie fakti par ziemu ,tik tiešām,ir suņu,vistu u.c.dzīvnieku uzvešanās.Mūsējais lielais suns sāk mest spalvu.Pirms aukstām ziemām nekad tā nav.Jāskatās arī uz vistām,neskaitāmas reizes ir bijis tā,ja, vista rudenī spalvu met,ziema vai nu būs mīksta,jeb aizkavēsies.Tā kā nemaz nav jābakstās pa sūnām.Raitim ir taisnība!

 49. Inka Says:

  Labrīt visiem laika vērotājiem! Pie mums īsts rudens, līst ar pārtraukumiem, pūš brāzmains R- ZR vējš, grādi+13. Ja kokiem nebūtu lapu, tiešām varētu teikt, ka oktobra beigas. Vakar Rīgā bija feins gāziens ar nelielu krusu un negaisu. Pēc saulainas vasaras, tāds laiks galīgi nav pa prātam.

 50. Raitis_sametis/Zante Says:

  Kā man, hehe, patīk šis formulējums “Šodien gaidāmas lietusgāzes ar nelieliem virpuļviesuļiem”, runājot par vakardienas (25.8.) vētru, portālā kasjauns.lv Tā teikt, no mušas taisa pīli tie mediji!

 51. kurzemniece Says:

  pie manis vasariņa tā nekas-mazdārziņš pludo ūdenī,nupat jau apmēram stunda,kā list,nevis smidzina. Pa augsni ejot,sajūta kā uz švammes. Vīnogas plīst un pūst

 52. kurzemniece Says:

  p.s. vai kāds zina,kas ar meteo 02? Nerādās man tā lapa,tiesa,kādu nedēļu neesmu bijusi mājās

 53. Saulcerite/Rix/ Says:

  Atkal spēcīgs negaiss ar krusu un pērkonu izdzina mani no puķu ravēšanas mēģinājuma.+13,8

 54. kurzemniece Says:

  sorry-lapa pati atkal uzradās pēc pāris st. slēpšanās!

 55. Raitis_sametis/Zante Says:

  Peivakarē man jau 17mm pielijuši un turpina līt, reizēm specīgi, gan bez pērkoniem…

 56. lightning (Līvāni) Says:

  Man nedaudz bija uzlijis no rīta, vēlāk pārsvarā MMD ar pārsvarā sauli, pēc pusdienlaika gan tuvumā sāka tumši mākoņi peldēt, bet, par laimi, vismaz tie aizpeldēja garām. 🙂
  Vienubrīd jau cerēju, ka varbūt iztikšu bez slapjuma – līdz 15.00 pat ar visu diezgan spēcīgo vēju grādi bija uzkāpuši līdz +20,8C (līdz tam pārsvarā +17…+18, rīts gan auksts, ap +12C), bet tomēr nekā – neilgi pēc 15.15 uznāca lietus mākonis… 😦 Bez negaisa, no sākuma uzlija diezgan krietni, tad tā kā pierima, bet ap 16.00 atkal uzgāza spēcīgāk, un beidza tikai ap 16.50.
  Grādi nokritās līdz +16, tagad jau vairs ar neko nepiesils, pašlaik gan +17,4C, pa brīdim saule zilu debesu pleķos starp ātri skrejošiem zemiem mākoņiem izlien, bet vairs nesilda… Vējš arī joprojām visai stiprs un nepatīkams… Šitāds laiks varētu būt septembra beigās, tas būtu pieņemami, bet augusta beigām tā kā par traku… 😦

 57. lightning (Līvāni) Says:

  Tikko uznāca liels mākonis, sacēlās baigais vējš, koki lokās vienā laidā visos virzienos, sākās arī gāziens… Pērkona pagaidām nav, kas būs tālāk, redzēsim…

 58. Romāns Kolduns (Ogre) Says:

  Atgriezos atpakaļ. 🙂 Foto (tikai tās, kuras kaut cik parāda, kādi bija laikapstākļi, neko citu tur neliku) http://foto2.inbox.lv/romanskolduns/Laikapstakli/P8240744.jpg , vējš bija nu ļoti stiprs jūrā. Gāju uz klāja arī naktī un tur reāli stūma uz atpakaļu, iet bija grūti, it kā jākāpj augšā kalnā, toties atpakaļ pa vējam tas pats stūma un gandrīz vai cēla nost no kājām. Bez tam tas vēl vienlaikus bija arī pretvējš, t.i. tam vēl nāk klāt paša kuģa ātrums, tāpēc jau tas arī bija tik nežēlīgi stiprs. 24. augustā virs jūras bija labs laiks visu vakaru un arī naktī, kad bija labi redzams mēness, tikai to gan es nenofočēju, tik redzēju pa bāra logu. Stokholmā no rīta bija normāli, bet pēc 13:00 (pēc LV laika) tur bija vien pelēki mākoņi un smidzinošs, citreiz pat stiprs lietus, kurš bija ar pārtraukumiem. Lietussagru izmantoju vismaz 5 reizes. Atpakaļceļā jau atkal mākoņu bija maz. Tajās foto viļņi izskatās niecīgi, bet viņi patiešām viegli cilāja kuģi. Neaizmirstams skats naktī, kad mēness gaismā bija izgaismots ceļš no Kolkas bākas līdz mūsu prāmim.

 59. gubumakonis Says:

  šodien biju aizbraucis pie jūras paskatit viļņus,smuki 🙂
  Rigā pec pl 14 saka aktivi veidoties masīvi gubumākoņi,tada ka negaisu fronte,ap 15 ta uznaca centram,v
  Vecrigai virsū,riktigi satumsa,pa retam zibeņoja,tad uznaca gāziens,un viens zibens iespēra ļoti tuvu un skali :).vel daži tuvaki sperieni,kopuma zibeņoja reti,nolija labi,krusa ari nedaudz bija.
  Vakarā virs Vecrigas ļoti fotogeniski un skaisti negaisa mākoni pie horizonta,bet virs galvas-izlijuši mākoņi,kas nesa sīku lietu ar vēju,foto velak bus 🙂
  Vel viena jauka diena,ar negaisu 🙂

 60. lightning (Līvāni) Says:

  Man vakarā vairs nekā – ne siltuma, ne negaisu, nekā interesanta, visu laiku kopš 18.03, kad pēdējo reizi rakstīju, totāli nomācies, visu laiku tumšs, brīžiem stiprāk, brīžiem mazāk, bet visu laiku līst, grādi vairs +13…

 61. Pierīga Says:

  Šodien laba diena. Vien viens negaiss pievakarē ap pulksten 16, bet tā pārsvarā mākoņi, nav ne vainas 🙂

 62. Raitis_sametis/Zante Says:  Ciklons “Beāte”, kas mums deva ļoti savlaicīgu rudens vētru un vietām arī spēcīgu lietu (+mēreni negaisi)- dodas prom uz Ļeņingradas apgabalu Krievijā. Nākamie ir “Ketlīna” un “Dorīna”, nez kādus pārsteigumus nesīs šie virpuļi… ?

 63. lightning (Līvāni) Says:

  Maikl, ko es tādu sliktu biju uzrakstījis, ka izgriezi manu komentāru ārā (cenzēji)? Pažēlojos par laiku? Cik daudzi par karstumu žēlojās! Tas nav godīgi! Agrāk te tādas lietas vispār rakstīja… Izteicu savas domas un emocijas, nevienu neaizvainoju, ja nu vienīgi lietusmākoņus… 😀

  • maikls Says:

   Visu laiku atkārtojot, cik pretīgs ir laiks, nevienam labāk nekļūst; šeit negribu redzēt nekādas negācijas; ja bez tā kāds nevar iztikt, tad labāk vispār neko nerakstīt.

   Tas nenozīmē, ka nedrīkst izteikt savas emocijas vai viedokli par to vai šo, vienkārši vajag to darīt ar mēru, bez liekas atkārtošanās.

 64. lightning (Līvāni) Says:

  Lietus vairs nelīst, +14C, vējš rimies, viss mierīgs.
  Varbūt rīt būs labāks laiks? Jāaizbrauc uz dārzu, apiņus vajadzētu novākt, bet to var darīt tikai tad, kad nav slapji. Ceru, ka lietus vismaz būs aizgājis prom! Apriebies!!!

 65. gubumakonis Says:

  Šis laiks ir lieliska atelpa un atpūta no gara un daudziem pilsetniekiem nogurdinoša un ilgstoša karstuma perioda,zinama mera līdsvars dabā,pec tik ilgstosa ļoti silta perioda tik strauja atgriešanas pie pierasta un vēsa laika liekas visai rudenīga 🙂 Bet nekas,man tads laiks patik ,gaidu ari šodien kadu islaicigu lietu. Rigā nemaz jau pa daudz nelīst- ka palasot šeit ir citās vietās-žel.

  • Saulcerite/Rix/ Says:

   Rīgā līst pietiekoši,bet caur Rīgas smilti ūdens iztek k;a caur sietu. Pēdējā nedēļā Pārdaugavā praktiski katru dienu vairāk vai mazāk uzlīst.Taču Tev ir taisnība-mēs patiešam atgriežamies pie pierasta laika.

   • lightning (Līvāni) Says:

    Augusta beigām pierastāks būtu +20…+25, nevis zem +20 un katru dienu lietus. Un it sevišķi tā straujā maiņa no +30 un vairāk līdz +15…+18C grūti paciešama, bet nu jāadaptējas, neko darīt, vajadzīgs tikai laiks.
    Es jau biju labi pieradis pie +30! 😀

 66. maikls Says:

  Kolkā šomēnes kopsummā jau 207mm. Ļoti daudz, un vēl jau šomēnes nāks klāt, bet līdz rekordam, kas ir 330mm, tālu. Nez, varbūt kaut kur Kurzemē un Vidzemes rietumpusē augustā ir nolijis vēl vairāk nekā Kolkā.

 67. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt, +13 pie manis, lielā pārsvarā mākoņains, vakar vakarā ar pārtraukumiem nedaudz lija līdz naktij, pēcpusdienā “pie sevis” samērīju āzz… da 36mm. Nakts daļēji mākoņains, dienā ceru uz kādiem fotogeniskiem cb mākoņiem…

 68. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/negaisi-un-krusa-26-27-augusta-2010/
  Vakardienas mākoni virs Rīgas,viens tads atnesa nesliktu negaisu,lietusgāzi un vietam krusu ari pilsetā 🙂

 69. Aigars (Brocēni) Says:

  Slikti, ka Saldus meteostacijā vairs nemēra nokrišņu daudzumu. Vai tad tiešām tas prasīja tik milzīgus līdzekļus? Tagad nekāda statistika vairs nav.

 70. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pie mums no rīta bija ap 11 gr.Pašlaik spīd saulīte.Pēc radara skatoties,varētu būt diezgan saulaina diena.Tieši tā,pēc tās pārkaršanas liekas,ka nupat jau būs ziema.Mani gan tas neuztrauc,jo es nesalstu,bet,karstummīļiem ir trakāk.Neko darīt,sācies tāds laiks,kādam tam ir jābūt Latvijā.Gaidīsim atvasaru!

 71. Aigars (Brocēni) Says:

  Nu drusku vēsāks gan ir kā tam jābūt augusta beigās. Vēl jau dienas vidū vajadzētu būt vismaz +20. Šorīt pirmais rīts, kad temperatūra jau zem +10! Jācer vismaz uz dažām sausām dienām. Lauki mirkst ūdenī pēc pēdējo dienu lietavām. Tik ilgstošs stiprs lietus sen nav pieredzēts.

  • maikls Says:

   Parasti augusta beigās temperatūra Latvijā nepārsniedz +20 grādus, reizēm lietainās dienās ir zem +15. Mēneša vidējā maksimālā temperatūra ir +20..+22 grādi, un mēneša beigās parasti kļūst vēsāks, naktīs augusta beigās parasti ir nedaudz zem +10 grādiem, vien piekrastē, vējam pūšot no ūdens, siltāks.

 72. maikls Says:

  Kārtējo reizi pierādās ilgtermiņa prognožu neuzticamība. LVĢMC augustā neprognozēja vairāk nokrišņu kā parasti, bet visā valstī ir lijis vairāk, vietām pat 250% un vairāk.

  Turklāt tagad LVĢMC mēneša prognozes balsta uz ECMWF modeļa datiem, kas skaitās pats labākais. Un ja jau pats modernākais un dārgākais modelis pasaulē nespēja paredzēt ne lielo nokrišņu daudzumu, ne lielo karstumu (un sausumu Krievijā), un neviens, arī laika zīmju vērotāji u.c., to nevarēja, tad varbūt no ilgtermiņa prognozēm vajag atteikties vispār vai arī iekļaut tās fantāzijas literatūras žanrā.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Es drīzāk teiktu- neredzu lielu jēgu ilgermiņa paredzējumiem, kopumā klimats nemainās (par ko jau ne reizi rakstīju). Jārīkojas pēc vienkāršo cilvēki viedējuma: ceram uz labāko, bet gatavojamies uz ļaunāko …

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Un priecājamies par varenajiem dabas pavērsieniem, kas patiešām (šogad – jo sevišķi) ir negarlaicīgi:)

  • Māris (10km R no Saldus) Says:

   Arī ilgtermiņa prognozes ir balstītas uz iepriekšejo gadu novērojumiem, tiek meklētas sakarības, un iespējama apstākļu atkārtošanās.Kopumā, tradicionālos gadījumos atmosfēras procesi norit līdzīgi, piem: Lietuvas modelis spēja diezgan precīzi uzmodelēt negaisa mākoņu veidošanos un parvietošanās trajektoriju, tikai modelis “kavējās par 3 stundām”.
   Toties šovasar, un ne tikai…, bija diezgan netradicionāla Atlantijas cilklonu virzība: vispirms uz Angliju>Franciju>Itāliju; pēc tam atpakaļ uz ziemeļiem:Polija>Zviedrija>Norvēgija>Krievijas ziemeļi.
   Latvija – siltajā sektorā.

   Krievijas mediji atkal pacēla fantāzijas literatūras žanra cienīgas diskusijas: Vai pret Krieviju netiek lietots “klimatiskais ierocis”,kādi jau esot bijuši izstrādāti, pagājušā gs. beigās. Tika piesaukts tas pats HAARP Aļaskā.
   No satelitiem darbināmi lāzeri u.t.t.
   No vienas puses var škist , ka tas ir pilnīgs “bleķis”- ko gan “mazs” cilvēciņš var ietekmēt globālajos procesos.
   Bet, no otras puses:- vai mēs apjaušam cik mūsu Planēta, tāpat, kā ikviens no mums, ir “trausla un ievainojama”…
   …Vai mēs zinām cik spēcīgs ir Zemes magnētiskais lauks, un cik spēcīgu to ir iespējams iegūt laboratorijā.
   Ja, pareizi atceros Zemes elektriskā kapacitāte ir daži F(faradi), vai pat mazāk. Bet cilvēki, jau ir iemācījušies izveidot un pat ražot šādas un arī vēl lielāka kapacitātes kondensatorus, apmēram 3l kanniņas izmērā.
   Zinātnieki, laiku pa laikam darbina CERN. Pasaules gals, kā iepriekš tika prognozēts internetā, tomēr neiestājās!
   Bet, vai CERN savas darbības laikā, virs Šveices neizveido nelielu magnētisko polu, to varam tikai minēt.
   Nez kāpec cikloni spītīgi meta loku ap šo vietu, bet pec tam atpakaļ uz ziemeļiem pa dabisko trajektoriju.
   Un ja patiešām, zienātnieki spēj “netīšam” ietekmēt laikapstākļus, tad nevar vainot kļūdainās prognozēs modeļus, kas patiesībā darbojas pietiekami precīzi.
   P.S.Atvainojos, ja kādam šis teksts šķitīs “slima sunīša murgi” 😉
   🙂

 73. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Zelta vārdi,Maikl!Tā arī ir!Slapjuma jau, tiešām,sen par daudz.Jāsāk uztraukties,kā varēs norakt kartupeļus.Pag.,visu vasaru,lauki mums mirka ūdenī,arī kaut ko tādu neatcerējos…Šogad tik traki nav,kā būs tālāk,to Dievs tikai zina.

 74. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Maija, cerība ir. http://www.gismeteo.ru sola ap 20 – 21C grādu dienā, 9C naktī, savā 2 nedēļu prognozē, sākot no 6. septembra . Jau atvasaru? Pagaidām vēl neredz tālākos datumus uz priekšu. Protams, cits jautājums par prognožu ticamības %.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Gismeteo.ru ir jautra padarīšana, vakar “vēstīja” par saulainu laiku, kamēr “pie manis” balts lietus ar 36mm pēspusdienā…

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Būtu labi,Juri!Mēs taisāmies rakt ap 9.septembri.Mani senči mani ir skolojuši,ka,līdz 10 oktobrim,visam ir jābūt novāktam.Nezinu,kāpēc,bet tieši 10.oktobris,tika uzskatīts par kritisku datumu.Mana mamma un viņas māsa stāstīja,ka Ulmaņlaikos ir bijis tā,ka tieši 10.oktobrī ir sasalusi zeme.Vairs nav atlaidusies.Palikuši saimniekiem runkuļi tīrumos,arī citas saknes.Tātad-visādi ir gājis arī agrāk!Līdz oktobrim dārzi ir jānokopj!

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Kādas muļķibas, vienu gadu mēs uzrīkojām kartupeļu talku ap 20. oktobri:)

   • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

    Tas tomēr ir risks,Raiti!Ne jau vienmēr ir labs laiciņš.Mēs vairs neriskējam.Latgalē bijis tāds teiciens:gaidi Miķeļus,gaidi sniegu!Un,tas jau bija tik sen…

   • Raitis_sametis/Zantē Says:

    Tagad es problēmu risinu vienkāršāk, man vienam lauka vidū daudz nevajag, Un es tos 5cus maisus nopērku no kaimiņa (neesu atkarīgs no laika apstākļiem)…

   • Aigars (Brocēni) Says:

    Ulmaņa laikos Saldus apkārtnē kartupeļus tikai sāka rakt pēc Cieceres tirgus, kas notika parasti septembra 3.nedēļā

 75. maikls Says:

  Lietuvas modelis tagad dod stipru, ilgstošu lietu brīvdienās Latvijas DA-os, īpaši svētdien, kad Daugavpils pusē virs 50mm. GFS gan neko tik traku neprognozē, jo tas vispār neprognozē tādu ciklonu pie Latgales.

 76. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien vismaz pagaidām tīri labs laiciņš, lietus nav bijis, mākoņu gan padaudz, bet tagad arvien vairāk uzspīd arī Saule. Vējš neliels, rīts gan bija vēss (min t ap +12), tomēr tagad grādi saules ietekmē uzkāpuši jau līdz +20C. 🙂
  Jābrauc būs uz dārzu un jāizmanto iespēja kaut ko izdarīt, jo LVĢMC prognozes rītam un parītam ir vispār trakas – ap +15…+12C un lietus…
  P.S. Nedēļu iepriekš nebūtu domājis, ka tagad priecāšos par tikai/jau +20 grādiem… Viss ir relatīvs, pati pasaule arī…

 77. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/08/27/okluzijas-fronte-ar-gazienu-zante26-8-10/

  Gandrīz aizmirsu ielikt – vakardienas lietusgāze uz oklūzijas frontes 26.8.10. Zantē (pāris stundu laikā 36mm)…

 78. lietusviirs Says:

  Vai kāds nezin cik reāli salija vakar dobelē?
  LVGMA lapā dobelei nekā nav. Tai pat laikā 15 km attālumā (Jaunberzē) ir tā salijis, ka ūdeņi lielāki kā pavasara palos. Dobelei šķiet vajadzēja būt apmēram tikpat.

 79. gubumakonis Says:

  Rīgā šodien smukī mākoņi un islaicigas lokalas lietusbrāzmas reizēm dienas pirmajā pusē ,pievakare satumsa,sienas mākonis ar lietu uznaca virsū, šodien bez negaisa, sakuma lija stipri,tad neliels smalks lietus,samera silts šodien,vel viena jauka diena 🙂

  Interesanti ka bija tas virpulis no mākoņa virs centra, žel,ka neredzeju,škiet ka pat pazistu to vietu,tas Elizabetes ielā laikam… un es stundu pirms tam vel gaju pari Daugavai un vērojot skaistus gubumākonus,kas strauji attistijas vel nodomaju,kapec gan nevaretu kads virpulitis vai udensstabs paradities 🙂

 80. viesulis Says:

  Vacijā virs 150 mm lietus.

 81. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/main.html

  Mani interesē arī jaunumi no taifūnu frontes… “Danielle” patreiz ir maksimumā 4k stiprumā, bet dodas pa Atlantijas okeāna R daļu uz Z pusi, sauszemi neskarot. “Frenk” savukārt dodas uz ZR Klusajā ok. gar Latiņamerikas R krastiem, varbūt nosēdīsies Kalifornijas pussalas tuvumā. “Earl”- ir jūtami interesantāks gadījums, tas (patreiz ir tropiskās vētras stiprumā, bet prognozē arī 3k) varētu panesties no Atlantijas vidienes uz R pusi, uz ASV D krastiem (prognozes vēl neskaidras). Bet “7/seven” vēl ir depresija, bet prognozē uzkāpšanu līdz tropiskās vētras stiprumam, visai viennozīmīgi nosēdīsies Ķīnas DA krastos … Jautra dzīve te sākusies!

 82. Raywoo/Subate Says:

  Cik Latvija tomēr ir liela! Visi runā ka ļoti pielijis un līst katru dienu, bet pie manis lietus par pedejo nedeļu nav bijis daudz! Man par pedejam 4 dienam nolijuši ne vairāk kā 30mm un nebija nevienas lietusgāzes, tikai līņāja. Un arī šodien bija daļēji saulaina diena bez lietus, tik uz vakara pusi apmācās. Es personīgi ceru ka piepildīsies Lietuvas modeļa solītie 50 mm brivdienas DA Latvijai!

 83. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien esmu patiešām priecīgs, jo lietus tā arī neparādījās! 🙂
  Izdevās labi dārzā pastrādāt. Viss dārzs slapjš, pat taka žļurkst, viss ar mitrumu piesūcies pilns, kamiņienei ūdens vagās vēl pat šodien stāv, mums arī esot bijis, kā cita kaimiņiene teica. Kaut cik noskrējies gan ir, bet tāpat viss mitruma pārvilcies…
  Gurķi tāpēc čau (labi, tas ok, raža bija laba, savu atražoja), bet arī viss cits “iesūnojis”. Slapjuma dēļ novācām ķirbju ražu, jo lielākā daļa gulēja dubļos, turklāt bija nobrieduši. Tagad atliks tikai pamazām attransportēt no dārza mājas uz mājām. Tāpat novācām arī apiņus, burkānus norāvām (tie liela daļa, kas zemāk, jau bija sapuvuši šitā slapjuma dēļ). Kaimiņienes norakušas kartupeļus (smuki, zin!), jo ilgāk šajā slapjumā tos arī turēt nevar, sapūs. Te nekādu septembri, kur nu oktobri, nav ko gaidīt, vismaz manā pusē. Labi, es pats kartupeļus neaudzēju, bet redzu, kas darās. Slapjuma pārpārēm, bet man šķiet, ka Kurzemē un Zemgalē šajā ziņā varētu būt vēl sūdīgāk… Tāds iespaids radās pēc dažiem TV sižetiem, kur Zemgalē lauki veldrē, graudi švaki, Kurzemē daudzkur joprojām uz laukiem ūdens…
  Bet pēcpusdiena un vakars pie manis patīkams, vērtējot nedēļas kritērijā – +20…+21, uz vakaru +17…+16, tagad jau diezgan auksts, +13,9C. Apmācies, vēja praktiski nav, galvenais, ka lietus nelīst! 🙂
  Tiesa, radars rāda uz D pusi pamatīgu mākoņu zonu, kas droši vien naktī būs klāt, bet – ko padarīsi… Ja LVĢMC prognozes manai pusei rīt piepildīsies, braukšana uz dārzu izkūpēs…
  Bet nu nekas! Gan būs atvasara un siltums vēl šogad sevi parādīs! 🙂

 84. lightning (Līvāni) Says:

  Radars rāda, ka pašā tuvumā D iet milzīga, bet salīdzinoši vāju nokrišņu zona, Daugavpili jau sasniegusi, bet pie manis pagaidām viss mierīgs un sauss, grādi joprojām ap +14C grozās.
  Jāiet gulēt – lai pārējais dabas ziņā! 🙂

 85. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +12, un “no sevis” uz DA redzu to mākoņu joslu, kas dod garus un lēnus nokrišņus Latgalei…

 86. Normunds Negaiss Says:

  Es arii parasti sekoju liidzi orkaaniem un taifuuniem un tagad ir tam iistais laiks. Re kur ljoti labas saites tam- http://www.flhurricane.com par atlantijas veetraam un http://www.hurricanezone.net. par veetraam uz visas pasaueles. Ljoti labi satelite loopi un visi pashi jaunaakie dati.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Gan Danielle, gan Earl taifūni skars ASV A krastus labākajā gadījumā tikai nedaudz, bet ies lielo riņķi cauri Atlantijas okeānam un varbūt kādu ciklonu veidā, hehe, nonāks arī pie mums… Droši tāpatās būs tagadējam “invest97”, kas arī piedzimis uz R no Vidusāfrikas….

 87. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Varu pastāstīt, ka Lavijas jahta SPANIEL atgriežas no Ziemeļjūras regates vētrām un jau cauri Ķīles kanālam ir nonākusi Baltijas jūrā, tagad jau Bornholmas salas rajonā. Iesaku kā sestdienas literāro pielikumu ieiet http://www.spaniel.lv par tās piedzivojumiem Ziemeļjūras meitas lūkojoties, sadaļā “Jaunumi”(praktiski dienas grāmata ar komiskiem un gandrīz traģiskiem notikumiem). Gandrīz parodija par dziesmiņu “Balta laiva slīd, bez vēja slīd”. Dziesmā minēto momentu neviens burātājs gan nav piedzīvojis, izņemot, varbūt, pašu Maestro.

 88. Raywoo/Subate Says:

  Naktī lietus izskatās trāpīja visvairāk šoreiz manai pusei! Lija nestipri bet visu nakts otro daļu. Tagad nelīst bet vēl apmācies, grādu arā pēc sajūtām pavisam maz!

 89. Pierīga Says:

  Nupat nedaudz uzpilināja lietus. Ārā vasarīga diena, aizvējā pat karsts. Apkārt staigā tumšāki un gaišāki gubu mākoņi.

 90. lightning (Līvāni) Says:

  Visu rītu un arī tagad nomācies, saules gandrīz nemaz, bet tomēr nelīst! 🙂 Nav arī vienlaidu tumši mākoņi, debesīs diezgan daudz gaišāku laukumu. Izskatās, ka lielā nokrišņu zona, kas naktī un no rīta bija D pusē, aizgāja pavisam tuvu garām un tagad ķer vairs tikai pašus DA-us, bet citur nāk mazāki, bet stiprāku lietu nesoši veidojumi:
  http://www.meteolapa.info/
  Saules trūkuma dēļ gan it kā grādu maz, nesen vēl bija +16, tagad mazliet vairāk, +18,1C, taču vēja praktiski nav, tāpēc auksts neliekas. 🙂
  Laikam sāku pierast pie rudenīgām temperatūrām… 😀

 91. maikls Says:

  Iespējams, ka Rīgu svētdien naktī un dienā skars līča efekta lietusgāzes.

 92. lightning (Līvāni) Says:

  Tagad sāk vairāk skaidroties, ik pa laikam uzspīd saule, grādus gan īpaši tas neceļ, tomēr līdz +18,7C uzkāpuši. Vēja joprojām praktiski nav, un piesaulītē jau pavisam omulīgi! 🙂

 93. lightning (Līvāni) Says:

  Jā, nu septembra sākumam Maikla prognoze bēdīga… 😦 Varbūt nepiepildīsies? 😉 Negribas ticēt, ka šogad īsti siltu dienu vairs nebūs! Varbūt atvasara nāks vēlāk?
  Pie manis atkal vairāk apmācas, paliek tumšāks, vairāk tumšu mākoņu, pēc radara spriežot, varbūt drīzumā būs klāt arī lietus… Grādi vēl +18,2C turas.

 94. Saulcerite/Rix/ Says:

  Spoža diena- +18-19 grādu bet saulē ļoti silts.Rīgā beidzot sauss un es beidzot tiku pie dārza sakopšanas un ravēšanas.Kaut ari visu laiku apkārt grozas mākoņi.

 95. maikls Says:

  Jūrmalā un arī Rīgas apkaimē līča efekta rezultātā vietām ducina pērkons un krīt krusa, par stipru lietu nemaz nerunājot.

 96. gubumakonis Says:

  Rigā šovakar ļoti smuki mākoņi un vakara negaiss 🙂 ‘Dažas reizes uzlija stipra lietusgāze,palaikam zibeņo un vietām pielijis ‘diezgan daudz.
  Aktivu mākoņu veidosanos ieveroju pēc darba ap pl 17,tad ari aizbraucu uz Daugavgrivas pludmali paverot,un sanaca redzet,ka gar krasta liniju stundas laikā izveidojas kartigs negaiss ta teikt no gandriz skaidram debesim un aizgaja uz Rigas centra pusi,bildes bus nedaudz velak.
  Liča efekta sezona ir pārliecinoši sakusies 🙂

 97. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Šodien dažas lokālas lietusgāzes no neizteiktiem cb mākoņiem, pie Z vēja…

 98. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Patreiz redzu nakts zibeņošanu- kas nesas no Rīgas vai līča D puses…

 99. extreme Says:

  Ap 1930, kad lielais negaiss pārgāja pāri Mežciemam uz Ulbrokas pusi (pašam izbaudīt nesanāca 😦 ), bija smuka varavīksne – redzami bija vien % 20 no visas varavīksnes un pati apakša, kur varavīksni daļēji aizsedza tumšas negaisa mākoņu krāsas joslas, ko acīmredzot radīja saules un mākoņu spēles. Smuki, jo nepierasti. Mobilā kvalitāte neko augsta nav, toties apjaust, kaut mazliet, bet var. Neko tādu iepriekš nebiju manījis.

 100. Saulcerite/Rix/ Says:

  Jocīga nakts-spoži spīd mēness un līst lietus.Mākoņi gandrīz nekustas,kā apstājušies.

 101. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/08/28/uz-vietas-stavosi-cb-makoni-27-8-10-zante/

  Fotogalerija no vakardienas – 27.8.10., kad bija uz vietas stāvoši cb novērojami, nelieli, bez pērkona. Šodien līdzīgi, bet malos riņķī, un nebija laika fočēt…

 102. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/lica-efekts-2010/

  Šodienas līča efekta mākoņu ģalerija,sakuma no rīta Jurmalā,velak dažas bildes Rigā,tad Daugavgrivā skats uz aizejošu negaisu Rīgas ZA pusē,tad ka veidojas jauns negaiss Daugavgriva,kas atnesa Riga lietusgazes.
  Ari tagad liča pusē ik pa bridim zibeņo,reizem uzlīst lietus. Negaisi vairak skar Jurmalas pusi.

 103. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +13: un daļēji saulains, iepriekšējā naktī Rīgas pievērtē esošo zibeņošanu novēroju līdz plkst. 1:00 naktī…

 104. Pierīga Says:

  Pēc vakardienas saules un karstuma, šodien pie manis gāž aumaļām. Bet, tā kā ir svētdiena, relaksējoši un forši 🙂

 105. Normunds Negaiss Says:

  Vakar biju pie Abavas – baigi paarpluudusi un bruuna.

 106. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Pēc radara spriežot- “līča efekts” arī šodien pilnās burās, manīsim- ar ko tas beigsies vakarā vai nākamās nakts sākumā 😉

 107. Saksija Says:

  Rīgā tagad niecīgie 12 grādi. Pārāk ātri atnāca šis rudens…

 108. lightning (Līvāni) Says:

  Jā, laiks pavisam rudenīgs palicis… 😦 Pārāk ātri laikapstākļi apgriezās kājām gaisā, labāk varēja turēties karstums nekā tāds laiks, kā šodien – visu dienu totāli nomācies, tumšs, gandrīz nepārtraukti līst, brīžiem arī gāž, viss mirkst ūdenī, auksts pēc velna – +13…+14C, pat šobrīd tikai +14,6C… 😦 Vienīgais labums, ka vēja nav.
  Un neizskatās, ka kaut kas tuvākajā laikā varētu mainīties, arī prognozes turpmākajām dienām guļ ar ūdeni pilnā grāvī, cerības uz labāku laiku atvirzās vismaz līdz 6.-7. septembrim…

  • lightning (Līvāni) Says:

   Tikko pateicu, ka vēja nav, te pēkšņi sāk pūst diezgan spēcīgas brāzmas, koki lokās, debesis paliek vēl tumšākas, laikam kārtējais lietusmākonis klāt. Negaisi gan nav bijuši.

 109. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/49067.html

  Atvēru atsevišķu lapu šim 28.8. “Jūrmalas virpulim”, līdz šodienas beigām ceru vēl papildināt:)

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   + 1) arī patreiz (šā komenta rakstīšanas brīdī) “no manis” uz ZA redzami “līča efekta” mākoņi, kas ir ļoti jancīgi – lai līdzīgas jautrības zem tiem radītu arī šodien – mans “muļķenes”, hehe, fotoaparāts jau strādā; 2) patreiz nav iespējas, bet nākotnē (nākamjos gados) līdzīgās reizēs es vēlētos atrasties Jūrmalas rajonā ar foto-video tehniku, lai laicīgi sagaidītu nākamos virpulīšus…

 110. lightning (Līvāni) Says:

  Man nekādu interesantu mākoņu, vien totāli nomācies un pelēks debessjums, brīžiem istabā pat gaisma jādedz, lai varētu lasīt. Aizvien līst, tagad jau nepārtraukti stundas divas vismaz, un diezgan stipri. Iepriekš minētā vēja brāzma gan bija tikai īslaicīga, vēja tagad sen atkal nav. Taču prieka no tā nekāda, jo auksts un slapjš, +14 grādi.

 111. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Ziņa no aizrobežas: pēc tādām pastarpinātām prognozēm – taifūns “Earl” pēc kādas nepilnas nedēļiņas ar 3k spēku varētu uzgāzties pašai Ņujorkai…
  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/201007N.html

 112. Saksija Says:

  Rīgā max tempearatūra šodien bija 15,3 grādi. Kopumā ņemot, vissiltāk šodien bija Kurzemē(līdz 19 grādiem Saldus pusē), visvēsāk Latgalē(vietām, piemēram Rēzeknes novadā, tikai 12 grādi.

 113. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Ir atkal nakts zibeņošana, tā nav tik intensīva kā pirms diennakts, bet nesas no līča – no Engures-Rojas apvidus…

 114. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Jā.Saldus pusē, vakar un šodien bija patiesi skaistas dienas.Tikai vakar pašā vajarā nedaudz uzrasīnāja mēnesim caur mākoņiem spīdot. Un protams arī rūsu uz Rīgas līca pusi varēja novērot. Šodien nedaudz vēsāks , kā vakar, ēnā rīta pusē un pēcpusdienā +15*, dienas vidū visi+18,2*C. Bet klajā vietā piesaulītē, karsti metas, bet tā ka nav jāsvīst. Un šis tad arī ir pats patīkamākais laiks darbam. Manā pusē, gandrīz nekas nelicināja par to ka , piem: Stelpē lija, teju vai visu dienu.
  Zilas debesis ar nelieliem jauka laika gubumākoņiem, izņemot pašas pamales uz visām pusēm, kurās dus gubu lietus mākoņi.
  Pašlaik nakts sākumā +10,7*C.
  Ar labunakti! 🙂

 115. Saksija Says:

  Šorīt saule spīd atkal tikai Kurzemē. 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: