Laika prognoze

Tropiskā vasara beigusies, lai dzīvo vasara! Turpmāk, šķiet, būs daudz lietainu un vēsu dienu – īsti latviskā garā.

Ciklona ietekmē trešdien-ceturtdien Igaunijā un Latvijā gaidāms liels daudzums nokrišņu. Liela daļa lietus nāks no gubu mākoņiem, kas veidojas uz vietas, attiecīgi dažviet trāpīs daudz, citviet – maz. Ļoti stipra un ilgstoša lietus zona ceturtdien no Igaunijas varētu uzvirzīties Vidzemei. Daži modeļi no tās dod līdz pat 100mm lietus, vairāk gan Igaunijā, bet, iespējams, liela daļa nolīs arī pār Latviju, galvenokārt Vidzemi. Savu artavu stipro lietavu radīšanā dos siltā Baltijas jūra un Rīgas jūras līcis. Tas vēl nebūs tradicionālais līča efekts, jo ienākušās gaisa masas nebūs diez ko aukstas, bet nav tālu laiks, kad sāksies īstie jūras un līča efekta nokrišņi, kas pēc karstās vasaras varētu būt izteiksmīgāki nekā iepriekšējos gados.

GFS patlaban prognozē, ka nedēļas nogalē pastiprināsies augsta spiediena atzars, tāpēc debesis skaidrosies un, pateicoties saulei, maksimālā gaisa temepratūra sasniegs +20..+23 grādus. Pēc citām prognozēm lielāka būs ciklonu ietekme, ECMWF modelis otrdienas vakarā prognozēja, ka cikloni gādās par desmit vēsām un lietainām dienām. Tiesa, arī GFS patlaban prognozē, ka sestdien minimāli, bet svētdien aktīvi veidosies gubu-lietus mākoņi.

Visi modeļi prognozē paaugstinātu Atlantijas ciklonu aktivitāti tuvākajās divās nedēļās, jautājums vien ir par to, vai mēs vairāk baudīsim ciklonu siltos sektorus (ar attiecīgi siltāku, saulaināku un sausāku laiku) vai arī cikloni būs tuvāk vai pat virs mums, attiecīgi nesot krietni lietaināku un vēsāku laiku.

118 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt, +15 šorīt, un beidzot var atgūties no 40 subtropu maratona…

 2. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Vēl pamatīgi jānodrošina caurvēji telpās, lai atdziest ēku konstrukcijas, jo savādāk zemāk par 25 – 26 C neizdevās sasniegt.

 3. Māris/Sigulda Says:

  Laba zibens bilde, izskatās pēc apstrādātas, varbūt ari ne

 4. gubumakonis Says:

  Šorit ara ir pavisam cits gaiss,beidzot pa ilgiem laikiem var viegli uzelpot ar pilnu krūti,veikt kadas aktivitātes neizplūstot lipigos sviedros… Laiks ir atsvaidzinošs un patikams.Telpās gan vel ir pa karstu, mūri vel nav atdzisuši,bet tuvakas dienās domāju tas atrisinasies.
  Mazliet žel,ka vairs nav gaidāmi skaisti negaisi ar iespaidigiem mākoniem,bet tomēr lietus tuvakas dienās bus daudz pec tagadejiem prognozem,daudz ari konvektivie nokrišņi,tapec kadi parasti negaisi ari šur tur iespejami.
  Kopumā laiks manā gaumē 🙂

 5. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Pirms 3 stundām bija gan – cits gaiss,un +22,4*C, bet šobrīd ir lokāli noskaidrojies, ar gubu mākoņiem visās pamalēs.Temp. 24,5*C.Teikšu, ka diezgan spiedīgs.
  Un pēc meteoradara izskatās ka no dienvidiem tuvojas sekundārā aukstā fronte, ar intensīviem nokrišniem uz D no Saldus (Vadakstē;Ezerē)

 6. Enricco /Sloka,Jūrmala/ Says:

  Slokā atkal kļūst sutīgs. Ne tik ļoti cik iepriekšējās dienās, bet vienalga. No rīta gan bija tikai +19 grādi, un likās ļoti vēss…

 7. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien laiciņš foršs – MMD, pa brīdim uzspīd Saule, pūš mērens vējiņš, un šobrīd grādi ap +25…+26. Pats labums! 🙂
  Rīts gan bija vēss, jo bija pārsvarā apmācies, vējelis nemaz nebija patīkams, grādi kāpa lēnām. Daudz zemāk grādus gan nevajag – kad zem +20, tad jau auksti, īpaši, ja vējš zēģelē, un tek sīks lietus no debesīm… 😦
  Tāpēc negribu ciklonus tuvumā vai virs galvas, jo tas nozīmē aukstumu un mitrumu, ko nevaru turēt vairāk par jebkuru karstumu. Tad vienmēr nāk puņķi un klepus – nu, nē! 😦
  Tāpat tie cikloni nekur nepazudīs, labāk lai gaida rudeni, to kaut kā pārcietīs. Labāk lai valda siltie sektori – jo tāpat jau tik karsts kā bija, nebūs, lai aukstummīļi neuztraucas! 😀

 8. dAvi Says:

  Liepājā šodien arī tīri sutīgs. Pirms sākās liietus bija 24 grādi =) Sākumā mākonis virzījās no DA uz ZR un ar zibeņošanu, bet tagad nonākot virs Liepājas mākonim virzība mainījusies gandrīz pa 180 grādiem! No Z uz D pusi! Zibeņi arī pierimuši. Grādi ap 20.

 9. orkaans Says:

  Papē nesen mēģināja izveidoties divi tornado ūdensstabi, viens virs Papes ezera, otrs virs jūras. Tikai līdz ūdens virsmai netika….,bet skats bija labs. 🙂
  pēc pāris dienām būšu mājās un tad jau arī ielikšu bildes.

 10. dAvi Says:

  Liepājā uz DR pusi negaisa mākonis, jauka diena =)

 11. Tālis (Ķīšezera dienvidaustrumi) Says:

  Es te vakar pasūdzējos ka man te visi lieti iet garām. Tik vien ir kā pērkona rūkšana un zibeņi kautkur aiz Čiekurkalna. Nu un tad ap pusnakti beidzot viss notika. Gan ducināja ,gan zibeņoja, bet pārsvarā starp mākoņiem un varbūt kāds trāpīja arī TEC apkārtnē, gan lija pamatīgi, bet īpatnēji , ka bez vēja (vismaz ievērojama). Logi vaļā un aizkari tikai mazliet šad tad pašūpojās. Bet lietus kā no lejkannas un ilgstoši… Parasti jau tā nav, ka viss notiek , bet vēja nekāda…un palies Dievam , ka tā. Zasā esot traki viss sagāzts…

 12. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Vai,vai,radars gan pašlaik raibu raibais…Pie mums diena bija burvīga,saulīte arī bija,ap 25 gr.Silts vējš,pasakaina diena!

 13. viesulis Says:

  Šogad ziemā un rudenī varbūt tādas vētras ka 1967.-1969.gadā? 🙂

 14. Pierīga Says:

  Par meteoradaru:
  Primitīva mobilā versija pieejama http://mobile.meteolapa.info

  • lietusviirs Says:

   Šis labāks par oriģinālu, kuram legenda lieki aizņēma vietu.
   Lieliski 🙂

  • Māris (10km R no Saldus) Says:

   Patiešām ļoti labs variants, ja esi ārpus mājas (mežā) 😉 un īsti nezini, kas apkārt notiek, kas briest.
   Forši! 🙂

  • Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

   Tikai viens lūgums – ievietot visu karti, jo Liepājas R daļa ir nogriesta un gribētos redzēt arī Igaunijas D un Lietuvas Z, jo tur var novērot nokrišņu dzimšanu un rodas vispārīgāks priekšstats par notiekošo apkārt.

   • Pierīga Says:

    Kartes redzamā daļa mazliet palielināta, bet negribas likt visu karti, jo mobilā versijā svarīgi lai datu apjoms nenoēd visu kredītu.

  • lightning (Līvāni) Says:

   Lielisks variants, paldies! 🙂 Aplūkoju un uzreiz nomainīju pret veco, kurš bija tik mazs, ka neko lokālu pat saredzēt nevarēja! Es līdz šim izmantoju oriģinālu, kad biju dārzā vai citur ārpus mājas tālāk, bet bieži vien tur viss sīkuma (attēla) dēļ tik neskaidri, ka neko īsti saprast nevarēja. Te – pavisam cita kvalitāte, super!!! 🙂

 15. Liga Says:

  Madonā satumsa, ducina un zibeņo.

 16. Oto Says:

  Šodien Kuršu kāpās aptuveni 10minūtes varēja vērot virpuļviesulu, skaisti.

  http://pilietis.delfi.lt/news/virs.d?id=35586121

 17. Purva Vecis Says:

  Man ir uz avizes nofotografetas Ledus piles.Tiem kuri neticeja ir bildes.Ludzu atkartot velreiz neattapigajiem,ari man. Ka var pievienot neliela izmera materialu.Notikums bija aizvakar.

 18. lightning (Līvāni) Says:

  Pēcpusdienā uztaisījās diezgan karsts, it sevišķi, kad Saule pakarsēja, taču tas viss sīkums, salīdzinot ar iepriekšējām dienām, max vien +26,9C man piefiksējis. Pārsvarā bija saulains ar baltiem – viegli pelēkiem gubu mākoņiem debesīs.
  Taču tuvāk pievakarei (jau ap 17.30) sāka veidoties nopietnāki mākoņi, biju kāreiz dārzā, un, jo tuvāk busam, jo vairāk mākoņi sāka biezēt, sāka ducināt un zibeņot, pieturā noķēra arī lietus. Bet tad bija pigori! 😀
  Lietus nebija pārāk stiprs, jo viss lielais aizgāja pa malu, ko varēja arī labi redzēt pa ielu uz Jēkabpils pusi, apmēram 0,3 – 0,5 km attālumā vēlās pamatīga “migla” jeb, precīzāk sakot, lietusgāze.
  Un nebija brīnums, izdzirdot, ka šoferis, man kāpjot busā, izbrīnījās – bet šie tak sausi!!! 😀 Buss kāreiz brauca no lietus puses, un pāris km tālāk lietus esot viļņiem gājis, ka redzēt caur stikliem grūti bijis!!! 🙂
  Vēl interesantāk bija pēc 2,5 km pie manas mājas, kur tobrīd vēl bija nokritušas tikai pāris lāses! 🙂
  Vēlāk gan lietus pārņēma visu manu pusi, tomēr nekas ekstra nebija, viss mierīgs, ne liela vēja, ne gāziena, ne pērkona vairs. Vien pārsvarā līņājošs sēņu lietus.
  Grādi pievakarē lietus laikā nokritās no +26 dārzā, pirms visiem mākoņiem līdz +22 (pēc garāmejošā negaisa frontes) un pakāpeniski tālāk uz +18…+19C vēlā vakarā. Tad jau ārā nemīlīgi, gaiss ar mitrumu piesūcies, lai arī ~3 stundas jau nelīst. Šobrīd +18,5C, apmācies, priekš nakts silts. Galvenais, lai vismaz diena nebūtu pelēka un lietaina, rīt daudz darīšanu un skriešanu! 🙂

 19. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pie mums 5 jno rīta sāka līt.Ik pa laikam līst pamatīgi.Ap 15 gr.

 20. lietusviirs Says:

  Beidzot arī pie manis līst, un šķiet līs ilgstoši. Tas ta atslābina, Tas nozīmē, ka labs garastāvoklis šķiet garantēts.

 21. maikls Says:

  Jēkabpilī nepārtraukti līst kopš trešdienas pievakares, pārsvarā līst nedaudz vai mēreni.

  Ainažu un Rūjienas meteostacijā šorīt plkst.9 tikai +12,8 grādi.

  • Māris (10km R no Saldus) Says:

   Neviens pagaidām salnas nesola, bet parēķiniet paši, ja arī Somijas vidienē vakarnakt jau vietām bija tikai +4*C gaisā. Un tieši tā ir tā aukstā gaisa masa, kas spiež uz “mūsu” zemspiediena ieplaku no ziemeļiem.

 22. gubumakonis Says:

  Ari Rigā šodien no paša rīta līst,brīžiem list stiprāk,vienu bridi Zolitude bija ista lietusgāze,ir pilniba apmācies un gandriz bezvejš,temperatura zenāk,ka bija nakti,tikai +17 tagad.
  Man arī ļoti patīk tāds laiks, ipaši pec tik ilga pārtraukuma. 🙂 Lai tik līst,lai varu izbaudit lietu un vēsumu 😉

 23. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Naktī bija +16.7*C nakts lielāko daļu nedaudz pilināja >1mm/h.Pirms pusdienas pārstāja, t paaustinājās līdz +19,5*C, apžuva, un tagad sākas no jauna nokrišni, tuvojas aukstā fronte no ZR. Ciklona centrs veidojas virs Baltkrievijas ziemeļiem.

 24. MRX Says:

  Klimats tik strauji nomainījās…

 25. Inka Says:

  Burtnieki arī bauda lietainu laiku kopš nakts, no rīta bija +13, tagad +14 Lietus mērens, tikai žēl,ka nelija agrāk. Zeme bija galīgi izkaltusi. Tagad šķiet dzīvosim! 🙂

 26. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labdien, biju pabraukājies uz Rīgu. Jā, beidzot esam aiz aukstās frontes. Vakar dienas otrajā pusē “pie manis” lokāli cb, un vakarā lijis. Šodien apmācies, pievakarē jūtami līst (spainī jau 17mm un līst vēl…). Gaiss visu laiku ne siltāks par +17 grādiem, tagad +15 …

 27. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien pēc ilga laba laika perioda atkal pretīgs laiks… 😦 Visu rītu un dienu viens vienīgs lietus, kuru brīdi stiprāks, kuru vājāks, bet tas škrobi nemazina, debesis svina pelēkas… Brīžiem lietus pamatīgi stiprs, un nelaimējās kāreiz tādu uz ielas noķert (ar stiprām vēja brāzmām klāt!), jau pēc brīža kājas kā no upes izkāpušam, pats arī ar visu lietussargu līdz pusei slapjš, lamāties gribas… Un darīšanās pa pilsētu šādā laikā staigāt – tīrā elle!!!
  Bija iecere aiziet ciemos, bet tā izšķīda šajās peļķēs. Nekur citur vairs iet arī nav vēlēšanās. Pārāk auksti, salīdzinoši ar Jāņiem, kad bija ap +13, vismaz nav (grādi ap +17…+19C), bet vienalga tik auksti sen nav bijis… Ceru, ka šis murgs ilgs nebūs un rīt atkal būs labāks laiks, kā Maikls prognozē! 🙂

  • Sedna Says:

   Laiks ir vnk superrrr:)))) Tāds feins sēņu lietus, attīrās gaiss un zeme…

  • Saulcerite/Rix/ Says:

   Bet es priecājos-iedomājaties tos dīgstošos sēņu miljonus,ābelēm un bumbierēm ari tagad slapjuma pietiks,dārzs nav jālaista,svaigs gaiss.Un jāsāk jau trenēties rudenim.

   • lightning (Līvāni) Says:

    Jā, tev varbūt, bet man dārzā ar vasaras negaisiem lietus gana, dārza vanna, kur parasti vasarās nesu ūdeni laistīšanai, no “zila gaisa” pielijusi pilna līdz malām, kādu es citos gados pats nebiju pienesis.
    Līdz šim ar karstumu mitrums bija optimāls, jo liekais ātri aizgāja, bet, ja tagad sāksies lietainais un vēsais laiks, viss atkal pludos un būs bezmaz vai dubļu jūra. Nav man purvs, bet nav arī smilts!!!
    Un kāda jēga no svaiga gaisa, ja lietus gāž, auksts un ārā iet negribas?! Kad pienāks rudens, tad atttiecīgi būs noskaņojums – tas ir katru gadu, tam viss sagatavots.
    Šaubos, vai tu gribētu šī gada karstumu un lielisko ražu samainīt pret pagājušā gada salnām jūlijā!

 28. lightning (Līvāni) Says:

  Nu lietus kādu stundu jau vairs nelīst, debesis kļūst gaišākas, arī pēc radarā attēlotās nokrišņu zonas kustības spriežot, varētu būt, ka tagad vismaz kādu laiku vairs slapjums netraucēs! 🙂 Grādi gan joprojām zemi, tikai +18,6C.

  • Saulcerite/Rix/ Says:

   Pie RIX pirmās salnas bija pēc 20 septembra/ piedod -paskatijos pierakstos tas bija 3.oktobrī/ Bez tam man patīk staigāt pa šādu lietu,nav kā novembrī.

 29. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pie mums arī, pirmā ,lielā salna bija 3.oktobrī,kad nosala viss.Tā visu laiku gan lija,gan krusa bija.Šodien ap 16 gr.Man arvien vēl ir silti,staigāju basām kājām.Protams,ka nepatīk tāds ilgstošs slapjums,bet,arī mūsu pusē,dārzi jau bija kā tuksnesī.Droši vien,beidzot sāks augt sēnes?Atceros,ka vienā gadā,pēc sausas vasaras,visu septembri,baraviku bija,ka biezs.

 30. lightning (Līvāni) Says:

  Es vispār nemīlu staigāt pa lietu (ja nu vienīgi, kā nesen bija gadījies izmirkt riktīgā negaisā, bet pie +30!), it sevišķi tik aukstā laikā. Pie manis jau vairs mazliet virs +15, turklāt ar vēju… Izgāju uz balkona uzpīpēt, pūš kā traks, un, lai it kā nelīst, tāpat sīku miglu veļ virsū, glābties nevar.
  Sēnes – tas labi, man arī patīk pasēņot, īpaši bekas un baravikas mīlu, bet ej nu sazini, vai tās būs… Esmu gatavs vairākus km no pilsētas pastaigāt sēņu meklējumos, bet šajā ziņā esmu izvēlīgs, cienu gk. bekas.
  Brīnos, Maija, kā Jūs šādā laikā varat basām kājām staigāt pa dārzu, mani ar koku šādā laikā uz dārzu neaizdzīsi (nu jā, man dārzs otrā pilsētas galā, nevis pie mājas), bet tāpat…

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Mums jau arī bekas vislabāk tīk,labas ir arī citas rudens sēnes.Ja tikai būs…Tā esmu pieradusi,pa māju,cauru vasaru,basām kājām.

 31. gubumakonis Says:

  Šodien superiga diena,Rigā list visu dienu bez pārtraukuma,brižiem mazak,brižiem stipri.,uz ielām milzigas peļķes un strautiņi,visu dienu ir ta patumšs un visai vēss, Atslodze no karstuma, Tadas dienas ar masivu un ilgstošu lietu man patīk,sodien daudz uzturejos ara,izmirku un pat pa ilgiem laikiem nosalu. 🙂 Nav jau nekads brinums-vel pirmdien Rigā max temperatura bija līdz +34,bet šodien dienas vidū tikai +14 bija! tatad palika aukstak par 20 grādiem. Nupat lietus sak rimties pavisam,palika mazliet siltak,ap +15.

 32. Purva Vecis Says:

  Mazliet sak jukt lauku celi.

 33. lietusviirs Says:

  Rīgā šodien 37 mm Cnetrā un 34 Lidostā. Nav slikti.
  Toties lietuvā laukuva (ventas baseina augšgals) šodien jau 60 mm, un šķiet līst vēl. Vēntā līmenis šķiet smuki celsies.

 34. lietusviirs Says:

  Starp citu šonak nevar izslēgt jūras efektu.

 35. Raywoo/Subate Says:

  Šodien vismaz darbam bija cilvēcigi apstākļi, grādi turējās ap +15 līdz +17, laikā kad bija lielais karstums, bija grūti visu dienu gaterī izturēt! Lietus kā naktī sāka līņāt tā arī lija visu dienu ar nelieliem pārtraukumiem! Nedaudz līņā vēl arī tagad!
  Man arī tāds laiks tīri labi patīk!

 36. lightning (Līvāni) Says:

  Pie manis lietus bija rimies, taču pirms 21.00 atkal uznāca (ko neviens radars nerādīja) – sīks smidzeklis ar vēju, pie +15 vispār dubaks (džemperniekiem jau tas noteikti po… 😀 ), bet nu pārcietīšu es šo ciklona marodierismu, tā kā citi savulaik cieta karstumu… 😀
  Vasara vēl nav beigusies! Un tik drīz nebeigsies! Lasīju, ka ar nākamo nedēļu laiks mainīsies (protams, cik ticami, tas cits jautājums), tāpat pa Krievijas TV prognozēja viņiem siltu septembri un atvasaru – kāpēc tāda lai nebūtu arī mums?! 🙂
  Manuprāt, +25 un saule ar pērkoniem ir labāk par +15 un pelēkām debesīm, no kurām visu laiku kaut kas neizteiksmīgs tek! 🙂
  Es šo dienu esmu pieņēmis (tādas gadās), dienā varbūt biju pārāk ass dažu iemeslu (tostarp laika) dēļ, bet nu nomierinājos, plus vakarā izgāju uz krodziņu, tas arī man pozitīvas emocijas deva.
  Būs jauki, dzīve ir skaista, vēl būs siltums un vasaras prieki! 🙂

 37. lightning (Līvāni) Says:

  radari laikam nav spējīgi uzķert sīkos nokrišņus – man te peļķes rāda, ka nelīst, bet uz palodzes ik pa brīdim pilna, ļoti sīki, taču radars neko manā apkārtnē vispār nerāda… tas laikam nāk no zemajiem mākoņiem kā migla, citu izskaidrojumu nerodu…
  Vispār pietiks šādā laikā ar novērojumiem ņemties, labāk šo to interesantu pa TV paskatīšos! 😀 Pie joda visi nepareizie cikloni! 😀

 38. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  No rīta 10 gr.Jā,pēc karstuma ir neierasti, tik vēss laiks!Debesis ir skaidras,radars-kā stikliņš,tātad,būs laba diena!

 39. Inka Says:

  Skaists,saulains rīts,bet grādi gan tikai +8 bija 6:00. Jūtama rudens tuvošanās.

 40. lietusviirs Says:

  Gaidu svētdienu. Joprojām izskatās iespaidīgi 🙂

 41. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt, +14 šorīt, gandrīz skaidrs… aizvadītā pievakarē 18mm nokrišņu…

 42. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/08/20/lietusvesums/
  Vakardienas lietus.
  Šodien skaidras zilas debesis un saule. +17 pagaidām.

 43. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Skaists skaidrs rīts. Par laimi arktiskās gaisa masas, lai arī šonakt mazliet skāra, turpmāk attālināsies, līdz ar to samazinot “līča efektu”. Rietumeiropas anticiklonam spiediens vismaz par 8 vienībām sakāpis augstāks nekā arktiskajam.Siltā fronte, sākot no Liepājas lēni un pakāpeniski škērsos Latviju, Debesis aizklās ap 50 km plata mākoņu josla RA, iespējams, ka tā izzudīs pavisam, bet pirms tās, arī ja būs, tad būs līča efekts. Un vasara turpinās!!! 🙂

 44. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien jau tīri labs laiciņš, it sevišķi salīdzinājumā ar vakardienu! 🙂 Rīts gan bija auksts un apmācies, knapi +14, taču diezgan drīz noskaidrojās, diena sāka pamazām iesilt. Tiesa, viss notika lēnām, jo 12.00 vēl bija nepilni +18C, tomēr tagad (principā jau ap 14.00 bija) termometri uzkāpuši līdz +22C. Galvenais, ka spīd saule, nav nomākušās debesis un pastāvīgi netek uz galvas! 😀 Forša dieniņa!
  Nākamai nedēļai prognozes gan bēdīgas: http://www.meteo.lv/public/30993.html

 45. limbažu novads Says:

  izskatās ka vasara tiešām ir beigusies…. 😦

  http://www.apollo.lv/portal/news/articles/212080

  • lightning (Līvāni) Says:

   Ceru, ka šīs prognozes nepiepildīsies, un, pat ja tomēr, tad šis aukstuma vilnis būs īslaicīgs (dažas dienas) un pēc tam atkal varēsim siltumu baudīt. Nereti vēl septembrī ilgi un regulāri turas virs +20, dažreiz pat +25.

   • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

    Tieši tā,gan būs vēl foršs laiciņš!Vēl jau tikai augusts.Šodien gan jauka dieniņa,saulīte,neliels vējiņš…Fantastika!

   • Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

    Nu es laiku zem +20 gan nesauktu par aukstuma vilni 🙂

    Jāļauj dabai un cilvēkiem atpūsties ko šīs skaistās vasaras svelmes. Es šorīt (jau pieradis) 6 no rīta uz darbu izskrēju zandalēs, šortos un bezroku kreklā … nedaudz padrebinājos, bet pēcpusdienā braucot mājās jau atkal bija OK.

    Vasara turpinās.

   • lightning (Līvāni) Says:

    Nu vasarā zem +20 ir auksti, saki ko gribi. Un augusts ir vasara, nevis rudens! Septembrī būtu savādāk.
    Bet auksts paliek arī šovakar. Sēžu Daugavmalā pie drauga ~20 km no Līvāniem uz Daugavpils pusi, un jau labu laiciņu iepriekš uzvilku biezo jaku, salstu nost, kaut bezvējš un debesis gandrīz skaidras. Tiesa, R pamalē manāma mākoņu zona. Bet grādi labi ja +15, rudenīgs vēsums…

 46. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Spriežot pēc tā, kā cikloni izvietojas(virs Anglijas un Norvēgijas ziemeļiem) un virzās uz ZA, mūs sagaida pat brīžiem ļoti silts laiciņš. Būsim Ciklonu siltajā sektorā. Siltā fronte patlaban virs Rīgas. Bet varu gan pabrīnīties, jo tā ir tā pati josla kas aizvakar, vakar virzījās uz ZR atnesot mums nokrišņus un pasargājot no arktiskā augstuma, un tā pati kas vasaras lielāko daļu škīra mūs no Krievijas karstuma, tagad atkal pagriežas vertikāli ZD virzienā.
  Kopumā savāds gadījums, jo parasti tomēr tās izirst , un pārveidojas.

  • lightning (Līvāni) Says:

   Tālākās prognozes tomēr neiepriecinošas, bet tām ticamība arī mazāka. Es jau arī ļoti ceru, ka būsim ciklonu siltajos sektoros. Aukstums pieder ziemai, tagad vēl vasara, gribētos, lai valda siltums/karstums! 🙂

 47. Saulcerite/Rix/ Says:

  Diena gaiša un siltaa,patlaban+17,2 gr. un nupat bija neliela lietusgāze.Pabāzu savus gurķus jau zem agroplēves-citādi nekas tur neaugs.

  • lightning (Līvāni) Says:

   Man gurķu bez visām plēvēm pieaudzis tik daudz kā nekad! To visu deva karstā foršā vasara! Nespējam konservēt, daudzus galīgi pāraugošos vnk atstājām dārzā.

 48. gubumakonis Says:

  Diena neka interesanta,saule un diezgan silts,ap+21+23,bet vakarā savilkās gubumākoni,daži sasniedza ari lietus stadiju,vakara islaicigi nolija lietus.

 49. lightning (Līvāni) Says:

  Atšķirībā no vakardienas, šodien diena vismaz laba bija, saulains un salīdzinoši silts, taču vakarā gan ātri auksts palika, drebinājos vienā laidā pie Daugavmalas, tomēr vēlāk, ap 23.00, savilkās mākoņi, un radās iespaids, ka kļuvis siltāks. Žēl, ka nav man šeit termometra…
  Ar foršām atmiņām atceros, ka vel pirms pāris nedēļām sēdējām tepat pusi nakts vējā gandrīz pa pliko, nespējām ledusskapī alu dzesēt… 😀
  Radars kaut ko rādīja, ka Rīgas pusē nesen lietus nodevis… Man, par laimi, nekā tada nav, bet gan jau rīt slapjums sasniegs arī manus krastus… 😦 Un tad gan nebūs nekā interesanta, atšķirībā no vasaras negaisiem… Būs jāpārlaiž, neko darīt.

 50. MRX, Rīga Says:

  Atgrieziet vasaru!!! Gribu naktī klīst apkārt šortos un veldzēties vēsā dušā, nevis aiztaisīt mājās logus, lai saglabātu vismaz 25 grādus…

 51. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Šorīt 15 gr.Traki ir tiem cilvēkiem,kuri salst jau pie 20 gr.Laikam jau mani senču senči ir bijuši ziemeļnieki…Mums arī gurķi-īsti mutanti izauga!Nezinu,kur liksim,uz dārza arī atstāt nevar.

  • Dans (cenzēts) Says:

   Gurķi jāēd ūdens vietā, tad viss tiktu apēsts, turklāt organisms iegūtu daudz vairāk labuma kā no krāna ūdens, kafijām un citām neveselīgām lietām. Pateicoties urīndzenošajam efektam, gurķus var apēst vairāk, kā dzerot tīru ūdeni. Kāpēc jāatstāj uz lauka, ja var apēst, sēklas kopā ar mīkstumu gan var izmest kompostā.

   • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

    Vai Dieviņ,Dan,ēdam jau!Bet,tādu kvantumu notiesāt,tur vajadzētu palīgā gotiņu…Pie mums jau sāk mākties.

  • Saulcerite/Rix/ Says:

   Kā par nelaimi nopirku ”intereses pēc” importa sēklas un nu visu vasaru ar gurķiem mocos.Skola maksā naudu.

  • Raitis_sametis/Zante Says:

   Hehe. gurķi šogad visiem padevušies, man kaumiņš laukos izaudzējis un tagad tik daudz- ka nav kur likt, un man uzdāvināja…

 52. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labdien, +15 un apmācies, taisās uz smidzinošu un apnicīgu lietu. Vakar arī pēcpusdienā man “gar degunu” dažas lietusbrāzmas no neizteiktiem cb mākoņiem,… meteo frontē: nekas ārkārtējs – tāds “septembra vidus” laiks…

 53. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Raksts: Sasilusī jūra rada bažas par lielu nokrišņu daudzumu rudenī.

  http://www.tvnet.lv/zala_zeme/daba/343118-sasilusi_jura_rada_bazas_par_lielu_nokrisnu_daudzumu_rudeni

 54. Pierīga Says:

  Liepājā šodien patīkama diena – no rīta neliels lietus, apmācies, nu jau daļēji skaidrojas, palicis silts, kustoties pat – karsts.
  Rīt atpakaļ uz Pierīgu 🙂
  Lai dzīvo šāds laiks!

 55. lightning (Līvāni) Says:

  Dienas sākums bija tīri patīkams, ap 9.30 (kad cēlos) jau bija ap +19, saule mijās ar mākoņiem (kas bija agrākā rītā, gan nezinu, bet vismaz 4.30 vēl viss bija OK, nekāda lietus nebija). Vēlāk kļuva vēl siltāks, agrā pēcpusdienā uzkāpa līdz +22, taču tad jau bija diezgan apmācies, un ap 16.00 grādi gāzās uz leju reizē ar smalka lietus pilieniem. Tagad lietus pat pieņēmies spēkā, taču tāpat neko stiprs nav, vienīgi krītošā migla pārveidojusies par pretīgu smidzekli, un debesis totāli nomākušās, tāpat grādi jau nogāzušies zem +18… 😦
  Vakar bija normāls, arī šorīt tāpat, bet šodienas pēcpusdienas laiks – lai iet ellē ratā! Stiprs un auksts vējš ar sīku lietu un grādi pat zem +18 – tas jau arī septembrim godu nedara, nerunājot par augustu… 😦

 56. Armands Says:

  Es jau neko, pilnīgi atzīšos, ka reklamēju / spamoju, bet, ja nu kādam noder – uztaisīju klikšķināmu laika ziņu karti, kas ņem datus no wunderground – http://weathernear.com.

 57. Inka Says:

  Labdien! Ziemeļvidzemē klīst lietus mākoņi, nelieli, bet cūkājas ik pa brīdim. Rīta pusē +16, tagad +21. Tā kā skaidrojas, tomēr pelēka debess ir biežāk.

 58. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pašlaik pie mums ap 22 gr.Lietus nav,no rīta gan bija apmācies.Ik pa brīdim saule,vējš.Priekš manis-fantastiska diena,vismaz pagaidām.Galvenais,ka vējš ir silts.

 59. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labdien, +20 visas dienas garumā, nelielas lietus brīzes pa laikam no neizteiktiem cb mākoņiem…. brāzmains, dienas vidū līdz 13m/s DR vējš…

 60. orkaans Says:

  Sveiki visiem!
  Vakar pēc pusotra mēneša atgriezos no Papes ornitologu bāzes.

  Un zemāk solītā galerija ar dažādām dabas parādībām! 😉

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/

 61. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien vismaz tīri laba dieniņa! 🙂 Lai arī pārsvarā mākoņains un saules dienas pirmajā pusē bija maz, toties vismaz nebija auksts un nelija pretīgais smidzeklis, kas sabojāja vakarvakaru. Arī grādi pieklājīgi, ap +22…+23C.
  Pēcpusdienā vispār patīkami palika, paskaidrojās, vairāk saules, un grādi sasniedza +24…+25C atzīmi (max +25,5C), ko nemaz nebiju gaidījis! 🙂 Tiesa, pūta visai stiprs D puses vējš, bet tas silts, un noskaņu nebojāja. 🙂 Arī šobrīd vēl gandrīz tikpat silts kā nesenā karstuma viļņa naktīs, termometrs rāda +20,3C. Silta nakts taisās būt, taču ziņo lietu…

 62. gubumakonis Says:

  Šodien gaiditas lietusgāzes/negaisi pagaidam izpalika,Riga arī vien pievakarē islaicigi nolija un viss,gaiisim,ko atnesis tuvakas 2 diennakts,vel ir ceriba…

 63. Raywoo/Subate Says:

  Diena šodien patīkama, lielākoties dienā spīdēja saule un bija patīkami silts laiks, vien vakarā ap 19.30 gar malu pagāja nepārāk liels negaisa mākonis. Tagad gandrīz pilnīgi skaidras debesis un neizskatās ka pa nakti līs.

 64. lightning (Līvāni) Says:

  Man no istabas grūti novērtēt, kādas debesis šobrīd, taču katrā ziņā nelīst, vēja tikpat kā nav, un silts aizvien, +20,2C! 🙂

 65. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Fantastiskas bildes,paldies!

 66. Autors Says:

  Trakie dabasskati. Tādā laikā vēlams tv un pārējās elektro ierīces atvienot …


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: