Pēdējais karstuma vilnis

Vieta jauniem komentāriem. Šis karstuma vilnis, šķiet, ir pēdējais lielais šogad. Lai gan gaisa masas nebūs tik karstas kā pirms nedēļas – 850hPa temperatūra gaidāma nedaudz zemāka – mazāka gaisa mitruma un dzidrāku debesu dēļ piezemes slānī temperatūra varētu pakāpties tikpat augstu, vietām, iespējams, pat nedaudz augstāk. Plaši un spēcīgi negaisi varētu izpalikt. Līdzīgi kā ceturtdien, lēno vēju dēļ lokāli negaisi dažviet var atnest ļoti daudz nokrišņu. GFS patlaban prognozē, ka vairāk negaisu un nokrišņu būs nākamnedēļ.

Svētdien – otrdien anticiklons no Ziemeļjūras pārvietosies uz Krieviju. Aukstās un sausās arktiskās gaisa masas tā ziemeļaustrumu malā paliks tālu prom no Latvijas, un arī nākamās nedēļas pirmā puse pie mums būs silta/karsta. Nākamnedēļ virs Eiropas ziemeļrietumiem gaidāms plašs ciklons, kas galu galā, šķiet, atnesīs vēsāku gaisu no dienvidrietumiem uz Latviju.

300 Atbildes to “Pēdējais karstuma vilnis”

 1. maikls Says:

  http://www.pogoda.by/ parādījās ziņojums par vēju līdz 30m/s Žukovkā, kas ir Krievijā netālu no Baltkrievijas robežas. Satelītattēlā tur redzams ātri augošs negaisa mākonis. Ļoti pārsteidzoši, jo tur ir anticiklona centrālā daļa un lēni vēji vairāku kilometru augstumā, arī http://www.estofex.org/ tur nav iedevis pat 1. līmeni.

 2. LD Says:

  AGLONĀ gāž

 3. lightning (Līvāni) Says:

  Līvānos viss joprojām mierīgs un saulains. Pašā A pusē manāmas aizejoša mākoņa “augšas”. Varbūt tas arī ir tas, kas Aglonā pirms laika “uzdarbojās”, tā pēc radara varētu spriest. – http://www.meteolapa.info/
  Vēja vairs praktiski nav, grādi nokritušies līdz +28,5C. Gaisa mitrums krītas, peļķes no vakardienas lietus pēcpusdienā sāka straujāk žūt, pat neliekas karsti. 🙂

 4. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Skaists lokāls gāziens ir izaudzis Baltijas jūrā – aptuveni 60 km uz R no Ventspils.

  • raitis_sametis/zantē Says:

   Es to tālu un zemu redzu pie horizonta uz R pusi… pagaidām tas ir viss… vakars sutīgs/manīsim – kas uz nakti vai nākamo rītu saveidosies.

  • lightning (Līvāni) Says:

   Arī pašā A robežā aiziet lokālais negaisa mākonis. Radarā nekas cits (bez minētā) vairs nav redzams, toties satelīta attēlā http://www.meteo.lv/public/28511.html rāda, kā pamazām aug mākoņu veidojums Lietuvas D, kas var pieņemties spēkā un no D puses arī līdz Latvijai tuvāk naktij atvilkties. Un ej nu sazin, vai tas pa ceļam izlīs, vai – tieši otrādi – uzņems spēku.

 5. Saulcerite/Rix/ Says:

  Gatavojos skatīt zvaigznes un izbaudīt jau aizejošo karstumu.Dārzāa kā tuksnesī,tāpēc ceru arī uz kādu negaisu-paradokss.Un vēl-patiešām ažiotāža ap Krievijas dūmiem izskatās stingri pārspīlēta,līdz Rīgai jau nu netiks-mums te pašiem savs smogs.

 6. lietusviirs Says:

  Lietuvā un uz Lietuvas Polijas robežas škiet ir divas superšūnas. Šķiet tās var virzīties uz latvijas pusi. Ja tā ir tad līdz latvijai tās var jau izjukt. Bet ja neizjūk …

  • Māris (10km R no Saldus) Says:

   …ja neizjūk, tad pēc stundām 2…3 ies vaļā.
   Tā Latvijai tuvākā šūna, jau ir izplēnējusi, tikai “laktas” augša atmosfēras augšējos slāņos aizsedz skatu uz Zemi. Tādā atālumā, kā tā patreiz atrodas, es redzētu zibeņošanu, ja tāda būtu. Bet ļoti vājus un tālus zibšnus pirms pusstundas redzēju, bet tie varēja būt no ļoti tālas distances. Turklāt dūmaka un izlijušais mākonis aizsedz skatu.

  • raitis_sametis/zantē Says:

   Es tieši tagad redzu masīvu un ļoti intensīvu nakts zibeņošanu no D puses/no ļoti liela attālumā – uz redzamības robežas/bet tomēr vismaz 1 zibens katru sekundi. Un kombinācijā ar vismaz 1 “krītošu zvaigzni” katru minūti… – laba gaismas atrakcija naktī…

 7. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Bet otrais mākonis patiešām turpina attīstīties, un izskatās, ka Saldus rajonu sasniegs ap 3:00, un iespējams Rīgu ap 4:30-5:00 no rīta. Patlaban tas plosās no Klaipēdas līdz Kauņai.

 8. latvju austrietis Says:

  Mums Vienna šovakar beidzot sāka liit, un zibeņot kopā ar pamatiigu negaisu, kas aizrāva man lietus sargu nebuutiiba 😀
  nebija tik ekstreemi , kā Latvju zemē bet Ok priekš Austrijas 🙂

  sveiciens visiem mammas DaBas vērotājiem 🙂

 9. Aigars (Brocēni) Says:

  Zibeņošana pieņemas spēkā. INu jau arvien tuvāk! zskatās, ka tiešām pēc pusotras stundas ies vaļā!!

 10. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Baltkrievu meteo lapā, ļoti labi var redzēt apmēram pedējo 15 minūšu zibens izlādes. EUCLID diemžēl apmēram par 1 stundu vai vairāk atpaliek no reālās situācijas.
  http://meteoinfo.by/maps/?type=ltln&map=ltln_aws_cp&date=20100806&time=19

 11. Aigars (Brocēni) Says:

  Zibeņo gandrīz nepārtraukti. Šādus skatus negadās bieži piedzīvot.

 12. Māris (10km R no Saldus) Says:

  šobrīd pirmais negaisa mākonis atrodas Saldus tuvumā.Ceļas vējš. Eju oflainā

 13. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  No Rīgas var redzēt ļoti tālu zibeņošanas atblāzmu …

 14. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Kurzemē pamatīgi negaisi iet pāri !!!

 15. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Izrādās, ka nokrišnu zona virzās uz Z -Ventspili, Kolku, Talsiem. Saldum šis vairāku mākoņu kopums zem vienas lielās “laktas” nu jau ir pāri. “Laktas” austrumpuse pārklāj arī Rīgu. Pie manis lija nedaudz, kaut arī blakus varbūt lija intensīvi..
  Gaidīsim rītdienu! Virs Lietuvas un Polijas vēl mākoņu gana.

 16. Pierīga Says:

  Labs rīts. Diezgan mēreni stipri līst lietus, pa laikam uzrūc. Esmu šokā, šorīt paraugoties radarā, kas tikai apkārt nenotiek. Pēc laika būs nākamā šturme 🙂

 17. maikls Says:

  Jēkabpilī maziņš mākonis ar ļoti stipru lietu, īsta tropu lietusgāze. Patika skats, kā kāda dāma baltā kleitā cēli brauca ar velosipēdu, vienā rokā turot lielu lietussargu.

 18. migliņa Says:

  Norūcināja,nozibeņoja un nogāza no 5.00-6.30,nu viss mierīgi,+19,bet ar šausmām gaidu tos +30 dienā,gaisa mitrums nežēlīgs,braucot cauri mežam-ieplakās smird-kā purva rāva,pūst..

 19. mārtiņš (teika) Says:

  ap +25°C, neliels DA vējelis, debesis nepārāk skaidras, bet gaiši zilo var saskatīt un saule ik pa brīdim arī parādās.

  Kādam ir informācija cik metru augstumā tie dūmi pārvietojas? vai viņi “pa zemi” ar velkas?

 20. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pie mums arī nedaudz nolija.Nu jau ir saule un atkal īsta pirts…

 21. raitis_sametis/zantē Says:

  Labrīt, es pēc plkst. 3:00 arīdzan piedzīvoju masīvu zibeņošanu līdz pat plkst. 6:00, kad noklusa pēdējie pērkoni… Lietus lija – viena šļāce un 6mm samērīti. Pirms tam dažas DR vējā brāzmas līdz 12m/s. Tuvākais zibens 4 sek attālumā… savas muļķibas pēc nebiju uzlādējis iepriekšējā dienā baterijas, tamdēļ šobakt nekāds video netapa. Tas jau tas pats negaiss, ko es pēc pusnakts tālu D pusē novēroju, tikai pēc tam pāris stundas atļāvos pagulēt, līdz tas pienāca tuvumā…

 22. Saulcerite/Rix/ Says:

  +27,2,it kā laiks tā neko-taču ja pakustas sviedri līst aumaļām.Būs ko ziemā ar ilgošanos atcerēties.Es tikai tagad sapratu ka neesmu vēl no tā ziemas sala un sniega tā īsti at gājusi pat šajā vasaras karstumā,bet ir sajūta ka tas pats jau mūs arī šogad sagaida./bet no zvaigžņu lietus ari pagājušajā naktī nekā…../

 23. gubumakonis Says:

  Rigā,vismaz Zolitudē atkal nekā,visi mākoni spitigi pagāja garām,vien kaud kad agra rita mazliet papilinaja 😦
  Nu ir karstums kllat,ne tik daudz grādi,ka ta suta un sviedri līst krekls lip klāt,apnika jau tas,butu kāds negaiss,vismaz tad kads gandarijums no ta visa,bet ta vairs negribu,gaidu vēsumu…
  Rigas apkārtne jau ir visai sauss,atškiriba no citam vietām te kārtigs lietus jau sen nav bijis…

 24. scAvenger Says:

  Rīgā, Teikā dažas minūtes tīri labi lija 🙂

 25. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Manā pusē- otrpus Rīgai – uz brīdi nogāza tā, ka pamodos no trokšņa (tas agri no rīta). Atkārtoti aicinu saviem ziņojumiem likt klāt kaut nedaudz atsauces uz savu ģeogrāfisko vietu – vislabāk un līdz ar to automātiski – pie sava izvēlētā vārda.

 26. lightning (Līvāni) Says:

  Pie manis rīts bija salīdzinoši vēss, ap 10.00 ar malu ķēra neliels negaisiņš, pazibeņoja, parūca, palija, taču neko daudz. Vienīgi sutīgs gan pēc tam palika, tā arī šobrīd, svīst pamatīgi, gaisa mitrums liels. Mākoņi diezgan fiksi izklīda, tagad Saule un neliela dūmaka debesīs, kas īpaši daudz gan Sauli nebremzē. 🙂 Grādi gan solītos nesasniedz, ap 13.00 vēl bija tikai +28, tagad gan kāpj, nu jau vairāk kā stundu stabili virs +30, tuvojas +31C. Mitruma dēļ gan liekas vairāk, labāk lai būtu kaut +35, bet ar mazāku mitrumu…

 27. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Imantā, līdzīgi kā Zoļikā, tik 56 piles trāpīja 🙂

  Pirmais lokālais gāziens pagāja garām pa DR pusi (Jūrmala) bet otrs pa ZA (Teika un Rīgas tas gals). Abi parūcunājās un tas arī bija viss.

 28. viss.. Says:

  Varbūt iespējama vēl kāda vētra ka 8. augusta vai arī stiprāk? 🙂

 29. lightning (Līvāni) Says:

  Pēcpusdiena ellīgi karsta! Gaisa mitrums it kā varētu būt nedaudz samazinājies, taču dūmaka izklīda, Saule pilnā varenībā, pilnīgs bezvējš, un grādi uzkāpa līdz +33. Reāli likās pat vairāk.
  Pat šobrīd vēl tieši +30, negrib grādi kristies. Satelīts rāda, ka tuvumā nekā nav, vienīgi tas Polijas nelielais ciklons – vai augs un kurp dosies.
  Istabā vēl turu +27,5C, bet svīstu tāpat, gan iekšā, gan ārā. Iešu vakara pastaigā, taču atvēsināties diezin vai sanāks, ja nu vienīgi ar kādu aukstu alu! 😀

 30. Pierīga Says:

  Kaut kāds vāks! Atbraucu mājās pilnīgi slapjš un svīdu vēl stundu. Šitādu sutu varētu vien novēlēt uz nāvi notiesātajiem. Rīt uz Liepāju.

 31. Saulcerite/Rix/ Says:

  +25,2 un beidzot sāk izkrist rasa.

 32. Māris/Sigulda Says:

  Veči, paskatās satelītā, tur Polijā, uz ziemeļiem no Varšavas kaut kas veidojas, līdzīgs negaisam

 33. Saulcerite/Rix/ Says:

  Maiklam. K;a tur īsti ir ar to zvaigžņu krišanu,vai es pareizi atceros no skolas laikiem ka tās krit ilgāk nekā tikai 2 naktis.Varbūt ir vērts vēl paskat;it.

 34. Yesss/Saulkrasti Says:

  Lietuvas modelis ar tā mākonīša attīstību paredz, bet līdz Latvijai nekas īpašs neatnāks, pa ceļam izlīs.
  Vakar zvaigznes krita, 5 min laikā 3 smuki aizlidināja. Tieši virs galvas, mazliet uz dienvidrietumiem. Krišanas virziens no ziemeļaustrumiem uz dienvidrietumiem.

 35. Yesss/Saulkrasti Says:

  Bet kas ar to mūsu meteoradaru noticis, plašā teritorojā, dienvidu pusē lietutiņš? Tāds smuks loks ap Rīgu tīrs.

  • raitis_sametis/zantē Says:

   …traucējumi… īstie nokrišņi tomēr redzami ar robežām, nevis kā “izbiris pulveris”…

   • Māris (10km R no Saldus) Says:

    Secināju, ka tie “traucējumi” varēja būt miglai līdzīgi rasas pilienu sakopojumi gaisā, kas radaram “izskatījās” pēc necaurredzamiem nokrišniem.

  • Māris (10km R no Saldus) Says:

   Jā izskatās, interesanti. Pēc oranžās un brūnās krāsas vajadzētu būt gāzienveida nokrišņiem, šur un tur. Virs manas dzīvesvietas neko nerāda, un ārā caur dūmaku zvaigznes spīd.
   …bet viss ir iespējams, un arī tas, ka meteoradars negļuko:
   Tam ūdenim, kas atrodas gaisā, panakti gaisam atdziestot, kaut kur ir jāpaliek…
   Meteoroloģijā nosaka gan relatīvo, gan absolūto gaisa mitrumu. Bet pratiski ar jēdzienu gaisa mitrums, mēs saprotam tieši šo relatīvo mitrumu, un šeit ir spēkā sakarība: Pie vienāda absolūtā ūdens daudzuma katrā kubikmetrā gaisa, mazāks relatīvais mitrums būs tad , jo augstāka būs gaisa temperatūra.
   Man nav pie rokas kāda tabula, kur paskatīties precīzus datus, bet ir apmēram tā:
   Ja pie +32*C relat. mitrums ir tikai 69%, tad pie piemēram +22*C pie tā paša gaisa sastāva, varētu būt rel. mitrums visi 100%.
   Būtībā, tas arī ir rasas punkts.
   Jūs lielākā daļa to esat redzējuši,kā agrā rītā mēdz būt bieza migla, bet tuvojoties pusdienai, kad paliek siltāks, tā pēkšņi diezgan strauji pazūd un kādu laiku vai arī visu dienu pie debesīm nav neviena mākonīša,- līdz vakaram. Kad notiek pretējs process. Tas biežāk vērojams rudeņos, kad naktis garākas, gaiss vairāk atdziest.
   Šādā, karstā vasaras laikā, viss šis process iziet ciklu caur konvektīvo negaisu, mitrums no gaisa izkrīt lietus veidā, (un ne tikai).
   P.S. lai man piedod visi tie , kas meteoroloģiju ir mācījušies, un visu par atmosfēras procesiem jau sen zina! 🙂

 36. raitis_sametis/zantē Says:

  Un – atkal patreiz redzu ļoti attālu zibeņošanu uz D “no sevis”, tā uz redzamības robežas. Bet pērkona detektors vārās vienā laidā…

 37. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Vientuļā “superšūna” attīstās gandrīz pēc vakarnakts scenārija. Ir redzama mēreni intensīva zibeņošana +/- “Mažeiķu naftas” virzienā. Tā kā tur augu dienakti tiek dezināta, kā pārstrādes blakusprodukts radusies gāze, tad naktīs pa lielu gabalu ir redzams oranžsarkans plandošs blāzmojums.

 38. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/08/15/pedejais-karstuma-vilnis/
  Rigā ap dienasvidu šodien tomēr izveidojas maziņš lokāls negaiss,kas daļai pilsetas atnesa islaicigu gāzienu un 5 samēra skaļus zibeņus. Veldzi tas neatnesa,un atlikusi dienas daļa ka ari bija prognozets bija saulaina un ļoti karsta/sutiga. Ari patreiz neviena mākoniša un joprojam +23… Varbut uz rita pusi kads negaiss…

 39. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Vispār draudīgi!
  Nokrišņu zona pusstundā pavirzās uz priekšu par 50 km uz meteoradara.
  Vai tas nozīmē arī vēja brāzmas 100km/h? (27,7m/s)
  Reizēm gan mākoņi ātri “skrien” bez vēja piezemes slānī, bet vai arī negaisa laikā?

 40. MRX, Rīga Says:

  Pilnīgs kosmoss!!! Tagad pa ceļam no Madonas izbraucu cauri kārtīgi Rīgas centram, pie pašas Daugavas +25 grādi, bet kādu kvartālu iekš mūriem un jau visur +26. Un tas pirms četriem naktī! Vecrīgā drošvien ir pat vēl kāds grāds klāt.. Zemākā temperatūra bija pie Pļaviņām kādā miglainā vietā + 19 grādi, bet tā pamatā ap 22-24.
  Super vasara! Ja kāds mērītu arī nakts temperatūru karstuma rekordus, tad šī nakts varētu kandidēt uz labu vietu 🙂

 41. maikls Says:

  Tas negaiss Kurzemē (īpaši Saldus pusē, pēc tam Ziemeļkurzemē), šķiet, vietām nesis ļoti stipru vēju, varbūt vētru.

 42. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Pašlaik-24 gr.Pēc pieciem, no rīta,aizgāju ravēt zemenes.Knišļi,mušas,ka metās virsū…Ilgi,protams,turēt nevarēju.Negaisam jābūt,viss par to liecina.Pēc radara spriežot,Kurzemē bijis bargs negaiss.

 43. Yesss/Saulkrasti Says:

  Šeit Saulkrastos riktīgi labi dzirdams negaiss, kurš iet virs līča, rūcina ik sekundi. Tur ir kas nelāgs. Izveidojās tas vakar virs Varšavas, dikti ātri ir jau te. Iepriekš prognozēju ap 12 iem. Bet trajektorija atbilst tai ko lietuvieši savā meteo.lt modelī paredzēja vakar – tikai Kurzeme.

 44. raitis_sametis/zantē Says:

  Labrīt, varens dienas iesākums – pēc pilnas programmas dabūju pirms plkst 5:00 šā rīta negaisu, 23m/s vējš 18mm nokrišņi, tiesa- postījumi izpalika, unelektrību nenorāva. Vienu brīdi redzamība lietū un vēja brāzmās nokritās līdz 200m. Vējš kopumā plosījās 12min. Safilmēju video… jāizšķiro…* Patreiz atkal uz D no manis: masīvi šāvienveida triokšņi no viena mākoņa, kas šķiet atkal virzās uz Saldu un arī es varētu dabūt… manīsim.

  • raitis_sametis/zantē Says:

   Eju offlainā – kļūst nedr’oši…

   • Māris (10km R no Saldus) Says:

    Otrā superšūna Saldu neķēra,- pati “laktas” maliņa pārvirzījās, virs manas dzīvesvietas.
    Bet iepriekšējā, patiešām bija superšūna, ar tam raksturīgo sienas mākoņa lokveida izvietojumu (cik nu zibens uzliesmojumos, naktī varēja saskatīt)
    Zibeņoja, jau nu dūšigi. Var droši teikt ka vairāki tūkstoši izlādes stundas laikā.
    n-tās izlādes tuvāk par 1sek, pat adrenalīnu uzsita 😉
    Ir video, tikai arī jadomā, kur labāk “upload-ēt”.
    Baigie zibens “zirnekļi” 🙂
    Elektrības arī nebija, kādas 1,5 stundas, bet naktī tas netraucē.
    Šodien, būs atkal tveicīga diena!

 45. Madonietis Says:

  Šausmīgs karstums Madonā no paša rīta..Jau sāku uztraukties vai pēc tāda nesekos orkāna 2.sērija?

 46. janis Says:

  jurmala intresanti makoni vilnveidigi smuki izskatas

 47. raitis_sametis/zantē Says:

  Huuu- diena vēl nav pusdienas laiku sagaidījusi, bet man “jau bija darīšana šodien” ar 4triem pērkona mākoņiem- turpinu šķirot video/bildes. Kopumā priekšpusdienā 3x pērkona maisi, pārsvarā pagāja garām gar A pusi, bet viens bija bīstams un labi zibeņoja. Lietus šļāciens, 12m/s vējš…

 48. Imants Says:

  Mjā.. frāze: “tik un tik grādi ēnā” ar ir kādu brīdi jau kā savu nozīmi zaudējusi.. Termometra stabiņš pažobelē tup uz +29C. Vajadzētu kaut ko padarīt pims braukšanas uz Rīgu, bet izejot laukā tā vairs nešķiet tik laba doma..

  Vakar vakarā redzēju: pāris sikspārņus, vienu skaistu krītošo zv. – gandrīz paralēli horizontam, diezgan lēni un ar izteiktu asti iepakaļ un kādus 3 zemes mākslīgos pavadoņus – man pat sagribējās uz kādu StarSpace vai ko tādu aizbraukt un pavērties debesīs ar teleskopu..

  //Jaunpiebalga

 49. Liga Says:

  Madonā ēnā +32, nav ko elpot, pēc sajūtām karstākā un sutīgākā šīs vasaras diena.

  • AIVARS Says:

   Rēzeknē tas pats +32 ēnā sutoņa drausmīga

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Piekrītu,Līguci!Sajūta ir vienkārši drausmīga,liekas,pilnīgs bezgaiss,tikai viena svelme un sutoņa.Neesmu no salīgajām,tāpēc ir tik grūti…Nemaz nevaru pateikt,vai ir grūtāk nekā pag.svētdienā,jeb tāpat…Darīt nevar neko,ne telpās,ne ārā.Nu gan ir jāsaka-turies,Latvieti!

 50. Saulcerite Says:

  Rigas centra liels negaiss.

  • Pierīga Says:

   Labs vakars,
   Rīgas centrā ap pl. 14:30 bija pamatīgs gāziens un zibeņi. Redzēju, ka vairākas reizes iesper gan Pētergailim, gan televīzijas ēkai.
   Liepājā salīdzinoši svaigs.

 51. Enricco Says:

  Āgenskalnam arī pāri šis negaiss gāja pāri. Vēl mazliet līst. 3 spērieni bija tuvāk kā sekundes attālumā – 2 no tiem varētu būt Torņakalna stacijas rajonā, viens Botāniskā dārza rajonā.
  Ļoti ceru, ka tāpēc, ka samērā maz nolija (tikai apmēram 2 minūtes bija intensīvs lietus, vēl apmēram 10 minūtes pilina), nepaliks vēl sutīgāks un BEIDZOT varēs elpot!

 52. uj Says:

  Jaunciemā diezgan liels negaiss.

 53. rupucis/Lielupe Says:

  Piecminūt pirms gāziena manā sūnu ciemā – http://picasaweb.google.com/zplavins/Makonji15082010

  tikai nu piedodiet… zieptrauks, rokas trīc 😦

 54. Kiva / Berģi Says:

  Berģos ar zibeņoja pamatīgi, lija minimāli, vēja vispār nebija. Tā izskatījās, ka Jaunciems un tas gals varētu būt dabūjis krietnāku devu. Bet ducināja riktīgi.

 55. lightning (Līvāni) Says:

  Pie manis no jebkādiem mākoņiem, nerunājot par negaisu, ne miņas. Pilnībā skaidrs, Saule karsē varen stipri. Arī aizvadītā nakts bija rekordsilta, vēl ap 1.00 bija +25,5C, no agra rīta arī esot bijis ap +25, bet kā minimālo mans digitālais saglabājis +22,5C. Bet šodien karsts jau kopš rīta, pat ap 12.00 mazliet virs +30, turpināja kāpt un tagad jau stundu pusotru grādi nostabilizējušies +33…+34C robežās (pagaidām max +34,2C). Šobrīd +33,5C. Labi, ka vismaz gaisa mitrums (cik nu subjektīvi varu spriest) nav pārāk liels, līdz ar to nav tik liela sutoņa. Turklāt palīdz karstumu remdēt arī vējelis, kas brīžiem pat diezgan ņiprs. Lai arī tas karsts, bet tomēr! 🙂

 56. Saulcerite Says:

  Rigas centra nolija specigi,patlaban ar sukni no pagraba dzen ara udeni.Zibeni mezonigi,acis apzilba,liels perkons.

 57. Enricco Says:

  Rīgā vēsums bija TIKAI uz stundu – atkal 28 grādi, tikko nolija pamatīgi, bet īsi, bet nekādu veldzi lietus nedeva… Tropiskais karstums turpinās…

 58. Gunārs (Smiltene) Says:

  Šopēcpusdien un pievakarē negaiss ar lietu izveidojis maršrutu: Rīga – Cēsis – Valmiera – Valka . Nedaudz skarot apkārtni, kā piemēram Smilteni.

 59. viss.. Says:

  Daugavpilī jau + 32.7 C (ta rada apollo.lv)

 60. lightning (Līvāni) Says:

  Nesen LTV1 ziņās rādīja, kā zibens saspēris 5 garāžas Ziepniekkalnā, mašīnām arī kaput… Traki laikam Rīgā bijis… Neapskaužu šos cilvēkus, žēl… Labi, ka neviens cilvēks nav cietis.
  Nezinu gan, kā Vidzemē gājis. Radars rādīja diezgan iespaidīgus mākoņus/negaisa frontes.
  Bet pie manis aizvien skaidrs un saulains, tikai vējš norimis. Vēl joprojām +32 grādi, tas vēl būtu ciešams, trakākais tas, ka istabā uzkāpis jau līdz +29, nevar glābties, svīstu vienā laidā…

 61. raitis_sametis/zantē Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/47022.html

  Visi aizvadītie foto /video no nakts un priekšpusdienas negaisiem 15.8.10. ir pie vietas 🙂

 62. raitis_sametis/zantē Says:  Un atkal vakarā virs Polijas Z daļas ir negaisi, kas tendeti kustēties uz Z pusi…

 63. Gunārs (Smiltene) Says:

  Es arī vēroju tās lielās baltās negaisu cepures virs Polijas, kas tagad jau ir virs Lietuvas un virzās uz Latviju. Tāda baltā cepure aizklāj visu valsti. Ja vakars šās nenomierinās, būs trauksmaina nakts. Mums pēc lietus patreiz + 20.

 64. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Vairāk kā Diennakti biju prom uz Latvijas A daļu. Mērķis bija Aglona, bet pabiju Jēkabpilī, Līvānos, Preiļos vakar, bet šodien Viļānos, Varakļānos, Madonā un Ērgļos.

  Nu ko lai saka – visu laiku bija skaidrs laiks un šodien nu tā cepināja – varēja būt visi 34 grādi. Vakarā atbraucot atpakaļ uz Rīgu sagaidīju nelielu atelpu pēc 24h karstuma.

 65. Madonietis Says:

  Tā negaisu cepure iespaidīga.Būs traka nakts ar lielu uguņošanu, bet cerams zaudēs spēku.

 66. Saulcerite/Rix/ Says:

  Mēs jau nu gan šodien savu dabūjām, bet skatoties satelītā izskatās ka sveikā cauri netiksim.Žēl ka atkal nedarbojas radars.

 67. Yesss/Saulkrasti Says:

  Radars atkal iet! Pirmais brūnais pleķis parādījies. Vai nu aizies pār Kurzemi vai arī ja saglabās šīsdienas maršrutus, tad nāks uz Rīgu. Kaut kā nedomāju, ka tiks sveikā cauri. Polijā tikai izveidojies. Lietuvieši gan prognozē, ka aizies ZR virzienā pavisam prom no LV.

 68. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Ziniet, diemžēl… vai drīzāk gan, par laimi- nedabusim!
  Jo lietus daudzviet jau tākā, sen jau pietiek, bet Ziepniekkalna garāžu postažu arī neviens mēs negribam!
  patiesībā tas ciklona centrs virs Vācijas rietumiem pastiprināti “velk” projām tos mākoņu kodolus.Bet tās cepures slīd uz Rīgas pusi. Tas anticiklons ar vēso gaisu no Ziemeļatlantijas pastiprināti izrāda savu ietekmi un izdara šīs korekcijas kuras vakarā vēl negaidījām.
  Var jau būt, ka tiks arī Saldum, bet varbūt tikai zibeņošana DR pamalē…

  • Māris (10km R no Saldus) Says:

   Ja nu vienīgi, tā viena šūna atrausies no kopējās plūsmas un uztaisīs trajektoriju LIEPĀJA-Kuldīga -Talsi- Rīgas līcis_u.t.t. (vakarrīta trajektoriju)… Tad jau redzēs!

   • lietusviirs Says:

    Principā superšūnas trajektorija nereti veido 30 grādu leņķi ar vēju. Bet tas tā. Vakar latvijā superšūnas nemanīju. Ties dažas parastās bija gana skaistas.

 69. gubumakonis Says:

  Aizvaditajā dienā piedzivoju vienu no labākiem negaisiem manā mūžā,beidzot ari Rīgai trāpijas savs iespaidigs negaiss 🙂 Pec ļoti siltas nakts un ;loti karstas dienas,pirmie negaisi gāja garām Rīgai,taču ap 14 sākas istais un ļoti intensivs vasaras negaiss… sakumā ievēroju interesantu sienas mākoni,kas lenam slīpi virzijas virsū,zibeņoja un dārdeja štipri un intensivi,reizem bija 2-3 zibeņi vienlaicigi,negaiss neparprotami vrzijas virsu,perkona sperieni palika arvien skaļaki un jaudigaki,zem sienas mākona skaidri saredzamas lietusgāzes svītras,tikmēr jau sienas mākonis gandriz parvelas pāri,bieži un ļoti stipri un spilgti zibeņi,kuriem gandriz uzreiz sekoja vienkārši fantastiski skali,spēcigi un sausi pērkona grāvieni,nu jau virs galvas apmeram 2-3 minutē… tikmer iespeju robežas meginaju fotografēt… sākasgāziens bez vēja lielam lasem,taisni zibeni fantastiski spilgti un specigi,spera gandriz visas no tuvas distances,gravieni tādi,ka nodreb zeme un māju sienas,likas stikli izbirs,mašinam gaudo signalizacijas… meginaju uznemt video ar fotoaparatu,bet jau pirmais specigais zibens speriens no tuvas distances izveda to no ierindas,saka gļukot un momenta izladeja baterijas,tas patts neizskaidrojams notika ar mobilo-tas uzkaras un vairs nereageja ne uz vienas pogas spiedienu,domaju abi pagalambet tomer velak piedabuju pie dzivibas…Gāziens ilga kadas 10 minutes,tikpat ilgi spera tuvie ziveņi,daži tieši virs galvas,tad negaiss izvirzijas talak,vel mereni lija kadu pusstundu…
  Sīs negaiss bija ļoti iespaidigs,turklat viena no ta aktivakajam zibeņošanas zonam pārgaja noverojuma vietai tieši pāri,mākonis nebija liels,bet ļoti aktivs. tik intensivu zibeņošanu ar tik daudziem spērieniemno tuvas distances pēc kārtas nebiju piedzivojis jau vairākus gadus…
  Dažas bildes bus velak,kad atgriezišos majas no darba 🙂 bet pašam tiešam daudz iespaidu.

  • lietusviirs Says:

   Bildes bildes bildes. Dodiet bildes 🙂
   Es to negaisu redzēju no malas. Diemžēm fokikam aki nebija uzlēdēti, un atmiņa ar pilna. Tādēļ neko nenofilmēju. Bet zibēņi tiešām bija skaisti. Un es arī vairakkārt manīju vairakus zibeņus praktiski vienlaicīgi. Visticamāk ka tā bija ķēdes reakcija, kad viens zibens ierosina nākamo.

  • Raitis_sametis/Zante Says:

   Pirms katra pērkona es mājā izslēdzu elektrības galveno slēdzi, lai nesabojātu iekārtas un nesāktu degt vecie vadi…

   • Māris (10km R no Saldus) Says:

    Tev vienkārši ir paveicies, ka tev nav tuvu spēris zemē, vai līnijā. Tādā gadījumā “rubiļņiks” neko nedod.
    Labi pasen 1996 vai 98.gadā 07.11. (!!!), ap 5-ciem naktī bija negaiss ar pabriesmīgiem zibeņiem uz zemi, tā kā vakarnakt uz Rudbāržu pusi.
    Nākamajā dienā, mani paziņas man rādīja, ko zibens sastrādājis mājā kurā par laimi tobrīd neviens nedzīvoja un galvenais slēdzis lielajā krievu laika kastē bija atslēgts!
    Tur bija tā:
    1)rozetes no sienām nost, tikai vadu gali palikuši
    2)Atseviškā ēkā- pirtiņā uz kuru aizvilkts kabelītis, dienasgaismas armatūra,- no sienas nost; slēdži nost, atkal tikai vadu gali;
    3) un padziļā akas dibenā sūknītim “Kama” pavēries korpuss, tinumu daļā.

    Bet nekas gruzdējis par laimi nebija!

  • Māris (10km R no Saldus) Says:

   Gribu piebilst, nevis par šo konkrēto vakardienas negaisu, bet par elektronikas gljukošanu.
   Vairs precīzi nezinu, kurā mēnesī, tas bija, varbūt 28.07.10. Vakarpusē uznāca masīva negaisa šūna no Baltkrievijas. Toreiz zibeņi nebija tik aktīvi, – vairāk starp mākoņiem zibināja. Pirmais vilnis ar nelielu lietu un zibināšanu parvēlās pāri galvai, lietus pierima un arī zibināšana.
   Izgāju ārpus mājas.
   Pēkšni, kabatā sāka periodiski dūkt mobilais,- it kā ienākošais zvans, un it kā klusuma režīmā.
   Ekrāna apgaismojums mirgo- ieslēgts/ izslēgts, un periodiski “nervozi” dūc 😉
   NEKO NEVARĒJU IZDARĪT!
   NĀCĀS IZŅEMT AKUMULATORU.
   Lai to darītu,ātri devos istabā. Bet uz to pusi kur es atrados pēc minūtes sākās intensīva un diezgan tuva zibeņošana (1-4sek atālumā).
   Un piedevām, pēc ieslēgšanas tālrunis tovakar vel turpināja klusi un “nervozi ” drebēt kā perkona nobiedēts suns 🙂
   Tā ka arī man ir bijusi viela pardomām! 🙂

 70. maikls Says:

  Neliela LNT ziņu reportāža par svētdienas lielo krusu: http://www.tvnet.lv/online_tv/6356

  Svētdienas negaisa mākoņi labi redzami šajā attēlā: http://rapidfire.sci.gsfc.nasa.gov/subsets/index.php?subset=AERONET_Toravere.2010227.aqua.500m

 71. Dzīles 5km uz DR no Saldus Says:

  Par Krievijas karstuma saistību ar Pakistānas plūdiem:

  http://www.economist.com/node/16799101

 72. Saulcerite Says:

  Laba nak ts bez slapja spilvena.No rita +22 gr.Viss slapjs-isti nesapratu vai no lietus vai rasa.

 73. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt, tagad +21, es tikai ap pusnakti redzēju masīvu zibeņošanu ap Liepāju, kas uz DR no manis. Naktī “manā galā” nekas nebija… no rīta tikai migla…

 74. Raitis_sametis/Zante Says:

  http://www.sat24.com/

  Šķiet- ka Latviju jau pārklājuši šie Krievijas ugunsgrēku dūmi…

  • Yesss/Saulkrasti Says:

   Tieši tas ko es gribēju tikko rakstīt. Man tāds pats viedoklis.

  • Raitis_sametis/Zante Says:

   Kas attiecas uz dūmaku, es jau pamanīju parādību, kad zem augstajiem ac (augsto gubu) mākoņiem pievakarē 15.8.10. bija pamanāmas ēnas, kas sākās un arī beidzās zināmā augstumā virs zemes. Tāds, kā palielināts piesārņojums apmēram 2,5 km augstumā vienā slānī. Kas tā nav raksturīgs ikdienas dūmakai… Šodien tas viss turpinās… Šķiet, ka ugunsgrēku dūmi jau ir pie mums!

 75. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/08/16/specigs-negaiss-riga/
  Vakardienas superiga negaisa Rīga foto,diemžel pašu kulminaciju nobildet neizdevās ,jo sp[ecigas zibeņošanas deļj atteica fotoaparata elektronika… Pedejas bildes negaisam aizejot. Starp citu pec manam ziņam Zolitude vakar bija ari krusa.

 76. Yesss/Saulkrasti Says:

  Meklēju info par gaidāmo ziemu pēc dabas novērotāju prognozēm, neko neatradu. Zinu tikai to, ka mans suns ēdu uz nebēdu šajā karstumā.
  Uz oficiāliem avotiem paļauties nevar, jo redz ko prognozējis bija mūsējais speciālists vasaras šīs vasaras sākumā:
  “Arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Prognožu nodaļas vadītājs Andris Vīksna laikrakstam «Latvijas Avīze» sacīja, ka karstas vasaras iestāšanās Latvijā, visticamāk, nav gaidāma. Izpētītās sakarības vēsta, ka pēc bargas ziemas parasti seko mēreni silta vai pat vēsa vasara, un tā, visticamāk, būšot arī šogad.”

   • lietusviirs Says:

    Un ko tad Vilis prognozēja šai vasarai ?

   • Raitis_sametis/Zante Says:

    dažas karstas dienas ar “atvilni’, protams, – ka ne četrus karstuma periodus 😉

   • lietusviirs Says:

    Vai nav tā, ka vismaz dažas karstas dienas ir katru gadu ? Šķiet, ka 8 no 10 gadiem vismaz vienreiz teik sasniegti +30.

    Šķiet neviens šarlatāns/pareģis(piedodiet) nepareģoja tik extrēmi karstu vasaru. Visi spēlējas ar vārdiem, “dažas karstas dienas”, “var būt kāds karstuma vilnis”, “karsts”, “vēss”, “auksts”. Bet ko nozīmē “karsts – vienu grādu virs normas, 2,3 vai varbūt 10.

    Tad kad jau ietājies karstums. Tad gan karstuma prognozes parādās.

    Pareģošanas īstā māksla ir dot pēc iespējas nekonkrētakus aprakstus, tā lai zem tiem varētu palikt pēc iespējas vairāk notikumu.

    Pareģošanas piekritēji, varbūt iedodied kādu linku, kur par vasaru prognozēts ir pavasarī ?

  • Emīls Says:

   Joe Bastardi visu ziemu solīja ļoti karstu vasaru, viņš, šķiet, ir vienīgais, kura ilgtermiņa prognozes būtu vērts uzklausīt. Auksto ziemu viņš arī paredzēja jau rudenī.

   • lietusviirs Says:

    Joe Bastardi prognozes var lietot ka indikātoru līdz 1 mēnesim. Vīņš pārsvarā operē ar lielalajiem atmosfēras paterniem El nino, La Ninja, PDO, NO, NAO. Kā arī ar Rosbija viļņiem. Bet tas kas ir tālāk par mēnesi ar to ir kā ir. Selektīvā uztvere un atmiņa var palīdzēt viņam noticēt.

 77. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Piekrītu Lietusvīram!Neviens neko pareģot nevar,Daba dara savu.Protams,ka ir bijušas karstas dienas,bet ne jau tik ilgstoši…Tā vēl manā mūžā nav bijis,ka,vai puse vasaras,pa dienu, jāpavada telpās.Nu jau sen ir par traku!Ko Bukšs rakstīja?Ka nebūs siena laika!Un,nav tiesa,ka pēc aukstām ziemām,nesekotu karsta vasara.Es tiem pētniekiem vairs neticu,un viss.Katrs runā savu.Kā būs,tā dzīvosim,ko citu lai dara.Pareizi Maikls saka,ka,prognozēt uz priekšu,neko nevar.Pie mums-kārtējā sutīgā,svelmainā diena.Ārā nemaz nerādies…

  • Raitis_sametis/Zante Says:

   100% nevar, bet viedīgiem cilvēkiem šī ticamība iznāk ap 75% …

   • lietusviirs Says:

    Nu nu. Varbūt paanalizēsim ? Ja tu Raiti varētu man iedot tavuprāt viedīgu cilveku vairāku pēdējo gadu pareģojumus es varētu tos izanalizēt. Protams visus un nevis selektīvi izmeklētus. Es draudzējos ar matemātiku. Ar atmosfēras fizika ar tā kā nav sveša. Pie tam man ir dati par vismaz pēdējo pusgadsimtu.

    Pie tam man tas būtu nedaudz interesanti. Tādējādi es varētu izslēgt arī savu selektīvo uzveri un atmiņu. Es ceru, ka selekcija ir vāja, bet nekad to nedrīkst novērtēt par zemu.

    Nu kā būs Raiti? Piedalies?

   • Raitis_sametis/Zante Says:

    Ja šie viedīgie cilvēki dzīvotu vairākus gadsimtus pēc kārtas, tad ticamība būtu lielāka… Labprāt piedalītos vairāk, bet patreiz jāraksta par IRON MAIDEN jauno disku “The Final Frontier” http://karametals.lv saitei… (offtopic)…

   • Raitis_sametis/Zante Says:

    Vai Lietusvīram ir pierakstīti iepriekšējo novērojumi 50 gadu laikā?

   • lietusviirs Says:

    Žēl, šī būtu laba iespēja pareģošanas atbalstītājiem pierādīt savu taisnību.

    Es no savas puses visu darītu tīri akadēmiski, tā, ka jebkurš varētu iegūtos rezultātus pārbaudīt un atkārtot.

    Patreiz esmu gatavs uzupurētiers un ziedot savu laiku.

   • Raitis_sametis/Zante Says:

    Man ir pieraksti par 34 gadiem, tiešiem novērojumiem (kas aizvien papildinās), bet analīzi pietaupu pensijai savai – patreiz tomēr ir maizes darbs jādara:) (kopumā klimats nav mainījies pēdējos 200 gadus vismaz…un neparedzu filmas “2012” scenāriju, hehe)…

  • Raitis_sametis/Zante Says:

   Klimats ir paredzams, pareizāk sakot “ietvari”. Novirzes ir nezināmas, kas nākotnē. Iespējams, daža “novirze” gadās vienā vietā un viena cilvēka mūžā pirmo un pēdējo reizi, un tad sākas “runas – nekas tāds nav redzēts”. Klimats arī mainās, bet ilgākā periodā, ko mēs varbūt pamanītu- ja katram no mums mūžs būtu 300+ gadi…

 78. maikls Says:

  Tāpat kā ziemā aukstums bija tikai vienā reģionā un Zemes Ziemeļu puslodē ziema kopumā bija siltākā kopš mērījumu uzsākšanas, tā arī tagad anomālais karstums pārsvarā aptver aptver tika vienu reģionu. Man ļoti patīk šī karte, kur atspoguļotas temperatūras anomālijas 20.-27. jūlijā: http://earthobservatory.nasa.gov/IOTD/view.php?id=45069 Citas līdzīgas kartes te: http://neo.sci.gsfc.nasa.gov/Search.html?datasetId=MOD_LSTAD_M

  Un ja arī kaut kādus globālus procesus var visai labi prognozēt (piemēram, bija prognozēta globālās temperatūra paaugstināšanās, tagad prognozē visai strauju globālās temperatūras pazemināšanos, kas lielā mērā saistīts ar El Ninjo ietekmes izbeigšanos), tad prognozēt, kāda vasara vai ziema būs konkrēti mūsu reģionā, ir tikpat kā neiespējami.

 79. Saulcerite Says:

  Patika krievu metereologu ieviestais jaunais termins-”klimata nervozitate”.Simbolize laikapstaklu svaidisanos.

 80. ev Says:

  žetons Maiklam pat Twiter ierakstu “zog mēteļus, tātad būs barga ziema” 🙂 nu ja, man ar, šovasar tāda “riepa” uzaugusi – toč būs baisa ziema 🙂

 81. Nomunds Negaiss Says:

  Pēc LVceļi tagad D-pilī + 34, CAPE ir, karstums ir, esam 1. līmenī, debesis skaidras. Jāgaida supermega pānegaisu veidošanās.

 82. Saulkrastnieks Says:

  Vakar redzēju ārkārtīgi savādus mākoņus – laikam tos “Asperatus” Saulkrastos. Pirmo reizi savā dzīvē ko tādu skatīju. Saliet, lietpratēji – kas tie tādi par mākoņiem un vai esat tos jau agrāk redzējuši?

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Nekad nekas tāds nav skatīts.Tūlīt sameklēju Google,ir gan iespaidīgi!Pilnīgi kā fantastikas filmā!Paldies,Saulkrastniek!Kur vēl es skatītu kaut ko tādu?

   • Māris (10km R no Saldus) Says:

    Svētdien, 4 no rīta, kad pāri galvai vēlās 1. negaisa “šūnas” sienas mākonis, tad tam iekšpusē zibens uzliesmojumos, kaut ko stipri līdzīgu redzēju. (pilnīgi tirpas pār muguru noskrēja , brrr)

 83. Egocentriskais dīkdienis Says:

  Otro reizi gadijās viņus redzēt.
  Ļoti iespaidīgas bildes sanāk ja izmanto HDR tehnoloģiju to apstrādē. Nebija gan tik smuki kā googlē atrodamie, bet ļoti tuvu tam un diezgan ierobežotā laukumā.

 84. Raitis_sametis/Zante Says:

  Par šodienas diskusiju…
  1) No Neredzamās Pasaules viedokļa mums nav dotas tiesības izzināt visu uz pasaules – izzināšana, tā ir viena no svarīgākajām “homo sapiens” darbības sfērām. Izzināsim ar laiku daudz, bet ne visu! Nekas uz šīs Redzamās Pasaules nav pilnīgi precīzs un līdz galam uzzināms. Veicot izzināšanas darbu, cilvēce attīstās. Arī klimatiskajā domāšanā. 2) mums vēl ļoti daudz pietrūkst zināšanas par sinoptiskām lietām, un arīdzan datubāze jūtami pietrūkst – lai tā visaptveroši par Latviju zinātu meteo jomās; 3) patreiz mums spēka pietiek- lai uzskaitītu ekstremālas un parastas dabas parādības, varbūt arī – lai par tām pajūsmotu; 4) lai nopietni pētītu LV klimatu: tas jādara profesionāli – ar pietiekamu materiālu + finansiālu nodrošinājumu, kā arī pietiekamā skaitā cilvēku, šajos komentāros pulcējas amatieri šajā jomā (tādā nozīmē, ka ar laika vērošanu un paredzēšanu nepelna naudu/iztiku..).* Secinājums izskaņā: turpinām to darīt tādā pašā garā un ar attīstību priekšdienās…

  • lietusviirs Says:

   🙂 Manuprāt nevajag baidīties uzzināt patiesību. Man ir tāda sajūta ka cilvēki tik ļoti baidās uzzināt patiesību, ka burtiski no tās mūk. Jo tad redz sabruks ērtais ilūziju namiņš.

   Ko nozīmē “visaptveroši par latviju” ?
   Ja jautājums vai joma tiktu konkretizēta, tad iespēams izrādītos, ka mēs tomēr zinam gana daudz par laikapstakļiem un klimatu. Protams ir jomas kur vēl ir kur augt. Bet daudzkas jau ir zināms.

   Nu jā, frāze, “mums vēl ļoti daudz pietrūkst zināšanas par sinoptiskām lietām”, ir ērta, lai attaisnotu nevēlēšanos apzināt, jau izpētītās lietas 🙂
   Proti mēs tik maz zinam, ka nav vērts iedziļināties zinātnē, bet labāk nodarboties ar misticismu (Piemēram piedēvējot konkrētiem datumiem īpašu nozīmi, pēc kura prognozēt laiku).

   Ja jau mēs tik maz zinām, tad kā mums izdodas tik precīzi rēķināt/modelēt laiku vairākas dienas uz priekšu ?

   Brīžiem šķiet, ka pat modeļu prognozes tiek uztvertas, kā kaut kādas pārdabiskas lietas, kaut arī tur apakšā ir tīra matemātika un fizika. Proti jau izzinātās lietas.

 85. Raitis_sametis/Zante Says:

  Uz DA pusi dažs labs cb jau sāk attīstīsties un ir novērojams, laikam sākas dienas labākā daļa…

 86. Saulcerite Says:

  Kurs zin cik Riga gradu-sezu darba un pat ar visu kondicionieri esmu ”putas”.

 87. Datra (Rīga, Jugla) Says:

  Juglā aizvien 32 ēnā.

 88. Kiva / Berģi Says:

  Ap pl 15 LMT māja rādīja +31. Tagad pie loga ne pārāk saulainā pusē +35. Kaut kur uz dienvidiem pāri Juglas ezeram atskan tāltāla dundināšana brīžam.Radar rāda, ka Zemgales pusē kaut kas saveidojies.

 89. ivo Says:

  Virs Dobeles kaut kas sāk veidoties. Visa pamale leišu pusē tumša arī pērkons rūc jau kādas 10 min, bijuši jau kādi 5 zibeņi.bet lietus vēl nelīst,bet izskatās ka lēnām nāk virsū.

 90. MRX, Rīga Says:

  Rīgas centrā tagad ir pat visi +34 ēnā.
  Kas zin’, kad vēl Latviju atkal piemeklēs tāda svelme.. Eju aukstā dušā, bet liekas ka pēc tam vakaru pavadīšu mašīnā.
  Mājās gaiss karsts un smags, jūtos apmēram kā pēc pieciem aliņiem…

  • lietusviirs Says:

   Visticamāk, ka tai garažā uzsprāga kāds akumulators, vai transformators. Vēl teorētiski varēja būt benzīna tvaiki pietiekošā koncentrācijā. Bet pirmais un otrais variants izskatās ticamāks.

   Pats zibens to izdarīt vienkāršī nevar 🙂

   • Māris (10km R no Saldus) Says:

    Ziniet, pirms gadiem 7 Saldū garāžu kooperatīvā, virns jauneklis sadomāja darīt sev galu, tvērdams ventīli garažā stāvošiem propāna-butāna baloniem. Nezinu, kurš pieškīla, vai arī pats – sēdot mašīnā,un.. 4 garāžas kurāmvienā garā rindā bija kopīga siena, pilnībā tika noslaucītas no zemes virsas. Bet tām, kurām bija Durvis pretīm, tām durvju dēlīši bija saplēsti skalos.
    Tāa ka pilnīgi iespējams, ka benzīna tvaiki, vai gāzes baloni, kurus mēdz glabāt garāžās. aculiecinieks teica ka spērieni bija atkārtoti. Kas zin kādu kombināciju tas izprovocēja!

   • Māris/Sigulda Says:

    Zibens tur bija, ir liecinieku liecības, ka bijis ļoti resns zibens, citi saka, ka trīs zibeņi vienlaicīgi trāpīja metāla ventilācijas trubā. Vienā no iznīcinātajām garāžām bijusi darbnīca, pastāv iespēja, ka zibens spēriens izsaucis gāzes vai skābekļa balonu eksploziju. Tiks veikta tehniskā ekspertīze. Zibens iespēra arī šī garāžu koperatīva metāla iebraucamajos vārtos, atraujot atvēršanas mehanismu un izmetot to uz ielas.
    Puskilometra attālumā esošā 9-stāvu Ziepniekkalna iedzīvotāji masveidā žēlojās par negaisa dēļ sabojātiem datoriem, televizoriem, interneta un satelītu iekārtām.

   • lietusviirs Says:

    To ka zibens nebija, jau neviens neapgalvo. Arī ar sērkociņu var uzspridzināt veselu māju.

    Zibens bultas diametrs parasti ir 1-2 cm.
    Zibens bultas temperatūra parasti ir ap 30000K.

    Un tākā V1/V2=T2/T1 tad šīs zibens uzkarsētais gais izplešas 30000/300=100 reizes.

    Un takā cilindra tilpums ir proporcionals Rādiusa kvadrātam, tad tas nozīmē, ka zibes bulta pēc sakaršanas var izplesties apmēram 10 reizes. Proti līdz 20 cm diametrā, kas dod kopējo tilpumu 3m*0.1^2*3.14 =0.098 m^3, jeb apm 100 litri

    Ar šo ir stipri par maz, lai radītu triencienvilnu kurš iznes visas sienas.

    Savukārt, ja zibens trapītu akumulatoram un iztvaicētu visu elektrolītu, kurš ir vairāki litri, tad viens litrs elektrolīta tvaiku izplestos līdz apmēram 1 m^2 istabes temperatūrā. Ja to vēl uzkarsētu līdz kādiem 300 grādiem, tad tie jau būtu 2 m^2. Ja vēl ņem vērā, ka akumulatora neretu ir ap 4l elektrolīta, tad sanāk jau 8 M^2 .
    Proti akumulatora aksplozija var dot 100 – 1000 reizes lielāku sprādzienu par pašu zibeni.

 91. Purva Vecis Says:

  Mums starp Olaini un Dalbi rit krusa ap 2,5 cmdiametra

 92. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Tā kā pie manis vēl nezibeņo, bet ir neliels, bet pietiekoši stabils NNOst vējiņš, apburāju apkārt Baltezeram, ieejot katrā līcītī. Burājot nejutu karstumu, kas krastā bija +33 C !

 93. Vietējais Says:

  Ageniitti naak virsuu ! liekas buus labi!

 94. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Ārā +26*C, kādu pusstundu jau ir apmācies, un sabiezē gubumākoņi Rietumu un dienvidu pusē, acīmredzot drīz sāksies arī šeit

 95. Raitis_sametis/Zante Says:

  http://foto2.inbox.lv/maksaaju/meteo_video1/panorama-160810-1.mov

  Neliels video no tā, ko es redzu šajā pēcpusdienā…”pie sevis”. Uz R sataisījusies viena “superšūna”, bet no otra mākoņa, kas uz A no manis, nesas “karadarbība”. Kopumā šis ir nr.73 negaiss šajā gadā/ un dala “man” 1.-2. vietu ar 2001. gadu. Bet vēl šovakar 2010tais Saules Riņķis priekš manis kļūs par rekordistu 14 gadu periodā…

 96. maikls Says:

  Par lielu krusu ziņo diezgan plašā teritorijā Rīgas rietumos un tālāk uz R, DR no Rīgas. Vēja brāzmas Dobeles un Rīgas lidostas meteostacijā līdz 19m/s, redzamība Rīgas lidostā lietū 350 metru. Gaisa temperatūra nokritusies par 10-11 grādiem.

  • rupucis / Lielupe Says:

   Tādu krusu un tik intensīvu neatceros, 1,5-2cm diametrā. Pagalms balts.
   Tagad gāž otrais vilnis. Pusdeviņi tikai, melns kā naktī.

 97. Oto Says:

  Jums nešķiet, ka mūsu radars haltūrē?
  reku var salīdzināt Igauņu un mūsu rādījumus. Skatīt Rīgu..

  Kurš tad ir precīzāks?

  • maikls Says:

   Kopš pašiem sākumiem radars nespēj pareizi atspoguļot Rīgu un pašu tuvāko apkārtni, īpaši nokrišņus no gubu mākoņiem. Savukārt jo tālāko no Rīgas, jo tieši gubu mākoņu nesto nokrišņus radars rāda vispareizāk, jo tie izkrīt vislielākajā augstumā, savukārt zemo mākoņu nestos nokrišņus lielākā attālumā tas nespēj uzķert.

 98. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitude strauji uznāca negaiss,iespaidigs mākonis un stipras vēja brazmas pirms sākumā,pa gaisu gaja putekļi,lapas un dažada draza,koki stipri locijas… negaiss vairak iet gar Jurmalas pusē,list un zibeno,bet ne tuvu ne tik intensivi,ka vakar,palika tumšs ka vela vakarā, mākonis atkal atgadinaja supercell…

 99. gubumakonis Says:

  Zibēņo parsvara mākoņos augstu un rūcinas gandriz nepartraukti,brt augša un klusi,nupat pamatigs gāziens bija,makoņi nāk stripa viens aiz otra un Zolitude visu laiku negaisa frontes malā atrodas…

 100. MRX, Rīga Says:

  Rīgas centrā viss joprojām sauss, temperatūra 26 grādi, gandrīz bezvējš. Tad nu gan liela pilsēta…

 101. Gunārs (Smiltene) Says:

  Es negaisu Rīgā “redzu” tā, ka man pazūd satelīta bilde – TV3, ko raida no Rīgas uz satelitu. Kad ūdens masa ir priekšā, tad ekrānā viss pazūd. Tas ir patlaban.

 102. janis Says:

  jurmala vienu bridi bija iespaidiga vetra kokus riktigi locija uz leju

 103. uj Says:

  Jaunciemā ar vētra sākās!

 104. Raitis_sametis/Zante Says:

  Rīgas pusē no “manis” mākonis ir izlijis un praktiski vairs nerūc, toties karadabība ar jaunu spēku sākas uz D no manis, saldinieki un no šīs pilsētas uz R dzīvojošie to varētu sajust visai nepastarpināti. Un vispār uz R pusi mākoņi veidojas- un vēl kādas jautrības es vēl pirms pusnakts varētu sagaidīt…

 105. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Nu tikai pirmais reali tuvais grāviens. Atrodos starp abām šūnām pa vidu +24*C

  • Aigars (Brocēni) Says:

   Jā – interesanta situācija atrasties abām šunām pa vidu, Bet tā kas tagad vēl Lietuvā manuprāt pastiprinās. Izskatās, ka vienas “šūnas” epicentrs tagad iet pāri Kuldīgai.

 106. Ollsons Hāgenkalns Says:

  Nu ja — uz radara redzams “mazs mākonītis”, bet ārā mells kā naktī un zibeņo ik pa 10-20 sekundēm…
  Tie fraņču zibeņu dati gan, rādās, Live Riga precīzi.
  Kur var dabūt igauņu radaru online?

 107. Saulkrastnieks Says:

  Pabažos apokaliptiskas ainas. Atkal tie “apgāztie” mākoņi un milzu uzplaiksnījumi, kas izgaismo visu pamali D pusē, ik pa 3-5 sekundēm.

 108. gubumakonis Says:

  Biju offlaina, piedzivojam fantastisku negaisu ar loti stipru lietusgāzi,vētru un krusu,ielas uz bridi pludoja,koki locijas draudigi zemu un brīziem debesis ar zemi gāja kopā,tads ka ūdens putenis un nepartraukta zibeņošana… tagad aizejošais negaiss masīvi zibēņo tālumā ik pa 1-3 sekundēm,skaisti..
  Negaiss stipri skāra Zolitudi un Imantu,nez ka pareja Rīga bija… pie manis daudz nolauztu zaru.noplestu lapu un milzigas pelkes ara…

 109. kkkk Says:

  Uz DR no Dobeles gandriz nepartraukti zibeno..arii radara izskataas ka varetu buut labs negaiss

 110. lietusviirs Says:

  To negaisu kas ķēra rīgas rietumus redzējo no pļavniekiem. No malas brīžiem zibeņi bija ik pa 5 s. Daudzi tieši uz zemi.
  Šķiet tur vavēja būt nopietna krusa. Jo citādi tik lokālā apgabalā tādu elektrizāciju būtu grūti dabūt.

  Patreiz interesē kas būs ar to negausu fronti kas patreiz ir kurzemes dienvidos. Patreiz šķiet tā organizējas. Tajā apgabalā, nevar izslēgt arī kādu lokālu vētru, ar vēra ņemamu krusu.

 111. kkkk Says:

  tumsaa gruuti redzeet bet izskataas peec supersuunas

 112. Ollsons Hāgenkalns Says:

  Paldies par linku 🙂
  Hāgenkalnā lietus beidzies jau labu laiku, bet NNW pamatīgi zibeņo, ducina gar pamali. Tas laikam tas aizejošais.

  Igauņu radars rāda vienu un to pašu šūnu tādu kā izplūdušāku, bet RIX savukārt it kā “iedziļinās” vairāk detaļās, arī 100 km āttālumā. Tur pašlaik skaidri redzama jauna formācija. Lielāka un plašāka. Izskatās, ka nāks pāri Lielrīgai, un “sarkanumu” vairāk nekā pirmajai frontei… Tā ka nekas nav beidzies.

 113. extreme Says:

  Pie Dominas uzlija gan – pastipri, bet ne lāgā vējš, ne normāla lietusgāze. Švaki, lai gan atsvaidzināja gan maķenīt. Ar skaudību jālasa Pārdaugavā pieredzētais.

 114. Raitis_sametis/Zante Says:

  Eju offlainā- fronte (ar sienas mākoni) jau netālu no manis, masīvi zibeņo uz D no manis…

 115. Emīls Says:

  Šodien Jūrmalā, Buļļuciemā dabūju visu pēc pilnas programmas. Negaisa sākumā atrados Lielupē, motorlaivā, braucu atpakaļ no Rīgas. Ilgu laiku varēja labi novērot superšūnai līdzīgu mākoni, kas pamazām tuvojās. Tad sākās brāzmains vējš (20 un vairāk m/s), Lielupē viļņu augstums pārsnesdza metru, viss balts, neomulīgi palika… Un tad sākās 2cm krusa, pēc tam stiprs lietus. Pirmais negaisa vilnis pēc kādām 20 minūtēm bija cauri, tā laikā zibeņoja samērā reti.

  Bet tad nāca otrais negaisa vilnis, kas atnesa nedaudz vājākas vēja brāzmas, nepārtrauktu zibeņošanu un pamatīgu, ilgstošu lietusgāzi vismaz stundas garumā. Viss pludoja, vidēji reizi divās sekundēs zibeņoja, novēroju neskaitāmus zibeņus vienas, divu sekunžu attālumā.

  ZR pusē joprojām turpinās ļoti intesnīva zibeņošana.

  Tā lūk, viens no pamatīgākajiem negaisiem, ko esmu piedzīvojis.

 116. Sigita/ Rīga/ Says:

  Vakardien saķēru bildes ar ļoti īpatnējiem mākoņiem, tādiem kā izvelvētiem, tas ir Babītē, pirms viena no negaisiem
  http://photofile.ru/users/sigitaeitcena/150545462/

 117. Ollsons Hāgenkalns Says:

  Incanti, ko dara lidosta šādā brīdī — tur ap šo laiku ir aktīvs ielidošanas-izlidošanas grafiks, bet vienu brīdi taisni virs Daugavgrīvas, kur parasti notiek pagrieziens uz nolaišanos, bija riktīga elle, tiešām zibeņoja ik pa 5-10 sek.
  Update: izskatās, ka līdz 22 viss daudzmaz pēc plāna, bet pašlaik ielidošana mazliet kavējas.
  Vispār izskatās, ka piloti un dispečeri piekāš mūsu superšūnas un zibeņu gaismā tik rauj augšā…

  • Māris (10km R no Saldus) Says:

   Starp citu arī citur, piemēram Toronto , lai tur vai kāds negaiss, kaut no tornādo alejas atvilcies, bet lidmašīnas paceļas nolaišas “strogo po grafiku”.
   Man jau gan negribētos, tādā situācijā atrasties, pietiek jau ar slapju pludojošu skrejceļu…

 118. Oto Says:

  offt: Vai tie vectēvu/mammu stāsti ir patiesi, ka negaisa laikā it kā nedrīkst pat pie loga stāvēt? Es tak esmu aiz stikla, kapēc, lai zibenis spertu man? Vai arī “nedrīkst skriet”. Vaitad zibens spēj sajust vai tu skrien vai stāvi? Kā ir ar citiem ticējumiem? Tie bija aktuāli pirms 100g, kad vairums dzīvoja koka mājelēs, jeb joprojām aktuāli, kad vairumam ir dažnedažādi drošinātāji un zibens aizsardzības iekārtas? Varbūt kādam ir kāda informācija, kur to var palasīt vairāk, ar zinātniecisku izskaidrojumu. Nevis, tā nedrīkst darīt, jo tā nedrīkst darīt..

 119. kkkk Says:

  Uz DR-R no Dobeles gandriz nepartraukta zibenosana…ari perkonu var dzirdet..pec radara izskatas ka buus baigais negaiss

 120. Ollsons Hāgenkalns Says:

  Pilnīgi droši. Kandavas novadā jau iet vaļā, Jūrmalā būs pēc pāris stundām.
  Ap pusnakti kurbulē savu motoreni un izbrauc Lielupes vidū, ja vajag extreemu. Tikai vesti vajadzētu obligāti! 😉

 121. kkkk Says:

  Dobelee saak liit un arii veejs celaas…izskataas ka naaks paari..un zibeno pamatiigi

 122. Ollsons / Hāgenkalns Says:

  Otto: .. “jeb joprojām aktuāli, kad vairumam ir dažnedažādi drošinātāji un zibens aizsardzības iekārtas? ”

  Vairumam cilvēku nav drošinātāju, nedz arī zibens aizsardzības iekārtu 🙂 Gadījumi, kad zibens nodara pāri cilvēkam, ir sastopami. Noteikti neslēpies no negaisa zem lieliem vientuļiem kokiem — zibens bieži izvēlas šādus kokus kā mērķi, kur spert — un tā izlāde ir tik stipra, spriegumi tik lieli, ka var klāties plāni.
  Pie loga … nu nezinu. Var stāvēt un vajag stāvēt — kā gan citādi tu varēsi sajūsmināties par dabas vareno spēku?

 123. Aigars (Brocēni) Says:

  Ļoti ātri negaiss pārvirzījās pāri. Zibe’ni jau bija skaisti, bet tie visi izskatījās ļoti tālu. Arī lietus tā ne pārāk.

  • lietusviirs Says:

   Vai vēja virziens negaisa laikā mainījās ?

   • Aigars (Brocēni) Says:

    Jā – vēja virziens mainījās vairākas reizes, bet nebija stipras brāzmas. Tagad ZR, kaut arī pirms tam visu dienu bija DA, bet pirms negaisa vēja nebija vispār. Varbūt maksimums 8 m/sek ap 10iem vakarā, tagad intensīvi zibeņo visapkārt kaut arī galvenā masa jau sen pāri!

 124. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  KAS TAS BIJA PA NEGAISU RĪGĀ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • lietusviirs Says:

   Aktīvi veidojošās šūna. Pat veirākas. Kamēr veidojās tad ļoti intensīvi zibeņoja. Velāk zibeņošana strauji beidzās. Superšūnas pazīmes nemanīju.

   • Emīls Says:

    Žēl, ka nenobildēju, bet vēl pirms negaisiem no Buļļupes varēja manīt klasisku superšūnu ar apaļu un ļoti izteiktu mākoņa robežu.

    No DR līdz pat ZR šobrīd zibeņo teju katru sekundi, bet Jūrmalai iet garām (varbūt Slokai trāpīs).

   • lietusviirs Says:

    Cepures veido ne tikai superšūnas. Es šo negaisu redzēju arī no malas. Arī kad tas veidojās. Redzēju augšup ejošo gaisa masu stabu. Redzēju arī cepuri utt. Tā izskatījās parasta bet aktīva šūna. Mēģīnāju arī nofotografēt ar telefonu. Bet bildes neesmu salaidis datorā.

 125. lietusviirs Says:

  Netālu no mērsraga izskatās kaut kas līdzīgs superšūnai.
  Tai pat laikā iespējams, ka ir vel divas. Viena pa kreisi rotējoša un viena pa labi. Viena iespējams ķer Saldu un Kuldīgu, bet otra Dobeli. Savukārt starp šīm potenciālajām superšūnām, iespējams ir vētra. Patreiz rēķinu ap 20-25 m/s.

  • Māris (10km R no Saldus) Says:

   Bet starp tām abām šūnām šoreiz nebija nekas. Tikai sutoņa +24*C. Bet kad atnāca tā trešā, tām abām pa vidu, no leišiem, tad vismaz pērkons sākās, bet kad vēl 4. un pēdējais rotējošais mākonis, tad viss arī apvienojās, ar vētras brāzmām, un tādu zibeņošanu ka man degunu negribējās vairs bāzt ārā. Plati , vertikāl ar ipaši dobju duņonu.
   Labi, ka beidzot 3:00 apmēram sāk beigies. Jo visu šo laiku spēcigi zibeņi ir tuvā distencē, sajūta ka “šūna” rotē bet nekur nevirzās. Sat 24 to var redzēt.

 126. lietusviirs Says:

  Objekts virs dobeles vair neizskatās pēc superšūnas. Arī virs saldus/kuldīgas tāds pašķidrds. Vienīgi pie mērsraga izskatās skaisti. Labi saskatama rotācija. Nebrīnīšos, ja būs arī kāds virpulis.

  • Aigars (Brocēni) Says:

   Izskatās ka jauns negaisa mākonis izveidojies Lietuvas pierobežā un D no manis – zibeņo arvien intensīvāk tajā pusē!!!

 127. lightning (Līvāni) Says:

  Manā pusē no negaisiem pagaidām ne miņas. Visu dienu debesis skaidras, spoža saule, baigais karstums (+32…+33, max +33,1C) plus vēl bezvējš. Uz vakarpusi pamanīju augstu debesīs uz D pusi tālu ejošu mākoņu augšas, parādījās arī vējš, grādi sāka palēnām kristies, domāju – varbūt drīz būs negaisa mākoņi klāt, taču nekā.
  Šobrīd jau stundas 2 grādi iestrēguši pie +24C atzīmes – varbūt apmācies, pa logu īsti nevar neko saskatīt. Vējš atkal norimis, kokiem lapas, cik laternu gaismā redzu, nekustas.
  Istabā baigais karstums, +29, nevar neko arī izvēdināt…

 128. dAvi Says:

  Liepājā kārtējā negaisu nakts. Kopš iestājās tumsa, zibeņo ik pa laikam dažādās debesu pusēs. Izskatās, ka mākoņi pārvietojas no D uz Z, bet kkā rotējot virzās vairāk ZR virzienā. KKā tā 😀 Lietus šovakar gan nav lijis, bet pabraucot pāris kilometrus uz dienvidiem no Liepājas robežas un viss slapjš. Grādi pie 23. =)

 129. Raywoo/Subate Says:

  jau treso nakti pec kartas redzu tala zibens atblazmas uz R/ZR pusi! Palasot komentarus liekas ka tur viss iet vala! Bet mana puse zeme ir pat parkaltusi un es vairs neatceros kad te pedejo reizi bija normals lietus!

 130. dAvi Says:

  + vēl novēroju ļoti pēkšņu intensīvu zibeņošanas uzsākšanos vienā negaisa mākonī, kurš gāja pāri Bernātiem. Apmēram pusstundu nozibeņojis mākonis strauji “nomierinājās” un zibens uzplaiksnījumi vairs tajā pusē tika novēroti ļoti reti. Iespaidīgi!

 131. Ollsons / Hāgenkalns Says:

  Kādu laiku zibināja un ducināja D pusē. Pēkšņi 0:25 sākās lietus. Normāls blīvs lietus, bez stipra vēja. Ik pa brīdim mākoņos nozibina, bet pērkons nez kāpēc neseko. Palicis stipri vēsāks. Draudīgā formācija radarā pašķīdusi un sadalījusies, vai aizgāja gar R malu.
  0:37 … pierimst. Tā nu viš i. Izskatījās draudīgi, bet tāds čiks vien sanācis. Ar labu nakti, draugi.

 132. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Rīgā sākās lietus no nesen dzimuša negaisa … šajā bildē redzams, kas mani pārbaidēja … Zibens trāpījums 100 m attālajā mobilo sakaru tornī Imantā, 4. tramvaja galapunktā! KAS TAS BIJA PAR GRĀVIENU!!!

  http://s901.photobucket.com/albums/ac217/laurijssvirskis/Zibens%20Imanta%2017%2008%202010/

  Skaists!

 133. vizbulite (Imanta) Says:

  Liekas ,ka Imantai soreiz trapija ka desmitnieka ! Apmeram divas stundas negaiss ardijas ne pa jokam. Kaut kas tads seit nav piedzivots! Zibens iespaidigs! …bet sakari nepazuda,. tas priece! Vel joprojam gaiss ka uzladets, kaut nedaudz vesaks. Pec satelita un prognozem mus vel gaida interesantas turpmakas dienas varbut bez tadiem negaisiem, bet tomer….

 134. lightning (Līvāni) Says:

  http://www.meteolapa.info/ radars rāda, ka viss negaisu spēks aizvirzās uz ZR pusi un ārdās Kurzemē, bet manai pusei nekas tuvāko stundu vai pat vēl ilgākā laikā nespīd. Ja nu vien neatnesas no D kaut kāds ātrs un baigs veidojums līdzīgi 8. augusta pēcpusdienas atmosfēras ražojumam…

 135. vizbulite (Imanta) Says:

  I-4 no tramvaja galapunkta nedaudz uz vecas Vilnas pusi- preti mezam. Diemzel dzivoju 9-stavu maja, bet ne pedejos stavos, tapec nevaru baudit zibenus no augsas. Sovakar ta ugunosana bija laba un seviski pari mezam uz juras pusi. Makonis grozijas ap savu asi un audzeja speku., briziem lietus tads, ka cauri nevareja redzet iela noklajas ar udeni lidz trotuara malai, krusa gan nebija.

 136. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Man jau škita, ka rudens tik ātri nepienāks, bet… Somijas, Zviedrijas ziemeļos, šonakt jau tagad ir tikai +1*C, un vidienē +5*C, bet dažas dienas atpakaļ tur naktī bija +22*C un vairāk.

  Sākumā visi mākoņi gāja garām – gar Liepāju, Kuldīgu vai Dobeli, ap 22:00 pietuvojās viens draudīgi rotējošs, un zibeņojošs mākonis, drīzāk jau sērija. Bet zibens pārsvarā uzplaiksnījumu veidā, lai gan samērā netālu, +/- 10 sek, bet toties pa 3-5 reizēm vienā otrā sekundē. Pērkons kluss un burbuļojošs pa pamalēm. lietus gan bija pāris šturmes, viena ar spēcīgu vēju, Bet tad ap 24:00 nāca kaut kas drausmīgs, lēni, zibeņi pārsvarā vertikāli- “grīdā”, kaut kāds briesmigs vējš ik pa brīdim. Bet temperatūra arā konstanta +18,4*C
  Vēl joprojām tas mākonis kopš 24:00, tepat vien maļās, labi ka zibeņi pagriezās horizontāli, bet tad arī “šauj” pa 2-4 līnijām vienlaicīgi, pa’ mākoņa apakšu no Austrumiem uz Rietumiem visā garumā gar horizontu, un vienlaicīgi arī virs galvas spoži uzliesmojumi. Brīžiem tā mirguļošana, no vairākiem secīgiem zibeņiem ir 2 sek, brīžiem ilgāk, un tad arī grāviens, par laimi ne tuvāk par 3- 4 sek ~1 km
  Un tā jau trešo stundu, bet sāk pierimt.

  • Aigars (Brocēni) Says:

   Tas, kas sākās pēc 24:00 patiešām bija kaut kas drausmīgs. Labi, ka nebija stiprs vējš, bet zibeņi……. spērieni. Vairākas stundas no vietas.

 137. gubumakonis Says:

  Rigas-Jūrmalas pusē beidzot negaisiem maiss vaļā-nak negaisi viens pēc otra,jau vairakas stunda no vietas dažadas intensitates zibēņošana,palaikam uzgāž lietus,bija arī krusa atkal un mērenas vēja brāzmas,negaisa māķoņi nāk viens aiz otra,viens beidzas-nak nakamais,ari tagad tikko pārgaja pāri neslikts negaiss.skaisti zibeņi,dazi diezgan tuvu:)
  Tikai tagad,naktī pamaniju,ka vakara vetra nolauza lielu bērzu pie manas mājas otra pusē,Zobarstniecibai norauta puse no uzraksta…

 138. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Neilgi pēc 2 naktī, uz D un DA no Rīgas varēja vērot vairāku jaunu negaisu dzimšanu. Mākoņi strauji kļuva lielāki un pastiprinājās zibeņošana. Nākot tuvāk Rīgai, negaisi kļuva bargāki un intensīvāki.

  Pēc kādām 20 min bezvēju nomainīja diezgan stipras vēja brāzmas un varēja vērot skaistu tuvojošā negaisa zibeņošanu. Negaiss nāca diezgan lēni un bija interesants moments, ka tāluma varēja dzirdēt kā līst lietus un tad tā skaņa ar vien tuvojas, līdz sasniedza mani.

  Šie negaisi atnesa diezgan nenozīmīgu nokrišņu daudzum, bet nākamais negaiss, kas neilgi pirms 3 naktī sekoja, atnesa diezgan intensīvu zibeņošanu un ļoti spēcīgu lietusgāzi, kas ik palaikam pierima un tad atjaunojās ar jaunu sparu.

  Burtiski pirms 5 min lietus pārstāja un negaisu sistēma aizvirzījās tālāk uz Z.

  Pie Jelgavas atrodas kārtējaiz negaiss.

 139. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Zibeņojot aizejošajiem negaisiem, dobji rūkdams un zibeņodams tuvojas negaiss no Jelgavas puses. Izskatās, ka šis negaiss nupat trāpīs Jūrmalai un līča piekrastei līdz pat Ragaciemam. Šis ir spēcīgāks, jo mākonis stiepjas augstu debesīs un pērkona dārdi dzirdami no tālākas distances. Arī radars uzrāda 30-40 km platu nokrišņu zonu.

 140. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/stipri-negaisi-16-17-augusta2010/
  Mazliet foto no vakara negaisa Zolitūdē,manuprat atkal izskatas pec superšunas,pargāja pāri,mazliet roteja,tad vienu brīdi sienas mākonis saka ta ka iet atpakal negaisa mākoņa virzienā… tas makonis ari atnesa Lidostas apkartnā krusu unvēju 19 m/s… Tulit naca ari otrs negaiss,kas atnesa vētru,lietusgāzi un krusu,loti stipru lietu…
  Bildes vel papildināsu…

 141. sausums Says:

  Kārtējā izniekotā iespēja, jo vispār nekas nebija. Tāpat nākošais lietus “mākonis” iet uz Kurzemi. Un parīt jau rudens…

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Kāds rudens,sausum?Vismaz varēsim ievilkt elpu…Būs normāla, Latvijas klimatam piemērota temperatūra.Visi ir izmocīti,gan cilvēki,gan dzīvnieki,arī augi.Galvenais,ka naktīs ir šausmīgi.Šorīt atkal sviedri līst aumaļām,kaut kas ir jāstrādā,dzīvojam,taču,laukos…Pie mums 20 gr,apmācies,rasas tikpat kā nav.

 142. Kiva / Berģi Says:

  Pie mums vakar daudz zibeņoja, bet viss vairāk tālumā, pāri Juglas ezeram, Rīgas pusē. Dunēja pamatīgi, bet tuvumā nekā iespaidīga, lietus visai minimāls. Vienu brīdi bija doma aiziet līdz ezera krastam, noteikti skaisti skati pavērtos pāri uz Rīgu, bet mazliet nobijos.

 143. Saulcerite/RIX/ Says:

  Visu nakti pavadiju taisot logu ciet un vala-no zibens bail,bet elpot ari vajag.Pusmiega likas ka tas ilgst bez partraukuma stundam.Bet pielija briesmīgi-labi ka pie mums ir smilts,ja ne ,tad peldetu.

 144. lietusviirs Says:

  Šodien gadam atkal negaisus. Būs lielāks vējš, visos augstumos. Superšūnām tas varētu patikt. Nestabilitāte varbū būs mazāka kā vakar, bet tas varbūt labi. Jo superšūnas sanāk skaistakās kad tas ir izolētas no citiem negaisiem.

 145. kurzemniece Says:

  To,kas notika vakar vakarā un naktī,nebiju redzējusi-vispirms saplūda kopā 2 negaisi ar vienā laidā liesmojošu rūsu,kam naktī pievienojās arī zibeņi,iemigu,kad viss apkārt vēl vārījās.Šorīt ieraudzīju netālu no mājām burtiski ezerus uz lauka,arī mazdārziņos pāri lielu dīķi. Grēku plūdi.Tas sākās pavakarē,bet,kad beidzās,nezinu.

 146. Dzīles 5km uz DR no Saldus Says:

  Kas ir Latvijas klimatam piemērota temperatūra? (polemizējot ar cienījamo Maijas kundzi).

  Gribas iebilst, ka šeit eksistē vismaz divi dažādi viedokļi. Zinot, ka Latvijā ir dominējuši platlapji, auguši dižskabaržu meži, šķiet, ka ir tikai normāli atgriezties pie siltāka klimata. Siltāks klimats nozīmē, piemēram lielākas graudaugu ražas, efektīvāku lauksaimniecību, mazākus izdevumus par apkuri.

  Izmantosim dabas dāvanu – siltumu, peldēsimies arī Augustā, baudīsim silto vakaru burvību svaigā gaisā…

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Es gan,kā bijušais mežu cilvēks,vēlos,lai Latvijā aug arī priedes un egles…

   • Krāce Says:

    Mežu cilvēki nekad nav bijušie, tas ir uz visu mūžu kā narkotika. Bet pēdējos 5 -7 gados, es, ari kā mežu cilvēks, esmu novērojis, ka, izcirtumiem atjaunojoties, arvien vairāk un labāk tajos ieaug platlapju sugas – ozoli, kļavas, kas liecina, ka tomēr esam nedaudz uzsiluši salīdzinot ar iepriekšējo desmitgadi. Par skuju kokiem – tie gan ies mazumā, jo valsts mežos tos gan stāda, bet pēc tam tikai reizīti izkopj ( kas ir par maz) un pēc tam viss aizaug ar lapu kokiem.

   • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

    Ar mežu cilvēku domāju to,ka mans darba lauks bija saistīta ar mežiem.Tā ir taisnība,ka pamazām vien lapu koki izspiež skujeņus…

 147. Aigars (Brocēni) Says:

  Mums gan dārzā puķes zied daudz krāšņāk kā “normālajās” vasarās. Arī tomāti nogatavojas uz lauka un gurķu raža ir tāda kā nekad. Ja nebūtu daži negaisi ar lielo vēju, tad mazdārziņš būtu ideāls. Liekas, ka siltais augusts ar biežo lietu augiem ir pat ļoti pa prātam.

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Zied jau zied krāšņāk,bet karstums viņas izziedina nelaikā!Ar puķēm ņemos gadiem ilgi,tāpēc varu es Jums,Aigar ,oponēt.Man nav nekas pretī,lai būtu silts augusts.Tikai ne svelme,bet mēs jau neesam noteicēji.Tas ir labi,ja cilvēki panes karstumu,bet ļoti daudzi jau ir pavisam nomocīti…Puķes man katru gadu zied krāšņi,tikai šogad ātri šis skaistums beigsies.

 148. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē ari tagad nedaudz līst,mazliet norucas arī,ir patikami vess un svaigs, ap+21, ceru uz patikamu un interesantu dienu :)Uz rira pusi negaisi bija pieri’musi,vairs nelija,bija patikama nakts,kad beidzot vareja izguleties bez pārmerigas svīšanas 🙂

 149. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/stipri-negaisi-16-17-augusta2010/
  Daži negaisa postījumi Zolitūdes apkārtnē, galerijas apakšā.

 150. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Jā, par turpmākajām zemākām temperatūrām, pēc 17. augusta, labi liecina GFS temperatūru grafiks 850 hektopaskālu spiediena augstumā turpmākajam laika periodam. Jā, sāk vilkt uz rudens pusi, bet man patīk, būs manas komforta temperatūras ap 20C grādiem. Vienīgais sliktums – nebūs vairs tik piemēroti burāšanas vēji – te pa švaku, te atkal viss pa gaisu vai lietus dienas garumā – to arī rāda GFS (Windguru).

 151. Raywoo/Subate Says:

  paslaik ara tada ka dumaka, gradi turas ap +30, bet pec sajutam liekas ka ir daudz vairak! Un atkal nakti neviens negaisa makonis lidz manim neatgaja! Ceru uz so vakaru/nakti!
  P.S. Var man kads ludzu paskaidrot kada ir atskiriba starp parasto negaisa makoni un supersunu? Ka tas pec izskata var atskirt?

 152. Nomunds Negaiss Says:

  Nu galvenais, kas atšķir superšunu no parasta negaisa ir tas, ka lietus un aukstais gaiss superšūnā nak lejā citā vietā, nevis tur , kur gaiss ceļas augšup. Tādejādi laika gaitā superšūna tikai pastiprinās, kamēr parasts negaiss ātri mirst. Vietā, kur gaiss ceļas, veidojas mezociklons, kas parasti rotē un kautkādu iemeslu dēļ tajā vietā gaiss ātrāk kondensējas un veido mākoņus zemāk, ko mēs arī saucam par sienas mākoni. Tas, kas te biezi vien bildēs sogad latvijā redzams manuprāt nav īstais sienas mākonis, bet gan shelf cloud, kas veidojas pirms lietugāzes (gaiss no lietuzgaazes atsitas pret zemi un pluust uz priekšu ceļot augšā gaisu pirms lietuzgāzes un tad arī veidojas shelf cloud). Bet visos negaisos gan tā nav nez kapēc. Superšunas galvenā apzīme ir rotējošs mezociklons, zen kura veidojas rotējošs wall cloud, kurā nereti dzimst monstrāls tornado. Lai superšuna varētu izveidoties jabūt pietiekamam shear, kas lejupplūsmu aizpūstu prom no augšupplūsmas.

 153. Nomunds Negaiss Says:

  Vienu superšunu man šķiet esmi novērojis 2008. gada 30. jūnijā Ogres rajonā. Viss bija kā tam vajadzētu būt, wall caoud bija negaisa aizmugurē un tas rotēja (rotācija bija ļoti labi redzama, jo formējoties wall cloud acīm redzami ātri veidojās jauni sīkie mākoņi(scud) un tie griezās pa apli. Tornado gan neizveidojaas, bet arī ASV Monster superšūnās tikai katrs trešais wall cloud rada tornado un tā ir mīkla, ko mēģina atrisināt ASV zinātnieki. Nu, bet supercells Latvijā noteikti ir iespējamas.

 154. Raywoo/Subate Says:

  paldies par skaidrojumu! Paslaik debesis sak strauji paradities nelieli makoni, jasaka ka tie jau kadu nedelu pie manis bija pazudusi!

 155. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labdien, cui war… tāaaaaaadu masīvu zibeņošanu no vakardenas līdz plkst. 22:00 līdz šā rīta plkst. 4:30 redzēju tikai otro reizi mūžā… 20m/s vētra ap 1:00 naktī,20mm nokrišņu… tikko pieslēdza atpakaļ pie elektrības, vējs uz zibeņis nogāza augstsprieguma stabu 2km no manis, redzēju atblāzmu – kad atvienojās elektrības kontakti. Daudzi zibeņi 1s attālumā, arīdzan regulāri pa vadiem mājās sitās dzirksteles. Jāsāk video šķirot…

 156. Raywoo/Subate Says:

  mani tagad skar ar pasu malu loti masivs negaiss! Visa pamale burtiski melna! Jau no attaluma dzirdami sperieni! Zibeno un ducina bez apstajas! Bet pati galvena ‘masa’ jau pagajusi garam!

 157. lightning (Līvāni) Says:

  Beidzot arī manā tuvumā kaut kas sāk veidoties. Ducina jau gandrīz pusstundu, bet pagaidām viss tālu D pusē. Rodas iespaids, ka mākonis vēl tikai veidojas, taču šajā ziņā varu arī kļūdīties. Pamazām grādi sāk slīdēt uz leju, gan jau agrāk vai vēlāk kaut kas arī atnāks. Bezvējš.
  Bet līdz šim dienā visu laiku saulains, mākoņu nebija, vien dūmaka – brīžiem plānāka, brīžiem biezāka, bet reāli saules doto karstumu nemazināja, jo šodien kopš pusdienlaika arī +31…+32 grādi. Turklāt karsts bija jau no paša rīta.
  Tagad, pateicoties mākonim, t nokritusies līdz +29,2C, bet sutīgs. Ja uznāks negaiss, tad gan var gaidīt strauju grādu kritumu. Šoreiz es gan to gaidu – gribu izvēdināt nenormāli uzkarsušās istabas! 🙂

  • maikls Says:

   Jēkabpilī līdzīgi – tālumā uz DA pusi lielāks negaisa mākonis, bet virs galvas jauns, maziņš mākonis dikti ducina, bet lietu vēl nedod.

   • lightning (Līvāni) Says:

    Radars rāda, ka uz mūsu pusi diezgan liels veidojums iet, pagaidām gan kustas lēnām, un nevar īsti saprast, kurp aizies – tuvāk Jēkabpilij vai Līvāniem, turklāt neizslēdzu varbūtību, ka var arī spēkā pieņemties. Taču šķiet, ka vismaz manā pusē kaut kas drīz būs – D puse jau krietni tumšāka kļūst, pērkona dārdi skaļāki un tuvāki, pamazām ceļas vējš, grādi palēnām turpina kristies (šobrīd +28,7C).

 158. Raywoo/Subate Says:

  gradi makonim tikai paeejot garam nokritas no +32 lidz 20 DA puse sak no jauna ducinat!

 159. Tālis (Ķīšezera dienvidaustrumi) Says:

  Jūs visi rakstāt , ka daudzviet ir lijis un pamatīgi un pat Rīgā , bet te viss norūc garām un īsti lielu lietu nav bijis. Vai to iespaido ezera klātbūtne?

  • lietusviirs Says:

   Man domāt, ka ķīšezers ir par mazu, lai tik ļoti ietekmētu negaisus.

  • Māris (10km R no Saldus) Says:

   Teorētiski it kā par mazu, (pēc fizikas likumiem), bet arī Lielais Baltezers, tāpat iespaido…
   pie manas dzīves vietas ir Pakuļu HES ūdenskrātuve, tikai 50 ha,ap 4km garumā.
   Un mazus, vietēja rakstura konvektīvus negaisus, tā bieži sadala, un aizvirza, pār vienu vai otru galu.
   Un vēl kas, paziņas stāstīja, kā Saldū vakarnakt gāzis lietus, pie manis bija dažas īslaicīgas šturmes, gana spēcīgas, bet pec tam parējo nakti, vistrakākajā zibināšanā, tikai nedaudz pilināja ~5…10 mm, bet zibeņoja 2 h pārsvarā zenītā, virs galvas.

   • lightning (Līvāni) Says:

    Man līdzīgi ar nelieliem negaisiem diezgan bieži ir, kad tie nāk no D-DR puses – Daugava ar Dubnas ieteku priekšā, un pārsvarā ar lielāko spēku tie aiziet uz vienu vai otru pusi, ja aizķer, tad pārsvarā ar malu. Turpretī spēcīgākie negaisi parasti nāk no A-ZA puses, kur nekādu lielu ūdeņu priekšā nav.
    Ja nāk pamatīgs veidojums, tad ir savādāk, tos (vismaz tik lielā mērā) upe neietekmē.
    Un arī šis negaiss, par ko rakstīju iepriekš, aizgāja praktiski garām. Dārdēja, zibeņoja, bet sākumā vairāk pa D-DR pusi, bija nedaudz arī tuvāk, bet beigās viss veidojums aizgāja ZR virzienā. Jēkabpils varēja dabūt pamatīgāku gāzienu.
    Lietus gan nolija diezgan stipri, bet neilgi, un neko briesmīgi daudz nepiegāza. Grādi gan nokritās līdz +22,5C, tagad patīkams atvēsinājums, logi vaļā, dzīvoklī arī grādi krītas, forši! 🙂

   • Aigars (Brocēni) Says:

    Arī starpā starp Saldu un Brocēniem gāza pamatīgi ap vieniem. Ūdens pa kartupeļu vagām burtiski gāzies….

 160. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Visa D pamale ir tumša.Ducina pērkons.Laikam jau kaut mkas tiks arī mums.Pēc radara,tagad tikai sāksies,vēl nakts priekšā…

 161. Raywoo/Subate Says:

  bet man ar ir lidziga situacija! Dzivoju blakus ezeram un gandriz vai vienmer visi negaisi paiet garam! Ari sodien viss iet garam! Pa vasaru virsu bija uzgajis tikai viens negaiss julija vidu un viss! Parejie vainu sadalijas vai pagaja garam.

 162. Raitis_sametis/Zante Says:

  Izskatās – ka šodien “austrumnieki” šajā naktī dabūs varenus negaisis, ko es pārdzīvoju iepriekšējās tumšajās stundās…

 163. maikls Says:

  Jēkabpilī bija pamatīgs negaiss, kas noslēdza šīgada karsto vasaru. Kļuva par 13 grādiem vēsāks, līdz +18, tagad no jauna sāk ducināt nākamais mākonis.

 164. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Šķiet, ka lietuvieši attiecībā uz mums ir uztaisījuši baigo pūdeli. Pēc viņu kustīgās nokrišņu kartes, Rīgas pusē jau kopš 18.00. vajadzēja šim tam rādīties, bet ap 21.00. jau iet vaļā ellei un tā līdz rītam 06.00. Kaut kā pat radarā neko sevišķu nevar pamanīt. Kas bija, pagriezās un aizgāja uz Maikla pusi. Bet, varbūt, vēl būs, bet vēl vēlāk, kļūda laikā?

  • maikls Says:

   Nu tāda “kļūda” attiecībā uz konvektīvajiem nokrišņiem manā skatījumā nav kļūda, bet gan precīza prognoze, jo precīzāk nav iespējams. Piemēram, GFS modelis vispār praktiski nekādus nokrišņus šajā laikā nav prognozējis.

 165. Raitis_sametis/Zante Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/47022.html

  Piemetu 1 fotogaleriju un 3 video no aizvadītā vakara un nakts piedzīvojumiem…

 166. Edgars (Brocēni) Says:

  Dzīvoju Cieceres ezera krastā jau 10 gadus. Ezera platība ir 2,768 km2, garums ­­~9 km. Pēc saviem novērojumiem ezers būtiski ietekmē lielāko daļu negaisu – atkarībā no vēja virziena un negaisa lieluma, tas sadala vai aiztur mākoņus vienā pusē. Vienu vasaru bija ļoti interesants gadījums, kad ezers “noķēra” vientuļu, mazu gubu mākoni un “lika” tam intensīvi izlīt. Tajā brīdī no horizonta līdz horizontam citu mākoņu nebija.

  • Aigars (Brocēni) Says:

   Es arī esmu daudz līdzīgu gadījumu ar Cieceres ezeru pieredzējis. Tas nelaiž negaisus sev pāri. Un arī šajā vasarā kad Saldus pusē bija zeme pavisam sausa – tad Brocēnu – Imantas pusē pat samērā bieži tika ar pērkoniem saistīts lietus.

 167. lightning (Līvāni) Says:

  Man pagaidām vēl tuvumā (pēc tā, kas aizgāja) nekā jauna nav, kaut gan R puse tāda tumšāka atkal paliek… Pie Jēkabpils, pēc radara spriežot, jau mākonis klāt, tāpat Vidzemes vidienē spēcīgi negaisi: http://www.meteolapa.info/ .Manējai pusei droši vien kaut kas tiks mazliet vēlāk…

 168. Raitis_sametis/Zante Says:

  Pamatā – jāskatās uz Krievijas masīvo anticiklonu, ja tas vēl netaisās irt vai jūtami pārvietoties, tad šādi cikloni – kas jau kopš Jāņiem ceļo pa mūsu teritorijām no D uz Z: vēl kādreiz šajā vasarā atnesīs kādu karstu dienu ar sekojošiem masīviem negaisiem. Ja atmosfēra pārkārtosies: un sāksies mums pierastā ciklonu kustība no Atlantijas uz austrumiem, tad gaidam vēsāku laiku ar nokrišņiem…

  • Māris (10km R no Saldus) Says:

   Man jau vakar vienu brīdi škita, ka atmosfēras procesi ir tuvu pie pārkārtošanās,bet par laimi šorīt konstatēju, ka gandrīz viss, ir pa vecam. Bet tā, kā izveidojās pēc Jāņiem, kad Saule bija augstāk un Ziemeļu valstis dabūja vairāk siltuma, – tā jau, nu vairs nebūs.
   Kaut gan, ikviens var apskatīt Sat.24, ka D->Z plūsma cenšas saglabāties, tikai nu jau virs Īslandes, un diemžēl sāk izlocīties auksta un blīva anticiklona ietekmē, kurš virzās uz Krieviju.
   Mazāk silts, un blīvāks gaiss ieviesīs savas korekcijas, valdošajās plūsmās un procesos.

 169. lightning (Līvāni) Says:

  Nu laikam drīz jau kaut kas būs. Visa D pamale tumša, jau tālumā ducina, arī R pusē un pat A pusē mākoņi sabiezē, šķiet, ka no D-DR puses mākoņi nāk tādā kā lokā. Nu manīsim, kā tas viss turpināsies…

 170. Pierīga Says:

  Labs vakars! Šodien Liepājā beidzot ir foršs gaiss, visu dienu ap plus 22, diezgan spēcīgs vējš.
  Laikam beidzot kopš šodienas varēs uzelpot!
  Pagājušajā naktī atkal rūcināja negaisi, šodien solītais šeit ir aizgājis viss pa austrumu daļu.

 171. gubumakonis Says:

  http://www.fotoblog.lv/rep/21563/?cid=83249
  Ļoti skaistas viena FOTOBLOG lietotāja zibeņu bildes no Talsu rajona.
  Izskatas,ka šobakar/šonakt Riga negaisu ceribas izplien,vismaz pagaidām viss paiet garām.

 172. Raitis_sametis/Zante Says:

  Lokālus cb redzu uz ZR no sevis, kas pēc radara atbilst gāzienam netālu no Kolkas, kā arī “man pa kursu” no DA puses nāk izlijuši cb no Lietuvas… ko var zināt uz nakti?

 173. Egocentriskais dīkdienis/Rīga-->Čiekurkalns Says:

  VIrs čiekurkalna ĻOOOTI smukas debesis. Piemirsās tas nosaukums, bet nu izskatās kā kā nokarājušies daudz vēderi. Ne tik smuki kā googles bildēs, bet pietiekami smuki lai atpogātu Tērvetes senču alēnu un uz balkona baudītu negaisa mākoņu radīto mākslu. Vakar tieši šādi paši mākoņi bija pirms vakara pūtiena.

  Tie kas te tuvumā 😉 uzmetat aci! Skaisti!

 174. Liga Says:

  Madonaaa saakas negaiss, zibenjo un daardina draudiigi.

 175. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Imantā 10 min atpakaļ uznāca pamatīga lietusgāze, bet bez negaisa. Līst vēl tagad.

  Pēc radara var spriest, ka lietus zonas aktīvi veidojas uz D no Rīgas.

 176. Saulcerite/Rix/ Says:

  Pie mums ;ista lietusgāze bez zibeņiem un pērkoņiem.

 177. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Skatoties, pēc Euclid rādās ka sekojošie lietus mākoņi, kas ķers Latvijas Austrumu un centrālos rajonus, būs bez, vai ar retiem un atsevišķiem zibeņiem.

 178. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē nogāza ļoti stipra lietusgāze,kadas 5 minutes lielām lasem,bez veja un zibeņiem,vel kadu laiku lija,tagad parstaja,bet sāk arvien vairāk zibeņot DA puse,dzirdami ari rucieni,bet šis negaiss ta ka iet garām..

 179. lightning (Līvāni) Says:

  Man negaiss, kas nāca ap 20.00, tomēr aizgāja garām, no tā praktiski nekas neuzlija, tas aizgāja vairāk pa A pusi, lai arī netālu, zibeņoja gan vareni un ducināja arī, taču neviena spēriena tuvumā nebija.
  Tad nāca nākamais, īsi pēc 21.00. Tas gāja pāri, zibeņoja un ducināja pamatīgi, labu laiku tieši virs galvas, bet pārsvarā mākoņos, uz zemes pusi neko daudz nemanīju, un arī spēcīgu grāvienu nebija. Toties lietusgāze gan uznāca, mazliet vēlāk, ap 21.25, brīdi gāza pamatīgi, tad rimās, negaiss arī aizgāja prom, drīz zibeņi un pērkoni aizgāja uz Z pusi. Lietus pēc tam vēl vairākas reizes uznāca, bet vairs ne tik stiprs. Stipra vēja tuvumā nebija, drīz tas vispār pazuda.
  Vēlais vakars pavisam mierīgs, visi negaisa mākoņi aizgāja uz Z-ZR-ZA pusi, kā nu kurais. Nu jau stundas 2 vairāk nekā nav, arī nelīst, klusums, grādi gan naktij pietiekami daudz, +19,1C. Arī radari nekādus jaunus veidojumus uz D no manas puses neuzrāda, viss šis vilnis laikam būs garām. Tāpēc šodienas apskatam jāliek punkts un jāgaida, ko nesīs rītdiena! 😉

 180. maikls Says:

  Otrdienas vakarā Jēkabpils (vismaz pilsētas centrs) piedzīvoja šīgada spēcīgāko negaisu. Pēc pirmā negaisa, kas no sākuma atnesa ļoti stipru vēju, tad visai ilgstošu stipru lietusgāzi un intensīvu zibeņošanu, nāca otrais, kas likās mazāks un vājāks. Bet tad pēkšņi sākās viss vienlaicīgi – stiprs vējš un lietus, kam pievienojās krusa ar graudiem līdz vismaz 1cm. Vējš grieza baltus virpuļus, lietus un krusa gandrīz horizontāli sitās logos. Ielas, protams, pludoja, elektrība raustījās vēl vairākas stundas, jo pēc tam nāca trešais negaiss, kas gan vairāk aizgāja garām un atnesa tikai mērenu lietu. Nekādus postījumus, ja neskaita sapluinītu un aizpūstu reklāmas plakātu, tiešā tuvumā neesmu manījis.

 181. miglinja Says:

  urāāāā-karstums prom,beidzot elpoju normāli!!!!!Šorīt tikai +12

  • maikls Says:

   Es arī no sākuma nemaz nesapratu, kāpēc šorīt jūtos tik brīnišķīgi, – beidzot ir normāla temperatūra, svaigums un apziņa, ka liels karstums šogad vairs nemocīs. Aukstuma priekšrocība ir tāda, ka no tā var patverties siltās telpās un/vai zem bieziem apģērbiem, bet no karstuma lielākajai daļai glābiņa nav (tikai tiem, kam kondicionieris vai klimata kontroles sistēma).

   • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

    Piekrītu Jums,Maikl!Arī es jūtos, kā no jauna piedzimusi!Visiem uzreiz cits garastāvoklis.Māja gan vēl piekarsusi,bet,nu jau būs labi.Vakar dudinātājs aizgāja pa D malu,zibeņoja spēcīgi,bet grāvienu bija maz.Sāka pūst stiprāks vējš/tas bija burvīgi/.Pēc tam-lietus.Šoreiz izgājām sveikā cauri.Ja uznāktu virsū,kas to lai zina,kā būtu?Zasas pagasta iedzīvotāju gan no sirds žēl…Lai viņiem Dievs palīdz,visu atjaunojot!

   • atklāsme Says:

    Ja cilvēkam nekad nepieder, nav naudas nedz pārtikai, nedz apkurei, tad aizvadītās 7 nedēļas bijušas tikai patīkamas – NEĒDOT NAV KARSTI, jo ne tuvu nav bijis +37, knapi +30..+33. Viss turpmākais būs lielākas vai mazākas mocības, bet ziema būs īsta cīņa par izdzīvošanu.
    Aukstuma mīnuss ir tāds, ka tā laikā pārtika nerodas. Karstumā vismaz kaut kas izaug, ja iespējams laistīt, kaut gan šovasar vairumā Latvijas teritorijas bijis pietiekoši mitrs, lai kultūraugi ar saknēm vismaz 50 cm dziļumā neciestu no ūdens trūkuma.
    Personīgi man nav ne kondicioniera, ne pat ventilatora, toties ir vairāki sildītāji.

 182. Viljams (Z no Limbažiem) Says:

  Vakar jau pirms 18-iem D puse ducināja, bet mākoņi bija augstu un tādi sapluinīti, pārvietojās lēni. Vējš no Z. Pamazām ducinot tumšums aizvilkās uz A pusi, ap 19-iem varēja redzēt arī zibeņus, lielākoties horizontālus. Lietus uznāca pamazām, sākās ar retām pilēm, bet 15 min. laikā sāka gāzt, bija arī krusa kādas 10 min., lielākie graudi apm. zirņa lielumā. Vējš diezgan strauji iegriezās no D, tad turpināja griezties A virzienā un ap 20-tiem pūta no ZA, kur nostabilizējās. Zibeņošana ne visai spēcīga, tuvākie spērieni ap 3 s. Temperatūra negaisa laikā ap 17 grādiem, vēlāk 18-19 grādi. Šorīt migla, 18 grādi, patīkams laiks 🙂

 183. maikls Says:

  Informācija no Zasas pagasta (tas ir uz D,DA no Jēkabpils, netālu uz DR no Līvāniem):

  Spēcīga viesuļvētra ar pērkona negaisu nodarījusi nopietnus postījumu Jēkabpils novada Zasas pagastā. Visvairāk skarti Zasas pagasta ciemati Liepas un Akmeņāres, kur izgāzti lieli koki un bojāti privātmāju jumtu segumi, cietušas arī saimniecības ēkas. Lieli koki izgāzti Meža muzeja teritorijā Liepu ciematā. Bojātas elektropārvades, tai skaitā – augstsprieguma līnijas. Liepu un Akmeņāru iedzīvotājiem 100% pārtraukta elektroenerģijas padeve, traucējumi ir lielākajai daļai Zasas pagasta iedzīvotāju, arī zemnieku saimniecības šī iemesla dēļ nevar pilnvērtīgi strādāt.
  Faktiski pilnībā izpostīta ir Zasas kapsēta, kur ar saknēm izrauti ap 50% simtgadīgu koku, sabojāta arī kapsētas infrastruktūra – žogs un vārti.
  Kopumā Zasas pagastā nolauzti vairāki simti kubikmetru koku, daudzviet šī iemesla dēļ ceļi ir neizbraucam, tādēļ šobrīd nav iespējams pilnībā apzināt nodarītos zaudējumus.
  Lai iespējami ātrāk veiktu ceļu attrīrīšanu, 18. augusta rītā ir mobilizēti visi Zasas pagasta strādnieki, ieskaitot simts latu programmas dalībniekus. Vētras zaudējumus novērst dodas palīgā arī strādnieki un simts latu programmas dalībnieki no Leimaņu un Ābeļu pagastiem.

 184. lightning (Līvāni) Says:

  Jā, Zasā traki, kas to būtu domājis, netālu no Līvāniem, vien Daugavas otrā krastā, ap 10 – 12 km, agrā jaunībā esam gājuši turp pastaigā kājām. Tas atgādina nesenos postījumus Līvānu novadā Rožupē, kas savukārt ap 10 km uz otru pusi… Kaut kas traks mūsu pusei šogad, labi vēl, ka pilsētai pagāja garām, nebija tā kā pirms 2 gadiem… Lokālas tās parādības, un ej nu sazini, kur kuro reizi katra no tām trāpīs… Negaisi skaisti, bet tik ilgi, kamēr nenodara postījumus…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: