Vasara turpinās

Tuvākajās dienās laika apstākļus galvenokārt noteiks anticikloni. Virs Latvijas otrdien-trešdien atrodas vāji izteikts augsta spiediena apgabals, nedēļas nogalē pastiprināsies anticiklons virs Austrumeiropas, kas svelmi no Krievijas pavirzīs tālāk uz rietumiem. GFS atkal prognozē +37 grādus sestdien Latgalē, bet ECMWF modelis ir prātīgāks un dod par 5-6 grādiem mazāk.

Nākamās nedēļas sākumā, pastiprinoties anticiklonam virs Skandināvijas, gar tā austrumu malu no Arktikas Latviju varētu sasniegt krietni vēsāks gaiss, bet anticiklons vēl var visādi izlocīties, tā centrs var nonākt arī virs mums un tādēļ aukstums Latviju, iespējams, neskars un pagaidām prognozes nākamajai nedēļai svārstās no rudenīgi dzestra līdz vasarīgi karstam laikam.

Palaikam veidosies lokālas pērkona lietusgāzes; brīvdienās var būt lielāki negaisi, bet par to pāragri spriest.

133 Atbildes to “Vasara turpinās”

 1. Pierīga Says:

  Nu jā, tā tik ir vasara.
  Nākamnedēļ būšu Liepājā, varbūt tur būs svaigums – vai tieši otrādi, vajadzēs biezu jaku 🙂
  Šorīt ārā saule, bezvējš.

  Par karti ar ceļu stacijām tiks padomāts.

 2. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt, +18, un man ir labi, laikam negaisi jāgaida uz nedēļas beigām…

 3. Maija Says:

  Labdien!Tā esmu noilgojusies pēc Jums!Pēc 41 stundas,beidzot arī mēs tikām aplaimoti ar elektrību.Par pārdzīvotajām šausmām negribu domāt…Labi,ka mājas /mūsu/veselas,arī paši dzīvi…Laikam ilgi ,vārdu negaiss,nevarēšu dzirdēt…

  • tveice Says:

   Kā negaisu nīdējs, es tevi lieliski saprotu. Dārzaugi, siltumnīca necieta? Skatoties bildes no cietušajām vietām, iztēlojos, kas gan būtu noticis manos laukos. Izrādās, ka kādreiz tomēr paveicas. Bet Somijā pavisam traki – 9 cm krusa ir kaut kas ievērojams pat pasaules mērogā, jo lielākajā daļā planētas virsmas tāda krusa nemēdz būt.

   • Maija Says:

    Sīpolus un daļu saulespuķu noguldīja.Siltumnīcai netrāpīja.Cieta ābeles un šķūnis.Servisam,pie mūsu mājas,nonesa jumtu.Gāja pa gaisu viss,gan nokrauti baļķēni,gan koki,vairs nevarēja neko saprast.Es kliedzu balsī,asaras bira,lūdzu Dievu…Nav kaut kas tāds piedzīvots…Postījumu ziņā ,esam nolikti vienā strīpā ar Līvāniem,utt.Citiem aiznesa siltumnīcas,cilvēki celti gaisā…Pilnīgi viss.Mežu vietā,daudzkur ir kailcirtes…Smagi visu to atcerēties,vēl šodien neesmu atjēgusies.Tanī vakarā sapratu,cik cilvēka dzīvība ir vāra…Sapratu,cik mīļi un dārgi ir visi mani tuvinieki,man ģimene…Dārgi jau viņi man ir vienmēr,bet TAD ,tās sajūtas bija citādas,nemāku nemaz izstāstīt…Tas bija īsts orkāns,nevis negaiss…

  • Raitis_sametis/Zante Says:

   Vai neizskatījās pēc virpuļa? Teiksim, ātra un dažādos virzienos “skrejoši miglas vāli”. Vai drazas pa gaisu lidoja vienā virzienā – vai juku jukām uz visām pusēm…? Vai tajā brīdī nebija kādi ļoti zemi mākoņi? (saprotu – afekta stāvoklī grūti piefiksēt, bet tomēr). Cilvēki, šķiet necieta – tas galvenais.

   • lightning (Līvāni) Says:

    Tu domā, ka Maijai tajā brīdī bija domas vērot, pēc kā tas viss izskatās?!?!
    Viņa vienam manam komentāram iepriekšējā rakstā jau norāda, ka tiešām bijis tornado vai kaut kas līdzīgi spēcīgs!
    Un manā pusē (pilsētā nē, tāpēc es to arī uzzināju tikai otras dienas pēcpusdienā) daudzus lokālos postījumus es nevaru izskaidrot savādāk kā vien ar nelieliem tornado vai šaurām, lokālām, stipra vēja joslām (būtībā tas jau ir līdzīgi), ko visbiežāk veido tieši nelieli lokāli, bet pietiekami spēcīgi tornado vai ļoti stipru vēja brāzmu “koridori”…

 4. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Varbūt jau ir redzēts, bet jebkurā gadījumā iespaidīgi kadri – labāk kā holivudas filmās! Labi, ka džekiem paveicās.

 5. vizbulite Says:

  Labdien, Maija, ludzu padalieties gan iespaidos par negaisu Jaunpiebalgā, bet tā ar vēsu prātu un bez liekām emocijām! No pārējiem novadiem komentāri par negaisu jau lasīti1

 6. Raitis_sametis/Zante Says:

  Uz DA pusi redzu atkal (kā vakar vakarā) masīvus cb mākoņus, gan attālus un virs Lietuvas vidienes – un tie virzīsies uz Latvijas A daļu. Kur atkal kādi negaisi būs gaidāmi?

 7. gubumakonis Says:

  Rīgā šodien parasta vasaras diena,kārtejo reizi visai specigi lokali negaisi spriežot pec radara atkal plosas LV austrumos. Pie mums te viss saussun mierīgs,un godigi sakot,gribetos vel vēsaku laiku uz kādu brīdi,lai atpustos no ta karsta mēneša…

 8. Liga Says:

  Madonaa ducina, naak virsuu negaisa maakonis.
  Shodien biju mezhaa, diezgan liela postazha, milzu beerzi un ozoli ar sakneem izrauti, paliels purvs nopljauts, gandriiz nevienas priedes. Nekur jau nevar tikt, visi mezha celji ar kokiem.
  Vismaz muusu mezhaa tikai 20 priedes izgaaztas ar sakneem. nav tik liela skaade kaa apkaart.

 9. vizbulite Says:

  Maijai- par Dolmanu Lielkruzem ir sodienas zurnala Kas jauns. Bet tas raksts ir vel pirms negaisa tapis.
  Kur tad Jus dzivojat- centra vai uz Vinku pusi , Abrupi vai Paupiem?

  • Maija Says:

   Cieta gan viņi pēdējā negaisā,jo līdz šim nekas briesmīgs mums nav bijis.Mēs dzīvojam kādus 800 m no vidusskolas,netālu no benzīntanka un Gaujas tilta/ne centrā/.Dolmaņi no mums-kādi 3 km.Tātad-pa ceļam uz Paupiem.

 10. maikls Says:

  Jēkabpilī šovakar stundu no vietas zibeņoja un ducināja, lietus gan pārāk stiprs nebija. Elektrība arī noraustījās, bet tagad varavīksne redzama.

 11. Liga Says:

  Madonaa paaris stundas zibenjo un ducinaaja liid zuznaaca normaals negaiss ar paaris speeriniem un stipru lietu.

 12. Imants Says:

  Es arī esmu no Jaunpiebalgas.
  Trakumu nesafotografēju, jo cīnījos tajā brīdī ar šķūņa durvju aiztaisīšanu, kas arī veiksmīgi, tiesa knapi, izdevās.
  Sekas mazliet iefočēju ar telefonu – ielādēšu bildes, un šeit pat padošu ziņu.

  Tagad saprotu kāpēc cilvēki priekš līdzīgu situāciju aprakstīšanas izmanto teicienus: “Nekā tāda savā mūžā nebiju redzējis!” Zeme ar debesīm griezās kopā!” “Tas bija kaut kas neiedomājam drausmīgs!” etc.

  Tākā cik saprotu ziņo kaut ko līdzīgu pavisam drīz atkal, kā arī bargu ziemu šonedēļ iepirkšu strāvas ģeneratoru priekš laukiem. (ja ir ieteikumi padodat ziņu)

 13. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Vai kādam ir informācija, kurā lapā var apskatīt Maskavas doplera radaru, tādu kā ir RIX?

 14. Imants Says:

  Novērojumi attiecībā uz cilvēku rīcību.

  Paanalizējot savu un tuvinieku rīcību, kā arī paskatoties video internetā, šķiet, ka cilvēki īsti nezin, kā rīkoties šādos gadījumos, kur skriet, kur slēpties etc. Kā arī nenovērtē vēja spēku un potenciālos draudus no lidojošiem, krītošiem objektiem.

  Piemēram man ļoti paveicās ar siena šķūņa durvju operatīvu aizvēršanu kādas 15sec. pirms spēcīgajām brāzmām, protams, ja siena šķūņa durvis būtu palikušas vaļā pieļauju, ka tad šķūnis būtu sagāzts. Tajā pašā laikā es spēcīgo brāzmu laikā atrados siena šķūnī, kas nav izturīgākā konstrukcija pret spēcīgu vēju.

  Es gan neesmu meklējis – varbūt ir resursi, kur latviešu valodā ir apskatīts kā rīkoties ekstremālu laikapstākļu gadījumā, bet šķiet ka ne pārāk populāri, ja reiz ir cilvēki kas steidzas glābt savu auto, no lūztošiem kokiem bet apkārt jau skārda jumta loksnes un miskastes lidinās..

  • Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

   Lieta ir tāda, ka Latvijā šāda veida negaisi uznāk labi ja pāris reizes gadā (tik spēcīgi kā šis, vidēji reizi 5 gados) un tā kā mums ar šāda veida stihiju nesanāk sastapties bieži (parasti šie negaisi ir lokāli un cilvēku apdzīvotas teritorijas skar maz) tad daudzi nemaz nezin kā rīkoties šādās situācijās.

   Piemēram ASV, kur regulāri tiek novēroti šādi un vēl spēcīgāki negaisi (nerunājot pat par tornado) ir izveidota speciāla sistēma, kas seko līdzi laikapstākļiem un izplata ziņojumus. Protams arī tur var gadīties dažādi misēkļi, bet kopumā cilvēki (īpaši štatos, kas atrodas tā dēvētajā tornado alejā) ir informēti kā rīkoties. Ir speciālas radio frekvences un televīzijas kanāli, kuros 00-24 tiek sniegta jaunākā informācija par notiekošo, nerunājot nemaz par sitēnām katrā mazākajā miestā. Cits jautājums ir – cik izturīga ir vidējā amerikāņa māja un cik “izglītots” ir vidējais amerikānis.

   Man arī radās jautājums, kādēļ netika ieslēgtas sirēnas tajās pilsētās, kur negaiss tuvojās. Domāju, ka problēma ir tajā, ka sirēnu iedarbināšanas sistēma ir pārāk lēna, turklāt domājams, ka meteorologi skatoties radarā domāja “nekas jau nebūs, Latvijā jau vētras ir ļoti reta parādība”. Domāju, ka vētru retums ir pagātnē.

   • Emīls Says:

    Vismaz radarā skatoties, nekas neliecināja par to, ka šis negaiss ir tik postošs. Vienīgi tas pārvietojās netipiski ātri, citādi nekas īpašs.

   • lightning (Līvāni) Says:

    Tieši tā, kādreiz Latvijā šādas vētras bija reta parādība, vienīgi piejūras puse ar tām saskārās vairāk (turklāt arī pārsvarā tikai rudenī), bet laiki mainās, un nebūs nekāds brīnums, ka šādas vētras turpmāk būs aizvien biežākas.
    Man nevajag nemaz tik tālu skatīties, pietiek ar 14.07.2008. Un tas tikai 1 nelielā reģionā – Līvānos un apkārtnē!
    Bet negaisu kāreiz A pusē meteo.lv nemaz neprognozēja.
    Saprotu, ka šādus lokālus veidojumus īsti paredzēt nav iespējams, bet nu vismaz tad, kad (kaut vai ~1h pirms tā) tas jau bija izveidojies uz virzījās konkrētā virzienā, tas bija labi redzams! Protams, nebija iespējams paredzēt, cik stiprs tas būs un kādus iespējamus postījumus un tieši kur var nodarīt, bet tomēr!

   • tveice Says:

    Atļaušos iebilst, ka LVĢMC varēja gan paredzēt, ka A-Latvijai kas draud, jo par to liecināja operatīvā informācija no Baltkrievijas.
    Tāpat iebildīšu par postošu vasaras negaisu esamību, atkārtošanos Latvijā. Tādi šeit vienmēr bijuši, kopš atkāpās ledājs un šeit ieradās mērenais klimats.

   • lightning (Līvāni) Says:

    Es jau arī to norādīju, ka laika gaitā (vismaz stundu pirms tā) to varēja paredzēt, varbūt to nevarēja paredzēt dienas sākumā. Bet lokālus negaisus/virpuļus paredzēt ar pašreizējām tehnoloģijām nu nav iespējams. Vismaz ar Latvijas LVĢMC rīcībā esošo aparatūru.
    Postoši negaisi vasarā laiku pa laikam, protams, arī Latvijā ir bijuši, taču tie nav biežas parādības!

   • Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

    ASV lielie negaisi un tornado jau arī netiek prognozēti no zila gaisa. Dienas sākumā pasaka, ka ir iespējamība, bet kad kaut kas sāk veidoties un no tuvējām stacijām sāk ienākt info, tad arī sāk novērtēt negaisu spēku, virzību, bīstamību un tiek informēta sabiedrība.

    Pat es ar to niecīgo info kas man ir pieejams (salīdzinot ar augstas izšķirtspējas kartēm, kas ir pieejamas LVĢMC) vismaz stundu novēroju šo negaisu, kā viņš uzņem spēkus.

    Lieta ir operativitātē. Vajag vairāk uzdrošināties un varbūt lieku reizi palaist viltus brīdinājumu, nekā to darīt jau de facto.

   • Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

    14:20 radarā parādījās negaiss (varēja redzēt stipras nokrišņu zonas), bet Latvijas DA tas sasniedza tikai 15:50 … vesela pusotra stunda un tas viss neņemot vērā daudzos brīdinājumus un operatīvo info no Baltkrievijas un Lietuvas.

   • maikls Says:

    Svētdienas rītā internets bija pilns ar prognozēm par spēcīgiem negaisiem, krusu un vētrām. Tad, kad tas konkrētais mākonis nāca virsū Daugavpilij, dati no Baltkrievijas meteostacijām ne par ko īpašu neliecināja – precīzi neatceros, bet vai nu nebija neviena meteostacijas ziņojuma par vētru vai arī bija viens ziņojums par 21m/s, kas uz pēdējā mēneša fona nav nekas īpašs. (Lapā http://www.pogoda.by/ visi ziņojumi par bīstamām dabas parādībām automātiski parādās tiklīdz tie ir izsūtīti.) Info par lielu krusu un vētru Baltkrievijā pienāca krietni pēc tam, kad vētra pārgāja pāri Latvijai.

    Turklāt no satelīta attēliem vai radara bildes tiešām nevarēja pateikt, ka tur būtu kaut kas īpašs, es tobrīd nodomāju, ka tas ir jau daļēji izlijis, novājinājies negaisa mākonis, vien tam blakām veidojās jauni mākoņi, bet arī tie radarā neizskatījās pēc īpaši spēcīgiem negaisiem. Un arī no Jēkabpils lūkojoties uz to mākoni, man tas izskatījās pēc parasta negaisa, kāds tas Jēkabpilī arī bija. Tad jau vakarvakara negaiss bija spēcīgāks, jo vairāk zibeņoja un skaļāk dārdēja pērkons.

    Ja kāds apgalvo, ka konkrētā mākoņa uzvedību varēja paredzēt un laicīgi brīdināt par vētru, tad kāpēc neviens, sēžot pie interneta, neko neuzrakstīja? 🙂 Nebija neviena komentāra, ka, re, te nāk vētra, uzmanieties. Un LVĢMC sinoptiķiem jau uz to brīdi nav pieejama plašāka informācija kā jebkuram citam, kas sēž pie interneta. LVĢMC, ja viņiem būtu pienācis kāds ziņojums no meteostacijas par vētru, būtu izsūtījis brīdinājumu, tā ir rutīnas procedūra. Bet arī viņi acīmredzot nesaņēma nekādu īpašu info (Baltkrievijas meteodienests neko tik lielu nebija prognozējis un to vētru arī pamanīja tikai tad, kad tā jau bija pārgājusi pāri), savukārt Daugavpils meteostacija izmērīja tikai 12m/s.

   • maikls Says:

    Apskatoties svētdienas komentārus, interesanti likās šie divi, kas tika uzrakstīti tad, kad negaiss jau plosījās Daugavpilī un devās tālāk uz ziemeļiem, –

    Maija Says:
    Augusts 8, 2010 plkst. 16:00
    Pēc šādas sutoņas kaut kam jābūt!Nav glābiņa ne telpās,ne ēnā.Visa tā nabadzība,kas mugurā,pielipusi pie miesas.Pirts…

    tveice Says:
    Augusts 8, 2010 plkst. 16:12
    Vakar taču nekas nebija un lielākajā daļā līdzīgu dienu manā mūžā nekas nav sekojis tik niecīgai sutai. Šajās dienās pašā Latvijā uz vietas neviens kārtīgs negaiss nav izveidojies, visi ir atnākuši no ārpuses.


    Citu komentāru par šo konkrēto negaisu – pirms sāka ienākt ziņas par postījumiem, krusu un vētru – nebija. Un tie cilvēki, kas strādā LVĢMC, ir tādi paši kā mēs, īpaši plašāka informācija viņiem nav pieejama un konkrētajā gadījumā jau nebija nekādu citu avotu, no kurienes saņemt info. Ja nu vien būtu pienācis kāds operatīvs aculiecinieku ziņojums no Krāslavas vai Daugavpils (piemēram, Daugavpils ugunsdzēsēji varēja noziņot Rīgai, no Rīgas iedarbināt sirēnas Vidzemē)…

   • maikls Says:

    Turklāt jāņem vērā, ka sinoptiķi vislielākos pārmetumus saņem tieši tad, ja vētra neatnāk. Ja atnāk bez brīdinājuma – tas nav tik traki kā tad, ja brīdina velti. Neloģiski, bet tā Latvijā ir, par to man nācies pārliecināties daudzreiz. Un vispārībā latvieši pat visprecīzākajā prognozē atradīs kaut ko, kam piesieties, nekad nekas nav labi. 😀 Ne reizi vien ir nācies piedzīvot, kā vienu un to pašu prognozi viens pasludina par aplamu, jo, redz, patiesībā esot daudz karstāks nekā prognozēts, otrs tajā pašā laikā apgalvo, ka ir daudz aukstāks nekā prognozēts, un vēl biežāk tas pats notiek ar nokrišņiem. Un, ja, piemēram, prognozē teikts, ka Rīgā iespējams negaiss, tad gadījumā, ja negaisa nav (tā pēdējā laikā bijis visai bieži), sinoptiķi tiek apsaukāti visos iespējamos veidos. Tas, protams, noved pie tā, ka nevienam nav nekādas motivācijas pūlēties ar precīzu prognožu veidošanu, jo latviešiem tāpat būs slikti un tu tāpat saņemsi tikai pārmetumus.

   • gubumakonis Says:

    Par to negaisu… Godigi sakot izmantojot vien radara un satelita datus,tiešam neko īpašu tur nesaskatiju-iepriekšejas dienās jau dažreiz gadijās krietni iespaidigakie skati vērojami,bet tad”apakšā ” tik lieli postijumi un vētra nebija…
    Janem gan vēra,ka radars rada vien nokrišnu intensitati,izvietojumu un virzibu,bet satelita var labi noverot negaisa mākoņa attistibu un virzibu,bet tie abi avoti nedod nekādu informaciju par vēja atrumu,krusas lielumu un t.t.,vien kāds pieredzejošaks pec to formas ,attistibas kustibas rakstura var paredzet,kas iespējams notiek apak’sā.
    Parspilētiem bridinājumiem ieprieks labu laiku neredzu lielu jēgu,jo ka radija ari šis vasaras pieredze tiešam kad tiek sasolita liela vētra-nekas nav noticis un ja tadi tukši bridinajumi bus bieži-tapat neviens tos vairs neuztvers nopietni,bet pārmetumi garanteti… Jabut bridinājumam,ka taja laikā ir iespejams stiprs negaiss/vētra/krusa,ka principa svētdien ari bija.
    Cita lieta,ka negaisam jau plosoties ,tas sākuma ofisiali netika isti pamanits ne LV,ne Baltkrievijā,tāds islaicigs bridinājums,pat sirēnu ieslegšana pirn=ms paša negaisa butu labi,bet acimredzot pie mums nav šada prakse atstradata,tada bridinājuma sistema nav.
    Vel viens apstiprinajums,ka negaiss ir visgrutak prognozejams elements un kaut cik precizi uz prieksu tur neko nevar skaidri zināt.

  • Gubumakonis Says:

   http://4seasonsinfoto.wordpress.com/2010/08/11/negaisskas-pagaja-garam/
   Un ta tas negaiss ,kas plosijas LV austrumos un Vidzemē izskatijas no Rigas,Jūrmalas puses-ta teikt šeit cilveki pat nenojauta,kas tur notiek,Latvija tomer liela 🙂

 15. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien pa dienu biju Rīgā pa darbiem. Rīts pirms braukšanas bija saulains un 8.00 +18, Rīgā dienā patīkams laiks, varēja būt ap +24…+25, un spirdzinošs vējiņš, bija super! 🙂
  Savukārt no Līvāniem man īsi pēc 16.00 pienāca ziņa, ka tuvojas pamatīgs negaisa mākonis, ducina, grādi bijuši uzkāpuši līdz +29, taču tas negaiss aizgājis garām. Braucot vilcienā uz mājām, manīju mākoņus jau pie Pļaviņām un vēlāk arī pie Jēkabpils, kā arī vairāk uz Z pusi (kas jau laikam bija garām aizgājuši), bet nekur lietu nesastapu, vismaz līdz 18.30, kad pārrados Līvānos.
  Arī pēc tam viss mierīgs, tiesa, vakarā pēc 20.00 nepilnu stundu neliels sēņu lietus uzlija, bet tas arī viss. Mierīgs laiks, vienīgi grādi gan bija pamatīgi nokritušies, jo 18.30 bija jau mazliet zem +23C. Aukstā fronte acīmredzot grādus nosita gan, taču nakts silta, vēl šobrīd +19,0C.

 16. maikls Says:

  Svētdienas, 8. augusta, radara animāciju var lejupielādēt te: http://www.ltn.lv/~maikls/08_08.avi

 17. Maija Says:

  Maikls gan jau iepriekš prognozēja,ka var veidoties POSTOŠI negaisi.Laika ziņās teica,ka būs tikai īslaicīgs lietus.Mēs vadāmies tikai un vienīgi pēc Maikla prognozēm.8.uzmanīgi sekojām radaram,redzējām,ka šoreiz mums tiks pamatīgi.Ļoti ātri gan atnāca,Un,neviens nevarēja prognozēt,cik bargs būs negaiss.Tā kā -no sirds paldies Maiklam!

 18. Gunārs (Smiltene) Says:

  Labdien! Es vēlreiz uzrakstu to, ko vēlētos no visiem foruma dalībniekiem un kas nedaudz atpakaļ tika novērtēts kā vajadzīgs. PIELIKSIM SAVA NIKA BEIGĀS IEKAVĀS SAVAS ATRAŠANĀS VIETAS NOSAUKUMU ! Laika gaitā tomēr esmu oskaidrojis, ka Maikls raksta no Jēkabpils, bet lielā rakstītāja Maija – no Madonas puses (vai apkārtnes) ? Precizitāte šajā ziņā ir izziņa citiem. Īpaši, ja negaiss vai lietus nāk.

  • maikls Says:

   Lietotāji, kas ir reģistrējušies (kā es) to nevar izdarīt.

   • Enricco Says:

    Labrīt. Es rakstu no Slokas (Jūrmalā) vai kādu retu reizi no Āgenskalna Rīgā. Es arī esmu reģistrējis niku, līdz ar to nevaru to vairs nomainīt

  • Maija Says:

   Maija ir no Jaunpiebalgas.Gandrīz vienmēr gan to pieminu.Jā,ja tuvojas negaiss,būtu tā jādara.Ja tikai elektrība.Mēs vēl nebijām saņēmuši pirmo pūtienu,kad jau nodzisa…

 19. lietusviirs Says:

  Patreiz izskatās, ka šīs vasaras izrāde vēl nav beigusies. Šīs nedēļas beigās un nākamajā nedēļā brīžīem samodelētas iespaidīgas situācijas.

  Īpaši interesanta/iespaidīga patreiz izskatās šī svētdiena.

  Virs centrāleiropas Jet Stream taisa virpuli. Tas nozīmē, ka var būt daudz atmosvēras fronšu un konvektīvas sistēmas kuras nāk viena aiz otras, un ka tie var būt mazkustīgi. Tas nozīmē, ka vietām var būt diezgan ilgi nokrišņi/negaisi utt virs vienas vietas.

  Piezemes slānī vējš no A, ZA. 5
  850hPa vējš no D. CAPE > 1000, LI -5. Rasas punkts virs 15.
  Pie tam pastāv iespēja dabūt auksto fronti, kura nāk no Z vai ZR. Tā var virzīties lēni. Pie tā visa klāt vēl piezemes temperatūra virs 30.

  Bet nu tas vēl tālu. Patreiz modeļu rezultatiem diezgan liela nenoteiktība uz dažiem faktoriem, kuri svarīgi conectīvām sistēmām. Bet patreiz Sv un Pi izskatās iespaidīgi.

 20. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt, +17 un nelieli ac mākonīši no “manis” uz R pusi… * Te augstāk ir diskusija aizsākusies par brīdināšanas sistēmu…. Vispār jāpiekrīt tam, ka līdz galama nav atstrādāta (teorētiski eksistē, un ir pat regulāru šo iekārtu pārnaudes) tiešās brīdināšanas sistēma: sirēnu veidā pirms negaisa. …
  Kā rīkoties negaisu un tornado laikā (oriģināls raksti, ne no kurienes nav “pārspiests”…), rakstu še…
  http://klab.lv/users/meteo_lv/7709.html
  http://klab.lv/users/meteo_lv/8916.html

 21. lietusviirs Says:

  Iepriekš bija komentārs par vētru brīdinājumiem.
  Un, ka neviens(ieskaitot tos, kas šai blogā parādās) nespēja brīdināt.

  Nereti svētdienas dienās cilvēki atpūšas ārpus mājas un nav pie datoriem. 🙂

  1. Ja nekļūdos tas LVGMA radars ir DOPLERA radars. Un Šķiet tas mēra ne tikai nokrišņu intensitāti, bet arī vēja stiprumu dažādos augstumos. Vienīgi, ja vētra ir ļoti lokala, tad var nepietikt izšķirtspēja.

  Tas nozīmē, ka LVGMA vētru droši vien redzēja savlaicīgi. Kāpēc nebrīdināja nezinu. Varbūt nēļāva procedūras vai instrukcijas utt.

  2. Pēc radara dotās nokrišņu intensitates varēja secināt, ka ir ļoti iespējama vētra.
  Kāpēc:
  a) Negaisi virs latvijas virzījās ar vidējo ātrumu apm 20 m/s. To var secināt no radara bildēm.
  b) Praktiski visos gadījumos, squal line rada atsevisķās vietās lielāku vēju nekā ir frontes perpendikulāras ātrums. Un ja fronte gāja ar ātrumu 20 m/s, tad noteikti varēja gaidīt 25 un un vairam m/s.

  Gadījumos, kad “squal line” nav izveidojusies bet ir atsevišķi negaisi. Tad ir grūtāk.
  Bet ne bezcerīgi. Ja atseviķai negaisa šūnai redzams izteikts punkts (LVGMA parasti gandrīz melns), un no tā iziet tāda kā nokrišņu atse, tad tas visticamāk, tur ir intensīva augšupejoša plūsma, un var veidoties lokālas vēja brāzmas. Jo lielāks un intesīvāks šāds veidojums, jo stiprākas brāzmas iespējamas.

  Ja var identificēt superšūnu, tad vētras/krusas varbūtība ir diezgan liela, un brīdināt vajadzētu vienmēr.

 22. Egocentriskais dīkdienis Says:

  Radarā pēc atmiņas no 08.08.2010 rajonā strap/ap/virs jaunpiebalgas no dienvidiem nākošajai šūnai pievienojās viena no austrumiem iestiepjoties tādā kā “C” veidā ar nelielu astīti apakšā un gar malu aizgāja daļēji pāri Dzērbenei pa Drustu pusi uz valmieru. Es tajā laikā biju Dzērbenē un mums tika salīdzinoši mazāk nekā tiem kurus tas skāra pirms mums.

  Ja kādam ir radara informācijas rādījumi no 08.08.2010 tad lūdz iemetiet kādu linku uz to. Interesē viena nianse.

 23. lightning (Līvāni) Says:

  Šorīt bija diezgan bieza migla, rīts miglas dēļ gan likās pavēss, kaut arī min t +17, taču vēlāk, kad migla izklīda, nostabilizējās debesīs Saule, un gaiss ātri sasila. Šobrīd debesīs vietvietām mazi balti mākonīši, vēja tikpat kā nav, spoži spīd Saule, un gaiss turpina sasilt, šobrīd +26,5C.

 24. Imants Says:

  par 08.08.2010..
  Mazliet augstāk komentāros solīju, bildītes no Jaunpiebalgas..
  http://twitpic.com/photos/elvensight
  nekā cita fočēt spējīga bez telefona nebija pie rokas – ieliku skaidrākās..

  Kad pabeidzu labot mājai jumtu (norāva 3 šīfera loksnes no vidus :/ ) bija jau tumšs un to, kas mežā darās, nemaz vēl īsti nezinu – labi zinu, bet kā tas izskatās varu vēl tikai iztēloties.

 25. tas bija toreiz Says:

  80tajos g.,vienmēr,kad gājām ārā jūrā,piezvanījām robežsargiem un viņi iedeva prognozi gan tai,gan tuvākajām dienām.Un,ja viņi teica,ka vējš mainīsies 15.30,tad tas tieši tikos arī mainījās.Vai tad toreiz bija lielākas iespējas precīzi paredzēt,kā tagad?Taču nē.Tad kur ir vaina?

 26. maikls Says:

  Nezinu, cik daudzi jau redzējuši šīs bildes – krusa līdz 9cm diametrā Somijā: http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2234349

 27. Raitis_sametis/Zante Says:

  Netālu no “manis” daži lokāli cb mākoņi sāk veidoties, būs līdz vakaram kādi arī jāiekadrē…

 28. Raitis_sametis/Zante Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/main.html

  Jāskatās, kā depresija 05 rullēsies uz Ņūorleānu (vismaz patreiz prognozēts tas kurss)…

 29. Raitis_sametis/Zante Says:

  GFS atkal “vēstī” par masīviem karstumiem līdz “+37” un reizē negaisus, tātad jaunas vētras? Brīvdienās…

 30. lightning (Līvāni) Says:

  Laiks uz vakaru vispār noskaidrojās, visu dienu ap/mazliet virs +26 turējās, šobrīd līdz +25 grādi nokritušies. Viss mierīgs, nekādu pazīmju, ka šovakar varētu nākt fronte un būt lietus ar negaisiem, ko D rajoniem paredz meteo.lv. Varbūt, ka citur interesantāk? 😉

  • Raitis_sametis/Zante Says:

   <– (tests, uz embad linku) vēl viens skats no Somijas no negaisu vētras…

   • snake Says:

    tikai tas video nav īsts 😀

   • lightning (Līvāni) Says:

    Nu nezinu, man šķiet arī, ka mazliet pieskaistināts (kaut vai laika jomā) tas varētu būt, minūtes pusotras laikā tik ātri (lai kā tā vētra nesās, bet tomēr) šāds mākonis nevar uzskriet…
    Visdrīzāk, tur reāls mākonis “palabots” ar dažiem plus specefektiem un “paātrināts”. Labi, neesmu liels spečuks, varu kļūdīties, bet tomēr kaut kā sirreāli tas viss šajā bildē izskatās.

   • gubumakonis Says:

    Negaisa mākonis varetu gan būt īsts,ber kaut kas tur sadarits,samontets ar tiem atrumiem…

   • Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

    Nekas nav samontēts … attēlam ir tikai veikta krāsu korekcija (vai arī kāds filtrs uzvilkts). 18. jūlija negaiss Rīgā (biju jūras malā, kad atnāca otrā daļa) nāca tik pat ātri, ja pat ne ātrāk!

   • Emīls Says:

    Visā video redzami cilvēki, kas kustas normālā ātrumā, tā kā nekas tur nav paātrināts.

 31. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/postosie-negaisi-8-08-2010/
  Mans apkopojums atmiņai par aivaditiem postošiem negaisiem 8 augustā… iespējami labojumi un papildinajumi.
  Aicinājums ja ir interese atsutit savus foto,kurus ievietotu sadaļā
  http://weatherfoto.wordpress.com/lasitaju-iesutitie-foto/
  uz tur noradito epasta adresi…

  Sodien Riga silta,dienas vidū pat karsta diena,pievakarē daži cerīgi mākoni.vairāk DR pusē,taču Rigu neviens nesasniedza.

 32. maikls Says:

  Jēkabpilī šorīt ļoti stiprs lietus, arī dažas negaisa izpausmes, ielas atkal ūdenī.

 33. Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

  Uz ZA no Rīgas arī stiprs lietus, bet bez pērkona. Rīgai smuki pagāja garām.

 34. maikls Says:

  Iepriekš likās, ka radara rādījumi (ja skatās http://www.meteolapa.info ) precīzi atbilst – ja virs Jēkabpils rādīja lietu, tad tiešām bija, bet šorīt jau pusstundu stipri līst un tikai tad radars šo lietu uzvirza virsū Jēkabpilij.

 35. Krāce Says:

  Gribu izteikt tādu kā ”nespeciālista brīdinājumu” – pašlaik virs Lietuvas – Baltkrievijas robežas pēc visiem man pieejamiem satelītattēliem ir izveidojies diezgan draudīgs negaisa mākonis ar virzienu uz Daugavpili un Krāslavu. Attēlā ”Latvija tuvplāns” izskatās ļoti augsts veidojums, saule arī šorīt tā interesanti karsē.

 36. maikls Says:

  Jēkabpilī šobrīd atkal stipri gāž lietus, reizēm paducina pērkons. Praktiski visu rītu līst, brīžiem stipri, jo visu laiku nāk jauni īslaicīga lietus mākoņi, kopumā veidojot “garlaicīgu” lietu. Šovasar šeit lijis ļoti daudz.

  • lightning (Līvāni) Says:

   Līvānos šorīt arī diezgan uzlijis, gan tikai vienreiz (ar piebildi – no rīta!!!), un ap 6.00. Lielais mākonis aizgājis uz Jēkabpils pusi, nav brīnums, ka tur arī pamatīgāk ticis.
   Slapjuma pietiek arī Līvānos.

 37. Liga Says:

  Arī Madonā stipri nogāza , mazliet paducināja, +19 pašlaik.

 38. Liga Says:

  Lietus un negaisa dēļ tika atcelts gaisa balonu rīta lidojums, vakar gan bija skaisti. 38 lidoja.

 39. maikls Says:

  Te vēl viens vietējās televīzijas video, kurā parādītas vētras sekas Līvānu novadā. Vislabāk man patika pats pēdējais kadrs: http://www.youtube.com/watch?v=qPjI_LkLSHE

 40. Pierīga Says:

  Labrīt!
  Šonakt 4:35 pamatīgi nogāza lietus, sāk kļūt sutīgs, bet viss ir meirīgi.

  Par radaru: nākamnedēļ pamēģināsim sameklēt karti, kura precīzi atbilstu visām valsts robežām, jo šobrīd nobīde ir LV – A daļā. Lai kuru karti samazinātu un ņemtu salīdzināšanai, viena mala neatbildīs. Tā nu tas ir, jāsamierinās 🙂

 41. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Arī pie mums sāka līt.Pērkons nav,silts vasarīgs lietus.

 42. Liga Says:

  Šausmas kā piegāza. Pēc vētras plūdi. 🙂

 43. Madonietis Says:

  Madonā tiešam viss pludo .Lielākasi lietus šovasar tik īsā laikā un atkal sinoptiķi nebrīdināja ka būs stiprs lietus,,,

 44. Pierīga Says:

  “Pirmajās desmit augusta dienās Latvijā bijuši šī gada visstiprākie vēji, vislielākais nokrišņu daudzums diennaktī un visaugstākā gaisa temperatūra, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu apkopotā informācija.”
  Informācija no delfi.lv

  Šobrīd ārā jau +26 un atkal ir kļuvis nepatīkami.

 45. Liga Says:

  Madonā atkal sāk līt un ducina pērkons, +18.

 46. Gunārs (Smiltene) Says:

  Tāds iespaids, ka mākoņi ar negaisu iesprūduši ap Madonu un nedaudz uz ziemeļiem. Vismaz 35 km no Smiltenes ir apstājušies, jo pie mums vēl arvien ir saulains un +24.

 47. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Joprojām līst…Jā,nu jau par daudz!

 48. Gunārs (Smiltene) Says:

  Mums sāka līt 14.30.

 49. Enricco Says:

  Rīgā jau +31.6 grāfi (pēc Rīgas Siltuma datiem) un no lietus ne vēsts, lai gan tādi dūmakaini mākoņi ir…

 50. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labdien, šodien biju pabraukājies pa Saldu, tagad ir izteikti cu mākoņi, un pa kādai lietusbrāzmai no kādiem mākoņiem… +2 pērkoni norūca no viena (uz DA no “manis), manīsim – līdz vakaram… +26 grādi pie durvīm.

 51. Raitis_sametis/Zante Says:

  Manā apkārtnē daži mākoņi sāk rūkt! Vienlaikus darbojas 3 pērkona maisi…

 52. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Ap plkst.17:00, no vairākiem gubumākoņiem, kuri virzījās no A un arī DA-D izveidojās lokāla negaisa šūna.Pēc pāris pērkona rūcieniem ar lielām lāsēm sāka līt. Kopumā nedaudz virs 10 skaļāki pērkona grāvieni, nelielā atālumā, ap 3km augšā- mākonī. Lietus mēreni stiprs, bez vēja nestas sīko pilienu miglas. 20 minūtēs uz noblīvētas zemes sakrājās udens ap 20-25mm. Tad lietus pārgāja, un plkst.18:00, jau virs galvas bija skaidras zilas debesis, A pusē uz izlijušo mākoņu daļu redzama varavīksne. R -ZR un Z mazkustīga slāņu mākoņu nokrišņu zona.
  Temp. samazinājās no +26 uz 22 grādiem pēc lietus.

 53. Saulcerite/Rix/ Says:

  Lasīju Maijas un citu negantos piedz;ivojumus un domāju-skaisti tas ir tikai pa gabalu vai ari,kad tieši netrāpa.Mana vīra vecākiem lauku viensētā uz Preiļu un Madonas raj. robežas izlauza augļu dārzu,norāva jumtus mājai un malkas šķunim-ticīgi cilvēki būdami pateicās Dievam vēl visu nākamo dienu,darba tagad mēnesim. Bet jauki ir tas ,ka nervu nomierināšanai varam skatīties krītošās zvaigznēs un kaut ko vēlēties,cerams,ka nebūs migla.Turies Maija- daba ir varena un atgūsies,būs ari raža šoruden.Bet mums ir iespēja šonaky izteikt savas vēlēšanās.

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Paldies,Saulcerīt!Jāturās vien ir,nu jau esmu nomierinājusies.Kat gan,kad pamalē ducina pērkons,satrūkstos,bet,gan jau pāries!

 54. lietusviirs Says:

  Starp citu šķiet šodien Rīgā jauns konkrētās dienas rekords. Iepriekšējais bija 27.4 15:00 bija 27.5. Maksimālā droši vien bija vēl lielāka. Rīt, parīt un aizparīt arī iespējami jauni konkŗeto dienu rekordi.

 55. lightning (Līvāni) Says:

  Līvānos agrā rītā lietus, bet pēc tam saulains laiks, grādi līdz +26,5C uzkāpa. Taču ap 16.00 sāka virzīties virsū pamatīgs negaisa mākonis, dārdēja un zibeņoja (brīžiem vienā laidā!) sākumā pa malām, vēlāk (16.45) tas atnesa arī lietu, tomēr – šoreiz dīvaini – lietus nebija neko stiprs, kaut arī pērkoņoja un zibeņoja gandrīz virs galvas, daži spērieni bija pavisam tuvi. Arī vējš bija ļoti mierīgs, nebija pat nekādu vēja brāzmu, nerunājot par ko vairāk.
  Iespaids tāds, ka mākonis mani ar malu tikai aizķēra, uz D-DA pusi tālumā vienubrīd manīju kaut ko līdzīgu supercell, bet apgalvot neņemos, jo patālu bija, turklāt diezgan ātri tas veidojums izjuka (jeb pagaisa no mana redzesloka) – viens pīpis.
  Labi vien, ka nedabūju riktīgāku šalti, kāreiz biju no dārza ar ražu ceļā uz busu un mājām. 🙂
  Bet kopumā – pat vanna pielijusi pilna (pirms tam bija pusē, stāv zem klaja lauka!) pa šiem pēdējā laika lietiem. Tad var padomāt, cik mm salijuši…

 56. Enricco Says:

  Rīgā pa visu dienu NE PILES lietus…

 57. lightning (Līvāni) Says:

  Nu jā, Rīga laikam šobrīd apdalīta, bet – cik nesen bija, ka daudzas ielas pludoja!
  Ja es varētu, labprāt novirzītu lietiniekus uz Rīgas pusi! Man pietiek atliektiem galiem! 😀

 58. gubumakonis Says:

  Kaut arī visai cerīgi makoņi staigāja apkārt un blakus Rīgai,pat pērkons bija dzirdams,tomēr nekā,atkal vien dažas lāses un viss 😦 Jau kuru reizi šovasar citur līst un pludo ,bet pie mums nekā,sausums, ari tuvaka diena neko izskatas neatnesis…
  Sodiena gan atkal karsta un sutīga pie mums bija pec sajūtam…

 59. raitis_sametis/zantē Says:

  +18, R pusē – palieli augstie ci mākoņi…

 60. raitis_sametis/zantē Says:

  Ja kas – tagad man ir skype (telefona) konts “raitis_sametis”, tiesa – lēnā “mobilā” interneta pieslēguma dēļ: tiešā vārdu runa raustās, bet ir iespējams operatīvi čatot:)

 61. Egocentriskais dīkdienis Says:

  Sorī kad offtopic, bet es te vēl par 8.08.2010 negaisu.

  Uzmetu uz papīra un man sanāca šādi:
  Negaiss sasniedz Latviju uz Lietuvas, Latvijas un Baltkrievijas robežas pulkstens 15.00 un 15.20 virs ezeriem un purviem bagātās vietas bija uzņēmis pamatīgu enerģijas devu no karstā, mitrā gaisa. (Īespējams producēja iespaidīgo krusu Viļānos)
  Šērsoja latvijas teritoriju 18.00 uz Latvijas Igaunijas robežas 18.00 veicot ~210 kilometrus 3 stundās.

  Tātad negaiss pārvietojās ar ātrumu 70Km/h = 19.4m/s

  Ar tādu ātrumu spēj pārvietoties negaiss kuru ietekmē vēja plūsmas ~15km augstumā. (pēc wiki)

  Neesmu nekāds baigais lietpratējs, bet nu skaidri zinu kad lejupejošā gaisa plūsma ir lielāka par negaisa pārvietošanās ātrumu.

  Kapēc Zosēni nenomērija vēju, vai tur no mērierīcēm palicis tikai termometrs?

  Šejienes Guru varētu mani palabaot ja kļūdos.

  • lietusviirs Says:

   Latvijā tie 15 km droši vien nebūs, jo mums parasti tropopause ir zemāk. Šādām sistēmām ļoti svarīgs faktors ir jet stream, kurš pie mums ir 8-12 km Augstumā.

   Daudzšūnu nokrišņu zona var pārvietoties ātrāk par vēju. Proti nereti priekšā priekš esošajai šūnai veidojas nākamās. utt. Tas ir līdzīgi kā viļņu jūrā. Kaut arī ūdens pārvietojas lēni vai nemaz, bet vilnis uz priekšu iet.

   Bet nu manuprāt, ja vairāku desmitu kilometru garas nokrišņu zonas perpendikulārās pārvietošanās ātrums ir V m/s, tad jāreķinās ar apmēram V+7 m/s vēja brāzmām plašā apgabalā. Lokāli var būt arī vairāk.

   Tiesa, skatoties nokrišņu animāciju atkal un atkal izskatās, ka virs vidzemes bija superšūna. Vakar viena superšūna gāja pāri vācijas austrumiem, un radarā izskatījās ļoti līdzīgi. Tāpak kā latvijā varēja redzēt rotējošu kustību.

   Starp citu, tā ieliektā aste kas gāja uz dienvidaustrumiem, šķiet bija mitrā un siltā gaisa ieeja.

  • Maija /Jaunpiebalga/ Says:

   Nujā,pie Bukš dzeguze nekūkoja pēc Jāņiem,bet pie mums gan!Vēl labu laiku pēc Jāņiem!Baltais āboliņš arī nezied tā,kā tas zied,varbūt,citur.Baltais āboliņš ir ziedējis arī tad,kad ziemas vispār nav.Liepas-šogad viss ir ātrāk!Kas tur par brīnumu?Pīlādži-Viļakā ir,bet pie mums nemaz tik daudz nav.Tā es varētu Bukšam runāt pretī vēl un vēl…

  • raitis_sametis/zantē Says:

   “Pie manis” dzeguze pēdējo reizi nokūkoja 23. jūnijā, mērenas ogu razās (tostarp arī pīlādži un āboli) “vēstī” par mērenu ziemu, dažas bezdelīgas izperināja otro paaudzi šai vasarā- tas savukārt “vedina” domāt par mērenu (“parastu”- ar to domājot termiņus) rudeni. Svīres no mājas pazudušas aizvakar (11.8.), kas arī caurmērā aptuveni “pa vidu”… un vēl līdzīgas kādas 20 pazīmes. Kopumā (lai arī pārāk neiespringstu par tālejošām prognozēm – zinu, nekas radikāls dabā vienalga nav gaidāms) saku: rudens caurmērā mērens, dažas vētras vairāk (kā 1 2009. gada rudenī) gaidāmas, ziema laicīgi- bet drusku siltāka kā iepriekšējā/ lai arī vairāk “balta”, nekā “melna”…

  • lightning (Līvāni) Says:

   Bukšs bieži vien runā pretī pats sev. Varbūt, ka būs līdzīgi, kā viņš prognozē, bet mūsdienās vismaz es tik tālejošas prognozes neņemtos teikt.
   Starp citu – vakar dārzā konstatēju, ka man šogad otrreiz uzziedējušas cidonijas! 🙂 Gurķu un īpaši tomātu raža tāda kā agrāk neatceros, arī citādi viss aug griezdamies. Siltums (īpaši jau siltās naktis – šķiet, ka kopš jūnija beigām naktīs nav bijis zem +15, varbūt kādu atsevišķu reizi, uz sitiena nepateikšu) un mitrums – augiem viss labvēlīgi! 🙂 Ceru, ka arī citur Latvijā labi viss aug!

 62. raitis_sametis/zantē Says:

  Nu, ja kas, tad vakar’ vakarā redzēju visai labu zvaigžņu lietu, masīvas svītras reizes 20mit stundā… jāskatās arī šovakar un vēl naktis kādu nedēļu uz priekšu.

  • Romāns Kolduns (Ogre) Says:

   Laimīgais. Es pilnīgi neko neredzēju (skatījos vakarā ap 11 un pēc tam vēl neilgi pirms pusnakts), varbūt traucēja pilsētas apgaismojums, bet izbrīnīja tas, ka vienalga neko nepamanīju. Varbūt tas bija jāskatās dziļā naktī, nevis kad tikko kļuva tumšs?

  • maikls Says:

   http://spaceweather.com/ ziņo, ka dažviet pasaulē saskaitīti pat vairāk nekā 80 meteoru stundā. Es pats arī neko neredzēju, nāca miegs, tikai uz brīdi palūkojos zvaigznēs – konstatēju, ka skaistas arī tās, kas karājas un nekrīt, un apmierināts gulēju tālāk. 🙂

  • Digital1 (Rīga, Imanta) Says:

   Skatījos nedaudz ilgāk par stundu un redzēju aptuveni 15 krītošās …

  • lightning (Līvāni) Says:

   Es arī gribēju paskatīties, bet nesanāca, nebija īsti vietas, no kurienes vērot – pilsētas apgaismojums, mājas, koki, debesu pleķis ierobežots…

 63. Maija /Jaunpiebalga/ Says:

  Ēnā jau tuvojas pie 30 gr.Atkal mitrs un sutīgs gaiss,kad grūti elpot.Bailes pat domāt,kas var sekot…

 64. gubumakonis Says:

  Baac! Kas par karstumu un sutu atkal Rigā,elpas trukst… Un rasa enainas vietās joprojam nav nožuvusi,tuvojas +30. Lielas ceribas uz velu vakaru un nakti,varbut beidzot Rigai kas tiks…

 65. Māris (10km R no Saldus) Says:

  Virs Ukrainas ZR un Polijas D pašlaik izirst (izlīst) kāda negaisa šūna.Pēc sat.24 datiem izskatās, ka Krievijas anticiklona centrs pavirzījies nedaudz uz DR un atrodas virs Ukrainas, tā ziemeļrietumu un ziemeļu mala skar Latvijas dienvidu rajonus. Gar šo AC malu arī virzīsies iespējamie negaisa mākoņi.(ZA->A->DA virzienā). Arī virs Igaunijas-Pleskavas apg. šobrīd ir augsta spiediena atzars, kas gan darbosies pretīm mākoņu kustībai no dienvidiem, gan pabaros šunas ar aukstāku gaisu no Karēlijas puses.
  Vai no ši faktoru kopuma, kas radīsies to redzēsim pēc stundām 4-6.
  Zibeņošana naksnīgās debesīs ir skaista izrāde, tomēr varu izteikt līdzjūtību, visiem tiem, kuru saimniecības ir cietušas no Dabas stihijām.

 66. lightning (Līvāni) Says:

  Šodien kārtējā diena (kad nāks rudens, būs jāpaskaita visas kopā), kad virs +30. Rītā vēl bija bieza dūmaka jeb augsta migla, kas gan diezgan ātri izklīda, un pēc tam varu savos staros pārņēma Saule. Visu laiku saulains, vien uz pēcpusdienas pusi paretam augsti balti, bet plāni mākoņi (varētu būt augstie slāņu mākoņi) uzpeld, taču reāli saules spēku nemazina. Kopš 13.00 grādi svārstās starp +30…+31C. Pūš neliels vējelis, bet arī tikai brīžiem. Sutīgs gan vismaz nav. Šobrīd +30,5C.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: