Negaisa draudi

Iepriekšējās diennaktīs vietām visos Latvijas reģionos plosījās spēcīgi negaisi ar stiprām lietusgāzēm un vētrām, vietām bijusi arī liela krusa un, iespējams, tornado. Ceturtdien Latvijā no dienvidiem ieplūdīs vēsākas gaisa masas (savukārt Somijas vidienē ceturtdien gaidāms karstums virs +30, Krievijā aizvien līdz +40 grādiem), un šīs pārmaiņas var būt saistītas ar spēcīgiem negaisiem trešdien-ceturtdien.

Trešdien un ceturtdien starp cikloniem uz rietumiem un dienvidiem no Latvijas un anticiklonu virs Krievijas vairāku kilometru augstumā virs mums gaidāma vēja pastiprināšanās, GFS patlaban prognozē, ka stiprākie vēji būs virs Latgales un Vidzemes laikā no trešdienas pēcpusdienas līdz ceturtdienas priekšpusdienai. Ja šajā vidē sāk veidoties negaisa mākoņi, tie strauji var kļūt spēcīgi, var rasties konvektīvā sistēma un vētra. Šādos gadījumos, protams, ir arī krusas un ļoti stipra lietus risks.

Negaisa mākoņu galvenā virzība būs no dienvidaustrumiem uz ziemeļrietumiem. Iespējams, ka virs Baltkrievijas izveidosies negaisu sistēma, kas tad šķērsos Austrumlatviju; GFS stiprāko lietu prognozē naktī uz ceturtdienu. Parasti lielākās vētras plosās vai nu nesen izaugušā atsevišķā negaisa mākonī (kur ir lielāks tornado jeb virpuļvētras, jeb viesuļa risks) vai konvektīvajā sistēmā, bet laika gaitā, mākonim kļūstot plašākam un mērojot tālāku ceļu, vēju stiprums mazinās, lai gan tad vēja brāzmas un lietus aptver lielāku teritoriju.

Otrdien vietām gaidāms negaiss, GFS un Polijas modelis stipras lietusgāzes prognozē Kurzemē, īpaši otrdienas vakarā, kuras varētu nest no Lietuvas nākoša konvektīvā sistēma. Lietuvas modelis šīs pērkona lietusgāzes pārsvarā atstāj uz dienvidiem un rietumiem no Kurzemes.

Ļaunākā scenārija gadījumā trešdien dienas laikā spīdēs saule, kas gaisu sakarsēs virs +30 grādiem, tad pēcpusdienā/vakarā un naktī uz ceturtdienu nāks un uz vietas veidosies postoši negaisi. Bet tā kā gaisa mitrums nebūs īpaši augsts un iespējami vēl citi negaisu veidošanos ierobežojoši faktori (var būt daudz mākoņu, kas kavē gaisa sakaršanu), tad atliek tikai gaidīt un vērot.

311 Atbildes to “Negaisa draudi”

 1. SEO speciālists Says:

  Vietām vētra varbūt plosījās, bet gaiss bija patīkams! Vētras nekad nekas patīkams nava!! Bet pēc šadiem karstuma rekordiem nav nekāds brīnums ka ir vētras!

 2. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt+20 un miglains šorīt, …

 3. Pierīga Says:

  Jautājums par radaru ar apdzīvotām vietām ir aktuāls:
  Ja kādam ir serveris, uz kā izveidoto failu izvietot, dodiet ziņu, un radars dažu stundu laikā būs gatavs.
  Domāju, ka teorētiski maikls to var pievienot pie bloga, bet neesmu pārliecināts.

 4. Pierīga Says:

  Mjā, ar caurspīdīguma efektu. Šajā variantā būs ar melnu punktu un pirmo burtu. Pagaidām gan tad paliek citā vietā.

 5. dAvi Says:

  Liepājā jau 3. diena, kad karstuma vilnis par sevi neko neliecina, ir salīdzinoši vēss un apmācies. Tagad jau kādu stundu intensīvi līst.

 6. Saksija Says:

  Arī Rīgā ir apmācies, un temperatūra ir zemāka nekā prognozē.

  • maikls Says:

   Nav labi tā lielīties. 😀 Man dzīvoklī atkal +30; labi, ka drīzumā gaidāms stabili vēsāks laiks.

   • Saksija Says:

    Rīt būs it kā pēdējā karstuma diena. Bet vai visā Latvijā kā to prognozē GFS ?

   • lightning Says:

    Jā, +30 dzīvoklī atšķirībā no āra diezko patīkami nav… 😀 Pats nesen baudīju! Es vēl ar aizvērtu logu palīdzību dienā un atvērtu naktī turu grādus iekšā mazliet virs +28. Trakākais jau tas, ka naktīs nekas neatdziest – pārsvarā vismaz pilsētā minimālā t virs +20C.

 7. Migla Says:

  Siguldas pusē +30,7, gaiss mikls (smags).

 8. lightning Says:

  Līvānos valda karstums! 🙂 Jau nakts bija ļoti silta (min t +20,9C), jo pārsvarā apmākusies, bet no rīta noskaidrojās, un saule ātri gaisu sakarsēja. Jau ap 12.00 bija +29, šobrīd (jau kādu stundu) grādi nostabilizējušies ap +32 (max +32,2). Debesis joprojām gandrīz skaidras, šur tur nelieli balti gubu mākonīši, arī spalvu mākoņi vietām. Vējš minimāls, par gaidāmajiem iespējamiem negaisiem vismaz patreiz nekas neliecina.

 9. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Negaisi veidojas virs Lietuvas – un tie virzās uz ZR pusi, Kurzemē un Zemgales D pusē, iespējams, negaisi nonāks pēc 2-3 stundām…

 10. maikls Says:

  Vienreizējas fotogrāfijas ar negaisiem no visas pasaules: http://www.boston.com/bigpicture/2010/07/stormy_skies.html

 11. lietusviirs Says:

  Šogad iespējams vismaz Rīgai būs viens rekords. Dienu skaits mēnesī kad T>=30. Patreiz šķiet jau ir 11 šādas dienas.
  Kopš 1950 gada iepriekšējais rekords šķiet bija 2003 gadā ar 8 dienām virs 30C. 🙂

  Vecāki dati par 1950 gadu man diemžēl nav. 😦

 12. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Sāku dzirdēt tālus pērkonus uz D pusi “no sevis” …

  • Enricco Says:

   Virziens mākoņiem ir uz ZR? Ja tā, tad man Slokā šodien lietus nespīd ;( Būs vien jālaista dārzs…

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Visumā izskatās: šodien negaisi līdz vakaram var uzrasties Latvijas lielākajā daļā/nav jau zvanīts – ka šis, ko es dzirdu uz D-DR no sevis -> tas virzās uz Liepājas pievārti-> būs vienīgais šovakar/.

   • Aigars Says:

    Pilnīgi traks lietus trāpīja Saldum, pie autoostas atkal var atklāt kuģu piestātni, cauri pilsētai ātrāk par 30 km / h nevarēja pabraukt. Un līst vēl patlaban. Šo negaisu “saķēru” pirmoreizi Žemaitijā , kur biju iebraucis. Tas bija ap 16:30. Pēc tā visi lauki nenormāli pludoja un vietām bija izskaloti lauku ceļi.

 13. lightning Says:

  D pusē manāms liels tumšs mākonis, izklausījās, ka bija daži attāli pērkona rūcieni arī, bet pagaidām šķiet, ka tas aiziet uz A pusi. Saule tagad vairāk aiz mākoņiem, bet uz vietas esošie spēj vien nedaudz sauli paslēpt, neko vairāk. Vēja šobrīd praktiski nav, grādi gan īpaši nevēlas kristies, joprojām +31,5C. Klusums… pirms vētras?… labāk tad ne…

  • lightning Says:

   Izskatās, ka mākonis tomēr pavisam garām neaizies, tas kaut kā maina savu virzienu (koncentrējas D pusē), kļūst aizvien tumšāks, pērkoni (gan vēl patāli) ducina ļoti bieži, raustās TV. Baigi sutīgs palicis, grādi nokritušies līdz +30,4C. Radars rāda, ka tepat blakus tas veidojums ir, bet savu spēku (pagaidām) izgāž uz D no Līvāniem.

  • lightning Says:

   Sacēlās vējš (jūtams, bet ne pārāk stiprs), nu jau minūtes 5 līst, pamazām ņemas spēkā, bet pagaidām ne tuvu gāzienam. D pusē zibeņo, ducina…

  • lightning Says:

   Izskatās, ka šis veidojums ir garām. Lietus tā arī pa īstam neuzlija, pat mazas peļķes uz ielām neizveidojās. Vēl rasina sīks smidzeklis. Tomēr vējiņš labi gaisu atsvaidzināja, sutīgums pārgājis, un grādi nokritušies līdz +26C – atrāvu vaļā logus, lai svaigums iekšā plūst! 🙂
   Bet DA pusē tālumā manāms cits mākonis – neizskatās liels, bet varētu būt spēcīgs, tikko pamanīju pāris skaistus zibeņus. Un, ja ieturēs pašreizējo kursu, var arī atnākt!

 14. Pierīga Says:

  Limits bija izsmelts, tāpēc noņēmu. Ja ir vajadzība, var pajautāt maiklam, viņam ir paraugs.
  Bet tā arī nav saprašanas – vai ko tādu vajag, ja ir tas cits variants?

 15. lightning Says:

  Papētīju http://sri.nav.lv/?num=0 radara attēlu – izskatās, ka pēdējās pusstundas laikā Saldus pusē bijis PAMATĪGS negaiss… Un ne tikai tur, bet tas likās visiespaidīgākais…

 16. Saulcerite Says:

  Labs variants.

 17. lightning Says:

  Klāt otrs mākonis, par kuru nesen rakstīju. Lietus līst, bet arī tāds mierīgs. Pērkoni gan ducina visapkārt, bet tādi patāli; radars arī rāda, ka šis veidojums arī pa D pusi, Pārdaugavu aiziet… 😦
  Vēl jau kaut kas DA pusē redzams un dzirdams, bet izskatās, ka mākonis sadalījies, manu pusi daļēji aizķēris, bet arī jau spēku pamazām zaudē. Lietus gan turpina līt, bet aizvien mierīgs. Tomēr ir vairāk nekā no iepriekšējā mākoņa! 🙂

 18. lightning Says:

  Nu pigori!!! Visi negaisi it kā pagāja garām, tagad tikpat kā vairs nezibeņo un neducina, turklāt diezgan gaišs, arī vēja praktiski nav, bet debesu slūžas atvērās uz pilnu jaudu! Labi nolija, nedaudz līst joprojām, bet dažas minūtes bija riktīga lietusgāze! 🙂 Arī grādi līdz +23 nokritušies. Interesanti! Tagad visapkārt manāmi vairāk vai mazāk lieli nokrišņus nesoši mākoņi, jautājums vien – kurp tie gan dosies? 🙂

 19. Saksija Says:

  Šķiet, ka negaiss būs arī Rīgā. 🙂

 20. lightning Says:

  Spēcīgi zibeņo un dārd A-DA-A pusē, mākonis arī iespaidīgs pa to pusi iet, un izskatās, ka tuvojas. Bildēju, skats kļūst aizvien iespaidīgāks, pērkondārdi aizvien tuvāki, kļūst aizvien tumšāks, tāda kā siena tuvojas, aizvien spožāki un tuvāki zibeņi, sāk pamazītēm atkal līt. Vējš gan pagaidām minimāls. Kas nu būs – jāskatās…

 21. liga Says:

  madonai garam pagaja 2 negaisi,pazibenoja, paruca perkons, lietus ne piles, pashlaik tuvojas tresais no jekabpils puses.

  • Maija Says:

   Manējie šodien bija Madonā,tur esot gāzis kā no spaiņa,arī pēkons un zibeņi bijuši.Knapi varējuši pabraukt/tas bija vakarpusē/.Pie mums palija,negaisi atkal pašīrās ,katrs uz savu pusi.Labi vien ir,tagad jau normāli vairs nelīst,tie gāzieni mums neder.

 22. Normunds Negaiss Says:

  Varētu būt, ka būs vēja postījumi – izskatās, ka kurzemē veodojas bow echoes (pēc radara lokveida nokrišņu zonas). Tādos parasti ir stiprs taisnais vējš.

 23. lightning Says:

  Nu gan beidzot bija debesis pušu!!! 🙂 Zibeņoja un dārdēja visapkārt, daži spērieni bija pavisam tuvi, pamatīgi tumšs bija palicis, diezgan spēcīgas (bet ne ekstra) vēja brāzmas, un lietusgāze arī bija pasen nemanīta – gāja strūklām ūdens no debesīm! Neko daudz tālu redzēt nevarēja, viss kā miglā ietīts. 🙂
  Kāreiz rakstīju “epicentra” laikā, kad pēkšņi noraustījās elektrība, un nu nākas visu rakstīt par jaunu.
  Piegāzts viss pamatīgi, grādi līdz +21,5C nokritušies, bet mākonis nu aizgājis uz Z-ZA pusi, lietus pārstājis, izskatās, ka viss nomierinās.
  Uhh, bija tomēr, ko izbaudīt! 😀

 24. Saulcerite Says:

  Pārgāja pāri Rīgai zona-tumss kā naktī,ar vēju, bet bez vienas lietus lāses.Tālumā dun pērkons,laikam vairāk uz Jūrmalas pusi.

 25. Pierīga Says:

  Pa vējam nāk tumša mākoņu zona, kas no tāluma pilnībā izskatījās kā veltnis.
  Pret vēju nāk pērkons, rūc pamatīgi, apkārt tumšs. Patīkams spirdzinošs vējš.
  P.S. Maiklam arī tūdaļ pamatīgi gāzīs pēc radara

 26. AAA Says:

  Ogrē bija tiko pamatīgs vējšs diezgan stiprs nepateikšu cik m/s varēju būt bet koki pamatīgi locījās un tā lietus gāza pamatīgi…

  • Romāns Kolduns Says:

   Jā, Ogrē tiešām tikko bija kas neredzēts. Zibens bija maz, toties kas par nokrišņiem! Vējš gan bija tikai tāds, ka koki locījās, bet ne vairāk. Toties lietus ar krusu gan bija iespaidīgi!

   • Pierīga Says:

    Mākonis nu ir šeit, gāž, bet kas par spērieniem visapkārt, zeme dreb brīžiem. Tuvākais spēriens ap 200 m un viss nodrebeja, pat ausis aizkrita.

 27. kurzemniece Says:

  pabaiss skats-zaļganpelēka gaisma,tādu lietusgāzi reti gadās piedzīvot. Vispirms ar vēju pagāja garām pa dievidrietumu pusi,tad dienvidaustrumu pusē satikās vēl ar kādiem un grozījās atpakaļ. Kāds gāziens!!!Zibeņi vairāk tādi uz rūsas pusi,flammē vienā laidā.Tiešām .debesu slūžas,kā viens te rakstīja

  • Maija Says:

   Tādi,laikam,būs turpmākie gadi…Ar aukstām ziemām un anomālām vasarām,kādas jau tagad ir vai visā Pasaulē…

   • lightning Says:

    Tā ir bijis laiku pa laikam gadu gaitā. Dabai savi ritmi, un, lai kā daudziem gribētos, ka tieši mēs, cilvēki, tos ietekmējam un paši problēmas radām, īstenībā nebūt tā nav!
    Pārāk maz mēs vēl par dabas ritmiem zinām, pārāk nesen vēl meteo novērojumi tiek veikti, lai varētu izdarīt nopietnus secinājumus…
    “Normāls” laiks jau tiek veidots no t.s. “vidējā aritmētiskā”. Un gada vidējo temperatūru vienādu var veidot gan siltas ziemas un aukstas vasaras, gan aukstas ziemas un karstas vasaras! Ja man jāizvēlas, es dodu priekšroku otrajam variantam! 🙂

 28. Romāns Kolduns Says:

  http://foto1.inbox.lv/ogre123456789/Laikapstakli/DSC02960.jpg – bildes no tikko notikušā negaisa Ogrē. Trešajā bildē man pat nejauši ir izdevies nofotografēt zibens spērienu netālu no savas mājas. Tajā pašā bildē redzams arī, cik stipri tad lija. Žēl ka kvalitāte par sliktu, tur debesīs skaidri varēja redzēt līnijas, kur sākas nokrišņi – tik strauji viss notika. Bildēs gan to knapi var saskatīt.

 29. Imants Says:

  Izskatās, ka ātri jābrauc mājās kamēr atkal nav applūdis Lāčplēša/Valmieras ielas stūris, jo šķiet, ka tūliņ arī Rīgas centrs dabūs kādu lāsi.

 30. Liga Says:

  Madonai tuvojas drausmīg liels mākonis, zibeņo, ducina atrvien stiprāk.
  Maija, es ap 18:30 biju Madonas centrā, nekas neliecināja par lietu, es dzīvoju 3 min brauciena attālumā no Madonas centra. Kaut gan pagāšnedēļ pie mums ne piles, bet centrā bija tāda lietusgāze, ka izpūtējā ūdens tika.

 31. MRX, Rīgas centrs Says:

  Mjā, pirms 20 min Rīgas centram pārvēlās pāri tāds apaļš mākonis, palika tumšs tā, ka auto tuvās gaismas jau varēja manīt spīdam uz asfalta, bet lietus vēl ne piles. Pāri Daugavai izskatījās, ka tur gan tika. Starp citu, Daugavā pie Vanšu tilta var aplūkot Abramoviča 3 (varbūt 4) stāvīgo balto jahtu. Tagad nāk kaut kas jauns, nu jau gandrīz pilnīga nakts aiz loga un aizdomīgs klusums…

 32. AAA Says:

  Negaiss ar spēcīgo lietu un izteikti stipro vēju šovakar Ogrē
  http://foto.inbox.lv/dzeguzens8/27-07-2010-veejsh-un-stiprs-lietus-Ogree

  • Romāns Kolduns Says:

   Kurā pusē tas apmēram ir? Man vismaz likās daudz ievērojamāki tieši nokrišņi, nevis vējš. Es dzīvoju tur pie tā jaunā bērnudārza, kuru tagad jau uzcēla. Varbūt tas ir kaut kur Strēlnieku ielas pusē, jo man liekas, ka tajā pusē arī tas pats mākonis tāds baiss bija.

 33. Saulcerite Says:

  Vispār vairs nesaprotu no kuras puses kas nāk-pērkons Ķengaraga pusē, zibeņi ap Jūrmalu,daļa mākoņu no Jelgavas,bet citi no Rīgas centra,un pie visa tepat virs galvas ”aug” gubumākoņi.Stāvu un brīnos un gaidu kas te būs,tagad sāk arī līt.

 34. lightning Says:

  Radars rāda interesantu bildi Rīgai – http://sri.nav.lv/?num=0
  Mākoņi no visām pusēm aplenkuši Rīgu un taisās ieņemt bastionus! 😀
  Bet Līvānos nu jau viss mierīgs. Mākoņi izplēnējuši, vien tālumā ZA pusē kaut kas aizejošais knapi manāms. Debesis pamazām skaidrojas, vējš pilnīgi norimis, +21,5 grādi. Izskatās, ka nakts būs mierīga, un arī rīt vismaz dienas pirmajā pusē valdīs Saule un karstums.

  • scAvenger Says:

   Tām interesantajām bildēm būtu labi taisīt skrīnšotus un izlikt kaut kur – citādi pēc maza laika no saitēm vairs nav jēgas.

   • lightning Says:

    Jā, pareizi, tā tas laikam ir – ne reizi vien man pašam pēc Maikla izliktajām radara saitēm Twitterā uzrādīja ne to brīdi, ko viņš piefiksēja, bet jau esošo brīdi, to, kurā es paskatījos radarā, un kurā jau viss interesantais bija aiz muguras…
    Bet vismaz šajā saitā var arī slaidā paskatīt pēdējo stundu attīstību, turklāt labāk, nekā meteo.lv variantā – pamazām izpētīt negaisu/lietusmākoņu virzību un attīstību.
    Savukārt pats meteo.lv ir uzkāries ar esošo apstākļu konstatēšanu jau kopš 15.00 – nez, kas viņiem tur sanācis?!

 35. Pierīga Says:

  No Ogres uz ZA vai tajā pusē jābūt kaut kam ļoti spēcīgam. Redzu nepārtrauktus zibšņus un rūcienus. Pie manis līst “sēņu leitiņš”, elle laikam paiet, par laimi, garām.

  • Romāns Kolduns Says:

   Pašā Ogrē tagad tik var redzēt zibeņus, ziemeļu pusē tie tagad ir. Bet daži tādi spēcīgi, ja pat istabā, sēžot pie datora, var just, ka uz mirkli paliek gaišāks. Izskatās, ka šovakar vairāk nekas interesants nebūs. Gaidu rītdienas vakaru.

 36. lightning Says:

  Sabildēju vairākas interesantas bildes, kas attēlo šodien aprakstītā negaisa tuvošanos, labprāt parādītu citiem, ja interesē, vien nav pašam vietas, kur tās “izklāt”…

 37. Saulcerite Says:

  Nolija labs dārza laistišanas lietus.Bet Elejā atkal negaiss ar elektrības zudumu,pērkonu un zibeņiem.

 38. Liga Says:

  Arī trešais negaiss pagāja garām, ne piles lietus, zibeņi gan bija skaisti.

  • Maija Says:

   Līguci,manējie vakar,pusē septiņos vakarā,ēduši Šlāgerī,tad arī no debesīm gāzies balts ūdens.Pērkons gan aizgājis gar malu,bet gāziens ir bijis !

 39. Liga Says:

  karsti gan, pašlaik ārā +25.

 40. Digital1 Says:

  Faktastiska zibeņošana uz ZA no Rīgas – bildēju 🙂

 41. Digital1 Says:

  Zibeņi ir milzīgi un spēcīgi. Zibeņo vairākās kārtās līdz pat 2 sekunžu ilgumam.

 42. lightning Says:

  Līvānos viss mierīgs. Ieliku bildes no šīvakara negaisa (skat. mazliet augšā, pie cita komenta).

 43. ES Says:

  Tagad uz Rīgu kas nak zibeno kartiigi bet nvaru saprast vai trāpiis! ??

 44. Cassini Says:

  Rītdienas vakaram lietuviešu saite rāda kaut ko vienkārši NEREĀLU… >100mm lietus. Gribētos uz tādu paskatīties, ja ši prognoze attaisnosies!

 45. lightning Says:

  Izskatās, būs kārtējā siltā nakts. Grādi +20,9C, nevēlas kristies, istaba vairs nedziest – biju nodzinis iekšas grādus līdz +26,7 negaisa laikā, tak tagad atkal līdz +27,6 uzkāpuši…
  Ārā +35 – iekšā +23 – būtu super, bet šāds variants nu…nu… 😀

 46. Digital1 Says:

  Šī vakara ZIBENS BILDES no mana dzīvokļa loga Rīgā, Imantā. Baudiet un izsakiet viedokli 🙂

  http://s901.photobucket.com/albums/ac217/laurijssvirskis/Negaiss%2027%20julijs%202010/

 47. maikls Says:

  Jēkabpilī otrdienas vakarā bija iespaidīgs negaiss, kaut kas līdzīgs tām slavenajām fotogrāfijām no sestdienas Kurzemē un Jūrmalas pusē, bet vēja liela nebija (vismaz pilsētas centrā), lietusgāzes arī pārāk trakas nebija, zibeņošana gan varena.

  Pirms lielā negaisa bija mazāks, bet jau krietnu brīdi pirms mazā negaisa sāka raustīties elektrība.

 48. Pierīga Says:

  Labs rīts! Šorīt apmācies, pilina lietus. Pēc radara spriežot vēl kādu laiku līs. Patīkams spirgtums, +20.

 49. maikls Says:

  Lietuvas modelis patlaban ielicis vēja brāzmas līdz 20-27 m/s pievakarē un arī vēl īsi pirms pusnakts atsevišķos punktos valsts austrumpusē (nav vērts ņemt vērā konkrētas vietas, jo to prognozēt nav iespējams, galvenais ir pati prognoze par šādas vētras izveidošanos kaut kur).

 50. Maija Says:

  Pie mums 20 gr.Jā,A,DA pamale visa tumša,pērkons,jau no paša rīta.Liekas,ka pa Latgali jau plosās?Vai Dieviņ,kas te šodien notiks?Vakar tikām sveikā cauri.

 51. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- +19 un apmācies ar zemajiem st mākoņiem… * Vakar jau no plkst. 19:00 piedzīvoju varen negaisainu vakaru. Posmā no plkst. 19:00 līdz 1:00 naktī: 3 pērkona mākoņa. Tas lielākais: pirmais, posmā no plkst. 19:00 deva 23mm nokrišņus, masīvu zibeņošanu (minūtē ap 20 zibeņu), pēcāk vakarā otrais – tā reti un vārgi, bet naktī atkal viena brāzma. Par elektrības zaudējumiem nezinu: biju pats māju atslēdzis jau pirms pirmā negaisa un pieslēdzu šorīt…

 52. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Izskatās- pēc radara – 27.7. vakara negaisi vēl spēcīgāki tapa virs Igaunijas, nez kādas ziņas no turienes pienāks?

 53. Līga Vasiļūna Says:

  Vakar pirmo reizi mūžā redzēju tāāāāāādu zibeņošanu, kaut negaisi visadi piedzivoti. Apmēram virs Kleistiem, vēl uz priekšu no Buļļu ielas raugoties spēra tā, ka istaba bij gaiša kā dienā. Neko gan netiku safotografēt, liku mazo tobrīd gulēt un skatījos – eh, cik skaistas bildes būtu.
  Šobrīd spīd ārā saulīte, ka neticas – vēl nesen tā ducināja. Vakar jocīgi – nevarēja pateikt, no kuras puses nāk negaiss, likās – no visām kat kas nāk, bet ilgu laiku tā arī nekas nenotika – ne lija, ne atnāca.

 54. gubumakonis Says:

  Vakar vakarā visapkart Rīgai veidojas nopietni negaisi,skaisti mākoņi un zibeņošana,viens melns negaiss saka veidoties tieši virs galvas,melns ka naktī un ari vējš sacelas,bet nenolija ne piles,saka līt jau aiz pilsetas robežam… velak no citiem mākoniem mereni lija,bet nekas i’pašs,vienigi zibeņoja vareni.
  Lielas ceribas uz šodienu-rītdienu,ceru uz pamatigu negaisu 🙂

  • lightning Says:

   Vakar vakarā regulāri pētīju http://sri.nav.lv/ radaru. Vienulaik izskatījās, ka Rīga nokrišņu zonu ielenkta un tūlīt kritīs, bet izrādās, kā lasu, negaisi un zibeņošana bijusi varena, bet gāzieni aizgājuši pa malu. Rīgas mūri izturējuši! 😀
   Bet negaisi virs līča, pēc radara rādījumiem, saplūduši vienā un aizgājuši uz estiņiem, interesanti, kas tur bijis? Sāmsalai, kā vēroju, varētu būt ticis visvairāk, bet varbūt savādāk?

 55. Normunds Negaiss Says:

  Jā tajā vietā, kur tagad ir negaiss virs Baltkrievijas, šodien visu dienu būs labi apstākļi, lai būtu iespējama gan supercell. gan tornado veidošanās. Jo tālāk uz mūsu pusi, jo it kā iespēja samazinās, bet tāpat esam, Estofex 2. līmenī. Un, manuprāt, tie Estofex līmeņi ir diezgan atbilstoši parasti. Tomēr ja neveidosies jauni negaisi, bet no Baltkrievijas nāks tikai šī šuna, iespējams,tas būs par agru spēcīgam negaisam. P.S. – ši vasara ir ļoti abas vasara.

 56. Saulcerite Says:

  Zemgal’e ir probl’emas-‘udens neiet prom un st’av uz laukiem.Radiem pat siltumn’ic’a ir ap 10 cm ‘udens,kartupe”li peld,un nav jau ari kur aiziet-ja v’el ‘sodien lietus ,tad d’iki ir ‘ar’a no krastiem.

 57. Liga Says:

  Šorīt Madonā ap 7 bija pāris spēcīgi rūcieni un viss aizgāja prom.
  Biju dārzā, viss vīst, kartupeļi kā iecementēti.
  Pašlaik ēnā +26. Sutīgs.

 58. Normunds Negaiss Says:

  Daži attēli par šodienu – negaisu dienu.
  http://negaiss.blogspot.com

  • lightning Says:

   Interesanti. Papētīju, var būt visādi, bet visu Latviju diez vai tas skars. Lielākais risks kaut ko nopietnu dabūt ir galvenokārt DA un daļēji DR pusei. Taču – šādas parādības prognozēt nav iespējams, var tikai uz intuīciju paļauties (tā bieži vien labākus rezultātus dod!), kā tornado medībās Amerikā! 😀

 59. Māris/Sigulda Says:

  Vakar 20-45 no DA atskrēja šā gada iespaidīgākais negaiss Siguldā. Vējš pūta pa logu spraugām mājā ūdeni iekšā, nolauza nelielus zariņus, puķes, aizpūta bleķa vannu un ķerru. Viss dārzs un māja apt. 10 cm dziļā ūdenī. Ielas otrā pusē esošajai skolai norāva bleķa jumta gabalu. Viss ilga apmēram 30 min., atkārtojās vēl ap 22 iem un 23 iem, visu laiku lidz 01-30 negaisi staigāja apkārt, ļoti bieži, daudzi un skaisti zibeņi. Šitādu neesmu vairākus gadus redzējis. Šorīt manā dīķī līmenis kā pavasarī, viss dārzā uz vienu pusi, pilns ar zariņiemm čiekuriem un citādu drazu.

 60. maikls Says:

  No tā otrā milzīgā negaisa mākoņa, kas ir virs Baltkrievijas, vienā baltkrievu meteostacijā samērīti 25m/s. Jēkabpilī pirmā negaisa mākoņa ietekmē jau gandrīz apmākušās debesis. Tas kopumā mazina spēcīgu negaisu iespēju šeit, Latvijā.

  • maikls Says:

   Jā, Baltkrievijā baigi plosās, vēl vien stacija no valsts austrumiem ziņo par 26m/s, vairākas stacijas ziņo par krusu. Latvijas austrumus sasniegs šo negaisu atliekas – droši vien stiprs lietus, brāzmains vējš. Bet bīstamāki būtu negaisi, kas veidojas tuvāk mums vai uz vietas.

 61. Pierīga Says:

  Daugavpilī pēc radara sāk līt! Gaidīsim, redzēsim.

 62. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://foto1.inbox.lv/maksaaju/video_2008/neg270710b.mov

  Vakar vakarā negaiss nebija fotogenisks, bet tie labie mākoņi bija tikai visai dziļā tumsā. Toties sanāca kāds video: kur centos iemūžināt masīvu zibeņošanu ap plkst. 21:00 27.7.10.

  • Maija Says:

   Varbūt Bukšs arī ir piedzīvojis tik ilgstošus grādus virs 30,es gan nē.Nav nekas ārkārtējs???Nu,nu…Tālāk par savu degunu viņš,laikam,neredz,neredz,kas notiek visā Pasaulē…Tādas ir manas domas!

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Es arī piedzīvoju 1994. gada vasarā 2 nedēļas pēc kārtas dienas ar +30 un vairāk, pat šogad “man” tā nav/Kurzemē…

  • lightning Says:

   Daudz pretrunu tajos vērojumos. Agro ziedēšanu var skaidrot ar karsto maiju, labo dažādu augu ražu – ar pateicīgiem apstākļiem vasarā (karstums augiem patīk, ja pietiek mitruma!), un nav obligāti jābūt agram un aukstam rudenim un bargai ziemai. Rudens var būt arī garš un silts, ziema – auksta un īsa, tikpat labi – gara utt.
   Mūsdienās vecās laikazīmes pārsvarā vairs nestrādā, dabas ritmi mainās. Mēs dzīvojam pārmaiņu laikos, to ir jāpieņem un jāpierod. var būt viss kaut kas tāds (jau ir), kas cilvēku (senču) atmiņā nav saglabājies, taču daudz senākos laikos, ļoti iespējams, bijis vēl lielākas”novirzes no normas”, un tolaik tās bija norma! 😀
   Bet Bukšs mēģina vēl kaut ko vervelēt, lai kaut kā reabilitētos – labi atceros, ka agrā pavasarī viņš pēc savām zīmēm vasaru paredzēja vēsu un lietainu… 😀

   • Maija Says:

    Pilnībā piekrītu,lightning!Tieši tā,mums būs jāpierod,tā nu tas ir!Bukšs arī teica,ka nebūs siena laika…Būtu nu labāk klusējis un ,beidzot sapratis to,ka Dabā viss mainās!Esmu pieķērusi viņu,ka viņš burtiski ņirgājas par cilvēkiem,kuri domā citādi,nekā viņš.Nebija jābaksta neviens skudrupūznis,lai ,pēc ziemas sarmotajiem un sniegotajiem kokiem zinātu,ka būs ļoti karsta vasara.Daba ir Daba,nekas nav mūžīgs,pārmaiņas notiek un notiks…

 63. Raitis_sametis/Zantē Says:

  (28.7.10., plkst. 14:00) “Pirmais” no Baltkrievijas nākušais negaisu vilnis “izlijušā” stāvoklī ir virs Latgales, no Baltkrievijas nāk “otrais vilnis”, bet trešais sāk veidoties tās valsts D daļā. Aizvien spēcīgāki negaisi pamazām sāk veidoties uz R no šīs “viļņu” joslas, tātad apmēram Lietuvas DA daļā un vidienē. Pēc 2-3 stundām šie mākoņi var sasniegt Latvijas robežas.

 64. Cassini Says:

  LHMT joprojām sola Daugavpilij līdz 100 mm nokrišņu… gaidām.

 65. lightning Says:

  Līvānos rīts saulains un karsts, grādi jau ap 11.00 bija pamanījušies uzkāpt līdz +28C. Taču tad nāca “pirmais vilnis” – proti, pamazām sāka debesis apmākties, un grādi augšupkāpumu apturēja ap 11.30 pie +30,2C atzīmes. Drīz sāka kļūt nedaudz vēsāks, taču bija baigi sutīgs.
  Kā pamanīju ap 11.30 radarā nākošo “pirmo vilni” – tobrīd rēķināju, ka tas mani varētu sasniegt aptuveni stundas laikā, tā skrēju uz pilsētu izdarīt pašu nepieciešamāko, jo domāju, ka nāk pamatīga nokrišņu zona… Taču tas čiks vien bija! 😀
  To novērtēt traucēja radara ierobežotais attālums DA pusē. Tāpat vienubrīd izskatījās diezgan nopietni, bet izrādījās, ka tas ir jau spēku izšāvis veidojums, kurš turklāt aizgāja vairāk uz Z pusi no manis. Nokrita vien dažas piles, pat ielu asfaltu pa īstam nesamērcēja (vakardienas gāziena sekas jau praktiski vairs nav redzamas, vien šur tur palikušas nelielas peļķītes , kur vakar vakarā bija Jūras! 😀 ), un nekas vairāk.
  Drīz pēc tam atkal valdījumu pārņēma saule, uzkarsēja līdz +27C atdzisušo gaisu atkal līdz +29,5C. Vējš, kas nedaudz bija sacēlies pirmā viļņa malas ietekmes laikā, atkal pilnībā norimis. Tomēr debesis atkal sāk pamazām mākties. Pagaidām mākoņi gan balti un augsti, bet pie DA pamales manāmi arī pelēkāki. Laikam tie brīdina par Raita minētā “otrā viļņa” tuvošanos, un radars arī rāda, ka galējos A rajonus sasniegusi jauna nokrišņu zona, kas plašā frontē tuvojas. Jautājums vien, cik tā spēcīga (viss pagaidām aiz “radara horizonta”) un liela, un kāds tās virziens… Būs jāpaseko http://sri.nav.lv/

 66. kurzemniece Says:

  jā,vakar vakara gāziens atstājis sakņu dārzā tādus plūdus,ka nevar sprast-kartupeļu vagas līdz lakstiem ūdenī,man domāt,meliorācijas sistēmas nespēj glābt situāciju,viens tāds izvads ir gabalu no mājas,tur ārā nāk uz upīti ar spiedienu

 67. Enricco Says:

  Vakar vakarā Slokā bija 2 ĻOTI stipri negaisi!
  Tik tumšs ap 20:00 SEN nebija bijis. Pilnīgi gandrīz melna tumsa!
  Ap 22:00 jau viss bija pāri un naktī bija skaists mēness 🙂

  Izskatās, ka šodien tiešām visvairāk tiks Latgalei un uz manu pusi Diezin vai kas jēdzīgs atnāks…

 68. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Patreiz ļoti ātri attīstās masīvu mākoņu josla uz R no Rīgas, iespējams – pusstundas laikā jau dzirdēšu pirmos pērkonus.

  • Enricco Says:

   Cik ļoti uz Rietumiem – vai Jūrmala Rietumus tā skars? Vizuāli saule jau apmēram pusstundu nav redzama, bet arī neviens negaisa mākonis vēl nav redzams – tikai dūmakaini mākoņi.
   Temperatūra +27 grādi. Pirms pāris stundām bija +29,4 grādi

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Jūrmalu šie neskars, izteikta gubumākoņu zona virzās uz Kurzemes Z daļu… manīsim, šī viena rinda vēl neko neizsaka. * Kopumā: izlijušo mākoņu “laktas” jeb augšējie “spalvu” mākoņi tomēr bremzē konvektīvos procesus, tamdēļ negaisi vēl Latvijā masveidīgi nerodas…bet viss vakars vēl priekšā…

 69. Edgars77 Says:

  Vai kāds var pateikt kas ir ar to radaru – viņš rāda reālos datus vai ar 3h nobīdi?

  • Pierīga Says:

   Meteoradara attēlu laika korekcija no Griniča uz Latvijas laiku: ziemā + 2st.; vasarā + 3st.
   Šobrīd radars rāda 14:10, tātad, tie ir nokrišņi pl. 17:10

 70. gubumakonis Says:

  Vai tik ta liela trauksme un bridinājumi,ko ziņās visu laiku stāsta kartejo reizi nav pārspileti… no Baltkrievijas nonakuši negaisi pie mums jau ir galīgi pajukusi un izskīduši,vismaz mūsu pusē nekas vairāk par mākoņiem no izlijušiem negaisiem nenonāk,jacer uz kādiem mākoņiem,kas veidosies uz vietas,bet tas deļ veco negaisu paliekam šķiet apgrutinoši,nu redzes,kas būs,bet tik pārliecinats vairs neesmu,ka kas nopietns Rīgas pusē būs…

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Jāsaka, tas Tina ciklons, kas producē šo DA->ZR gaisa masu kustību: pats joprojām ir samērā mazkustīgs, tamdēļ man liekas- lielākās negaisu brāzmas varētu būt rīt, 29.7.10. Vai labākā gadījumā: tagad vēlā vakarā…

  • lietusviirs Says:

   Manuprāt šoreiz brīdinājums ir pamatots. Nezinu pēc kā LVMGA vadās, bet šoreiz es viņiem piekrītu. Arī Estofex lielāko latvijas dalu ielicis 2 kategorijā. Ir diezgan liela vēja stipruma maiņa ar augstumu. 500 hPa 30 m/s, 300 hPa var saniegt pat 50 m/s. Un tas viss ar vērā ņemamu CAPE un LI.

   Protams var nekas arī neizveidoties, bet ja izveidojas, tad var būt iespaidīgi.

 71. lightning Says:

  Man jau kādu stundu pusotru bija sacēlies patīkams A puses vējelis (pūta taisni logā, labi izvēdināja istabu, nodzinu iekšas t līdz +27,2C! 🙂 ), saule pamazām ietinās aizvien biezākā dūmakā, domāju, ka tuvojas 2. vilnis, bet tas vismaz radarā izskatās salīdzinoši mazs un paslābans (nezinu, kā īstenībā), turklāt aizgāja uz Z, aplaimo Alūksnes pusi.
  Līvānos vējelis (šobrīd nedaudz atslābis) nodzina karstumu, tagad vairs +25,0C, taču izskatās, ka arī mākoņus būs padzenājis, atkal aizvien vairāk zilas debess laukumu rodas, drīz tad jau arī Saule izlīdīs… 😀
  Pagaidām izskatās, ka visi negaisi koncentrējas virs leišiem ar virzību uz Kurzemes pusi, cik nu radara ierobežotā zona ļauj spriest. Varbūt vēlāk var atnākt kaut kas no DA un tikt arī manai pusei? Pašlaik tur it kā nekā nav, turklāt karstums nokrities, kas it kā pazemina spēcīgu negaisu rašanās varbūtību. Īpaši, ņemot vērā pašreizējos laikapstākļus, bet tie tik mainīgi, ka… viss var būt. 😉

 72. Pierīga Says:

  … un kārtējo reizi pirms, iespējams, lieliem lietiem, pakarās radars

 73. limbažu novads Says:

  kāds varbūt atceras igauņu radara adresi?
  vidzemei jau der, vismaz ir kur paskatities.

  • limbažu novads Says:

   paldies

   tikko netālu no Limbažiem kur atrodos, pargāja pāri negaiss.
   daži spērieni bija tādi kas lika noraustīties.un mērens lietus.
   nu jau viss prom.

 74. lightning Says:

  Man atkal noskaidrojies, spīd saule (brīžiem neliela dūmaka gan ir), taču grādi turas ap +25, nekarst, pūš patīkams vējiņš. Radari manai pusei neko nerāda, un arī Kurzemei, izskatās, lietus no Lietuvas aizies garām, varbūt skars tikai pašus DR:
  http://sri.nav.lv/

  • Pierīga Says:

   Mjā, tam jaunizveidotajam radaram arī būs jāpieliek kādi jauninājumi ar laiku – kaut stundas animācija un kas tāds.

   • lightning Says:

    Tas nav pārmetums, ka uzrādu šo radara adresi, nepārproti! Viss nāk ar prātu un pīpēšanu, ideāls uzreiz nedzimst! 😉 Bet galvenais, ka ir stabils pamats!
    P.S. Tajā pašā laikā apskatījos arī tavu radaru.

   • Pierīga Says:

    Nav jau mans, nepārprotu. Cenšos saklausīt šeit idejas, ko “tur” vajadzētu.

   • lightning Says:

    Tavs tādā ziņā, ka tu to piedāvā arī mums! Par idejām – krāsas šķiet labas, kontrasts varbūt mazliet lielāks varētu būt, bet kopumā – vismaz es nevaru kādu būtisku trūkumu šobrīd atrast (ja koordinātes pilsētām pareizas).

 75. lightning Says:

  Tiesa, pašlaik radaros nav daudz ko skatīt – virs Latvijas praktiski nekā nav. Man caur nelielu dūmaku spīd Saule mājas R pusē, pūš A vējš tieši logā A pusē, patīkami veldzē. Grādi vairs tikai +24,5C (istabā esmu nodzinis jau līdz +26 ar mazām “kapeikām”). Izskatās, ka vismaz dažas stundas nekas būtisks nenotiks, tāpēc domāju doties nelielā pastaigā un atgriezties šeit vēlākā vakarā. 🙂

 76. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Sāku dzirdēt pērkona rūcienus no tās mākoņu sistēmas, kas virzās uz R Kurzemi (uz D no “manis”)…

 77. Pierīga Says:

  Šobrīd šeit arī uzradies vējš. Novakarē droši vien neko nesagaidīšu, ja kas pamatīgs būs, naktī pamodinās. Tad nu redzēs, vai rīt visu dienu līs, jeb arī nē.

 78. Aigars Says:

  Mažeiķos pirms pusstundas ļoti stipri lija, bet zibeņošana ne pārāk stipra. Arī vējš nekāds nebija.

 79. Enricco Says:

  Slokā viss pilnīgi mierīgi, ja neskaita dažus mākoņus pie debesīm.

 80. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Nupatās man tuvojas viens LABS! (jāiet ar steigu offlainā)

 81. gubumakonis Says:

  Ari Rīgas apkārtne pilnigi nekā,un neradas,ka kaut kas tuvotos drizumā…

 82. kurzemniece Says:

  mī un žē,par ko mums tas? Biju pārliecināta,ka aizies garām. No mājas skatoties uz uzartu lauku,tas pāris minūtēs jau pludoja

 83. Cassini Says:

  Daugavpilī no prognozētiem 100 mm (!) nenokrita neviens (!) piliens… 😦
  Visas cerības uz rītdienu…

 84. Gunārs Says:

  http://www.sat24.com/ – manuprāt tagad pa īstam sāk iezīmēties nakts negaiss, kas mostas pie Baltkrievijas robežas. Tas ir varens! Pagaidām Smiltenē viss mierīgi, taču nevar teikt, ka laiks uz vakaru nomierinājies, parādās arvien vairāk mākoņu un + 20

 85. orkaans Says:

  Papē arī bija negaiss. Nesen beidzās.
  Tāds tīri iespaidīgs,bet estofex 2.kategorijai man šķiet par vāju. Spriežot pēc radara citviet Kurzemē gājis jautrāk.
  Negaiss atnesa daudz zibeņus,bet lielākā daļa bija mākoņos-šautru nevarēja redzēt.
  Nolija 14 mm,bet vēja ātrums sasniedza 12 m/s.

 86. MRX, Rīga Says:

  Palasu komentus un šķiet, ka te tāda tīri sakarīga publika sanākusi 🙂
  Vispār jau būtu interesanti satikties kādā ar šo tēmu saistītā pasākumā. ASV, piemēram, ir pat negaisu mednieku izbaucieni uz notikumu vietām 🙂 Nez, cik maksātu aprīkot kādu busiņu ar pietiekamu aparatūru, lai varētu laicīgi iebraukt tieši zem negaisa mākoņa?

  • Purva Vecis Says:

   Nepazistu Jus, tacu iesaku ar zinamu cienu attiekties pret Veidotajiem un citiem Apmekletajiem.Varbutejie skrejieni var but interisanti.Ir dazadi transporti.Businu es laprat piedavatu.

  • lightning Says:

   Par busiņu – to nu nemācēšu pateikt… Bet ideja par kādu ar šo tēmu saistītu pasākumu tiešām laba! 🙂 Labi, ar USA mēs te nevaram mēroties, bet – kāpēc neuztaisīt arī Latvijas laikapstākļu mīļotāju domubiedru grupu, kas šad tad varētu arī satikties?

   • Pierīga Says:

    Es teiktu, ka sametoties kopā 7 Ls domēnam + daži lati serverim mēnesī, ērtāk izveidot vienu lapu, kurā tad arī varētu pievienot vairākas iespējas, arī to info lapā ievietoto radaru u.c.

 87. ES Says:

  oi es ar buutu ar mieru! 🙂

 88. lightning Says:

  Līvānos pagaidām klusums. +20 grādi aiz loga, praktiski bezvējš (paretam kāda vēja pūsma). Radaros nekas īpašs pagaidām nerādās, ja nu vienīgi, kā rāda http://www.meteolapa.info/ ,no pašas DA robežas kaut kas tuvojas, bet pagaidām radara horizonta dēļ vēl grūti spriest, kas un kur tur nāk… Ziņo jau meteo.lv lielus negaisus, bet, kā būs, tad manīsim.

 89. maikls Says:

  Man “patīk”, kā GFS retrospektīvi izmainīja prognozi trešdienai. No sākuma tas prognozēja lielu nestabilitāti, bet trešdienas vakarā tas trešdienai bija ielicis mazu nestabilitāti (es ar to domāju CAPE indeksu). Tāpēc arī negaisi īpaši neveidojās. Šodienai gan atkal prognozēta visai ievērojama nestabilitāte, un, lai gan vēja ātrums augstākos atmosfēras slāņos būs mazāks nekā vakar, spēcīgi negaisi tik un tā iespējami, it īpaši, ja vairāk uzspīdēs saule un gaisa temperatūra būs pēc iespējas augstāka.

 90. Maija Says:

  Vakar arī pie mums-ne piliena lietus!Patlaban sāk rasināt,apmācies,20 gr.Gaidīsim,kas notiks.

 91. Enricco Says:

  Labrīt!
  Šodien vienīgais “ekstrēms” izskatās, varētu būt stiprs lietus…
  Kaut kā neticās, ka pie šāda stipra lietus var kāds negaiss izveidoties… Ja nu vienīgi vēlāk saule uzspīdēs un gaisu sakarsēs un tad…

  • patiesība Says:


   Nu kāpēc Jānis sacēla visu to paniku, ja pat Baltkrievijā, Lietuvā nekā nopietna nebija, izņemot galējos dienvidus, kur no Ukrainas atnāca negaiss? Jāni, ceru, ka esi nokaunējies par vakardienas panikas taisīšanu!

  • maikls Says:

   Taviem pārmetumiem jēga būtu tikai tad, ja tie būtu izskanējuši vakar no rīta. Pēc kaujas jau visi gudri. 😀

   Baltkrievijā bija ļoti plašas, spēcīgas vētras ar lieliem postījumiem. Bija gan krusa, gan stipras lietusgāzes, lokāli virpuļviesuļi – redz, pat Kurzemes pusē bija vismaz viens viesulis. Wind shear vakar un naktī virs Latgales un Vidzemes bija tik liela, kāda reti ir, plus apvienojumā ar nestabilitāti, kas gan izrādījās par mazu, lai negaisi veidotos un tādējādi arī Latvijā izpalika plašas vētras un krusa.

   Brīdinājumi bija pamatoti, arī ESTOFEX to visu prognozēja, arī LVĢMC izplatīja brīdinājumu. Vienkārši sakritību dēļ Latvijai nekas liels netrāpīja, un labi, ka tā.

 92. Raitis_sametis Says:

  Labrīt, patreiz +18, apmācies, mēreni līst. ** BET: kamēr vakar vakarā Latvija gulēja miegā, man ap plkst. 21:30 SĀKĀS ĪSTA JĒRIŅU NAKTS. Varens negaiss pēc pilnas programmas, AR VIRPULI!!!!!!! Kas nobrāzās gar mani apmēram 100m attālumā. Man daži video- šķiroju-iemetīšu pēc brītiņa saiti(es)… ** VIRPULIS IZPAUDĀS: viss norisinājās mega ātri. Masīva zibeņošana, pēkšņi uzradās sienas mākonis. Zemie slāņu mākoņi, kas burtiski gar koku galiem novizēja, tas vēl nebūtu nekas (bija iepriekš redzēts citreiz)… Bet vienas sekundes laikā parādījās troksnis, kas līdzinājās palielam ūdenskritumam. Vienā sektorā uz ZA pusi, kā jau sacīju 100-150m attālumā parādījās masīvs miglas blāķis (viena zemā slāņu mākoņu mala pienāca pie zemes), koku rinda pēkšņi strauji noliecās, pēc tam uz otru pusi – un trīs sekunžu laikā atkal viss nomierinājās, bija pēc tam vien parastas brāzmas 7m/s. Bet šī brāzma uz 1-2 sek: apmēram 30m/s. Mājai tieši zaudējumi nav, tai vietā viens neliels kārkls nolauzts, citviet resns zars (šorīt pamanīju). Elektrība pazuda – naktī uzradās… * Bez visa pārējā: masīva zibeņošana, vēl brāzmas līdz 12m/s, daudzi spērieni 1-2s attālumā. Es vēl pēc tam zvanīju paziņām uz pagasta centru (uz to pusi brāzma aiznesās), neko sevišķi neziņoja – varbūt pēc tam vēl ko uzzināšu… * Huu-huuu!

 93. gubumakonis Says:

  Rigā neka ipaša nav bijis,vienigi šorit ļoti stipra lietusgāze nolija,ielas vienu bridi Zolitudē pludoja,bet bez neviena pērkona,tagad apmacies,mēreni list,pelekas zemo ‘mākonu debesis,+19.
  Ne vakarā,ne nakti nekas nenotika mūsu apkārtne 😦

 94. Enricco Says:

  Slokā jau pāris stundas ir samērā stiprs lietus, grādi arī ap +19. Tikko palika mazliet gaišāks, bet līst vēljoprojām, brīžiem ļoti stipri, brīžiem vienkārši līst

 95. Normunds Negaiss Says:

  Nu pēc apraksta tas patiešām bijis virpulis. Jā bieži vien ir tā, ka wall cloud rotē, bet tornado pieskaras zemei tikai dažviet, vai nepieskaras nemaz. Tas tik ir.

 96. mārtiņš Says:

  paskat, kā Koknesē koki izgāzti – http://www.tvnet.lv/zinas/aculiecinieks/340325-vieteja_tornado_sekas_kokneses_meza

  un daži vēl saka, ka “nekā nebija”….

 97. Raitis_sametis Says:

  Ai, sanāca no visas jaktes 2 video…
  * http://foto2.inbox.lv/maksaaju/video_2008/neg280710pirms.mov
  Pirms negaisa- redzama masīva zibeņošana DA pusē …
  * http://foto2.inbox.lv/maksaaju/video_2008/neg280710pec.mov
  Masīva zibeņošana negaisam aizejot…

  Tas bija vakars, un puskrēsla, baterijas tai brīdi aparātam bija nosēdušās, kamēr ātri mēģināju ielikt jaunas, tikām laiks jau bija nomierinājies…

 98. gubumakonis Says:

  Šorīt lietusgazē Lidosta samēriti 29 mm nokrīšņu,kopuma aizvadita diennakti nolija 32mm,
  No rira suns mani pamodinaja,prasijas ara,skaijos aiz loga-gaziens,nacam ara-staigaju,gaziens arvien pastiprinājas un nu jau lija ka udens siena,tikpat stipri,ka aizvaditos negaisos Rigā,kad appluda ielas. Bridu basam kājām peļkes vietam pāri celiem bija,gaidiju,ka kads zinens,perkons bus,bet neka.Ta lija kadas 20 minutes,ļoti stipri,tad lietus pargaja parasta un mereni līņaja vel kadu stundu,pe
  ļkes iesucas zemē,un tagad jau spid saule,ir ari daži maznozimigi gubumākoniši pie debesim,bet ir patikami svaigs un +22.
  Gaidu kādu negaisu vismaz šodien,daži atkal jau veidojas pie LV robežām.

 99. Maija Says:

  Mēs arī bijām pamatīgi pārbijušies,jo brīdinājumi bija visur!Nezinu,nezinu,vai Meteo pat vienai dienai neko nevar noteikt?Ir jau labi,kad brīdina,bet,nav jau pirmā reize,kad pārbiedē cilvēkus,pēc tam nekas nav.Vakar nebija nevienas vēja pūsmas!Protams,tas jau nenozīmē,ka visā Latvijā bija mierīgi,bet,paredzēts bija Vidzemē un Latgalē!

  • gubumakonis Says:

   Es jau kuru reizi pārliecinos,ka tie lielie bridinajumi parasti ne ar ko nebeidzas,spēcigi negaisi biezak atnāk negaidot 🙂
   Vakar jau nu mēdiji tiešam sacēluši parak lielu brēku,kuras zinas neskaties -par tuvojosu vētru vien bridinaja un tā visu dienu,šorit daudzi cilvēki neizpratnē-kur tad bija solītas briesmas 😉
   Bridinat vajag,bet varbut tomer ne tik aktivi un pārspileti,vismaz kamēr reali kaut kas nesāk briest virs pašas LV teritorijas 🙂

   • Maija Says:

    Tieši tā,Gubumākoni!Par otrdienas vētru klusēja,tas,kas notika naktī,bija īsta elle…

   • lightning Says:

    Tā viņš ir, no mušas ziloni vai pat dinozauru uzpūta… 😀 manā pusē vispār ne grama no pašas mušas nebija! 😀

 100. Nomunds Negaiss Says:

  Palasīju ieprieksējos comments par businju un braukaasanu! Esmu par ko tādu jau sen domaajis. Nu praktiski jau tas neko baigi daudz nemaksaa, pats esmu domaajis kaadreiz pasekot un esmu arii pasekojis negaisiem! Vieniigais ko vajag būtībā ir Portatiivais dators ar mobilo internetu, kaads man nav. Bet radaru var apskatiit telefonaa, kas protams nav iisti nopietni. Bet lielaakaa probleema jau ir taa, ka arii maz naudas jau nav visiem piemeeram benziinam, kas tagad maksaa padaudz. Un veel liela probleema – ne jau mees varam izveeleeties kad kjert negaisu, bet gan tas izveelas muus – protams parasti tad, kad mums ir darbs, vai kas cits daraams. Protams, ja ir veelme, varam kaadreiz sarunaat un kaut kur pasekot, jo mashiina man ir pieejama. Bet sogad diez vai kas stiprs baigi veel buus. Uz lietuvuvu jau arii var braukt, jo radars tur kjer lielaako dalju.

 101. Migla Says:

  Siguldas novads vēl joprojām nav “atkopies” no otrdienas vakara negaisa – ap 100 saimniecībām vēl joprojām nav elektribas padeves. Tik spēcīgs negaiss šai pusē sen nav bijis- zibeņi spēra gan ozolos, gan kļavās, apkārt izmētājot skaidu mākoņus, bet trakais vēja brāziens gāza kokus, gan elektrības vadus, gan rāvis mājām nost satelīta televīzijas antenas. Pilsēta tika sakopta jau vakar, bet lauku teritorijas tikai nupat sāk atgūt interneta sakarus un atbrīvoties no vētras postījumiem.

 102. Enricco Says:

  Nākamais mākonis tuvojas Slokai. Mākoņus jau vizuāli var redzēt, bet, izskatās, ka nekā vairāk par parastu lietu nebūs – ne zibēnus, ne pērkonu nevar manīt, mākoņu krāsa arī tāda “puslijusi”- samērā gaiši tie mākoņi…

 103. Pierīga Says:

  Izskatās, ka nokrišņu zona Lietuvā sāk kustēties Z, ZA virzienā, kā iepriekš prognozēts. Drīzumā, iespējams, Pie Rīgas atkal līs.

 104. Enricco Says:

  Tomēr nāk mazliet nopietnāks melnums virsū. Zibeni un pērkonu vēl nemana, bet gan jau būs, vismaz pēc melnuma tā izskatās.

 105. Enricco Says:

  Pērkons arī jau dzirdams. Apmēram 20 minūtes un sāksies šodienas 1. negaiss Slokā!

 106. lightning Says:

  Līvānos nekā no visa prognozētā. No rīta nedaudz nolija, bet tas arī viss. Apmācies, vējiņš, +23,8C. Jābrauc dārzu skatīt.

 107. Saksija Says:

  Rīgā tagad ir negaiss. Zemgalē arī. 🙂

 108. Digital1 Says:

  Rīgā, Imantā smuks negaiss un diezgan stiprs lietus … būs video ar vienu pamatīgu spērienu kaut kur blakus !!! Stay tuned 🙂

 109. gubumakonis Says:

  Rigā.Zolitudē piedzivoju superigu negaisu un ļoti stipru gazienu. Vairaki zibeņi no ļoti tuvas distances2-3 sekundes… bet viens speriens tieša tuvumā,apžilbināja un ar graujošu dārdienu ,pietura stavošas sievietes pat iespiedzas 🙂 Zolitudē ielas atkal pludo,negaiss iet prom,zibeņo un rūc tālumā,vel nedaudz līst,palika visai vesi,tikai+17 pie loga ,slapš pat nosalu pirmoreiz pa ilgiem laikiem 🙂

 110. Digital1 Says:

  Šie bija tikai ziediņi … Rīgais tuvojas jauns negaiss, kas būs klāt tuvākās pusstundas laikā! Gatavojamies!

 111. limbažu novads Says:

  ari pie mani sak veidoties makoni un dudina jau.

 112. Digital1 Says:

  Arī Rīgā temperatūra pēc piemā negaisa noslīdēja līdz +16 grādiem … sen nebijis aukstums 🙂

 113. gubumakonis Says:

  Otrs negaiss plašāks,bet vājaks-jau daļeji izlijis un ne tik svaigs,bet merenu un ilgaku lietu gan jau atnesis,jau daži perkoni dzirdami arvien tuvāk un sāk pamazam līt 🙂

 114. Maija Says:

  Pie mums ap 26 gr.Neliels vējiņš,saule.Burvīga vasaras,nevis tveices diena!

 115. gubumakonis Says:

  http://foto2.inbox.lv/andrejseigims/29-07-2010gaaziens/P1010384.avi
  Mans mēginājums nofilmet ar fotoaparatu šodienas gazienu,bet kvalitate video viņam diemžel ļoti slikta.
  Tas ir negaiss uz bēigām,bet pa vidu ir viena no stiprajam gāziena brāzmam var redzet…
  Patreiz paliek gaišak un stipri list no sabrukōša 0tra negaisa ara 🙂

  • Digital1 Says:

   Paldies par video.

   1. Kādēļ video ir bez skaņas?
   2. Kādēļ tu visos negaisos atrodiens autobusu pieturā? 🙂

   • gubumakonis Says:

    Ka jau teicu,filmets ar fotoaparatu,skaņas funkcijas vinam nav,turklat kvalitate slikta. Autobusa pieturas nojumi izmantoju,ka slēpni no lietusgāzes,lai lietus laikā var ko nofočit.
    Sodien gāju ar suni ara un ievēroju,ka tuvojas negaiss,speciali paliku ara,(reti kuru negaisu sēžu mājas,ja ir iespeja-izbaudu to arā-patīk)un sagaidiju gāzienu un pietura ir plavām tuvakais un drošakais slēpnis 🙂

  • lightning Says:

   Priekš fočuka kvalitāte pieņemama. Cita lieta, ka viss diezgan vienmuļš, nav “īsts” negaiss (liekas, 1 zibeni mākoņos gan pamanīju), laikam jau “izpumpējies”, bet vienkāršs gāziens… Pludo jau vareni, diezgan tumšs arī, bet uz “extru” tā kā nevelk…

 116. Lasmanis Says:

  Šodien jau otro reizi dienā tik traki saliju, ka praktiski nevienas sausa vietas nebija!

 117. Aigars Says:

  Par tiem Somijas +36 Tas gan ir tas pats, ja šeit būtu +38 vai vēl vairāk. Nu var teikt mūs tas īstais karstuma vilnis ne tuvu netrāpīja. Krievijā daudzviet pat uzreiz par 2 grādiem absolūtie rekordi pārspēti….

 118. Lasmanis Says:

  Bet vai somijā gaisa mitrums ir tik pat liels ka Latvijā?

 119. Aigars Says:

  Konkrēti Joensuu, kur nu jau ir pat neticamie +37C ir 18% mitruma (kaut arī šī pilsēta atrodas uz 63.paralēles. Bet Botnijas līča piekrastē Oulu, kur ir +33+34C pie 43% mitruma un tas pat ir vairāk kā mums karstajās dienās.

  • lietusviirs Says:

   43% pie 33-34C ir aptuven 19-20C Rasas punkts. Piem mums šāds rasasas punkts būtu augsts be ne extrēmi. Mums gadās arī virs 22C. Tiesa Somijai varbūt 20C rasas punkts ir extrēma parādība. Bet 37C, pat pie musms nav oficiāli reģistrēti.

 120. Pierīga Says:

  Beidzot perfekta vasara! Saule, lietus un neliels vējš. Ārā +22, pēc lietus +18 – forši!

  • lightning Says:

   Nu, nu, ja ilgi būtu +18, diez vai tu tā priecātos! Pēc +33 atelpai – jā, bet ja visa vasara ap +20, tad jau auksti, “zaļā ziema”… 😦

   • Pierīga Says:

    Tikko gribēju jau teikt – brīnos, kā lielākā daļa te nesāk sūdzēties,ka palicis auksts!
    Priekš manis perfekta vasara ir tāda: pa dienu līdz +24, naktī ap +16. Tas nozīmē, ka dienā saulē karsts, bet istbā pietiekoši svaigs gaiss un karstums sportiskām aktivitātēm nekaitē 🙂

   • lightning Says:

    Es jau nesūdzos, ka auksts, pie manis vismaz arī šobrīd nav auksts! Man nepatīk ilgstošs mitrs un vēss laiks. Man ideāli vasarā ir pa dienu ārā tuvu +30 (nu vismaz +25…+27), saulains, ik pa laikam (dažas reizes nedēļā) negaisi, bet pietiekami vēsas naktis (+15…+17), lai var dzīvokli normāli izvēdināt. Kā jau esmu teicis, ārā man patīk arī virs +30, bet iekštelpās nu gan ne. Bet nu nomākušos laiku ar rasinošu lietu un dienā zem +20 – to gan ne, tad labāk lai +35! 😀

 121. Raitis_sametis Says:

  Manā galā – dienas vidū bija mākoņains, bet nelija… visu dienu cb mākoņi izlijušā stāvoklī, arī tagad. Bet gaiss ir pavisam citāds… spirgts, vējains…

 122. Liga Says:

  Arī Madonā bija varens negaiss.

 123. Digital1 Says:

  Šodienas NEGAISA VIDEO!

  Fantastisks spēriens 4:18 … es pilnīgi nobijos, jo bija tāda skaņa it kā sprāgtu bumba 🙂

 124. Lasmanis Says:

  Paldies Aigar par izsmeļošo un izglītojošo informāciju! Netīšām uzdūros uz šo mājas lapu internetā (par laimi). Bet ir ļoti daudz noderīgas informācijas + komentētāju video un bildes, kuras dažas tiešām labas.

 125. lightning Says:

  Līvānos ap 15.00 Z pusē paducināja, tomēr aizgāja garām. Tiesa, vēlāk (15.20-15.30) nedaudz uzlija, taču neilgi un salīdzinoši maz, vien lietussargu samērcēja. 😀 Uznāca gan pašā nepiemērotākajā brīdī – kad stiepu tomātu un gurķu ražu no dārza uz busu, lai brauktu mājās! 😀 Pēc tam sāka skaidroties, uzspīdēja saule, grādi tie paši +24C.
  Toties tagad no D-DR puses nāk virsū (it kā?) varens mākonis, visa D pamale zili melna. Ducināšanu gan pat pie atvērta loga pagaidām nedzirdu. Turklāt, papētot radaru, rodas aizdomas, ka, iespējams, mākonis savu triecienu izgāzīs aiz Daugavas. Tomēr tikpat labi tas var ‘tikt” arī pāri, un tad jau var būt “pilna programma”. 😀 A pusē šobrīd ir vēl viens, bet tas laikam ceļo uz Z pusi.

 126. Pierīga Says:

  Un jautājums ārpus tēmas, ja maikls atļauj: izsakaties, lūdzu, par to, vai kāds no Jums ir gatavs “samesties”, lai kādā kopējā lapā saliktu visu, kas nepieciešams? T.i. reģistrētu domēnu, kurā būtu gan maikla twitter raksti, gan, varbūt, iespējas pievienot bildes vai ko ar laiku.

 127. lightning Says:

  Šis mākonis tomēr pagāja garām, vien nedaudz ar malu aizķēris. Nedaudz uzlija (bet ne stipri), vēl arī pagaidām līņā, bet pamale jau gaiša. Grādi gan nokritušies līdz +20,5C, bet auksti nu gan nav! 😉

 128. Raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/45781.html

  Tā teikt, atreferēju “sava virpuļa” piedzīvojumu 28.7.10. pavēlā vakarā…

 129. Anonīms Says:

  Sveiciens Visiem.Sodien izdevas palaist manu veco Jet ski udens motociklu.pec ilgiem remontiem..Iebraucu heijojot ezera zem makona un sajutu ka var trapit.Ar lielu atrumu parvietojoties pa udens klaidu ir iespeja sasniegt jebkuru redzamu punktu,protams ja udens platiba atlauj.Interisanti bija tureties baltas sienas mala un tai sekot.Lielas udens piles duras acis un sapigi sita pa seju.Iespejams,rindkopas vairak atbilst citiem portaliem.

 130. lightning Says:

  Vakars pavisam mierīgs, daļēji mākoņains, bez kaut kā ievērojama. Pirms 23.00, kad sēdēju ārā pie bāra, jau vēss palika, domāju, ka kādi +15 labi ja palikuši, taču še tev – atnācu mājās ap 0.00, un termometrs rāda +19! Un man auksti, kaut pats sevi “salīgajos” nu ne tuvu neieskaitu! 😀 Labi, neko nedarīju, biju plāni apģērbies, dzēru aukstu alu, bet tomēr!!!
  Laikam šī mēneša laikā tā esmu pieradis pie karstuma, ka tagad viss, kas zem +20, liksies auksts… 😀 Tad labāk lai pat līdz oktobrim turpinās +30 ēra!
  Sasiluši mēs visi šovasar esam! 😀

 131. Pierīga Says:

  Jā, šorīt istabā esmu nolaidis un dabūjis +20!
  Atceros, kā ziemas mēnešos, kad nekurināja, centos dabūt +21. Temperatūra tā ap +17 ārpusē.
  Par lapas ideju: ko uzrakstīšu šīs dienas laikā, gaidīšu e-pastā kādu atbildi no maikla.

 132. Raitis_sametis Says:

  Labrīt, +16, drusku neliela mākoņainība R pusē “no manis”, tādi kā izlijuši cb…

 133. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/negaisi-un-lietusgazes-29-julija-2010g/
  Vakardienas negaiss Rigā,Zolitūdā un ļoti stipra lietusgāze.

  Šaja bilde nejauši trapijas viens no tuviem zibens uzpleksnijumiem,kasm sekoja skaļs pērkona grāviens (vispār tādi bija vairāki)

 134. Aigars Says:

  Atbalstu to ideju par lapu. Nu protams esmu gatavs iesaistīties tai projektā!!!

 135. maikls Says:

  Somijā anomālais karstums dažviet beidzās ar spēcīgu negaisu, naktī vienā meteostacijā reģistrētas brāzmas līdz 29m/s.

 136. gubumakonis Says:

  Aicinājums ja ir velmē atsūtit kādus savus negaisu,vai kadu citu vietēju stihiju foto ar īsu aprakstu,kad,kur un kas… uz šajā lapā norādito e-pasta adresi:
  http://weatherfoto.wordpress.com/lasitaju-iesutitie-foto/
  Gaidīsu 🙂

 137. lietusviirs Says:

  Vairak Raitim.
  Raiti, kā tu novērtē vēja stiprumu? Tavos aprakstos nereti ir doti diezgan konkrēti cipari vēja ātrumam.
  Vai tu izmanto Boforta skalu? Vai varbūt citādi ?

  Manuprāt, ja tavam virpulim vējšs sasniedza 30 m/s (dots tava aprakstā), tad šķiet vajadzēja būt daudz nolauztiem sīkiem zariem. Īpašī, ja ir lielāki vītoli.

  Es absolūti nenoliedzu, ka varēja būt virpulis. Pēc parādības apraksta viss tiešām izklausās ticami. Vienīgi minētais vēja stiprums 30 m/s un postījumu aprakst man subjektīvi liekas aizdomīgi. Pēc postījuma apraksta man izskatās pēc 20 – 25 m/s (9 balles pēc Boforta skalas).

 138. Raitis_sametis Says:

  Atbildot: 34 novērojumu gados esmu iemācījies – 1) pēc vēju brāzmām koku galotnēs ātrumu, arī zālē; 2) pēc tā- cik ātri iet dūmi no skursteņa, iet pa gaisu sīkas lapas; 3) pēc veselas rindas dažādu citu pazīmju – piem. atsevišķas lapas tiek rautas no kokiem (vasarā) pie 12m/s, sīki zari – pie 15m/s; ja trīs sekundēs tiek nolauzti daži lieli zari un papostīti lieli kārkli – tad visi 30mit m/s. Utt.,

 139. Raitis_sametis Says:

  Un tagad – mans viedoklis par iespējamo meteo lapu (izdevās beidzot lejupielādēt “Plānu”). * Jāsaka samērā īsi: tā Lielā Jēga šādai lapai būtu – ja tās ietvaros uzrastos pētnieki, kas “pa lielajam” izsecinātu Latvijas klimatu – balstoties uz šodienas novērojumiem. Vienkāršas vērojumu lapas jau tāpatās dažviet ir: … blogi, vietnes.

 140. lightning Says:

  Līvānos šodien MMD – rīta pusē apmācies, ap pusdienlaiku sāka skaidroties, un pēcpusdienā jau pārsvarā saulains, tagad mākoņi vispār sāk pazust, gandrīz skaidrs. Neliels vējiņš (paretam kāda nedaudz ņiprāka brāzmiņa), visu dienu patīkami silts, +25…+27 grādu robežās. Arī šobrīd vēl silts, +25C. Ideāls laiks! 🙂

 141. migliņa Says:

  vairs nav jauka diena-tikko pie Ventspils nogāza atkal…,vienīgi cerība uz sēņošanu:)

 142. Pierīga Says:

  Labrīt! Šorīt ārā +20 un mēreni stipri līst lietus. Spriežot gan pēc radara, tā ir tikai sīka kripata, Ogrei varbūt tiks spēcīgāks mākonis.
  Kaut kur gan dzirdēju no leišu pētnieka, ka šāds vasarīgs laiks ievilkšoties līdz oktobrim.

 143. Raitis_sametis Says:

  Labrīt +20, viegli piemacies, bet viss negaisus nvēstoši… “manā galā” mierīga diena gaidāma (?).

 144. maikls Says:

  Jēkabpilij pietuvojies negaiss.

 145. Saksija Says:

  Jā, tagad ir redzama smuka nokrišņu līnija no Lietuvas robežas caur Jēkabpili uz Vidzemes augstieni 🙂

 146. AIVARS Says:

  RĒZEKNĒ pašlaik +28 neliels D vējš mākoņu maz, vispār sutīgs kā pirms negaisa.

 147. maikls Says:

  Negaiss Jēkabpilī bija visai pamatīgs, pāris zibeņi iespēra kaut kur pilsētā, īslaicīgi ļoti stipri lija, vēja gan nebija.

 148. Maija Says:

  Pie mums arī ļoti sutīgs,ap 27 gr.Mazliet apmācās,varbūt arī mēs kaut ko sagaidīsim?

 149. Liga Says:

  Madonā pašlaik negaiss un ļoti stiprs lietus.

 150. Liga Says:

  Nē tās nav stiprs lietus, tā ir lietusgāze, šogad stiprākais lietus.

 151. Saksija Says:

  Bet Rīga jau ir aiz aukstās frontes. Tagad tikai 22 grādi ar sauli.

 152. Raitis_sametis Says:

  Jāgaida šodien ziņas no negaisiem Latvijas A pusē…

 153. lightning Says:

  Līvānos rīts bija saulains un karsts, tuvāk pusdienlaikam kļuva izteikti sutīgs. Pēc 12.00 sāka “biezēt” D-DR puse, ātri nāca pamatīgs negaiss. Vienubrīd jau likās, ka aizies garām (lielākā daļa gan arī aizgāja), tomēr 12.40 pērkondārdi kļuva aizvien tuvāki, īslaicīgi (dažas min.) sacēlās stiprs vējš, un 12.50 atvērās arī debesis. 🙂
  Gāza riktīgi, pielija pamatīgi, neraugoties uz salīdzinoši neilgo laiku (turpinājās min 10-15, pēc tam jau sāka atslābt). Grādi nokritās no +27 līdz +22C, gaiss kļuva svaigāks.
  Pirms 14.00 neilgi bija uznācis vēl viens mākonis, taču tas vispār aizķēra tikai ar pašu maliņu, uzrasināja sēņu lietus, un viss. Tajā pašā laikā pa A-DA pusi aizvēlās cits tumši zils mākonis (vēl tagad A puse patumša). Šobrīd atkal skaidrojas, uzspīd saule, grādi atguvuši un pārsnieguši iepriekšējās vērtības, nu jau +27,8C.

 154. Maija Says:

  Atkal pie mums saule,laikam jau,nekā nebūs…Žēl gan,mums ir daudz saulespuķu,viņām derētu riktīgs gāziens!Protams,arī visam citam,jo saule nežēlīgi izkaltē zemi.

 155. maikls Says:

  Viļānos negaisa dēļ temperatūra noslīdējusi par 10 grādiem līdz nepilniem +18. Parasti tik strauja temperatūras krišanās iet kopsolī ar lokālu krusu un vētru.

 156. lightning Says:

  Skatos http://www.meteolapa.info/ radarā – visi lielie negaisi aiziet nedaudz uz A no Līvāniem. Un man grādi turpina kāpt – jau tuvojas +29C!

 157. Raitis_sametis/Zante Says:

  (300 komentārs) Man negaisi nav pat ne tuvu samanāmi…

 158. AIVARS Says:

  Rēzeknē pēc kārtīgā gāziena temperatūra nokritās līdz +18.Līst arī pašlaik http://fun.atech.lv/?lang=lv&p=2&do=details&id=1

 159. lightning Says:

  Pie manis pēc dienas negaisa vairāk nekā pagaidām nav bijis, vienīgi pēdējo 2 stundu laikā pamazām saradās vairāk mākoņu, saule spīd arvien mazāk, arī grādi nokritās no +28,9C (max) līdz +25…+26C.
  Taču šie mākoņi mierīgi, nekādus nokrišņus nenes, kaut gan salīdzinoši netālu uz A-ZA pusi, pēc radara http://www.meteolapa.info/ rādījumiem, līst diezgan intensīvi un jau labu laiku.

 160. Cassini Says:

  Daugavpilī beidzot pašlaik ļoti stipra lietusgāze, droši vien būs prognozētie ap 100 mm nokrišņu! Pērkons – kā lielgabala šāvieni!

  • lietusviirs Says:

   100 mm vienas lietusgāzes laikā ?! Tad jau droši vien pamatīgi plūdi. Šķiet ne Daugavpilī ne Rīgā nokrišņu novadu sistēmas nespēj tikt galā 100 mm 2h laikā.

 161. Raitis_sametis/Zante Says:

  Ļoti tālu uz DA pusi redzu dažus cb, bet tie varētu būt Lietuvas vidienē…

 162. gubumakonis Says:

  Pie mums,Rigā un Ikškilē (kur šodien biju) parasta visai karsta un meteogarlaiciga diena,no rita apmācies,velak saule un tukši mākoņi.
  Pievakarē vareja ar skaudibu noskatities uz masiviem lietus/negaisa mākoņiem,ko labi vareja saskatīt pie horizonta austrumu pusē.

 163. maikls Says:

  Jēkabpilī pēc plkst.5 šorīt uznāca brāzmains vējš, viss nomācās, sāka līt, joprojām stipri līst, kaut kur pērkons arī ducina, iela jau pludo.

 164. Maija Says:

  Kaut pusīte no Jēkabpils lietus ,varēja atnākt līdz mums!Ne piles!Gribi,bai negribi,šodien būs jālaista dārzs…

 165. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt+18, no D-DA puses pakāpeniski nomācas ar vidēja augstuma mākoņiem, manīsim šodien, R pusē – kur pastiprinās augsta spiediena atzars, skaidrs laiks…

 166. Atis Says:

  Jā šodien bija iespaidīgi vērot radara attēlu – vispirms Madonas apvidū, tad vērojot cik ātri negaiss pārvietojās līdz Alūksnes reģionam, bija skaidrs, ka tā ir nopietna vētra. Ļoti iespaidīgi izskatījās arī nokrišņu gradācijas brūnas krāsas īpatsvars un nokrišņu intensitātes attēlošanai sķiet pietrūka kāda vēl tumšāka toņa, jo tik lielus tumši brūnos pleķus vēl nebiju redzējis.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: