Laika prognoze

Tuvākajās dienās kļūs karstāks. Nedēļas sākumā laiku Latvijā noteiks neliels izzūdošs anticiklons. Šur tur var veidoties lietusgāžu un negaisa mākoņi, galvenokārt nedēļas otrajā pusē.

Saskaņā ar GFS modeļa prognozi tad, kad karstums sasniegs savu kulmināciju, no rietumiem Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, un, līdzīgi kā iepriekš, pēc pērkona lietus ieplūdīs nedaudz vēsāks gaiss. GFS pašreizējā pamatprognoze vēsta, ka 24. jūlijā temperatūra gandrīz visā Latvijā sasniegs +33..+34 grādus un pēc tam kļūs vēsāks.

Bet, piemēram, UKMO modelis atšķirībā no GFS patlaban neprognozē ciklonu virs Skandināvijas un fronti virs Latvijas nedēļas beigās. Tādā gadījumā karstās gaisa masas varētu uzkavēties ilgāk, tomēr var veidoties nelielas zema spiediena ieplakas un atmosfēras frontes ar lietus un negaisa mākoņiem.

235 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. Digital1 Says:

  Brauciens uz jūru otrā un trešā daļa.

  2. video: http://www.youtube.com/watch?v=iWXWWr17ysA
  3. video: http://www.youtube.com/watch?v=G_GqZ5BmtNw
  Filmēts braucot cauri Bolderājai, Daugavgrīvai, pie jūras, kā arī atpakaļ līdz pat Imantai.
  Sorry par video kvalitāti, filmēju videokameras atmiņā, jo lenta bija beigusies – pašam baigā škrobe 😦
  Ceru, ka patiks ezeri ielās 🙂

  Starp citu, pirms apķēros, ka mašīnā ir videokamera, Spilves pļavā braucām cauri nenormāli stipram lietum un stiprām vēja brāzmām, bet to diemžēl nenofilmēju.

 2. Saulcerite Says:

  Interesanti…..Ieejat caur TVNET uz ORB-raksts ”Horizont’alais tornado ” Latvij’a.Vai tas maz ir iespejams.

 3. Normunds Negaiss Says:

  Tas visticamāk ir Roll cloud, vienkārši mākonis kas veidojas pirms lietus no negaisa.

 4. lightning Says:

  Līvānos šodien laiks mierīgs un patīkams. Naktī vēl uzlija, bet salīdzinoši nedaudz, un bez stipriem vējiem. Rīts un dienas 1.puse mākoņaina, bet pēcpusdienā mākoņi pamazām sāka šķirties, kļūst aizvien plānāki, ik pa laikam uzspīd saule.
  Ap pusdienlaiku +23, tagad +25,5 grādi – pēc nepārtrauktā 9 dienu karstuma virs +30 tagad liekas bezmaz vai vēss… 😀
  Bet pašā laikā! Pat tādiem siltummīļiem kā man vajag nelielu atslodzi, lai vismaz dzīvoklī var dabūt kaut cik pieklājīgu temperatūru! 🙂 Dzīvoklī dabūju +27, un pavisam cita gulēšana nekā pie +30, normāli izgulējos! 🙂

 5. lightning Says:

  Vakarā noskaidrojās, vējš norimis, bet joprojām diezgan silts, šobrīd +19,6C. Ceru, ka vēlāk nokritīsies vēl par dažiem grādiem un izdosies dzīvokli vēl vairāk atveldzēt, kaut arī pašlaik jau tīri labi, iekšā +26,6C. Uz iepriekšējo dienu fona – lieliski! 😉

 6. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, + 16, svaigs gaiss no rīta… bet drīz (varbūt šo pēcpusdieni, rīt jau ticamāk) parādīsies atkal cb mākoņi un kāds negaiss?

 7. me Says:

  Šonakt pirmo reizi pa vairākām naktīm nācās sameklēt segu.

 8. miglinja Says:

  :))-ari es tieši tā nodomāju,pēc ilga laika pirmo reizi sameklēju segu un aizvēru logu.Bet izskatās ka tas nav uz ilgu laiku…

 9. Raitis_sametis/Zantē Says:

  GFS atkal aizrunājušies līdz +34 grādiem uz dažām dienām nedēļas otrajā pusē…

 10. Maija Says:

  Man gan liekas,ka būs tie 34 gr.!Kas tur par brīnumu?Paldies Dievam,ka vismaz pāris dienas deva atelpu!Jā,arī es naktī meklēju deķi!Labi,ka arī uzlija,pavisam normāls lietutiņš,bez negaisa.

 11. lightning Says:

  Man nav iebildumu, ja uznāk pat +34, bet ne ilgi, pēc tam dod “atelpu”, lai vismaz pa naktīm gaiss atdziest un nav +30 grādi istabā! 😀
  Man gan logi tāpat vaļā, un guļu vismaz ar palagu (līdz deķim ilgs ceļš gaidāms, šķiet! 😀 ), kuru pirms dažām dienām jau arī vairs nebiju izmantojis! Man istabā tagad nedaudz virs +25 – super!
  Aizvadītā nakts gan bija vēsākā kopš Jāņu nedēļas laikiem, tas labi, taču tāpat min t ap +16 bija. Savukārt dienā Līvānos MMD, pēcpusdienā aizvien vairāk saules, bet vakarā visi mākoņi pazuda, vējš (nebija arī dienā liels) pilnībā norima. Grādi dienā ap +26, max +27C, pēcpusdienā ap +25, šobrīd tieši +20C. Patīkams, foršs, lielisks laiks!!! 🙂

 12. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +21 šorīt, gaidāms anticiklonāls laiks…

  • lightning Says:

   Jā, TV ziņās skatījos. Traki, it sevišķi tiem, kuriem tādas ziemas pirmoreiz…

   • Maija Says:

    Tagad daudz kur un daudz kas notiek pirmo reizi,es domāju laika apstākļus…Nav nekādi joki un,lai nestāsta,ka tas viss ir normāli!

   • Maijai Says:

    Tas ir normāli, tikai globalizācijas laikmets ir pārāk neilgs, lai būtu liecības no iepriekšējām reizēm. Aptuveni tikpat auksts ziemas vidus bija arī pērn. Par kādu pirmo reizi var runāt?

   • lightning Says:

    Nu, tajā pusē tādu aukstumu, cik lasīju, ļoti reti nācies piedzīvot. Kā vienās Krievijas TV ziņās teica – D-Amerikā lielākais aukstums pēdējo 100 gadu laikā. Agrākie minimumi, protams, off-line, pagaisuši no atmiņas, un nav brīnums, jo kopumā tas notikums, acīmredzot, nav tik ievērības cienīgs, lai to atcerētos cauri gadu simtiem…

 13. lightning Says:

  Bet mums turpinās vasara. Karstums ņemas spēkā. Nakts gan bija patīkami dzestra, min t ap +15, istabā pat līdz +23 bija nokrities, bet nu jau rīta saule atkal iekšas grādus uz +26 pacēlusi. Savukārt ārā jau tuvu +29C – viss notiek! 😀
  P.S. Rīt arī meteo.lv D rajonos paredz līdz +33, un daudzkur negaisus!

 14. gubumakonis Says:

  http://4seasonsinfoto.wordpress.com/2010/07/21/negaisa-retas/
  Vakar pastaigā ar suni atklāju negaisa postijumus netāla Zolitudes apkartnē,nobildeju.
  Aizvadita diena un ipaši vakars un nakts ļava mazliet atpusties no karstuma.Šodien saulē atkal pamatigi cepina,enā vel var izturet. Ari mājas šonakt pie atvertiem logiem nokritas lidz +25,tagad jau +27. Nak nakamais karstuma vilnis,cerams tas atnesis ari kartigus negaisus 😉

 15. Purva Vecis Says:

  Shodien maksimums ena bija 26.Dienas gaita vacu ara liekos augus no atjaunotas siltumnicas.Ir verojama t kontrastu paradiba.Pa dienu purvs zust,vakara kondensejas.Miglas skati ir fantastiski,tacu augi ir slapji par ilgu.Rodas problema ar Botrytus.

  • Lauka Vecis Says:

   A tu izmanto kādu fungicīdu! Vot ja būtu bijis ilgstošs sausums, tad nekādas miglas neveidotos. Tā lūk, a visi tikai kliedza pēc lietus… Diemžēl cilvēks prot laistīt, taču novākt lieko ūdeni, miglas gan neprot.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Krievijā – esot no lidmašīnām joda-sāls kaisīta miglā, tad tā izklīstot (bet mūsu gadījumā tie būtu nejēgā izdevumi)…

 16. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.draugiem.lv/laikazinas/

  draugiem.lv uzradusies lapa “Laika ziņas”, pievakarē sazinājos ar veidotāju Jāni Smuģi, kurš teicās – neko nesaprotot no meteo lietām. Varētu mēs visi (kuriem nav alerģija pret portālu kopumā), tur visi saviesties un ievest kārtību 🙂 * meteo.lv/leta.lv (izlasīju delfi.lv) sakās esam – jūlija otrā dekāde esot bijusi par 5-7 grādiem siltāka par caurmērā novērojamo… * rakstā izlasīju: atklāta līdz šim lielākā zināmā zvaigzne, kas esot tikai 1 miljonu gadus “jauna”, toties jau notērējusi milzums enerģijas, kamēr mūsu saule ~ 4,75 miljardu “mūžā” Kosmosā izkaisījusi tikai 0,03% no masas… Saite: http://www.delfi.lv/news/world/other/atklata-lielaka-lidz-sim-zinama-zvaigzne.d?id=33139417

 17. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, +22 no rīta, jau +26 tagad. Gandriz skaidrs, neliela “spalvu” (ci) mākoņainība, sāk rasties nelieli gubu mākoņi… kas ātri nāk pie D vēja.

 18. gubumakonis Says:

  Nu karstums un svelme atkal klāt. Pagaidam pilnigi skaidras debesis un cepinoša saule,šodien negaisi Rīga visticamak tomer nebus.

 19. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://cirrus.meteo.noa.gr/forecast/lightning.gif Jau neliela zibeņošana šaipus Gotlandes salas Baltijas jūrā – es vismaz ceru uz negaisiem pēcpusdienā…

 20. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Jau tagad DR virzienā vienā iecirknī un citviet uz ZR “no manis” redzu masīvi attīstamies cu mākoņus… kaut kas briest… (uz dažām stundām – apmēram līdz 17:30 esu offlainā, jāpastaigā pa darīšanām).

 21. Normunds Negaiss Says:

  Nu šodien Negaisi drošvien jāmedī Lietuvā, mums jāgaida rītdienu.

 22. lightning Says:

  Vakarpusē negaisi varētu arī Latviju sasniegt. Tiesa, nesen skatījos radarā, bet tur vēl nekas neliecina, ka pat virs Lietuvas kaut kas būtu, taču negaisi var izveidoties visai spēji.
  Līvānos pagaidām gandrīz skaidrs, epizodiski balti mākonīši šur tur, un jau +32 grādi. Tiesa, diezgan ņiprs vējelis pūš, taču karsts, nes tikai nosacītu vēsinājumu. Tomēr labāk nekā stāvošs un sutīgs gaiss! 😀
  Drīz jādodas tālākā gājienā pa pilsētu, varēšu visu labāk izvērtēt un arī izbaudīt! 😀

 23. gubumakonis Says:

  Laikam jau tie negaisi buus parsvara rītdien,ar kulminaciju pēcpusdienā,ari Rigai sola ko ievērojamu.
  Žēl ,ka nevares izbaudīt-rit visu diennakti jāstrada + vel tas karstums traucēs 😦

 24. Saulcerite Says:

  Sajusmina Maikla prognoze sestdienai-svistu jau tagad un domaju ka iestastit saviem pensionariem,ka nedrikst nonemties ar darza darbiem.Interesanti vai Z emgale ari sasniegs +35 gradus.Nenoliedzami ir tas ,ka tik interesantqa vasara sen nav bijusi.

  • Pierīga Says:

   Mjā, svīst un līp jau šodien. Kopā skaitot šeit 10tā diena, kad temperatūra sasniedz vai pārsniedz 30 grādus.
   Vakar vakarā ap pl. 23 bija nedaudz “dzestrs” ap 23 grādiem (pēc dienas), šorīt pl. 6 vēl bija labi, bet jau no pl. 9 ir karsts.
   Negribētos teikt, bet tiešām, gaidu rudeni ar +17, +22.

   • lightning Says:

    Nu es ta gan zem +20 dienās(!) negribu,naktīs gan… 😀
    Rudens var arī pakavēties, parasti jau tas auksts, nomācies un drēgns, tādu laiku nemīlu.
    Svīst vairāk vai mazāk, bet vienalga, vai +20 vai +30. protams, pie 30 vairāk krietni! 🙂
    Man sestdien kāreiz Līvānu pilsētas svētki ar pamatīgām atrakcijām, arī reizē Latgales mūzikas festivāls, karstums +35 (Maikls gan norāda galējos A, tur pat Līvāni neiekļaujas, nerunājot par Zemgales vidu, bet nu, kas viņ`zin, cik kur uzmetīs 😀 ) ar savu rekordiņu nebūtu par skādi (gk. jau viss pievakarē notiek, kad jau tā svelme sāks plakt. Tad arī silta nakts tikai laba, bet negaisus 24. vakarā gan nevajag, savādāk daudz kas pa gaisu var aizlidot…
    Bet šodien pēcpusdienā joprojām valda Saule, parādās arī balti gubu mākoņi, bet pagaidām nekasvairāk, grādi svārstās starp +31…+32C, arī šobrīd +31,2C.

 25. Maija Says:

  Pārāk,pārāk svelmainas ir dienas!Dārzam nemaz nepatīk,puķes izplaukst nelaikā,ātri vien noziedēs.Man šis laiks nemaz nav interesants,jo lielākā dienas daļa jāpavada telpās.Pat karstummīļi vairs nevar turēt!Dārzus es šinī karstumā netraucēju,tikai jālaista…

  • Enricco Says:

   Nu nezinu gan – man gan šis karstums neko netraucē – šodien sākot no 8:30 visādus dārza darbus, arī rakšanu un pļaušanu veici – tikai tagad pabeidzu – NU NAV nekāds neizturamais karstums ārā, pie tam ŠODIEN vēl ir patīkams vējš 🙂 Lielāks ienaidnieks par karstumu bija dunduru bari. Esmu pie Ķīšezera un dunduru šeit ka biezs…

  • lightning Says:

   Nu šeit gan nepiekrītu Jums, Maija! Vakar noņēmu dārzā kārtīgu tomātu un gurķu ražu, arī viss cits aug griezdamies (tiesa, nezāles arī…), valgmes arī pietiek, tomātus siltumnīcā vien palaistīju “profilaksei” – ar domu, ka gaidāmie negaisi lai atkal dārza būdas mucu pielej pilnu… 🙂
   Nav tik traks tas karstums arī priekš manis, lai arī visu dienu +31…+32. Visu pilsētu izstaigāju, saulē pamatīgi karsts ir, bet vējiņš diezgan ņiprs aizvien, dzesina, lai arī valda saule. Vakar, kad biju dārzā, par laimi, ar dunduriem problēmu nebija, vien dažus aklos nositu. Dārzs man tomēr arī pilsētā, lai arī otrā galā… 🙂

 26. Aigars Says:

  Man arī liekas – nav tik traki. Kad iedomājos tos 9 stindzinoši aukstos mēnešus tā atmetu jebkādu domu par šā fantastiskā laika pelšanu. šodien +32 !

  • lightning Says:

   Tieši tā, es arī priecājos par šo foršo laiku! 🙂 Man jau ideāli būtu 9 mēneši vasaras un 3 mēneši aukstas ziemas… 😀

   • Sedna Says:

    Es šodien datorā skatījos ziemā fotografētās bildes! Brrr, tikai ne ziemu! Laiks fantastika, vienīgi dunduri un odi vakaros bojā dzīvi!

 27. Maija Says:

  Tā jau ir!Ziemas pie mums garas,laikam,turpmāk būs arī aukstas.Tikai netīk man tā svelme un viss!Citi jau var priecāties,kam nekaitē.Man ir žēl manu puķu…Augiem tomēr ir traki…

  • lightning Says:

   Nav tik traki arī augiem! Labi, puķes uzzied ātrāk, bet tāpat zied! Nezinu, Jūsu pusē varbūt grūtāk, bet, cik varu spriest pēc savējās, mana dārza VISIEM augiem šis karstums tīri labi patīk!

   • Maija Says:

    Augi cieš ne tik daudz sausuma dēļ,bet gan lielā karstuma dēļ.Kartupeļiem laksti izgāžas,cieš viss.Vēlreiz saku,Latvija nav ne Spānija,ne Āfrika.Kas par daudz,tas par skādi!Bet,laikam jau,tā būs arī turpmāk,būs vien visiem jāpierod.

  • Aigars Says:

   Kad biju Horvātijā tur turējās +34+36, bet tieši puķes – tās pašas kas mums dārzos zied, bija vienkārši fantastiskas, es vēl toreiz nodomāju redz ko tā saule un tas karstums tomēr dod. Tur gan arī nebija sauss un katru otro dienu kāds pērkons uznāca.

 28. Mitau Says:

  Nu bāc Latvijā gan laiciņš panesies. Elpot nav ko. Tikko atgriezos no divu nedēļu vazāšanās pa Norvēģijas fjordiem. Tur mums visu šo lauku bija 17 – 18 grādi.

 29. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Atbraucu atpakaļ no Tukuma, virzs Kurzemes (ap Kuldīgu varētu būt) pēcpusdienā uzplauka arī viens cb, arī patreiz uz R no manis rinda izteiktu gubu mākoņu, uz A no manis – to krietni mazāk, un vēl tālāk pat skaidras debesis. Ap plkst. 17:30 man pie durvīm +31,5, bet te
  -> http://www.delfi.lv/news/national/politics/karstuma-rekords-parsniegts-pavilosta-un-liepaja.d?id=33155003
  rakstīts Liepājā un Pavilostā pārsniegts karstuma rekords (protams, pamatziņa no meteo.lv puses…).

  • lightning Says:

   Radars arī rādīja, ka pirms pāris stundām Kurzemes Z pārgāja nelieli lokāli nokrišņu gāzieni. Daži veidojās arī netālu Lietuvas Z manā pusē, bet izčākstēja, Līvānos tagad pilnīgi skaidrs, un joprojām karsts, +29,8C, turklāt arī vējš čau pateicis un aiztinies… 😀

 30. Raitis_sametis/Zantē Says:

  uz R no manis vakarā veidojas nelielu cb (gubu-lietus) mākoņu rinda, manīsim attīstību uz nakti…

 31. Raitis_sametis/Zantē Says:

  GFS šo karstuma vilni “pagarinājis” līdz pirmdienai ieskaitot, pamazām vēsāks paliks- sākot no otrdienas, bet LV R daļā – reizēm pat masīvi pērkoni… Redzēsim, kas rīt tiks prognozēts…

 32. gubumakonis Says:

  Neizturami karsta diena šodien,pat pie juras saule cepināja ļoti agresivi,labi,ka peldeties var gandriz nepartraukti-udens silts 🙂
  Tikmer visu pievakari veroju smukus negaisa/lietus makoņu siluetus rietumu pusē,skaisti izskatijas saulrietā,bus galerija 🙂 Tie negaisi šaura joslā iet pari līcim uz Igauniju.
  Vakars Rigā loti karsts,ap 22 vakara vel +28,izejot ara pilnigi jūt ka sakarsušie mūri un asfalts izstaro siltumu.

 33. Māris/Sigulda Says:

  Šobrīd +23.9 ārā un +26.9 iekšā, svīstam.

 34. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Redzu nakts zibeņošanu (apm. 1 minūtē) no tiem mākoņiem, kas patreiz virs Lietuvas R rajoniem. Nakts zibeņošanu patreiz labi vajadzētu redzēt arī visiem tiem, kas Ainažu rajonā dzīvo…

  • Enricco Says:

   Es IDEĀLI zibeņošanu no Trīsciema (netālu no Jaunciema Ķīšezera krastā) redzēju – veselas 45 minūtes vidēji pa zibenim 10 sekundēs! Tāds vakara teātris, diemžēl gan bezskaņas, jo mākoņi tomēr pārāk tālu atradās.
   Vai tiktiešām ir iespējams redzēt tik labi negaisu, kas atrodas no manis apmēram 100 km attālumā? Daži zibeņi bija mākoņos – tikai uzplaiksnījumi, kas izgaismoja mākoņus, bet dažus tiešām kā zibeņus varēja redzēt! Man jau likās, ka tas negaiss ir tuvāk, bet, apskatoties zibeņu lapu, tiešām – TAS NEGAISS gāja uz Igauniju nevis Latviju! Izcila pirmsmiega izrāde! Paldies mātei Dabai!

 35. Digital1 Says:

  Uz Z no Rīgas redzu milzīgu mākoni un intensīvu zibeņošanu (20 minūtē). Negaiss atrodas netālu no Salacgrīvas.

 36. Aigars Says:

  Dienvidu pusē sāka zibeņot. Izskatās, ka negaisa mākonis Lietuvas ZR kļūst lielāks un dodas ziemeļu virzienā… Neticami silts vakars. Pusnaktī vēl +25.

 37. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/07/23/jaunais-karstums-un-negaisi/
  Galerija vakardienas negaisu makoņiem virs līča. Ari es kad satumsa no 8 stava vareju vērot visai intensivu zibeņošanu tajos pašos mākoņos…

 38. orkaans Says:

  Papi arī sasniedza negaiss, ar ļoti intensīvu lietu.
  Daudz zibeņo. Uz Z no Papes nemitīgi dun pērkons un pa laikam(apm. 2 reizes minūtē) plaiksnī zibens.
  Skaisti! 🙂

 39. Normunds Negaiss Says:

  Estofex prognozē, ka šodien Latvijāļoti labi apstākļi, lai veidotos organizēti un iespējams rotējoši negaisi. Visa Latvija1. līmenī iekļauta, bet situācija esot tuvu 2. līmenim. Arī pēc lightningwizard visu dienu sākot no pusdienlaika, Praktiski visā Latvijā paliela nestabilitātē. Vairāk jūrā un Līcī ir tik labi apstākļi priekš supercells, kādus redzu pirmo reizi latvijas tuvumā.Beidzot ir paliels windshear, bet tas tomēr nedaudz uz R virs jūras. Iespējams būs ziņas par ūdensstabiem. Arī LMNH uzmodolējis pārnegaisus, kas veidojas laika posmā no 3iem līdz 6iemtai skaitā arī virs Rīgas. Tie izskatās stipri un ļoti izolēti. Tātad viss pagaidām liecina par to, ka šodien tiešām Latvijā iespējami stipri negaisi, kas spēj radīt īstus virpuļviesus. Vairāk Kurzemē šķiet.

 40. Normunds Negaiss Says:

  Ar LMNH domāju LHMT !

 41. Enricco Says:

  Labrīt!
  Pēc meteo radara izskatās, ka šis gāziens, kas tagadir Kurzemē, atkal ies GARĀM Rīgai un prom uz Latvijas pašiem Z un Igauniju. Lai gan dzīvē izskatās, ka arī Rīgu šis mākonis tomēr paķers. Ārā +24 un ļoti sutīgs. Pat dunduri šorīt nekož!

 42. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- pie manis sākas, vēl nelīst, bet mākoņu masa ar DR vēju līdz 7m/s jau veļas pāri manīm+24.5, bet šis vējš daļēju spirgtumu atnes. Naktī zibeņoja pa laikam visu tumšo periodu… patreiz pērkonu nedzirdu, bet “pērkona detektors” nepārtraukti ārdās… Lieliska diena, atvēru šā datuma smalkās novērošanas lapu…
  http://klab.lv/users/meteo_lv/44348.html

 43. Kamielis Says:

  Ventspilij mākonis pagāja garām ar dažām lietus pilēm.

 44. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/main.html

  Uzmanīgi jāseko arī tropiskai vētrai Bonnie, kas ir uz A no Floridas tagad, bet virzīsies uz ZR pāri Meksiklas līcim, kur ir arī masīvā naftas noplūde. Nosēdīsies Jaunorleānas apvidū (?) …

 45. dAvi Says:

  Negaiss, kuru novēroju Liepājā agri no rīta izcēlās ar intensīvu zibeņošanu. Minūtē vismaz 10 zibens uzplaiksnījumi. Pērkons gandrīž stundu no vietas visu laiku rūca. Bija arī daudz ļoti tuvu tiešu zemes trāpījumu. Pmatīgi. Liepājā trupina līt. Būs daudz nokrišņu uzkrājušies. 🙂

 46. dAvi Says:

  Iespējams Liepājas meteostacija neko daudz neuzrādīs, jo tieši meteostacijas vietā lietus līst salīdzinoši mazāk.

 47. Saulcerite Says:

  Interesanti-jau 2. nakti ap 3 pmostamies no t’a ka Marupes puse klaiga dzerves.Pazinas teica ,ka ari ap Kekavas puse esot tas pats-bet lidz rudenim vel talu.Varbut ,ka Purva Vecis zin skaidrot.

 48. Maija Says:

  Rudens gan nevarētu būt pie vainas.Vai dzērvēm nav par karstu?Neviena dzīva radība,taču,nav pieradusi pie tādas svelmes,tik ilgstošas.

 49. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Masīva cb torņu rinda virzās tieši uz Rīgu, ja nepaspēs līdz tam izlīt, tad negaisi tur jau pēc 1,5-2 stundām.

 50. Enricco Says:

  Rīgā arvien lielāka dūmaka, temperatūra Ķīšezera krastā nokritusi līdz +25. 9:00 bija +30,5 grādi. Šī temperatūras krišanās samazina iespējamību sagaidīt spēcīgu negaisu, diemžēl.

 51. MRX, Rīgas centrs Says:

  Tad jau šķiet, ka būs meteoroloģiski interesanta diena 🙂

 52. MRX, Rīgas centrs Says:

  Skatos pa logu – uz dienvidrietumiem no Rīgas īsā laika posmā ir “sabiezējis” tāds paliels un nu jau tumšs mākonis. Karogi plīvo tieši tā mākoņa virzienā. Neesmu meteorologs, bet vai tas nozīmē, ka mākonis uzsūc sevī silto gaisu?

 53. Enricco Says:

  Trīsciemā jau var dzirdēt pērkonu DR pusē. Zibeņus gan vēl neredz, bet gan jau būs, jo no tās puses tieši mākoņi nāk. Vējš arī brāzmains un pastiprs.

 54. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Tā, nu arī Saldus (un Aivars) var gatavoties uz negaisu, no turienes nesas masīvi pērkona trokšņi, varbūt tas arī līdz manīm atvilks?

 55. Raitis_sametis/Zantē Says:

  “pie manis” tiešā tuvumā stāvoklis kļūst draudošs – īsā laikā izveidojusies masīva gubu mākoņu josla, dažās vietās sākas nokrišņu joslas, ir zināma varbūtība- kāds tornado arī var izveidoties. Eju offlainā – pēc brītiņa būšu atpakaļ: ja vien vētra nenoraus elektrību (tad būšu atpakaļ pēc ilgāka laika…).

 56. Aigars Says:

  Neliels pērkons ar lietu skāra arī mani, 5 minūtes lija, bet galvenā masa aizgāja Cieceres ezeram pa austrumu pusi. Tagad apmācies , vēl turpina zibeņot un rūkt. Liekas, ka negaiss vēl tikai attīstās. Pie Mažeiķiem izvietojies jauns negaisa mākonis, kas virzās manā virzienā.

 57. lightning Says:

  Līvānos nakts minimālā t +22,6C, tveicīga nakts. Bet dienā jau kritis šī gada rekords, jau 12.00 +32, pirms pusstundas bija pat +35,3C. Mākoņu līdz šim bija pavisam maz, Saule bez mitas lēja savu enerģiju, tikai pēdējās stundas laikā mākoņu kļuva vairāk, tagad jau pavisam daudz, pa A pusi neliels negaisa mākonim līdzīgs veidojums aizgāja, taču nekas dižs. Grādi šobrīd “nokritušies” līdz +33… 😀

 58. maikls Says:

  Kaibalā negaiss temperatūra nodzina uz leju par 13 grādiem, Strenčos – par 12 grādiem. Kaut man tāda laime Jēkabpilī būtu… 😀 Kaut gan šāds temperatūras kritums liek domāt par krusu un vētru, ko gan nevienam nevajag.

 59. Atis Says:

  Šobrīd Ziemeļaustrumos no Valgas saplūstot vairākiem atsevišķiem “negaisiem” ir izveidojies viens patiešām spēcīgs ultra negaiss. Nez kā tur iet, ūdens noteikti netrūkst.

 60. lightning Says:

  Līvānos A pusē mākonis joprojām grozās, dažas reizes pērkons nodārdēja, bet tikko sāka līt. Dod vaļā diezgan riktīgi, jautājums – cik ilgi tas būs? Grādi pamazām krītas, šobrīd +31. Tiesa, neticas, ka varētu nodzīt kaut vai par 10 grādiem, kā Maikls raksta… 😀 Krusu un vētru nevajag arī man.

  • lightning Says:

   Lietus 1. porcijā nebija daudz, bet drīz atnāca otrā lietusgāze, un tā jau bija ilgāka un stiprāka, lija lielām lāsēm. Ātri vien uz ielām izveidojās peļķes, tiesa, nekas ekstrēms gan nebija. Grādi tomēr nokritās ievērojami, tagad vairs tikai +26. Z-ZA pamalē joprojām daudz mākoņu, tur viss zilimelns, līdzīgi sāk izskatīties arī ZR pusē, tā kā… Redzēsim, kā viss attīstīsies. 🙂

 61. Grinch Says:

  Valmierā pirms stundas pie Superneto bij vējš un lietusgāze (neteiksim, ka ļoti lieli), temperatūra nokāpa no 32 līdz 22 (praktiski varētu būt kā Strenčos pat par 12 grādiem) un pēc lietusgāzes nekavējoties strauji uzkāpa atpakaļ, pašlaik palicis pie 25, asfalts jau sauss. Tajā pašā laikā otrā pilsētas malā pie Pienkombināta (atālums daži km) lietus nav bijis.

 62. Maija Says:

  Pie mums vēl ap 30 gr.Saule pazuda.Vēl neko nevar saprast,bet,man liekas,ka kaut kas tomēr tuvojas…

 63. Liga Says:

  Madonā ducina. Mākonis nāk no Kēkabpils puses. +31,8. Nav ko elpot, drausmīga sutoņa.

 64. kurzemniece Says:

  fū,mēs arī sagaidījām! 🙂 Kādu stundu apkārt grozījās,mainīdams vēja virzienu,te savienojās,te pazuda,tad uzradās tas velteniskais mākonis pirms negaisa,domāju,kaut kas būs,bet godīgi nograndināja un kādas 15-20 min. stāvus nāca lejā,lietus,protams. Tagad,kad ir pāri,tāds nieka mākonelis vien ir atlicis,laikam visu izlējis

 65. kurzemniece Says:

  temp. gan nav diez ko nokritusi-25,bet varbūt tas ir no sasilušās sienas

 66. Saksija Says:

  Šodien Rīgā lietus bija jau 2 reizes.

 67. Gunārs Says:

  Smiltene/ + 22. Apmācies. Tuvojas pērkons, lietus ja pil.

 68. Raitis_sametis/Zantē Says:

  atkal onlainā – divi vareni negaisi beidzot pāri galvai, kopā divi gāzieni ar nelielu starplaiku. Iemērīti ažz 23mm, >500 pērkona rūcieni. 1 – 1s zibens, 2 – 2s; daudzi 3s zibeņi. Pie otrā negaisa – varens sienas mākonis, pie kura gan tikai 7m/s D vēja brāzmas vērojamas. Pēdējais (pagaidām šodien) pērkona rūciens – plkst. 15:45. Gaiss atdzinis līdz +20,1 tagad.

 69. Liga Says:

  Madonā jau otru stundu ducina, tuvākais bija 6s, lietus normāli nolija. Nekā interesanta.

  • Saulcerite Says:

   Skaists sienas mākonis. Bet Rīgā jau laikam nekā nebūs-ja jau tik cītīgi mūsu sinoptiķi brīdina par brāzmām un plūdiem.Nu vismaz līdz 18. -iem jau nu neizskatās.

 70. maikls Says:

  Arī Jēkabpilī bija jauks negaiss, temperatūra līdz +21, dzīvoklī līdz +26 grādiem noslīdēja, – šonakt varēs izgulēties.

 71. maikls Says:

  Radars rāda briesmīgu negaisu sistēmu Lietuvā, dodas uz Kurzemi/Zemgali. Izskatās pēc vētras plašā teritorijā. Bet ceļā uz Latviju varbūt spēks noplaks.

  • maikls Says:

   Jā, Šauļu lidosta ziņo par 19m/s, tad jau liela iespēja, ka kaut kur tajā negaisu sistēmā ir arī krietni stiprāks vējš.

   …Tikmēr radars rāda, ka tā sistēma pamazām jūk ārā.

   …Pēc negaisa Šauļu lidosta vairs neko neziņo – laikam negaiss kaut kādus postījumus radījis.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Šo sistēmu es vizuāli redzu D-DA virzienā pie horizonta, atkal “karadarbība”, atkal zibeņošana – tostarp daži iet zemē…

 72. Aigars Says:

  Beidzot šodien arī mums kaut kas tika no lietus. Nezinu cik mm nolija, bet beidzot zeme ir slapja diezgan. Radarā skatos, ka pie Mažeiķiem attīstījies jau kaut kas ievērojami liels. Lēni virzās uz mūsu pusi pa to pašu trajektoriju, kur otrais šīs pēcpusdienas negaiss.

 73. Grinch Says:

  Valmierā ap 16:00 lietus atkārtojās, pērkons praktiski nebij manāms.

 74. Pierīga Says:

  Jā, nāk virsū pamatīgs melnums ar vēju. Aizvēru logus.

  • Pierīga Says:

   Tas, kas gāja/iet pāri – tādu nu savā mūžā neesmu pieredzējis. Pretvēja pusē šausmīgs vējš, gāž aumaļām, zibeņo nepārtraukti. Blakus atrodas mobilais tornis, bet zona tāpat uz brīdi nebija, internets arī.
   Nu nedaudz nomierinājies, bet gāž tāpat un rūc visapkārt, tumšs kā naktī.
   Vienīgais labums – patīkams vēsums no āra.

 75. lightning Says:

  Līvānos pēc tā dienas lietus nekas ievērības cienīgs nav bijis. Kādu laiku bija mākoņains, tad sacēlās spirdzinošs vējš, atkal sāka skaidroties. Tagad vējš atkal norimis, debesīs virs galvas plāni mākoņi, vairāk dūmaka, bet pamalēs šur tur nedaudz tumšāks, īpaši aizdomīga R pamale, taču tuvumā nekā nopietna nav.
  Nesen LNT ziņās rādīja, ka Rīgā gāžot lietus un tādi mākoņi, ka melna nakts iestājusies!!!

 76. Romāns Kolduns Says:

  http://foto1.inbox.lv/ogre123456789/Laikapstakli/DSC02930.jpg Manējās bildes no ngaisa, kas pirms stundas sacēla vēju 20 m/s un radīja spēcīgus nokrišņus, kādi sen nav redzēti. Vējš stipro lietu nesa gandrīz horizontāli, līdzīgi kā ziemā stiprs vējš puteņa laikā nes sniegu, tā te tas pats bija ar lietus pilieniem. Un pats negaisa mākonis arī iespaidīgs. Istabā uzreiz satumsa, bildes ne pārāk kvalitatīvas, jo bija tumšs, bet priekšstatam būs labas.

 77. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Plkst. 21:16: vakara negaiss, no plkst. 18:50 līdz 21:00 (kad pēdējais pērkons no šā mākoņa norībēja) atkal kādi 250 rūcieni, tuvākie zibeņi 6s, bet pamatā visi “mākonis-mākonis” režīmā, mērens lietus +12mm atkal klāt. Brīžam ZA vējš tā spēcīgāk līdz 5m/s uzpūta, patreiz +20.

 78. Saulcerite Says:

  Rīgā negaiss ilgāks,bet vājāks par iepriekšējo-daudz zibeņu un pērkona,bet lietus un vējš vājāks/pie Rix/Ari dārzs un pagalms mazāk apskādēti.Bet pierobežā Elejā gan tas nāca ar pilnu Lietuvas jaudu-radi sēdēja gan bez uguns gan neilgi ari bez ūdens/ne jau lietus/.

 79. lightning Says:

  Manā pusē viss pagaidām mierīgi. Radars rāda, ka lielā nokrišņu zona varētu paiet arī garām, taču – ej nu sazini, kurp tam mākonim sagribēsies doties… Grādi vēl +23,5C, īpaši nekrītas.

  • lightning Says:

   Ap 0.30, kad gāju mājās no vakara pastaigas, vietām caur plānajiem mākoņiem spoži zvaigznes spīdēja, arī šobrīd joprojām viss mierīgi. Lielais negaisa veidojums tomēr manu pusi neskāra, aizgāja garām/izčākstēja. Tagad gan radars rāda vienu jaunu virs Lietuvas, bet nu par to pāragri spriest, cik tas ņiprs un kurp dosies. Nakts silta, grādi nekrītas, +21,6C, tas nozīmē tikai vienu – rīt jau no rīta strauji viss karsīs! 🙂 Leišu modelis arī paredz pamatīgu karstumu, tāpat kā krievu portāli, Eiropas modeļi u.c. Visi saka vienu – skaidrs, rīt karstums Latvijas A būs kā AAE! Nekas, mēs tak izturīga tauta! 😀

 80. gubumakonis Says:

  Rigā šodien interesanta diena. Sakas ļoti karsta un sutīga,bet ap pusdienlaiku jau uzradas pirmais pusizladejies negaiss,velak vel daži lokāli intensivi gāzieni,palika vēsak… vakarpusē saka atkal pamazam satumst un lēnam savilkties negaiss,tad ap pusastoņiem palika tumšs ka naktī,masivs un zems un kustigs sienas mākonis uznaca virs;u,stipri lija,daudz zibeņoja,brazmains vējš,gaišs aizvadita vakarā ta ari nepalika,ilgstoši lija,zibeņoja,ap 9 vakara sāka norimt ,kopuma ilgstošs negaiss,bet ne tik postošs,ka 18 julijā. Nakts patikami vēsa,palaikam nedaudz uzlīst,tālumā zibeņo…

 81. Maija Says:

  Vakar arī mēs sagaidījām diezgan spēcīgu lietu.Atkal visi bargie negaisi pašķīrās gar malām.Zibeņoja/vairāk gan rūsa/,diezgan pamatīgi.Vakarā palika tumšs kā naktī.Skats uz negaisa mākoņiem bija iespaidīgs!Balvu,Tilžas apkārtnē,tur esot plosījies ne pa jokam…Viss ir labs,kas labi beidzas,galvenais,ka sagaidījām valgmi,nu varēs izturēt arī karstumu.Jā,mēs esam un būsim izturīga tauta!Pašlaik, pie mums,ap 20 gr.Dieniņa būs karsta!

 82. maikls Says:

  Šeit iekš delfi.lt ir raksts ar video un foto par to vakardienas negaisu sistēmu Lietuvā: http://pilietis.delfi.lt/news/tropini.d?id=34776563

 83. gubumakonis Says:

  No rita Rigas rietumu pusē pagāja negaiss,vairakas reizes noducinaja,islaicigi nolija,tagad saule caur planiem mākoņiem,sak palikt sutīgs un karsts…

 84. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +20 un apmācies, svaigs (pagaidām) ZA vējš… vakar 12 pērkona mākoņi piefiksēti, nav slikti 🙂 …

  • lietusviirs Says:

   Šķiet šai Profesorei (es teiktu pseido) derētu mazliet piezemēties. Vismaz klimatoloģīju viņai vēl derētu pastudēt. Un nevis atstāstīt kaut kādas baumas, bet mēģināt visu saprast pašai. Nu nevar akadēmisks darbinieks pieminēt absolūti nepamatotus faktus (piem. niburu utt.). Zemes magnetisko polu inversija biežumā kļūda ir vismas 1000 reizes.
   Atmosfēras procesu izpratne arī šķiet pieklibo.
   Starp citu, vidējos platuma grādos jo augstāka temperatūra jo mazāk postošās vētras. Jo šau gadījumā horizontālais temperatūras gradients uz mazāks. Savukārt tieši sis horizontālais temperatūras gradients ir viens no svarīgākajiem vidējo platumu ciklonu enerģijas avotiem.

   Tā ir ja kaut kur ir padzirdēts , ka kāds min ka palielinoties T pastiprināsies vetras, to uzreiz vispārina uz visu zemeslodi. tas kāds droši vien domāja ekvatoriālos un tropiskos ūdeņus, kur rodas tropiskie cikloni, kuriem jau ūdens temperatūra ir svarīga.

   Kas tas par klimatologu, kurš vadās pēc pēdējiem 30 gadu vidējām vērtībām. Jebkurš skolnieks paskatoties uz piem. sekojošu http://en.wikipedia.org/wiki/File:Instrumental_Temperature_Record.png grafiku pateiks, ka salīdzinot ar pēdējo 30 gadu vidējo vērtību tiks iegūti mākslīgi palielināta sasilšana. Savukārt kad sāksies atdzišanas fāzes, tad mākslīgi tiks palielināts atdzišanas straujums. Klimatologma ir jāvadās pēc vismaz pēdējā gadu tūkstoša. Bet vēl labāk operēt arī ar simtiem tūkstošīem gadu. Jo lielās klimata pārmaiņas ir notikušas vēļ pirms moundera minumuma. Dēļ klimata pārmaiņām ir pajukušas veselas civilizācijas.

   Labi, ka vismaz viņa neminēja CO2, kā visa ļaunuma cēloni.

   Vajag tik tagad radīt mikrobu(mākslīgi sintezēt dzīvību jau cilveks māķ), kurš apbsorbē CO2, un palaist to dabā. Tad sasniedzot kritisko minimālo CO2, augi vienkāršī aizies bojā
   Un būs vēl viena masveida izmiršana.

 85. Pierīga Says:

  Pēc vakarvakara stihijas un mērījumiem secinu, ka nolija ~ 40 mm.

 86. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Sveiki, visapkārt! Mans dators kādu labu laiku bija nojūdzies. Taisni visinteresantākajās dienās. Vakardienas gāziens manam krastam atnesa gan lietu, gan vēja brāzmu. Bet, par laimi, ne tādu viesuli, kāds bija pirms pāris dienām. Arī tad uz brīdi palika tumšs visriņķī, vēja gaudoņa un krākšana, bet kad caur lietus gāzmu kaut ko varēja saskatīt, milzīgajam seno vītolu pudurim viena galotne pāri žogam sētā iekšā (stiepļu žogs, protams, kārtīgi noņurcīts lejā), Ja tik vien tas būtu! Vēl viena “atvasīte”, kādus 30 m augsta, pie zemes savērpta šķiedrās, bet zemē negāžas, stāv atbalstījusies pārējo augstkoku turēta. Dabas nedarbus novērsām tikai nākošās dienas vakarā – slējām supergarās kāpnes, bet tālāk dēls ar savu alpinisma tehniku un paņēmieniem pamazām, sākot no augšas un gāžot lejā, šo “atvasi” novāca. Savādāk nevarēja, jo, kā teica Garkalnes domē – ne viņiem kaut kāda tehnika, ne iespēju neesot – lai novācot paši. Pusdienu pēc tam laboju sētu, kamēr, ielocot katra drāšu kvadrātiņa stieplītes, dabūju žoga nostiepumu. Bet, skaidri redzams, pie nākošās vētras vēl divi vītoli, no tā paša pudura, nāks zemē. Tādi, lūk, piedzīvojumi. Jā, vēl, kad nāca iepriekšējā vētra, biju ar savu jahtiņu ezera vidū. Stulba situācija – vārgs vējš pūš no ezera krasta pretī, jāiet uz kreicēm, knapi tieku uz priekšu, bet no muguras nāk milzu negaiss!!! Paguvu tikt ārā no ezera (mans kuģītis izvelkams no ūdens uz ratiņiem – skrabera) 5 min. pirms vētra sasniedza manu krastu. Būtu jau ar vētru izspļauts krastā, bet tad tur tieši notika viss ar tiem vītoliem.

 87. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/07/24/rita-negaiss-24-7-10-zante/

  Šā rīta negaiss fotogrāfijās “pie manis”, uznāca pēkšņi … rībēšana, zibeņi gan “mākonis-mākonis” režīmā. Bet 8mm iemērīju pēc 20 min līšanas. patreiz tas virzās prom ZZR virzienā no mais (joprojām rūc uz ZR no manis). Manīsim, šis mākonis arī gaisa temp. joprojām notur pie +21 grādiem, …

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Bet – izskatās: aizvadītais vēl nebija pēdējais negaiss. Viens jauns masīvs cb tornis izveidojies uz ZA (Jūrmalas tālais gals…), un arī D pusē – mākoņi sāk attīstīties, pie pievilcīgās +21 grādu temperatūras…

 88. Pierīga Says:

  Oi, kā man gribētos atkal +21.
  Dūmakaina saule, bet šāāāāusmīgi sutīgs, sviedri līst aumaļām. Nez, vai vispār ātrāk par augusta vidu ir gaidāms kas vēss (nu tā, ap +20, ne vairāk)?

 89. lightning Says:

  Līvānos šodien pilnībā valda Saule, viss cepas, neviena mākoņa debesīs, patreiz +33,7C. Neliels vējiņš brīžiem uzpūš, bet reālu dzestrumu nenes. Visus logus turu ciet, lai nelaistu karstumu iekšā. Dzīvoklī vēl turēt var, +28,5C. Un šodien pilsētas svētki!!! 😀 Nezinu, kā otrā pilsētas galā stadionā gāja/iet sportotājiem, bet zinu vienu – šādā laikā vismaz es nu nesportoju! 😀

 90. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Negaisa “fronte” laikam aiziet prom no manis, un man no negaisa, šķiet, jāatvadās uz kādu pusotru diennakti. Redzu to karstuma dūmaku, kas “no manis” uz A pusi vēdījas pie skaidrām debesīm.* Pretēji tām karstum-šausmu ziņām, kas pienāk no Latvijas otras puses, man iespēja svaigā ZA jeb “līča” vēja dēļ vēl joprojām ir tikai +23,5 uzturēties; …

 91. gubumakonis Says:

  Rigā pilniba noskaidrojas,svelme,no negaisiem vairs ne miņas…
  Pl 15:00 Lidostā +31,centrā +31,Imantas m-stacijā +33 ,
  sodien sēžu mājas…

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Bet (!) nupatās “no sevis” uz DA pusi atkal redzu milzīgā tempā saveidojušos masīvus gubumākoņus (pirms pusstundas tai vietā bija skaidras debesis), kas ieturēs kursu uz LV galvaspilsētu. Un arī radars – virs Lietuvas vidienes rāda dažas (pagaidām nelielas) svaigu gāzienu “saliņas”. Tā, ka varbūt negaisu svētku šodien vēl nebeigsies!?

 92. lightning Says:

  Izskatās, ka šodien nekādu izmaiņu nebūs. Grādi svārstās starp +33 un +34, debesīs joprojām neviena mākonīša, varbūt vienīgi vējiņš nedaudz ņiprāks kļuvis. Bet labi vien ir, lietu vismaz šodien gan nevajag! 🙂 Vakarpusē taisos doties uz pilsētas svētku ietvaros notiekošajiem pasākumiem, koncertu un ballēšanos otrā pilsētas galā, tad, cerams, svelme būs jau kaut cik mazinājusies! 🙂

 93. Raitis_sametis/Zantē Says:

  ! – uz D no manis sprādzienveidīgā ātrumā attīstās cb mākoņi, no atsevišķiem gabaliem sāk veidoties kas vienai sienai kopā līdzīgs, iespējams – pēc kādas stundas šie būs virs “galvas”! (sāku taisīt vakara fotogaleriju)

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   + dzirdu jau pirmos pērkonus, uz kādām stundām eju offlainā (gan negaisa dēļ, gan – jāaizstaigā uz pagasta centru…).

  • Purva Vecis Says:

   Makonu sistema attistijas apbrinojami atri.Mus parsedza klasiska lakta.Airzbraucu uz Pilsetu pec udens un partikas,atgriezoties izbraucot uz cela bija verojamas pelekas udens straumes.Viss notika lokali, pie majas bija tikai aplauzti koku zari.

 94. latvju austrietis Says:

  sveiciens visiem laika vērotājiemno Vīnes, Austrijā 🙂 mums pagajušo nakti uznaca neliels pūtiens, lietus un mazs vējelis, man kā Liepajniekam, paldies Dievam jo veselu divas nedeļas izturēt ap 33 grādiem ir vaaks leilpilsētā :(.grādi ap 20 šodien 🙂

 95. kurzemniece Says:

  kā gadās retāk-‘saule spīd un lietus līst,vecam… ‘:)) dīvains skats ,lietus nāk no dienvidausrumiem,labs mākonis,bet saule jau uz rietumu pusi,un cauri var redzēt mēreni,jo nolijušais tūlīt ceļas atpakaļ augšā. Ūdeni nemēru,bet pēc skata liekas,ka vakar un šodien nolijis visam mēnesim,visas lāmu vietas pilnas.Grādi arī turas

 96. kurzemniece Says:

  oho-hoo! Atkal,atkal ir debesis pušu!

 97. kurzemniece Says:

  lightningam-apskaužu,man būtu ļoti gribējies redzēt gan abus brāļus,gan jaunos/nezināmākus Latgales dziedoņus…Lai izdodas svētki!

  • lightning Says:

   Paldies! Tomēr arī pie manis sāk parādīties mākoņi, tiesa, tikai parasti gubu, nekas vairāk. Grādi joprojām turas mazliet virs +33, tāpēc sāku apsvērt domu atlikt iešanu uz pāris stundām – festivāls tāpat tikai 21.00 sākas, bet pāri 3 km šādā laikā kājām vienam pašam liekas pietiekami liels attālums, lai 3 reizes izsautētos savos sviedros un pārietu visa luste ballēties… 😦

 98. lightning Says:

  Tikko zvanīja draugs no Īslīces pagasta Bauskas pusē, tur pie viņiem balti gubu mākoņi, saule, tālumā gan arī pērkons bubinot, bet baigi stiprais vējš, nesen pazudusi elektrība – laikam kaut kur kaut kas jau nolauzts… Vakar bijis līdzīgi – arī viss vakars bez elektrības…

 99. MRX, Rīgas centrs Says:

  Tikko paskatījos radara datus, ka Liepājā līst 30 mm stundā, uzzvanīju draugam, kas atrodas Baltic Beach Party, un apstiprinājās! Viņš saka, ka tādu gāzienu neatceras, kad pēdējo reizi redzēja, nākot lejā balta siena un cilvēki zem nojumes brīnoties, kā vispār debesīs var būt tik daudz ūdens!

 100. Digital1 Says:

  Ziņas no Mērsraga – tur esot bijusi stipra vētra. Neko vairāk nezinu.

 101. lightning Says:

  Es drīz došos uz koncertu. Sacēlies diezgan stiprs A puses vējš, debesis gan skaidras, un joprojām +30,1C. Tomēr šis vējš nes patīkamu vēsumu, pēc dienas +33…+34 pat +30C liekas pavēss! 😀

 102. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/07/24/atrs-negaiss-pievakarezante-24-7-10/

  + 2 negaisi manai statistikai klāt šajā pievakarē 🙂 Viens aizgāja gar DR pusi garām, otrs skāra ar R malu, neliels šļāciens, varbūt pāris mm nokrišņu, vairāk aizgāja gar Tukuma, Zemītes, Kandavas pusi. Rūca labi, un Zantē (kur tai brīdī biju pagasta centrā) 7m/s ZA vējš, raustījās elektrība- bet nepārtrūka. Foto augstāk…

 103. gubumakonis Says:

  Tikko atbraucam no Jūrmalas. Tur noveroju loti fotogenisku,skaistu negaisu,skati līdzigi,ka amerikaņu supercell bildes tornado medniekiem :),interesants mākonis bija un kaut kur jau ko ļoti nopietnu atnesa izskatijas,velak nāca otrs mazs lokāls negaiss tieši virsu,vairaki zibeņi no tuvas distances,gāziens un pelde jurā,skaisti,esmu apmierinats ar šodienu -gadijas būt istaja vietā istaja laikā 🙂 velak būs bildes.
  Atbraucot Rigā te viss sauss un joprojam tveicigi karsts…

 104. orkaans Says:

  Šodien Papē arī bija negaiss.
  Pievakarē gaiss sakarsa līdz +28,3! Negaidīti silts.
  Tad nāca negaiss ar izteiktu sienas mākoni,nesa stipru lietu un vēju, pēc negaisa uz kādām 3 h pazuda elektrība.

 105. maikls Says:

  Sanktpēterburgā visā novērojumu vēsturē nav bijis karstāks par +35 grādiem, poļu modelis pirmdien tur prognozē +39. Tas, protams, ir pārspīlēti; citi modeļi dod mākoņus, citu vēju un tikai mazliet virs +30, nu bet absolūtā rekorda pārspēšana tur ir reāla, tāpat kā tas jau laikam ir noticis Maskavā – tur viņiem ir vairākas meteostacijas, viena jau reģistrējusi +37, bet tuvākajā nedēļā Maskavā varētu būt arī 38-39 grādi.

  • maikls Says:

   Saskaņā ar oficiālajiem datiem max t. Maskavā pagaidām bijusi +36,7 grādi, bet absolūtais rekords ir 1920. gada augustā reģistrētie +36,8 grādi.

   • Digital1 Says:

    Tas tomēr ir ļoti jocīgi. Salīdzinot ar Rīgu, Maskavā tomēr valda stipri kontinentālāks klimats, tomēr apsolūtā temperatūras maksimuma starpība ir tikai pāris grādi. Ja Maskavā tas ir +36,8 °C, tad Rīgā +34,1 °C.

   • Raitis_sametis/Zantē Says:

    Es gan par to pārāk nebrīnītos… masīvā anticiklona, kas atrodas virs Krievijas Eiropas daļas, DR-R malā ar DA vējiem no tās pašas Krievijas “importējas” pie mums tas pats karstums…

 106. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt: +21 un nelieli ac+as mākoņi pie debesīm, vējš šodien ir ADA, tātad no sauszemes, tātad2 -> siltāks kā vakar. Prognozē: dienas beigās vējš varētu no DR pagriezties, tātad – atkal vēsāks laiks.

 107. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/stiprs-negaiss-pie-juras-24-07-2010/
  Efektigi un skaisti vakargienas negaisi,ko novēroju pievakarē Jūrmalā,gara galerija 🙂
  Redzes,vai šodien ko inreresantu piedzivos-neliela iespēja negaisam tomēr ir 🙂

 108. Raitis_sametis/Zantē Says:  Zibens sper pie sāniem…

 109. Maija Says:

  Pie mums šodien saule tāda dūmakaina,bet,vienalga,ellīgi karsts un sutīgs.Pāri 30 gr.Kaut kas ,droši vien,būs.Iespējams,ka naktī.

 110. dAvi Says:

  Pirmo reizi, peec vairaaku nedeelju paartraukuma, man Liepaajaa pa dienu ir auksti. Un tieshaam, pilniigi rudeniigs laiks 18, 19 graadi tagad, pilniigi apmaacies! Dienas piermaa pusee temperatuura veel paspeeja uzkaapt liidz 24 graadiem.

  • Pierīga Says:

   Braucu pie Jums! Man karstums līdz matu galiņiem jau apnicies, bet visam savs laiks. Katru dienu skatos un ceru, ka mērenais siltums (18-22) reiz būs klāt!

 111. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/07/25/negaiss-svetdienas-pecpusdienazante-25-7-2010/

  Pat ļoti nesliktu negaisu pārlaidu nupatās “pie sevis”, 25min gāziens 6mm, ap 50 rūcieniem, tuvākie zibeņi 1 4s attālumā, vairāki – 6 sekundes, pirms tam arī 12m/s D vējš… tiesa, negaiss turpat netālu arī izlija un beidza rūkt. Kopumā šis ir nr. 47 pērkona mākonis, kas kopumā šo gadu 14 Saules Riņķu periodā padara jau par 5kto negaisaināko, bet vasara vēl tikai nedaudz pāri pusei…

 112. Digital1 Says:

  Rīgai pāri iet aktīvi briestošs lietus mākonis. Izskatās, ka te nelīs, bet ieejot Rīgas līcī varētu arī sākt līt. Mākonis aug acu priekšā.

 113. Raitis_sametis/Zantē Says:

  GFS jūtami priecē – tas karstumiņš priekšdienās tiek “samazināts”, vēl tikai +30 un vairāk pāris dienas un A daļā, bet no R pāri visai valstij drīz gāzīsies lietus (varbūt prognoze rīt no rīta mainās?)…

 114. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē un Imantā tiko islaicigi nolija lietus lielam lāsem,vismaz neliels svaigums pec kārtejas karstas dienas 🙂

 115. gubumakonis Says:

  http://www.fotoblog.lv/rep/21243/?cid=34207
  Laikam jau tas pats Supercell mākonis ko vakar bildēju Jūrmalā-bet no otras puses un tuvplānā-bildets Kaltenē-ka jau teicu,tikpat iespaidigas bildes ka ASV tornado medniekiem, pie tam tepat Latvijā 🙂

 116. Digital1 Says:

  Pamatīga nokrišņu zona pašlaik ienāk Latvijas teritorijā no Baltkrievijas. Pa dienu jau vēroju kā Baltkrievijas centrālajā daļā izaug pamatīgs negaiss, kas virzās ZAA virzienā.

  Pašlaik šī nokrišņu zona (nacv zināms vai ir arī negaiss) tuvojas vai jau ir sasniegusi Dagdu un tās apkārtni. Izskatās gana spēcīgs.

 117. Digital1 Says:

  Šis mākonis sāka veidoties nedaudz pirms 19:00 netālu no Mogiļevas, kas ir Baltkrievijas ZA reģions un virzās ZRR virzienā. Izskatās arī, ka tas tikai uzņem spēku – nakts laikā redzēsim, cik tālu tas tiks.

 118. lightning Says:

  Līvānos diena mierīga, nekā no negaisiem un lietus. Visu dienu debesīs vairāk vai mazāk bieza dūmaka, taču brīžiem arī noskaidrojās. Tomēr nav tik traki karsts kā vakar, dienā ap +29…+30 grādiem (max +30,3C), tāpēc salīdzinājumā ar iepriekšējo šķita ne pārāk karsta… 🙂

 119. Liga Says:

  4km no Madonas iet vaļā īsta elle. Vētra, par vēju ko tādu nenosaukt. Apkārt lūzt zari, pagaidām ducina, bet zibens uzplaiksnījumi ir iespaidīgi. Zibeņo bez apstājas, līst.

 120. Liga Says:

  Mazliet pēc pusnakts nekas vēl neliecināja ka varētu kaut kas būt. Ārā +23,3.
  Kaimiņi tagad sūta sms, ka neredzēts zibens, baisi esot. 🙂
  Jāslēdz viss ārā jo elektrība sāk raustīties.

 121. Digital1 Says:

  Uz ZA no Rīgas var redzēt tālas zibeņošanas atblāzmu un knapi sadziramu rūkšanu. Pēc radara spriežot tas ir negaiss, kas pašlaik atrodas Siguldas-Līgatnes apkārtnē.

 122. Pierīga Says:

  Labs rīts! Beidzot varēja labi izgulēties, vienīgā problēma – odi! Bet tā preikš āra darbiem foršs laiks, +20C, apmācies, vietām zeme norasināta.

 123. Maija Says:

  Jaunpiebalgu naktī sasniedza spēcīgs negaiss/pirmais ,īstais negaiss šovasar/.Bija tāds spēriens,ka gandrīz izkritu no gultas…Arī pie mums izskatījās ,ka esam kaut kādā katlā.Visapkārt viena zibeņošana,gan rūsa,gan īstie zibeņi.Un ,nepārtraukti grāvieni.Stiprs vējš,lietus.Skats bija iespaidīgs.Dienā nebūtu tas.Teikšu godīgi,bailes bija gan…Pazuda elektrība uz īsu laiku,bet māja tāpat bija gaiša.Nemaz sveci nevajadzēja,žilba acis.Sen nebija piedzīvots tāds negaiss,parasti jau visi aizgāja gar malām.

 124. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien +16 (vēsākais rīts 20 dienu laikā…). Apmācies, man pērkona detektors arī naktī vārījās, bet negaiss Latvijas R daļā naktī nebija. Tās bija tālas atblāzmas no nakts negaisiem Latvijas A daļā…

 125. Normunds Negaiss Says:

  Esmu un vakar arī biju Gulbenē. Tas monstrs it kā nāca tieši virsū, bet tomēr tas melnais viducis pagāja garām pa R malu . Jā, zibeņoja ļoti aktīvi, naktī to ir arī labāk vērot. Varbūt kāds ir atrisinājis to problēmu un kaut kādā veidā uztaisījis uz datora kaut kādu variantu, kā radara karti sasaistīt ar normālu karti, kur apdzīvotas vietas atzīmētas ??????

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   http://www.draugiem.lv/laikazinas/

   Šī ideja man jāpasaka tās lapas veidotājam/ kurš, pēc paša vārdiem – no meteo lietām nekā nezina, bet ir labs programmists…

  • Pierīga Says:

   Man ir variants, draugs ir uztaisījis. Ne vienmēr līdz, bet mēdz palīdzēt. Ja ļoti liela vajadzība, padod šeit ziņu.

  • lightning Says:

   Jā, tās problēmas ar radara kartes un reālās kartes savietošanu sen esmu manījis, bieži vien grūti precīzi pateikt, kur kas notiek, viss ļoti aptuveni…

  • Pierīga Says:

   Jautājums Maiklam vai kādam citam:
   Varbūt kādam no Jums ir serveris, uz kura izveidoto datni var glabāt? Nevēlētos, lai draugs izveido ko līdzīgu un tad viņa reģistrētajam domēnam gāztos virsū meteo fani… ne ļauni, bet saprotami.
   Pēc pieredzes varu teikt – pie manis pēc izveidotās kartes tiešām var pateikt, ka līst, Liepājā gan tas ir savādāk – tiesa, arī paša radara dēļ.

 126. Maija Says:

  Vīrs šorīt aizbrauca uz Rīgu.Zvanīja,ka knapi varējuši pabraukt,ceļš piln ar nolauztiem kokiem,zariem…Tā kā ārdījies ir pamatīgi!

 127. maikls Says:

  Superīgas negaisu bildes portālā http://www.fotoblog.lv, adreses uz divām fotogalerijām ir tvitera ziņojumos lapas kreisajā malā.

  • Maija Says:

   Bildes tiešām superīgas!Kaut kas tāds bija arī pie mums.

  • lightning Says:

   Bildes vienkārši kolosālas – gan vienā galerijā negaisa mākonis, gan otrā – zibeņu sērija!!! Šādus zibeņus noķert – vajag gan labu aparatūru, gan labu skatpunktu, gan krietnu daļu veiksmes (ja nu vien nav tā, ka zibeņo nepārtraukti… 😀 ).

 128. kurzemniece Says:

  Sakņu dārzā pēc visiem šiem gāzieniem īsta postaža…

 129. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē aizvaditaja diennaktī neka interesanta,lietus nebija ne piles,negaisi Rigu nesasniedz jau 3. dienu. šodien apmācies un mēreni sutīgs,bezvējš, ap+25.
  Varbut uz vakaru/nakti kaut kas ari savilksies?

 130. lightning Says:

  Līvāniem vakarnakts negaiss praktiski pagāja garām pa Z-ZA pusi, ar pašu maliņu tikai aizķēra. 0.45 atskanēja pirmie tālie pērkoni, vējš gan vienubrīd (bet ne ilgi) sacēlās tīri pamatīgs, taču nekāda vētra nebija. Lietus uzlija tikai mazliet, pat peļķes necik neizveidojās. Pērkonu gan bija daudz, zibeņoja arī tīri pieklājīgi, taču pārsvarā tālumā, viens spēriens gan bija 2 sek. attālumā, vēl 2 ap 4-5 sek., bet pārējie visi tālu. Turklāt jau 1.05 viss sāka rimties, bet 1.10 bija beidzies.
  Savukārt šodien viss apmācies, no rīta puses neliels vējiņš pūta, bet šobrīd nu jau pāris stundas vismaz pilnīgs bezvējš. Toties nav tik karsts, grādi šodien turas ap +25…+26C. Nakts gan bija ļoti silta – minimālā no rīta bija +21. Tagad A-ZA pusē kļūst manāmi skaidrākas debess pleķīši, arī mākoņi tādi kā plānāki paliek. Ja izlīdīs saule, tad vēl līdz vakaram grādi paspēs uzkāpt vismaz par dažiem uz augšu.

 131. maikls Says:

  Maskavā ar 37-38 grādiem arī oficiāli uzstādīts jauns absolūtais karstuma rekords, bet tuvākajās dienās varētu būt atkal jauns rekords.

 132. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Paskatieties, ko http://www.windguru.cz ir uzģenerējuši Ķīšezeram pusnaktī no trešdienas uz ceturtdienu nokrišņu ziņā. Vispasaules plūdi?

 133. lightning Says:

  Pievakarē sāk skaidroties, uzspīd saule (arī šobrīd spīd), grādi mazliet uz augšu ceļas, +27C tagad, bet izskatās, ka manā pusē nekas ievērības cienīgs tuvākajā laikā nav gaidāms. Ja būs, tad ziņošu! 🙂

 134. Digital1 Says:

  Maskavā rekodrs krīt pēc rekords … varena vasara!

  http://pogoda.ru.net/monitor.php?id=27612

 135. maikls Says:

  Šodien negaisa nesta vētra plosījās Igaunijā – trijās meteostacijās Igaunijas ZA pusē reģistrētas brāzmas līdz 22-25m/s.

 136. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Windguru novērsis pasaules plūdus naktī no trešdienas uz ceturtdienu. Dažu stundu laikā nokrišņi no 35 mm/3h nokrita uz 1 mm/h !!!!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: