Ko der atcerēties, sagaidot pēdējo gadu lielāko karstuma vilni

Gaidāmais karstuma vilnis savas intensitātes un ilguma ziņā būs viens no lielākajiem, ko esam pieredzējuši. Parasti problēmas veselībā un sadzīvē rodas tieši tad, ja karsts laiks pieturas ilgstoši, tādēļ, lai pārdzīvotu šo karstuma vilni, šo to der atcerēties. 🙂

Iespēju robežās jāizvairās no uzturēšanās saulē, pārkarsušās telpās un transportlīdzekļos. Laikā, kad āra gaisa temperatūra ir augstāka par temperatūru telpās, logus vēlams turēt aizvērtus, saules pusē der aizvilkt aizkarus/žalūzijas.

Ja karstajā laikā jādodas ārā, iespēju robežās jāuzturas ēnā, jānēsā galvassega un/vai saulessargs, no saules stariem pasargājošs gaišas krāsas apģērbs.

Pilsētniekiem, īpaši rīdziniekiem, jārēķinās, ka arī naktis nedos atspirdzinājumu, jo pat nakts vidū gaisa temperatūra gaidāma augstāka par +20 grādiem. Tāpat karstajā laikā pilsētās mēdz pasliktināties gaisa kvalitāte. Rīdzinieki, kuriem nav pieejamas kondicionētas telpas, var apsvērt iespēju karstajā laikā evakuēties no pilsētas, ja tas ir iespējams.

Jāuzņem vairāk šķidruma, bet ne tādu, kas satur alkoholu vai lielu daudzumu cukura; nevajag arī lietot ļoti aukstus dzērienus. Jāēd mazāk, jāizvairās no smagas barības. Jāielāgo, ka daudzi produkti karstā laikā strauji bojājas – tie var būt bojāti jau veikalā/tirgū, ja tur produkti netiek glabāti atbilstošā temperatūrā.

Jāizvairās no lielām fiziskām aktivitātēm. Lielākos darbus un uzturēšanos ārpus telpām vēlams ieplānot agros rītos vai vēlos vakaros, kad karstums ir mazāks.

Veldzi meklēt vēsā dušā vai vannā. Pirms braukt uz peldi upē, ezerā vai jūrā, jāpadomā, vai ūdens sniegtā bauda atsvērs nepatīkamās izjūtas, braucot turp un atpakaļ.

Karstā laikā uz ceļiem notiek vairāk satiksmes negadījumu. Pēc iespējas jāierobežo visa veida pārvietošanās; ja tomēr jādodas ceļā, jāklausās, vai karstuma dēļ nav noteikti satiksmes ierobežojumi.

Jāpieskata veci cilvēki, mazi bērni un slimnieki. Nevajag aizmirst arī par mājdzīvniekiem – tos nedrīkst atstāt karstā saulē pie ķēdes vai mašīnā, jānodrošina ūdens pieejamība.

Publicēts Pārdomas. Komentāri ir izslēgtiKo der atcerēties, sagaidot pēdējo gadu lielāko karstuma vilni
%d bloggers like this: