Prognozē svelmi līdz +35 grādiem

Karstums no Pireneju pussalas, kur gaidāma temperatūras paaugstināšanās virs +40 grādiem, tuvākajās dienās izpletīsies uz ziemeļaustrumiem, aptverot plašas teritorijas Eiropā. Lielāka vai mazāka deva tiks arī mums.

GFS modelis jau svētdien, 11. jūlijā, dažviet Zemgalē prognozē temperatūru līdz pat +33..+34 grādiem, vēl nedaudz vairāk nākamās nedēļas sākumā. Tiesa, šis modelis nereti mēdz pārspīlēt, īpaši ilgtermiņa prognozēs. Vēl nav skaidrības, vai mūsu tuvumā izdosies nostiprināties anticiklonam vai tomēr ne, teorētiski lielā svelme Latviju var arī nesasniegt, vairums prognožu tomēr vēsta par karstu vai ļoti karstu laiku.

Vēji, iespējams, pūtīs no rietumu puses vai arī anticiklona centrā būs lēni un mainīga virziena, piekrastē dominējot brīzei. Tātad ūdens temperatūrai piekrastē, kopumā ņemot, vajadzētu būt augstai – atšķirībā no vairākiem citiem karstuma viļņiem agrākos gados, kad pūta spēcīgs D vai DA vējš.

Ja nostiprināsies anticiklons un karstums, gaidāma ozona slāņa samazināšanās un attiecīgi ļoti augsts Saules UV starojums. Jāņem arī vērā, ka papildus visām citām ar karstumu saistītajām problēmām var tikt ierobežota kustība pa ceļiem (tas galvenokārt attiecas uz smagajām mašīnām), jo, asfalta segumam saulē sakarstot virs +58 grādiem, zem mašīnu svara tas sāk deformēties.

282 Atbildes to “Prognozē svelmi līdz +35 grādiem”

 1. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, patreiz pie “manis” svaigais +16, apmācies, kā jau aiz frontes aizmugures – ZR vējš. * Jā, es izlasīju arī šos GFS, tie jau nu ir apjūgušies, uz otrdienu “pie manis” pat +36 vēstī… cerams, ka nu šoreiz “liela brēka, maza vilna”. Bet sauss jau atkal uz nedēļu… /”es” vismaz vakar dabūju atsvaidzinošu lietu. Bet- jūtu līdzi, kas uz R pusi no “manis”.

 2. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/negaiss-6-julijariga/
  Papildinaju vakardienas negaisa lapu 🙂

  Šodien tada patikama veldze un atsvaidzinajums pēc iepriekšejo diienu karsta sausuma, jabauda sev tikamu laiku,kamer var, labi,ka šodien brīvdiena ceru,ka kadu lietu vel sagaidišu ari šodien/rīt 🙂
  Jo priekša man izskatas vel viena gruta sausa un karsta nedeļa,bet ja ta noslegsies ar tadiem foršiem negaisiem,ka ‘vakar, tad jau viss O.K,ir vērts pamocities 🙂

 3. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Ko tad meteo.lv “guļ”- savās ziņās nepiefiksēja ne vakardienas lietusgāzi Rīgā (ir novēlots brīdinājums par lietusgāzēm šodien), ne pūš trubās par to, ka Rietumsahāras karstums pie mums gaidāms!?

 4. maikls Says:

  http://www.delfi.lv šodienas jautājums “Kāda, jūsuprāt, ir ideāla temperatūra vasaras baudīšanai?” – http://www.delfi.lv/poll/

 5. Aigars Says:

  Nu patīk jau man vairāk siltums, bet tikai tad ja nav ieildzis sausums kā tas ir pašlaik. Dienvidkurzemē lietus netiek prognozēts ātrāk kā par 16.jūliju.

 6. Emīls Says:

  Nav kādas ziņas par to, cik nolijis Sāremā? Pēc radara šķiet, ka jābūt daudz. Satrp citu, vakar Jūrmalā, Lielupē, no tā paša negaisa nolija varbūt pāris milimetri.

 7. mm/cm Says:

  Vajadzēja nolikt krūzīti,tad sanāktu vairāk.

 8. Aigars Says:

  Pēc tās aizvadītās diennakts nokrišņu kopējās bildes sanāk, ka kādi 1-2 mm nolijuši manā pusē.

 9. Kamielis Says:

  Bet Ventspilij no lietus atkal nekā un tuvākā nākotnē arī nespīd. Saule cepina katru dienu. Zāle pilnīgi izkaltusi, laistīt arī nav ar ko

 10. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.met.fu-berlin.de/adopt-a-vortex/

  Un to anticiklonu, kas taisās mūs cepināt, laikam sauksies Zadoks (Zadok)… yehehe

 11. lightning Says:

  Cerīga prognoze!!! 🙂 Bet vēl līdz tam vismaz arī lietus ziņo, tāpēc būs jāaizbrauc uz dārzu palaistīt tomātus un izsmelt sausu ūdens mucu, lai pielīst jauna porcija (ceru, ka kāds negaiss ar spēcīgu lietu tuvākajā diennaktī aplaimos arī manu pusi! 🙂 ) un būtu ko paliet lielajā karstumā. Negaisi ir laba lieta, atšķirībā no pelēkā smidzinošā slapjuma. 🙂 Bet neiebilstu, ja būs arī no pumpja jānes, galvenais, lai tik solītais +35 vilnis atnāk! 😀
  Pagaidām Līvānos mierīga diena. Pārsvarā apmācies, brīžiem gaišāks, pēdējā laikā arī saules stari sāk izlauzties. Rīta pusē gan kādu brīdi bija nolijis (cikos, nezinu, tad saldi gulēju 😀 ), taču ne pārāk daudz. Staigā apkārt dažādi mākoņi, bija pāris reizes mazliet uzrasinājis, bet ne vairāk. Tomēr radars rāda, ka apkārt daudz nokrišņu zonu, gan jau…
  Grādi šodien krietni mazāki, bet lielāks gaisa mitrums. Nakts bija sutīga un silta, reģistrētā min t bija +19,6 grādi. Dienas vidū ap +23, šobrīd paliek siltāks, jau pāris stundas turas mazliet virs +25C.

 12. kurzemniece Says:

  šodien aizgāju pēc vakardienas “atspārdītāja”( nemaz nerūca,tik spēra,man visi kontakto čaukstēja,kamēr izspēra pavisam) uz dārzu,tur iesāku grozīties,atkal uznāca lietus,nu nelikās,ka tāds lijējs būs,bet gandrīz 2 stundas vēroju caur šķūnīša durvīm dabu 🙂 , kamēr varēju tikt pie ogu lasīšanas,ko iesākumā gribēju.Aveņu pilns,zemeņu arī,tikai tās kā dubļu pikas. Mm neskaitu,bet nu ir pielijis gana pēc tā trakā karstuma,man saules pusē istabas tā bija piekarsušas(sienas),ka naktī zem 26 nenoslīdēja.
  Veiksmi arī jums,svelmi gaidot!

 13. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Kā Zābaks ar Leonoru cīnījās?
  /meteo – mikro – poēma/

  Vispirms- nelieli paskaidrojumi. “Zābaks”, te domāts gaidāmais anticiklons “Zadoks” (skan līdzīgi), un kuram tuvākajās dienās vadoša loma pie meteodebesīm it kā atvēlēta. “Leonora” (īstajā vārdā Leonore), ciklons, kas atrodas ar centru uz ZR no Lielbritānijas, raksta uzrakstīšanas brīdī dziļš (971HPa centrā – kā daždien rudens megavētrā), bet arī kurš varētu atnākt līdz Baltijas krastiem ar dažu fronti un negaisiem.

  Tātad… sākas gadsimta cīņa. “Zābaks”, kā savulaik arī Hitlera cilvji ar armiju “deuchland uber alles” (ne pārāk precīzi izsacījos, bet letiņi pie Daugavas piebalsoja “kamēr biksēm notrūkst šnalles”) soļoja, nezinot ne prātu un ne robežas. Bet “Leonora” fantazē līdzīgi ziemeļu kara-vikingiem no norvēģu mūža mežiem, tāpatās noklāt visas šīs pie-Baltijas teritorijas. Vienā gadījumā totāls tvans, kas izkaltēs visu, zeme sacietēs kā leģēts tērauds, un visas vīna mucas pat aukstajos pagrabos izkaltīs un stīpas izbirs pie saules norietiem, kas gan asiņainā tvaikā nogrims ikvakarus… Bet cilvēkiem vien finālā uz rudens pusi – nāksies izkaltušām un kaulainām rokām cīnīties par bezmaksas ES pakām (kur cerību rīsi un makaroni vēl neizkaltuši grab+ čab) snaikstīties.

  Bet “Leonores” fatālais ūdens cirvis pie veiksmes šamējam, cilvēkus padarīs par ūdens pasaules iemītniekiem, kuri jau masīva jūras klajuma ietvaros raudzīsies pēc kādas jel kādas saulītes, caur sapelējušiem logu rāmjiem un paverot pēc mikluma pietvanētos aizkarus. Elektrība sen būs pazudusi, pieglumējušie vadi no transfromatoriem to nepavilkst. Visiem kā pie vecvecvectēvu laikiem, uz palodzēm godavietu ieņem petrolejas lampas. Un vēl masīvie odu bari kā pelēks škidrauts kūrēs pāri krūmu ielokiem un palievenēm, kuras jau zem vienlaidus pelēka zārka vāka debesīm nomelnējušas un apaugušas ar piepēm.

  Jau cīņa sākas, jau zobenu šķindoņas skaņas nesas no tālienes. Un pelēki vīri

  • Saulcerīte Says:

   RESPECT-Tev nu gan ir iedvesmaun talants.

  • lightning Says:

   Labs gabals! 😀 Bet vislabākais šīs pasakas atrisinājums – lai Leonore paņem Latvijas pusi no rietumiem līdz Rīgai, bet Zābaks lai valda A daļā! Rīga lai ir “uz frontes” un dabū no abiem pa riktīgam, bet lai arī laiku pa laikam fronte nedaudz atvirzās (teiksim, km 150-180 uz vienu un otru pusi) un katra Latvijas puse dabū pa īslaicīgai otra spēka intervencei! 😀

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Uz Jāņiem (gan apgriestā teritoriālā secībā) ko līdzīgu jau varēja izbaudīt… Otrkārt, vismaz manos spēkos pagaidām nav šādas pārmaiņas ietekmēt (vēl neesu pietiekami meditējis…).

   • lightning Says:

    Tur jau tā lieta, ka uz Jāņiem viss bija apgriezts kājām gaisā…
    Atzīšos, arī manos spēkos nav šādas parādības ietekmēt 😀 , bet vēlēties katrs mēs varam to sev tīkamāko variantu gan! Kā būs – to jau augstākie spēki izlems. 🙂

  • gubumakonis Says:

   Labs gabals,man patika 🙂

 14. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Un pelēki vīri vadmalās – gribēdami soļot pa ex-Rīgas ielām – šīs vadmalas nolikuši hermētiskās lādēs līdz nākamajaiem gaišajiem laikiem. Vai ne?

 15. Maija Says:

  Uh,nu tik būs…Par sevi nedomāju,kaut tikai dārzi izturētu!Pie mums drusciņ palija,svaigāks gaiss vismaz.Jāievelk elpa pirms trakās tveices!Jā,Raiti,tā tas var būt gan!

 16. 12 Says:

  viesulis ukmerge

 17. Raitis_sametis/Zantē Says:  Mākoņa attēls no negaisa Igaunijā 6.7.10.

 18. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsavneur.html

  Prognozēs “met nost” pa grādiņam, bet tāpatās max laikaposmā 10.-17.7. +30+32 … (vēl padzīvosim dieniņas…?).

  • slapjums Says:

   Ja tu skatītos ansambli, tad saprastu, ka +35 bija sapnis narkotiku reibumā… Viss notiek, kā to modelis jau bija izskaitļojis. Protams, kad masu mediji samuld par aukstu vasaru, tad pēkšņi parādās siltums, kad sāk vaimanāt par izdomāto karstumu, tad it kā negaidot pazūd.

   Un jā, Maikl, vari dzēst ārā arī šo! Tikai padomā, kāpēc tu minēji Ibērijas pussalu, ja reiz +40 tur ir katru vasaru un paretam aizvelk arī līdz +46..+50? Vēl jo vairāk, ka tas siltums katru vasaru skar Franciju un Vāciju, pat Poliju un Lietuvu, bet ne Latviju. Pareizāk būtu minēt troposfēras veidojumu, pateicoties kuram tad arī tiks izstumts gaiss no ZR-Āfrikas. Patiesībā lielāku siltumu mēs gūtu no Krievijas, ja tā skopā valsts kādreiz padalītos ar R-kaimiņiem arī siltumā, ne tikai aukstumā.
   Un tos savus +35 tu skaidrā prātā izzīdi no pirksta, jo ansamblis neko tādu nerādīja – nevienu brīdi!

   • b Says:

    CIk man zināms, Sevijā vismaz kādu laiku pastāveja Eiropas max temp. rekords un tas bija +47. Tas ir līdzīgi kā Latvijā – mums +30 lielākajai daļai cilvēku ir liela svelme, bet jebkad augstākā temperatūra LV ir tikai par 6 grādiem vairāk – +36, tāpat Spānijas dienvidos – +40 ir katru gadu pāris reizes, bet līdz ko šauj pāri 40, tas ir visai ekstrēmi.
    Pēc pašreizējām prognozēm domāju, ka +33 ir pavisam reāli, vai bus vairāk, tas jau atkarīgs no lokālām lietām un lokālām sakritībām – mākoņiem, lokāliem vējiem, utt.
    Skaidrs, ka saulainā jūlija dienā 2m temperatūra var būt 15-17 augstāka par 850hPa temp., līdz ar to, pietiek ar +17..+18 grādiem, kādus prognozē gan daudzi modeļo, gan GFS ansamblis.

   • lightning Says:

    Piekrītu b. Te tiešām veidojas kaut kas nopietns, ne velti tiek teikts, ka šis karstuma vilnis būs spēcīgākais kopš 2006. gada jūlija sākuma. Man ir datorā saglabājušās rakstiskas liecības par 2006. gada karstumu, nevaru gan kā linku ielikt, bet vismaz šādi:
    1) Gaisa temperatūra šodien var sasniegt plus 35 grādus (papildināts)

    http://www.delfi.lv, LETA
    10. jūlijs 2006 09:23
    Pirmdien dienas vidū Zemgalē, Vidzemē un Latgalē gaidāms ļoti stiprs karstums, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra. Gaisa temperatūra vietām paaugstināsies līdz plus 33, plus 35 grādiem pēc Celsija skalas.
    2) Atskats uz laika apstākļiem mēneša iepriekšējā dekādē
    2006. gada 1. – 10. jūlijs
    Aizvadītā dekāde Latvijā bija karsta un pat ļoti karsta. Dekādes vidējā gaisa temperatūra bija 5.1 grādu virs normas. Dekādes sākumā vidējā gaisa temperatūra bija 2-3 grādus virs normas, bet dekādes beigās jau 7-8 grādus virs normas. Dekādes otrajā pusē maksimālā gaisa temperatūra daudzviet Latvijā jau pārsniedza +30 grādu atzīmi.
    Daudzviet Latvijā tika pārspēti dienas maksimālās temperatūras rekordi, kā arī pirmās dekādes maksimālās temperatūras rekordi – Dobelē, Saldū, Stendē, Mērsragā, Jelgavā, Bauskā, Ainažos, Rūjienā, Priekuļos, Alūksnē, Gulbenē, Zosēnos, Skrīveros, Zīlānos, Rēzeknē un Daugavpilī. Viskarstākais bija Skrīveros, kur 9. jūlijā gaiss sasila līdz +35.3 grādiem, kas ir jauns jūlija pirmās dekādes maksimālās gaisa temperatūras rekords Latvijā. Iepriekšējais pirmās dekādes rekords tika sasniegts 1959. gada 10. jūlijā Mērsragā (+33.8°C). Dekādes nokrišņu daudzums kopumā Latvijā bija 9% no normas. Visu dekādi valdīja sausums, tikai 9. un 10. jūlijā dažviet Latvijā bija nokrišņi, kurus pavadīja pērkona negaiss. Visvairāk nokrišņu nolija Bauskā 10. jūlijā – 48% no pirmās dekādes normas.
    Visu dekādi pūta lēns vējš, dažviet brāzmās saniezot 9-13 m/s. 9. jūlijā Dobelē vējš brāzmās sasniedza 18 m/s, bet 10. jūlijā Bauskā un Priekuļos 15 m/s.

    Manos pierakstos saglabājies, ka Līvānos 2006. gada jūlijā bija +35, un tāpat, ka arī 2002. gada jūlijā bija ļoti karsts, max man toreiz sasniedza pat +36 2 dienas no vietas. Un tad jājautā – kāpēc kaut kas līdzīgs nevarētu būt arī šogad? Tas ir pilnīgi iespējams, un nav nekas nenormāls, lai arī vidējo normu, protams, pamatīgi pārsniedz. Bet tā ir parasta parādība visā pasaulē, jo vidējo veido max un min… 🙂
    4 gadu cikls?! 😀

   • lightning Says:

    Mazs precizējums – 2006. gadā Līvānos +35 bija konkrēti 8. jūlijā, nevis visā jūlijā… 😀

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Rādīja gan – es esu liecinieks, Kurzemē pat +36 (cerams, šī fantāzija aizgājusi pa pieskari…).

 19. lightning Says:

  Kā aizbraucu uz dārzu, tā gandrīz tūlīt bija klāt lietus. Šoreiz bet pērkona, bet labu laiku (aptuveni stundu) gāza kā no spaiņa, paretam pierimstot. Vismaz tomātus nodrošināju ar lielu ūdens daudzumu, tagad tiem mitruma pietiks vismaz nedēļai (zeme tāpat vēl ne tuvu nebija sausa!), neko citu gan lielā gāziena dēļ padarīt nebija iespējams.
  Ap 18.00 lietus pierima, bet pēc 19.00 sākās atkal – kā sīks smidzeklis, kas pakāpeniski pārauga spēcīgā gāzē. Labi līst arī šobrīd. Gāziens gan nav, bet tāpat. Nu jau varētu pietikt, atliku likām jau pielijis.
  Grādi pēc lietus nokritās jūtami, ap 18.30 bija +22, tagad +20,1C. Vēja praktiski nav, bet gaiss spirgts, vismaz varu kārtīgi istabas izvēdināt, gaidot savu draugu AC! 😀

 20. Aigars Says:

  Kāpēc lai nebūtu +35, jo šoreiz prognozē, ka tas vilnis nevis koncentrēsies uz vietas Francijā, vai Vācijā, bet aizvilks pat līdz Vidussomijai (kur arī stabili virs +30 modelis sola pat vēl tagad)

  • lightning Says:

   Tieši tā! Es arī palūrēju to modeli, un piekrītu, ka var tiešām mierīgi atnākt visi +35. Derētu varbūt beidzot arī visas Latvijas max rekordu sist?! 😉

 21. gubumakonis Says:

  Rigā šodien apmācies,bet bez lietus diena pagāja,vakarā sāka pust ari vējš,temperatura ap +20+22 bija,patikama diena vismaz man 🙂

 22. lightning Says:

  Tikko sāka gāzt pamatīgs lietus, iet bezmaz strūklām!!! Dažas stundas jau bija pierimis, bet tagad dod vaļā ne pa jokam! Turklāt kopā ar vēju iet kā šļāciens, paskats pa logu labs! 🙂 Labi, ka paspēju ap pusnakti atgriezties mājās no kompānijā skatītā futbola… 😀 Grādi joprojām +20,1C. Lietus nedzesē.

 23. Digital1 Says:

  Faktastiska prognoze Rīgai:

  09.07 +26 °C
  10.07 +29 °C
  11.07 +31 °C
  12.07 +32 °C
  13.07 +32 °C
  14.07 +32 °C
  15.07 +30 °C
  16.07 +31 °C
  16.07 +25 °C

  Info: http://www.foreca.com/Latvia/Riga?tenday

 24. Digital1 Says:

  P.S. Izskatās, ka plašā nokrišņu zona, kas Rīgai tuvojās no ZA atnesīs diezgan ievērojamu lietu.

 25. Maija Says:

  5 no rīta pie mums 20 gr.Ilgi nav bijusi tāda temperatūra.Nedaudz lija arī pa nakti,un tas ir labi.Vismaz dārziemkaut kas tika.Arī es piekrītu Aigaram,kāpēc gan nevarētu būt 35 gr.?Var gan būt!

 26. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt – +16 sorīt, atkal – gluži kā Jāņos: A pusē debesis apmākušās, R pusē (Liepājas virzienā) jūtami skaidrāks (ehh…liepājnieki gan būs galīgi pārkaltuši, kur mēnesi nav lijis :/ )

 27. Saulcerite Says:

  Pie Rix +19 un skaisti līst.

 28. Aigars Says:

  Izskatās, ka nokrišņu zona lēni virzās uz rietumiem. Varbūt tomēr noveicās un Kurzemē arī kāda valgme tiek…. Daži modeļi pat prognozē lietu Dienvidkurzemei šodien! Rīgā jau pietiek lietus.

 29. enricco Says:

  diemžēl,pat šeit nevar iztikt bez gaisa bojātājiem,kas pat ir par sīku un bailīgu,lai atklātu savu identitāti un slēpjas zem segvārda anonīms! Vienkārši besī ārā tie pumpainie tīņi!!!

 30. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/main.html

  Tomēr Meksikas līcī tropiskā depresija (pagaidām) AL02 ir piedzimusi, prognozē pastiprināšanos līdz ‘tr. vētrai. Gandrīz atkārto nesenā taifīna “Alex” nosēšanās vietu (Meksikas ZA krasti)…

 31. Juris A. Baltezers NOst Says:

  Kā manāt, jau labu laiku klusēju, un jūtu, ka būs jāklusē arī turpmāk. Šī vietne ir kļuvusi par rupjību izgāztuvi un dažu agresīvu personu domu sludinātavu, kur pareizais viedoklis ir tikai viens un tas ir “manējais”. Atcerieties Maikl, kādreiz Jūs kādu laiku neļāvāt man publicēties, jo aizstāvējos pret agresīviem komentētājiem, kas vērsās pret mani kā vārguli – pensionāru, pie tam darīju to pieklājīgā “formā”. Kur Jūs ganieties pašlaik? Manas domas, ka šie paši agresīvie, kas vēlas izgāzt savas negācijas uz citiem, ir nomainījuši tikai savus vārdus un varbūt adreses – un viss turpinās. Vai ir vērts uzturēt šadu agresīvu un rupjību lapu? Varbūt vērts ir atstāt tikai Jūsu, Maikla secinājumus un prognozes, ziņojumus – bez iespējām tos komentēt no malas, jo Jūsu Meteoziņas (tiešām ar lielo burtu) ir vienkārši fantastiskas. Savādāk, kā atver komentārus – tur praktiski ir palikuši vairs tikai daži – vieni un tie paši, un ne visi ar savaldīgiem nerviem un inteliģenci.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   (offtopiks) Šim viedoklim varētu daļēji piekrist… Ja likvidējam komentēšanas iespējas zem tekstiem, tad jāatrod alternatīva vieta – kur citiem izteikties/ ne visai sen – taču bija teksts “vieta jauniem komentāriem”, neslikta, manuprāt, ideja/. Arīdzan tas ir skaidrs – ka dažiem šī meteolieta ir tuvu, kā jau visās jomās un visās profesijās, un novērotāji (kuri turklāt uz inetu ir “uz tu”) ir nedaudzi, un tie visi ir šeit (pieļauju, ka ir vēl kādi <50 vērotāji Latvijā, kas ir "prom" no IT vietnēm). Treškārt, ikvienai nūjai ir 2 gali (sens japāņu teiciens), un – ja iedodam iespēju komentēt, tad kāds laiku pa laikam enerģētisks vampīrs (kurš gūst baudu, citus apd*šot – sorry) arīdzan iemaldās, un ar to ir jārēķinās.

  • lightning Says:

   Varētu piekrist Jums, Juri, bet tikai daļēji. Agresīvie tipi ir viscaur mūsu sabiedrībā, viņi tiešām sagandē vidi, bet pilnībā no viņiem diemžēl mēs noslēpties nekur nevaram… Savukārt komentāru slēgšana nozīmētu to, ka daudzi laika vērotāji un meteo mīļi paliktu bez iespējas komunicēties, apmainīties ar domām par gaidāmā laika iespējām, uzzināt, kāds laiks dotajā brīdī valda citur Latvijā utt.
   Raitis pareizi norāda, ka jebkurai rungai ir 2 gali. Pasaulē ideālas lietas nemēdz būt…

   • D1weather Says:

    Komentāros tomēr parādās samērā daudz noderīga informācija par laika vērojumiem citviet Latvijā.

    Manuprāt par katru šādu rupju izgājienu, vajadzētu lietotājam liegt iespēju komentēt.

 32. Madonietis Says:

  Metereologi tik sola A daļā katru dienu lietu, bet nekas par rasu vairāk nav bijis!Kā izskatās Maikl Madonas pusē ir cerība uz kārtīgu lietusgāzīti?

 33. maikls Says:

  Laikam viens no nokrišņu kopsummā redzamajiem gaišajiem pleķīšiem ir tur, kur Madona: http://www.lvceli.lv/cms/RIX_daily.pac.png

  Cerība, protams, ir, bet neviens nevar precīzi prognozēt, kur lietusgāzes izveidosies. Saglabājas lēni vēji lielākā augstumā, tātad dažviet valsts austrumpusē atkal līs ļoti stipri, kamēr citviet – nemaz.

 34. Aigars Says:

  Būs ļoti žēl, ja komentāri tiks noliegti. Meteoziņas noteikti zaudēs, ja nebūs vairs komentāru no Raita, lightning, Gubumākoņa, Maijas un arī no Jums Juri.

 35. Maija Says:

  Jā,man jau sen ir ļoti nepatīkami/esmu arī par to rakstījusi/,ka šeit iemaldās viens otrs tāds,kuram nevajadzētu šeit atrasties!Lai izgāž savas rupjības DELFOS,APOLLO,TVMNET,kur,lasot komentārus ,paliek slikti.Šinī brīnišķīgajā Maikla blogā/tiešām ar LIELO burtu rakstāmajā/,nav vietas šādiem idiotiem,kuri aprej gan Maiklu,gan citus!Kauna Jums nav???ES un ES!Man,lūk,patīk karstums,Jūs,pārējie,ejiet ellē!Manas domas,ka Maiklam šādus komentārus vajag dzēst laukā un viss.Cik tad mēs te esam,kas būs tad,ja nebūs Raita,Gubumākoņa bilžu un komentāru?Kad nezināsim,kas notiek Līvānos,kas notiek pie Jura?Lai Jums jauka dieniņa!Pie mums ap 26 gr,neliels vējiņš,saule.Sutīgs gan,jo gaiss ir mitrs pēc lietus.

 36. N Vests Says:

  Laika posmā no februara,kad man šo blogu ieteica,līdz šodienai,tas ir ieguvis pavisam citu seju. Arī es,savukārt,esmu to ieteicis kādiem no savējiem,kuri visai drīz pateica,ka palasot tikai meteoziņas,bet ne komentārus. Arī tie,kas ieteica šo blogu (no LTV),šodien atzinīgi vērtē meteoinformāciju,bet pārējo nosauca par kaitinošu viena aktiera teātri (tas nebija adresēts Maiklam).
  Es arī vairs neuzbāžos ar saviem pieticīgajiem laika vērojumieem un islēdzu arī tikai tad,kad vajadzīgas ticamas laika ziņas. Manuprāt bloga gaisotne zuda ar to brīdi,kad sākās nepamatoti pārmetumi par čīkstēšanu un sarunām ne par tēmu.
  Vai tie,kas pasūdzējās par pārlieku sausumu vai mitrumu ar to kaut kā traucēja pārējiem? Vai iesprausts teksts “ne par tēmu” atņēma vietu kādam citam? Ar ko tas,kurš pasūdzas par sausumu vai aukstumu,ir sliktāks par to,kurš trīs reiz dienā čikst,ka nav negaisu?
  Piekrītu,ka var kaitināt Slapjuma izteiksmes veids vai maniere,tai pašā laikā nevar noliegt,ka daudz kur viņam ir taisnība.

  Ir par maz izlasīt vārdnīcā vārda – tolerance – nozīmi.Tur ir jābūt vēl kaut kam,un tad tos vārdus par inteliģenci Juris ņems atpakaļ.

 37. Madonietis Says:

  Paldies Maikl par nokrisnu attēlu no LV CELI.es nevarēju atrast tajā majas lapā kur to nokrisņu radaru var atrast?un cik bieži viņu aktualizē?

 38. lightning Says:

  Līvānos šodien mainīgs laiks, vakarā varbūt varēs teikt arī – nepastāvīgs, bet līdz vakaram pagaidīsim. Ja uznāks lietus, tad tā arī teikšu. 😀
  Bet līdz šim mainīgums izpaudies tādējādi, ka viss rīts bija apmācies un pelēks, no debesīm vēlās sīka migla/lietus, vēlāk pārstāja, ap pusdienlaiku jau kļuva krietni gaišāks un pavisam drīz arī sāka skaidroties. Pašlaik debesīs vareni balti (arī pa kādam pelēkam trāpās) gubu mākoņi mijas ar sauli, pūš neliels/mērens vējš. Gaiss silts, bet pārāk sutīgs, šķiet, nav. Drīz došos pastaigā, tad varēšu novērtēt labāk.
  Siltums arī pašā laikā – naktī gan minimālā nenoslīdēja zem +19,8C, ap 12.00 +23, šobrīd jau +26,1C. Lietus pa šīm dienām gana daudz pielijis, tomēr nevar teikt, ka būtu piegāzts un slapjš. Pašlaik varētu teikt – optimāli. 🙂 Vairāk gan lietus varētu nelīt, ja nu vienīgi kombinācijā ar kādu skaistu negaisu – tie manu pusi šajā ciklā kaut kā “apgājuši”… 😀

 39. Raitis_sametis/Zantē Says:

  (off topiks) Visumā – lai šodien noapaļotos pēc nelieliem vārdu uzbangojumiem… dažos punktos apkopoju savas domas.
  * Ienākot šeit: es vairākas reizes dienā izlasu visus komentārus zem katra raksta. Pirmkārt, tas man palīdz saveidot savu blogu (saite parādās – ja šeit “uzspiežam” uz manu uzvārdu, kas sakrīt ar pasē ierakstīto, ja kas…) komentāri lielākoties palīdz veidot priekšstatu par ikdienā notiekošo Latvijas meteofrontē. Otrkārt, šeit “izvelku” ārā arīdzan daudz jaunas domas, gan tieši meteolietu saistībā, gan arī “ap to”. Man nav nekas pretī, ka šeit tiek izteikti subjektīvie viedokļi un attieksme par/pret laika apstākļiem. Protams, ja šajā ziņā “nepārsālam” un nepārvēršam komentāru listi par garām žēlabām, un arīdzan “nebraucam augumā” klātesošajiem komentētājiem. Atzīstos, ka reizēm šajā žēlabu virzienā nedaudz grēkoju… (viena no sliktām īpašībām līdzās tam, ka esu nekristīts pagāns, citā vietā rakstu par 665+ mūziku, reizēm beigtus jērus aproku zemē…/bet man patiešām neizturāmi strādāt uz lauka karstumā, kad gaiss iesilst līdz +25+27 un vairāk, saule “spiež” + dunduri ēd nost bez sāls//un garlaicīgi – ja no rīta līdz vakaram miegaini laika apstākļi daudzu dienu garumā… hmmm).

  * Jānis varētu izstrādāt ko līdzīgu “uzvedības kodeksam”, un uztaisīt norādi ar virsrakstu (sacīsim) “smalkās uzvedības noteikumi, ja lietojam šo vietni”. Kur varētu uzrakstīt dažus brīdinājumus un vēstis par ierobežojumiem (piem. “visi zina radaru, un nav 17x dienā jāraksta komentos…”).

  * Doma pavisam citā virzienā. Pieļauju, ka bez klātesošajiem aktīvistiem mums ir vēl Latvijā daži laika novērotāji, kuriem nebūtu nekas pretī paviesoties regulāri šajā vietā/adresē. Arī es pirms gadiem diviem blogu atradu pavisam nejauši, no cita bloga (no Viļa Bukša dabas vēstījumu saites). Mana doma ir tāda: ka šo vietni vajadzētu/ kā dara komercsaišu darbinieki/ reklamēt visriņķī, un tad jau mūsu pastāvīgo rakstāju pulkā varētu būt papildinājums. Vai arī – kā nu reiz dzīvē gadās – cilvēks visu iepriekšējo mūža darbu dara “pelēkas lietas un dzīvo pelēkas dienas”, bet ieraugot šo saiti: saprot – ka nu īstais laiks darīt īsto darbu ir pienācis. Meteolieta, tā lieta- ko no “0” var sākt kaut vai šajā minūtē. Arī tā var papildināties vērotāju pulks. Tāpatās, kā daudzas citas lietas, kas ap mums ir visriņķī vērojamas… Te gan ir viens liels MĪNUSS: tā ir reklamēšanas darbība, un tas viss prasa laiku (kas, kā likums nav nevienam, jo – izņemot ļaudis iekš meteo.lv – visi pārējie Latvijā laika vērošanu un pierakstus veic no pamatdarba brīvajā laikā). Bet padomāt vienmēr ir vērts!

  • lightning Says:

   Nezinu, Raiti, par to reklamēšanos, ne man par to spriest. Reklamēšanās arī ir zināmā mērā “bīstama”, jo tad būtu daudz lielāka iespēja šeit uzrasties visādiem “vampīriem” un vienkārši rupekļiem, kas par tēmu nezin tik, cik melns aiz naga, bet par katru cenu grib bilst savu vārdu visur, kur vien var.
   Maikla blogu pirms gada arī es atradu pavisam nejauši un kopš tā laika tas manā ikdienas sērfingā ir nostabilizējies kā nemainīga vērtība. 🙂 Un ceru, ka tāds tas arī paliks vēl ilgi! 🙂

 40. Aigars Says:

  Karstums vilnis sācis savu uzvarošo gājienu. Šodien Francijas DR netālu no Bordo jau reģistrēti +37 C

  • slapjums Says:

   Katru vasaru tur ir tik karsts. Siltums Somijā vairāk saistīts ar Krieviju. Kad Piemaskavā bija +36, tad neviens nerunāja, ka arī mums būs tik karsts, bet tagad skatāmies uz Franciju, kur pat biežāk ir +37, kā +36 Piemaskavā. Vācijā, Beniluksā plaši aug banāni un palmas, jo viņiem katru vasaru ir karstuma viļņi, tāpat pavasaros mēdz būt karstāks kā Latvijā. Cik bieži karstums noiet pa Lietuvu un Baltkrieviju? Nu kaut vai šogad, pērn un aizpērn. Visi tā sašūmējušies, bet nekas liels taču nebūs.

 41. slapjums Says:

  Apsveicu Jančuku ar pilniem 26 gadiem! Uh… kāds jauns vēl esi!
  A ko tauta šūmējas? Vai gan es tas vaininieks? Latvijā lielāko daļu gada dominē temperatūra +1…+15 un ir tikai dabiski vēlēties, lai dažas dienas gadā būtu vasarīgi karstas. Kāds žēlojaš par sausumu? Nu man arī bija fiziski grūti laistīt, bet tagad man viss ir noslīcis un pat gaidāmais sausais periods nespēs visu izsusināt līdz nākamajām lietavām. Tā ka vasaras mums bija un būs nebaudāmas.
  A ja runājam par zibens skaistumu, tad vēl skaistāks, iespaidīgāks būtu kārtīga asteroīda kritiens, bet kurš gan atļautos publiski vēlēties tādu notikumu? Vai gan es nevietā norādu uz sociāli neadekvātām vēlmēm? Ja paši izteiktos nedaudz korektāk, es vispār nepīkstētu.
  Gribēja, piesauca te lietu un arī dabūja, pie reizes nopludinot manus laukus. Paldies, tauta! Gulēt ejot, pieminu jūs visus ar “labu” vārdu.
  Nu un nebūs pat +34, jo gaiss būs pārāk mitrs, bet tas mazina deltu! Varbūt pat +33 nebūs.
  Šeit http://www.wetterzentrale.de/pics/MS_2557_ens.png taču nekā iespaidīga nav. Ir taču bijuši pat +20 tur augšā, bet piezemes temperatūra tāpat tikai līdz +33.

  • lietusviirs Says:

   850 hPa augstuma temperatūra var tikt izmantota novērtējot cik var iesilt piezemes slānis. Piemēram ja piezemē ir 1020 mb, Tad 850hPa ir apmēram 1300 m augstumā.
   Ja šādā situācijā piezemē rasas punkts ir 18-20 C, tad lai
   sāktos konvekcija līdz 850 hPa augstumam piezemes slāni jāsasilda līdz 31-33 grādiem.
   Tātad līdz 31-33 grādiem gaiss var ātri iesilt. Savukārt lai iesiltu vēl tālāk, tad dēļ konvekcijas ir jāsasilda viss “mixed layer”.
   Pie tam šādos apstākļos gaissam paceļoties kondesācija sāktos virs 850 hPa. Tas nozīmē, ka zemie cu mākoņi sāktu veidoties pēc tam kad būtu jau pārsniegti 30 grādi.

   Tiesa papildus būtu jāanalizē arī vidējie un augstie slāņi, kuri var aizsegt sauli.

   gaisam paceļoties tas sāktu kondenseties pie 850 hPa, piezemes slānī vajag 31-33 grādus.

  • lightning Says:

   Man liekas, slapjum, ka tu nesaproti vai negribi saprast vienu lietu – katrs mēs varam vēlēties tādu laiku, kā gribam, bet tas būs tāds, kādu to lems augstāki spēki. 🙂 Jā, katrs mēs esam ik pa laikam neapmierināti, kad lietas negrozās tā, kā mums konkrēti to gribētos, un ik pa laikam pažēlojamies.
   Bet – mēs arī priecājamies, kad beidzot ir tāds laiks, kādu vēlamies, tad ir gūzma pozitīvu emociju u.c. Cik manu, tu esi vienīgais (šobrīd šeit aktīvais), kas NEKAD nav apmierināts, mūždien tu visur saredzi tikai problēmas, īgņā uz visiem un citiem tikai sliktu vēli… 😦
   Es, piemēram, pat man neveiksmīgajos Jāņos, kad visi jāņošanas plāni sabruka un dabūju sēdēt mājā, novēlēju vismaz citiem labi nolīgot, kur laikapstākļi to atļauj! Un neesmu manījis, ka arī citi (izņemot tevi!), pat pažēlojoties par nepatīkamu laiku, vēlētu tādu citiem! Un neviens, cik esmu manījis, nav vēlējis ar dabas parādībām saistītu problēmu rašanos citiem, lai kur tas būtu! Es pats fanoju par dabas spēku, bet NEKAD par tā radītajiem sarežģījumiem, nedod Dievs, traģēdijām utt., NEKAD to nevēlos!
   Tā kā ieteiktu tev mazliet padomāt, pirms savus tekstus raksti. Atzīstu, ka par daudzām lietām zināšanas tev ir labas, taču nevajag to visu pasniegt indīgā mērcē!
   Galējības nekad pie laba gala nenoved. Un nevajag uzsvērt savu veģetārismu (“neēdu dzīvnieku miesu”) un noniecināt smēķētājus. Galvenā ir garīgā veselība (es te nedomāju prāta saslimšanas), un galvenokārt tā nosaka mūsu fizisko veselību!
   P.S. Nespēju saprast cilvēkus, kas no pasaules domu/darbu kokteiļa izvelk tikai to slikto, nemaz necenšoties/negribot saskatīt labo!

   • slapjums Says:

    Neviens nav pierādījis, ka daudzu cilvēku mentālie pūliņi neatstāj sekas uz tik gaisīgu lietu kā gaisa masas.
    Es priecāšos, kad faktiski būšu pieredzējis +30 6..7 dienas pēc kārtas. Esmu par vecu, lai bieži priecātos par to, kas varbūt nemaz nenotiks.
    Ir lietas, kas neizbēgami rada zaudējumus. Nav korekti par tādām aktīvi sajūsmināties. Personīgi es nekad neesmu cietis no zibens, bet man pietiek ar citu ciešanām un zaudējumiem.
    O, es apdomāju gan, ko rakstu.
    Cik bieži uzsveru veģetārismu? Man šķiet, ka tikai vienreiz to minēju, jo ar to nav jālepojas, tam ir jābūt pašsaprotamam. Veģetāriešiem, vegāniem ir jāaizstāv dzīvnieki no citiem cilvēkiem, jo neviens cits viņus nepasargās. Tā ir dzīves filozofija.
    Neviens labs cilvēks nesmēķē, bet gan līmē nikotīna plāksterus, zelē tabletes, izmanto elektronisko cigareti, LAI citiem nečakarētu dzīvi un veselību. Vai tiešām labs cilvēks uzdrošinātos atņemt elpojamu gaisu citam cilvēkam?
    Es gandrīz nekad nekritizēju tāpat vien, man vienmēr azotē ir risinājums problēmai jeb nepilnībai, ko esmu pamanījis. Tā mani kopš bērna kājas mācījuši – ja kritizē, tad sniedz savu risinājumu…

 42. rudolfsfilips Says:

  Spēcīga komentāru gūzma.
  +100’C

 43. Aigars Says:

  Beniluksa valstīs banāni???? Nu ko neesmu to neesmu tur redzējis. Varbūt siltumnīcās, varbūt arī iznes tos vasarā laukā no siltumnīcām. Holandē vasaras temperatūra +17 tāpat kā mums dēļ lielās mākoņainības, bet banānam kritiska varētu būt gan ziemas temperatūra, kas tur piemēram šoziem nokritās līdz -18

  • slapjums Says:

   Nu mazums, ko tu neesi redzējis. Aug viņi tur jau gadu desmitiem. Tāpat vairāku sugu palmas, vīģeskoki, eikalipti.
   +17 grādi bija Globālās atdzišanas laikmetā. Un priekš vasaras tas tāpat ir daudz, jo tepat Vidzemē vasaras vidējā tikai +15,1 un tikai Latgalē +16,3!

   • Aigars Says:

    Paskatījos statistiku par pēdējiem gadiem. Nu ko -jāsāk būs tās palmas un vīģes audzēt : Pēdējos 3 gados (2007-2009) Holandes pilsētā Groningenā jūlija vid. temp. bija +16,7; +18,4: +17,5. Rīgā attiecīgi tajos pašos gados : +17,2; +17,3 +18,1. Tātad šeit vidēji ir tikpat silts. Pats ilgāku laiku esmu dzīvojis siltākās zemēs un zinu ka banānkoks nosalst pie sīkas salnas – varu fotogrāfiju atsūtīt. Cik es zinu arī eikalipti pilnīgi noteikti neizturēs nevienu Beniluksa auksto ziemu, kādas tur atgadās reizi 10 gados. Palmas aug podos, vai arī ziemā tiek ar kaut ko notītas. Pats redzēju Jaltā 1993.gada pavasarī nosalušas palmas un domāju Beniluksa valstīs ir nedaudz aukstāks kā subtropiskajā Krimas piekrastē. Arī biju gana lasījis par to ka Bornholmā esot tikpat daudz palmas un subtropiskie augi, kā Vidusjūras piekrastē. Kad aizbraucu, un sabiju tur 2 nedēļas. Šajā laikā tā arī nevienas kārtīgas palmas tā arī tur neredzēju. Protams augu valsts ir nesalīdzināma ar mūsējo, jo tur, protams ir daudz īsākas ziemas un nekad nav zem -20

   • slapjums Says:

    Vācijā tā kā ir aukstākas ziemas, kā Holandē. http://www.bananenhobby.de/Bilder2008.htm
    Starp citu, vēsām vasarām un siltām ziemām der trahikarpu ģints palmas, savukārt karstām, garām vasarām un tikpat aukstām ziemām kā Rīgā, der vairāku ģinšu palmas. Aizvadītajā ziemā visā Vācijā smagi apsala trahikarpas, vēl jo vairāk, ka daudzviet tās smagi cieta 2008./09. ziemā. Tomēr arī pēdējā ziemā Holandē bija vietas, kur sals ne sekundi nepārsniedza -7 grādus, tā ka trahikarpas vispār nepamanīja sevi apdraudošu salu. D-Anglijā ārā aug Kanāriju fēnikspalams – vairākas tonnas smagas un neviens viņas nerāva ārā pat pēdējā ziemā. Attiecīgi trahikarpas pat nepamanīja, ka kaut kas bijis, jo līdz -20 samērā labi pacieš, ja vien tas nav diennaktīm ilgi kā Latvijā.
    Eikaliptu audzēšanas karte http://2.bp.blogspot.com/_3uQiDL3c53s/SMTMk7PgejI/AAAAAAAAA20/wdKMPIHcuvg/s1600/GIT_Forestry_Consulting_Global_Eucalyptus_Map_2008_800x640_px.jpg bija man arī tikai Eiropas, bet kaut kā nevaru atrast… Nu nosalst viņi, bet daudzas vēsā klimata sugas ataug no pazemes stumbra. Tu kaut ko lasi, a es personīgi kontaktējos ar cilvēkiem R-Eiropā.

 44. Anonīms Says:

  ehh Madonai lietus nav lemts!rādījas nāca zils mākonis bet nemanot izplaka un izplūda pa malām pat rasu neuztais”ija..apburtais loks Madona .Citur visur gāž visās malās!!!

 45. Aigars Says:

  Kurzemē arī kārtīgs lietus liekas nav bijis kopš pavasara. Atkārtojas 1994.gada scenārijs. Arī tad pēc aukstas ziemas (toreiz gan auksts bija februāris) un nejauka jūnija sekoja ļoti karsts jūlijs.

  • slapjums Says:

   Jā, es arī arvien vairāk saskatu 1994.gadu. Daudz paralēļu. Tātad augustā vasara beigsies, bet vismaz ziema varētu būt silta.

 46. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Ja kādam vēl interesē. Sagaidāmi šādi tādi notikumi uz Saules (bet droši vien nekas pārāk liels kopskatā), kas varētu būt lielākie 2010. gadā. Pēc 2 – 3 dienām no Saules apvāršņa iznirs aktīvs apgabals (pagaidām Saules otrā pusē) un pēc 7 – 10 dienām tas sasniegs tādus Saules platuma grādus, ka tā tēmējums var trāpīt Zemei. Rentgenstarojums un augsti lādētas daļiņas (cik atceros, tie nāk līdz Zemei ar dažādu ilgumu) var ietekmēt Zemes jonosfēru un atmosfēru, var ietekmēt radiosakarus. Var būt izdevība radioamatieriem. Avots: šodien, Ļebedeva institūts, projekts TESIS.

  • slapjums Says:

   Mani Saule vairs neinteresē. Tik daudz viltus trauksmju, a nekā jēdzīga. Palieku pie klasiskā viedokļa – Saule ir ļoti mierīga zvaigzne, ko netieši apliecina arī mierīgā evolūcija uz Zemes.
   Bet tu cītīgi informē par aktualitātēm, jo ne visiem ir laiks pašiem meklēt! Vot ja kaut kas notiks, tad būs interesanti sīkāk iedziļināties.

 47. maikls Says:

  Jēkabpilī šodien interesanti – jau labu laiku ducina pērkons, pirms kāda laiciņa no neliela mākoņa bija tuvi zibeņi un skaļi dārdi, tagad varavīksne redzama, apkārt tumši mākoņi, bet vismaz pagaidām pilsētā nav nolijusi ne pile, uzspīd saule un ir 25-27 grādi.

 48. Tālis (YL3GFR) Says:

  Paldies , Juri , par ziņu. Cerēsim. Pagaidām 10 un 15 metru diapazonā klusums. Nedēlas nogalē ir amatieru visu valstu sacensības un tad daudziem 10 un 15 metri labi noderētu punktu krāšanai.
  Jā , un piekrītu Tev , ka vismaz daži saiti būtu jāpasargā no lamām un apvainojumiem. Trūkst tikai” mātes” vārdu .Arī šis, jo saits ir labs un dod priekšstatu par reālo meteoroloģisko situāciju mūsu zemītē… Es regulāri te palasos… Ir intersanti.

 49. Orkaans Says:

  Šobrīd Papē vērojami skaisti sudrabainie mākoņi! 🙂
  pieļauju,ka arī citās vietās var redzēt,iesaku paskatīties. 😉

 50. lightning Says:

  Līvānos tomēr nepastāvīgs laiks uztaisījās! 😀 Jau 16.00 sākās pamatīgs lietus, brīžiem gāza pamatīgi, viss pludoja, bet pērkona tobrīd gan nebija, tad ap 16.50 šī tūre beidzās, atkal uzspīdēja saule, grādi pārāk daudz nenokritās, vien no +26 pirms tam līdz +24 pēc tam. taču tas vēl bija tikai sākums! 😀
  Īsi pirms 18.00 no nāca pamatīgs mākonis, sāka ducināt, pēc tam aizvien stiprāk un tuvāk, zibeņoja un dārdēja, taču ne “gluži blakus”. Vienu zibeni gan iespaidīgu redzēju, tas gandrīz taisni uz zemi salīdzinoši netālu (pāris km varēja būt) nostiepās – palaimējās tajā brīdī būt uz balkona!
  Lietus sākumā neliels, diezgan ilgi rasināja, kaut arī varēja labi redzēt, ka uz Jēkabpils pusi iet neliels, bet “smags” mākonis (nobildēju to arī dažas reizes, sākumā ar mobilo, pēc tam ar fočuku, bet tad jau tas vairs nebija “tik izteikts”, tomēr bildes sanākušas tīri neko 🙂 ).
  Bija pārliecība, ka dažus km tālāk, otrā Līvānu galā, gāž kā no spaiņa, varēja labi lietus strūklas manīt. Tiesa, pēc neilga laika arī pie manis sāka labi gāzt. Brīžiem apslāpstot, brīžiem atkal uzbangojot, turpinājās šī izrāde (kad lietus gāza, pērkons pamazām atslāba un drīz pazuda pavisam) apmēram līdz 19.20.
  Pēc tam mākoņi sāka šķirties, uzspīdēja arī saule, tomēr gaisa sutīgums bija zudis, arī karsts vairs nebija, ap +22 grādiem vairs tikai palika, toties spirgtums gan gaisā bija jūtams! 🙂
  Vakars jau mierīgs, pārsvarā mākoņains, bet ne apmācies, un silts – šobrīd +19,6C. Tomēr pēcpusdienas lieti piegāza aizgūtnēm – pilsētā daudz kur (kur ūdens nedabū labi noskrieties) pamatīgi okeāni, kas dārzā darās, nemaz nezinu. Bet – gan jau viss būs labi! 🙂

 51. gubumakonis Says:

  Daudz gan to komentaru šoreiz,pec grutas darbadienas un neguletas nakts pat nespeju visu izlasit 🙂
  Tikmēr Rīgā aizvaditaja diennaktī valdija man tīkams laiks,naktī un no rīta palaikam lija,brižiem gāza pat ļoti stipri,beidzot pa ilgiem laikiem ari Rīga dabū kārtigu lietu pedejās dienās,nu vairs par sausumu nav iemesla sūdzeties un ar labu noskaņojumu var sagaidit topošu karstuma vilni 🙂 Lai vairāk mainigu un interesantu laikapstakļu mus gaida,lai kada bridi katrs var izbaudit sev tīkamus meteomirkļus!

 52. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/42571.html

  Labrīt, pagaidām +18; R pusē palielināta ci+cc mākoņainība, kas virzās no DR uz manu pusi, cerams – tā kaut cik necik aizsegs sauli (vismaz uz brīdi). Augstāk minētā saitē sāku šī karstuma viļņa atskaiti…

 53. Aigars Says:

  Vai nu radars gļuko, bet jūrā un arī piekrastē diezgan daudz lietus mākoņi. Neviens modelis gan lietu neprognozē. Varētu gan kaut nedaudz uzlīt pirms tā lielā karstuma. Apnikuši jau smagie ūdens spaiņi katru vakaru… Jau +20,8 un saulains. Vizuāli rietumu pusē tiešām daudz mākoņu…

 54. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Saules zinātnieku uzmanība joprojām pievērsta vēl neredzamajam Saules plankumam, kura flokulas (plazmas arkas virs plankumiem) jau spīd Saules malā, tās pacēlušās augstu. Spēcīgs rentgena starojums. Kas īsti notiks, būs saprotams ap 10., 11. jūliju, kad šis plankums parādīsies Saules redzamajā pusē. Tikai tad varēs vērtēt vai šī spēcīgā augsti lādēto daļiņu plūsma un rentgena starojums trāpīs zemei (Zemei var trāpīt tad, ja no Saules virsmas un tieši šā pleķa vietā veidots perpendikuls savā turpinājumā trāpa Zemei). Saule uzvedas interesanti – ar īsiem periodiem tā it kā pašlaik uzkrāj enerģiju un tad sper laukā. Ja trāpīs Zemei var būt visvisādi brīnumi. Viens šāds šāviens, par laimi, nesen Zemei pagāja garām.

  • lietusviirs Says:

   Šis plankums jau ir redzams vismaz kopš pusnakts.

   http://sohowww.nascom.nasa.gov/data/realtime/mdi_igr/512/

   Pārliecināties, ka šai linkā redzmamais aktivitates pleķis tiešām ir tas kas rada tos efektus var reku:

   Neviena cita aktivitātes pleķa aiz horizonta vairs itkā nav.

  • lietusviirs Says:

   Starp citu par to perpendikuli šķiet tā nebūs.

   Zeme no saules redzama arctg(12 000/ 150 000 000)= 0.0045 grādi.

   Ja par to perpendikulu būtu taisnība, tad zemei trāpītu tikai 360/0.0045=8000. Jeb citiem vārdien tikai katrs 8000 šais saules uzliesmojums trāpītu zemei 🙂

   Uzliesmojumi uz saules virsmas veido sfērisku starojumu.
   Vislielākā intensitāte parasti ir vērsta perpendikulāri saules virsmai. Bet arī uz citam pusēm gana daudz izstarojas.

   • lietusviirs Says:

    Šķiet 1/8000 bija pārāk optimisktiski. Piemirsu par otru dimensiju. Trāpīt varētu tikai tie uzliesmojumi, kuri no saules ekvatora nebūtu tālāk, par 0.002 grādiem.

 55. MRX, Rīgas centrs Says:

  Nu tik būs vasara kā Floridā: tur pa dienu virs 30, naktī 21-23. Vēl tik kādu palmu no Botāniskā dārza varētu pārstādīt kanālmalā un no ZOO atvest tropu mājas iemītniekus.
  Pat alu tādā karstumā vairs negribēsies 🙂

  • slapjums Says:

   Šāds laiks pat ziemas vidū mēdz būt, bet vasarai vajadzēs vairāk.
   Palmas jau sen varēja augt, tikai mūžīgi aukstās vasaras traucē vai arī ziemas par aukstu, atkarībā no palmu sugām, kuras gribētos stādīt.

 56. Aigars Says:

  Nu kas var būt labāk par aukstu alu tās lielās palmas ēnā!!!

  • slapjums Says:

   Nekad nav bijuši un nebūs. Oficiāli. Bet siltumnīcā katru gadu… Man Rīgā katru gadu ir +32, citreiz +36. Un nekas…
   Reiz atpakaļ es norādīju, ka šīs mistiskās temepratūras neaktuālajos 2 m maldina tautu. Ja cilvēks iet pa ielu, tad viss viņa augums atrodas zem tiem 2 m, jo īpaši kājas zem ceļiem, kur sāk krāties asinis lielā karstuma dēļ. Tā ka būs visi +35 un pat vairāk, tikai ne 2 m augstumā. Latvijā būs pārāk vēsa gaisa masa, lai sasniegtu tādu temperatūru bez ietekmes no asfalta, kas nedrīkst atrasties meteostaciju tuvumā.
   Tāpat Rīgas centra meteostacija neko smuku neuzrādīs, jo milzīgie koki un lielie zari, kas burtiski virs meteostacijas karājas, tāpat pāris metrus tālāk esošais kanāls jau atkal mazinās reālo temperatūru lielpilsētā. Vismaz naktis tā meteostacija pareizi rāda.
   Neviens Rīgai neatņems siltuma citadeles godu. Kaut gan būs jāiespringst, lai pārspētu Liepāju ar tai piederošo Vislatvijas rekordu diennakts vidējai temperatūrai, kas ir +31 grāds. Bet cerība mirst pēdējā.

   • Digital1 Says:

    Pastāsti ko sīkāk par vislatvijas diennakts vidējās temperatūras rekordu Liepājā. Neesmu neko tādu dzirdējis.

 57. Nomunds Negaiss Says:

  Jā, auksts aliņš ir labs, gan pirms, gan pēc negaisiem, ā, un arī visos pārējos laikos.

 58. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsavneur.html

  Šie vēsta pie lielā karstuma – no otrdienas nelielus negaisus vairāk teritorijās ap LV R-daļu… manīsim.

 59. lightning Says:

  Līvānos šodien saulains un karsts. Vienīgi rīts bija mākoņains, taču pēc tam mākoņi diezgan ātri izklīda un kļuva aizvien karstāks. Tiesa, “īstais” karstums vēl nav, grādi vidēji ap +26…+27C.
  Nedēļas nogalē, iespējams, būs brauciens uz Rīgas pusi, tā kā var gadīties, ka par grādiem savā pilsētā varēšu spriest tikai pastarpināti. Bet to vēl redzēsim.
  Piekrītu tiem, kuri uzskata, ka karstā laikā (īpaši, bet ne tikai!) vislabākais dzēriens ir auksts alus! 😀

 60. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsavneur.html

  Jūtami cerīgākas ziņas tagad vakarā, GFS pie mums mega-karstumu periodu samazinājuši līdz 4 dienām + 1-2 atkal līdz +30 drusku pēcāk (tad vairāk LV A daļā), bet trešdien kādu fronti ar negaisiem jau vēstī… (padzīvosim vēl kādu dieniņu un būs atkal jaunas ziņas…).

 61. dAvi Says:

  Slapjum, palmas Latvijā neaug, jo ziemas par aukstu. 😉
  ojj, negaisu Liepājas pusē vajag steidzami, atbraucu šodien no Rīgas, viss izkaltis. Briesmas.

 62. lietusviirs Says:

  Starp citu pēdējā laikā šķiet Katla vulkānā palielielinās zmestrīču intensitāte. Notiek pat 5-10 zmestrīces dienā.

  http://en.vedur.is/earthquakes-and-volcanism/earthquakes/myrdalsjokull/

 63. gubumakonis Says:

  Rīgā karstuma maratons ir sācies,saule baigi cepina no bālam debesim,temp +27 enā,tikko atnācu no pastaigas ar suni,vairak pa dienu laikam ara neiešu..
  Neapskaužu svētku dalībniekus,kas piedalas gājiena pa karstam Rīgas centra ielām.

 64. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Jā, arī man, kaut arī cilvēkam ar pieredzi, labie padomi nāk atmiņā tad, kad tam vairs nav lielas jēgas. Vakar, zēģelējot pa Baltezeru un priecājoties par sava paštaisītā trimarāna gaitas īpašībām, aizmirsās piesardzība un pamatīgi apsvilināju ceļgalus saulītē! Bet laiks bija kolosāls, dienas otrajā pusē – viegls NWst, uz ezera nodzīvoju kādas 4 stundas. Bet, nebiju paņēmis ne ūdeni, ko padzerties, ne ko uzmest kājām, lai neapsvilst. Tā jau vakarā – ai, ai, ai. Dabūju smērēt gan Leopolda smēru, gan reindžeru smāķi.

 65. gubumakonis Says:

  http://www.meteo.lv/public/30916.html
  Meteo LV raksts par to,vai tads karstums ir raksturigs Latvijai..

 66. gubumakonis Says:

  http://www.lifenews.ru/video/
  Virpuļviesulis S-Peterburgas piepilsetā aiznes auto… 9 jūlijā.

  Tikmer Riga jau +30 Lidostā,Siltuma m- stacijā +33,man pie loga ap+31.

 67. lightning Says:

  Līvānos arī pamatīga svelme, visu dienu ap +29…+30 grādiem turējās (max +30,5C), šobrīd mazlietiņ vēsāks, +28,7C. Dienā debesīs vienubrīd bija diezgan daudz mazu, baltu mākonīšu, kas paretam sauli aizsedza, bet minimāli. Dienā pārsvarā bezvējš, pēcpusdienā lēns vējiņš ik pa laikam tomēr uzpūta. Tomēr šodien tik traki karsts nelikās – laikam jau būšu pieradis pie karstuma! 😀

  • slapjums Says:

   Man visu dienu +33, bet bija arī +34, tā komfortabli silti. Laikam vēl nebūšu pārkarsis. Tuvākajās dienās būs mani mīļie +37.

 68. Maija Says:

  Karsti gan!Ja vēl nedēļa jāiztur,tad diez kas nav,jo man jādzīvojas pa telpām.Saule dedzina,es tikai bēdājos par saviem dārziem…Pāri 30 ,ilgstoši-tas nav normāli!Priekš manis.Vismaz Slapjumam dārzs izkaltīs!

 69. slapjums Says:

  “Sestdien Krievijā reģistrēti +42, Vācijā +38, Zviedrijas dienvidos +35 grādi. Latvijā daudzviet ap +30, tostarp Rīgas centrā +30,3.”

  Runājot par Rīgas centra rotaļu laukumu ar nosaukumu “meteostacija”, piedāvāju tās fotogaleriju. Kurš man atvēlētu vietu? Lai tauta redz, ka galvaspilsētā esošais izmiekls nav ne ar ko labāks par viņu amatieru termometriem pie logiem, sienām, pagrabos, šķūņos, sirsniņmājās…

 70. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Šai vakarā GFS atkal pamīkstinājuši prognozi priekšdienām: tagad it kā 3 karstas dienas, pēc tam pērkoni, (+1-2 diena līdz “30 pēc tam”). Jāsaka, tieši tāpatās bija vakar ap šito laiku- bet no rīta šorīt atkal fatālā prognoze uz >+30 nedēļu. Vai rīt no rīta atkal tas turpināsies?

 71. lightning Says:

  Tālākās prognozes, kā visiem zināms, mēdz “nobīdīties” un pat kardināli mainīties īsā laikā. Redzēsim, laiks rādīs.
  Vakars arī ļoti silts, istabas nevēdinās, bet pārāk traki nav. Plus vēl šodien pieliku pie darba ventilatoru. 😀 Bet ārā šobrīd, bezvējš, skaidrs, un +22,3C.

 72. Purva Vecis Says:

  Maikl,neklausies Tavas vietas bojatajos.Ir gana daudz lasitaju un apmekletaju,Ir gana daudz apmekletaju kuri iegriezisies,un kuri nav gaidiiti..
  .

  • Enricco Says:

   PILNĪBĀ piekrītu!!!
   Šī ir vienīgā meteo lapa, kurai pa 99% var uzticēties no latviešu lapām. Un priekš Latvijas klimata 99% ir ĻOTI daudz!!!
   Man ĻOTI patīk arī iespēja komentēt – tikai tā īstenībā var ātri un operatīvi iegūt reālo meteoroloģisko situāciju Latvijā!

 73. maikls Says:

  Vakar dzīvoklis uzkarsa līdz 28-29 grādiem (par spīti aizvērtajiem logiem un aizkariem), šorīt temperatūru izdevās pazemināt līdz 25-26 grādiem (visu nakti stāvēja vaļā logi).

  • Digital1 Says:

   Man arī visu nakti bija visi logi vaļā … uz brīdi bija labi, bet līdz ko uzleca saule, tā viss komforts pazuda. TAGAD MAN ISTABĀ +31 …. traki

  • Māris/Sigulda Says:

   Man vasarās patīk nakšņot teltī dārzā, taču sobrīd katrs rits sākas ar pamošanos no briesmīga karstuma un ar dulnu galvu izveļoties no telts, it kā visu nakti būtu dzēris sliktu šņabi. Šorīt 09-30 teltī ar termometru – zivtiņu, ar ko mēra maziem bērniem ūdens temperatūru vannā, konstatēti +43 grādi. Gandrīz kā pirtī, rodas doma par vannas ievietošanu teltī.
   Arā ēnā šobrīd elektroniskais rāda “tikai” +28.4

 74. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, patreiz pie durvīm +22 pie bāli-skaidrām debesīm, manīsim, kas tālāk (6:30 izlīdu ārā- sapļāvu zāli visai dienai, ko jaunlopam padot – šajās dienās nefīrēju šamēju uz pļavu cepināšanai un dunduru apēšanai). Šodien un vēl 2 fatālas dienas jāpārcieš… tad jau kļūs kulturālāka gaisa temperatūra. Mājās man iekšā visu laiku +22+25 turās, tas no aukstajiem akmens pamatiem, baigi labi…

 75. Saulcerite Says:

  Pie Rix patlaban ēnā +27,2.Vienu istabu izdodas noturēt ar pārvietojamā kondicioniera palīdzīby ap+25,citur ap+30.Bet vismaz beidzot ir sākuši augt gurķi.

 76. gubumakonis Says:

  Rīga jau svelme,pl 11 jau +29,kas bus velak? Saule smagi cepina no baltam skaidram debesīm,pec nepilnas stundas pastaigas atgriezos ka izspiests citrons… ja,sitads laiks krietni pārsniedz manas komforta sajūtas,ari majas vairs ista vesuma ari nav-+26+28 grozas,turam logus un aizkarus pa dienu ciet,nakti gan vedina uz nebedu,bet kaut ka isti nepalīdz.kaut ara naktī “tikai”+20.
  Vakar vakara aizbraucam pie juras,tur saulrietā bija patīkama veldze un komfortabls+21+23,silrs udens un viegla brīze,forši 🙂
  Sodien dilema: vai braukt tapat ka vakar paša vakarā,vai jau tagad dienā spitejot svelmei un saules radiacijai jo šeit Riga vairs nav isti izturams…

  • maikls Says:

   Ja iegultos vannā un sevi palaikam apslacītu ar aukstu ūdeni, tad noteikti būtu izturams. 😀

   GFS, sākot ar nakti uz trešdienu, prognozē negaisus, nelielu auksto franti, bet ECMWF negaisu varbūtību samazinājis un prognozē nepārtrauktu karstumu ar kulmināciju 16.-17. jūlijā.

   • gubumakonis Says:

    Pa reizei gan ieskrienu vesā dušā atveldzeties 🙂
    Patika tas pedejais tweews-ja,ari mes vakar ievērojam,ka ielas tadas dīvaini tukšas un cilveki/mašinas visai maz,vismaz te Zolitudē,bet tomer atrodas ari daži trakie,kas cepinas karsta saulē dienas vidū guļot piepilsetas plavās-saulojas 🙂
    Pats eju pa ielu ka “zombijs”-parvietojoties pa tādu trajektoriju,lai pec iespejas vairāk atrastos enā,ka ievēroju,mans suns dara tapat 🙂

    Ļoti ceru uz tiem negaisiem.kas pec dažam prognōzem piemekles ari Rīgu sakot ar trešdienu…

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Un šie negaisi vairāk Latvijas R daļā, kas mani un sakuplojošo negaisu fanu baru LV R daļā – jūtami priecē (tās 3 dienas līdz tam jāpārdzīvo)…

 77. orkaans Says:

  Pie manis, Papē, jūrā ir +22 grādi. Gaisā šobrīd vairs tikai 26,4….
  Vējš iegriezās no DR un temperatūra vairāk par 27,5 netika…. 😦
  esmu no karstuma mīļotājiem,tapēc ceru ka kādā dienā arī te būs vismaz +30 gr. 🙂

 78. Maija Says:

  Piekrītu Maiklam un pārējiem,diez kas vis nav…Ja vakar vēl bija kāda vēja pūsma,tad šodien līst tīrā uguns no gaisa…Kā pilsētā var izturēt,nezinu.Vienīgais glābiņš-ūdens un ventilators.

 79. Digital1 Says:

  Viss … es kāpju mašīnā un laižu uz jūru!

 80. maikls Says:

  “Rīgas Siltuma” meteostacija vienubrīd uzrādīja +34 grādus, tagad iegriezies ZR vējš un pusstundas laikā tur temperatūra nokritās par vairāk nekā 2 grādiem.

 81. Raitis_sametis/Zantē Says:

  “Pie manis” patreiz siltuma maksimuma brīdī +31,8; …

 82. Romāns Kolduns Says:

  Man Ogrē +33 grādi, un totāls karstums. Istabā +30, nav ko elpot, logi visu diennakti stāv vaļā (nesaprotu, kādēļ tos pa dienu vērt ciet), baigi traki. Pat Daugavā tagad var peldēties pusstundu un pēc 10 minūtēm jau atkal paliek karsti. Nevar nemaz nekur tālu aiziet, tagad jau pleci sāk sāpēt, apsarkuši jau. Drusku tomēr par daudz tā karstuma.

 83. Pierīga Says:

  Mjā, karstums šodien pamatīgs. Piesaulē pie mājas zem betona jumta rādīja +38 (protams, uzkarsis tur bezvējā un no sienas), bet tā, +32 bija gan.
  Kaķi pat saulē neguļ, bet meklē vēsāku betonu. Skatos, ka arī siltummīļiem drīz būs par grūtu 🙂
  Priekš manis temperatūra grādus 10 par augstu, vecākā tehnika arī sāk niķoties, istabā +26 – +30.
  Redzēs, ko laiks rādīs 🙂

 84. Māris/Sigulda - speciāli Slapjumam Says:

  Mēģinu audzēt otro gadu no Latvijas veikalos esošajām sēklām.Pagājušajā gadā tikai lapas izauga. Šogad iestādīju 8 sēklas – 4 siltumnīcā, 4 ārā. Siltumnīcā neviena neuzdīga, ārā uzdīga 3, viens nobeidzās. Tagad, lielajā karstumā vareni saņēmušies. Tā ka man savu ražu vēl nav izdevies iegūt. Sievasmāte netālu no Salacgrīvas dažus gadus atpakaļ laukā uzaudzēja, apmēram greipfrūta lielumā, ļoti garšīgi, savdabīga garša, ne tuvu tāda, kā veikala arbūzam

  • snake Says:

   Runājot par arbūziem,es arī tos audzēju kādus 2-3 gadus atpakaļ,nu tā eksperimentam,tiesa sēklas bija no Medzes arbūziem,un jā,beigās izauga 23 arbūzi,katrs ap 2,5 kg (lielāks svars nebūs),bija saldi un garšīgi 🙂
   Siltumnīcā stādīt nevajag(nekas neizaugs),un stādīt vajag maija beigās,ar jau iepriekš izuadzēties stādiem mājās. Maija beigās līdz jūnija vidum naktīs ir jāsedz ar agroplēvi.

 85. MRX, Rīgas centrs Says:

  Priecājos par karsto vasaru!
  Precīzi tādi paši laikapstākļi kā Floridā vai Krētas salā. Tikai te meitenes skaistākas 🙂 Jūra bija, ventilators pa 10 latiem jau dūc, vienīgais nepieciešamais apģērba gabals ir šorti (un arī tikai pretējās mājas kaimiņu dēļ).
  Starp sakarsušajām Rīgas centra ēkām 11os vakarā joprojām virs 26 grādiem.

 86. gubumakonis Says:

  http://jurmalaphoto.wordpress.com/svelme31/
  Šodien atkal meklejam glābiņu no karstuma pludmalē,un jāsaka tas ir izdevies 🙂

 87. lightning Says:

  Līvānos šodien vidēji bijis ap +31,5C (max +32C), kā dienas otrajā pusē noskaidroju. Karsts bija gan arī pats rīts (8.00 – +25C), kad uz Rīgu braucu. Pats šodien Rīgā, izbaudīju nepārtrauktu virs +30 grādu karstumu. Svinējām, labi bija! 😀
  Max Pārdaugavā pie Atgāzenes, kur biju dienā, +32,6C. Pēcpusdienā uzpūta vējiņš’, brīžiem diezgan ņipri, un mazliet vēsāks, ap +29…+31C. Toties Olainē pievakarē bezvējš un nenormāli stāvošs gaiss, likās vēl karstāks kā dienā Rīgā…
  Baudām karstuma viļņa efektus. 😀

 88. Digital1 Says:

  3 naktī Rīgā gaisa temperatūra “atdzisa” līdz +23,1 grādam un tagad 4 no rīta ir +21 un izskatās, ka vēsāks nepaliks.

 89. gubumakonis Says:

  Rigā jau pl 10 R. Siltuma m-stacijā ir +30, Lidostā+29,karstums turpinās un pastiprinās ,kadi rekordi bus parspeti šodien?…
  Šodien laižam uz jūru,tad jau kaut cik normāli.
  Bažas rada rītdiena,kad veselu diennakti darbā nebus iespejas izvairities ne no fiziskam aktivitatem ,ne no karstam telpām,ne āra svelmes, nezinu,ka to pārdzivošu…
  Šī rita nedeļas prognoze “iepriecināja” ar veselu tikpat karstu nedēļu,vienigi ir ceribas uz negaisiem nedēļas vidū,Rigā visticamāk tresdien 🙂

  • Maija Says:

   Jā,Saule gādā par īstu uguns svelmi Zemei!Ja vēl fizisks darbs…Laukos dunduru arī ,ka biezs.Govslopi maz,kam vairs ir,šiem ,vienīgais iztikas līdzeklis,ir cilvēks!

 90. dAvi Says:

  Pat Liepājā mani digitālie termometri rāda jau virs 30 grādiem. Pamatīgi 🙂 Ja vējš neigriezīsies no jūras, domāju pat kritīs Liepājas absolūtais karstuma rekords, kurš pašlaik ir “tikai” 33 grādi. Bet visticamāk pēcpusdienā par pāris grādiem kļūs vēsāks, jo brīze tomēr ir tik varena.

 91. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, rīta pusē biju prom, vien 6:30 +22; tagad +30. Praktiski skaidras debesis, vien pašos R pie horizonta zemu ir caur bālo dūmaku daži gubumākoņi redzami…

 92. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/main.html

  Klusā okeāna R daļā- nu ir vētra Conson (Konsons), kura virzīsies pa interesantu maršrutu: pāri Filipīnu Z daļai uz Ķīna DA krastiem. Šai pagaidām paredz pastiprināšanos līdz 1k. Negarlaicīgi….

 93. kedy Says:

  Uhh nu gan karstumins. Izejot aaraa lieks ka izcepsies un nevar gaisu ieelpot cik svelmigi. Visi logi valjaa, sezu istabaa kur arii 27 gradi raada. Neesaju liidzi izsmidzinaamo uudeni lai kkaa vismaz atveldzeetos :D:D:D

 94. Digital1 Says:

  Nez cik oficiāli un precīzi ir šie dati???

  http://www.wunderground.com/global/LV.html

 95. Digital1 Says:

  Pēdējās stundas laikā Rīgā pamazām sāk veidoties nelieli un balti gubu mākonīši. Temperatūra jau sasniegusi +32 grādus. Šīsdienas rekords, kas tika uzsādīts 1984. gadā Rīgā ir +32,4°C. Doājams, ka šīs rekords krītīs.

 96. Aigars Says:

  Saldus apkārtnē +30,5 Varbūt tiks sasniegts vakardienas +32

 97. Saulcerite Says:

  Vakar s’ed’eju un dom’aju-‘sogad mums bija ‘ista sniegota un auksta ziema,’ists pavasaris ar paliem un tagad ir ;ista vasara ar karstumu un negaisiem—tad jau m’us varb’ut sagaida ari tradicion’als rudens ar rudens v’etr’am.

 98. Digital1 Says:

  Augstākās temperatūras Rīgā pēdējo divdesmit gadu laikā (Rīgas lidostā)

  1990. +28,4°C (5. augusts)
  1991. +28,5°C (2. augusts)
  1992. +31,8°C (10. augusts)
  1993. +27,2°C (21. maijs)
  1994. +32,7°C (15. jūlijs), +32,5°C (16. un 29. jūlijs, 6. augusts)
  1995. +30,5°C (24. augusts)
  1996. +29,1°C (9. jūnijs)
  1997. +32,0°C (30. jūnijs)
  1998. +30,5°C (22. jūlijs)
  1999. +33,6°C (6. jūlijs)
  2000. +30,5°C (22. jūnijs) – ļoti mērena vasara
  2001. +32,3°C (18. jūlijs)
  2002. +34,1°C
  2003. +33,7°C
  2004. +28,9°C
  2005. +31,4°C
  2006. +33,1°C
  2007. +29,9°C
  2008. +28,5°C
  2009. +30,4°C
  2010. …

  • slapjums Says:

   Tev ir dati no Rīgas lidostas līdz pat 1990. gadam? Manuprāt, LPSR laikos tā nedeva informāciju ārpus PSRS. Tā ka esmu pārliecināts, runa ir tikai par nobeigto meteostaciju Imantā.

 99. gubumakonis Says:

  Pl. 14-30,Rigas centra +30, lidostā+32.RS m-stacijā +32,7, Pieloga enā +34 istabā+29,tuvojās +30,gruti paelpot,sajuta ka trukst gaisa ,ik pa nepilnai stundai eju vesā dušā,pie jūras vel netiekam-auto sabojajes no karstuma laikam gļuko…

  • gubumakonis Says:

   Ta centra meteostacija manuprat nav isti objektiva tik karsta laikā,nu nevar but pilsētas centrā vesak ,ka nomalēs,tur taču viss ir uzkarsis…

   • Digital1 Says:

    Es vispār nesaprotu kā var būt meteostacija ēnā zem lieliem kokiem un vēl ūdens (kanāla) malā!

    Tad jau bijusī meteostacija spilves pļavā ir daudz labāks variants!!!

   • slapjums Says:

    Pilnīgu piekrītu, meteo biedri! LVĢMC ņirgājas par cilvēkiem. Mums te jāmokās (nu ne personīgi man, bet vairumam rīdzinieku) +35 grādos, a šie ēnā izmēra +32. Lidosta neder, jo atrodas pārāk tālu no apbūvētās Rīgas. Atliek vien ņemt vērā RS datus.

   • lightning Says:

    Nu tas meteo.lv tiešām tikai smejas, tāds iespaids rodas. Vajag īsto, reālo temperatūru mērīt, nevis to, kas aiz pilsētas uz lauka!!! Reālā temperatūra ir vismaz 2-3 grādus augstāka, nekā LVĢMC savās annālēs dejo. Var jau runāt par efektīvo temperatūru, bet arī tur šie paliek jaņos.
    Šodien pēc “pilnas programmas” izbaudīju vilcienu braukšanas prieku apmēram +35 grādu karstumā (bānī Rīga-Līvāni vismaz sākumā tas grāds varēja tuvoties pat +40, visi, ko redzēju, sviedrus tik vien slaucīja (es tāpat 😀 ); kad bānis iekustējās un uzpūta vējelis, tad jau kļuva labāk, kaut arī tas pats vējš trekni karsts bija!).
    Līvānos dienā, kā noskaidroju pēc sazvanīšanās, bija vidēji +32…+33C. Kad pats ierados, 18.30, vēl bija pāri +31, un tālāk – 20.00 +30,3C, 22.00 +27,3, 23.50 +25,6C, šobrīd, 2.40, +23,1C.
    Latvija kļuvusi par tropu zemi! 😀
    P.S. Labi, ka ne par ekvatoriālo – pie mazāka gaisa mitruma arī karstums pieciešams, bet pie liela – ej ellē ratā…

  • Nomunds Negaiss Says:

   Man mašīna arī šitādā karstumā niķojas, bet tikai tad, ja maz benzīna bākā – varbūt tev tā pati vaina.

  • Digital1 Says:

   Tavi mērījumi ir diezgan precīzi.

   Imantā man rāda +32,6°C (istabā +30,7°C)

 100. Nomunds Negaiss Says:

  Beidzot LVceli rāda arī vairāk par 30, Ķekavā protams + 42

 101. Raitis_sametis/Zantē Says:

  ! NETĀLU NO RĪGAS ATTĪSTĀS MASĪVS CB MĀKONIS! Varētu būt nedaudz uz D no galvaspilsētas, vizuāli skaidri redzu!

 102. lietusviirs Says:

  Tākā Rīgas lidosta jau rāda +33, tad tas nozīmē, ka tur ir vismaz 32 (sliktākais gadījums, ka vienmēr apaļo uz augšu).

  Savukārt Pilsētas mūros, kur vajadzētu būt 1-3 grādiem augstāk, LVMGA samēra zem 31. Tas vien parāda, cik neveiksmīgā(neobjektīvā) vietā ir LVMGA stacija.

  Šķiet vēl varētu to staciju ielikt manā ledusskapī. Būtu jauni Rīgas rekordi 🙂

  Starp citu Lidostas un RS temperatūras atšķirība ir kā reiz 2-3 grādi, kas tiešām liekas daudzmaz ticami.

  • slapjums Says:

   Tieši tā. Un šī nepavisam nav pirmā reize, kad Rīgas reālais karstums mierīgā, saulainā laikā nekur netiek piefiksēts. Es arī ticu RS datiem, jo galu galā es atrodos pilsētvidē, nevis zaļā pļavā, tā ka man kāreiz der rādījumi, kas ietekmējušies no netālā asfalta.

 103. lietusviirs Says:

  He kamēr rakstīju LVMGA savā lapā nomainījusi temperatūru uz 31,9 . Tad jau sanāk ka 15:00 Rīgā vienā un tai pašā stacijā ir bijušas divas dažādas temperatūras 🙂

  Izskatās, ka temperatūra, ko LVGMA rāda savā labā konkrētajam laika tiek mainīta divreiz. Dažas minūtes pēc noteikā pulksteņa ir vieni dati, bet vēlāk tie tiek nomainīti uz kādiem svaigākiem.

  • maikls Says:

   Vienkārši reizēm paliek redzami 3 stundas vecie dati, šoreiz stāvēja temperatūra, kas bija plkst.12.

   Plkst. 15 Rīgas lidosta ziņoja par +31,7 grādiem, tātad LVĢMC Rīgas novērojumu stacijā tobrīd bija siltāks.

 104. maikls Says:

  Pierīgā ir vēl viena neoficiāla meteostacija, links šeit jau agrāk ir likts, bet varbūt kāds nezina. Jaunciema osta: http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IRIGARIG2

  • lietusviirs Says:

   Tur ar samērīti 34.4C, līdzīgi kā RS.

   • lightning Says:

    Tieši tā. Es dienas vidū ap 15.00 -15.30 cirkulēju Rīgas tuvumā (Olaine, Rīga), un zinu, ka (par piesauli nerunāsim, protams) vismaz +33 bija kā minimums, bet reāli man šķiet, ka bija visi +35.
    Gāju pirms trijiem uz Olaines staciju un domāju – vai tiešām tās ir mazas liepas, kas ceļa malā aug, jeb varbūt jau nākotnes palmas?! 😀

 105. orkaans Says:

  Šodien tiešām manas cerības piepildijās-arī Papē gaisa temperatūra sasniedza +30 grādus, konkrētāk: +30,1.
  Un jūrā arī silts ūdens- plus 23, bet pie paša krasta pat +25 grādi.

 106. maikls Says:

  Sasmīdināja ieteikums pirms gulētiešanas ielikt segu ledusskapī, lai ar auksto segu varētu aizmigt: http://www.apollo.lv/portal/sieviete/articles/208470

  Bet vispār tā ir reāla problēma karstā laikā, man arī ir grūti iemigt.

  • Maija Says:

   Ar katru dienu spēki izsīkst…Pat ēnā vairs nav iespējams saņemt kādu vēsumu.Brīžiem liekas ,ka šis ilgstošais,nežēlīgais karstums,ir Dieva sods.Ja vēl visa nedēļa jāmokās,nezinu,nezinu…Galvenais,ka, tīri psiholoģiski tos,kuri nepanes karstumu,arī šis laiks iespaido,vismaz man tā ir.Reizēm uznāk tieksme-piekaut kādu!

   • slapjums Says:

    Spriežot pēc http://rp5.ru/archive.php?wmo_id=26339&lang=ru Piebalgā ir gan vēsāks, gan sausāks gaiss kā citviet Latvijā…
    Rīgā šodien ir nedaudz grūtāk, jo baigi mitrs gaiss. Man patīk sausais karstums, nevis slapjais. Es kā cūka svīstu arī pie +20, ja ir ļoti mitrs gaiss, un reizē man ir drēgni. Ja rasas punkta temperatūra būtu grādus 10 zemāka, būtu ļoti komfortabls laiks. Tādā ziņā 2002. gada vasarā bieži bija krietni sausāks gaiss un tāpēc tā vasara man patika.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Nav nekāds dieva sods! Pie Rīgas jau pirmais cerību negaiss bija… Tas “zābaks” (Zadoc anticiklons) jau sāk irt pa šuvēm laukā (uz šīs līnijas- pēc radara lūkojoties- arī Lietuvā kaut kur lokālas lietusgāzes sāk attīsties)… Vizuāli uz DR tālu (varbūt pie Liepājas?) redzu gubu mākoņus, no kuriem varbūt arī kas var attīstīties?

 107. Raitis_sametis/Zantē Says:

  ! Vai Rīgā Daugavas R krastā – kaut kur negāž lietus? Ar pērkonu?

 108. orkaans Says:

  Vakarā, ap kādiem 19:00 samērīju siltāko ūdeni kādu jūrā jebkad esmu piedzīvojis: +25 grādi( apm. 50…60 m no krasta, viena metra dziļumā),bet pie paša krasta bija mazliet pāri +27 grādiem.
  Tīri jauks ūdens! 😀
  Šķiet ka sakarā ar silto ūdeni, jūrā(īpaši daudz pie krasta) saaugušas aļģes.

 109. kurzemniece Says:

  Maikl,kā Tu domā,kad šis trakums beigsies? Šur tur paskatos,visi kā sarunājuši sola jaunas karstuma virsotnes…

 110. gubumakonis Says:

  Pēcpusdien iepriecināja tas cerību negaisiņš,ko te daudzi novēroja 🙂 Atbraucot Jūrmalā,Asaros šis nāca tieši virsū-lenam,tads vientuļš kompakts bet skaists diezgan augsts mākonis,paris reizes uzrūca pērkons,ka jau domaju,lidz tai vietai,kur aatrados neaizvilka,izlija pa ceļam,bet tomer dažas retas lietus lases dabujām 🙂
  Jūra udens piekrastē tiešam nepieredzeti silts,talak-vesaks,bet tiesi laikā 🙂
  Cerams nu laikapstakļi kļus interesantaki :P)

 111. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Paš”a vakarā – saulei rietot, tālu no “sevis” uz DA redzēju dažu izlijušu cb mākoņu “laktas”, varēja būt Lietuvas vidienē. Tas dod cerības uz rītdienu…

 112. Digital1 Says:

  Tiko atgriezos no peldes Vakarbuļļu peldvietā. Sanāca peldēties tieši saules rietā. Gribēju paņemt līdzi un izmērīt termometru, bet aizmirsu mājās. Ūdens bija ļoti patīkams – varbūt ne 25 grādi … nu kādi 20 gan bija.

 113. gubumakonis Says:

  http://www.apollo.lv/portal/news/articles/208495/0?show_inbox=1
  Gaisa temperatūra Rīgā šodien «sit» 26 gadus, Tallinā – 125 senu rekordu

  • slapjums Says:

   Kurš gan ņem vērā tās Rīgas centra m-st. parodijas rekordu? Laikam tikai LVĢMC. Mani pārsteidz, ka LVĢMC izmanto rekordus no bijušās Imantas (arī Spilves lidlauka) stacijas, jo taču LU m-st. pašai bija savi rekordi – vienmēr fiksēti pilsētas centrā. Ja reiz WMO lidostas m-st. pieņēmusi kā Imantas stacijas turpinātāju, tad jāskatās turienes temperatūra. Kaut kāda nekonsekvence atkal…

  • Digital1 Says:

   Rakstā ir neliela dezinformācija. Rīgas lidostā bija nevis +33, bet +32,5 grādi.

 114. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/lvgmc-rigas-meteostacija/
  Slapjuma atsutitie LVGMA Rīgas meteostacijas foto. Pie diskusijas par šis stacijas datu objektivitati.

 115. lightning Says:

  Izskatās, ka R puse tuvākajās dienās kadu negaisu sagaidīs. Būs Raitim kāda “odziņa”. 😀
  AC gan neirst pa šuvēm laukā, vismaz A pusē “Zābaks”, izskatās, savu ietekmi nezaudēs! 🙂
  Nakts gan tveicīga, 3.10 Līvānos vēl +22,9C. Logi vaļā, bet jēgas nekādas. Iekšā +28,2C. Vienīgi – ventilators strādā… 😀

 116. dAvi Says:

  Liepājā mans digitālais šonakt nav rādījis zemāku temperatūru par 22,9 grādiem :). Šonakt gan tāda švaka gulēšana bijusi 😦

 117. Normunds Negaiss Says:

  Īstie negaisi būs rīt, paigaidam pēc lightningwizard palielu nestabilitāti prognozē.

 118. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +20 plkst. 6:45, tagad +25, bet ir cerīgi ac mākoņi jau pēc pusnakts un arī tagad, tagad gaidu Lightning piesaukto “odziņu” … Man vienalga, šis “zadoc” vai nu pašķīst, vai iet uz Krieviju, ka tik prom ar savu sutīgo gaisu… ja kas. Jau naktī mans pērkona detektors “vārījās”, kaut kur D uz Lietuvas un Polijas robežas, šķiet, negaisi jau bijuši…

 119. maikls Says:

  No vienas puses, ir interesanti dienas pasaa karstaakajaa laikaa iziet uz ielas un izbaudit so reto paraadiibu. Peec 10 minuuteem gan visa interese pazuud un gribas atraak tikt veesumaa un uudenii. 😀

 120. Saulcerite Says:

  Jau otro dienu darba lidz 20,partraukuma izeju ielas un atceros ”tuksnesa balto sauli”.Un tad lidz pusnaktij darza laistisana un ogu lasisana.Nakti miegs 2-3 stundas ar liel’am mok’am un dusosanos.

 121. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Diemžēl, gan Windguru (GFS), gan meteo.ru patīkamā laika prognozi no svētdienas jau ir pārbīdījis uz pirmdienu. Svētdien manam rajonam (skatos Ķīšezers DA) dod visus +34 C , pirmdien +24 C. Šodien sola samērā vienmērīgu (ne tā kā citas dienās, kad pūš no visām pusēm reizē – tātad – neko) SSOst līdz 5 m/s. Vēlāk jāiet būs ezerā pazēģelēt. Vienīgi – jāģērbj kaut kas virsū, lai atkal nepārdegtu.

 122. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Uz DR-R no “manis”, kā arī virzienā “uz Rīgu” strauji attīstās konvektīvā gubu-mākoņainība, iespējams līdz pirmajiem cb mākoņiem nonāksim jau pāris stundās…

 123. dAvi Says:

  Termometrs rāda temperatūru 33,5 gŗadi! 🙂 Liepājā. Temperatūra visu laiku svārstās vairāk kā 2 grādu amplitūdā.

 124. orkaans Says:

  Pie manis(Papē) jau kuro dienu gaisam iesilt traucē brīze…
  Arī tagad pūš R vējš un temperatūra ir knapi +28 grādi.
  Vienu brīdi pēc 11:00 gan temperatūra sasniedza +30,8 un tad vējš mainijās.
  Jūrā ūdens silts: +23 grādi.
  Ļoti ceru uz kādiem negaisiem rīt. 😉

 125. dAvi Says:

  Liela mākoņainība, pilns ar cu mākoņiem, kuriem ir cerība kautko izveidot 🙂 Kopš 13iem vējs ir sācis grozīties, temperatūra tagad termometrā ap 30mit, bet amplitūda pāris stundu laikā no 33,6 līdz 29,4, kurus reģistrēju pirms 15 minūtēm. Tas domāts par 29, 4 grādiem. 33,6 bija ap 12iem.

 126. Aigars Says:

  Saldus apkārtnē turas stabili ap +31. Jaunciema ostas meteostacija it kā reģistrējusi šodien +35,7C
  http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IRIGARIG2

 127. dAvi Says:

  Liepājā notiek “kariņš” starp jūras silto un kontinenta karsto gaisu. Mākoņi kā ar nazi nogriezti debesjuma vidū sadala mākoņainos austrumus un skaidros rietumus. Cerams, ka uzvarēs kontinents un atnesīs lietutiņu.

 128. lightning Says:

  Līvānos naktī baigi karsts, no rīta istabā +28, tagad jau +29,3C. Ārā skaisti zilas debesis, lēns/mērens vējiņš, šur tur nelieli balti gubu mākonīši. Karstums pamatīgs – jau pāris stundas turas +32…+33C robežās, pēdējās pusstundas laikā gan mazliet mazāks, nesen nedaudz zem +32 noslīdēja.
  Došos izbaudīt vasaras jaukumus, vien kāds auksts alus kādā bodē jānopērk būs gan! 😀

 129. Grinch Says:

  Valmierā šobrīd 16:42 pusēnā stabili +34 , ir arī nelieli balti gubu mākonīši

  • Maija Says:

   Pie mums tāpat kā Valmierā.Spēka vairs nav,sāp galva,nelaba dūša.Zosāda metas redzot,ka, šādā karstumā,tik daudz cilvēku, lieto alkoholu…Diezin,kāda viņiem jušana?

   • slapjums Says:

    Neesmu speciālists, taču pieļauju, ka ātrāk noreibst. Pašnāvnieki…

   • lightning Says:

    Oi, Maija, ja lieto atbilstošu (aukstu alu!), un ar mēru, tad viss ir OK. Pats šodien aliņu iedzēru, arī tagad nesen izņēmu 1 aukstu no ledusskapja. Aliņš (ja ir auksts!) labi palīdz ķermeņa temperatūru normālu saglabāt. Šodien pa pilsētu uztaisīju riktīgu pārgājienu, bet – gaišas drēbes, balta cepure galvā, un nemaz tik traki nebija. Es laikam pie šī tropiskā karstuma esmu jau pieradis! 😀
    Par stiprajiem alko gan es nerunāju, tie šādā laikā neder ne vienos vārtos (es tāpat tos tikpat kā nelietoju, ziema vai vasara).
    Bet laiks tāds, ka man patīk!!! 🙂

 130. maikls Says:

  Baltkrievijā negaisa laikā brāzmas līdz vismaz 23m/s. Tie mākoņi it kā dodas uz Zemgali, Kurzemi, bet pa ceļam laikam būs izlijuši, izjukuši, bet varbūt veidosies jauni negaisi.

 131. Saulcerite Says:

  Jauna Rigas tendence-dzivoklos mitosie radi un draugi uz nakti evakuejas pie maju un darzu ipasniekiem -kaut vai gulet telti.Veidojas dienvidvalstim raksturigas naktsdzives un tusinu iezimes.Esmu ”aizrunata” lidz piektdienas vakaram ieskaitot.Nu un -gulet ta ka ta nevar.

  • slapjums Says:

   Ja vien es varētu uzkarsēt savu dzīvokli (nu kaut vienu istabu, ja durvis turētu ciet). Visu dienu bija caurvējš, bet kā nepacēlās virs +29, tā nepacēlās. Es neizprotu šīs dīvainības fiziku. Kāpēc es nevaru dabūt vismaz +30, ja turpat uz ielas ilgstoši ir virs +30?
   Vējainā diena kopumā bija komfortablāka par vakardienu.

 132. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Tā negaisu zona radara dienvidos izskatās visai iespaidīga, bet līdz Latvijas robežām kā minimums vēl 4 stundas ejams ceļš, šķiet- izlīs pa to nakti. Bet: ko var zināt?

 133. snake Says:

  Liepājā negaiss 😀

 134. slapjums Says:

  Kāds zina, kāda izskatās meteostacija Ventspilī uz mola? Tur gadījumā tuvumā nav kāds asfalta vai cita materiāla segums, kas varēja sakarst un nodrošināt tik augstu temperatūru? Nu neticu, ka kas tāds varēja realizēties tāpat vien. Kāpēc tad dziļi iekšzemē gandrīz nekad nav tik karsts. http://rp5.ru/archive.php?wmo_id=26314&lang=ru mēģinu izprast, kāpēc tieši tur tik karsts… Kāds zina, cik bija Ventspils lidostā vai kur tur bija tā otra meteostacija?

  • maikls Says:

   Pie DA vēja, kāds bija otrdien, tai meteostacijai virsū laikam nāk pilsētā sakarsušais gaiss. Ventspils lidostā bija +32. Pāvilostā +32,6.

   • slapjums Says:

    Paldies! Tātad rezultāts ir defektīvs jeb antropogēnā faktora izmainīts. To es arī gribēju noskaidrot. Tas, ka vietējie savos termometros redzējuši tādu un pat lielāku karstumu, es saprotu, jo man pašam pēdējās dienas ir +35 un pat +36 bija pirmdien. Par to, ka tur plūdis gaiss no sausas pilsētvides, liecina rasas punkta temperatūras izmaiņas laikā, kad tika novērota gaisa temperatūra virs +34. Un bija tikai +13,6, savukārt pārējā laikā manāmi augstāka.

 135. Digital1 Says:

  Maikl, Ventspils rekords ir jūlija vai visa gada rekords?

 136. snake Says:

  Liepājā nāk 2.negaiss,tas pirmais tomēr pazibeņoja,parūcināja un aizvirzijās uz jūru,šis jau izskatās ņiprāks 😀

 137. Aigars Says:

  Izskatās, ka arī tas, kas būs palicis pāri no Lietuvas negaisa, arī tiks Liepājai.

 138. orkaans Says:

  Papē šobrīd beidzas negaiss.
  Spēcīgākais kādu šogad esmu piedzīvojis.
  Zibens iespēra kaimiņu mājā,vai kautkur blakus.
  Pašu zibeni arī redzējām.
  Maksimālās reģistrētās vēja brāzmas sasniedza 22 m/s.
  Diemžēl vējš sapostīja nokrišņu mērītāju, tapēc nokrišņu daudzumu nepateikšu.

 139. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/43161.html

  Atvēru lapu smalkai novērošanai jau 14. jūlijā. PĀRI manai galvai – iet kas līdzīgs minifrontei- kas sastāv no mēreniiem augstiem-gubu (ac) mākoņiem, bet to pavada PĒKŠŅAS VĒJA BRĀZMAS LĪDZ 17M/S. Kādas 10 minūtes tā mini-vētra ilgst. manīsim, kas vēl naktī’ gaidāms?

  • lightning Says:

   Vai tik nebūs tā, Raiti, kā nesen rakstīju – R pusi aplaimos negaisi, bet A daļu paturēs AC? Irstošs zābaks vai ne, bet tāpat augsta spiediena apgabalas ir, un pat ciklona gadījumā aukstās frontes aizies pa D pusi, mums tiks tikai siltās! 🙂 Redzēsim, kā lietas atīstīsies!
   Es ceru uz sauli un pāri +30, Tavā pusē lai palaistās! 😉

 140. lightning Says:

  Radars uzrāda spēcīgu negaisu Liepājas pusē, un laikam tas jau darbu dara, kā te daži saka. 🙂
  Dienā zvanīju radagabalam uz Ventspili, tas mani nošokēja ar +33…+35 grādiem, domāju, ka “paceļ”, bet – meteo to pašu saka – rekords… Taisnība vien džekam bija! Lūk, tev Latvijas ZR – ar DA vēju sit pušu visus citus! 😀
  Līvānos tāda svelme gan nebija, dienvidū ap +32…+33, pēcpusdienā +31. Vakarā sāka uzrasties mākoņi, vējš norima, bet karstums tāpat liels. 🙂 Tagad ārā +24,5C, naktstauriņi ap laternām dejo, bet istabā +28,9C. Nekas – gulēšu bez palaga! 😀

  • Digital1 Says:

   Jā Ventiņi šodien mums smuki “ielika” +34,8. Rīgā bija “tikai” +32,2 🙂

   • slapjums Says:

    Neko viņi neielika, jo RS arī bija virs +34. Ja reiz mēram gaisu asfalta karstuma ietekmētu, tad darām to visās pilsētās, ne tikai Ventspilī.

 141. Digital1 Says:

  80 km uz A no Rīgas, Nītaures un Mālpils apkārtnē arī veidojās kaut kādi nokrišņi. Ļoooti ceru, ka Rīgai atnesīs vismaz kādu lietus lāsi. Prasās kā vēl nekad.

 142. Digital1 Says:

  Starp citu, nedaudz aizskarot iepriekšējo tēmu par Rīgas meteoroloģiskajām stacijām.

  Pēdējās divas dienas Rīgas centra stacija Kronvalda parkā un Rīgas lidostas stacija uzrāda apbrīnojami līdzīgus datus par maksimālo temperatūru.

  12. jūlijā RIX bija+32,5, bet centrā +32,6. Savukārt šodien (vakar) RIX uzrādīja +32,2, bet Rīgas centrā +32,1.

 143. Digital1 Says:

  Sorry par spamu, bet ši te arī ir interesants:

  meteo.lv ziņo ka Rīgas centrā plkst. 0:00 temperatūra ir +27,2 !!!Man aiz loga tagad (plkst. 0:46) ir +26,3 bet RS +25,9. Fantastiski silta nakts!

 144. gubumakonis Says:

  Rigā šodien valdija meteogarlaiciba-karteja saulaina,neciešami karsta un darbam nogurdinoša diena. Musu pusē no negaisiem šodien ne miņas,vien tādi nelieli balti gubumākoniši bija,vakars ir skaidrs un pilnigs bezvejš,toties centra pusnaktī ir bijuši +27,2 grādi!
  Lieku lielas ceribas uz rītdienu,kaut ari negaisu iespeja prognozēs Rigai mazliet pavajinajusies,tomer,vai nu tiešam neka nebūs 14-15 julijā? Godigi sakot esmu noguris no ta sausa karstuma…

 145. dAvi Says:

  ojaa! Liepājā joprojām līst, negaiss tā kā ir beidzies. Nu ļoti pamatīgi gāza Liepājā un zibeņoja šīs pēdējās stundas. Iespaidīgi! Negaisa laika temperatūra nenokritās zemāk par 20,5 grādiem, tagad 21 un līst. Tropi

 146. Aigars Says:

  Beidzot Saldus pusē līst, negribīgi, smidzinot, bet līst…

 147. enricco Says:

  Labrīt. Slokā šorīt apmācies, bet mākoņi vēsta par drīzāk parastu lietu nevis negaisu. gaisa temperatūra +22,6.tik ļoti jau bija pierasts pie karstuma,ka gandrīz vai vēss šortos:)


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: