Par gaidāmo laiku Jāņu brīvdienās

Siltā atmosfēras fronte, kas nosaka laiku Latvijā kopš svētdienas vakara, arī Jāņos negribēs iet nekur tālu prom. Ar fronti saistītā mākoņu masa virzīsies un locīsies nedaudz uz vienu un otru pusi. Plašāku teritoriju klās zemie mākoņi, no kuriem nelīs vai tikai smidzinās. Bet vietām iespējams stiprāks lietus.

Iespējams, ka lietus mākoņi Līgo vakarā un Jāņu naktī galvenokārt būs uz dienvidiem no Latvijas, bet daži modeļu izskaitļotie scenāriji paredz lietu arī Latvijā, ar lielāku varbūtību valsts dienvidu daļā. Vairāki modeļi patlaban prognozē, ka Līgo dienā valsts DA pusē (Vidzemē, izņemot Ainažu, Saulkrastu un Valmieras pusi, kā arī Latgalē un daļā Zemgales) būs apmācies un līs, gaisa temperatūra tikai +11..+16 grādu, bet citviet valstī sauss un, uzspīdot saulei, vietām līdz +21 grādam. Līgo vakarā un Jāņu naktī šī lietus zona – pārsvarā tikai neliels lietus – varētu skart valsts dienvidu daļu, bet varbūt arī lielāku valsts daļu.

Pūtīs mērens ziemeļu vējš, Līgo dienā brāzmās līdz 12m/s, Rietumlatvijā vietām līdz 14m/s. Gaisa temperatūra Jāņu naktī nav gaidāma zemāka par +10..+14 grādiem.

Pārējās brīvdienās sinoptiskā situācija, šķiet, īpaši nemainīsies. Lielais karstums paliks uz austrumiem no Latvijas (GFS Maskavai vairākas dienas prognozē vismaz +30 grādu svelmi). Virs mums joprojām varētu būt daudz mākoņu, dominēs lēns līdz mērens Z, ZR vējš. Debesīm skaidrojoties, iekšzemes rajonos temperatūra varētu pakāpties līdz +25 grādiem, bet piekrastē būtiski vēsāks.

UKMO modelis Rīgai 24.-26. jūnijā prognozē pārsvarā apmākušos laiku, bet bez stipra lietus, un ne siltāku par +16..+18 grādiem. Citas prognozes neizskatās tik bēdīgi un dod cerības uz saulaināku un siltāku laiku.

93 Atbildes to “Par gaidāmo laiku Jāņu brīvdienās”

 1. hmm Says:

  rp5.ru Maskavai prognozē + 36 C,Preiļiem 25 mm lietu.Kaut kas interesants būs.

 2. Anonīms Says:

  vējš iepriecina, mazāk odi būs !

 3. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, +12 no rīta; +16 tagad, agrā priekšpusdienā mākoņu fronte aizvirzījās “no manis” uz A pusi, paliek tikai “laba laika” gubu mākoņi, pie neliela Z-ZR vēja. Jāskatās prognozes uz Līgām un Jāņiem, rīta pusē pārsvarā vēstī uz tām dienām par garlaicīgiem mākoņiem ar smidzinošu lietu… manīsim.

 4. hmm Says:

  Man patīk iet no skolas, kad rudenī līst smidzinošs lietus,pūš stiprs vējš.ir ļoti jauki pēc lielas skaņas skolā. 🙂

 5. hmm Says:

  Tāda vētra ka 2005.gada(9.janvarī) notiek reizi 40 gados,vēl jāgaida 35…Varbūt viņi notiks bieži pēc globālajam pārmaiņam un notiks arī vasarā pērkona laikā.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Es atceros arī slaveno 1969. gada vētru, toreiz mazs puišelis biju – pamodos toreiz dzīvojošajos Smārdē – no milzīga un nepārtrakta trokšņa (šķiet, svētdiena bija- uz skoli nebija jāiet…). Skurstenis jau gulēja sakņu dārzā, un kaimiņos bērzs jau bija gar zemi…

 6. lightning Says:

  Līvānos – ja 4.30 rītā bija +14,4C, tad tagad +15,5C… 😦 Visu rītu gāza lietus, pietecējis tā, ka viss pludo. Manā pilsētas pusē lielums noskrējies, bet citur vietām visi dārzi vienā ūdenī… Apriebies tas slapjums jau līdz!… Turklāt šodien (atšķirībā no vakardienas!) vēl auksts, un rītdienu ziņo tādu pašu – ka tik neatkārtojas 1994. gada Jāņu scenārijs… 😦
  Pašlaik lietus pārstājis, taču viss tāpat slapjš, plus auksts vējš, nekas neliecina, ka varētu laiks sākt uzlaboties. Vienīgās nelielās cerības paliek uz rītdienu un saistītas ar laikapstākļu nestabilitāti, kamdēļ rītdienas graujošās prognozes varētu nepiepildīties. Bet žēl, ka siltums paliek A pusē – labāk varēja Maskavā paredzētie +30 atnākt arī līdz mums! Bija ieceres attiecībā uz rītdienu, bet izskatās, ka būs tās jāatliek līdz labākiem laikapstākļiem. Svinēties aukstumā un slapjumā nozīmē nesvinēt neko, tikai problēmas radīt.

 7. Maija Says:

  Man gan liekas,ka tuvojas nevis Mazais Ledus laikmets,bet gan Grēku plūdi…Jau otrā vasara,kad dārzi zem ūdens.Mūžā kaut kas tāds piedzīvots nav…Pie mums jau līst 3 dienas,var teikt,bez apstājas!Smieties vairs nemaz negribas,birst asaras…Nenocietos un uzrakstīju.Vai Latgalē ir lijis mazāk?

 8. Maija Says:

  Jā,nu jau Jēkabpilī kā citviet Eiropā…

 9. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Mana nr.3 – prognoze Līgām un Jāņiem. Jāsaka – lielā nenoteiktība, jo- joprojām atrodamies pie mazkustīgas frontes. Tikai nez kādas kaprīzes dēļ- tā aizvirzījusies uz A pusi, rīt jauns ciklons uz šīs pašas frontes no D puses – gribēs (!!!) virzīties uz Z pusi, patreiz tas virs Ukrainas R daļas. Pat visgaišākie prāti nevar viedēt- cik ātri un ar kādu spēku tas nokļūs līdz Baltijai, un vai virs R-Eiropas tas anticiklons nepastiprināsies? Patreiz zināms tas, ka laiks vismaz 23.6.10. pasliktināsies no D-DA puses, attiecīgi mazāk nokrišņi- jo vairāk uz Z vai ZR, siltums-> attiecīgi pieaugs DA virzienā, Latgalē varbūt sasniedzot +~22 grādus, kamēr Kurzemes un Vidzenes Z daļā – nepārsniegs kādus +16 grādus. Lietus pārsvarā vienmērīgs, gāzienu (+negaisu) iespējamība neliela (~10%). * Par 24.6. runājot- laiks līdzīgs. * Pēc 24.6. – iespējams, siltā fronte pavirzīsies uz Z pusi, visā valstī kļūs siltāks, Latvijas centrālajos rajonos un nedaudz uz R pusi- var uzrasties pa kādam izolētam negaisam… (jo kopumā šī ciklona aktivitāte vismaz patreiz ir neliela)…*** Iespējams arīdzan: man šī prognoze vēl pirms pusnakts būs jākoriģē…

 10. sportsman Says:

  Toties Zemgalē principā

 11. sportsman Says:

  Toties Zemgalē principā nekad nav problēmas ar nokrišņu plūdiem. Ne velti Zemgale tiek dēvēta par Latvijas maizes klēti. Un tik tiešām Jelgavā laika apstākļi ir paradīze salīdzinoši ar citām Latvijas vietām. Lai kā man patīk lietusgāzes un pērkona negaisi, bet tādas plūdu problēmas es negribu piedzīvot. Palasot komentārus un skatoties kartēs, kā citur visu laiku stipri līst un viss pludo – nē paldies, tad jau man labāk sausākā vietā dzīvot.

  • slapjums Says:

   Tieši šogad es beidzot iedomājos, ka neatteiktos no dzīvošanas Vidusāzijā. Lūk, cik tālu var novest cilvēku, kas patiesībā necieš tuksnešus un mīl pastāvīgu mitrumu.
   Bet man ir parādījusies cerība, jo izteikti auksts ir tikai mūsu reģionā, es pat teiktu šaurā daļā ap Baltijas jūru. Ja reiz citviet ir ļoti liels karstums, tad tikpat labi šovasar tas mainīs dislokācijas vietu un kādu mēnesi patusēs pie mums. Ja ne jūlijā, tad varbūt augustā… Jūnija aukstums tomēr ir visai neizbēgamas sekas pārāk siltam laikam maijā. Un nevar jau izslēgt rekordkarsta septembra iespējamību, tā ka… Lai jau izlīst un izsalst… gan jau būs svētki arī mūsu ielās…

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Vidusāzijā – varbūt ir oaze siltuma- un sausuma mīļiem, taču… tur ir daža cita problēma: “ne tā paskatījies” uz kādu džigitu, tad sākas tas… kas tagad Kirgīzstānā. Kur viss beidzas ar ciemu un pilsētu nolīdzināšanu līdz ar zemi, 100tiem bojāgājušajiem un 1000šiem bēgļu, un kārtējo “krāsaino” revolūciju… (off topiks).

   • slapjums Says:

    Kirgizstānā, izņemot Isikula apkārtni, ir ļoti aukstas ziemas, es vairāk domāju subtropisko Vidusāziju. Kā reģions tas ir daudz drošāks kaut vai par to pašu Kaukāzu un kopumā ne īpaši bīstamāks par Rīgu, jo īpaši Latgales priekšpilsētu.
    A pati valsts gribēja pievienoties Krievijai, jo neprot dzīvot pati par sevi. Atradis ar ko salīdzināt… Uzbekistānā, Turkmenistānā un Tadžikistānā var normāli dzīvot. Kazahstāna sava aukstuma dēļ neder…

 12. hmm Says:

  Daugavpilī + 12.8 C-ta ir maksimāla temperatūra.Nav pat +13.0 C

  • slapjums Says:

   Neteikšu, ka priecājos, taču sirdi gan mierina, ka arī citi sajūt, kā šogad jūtas rīdzinieki, citādi visu laiku vienā siltumā.

 13. sportsman Says:

  Jelgavā gan šodien līdz +17 grādiem

 14. lightning Says:

  Līvānos visa pēcpusdiena un vakars zem vienlaidu svina pelēkiem mākoņiem. Lai arī pēc rīta gāziena nekas ievērības cienīgs nav lijis (paldies Dievam!), tāpat viss ar mitrumu piesūcies. Garākās gada dienas, bet tumšs kā vēlā rudenī… Auksts arī, virs dienā minētās +15,5C tā arī nepacēlās, tikai pamazām uz leju, šobrīd +13.
  slapjumam –> Ak ta tev sirdi mierina, ka citiem arī auksti? Es labāk gribētu, lai visā Latvijā būtu īsta silta vasara! Noskaudi, skauģis tāds – ne pašam, ne kaimiņam! 😀

  • slapjums Says:

   Jā, tas ir šausmīgi, ka šogad visgarākās dienas atgādina novembri vai pat decembri.
   Nu mazums, ko mēs katrs vēlamies. Es domāju par faktisko laiku. Ja reiz man netiek, kāpēc lai citiem tiktu? Galu galā cilvēki viens otru saprot tikai kopīgās bēdās!
   Ja manas vēlmes vai skaudība piepildītos, planēta vispār nepazītu salu pat līdz -1 grādam, tā ka manām vēlmēm nav nekāda sakara ar slikto laiku A-Latvijā.

   • lightning Says:

    Es gan tev nepiekrītu – “ja man netiek, kāpēc lai citiem tiktu”! Tu esi baigais egoists, man rodas pat aizdomas, ka ar noslieci uz mazohismu… 😀
    Man, atšķirībā no tevis, neskauž, ka citur ir labāk. Man gribas, lai arī pie manis ir labi, nevis citur – slikti!
    Cilvēki vislabāk viens otru saprot kopīgā priekā! 🙂

   • slapjums Says:

    Drīzāk sadists, nevis mazohists… Pacenties izprast mazohisma cēloņus, ja reiz mani saukā par egoistu! Bet es neliedzos – esmu egoists, taču ne īpaši lielāks par vairumu cilvēku. Mana egoisma dēļ necieš neviens cilvēks. Es netrokšņoju un neklausos mūziku, nesmēķēju, nebraucu ar auto un neapšļācu kājāmgājējus vai citus auto, nemēsloju, seksuāli neizmantoju citus, neēdu dzīvnieku miesu. Tikai vēlos siltumu vasarā, lai pats varētu izaudzēt sev pārtiku. Jā, esmu egoists.
    Esmu reālists un zinu, ka nevar būt silti visur vienlaicīgi. Un ja reiz vairākus gadus no vietas vienā vietā ir anomāli silts, bet man nav nekā, tad ir tikai taisnīgi gribēt, lai arī man tiek anomāls siltums, pat ja tas izraisa aukstumu tiem, kas visu laiku karsuši. Daudz egosistiskāk ir gribēt, lai visu laiku būtu labs laiks pie sevis, lieliski zinot, ka tas nav iespejams pārāk lielā teritorijā, tātad atkal citi cietīs…

 15. Saulcerīte Says:

  Klepoju,šķaudu,kurinu krāsni un priecājos-labi,ka tā….skaisti līst,bet istabās silti.Cik nu varēšu rītnakt notusēšos ārā, bet tad uz istabu sildīties.Man jau nu labāk patiktu kāds neliels negaiss.

 16. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Pašā pēdējā precizējumā = Latvija atradīsies mēreni mazaktīva ciklona ZR nomalē, ciklons – pavājinādamies spēkā – tomēr lēnām no Ukrainas R daļas pietuvināsies līdz Lietuvas A daļai. Latvijas ZR daļa – Kurzemes Z daļa – jādomā, bez nokrišņiem. Nelielas intensitātes nokrišņi sāksies no nosacītas līnijas Roja-Kuldīga-Skrunda-LietuvasZR robeža. Nokrišņu intensitāte pieaugs no šīs minētās līnijas uz DA, maksimumu sasniedzot ap Daugavpilī, kur abas dienas nav izslēdzami negaisi. Negaisi 23. un 24.6. dienā 50% ticamībā iespējami visā Latgalē un Vidzemes DA daļā. Gaisa temperatūra- arīdzan attiecīgi pieaugs Latvijā virzienā no ZR (kur max.+~18) uz DA virzienā (kur tā dienās var sasniegt +22+24 grādus). Visā Latvijā abās dienās Z-ZA vēji. Nokrišņiem šajās 48 stundās būs tendence aizvien pavājināties. ** Pēc Jāņiem: nokrišņi turpināsies samazināties, nelielu lietusbrāzmu un varbūt negaisu iespējamība saglabāsies līdz 27.6. Pēc tam gaidāms: uz kādu nedēļu nostiprināsies anticiklons ar pārsvarā sausu laiku…
  ===
  Kā šīs divas svētku dienas norisināsies … te speciāla lapa:
  http://klab.lv/users/meteo_lv/41021.html

 17. gubumakonis Says:

  Ar zināmu skaudību lasu daudzas ziņas par specigam lietusgazem LV centralajos un dienvidaustrumu rajonos,tur ari negaisi vērojami bija… Šeit,mūsu,Rīgas pusē neka līdziga,vien drūmais pelekais un drēgns rudens,kad zem zemiem svina mākoniem reizēm vien vārigi uzsmidzina(!) lietus un temperatura jau 3 dienu turās +11+14grādu robežās,vien naktī uz pirmdienu mēreni nolija,un viss,te tev bija siltā fronte,drizak man pedejas dienas atgadina kādu mākoņainu rudens drēgnu anticiklonu ,oktobra beigās….
  Joprojam gaidu kārtigu vasarigu lietusgazi tepat,Rigā,nevis karteju reizi kados austrumu rajonos,sēit jūnija gan neviena tada vel nau piedzivota,bet rudenigas dienas gan bija papilnam,bet kas tev to prieku dos,skatos,ari nakamas dienas tas scenarijs neko daudz nemainisies,fui,esmu vīlies…

  • lightning Says:

   Es arī esmu vīlies. No pārmērīgā slapjuma un svina pelēkajām debesīm, un arī pie manis nav silts, šodien ap +13…+15. Arī negaiss tikai pirmdien nedaudz paducināja, nekādas extras (ja neskaita piegāztos dārzus, ielas un pagalmus) vismaz Līvānos nebija. Tas pats trakākais, kas vasarā var būt – nomācies, pelēks un lietains laiks.
   Es labprāt piekristu, lai tās lietusgāzes iet pa Tavu pusi, es gribu siltu un saulainu, bet ne slapju laiku! 😉 Bet ne manā vai kāda cita varā to lemt…

 18. Maija Says:

  Pie mums knapi 10 gr.,līst un līst,jau 4.dienu…Vakar ,pie vakara,nedaudz piestāja,jau nopriecājāmies,ka,varbūt pāries.Bet-nekā!Kāda vairs Līgo diena,kādi Jāņi….Ja nu vienīgi pie vakara piestās?Saulcerītei taisnība,jākurina krāsns!

  • slapjums Says:

   Tā… pakustinām smadzeņu šūnas un atceramies šausmīgo jūniju 1994. gadā! Ja izdevās, tad patinam filmu uz priekšu un atceramies jūliju! Nu? Šķiet, ka bija tā neko. Gan jau arī mums kaut kas atlēks no milzīgā karstuma Krievijā. Pie Baikāla pat laboti rekordi gan jūnijam, gan visai vasarai, tas ir, visu laiku karstuma rekords. Rīgā tas nozīmētu pāri +35, bet Daugavpilī pie +37. Pārmērīgi slapjš maijs un jūnijs nereti izvēršas sausā un siltā vasaras otrajā pusē.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Lai tas karstums tai Baikala pusē – arī paliek: mans Jāņu meteo vēlējums… Man šodien ir labi: varu normāli uz lauka pastrādāt- nevis tad, kad sviedri līp un odi+dunduri ēd nost bez sāls, tā teikt…

   • slapjums Says:

    Karstums ir tepat blakus tuvējā Krievijā, nevis Sibīrijā, tā ka nekur viņš nepaliks, bet noteikti iegriezīsies arī Latvijā, taču godīgi apies tavu sētu. Nemaz neuztraucies! Un ļauj A-Latvijai apsildīties un apžūt pēc šīm lietavām!

 19. Kamielis Says:

  Eh, ko jūs par tiem lietiem. Mums, Ventspilī tāda dabas parādība jau sen nav redzēta, pagalmā visa zāle izkaltusi un šodien arī nekas izņemot sauli nespīd.
  Ārā silts +15, bet ziemeļu vējš spirdzina.
  Priecīgu līgošanu visiem!

 20. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, Plkst. 09:16: +12,8; pirms stundas lietus 30min garumā, patreiz 6 balles as+ac mākoņi, kas ātri virzās no ZA puses, vējš gan no ZR puses 1-2m/s, gaisa spiediens 985HPa (110m virs jūras līmeņa).

  Šo divu dienu gaitā lappusi…
  http://klab.lv/users/meteo_lv/41021.html
  ļoti bieži atjaunošu- lai jau paliek vēsturē…

 21. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Laba ziņa visiem sausummīļiem (bet Ventspils apkārtnē cilvēki spļaudīsies, savus mazdārziņus laistot – un smagos ūdens spaiņus stiepjot no rītiem līdz vakariem), izskatās: pēcJāņu periodā – virs Latvijas nostiprināsies pagarš anticiklons uz vismaz 2 nedēļām (gan kādi lokāli negaisi tomēr cerami).=======> MŪSU JĀNIM: lai ir priecīgi JĀŅI:)

 22. maikls Says:

  Kas lēni nāk, tas labi nāk, varbūt tā būs arī ar vasarīgu siltumu.
  Tēlains atspoguļojums:

  http://www.fotoblog.lv/rep/20719/?cid=12890

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Visumā izskatās – Jet Stream darbojas. Dažiem (kamēr pārējiem 99% no mums ir atmiņa “uz 3 dienām”) vēl ir atmiņā garais Bobs-Dirks a-ciklons janvārī, tagad jūlijā gaidāma šā jauna reinkarnācija (ar pusgada intervālu)…

  • lightning Says:

   Uz to es arī ceru. Neticu, ka visa vasara var būt kā šīs pirmsjāņu dienas (un Līgo diena arī). Ceru uz riktīgi stipru un stabilu AC ar pienācīgiem plusiem (neiebilstu arī pret dažiem negaisiņiem šad un tad). Galvenais, lai tik nav tā, kā šo dienu laikā! 🙂

 23. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/main.html

  Klusā Okeāna A daļā vārās, nupatās jau 5ktā depresija piedzimusi, tai prognozē pastiprināšanos līdz tropiskai vētrai. Bet iepriekšējā vētra turpat netālu – Celia – joprojām ir 2k stiprumā, uz sauszemi gan tā nevirzās.

 24. Maija Says:

  Paldies Maiklam par bidēm!Smuki gan vņi ir negantnieki!Tikai žēl,ka noēd visu…

 25. maikls Says:

  Varbūt man arī Jāņuguns jākurina krāsnī, jāsasilda istaba. Jēkabpilī nomācies, slapjš, smidzina lietus. Izmaiņas tuvākajās stundās varētu būt vien tādas, ka sāk līt stiprāk.

 26. Gunārs Says:

  Skaidrā laika robeža īpaši krasi iezīmējas skatoties no Smiltenes uz ziemeļiem. Apmēram 20 km no mums – tātad Valmierā – ir pilnīgi skaidras debesis – mums pagaidām aizplīvurota saule starp mākoņiem, bet šķiet, ka skaidrā laika robeža pamazām tuvojas mums.

 27. sportsman Says:

  Pamatotas cerības uz ilgstoši ļoti siltu un sausu laiku, kad gaisa temperatūra varētu vairākas dienas pārsniegt +30 grādus, ir kaut kad jūlijā. Lai varētu kārtīgi izbaudīt vasaru, novēlu šajos saulgriežos, lai tāda prognoze piepildītos!

 28. gubumakonis Says:

  Rīga šodien atrodas uz robežas starp mākoņiem un sauli,ja rietumu pusē ir pilnīva skaidras debesis,tad DA pusē ir apmācies.
  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/06/23/rigas-debesis-23-06-2010/
  Novēlu visiem jaukus svētkus un priecigu līgošanu ! 🙂

 29. Digital1 Says:

  Priecīgus visiem šos svētkus! Es dodos līgot pie dabas – uz Mērsragu 🙂

 30. hmm Says:

  Vai būs raža pēc tādiem lietiem?:)Baidos ka nē…

 31. Maija Says:

  Arī es novēlu visiem-lustīgu līgošanu!Cerēsim,ka vasariņa tomēr atnāks…

 32. Raitis_sametis/Zantē Says:

  (tā teikt) Laiks jau jāpieņem, kāds ir… jāizsargājas tikai, piem. lai saulē āda neapdeg… Ja arīdzan Latvijas galā (pēc visa spriežot) gaidāma meteo-pelēcība, tad inets ļauj sekot līdzi citviet pasaulē, kur kas interesantāks risinās…

 33. lightning Says:

  Piepildās 1994. gada Jāņu scenārijs… 😦 Nekāda līgošana brīvā dabā nesanāks – Līvānos visu rītu lija, brīžiem stipri, brīžiem mērenāk, bet tāpat piegāzts viss, kas var būt piegāzts. Nomācies, plus vēl auksts, knapi +14C, un “pilnai laimei” vēl arī stiprs vējš. Un prognozes šodienai nekādas cerības nedod, tā kā līgošu ar alu pie TV un skatīšos futbolu. Labi, ka vismaz dzīvoklī silts, ap +23 turas! 🙂
  Varbūt Jāņu diena atnesīs kaut cik saules un siltuma, tad varētu vismaz rīt kaut kur aiziet kaut vai pastaigāt – vairākas dienas tālāk par veikalu bijis neesmu. Vajadzētu aizbraukt uz dārzu apskatīties, kā tur, bet baidos, ka čābīgs paskats sagaidīs…
  Lai vai kā, gan jau būs labi laiki arī mūsu pusē. Novēlu visiem, kam daba ļauj, priecīgi izlīgoties un Jāņu dienu ar rīta sauli sagaidīt! 🙂

 34. Saulcerīte Says:

  Nu beidzot Pārdaugavā +20 un saulains,vējains.Priecīgu līgošanu unsveiciens Jums Jāni tuvajā vārda dienā.

 35. lightning Says:

  Nesen lietus bija pierimis, bet tagad atkal debesu slūžas atvērās, gāž kā no spaiņa, stiprs vējš, vairs knapi +13.
  Prieks, ka vismaz citur saule un silti, 🙂 ka nav kā 1994. gadā, kad visā Latvijā bija līdzīgi kā manā pusē šodien.

 36. Gunārs Says:

  METEOBLUE rāda, ka Latgales lietavas pēc astoņiem vakarā lēni virzīsies uz Latvijas vidieni, arī uz Vidzemi un naktī varētu sasniegt Rīgu. Latgale tad varētu pažāvēties.

 37. Raitis_sametis/Zantē Says:

  WOOW! Piektā depresija Klusā ok. A krastā pie Latīņamerikas dabūjusi nosaukumu DARBY, un tai tagad prognozē vismaz 1k spēku, arīdzan turpat līdzās CELIA ir ar 2k spēku…

 38. Purva Vecis Says:

  Sveiciens Ligotajiem!Vakars veidojas loti cerigs.

 39. scAvenger Says:

  Es tikai nesaprotu, kāpēc radars rāda intensīvu lietu līča vidū, ja satelītbildē tur ir skaidrs?

 40. Māris/Sigulda Says:

  Siguldā nelīst! Visu dienu normāls laiks. Priecīgus Jāņus, Maiklam vārda dienā sveiciens, a man no rīta darbā uz diennakti.

 41. lightning Says:

  Priecīgus Jāņus Maiklam alias Jānim, lai turpmāk viss labi veicas, un paldies par šo portālu un iespējām sazināties mums no dažādām Latvijas vietām! 🙂

 42. lightning Says:

  Naktī tagad nedaudz joprojām uzlīst, bet meteo radars rāda,ka tie lielie lietus mākoņi vairāk pa leišu Z pusi aiziet, arī satelīti rāda, ka tā iestrēgusī fronte pēdējās stundās beidzot kaut cik kustas uz R pusi, tā kā ir cerības, ka rīt vismaz nebūs tāds draņķonis kā bija un beidzot atkal sagaidīšu sauli! 🙂
  Interesanti arī tas, ka ļoti lēnām, pa desmitdaļai, bet grādi nakts laikā sāk kāpt – ja ap 21.00 bija knapi +13, tad tagad jau stundu turas +14, neraugoties uz ārā līstošo lietu… Tas ik pa laikam bungo pa palodzēm, bet vismaz gāzienu vairs nav.
  Gismeteo arī jūnija beigas un jūlija sākumu prognozē skaistu un saulainu – nu laiks tiem mākoņiem pamest mūsu zemi! 😉
  P.S. Sorry, ka es te šodien daudz uzdarbojos ar komentiem un daži domās t.s. “virtuālās telpas piesārņošanu”… Sorry, bet futbols beidzies, rīts vēl tālu, nekur aiziet nevar, bet svinēt ta gribās! 😀 Kaut vai mājās pie datora! 🙂 Jo – Jāņu dienas rīts ta jāsagaida!!! 😀 Tad arī varēs gulēt iet. Kā citiem līgotājiem gājis un iet?

  • slapjums Says:

   Nelīgoju un nejāņoju, taču izbaudu ierasto Rīgas mieru šajās dienās.
   Gismeteo arī neskatos, vēl jo vairāk, ka turienes prognozes ar zināmu laika nobīdi iekļauj svaigākos modeļu aprēķinus.
   Vismaz GFS ansamblis ne visai rāda siltumu jūlija pirmajā pusē, bet tad jau redzēs. Varbūt vismaz saulaināks kļūs no svētdienas…

 43. Maija Says:

  No sirds sveicu mūsu jauko Jāni-Maiklu vārdiņdienā!Arī no mūsu famīlijas-liels paldies par šo portālu un-lai sokas arī turpmāk!Pie mums vakar pasmidzināja gan mazliet,bet,pašā vakarā,ieraudzījām nedaudz saulīti rietam…Skats bija fantastisks…Interesanti,pa vidu mākoņi,bet saules stari it kā apjoza visapkārt horizontu.Nemāku tā izteikties.Sāka rasināt lietus un-parādījās varavīksne!Ilgus gadus nebijām redzējuši tādu varavīksni,pāri visām debesīm,taisni pa vidu.Skats bija pasakains…Galvenais-nakts bez lietus!Palīdzēja,laikam,pastiprais vējš.Interesanti,es iedomājos,ka Daba,laikam,groza galvu un domā,ko darīt,līt,nelīt…Visiem priecīgu Jāņudienu!Vēl ir jālīgo tiem,kuriem rītdien nav jābūt darbā!

 44. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/06/24/daleji-makonains-janu-ritazante-24-6-10/

  Labrīt, +16, daļēja visu augsto “stāvu” mākoņainība (kā liecina fotkas no vietas). Man šie bija sausie Jāņi… manīsim, kas notiks līdz dienas beigām. Mediji pat vēstī negaisus LV A -daļā…

 45. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsavneur.html

  Šis vēsta- jūlija sākumā “mazgās” vairāk R pusē…

 46. maikls Says:

  Paldies par sveicieniem! 🙂 Man naktī ne tik daudz lietus, kā aukstums un vējš traucēja. Naktī pārsvarā nelija, bet vienalga bija slapji un auksti, arī daži odi mācās virsū. Tā kā ārā bija diezgan nepatīkami, tad vairāk uzturējos telpās.

  Saulrieta laikā mākoņi uz brīdi iekrāsojās skaisti sarkani, bet pārsvarā visu laiku saglabājas apmācies, tagad atkal līst.

 47. lightning Says:

  Nekā no meteo.lv solītā siltuma (+23) pagaidām nav. Joprojām nomācies un vējains, mazliet siltāks kā vakar gan ir, ap +17C. Rīta pusē bija laiciņš bez lietus, jau cerēju, ka varbūt tā fronte, kā meteo.lv raksta, patiešām “zaudē savu nozīmi”, tomēr nesen uznāca spēcīga lietusgāze, un atkal viss slapjš… 😦 Tagad lielais lietus pāri, bet smidzeklis turpinās.
  Paskatījos savos pierakstos – sauli neesmu redzējis jau kopš svētdienas pēcpusdienas – kā tad apmācās, tā tikai mākoņi un mākoņi… Šodien vismaz ir kaut nelielas pārmaiņas – nav tie vairs tik vienlaidu blīvi, tā kā neesmu vēl atmetis cerības uz pievakares pusi kādu saules staru ieraudzīt… Gribas arī pastaigāties pa pilsētu, tāpēc gaidu, kad beidzot lietus būs pāri! Neesmu gubumākonis, kam patīk pastaigas lietainā laikā, tāpēc gaidu sauli! 😀

 48. Maija Says:

  Beidzot arī mēs sagaidījām sauli.Ap 20 gr,neliels vējiņš,patīkami.Sevišķi jau pēc tiem gāzieniem.Varējām nolasīt zemenes.Pašlaik gan sāk pilināt.

 49. dAvi Says:

  Liepaajaa shii diena silta liidz 21 graadam, saule un maakonji. Biju Grobinjaa, tur vispaar iista sutonja. Skaists laicinjsh 🙂

 50. lightning Says:

  Es vēl joprojām gaidīšanā – joprojām nomācies, bet vismaz palēnām paliek siltāks, šobrīd +18 grādi. Vējš diezgan ņiprs, uz to lieku galvenās cerības saules gaidīšanā – vajadzētu tak vienreiz tos mākoņus riktīgi paplosīt un – vislabāk – saraut lupatu lēveros! 😀

 51. Raitis_sametis/Zantē Says:

  pēc šīs satelītu kartes spriežot: jau vakarā Latvijas DA daļā varētu skaidroties- un tur rasties arī negaisi…
  -> http://www.sat24.com/

 52. dAvi Says:

  wow! Shinii mirklii burviigs sateliitatteels. Ar milzu aatrumu viedojas negaisi uz Latvijas DA robezhas!

 53. gubumakonis Says:

  Nu kadi Jāni bez lietus?Kur tad radies tads teiciens-LĪST KA PA JĀNIEM? 🙂 Ja,šogad austrumu rajonu iedzivotajiem lietus bija krietni par daudz….
  Toties mūsu pusē Riga,Ikšķilē šie Jāni bija sausi,99% sausi. Ja,bijam ta ka uz robežas starp mākoņaino un lietainu laiku un sauso. Vakarā ikškilē bija loti interesants saulriets,kad neredzama saule no apaksas izgaismoja mākoņus,skats bija foršs… nakts apmākusies un uz rīta pusi dažas lāses lietus,tapat ari no rita,bet diena silta,pat karsta saulē un sutiga(tas Ikšķilē,kur bijām) temperatura pakapas lidz +22,makoni mijas ar sauli,vakara,braucot mājas vien uznaca neliels lietus,tik nedaudz asfaltu saslapeja… Tagad DR pusē verojami diezgan izteikti gubu-lietus mākoni,nu varbut tie beidzot uznāks virsu Rigai…kaut kad jau tam ir jamainas un no LV austrumiem takš vienreiz lietus mākoniem jaatnak pie mums.Gaidu.

 54. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/06/24/janu-dienas-izskana-24-6-10-zante/

  Jāņu dienas izskaņa “pie manis” bildēs: tostarp arī beidzamais saules stariņš zem mākoņiem (no skaidrā pleķīša, ko vairs neredzu vizuāli – taču vēl joprojām aiz frontes sākuma, kas aizvirzījies dienas laikā jūtami uz ZR pusi…). Pretējā pusē izdevās iefiksēt “degošos” jeb pēdējos saules staros esošo koku galotnes/spokaina ainava rādījās…
  ===
  Bez tam: pabeidzu smalko vērošanu un stājos pie notikumu analīzes lapā: http://klab.lv/users/meteo_lv/41021.html

 55. lightning Says:

  Es sauli tā arī nesagaidīju, kaut vienubrīd pievakarē bija kļuvis pavisam gaišs, un likās, ka tūlīt jābūt, bet nekā. Toties kļuva silts, pēcpusdienā/pievakarē uzkāpa gandrīz līdz +20 (vairākas stundas stabili turējās ap +19,5C), arī vējš norima, vakarā pavisam pierima.
  Savukārt īsi pēc 22.00 uznāca pamatīgs negaiss, gāza labu brīdi kā no spaiņa, riktīgi zibeņoja, daži pērkona dārdieni arī pavisam tuvi bija! 🙂 Pilnvērtīgi gan to negaisu nespēju novērtēt, jo sēdēju krogā ar draugiem un skatījāmies futbolu, tomēr pat no redzamās puses vien zibeņi (vismaz 10 saskaitīju!) un atsevišķi dārdi bija iespaidīgi!!! 🙂 Viens spēriens, kā šķita, varēja būt tuvāk kā 0,5 – 1 km – uzliesmojums un tūlīt pat grāviens, kas ielauzās telpā un pārkoda gan skaļo TV komentāru, gan pašu sarunas! 😀
  Pēc negaisa pilnīgs bezvējš, un baigi silts un sutīgs, un pat šobrīd +17,3C. Ceru, ka manas puses meteogarlaicība būs beigusies!!! 😉 Rīt ziņo līdz +27, tikai jautājums – vai šie grādi sasniegs tikai galējos A, vai arī tiks mazliet tālāk uz vidus pusi – gribētu ko tādu izbaudīt, esmu izslāpis pēc karstas saules!!! 🙂

  • slapjums Says:

   Nekas, jau redzams ilgstošs sausuma un saules periods. Tikai karstāks varētu būt, bet nu, mūsdienās jābūt pieticīgiem… Labāk nedēļām ilgi +24..+26, nekā vienu vai pāris dienas +30…+35.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: