Laika prognoze

Piektdien spēcīgs ciklons atrodas virs Zviedrijas, lietu tas mums nenesīs, bet tā ietekmē Kurzemē gaidāmas vēja brāzmas līdz ~17m/s. Uz dienvidiem no šī ciklona veidojas jauns ciklons, kas sestdien pārvietosies uz Latviju un atnesīs lietu.

Virs Latvijas austrumdaļas – starp cikloniem rietumpusē un anticiklonu Krievijā – veidosies ciešs gaisa spiediena gradients, kas veicinās vēja pastiprināšanos. Sestdien no rīta un dienā Latvijas austrumos DA vējš brāzmās var pastiprināties līdz 15-19m/s, šādas brāzmas vasaras laikā parasti lauž atsevišķus kokus.

Valsts austrumos lietus mākoņi sestdien ieradīsies visvēlāk, tādēļ līdz tam saule gaisu var paspēt sasildīt līdz +19..+23 grādiem, bet lietus laikā temperatūra visā valstī pazemināsies līdz +12..+16 grādiem. No rietumiem un dienvidiem nāks visai plaša lietus zona ar dažādas intensitātes lietu.

Pēc tam, sākot no rietumiem, mākoņi izklīdīs. Svētdien pūtīs lēns vējš, nakts gaidāma dzestra, vien valsts austrumos varētu saglabāties mākoņi un tādēļ siltāks gaiss, dienā saule gaisu sasildīs līdz +19..+23 grādiem.

Uz austrumiem no Latvijas tikmēr nostiprināsies ļoti siltas gaisa masas, kas ar silto atmosfēras fronti priekšgalā gribēs virzīties uz rietumiem. Šī siltā fronte uz pāris dienām varētu iestrēgt virs mums. Ar silto fronti saistīta lietus zona svētdienas pievakarē varētu nonākt Latgalē, tālāk virzīties un palikt valsts rietumu un centrālajā daļā. GFS patlaban prognozē, ka fronte virs Latvijas atradīsies līdz Līgo dienai. GFS arī prognozē, ka pirmdien Kurzemē būs +11..+14 grādu, bet valsts galējos austrumos +26..+28 grādi. Pastāv arī lielu negaisu varbūtība.

Tomēr varbūt siltā fronte un lielais siltums tiks tālāk uz rietumiem, kā to piektdienas rītā prognozē ECMWF modelis. Tad arī Jāņos varētu būt ļoti silts un sutīgs laiks ar lietusgāžu un negaisu iespēju. Savukārt UKMO modelis patlaban prognozē, ka uz rietumiem pastiprināsies augsta spiediena apgabals un gar tā austrumu malu no ziemeļiem Jāņos ieplūdīs vēsākas gaisa masas, šāds scenārijs dod lielas cerības uz sausu un skaidru Jāņu nakti. Citi modeļi anticiklona ietekmes palielināšanos prognozē vēlāk.

65 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Kopš vakardiens gaisa spiediens pazaudējis “pie manis” 10 punktus un rāda 980HPa (kas gan 110m virs jūras līmeņa)… kaut kas jau briest….

 2. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Esu offlainā līdz 19.6. rītam, uz Rīgu jāpadodas, manīsim, kas tad būs ar tiem brāzmainajiem vējiem un lietiem sestdien…

 3. gubumakonis Says:

  Rigā ir 5. diena bez lietus,7.diena bez ievērojamiem nokŗišniem.
  Šodien silts un pārsvara saulains,augšejo slāņu plānie mākoni un spirgts vējiņš divu ciklonu ietekmē:
  http://www.met.fu-berlin.de/de/wetter/bodenvorhersage/ jau +19

  http://4seasonsinfoto.wordpress.com/junijs2010/
  Jūnija fotogalerija.

 4. Digital1 Says:

  LETA: Rīt, 19.jūnijā, vietām Latvijā dienas laikā būs spēcīgas lietusgāzes un pērkona negaiss, brīdina Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

  Rīt dienā teritoriju šķērsos zema spiediena ieplaka, un ar to saistītās atmosfēras frontes visā teritorijā atnesīs lietu.

  Dienā pūtīs mēreni stiprs dienvidu, dienvidaustrumu vējš, kas Latvijas austrumu daļā brāzmās pastiprināsies no 15 līdz 17 metriem sekundē. Kurzemē vējš iegriezīsies no dienvidrietumiem.

  Gaisa temperatūra dienā būs no plus 14 līdz plus 19 grādiem, bet austrumu rajonos gaiss paspēs iesilt līdz plus 22 grādiem.

 5. Saksija Says:

  Šodien visaugstākā gaisa temperatūra ir reģistrēta Kolkā (22,5 grādi), 2. vietā ir Rīgas lidosta (22,1 ) un 3. vietā ir Mērsrags (22,0).

 6. sportsman Says:

  Naktis Jelgavā ne vienmēr ir atbaidoši aukstas – atkarīgs no mākoņainuma un vēja stipruma. Taču, ja ir lēns vējš vai bezvējš, tad tik tiešām gaiss bieži vien jūtami atdziest ap saulrieta laiku.

  • slapjums Says:

   Pārsvarā ir gan atbaidošas gan uz Latvijas fona, gan jo īpaši pret pašas Jelgavas dienas temperatūru. Koncentrācijas nometne maigiem cilvēkiem…

   • sportsman Says:

    Nevar jau zināt, vai dažas aukstās naktis ir objektīvi uz visu Jelgavu, drīzāk ka nav. Es zinu to Jelgavas “meteostacijas” vietu (tāda diezgan zema, apkārt lauki) – tā ir tā pati, kur agrāk bija īstā m/s, vienkārši LVĢMC tagad īrē vietu automātiskajai m/s.

 7. gubumakonis Says:

  Ritdien briest laiciņš mana gaume 🙂 Diemžel neiznaks to izbaudit jo būs jastrada,žēl…

 8. lightning Says:

  Šodien jau vismaz tīri vasarīgs laiciņš, dienā pat krietni pārsvīdu, bet tas jau piesaules un paša aktivitātes dēļ. 😀 Pārsvarā saulains, brīžiem mākoņi, bet grādi tāpat dienā ap +22…+23C. Arī vakars silts, vēl šobrīd +15,2C. Vējelis dienā bija (vakarā pilnīgi norima), bet mērens un drīzāk atveldzējošs, nekā saldējošs. 🙂

 9. hmm Says:

  Hirlam atkal prognozē ka DA negaisā laikā vejš būs līdz 15-20 m/s.Pēc tam būs mērena vai neliela lietusgāze.Videzems ZA būs pat 22 m/s

 10. hmm Says:

  Viņš jau prognozē mazāku vēju,bet stiprāku vēju.

 11. hmm Says:

  bet stiprāku lietu(piedod)

 12. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, tikko atbraucu no Rīgas, +14 līst, ar pirmajiem lietusmākoņiem satikos Tukumā ap plkst. 9:00 …Pirms tam Rīgā daļēji skaidrs, bet braucot uz Tukumu laika posmā 7:30-9:00 debesis pakāpeniski nomācas, “pie manis” līst- nevienmērīgi ar pārtraukumiem…

 13. Juris A, Baltezers, NOst krasts Says:

  Pagaidām izskatās, ka izslavētie nokrišņi apiet Rīgai pa abām pusēm garām. Ja neskaita tos dažus pilienus, kas nokrita manā krastā. Kas darās Rīgai Wst pusē?

 14. hmm Says:

  plkst. 12 Daugavpilī jau ir 16 m/s.Šobrīd vējš vēl stiprāks(varbūt vētra) un līst mērens lietus.Vējš pūš no manas majas uz kokiem un tāpēc šie koki “lido” no abām pūsēm.Ļoti interesanti kas notiks ar viņiem 😀

 15. lightning Says:

  Līvānos rīts bija saulains un silts, vēl ap 12.00 bija +22 grādi, bet tad jau strauji apmācās (principā neliels lietus bija jau ap 11.00), grādi pamazām sāka kristies, un ap 13.00 nāca otrā lietus porcija, lietus aizvien vairāk pieņēmās spēkā, tagad jau tīri stiprs (gāziens gan gluži ne). Un vējš – tas kā nāca jau rītā, tā pūš joprojām un pamatīgi, koki brīžiem lokās gandrīz līdz pusei. Un grādi vairs tikai +17,5C… Totāli sabojājās laiks, labi, ka nekur nav jāskrien, var sēdēt mājās un skatīties futbolu! 😀

 16. hmm Says:

  Kur bija stiprāks vējš?:) rp5.ru nerada 😦

 17. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Mana prognoze nr.1 (pirmā, piesardzīgā) uz 23.-24.6.10. svētku dienām. Parasti jau neprognozēju- bet nu šoreiz daru…(lai nelabvēļi varētu vairāk mēles patrīt)***Latvija atradīsies izzūdošas siltša frontes- kas nāks no DA puses pāri mūsu teritorijai – ieterkmē. Nokrišņi, nevienmērīgi- ar gāzieniem. Jāsaka, negaisainākas dienas paredzamas PirmsJāņu periodā, kad visai masīvi pērkona mākoņi iespējami 21.-22.6. Bet vēlāk- Līgu un Jāņu dienā: šie ar mazāku iespējamibu (23.6.-50%; 24.6.-25%) vietām un nevienmērīgi. Patreiz grūti vēl viedēt- ar kādu ātrumu siltā fronte virzīsies… Protams, silts abās svētku dienās, dienas vidū – visā teritorijā >20, jo vairāk uz DA-A pusi, jo gaiss karstāks, LV austrumos arī iespējami +27 un vairāk… Vējš gan neliels un no Z-ZA puses… **(rīt prognoze ar otro piegājienu, pēdējā 22.6./ bet 23.-24.6. ieslēdzu smalkās novērošanas režīmu…).

 18. Digital1 Says:

  Interesanti!!!

  Kad mājas lapā http://www.lvceli.lv/cms/visas.asp parametros ieslēdz vēja ātrumu un tad apskatās 06 07 2009 – 15:00, tad novērojumu stacijā A9 Rudbārži uzrāda, ka 14:50 vēja ātrums sasniedza 54.1 m/s !!! Ja tā nav kļūda, tad tas ir F2 tornado!

 19. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.tropicalstormrisk.com/tracker/dynamic/main.html

  Kļūst visai interesanti Klusā okeāna A daļā, līdzās Blas – tropiskais vētrai, kurai prognozē pavājināšanos-> tagad uzradusies arī Celia, kurai savukārt vēstī par pastiprināšanos vismaz līdz 1. kategorijai…Plusā vēl tai rajonā arī “invest94” depresija.

 20. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +14, un manāmi makoņi, kas ātri nāk no D puses un virzās šie ci+cc slāņi gar A-pusi no “manis”, varbūt vēlā pēcpusdienā tur manīšu arī cb lietusmākoņus!?

 21. hmm Says:

  meteo.lv prognozē ka naktī un dienā 21.junijā ļoti stipru lietu ar pērkonu negaisu.Lietus būs stiprs un ilgstošs,tāpēc nokrišņu daudzums varēs atbilst ļoti stipra lieta kritērijam.

 22. gubumakonis Says:

  Nu,varbūt rīt beidzot man bus prieki 🙂 un lietusgāze/negaiss…
  Vakardien Rigā nekas vera nemams nebija-drusku uzlija,pasmidzināja un tas ari viss.

  • sportsman Says:

   Rīgā, tāpat kā Zemgalē, nekādi negaisi šajās dienās visticamāk nebūs. Piemēram, vēl vakar ordien tika prognozēts vasarīgs laiks, bet tagad atkal prognozē vēsu laiku un līdz ar to negaisu veidošanās iespēja krietni mazāka.

 23. lightning Says:

  Vakardienas otrā puse un vakars vismaz Līvānos totāli nomācies, ik pa laikam lija, brīžiem pārstāja, brīžiem stiprāk uzdeva, tomēr nekādas lietusgāzes nebija. Vējš jau pēcpusdienā pierima, vēlāk arvien vairāk “nomierinājās”. Grādi visu laiku svārstījās ap +17C.
  Naktī mākoņi sāk klīst, un rīts jau bija skaidrs un saulains, diena ātri iesila, ap 12.00 – 14.00 bija ap +22…+23C, vēlāk gan kļuva nedaudz vēsāks. Bet ap pusdienlaiku mākoņu kļuva aizvien vairāk, līdz atkal apmācās. Vējš mērens, brīžiem pavisam neliels. Lai arī saule noslēpusies aiz mākoņiem jau labu laiciņu, pagaidām auksts nav, šobrīd +19,2C.

 24. Pierīga Says:

  Mjā, redzēsim, kāds laiks tad šogad mūs sagaida Jāņos.
  Pierīgā sāka līt neliels, rudenīgs lietus. Pa dienu visai silts, līdz +19, lai gan vējš tomēr vēl pa laikam jūtami dzestrs.

 25. Anonīms Says:

  Līvānos sāka līt īsi pēc 20.00. Brīžiem uz īsu brīdi, pēc tam atsākas ar jaunu spēku, palaikam gāž pamatīgi. Tek un tek… 😦 Grādi šobrīd turas ap +15C.

 26. lightning Says:

  Līvānos sāka līt īsi pēc 20.00. Un turpina gāzt, brīžiem pierimst, brīžiem gāž pamatīgi. +15 grādi turas, bet tek un tek…

 27. hmm Says:

  Daugavpilī pērkona negaiss.stipri zibeņo

 28. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitudē pagaidam vien neliels rasinatajs-mazliet nolija,ta ka zem kokiem vispar sauss 😦 Kaut pec radara izskatas ka lietus zona ir visapkārt,patreiz vairs nelīst,t +16

 29. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Nu jā- gāzieni ar pērkoniem ir šīs frontes austrumpusē, “es esu” rietumos, un “pie manis” tikai pagaidām nedaudz līņā. Bet visumā- gaidāmi interesanti apstākļi, lai arī meteo.lv vēstī- ka būs Jāņos beznokrišņu laiks, jaunākais liecina- ka Latvijas R daļā būs negaisi…

 30. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, šorīt no rīta +12, apmācies, šīs frontes R daļā “pie manis” naktī neliela līņāšana bija…
  ===
  Laika prognoze nr.2 – Līgu dienai un Jāņu dienai (23.-24.6.10.)

  Pēdējās prognozes liecina, abās dienās galvenokārt virs Latvijas R daļas iestrēgs mazkustīga fronte starp dažāda vēsuma gaisa masām. Attiecīgi lielā pārsvarā Kurzemē un Zemgales R daļā – gaidāmi mērenas intensitātes lietus nokrišņi, dienas laikā pie negaisa: iespējama arī kāda spēcīga lietusgāze. Patreiz precīzāku mākoņu virzību nav iespējams prognozēt. Vējš pārsvarā lēns un mainīgs, lokāla “vētra” (jebkurā virzienā) iespējama arīzdan pie kāda negaisa (kas vairāk ticami dienu otrajā pusē). Līdz ar to gaisa temperatūras sadalījums – nevienmērīgs. Kamēr Latvijas R daļā dienās gaiss “grozīsies” ap +20 grādiem, tikām uz A no Rīgas meridiāna pie salīdzinoši skaidrām debesīm – iespējams karstums, kur gaiss pie saulainām debesīm var iekarsēties arī līdz +27 grādiem. Līdzīgi laika apstākļi gaidāmi abas šīs svētku dienas. **Jāsaka, jau pēc šīm divām dienā fronte pārvietosies uz A-pusi, līdz ar to pēcJāņi vairāk lietaini Vidzemē un Latgalē. Visumā līdz jūlija sākumam nav gaidāms pārlieku sauss laiks…

 31. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē naktī mēreni stipri un ilgstoši nolija,rits atnaca ar zemiem mākoniem un smidzinošu lietu,diezgan vēss,tikai +11,patreiz vairs nelīst,neliels vējš,neizskatas,ka tuvaka laika ridzinieki piedzivos negaisu…neliels lietus palaikam laikam uzlīs.

 32. tomēr Says:

  Nu, ja tu domaa par shodienu vai riitdienu, tad neesi naivs – jāsasilst arii gaisam.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Jāsaka, daļa prognožu vēstī- siltais gaiss atnāks no Krievijas puses, un šī frontes robežvirsma (ar kaut kādu patreiz nezināmu ticamības procentu) “iestrēgs” virs Latvijas R daļas… un tad jau… Tas šodien man jāsaka, rīt… varbūt man jau kas cits jāviedē būs!?

 33. gubumakonis Says:

  Šodien Riga valda rudens,tikai +12+13,vējš ,zemi mākoņi un palaikam nedaudz uzsmidzina,ļoti drēgns laiks pie mums.

 34. Raitis_sametis/Zantē Says:  Zibeņošana šodien jau atkal Daugavpils pievārtē…

 35. maikls Says:

  Jēkabpilī sestdien pamatīgi lija. Tad no svētdienas vakara stipri lija. Šodien līņā, bet nupat atkal līst stipri – pietuvojies negaisa mākonis no dienvidiem. Pērkonu šeit nedzird, svētdienas vēlā vakarā gan bija pāris zibeņi.

 36. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.delfi.lv/news/national/witness/lietus-appludinatie-pagalmi-daugavpili.d?id=32614211

  Lietus appludinātie pagalmi Daugavpilī, iesūtīts 20.6.10. – laikam pēc iepriekšējo dienu lietiem…

 37. lightning Says:

  Līvānos uzlija naktī, tomēr tad kopsummā vēl pārāk traki nebija. Rīts un pusdienlaiks apmācies, bet bez vērā ņemama lietus, silts, pat sutīgs, praktiski bezvējš, +22…+23C.
  Bet ap 14.20 bija klāt kārtējie lietus mākoņi, un lietus visai stiprs, bet pēc 15.00 vispār kļuva tumšs kā vēlā vakarā, un tad atvērās debesu slūžas pa riktīgam – kā sāka gāzt, tā labu laiku, un viss pludoja – pagalms, iela, trotuāri… Sacēlās vēja brāzmas, arī pērkons paducināja (pārāk tuvu gan nebija), tomēr palika diezgan silts pat lietus laikā, ap +19 grozījās.
  Lietus pārstāja tikai pavisam nesen, vējš atkal rimies, +20 grādi.

 38. Raitis_sametis/Zantē Says:

  …veee, un es šodien atkal esu apdalītajā rajonā, t.i. 100km uz R no Rīgas merdiāna. Un ne pirmo reizi šajā gadā, kad atkal – kamēr A daļā notiek labas meteolietas, es uz tām varu attālināti (onlainā) noraudzīties. Šo runāju ne jau tamdēļ, lai ņerkstētu kā apbižots kaķēns, bet gan tamdēļ: lai rastos pārdomas par neizskaidrojamām parādībām. Neviens, patiesībā, nezina, kamdēļ negaisi vienu gadu iet gar pašiem rietumiem (2009. gadā) un tagad atkal gar pašiem austrumiem… Vēl “mierinājumam”: galvenie negaisi ir šai vasarā, domājams, vēl priekšā, visumā arī “mana kolekcija” pildās labi, līdz ‘Jāņiem vismaz jau 22 pērkona mākoņi šai Saules Riņķī novēroti, kas ir ļoti neslikts rādītājs.

 39. lightning Says:

  Tagad vairs (pagaidām) nekā interesanta. Apmācies, lietus atkal līst, bet mērens, slapjumu gan taisa. Lielās peļķes pilsētā, cik pa logiem redzu, pamazām noskrienas, taču droši vien daudz kur ir okeāni. Šādā laikā nav nekādas vēlēšanās iet un sīkāk kaut ko pētīt. Grādi joprojām +20.

 40. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.meteo.lv/public/30903.html

  Meteo.lv versija par laiku Līgās un Jāņos… ps. šodien ‘plkst. 14:30 sākās vasara astronomiskā…

 41. maikls Says:

  Pie manis Jēkabpilī kā viens ielas gals vakar applūda, tā šorīt joprojām stāv applūdis. Atkal līst.

 42. dAvi Says:

  Paskatījos satelītattēlu.Wow! Pie manis Liepājā skaists un saulains rīts, kamēr lielākā valsts daļa slīgst mākoņos.

 43. maikls Says:

  Jēkabpilī šobrīd atkal stipri līst. No rīta tika atsūknēts ūdens no ielas (nebijis precedents), drīz atkal būs zem ūdens.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: