Laika prognozes Jāņiem 2010

21. jūnija rītā
Modeļu prognozes aizvien mainās, jo sinoptiskā situācija tuvākajās diennaktīs saglabāsies nenoteikta, mēs būsim uz robežas starp ļoti siltām gaisa masām austrumos un vēsākām gaisa masām rietumos. GFS pirmdienas rītā prognozē, ka Līgo dienā virs Latvijas atradīsies mākoņi, valsts centrālajos rajonos nedaudz līņās, Kurzemē līs mazliet vairāk; maksimālā temperatūra no +13 Kurzemē, kur apmācies, līdz pat +26 grādiem galējos austrumos, kur saulaināks. Jāņu naktij GFS patlaban prognozē +13..+17 grādus un vietām lietu, kā arī negaisu (lielāka iespēja dienvidos).

19. jūnija rītā
GFS prognozē, ka Līgo dienā būs saule un mākoņi, tostarp vietām lietus un negaisa mākoņi, kas būs mazkustīgi; max t. +24..+28, vēsāks piekrastē. Arī Jāņu naktī un dienā lietus un negaisa iespēja, min t. +12..+17, max t. +23..+28, Kurzemes piekrastē pie Z vēja zem +20.

17. jūnija rītā
modeļi pārsvarā prognozē, ka Līgo dienā Latvija būs starp cikloniem ziemeļos un dienvidos un anticikloniem rietumos un austrumos, dominējošā varētu kļūt anticiklona austrumu malas ietekme. GFS prognozē, ka Līgo dienā max t. būs no +17 Kurzemes piekrastē līdz +29 grādiem Latgalē, iegriezīsies Z vējš, vietām pērkona negaiss; Jāņu naktī min t. +11..+15 un vietām var uzlīt; turpmāk visai silts un sauss laiks.

15. jūnija rītā
GFS prognozē, ka gar ciklona ziemeļu malu Latvijā Jāņos ieplūdīs silts un mitrs gaiss no austrumiem: valsts austrumos temperatūra līdz +27 grādiem, Jāņu naktī min t. no +13 Kurzemē līdz +18 valsts austrumos. Daudzviet lietusgāzes un pērkona negaiss. ECMWF modelis prognozē, ka siltās gaisa masas paliks Krievijā un pie mums no ziemeļiem turpinās ieplūst visai vēss, bet līdz ar to sausāks gaiss.

13. jūnija rītā
GFS prognozē, ka anticiklona ietekmē Jāņos gaidāms sauss laiks ar ziemeļu vēju, gaisa temperatūra 23. un 24. dienā +17..+22, Jāņu naktī +8..+13 grādu.

11. jūnija rītā
GFS priekšroku devis scenārijam, kurā no ziemeļiem ieplūst vēss gaiss. Dienas laikā temperatūra tikai līdz +18, bet zem mākoņainām debesīm un lietū tuvu +10 grādiem, Jāņu naktī ZR vējš, iespējams lietus un +8..+11 grādi. Taču no 20 izskaitļotajiem scenārijiem lielākā daļa prognozē būtiski siltāku laiku; to var redzēt, uzklikšķinot uz Latvijas šajā kartē. Sarkanā līnija ir 850hPa temperatūras 30 gadu vidējais rādītājs, zaļā līnija atbilst scenārijam, kas tiek pasniegts kā GFS pamatprognoze, bet pārējās šaurākās līnijas atspoguļo citus iespējamos scenārijus.

10. jūnija rītā
GFS prognozē, ka visu svētku nedēļu valdīs karsts un sutīgs laiks ar lietusgāzēm un negaisiem, temperatūra var pakāpties līdz +30 grādiem, bet, vējam pūšot no jūras, vēsāks piekrastes rajonos, īpaši Kurzemē. Jāņu naktī vietām lietus un negaiss,  min t. +15..+20 grādu.

Publicēts Laika prognozes. Komentāri ir izslēgtiLaika prognozes Jāņiem 2010
%d bloggers like this: