Tuvojas siltas un mitras gaisa masas

Eiropā šobrīd dominē vēsas gaisa masas, jo Atlantijas okeānā pie Eiropas atrodas anticiklons, kas bloķē ierasto Atlantijas ciklonu virzību, un tādēļ no ziemeļiem uz dienvidiem plūst arktiskās gaisa masas. Tās kombinācijā ar Vidusjūras ciklonu Francijas dienvidrietumiem atnesa sniegputeni, kas maija mēnesim ir neparasta parādība. Vienlaicīgi gar Vidusjūras ciklona austrumu malu Eiropas dienvidaustrumos ieplūst karstas gaisa masas, ļoti siltas gaisa masas ir arī anticiklonā virs Krievijas.

Piektdien siltās gaisa masas sasniegs Latviju. Pēc dažām prognozēm jau piektdien 850hPa temperatūra virs Latgales paaugstināsies līdz +11 grādiem. Temperatūra uz zemes skaidrā un mierīgā laikā pēcpusdienās var būt līdz pat 18 grādiem augstāka par 850hPa temperatūru (18 grādu starpība ir maksimums, parasti tā nav tik liela), savukārt zem bieziem lietus mākoņiem temperatūra uz zemes dienas laikā var būt aptuveni tāda pati, kāda ir 850hPa temperatūra. Modeļi prognozē, ka siltās gaisa masas ienāks ar spēcīgu silto fronti, kas var atnest visai lielu lietus daudzumu.

GFS patlaban prognozē, ka frontes dēļ piektdien lielā daļā Latvijas visu dienu vēl saglabāsies apmācies laiks, pūtīs spēcīgs ZA vējš un, piemēram, Rīgā nebūs siltāks par +9 grādiem, tikmēr citi modeļi jau prognozē saules parādīšanos un strauju temperatūra paaugstināšanos, tostarp Rīgā piektdienas pievakarē līdz pat +23 grādam (tik daudz dod UKMO modelis; UKMO ir saīsinājums no United Kingdom Meteorological Office).

Šīs gaisa masas būs ne tikai siltas, bet arī mitras, tādēļ nedēļas nogalē prognozēts arī lietus, GFS paredz dažas intensīvas lietusgāzes un pērkona negaisus (galvenokārt sestdien un naktī uz svētdienu).

Ceturtdien un piektdien uz ziemeļiem no Latvijas atradīsies anticiklons, uz dienvidrietumiem ciklons, tādēļ gaidāms ZA-DA vējš, kas kļūs brāzmains. Nedēļas beigās šis anticiklons pārvietosies uz austrumiem, un modeļi prognozē ciklonu un ieplaku veidošanos Latvijas tuvumā, to ietekmē vējš var iegriezties no aukstās jūras puses, arī mākoņu un lietus zonas traucēs saulei sildīt gaisu. Paredzams, ka cits anticiklons aizvien aizšķērsos Atlantijas ciklonu ierasto ceļu, tādēļ arktiskās gaisa masas joprojām plūdīs uz dienvidiem, bet mūsu pusi droši vien nesasniegs, jo mēs būsim šo ciklonu sistēmas siltajā sektorā, kas tomēr nebūs tik silti kā varētu būt anticiklona paspārnē.

Šis pavasaris ļoti atšķiras no pagājušā gada pavasara, kad bija garš sausuma periods ar pārsvarā saulainu un nemainīgu laiku. Šopavasar mēs bieži atrodamies uz aukstu un siltu gaisa masu robežas, tuvākajās dienās tas būs vēl izteiktāk, turklāt pēc aukstās ziemas vēl nav iesilusi jūra, kas pati par sevi nodrošina lielus temperatūras kontrastus un straujas temperatūras svārstības piekrastē, bet pie attiecīga vēja virziena arī tālu iekšzemē.

GFS ilgtermiņa prognoze patlaban ir iepriecinoša – lai gan strauji ienākušais lielais siltums jau uzreiz sāks mazināties un atkāpties, tomēr kādu laiku saglabāsies silto gaisa masu dominance. Izskatās, ka auksto un silto gaisa masu cīņa vēl turpināsies ilgi, tādēļ vēlāk maijā iespējams gan vasarīgs karstums, gan auksts laiks un lielas salnas.

136 Atbildes to “Tuvojas siltas un mitras gaisa masas”

 1. Grigalis Says:

  Būtu nu pieminējis HIRLAM izskaitļotās salnas šonakt. Pāri -4 pat Vidzemē ir tuvu diennakts rekordiem. Cita lieta, cik ticams ir tāds scenārijs.
  Varbūt kļūdos, bet 2008. g. tepat blakus Latvijai varēja vērot negatīvu deltu – kad piezemes temperatūra dienas laikā bija zemāka par 850hPa temp., tātad vismaz man liekas, ka nedēļas nogales siltums uz zemes var izrādīties meteo fikcija. Pārāk daudz masu medijos ir izkladzināts par to siltumu un tādos gadījumos nereti nekas nepiepildās. Bet es jau ceru, ka tomēr būs silts, nevis vēss.

  • b Says:

   Jā, tas nedēļas nogales siltums izskatās ļoti interesants, ceru gan, ka piepildīsies, bet Hirlam salnām gan neticu. Jau pagājšnakt vietām Kurzemei tas solīja -4. Bet aukstāks par -1 man liekas, ka nebija.

 2. gubumakonis Says:

  Izskatās,ka varetu būt interesanti meteonotikumi brīvdienās,ceru uz siltumu,kas naks ar stipro lietu un negaisiem 🙂 Tas butu jauki,cerams,piepildisies.
  Ja,sis pavasaris ir pagaidām bieži palutina mani ar lietu,ari kartigs negaiss jau bija,bet pagajusa gada sauso aprili un maiju pat atcereties negribas,tad lietu Rigā tikpat ka nevareja sagaidit 😦
  http://weatherfoto.wordpress.com/2009g-maija-sausums/

 3. orkaans Says:

  Ar 5 dienu nokavēšanos lapā ievietoju vienīgo puslīdz veiksmīgo 30. aprīļa negaisa zibeņa bildi. 🙂

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/2010/05/05/atklata-2010-gada-zibenu-sezona/

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Dzirdēju, ka ir speciālas ierīces (“atvērēji”), kas “piepalīdz” fotoaparātam nofiksēt zibeni… Ar roku: reakcijas ātrums nepietiek. Kāds nepateiktu ko vairāk par šādām ierīcēm…?

   • Grigalis Says:

    Neesmu par tādām dzirdējis, lasījis, taču daži zibeņu iemūžinātāji izmantojot video režīmu. Uzliek it kā filmēties, pēc tam datorā “izgriež” vēlamo kadru.

   • orkaans Says:

    Ir tādas ierīces, bet neko vairāk nezinu-tādas neizmantoju. Īstenībā zibeņu bildēšana ir ārkārtīgi vienkārša, bet ar reakcijas ātrumu ir visai maz sakara.
    Ar kompaktkamerām zibeni ir ļoti grūti nobildēt-esmu mēģinājis, tā ir tikai nervu bendēšana.
    Bet ja ir spoguļkamera, tad process ir ļoti vienkāršs.

 4. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Galvenais- ka nav kāds garlaicīgs un ilgs anticiklons. ** Pie manis: patreiz lokālas lietusbrāzmas, pie praktiska bezvēja- ir konvektīvi cb “gabali”, lietus brāzmas izlīst tepat uz vietas.** Fotografēšu – un dienas beigās centīšos piestādīt fotogaleriju… ** Pavasaris patiešām ir ekstravagants, visas dabas pazīmes “prognozēja” sausumu, bet “jet stream” (kas jau ziemā bija ieskrējušās, atnesa neadekvātu aukstumu, tagad “neraksturīgas” nokrišņu brāzmas…), nesas no ZA puses // lai man gaišie prāti palabo- es te piezemēti spriežu…

 5. Juris A. Baltezers NOst krasts. Says:

  Saulīte sāk atmosties, šodien divi pīķi – ap 07.00 h un 12.00. h , pēdējais sasniedza “M” (vidējo) uzliesmojuma līmeni, bet, abi samērā impulsveidīgi. Kas var nopietni pavērtēt – būs šonakt manā pusē salna? Varbūt balkonam paredzētās puķu kastes jānes iekšā? Žēl pelargonijas – sagatavojām ar spraudeņiem 8 kastes (jau iesakņojušās, ja sanāks, būs gandrīz kā Alpu ciematos).

  • Grigalis Says:

   Būs liela salna, jo debesis skaidrojas. Garkalne, Bukulti, Lilaste, Ādaži bieži izceļas ar lielām salnām. Ja nu vienīgi tev tur ezers mazina salnu iespējamību. Starp citu, cik daudz tāds ezers var pasargāt? Nereti purvu malās ir lielas salnas, bet kā ir ar ezeru?

   • Emīls Says:

    Maz, jo pie lēna vēja sāk darboties brīze, un vējš pūs uz ezera centru. Tas notiek, pieņemot, ka ūdens ir siltāks par gaisu.

 6. Maija Says:

  Paldies,Juri,priecīga ziņa!Par puķēm-Jums nav agroplēve,ko uzmest virsū?Ja ir,tad var pat vairākās kārtās.Pelargonijas-tās ir burvīgas puķes!Jaunpiebalgā pašlaik apmācies,nedaudz līst,drēgns…

 7. mārtiņš Says:

  ir trigeri, kas kameru iedarbina ar infrasarkano staru, tā pat kā pultis, ebays pilns ar tādiem. Ir trigeri, kas nostrādā uz gaismu (pēkšņi palielinās tās daudzums) ir kas uz kustību utt.. bet otrs, labāks variants, kā iemūžināt zibeni ir uzlikt ekspozīcijas laiku uz 20-30 sekundēm, zemu iso, aiztaisīt diafragmu ciet un vienkārši bliezt cik jaudas entos kadrus pēc kārtas, kamēr zibeņošana nebeidzas. Ja zibeņo intensīvi, ir iespēja, ka tajā ekspozīcijas laika sprīdī trāpīsies uzliesmojums pilnā plaukumā! Šāds paņēmiens prasa daudz laika lai atrastu pareizos uzstādījumus, jo pie ilga ekspozīcijas laika un liela gaismas piesārņojuma (kā tas ir pilsētvidē) būs liels attēla troksnis. Paņēmiena pārākums pār ierīču piestartēšanu ir tāds, ka kamēr tas trigeris iespers pa kameru, jau 1/3 – 1/2 no zibens uzliesmojuma būs cauri, bet ar atvērtu slēdzi būs noķerts viss moments! Lai izvairītos no attēla pāreksponēšanas var piemontēt objektīvam kādu tumšo filtru – polarizācijas, ND, vai kauč saulesbrilles lēcu

  Pašam sava perfektā bilde vēl nav sanākusi, bet gan jau!

 8. N Vests Says:

  Pēcpusdienā pamatīgi nolija.Ap sešiem jau skaidrojās un tagad bilde ir draudīga – pavisam skaidrs,vēja nav un T ir tikai 3 grādi. Ja naktī kaut kas neizmainīsies,tad salna būs pamatīga.
  Tikko izgāju ārā un jāsaka,ka neko vairs nevar saprast.Rietumu un ziemeļu pusē parādījušies mākoņi un no straujās T maiņas ceļas migla.Virs dīķiem balti mākoņi un rietumu pusē termometrs rāda vairs tikai +2. Arī austrumos virs jūras izrādās ir mākoņi.
  Pilnīgi skaidrs ir tas,ka nekas nav skaidrs.

 9. Purva Vecis Says:

  T+0.9.

 10. Juris A. Baltezers NOst krasts. Says:

  Plkst. 06.00., T = +0.6 C. Varbūt ap plkst. 4 vai 5 bija pie sala, nezinu. Bet mani tas vairs neuztrauca, jo neriskēju un puķu kastes sanesu iekšā. Bet tas, ka ezers no salnām nesargā – tā tas varētu būt un, šis tas arī novērots. Un Emīlam no fizikas viedokļa taisnība. Par cik ūdens temperatūra naktī ir augstāka, salīdzinot ar gaisa, pie virsmas sasilušais gaiss ceļas uz augšu un no apkārtējās plakankalnes apkārtējais aukstais gaiss gāžas ezera ieplakā, tā ka tiešām nepasargā. Pašlaik lielā rīta migla izklīst, brīžiem parādās saule, T = + 9.2C.

 11. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt: “pie manis” +4 grādi, ievērojama mākoņainība, zemie st mākoņi, saule tikai reizēm paspīd starp mākoņiem…

 12. Juris A. Baltezers NOst krasts. Says:

  Pēc TESIS projekta datiem vakar bija vēl viens Saules uzliesmojuma pīķis, ap plkst. 17.00., arī “M” klases (vidējs). Magnētiskā vētra, G1 līmenī (zemākajā) tiek prognozēta 29. un 30. maijā.

 13. Digital1 Says:

  Maikl, kas tiek domāts ar vārdu “unikāla siltā fronte”?

 14. N Vests Says:

  Vakar vakarā likās, ka salna ir neizbēgama, T nokrita jau līdz 0C un tā arī palika.Diezgan tipiska parādība šai vietai. Man šeit ir izteikts reljefs ar kalniem un ieplakām,tāpēc šādās reizēs arī pilnīgā bezvējā notiek siltā-aukstā gaisa pārvietošanās (kaut kas līdzīgs brīzes dabai),un tikai atsevišķās vietās tam ir pastāvīgs raksturs,bet kopumā ir grūti kaut ko paredzēt.Bieži blakus faktoru ietekmē nenotiek tā, kā tam pēc fizikas likumiem būtu jābūt.
  Šobrīd ir dzestrs austrumu vējš,tendence skaidroties. T= +7C. Arī lakstīgalas šādā laikā negrib dziedāt,toties vakar bija dzirdama pirmā dzegūze.Arī tā kautrīgi.

 15. Maija Says:

  Tiesa gan,kakstīgalas negrib dziedāt!Es vēl neesmu dzirdējusi nevienu.Kā tad viņas pogos tik aukstos vakaros?Arī es domāju,ka būs pamatīga salna,bet no rīta +3gr.,migla.Patlaban saule,ļoti auksts A vējš,10 gr.Gribēju pabeigt zemenēm vākt vecās lapas,bet pārsalu,biju spiesta to darbiņu beigt.Šogad lauku darbi iekavēsies,vismaz mūsu pusē.Nav vēl zemītei siltuma.Ērču gan šogad ļoti daudz!Manējais vakar kādu pusstundu staigāja pa mežu,meklēdams mizgraužus zvejai.Atnāca mājās pilns kā suns ar ērcēm.Ārā ilgi ņēmās,kamēr sadabūja visas rokā…

 16. lightning Says:

  Līvānos gan šodien, gan vakar izcili pretīgs laiks… 😦 Visu laiku nomācies, sauli šajās 2 dienās tā arī neredzēju, grādi dienās knapi +7…+10C (no rīta šorīt bija tikai +2). Plus vēl auksts vējš, arī lietus uzlija. Līdz šai pēcpusdienai nekas dižs šajā jomā gan nebija, pārsvarā smidzinošs laika gandētājs, bet šodien pirms 17.00 ir klāt solītā fronte – jau vairākas stundas līst bez apstājas, viss pludo… 😦 Totāli nomācies, jau pēcpusdienā tumšs kā vēlā vakarā…
  Arī siltumu vismaz pagaidām šī mākoņu zona nenes, šobrīd +7,4C, bet nu te vēl laikam pāragri to gaidīt, sola rīt uz pēcpusdienu (manā pusē). Ceru, ka pa nakti šī fronte ar saviem lietus mākoņiem aizies prom uz Z un rīt vismaz uz dienas otro pusi atnāks solītais siltums! 🙂

 17. Saksija Says:

  GFS 12Z prognoze samazināja siltumu 😦

 18. Raitis_sametis/Zantē Says:

  “Pie manis” arī pagaidām nedaudz līņā no vēlas pievakares…

 19. maikls Says:

  Arī Jēkabpilī skaisti, stipri līst, viss ir zaļš un smaržīgs, zied ķirši, tuvākajās dienās siltais laiks droši vien veicinās ļoti strauju visa kā plaukšanu un ziedēšanu.

  • Grigalis Says:

   Neticēsi, bet Vidzemē pat pie D sienas ķirši pat ne tuvu negatavojas ziedēt, ja vēl pieskaita pa pusei apsalušos vainagus. Arī sīkās dzeltenās plūmes nedomā ziedēt. Vismaz zāle ir zaļa.

 20. lightning Says:

  Lietus turpinās, pārsvarā stipri, daudzviet pludo. Tikai, atšķirībā no skaistām īslaicīgām lietusgāzēm, kas pavada negaisus, šādi ilgstoši lieti pozitīvas emocijas ne tuvu neizraisa. 😦 Arī vējš stiprs pūš, grādi grozās ap +7 – visapkārt slapjš un auksts… Šāda stihiju kombinācija mani nepiesaista.
  Zaļš ta zaļš, tas viss labi, tikai šobrīd nekādu zaļumu vai dabas smaržīgumu izbaudīt ne tuvu nevelk… Šādā laikā degunu no mājas ārā bāzt negribas, labi, ka varu sēdēt mājās pie datora un TV. 😀
  Siltumu un vēl straujāku plaukšanu – to gan gaidu! 🙂

  • Grigalis Says:

   Piekrītu, pēc šī lietus nu dikti derētu kāds karstuma vilnis kaut uz +25 kādu nedēļu un vēlams bez lietus, mākoņiem. Pagājušais maijs, aprīlis bija labāki.

 21. Digital1 Says:

  Pēdējo 20 min laikā lietus Rīgā ir beidzot sācis pastiprināties. Pēc radara var spriest, ka drīz būs 🙂

  Īstenībā ir milzīga starpība starp šo un pagājušo pavasari.

  Ja pēc šiem lietiem atnāks prognozētais siltums, tad viss plauks griezdamies!

  • Grigalis Says:

   Arī 90-jos gados šad tad bija slapjš, karsts vasaras sākums, kas izraisīja ārkārtīgu sēnīšu slimību izplatību sējumos, stādījumos.

 22. maikls Says:

  Ka tikai atkal nesavairojas milzīgi knišļu bari.

  • Grigalis Says:

   Tiesa, kaut kur atgādina baiso 2005. maiju, kad teju 500 govis apmira Latgales plašumos. Pat tajos laikos, kad nebija krīzes, daudziem zemniekiem tas bija gandrīz fatāls trieciens.

 23. N Vests Says:

  Šovakar neskatoties uz vēso laiku,vakars tīri ciešams.Pievakarē īsu brīdi mazliet nopilināja un tas arī viss.Patreiz T= +7C. Brīdi atpakaļ bija ugunīgi krāšņš saulriets,varētu domāt,ka uz lietu.
  Varbūt arī lakstīgalas domā,ka vakars nav slikts,jo šovakar laiž uz pilnu klapi.

  Pilsētā (Jēkabpilī) ir mikroklimats un tāpēc arī nelielas salnas ir mazāk bīstamas,kā šeit laukos. Ideālā variantā būtu,ja vispirms noziedētu ievas un tikai tad ķirši sāktu,bet iespējams,ka tā arī var sanākt,jo man ķirši vēl nav tādā stadijā,lai tūlīt ziedētu.
  Kaut gan arī tad ir viens zemūdens akmens,un tie ir ozoli.Man to te ir daudz un ja tie uzzied reizē ar ķiršiem,tad – ardievu ķiršu zapte un viss pārējais. Man ir gadījies,ka ķirši balti,kā kupenas un tā arī vientulībā nozied,jo tur pat blakus ozoli san no bitēm.Tādā reizē viņām ķirši neinteresē.

  Kamēr rakstīju,arī te sāk līt. Nez vai uz ilgu… T aŗī vairs tikai 4 grādi.

  • Grigalis Says:

   Bites neapputeksnē pat pusi augu, tā ka neuztraucies! Bišu trūkums nevar būt par pamatu ķiršu ražas neesamībai.

 24. gubumakonis Says:

  Riga šodien mazliet siltak bija,lidz +10,apmacies,bet lietus tikai vakarā sakas, Tagad lija diezgan stipri,lielam lāsem,vejš brazmains,peļķes ari lielas, turpina liit ari tagad. Speciali izgāju garāka pastaigā pa lietu ar suni,man patīk tads laiks 🙂 Sis pavasaris daudz labak patik man,ka iepriekšejais sausais 😉 Nu redzes,kas rīt būs ar to siltumu,varbut ari kads negaiss iespejams…

 25. Grigalis Says:

  Kāds zina, kas noticis ar? http://www.wetterzentrale.de/ Esmu gandrīz izmisumā. Prognožu kartes jau var skatīties arī http://www.meteogiornale.it/mappe-modelli-meteo/gfs-europa?map=tmp850&click=li-0 bet taču bija tik pierasts un vēl arhīvi. Nez vai vispār atgriezīsies…

 26. Maija Says:

  Jaunpiebalgā patlaban knapi 6 gr.,visu nakti lija.No siltuma vēl ne vēsts,tas pats aukstais vējš.Pie mums arī vēl nekas nezied,ķirši krietni vien apsaluši.Ja būs siltums,tad arī viss sāks smaržot…

 27. Kika /Salacgriva/ Says:

  Labriit.Salacgrivaa +7 graadi,vejains un slapjsh viss…
  zemenju darzaa laikam tik ap Janjiem tikshu kautko dariit-vislaik gaidu kad apzuus zeme lai var kautko dariit bet tik list un list…..
  shonakt dikti stipri lija -darzaa zemenju starpvagaas staav udens !!! teritorijaa ari-kur zemaaks tur viss udenii…. vai visai vasarai paredzeetais maijaa izliis??? 😀 😀 😀

  Maija,mums ari vel nekas nezied….. 😦

 28. Maija Says:

  Kur ir siltās gaisa masas?

  • maikls Says:

   Siltās gaisa masas jau ir pār visu Latviju, 850hPa temperatūra droši vien ir no +5 Ziemeļkurzemē līdz +11 Latgalē, kas ir pat par 15 grādiem vairāk nekā iepriekšējās dienās. Bet tas jau nenozīmē, ka uz zemes ir silts, kā jau es šajā rakstā un arī agrāk esmu skaidrojis. Lai uz zemes būtu silts, vajag vai nu siltuma pārnesi ar vēju no teritorijām, kur uz zemes ir silts, vai arī sauli. Tā kā vējš pūš no A un tur nav silts, tad ar vēju siltums ienākt šobrīd nevar, atliek tikai saule, kas Jēkabpilī jau spīd un silda, lai gan vissiltākais droši vien būs uz DA pusi Latgalē 🙂

 29. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, ir siltāks +7 šorīt, apmācies (pagaidām), naktī lija- ne ne ļoti stipri, dārzā zem atklātām debesīm noliktā spainī vien 8mm samērīju šorīt, lai gan peļķes uz ceļa ir.

 30. Maija Says:

  Laimīgais Maikls…Un visi Latgalē…

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Es esu uz Kurzemes austrumu robežas: kur tas aukstākais laiks esot gaidāms 😉

   • Grigalis Says:

    Raiti, nevajag jau nu sagrozīt prognožu tekstu! Visaukstākais būšot piekrastē, nevis iekšzemē, kur atrodies tu. Tā ka savus +20 gan jau dabūsi, bet pie sevis es priecātos pat par +19, kas liekas augšējā robeža. Pēc radara, kam gandrīz neticu, izskatījās, ka pāri A-Kurzemei gāja izteikti stiprs lietus, es vēl padomāju par tevi, ka nu ziņosi par baigo lietu, bet nekā. Nu jā, atkal apstiprinās, ka radara dzelteni oranžie toņi ir tikai gļuks.

   • Raitis_sametis/Zantē Says:

    Es pieļauju, ka radars nemelo (vai “melo” daļēji) , pie “manis” tie oranžie un sarkanie lietus toņi nebija, līja mēreni.* Par turpmako dienu, es esu situēts tai vietā- kur Jāņa “Maikla” vārdiem daždien runājot – viss ir “50:50”. T.i. -> var atnākt siltums ar negaisiem, var arī neatnākt… Tas, ka sutīgāks un siltāks kā vakar, tas nenoliedzami. Skatīšos dienas gaitā: uz ziņošu.

  • lightning Says:

   Būs siltums arī Jūsu pusē, Maija! Jau rīt Vidzemē ziņo līdz +21 grādam! 🙂

 31. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē pagaidām pelēka diena,zemi “tukši” makoni,vairs nelīst,bet siltāk tomer ir,+11 gradi. Nakti gan lija pamatigi un ilgi,ar vēju lietus lāses skali sitās logā,tads vasarigs lietus 🙂 Mitrums un peļķes ir pamatigas. Šogad gan lietus Rīgai nepaiet garām ka pagajušgad,par ko man prieks 🙂
  Tagad paliek jau gaišak,saule jau kaut kur nojaušama virs mākoniem. Ceru ka sagaisišu skaidrošanos un gubumākonu veidošanos,kas vares papriecet mani ar kadu lietusgāzi/negaisu varbut…tada iespejamiba ari tika prognozeta 😉

 32. Saksija Says:

  Rīgā starp mākoņiem spīd saulīte un jau ir 13 grādi. 🙂

 33. Pierīga Says:

  Jo vecāks palieku, jo vairāk neciešu sutu..
  Pierīgā pa laikam caur mākoņiem izlaužas saule, nepatīkami sutīgs.
  T ap +14

 34. lightning Says:

  Līvānos siltums ir klāt!!! 🙂 Līt pamazām pārstāja jau naktī, saulains jau no paša rīta, un arī vēlāk saulīte pār zemes virsu staigāja! 🙂 Tagad gan šādi tādi nelieli mākonīši parādījušies, bet neko lieli un biezi neizskatās.
  Un siltums strauji atnāca – ja no agra rīta bija vēl ap +7, tad jau pirms 12.00 bija +17, bet šobrīd akurāt +22C! Lielisks laiks, silts vējiņš, peļķes žūst, īsti vasarīga diena! Kaut vairāk tādu būtu! 🙂

 35. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/05/07/silta-fronte-atnes-stipro-lietu-un-parmainas/
  Bildes siltas frontes iespaidā 😉
  Rigā saule joprojam ta pa īstam nevar izlauzties caur augsto mākoņu ne parak biezu segu,brižiem ‘vaji paspīd ka caur plīvuru,ari pravaki lietus mākoņi pagaidam neveidojas,temperatura ir ap+15,tads mitrs un nedaudz sutīgs gaiss.

 36. lightning Says:

  Mākonīši paklīduši, paliekuši šur tur vien nedaudzi augstie spalvu mākoņi. Siltums pieņemas, jau +23,5 grādi! 🙂

 37. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Arī es pēc radara pamanīju dažas lietusgāzes, kas tuvojas no DA puses Latvijai. Ceru arī pie sevis. Jau fiksēju laiku pa minūtēm… Skaidrojas arī “pie manis” no DA puses.

 38. lightning Says:

  Jā, nesen pamanīju pa logu mākoņu zonu uz R-DR no Līvāniem. R pusē šobrīd viens diezgan liels (cik nu uz aci var manīt) un tumšs mākonis, bet pagaidām izskatās, ka mani tas neskars, aiziet pa Pārdaugavas pusi. Tie mākoņi, kas šobrīd virs manis, neko nenes, un neizskatās, ka būtu uz ko tādu spējīgi. Grādi šobrīd +23,9C, vienubrīd bija pat +24,9C. Par piesauli nerunāsim, tur pāri 30C – pirmīt biju izgājis uz balkona uzpīpēt (kad mākoņi vēl tikai tālumā vīdēja), jutos kā siltumnīcā (vējš arī pierimis, tikai brīžiem nedaudz jūtamāka pūsmiņa uzpūš)… 😀 Bet forši tāpat!

 39. maikls Says:

  Jēkabpilī pamatīgi gāž lietus, ir negaiss – pirmais šajā gadā. Es gan šobrīd neesmu Jēkabpilī, tā kā man “prieki” iet secen.

 40. lightning Says:

  Līvānos 17.05 arī uznāca spēcīga lietusgāze (no DA puses), gan ļoti īsa, tikai 8 minūtes lija, tomēr piegāza vairāk nekā dažreiz vairākās stundās, taču jau 17.13 atkal spīd saule. Pērkonu nedzirdēju, izskatās, ka šis mākonis mani tikai ar maliņu aizķēris, lielākā daļa, pēc izskata spriežot, aizgāja uz ZA-Z pusi – uz to pusi, šobrīd skatoties, viss “melns”. 😀 Grādi nokritās līdz +19,2C, tomēr atkal mazliet kāpj. 🙂

 41. Maija Says:

  Beidzot arī mēs sagaidījām siltumu!Ļoti strauji palika silts.Patlaban saule,lietus vēl nav bijis.Pirmā diena šopavasar,kad sajutu pat kā smaržo jaunā zālīte.Kā siltumiņš,tā arī pavasara smaržas!

 42. b Says:

  Man ziņoja no Madonas par stipru lietu un pērkona rībieniem.

 43. lightning Says:

  Man atkal saule, mazliet vēsāks, nekā bija pirms lietus, taču tāpat silts, šobrīd +21,3C. Tikko meteo.lv radarā skatījos, ka spēcīgs un liels negaisa mākonis, kas mani aizķēra ar pašu maliņu un/vai vēl tikai veidošanās stadijā (man vēl negaisa nebija), tagad dodas kaut kur uz Madonas pusi. Paskats tam diezgan iespaidīgs, priekš lokālā mākoņa, protams, tostarp ar šauru, bet garu “brūno” malu… 🙂

 44. mārtiņš Says:

  21°C, Rīga, Teika, riktīgi tropi, labais!!!

 45. Maija Says:

  Mums arī viens stūrītis trāpīja .Pērkons nebija.Baiss gan bija tas negaisa mākonis,tādām strīpām.Aizgāja pa D malu.

 46. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Masīvs negaiss ir virs Polijas Z daļas- ar virzību uz Z pusi, tā- ka uz nakts sākumu ceru…

 47. miglinja Says:

  kurzemē tikai+8…..

 48. N Vests Says:

  Engures apkārtnē,arī Rideļos saulains un silts,bet kad apskatās termometrā,tad liekas,ka tas melo – tikai 12. Saule tomēr gaisu ir daudzmaz uzsildījusi,tikai noēnojumam tā vēl nav tikusi klāt
  Naktī ir nolijis pamatīgi,viss ir stipri izmircis.Ja kādam mitruma vēl trūkst,tad vārdojiet to,burieties vai vēl nezin ko,bet man tā labuma jau stipri par daudz,pie tam uz ilgu laiku.
  Patreiz mākoņi ir augsti,lēni virzās no SSW .

 49. Raitis_sametis/Zantē Says:

  DAVAI, Rīdzenieki sarosās!! “No sevis” nedaudz uz D no galvaspilsētas redzu izteiktus gubu mākoņus, bet radars uzrāda pirmās neliela gāziena pēdas! Varbūt pašās dienas beigās galvaspilsēta sadabūs debesu svētku uguņošanu!?

 50. Saulcerite Says:

  Pie Rix īsti svētki-+18 gr. patlaban. Nevienu nevar iedzīt istabā, pat lecektis atstāju vaļā un arī pielijis pagaidām ir pietiekoši.Pēkšņi ir sākušas ziedēt tulpes….daudz.

 51. maikls Says:

  Pirmoreiz šogad ESTOFEX Latviju iekļāvis 1.riska zonā. GFS jau sen prognozē lielu nestabilitāti sestdienai un visai daudz konvektīvo nokrišņu, leišu un poļu modeļi kādu spēcīgu negaisu Latvijas austrumpusē prognozē vairāk uz vēlu sestdienas vakaru, bet ar negaisiem jau nekad neko nevar zināt, vien šoreiz diezgan droši, ka, ja kaut kas liels būs, tad Latvijas austrumu daļā.

 52. lightning Says:

  Man vakars pagaidām mierīgs, toties silts, vēl pat šobrīd +15,8 grādi. 🙂

 53. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Jāiet gulēt- lai gan arī tieši TAGAD turpinās nakts zibeņošana uz D un DR no manis…(2 zibeņi minūtē- intensitāte). Vai Liepājā neredz zibeņus?

 54. lightning Says:

  Manā pusē neko ne redz, ne dzird, ne arī radars ko rāda, šis tas uz R leišu pusē gan manāms.
  Es gan vēl pasēdēšu, miegs nenāk (agrs vēl!), bet gribas šo to pa TV palūrēt. 🙂 Ja kaut kas atnāks (par ko gan stipri šaubos, ja būs, tad būs rīt pēc pusdienlaika, tā man šķiet), pastāstīšu rīt. 😉

 55. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, “pie manis” +9 šorīt, visai ievērojama- 8 balles ac+as mākoņi, zibeņošana D un DR pusē bija līdz 1:30 naktī…

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4135

   Šie vēstī par spēcīgu lietu nākamās nedēļas nogalē Saldū (kas man tuvākā “lielpilsēta”) nākamajā pie +22 grādiem (tātad liela negaisu iespējamība…). Protams, prognozes mainīsies vēl… Šodien jau zibeņošana virs Sāremas salas, īslaicīgi lieti veidojas JAU daudzviet Latvijā… ** Tagad ESU OFFLAINĀ līdz rītrītam (jāpabūt Talsos un Rīgā), bet čekošu negaisus, lai rīt varētu atskaitīties…

 56. dAvi Says:

  Iespējams esot pie jūras Liepājas pusē zibeņi varēja būt redzami. Vakar vēlu vakarā ierados Liepāja no Rīgas. Šausmas,šeit turpinās vēsais, pelēkas pavasaris. Kociņi arī šeit tik pliki, jāmūk prom no Rietumlatvijas 😀

 57. Normunds Negaiss Says:

  Turpmāko kādu stundu laikā labi apstākļi negaisiem. Jo tālāk uz austrumiem tie veidosies, jo stiprāki varētu būt. Ja drīzumā uz Latvijas D robežas A puses izveidotos kāds negaiss, tad šo stundu laikā, tas pārvietotos pāri Latvijai Z virzienā un visticamāk pastiprinātos. Rīgā un uz R no rīgas drošvien negaisi nebūs, kā jau prognozēts un šajā daļā arī pašreiz apmācies un tāds arī gan jau paliks līdz vakaram. Uz A pusi no Rīgas gan apstākļi labāki, salīdzinoši saulains un gaiss nestabilāks. Gaidam, gaidam negaisus parādamies (poping up on radar) radarā, un tad jau sekosim līdz. Varam uzspēlēt, kur būs stiprākais negaiss Latvijā šodien – es saku Līgatnē. Tikai tā īsti jau nevar noteikt, kur visstiprākais, un viņš jau nav īsti arī tikai vienā vietā.

 58. Normunds Negaiss Says:

  Nu ir jau pirmais pop ups. Nokrišņi ļoti stipri. Labāk arī ir, ja tie negaisi paliek izolēti un nevienojas līnijā, vai kā citādi kopā. Tad lieākā virpuļviesuļu iespēja pastāv, bet domāju, ka šodien tie tomēr Latvijā nebūs.

 59. vizbilite Says:

  Kura Latvijas puse ir jau pirmais pop ups? No kurienes mums Normunds Negaiss Says?

 60. Normunds Negaiss Says:

  Nu pop ups ir tad, kad radarā ne no kurienes parādās sarkans pleķis, un tāds bija Latvijas D daļā nu apmēram uz R no Neretas, bet tagad jau ir vairāki un virzās uz Z. Domāju, ka tie ir negaisi, kautgan zibeņu kartēs vēl zibeņus nerāda. Es pats sežu Rīgā pie kompja un dzīvē neko neredzu, šodien.

 61. lightning Says:

  Līvānos gan nakts bija mierīga, gan šobrīd par iespējamiem negaisiem nekas neliecina, lai gan radarā gabaliņu uz R pusi (aptuveni Koknese, Aizkraukle, Skrīveri, bet precīzi noteikt grūti) bija manāmi nelieli, bet spēcīgi gāzieni, droši vien tur arī pērkons un zibeņi bija.
  Laiks šobrīd lielisks! Debesis daļēji mākoņainas, brīžiem dūmaka, brīžiem lielāki baltie gubu mākoņi redzami, bet netrūkst arī saules. 🙂 Ļoti silts, riktīgi kā vasarā – pāris stundas termometri svārstās ap +24 grādiem. Pat nedaudz sutīgs, arī diezgan ņiprais vējš to īsti nekliedē, jo pūš no D-DA puses un ir ļoti silts. Lieliska diena! Uz vakaru varētu gan būt arī negaisi, šitādā laikā tie var izveidoties itin fiksi! 😀

 62. dAvi Says:

  aaa! Liepājā knapi +8, zemie mākoņi, ik pa laikam smidizina, auksts jūras vējš! Vnk arghh! Negribēju lietot krievu lamu vārdus 😀

 63. Saksija Says:

  Rīgā stipri līst

 64. N Vests Says:

  Tiešām lamātos,ja būtu drošs,ka tas palīdz.Bet ne jau par temperātūru – tā ir kā pieklājas. Tukumā lielākā,ko fiksēju bija 23,šeit pie manis T= 20C. Taču atkal,kaut īslaicīgi,bet nogāza. Es arī teikšu argghh,kaut arī nezinu,ko tas nozīmē.
  Zeme slapja un tas nopietni kavē visus darbus

  Debesis daļēji mākoņainas,lielāko tiesu saulains.Lēns dienvidvējš.

 65. Saulcerite Says:

  Pārdaugavā 2 spēcīgi gāzieni,no 2. pat noplūda pagalms,likās ka ir arī krusa.

 66. gubumakonis Says:

  Braucot no Jūrmalas uz Rigu veroju veidojamies pamatigus lietus-gubumākoņus,Zolitūdē ari pamatigs gāziens,iespaidigi,bet islaicigi,lielums izskatas aizgaja tieši uz Rīgu,centru,jauki 🙂 T ap +20 bija,tagad +18

 67. Normunds Negaiss Says:

  Negaisi, kas tikai tagad veidojas Latvijas DA daļā varētu kļut itin spēcīgi, jo tagad nestabilitāte varētu būt vislielākā.

 68. Maija Says:

  Arī Jaunpiebalga dabūja īslaicīgu lietus tiesu.Šodien silta diena.Paldies Dievam,paspējām nokultivēt dārzus!Akmeņaina zeme,kalst ātri.Šogad sēja iekavējas…Tikko zvanīja znots no Ikšķiles,tur jau sākoties vējš,un,no Ogres puses tuvojoties dikti tumšs debess.Gaidīsim,kas notiks tālāk.

 69. lightning Says:

  Līvānos līdz šim mierīgs bija, galvenokārt saulains, ļoti silts, pat karsts (max +25,0C, vidēji ap +24 grādiem). Tagad gan pamatīgi mācas, vējš pilnīgi norimis, bet no D-DR puses nāk virsū diezgan makteni mākoņi, visa pamale zili melna, nesen izklausījās, ka dzirdu arī attālus pērkona grāvienus. Taču pilnīgi pārliecināts par to pagaidām neesmu, pilsētā daudz arī citu trokšņu.
  Tomēr arī meteo.lv radars rāda diezgan iespaidīgus veidojumus manā pusē salīdzinoši netālu.
  Kamēr te šo rakstu, zili melnais padebesis nāk aizvien tuvāk, grādi nokritušies līdz +20,8C. Izskatās, ka būs riktīgs negaiss! 🙂

  • lightning Says:

   Nu jau tumšs kā vēlā vakarā, tikko uz balkona pamanīju zibeņošanu, un viens riktīgs pērkona dārds arī atskanēja, salīdzinoši netālu, varēja būt kādi 4-5 km. Līt vēl nelīst. Bet negaiss būs pamatīgs, tagad jau ar 90% varbūtību to varu teikt. 🙂

 70. lightning Says:

  Negaiss pāri, beidzās 20.40. Zibeņoja pamatīgi, arī pērkons dārdēja krietni, tomēr pārsvarā tas viss bija augstu gaisā un vairāk uz A pusi. Lietus arī krietni uzlija, tomēr ir redzēti daudz stiprāki gāzieni. Vējš arī nebija nekāds dižais negaisam, var teikt, ka pat visai mierīgs bija. Grādi nokritās, bet nedaudz – šobrīd arī vēl silts, +18,1C.
  Bet galvenais – savu pirmo negaisu arī esmu sagaidījis!!! 🙂

 71. dAvi Says:

  Bāc, amn mazliet kauns, jo draugiem.lv portālā izmuldējos visiem savā d-gŗamatā (tas notika pirms vairākām dienām), ka Liepājā gaidāma super silta nedēļas nogale. Bet še tev. Visā ziņā, lielākais siltums tomēr palika vairāk uz austrumiem un negaisi uz ziemeļiem.

 72. lightning Says:

  Pēc negaisa vakars un nakts sākums Līvānos mierīgs, negaisi laikam manu pusi pametuši, plosās kaut kur citur. Grādi pamazām gan krītas, šobrīd vairs tikai +13,9C, līdz rītam, ja tā turpināsies, var nogāzties arī zem +10. Rītdienu vairs tik siltu neziņo…
  Nu varbūt vismaz liepājniekiem daļa no siltuma aizies! 🙂 Neapskaužu cilvēkus, ja manā pusē tikpat karsts un vēl siltāks kā lielākajā daļā D kūrortu, dienā +24…+25C (Eiropas karte to rāda!), bet tepat netālu cilvēkiem jādrebinās 6…8 grādu aukstumā… Bet ko padarīsi – Latvija ir LIELA! 😀

  • lightning Says:

   Gribēju piebilst – būs vasara arī Liepājā un citur, kur šis siltuma vilnis bija līdz šim noskopojies! 🙂

   • lightning Says:

    Sācis gan lietus atkal pilināt, bet pagaidām nekas vairāk. neilgi pirms tam redzēju meteo.lv radarā nokrišņu zonu, bet tā mani varētu skart nedaudz un arī nokrišņu daudzums tur nebij manāms liels. Nu būs, kā būs. Drīz būs jāiet gulēt, un par rītdienu (jeb jau šodienu 😀 ) rīt pēcpusdienā.

  • maikls Says:

   Vai lightning varētu neatskaitīties par visiem sīkumiem un ikdienas laika apstākļiem? Šaubos, vai kādu tas interesē.

 73. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, ar interesi palsīju, kas te sarakstīts… Es no vakardienas Talsi-Rīga ceļojuma redz’ju sekojošu. Talsos bija piemācies ap 13:30 un pat viens pērkona dārdiens bija, bet uz dienas otro pusi skaidrojās, braucot ap 17:00 uz Rīgu, virs R”igas līča redzēju vairākus visai labus cb mākoņus, tiesa- neko neredzēju tā ipaši. ** Vakars Rīgā bija mierīgs, bez ekscesiem. Negaisi aizgāja laikam vairāk uz Latvijas ZA daļu. Šorīt piecēlos rīgā un atkūlos mājās, nepatīkami pārsteigts- atkal kā paagrā pavasarī, vēl tagad +5 tikai un pelēka 10 balles gubu mākoņainība ar R vēju 1-4m/s. ** Pēc radara spriežot: dažas liets brāzmas tikai Latgalē patreiz…

 74. N Vests Says:

  …par visiem sīkumiem un ikdienas laika apstākļiem.
  Pamatos jau Jums,Maikl,ir taisnība,jo vēlaties lai šeit tiktu sniegta profesionāla informācija.Es,piemēram,esmu vājš meteorologs un varu sniegt tikai ieskatu par laika apstākļiem noteiktā brīdī un konkrētā vietā. Un vēl šo to pamuldēt. Varu teikt – esmu tikai laika vērotājs,tāpat kā vēl te viens otrs,tāpēc man arī interesē kāds laiks šobrīd ir cituviet,piemēram,Līvānos vai Vidzemē. Un tas,ka daudziem var pavisam neinteresēt,kāds laiks ir te manā miestā,arī ir saprotams.
  Starp laika vērotājiem un prognozētājiem ir atšķirība,tāpēc būtu labi,ja Jūs nospraustu kādu robežzīmi mazāk zinošiem. Jo tagad,pēc šī aizrādījuma Lightningam,var rasties mazvērtības komplekss – cik un vai sniegtā ziņa kādu interesēs.
  Manuprāt arī nelielas novirzes no tēmas neko pāri blogam nenodara,drīzāk ja visi un visu sāktu sistematizēt (kā Raitis to iesaka),tad interesentu loks stipri saruktu,jo tās tabulas un fiksējumi pa minūtēm ir vairāk vaļasprieks to sastādītājam.

 75. dAvi Says:

  Man patīk lasīt visu komentārus, kaut arī dažreiz ir daži pārspīlējumi. Saprotu laitningu, jo viņa pusē laikapstāklī bija galvu reibonoši, tāpēc tāda komentāru gūzma. Man te Liepajā turpinās reti pretīgs pavasaris.
  Austrumlatvija tagad atrodas pilnīgi citā klimatiskā joslā, arī fenoloģiski. Šiet Liepājā, lielai daļai koku joprojām lapu nav! Kur nu vēl līdz ķiršu ziedēšanai 😦

 76. maikls Says:

  Ķirši un plūmes sāk ziedēt arī Rīgas pusē, tāpat kā ievas. Zemenes, upenes un jāņogas arī zied. Tas nozīmē, ka salnas tagad var nodarīt postu

 77. Maija Says:

  Šodien atkal auksti vēji!Kamēr saulīte,tikmēr silti.Arī mūsu pusē pilnīgi nekas vēl netaisās ziedēt,par zemenēm nemaz nerunājot.Vienā ziņā-labi.Pa nakti stipri lijis,negaiss gan vakar aizgāja pa A malu.Būs jau,laikam,atkal salnas.Interesanti,pa vienai dienai siltums,tad atkal pūš arktiskie vēji…

 78. Raitis_sametis/Zantē Says:  Kas par nejēgā masīviem negaisiem tūlīn aiz Latvijas A robežas šodien!

 79. Anonīms Says:

  Arī Saldū tāpat kā Liepājā šis ir viens no pēdējā laika aukstākajiem pavasariem. Nekas vēl nezied, kaut arī parasti ap 10.maiju viss jau saplaucis. Bet Latvijas austrumdaļā izskatās, ka pavasaris ir pat krietni siltāks kā parasti.

 80. Purva Vecis Says:

  Vairums ,mani ieskaitot ir atlavies ievietot nejedzigas piebildes,tomer dienu saku ar Maikla portalu.

 81. lightning Says:

  Maiklam – es jau rakstu tik daudz vienīgi tad, ja kaut kas vērā ņemams manā pusē atgadījies. Jā, vakar sagaidīju pirmo negaisu, tāpēc varbūt biju mazliet “uzvilkts”, gribējās rakstīt, iespaidu bija daudz, sorry, ja “pārcentos”. 😀 Tāpat dažreiz gadījies ar extra aukstumu ziemā un karstumu vasarā, un vispār ar neparastiem laikapstākļiem. Ja nav nekā īpaša, tad arī daudz mazāk rakstu vai kādu dienu pavisam neko nerakstu. 😀
  Raitim – lai taisītu blogu, tur vajag būt riktīgam fanātiķim un vismaz pusprofesionālim, turklāt ar pietiekoši labām datorzināšanām, bet es esmu tikai laika vērotājs, līdzīgi, kā raksta N Vests.
  Man interesē, kādi laikapstākļi citur Latvijā, īpaši brīžos, kad laiks nepastāvīgs un ir līdzīgs kā dažās aizvadītajās dienās, kad vienā Latvijas pusē bezmaz tundra, bet otrā – tropi. Meteoroloģija ir mans hobijs, bet ne profesionālā līmenī, atzīšos godīgi, un tā pa īstam tikai kādus pēdējos 5-6 gadus, jo jaunībā neesmu speciāli neko mācījies, tolaik bija citas dominējošās intereses. Savukārt tagad kaut ko riktīgi pa jaunam apgūt jau par vēlu. 😀
  Bet laiks šodien manā pusē vēsāks, jo pūš vidēji stiprs Z puses vējš. No rīta vairākas reizes īslaicīgi nogāza lietus, vēlāk noskaidrojās, un visa pēcpusdiena saulaina, tagad debesis gandrīz skaidras, taču kļūst vēsāks – ap pusdienlaiku vēl bija ap +19, bet pēc tam pakāpeniski grādi krita, šobrīd tikai +15C, neraugoties uz saulainumu.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Pretjautājumi – un pat 2vi. Kas tad traucē kļūt par kārtīgu fanātiķu, kādā lietā? Un: kaut ko jaunu darīt iespējams “pat 5 minūtes pirms zārka”, tā teikt…!

   • lightning Says:

    Lai būtu kārtīgs fanātiķis, jākoncentrējas uz kaut ko vienu, bet mans interešu loks ir plašs, un visam līdz serdei urbties cauri laika nepietiek… 😀
    Kaut ko jaunu darīt var vienmēr, to arī cenšos, bet šajā gadījumā es uzsvēru “riktīgi” – ar domu, proti, mācīties kaut ko profesionāli. Jo paralēli jādzīvo un jāstrādā. Brīvajos brīžos pašmācības ceļā daudz ko esmu guvis, bet tas tomēr nav tas…

 82. lightning Says:

  Jā, vēl viena maza piebilde – izrādās, tas negaiss, ko vakar tik cītīgi aprakstīju, salīdzinoši netālu no Līvāniem uz A pusi (10-12 km), kurā virzienā arī manīju lielāko zibeņošanu, ir “nogāzis podus” – kādā lauku sētā krietni papluinīts klēts jumts, nolauzti vairāki koki (tostarp daži ziedoši ķirsīši… 😦 ) un vēl šāda tāda skāde sadarīta.

 83. Normunds Negaiss Says:

  Nu interesanti. Vakar tieši pētīju radaru ik brīdi, kad sāka veidoties negaisi, un vienu brīdi viens negaiss man likās īpašs, tāpēc to attēlu saglabāju. Ipašs man likās tas, ka tā radara attēlam bija v- notch ( tāda nedaudz V veida forma, jeb iegriezums, jeb nedaudz līdzīga sirds formai. Tas veidojas negaisos ar spēcīgu augšuppūsmu,kā rezultātā negaisa mākonim veidojas paaugstināta virsma virs augšupplūsmas, jeb overshooting top. Tad augšējo slāņu vēji tāit kā atsitas pret šo overshooting top, taču tur kur tā nav, tie brīvi pūst, tādejādi šo vēju virzienā tieši aiz overshooting top nokrišņu aizpūš tuvāk, nekā malās, jeb var teikt arī, ka uz abām malām no overshooting, tos nes ātrāk prom – tā arī veidojas tā V forma radarā, bet parasti laikam tas ir tad, ja šie augšējie vēji ir samērā ātri. Nu un protams visa šā sakarā – lai negaisam būtu šāda augsta overshooting top, augšupplūsmai jābūt ōti intensīvai un tās apakšā nereti ir tonado. Nu un rakstu tāpēc, ka tas arī ir iespējams uz A no līvāniem tikai jai 12.50 dienā apmēram. Tās bildes, ko lightning ielicis, uzņemtas pēc negaisa un ir vēl gaišs kā dienā, tāpēc iespējams, ka tas nav tājā vakara negaisā noticis, bet jau agrāk. Neko jau nevaru apstiprināt, bet domāju, ka par visu šo var padomāt – negaiss ar virpuļa iespēju atbilštošajā reģionā redzamsradarā un arī neieli postījumi dokumentēti. Vispār jau par negaisiem pēc radara daudz kovar noteikt, bet ne jau pēc tā attēa, kas mums meteofaniem pieejams latvijā. Lūk saites us aizdomās turamo. http://foto1.inbox.lv/goot/V-notch/v-notch-iists.jpg

 84. Normunds Negaiss Says:

  Ā nu tomēr delfos pie tā attēla rakstīts, ka tas bijis 20.30.

 85. Normunds Negaiss Says:

  Un tie vēji nevis brīvi pūst, bet gan brīvi plūst 🙂

 86. Raitis_sametis/Zantē Says:  Vēlreiz atkārtojos: bet negaisi visu Krieviju noklājuši kā zārka vāks šodien// un pēc Krievijas kopienas jāieseko, kas notiek… => http://meteoweb.ru/

 87. gubumakonis Says:

  Kas attiecas uz komentāriem-ari man patīk un interesē izlasit,kas citur notiek ipāši,ja kas interesants notiek,vai laikapstakļi ir tik atšķirigi un mainigi,ka šopavasar… Par bloga taisišanu-butu protams interesanti,bet var ari saprast-tur nepieciešams laiks un velme to darīt…
  Kas attiecas uz laikapstakliem šodien-drēgna meteogarlaiciba salīdzinoši ar iepriekšejam dienām-peleki tukši zemi mākoņi un temperatura +8 +10 grādu robežas.
  Mušu pusē sāk ziedet ķirši un ievam jau veidojas ziedu kekari-ja bus silti-tuvakas dienās uzziedes. Lapas kokiem plaukst un aug leni,daudzi joprojam gandriz kaili,zale gan jau krietni saaugusi…

 88. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +5 un galaicīga 10 balles gubu mākoņainība/pēc radara redzu – ir nokrišņi Latvijas ZA daļā… ‘manīsim šodien…

 89. Maija Says:

  Jaunpiebalgā no rīta 6 gr.,lija.Tagad apmācies un drēgns.Jā šogad gan ,pa ilgiem laikiem,grūtības būs ar sēju…Latgales pusē,tur stāvot ūdens uz tīrumiem!

 90. N Vests Says:

  Es arī varu tikai pievienoties apzīmējumam – meteogarlaicība.Drūms,pelēks,vēss;labi,ka vismaz vakar nelija un šodien lietus netiek solīts.Varbūt beidzot kaut ko varēs darīt ar zemi dārzā. T=+9C,bezvējš.
  Pumpuri augļu kokiem ir tā piebrieduši,ka vajag pavisam maz siltuma,lai tie atsprāgtu vaļā.

  Gribu mazliet papildināt Lightninga atbildi Raitim. …kāpēc nekļūt par kārtīgu fanātiķi.
  Par laimi vairums cilvēku saprot,ka fanātisms nav tas saprāta līmenis ar kuru būtu jālepojas.Atbilde nav jāmeklē kādās intelektuālās koncepcijās,bet gan reālajā dzīvē,kur vārdam “fanātiķis”gandrīz vienmēr ir nicinoša pieskaņa.Un ne bez pamata,jo 1)fanātiķim ir nepiedodami priekš mūsdienu cilvēka sašaurināts redzes leņķis(interešu loks), 2) fanātisma neatņemama komponente ir pārmērīga pieķeršanās tikai saviem uzskatiem,kas noved pie karojošas neiecietības pret citu domām,tieksmēm.
  Tam visam dzīvē ir milzums piemēru (spilgtākais – reliģiskais fanātisms),tāpēc aicinājums kļūt par fanātiķi ir,maigi izsakoties,nekorekts.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   (off topiks, bet jāatbild) Fanātiski var darīt visu, turklāt tad ir rezultāts. Protams, nav jau jāieslīgst galējībās. Galu galā: ir jāatrod robeža- kur beidzas veselīgs pienesums un sākas traucējumi citiem cilvēkiem…

 91. gubumakonis Says:

  http://foto.delfi.lv/picture/1290864/
  Interesanta mākoņa bilde Delfos-kas tads isti var but?

 92. Maija Says:

  Ļoti interesanta bilde,izskatās,ka būtu divas piltuves,nu gluži kā Tornado…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: