Ciklons atnesīs vēsāku laiku un vairāk nokrišņu

Modeļi atkal prognozē, ka ciklons mums atnesīs aukstākas gaisa masas un nokrišņus. Ja iepriekš šis scenārijs tikpat kā nepiepildījās, jo kļuva tikai nedaudz vēsāks un nokrišņu bija maz, tad šoreiz prognozes izskatās stabilākas. Tomēr jāšaubās, vai gaisa masas būs pietiekami aukstas, lai atnestu kārtīgu cīruļputeni, kā tas visai bieži notiek aprīlī. Slapjš sniegs un krusa gan tiek prognozēta.

Aizvadītajās dienās gaisa temperatūras amplitūda Latvijā pārsvarā bija no +6 grādiem vietām piekrastē līdz +15..+18 grādiem vietām citviet, vien sestdien un svētdien nebija siltāks par +13 grādiem, savukārt šodien (pirmdien) tikai Daugavpils apkaimē tika reģistrēti +16 grādi. Lai gan naktīs, izņemot uz svētdienu un pirmdienu, bija neliels sals, kopumā temperatūra bija virs normas. Par to liecina arī pienenes, kas sākušas ziedēt pie manas mājas Jēkabpilī, un ķirši, kas steidzas vērt vaļā ziedpumpurus, – tā kā par agru. Turpmākajās diennaktīs temperatūra pa ilgiem laikiem varētu noslīdēt zem normas.

Otrdien laiku noteiks neliels augsta spiediena apgabals, turpmāk mūsu reģionā gaidāma Atlantijas ciklona un Melnās jūras ciklona saplūšana, izveidojot vienu spēcīgu ciklonu. Pēc pašreizējām prognozēm aukstākās gaisa masas ieplūdīs piektdien-sestdien. Ciklona nestie nokrišņi tiek prognozēti, sākot no trešdienas. Frontes var atnest plašākas nokrišņu zonas, tomēr galvenokārt nokrišņi gaidāmi no gubu mākoņiem – tātad vietām trāpīs maz, citviet vairāk. Mākoņu un vēju dēļ temperatūra naktīs mazliet pakāpsies, salīdzinot ar otrdienas nakti. Dienas kļūs vēsākas, vien trešdien pirms ciklonu saplūšanas Atlantijas ciklona siltajā sektorā saule gaisu sasildīs līdz aptuveni +13 grādiem, bet valsts rietumos trešdien varētu būt apmācies ar lietu, varbūt pat slapju sniegu un attiecīgi aukstāks.

23. aprīlī plkst. 9:05
Sniegs un krusa ceturtdien-piektdien bija daudzviet. Jāpiebilst, ka krusa ir ierasta un bieža pavasara parādība, sniegs aprīļa beigās un maijā gan ir retāk, jo tam vajag zemāku temperatūru, citādi tas izkūst, nesasniedzis zemi. Krusa krīt ātrāk un kūst lēnāk, pat karstās vasaras dienās tā nereti sasniedz zemi, un pavasarī, lai saņemtu krusu, pietiek ar nelieliem gubu mākoņiem.

Prognoze sestdienai, kas ir Lielās talkas diena, šobrīd izskatās interesantāk nekā iepriekš, bet diezin vai tā iepriecinās talciniekus. GFS patlaban prognozē, ka sestdien gaidāmi aktīvi konvektīvie procesi, kas var atnest stiprākus gāzienveida nokrišņus un  pērkona negaisus. Vienu nokrišņu zonu, kas virzīsies no rietumiem uz austrumiem, modeļi prognozē tieši sestdienas rītā, un tā var skart lielāko valsts daļu. Dienā stiprākie nokrišņi tiek prognozēti valsts austrumpusē (Vidzemē, Latgalē, daļā Zemgales). Vējam pūšot no rietumiem, pretvēju krastos nokrišņu iespēja dienas gaitā samazināsies un mākoņi izklīdīs, vēlā sestdienas vakarā jau visā valstī gaidāms skaidrs laiks. Uz zemes pūtīs DR vējš, kas pāries ZR vējā, brāzmās līdz 10-14m/s (ja izveidosies kāds liels negaisa mākonis, tad tas var atnest arī stiprākas vēja brāzmas). Arī uzspīdot saulei, temperatūra nepakāpsies augstāk par +10 grādiem, bet nokrišņu laikā būs tikai dažus grādus virs nulles. Svētdien gaidāms saulaināks un siltāks laiks, nelieli konvektīvie nokrišņi iespējami galvenokārt Vidzemē.

165 Atbildes to “Ciklons atnesīs vēsāku laiku un vairāk nokrišņu”

 1. Maija Says:

  Jā,Maikl,Jūsu pusē viss notiek agrāk.Pie mums pat māllēpenes vēl īsti nezied.Par ķiršiem vispār nerunājot.Labi vien ir,jo būs,taču,vēl salnas!Var būt arī vēl stipras salnas.Vizbuļi gan zied,zilie.

 2. Saksija Says:

  Kaut tie modeļi kļūdītos! Ceru , ka tomēr būs siltums aprīļa 3. dekādē.

 3. lightning Says:

  Es arī ceru uz siltumu, bet izskatās, ka šonedēļ laikam būs jāiztiek bez tā. Būtu labi, ja vismaz nākamnedēļ atnāktu! 🙂

 4. dAvi Says:

  Jā, Liepājā ir visu laiku auksti un dienās nepakāpjas augstāk par 10 grādiem. Konstants vējš no jūras puses pūš.

 5. Maija Says:

  Uh,pie mums šorīt -6 gr.,tas jau saliņš…

  • Grigalis Says:

   Arī pie Rīgas, Garkalnē 6:00 bija -5,2 http://www.lvceli.lv/cms/visas.asp Tāpat pie Cēsīm, Melturos -5,1.
   Jā, sals liels, turklāt salnas ilgums visai nopietns. Sākās jau uzreiz pēc saulrieta ap 21:00. Z puses ēnā salna ilgs vismaz līdz pusdienām, ja ne ilgāk.
   Dārza darbus vēl neesmu uzsācis… Naktis daudz par aukstu.

 6. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/04/20/vakars-zem-pelniem-19-4-10/p4190013/

  Labrīt, vakarvakara fotkas no saules rieta, dažos kadros manāms tāds iesārt oriols, kam cēlonis varētu būt tie vulkāniskie pelni (pats gan neesmu līdz galam pārliecināts)…* Šorit+1 pie durvīm, bet uz zemes sasalums, ZR pusē augstie “spalvu” (ci) mākoņi, …siltu dienu negaidu, arī vakar visu dienu – lai arī saulains- bet tāds dzestrīgs DR vējš bija…

 7. Saulcerite Says:

  Pārdaugavā pie Rix šorīt -3,4

 8. maikls Says:

  Vulkāna pelnu mākonis sestdien: http://earthobservatory.nasa.gov/NaturalHazards/view.php?id=43690

  Un pirmdien: http://earthobservatory.nasa.gov/NaturalHazards/view.php?id=43693

  Uzklikšķinot var apskatīt attēlu ar lielāku izšķirtspēju; pirmdienas bildē redzams, ka tie pelni atrodas zemu – pat zem nelieliem gubu mākoņiem. Tātad tie sēdīsies uz zemes un neatstās pilnīgi nekādu ietekmi un laika apstākļierm ilgtermiņā. Bet arī tad, ja tie peldētu daudzus kilometru augstāk, mazā apjoma dēļ ietekme droši vien būtu mazāka nekā pagājušā gada izvirdumiem citviet Z-puslodē. Protams, turpinājumā var sekot kāds lielāks izvirdums, bet to nav iespējams prognozēt.

 9. N Vests Says:

  Labrīt.Vakar īsi pirms pusnakts temp.nokrita jau līdz 0. Šorīt agri – -3grādi. Rīts jauks,saulains,gandrīz pilnīgi skaidrs,tikai vietām augsti dūmakaini veidojumi.Patreiz vēl tikai 5grādi. Bezvējš.
  Viss paliek arvien zaļāks.Neskatoties uz vēso laiku,arī pumpuri stipri paplaukuši.Zemes mitrums patreiz ir tāds,ka,ja nebūtu augošs mēness,varētu lieliski sakultivēt augsni.Tomēr visiem,kas šeit darbojas pa dārzu,gribu ieteikt to nedarīt un pagaidīt līdz 28.apr. Būs mazāk rūpju vēlāk ar nezālēm.

  Vakar redzēju divus dzērvju kāšus,kas šim laikam ir visai neparasti.Tie gāja regulārā kāsī,augstu un mērķtiecīgi,virzienā uz Somijas ziemeļiem.Tas liek domāt,cik tur vēl ir agrs pavasaris,jo dzērves taču atnāk vienas no pirmajām.Un tad,padomājot,atkal ir jāpriecājas,ka dzīvojam tādā jaukā zemē kā Latvija.

 10. vineta Says:

  Suntažos gan tikai māllēpes knapi zied un vizbules. … te jau runā par ķiršiem un pienenēm.. . pavasara siltumu nevienu mirkli neesmu sajutusi, ja nu vienīgi uz Rīgas asfalta.. bet to īsti neskaitu.

 11. Romāns Kolduns Says:

  http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/327739-islande_var_pamosties_daudz_bistamakais_katla_vulkans – ja šis pamodīsies, tad gan būs jautri. 100 x jaudīgāks… No vienas puses žēl tos, kam kaut kur jālido un viņiem no ta jācieš, bet skats būtu baigi interesants ja nu tomēr tas notiktu.

 12. lightning Says:

  Līvānos no agra rīta bija mazliet zem 0, uz zemes ap -1C, bet ne vairāk. Dienā šodien MMD, balti mākonīši debesīs, bet arī saules daudz, un tīri silts, ap +13…+14 grādiem. Pēcpusdienā pavisam patīkams laiks palika, jo pilnībā norima vējš, un varēja labāk izbaudīt Saules doto siltumu. Skatos, bērzi pagalmā kuru katru dienu taisās plaukt! 🙂 Tikai tuvāko dienu prognozes tādas nu pavisam nesiltas un slapjas sanāk… 😀

 13. lightning Says:

  Šī nakts, atšķirībā no iepriekšējām, gan vismaz pagaidām silta, maz ticams, ka salnas iespējamas, jo šobrīd vēl gandrīz +7! 🙂

 14. Saulcerite Says:

  Šorīt Pārdaugavā jau siltāks……-2.

 15. Maija Says:

  Paldies,Raiti!Tiešām iespaidīgas bildes,pat zosāda uzmetās…Kā islandieši tur var dzīvot?Jā,kas gan nenotiek mūsu mīļās Zemītes iekšienē…Atkal un atkal Daba mums liek saprast,kādas niecības uz šīs Zemes mēs esam…

 16. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt…
  http://meteodiena.wordpress.com/2010/04/21/lidmasinas-stripa-debesis20-4-10/ Lidmašīnas strīpa debesīs 20.4.10. – ārkārtējs notikums 5 dienu laikā… * http://meteodiena.wordpress.com/2010/04/21/diena-zem-pelniem20-4-10/ Diena “zem pelniem” 20.4.10. *** Šorīt+3 grādi, no DR puses palielinās mākoņainība… Vakar, līdz vakaram mierīgs laiks, pēcpusdienā no dažiem gubu mākoņiem it kā taisījās līt, bet līdz zemei nenonāca…

 17. maikls Says:

  Šodien tviterī jau vismaz 10 ziņojumi par sniegu Kurzemē, visvairāk no Ventspils puses.

 18. Raitis_sametis/Zantē Says:  Radars uzrāda Latvijas A un R daļās- īslaicīgus nokrišņus, sagaidu… ka arī kāds pērkons varētu būt. Interesanti – izteikti gubumākoņi ir manā tuvumā… manīsim.

 19. Liga Says:

  Madonaa pashlaik zibenjo un ducina peerkons.

 20. lightning Says:

  Līvānos šodien pagaidām viss mierīgi. Dienā MMD, diezgan saulains, un arī silts, ap +13…+15 grādiem turējās. Pēcpusdienā gan sāka aizvien vairāk mākties, šur tur pamalēs bija manāmi nelieli tumši pelēki gubu mākoņi, bet pie manis pagaidām tie nav atnākuši. Apmācies gan jau kādu stundu, bet šie mākoņi tādi paplāni, nokrišņus nenes. A-ZA pusē gan tumšāka pamale, tur varbūt arī līst. Pamazām paliek arī mazliet vēsāks, plus ceļas diezgan nepatīkams vējš, tomēr vēl diezgan silts, šobrīd +11,3C.

 21. N Vests Says:

  Pie manis,Rideļos,apmācies,bet nav pelēki drūms – ar gaišiem laukumiem.No rīta mazliet nopilināja,lēns rietumu virziena vējiņš T 4,5gr. Kamēr rakstu jau parādās zilas debesis un tūlīt laikam būs arī saule.
  Vakar braucot no Engures sadomāju saīsināt ceļu un laidu pa vienu meža stigu.Vienā grāvī ieraudzīju … nez vai ar trīs reizēm uzminēsiet, – tur nelielā posmā bija sniegs.Tik daudz šogad lamāts,tagad izraisīja gandrīz vai simpātijas.

 22. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/04/22/lietus-makonainiba-21-4-10-zante/

  Labrīt, vakar novērotie mākoņi, no kuriem sagaidīju nelielu krusas brāzmu… * Šorīt+3, piemācies, agrā rītā nedaudz lija… dzestrs…

 23. maikls Says:

  Šorīt tviterī jau aptuveni 20 ziņojumi par krusu – tikai tāpēc, ka Rīgas pusē patrāpījās.

 24. b Says:

  Njā, tikai laikam tas vairāk Rīgas ziemeļdaļai. Centrā no krusas ne vēsts. Un pat lietus tikai uz mirklīti pasmidzināja, nekas vairāk. Ja krusa būtu centrā, tad birojnieki Twiteri būtu piegāzuši pilnu ar krusu 😀

 25. snake Says:

  Liepājā snieg 😉

 26. Anonīms Says:

  Saulkrastos viss mierīgi

 27. Raitis_sametis/Zantē Says:

  “Pie manis” bija sniega+krusas brāzma, 700m redzamība. pie DDR vēja 7m/s.

 28. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude. Seit nav ne sniegs,ne lietus,ne krusa,sauss,dzestrs vējš,pa malām tadi patumsi mākoņi aizgāja,neizskatijas,ka tie varetu atnest ko nopietnu…. Vakar Centrā islacigi nolija-tik daudz,ka vien asfalts palika slapš.
  Gribu krusu,negaisu 🙂

 29. F Says:

  Jau kuro dienu ir knapi +10 un vēl mežonīgs vējš. Konkrēti šobrīd Ogrē ir +6 grādi. Cik tad ir norma?

 30. Romāns Kolduns Says:

  http://foto2.inbox.lv/ogre123456789/Laikapstakli/DSC02097.jpg Ogres labi laikapstākļi sodien. Krusa jau kādas 3 reizes bija.

 31. lightning Says:

  Līvānos līdz šim bija salīdzinoši mierīgs. Debesis mākoņainas, taču totāli nomācies nav, brīžiem saules stari arī izlaužas, tomēr minimāli. Vienīgi auksts – tikai nevar saprast šoreiz, cik tad īsti to grādu ir – mājas R pusē termometrs rāda +6, bet A pusē divi gabali turas ap +9…+10… 😀 Tiec nu gudrs!
  Pavisam nesen mazliet uzrasināja lietus (līdz šim nebija!), bet nu atkal uzspīd saule. 🙂

  • Grigalis Says:

   “brīžiem saules stari arī izlaužas… tikai nevar saprast šoreiz, cik tad īsti to grādu ir – mājas R pusē termometrs rāda +6, bet A pusē divi gabali turas ap +9…+10… 😀 Tiec nu gudrs!”

   Tu jau pats esi atbildējis. Ja reiz saule ik pa laikam uzspīdējusi, tad skaidrs, ka A puses termometru rādījumus var ignorēt. +6 tev ir.

   • lightning Says:

    Necenties būt gudrāks kā esi, tajā brīdī saules nebija nekur, viss bija apmācies, vienīgi R puses vējš pūta. Saule no A puses bija jau sen aizgājusi, tā uzspīdēja vēlāk, turklāt tad, kad rakstīju, saule bija D pusē un neķēra nevienu no maniem termometriem. Drīzāk R puses t rādīja efektīvo t (man gan aizdomas, ka tas būs jānomaina, jo arī citreiz rāda so…so), par ko pārliecinājos vēlāk, izejot pastaigāties.

 32. Juris A., Baltezers, NOst Says:

  Rīta pusē neliela krusa pāris minūtes, uz zemes momentāni pazuda. Laikam tas pats mākonis, kas nobirdināja Rīgai N pusē. Tagad +9.5C, vējš – mērens WNW, mākoņi nāk un iet, brīžiem uzsmidzina. Nupat mākoņos virs manis pārlidoja laineris, kas nāk parasti ap šo laiku no Vidusāzijas (to ierastā trase). Sen nebija ne dzirdēts, ne redzēts! Laikam pelnu paliekas vairs neviens neņem galvā.

 33. Juris A., Baltezers, NOst Says:

  Maikl ! Vai neesiet aizmirsuši pāriet uz vasaras laiku – pie mūsu rakstītā laiks ar stundas nobīdi!

 34. Aigars Says:

  Par sniegu maijā – Sniegs esot snidzis arī Sidnejā novembrī, kas arī dienvidu puslodē ir pavasara beigas, taču tas gan laikam tiešām ir ekstrēms gadījums tāpat kā sniega pārslas gaisā pie mums Latvijā 1982.gada jūnija sākumā. Ceru, ka šogad kaut kas tik drausmīgs neatkārtosies. Nu pilnīgi pietika aukstums 6 mēnešus.

  • Grigalis Says:

   Kaut kā neticas par to Sidneju. Vai tiešām vēl kaut kur uz planētas tik tuvu ekvatoram un jūras līmenim ir snidzis? Varbūt tā bija krusa, kaut kādi graudi, putraimi? Sniegs Sidnejā nav ikdienišķa parādība arī ziemas mēnešos, kur nu novembrī, kas reāli ir vasaras mēnesis ar ļoti karstām gaisa masām virs Austrālijas, jau labi iesilušu okeānu starp Antarktiku un Austrāliju.

   • lightning Says:

    Dabā visādas nobīdes gadās… 😀 Un tas viss ir norma!

   • Grigalis Says:

    Nav runa par nobīdēm, bet par pašu faktu.
    Iesaku noskaidrot vārda “norma” nozīmes. Izņēmumi neattiecas uz normu, vai arī tu domā, ka Sidnejā ik gadu novembrī snieg?
    Kā normu tad labprāt redzētu tavu sajūsmināto seju, kad atkārtotos vasara no 1928. vai 1962. gada, arī 1904. gads nepatraucētu. Un tad es bezkaislīgi nobērtu demagoģisku tekstu, ka tas viss ir norma. Visas anomālijas raksturo klimatu, bet ne normu.
    Kā parasti šeit, neviens nespēj palīdzēt noskaidrot reālo situāciju, bet tikai dzen kaut kādu…
    Neviens nevar apgaismot kā tur īsti ir ar Sidneju? No šejieniešiem taču daudzi mīl sērfot pa Netu, būtu vismaz devuši kādu mājienu.

   • lightning Says:

    Domājot par “normu”, es varbūt neprecīzi izteicos. Vienkārši uzskatu, ka retās reizēs dažādās zemeslodes vietās var notikt neparedzēti klimata pavērsieni, kā, šajā, gadījumā, sniegs Sidnejā vai, Latvijā jūnijā. Es gan neko tādu vismaz neatceros.
    Tā, protams, nav norma mūsu visu izpratnē, taču pasaulē daudzviet paretam gadās force-majour situācijas, lai vai kas tās izraisītu, bet kuru sekas ir dažādas laikapstākļu anomālijas. Vienkārši pagaidām civilizācija nav tik gudra, lai šādas situācijas varētu paredzēt. Vēl jāpaaugas! 😀

 35. Raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/04/22/sniega-brazmas-22-4-10-zante/

  Šodienas nokrišņi un cb mākoņi, kārta uz zemes… Dienas laikā: 6 sniega brāzmas novērotas, vakarā +2 knapi …

 36. maikls Says:

  Jēkabpilī tikai tagad vakarā pirmais vērā ņemamais slapjums parādījās. Gaiss patīkami smaržo pēc pavasara.

 37. lightning Says:

  Līvānos šodien slapjums tā arī neparādījās (tas, ko rakstīju, bija 2 minūtēs 3 piles 5 rindās! 😀 ). Vienubrīd, ap 15.00, likās, ka tūlīt nāks (uz Jēkabpils pusi bija tumšu mākoņu zona), taču aizgāja garām. Uz vakaru arī mākoņi sāka zust, aizvien vairāk saules.
  Grādi tomēr uz pēcpusdienu mazliet pacēlās, termometri sāka saskaņoties, plus vēl biju ciemos un konstatēju grādus tur – vidēji dienā šodien +8…+9C (rītā gan bija ap 0…+1).
  Pastaiga pa pilsētu jauka, daudzi krūmi jau uzplaukuši, arī bērzu pumpuri gatavi šķelties, daudzi jau plaukst. Pavasaris – dzīvības laiks! 🙂

 38. Anonīms Says:

  Saulkrastos smuka, bet vēsa saulaina diena, uz vakaru biki sāk līt

 39. Grigalis Says:

  Siguldas webkamerās redzama jauna sniega sega! Nemaz nebrīnos, ka tā ziemas sporta veidu pilsēta atkal niekojas ar sniegu.
  Kā par laimi, jaunu sniegu šajā aprīlī es vispār neesmu manījis, savā apkārtnē, protams.

 40. Aigars Says:

  Vēlreiz par sniegu
  Jā – steigā neuzrakstīju avotus, kur ņemta šī informācija.

  Par sniegu Sidnejā : grāmatā “Kāds būs laiks” Rīga izdevniecība “Zvaigzne” 1993 63.lpp

  Internetā http://www.alltravels.com.ua/2008/12/27/zhitelyam-goroda-sidneya/

  Par sniegu Latvijā 1982.gada jūnijā –

  http://www.lv.lv/?menu=lvplus&type=doc&sub=7&id=136580&lv_dala=22

  Tas gan toreiz bija vērojams Alūksnes apkārtnē, bet arī pie mums Dienvidkurzemē dienas laikā bija +5+7 bet naktīs salnas pat līdz -4

  • Grigalis Says:

   Patika šī mēneša prognoze jūnijam 2006. gadā.
   “Mazliet siltāks kļūs mēneša beigās, kad gaiss dienā vietām iesils līdz +23 grādiem. Augstāka gaisa temperatūra jūnijā netiek prognozēta.”
   Visi atceramies, ka mēneša vidū uznāca solīds karstums. Muldētāji, pat 2. jūnijā nespēja pieļaut normālu karstumiņu pēc 12 dienām.
   Tā grāmata ir sarakstīta kaut kāda halucinogēna iedarbībā, to nevar ņemt par pilnu, nopietni. Starp citu, tā bija viena no manām mīļākajām grāmatām un vienīgā meteo grāmata latviešu valodā, mana rajona bibliotēkā, bet ar laiku sapratu, cik murgaini tur tie fakti. Grāmata jau patiesībā bija krievu sarakstīta, bet tas nemazina Padomju laika literatūras kļūdainību. Daudzās tā laika grāmatās visādu ekstremālu parādību ir pārpārēm, tikai tām nav nekāda sakara ar realitāti. Krievi taču līdz šim nav izlēmuši, kāds tad ir aukstuma rekords visai z-puslodei un pašai Krievijai, un kur tieši tas fiksēts.
   Krievu weblapā ir runāts par kalniem, nevis Sidneju novembrī. Bet šis http://en.wikipedia.org/wiki/Climate_of_Sydney,_New_South_Wales tikai apstiprina manas šaubas. Citēju: “Snowfall was last reported in the Sydney City area in 1836. However, a July 2008 fall of graupel, or soft hail, mistaken by many for snow, has raised the possibility that the 1836 event was not snow, either.”
   Komentāri lieki…

 41. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Aizvaditas dienas motīvi. Dienas otrajā puse ari Rigā neliels slapjums pa reizei uznāca,bet nekas nopietns… Tagad ir ap 0

 42. Grigalis Says:

  Snieggāzes Siguldā turpinās. Skaidrs, ka ne visa Latvija ir sniega, bet kur tieši nav? Redzams, ka Rīga, Liepāja bez sniega, bet kur vēl nav?

 43. maikls Says:

  Jēkabpilī nokrišņu bijis maz, peļķu praktiski nekādu nav. Bet šobrīd skaisti snieg sniedziņš. 🙂

 44. Juris A., Baltezers, NOst Says:

  Minūtes 20 iepriekš, pie manis kārtējā rīta krusa. Nāca pāri ezeram kā balta siena, momentāni uzrāva pat baltus viļņus, tātad, 4 līdz 5 Bf. Pašlaik T= +4.4 C, vējš brāzmains, tīrs Wst.

 45. Juris A., Baltezers, NOst Says:

  Pagājušajā naktī magnētiskā vētra sasniedza G1 (pagaidām zemāko) līmeni pēc klasifikācijas.

 46. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt+2 grādi, 2-4m/s R vējš, apmācies ar st+cu+dažiem cb mākoņiem, neliela slapja sniega brāzma šorīt, žogmalēs neliela sniega kārta (vietām). Vakar 6 sniega-krusas brāzmas…

 47. Maija Says:

  Jaunpiebalgā arī šorīt balta zeme.Pa pārslai birdina vēl tagad.

 48. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē brižiem sniegs palielam pārslām,krusa,bet ļoti islaicigas brāzmas,pagaidam ap +3. Vismaz kas interesantaks beidzot 😉

 49. N Vests Says:

  Labrīt. Lasot šā rīta ziņojumus,liekas,ka dzīvoju kādā citā zemē,jo šeit Rideļos no tā visa nav ne vēsts.Naktī ir mazliet lijis,no rīta T 2gr. Patreiz mākoņi,to starpās pavīd saule,lēns NW un temp. 6,5 gr.
  Kas attiecas uz krusu,tad vakar vienu brīdi daži smalki graudiņi nobira,taču par maz,lai to sauktu par krusu.Diena bija vēsa un līdziga iepriekšējām.Vējš no W pagriezās uz NW un vakarā mazliet līņāja.
  Šobrīd vējš nedaudz pieņemas un īsti nevar saprast vai mākoņi tiks kliedēti,vai arī savilksies vairāk.

 50. N Vests Says:

  Par daudz,laikam,salielījos.Visapkārt savilkās drūmi mākoņi un mazliet sāk līņāt.Temperatūra arī par pāris grādiem pazeminājās.Vējš griežas uz West.

 51. maikls Says:

  Jēkabpilī pirms brīža sākās spēcīgs putenis, krita sniega graudi, tad tie pārgāja pārslās. Intensīvi nokrišņi, brāzmains vējš, tomēr sagaidīju kārtīgu cīruļputeni. 🙂 …un tagad debesis atkal sāk skaidroties.

 52. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Riga,Zolitudē šorit pārsteidza pamatigs krusas gāziens īsi pirms pl 11 satumsa un tad sakas :),zeme palika balta un daži krusas graudi bija pat zirņa lielumā .
  Cīruļkrusa 🙂

  • Saksija Says:

   Bildes tika uzņemtas šodien ? Tiešām? Es krusu šodien neredzēju. Biju ap 11iem Rīgas centrā.
   Patlaban Rīgā 5 grādi un apmācies pēc mērena lietus.

  • Romāns Kolduns Says:

   Tiešām tādas drusku neticamas bildes, jo vismaz Ogrē krusa nebija ne tuvu tik liela, kā redzams šeit. Un kad no rīta biju Rīgas centrā ( 9:27 – 10:36 ) , tad krusu vienreiz manīju, bet tā bija diezgan niecīga, krita 1 minūti un graudiņi bija pavisam mazi. Kaut gan, viss ir iespējams.

  • gubumakonis Says:

   Bildes tiesam uznemtas sodien,un pašam bija priecigs pārsteigums,krusas sega Zolitude bija verojama vairāk ka stundu un man liekas,ka krusas brazmas laikā saklausiju ari perkona uzrucienu,bet par to neesmu parliecināts,tapec nezinoju… bet varbut tomeer…

 53. Saksija Says:

  Starp citu, prognozes rāda, ka jau svētdioen Latvijā atgriezīsies siltums. 🙂 Izņemot Kurzemes piekrasti, visur būs virs 10 grādiem.

 54. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/39363.html

  Izveidoju lapu – šai atziemai par godu (līdz vakaram papildināšu)…

 55. Anonīms Says:

  Jaunpiebalgā arī,brīžiem cīruļputraimi,brīžiem īsts cīruļputenis!Nāk mākonis pēc mākoņa,vēsi,reizēm pat auksti…

 56. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  http://www.meteo.lv/public/30808.html

  Meteo.lv vēstī par iespējamu siltumu (>20 grādi) nākamajā nedēļā…

  • Raitis_Sametis/Zantē Says:

   Gubu-lietus (cb) mākoņi ar pērkons parādībām veidojas visās reizēs: kad ir apstākļi spēcīgām augšupejošām gaisa strāvām, kad rodas šie konvektīvie (vārds atvasināts – no konvekcijas, jeb vertikāli augšup ejošām gaisa masām) mākoņi. Svarīgs ir gaisa temperatūras krišanās ātrums pieaugot augstumam virs zemes + pietiekams mitruma piesātinājums. Visiem apstākļiem labi sakrītot: pērkona parādības iespējamas jebkuros gadalaikos… Protams, gada siltajā pusē – šie apstākļi veidojas biežāk…

 57. viesis Says:

  agrāk es domājusi ka negaisa makoņi veidojas, kad gaisa temperatūra ir augstāka nekā 10 vai pat 20 gradu.

 58. N Vests Says:

  No apm.plkst. 14.00 stabili saulains.Gubu mākoņi,samērā izretināti un nepatīkams WNW. T= +10C. Vējš spirgts,brāzmains un kaut cik ciešami ir tikai aizvējā.

 59. Maija Says:

  Sola jau atkal šonakt vulkāna mākoni Latvijai,arī lidostu slēgšot.

  • maikls Says:

   Nekā tamlīdzīga. Runa bija par ļoti izkliedētām putekļu daļiņām, kas šobrīd atrodas virs Dānijas un dažām citām valstīm, kur visas lidostas ir atvērtas, tad kāpēc lai Latvijā slēgtu, ja pie mums tie putekļi būs vēl mazākā koncentrācijā. Jauni klāt nenāk, visā Eiropā lidostas ir atvērtas, ja neskaita Islandi.

 60. Maija Says:

  Tad jau tukšu muldēšanu publicē!Ir nu gan!

 61. Normunds Negaiss Says:

  Beidzot paīstamsākusies tornado sezona ASV. Vakar ap 30 tornado un šodienatkal gaidāmi. Lielie līdzenumi pilni ar ķerājiem. http://Www.tornadovideos.net var sekot ķerājiem on line un skatītiesvideo online, bet parasti tas sanākmūsu naktī.

 62. lightning Says:

  Līvānos šodien riktīgs laikapstākļu kokteilis! 😀 Rīta pusē un ap pusdienlaiku pāris reizes uzvirmoja cīruļputenis, tiesa, viss uzreiz nokusa, nekāda sniega sega neizveidojās, arī krusas nebija. Vēlāk viss mainījās bezmaz vai gaismas ātrumā… 😀
  Te uzspīd saule, bet jau pēc pāris minūtēm debesis tumšas un līst, brīžiem stiprāk, brīžiem tikai uzrasina, vēl pēc dažām minūtēm atkal saule, bet atkal tikai pāris minūtes un tā tālāk. Riktīgu lietusgāžu gan nebija, nekādu citu extra parādību arī ne, taču savs labums arī no tā visa – gaiss svaigs kļuvis, putekļi pazuduši. 🙂
  Termometri šodien arī pamatīgi lēkāja – no +6…+8 saulainākajos, mierīgākajos brīžos līdz +2…+4 nokrišņu laikā. Arī nepatīkams vējš, vispār auksti.
  Vienīgi pirms 18.00 kokteilis laikam spēku bija iztērējis, vējš mazliet pierima, debesis noskaidrojās (šādi tādi mākonīši gan klaiņoja, bet tie vismaz nebija nokrišņainie), un kopš 17.45 vairāk lijis nav (pagaidām).
  Priecē vismaz nākamās nedēļas prognozes (meteo.lv) – gan siltums no D puses nāks, gan kādu pērkonu ziņo, gan saules daudz būšot! Ceru uz to foršāko! 🙂

 63. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitudē ari šorit krusas brāzma jau ir bijusi. Ir visai vēss,ap +3

 64. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labdien – tikko atbraucu no Talkas Kandavā… Šorīt “pie manis” pie 2-4m/s R vējs joprojām konvektīvi cb mākoņi, kas pa reizei jau divas krusas brāzmas uzbirdināja…+4 tagad, no rīta +2 knapi…

 65. Maija Says:

  Jaunpiebalgā bira gan putraimi,gan sniga sniegs,lielām pārslām.Auksts un nemīlīgs…Jā,10 gadus atpakaļ,tas nu gan bija aprīlis!Plūmes,ķirši,ziedēja kā kupenas…Mums vēl ir bildes.Protams,pēc tam nāca lieli aukstumi,kad vienu nakti,sasala viss ragā.Kurinājām,sedzām,cik nu varējām,bet-neko neizdevās izglābt…

 66. kurzemniece Says:

  veiksmi talkā! Ko maikls domā par reklāmveida rakstiem citos portālos,kur sola +21?

 67. Anonīms Says:

  Labi pastrādājām Baltezera krastā līdz pat Baltvillai, daži entuziasti strādā joprojām blakus esošajos bīčvolejbolla laukumos (izveidoja vietējie entuziasti). Forši, tur vietējās apkārtnes jaunatne vasarā līdz naktij dauza bumbu, nevis krūmos dzer šņabi. Malači! Garkalnes novads par talkotājiem labi parūpējās un, par cik bija mums oficiāli pieteikts, atveda karstas desiņas ar kāpostiem un tēju. Kopā esot jāved uz 11 vietām. Vakarā pat esot zaļumballe! Laiks uzlabojās, sāka spīdēt saulīte, T= + 7.5 C, tikai ass WNWst no ezera, labi, ka cimdi rokās.

 68. Juris A. Baltezers NOst krasts. Says:

  Tas anonimos esmu Juris A. Nez kapēc bija pazuduši mani iniciāļi.

 69. Saksija Says:

  Rīgā lietus gāž kā ar spaiņiem un 4 grādi.

 70. lightning Says:

  Līvānos rītā bija mainīgs laiks – te mākoņi, te saule, bet bez nokrišņiem. Ap pusdienlaiku gan dažas reizes uzlija, nobira arī sniega putraimi un pārslas mazliet palidinājās, bet viss tūlīt nokusa. Grādi lēkā tāpat kā vakar – kad noskaidrojas, uzkāpj līdz +8…+9, kad uznāk kārtējais nokrišņu mākonis, uzreiz nogāžas vismaz līdz +4…+5C (nevar paspēt izsekot! 😀 ). Tagad kādu laiku spīd saule no zilām debesīm, bet uz ZR-Z pusi maktens riktīgs melns mākonis grozās, un nevar saprast, vai tas mūs ķers vai aizies garām. Saules staros tas izskatās tāds kā īstens vasaras negaisa mākonis. Tāds arī tagad negaisu var atnest!

  • lightning Says:

   Negaisu gan neatnesa, pārāk liels un nikns tomēr nebija (cik nu manīju, varbūt mani šis mākonis tikai ar malu “aizķēra”… 😀 ), taču sniega putraimi pabira krietni (viss gan uzreiz nokusa, kā iepriekš) un arī lietus palija, tumšs arī bija kā vēlā vakarā. Grādi arī pamatīgi nosēdās – ēnas pusē pirms mākoņa bija termometri sasnieguši gandrīz 10 grādu atzīmi, taču nokrišņi nosēdināja rādījumus uz knapi +6.
   Tagad atkal saule, apkārt skaidras debess lauks (ja neskaita aizejošo mākoni A-DA-D pusē), pamazām kļūst siltāks, nu +7,5C. Taču radars, kā nesen skatījos, rāda, ka šādu veidojumu vēl manā pusē pietiek, un ļoti iespējams, ka kāds no tiem arī “trāpīs” vēlreiz. Varētu gan tie labāk pagaist pa ceļam! 😀

 71. Raitis_Sametis/Zantē Says:  Šodien neliela zibeņošana uz DA robežas.

  • lightning Says:

   Es arī DA pusē atrodos, tomēr daudz tuvāk centram (līdz kartē atzīmētajai vietai pamatīgs gabals), un man ne tikai šodien, bet pat šogad nav bijis tas gods zibeni redzēt un pirmo pērkona rūcienu sadzirdēt…

  • lightning Says:

   Kāda jēga no tāda raksta, kas pieejams tikai Dienas e-portāla abonentiem? Netaisos par tādu kļūt, man savu portālu pietiek, dažreiz pat visiem tiem nevar paspēt cauri izskriet… 😀

 72. Digital1 Says:

  Kā šodien Rīgā noskaidrojās laiks … uzliku videokameru uz tā saucamo time lapse un sanāca diezgan smuks video.

  Ievērtējiet paši:

 73. lightning Says:

  Manā pusē uz pievakari nokrišņu zona aizvirzījās prom, ap 19.00 jau bija skaidrs, palēnām rimās arī vējš. Grādi gan slīdēja uz leju, tagad pie loga vairs tikai +1,5C, lejā varētu būt tuvu nullei, bet vēlāk droši vien arī nelieli mīnusiņi būs.
  Priecē tas, ka rīt ziņo saulainu un siltāku dienu! 🙂

 74. Grigalis Says:

  Kārtējā šausmīgi aukstā nakts. Gaisā -4 (nu ne jau 2 m augstumā, bet 1 m), uz zāles vispār -6. Aktīvākie dārza darbi turpina gaidīt… Turklāt salnas ilgums aprīļa beigām netipiski liels. Turpinu gremdēties atmiņās par 2008. gada aprīli, kad salnu gandrīz nebija, vismaz nekas man necieta, kopš aprīļa sākuma. Cerību uz maiju man vispār nav, gan jau atkal pusi mēneša salnas un vairākas dienas ar maksimālo zem +10.

 75. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labrīt- šodien 0 grādu pie durvīm, uz zemes sasalums. Vakar vakarā pilnībā noskaidrojās un iepriekš dienā visai brāzmainais vējš norimās.** ASV Misisipi štatā- tornado vairāk kā 10 bojā gājušie, tur sezona Sākas:/

 76. Saksija Says:

  Šķiet, ka Rīgas lidosta, kur minimālā gaisa temperatūra sasniedza -3,5 grādus, šorīt bija visaukstākā vieta Latvijā.

 77. Maija Says:

  Nebija vis aukstākā vieta!Pie mums,dažus kilometrus no mūsu mājām,bijis -5 gr.!Zeme šorīt bija sasalusi kā akmens.Ja rimtos tas aukstais vējš…Še tev nu bija,visi jaunnedēļu solīja siltu,nu rādās,ka atkal nekā…

  • Grigalis Says:

   Tieši tā, lidosta nav aukstākā vieta, vēl jau ir Vidzeme. GFS vairākos pēdējos atjauninājumos rāda lielu siltumu maija otrajā nedēļā. Labāk tagad pārciest lielas salnas un no tām atvadīties līdz rudenim. Man gan ir aizdomas, ka maijā būs sniegs un vispār būs auksts, slapjš laiks līdz pašam jūnijam.

 78. N Vests Says:

  ‘”Kā lai šorīt vienaldzīgi klusē…” Jo debesis,atšķirībā no citviet rakstītā,atkal ir bez neviena mākonīša.Brīnišķīgs,rāms rīts T= +10C. Naktī noturējās ap 0,-1C.
  Arī vakardiena bija ar pilnīgi skaidrām debesīm,īsti vasarīga.Un ne tikai šeit,bet arī Talsu pusē.Iznāca diezgan daudz pamaisīties pa pilsētu,un jāsaka,ka nekādu talkošanu nekur nemanīju.Tas,laikam,tāpēc,ka Talsi ir tik sakopti,ka tur vienkārši grūti būtu atrast,ko vēl var piekopt.Visu cieņu talsiniekiem.

  • Grigalis Says:

   “tur vienkārši grūti būtu atrast,ko vēl var piekopt”
   Jā, tādai būtu jābūt apkārtējai videi, ka nekādas talkas nebūtu jārīko, citādi tā nedaudz liekulīgi izskatās šīs akcijas, kad visu gadu pieķēza un tad vienreiz pavasarī it kā sakopj.

 79. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/04/25/makonu-noverojumi-24-04-2010/
  Vakardienas mākoņu novērojumi.
  Šodien ir pilnība skaidras debesis un kaut ir saulains un ievērojami siltāks,ka vakardien,tomēr joprojam dzestrs vejš neļauj ta isti izbaudit siltumu,visas pedejas dienas tadas visai vēsas ir mūsu pusē…

 80. lightning Says:

  Šonakt arī Līvānos mazliet zem 0 noslīdējis bija. Precīzāk, kaut kad no rīta, jo vēl ap 3.40 bija ap +2, bet tieši cikos, nemācēšu pateikt, jo saldi gulēju. 😀 Taču daudz nebija, mans termometrs kā minimālo reģistrēto rāda nepilnu +1 grādu. Pieredze rāda, ka lejas grāda iegūšanai šādos apstākļos nepilnus 2 grādus jānoņem, tātad sanāk -1. Uz augsnes un ārpus pilsētas noteikti bija mazliet vairāk, bet ne daudz – kā viens cilvēks, kas dzīvo privātmājā pilsētas nomalē, teica, bijusi vien viegla salna uz augsnes, un tā pati fiksi pazudusi.
  Bet dienā laiks lielisks! 🙂 Rīts gan diezgan ilgi padzestrs bija, taču pilnīgi skaidras debesis (tikai nesen šur tur pa kādam miniatūram baltam mākonītim parādījās), un diena iesila, tagad pāris stundas turas ap +13. Brīžiem kāda sīka vēja pūsmiņa uzpūš, taču nekādā gadījumā patīkamo iespaidu nebojā. 🙂
  Starp citu, meteo.lv mainījis savas prognozes otrdienai un trešdienai – ja vakar otrdienai progozēja daudzviet lietu un arī negaisu, kā arī vidēji ap +8…+10, tad tagad jau lietu paredz vien pašai piekrastei, bet centrā un A pusē pārsvarā saulainu un siltu, vidēji ap +15…+16 grādiem. Un arī trešdien ziņo labu laiku, vien nedaudz vēsāku – no +8 Z rajonos līdz +15 DA pusē.

  • Grigalis Says:

   Man pie loga minimālā bija +4,2 un tas nekas, ka zeme sasala ragā…

   • lightning Says:

    Es laiku vēroju ne pirmo dienu un no pieredzes zinu, cik katrā gadījumā (un vai nepieciešams) pie manis veikt korekcijas… Labi, nobīde par 1-2 grādiem dažkārt var būt, bet ne tik dramatiski.

 81. lightning Says:

  Vakarpuse arī saulaina un mierīga, vien vēlākā vakarā pamalēs sāka vairāk mākoņu parādīties, vējelis toties pamazām rimās. Grādi gan diezgan ātri sāka kristies, tomēr pagaidām vēl pārāk auksts nav, mazliet virs +5. Taču līdz saullēktam vēl laika daudz, un var arī līdz nullei grādi noslīdēt. Manīs rīt.

 82. Digital1 Says:

  Jauns video, kuru filmēju šodien (25.04.) … redzams arī saulriets 🙂

  Baudiet 🙂

  • Anonīms Says:

   Skaisti. Super !
   Kā gatavo? Vai filmē, liec pa kadram, vai kā citādi.
   Baigi labi var redzēt kā dažādos augstumos vēja virzieni ir dažādi.

   • Digital1 Says:

    Nē, nelieku pa kadram.

    Manai videokamerai ir tāda funkcija, kuru aktivizējot videokamera uzņem kadrus un liek kopā. Var no 1 kadra 1 sekundē līdz 1 kadram 30 sekundēs.

    Šajā pēdējā video sākumā ir 1 kadrs 2 sekundēs, bet uz beigām 1 kadrs 5 sekundēs (sekundē 25 kadri, tātad viena sekunde aizņem 2 minūtes un 5 sekundes reālajā laikā).

 83. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labrīt- +5 pie durvīm “pie manis”, neliela augsto cs+cc mākoņainība, anticiklons šodien turpināsies. Vakar vakarā nedaudz samācās ar šiem pašiem augstiem mākoņiem.

 84. lietusviirs Says:

  Starp citu iekš http://www.udensturisms.lv/h2o tagad ir dati sākot no 1981 gada. Pēc tie interesanti papētīt cik tad īsti šis gadds bija vai nebija īpašs.

 85. lietusviirs Says:

  Piemeram 1987 gadā pie staļģenes bijis vēl par 110 cm lielāks līmenis 🙂

 86. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  http://www.yr.no/nyheter/1.7088903

  Tā neko pa miskasti plosījies Norvēģijā 20.4.10. …

 87. Maija Says:

  Beidzot arī mūsu pusē ir silta dieniņa!Vējš vēl parāda savu dzestrumu,bet daudz mazāks.

 88. lightning Says:

  Šodien lieliska, skaista un arī silta diena! 🙂 Rītā gan auksti bija, visvēsākais ap saullēktu, akurāt nulle, vēlāk pamazām uz augšu grādi cēlās. Toties dienā termometri svārstījās ap +16…+17, vēja tikpat kā nebija, vien brīžiem neliela pūsmiņa uzpūta. 🙂 Ļoti silts, uz balkona pēcpusdienā varēja sauļoties, arī grādi piesaulē bija atbilstoši – ap +27…+28C. 😀

 89. Raitis_Sametis/Zantē Says:

  Labrīt- tikko no Rīgas atkūlos, tagad “pie manis” jau +8, no D-DR puses palielinās augstā ci+cc mākoņainība, iespējams – ka dienas beigās kaut ko no pērkona sagaidīšu…?

 90. Maija Says:

  Laikam jau nekas labs nav gaidāms.Šodien daudz vēsāka diena,vējš nes smiltis pa gaisu un brīžiem taisa virpulīšus.Vakar pasildījāmies-pietiek!Naktis vēl aizvien ir indīgi aukstas…

  • maikls Says:

   Jau plkst.12 Vidzemē siltāks nekā vakar pēcpusdienā, temperatūra ir būtiski augstāka, līdz šim siltākā diena šajā gadā, tikai nevajag vējā stāvēt. 😀

 91. dAvi Says:

  Esmu novērojis, ka cilvēki, kuri dzīvo ne piekrastes rajonos jebkuru vēju uzskata par aukstu 😀 Šodien ir jūtami silts vējš 🙂
  Maija, iesaku izbaudīt vienu kārtīgu diena jūras brīzi, brrrr!

 92. maikls Says:

  Skaists, klasisks ciklons virs Polijas: http://www.sat24.com/

 93. lightning Says:

  Līvānos šobrīd laiks pamazām mainās. Rīts bija siltāks nekā iepriekšējās dienās (minimālā bija +4), saule dienu ātri iesildīja, un jau ap 12.00 dziļās ēnas pusē bija +16! 🙂
  Taču kāreiz ap 12.00 sāka mākties, mākoņi pamazām biezē, plus diezgan stiprs vējš (par laimi, no D puses un tāpēc vēss nav!), kas pamazām arvien vairāk ņemas spēkā. Un pat ar visu to grādi jau pāris stundas grozās ap +18. 🙂
  Rekordu gan laikam (vismaz man noteikti) šodien vēl neredzēt, jo meteo.lv radars rāda, ka no D puses diezgan plašā frontē tuvojas nokrišņu zona, un visdrīzāk pirms kādas stundas konstatētie +18,7C arī paliks šīsdienas rekords…

 94. Maija Says:

  Jūra ir fantastiska!Tikai maz iznāk pie tās būt…šodien pie jūras būtu jauki!Pie mums arī no pusdienas laika saulīte pamazām pazuda.Ja vakar varēja sauļoties,tad šodien nē.Man jau arī patīk vējains laiks,tikai,lai nav pārāk auksti.Taisnība,Maikl,ja stāv pievējā,tad ir ideāli,bet,cik tad ilgi stāvēsi?Pie mums arī šodien, siltuma rekords siltuma rekords nebūs vis.

 95. N Vests Says:

  Labdien. Ja jau runājam par rekordiem,tad pie manis šodien bija šā gada augstākā temperatūra.Dienas pirmā puse bija ļoti jauka,saulaina un silta.Pēc pusdienas apmēram divas stundas T noturējās uz 20 atzīmes,pēc tam savilkās tāda dūmaka un par cik saules vairs nav,arī T = 17C. Bet vienalga laiks ir jauks,rāms – un kā apstiprinājums tam ir pirmās bezdelīgas.Tās ir atnākušas tāpat,kā citus gadus šajos datumos – ne ātrāk,ne vēlāk.Ja ir bezdelīgas,tad tā jau ir tikpat kā vasara.Gan jau vēl būs pa salnai vai vēsai dienai,bet tie ir sīkumi – pavasarī būt pesimistam ir pretdabiski.

  • lightning Says:

   Piekrītu, pesimismam nav vietas! Dažkārt man tas mēģina uzmākties vēlos rudeņos, kad ilgstoši ir totāli nomācies, lietains un auksts, bet pat tad cenšos tādas domas projām dzīt. Parasti arī izdodas! 🙂

 96. Pierīga Says:

  Šodien liekas pat sutīgs.. tūdaļ klāt pie manis būs lietus.. redzēs, kas tad nu būs.
  Nekas prātīgs jau sen nav lijis.

 97. lightning Says:

  Man sāka mazliet līņāt jau ap 16.30, šis process turpinās arī šobrīd. Taču neko daudz pielijis pa šo stundu nav, pat nevienu peļķi vēl nemanu. 😀 Grādi gan ir nokritušies līdz +13,5C, bet reizē norimis arī vējš, un nemaz vēsi neliekas. 🙂

 98. Maija Says:

  Protams-pavasarī jābūt optimistiem!Bet,kurš ņemas ar dārza darbiem,tad tas satraukums rodas pats no sevis:kāds būs sējas laiks,vai nebūs lielu salnu,utt.Bet tas jau tā notiek katru gadu.Pie mums arī apmācās,kaut kur 7 gr.Vējš pierimst.

 99. lightning Says:

  Jā, dārzniekiem tā nu ir, laikapstākļi spēlē ļoti būtisku lomu.
  Arī mums otrā pilsētas galā neliels dārziņš ir, kur šo to audzējam, bet nu tieši es pats pa to daudz neņemos, vien piepalīdzu, kad vajag, ar t.s. “vīriešu” darbiem – paroku, panesu ūdeni utt. Bet stādīt, sēt, ravēt – nu nē, paldies! Es no tā neko nesaprotu, es tomēr esmu pilsētnieks! 😀
  Pabūt pie dabas un dažreiz šo to padarīt dārzā – tas patīkami, bet katru dienu pa to rušināties – tur vajag riktīgu zemesmīli. Tādu, kā Jūs, Maija! 🙂
  Bet laiks Līvānos uz vakaru nomierinājās, lietus diezgan ātri pārstāja līt, vējš, cik varu manīt, ir gandrīz norimis, arī ielas jau sausas, vienīgi šur tur nelielas peļķītes atgādina par vakarpuses nokrišņiem. Tomēr arī savs labums no mākoņu segas – silts! Vēl šobrīd grādi mazliet virs +10, un īpaši nekrītas jau vairāk kā stundu! 🙂

 100. orkaans Says:

  Varbūt kāds vēl vakar(27.04.) Rīgā no rīta novēroja iespaidīgu Saules halo? 🙂

  Blakus parastajiem halo veidiem bija arī viens rets-supralaterālā arka!
  Jau otrais retais Saules halo šogad! 🙂

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/2010/04/28/supralaterala-arka-riga/

 101. Saksija Says:

  Varbūt vajag jaunu rakstu ? 🙂

  Rīgā šodien auksta diena (maksimālā temperatūra ap 10 grādiem) ar brāzmainu vēju. Cerams, ka piektdien Rīgā būs 21 grāds. 🙂

 102. Maija Says:

  Jā,šodien auksta diena.Cerēsim,ka piektdien varēsim pasildīties.Šonakt,laikam,gaidāma pamatīga salna.

 103. Saksija Says:

  Mākoņi jau ir virs Kurzemes. 🙂

 104. Saulcerite Says:

  Katru vakaru pēc darba strādāju dārzā lidz īstām muguras sāpēm.Nu es zinu ka nezāles ir augušas arī zem sniega,lecektīs jau sadīguši sīpolloki un redīsi-tiem salnas nekaitēs.Bet šāku jau uztraukties ka atkārtosies pagājušā gada mākoņu staigāšana apkārt Rīgai-pt tagad jau nācies laistīt visu ko pārstādu,protams ari lecektis.

  • Grigalis Says:

   Kaut kā neatceros, ka pērngad jūnijs būtu bijis sauss.
   Labāk salīdzini klimatoloģijas nokrišņu karti! Skaidri redzams, ka Viduslatvijā to nokrišņu tā mazāk kā citviet. Gribēt slapjumu Rīgā ir tas pats, kas stepē lietusmežu.

 105. lightning Says:

  Līvānos šodien nemaz auksti nebija! 🙂 Arī rīts bija salīdzinoši silts, ap +8, bet dienā vairākas stundas stabili turējās starp +15…+16 grādiem, vienīgi vēlākā pēcpusdienā par 2-3 grādiem temperatūra nokritās. Droši vien pie vainas ņiprais vējš, taču tas bija no D-DR puses, plus saule darīja laiku siltāku.
  Mākoņu daudzums mainīgs – rītā saulains, dienvidū apmācies, pēcpusdienā noskaidrojās, vakarā vispār mākoņi pazuda. Tāpēc uz nakti grādi krītas, šobrīd jau knapi +5.
  Bet man ir ticība, ka piektdien +20 robeža tiks pārkāpta! Es esmu optimists! 😀

  • Grigalis Says:

   Nu, Līvānos arī pesimistiskā noskaņojumā es gaidītu virs +20, kā nekā Latgale ar savu kontinentālo efektu. Cik tur bija Latvijas absolūtais maksimums Daugavpilī? Gadījumā ne +36,4? Es par tādu maksimumu varu tikai sapņot…
   Bet piektdien vispār baigi mākoņains rādās, tāpēc es šaubos, ka lielākajā daļā Latvijas būs +20 kaut uz minūti. Starp citu, tu jūti atšķirību starp vairākām stundām ar +25 un pāris minūtēm ar +26, salīdzinot ar tiem pašiem +25 vairākas stundas un +27 vai +28 dažas minūtes? Manuprāt, visi šie maksimumi miesiski ir grūti izjūtami. Tāpēc tādas vasaras kā 2006. un 2002. bija kolosālas, jo karstums ilga pietiekoši, lai to sajustu, nevis kā pēdējās vasarās, kad it kā fiksēti +30, bet pārsvarā jau bija krietni zem.

   • lightning Says:

    Jā, pie tiem lielajiem grādiem dažu grādu starpība tiešām nav īpaši jūtama… Taču karstas vasaras man patīk (minētajā 2002. gadā pie manis regulāri bija ap un virs +30, bet rekords bija +36, ēnā, protams), lai arī tam visam kā spēcīgs blakusefekts nāk mežonīga svīšana, kad litriem jātempj minerālis vai labs auksts alus! 😀
    Es esmu gadu gaitā ievērojis, ka manā pusē karstās vasarās(ne tikai Līvāni, vispār Latvijas DA puse) tiešām ir tāds kā karstuma punkts. To uzrāda arī ilglaicīgie rādījumi. Man patīk šejienes laikapstākļi – karstākas vasaras, aukstākas ziemas, tāpēc mainīt lokācijas vietu uz piejūru nu gan negribu! Man patīk šeit, kur dzīvoju! Un ne tikai laika apstākļu dēļ vien. 😉

 106. Maija Says:

  Šorīt Jaunpiebalgā no rīta 0 gr.Pirms sešiem,no rīta,sniga sniegs!Vai tas bija cīruļputenis,jeb zvirbuļputenis,nezinu.Toties zvirbuļi, šorīt, man pieprasīja ēst.Laikam jau siltumu nesagaidīsim,galvenais,gan pavasarī,gan arī vasarās,tās aukstās naktis…Tad jau redzēs.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: