Siltums, nokrišņi un vētrains vējš

Latviju ir sasniegušas ļoti siltas gaisa masas – 850hPa temperatūra šodien un sestdien var sasniegt +6..+7 grādus, kas ir aptuveni 10 grādus virs normas. Šīs siltās gaisa masas Polijai ceturtdien atnesa +21 grādu, Vācijai pat +23 grādus. Pie mums maksimālā gaisa temperatūra piezemes slānī varētu būt +15 grādi – tik daudz pāris modeļi prognozē piektdienas pēcpusdienā vietām valsts rietumpusē, uzspīdot saulei.

Arī nakts uz sestdienu būs silta, sestdien valsts lielākajā daļā temperatūra sasniegs un pārsniegs +10 grādu atzīmi. Sestdien dienas otrajā pusē no dienvidrietumiem Latvijā sāks ieplūst vēsākas gaisa masas, tāpēc svētdien un pirmdien laiks būs vēsāks, bet drīz vien no jauna varētu kļūt siltāks – GFS patlaban prognozē, ka otrdien visā valstī gaiss iesils līdz +10..+13 grādiem.

Ar cikloniem saistītas atmosfēras frontes palaikam atnesīs lietu, naktī uz svētdienu un svētdien iespējams arī slapjš sniegs. Sestdienas pēcpusdienā, sākot no dienvidiem, Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, bet vairāk nokrišņu droši vien atnesīs oklūzijas fronte naktī uz svētdienu un svētdien. Modeļi no šīs frontes vietām (vairāk tā kā valsts centrālajā daļā) prognozē ap 10mm nokrišņu, bet Latgali šī fronte varbūt neskars nemaz.

Svētdienas naktī/priekšpusdienā prognozēts arī ļoti spēcīgs vējš, piemēram, Lietuvas modelis patlaban prognozē, ka valsts lielākajā daļā D, DR vēja ātrums brāzmās agrā svētdienas rītā sasniegs 17-21m/s. Būs jāskatās, vai nemainās prognozes par ciklona virzību un spēku, jo tad attiecīgi mainīsies nokrišņu un vēja prognozes. Patlaban gan GFS, gan Lietuvas modelis paredz, ka ciklona centrs naktī uz svētdienu gar Kurzemes piekrasti virzīsies uz ziemeļiem.

Siltā laika ietekmē strauji kusīs atlikušais sniegs, arī Baltkrievijas ziemeļos, līdz ar to tuvākajā laikā straujāk celsies ūdens līmenis Daugavas un Gaujas baseinā. Iespējams, ka papildu problēmas var sagādāt gaidāmais spēcīgais vējš, tā izraisītā viļņošanās un ledus gabalu straujāka pārvietošanās applūdušajās teritorijās. Gaidāmais spēcīgais D vējš, kas pāries R vējā, varbūt var radīt problēmas Liepājas ezera apkaimē, arī pie Papes ezera, nemāku par to spriest. Stiprāko vēju (nelielu vētru) modeļi pašreiz prognozē uz dienvidiem no Liepājas naktī uz svētdienu.

Plkst.9:50
UKMO modelis šorīt prognozē, ka augstākminētais ciklons būs lielāks un izplūdušāks un stipru vēju nenesīs. Arī ECMWF modelis prognozi ir mainījis, plašu ciklona centru sūtot vairāk virsū Latvijai, tādējādi samazinātas vēja ātruma un nokrišņu daudzuma prognozes. ECMWF Rīgai prognozē: piektdienas pievakarē līdz +12, sestdien pa dienu līdz +12, svētdien ap +5 grādiem; nokrišņus attiecīgi 1mm, 3mm un 3mm; DA un svētdien DR vēju līdz 6-8m/s.

132 Atbildes to “Siltums, nokrišņi un vētrains vējš”

 1. Saulcerite Says:

  Vakar biju Jelgavā un Staļģenē…un viena lieta ir to redzēt pa TV cita klātienē.Es esmu satriekta,īpaši par Staļģeni.

  • raitis_sametis/Zante Says:

   Es pilnībā saprotu cilvēkus, kuriem ūdens skalojas istabās. ** Kamēr mēs vairums guļam naktīs mierīgi, tikām citiem – ļoti trauksmains laiks iestājies. **Nujā- vēl vairāk gudrie, pirms ceļ un pērk mājas- ierēķina arī šādas applūšanas iespējas. Gan tie, kas dzīvo vulkānu apkārtnēs, gan palienēs, gan tropisko vētru skartos apvidos. Pietiek pāris reizes mūžā piedzīvot lietas: un īr divas iespējas…1) kļūt gudrākiem; 2) vai gaidīt jaunus pārdzīvojumus.

  • Saulcerite Says:

   P.S.Viens gan mani iepriecināja-pār visu šo postažu lielos baros ziemeļu virzienā lidoja gulbji,dzērves un pilni lauki ar ķīvītēm.

 2. Grigalis Says:

  Bet tāpat vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pali ir normāla lieta. Nu ja, no malas jau viegli spriedelēt. Es tomēr nedomāju, ka tik plaši pali ir normāli.

 3. raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt- “pie manis” -1 gan šorīt, nakts arnelielu salu bija. Patreiz tendence apmākties ar izteiktiem augsto-gubu mākoņiem (vasarā teju drošs negaiss būtu pie līdzīgas meteo situācijas)… Manīsim šo gaidāmo ciklonu… Vakar dienas otrajā pusē bija +8 vērots…

 4. lietusviirs Says:

  šhogad ir normāli pali (piecgades/desmitgades).
  Lielupei un ventai un daudzām citām upēm šie ir normāli pali.

  Uz upēm saceltie HES atsevišķās vietās šo normālo palu nodarīto skādi palielina.

  Ja daugas HESi vēl dod kādu taustamu labumu (tiem kam mājas neaplūst), tad mazie labumu dod tikai dažās kabatās, Pārējiem ne.

  Daugavā škiet nedēļas laikā sāksies.

  • Grigalis Says:

   Ja reiz ir tik normāli, varbūt nevajadzētu neko spridzināt, jo Jelgava pastāv jau vairākus gadsimtus – vēl nav aizpeldējusi.
   Pat pēc aukstās ziemas 2002./03. palu nebija, arī 2005./06. bija saudzīga. Tāpat LPSR laikā ne katra barga ziema radīja palus. Nu un siltas, ļoti siltas ziemas vēl retāk rada palus. Iespaidīgi ledi Daugavā gāja 2007. gadā, pēc aukstā februāra, bet šķiet, ka nekas šausmīgs toreiz nenotika.
   Upes ir viscaur visā Eiropā, bet ne visur ir pali kā tādi. Upes var iztikt bez paliem? Jā, var.

 5. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/pavasara-pludi-2010/
  Plūdu 2010 interesantako foto izlase.
  Riga,Zolitude apmacies un peleks,pagaidam ap +5 No rita neliels sals un saule bija.

 6. mārtiņš Says:

  pēc šīs ziemas un pašreizējās t°C, tie +15°C liekas kaut kas nereāls un eksotisks

 7. snake Says:

  Tiešām nereāla sajūta 😀 tikmēr Liepājā +13 jau pēc lidostas datiem,un mans termometrs rāda 13,3 🙂

 8. dAvi Says:

  ahh, kā gribas atpakaļ uz mīļo Liepāju! Tagad sēžu Rīgā un te laikapstāķļi tik nemīlīgi. Senāk, kad uzturējos Liepājā, vienmēr likās, un tā arī bija, ka citur bija siltāks. tagad otrādi.

  • Grigalis Says:

   Nezinu gan, PSRS rīcībā eošais arhīvs par Liepāju liecināja, ka tur bieži bijis siltāks kā Rīgā. Jeb atkal tiek domāti daži pēdējie gadi?

  • maikls Says:

   Neuztraucies, tuvākajās dienās Liepāja atkal būs viena no vēsākajām Latvijas pilsētām.

   • Grigalis Says:

    Kā lai neuztraucas, ja Liepāja kļūs par ledusskapi? Bet es tiešām neuztraucos, jo pat pavasara salnas Liepājā ir daudz mazākā skaitā kā citviet Latvijā. Tāpat sniegs maija beigās nekad nav novērots Liepājā, atšķirībā no Austrumlatvijas.

 9. Pierīga Says:

  Vai solītais siltums vispār reiz sasniegs Rīgu, jeb tikai uz pāris stundām pirms svētdienas lietus un aukstuma? Nu traki

  • Grigalis Says:

   Rīdzinieki nav pelnījuši sildīties. Domāju, ka ātrāk par maiju tāda normāla siltuma Rīgā nebūs. Pietiek biežāk papūst no līča un tad vispār līdz kauliem ņems.

 10. maikls Says:

  Ceļu staciju datos tur, kur gaisa temperatūra pārsniedz +10 grādus, parādās svītriņas: http://www.lvceli.lv/cms/visas.asp 😀

  Nu jau 4 meteostacijās ir vairāk par +10 grādiem (Ķekavā svītriņa ir citu iemeslu dēļ): Nīcā, Kalvenē, Rudbāžos un Saldū, tā ir Latvijas dienvidrietumu daļa.

  Siltās gaisa masas ir izpletušās ne tikai visā Latvijā, bet arī Igaunijā un tuvējā Krievijā. Bet tā kā gaisa temperatūru uz zemes ietekmē dažādi lokāli faktori, visvairāk mākoņi, arī sniega sega, tad ne visur šo siltumu var tik labi izjust kā Kurzemē.

 11. snake Says:

  nu jau Liepājā +15 centrā un lidostā +14

 12. raitis_sametis/Zante Says:

  Tagad atkal “pie manis” +8, bet mākoņi sastājušies šai gadā pirmo reizi “vasaras pirmspērkona” konfigurācijā. Ir dūmakainas debesis, izteikti augstie gubu (ac) mākoņi, kas ātri nāk no D puses, … ka tik pievakarē vēl nesastopos ar kādiem pērkona rūcieniem jau šodien? (kas jau visai iespējami pie +15 …).

 13. maikls Says:

  Kaļiņingradā šodien +20, Polijas ziemeļos +22. Pat Narvā, galējos Igaunijas ziemeļaustrumos, silts: virs +9 grādiem.

 14. N.R. Says:

  var sasniegt +6..+7 grādus, kas ir aptuveni 10 grādus virs normas

  vai tad martā norma ir zem nulles :-/ ?

 15. kurzemniece Says:

  ak,es šodien arī jūtos apmēram tāpat kā tās mušas uz mājas dienvidu sienas :)) -tik silti,un it kā pirmsnegaisa sajūta gaisā

  • Grigalis Says:

   Es skatos un domāju, vai tiešām Pleskavas apgabalā šobrīd zibeņo? Tā kā par aukstu negaisiem, turklāt tur tak viss vēl sniegā, troposfēra samērā stabila.
   Bija te “krāce” no tās puses, varbūt vakarā ziņos par negaisu.

   • mārtiņš Says:

    zibens un pērkons var būt arī ziemā, piemēram pagājušo gad, ja atmiņa neviļ, te pat Rīgā bija novēroti pāris zibens un pērkona uzplaiksnījumi īsi pirms ziemassvētkiem

   • Grigalis Says:

    Bet ziemā nezibeņo tāpat vien, nav jau vasara, kad taču arī nedēļām var nebūt neviena negaisa.
    Kas gan izraisīja tādu procesu?

 16. Maija Says:

  Beidzot arī Jaunpiebalga sagaidīja +7 gr.Pa pusei apmācies,ne līst,ne snieg.Drīz jau,laikam,Daugaviņa arī modīsies no miega?To spridzināšanu arī es neatbalstu!Zivju bendes,tādi paši kā mazie HES…Neko nedomā,nedomā par nākotni,dzīvo tikai šodienai…

  • Grigalis Says:

   Jā, es visu laiku domāju, nez kā zivis, vēži uztver tās spridzināšanas? Viņi laikam ir jutīgi uz tādām vibrācijām.

 17. mārtiņš Says:

  pa radio teica, ka tuvāk esošās zivis sarauj gabalos, tālāk esošām no spiediena maiņas pārsprāgst peldpūslis un tās nobeidzas jo nespēj vairs normāli papeldēt. Vēl pieminēja, ka jūrā, kad laiž gaisā kara laika mantojumu, ar vienu lādiņu noslaucot ap 10 tonnām reņģu

  viens klerks atrunājās, ka likumā nav paredzēts domāt par floras un faunas aizsardzību ledus spridzināšanas laikā

  • Grigalis Says:

   Ārprāts! Nemaz nebiju iedomājies, ka ir tik traki. Tad nu gan es ar visām 4 pret spridzināšanu, vēl jo vairāk, ka šie pali tikai tādi piecgades nieki esot. Manā dzīvē vien tādiem bija jābūt, ka ne saskaitīt, kaut gan iznāk labi ja dažas reizes.
   Bet šoreiz nogulējušas dzīvnieku tiesību aizsardzības nevalstiskās organizācijas un vispār, ik pa 5 gadiem regulāri notiekošo palu dēļ vajadzēja jau nu iekļaut normatīvajos aktos, kā būt ar ūdens dzīvo radību, kad rodas nepārvarama vēlme spridzināt. Vienkārši, tad tā divkosīgi iznāk. Kad cukurfabrikas dēļ slāpa zivis, tad cēla traci, bet tagad viss OK.

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Tagad arī Lielupes sēkli pie grīvas spridzina – iemesls tas pats, lai neaizkavētu ledu virzīties uz jūru (ar visām no tā izrietošajām sekām…).

 18. maikls Says:

  Kāds var paskaidrot, kas īsti redzams tajā fotogrāfijā: http://www.meteo.lv/public/30745.html

  • Grigalis Says:

   Tiešām ļoti savāda bilde. Varētu domāt, ka tas ir ledus upē, bet kaut kā dīvaini izskatās tas slapjums aiz viņiem.

  • Emīls Says:

   Tas ir upes krasts, ūdens josla ir tur, kur arī zem ledus parādās ūdens. Iespējams, tik biezs ledus krastā radies biežu ūdenslīmeņa maiņu dēļ. Kāpēc viņu tur rokas man nav skaidrs 🙂

 19. Raitis_sametis/Zantē Says:  Zibeņo mūsu platuma grādos Krievijā, ne visai tālu no Latvijas robežas. (kas vēl būs vakarā… un rīt?).

 20. lietusviirs Says:

  Starp citu zem jekabpils tilta kaut kas notiet 🙂
  To labi redzet tai webkamera.

 21. maikls Says:

  Jā, iet ledus. Šeit ir vēl cita webkamera: http://www.demvar.lv/index_tilts_3.htm

 22. lietusviirs Says:

  Varbut kadam nav links.
  http://80.90.12.210/cgi-bin/viewer/video.jpg?t=1269588875388

  AUtomatiski neatjaunojas. Ir lapai jaataisa refresh.

  Ledus iet.

 23. liepājas veeji Says:

  Sveiciens visiem!! yuuu šodien saulīte staigāja pa zemes virsu, neoficiāli Otaņķos šodien ap 14.00, termometra stabiņš ēnas pusē rādija + 16,5 🙂 k ārii pūta stiprs DR vējš . starpcitu Bārtā pie Nīcas tilta ledus sablīvējums, kas veidojās no rīta puses ir pilnība tagad izgaajis. gaidām ka’dus jokus izspēlēs ledus sablīvējums ietekā Liepājas ezeru ?!

 24. N Vests Says:

  Elementari, Maikl. Slesers rok apvedcelu (tuneli) arzemju kapitalam.

 25. dzīles Says:

  5 km uz DR no Saldus pl.1700 14 oC, pl. 1900 9 oC.

 26. orkaans Says:

  Šodien biju aizbraucis uz Jelgavu…, nu tīri iespaidīgi! Par cik samērā bieži braucu uz Jelgavu, bija interesanti palūkoties uz vietām, pa kurām vasarā staigāju sausām kājām! 😀
  Varbūt vēlāk ielikšu kādas bildes, bet ja ne šodien, tad tuvākajās dienās noteikti! 😉

 27. Raitis_sametis/Zantē Says:

  LTV Panorāma šodien – Kalnciems zem ūdens, korespondente pa centrālo ielu staigā garos zvejnieku zābakos.

 28. lightning Says:

  Jā, ziņās kadri iespaidīgi, bet ko padarīsi – tas ir dabisks process. Jā, bēdīgi, ka daudziem grūti, bet reti kurš no aptaujātajiem ko sliktu teica. Viņi ir izvēlējušies savu dzīves vietu un zin, ar ko jārēķinās. Pavasara pali nav cilvēku izraisīta problēma.
  Bet laiks šodien Latvijā, skatos, pavisam dažāds – reiz Liepājā +15, tad Kolkā mazi plusi (meteo.lv dati). Savukārt Līvānos šodien “pa vidam” – siltāks nekā vakar, lai arī apmācies (pa reizei nedaudz sīks smidzeklis uzrasināja) – visu dienu stabili ap +8…+9, arī šobrīd vēl tie paši grādi (tas gan nedaudz pārsteidz un reizē priecē – tātad rīt ir lielas cerības sagaidīt +12…+13!).

 29. Purva Vecis Says:

  Veeroju sarkanu sauli 2st garumaa .Braukaaju un darbojos.Manupraat tas bija reti veerojams efektts kad saule redzama caur tik mitruma piesaatinatu gaisu.Olaines purva dienvidaustrumu mala.T+5.4

 30. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt, +6 šorīt un tipisks pirmsnegaisa stāvoklis /”ja būtu vasara”. Dūmakains, neliela ac un augsto ci mākoņainība. Tiešām ceru uz kādu pavasara negaisu… manīsim šodien dienas gaitā.

 31. Saksija Says:

  Rīgas lidostā jau pirms pulksten 10 +10 grādi, Imantā pat +11 grādi. 😀

 32. Purva Vecis Says:

  Sveiciens Visiem Lasiitaajiem. Ieurbaam beerzu sulas. Tek strauji. Teetis neticeeja ,ka izdosies.

 33. N Vests Says:

  Labrit no Rideliem.Dumakains rits. 6.00 tikai +1,bet tagad jau +9. Rams,jauks pavasarigs laiks.Sorit gar dikmalu cienigi staiga pirmais starkis.Beidzot ari strazdi ir seit,bet visvairak mani parsteidz cielavu ierasanas.Nekad neesmu noverojis,ka cielavas atnaktu tad ,kad vel ir sniegs,jo tie ir tipiski kukainedaji.
  Norises daba parada,ka visas tas prognozes,kas paredzeja ilgu un garu pavsari ir galigi garam.Viss notiek pat straujak ka citus gadus.Sniegs ari ir vairs tikai kadi 30%. Ir tads teiciens – kad cielavas klat, var art zemi.Gribetu redzet ka to var izdarit,kad arumos vel ir sniegs.
  Vertejot pec putniem dazi ir ieradusies vienu,un pat divas nedelas agrak.Ceresim,ka vini nav kludijusies.

  • Grigalis Says:

   Jāatzīst, ka arī man izskatās agra veģetācija un vispār dabas pilna pamošanās. Ka tikai neiznāk kā 1993. gadā, kad pēc vasarīgā maija vasara iznāca slikta, bet augustā jau īsts rudens ar ilgstošām lietavām atnāca. Par septembri nav vērts pat izteikties, jo tas bija rekordauksts. Kāds tagad iebildīs, ka tas bija milzīgā Pinatubo izvirduma 1991. gadā dēļ (pa to laiku Z-puslode pamatīgi atdzisa), bet šobrīd atkal viens vulkāns maitā gaisu un tas ir tepat Islandē.
   Starp citu. Dzīvojot Z-Vidzemē, tālajā 1997. gadā… Pēc visai siltā marta, turklāt sniegs mums tur nokusa jau janvāra beigās, februāris pagāja kailsalā (brīžiem pat lielā), tad ļoti silts marta sākums. Stārķi atlidoja, kad bija lielas salnas aprīļa sākumā, atceros, ka skatījos uz stārķu pāri ūdenstorņa augšā un ārā bija šausmīgi auksts, vēl pabrīnījos, kā šo tievās kājeles nenosalst. Rezultātā aprīlis bija auksts, maijs bija auksts, bet vismaz vasara bija laba. Tā ka agrs pavasaris vēl nenozīmē, ka tas būs straujš, tikpat labi var ieilgt līdz Jāņiem.

 34. Grigalis Says:

  Tauta! Padalieties savos redzējumos! http://80.90.12.210/cgi-bin/viewer/video.jpg?t=1268180002976 man izskatās, ka balsta labajā pusē nodrupis kas tāds, kam taču nevajadzētu drupt. Man vienīgajam tā liekas?

 35. maikls Says:

  Vakardienas ledus iešana Daugavā zem Jēkabpils tilta: http://www.youtube.com/watch?v=A2zQe1Qbb3k

  Šodien arī ledus gabali palaikam peld, brīžiem tīrs ūdens. Pagaidām izskatās ļoti mierīgi. Lejpus Jēkabpils esot ledus sastrēgums, bet Jēkabpilī ūdens līmenis nav pārāk daudz cēlies. Un šogad Daugavā arī ir krietni mazāk ledus nekā 2007. gada martā, kad bija pēdējie lielie pali.

 36. Raitis_sametis/Zante Says:  Visai izteikta nokrišņu zona jau tuvojas Latvijas D-DR robežām, “pie manis” arī sāk apmākties.

 37. N Vests Says:

  Grigalim.Zvidzemi nevar salidzinat ar Kurzemi.Un ar to 97.g.Jums kaut kas ir misejies.Taja gada pavasaris bija vels.Nekad nevar but,ka jums tur starki bija jau aprila sakuma,ja seit pirmais starkis atlidoja tikai 25.aprili,cielava 26.apr. 30.aprili atnaca jau bezdeligas un,ja ir bezdeligas,tad ta jau,var teikt,ir vasara.Maijs bija ar naktssalnam,bet diena lidz 25 gradiem,tatad loti normals

  • Grigalis Says:

   Lai jau būtu kā tu raksti.
   Es patiešām neatceros, kad tieši tas pārītis apmetās blakus esošajā ūdenstornī, bet no rīta bija -10, kad viņi tur stāvēja, būtu vismaz apsēdušies, lai kājas sasildītu. Zaļas zāles arī vēl nebija, tātad tas bija kaut kad aprīļa sākumā vai pat martā, vēl pirms uznāca aukstums mēneša otrajā pusē. Stārķi taču mēdz atlidot martā, pat ja sniegs ir.
   Ja marta pirmajā pusē ir padsmit grādi plusos, tad tā vēl ir ziema? Un maijs Vidzemē togad bija dikti auksts, puse mēneša pagāja ar baltu zāli agri no rīta, bet dienas gandrīz visu mēnesi bija zem +20. Nu baigi normāls. Kurzemi nevar salīdzināt ar Vidzemes tālo galu. Par tādiem pavasariem saka – agrs, bet ilgs. Nu nav Latvijā ziemā +10…+12, spīdot saulei. Ja vēl kāds atceras to martu, tad piebildīšu, ka tolaik Panorāmā katru vakaru ziņoja par ozona daudzumu virs Latvijas. Un tieši marta siltumā stāstīja, ka tas esot samazināts. Protams, tikai tagad, Interneta laikmetā, visiem redzams, ka martā ultravioletais starojums jebkurā gadījumā ir niecīgs, neatkarīgi no ozona koncentrācijas stratosfērā. Es tā arī neesmu sapratis, kāpēc Panorāmas laika ziņās regulāri informēja par ozonu, jo īpaši martā.

  • Grigalis Says:

   Nu ko? http://www.apollo.lv/portal/news/articles/198548 Tagad atkal spītīgi apgalvosi, ka Vidzemē nav stārķu, jo redzējies pie tevis vēl nav? Šis marts, vismaz Vidzemē, ir daudz aukstāks un sniegotāks par martu 1997. gadā.

 38. Aigars Says:

  1997.gadā marta sākumā Dienvidkurzemē regulāri dienās bija virs +10 to es atceros labi , jo tajā laikā vēl veicu laika novērojumus. Tas bija tas gads, kad arī parādījās tā komēta. Vasara pēc tam bija samērā silta.

  • Grigalis Says:

   Bet Kurzemē arī uznāca sala vilnis marta 20-jos datumos? Bija baigi nepatīkami pēc tik silta ievada atgriezties visai palielā salā.
   Man tā vasara likās laba, ar daudzām dienām pie un pāri +30, īpaši silts iznāca augusts. Komētu es vēroju ar binokli jau ziemā, kad naktis bija garas un tumšas. Kad parādījās, jau vairs neatceros, bet rudenī noteikti vairs nebija. Laikam manā dzīvē vairs nebūs tik spožas komētas. Baigi interesanti bija, ka tāds spīdeklis tur debesīs atradās.

 39. Digital1 Says:

  Maikl, kur es varētu atrast to informāciju par pirmo negaisu Daugavpilī?

 40. mārtiņš Says:

  teikā nekāds pērkons nav saklausīts, knapi smidzina, mākoņu sega nepārāk bieza, kā sacīt jāsaka, “cauri spīd”

 41. maikls Says:

  Tajās zibeņu kartēs netiek attēloti visi zibeņi, un nevar jau to arī gaidīt, bieži vien tieši tie negaisi, kurus uz zemes izjūt spēcīgāk, tur parādās mazāk, jo acīmredzot vieglāk ir reģistrēt zibeņus augstu mākoņos, nevis tos, kas iet uz zemi.

  Bet zibens un pērkons Rīgā laikam ir bijis, jo par to ziņo vairāki cilvēki tviterī.

 42. Raitis_sametis/Zante Says:

  Oi, katrs negaiss ir absolūti unikāls… neatkārtojas. Ir tādi tikko pamanāmi, bet dažreiz pēc tāda arī akmens uz akmens nepaliek… (ja paņem talkā kādu spēcīgu tornado)…

 43. Kika /Salacgriva/ Says:

  pirms minutem 10 Salacgrivai pari gaaja perkons. 2 reizes noducinaaja…islaicigi stipri uzlija un viss-atkal jau pamale gaisha . rita puse gan bija saulaina . +14 gradi bija./saules pusee termometrs +22radija/ shobrid +11.

 44. Saulcerite Says:

  Lasīt lasu regulāri ,bet drukāt nav spēka-kaļam ledu,rokam sniegu utt.Vakar patiešām saule norietēja sarkana,apaļa un milzīga,tā kā gaidam vēju, bet pa dienu pie Rix+12,8 ar vasarīgām spēcīgām lietus gāzēm.

 45. lightning Says:

  Līvānos šodien ap pusdienlaiku Daugavas vidū ledus jau lēnām iet, bet vēl vienlaidu masā. Gar krastiem brīva ūdens josla, pa kuru palaikam aizpeld kāds sīkāks ledus gabals. Ledus daudzviet lauž piekrastes krūmus (kur tādi ir), tā ka brakšķ vien.
  Savukārt laiks silts un īsteni pavasarīgs, visu dienu ap +13, vienubrīd pat mazliet virs +14 bija uzkāpis, arī šobrīd vēl virs +12. Debess mainīga – brīžiem mākoņi, brīžiem saule izlaužas, nedaudz arī īslaicīgs lietus dažas reizes uzrasināja, bet nekas stiprs nebija, vismaz pagaidām.

 46. orkaans Says:

  Man arī likās,ka dzirdēju pērkonu, bet 100% drošs neesmu.

 47. Maija Says:

  Jaunpiebalgā šodien tā arī īsta siltuma nebija,+7 gr.Visu dienu apmācies,drēgns.Pirms norietēšanas vēl saulīte parādījās.Dažas piles lietus arī bija.Sniega vēl daudz…Pērkons plikos kokos-tas nav labi,tā vismaz agrāk, teica veci cilvēki.Ja ierūcot plikos kokos,būšot bada vasara.Man liekas,ka daudzi to zina.Bet,tomēr cerēsim,ka būs laba vasariņa,jo,vienreiz,taču,jābūt labai vasarai!

 48. orkaans Says:

  Tikko sagatavoju vakardienas bildes no Jelgavas! 🙂
  Bilžu ir diezgan daudz… 😉

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/

  • Girts/Saulkrasti Says:

   Jelgava nebija īstā vieta bildēšanai. Tev vajadzēja izbraukt maršrutu Iecava-Emburga-Staļģene-Jelgava-Kalciems (abi krasti). Tad nu Tev būtu bildes ko rādīt. Jelgavā tikai uz mirkli piestāju, nekā tāda neparasta, jo katrai mājai kaut kur tuvumā kāds zemes pleķis 100m rādiusā bija. Ārpus pilsētas tie ūdens klājieni, kur Lielupei otru krastu neredz, patiesībā arī bildēs nav aptverami.

   • orkaans Says:

    Diemžēl šādu maršrutu izvēlēties nevarēju,jo ar sabiedrisko transportu būtu sarežģīti, ilgi un dārgi, bet līdz personiskajam auto vēl kāds laiciņš jāpagaida! 😀

    Būtu interesanti paskatīties, kādas Jums iznākušas plūdu bildes! 😉

 49. gubumakonis Says:

  Ja,interesanta diena Rigā,dienas pirmaja puse spoža ”lietaina” saule un ļoti silts’+12 +13,bet ap pusdienlaiku saradas makoņi,jau tiri vasarigi izskatijas,pecpusdien vairakas reizes islaicigi pastipri nogāza lietus,man jau likas,ka ari dzirdeju kadu perkona uzrucienu,bet pilsetas centra nevaru but drošs,ka tas nebija ari kads cits lidzigs troksnis. Bet tie makoņi jau tadi interesanti un ka jau Raitis piemineja negaisu vestošie izskatijas… Vakarā apmacies,siks lietutinš un vejš sak nedaudz pastiprinaties,ap +7 tagad.

 50. Pierīga Says:

  Labrīt! Šeit pa nakti pamatīgi ārdījās vējš. Šķiet, sāk pierimt, bet pa laikam uznāk spēcīgas brāzmas. Vietām mētājas koka zari 5 cm diametrā.

 51. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labdien, pēc aukstās frontes naktī uz rīta pusi 13m/s D vēja brāzmas, tagad DR līdz 7m/s, ar tendnenci rimties…+2 tikai šorīt, kūst sniega paliekas…** Bet dzirdēju, Latvijas centrā līdz 20m/s brāzmas bijušas,…

 52. Saulcerite Says:

  Vīrs taisījās uz darbu ap 5 no rīta-nezināja kā tikt līdz transportam.Vējšun lietus,+2 grādi.Nu ir ari pilns pagalms ar kaiminu bērzu zariem.Tagad izlasīju Rix datus un viss skaidrs,jo tumsā uz aci grūti ko noteikt.

 53. Maija Says:

  Arī Jaunpiebalgā šodien tikai knapi+4 gr.,vējš un lietus,ļoti nemīlīgs.Sniega vēl krietni daudz,ne gala,ne malas…

 54. gubumakonis Says:

  Naktī mani pamodinaja stipras veja brazmas un troksnis aiz loga-gaza lietus ar krusu,un krusas graudi ar vēju stipri un skali sitas stiklā un pret skarda palodzi,vejš nakts otraja pusē Zolitudē tiešam stipri ārdijas,izskatijas pec vētras 🙂
  No rīta vejš jau gandriz pierima,apmacies,dregns un rudenīgs laiks,smidzina smalks lietis. Daudz nolauztu sīku un videjo zaru,ari kads sausais koks noluza… Laikapstakļi man atgadina novembra beigas 😉

  • maikls Says:

   Katru pavasari ir šādas dienas, bieži vien vēl aprīlī ir apmācies ar slapju sniegu, tāpēc arī šodienas laika apstākļus var raksturot kā pavasarīgus. 🙂

 55. Krāce Says:

  Pēc temperatūrām spriežot, Latvijā šodien debespuses apmainījušās vietām – austrumos pie Abrenes +8 visu laiku ar tādu palielāku vējeli. Vasarās pie mums parasti ir karstāks kā Kursas galā, šim brīdim gan tas ir neraksturīgi.

 56. Romāns Kolduns Says:

    http://romanskolduns.ucoz.lv/index/manas_fotografijas/0-4 manas foto no Ogres, Daugava (38 bildes kopā). Brīnījos, ka zvajnieki vēl joprojām sēž uz ledus, kaut arī tas ir ļoti plāns (tā vismaz izskatījās). Bet vismaz plūdu gan pagaidām nav.

 57. lietusviirs Says:

  Cepuri jānovelk to makšķernieku priekšā (Romāna bildēs). Tik labi pazīt ledu un upi, ka pat var pat makšķerēt vietā kur šķiet zem ledus ir straume situācija kad ceļas ūdens un ir silts. Man nezinātajam tur būtu bail kāpt.

  • b Says:

   Man gan izskatās, ka ar upes pazīšanu tur maz sakara, vairāk traks fanātisms. Viens trakais uzdrošinās uzkāpt, pārējie līdzi 😀

 58. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt, +2 šorīt, laiks daļēji skaidrojas, bet dienas gaitā- laikam jauna fronte: neizslēdzu atkal dažu pērkonu. Lai arī no rīta uzsalis, diena, šķiet, būs silta – vismaz siltāka salīdzinot ar drēgno vakardienu (kad visas dienas garumā gaiss nesasila vairāk par +4) grādiem.

 59. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/03/29/pavasaris-turpinas-ciklonu-pavadiba/
  Vakardiena Rigā,Zolitudē. Šodien pagaidam saule caur plāniem mākoņiem,ap +4 pagaidām.

 60. Maija Says:

  DEMVAR.LV viena kamera nerāda.Būtu labi,ja Maikls izstāstītu,kā iet Jēkabpilī?Ziņo,ka tomēr plūdi būšot…

 61. maikls Says:

  Jēkabpilī ļoti mierīgi, ūdens līmenis nav augsts un peld tikai mazi ledus gabali, kas nevar veidot sastrēgumu, tie vienīgi pievienosies sastrēgumam pie Pļaviņām. Bet ūdens līmeņa celšanās pie Pļaviņām neietekmē Jēkabpili, jo upes kritums tajā posmā ir vairāki metri.

 62. Maija Says:

  Tad gan jāsaka:paldies Dievam!Jā,pie Pļaviņām,var klāties plāni.

 63. lietusviirs Says:

  Skatoties kas notiek daugavas baseina krievijas galā tad šķiet īstie ūdeņi vēl tikai nāks.

  • maikls Says:

   Bet, ja ledus sastrēgumi Latvijā līdz tam būs izgājuši, tad Daugavai, manuprāt, nebūs problēmu tikt galā ar visiem Krievijas un Baltkrievijas ūdeņiem un ledus gabaliem.

 64. maikls Says:

  Jēkabpilij trāpīja lietusgāze, tagad jau saule spīd, vienlaicīgi vēl līst. Protams, parādījās varavīksne.

 65. mārtiņš Says:

  bija šitāds labs materiāls par varavīksnēm: http://www.youtube.com/watch?v=w3qFdbUEq5s

 66. Raitis_sametis/Zante Says:  Šodien zibeņošana uz Baltkrievijas un Latvijas robežas…

 67. Girts/Saulkrasti Says:

  http://news.belta.by/ru/news/society?id=509254
  Baltkrievijā ūdens līmenis aizvien ceļas.

 68. lightning Says:

  Līvānos vakar un šodien laiks tāds īsti pavasarīgi mainīgs. Vakar pārsvarā bija apmācies, bet nelija, un salīdzinoši silts (ap +6…+8), lai arī jūtami vēsāks kā sestdien. Vējš arī diezgan spēcīgs, kaut gan nekādas stipras brāzmas nemanīju.
  Šodien vairāk saules un līdz ar to arī nedaudz siltāks, vidēji ap +9…+11. 🙂 Vienīgi pēcpusdienā, ap 16.00, uznāca diezgan spēcīga lietusgāze, kas gan pārāk ilga nebija, tomēr dažus grādus vēsāks kļuva. Taču pēc lietus atkal uzspīdēja saule, un termometri atkal uzkāpa līdz +9. 🙂
  Vispār šīs dienas manā pusē mierīgas, arī upes pagaidām rāmi plūst (cik zinu). Lai arī Daugavā ūdens ceļas, neticas, ka Līvānos varētu kādi plūdu draudi rasties. Pļaviņās – tur, jā, tur viss atkarīgs no ledus sastrēguma…

 69. maikls Says:

  Internets tagad pilns ar bildēm no Pļaviņām, te viena reportāža, kur labi apskatāmi ledus krāvumi: http://www.fotoblog.lv/rep/19506/?cid=5495

 70. Raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt- Pļaviņas tagad: plūdu epicentrs… “Pie manis”, hehe, plūdi nedraud – kā nekā: dzīvoju Austrumkurzemes augstienes vienā no augstākajām vietām. Šorīt+3 , gandrīz skaidrs / augstie “spalvu” ci mākoņi 1 balle.

 71. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/03/30/30-marts/
  Nakti bija neliels sals,bet diena ir skaidra,saulaina un pavasariga.

 72. Raitis_sametis/Zante Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/38291.html

  Aizsāku “dabas parādības” – kūlas dedzināšanas sezonas 2010 lapu…

 73. Krāce Says:

  Daudzas ilgtermiņa prognozes gan rudenī, gan ziemas sākumā paredzēja garu ziemu un vēlu pavasari. Pagaidām izskatās,ka ar ziemu marta beigās ir cauri. Priekš LV austrumiem + 12 ēnā ir šiem datumiem neatbilstoši augsta temperatūra un, izskatās, ka tas nebūs dažu dienu izņēmums. Laikam jau tās ilgtermiņa prognozes kļūst arvien grūtāk ”trāpāmas”, jo cilvēce ar savu ”darbošanos” kaut kādas pamatprogrammas ”lielajā kompī” ir pamatīgi pielaidusi ar vīrusiem.

  • Raitis_sametis/Zante Says:

   Nē- cilvēki salīdzinoši vēl ļoti maz “pa lielajam” ietekmē dabu, vienīgais … daba vēl ne tuvu nav pietiekami izzināta.

  • maikls Says:

   Agrāk vispār tādu zinātnisku ilgtermiņa prognožu nebija, mūsdienās ir un kopumā kļūst noderīgākas. Kaut vai aukstumu ziemā spēja paredzēt. Prognozē siltu vasaru, tad redzēs.

   • Grigalis Says:

    Tieši kurš prognozē siltu vasaru?
    Mani fascinē, ka Bukšs tik precīzi paredzēja daudz sniega ziemā. Un nemaz jau tik auksta nebija, ja skatās uz minimumiem un to atkārtošanos.

 74. Maija Says:

  Nu nē,Raiti,cilvēks jau paspējis tik daudz dabai pāri nodarīt!Un,nedod Dievs,ja viņš centīsies vēl kaut ko izzināt,postīt,utt.Dokumentālajās filmās rāda,kas notiek ar džungļiem,lietus mežiem…Tas ir kaut kāds vājprāts!Tie jau nav cilvēki,bet barbari!Katram var būt savas domas.Manējās,ir tikai un vienīgi manējās.Tagad Latvijas Meži zāģē laukā visu,kas,kā saka,nekust.Cik ilgi?Un,neviens man neiestāstīs,ka Latvijā mežu ir diezgan,ka nav ko uztraukties.Jaunaudzes un visus pusaugu mežus vēl ilgi nevarēs saukt par mežiem…Es te,varbūt,ne par tēmu,bet,tā kā viss mūžs pavadīts darbā ar mežiem,tad kaut kāda saprašana ir.

  • Raitis_sametis/Zante Says:

   Mediji gan ziņo – meža masa mums te Latvijā pieaug, protams, uz aizaugušu pļavu un jaunaudžu rēķina…

  • maikls Says:

   “Ilustrētajā Zinātnē”, ja nemaldos, bija rakstīts, ka arī pasaulē kopumā pēdējos gados mežu platības aug, jo izcērt mazāk un daudzviet meži izplešas. Īpaši vērtīgo lietusmežu platība gan joprojām laikam samazinās, jo tur turpina ierīkot ganības lopiem un lopbarības plantācijas.

  • lietusviirs Says:

   Liela daļa lietusmežu tiek izcirsti lai ražotu “zaļo degvielu”. Varētu jau pasmaidīt, ja nebūtu tik skumīgi 😦
   Zaļie ar savu aprobežotību (piedodiet, domāti ir tie bļauri kuriem gribas pret kaut ko paprotestēt un akli ticēt saviem vadoņiem) panāca savu.
   Patiesi zaļi domājošie pat mūk pa gabalu no tām organizācijām.

  • Grigalis Says:

   Latvijā arī kārklu audzes sauc par mežiem. Tāpēc piekrītu Maijai, ka īstu mežu Latvijā palicis baigi maz. Kārtīgi un tikai kārtīgi meži kalpo par sūkli, kas mazina mitruma režīma anomālijas, dod patvērumu bagātai florai un faunai un kopumā ir visa pamats.
   Var audzēt mākslīgus mežus koksnes ieguvei, bet vecos mežus lai neaiztiek! Reiz iznīcinātas mežu ekosistēmas neatdzims no pļavu, tīrumu ekosistēmām.

 75. lightning Says:

  Līvānos skaista pavasara diena, daudz saules, vien pēcpusdienā sāka vairāk mākties. Vējš neliels, nokrišņu nebija, toties saule gaisu sasildīja gan! Ēnā visu dienu stabili +11…+13 grādi, bet piesaulē pat tuvu +20! 😀 Taču rīt daudzviet ziņo pat +17! Vai tas gadījumā (ja piepildīsies) nevilks uz kādu jaunu siltuma rekordu? 😉

  • Raitis_sametis/Zantē Says:

   Varbūt uz kādu pērkonu vilks…

  • lietusviirs Says:

   Pēc maniem datiem Rīgai 31 marta rekords ir +18.2C (1999). Savukārt mart rekords ir +20.5C (1968).

   Rīt GFS prognozē, ka T(850hPa) sasniegs 5-8C. Piezemes Rasas punkts var pārsniegt +11.
   Saulainā laikā Gais parasti strauji iesilst līdz sākas kovekcija. Pēc tam silšana būtiski palelinās jo jāsasilda biezāks atmosfēras slānis.
   To ņemot vērā parēķinot sanāk, ka maksimālā piezemes temperatūra varētu būt robežās no +13 līdz +19.
   Ja GFS ir kļūdījies 850 hPa temperatūrā vai gaisa mitrumā, vai arī nebūs saules tad …

   tad konvekcijas dēļ T(850hPa) būtu jābūt +12.
   Tas nozīmē, ka vismaz zemajos atmosfēras slaņos būs nestabilitate. A tas kopā ar vēju

   Tāka dienas rekords nav nereāls. Tiesa šķiet sasilšanu var bremzēt vējš

   • lietusviirs Says:

    Ups pirkstiņī nodrebēja:) Pirmspēdējā rindkopa ir sviests.
    Un palelinās nozīmē palēninās.

   • Grigalis Says:

    Tik mitrs gaiss var bremzēt sasilšanu. Būtu labāk, ja rasas punkts atrastos tuvāk 0. Un vējš arī slikts sabiedrotais. Ja arī diennakts rekords kaut kur kritīs, tad tikai retajā vietā.

   • lietusviirs Says:

    Mitrais gais sasilšanu tiešām bremzēs. Bet tas var veicināt konvektīvos nokrišņus. Slinkums papētīt nestabilitati virs 850 hPa. LCL visticamāk būs starp 500-1000m. Jācer ka vējš traucēs veidoties zemajiem konvektīvajiem mākoņīem.

 76. N Vests Says:

  Tas,ko min Grigalis par karklu audzem ir taisniba.Iespejams,ka tas viss ir ar gudru zinu,jo klausoties dazadas intervijas un diskusijas par mezu temu,iznak,ka mums mezi ir nevis gajusi mazuma,bet,tiesi otradi,salidzinot ar kaut kadiem 30.gadiem,mums mezu tagad ir vairak un uztraukumam nav nekada pamata.Kam tads salidzinajums(ja ari tas ir patiess)ir izdevigs ir skaidrs.Mazak saprotama jautajuma nostadne,ka vel var cirst ilgi un drosi,jo tas koksnes pieaugums pa so laika periodu ir gandriz ka akmens kakla,no kura jaatbrivojas.It ipasi saja ziema tas tika realizets nepieredzetos tempos.Kur ari nebrauktu visur kailcirtes,kailcirtes.Un daudzviet nevis kaut kadi nieka 300-400k/m,ka agrak,bet ar plasu verienu,uz aci,ap 10ha.
  Savulaik zviedri esot Mersraga uzbuvejusi ostu,acimredzot ar garantijam,jo mezi te stiepjas lidz pat Kolkai.Tas,ka musu dabas bagatibas tiek atdotas par pusvelti ir tikai medalas viena puse.Apzinati netiek runats par to neizmerojamo launumu,kas tiek nodarits dabai.
  Kadreiz runaja,ka lietusmezi ir planetas plausas,tai pasa laika to izcirsana turpinajas ar atrumu 20ha minute!!! Viens Boeings reisa Nujorka-Parize sadedzina 35tonnas skabekla,bet cik tadu boeingu ik mirkli ir gaisa.Cik sadedzina automobili es nezinu,bet skaitlis butu sausminoss.Vienas Nujorkas avizes(neatceros nosaukumu) svetdienas numura iespiesanai nepieciesams 14ha meza.Tikai vienas dienas numuram!Un ta tas notiek vismaz jau gadsimtu.Un tad kads tur brinums,ja no tropu meziem daudzviet nekas nav palicis pari.Statos jau sen vairs nav ko cirst,bet ta ir pagaidam visvarena valsts un tiek pie meziem gan Indonezija gan Amazones baseina.Tikai ko darisim mes kad atjegsimies,kas ir izdarits.
  Vai tas patik kadam vai ne mezi ari tomer ir tautas ipasums,bet vinai ir dots tikvien ka noskatities ka neliela cilveku grupa savtigi izmanto dabas resursus.Katram,kam vards Latvija kaut ko nozime ir skaidrs,ka kaut kas butu jadara,tikai tas nebus tik vienkarsi.Un te atkal japiemin ta pati Amerika, – tur bija simtiem organizaciju,deklaraciju un rezultatu praktiski nekadu.Varbut dazas sekvojas izdevas paglabt,jo ari tam jau tika parakstits spriedums.Gauzam daudzskautnains ir tas kapitalisms.

 77. Juris A., Baltezers, NOst Says:

  Labi rūkc, NWst !!! Pie manis T = + 10.3 C , viegls vējš NOst, mākoņains. Nevar saprast, tā kā velk uz ko slapju.. Vakar viens dullais bļitkodams staigāja pa pus ezeru. Ledus pēc skata – ļoti šaubīgs, bail bija uz viņu skatīties, bet šad tad skatījos vai no kāda cauruma nemāj ar rociņu, varbūt jāzvana glābējiem. Es uz tāda pat kāju nespertu. Cerība, ka šī sērga tomēr drīz beigsies. It kā, ja jau grib slīcināties, lai labprātīgi slīkst, bet tomēr cilvēks. Tā ar binokli šad tad biju spiests palūrēt vai vēl dzīvs vai tukša vieta!

 78. Raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, +8 jau no rīta… Tādi neizteikti cb un augsto gubu mākoņi ar nelielām lietus brāzmām jau klāt… tiešām cerības uz pērkonu…!

 79. Maija Says:

  Diezin vai līdz mums atnāks tas siltums.Pagaidām 6 gr.,apmācies,drēgns un mitrs.Sniega vēl pilni meži,uz lauka gan jau pakusis.Varbūt pēcpusdienā kaut kas mainīsies?Jā,Juri,viena sērga beigsies,bet otra jau sākusies.Sāk pamazām svilināt kūlu, kur jau var to darīt…Vēl jau tikai sākums,lai pakalst zeme…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: