Siltums nāks kopā ar lietu

Tuvākajās dienās izzudīs anticiklonu blokāde, kas nogrieza ceļu siltajiem Atlantijas cikloniem un pie mums ļāva ieplūst arktiskajām gaisa masām, un no rietumiem, dienvidrietumiem Latvijā ieplūdīs siltākas un mitrākas gaisa masas.

Līdz trešdienai saglabāsies arktisko gaisa masu ietekme. Naktī uz otrdienu un trešdienu vietām – zem skaidrām debesīm un bezvējā – gaisa temperatūra īslaicīgi var pazemināties līdz -18..-23 grādiem, bet pārsvarā gaiss atdzisīs līdz -9..-17 grādiem, vēl siltāks atklātas jūras piekrastē, vējam pūšot no rietumiem. Otrdien Latviju šķērsos jau ceturtā (vai pat piektā, grūti izsekot) nelielā aukstā atmosfēras fronte, daudzviet atkal uzsnigs, daži lielāki gubu mākoņi joprojām var atnest stipru sniegputeni. Trešdienai modeļi prognozē nelielu sniegu.

Saskaņā ar šībrīža prognozēm ceturtdien iegriezīsies dienvidrietumu vējš, gaidāms slapjš sniegs, kas pāries lietū. Sagaidāms, ka turpmākajās diennaktīs gaisa temperatūra stabili turēsies virs nulles, palaikam gaidāms lietus un migla. Pastāv iespēja, ka līs visai daudz. Ja ECMWF modelis Rīgai kopsummā (no ceturtdienas līdz pirmdienai) prognozē ap 15mm nokrišņu, tad GFS modelis šobrīd dod pat 35mm, kas būtu visa mēneša norma. Cerams, ka tik stipri nelīs, – nav grūti iztēloties, kas notiks, ja strauji kūstošā sniega ūdeņiem nāks klāt vēl tik liela lietus deva.

Jebkurā gadījumā šīs nedēļas otrajā pusē gaidāmais siltais un lietainais laiks strauji kausēs sniegu, daudzviet veidojot milzīgas peļķes. Ja siltums nāktu ar anticiklonu, tad sniegs kustu lēnāk un daļa iztvaikotu. Gaidāmais laiks ir sliktākais variants, vērtējot plūdu risku. Lielais gaisa mitrums sniegu kausēs straujāk, ūdeņi neiztvaikos un krāsies, kusīs ne tikai dienās, bet arī naktīs.

Iespējams, ka nākamās nedēļas sākumā gar ciklona aizmuguri pie mums atgriezīsies aukstākas gaisa masas, un šāds scenārijs mazinātu lielu un strauju palu risku. Bet par to, kā arī gaidāmo nokrišņu daudzumu un maksimālo gaisa temperatūru vēl grūti spriest. Iespējams, jau piektdien vai sestdien tiks sasniegts jauns šī gada siltuma rekords – līdz šim šajā gadā Latvijā nav fiksēta augstāka temperatūra par +7 grādiem (februāra beigās Liepājas lidostā).

Piebilde par modeļiem. ECMWF (Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra) modelis, kopumā ņemot, sniedz precīzākās laika prognozes un, salīdzinot ar citiem modeļiem, ir galvas tiesu pārāks. Arī mūsu LVĢMC (www.meteo.lv) savas laika prognozes tagad lielā mērā balsta uz ECMWF modeļa datiem, ilgtermiņa prognozes viņi, kā izskatās, balsta tikai un vienīgi uz šo modeli. Internetā šā modeļa dati pieejami ļoti ierobežoti – atšķirībā no amerikāņu GFS modeļa, kura dati pilnā apjomā visiem ir brīvi pieejami. LVĢMC, lai varētu izmantot ECWMF datus, maksā lielas naudas summas. Tomēr caur tādām lapām kā yr.no un foreca.com var apskatīt šā modeļa prognozes konkrētām Latvijas vietām. Yr.no lapā prognozes tiek atjaunotas laicīgāk un tur pieejamas detalizētas īstermiņa prognozes ar grafikiem un kartēm, savukārt foreca.com lapa prognozes, manuprāt, atspoguļo pārskatāmāk, uzrādot maksimālo un minimālo temperatūru nākamajām 10 dienām.

110 Atbildes to “Siltums nāks kopā ar lietu”

 1. raitis_sametis/Zante Says:

  “Pie manis” atkal sniega brāzma ar 300m redzamību…+ putenis pie 6m/s ZR vēja.

 2. mrh Says:

  Forši :)! bet šodien vēl putina !!

 3. raitis_sametis/Zante Says:

  + tagad ļoti izteikti cb (gubu-sniega) mākoņi redzami, vēlāk centīšos vēl kādu fotogaleriju piestādīt…

 4. gubumakonis Says:

  Nu siltummiļi varuzgavilet ;)No sevis piebildišu,ja si maksimala prognoze ar stipru lietu un siltumu lidz pat +9,tad apstakļi varetu izversties visai ekstremi 🙂
  Tikmer Riga,Zolitude šorit bija visai stiprs,bet islaicigs sniegputenis,-6 -8,bet tagad jau atkal spoža saule un maz makoņu,-2
  http://www.foreca.com/Latvia/Riga ši adrese nu jau vairakus menešus man viena no pirmajam,kuru katru dienu ieskatos-erta,parskatama un prognozes bieži atjaunojas un samera precizi :)Plus vel Lidostas m-stacijas temperatura ik pa 10 min atjaunojas..

  • maikls Says:

   Nu šaubos, vai par mākoņainu un slapju laiku tagad kāds dikti priecāsies, tas siltums saules trūkuma dēļ var pat šķist mazāk silts nekā dažas aizvadītās saulainās dienas.

 5. maikls Says:

  Varbūt kāds no šodienas vai iepriekšējo dienu gubu mākoņiem Latvijā radīja zibeni un pērkonu, bet reģistrēts tas nav, Lietuvas austrumos gan šodien fiksēts visai pamatīgs negaiss: http://cirrus.meteo.noa.gr/forecast/lightning.gif

 6. lightning Says:

  Tieši tā, kā Maikls saka, vismaz es mākoņainu un lietainu laiku nemīlu noteikti, bet nu būs jāpiecieš, cerams vien, ka ātri sniegu nokausēs un pēc tam būs siltas un SAULAINAS dienas! 🙂
  Bet šodien manā pusē vismaz laiks labs, saules gana (īpaši uz pēcpusdienu), no gaisa tikpat kā nekas nekrita (paretam atsevišķas sniega pārsliņas un viss). Dienā jūtami kusa (gk. gan piesaulē), tagad sāk piesalt, jau -2,5C, un peļķes pārvelkas ar ledu.

 7. Normunds Negaiss Says:

  Jā,arī satelītuzņēmumā tas izskatās pēc īsta vasaras negaisa.

 8. gaga Says:

  Saulkrastos migla, t -9

 9. Kika /Salacgriva/ Says:

  Salacgrivaa debesis skaidras,vejsh stipri leens..un jau -15..

 10. Grigalis Says:

  Melturos tieši tagad -17,0. Bet 21:00 Igaunijas Konuverē bija jau -19,2! Auksta naksniņa būs.

 11. Girts/Saulkrasti Says:

  foreca.com toties ir labākā laika prognožu aplikācija priekš iPhona. Bišķi gan maksā, nav bezmaksas.

 12. dAvi Says:

  Vai man vienīgajam meteo.lv nav pieejami faktiskie laikapstākļi no Latvijas?

 13. mārtiņš Says:

  Jūrmalas šosejā dažviet reti spēcīga migla, uz aci likās redzamība mazāka par 40 metriem, auksts, -13°C, iebraucot Rīgā vēl viena miglas zona, vairs ne tik spēcīga pie Spieces, ar redzamību ap kādiem 100 metriem, t -8°C. Ļoti īpatnēji tas, cik ļoti šī migla sadalīta pa teritorijām – dažviet liekas – jāstājas malā un jāgaida, kad sēdīsies, pabrauc bišķi uz priekšu, atkal tīrāks…

 14. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude,skaidrs laiks,uz bridi uznaca migla, sarma,t -13,Lidostā jau -16

 15. Normunds Negaiss Says:

  Rīgā negaidīts freak snow. Pamostos skatos, kādi varbūt pat 10 cm uzzsniguši un vē turpina pastipri snigt.

  • maikls Says:

   Jā, es skatos webkamerās un priecājos. Šāda snigšana man patīk pat pavasarī, jo izskatās tik skaisti (vismaz uz brīdi, kamēr nesāk kust). Turklāt vajadzēja sagadīties tā, ka tie mākoņi Rīgai trāpīja no rīta – kad ir auksts un sniegs nekūst un visi dodas uz darbu/skolu. 🙂

  • Pierīga Says:

   Jā. Es te arī pamostos un mute paliek vaļā. 10 cm noteikti klāt un izskatās, kā pirms mēneša, pusotra. Atkal kārtējā “stihija”.

 16. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitudē stipri snieg no agra rita,reizēm ļoti stipri,un vel ir ap -8-10,skaists laiks,ziemas atvadas 🙂

 17. lietusviirs Says:

  Nu jau 10 cm noteikti jābūt. Un izskatās, ka vēl var snigt.

 18. Kika /Salacgriva/ Says:

  Salacgrivaa pec pusnakts -17 gradi bija. pl.3 naktii -15.
  no rita pl. 7 -10 -11 gradi.
  shobrid debesis zilas,saulite mostas,pa kadam makonjgabalam shur tur gar malu. veja neredzu 😀
  gradi shiobriid -6.

 19. zibsnis Says:

  Laikam jau arī Rīga neiztiks bez sava veida plūdiem!

 20. lietusviirs Says:

  Nu jau izskatās pēc 15 cm (Lāčplēša un čaka kristojumā). Bet ļoti pūkaains. Ja uzspīdēs saula tas ātri var sakristies. LVGMA nav ielikusi mērījumus. Ceru ka tie netiks pazaudēti.

 21. Juris A. Says:

  Baltezers, NOst krasts. T = – 2.4 C. Pilnīgs bezvējš.
  Ir tikai sniegs, sniegs, sniegs,
  Kas gurkst zem smagiem zābakiem,
  Bet kaujā nav atpūtas,
  Sniegs, sniegs, sniegs.
  Vecā Gaiziņa slēpotāju/leģionāru dziesma, kas nāk prātā, paskatoties pa logu (ar nedaudz pārveidotu tekstu). Vakar gan windguru (GFS), gan meteo.ru ap 23.00. deva manai pusei -18 C līdz -20 C, praktiski tikai ap 02 h naktī pie manis nokritās līdz – 15.9 C. Laikam nobremzēja stiprā migla, kas uznāca. Ezera otra krasta uguņi tumsā nebija pat nojaušami. Patlaban atkal jādzied to pašu dziesmiņu. Snieg pilnīgi vertikāli un ļoti blīvi, milzīgām sniegpārslām!

 22. zibsnis Says:

  Mazliet ne par tēmu! Kaads zin, vai šogad aizgāja satiksme pa ledu uz Igauņu salām Hijumā un Sāremā?

 23. gk Says:

  Satiksme bija kādu laiku, ja pareizi sapratu.

 24. N Vests Says:

  Labdien.Vakar vakara temperatura saka pazeminaties un nakts pirmaja puse -14. Nakts otraja puse t paaugstinajas un no rita jau -6. Tad islaicigi nosniga (1-2cm),noskaidrojas.Patreiz gubu makoni,no NNW, veja tikpat ka nav +4 gr. Saulains,jauks laiks.
  Tas isuma par apstakliem Ridelu puse.

 25. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/03/16/pavasara-sniegputenis/
  Sniegputenis šorit Rigā,Zolitudē. Patreiz vairs nesnieg nemaz,parsvara saulains un ļoti skaists laiks,žilbinoši vizuļo sniegs saulē,ir-1,kaut naktī bija pat -13 un migla ar sarmu.

 26. viesulis Says:

  Nu tad cerams, ka beidzot pienāks pavasaris, apnikusi jau tā mūsu nebeidzamā ziema. 4 mēneši gara ziema tomēr ir par daudz.

  Lai tik pavasaris nāk ar siltu laiku un lietu, lieli pali mūsu piesērējušajām un aizaugušajām upēm nāks tikai par labu. Laivotājiem ar būs prieks.

 27. raitis_sametis/Zante Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/03/16/gubu-sniega-makoni-un-sniega-brazmas-15-3-2010/

  Labdien, te fotkas no vakardienas gubu-sniega mākoņiem un sniega brāzmām… Arīdzan šorīt vēl šādus mākoņus redzēju Rīgas pusē… No rīta pie “manis” – 9, tagad piesaulē jau +2 (ēnā kādi -3 varētu būt), atkal gubu mākoņi vairojas, iespējams, sekos jaunas sniega brāzmas.

 28. gtx Says:

  Diezgan dīvainas prognozes sanāk. FORECA atkusni ar lieliem plusiem līdz +9 sola no piektdienas līdz svētdienai. Ar pirmdienu sals būšot atpakaļ. Otradien un trešdien naktīs līdz -16,-17, dienās ap 0. Kādas ir jūsu domas cik tas ir reāli (es par sala atgriešanos)?

 29. mārtiņš Says:

  viss ir iespējams, bet accuweather.com savukārt sola nākamās nedēļas vidū, beigās pat +11°C. Domāju, uz tik talām prognozēm nav vērts iespringt

 30. celjotajs Says:

  Nu jau prognozētāji ir samazinājuši gan lietus intensitāti gan temoperatūru šai nedēļas nogalei.
  Uz aci satelītā izskatās, ka arktiskā gaisa tunelis pāri skandināvijai un baltijai joprojām darbojas – pa to noplūst gaisa masas, kuras no arktikas izspiež atlantijas un rietumkrievijas cikloni. Iespējams ietekme ir arī Kanādas gaisa masām, ne velti šamie ar gumijniekiem visu olimpiādi noslēpoja (nobradāja).
  Šādi tas darbojas jau visu ziemu, kāpēc lai šīs nedēļas beigās atlantijas ciklons uzdrošinātos pavirzīties vairāk uz austrumiem, kā ierasts?
  Interesanti, ka temperatūras atšķirības vienā un otrā pusē gaisa masu frontei ir 14 grādi, tas ir kā 100 km vienā galā zied pienenes, otrā ganās polārlāči:).

  • mārtiņš Says:

   kāds tunelis? kur to var redzēt? skatos GFSa kartēs gan 2m gan 1,5km augstumā, neko tādu novērot nevar. Arī atlantijas un rietumkrievijas cikloni izklausās pēc kaut kā ļoti abstrakta.. un kāds tam sakars ar Vankūveru? lūdzu apgaismojiet mani, nejēgu, ar saviem informācijas avotiem, lai man nav te jāuzdod dumji jautājumi publiski.. 😦

 31. raitis_sametis/Zante Says:

  Pievakarē atkal “pie manis” sniega brāzmas, vietējie – pat kādreizējie ziemas fani- jau rauc pieres par “apnikušo” sniegu…* Atkal kāds zibens: Lietuvas ZA daļā, pie mūsu DA robežas…

 32. raitis_sametis/Zante Says:  Izskatās, ka man tagad trāpās “līča” nokrišņi, sniega brāzmas nemitējas visu dienas otro pusi…

 33. Maija Says:

  Jaunpiebalgā arī rīts bija auksts,-18 gr.Diana bija gan saulaina,gan arī pasniga.Šodien nekusa.Šogad gan gara ziema,tā vien rādās,ka nekāda atkušņa nebūs…Kas par daudz,tas par daudz.Vasariņa ir tik īsa…Sniega arī pie mums ir ļoti,ļoti daudz.

 34. raitis_sametis/Zante Says:

  TIKKO DIVAS REĀLAS DZĒRVES MAN APMĒRAM 1KM UZ D pusi brēcot aizlidoja haotiski laidelējoties pa riņķiem, laikam jau “izlūkot vietas”…, kas apmēram 3km no Zantes centra uz DA pusi

 35. N Vests Says:

  Stundu atpakal saka snigt,un snieg pamatigi. – 2. Ja ta turpinasies,nu tad mus gaida jaunas darba uzvaras sniega fronte.

  • raitis_sametis/Zante Says:

   Radars vēsta par masīvu nokrišņu zonu virs Rīgas līča, varbūt kādu vēl vakara zibeņošanu piedzīvosim (man aiz loga arī nejēgā vālē sniegs lielām pārslām, bet pirms tam arī “sniega graudi”)…

 36. Maija Says:

  Nabaga dzērves,nu ko viņas te darīs?Vēl jau sniega tik daudz!Jā,N Vest,sniega frontē šoziem ir strādāts pamatīgi!

 37. Emīls Says:

  Rīgā šobrīd ļoti stiprs sniegs.

  • Grigalis Says:

   Jā, forši snieg, vismaz sētnieki slaidāki būs kļuvuši pēc šīs ziemas.

   • mārtiņš Says:

    tāds mazliet cinisms sanāk… nevarētu teikt, ka sētnieki mums tā treknākā tauta, ka viņiem vēl būtu rūme slaidākiem tikt

    Rīgā noskaidrojās, nesnieg

 38. gubumakonis Says:

  Lai nu ka uz priekšu,bet šovakar Zolitude stipri snieg,ļoti stipri snieg,jau adi 4 cm ir klat,un vel turpina…

 39. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē tagad snieg vienkārši nereāli traki, nevar redzēt slektrības stabus, kas ir 500 m attālumā no mājas!

 40. Juris/Jumprava Says:

  Nja, burtiski 30min sāka un turpina snigt, tāds maigs(masīvs visapkārt – kā miglā)sniegs, pat itkā patīkams(ziemsvētku variants;)). T ~2h laikā no -10C uz -4,5C, praktiski bezvējš.

  • Juris/Jumprava Says:

   Of Topic: Vai ir kāda sadaļa/forums, vai lietotāju pieredze, local meteo station(to PC/WEB) izvēlnē, izvietošanā… . Sen jau skatos uz tām home(mb semipro) user ierīcēm(pašam incanti, citiem”tekoša” infa). Ja kāds ko var ieteikt(~150Ls stacija, PC/web ir) no verķiem(tb kā Jaunciema ostā…), aprīkojuma… . Protams atvainojos Maiklam, ka es te tā, bet pie Tevis nu nikā par tehniku klimatam. Maikla vai savā(ja Maikls ne,ne)lapā būtu papildus reālais klimats pie manis atsauce/links/dati no laikstacijas+koments par vizuālo.
   Ar cieņu Jurs

   • Emīls Says:

    Vari google meklēt “home weather station”, ja ar Angļu valodu nav grūti. Droši vien no ārzemēm tas būtu jāpasūta.

   • Juris/Jumprava Says:

    to Emīls: liels thk`s. Jā mamma google saka daudz, pat vairāk, he. Neņem ļaunā(jeb nekā personīga), bet JEBKURŠ tirgonis vēlas notirgot(piekrīti?), tipa mans ir super/duper, šancē bez gļuki/nuken, precīzi lasa, blablabla. Nedusmo, gogols vairs jau tik dikti nerullē(viegli, parocīgi, pierasti gan). Vēlējos, moš kāds/a lieto ko nebūt, un uzskata par pietiekami precīzu/atbilstošu, lai kāds(piemēram es) varētu uzstādīt un lietot/šārēt datus citiem(kam tas interesē) bez kaunu un bēdu(ar tēmu, nopirku pro BBLLAA, bet izrādās, ka fufelis vien ir).
    Paldies par komentu.

   • Juris/Jumprava Says:

    P.S.: Emīlam un interesentiem – Jumprava(turpmāk tekstā(J)) ir lauki, 200x200m2 varu uzsstādit tās mēriekārtas(apkalpojamas), iespējams arī cits izvietojums. Varbūt tas pietiekami, lai kautcik reālu info sniegtu. Es nav kautrīgs, ja kādam kas sakāms, uzklausīšu/ņemšu vērā! Jums pašiem šie dati varbūt kādreiz noderētu, jo (J) ir bedrē, virs liela aizauguša ezera(tā runā), ~65m virs jūras līmeņa, starp Aizkraukles un Ķeguma HESiem(plūdu ziņu gadījumos…), ~35km līdz Ogre. Vis būtiskākais novērojumos – ja visapkārt līst, tad visbiežāk (J) spīd saulīte, kā arī ja visur saulains, (J) noteikti līst. Tuvākā vieta “Dzelmes”, pārsvarā neatbilst piem., ar laikapstākļiem (J), kaut tikai 5km.
    Jurs

 41. gaga Says:

  Saulkrastos sniegs pierimis

 42. Digital1 Says:

  Laikam esat palaiduši garām vienu jaunu rekordu šodien!!! 🙂

  no rīta Rīgā gaisa temperatūra pazeminājās līdz -18,1°C un tādējādi tika uzstādīts jauns diennakts absolūto temperatūras minimums. Iepriekš zemākā gaisa temperatūra šajā dienā tika reģistrēta 1963. gadā un bija -17,6°C

  • Grigalis Says:

   Lidosta nav Rīga un vēl aukstāks pašā Rīgā bija 1942. gadā.
   Bet tagad Igaunija atkal iekabinājusi Latvijai un tur ir -22 pie Peipusa.

 43. lightning Says:

  Līvānos bija diezgan auksti aizvadītajā naktī, pie loga -15 (max), lejā gan varēja būt vēl 2-3 grādus aukstāks. Daugavpilī, kā šodien dzirdēju, bijis visi -20.
  Bet diena šodien tīri forša, bez nokrišņiem, ik pa laikam saule, kas dienas vidū sniegu mazliet arī pakausēja. Uz vakaru sāka diezgan strauji grādi kristies, ap 23.00 bija jau -10, taču pēc tam atkal pamazām sāka kļūt siltāks, un tagad ap -8, turklāt pirms minūtēm 10 – 20 sācis birt sīks sniedziņš (pirms pusstindas vēl nesniga), birst arī joprojām. Taču ļoti mierīgs, vēja praktiski nav, laternu gaismā var redzēt, ka pārsliņas birst gandrīz vertikāli.
  Pirms kādas pusotras stundas skatījos radarā, kur varēja manīt, ka uz manu pusi virzās nokrišņu zona, bet, cik stipri tie būs, neņemos spriest, radars neko dižu nerāda. Varbūt viss sniegs no līča pa ceļam jau izkritis? Jeb mākoņiem cits maršruts? 😀 Tad redzēsim.

 44. Juris/Jumprava Says:

  T -5C, reta, nomaldījusie sniegpārliņa, vējš nekāds;)

 45. Juris/Jumprava/16`03`2010 Says:

  Klāt pie lightning ziņas: March 16` 2010 at night, T -18,6 pēc mana “Digital Thermo”(ārējais termopāris 1,2m/H, 0,3m/no ķieģeļu sienas, tb itkā diži mājas siltums, saule(dienā) ēnas pusē, neietekmē).

 46. Pierīga Says:

  Labrīt.. vakar vakarā pamatīgi sniga, atkal savi 5 cm klāt.. nu jau sūnu ciems atgriežas. Ziema ir ziema, bet nu jau sāk apnikt 🙂

 47. Juris A. Says:

  Baltezers, NOst krasts. T = + 2.6 C, vējš Wst, vārgs – anemometrs uz jumta pat negriežas (h ap 7m), bet pūš piezemes vējš. Mana “kinētiskā instalācija” – ar saules bateriju un diodēm apgaismots vēja virziena rādītājs + trīsspārnu rotors, gan funcionē. Saule nedaudz laužas caur mākoņiem. Sveiciens vārdabrālim Jurim no Jumpravas! Mūsu abu ģeogrāfiskās atrašanās vietas ir ar nelielām atšķirībām no apkārtējās vides. Jums Jumprava ieplakā, man blakus liels ezers, kā esmu novērojis – ar savu mikroklimatu, kas daudzreiz atšķiras no Rīgas klimata. Arī windguru – es lietoju man tuvāko punktu – “Ķīšezers, SOst” krasts. Jūsu pusē palus rada Daugavas tecējums, man pie ezera praktiski tikai vēja virziens un līdz ar to saistītais ūdens līmenis jūras līcī un Daugavas mutē (netālu esošajā L. Baltezera – M. Baltezera kanālā ūdens straume, ja tā ir, staigā šurpu – turpu).

 48. Grigalis Says:

  Igaunija tomēr saņēmās un parādīja, ko nozīmē Baltijas līdere. Jõhvi miests izsala līdz -24,6. Brr…

 49. gubumakonis Says:

  Pec LVGMA datiem vismaz redzamos m- staciju datos Riga atkal ir visvairak sniega 60 cm 🙂
  Tikmer šodien saule mijas ar mākoniem un ir siltak,ka ieprieksejas dienās-ap 0,bet saulē jutami kūst. Bez nokrišniem šodien.

 50. maikls Says:

  Pēc ceļinieku datiem plkst.12 galējos austrumos un vietām Vidzemes piekrastē vēl -9 grādi.

 51. celjotajs Says:

  Spriežot pēc tā, ko Lietuvai sola nedēļas nogalē (+9 grādi, ar stipru lietu)
  http://www.weatheronline.co.uk
  Lielupi sagaida lielas problēmas, jo viss sniegs nokusīs pāris dienās uz dienvidiem no Latvijas, savukārt liela daļa Lietuvas ziemeļu ietilpst Lielupes baseinā. Vajadzētu būt jautri, jo ledus biezums upē ir 50 cm :)! Tas tik ātri neizkusīs, būs ko redzēt.

 52. lietusviirs Says:

  Nu jau man ar jau šķiet, ka būtu laiks nopietni apsvērt palielu palu iespējamību. Ventas un baseinā pārsvarā ir ap 30 cm sniega, kas varētu būt virs 100 mm ūdens ekvivalenta. Šķiet tas atbrīvosies dažu dienu laikā.

  • Emīls Says:

   Visu izšķirs tas, vai pēc dažām dienām atgriezīsies vai neatgriezīsies sals, kā modeļi to dažubrīd prognozē. Pat ar +5 vidējo temperatūru būtu vajadzīga kāda nedēļa, lai viss tas ūdens tā pa īstam atbrīvotos.

   • Grigalis Says:

    Sāk jau izskatīties pēc +10

   • lietusviirs Says:

    Pēdējos kārtīgos palus šķiet redzēju 80-mito beigās. Tādēļ precīzi neatceros cik strauji tas notiek. Bet prātā ir palicis, ka parasti sākumā kusa un tikai pāšās kušanas beigās strauji cēlās līmenis. Mežu sniegs to procesu mazliet izstiepa.

 53. Kika /Salacgriva/ Says:

  Salacgrivu mate Mate Daba pasaudzeeja-vakar dienaa zilas debesis un saulains laiks. pasha vakaraa uz stundinju nedaudz pasniga un viss..shoriit rita pusee apmaacies un miglains. nupat sauliite saak lauzties no maakonjiem. par graadiem -adekvaatu temperatuuru nevaru pateikt-saulite jau silda temometru …shamais +12 gradus raada. bet vispaar araa silts…driz abas ar meitu iesim izpeetiit kads araa laiks 😀

 54. Juris A. Says:

  Interesants ciklons virs Barenca jūras, EMHI spiedienu un fronšu kartē. Sāniski saspiestā epicentrā izskatās, ka visu jūru grib uzraut gaisā! Pamatīgs spiediena maiņas gradients!

 55. lietusviirs Says:

  Hmm, es barenca jūrā it kā neko tādu neredzu. Juri vari ieodt linku ?

 56. Maija Says:

  Jaunpiebalga šodienu pavada mīnusos,lai gan spīd saule.Nepatīkams vējš,pat lāstekas netek.Plūdiem jābūt,jo rudenī visas ūdenstilpnes palika pilnas,kā pavasarī…

 57. Juris A. Says:

  Lietusvīram. Ja neveras vaļā, tad http://www.meteo.times.lv/meteozinas.htm un jāieiet zemāk “Atmosfēras spiediens…” šķiet 2. karte.

 58. Digital1 Says:

  Lietuvas modelis parīt pēcpusdienā Rīgai sola +8, Lietuvas Z daļai +10, bet Lietuvas centrālajiem un D rajoniem pat +12!!!

  Tas gan ir traki ne!?

 59. Digital1 Says:

  P.S. uzspīdot saulītei Bauskā var būt visi +10

  Njā … kas darīsies Lielupē???

  http://www.foreca.com/Latvia/Bauska

 60. Saksija Says:

  Šodien ziema tiks sakauta Kurzemē, Zemgalē un Rīgā. Rīt Vidzemē un Latgalē. Apsveicu! 🙂
  Ciklons uz ZR no Īrijas atnesīs siltumu, jo tā siltā fronte ir jau pavisam tuvu Latvijai. Ciklonu sauc Felicita ( latīņu valodā Felicitas nozīmē veiksmi ). Siltummīļiem tā tiešam ir veiksme. 🙂

 61. Maija Says:

  Šorīt Jaunpiebalgā -4 gr.Varbūt šodien saulīte beidzpt sāks dot siltumu?No bērnības atceros,ka martā pa dienu saule sildīja,kaut pa nakti sala.Līdz šai dienai-nu nekā…

 62. Pierīga Says:

  Jautājums MAIKLAM:
  Pēc pieredzes (cik nu šo gadu var salīdzināt ar citiem), modeļu info un citiem faktoriem – cik liela, procentuāli, ir iespēja, ka nākamajā nedēļā uz netīrītajām ielām būs sastopams ledus, t.i. nāks aukstums? Pats skatos, ka vienu dienu šā, otru tā. Negribās riepas velo mainīt katru trešo dienu.

  • maikls Says:

   Ja kaut viens modelis prognozē vēsāka laika atgriešanos, tātad tāda iespēja ir, ko es tur vairāk varu pateikt.

   Aprīlī katru gadu vismaz kādu reizi uzsnieg un naktīs ir sals.

 63. rufo Says:

  dažos modeļos rāda ka ziema nākamnedēļ atgriezīsies.

 64. Maija Says:

  rufo,nu gan iepriecinājāt…Galvenais,ka neviena silta diena vēl nav bijusi!Sniega kalni visapkārt…Ja vismaz pa dienu saulīte sildītu…

 65. Kika /Salacgriva/ Says:

  Maija, uz Jaanjiem leeksim paari kupenaam 😀

  Salacgrivaa naktii bija PAMATIGA migla. shita ka atkal redzamibas nav 😀 sarma pie majas esoshajaa seru berzaa iespaidiga/protams ari citos kokos :)/..riita puse ar tada miglaina . shobriid migla izkliidusi. apmaacies bet tads gaishs..iespejams velaak sauliite paspiidees. termometrs raada +3 gradus..

 66. gubumakonis Says:

  Rigā,Zoliude aizvaditaja diennakti bez ieverojamiem nokrišņiem,ar mainigu makonudaudzumu,maktī diezgan piesala,lidz -6-8,lidostā pat -11 minimalais,tagad ir ap 0,vaja saule caur makoņu plivuru.
  Nakošnedeļ sals ļoti iespejams, ka atgriezisies http://www.foreca.com/Latvia/Riga?tenday
  Katra gadijuma bez kadiem parsteigumiem šopavasar noteikti neiztiksim 😉

 67. Krāce Says:

  Ziemas ”atraugas” jau var turpināties pat vēl maijā, cik nav bijis, bet tomēr beidzot laikam ziemai ir beigas. Gan diena sāks apsteigt nakti, gan saulei zobi jau gana asi. LV Austrumos ir jūtamas pavasara vibrācijas, pašlaik ēnā +2, naktī vēl bija – 8.

 68. negaisi Says:

  He, LMNH modelis sestdien 14.00 jau rāda lielā Latvijas daļā +8, Rīgā līdz +10. Ciklons Uz R no Lielbritānijas tagad izskatās jau gandrīz kā tropiskais ciklons (pēc izskata satelītattēlā). http://www.lvceli.lv/cms/visas.asp temperatūru tabula pamazām no zilas kļūst sarkana. Pavasaris nāk – ziema mirst. Viss iet uz labu, kaut tik aukstums tomēr neatgrieztos nemaz, pat ne uz pāris dienām.

 69. Maija Says:

  Nu lūk,arī pie mums beidzot ir pienākusi pirmā, kaut cik siltā diena!Pagalmā parādās ūdentiņš.Kristīnīt,uz Jāņiem būtu skaisti vainadziņi no vizbulītēm.Tomēr cerēsim,ka pavasaris nekur nepaliks,vēl jau tādi brīnumi nav bijuši…

 70. lightning Says:

  Šodien Līvānos arī siltums (pagaidām gan vēl nosacīts, max +4) visu dienu (aizvadītās 2 naktis gan vēl bija stabili mīnusi, ap -6…-9, bet tomēr ne vairs zem -10). Vakar bija vairāk saules, bet ēnā tikpat kā nekusa, šodien atkal vairāk mākoņu, toties visapkārt kūst! 🙂 Rīt ziņotie +7…+8 (skatos, ka siltāks tieši D rajonos, tātad arī es esmu savā ziņā kandidāts uz šiem plusiem! 😀 ) būtu jau ļoti jauki, ja vien ne tas lietus… Cerams, ka pārāk daudz no gaisa nekas nekritīs, jo staigāt lietainā laikā diez ko nevelk, bet jāiet būs.
  Tagad būtu labi, ja pavasaris ņemtu varu pa riktīgam savās rokās. Ziema bija laba, bet nu pavasarim laiks! 🙂

 71. gaga Says:

  http://www.foreca.com/Latvia/Saulkrasti
  ja šāda prognoze saglabāsies Pirmdienas naktī (+6, lietus ~6mm, vējš 6ms) plūdi garantēti. dīvaina sakritība 666, 😉

 72. Aigars Says:

  Pareizi lightning – pavasarim laiks. Gribētos jau nu gan tos +18 C bet tas mums tiešām izraisītu nebijušus plūdus!!!

 73. andrew Says:

  Atradu plūdu modelējumu, gadījumā, ja sagrūst Pļaviņu HES aizsprosts: http://neogeo.lv/?p=700
  Visai aktuāla informācija, ņemot vērā sniegoto ziemu un gaidāmo atkusni…

  • mārtiņš Says:

   nu tur nu gan tādas blēņas sarakstītas… gan par hesu caurplūdi, gan par “uzvedību palu laikā”..

   tik pat lab var modelēt situāciju, kā būtu, ja visā Latvijā vienlaicīgi kūlas dedzinātāji izdomātu pasvilināt, no skaidrām debesīm zibens iešautu Ventspils un Rīgas ostu ogļu un ķimikāliju kaudzēs + VISAS ugunsdzēsēju brigādes atrastos Igaunijā, mācības…

 74. gubumakonis Says:

  Rīgā ir visai pariebigs laika lietis ar slapjo sniegu un ir ap +1 +2,sakas slapdranķis,ari vejš pastiprinas,man netikami laikapstakli sakas…

 75. Māris /Sigulda/ Says:

  Pa dienu normāli, +2, pusdienā pat saulīte spīdēja. Ap plkst.20-00 sāka piesalt līdz -1,5, nedaudz sniga. Ap plkst.21-30 sāka celties temperatūra. Pašlaik +1,7, migla, ļoti mitrs, aerosolveidīgs lietus, vējš it kā neliels, bet brīžiem brāzmains. Pretīgi, vēēēē, tūliņ būs iesnas klāt, kur ir mans konjaciņš…..

 76. raitis_sametis/Zante Says:

  Labrīt- 2 dienas netiku pie ineta, bet kūst pa īstam “pie manis” kopš vakardienas otrās puses, līdz šim brīdim sniegs jau pazaudējis -7cm un uz laukiem vairs18cm biezumā. +4 grādi…

 77. raitis_sametis/Zante Says:

  …un arī PARASTO LAUKU CĪRULI ar dziesmu novēroju ar dziesmu 10sek garumā plkst. 10:00 šodien “pie sevis”…

 78. lietusviirs Says:

  Lietu vajag.

 79. raitis_sametis/Zante Says:

  Arī melno (parasto) strazdu bars, pirmo reizi šai pavasarī tikko “pie manis” novērots.

 80. Ward Says:

  Sometimes i wonder what if this would have been different with us.
  What if we didnt live so far? what if we hadnt of lied? what if things have changed? but then i realize that i could be here for days going through all the what if’s and just have to face reality.
  ~ Unknown

  Hearts are not had as a gift, But hearts are earned…
  ~ William Butler Yeats

  You know you’re falling hard when even the stupidest little love songs start to make sense.
  ~ Unknown

  A woman doesn’t need a perfect man. She just needs a special guy who can accept her the way she is and make her feel special.
  ~ Unknown

  Love has the power of making you believe what you would normally treat with the deepest suspicion.
  ~ Mirabeau

  He was the kind of man everyone would fall in love with, even if they didn’t want to.
  ~ Nicholas Sparks

  The heart is like a compass. It either leads you closer to a person or it shows you another way. If its meant to be, it will be.
  ~ Unknown

  So you treat your love like a firefly, like it only gets to shine for a little while. Catch it in a mason jar, with holes in the top, and run like hell to show it off.
  ~ Miranda Lambert

  Nobody can make you happy until you’re happy with yourself first.
  ~ Unknown

  It’s not love that hurts. What hurts is being hurt by someone you love.
  ~ Unknown

  Sometimes you love something so much that it hurts to leave it, but you must. Sometimes it hurts too much to hold on to that thing you love. And sometimes you let go of what you love because it hurts, but then just sometimes… you get it back and live happily ever after.

  ~ Unknown

  Don’t waste your time loving someone who isn’t willing to love you.
  ~ Unknown

  I love my family. Especially my mother and my father, I wanna thank you for being so strong. God bless you, I love you.
  ~ Heavy D

  I love you, in spite of all your faults, is that bad? Probably…
  ~ Unknown


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: