Par globālo sasilšanu un atdzišanu

2010. gada pirmie divi mēneši uz Zemeslodes, visticamāk, bijuši siltākie kopš satelītu ēras sākuma pirms aptuveni 30 gadiem. Satelītu veiktos temperatūras mērījumus daudzi uzskata par visobjektīvākajiem, jo tie aptver visu Zemeslodi, turpretī meteoroloģisko novērojumu staciju tīkls klāj salīdzinoši mazu sauszemes daļu, nemaz nerunājot par okeāniem, turklāt pēdējā laikā atklājušās plašas manipulācijas ar meteostaciju datiem.

Joe Bastardi uzskata, ka rekordsiltais šī gada sākums ir labs atskaites punkts globālajai atdzišanai. Viņš prognozē, ka 2011. gads varētu kļūt par aukstāko pēdējo 20 gadu laikā. Janvāris un februāris globālos mērogos bija silts galvenokārt El Ninjo dēļ (ūdens virsmas sasilšana Klusā okeāna austrumu daļas tropu zonā), turpmāk tiek prognozēta El Ninjo izzušana un attiecīgi globālās vidējās temperatūras pazemināšanās.

Lieki atgādināt, ka pie mums Latvijā un kaimiņvalstīs janvāris ne tuvu nebija siltākais janvāris novērojumu vēsturē, gluži otrādi, tas bija aukstākais mēnesis pēdējos 23 gados. Šis ir lielisks piemērs tam, ka globālos procesus cilvēki uz savas ādas tiešā veidā nejūt. Diskusija par globālo sasilšanu un atdzišanu būtībā ir niekošanās, kam ir maz sakara ar reālo ikdienas dzīvi.

Janvāris, kas uz Zemeslodes kopumā ir bijis rekordsilts, pie mums bija gandrīz vai rekordauksts. Tiesa, tā nav sakritība, drīzāk likumsakarība. Arktikā valdīja visai silts laiks, jo aukstums ciemojās mērenajā joslā – pie mums Eiropā un arī Ziemeļamerikā un Āzijā. Okeānos (kas klāj 71% mūsu planētas) ūdens virsmas temperatūra un attiecīgi gaisa temperatūra lielākoties bija (un vēl ir) lielāka nekā ierasts. Tādējādi globālā temperatūra bija augsta, un aukstā ziema Ziemeļu puslodes mērenajos platuma grādos uz globālā fona bija vien tāds sīkums.

Parasti cilvēkiem ir grūti aptvert, cik liela ir Zeme, cik niecīgi ir cilvēki un cik sīka ir tā pasaules daļa, kurā dzīvojam ikdienā. Pat visu cilvēku apdzīvotā zemes platība ir nieks attiecībā pret Zemeslodes kopējo platību. Tādēļ es piekrītu to cilvēku viedoklim, kuri uzskata, ka priekšstatu par globālajiem procesiem mēs varam gūt tikai no satelītiem. Līdz ar to uzticami dati par globālo temperatūru mums ir tikai par pēdējiem 30 gadiem.

Kā raksta Joe Bastardi, satelītu veiktie temperatūras mērījumi mums kļuva pieejami tad, kad tikko bija beidzies pēdējais Klusā okeāna aukstais cikls (Pacific decadal oscillation jeb PDO) – 1978. gadā. Tad sākās PDO siltā fāze, bet globālā temperatūra vēl kādu laiku saglabājās zema, jo dabā viss notiek ar nobīdi, piemēram, arī aukstākais laiks pie mums parasti ir tad, kad dienas jau kļūst garākas un saule sāk sildīt vairāk (janvārī-februārī), analoģiski siltākais laiks ir tad, kad dienas garums sāk samazināties (jūlijā).

Līdz ar to satelītu mērījumi uzrādīja globālas sasilšanas tendenci. Tā bija neliela un, visticamāk, dabisko ciklu izraisīta. Pēdējos gados šī tendence, visticamāk, ir izzudusi un globālā temperatūra nav īpaši mainījusies, lai gan ir bijušas visai krasas svārstības augšup un lejup, tostarp straujš lēciens šā gada sākumā. Daži runā pat par nelielu globālu atdzišanu pēdējos 12 gados. Vārdu „visticamāk” es tik bieži iestarpinu tādēļ, ka dati ir pretrunīgi, tos var interpretēt dažādos virzienos, izšķirošo lomu bieži vien spēlē politika un ticība, nevis zinātne.

Valdošais viedoklis ir tāds, ka tagad ir sākusies Klusā okeāna cikla aukstā fāze. Joe Bastardi uzskata, ka, izzūdot El Ninjo, globālā temperatūra strauji pazemināsies (šajos mērogos strauja izmaiņa būtu vidējās temperatūras pazemināšanās par nepilnu grādu) jau šogad/nākamgad, bet patieso globālās atdzišanas apmēru, viņaprāt, mēs izjutīsim tikai pēc 20-30 gadiem, kad būs jūtama lielākā PDO aukstās fāzes ietekme, tāpat esot gaidāma Atlantijas okeāna cikla pārslēgšanās no siltās uz auksto fāzi (runa ir par Atlantic multidecadal oscillation jeb AMO). Tāpat savu lomu spēlē vulkāni – pagājušajā gadā Arktikā notika, šķiet, divu lielu vulkānu izvirdumi, kuru izmeši varētu būt viens no iemesliem šai aukstajai ziemai mūsu platuma grādos un kuru ietekme var saglabāties vēl pāris gadus.

Visai zemā Saules aktivitāte var veicināt jaunus lielus vulkānu izvirdumus nākamajās desmitgadēs. Un arī mazaktīvā Saule pati par sevi var dot artavu globālajā atdzišanā. Lai gan tagad Saules aktivitātes cikls dodas pretī maksimumam, pats cikls, kas sākās ar novēlošanos un negribīgi, laikam būs visai vājš, kam var sekot vēl vājāki cikli, daži pat prognozē, ka Saules plankumi drīz izzudīs pavisam (tikai uz kādu laiku, protams).

Modeļi, uz kuru izskaitļotajām prognozēm balstās dažādu institūciju šausmu stāsti par strauju globālu sasilšanu, ir radīti dabisko ciklu siltajā fāzē un tie savos aprēķinos neņem vērā Klusā okeāna aukstās fāzes iestāšanos un citus tikpat svarīgus faktorus, norāda Joe Bastardi. Viņaprāt, tieši tādēļ prestižais Lielbritānijas Met Office nespēja prognozēt šo auksto ziemu – viņi paļāvās uz savu modeli, kas visu zīmē siltos toņos, tādēļ rudenī Met Office prognozēja tikai 20% varbūtību, ka šī ziema Lielbritānijā būs aukstāka nekā ierasts, bet tagad viņi paši ir atzinuši, ka realitātē Lielbritānija piedzīvojusi aukstāko ziemu pēdējos 30 gados.

Met Office gan joprojām apgalvo, ka šis modelis, kas nespēja pareizi prognozēt pat vienu sezonu uz priekšu, nekļūdās savās prognozēs par gaidāmo laiku nākamajās desmitgadēs un ka lielāka vai mazāka globāla sasilšana ir nenovēršama un ka tās galvenais iemesls ir cilvēku saimnieciskā darbība. Gan jau laika gaitā (varbūt ne agrāk kā pēc 20 gadiem) noskaidrosies patiesība; tikmēr cilvēki pēc katras aukstas ziemas un vēsas vasaras droši vien atkal runās par globālo atdzišanu, pēc katras siltas ziemas un karstas vasaras – par globālo sasilšanu. Mums patīk justies apdraudētiem un iztēloties sevi pasaules centrā.

51 Atbildes to “Par globālo sasilšanu un atdzišanu”

 1. iebilde Says:

  “Mums patīk justies apdraudētiem un iztēloties sevi pasaules centrā.”

  Personīgi man nepatīk justies apdraudētam. Ne globālais klimats, ne Latvijas niecīgās laikapstākļu anomālijas ne tuvu nestāv līdzi mūsu vietējās varas radītajam postam. Tas lieliski redzams augsti attīstītajās valstīs, kur nekādas stihijas nespēj jūtami mazināt labklājību ne tautsaimniecībai kopumā, ne katram cilvēkam individuāli.
  Kas tev nepatīk egocentrismā? Tā ir dabiska un nepieciešama lieta, lai cilvēks izdzīvotu. Es domāju gan sugu kopumā, gan katru cilvēku individuāli. Katrs pats par sevi atbildīgs, attiecīgi arī uzmanību koncentrē ap sevi, visa pasaule griežas ap konkrētu indivīdu.
  Vai Joe Bastardi ir klimata zinātnes pēdējā instance?

  • mārtiņš Says:

   Es ceru esat pamanījis, ka neatrodaties kādas ziņu aģentūras mājas lapā, kas pārdod faktus, bet gan konkrēta autora personīgā viedokļu vācelītē. Manuprāt, katram pašam ir jāizdara savi secinājumi gan par Joe Bastardi, gan par cilvēku psiholoģiju utt. tāpēc jūsu “piesiešanās” pie uzrakstītā šķiet bērnešķīga un nevietā. Paldies Maiklam, kas publicē kā savus, tā citu autoritāšu viedokļus. turklāt darot to ļoti diplomātiskā veidā – atgādinot, ka viss nav jāuztver kā vienīgā, galīgā patiesība!

   • iebilde Says:

    Kad cilvēks nonāk publiskajā telpā, tad viņam ir jārēķinās ar kaut kādu reakciju no apkārtējiem. Ir cēlonis un ir sekas. Tieši tāpēc man patīk forumi, diskusijas, jo tas nav dialogs 2 personu starpā, bet gan starp vairākiem cilvēkiem. Jo vairāk viedokļu, jo interesantāk.
    Ja cilvēks nevēlas komunicēt ar citiem sev līdzīgiem, tad kāpēc vispār jāpublicējas?
    Tā kā man ir cits viedoklis, tad neteiktu gan, ka Jānis pasniedz vispusīgu informāciju. Nu kaut vai tāda nianse, kā satelītu mērījumu neprecizitāte. Tie nespēj precīzi noteikt ne peldošā ledus izplatību, ne tā koncentrāciju. Nespēj pat aptuveni noteikt sniega segas izplatību un biezumu.

  • lightning Says:

   Iebildei es pateikšu tā, ka vispusīgu informāciju drīzāk nesniedz visas tās mājas lapas un forumi, kas aktīvi bļauj par globālo sasilšanu un bezmaz vai pasaules galu, īpaši akcentējot to, ka pie visa vainīga cilvēka saimnieciskā darbība. Un tie, kas ar šādas informācijas izplatīšanu nodarbojas, bieži neņem vērā daudzus loģiskus argumentus, daudziem globālās sasilšanas uzskatu sekotājiem tā jau ir pieņemta kā a priori. Būtībā – sava veida reliģija. Un ar tādiem diskutēt ir bezjēdzīgi, jo viņi neņem vērā nekādus argumentus, kas ir pretrunā ar viņu teoriju.
   Maikls piedāvājis ļoti interesantu un vērtīgu materiālu pārdomām, un par to viņam paldies! Ja iebilde ar “vispusīgu” domā tādu informāciju, kas atbilst paša viedoklim, tad nu ļoti žēl.

 2. RAITIS_sametis/Zantē Says:

  Īsumā runājot- kardināli mūsu platuma klimats nemainīsies, vismaz pārskatāmā nākotnē…

 3. Maija Says:

  Paldies Raitim,vismaz mierīgāka sirds palika…Bet Maikla raksts-labs,kaut gan piekrītu arī Iebildei…Jaunpiebalgā -6,snieg,snieg.Pagalmi tiek tīrīti,kā jau ziemā.

 4. x-f Says:

  Pareizāk to būtu saukt nevis par globālo sasilšanu vai atdzišanu, bet gan par globālo klimata maiņu.
  Katrā ziņā ir skaidrs, ka pārmaiņas notiek.

  http://www.timesfreepress.com/news/2010/feb/13/global-warming/

  • iebilde Says:

   Ja tā ir “visa globālā klimata” (ko tas vispār nozīmē?) maiņa, tad man ir jautājums. Kurā brīdī cilvēkiem tapa skaidrs, kāds ir globālais klimats, uz kādu novērojumu bāzes radās tāds priekšstats? Es uzskatu, ka cilvēkiem vēl joprojām nav pilnīga priekšstata par Zemes klimatu ne tikai globāli, bet pat reģionāli, jo vairāki reģioni ir maz izpētīti. Tātad lai runātu par kaut kā maiņu, vispirms jānoskaidro kāds ir pastāvīgais stāvoklis.
   Tālāk. Kāpēc cilvēki domā, ka klimats ir statisks? Klimatiskās fluktuācijas var būt visai lielas, jo tādas tās vēsturiski ir bijušas. It īpaši augstajos platuma grādos.
   Tātad pārmaiņas ir, bet kas tur tik satraucošs, ka tāda histērija panesusies? Cilvēks NOVECO! Ko nu tagad darīsim? Bet tas taču ir dabiski un NEIZBĒGAMI.

   • lightning Says:

    Nekas nav statisks, pareizi, viss pakļauts pastāvīgām pārmaiņām, un bieži vien tās ir tik nelielas (un lēnas), ka nav mums saredzamas pat salīdzinoši ilgā laika posmā (cilvēka mērogos, protams). Klimats uz Zemes ir mainījies vienmēr un mainīsies arī nākotnē, gribam mēs to vai nē.
    Jā, daudz kas neizpētīts vēl un neizzināts, bet “histēriju” jau kāreiz radīja tieši globālās sasilšanas teorijas radītāji un vēlāk milzīgos mērogos uzpūta tās atbalstītāji.

   • iebilde Says:

    Vispār jau histērija par klimatu aizsākās ar GA jeb globālo atdzišanu. Tā turpinājās līdz 80-iem gadiem, kad tika nopublicēts paziņojums par sasilšanu.
    Tieši šis fakts visvairāk diskreditē GS aktīvistus, jo izskatās, ka savulaik neizdevās nopelnīt uz GA histēriju, tad nu pārmetās uz GS. Pieļauju, ka vēl mūsu dzīves laikā atgriezīsies pretēja histērija.

 5. Purva Vecis Says:

  -4.6.Iedevu Teetim izdruku no Maikla veestiijuma.

 6. Purva Vecis Says:

  Mees drusku striidamies par telemetrikas raadiijumiem.

 7. Kamielis Says:

  Kur tad palika atsauces uz Krievijas hakeru izlasītajiem britu zinātnieku e-pastiem un meli Al Goru?

 8. gubumakonis Says:

  Es ceru,ka tuvakie daži gadi tomer vismaz nedaudz paradis kopejo tendenci un talako gadu iespejamo izmaiņu tendenci un kopaina beidzot taps vismaz drusku skaidraka 😉 Daudz ari bus manuprat atkarigs ari no saules “uzvedibas” tuvako gadu laikā-vai ta “uzmodisies”,vai tomer paliks tikpat mieriga… Skaidrs ir viens,ka tie acimredzot dabigie procesi un parastas cikliskas izmaiņas.
  Man personigi patiktos labāk ka atdziestam,neka parkarstam 🙂
  BEt cilveki tiešam vienmer alkst sensacijas un grib justies,ka dzivo ipaša laikā,ari neskaidru draudu un bistamibas sajuta mazliet vilina un piesaista daudzus…

  • RAITIS_sametis/Zantē Says:

   Gribas vēlreiz uzsvērt – 1 paaudzes laikā globālas un neatgriezeniskas klimata izmaiņas nav iespējams pamanīt, kaut ko varam- 5 paaudžu laikā, ja “mans” mazbērns savā pensijas vecumā uzrok mana vectēva jaunības laika pierakstus…

 9. Normunds Negaiss Says:

  Var kāds lūdzu ielikt linku uz lvceli.lv tiesi to lapu, kur visu sataciju dati, un radars.. Hm nevaru atrast.

 10. RAITIS_sametis/Zantē Says:

  Labdien, “Ksintija” iestrēdzis apmēram pie Sankpēterburgas, tamdēļ gan vakar, gar vēl arī šodien turpinās nelielas R vēja brāzmas 5-7m/s, kas reizē ar sniega nokrišņiem rada puteni…

 11. N Vests - Iebilde Says:

  Ja esat taisnigs,tad, parlasot savus komentarus,atzisiet,ka nonakat pretruna ar sevi.Ja esat tik neapmierinats ar seit rakstito,tad gluzi vienkarsi – nelasiet to.Patreiz izskatas,ka Jums galvenais ir demonstret augstaku izpratni par lietam,nepadomajot,vai si filozofesana kaut ko dod ari citiem.Ja mes visi seit saksim vilkt to gudribas dekiti katrs uz savu pusi,tad pavisam atri sis patiesi vertigais pasakums tiks aizklapets ciet.
  Viedoklu apmaina,pat stridi, ir virzoss speks,bet Jus,piedodiet,meklejat utis sai kazoka,kuru tur, par laimi,nav.

  • lightning Says:

   Labi pateikts! 😀

  • iebilde Says:

   Izskatās, ka šeit kāds personības kults… ja reiz sekotāji tik kaislīgi iebilst pret jebkādu domu, kas nesaskan ar līdera pausto.
   Tomēr atzīstu, ka pats neformālais līderis izturas korekti, nedzēšot sev netīkamus komentārus. Tur nu nav ko iebilst…

   • lightning Says:

    Ja pašam ir kāds personības kults, tas nenozīmē, ka arī citi tādi ir!!! Vienkārši manas domas ir līdzīgas, un tās veidojušās neatkarīgi. Vai tad cilvēkiem nevar būt līdzīgs skatījums uz kādu problēmu?!
    Ja man JĀIEBILST, tad es iebilstu pret datu falsificēšanu, nepārbaudītu datu uzdošanu par patiesību vai tās apzinātu slēpšanu sava labuma dēļ, pret uzbāzību un agresivitāti, visādiem grīnpīšļiem un tamlīdzīgiem grupējumiem, kas kauc par pasaules galu un ārdās visās pasaules malās, jo neko citu nemāk/negrib darīt. Lūk, pret to es IEBILSTU!!!

 12. celjotajs Says:

  Iespējams, ka aizvadītā ziema Baltijas reģionā bija pati sniegotākā un aukstumnoturīgākā pēdējo 100 varbūt 10000 gadu laikā. Kas bija tas, kas pārbīdīja arktiskās gaisa masas uz eiropu? Vai amerikāņi tik stipri saēdās zirņus vai ko citu?

  • RAITIS_sametis/Zantē Says:

   Nē- apmēram tāda bija arī 1996. gadā, …

  • lietusviirs Says:

   Polārā jet stream nobīdījās vairak uz dienvidiem. Savukār šo jet stream vistiešākā veidā ietekmē horizintālais temperatūras gradients. Savukārt šo temperatūras gradientu ietekmē ūdens un sauzsemes temperatūra. Popildus itkā saules aktivitāte arī dod ietekmi. Tātad viss no visa atkarīgs 🙂
   Pie tam sķiet ka ir arī atpakaļsaite. Piem. , ja bija auksts laiks un plaši apgabali pārklājās ar sniegu, izmaina horizontālo temperatūras gradientu tā, ka tā lielāka vērtība ir vairāk uz dienvidiem (kur beidzas sniega robežas) un tādējādi jetstream arī vairak pabīdās uz dienvidiem.
   Protams arī El nino ir sava loma u.t.t

 13. Maija Says:

  Jaunpiebalgā šodien atkal snieg un snieg…Vakar arī stipri sniga pie mums,ne tikai Siguldā.Stipri snidzis arī Valmierā.Pašlaik rāda -3 gr.Vai nu tas klimats dziest,jeb sildās,sniegu vairs nav kur likt!

  • iebilde Says:

   Ja ticam nokrišņu radaram, tad varētu padomāt, ka visvairāk sasnidzis Vidzemes centrālās augstienes R-nogāzē. Bet no turienes neviena nav, lai pavēstītu par situāciju uz zemes.
   Ja rudenī par sniegu vēl var priecāties tīri praktisku apsvērumu dēļ, tad pavasarī jau kaut kā vairs neizdodas. Ja piemājas zeme ar dārzu, siltumnīcu ir piegāzti ar 2 metrīgu sniegu, kas savākts visu ziemu, tīrot pagalmu, tad nav jābūt gaišreģim, lai saprastu, cik ilgi tas viss kusīs. Apakšā ir sasalusi zeme, jo decembrī nedēļu bija kailsals ar dažām naktīm pāri -20. Varbūt māja applūdīs no pašu sniega, varbūt līdz siltumnīcai tiksim vien ap jūniju. Katru jaunu snigšanu uztveru ar lielu nepatiku. Un nevienam nav morālu tiesību man un Jums pārmest par neadekvātām izjūtām saistībā ar ziemas dāsnumu. Pilnīgi bezkaislīgi uz laikapstākļiem, kaut kādām nelaimēm var raudzīties tikai tāds cilvēks, kas nesastāv no fiziskas miesas, kurš reāli nemaz neeksistē. Tā ir utopija. Ja cilvēks visnelabvēlīgākajos brīžos nesaņemas, tad visai drīz vienkārši pamet šo jauku zemi. Ja visi tā darītu, tad cilvēku vispār nebūtu jau sen. Bet daudziem cilvēkiem, lai saņemtos, lai mobilizētu savu gribu, spēkus, vajag izjust neapmierinātību. Neko nosodāmu šajā visā nesaskatu.

   • lightning Says:

    Cik cilvēku, tik viedokļu, un katram ir tiesības uz savu, un nav NEVIENA, kura viedoklis būtu “labāks”, “pareizāks”, jo katrs cilvēks uz dzīvi skatās no sava skatu punktu. Es te nerunāju par vispārcilvēciskām vērtībām vai ētiku/morāli, bet tieši par cilvēciskās, sadzīves dabas jautājumiem, tostarp meteoroloģiju. Vienam var patikt lietus, otram – saule, vienam – aukstums, otram – daudz sniega, trešajam – dubļi utt. Katram savs viedoklis un savi iemesli, kāpēc tas tāds. Un arī iemesli šajā vērtību skalā ir līdzvērtīgi. Es tāpēc neko nepārmetu, bet vienu gan zinu skaidri – ar tādu cilvēku, kam nepieciešams gribas un spēku mobilizēšanai izjust pastāvīgu neapmierinātību, draugos diez vai būšu.

 14. lietusviirs Says:

  Rīgā arī dod ne pajokam. Vismaz ap Lāčlēša un čaka krustu. Snieg praktiski visu dienu.

 15. Juris A. Says:

  Pareizi teikts, NWest! Sapratu, ka nav ko ugunskuram piemest malku ar savu “Saules reliģiju”.

  • iebilde Says:

   Bet Juri, neviens taču nenoliedz Saules dominējošo lomu Zemes klimatā. Kāpēc tu vispārzināmus faktus piesavinies, it kā vienīgais par tiem zinātu?

 16. Saulcerīte Says:

  Nekā jauna- jau 2. diennakti Pārdaugavā snieg un snieg,-2 -8/naktī/ grādi.

 17. N Vests Says:

  Ridelos sodien diena turejas 0,-1. Merens NW,gaisi apmacies un tikai briziem mazliet pabirdinaja no augsas.Laikam saprot,ka,nu nav man ne mazaka aicinajuma atkal kerties pie lapstas.Patreiz gandriz rams -3gradi.
  Maijai gan atliek just lidzi.Eh,vajadzeja gan mums to SIA,butu pavisam cita jega visam.

 18. lightning Says:

  Līvānos pēcpusdienā vienubrīd riktīgs putenis bija sagriezies, un šoreiz jūtami uzsniga (kādi 3 cm bija noteikti), turklāt snigt turpina arī šobrīd, vien mazliet mazāk. Grādi turas ap -4.

 19. N Vests Says:

  Kamer rakstiju Saulcerite ari iesnigusi.Saulcerit, bet otra skira tomer ir un paliek otra.

  • Saulcerīte Says:

   Nu ne -esmu ziemas fans/vai pareizu laikaapstakļu fane/ ,ari paskopa un mans sniegs paliks pie mums……..kas mūsu.tas mūsu.

 20. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude. Sodien dienas otraja pusē piedzivojam stipru snigšanu ik pa bridim,butiba snieg visu dienu,bet reizem uznak tadi gāzienveida sniega nokŗišni,diezgan stipri,gan lielam parslam,gan ari sniega graudi,klat vismaz kadi 5 cm pa šodienu 🙂 Manuprat sak darboties liča efekts ciklona aizmugurē,jo šodien aizbraucu pie jūras Jurmala un konstateju,ka licis atkal ir vaļā,vismaz musu pusē,ledus ir pazudis, vējš ari ir ta ka pareiza virzienā…
  Skaists laiks āra,tieši mana gaumē,man joprojam patiik ista ziema! Bildes velak ari bus 🙂

 21. peljux Says:

  Dīvaini, bet meteo.lv lapa ir ielikts bridinajums par nakti ilgstosu puteni, kautgan radaros neko tadu neuzrada un ari pec lietuvas prognozem nekas baigs nav gaidams.

  hmmm…..

 22. Saulcerīte Says:

  Nupat beidzu cilāt sniegu un vienalga ko teiks ofici;alie meteo posteņi,bet pie Rix sniegs ir+10 cm

 23. artis555 Says:

  Mēs dzīvojam ,jo pastāv Zeme -nevis otrādi–tas attiecas uz visām domām par sasilšanu vai atdzišanu…

 24. Maija Says:

  Bet tas sniegs,taču,jau ir ilgstošs…Ko tad tas radars vēl var uzrādīt,ja ne sniegu???

 25. peljux Says:

  tas ko tagad radatra var redzet, kka neizskatas pec ilgstosas snigsanas. vai rai tada gadijuma vins rada galig skersam.

  • gubumakonis Says:

   Ja,radars slikti uzrada sniegu no zemiem mākoniem,Riga praktiski bez partraukuma jau no rīta snieg lidz pat šim brīdim dažadas intensitates sniegs un tas jau ir ilgstoša snigsana 🙂

 26. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Rigas līcis ir atbrivojies no ledus,vismaz Jūrmalas pusē un ražo arī nokrišņus,ta tur izskatijas šodien 🙂

 27. RAITIS_sametis/Zantē Says:

  Sals Rīgā radījis milžīgu ūdensvada plīsumu (Brasas rajonā), kā arī rada problēmas avārijas novēršanā. Par to mediji šodien vārās…

 28. gubumakonis Says:

  http://foto.delfi.lv/ru/album/48542/
  Off topik-udensvada avārija Rīga,65 foto

 29. Juris A. Says:

  Iebilde, vispār, vienreizēji!!!! Pietika man parādīties ar “pusteikumu”, kā Jūs jau klūpiet man virsū. Un neko neesmu zadzis! Bet laiks ārā brīžiem pat jauks, ja neskaita, ka mana jaunatne no paša rīta jau šķūrēja sniegu. Nav problēma ar sniegu, bet ar to, kur viņu likt! Un Saulīte nosaka VISU !!!

  • iebilde Says:

   Es neklūpu ne virsū, ne apakšā, vienkārši, jau izveidojies priekšstats par Jums kā vispārzināmu faktu atkārtotāju, turklāt tādā savādā gaismā. Kā būtu, ja visi sāktu atkārtot, ka Saule nosaka visu? Tas taču ir skaidrs, ka pat orbītā atrodamies, pateicoties zvaigznei. Cita lieta, ka uz Mēness vide ir pavisam citādāka, lai gan Saules ietekme ir identiska kā uz Zemes, absolūtos skaitļos.
   Nevajag te observatorijas pīt iekšā! Nosauciet konkrētas lietas, kuras rada atšķirību starp Zemi un Mēnesi! Un beigās piebilstiet, kas ir to pamatā – zvaigzne vai pati planēta! Ļaunu nevēlot, būtu interesanti pavērot Jūsu došanos pastaigā pa Mēness virsmu, bez skafandra. Jo viss šobrīd pastāvošais uz Zemes esot tikai pateicoties Saulei, pēc Jūsu vārdiem spriežot.

 30. N.R. Says:

  Nesaprotu kādus lunātiķus tu, Maikl, esi salasījies, ka joprojām visur dzirdi “globālā sasilšana”. Šī frāze ir mediju popularizēts anahronisms, ghudri cilvēki to sauc par “climate change”, kas ir daudz precīzāk, kā pats raksti rakstā.

  Nav iespējams noliegt, ka cilvēka eksistence uz šīs planētas ir spējīga atstāt savu pēdu, tiesa gan protams – zemei jau ir vienalga, tā pārdzīvos visādas problēmas, bet vai mēs tās pārdzīvosim?

  Un visbeidzot – pat ja tā arī nav, ja mēs neko neietekmējam, vai tiešām ir dīvaini vēlēties dzīvot tīrākā vidē, tuvāk dabai?

 31. lietusviirs Says:

  Pārsvarā jau cilvēki nav sev ienaidnieki un vēlas dzīvot tīra vidē. Bet negribas izlietot resursus (naudu, laiku u.t.t) iedomātam problēmām. Vēl jo vairāk – maksāt par vides sagandēšanu (piem. biodegviela, itkā ekonomiskās spuldzes, mazies HES utt).

 32. Purva Vecis Says:

  sveiks speele sakaas.


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: