Kad ziema iet uz pavasara pusi

Pirms trim gadiem – 2007. gada 22. februārī – gaisa temperatūra Daugavpils apkaimē pazeminājās līdz -32 grādiem, Rīgas lidostā līdz -26,7 grādiem. Pirms diviem gadiem šajā pašā datumā temperatūra Daugavpilī paaugstinājās līdz +7 grādiem, Rīgā – līdz nepilniem +10 grādiem. Ļoti silts laiks valdīja arī pirms 20 gadiem – 1990. gada 21. februārī gaisa temperatūra Rīgā paaugstinājās līdz +12 grādiem, toreiz pat valsts galējos austrumos temperatūra uzkāpa līdz +10 grādiem.

Arī tagad, par spīti tam, ka turpinās daudzu gadu sniegotākā ziema, var just pavasara tuvošanos. Dienas garums kopš Ziemassvētkiem pieaudzis par vairāk nekā trim stundām, un, kā uzspīd saule, tā temperatūra strauji kāpj, it īpaši, ja vējš ir lēns. Tomēr līdz sniega nokušanai jāgaida vēl ilgi – iespējams, paies divi mēneši, līdz Latvijā nokusīs pēdējais sniegs.

Parasti biezākās sniega segas rekordi tiek sasniegti martā. Grūti teikt, vai tā būs arī šogad. Tuvākajā laikā modeļi prognozē ciklonus, kas var nest gan sniegu, gan lietu, tātad gan snigs klāt, gan sniegs kusīs (no lietus un pavasarīgās saules) un sniega sega sasēdīsies.

Visās ilgtermiņa prognozēs, ko nācies lasīt vai dzirdēt, prognozēts salīdzinoši auksts marts. Arī man tas šķiet ticamākais scenārijs, jo sinoptiskā situācija globālos mērogos saglabājas aptuveni tāda pati kā iepriekš, tādēļ gan gar kāda ciklona aizmuguri, gan kopā ar anticiklonu atkal var ienākt aukstāks gaiss. Bet visādi citādi laiks, protams, kļūs pavasarīgāks, jo dienas kļūs arvien garākas un saule sildīs arvien vairāk.

Kā ziņo meteo.lv, gaisa temperatūra martā Latvijā mēdz būt robežās no -34 līdz +21 grādam, savukārt diennakts vidējā gaisa temperatūra valstī kopumā, saskaņā ar daudzu gadu vidējiem rādītājiem, pieaug no -3,7 grādiem mēneša sākumā līdz +1,3 grādiem mēneša beigās.

Tomēr līdz martam vēl palikusi viena nedēļa, kas ar mainīgajiem laika apstākļiem varētu izrādīties visai interesanta. Otrdien Latvijai pietuvosies ciklons, kas var atnest daudz nokrišņu. Lietuvas modelis šobrīd prognozē, ka otrdien Kurzemē, Rīgā un Vidzemē var stipri snigt (uz robežas starp sniegu un lietu), tikmēr Daugavpils pusē tas prognozē +3 grādus un pārsvarā bez nokrišņiem, arī GFS patlaban prognozē līdzīgi, bet būs jāskatās, vai šīs prognozes nemainīsies.

24. februārī plkst. 8:35
Ceturtdien, sākot no dienvidiem, Latviju šķērsos sniega mākoņi. Piektdien (jau naktī) gar ciklona silto sektoru no dienvidiem ieplūdīs siltāks un mitrāks gaiss, iespējams smidzinošs lietus un migla, bet ja piektdien tomēr uzspīdēs saule, tad temperatūra var pakāpties līdz pat +6 grādiem. Arī brīvdienās gaidāms visai silts un slapjš laiks, temperatūra pārsvarā nedaudz virs nulles. Bet nākamnedēļ, visticamāk, ciklonam šķērsojot Latviju, ieplūdīs aukstākas gaisa masas.

164 Atbildes to “Kad ziema iet uz pavasara pusi”

 1. lightning Says:

  Es neiebilstu, ja pavasaris pieteiktos ar spēcīgu dienvidu AC kaut vai rīt un sniegs saules iedarbībā sāktu strauji kust, tikai lietu gan negribu. Ja būs slapjums zem kājām (un no tā neizbēgt! 😀 ), tad no gaisa tas pavisam lieks.
  Taču diez vai tas būs tā, kā gribētos. Ticams, ka marts lielā sniega daudzuma dēļ (un ne tikai) var būt vēss, un labi, ja pavasaris vismaz aprīlī pa īstam pārņemtu varu savās rokās.
  Bet šodien vismaz Līvānos sniegs vairs nesnieg, taču no saules ne miņas, debesis apmākušās, taču nav tumšs kā citreiz, vismaz kaut kādi gaišāki apgabali palaikam manāmi. Grādi no -10 naktī pakāpušies līdz -3.

 2. gubumakonis Says:

  Atliek vien ceret,ka varetu mes šogad piedzivot klasisko agrako laiku pavasari pec tadas pamatigas ziemas,kad butu daudz saulaino dienu,aukstas naktis un siltas dienas,ar lieliem temperaturas kontrastiem starp dienu un nakti,kad saulē sniegs kustu,bet nakti piesaltu,veidotos sērsna un ari lieli pludi kopuma nedraudetu,bet protams bez slapjuma kustot tik lielam sniega massam neiztikt 🙂 Cik noprotu aptuvenas prognozes ko tadu ari vesta martam,bet tad jau redzes,ka bus 😉 Nu lietu februari gan vel negribetu,lai labak vel snieg,kads jauns sniega segas rekords Riga butu 🙂

 3. raitis_sametis/Zantē Says:

  Tā teikt, es arī no savas bērnības atceros martu ar +17 aptuveni mēneša 20. datumos.

 4. Maija Says:

  Jaunpiebalgā no rīta bija -11 gr.,pašlaik-4 gr.Sniga visu nakti,pagalms atkal bija jātīra pusi dienas!Ļoti smags darbs tā sniega tīrīšana!Vai Gubumākonim nav jātīra sniegs?Ja jau vēl sniega par maz,tad nu nezinu…Pie mums ,kā saka,sniegs līdz acīm…Izskatās,ka jumti būs jātīra otrreiz.Jā,martā arī var būt visādi pārsteigumi!No bērnības atceros sniega kalnus un foršo sērsnu martā…Nu jā,agrāk jau zālīte arī bija zaļāka…

  • gubumakonis Says:

   Šis sniegs man,ka istas ziemasmīlim sogad Riga ir ka davana,vienmer uzskatiju,ka istai ziemai tieši tadai ari jabut,bet kad vel tik reti atkušni,tad vispar super. Ne,nu sniega jau it ka nav par maz pat man,bet ja jau esam sasniegušit ik lielu limeni.kadu riga pat neatceros Nu varbut taja 87 g. ziema kas lidzigs bija) tad negribas no ta visa tik atri škirties,kad vel ko tadu piedzivos? Tapec atkusni un lietu negaidu,bet ka bus lemts-ta bus.
   Par sniega tirišanu-ne,dzivojot Rigas daudzdzivokļu majā man pašam nav jarokas pec katra sniega,un uzskatu,ka Rigā setnieki un dienesti tomer puslidz labi tiek galā ar tam sniega masam,bet nevar taču ari gribēt,lai stipra sniegputeņa laikā uzreiz visi celi tiri,ir japielagojas,tapec iegadajamies sniega lapstu,lai kad brauciena laikā iestregstam,var atrakt mašinu,tapat ari no rīta pec puteņa izrakties .lai tiek lidz ceļam 🙂 Privatmajās,ipaši laukos tagad gruti,pašiem jarokas,jakurina…

 5. dAvi Says:

  Kurzemes pusē, vismaz Liepājā, nesen bija novērojami jūras efekta sniegputenis. Skaisti mākoņi no jūras nāk 🙂

 6. N Vests Maijai Says:

  Dzelzi jakal kamer ta karsta.Dibinam SIA. Ekologiski tirs sniegs.Vai tad tas ,kas Riga ir sniegs?Vini tacu nav redzejusi istu sniegu,un tagad butu tada izdeviba – nem kravu,un divas par brivu.Skaists,balts -butu kur acis papriecet un ari rekordu mes varetu ar garantiju nodrosinat.
  Vispar labi saprotu Jus un jutu lidzi,jo ari man ta pati problema.Neesmu isti atguvies vel no ieprieksejas raksanas.Man jaizrok vismaz 300m,un sodien jau raku,tikai ta degsme nav vajadziga limeni.
  Ridelos sodien kadu bridi bija pat +2. Pievakare nedaudz sniga,bet patreiz jau ir zem nulles.Visai rams.

  • Saulcerīte Says:

   Tās nu gan ir muļķības -mums Pārdaugavā ir kaudzēm tīra un neskarta sniega,līdz ielai/kuru neviens netīra jau gadus 5/ jāiztīra gan tikai ap 50 kvm,bet jau sen viņu nav kur likt.Pie kam šogad sniega patiešām daudz.

 7. N Vests Says:

  Saulcerit, nelielieties.Man liekas Jus gribat tik labu biznesu izjaukt,bet ar 50 kvm Jus esat tikai sikais uznemejs.

 8. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, “pie manis” šorīt -5, no agra rīta neliels gāzienveidīgs sniegs no konvektīviem mākoņiem, kas “maskēti” ar zemākiem st, R vējš…***Bet mani ceļa tīrīšanā vēl neviens ilgi nepārspļaus ilgi(ja runājam par 1 dienas darbu), es 4x iepriekšējās ziemās 2006-2007 ar parasto rokas sniega lāpstu esu tīrījis 920m garu posmu tā, lai mašīna var iebraukt…

 9. Maija Says:

  N Vests,piekrītu,dibināsim SIA!Mēs,taču,varam apgādāt mūsu galvaspilsētu ar tīru sniedziņu?Varam!Lai jau pilsētnieki izbauda vēl īstākus ziemas priekus!Viņi vedīs savu sniegu ārā,mēs-iekšā!Jaunpiebalgā šorīt tikai -4 gr.,apmācies.Pa nakti bišķi uzbirdinājis ,labi,ka nav daudz…

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Drīzāk varētu dibināt SIA – kas piegādātu precīzākas laika prognozes (caur mob.t. sadarbojoties ar visiem trim mob. operatoriem). Sniegu šodien visi sviež pakaļ… hehe… ja vien kāds no mums spētu uzcirst sniega glabāšanas noliktavu (kur tas saglabātos irdens līdz Jāņiem… tad būtu vērts)…
   ——
   Vilis Bukšs izsakās par varbūtējo laiku līdz Jāņiem…
   http://meiravietis.typepad.com/mans/laiks/
   Es gan īsti negribētu piekrist (jau izlielījos, ka ilgtermiņa prognozes netaisu), bet tendence tāda – ka varētu būt nevāji negaisi maija otrajā pusē un pirmsjāņu periodā, bet vasaras viducī varētu būt kāds sauss un gars anticiklons. Bet pa reizei ekstremāli negaisi visas vasaras garumā…

 10. Juris A. Says:

  Baltezers, NOst krasts. T= – 2.4C. Vējš WNWst, mērens. Sāk jau putināt no ezera. NordWest, kad atradīsies pircējs Jūsu kravām, pasakiet, ka arī šai krastā var dabūt sniega kravas neierobežotā daudzumā (par brīvu, bet ar izvešanu). Varu piedāvāt sniegu ne tikai no sētas un ceļa malas, bet arī visapkārt mājai palodzes augstumā, kas savācās, tīrot jumtus. Dabūju kausēt sniegu ar ūdens strūklu zem vārtu sliedes, tie iesprūda. Klāt nevar tikt, jo priekšā dzelkšņaino bārbeļu rinda.

 11. Saulcerite Says:

  Lielaties cik gribat bet Riga sniega vis vairak un turpina snigt/vismaz Rigas centra/

 12. Kika /Salacgriva/ Says:

  Salacgriva ari snieg un briziem pat putina. -4 gradi. gaidam kad mums celju iztiris- citadi varam teikt ka pa brivdienaam esam ieputinaati. bernam ar bernudarzs izpalika shoriit…

 13. N Vests Says:

  Es zinu,ka Baltezera ir labs sniegs (es agrak dzivoju pie Juglas ezera),Tikai,Juri,nesitiet nost cennu.
  Visu cienu Raitim,tikai jautajums par to parsplausanu,vel butu diskutejams,jo es seit roku jau turpat 20 gadus.
  Saulceritei par sarugtinajumu jasaka,ka,ta sniega jau Jums varbut ir daudz,bet augstak par otro skiru tas nevilks.
  Ridelos patreiz tikai -3,nedaudz snieg.Lens ,nenosakama virziena vejins(mainigs).Rits bija loti gaiss,bet tagad vairak nomacies.

 14. Kika /Salacgriva/ Says:

  savukaart Salacgrivaa saak skaidroties,sauliite paspiid.

 15. MRX Says:

  Maikls raksta par biezo sniegu arī Daugavas augštecē Baltkrievijā.
  Mana ģimene aizlidoja no Madeiras salas nedaudzas stundas pirms pilsētas ielas pārvērtās dubļu upēs. Rādīja pašu uzņemto bildīti, kur no kolektora ielu krustojumā iepriekšējā vakarā nāk ārā tāds pusmetru augsts ūdens “fontāniņš”…
  Jautājums zinātājiem – vai kas tamlīdzīgs var notikt arī Rīgā?

  • maikls Says:

   Tas ir kā nakts pret dienu. Madeira ir kalnaina, tur 6 stundās nolija 111mm, tostarp 52mm tikai vienā stundā. Latvijā vispār tādi pēkšņi plūdi nav iespējami, jo mums nav kalnu, lai gan vasarās dažreiz ir lietusgāzes, kurās nolīst tuvu tam daudzumam. Nu labi, Rīgā pagājušā vasarā (16.07. laikam) ielas pārvērtās upēs no 33mm lietus stundā, bet tie jau bija lokāli pilsētas plūdi.

   Sniegs nu nekādi nevar nokust vienas stundas, pat ne pāris dienu laikā 😀 Un Rīga no Daugavas paliem taču tikpat kā nekad necieš, pēdējos gados plūdi no Daugavas Rīgā nākuši tikai vētrās pie ZR vēja.

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Nu bet – ja kādi diversanti uzspridzinās Rīgas HES?

   • lietusviirs Says:

    Nemaz nevag diversantus. Daugavas hesi ir plānoti noteiktam ūdens ūdens daudzumam. No galvas neatceros ciparus, bet cik atceors sajūtu, tad rezerve nemaz tik liela nebija. Varbūt kāds zin ko vairāk un var padalīties.
    No pieredzes zinu, ka normālu palu laikā ūdens līmenis ir tik liels, kā vasarā ja dienakts laikā nolīst pāri 100 mm.
    Un ja nekļūdos tad baltkrievijā arī ir hesi. Un ja ar kaut vienu kas notiek tad … .
    Vēl jāatceras, ka tad kad kūst sniegs tad tas vispirms sablīvējas līdz 30%-50% ūdens ekvivalentam, tad sāk krāties lielās peļķēs, kuras vēl nekur neaiztek, un tikai pašās beigās viss ūdens reizē iet prom. Ekstrēmos gados tās ir dažas dienas. Pie tam dēļ sasalušās zemes zemē nekas nesasūcas.
    HESu katastrofas scenārijs ir ļoti mazvarbūtīgs, bet par to aizmirst šķiet arī nevajadzētu.

   • maikls Says:

    Nu pie mums un Baltkrievijā, Krievijā tomēr vēl ir daudz mežu, un mežos sniegs stāv daudz ilgāk nekā uz lauka. Kad lauki jau ir melni, mežos vēl stāv sniegs. Tāpēc sniega ūdeņi uz upēm satek vairāk vai mazāk pakāpeniski.

    Ja pavasarī uznāktu stiprs un ilgstošs lietus, tad gan ātri vien visur sarastos daudz ūdens, plus ledus sastrēgumi visādus jokus var izstrādāt. Cerams, ka tā nebūs, man plūdus (atšķirībā no daža laba) negribas, laivas un gumijnieku man nav, bet ja Jēkabpils ne pārāk drošais dambis (kas tika uzbērts kā pagaidu dambis, bet tā arī jau nez cik gadus stāv) sagrūs, tad arī mana māja pilsētas centrā var būt ūdenī.

    Pēdējie (un būtībā vienīgie, ko šeit esmu pieredzējis) “plūdi” pie manis bija 2008. gada 23. augustā: https://maikls.wordpress.com/2008/08/23/pludi-jekabpili/

 16. lightning Says:

  Līvānos šodien mainīgs laiks, pārsvarā mākoņains, dienā neilgi sniedziņš pabirs, bet jau drīz pēc tam saulīte izlauzās no mākoņu gūsta, un pēcpusdienā kādu brīdi tīri forši sildīja. Grādi gan saglabājās mīnusos (-2…-3), tomēr piesaulē uz lielākām ielām šur tur nelielas peļķītes veidojās. Taču tā lokāla parādība, par atkusni to īsti saukt nevar, jo gaisa t bija mīnusos. Taču rīt gan prognoze traka – ja D rajonos nāks tie +2 ar lietu, tad būs tāds slapjdraņķis, ka pilnīgs vāks. Labi, ka nekur tālu rīt nav plānots doties! 🙂

 17. lietusviirs Says:

  Ceru, ka Polis Ar Leiti kļūdās un ciklona centrs būs 100 km vairāk uz dienvidiem.

 18. N Vests-Raitim Says:

  Panemiet lidzi vieglu maiksti,apmeram auguma garuma.Ar tris atbalsta punktiem bus nesalidzinami vieglaka brisana

 19. raitis_sametis/Zantē Says:

  LTV1 “Panorāmā” bija vesels sižets par to- ka Zviedrijā uz D no Stokholmas sniega un puteņa dēļ šodien apstājušies vilcieni un mājām ielūzt jumti (jumti ar apskaužamu regularitāti Zviedrijā gruva jau kopš ziemas vidus/ tāpatās arī Krievijā un Baltkrievijā/ ar Latvijā – nupatās uz Kr.Barona ielas nogruva krišnaītu nama virsbūve virs durvīm…). Bet no Zviedrijas – viss šis “prieks” virzās arī uz Latvijas pusi.

 20. N Vests Says:

  Paris stundas ieprieks temperatura nokrita lidz -10 ,tagad leni celas, -7,5. Augsti ,paplani makonisi leni nak tiesi no W. Pie zemes veja nav.It ka nekas neliecinatu,ka gaidams kaut kas briesmigs,ja nu vienigi meness mazliet tada ka miglina,bet pavisam nedaudz.Kaut nu tiem sniega makoniem kaut kas saietu griste,es tacu izraku jau pusi cela.

 21. Māris /Sigulda/ Says:

  Ap 22-00 biju ārā, likās, ka vēsāks kā iepriekšējos vakaros, -8, skaidras debesis, zvaigznes, mēness. Tiko izgāju, zvaigžņu nav, mēnesi knapi redz caur pluskainiem mākoņiem, t -6,7, vēja nav.

 22. maikls Says:

  Latvijā zemes sasalumu laikam neviens īpaši nemēra, bet baltkrievi ziņo, ka viņiem vietām zeme sasalusi līdz 120 cm dziļumam, lai gan dažviet tikai 5-15cm.

  • atkusnis Says:

   Bija kaut kur publicēts, bet nu jau vairs neatradīšu. Pateicoties lielajam sniega daudzumam sasalums nav liels, ne velti kurmji daudzviet pamanās izspraukties no zemes un cauri sniega segai.
   Baltkrievijā sniega bija mazāk, tāpat kā Lietuvā, kur 30…80 cm sasalums.
   Man šķiet, šo lietu vairāk mēra agrometeorologi, pat ne klimatologi. Tā kā Latvijā valstiskā līmenī nav nopietna atbalsta zemkopībai, tad iespējams, ka ar laiku neviens neko nemērīs.

 23. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- – 3 pagaidām, bet jau fatāli sniega nokrišņi kopš 6:00 rītā, patreiz redzamība ~ 700m, DA vējš 1-5m/s un zemais putenis arīdzan. Jau+5cm sniega segai klāt. Diena gaidāma interesanta, un būs jau jāver vaļā jauna lapa – šim notikumam par godu manā blogā.

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Ak jā, un gaisa spiediens 965HPa (110m virs jūras līmeņa), patreiz zemākais visā aizvadītā šā gada daļā… ** Pareizi vien bija, pirms laika runāju par uzliesmumiem uz Saules, šodien taustāms rezultāts…

   • maikls Says:

    Nu izbeidz! 😀 Tādas no pirksta izzīstas sakarības var atrast uz katra soļa, vajag tikai pafantazēt. Agrāk ir bijuši daudzreiz spēcīgāki uzliesmojumi uz Saules, tie pēdējie, par kuriem Tu runā, nebija īpaši stipri, savukārt pērn un aizpērn, kad uz Saules nebija neviens uzliesmojums ilgā laika posmā, pasaulē bija gan milzīgi taifūni, gan lieli negaisi un nokrišņi tepat Latvijā, utt. Nu nedrīkst tā aiz gara laika paņemt kaut kādas divas parādības un apgalvot, ka tās ir saistītas, tikai tāpēc, ka gribas un tā izskatās skaisti un vienkārši.

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   http://klab.lv/users/meteo_lv/37502.html

   Te būs lapa šās (un nākamās) dienas apstākļiem veltīta, atbildot uz iepriekšējo–> varbūt sakritība kāda 20tā pēc kārtas pēc uzliesmojumiem uz Saules. Varbūt, neesu tik spēcīgs (ko tad mūzikas korepondents var sajēgt no Saules un Zemes brālības…)…

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Minētajā manā saitē – veltīta šai dienai ->+ minūšu novērojumu/ “čats”/jaunums

 24. Krāce Says:

  Zemes sasalums laikam varētu stipri ietekmēt pavasara plūdus- nebūs kur ūdenim iesūkties straujas kušanas gadījumā. Žīguros pagaidām klusums pirms vētras, – 7 un saullēktā pat ” persiku” varēja aplūkot.

 25. snake Says:

  Liepājā pa nakti uzsniguši apmēram 10 cm,diezgan intensīvs sniegs. T. -0,1

 26. Saulcerite Says:

  No rita biju vilusies/vai patikami parsteigta- vel nezinu/ jo pie Rix neko ipasu nemaniju.Temp.-2,vejs neliels un ari sasnidzis nebija,bet nu no pusastoniem sak snigt aizvien biezak.

 27. Pierīga Says:

  Šeit sāka putināt pl. 8:30

 28. Ilžule Says:

  Vakar virs Rīgas esot redzēts atlidojam liels putnu (laikam zosu) kāsis.

 29. N Vests Says:

  Ilzulei. Pavisam maz ticams,ka tas varetu but zosis.Jebkuriem gajputniem vel ir par agru no ta viedokla,ka viss ir aizsalis,sniega sega bieza un iegut baribu -neiespejami. Kaut kur bija rakstits,ka tas esot sudrabkaijas,kas kurse pa liniju Getlini – pilseta.

 30. Juris A. Says:

  Baltezers, NOst krasts. T= + 0.4C. Vējš pie manis (pagaidām Windguru būs samelojis, bet, varbūt, pagaidām) tāds neizteiksmīgs, grozās no visām pusēm, anemometrs uz jumta (tika aizvakar izrakts) viegli rotē (nav iesalis). Sniegs blīvs (otru krastu neredz). Kas būs no 11h līdz 14h, kad sola īsto maksimumu? Sniega lāpsta, sniega lāpsta, sniega lāpsta ……………. utt. !!!!!!!!! NWestam – pie manis tā arī neviens neatbrauca pēc sniega, tā kā cenu neesmu nositis. Putni – varbūt tuvumā ziemojošie gulbji no kādas neaizsalstošas citas vietas, organizēti atlidojuši, jo, laikam pa radio un televīziju dzirdējuši, ka Daugavā (Maskavas forštatē) šos oficiāli barojot par brīvu.

 31. maikls Says:

  Jēkabpilī šobrīd ļoti stiprs sniegputenis – radars rāda pareizi.

  …Nu jau mazliet pierima, bet vismaz uz brīdi viss atkal ir pilnīgi balts. 🙂

 32. Maija Says:

  Jaunpiebalgā patlaban -3 gr.Nu jau pie mums arī sākas putenis!Šoziem pirmais putenis ar pastipru vēju!Jā,Juri,atkal sniega lāpstas…Vairs jau to sniegu nav kur likt!Nu ko,lai mums spēka nepietrūkst!

 33. maikls Says:

  Šāda snigšana, kad ir silts un krīt lielas, brīžiem pat milzīgas (tas nekas, ka slapjas) pārslas, man patīk vislabāk, jo izskatās visskaistāk.

 34. mārtiņš Says:

  uz darbu ejot Rīgas centrā, pirms 20 min no gaisa krita ledus gabaliņi, nevis sniegs… dikti sāpīgi sejai, tākā ar smilšpapīru

  • atkusnis Says:

   tieši tā, kaut kādi gabali krīt no gaisa… Nez kas tas ir? Pēc krusas vai sniega veidojumiem neizskatās…

  • maikls Says:

   Radars jocīgos nokrišņu (ledu, krusu, lietu pie mīnusiem) bieži vien uzrāda kā stiprus nokrišņus, pat ja tie ir nelieli. Tagad Rīgas webkamerās gan rāda arī sniegpārslas.

   Tikmēr Jēkabpilī pēc sniegputeņa uzspīdēja saule, nokrišņu vairs nav, kūst.

 35. raitis_sametis/Zantē Says:

  Arī “pie manis” jau 0 grādi, …

 36. Saksija Says:

  Rīgā temperatūŗa jau tagad ir virs 0 un nokrišņu intensitāte ir ļoti vāja.

 37. N Vests Says:

  Ridelos nikni snieg.Temperatura +3,tomer pagaidam nav jutams,ka ir atkusnis.Ta uz aci var teikt,ka kops nakts ir uzsnidzis jau vairak ka 10cm.Kopuma sniega masa ir tik liela,ka tos +3 ta nemaz netaisas nemt galva.

 38. maikls Says:

  Igauņi aprēķinājuši, ka Igauniju klāj vairāk nekā 9 miljardi tonnu sniega (http://rus.delfi.ee/daily/weather/estoniyu-pokryvaet-snezhnyj-kover-v-9-mlrd-tonn.d?id=29351275&l=fplead), man sanāk, ka uz katru igauni ap 7000 tonnu, un Latvija jau arī īpaši neatpaliek.

 39. Dzīles Says:

  5 km DR no Saldus 1400 t=+1,5 oC, sniegs pa nakti piesnigušais 5-10 cm. ļoti slapjš, joprojām putina, velk ciet ceļus.

 40. raitis_sametis/Zantē Says:

  “Pie manis” jau +1,5, slapja sniega vērpetes pāriet lietū…

 41. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/02/23/ciklons-undine-atnes-puteni-un-atkusni/
  Interesanta meteodiena RĪGĀ,dažadi nokrišņi un ari atkusnis,kas šoreiz nebus ilgs 🙂 laikam ari Rigā šogad pagaidam siltaka diena pec oficialiem datiem.Sniega sega pie mums ta isti daudz nau pieaugusi,jo liela daļa intensivo nokrišņu izkrita slapja sniega ,ledus un lietus veidā.

 42. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/02/23/sniegainais-ciklons-undine-23-2-10/

  Mani kadri no sniegainā laika Zantē, 23.2.10. dienas pirmajā pusē. ***”Latvijas Ceļi” ziņo – Daugavpilī jau +4, tā teikt. “Pie manis”+2 patreiz (arī jauns siltuma rekords)…

 43. maikls Says:

  Šodien Varšavā bija jau +10 (GFS modelis tur neprognozēja siltāku par +1..+2, daži citi modeļi gan deva līdz +9).

 44. mrh Says:

  Sniegs šogad netrūkst 🙂 !

 45. lightning Says:

  Līvānos no paša rīta vēl bija -4, bet vēlāk diezgan strauji kļuva siltāks. Līdz kādiem 14.00 bija apmācies, bet diezgan gaišs un salīdzinoši mierīgs laiks (vienīgi vējš krietni jūtams). Pirms pusdienlaikā jau bija plusos, pēcpusdienā (ap 14.00) jau +3 un maktens atkusnis. It kā ar to nepietiktu, pēc 15.00 sākās visai stiprs lietus, un tas turpinās joprojām… 😦 Ielas un trotuāri, cik var redzēt, vienās peļķēs… Vējš arī pūš, turklāt stiprs, kokus loka ievērojami. Labi, ka šodien varu sēdēt mājās, nekur nav jāiet. 🙂 Bet rīt, paredzu, daudzviet būs pamatīgas slidotavas. Tāds nu ir pārmaiņus tas lietus un sals sniega valstībā… 😦

 46. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/37502.html

  Pie manis jau – 2 patreiz, aukstāk esošajā saitē turpinu apkopot interesanto šodienu…

 47. Gubumakonis Says:

  Riga,Zolitudē vakara smidzinošs lietus,ari atkalas paradibas uz sasalusam ietvem,bet lidz lielam peļkem mes netikam-parak liels sniega daudzums,ari atkusnis bija iss,kas mani priece 🙂 Ja vel ap 19.00 bija gandriz +2,5 un brazmains vejš ar lietu,tad tagad jau ir -1 un piesalst. Centra ir savadak,tur peļkes un slapdrankjis jau pie neliela sala veidojas,sodien bija lielaks 🙂
  Bet luk ka izskatijas pagajuša gada marta beigās Zolitudē: http://weatherfoto.wordpress.com/2009/03/29/rudenigs-pavasaris/

 48. Saulcerite Says:

  Pardaugava sorit -4,slidotava un edeligi strazdu bari.

 49. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, pie manis -5, vakardienas pakusušais sniegs sasalis kā “krams”… Visumā kluss/piemācies

 50. lietusviirs Says:

  Interesanti kāds patreiz dažādās vietās latvijā ir sniega segas ūdens ekvivalents?

  Varbūt kādam ir kādi dati ?

  • b Says:

   Tādu datu nav pat LVGMC, un tagad, kad ir notikusi dažādas intensitātes kušana un dažviet lijis vairāk, dažviet mazāk… nuu būtu jāveic speciāli mērījumi katrā vietā. Bet būtu interesanti. Telegraf savā mājaslapā bija ielikuši video, kur aprēķinājuši, cik daudz ūdens Rīgā būs, kad izkusīs viss sniegs un vai ūdens novades sistēmām ir pietiekama kapacitāte to novadīt. Neiedziļinājos aprēķinos, jo slikti saprotu krievu valodu, bet izskatījās dīvaini. Cik sapratu, tad visa sniega nokušanai tika dotas dazas dienas, kas ir par maz, tik ātri noteikti nenokusīs. Rezultātā ūdens daudzums laikam desmitiem režu pārsniedza novades iespējas. Būtu interesanti, ja tā būtu, bet izklausījās pēc kārtējā žurnāistu pārspīlējuma.

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Taisnība – (par cik esu pats pie mediju cunftes piederošs http://www.karametals.lv saitē…) – reportieri cenšas no mušas iztaisīt “ziloni” jaunumu frontē bieži. kasjauns.lv nesen rakstīja, Daugava var iebrukt ar krastiem 1km no abām pusēm ap upi… Medijiem ir problēmas ar noietu, tamdēļ ķer muļķa-lasītājus (pircējus, abonētājus, reitingu taisītājus) uz “sensācijām”. Tā teikt, kuģis (zem interneta spiediena) jau nogrimis, ar pēdējiem pirkstiem tveram pie sensāciju “salmiņiem”… Off-topic, bet mēs vēl šai pavasarī ne reizi redzēsim “fatālas reportāžas” par gaidāmajiem plūdiem. Un publikas turēšana vieglā stresa režīmā caur maģisko “var” (“var notikt/var risināties”) vārdu – tas arī pie mārketinga piederās.

 51. lietusviirs Says:

  Rīgai saskaitīju Sanāk ap 130 mm. 🙂

 52. N Vests Says:

  Te vakar viena komenta bija rakstits,ka graudains sniegs ir pirmslietus stadija.Tas nu ir pilnigi garam.Ja no gaisa nak putraimi,tad pilnigi drosi var teikt,ka tuvakajas dienas temperatura pazeminasies.To zina laika verotaji Peterburgas apgabala,gan makskernieki Kaliningradas lici.Es neatceros,ka kadreiz si pazime butu izradijusies maniga ari seit pie mums.Butu interesanti zinat,kas nosaka sada sniega veidosanos,jo temperatura pazeminas ari bez sadu putraimu klatbutnes.Graudains sniegs snieg visai reti,bet kad ir,tad uz to ka pazimi var palauties.Ari mineta komenta autors pec sodienas temperaturas var izdarit secinajumus.Pie tam graudainam sniegam prieksnosacijums nebut nav atkusnis.

  • gubumakonis Says:

   Tevis pieminetais graudu veida sniegs tiešam atkusni un lietu nevesta,parasti izkrit no lokaliem gubu makoniem,pie mums biezi līča efekta laika un lokalo sniega nokri;šnu laikā un ir ka balti ne parak cieti graudi-lidz pat zirņa lielumam.
   Bet vakar bija kas cits-caurspidigie ledus graudi,pakusušas un atkal sasalušas sniega parslas vai sasalis lietus -biezi pec tam pariet lietū vai atkalā-ta nu gan ir droša tuva atkušna pazime-paša noverojumi to pilniba apstiprina dadu garumā 😉

 53. raitis_sametis/Zantē Says:

  Protams, graudainais sniegs (nezinu citu apzīmējumu) – ne vienmēr nes atkusni, taču tas signalizē: siltās gaisa plūsmas ir kaut kur tuvumā. ‘Pēc empīriskajiem novērojumiem: šāda veida nokrišņi rodas – atkušņu malās, lai arī pats kušanas brīdis var arī neatnākt attiecīgajā teritorijā, kur krīt tie graudi. Es te cenšos nesajaukt ar krusu, kas patiešām krīt no konvektīvajiem cb mākoņiem, kas savukārt ir bieži aizejošo ciklonu aizmugurē – un tad patiešām sals pievelkas. “Graudainais sniegs” ir tāds veidojums, kas neatgādina vieglas pārslas, bet noslēgtākas bumbiņas (ne ledus gabali), un “graudi” ātrāk krīt uz zemi. Reizēm “graudi” ir kombinācijā ar “parastajām” sniega pārslām. To arī vakar visu novērojumu brīdi pirms gaiss sasila virs 0 grādiem.

 54. lietusviirs Says:

  Šķiet ir atšķirība starp sniega graudiem, un ledus gabaliņiem.
  Ja Sniega graudi veidojas kad ir konvekcija (Piemēram jūras effekts). Savukār ledus graudi, ir kad sniegs lietus krīt cauri aukstāka gaisa slānim.

  Ziemā konvekcija rodas, kad ieplūst aukstas gaisa masas. Tādēļ sniega graudi norāda par zemāmkām temperatūrām.

  Savukārt ledus gabaliņi norāda ka vidējos atmosfēras slāņos ir ieplūdis silts gaiss (virs 0C), kaut arī zemāk ir aukstāks. Tas var notikt dažādos gadījumos. (Pirms siltās frontes, aiz aukstās frontes, pirms un pēc aoklūzijas frontes (gan aukstās, gan siltās)). Tādēļ pēc ledus gabaliņiem vien bez papildus novērojumiem šķiet neko spriest nevar. 🙂

 55. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē pamatigi slidenas ietves,ari sniegs dabā saplaka un palika smags,ar sērsnu un gruti izbrienams. Ir apmacies,mierigs laiks -4.

 56. b Says:

  palūkojamies GFS jaunāko prognozi šai naktij. Izskatās pēc fantāzijas, bet interesanti.

 57. Maija Says:

  Igaunijas bildes gan fantastiskas!Daba dara visādus brīnumus…Raitim gan gribētos oponēt,nekad neko ar Dabu zināt nevar…Vai tad nu tā ir,ka zinātnieki tikai un vienīgi melo???Ja tā padomā,mēs,mirstīgie,nezinām neko,vai tad tā nav?Mēs varam tikai funktierēt…Pie mums šodien saule,0 gr.Protams,slidens.Pa sērsnu gan iet nevar,atkusnis bija par vāju.

 58. lightning Says:

  Līvānos sāka piesalt ap 3.00 – 4.00 naktī. No rīta mākoņains, bet sāka skaidroties, un jau kopš 11.00 pozīcijas pārņēma saule! Visu dienu gandrīz skaidrs, spoža saule! 🙂 Grādi dienā ēnā ap -2…-3, bet piesaulē jūtami kūst, peļķu daudz, bet gk. saules skartajās vietās. Citur vēl saglabājies ledus, kas izveidojās pēc vakardienas lietus. Bet visumā laiks šodien foršs, gaiss īsti pavasarīgs. Tagad jau varētu sākt kust visu laiku un silts pavasaris nākt, 😉 bet tā jau nebūs, vēl ziema sevi pieteiks ne reizi vien.

 59. Saulcerīte Says:

  Pie Rix -13,6 , spoži spid mēness,

 60. gubumakonis Says:

  Rigā pievakarē spoži uzspideja saule,bet tagad skaists menestiņš 🙂 nu jau -10 pie loga :),gandriz bez mākoniem.

 61. atkusnis Says:

  Pie manis jau -16. Baigi auksti liekas.

 62. Kika /Salacgriva/ Says:

  mums ari te ap-10 jau.meness un zvaigznes tik spozi spid,,, vareja pa dienu spidet saulite tik spozi un tie makonji kas te bija dienaa ,mierigi varetu tagad pa nakti stumdities:)

 63. lightning Says:

  Līvānos mierīgs, ap -10, bet vismaz tagad pa logu zvaigznes nemanu… Pievakarē mēnesi gan matīju, bet tagad laikam tas noslēpies… 😀 Dienā saulīte bija spoža, bet tagad laikam mākoņi neprasot uznākuši, un stumdās, un stumdās… 😀

 64. Juris A. Says:

  Baltezers, NOst krasts. T= – 4 C., vārgs Ost vējš. No rīta izskatījās, ka būs Saulīte, bet tagad augšā pārvelkas dūmaka. Man atkārtots ierosinājums. Ja dodam ziņas par konkrētas vietas meteoapstākļiem, vismaz tekstā dodam kādu, nu vismaz aptuvenu atrašanās vietu. Citādi, “atkusnis”, cerams, pats zina, kur atrodas, bet pārējiem, kam interesē, kur tik forši auksts – pat nenojaušam. Varbūt Vankuverā? Pat, ja kaut kad iepriekš esat to minējuši, – cits aizmirsis, cits nav lasījis. Cita lieta, ja tikai filozofējam par meteo tēmu.

  • lightning Says:

   Pilnīgi piekrītu. Tāpēc es savu esamības vietu arī vienmēr norādu. Dažiem citiem arī ieteiktu to darīt, lai nav tā, ka man viens uz vēlmi uzzināt iespējamo vietu atsaka – Vidzeme. Tikpat labi tas var būt jebkur…

 65. N Vests Says:

  Ridelos 6.00 norita bija -15,pie tam pilnigi skaidrs nebija.Ari tagad ir neliela dumaka,bet liekas,ka tulit,tulit noskaidrosies.Temperatura patreiz jau -4,tatad ir strauji pacelusies.

 66. kurzemniece Says:

  mans loga termometrs vakar pusnaktī rādīja -10,mēness tāds kā miglā tīts bija,bet šorīt tikai -5

 67. Kika /Salacgriva/ Says:

  Salacgrivaa no rita ap 7 termometrs aiz loga raadija -12. izskatijaas ka apmakshanaas jau bija procesaa,kaut gan lidz shim bridim laiks ir vairaak saulains nekaa apmaacies,sauliitee termometrs uzilis lidz +6 gradiem,kaut gan raadaas ka pavisam driz makonji sauliiti nosleeps.. 😦

  bet no rita ejot uz blakus maaja kurinaat,ieveeroju to ka -12 tagad -salidzinajuma ar -12 kaut vai 2 meneshus atpakalj- kautkaa atshkjiraas..kaut vai tadaa nelielaa stingumaa,tomer kautkaa pavasarigaak liekas.. 🙂 varbut tikai liekas,jo tik ljoti gribas beidzot pavasari!

 68. atkusnis Says:

  webkamerās izskatās, ka Rīgā pamatīgi snieg. Kāpēc neviens neko neziņo? Kur Romāns pazudis no Ogres?

 69. mārtiņš Says:

  jā, Rīgā snieg pamatīgi jau vismaz 2 stundas.

 70. Dzino 25 Says:

  Pie mums Ogrē arī pamatīgi snieg jau no 2 dienā :)-2 grādi

 71. Maija Says:

  Jaunpiebalgā no rīta bija -16 gr.Pa dienu ap -1 grozījās.Visu dienu noturējās bez nokrišņiem,bija arī saulīte.Patlaban sāk pamazām snigt tāds smalks sniedziņš.

 72. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labvakar – ciklons man kārtējo reizi atnesa vispirms sniega nokrišņus+2cm atkal klāt, tagad rasina lietus.

 73. Saulcerīte Says:

  Pārdaugavā patlaban- 1,3,pūš nepatīkams vējš,sniegs ir nostājies un jūt atkušņa tuvošanos.

 74. lightning Says:

  Līvānos no rīta bija mierīgs, diezgan gaišs, taču mākoņains. Pēcpusdienā gan mākoņi savairojās un apmēram 15.00 (sākumu nepamanīju) sāka snigt, turklāt krietni, un arī šobrīd riktīgi snieg. Sniega sega aug! 🙂
  Grādi dienā bija ap 0, tagad -1,5C.
  Viss balts, izskatās, ka varētu jau tagad vismaz 5 cm piesnidzis klāt. Visas bijušās peļķes pazudušas zem sniega segas. Tiesa, sniegs tāds “lipīgs”, nav tāds, kā pie -10. Taču labums arī – kājas neslīd! 😀

 75. Purva Vecis Says:

  -0.5.Sekojot Jura ieteikumiiem,Olaines purva dienvidu mala.Starp otro iecirkni un Dalbi.Interesenti var dabut precizas gps koordinates.

 76. gubumakonis Says:

  Rigā vakar nekas daudz neuzsniga,kadi 2-3 cm svaiga sniega, gan vakardien,gan naktī peturejas neliels sals -1 -2 gradi,bet nakts otraja pusē uznaca bieza migla,tad jau no rita puses ari atkusnis klāt. Tagad ir laiks kads man patik vismazāk ziemā +1+2,apmacies,peleks mazliet smidzina…

  • gubumakonis Says:

   Es jau ari gaidu to salu nakamnedelj,prognozes visai cerigas :), Bet tomer agri vai velu tas sniega lielais daudzums kusīs un tad jau kaut kas ekstrems laikam bus;) Riga jau+3 😦 Zolitude pagaidam pat slapdranķis nav,jo pagaidam sniega massas visu udeni uzsuc sevī.

 77. maikls Says:

  Es tikko sapirku pārtiku vairākām dienām, lai vēlāk šķīdonī nav jāmērcē kājas, drīz jau tālāk par slieksni sausām kājām netikt. Cerams, ka nākamnedēļ atgriezīsies sals, lai atkal kaut kur tālāk varētu aizstaigāt un aizbraukt. 🙂

 78. MRX Says:

  Ziepniekkalnā mazliet smidzina, taču gaisā jūtams agra pavasara aromāts. Ik pa laikam jumts ar kārtīgu skaņu kļūst par pāris kg sniega brīvāks.
  Kopumā šī ziema man patika – gan bagātīgā sniega, gan noturīgā sala dēļ. Savas neērtības ar auto bija (un ir), taču to atsvēra iespēja pastaigāties pa piesnigušu meža celiņu, dažas dienas pavērot skaisto sarmu kokos un – klusums pilsētā. Sniegs labi slāpē un kupenas atstaro ielas trokšņus!

 79. Maija Says:

  Nu jau Jaunpiebalgā arī +2 gr.Apmācies,nokrišņu nav,neierasti silts.Pa nakti gan bija uzsnigusi kaut kur 3-4 cm bieza sniega kārtiņa.Protams,ka pagalms atkal bija jānotīra.Pilsētās gan būs/jau ir/traki…

 80. kurzemniece Says:

  jā,arī es redzu savā termometrā +5. Tomēr pavasara nākšana jūtama. Arī zīlītes savu dziesmu nomainījušas, tagad jāklausās,vai kāds bezprāta cīrulītis drīz nebūs atskrējis

 81. kurzemniece Says:

  maikl, un kā ar plūdiem būs Jēkabpilī?Domā,noskries? Bet Baltkrievija arī pilna sniegu un ledu

 82. N Vests Says:

  Labdien.Ridelos apmacies,rams,briziem smidzina.Toties varu izcelties parejo vidu ar temperaturu…+6 !!! Dzivnieku valsti ari jutama rosiba.Putnu barotava paradas putni,kas ziema uz barotavu nenak.Sliktak ir ar stirnam – tam gruti parvietoties pa biezo sniegu un par cik es ari tas piebaroju,tad vinas te ir visu diennakti.Stirnam ir diezgan gruti izdabat ar baribu,vinas ziema loti ciena ozolziles,bet tas man sogad nebija.Varetu vinam bagatigi piedavat kirbjus,tikai tie vinam nav pa pratam.Ari aboli garso labak tie,kas palikusi zem sniega,nevis manis doti.Ta nu es censos izdabat,neraugoties uz to,ka vinas man apgrauz ari to,ko nevajadzetu

 83. snake Says:

  Liepājā šodien pavasarīgs laiks,saulīte tik tiešām gaisu sasildījusi,tagad rāda 7,4 grādus. Patreiz vairs saule nespīd, aizslēpās aiz mākoņiem.

  kā citur?

 84. Purva Vecis Says:

  +2.7.Olaines purva dienvidu mala.Rokamies pa siltumnicas konstrukcijam.Hiacintem assni ap 10 cm.

 85. Purva Vecis Says:

  Negaisu riski pavasarii?

 86. celjotajs Says:

  Jelgavā vairāk par +1 nerāda

 87. maikls Says:

  Izrādās, Lietuvas modelis svētdienai vietām dod sauli un līdz ar to līdz pat +9 grādiem, nu teorētiski jau tas ir iespējams, kamēr virs mums vēl atrodas siltās gaisa masas.

 88. Kika /Salacgriva/ Says:

  Salacgrivaa shobriid +3,dienaaa temperaturu nepiefikseeju…

 89. lightning Says:

  Līvānos pēc vakardienas un nakts riktīgās snigšanas viss piesnigušais un ne tikai tas jau nokusis, tā vietā ar katru minūti plešas okeāni. Vietām pat normāli iziet nevar, jāmet baigie līkumi. Slapjdraņķis ne pa jokam, jo grādi arī šodien +3…+4 robežās turējās, arī šobrīd līdzīgi, par kādu 1 grādu vēsāks. Labi vismaz, ka no gaisa nekas nelīst.

 90. raitis_sametis/Zantē Says:

  “Pie manis” – pelēka diena, visu laiku+2, migla <300m.

 91. raitis_sametis/Zantē Says:  Radars rāda teju vai gāzienveida nokrišņus Latvijas rietumos…

 92. liepājas veeji Says:

  sveiciens visiem !Japs šodien Liepāja uz pāram stundām iestajas pavasaris, ja tā drīkst teikt. saulite un siltums , bet ka radas tad pluudi pamazaam sakas mazajas ieliņas iesaku prikt steidzami gumijniekos un laivas jo kā rādas tad plūdi buus 😀

 93. gubumakonis Says:

  Priekš manis pabriesmigs laiks sodien ,un ari tik daudz visadu notikumu,gan negativu,gan komisku,par to veselu stastu var uzraxtit(velak varbut pat to darišu blogā) bet kopuma šis nu galigi nav laiks,kas man patiktu,nedomaju gan,ka ši skaista ziema noslegsies ar tadu fatalu atkusni 😦
  Lidz pusdienam vel nekas ipašs nebija,bet velak braucot uz darbu un ejot pa centru/vecrigu biju parsteigts-totali kūst,list no visam iespejamam malām,no jumtiem ari reali krit lielie ledus blaķi un mazas slapja sniega lavinas(viens pamatigs ledus blākis ar lielu troksni saškida man pie kājam-pec ta gadijuma ar lielu uzmanibu apejot aizdomigas vietas staigaju pa Rigas ielam…) Darba kadu 4stundu laikā pilniba izmirku paspejot nomainit 2 drebju komplektus,ritdien laikam viss jaatcelj… Nezinu,cik isti pecpusdien bija gradi-laikam kadi +3+4,bet kusa nezeligi stipri,pagaigam neizbrienamas pelķes nav,bet sniegs saplok pamatigi,ja ta tas vel turpinasies 3 dienas,nekada liela karta vairs nepaliks lidz nakamnedeļas salam,bedigi… Daži modeli prognoze stipru lietu pirmdien Rigā… Ja šads laiks būtu marta otra pusē-tad O.K,bet tagad 😦

  • lightning Says:

   Ziema vēl nav noslēgusies, jau nākamnedēļ vidū sals būs atpakaļ. 😉 Jā, man arī viss šķīst un kūst, par agru tas viss, labāk lai marta vidū sāk un dod siltums riktīgi virsū un visu šo sasnigušo kausē nost. Bet mūsu vēlmes ir viena lieta, kas ar dabas nodomiem ne vienmēr saskan…

  • gubumakonis Says:

   Rigā ne tuvu saulei,vien drumi apmacies un dūmakains,tagad +2,ja noskaidrotos-butu daudz tikamaks laiks 🙂

   • lightning Says:

    Sauli arī es šodien neredzēju, tā kā manā pusē laiks ne ar ko nav labāks – tas pats pelēkais un mākoņainais. Man arī tagad vēl +2, bet līdz skaidrām debesīm tālu… 😦

 94. celjotajs Says:

  Tā kā man vajag, lai kūst, tad ņemot vērā, ka šīs siltās gaisa masas, kas ir pašreiz tikai pieņemsies spēkā – uzkrās mitrumu no kūstošā sniega, tad iespējams aukstās gaisa masas nākamās nedēļas beigās nespēs siltās nobīdīt malā un mīnusi neiestāsies. Pagaidām gan visur prognozē, ka būs -2 -3 grādi no nākamās nedēļas vidus.

 95. RAITIS_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, atkusnis turpinās kopš aizvakardienas, visu laiku+2 grādi, apmācies ar zemajiem mākoņiem+migla, -7cm jau nost no sniega segas, patreiz tā 33cm…

 96. atkusnis Says:

  http://www.iris.edu/seismon/ tas aplis Čīlē dikti liels. Sen nebiju redzējis tik lielu.
  Cunami kaut kur bija?

 97. Maija Says:

  Arī es ieslēdzu CNN,vai es pareizi sapratu,ka Cunami var skart vairākas valstis?Kaut ko jau sapratu,bet diktors ātri runā,grūti saprast.Maikl,pastāstiet,lūdzu, kaut ko vairāk,kad uzzināsit!Traki gan viņiem tur…

  • maikls Says:

   Cunami var skart visas valstis Klusā okeāna piekrastē, pat Krieviju, Japānu, Austrāliju, nu bet tik tālu droši vien nekādu postījumu nebūs, bet Čīles piekrastē gan varētu būt milzīgi postījumi ne tikai no zemestrīces, bet arī cunami, ziņu no turienes sakaru trūkumu dēļ nav. Dažas ēkas sabrukušas pat Čīles galvaspilsētā 320km no epicentra, bet epicentram tuvākā lielpilsēta ar 670 tūkstošiem iedzīvotāju ir tikai 90km no epicentra…

 98. Maija Says:

  Paldies,Maikl!Gan jau sagaidīsim kādas ziņas…

 99. b Says:

  Cunami viļņa karte. Tikai īsti nezinu vai tas ir modelējums vai faktisie dati. Drīzāk modelējums.

 100. atkusnis Says:

  Nu nevar šim http://www.meteo.lt/skaitmenine_prog_lt.php avotam ticēt. Kā vasarās tas bieži dod augstāku temperatūru par faktisko, tā arī šodienai prognozēja vismaz +4 grādus, bet nekur Latvijā nebija tik silts. Tāpat rītdien nebūs +6.

  • lightning Says:

   Nevajag iedomāties, ka esi visur Latvijā, lai teiktu, ka “nekur nebija tik silts”!
   Līvānos dienas vidū divi mani termometri rādīja stabili +4,5C, īsu brīdi bija pat +5. Uz pēcpusdienu gan par kādu pusotru grādu kļuva vēsāks. Tagad “tikai” +3, taču nesen uznāca lietus, prieka no tā gan nu absolūti nekāda… Visa pilsēta pludo, traks laiks…

   • atkusnis Says:

    Man 4. stāvā sals vispār nekad nav no marta beigām līdz novembrim. Un ja godīgi, tad šoziem mans loga termometrs nav rādījis aukstāku par -12. Tā ka atdziesti! Tiešā un pārnestā nozīmē. Es spriedu pēc http://www.lvceli.lv/cms/visas.asp , pēc Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Pleskavas apgabala datiem.
    Nebūtu bijis sniegs, nekas tagad nepludotu.

  • lightning Says:

   Es arī dzīvoju 4. stāvā, nepārkūsti! Bet mani termometri laikam objektīvāki. Kad bija zem -20, tie arī rādīja tos grādus (izņemot digitālo, jo tas zem -20 atteicās rādīt, jo nebija tam paredzēts! 😀 ), kad bija ap 0, arī tad rādījumi bija līdzvērtīgi. 😀
   Ja Tavs loga termometrs šoziem nav rādījis aukstāku par -12, tad ir tikai 2 izskaidrojumi – vai nu tas sen jāsūta pensijā, vai arī viņš saņem lielu daļu no ēkas izplūstošā siltuma… 😀

   • atkusnis Says:

    Termometrus protu kalibrēt un man tie rāda pareizi. Viss manis rakstītais bija attiecināts uz tevi, jo tieši tu gadiem raksti par neticamu siltumu Līvānos. Daudzdzīvokļu māja ar centrālo apkuri, 4. stāvs – viss, lai termometru rādījumus ignorētu.
    Kad tiek publicētas prognozes, tās netiek adresētas daudzstāvu namu logu termometriem. Cilvēku auguma līmenī šodien Latvijā nebija +4 un vairāk, vismaz ne tur, kur leišu portālā bija rādīts. Ja tas būtu izņēmums, es pat neiepīkstētos, bet tā jau ir klasika. It īpaši vasarā saceros uz stabili +30 un vairāk, bet rezultātā +30 tā arī neredzu pa visu vasaru. Pēdējo reizi tāds karstums bija 2007. gada augustā. Atliek vien cerēt, ka šovasar +30 nebūs mirāža.

  • lightning Says:

   Zini, Atkusni, nezinu, kas tu esi un no kurienes, bet nevajag mācīt vecu zvejnieku laivā d…st!!! Mani grūti aizkaitināt, bet šoreiz tev tas izdevies.
   Pirmkārt, es nerakstu šeit gadiem, jo tikai pagājušajā gadā tā pa īstam Maikla portālam pieslēdzos. Ieteiktu pavērtēt pašam savu laika izjūtu un mērīšanas sistēmu.
   Tāpat ieteiktu pārvērtēt savu paštaisnumu un “nekļūdību”. Runājot par grādiem, vismaz vakar bija daudz ziņu no Liepājas puses, ka tur grādi pārsnieguši pat +7.
   Un arī leišu portāls ir tikai aptuvena prognoze. Tas, ka pie tevis nav tik daudz/maz grādu, kā pats vēlētos, nenozīmē, ka citi nodarbojas tikai ar muļķošanu, pastāstot, kāds laiks viņu dzīves vietā.
   Savukārt +30 Latvijā, pēc meteo.lv ziņām, bija pagājušā gada 19. jūlijā diezgan plašā Latvijas teritorijā (Rīgā, Saulkrastos, Dobelē, Bauskā, Jelgavā, droši vien arī daudz kur citur), pie manis Līvānos bija +31 grāds tajā pašā datumā.
   Nezinu, ko gribi pierādīt, mēģinot piestāstīt, ka visā Latvijā ir tāda t, kā uzskati pats, un +30 Latvijā ir sen nebijusi parādība.

   • atkusnis Says:

    Ko tu ārdies?
    Es vispār neiespringstu uz to, ko man rāda, jo kā jau minēju, man ēka un logs rada milzīgu siltuma efektu, turklāt man ir iekšējais pagalms, kur vējš vispār nekad neiepūš, līdz ar nekas nevar atdzesēt termometrus. Katru vasaru vairākas dienas un pat nedēļas ir pāri +30, karstākās vasarās arī +35…+37, naktīs ap +20…+29. Diemžēl tuvāko meteostaciju dati liecina, ka +30 pēdējo reizi bija 2007. gadā. Pēdējās diennaktīs man nav bijis sals un maksimālā sasniegusi +5 grādus, tas nekas, ka uz ietvēm piektdienas vakarā bija uzsalis.
    Tātad mierīgi apskatījos, ko vakar, sestdien, rādīja Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Igaunijas un citas tuvējās meteostacijas, konstatēju, ka ATKAL leišu prognoze ir kļūdījusies. Vispār par leišiem ieminējos, jo šeit tas ir cieņā. Vienkārši, gribētos, lai ļaudis kritiskāk attiecas pret to avotu, tas arī viss.

   • lightning Says:

    Es neārdos, tikai neciešu, ka man mēģina iestāstīt muļķības. Ne visas ēkas (arī daudzdzīvokļu!) ir vienādas un ne visas rada tik lielus siltuma efektus. Turklāt man ir trīs termometri, divi vienā un viens otrā mājas pusē. Man ir, ko salīdzināt un vērtēt.
    Runājot par leišiem, varu piekrist, ka nereti viņi kļūdās, bet – kā jebkurš laika prognožu avots. Vairāk, mazāk – kā nu kuro reizi.

 101. Pierīga (LIEPĀJĀ) Says:

  Liepājā šobrīd pēc visiem ūdeņiem un putras sāk piesalt, peļķes pārvelkas ar plānu ledus kārtiņu.

 102. lightning Says:

  Līvānos turpinās sīks smidzeklis pie +2,5C… Pretīgs laiks, nu gluži kā kaut kādā Ziemeļjūras salā…

 103. rufo Says:

  kā būs ar spēcīgu vētru, kas svētdienas vakarā sasniegs Dāniju ? Rietumu piekrastē brīdina par orkānu, tas strauji virzās uz mūsu pusi, negribētos otro 2005. gada janvāri:((

 104. lightning Says:

  Es pagaidām esmu dzirdējis tikai par spēcīgu vētru, kas nesen pārbrāzusies Kanārijām, tagad tuvojas Spānijai, Portugālei un Francijas D (līdz 44 m/s brāzmās). Par neko citu pagaidām nezinu

  • atkusnis Says:

   Vakar, sestdien, Novajas Zemļas D-daļā bija vētra ar vidējo ātrumu 32 m/s un brāzmās 42 m/s un temperatūra -27 grādi. Kā par laimi, tur praktiski nekāda dzīvā radība nemitinās, “kosmonauti” skafandros neskaitās.

 105. gaga Says:

  Havaju salām tvoja cunami, cnn raida tiešraidi, kam nav pieejams šis kanāls var sekot līdz netā:
  http://www.ustream.tv/channel/hitsunami

 106. Maija Says:

  Vai kāds zina kaut ko tuvāk par Cunami nodarījumiem?Varbūt Maikls sekoja līdzi?Man ir ieslēgts CNN,bet pagaidām nekas nav skaidrs…

 107. RAITIS_sametis/Zantē Says:  Labrīt- to ciklonu laikam sauks par “Ksintiju”, tā jau radījusi vētru R-Eiropā. Būs jāatver lapa manā blogā. ***Par cunami brīdinātas visas valstis, kas atrodas pie Klusā okeāna. Tiesa, tas neliels, pārsvarā ne lielāks par metru. (pagaidām)

 108. N Vests Says:

  Dazi vardi par Raita pasniegto rakstu.Si tema jau gadsimtiem ilgi nodarbina cilveces pratus,un ta ari nav devusi atbildi uz galveno – nepieciesamiba vai gadijums.Es apzinati nelietoju terminu – nejausiba,kas domine sai raksta.Si nav vieta un laiks,kur butu iespejams iztirzat so temu,tapec man visiem interesentiem butu tikai dazi ieteikumi,kur iespejams sameklet atbildes uz so loti nozimigo jautajumu.Pedejos gadu desmitos zinatne ir sperusi milzigu soli ari tajos virzienos,kurus lidz tam kategoriski noliedza.Uz ieprieks mineto dillemu atbildi rod pavisam jauna zinatnes nozare – sinergetika,kas lidzigi kibernetikai ir integrala zinatne.
  Pavisam izsmelosu skaidribu uz so,un vel loti,loti daudziem jautajumiem dod akademika E.Silina unikalais darbs – Lielo Patiesibu Meklejumi. Viens no musu laika gaisakajiem pratiem, Peteris Klava so gramatu ir nosaucis par musdienu bibeli.
  Un visbeidzot pavisam nesen ir iznakusi gramata,kura vel nav plasak apspriesta – Maikla Talbota – Holografiskais Visums,bet ,kas vertibas zina ir pielidzinama E.Silina darbam.Visiem,kam ir velesanas paplasinat savu apzinas lenki no sirds iesaku sos darbus izstudet.
  Ir starpiba starp,lasit un izlasit.Izlasa romanu un punkts.Sadas gramatas,tapat ka Bibeli,nevar izlasit un nolikt,tas lasa un lasa.E.Silina gramatu es lasiju vairakus gadus.
  Velu veiksmi un izpratni.

 109. lightning Says:

  Par cunami – tas šoreiz bijis pavisam neliels, pārsvarā no 20 cm līdz 1 m, tikai Havaju salās (tā vismaz NTV teica) esot bijis tuvu 2 m. Japāņi gan vēl trauksmi nebija noņēmuši, bet maz ticams, ka kaut kas vēl varētu būt.


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: