Ziema turpinās

Tuvākajās diennaktīs Latvijā laiks īpaši nemainīsies – joprojām nebūs jūtama ne īsta anticiklona, ne ciklona ietekme – visai daudz mākoņu, nokrišņu maz, lēnie vēji diennakts tumšajā laikā ļaus gaisam strauji atdzist tur, kur mākoņi būs izklīduši. Tomēr zemāk par -20 grādiem temperatūra varbūt arī nekur nenoslīdēs.

Jauns aukstuma vilnis gaidāms Rietumeiropā. Situācija būs līdzīga kā pirms mēneša – ciklons nesīs aukstas gaisa masas uz Eiropas dienvidrietumu daļu un siltāku gaisu uz dienvidaustrumu daļu, vien šoreiz, šķiet, temperatūras novirzes no normas būs mazākas un situācija kopumā mierīgāka.

Sagaidāms, ka arī Latvijā nedēļas otrajā pusē ieplūdīs siltākas gaisa masas no dienvidaustrumiem. Nedaudz pastiprināsies austrumu vējš un siltākajā naktī un dienā (ceturtdien – piektdien) gaisa temperatūra saskaņā ar šībrīža modeļu prognozēm gaidāma +1..-6 grādu robežās.

10. februārī plkst. 7:25
Saskaņā ar šībrīža prognozēm minētais dienvidu ciklons mūs gandrīz neskars, snigs maz. Esot “pelēkajā zonā” starp diviem cikloniem un diviem anticikloniem, vējš var pilnībā norimt un tad, debesīm noskaidrojoties, temperatūra diennakts tumšajā laikā, protams, var strauji pazemināties (naktī uz svētdienu un pirmdienu), bet visādi citādi gaidāms nedaudz siltāks laiks, temperatūra tuvākajās diennaktīs pārsvarā turēsies starp -1 un -11 grādiem.

11. februārī plkst. 12:20
Šobrīd virs Krievijas un Lielbritānijas ir anticikloni, virs Arktikas un Eiropas dienvidiem atrodas cikloni, un Latvija ir starp tiem. No visiem četriem veidojumiem lielāka ietekme tomēr ir dienvidu ciklonam. Šādās starpās mēdz iesprūst atmosfēras frontes, laikam tas notiks arī šoreiz, lai gan iepriekš tā neizskatījās. Teorētiski tas var nozīmēt ilgstošu snigšanu, turklāt vietām var snigt visai stipri. Modeļi lielākoties prognozē, ka galvenā snigšana gaidāma naktī uz piektdienu, piektdien un naktī uz sestdienu, vairāk varētu snigt valsts centrālajā (varbūt arī rietumu) daļā, mazāk – Latgalē.

121 Atbildes to “Ziema turpinās”

 1. djwox Says:

  Sveiks paldies par labo darbu ko tu dari.
  vai vari ielikt adresi kāda LV izskatījās no satelīta lielā izšķirtspējā

 2. lightning Says:

  Līvānos aizvadītās nakts otrajā pusē tomēr pamanījās noskaidroties un līdz ar to noaukstoties līdz -14 grādiem pie loga rītā. Salīdzinājumā ar nakts sākuma -8 tas vismaz pieklājīgi! 😀
  Šodien savukārt dienas sākums gaišs un saulains, vien neliela dūmaka debesīs, taču jau neilgi pēc pusdienlaika mākoņu segas biezums sāka palielināties, un gaišums pamazām izzuda… 😦 Arī uz nakti pagaidām nekādu pozitīvu pārmaiņu – joprojām totāli nomācies un -9 pie loga. Vēl gan cerības uz rīta skaidrošanos, bet nezinu, kā būs ar to piepildīšanos. Vakarnakt zvaigznes tā arī neredzēju, kaut aizgāju gulēt 3.30. Mēs te laikam uz AC un ciklonu darbības malas – ne sala, ne sniega. Kā krievi teiktu – ņe riba, ņe mjaso… 😀
  Kaut gan – labi, ka atkušņu un slapjdraņķu nav, tāpēc nevaru žēloties, paldies Dievam!

 3. gubumakonis Says:

  Šodien ari Rīgā beidzot lietas virzas uz aukstuma pusi,kaut ari rits un diena bija apmakušies,tomer t. palika salidzinoši zema,-8 gradi,vizmaz Zolitudē,bet tad pievakarē ari rietoša saule izlauzas starp zemiem makoņiem,skaists saulruiets tagad vakarā vairak ta ka skaidrs laiks un sals pienemas speka.jau -12 pie loga :)Cerams,tie tukši zemie makoņi vismaz kadu laiku netrauces un rit ari bus skaista diena,bet jauki,ka ziema joprojam turpinas ! 🙂

 4. Kika /Salacgriva/ Says:

  Salacgrivaa diena tada peleeka un auksta…vienubrid retas retas sikas sniega parslinjas krita… ap 8 vakaraa redzeju zvaigznjotas debesis…pirms pusnakts jau atkal zvaigznju nav. pie loga-9 raada shobriid…

 5. Digital1 Says:

  (Imanta, Rīga) Man aiz loga gaisa temperatūra jau ir noslīdējusi līdz -15,5°C.

 6. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- šodien no rīta “pie manis” -12, gandrīz skaidrs, 1 balle augstie as+ac, šķiet- dienas laikā nomāksies.

 7. lietusviirs Says:

  Man ir aizdomas, ka LVGMA ar sniega mērīšanu ir sanācis misēklis (samērīts par kādiem 5 cm mazāk). Tikko pēc snigšanas bija 50 cm. Dienu vēlāk jau 51 cm(kaut arī vairs nesniga) un tagad turas 51 cm.
  Alūksnē gan no 57 cm sakritis līdz 50, kas jau ir diezgan ticami.
  cm mazāk.
  Labot no 50 uz uz 55 cm (bez snigšanas) droši vien LVGMA negribēja, jo tad tā jau būtu pamanāmāka blamāža. Un tagad varonīgi gaida vai nu, kad sniegs sakritīsies, vai arī uzsnigs vēl.
  Tas lielais sniegs bija diezgan neblīvs, un tam bija nedaudz jāsaplok.

  • gubumakonis Says:

   Par to sniegu man ari likās,ka pec sniegputeņa ta bija vairak,ka 50 cm,bet isti precizi ari nevareja nomerit,jo bija putenis,sniega sega ļoti nevienmeriga.. tagad tas ir sasedies diezgan jūtami.

 8. raitis_sametis/Zantē Says:

  Meteo.lv jāsataisa (“fake” jāpavēsta par kādiem lokāliem sniega nokrišņiem, kas turklāt jūtami “saveidos” sniega segas pieaugumu par 5cm, kāds “ziemas negaiss” derētu).*** Toms Bricis LRadio1 šorīt pavēstīja-> nedēļas otrajā pusē būs silts un puteņains laiks/ lai arī masīvus nokrišņus neprognozēja… bet, ko var zināt? Patiesās meteo kataklizmas mēs taču pamanām pēdējā brīdī – 12 stundas pirms.

 9. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitudē šonakt skaidrs laiks,t pazeminajas lidz -15 -17.Lidostā pat -19,8 :)toties centrā tikai -12,7 oficiali. Tagad paradas nedaudz mākoņi un ir -12.

 10. lightning Says:

  Līvānos aizvadītā nakts bija silta, minimālā t tikai ap -11…-12. Arī dienā silts, ap -5…-7 grādiem, apmācies, tikai retu reizi mākoņi mazliet “šķidrāki” palika, ļaujot Saulei kā blāvai bumbai pavīdēt, bet pat tad neko daudz gaišāks nekļuva, kopumā pelēcīga diena. Tagad grādi ļoti lēnām, bet tomēr krītas, šobrīd -9, taču neticu, ka manā pusē kaut vai -15 būs. Mākoņi diktē mūziku… 😦

 11. zibsnis Says:

  Igauņu radars rāda, ka šovakar Ziemeļvidzemē snieg! Nu vismaz tik cik tas ietver Latvijas teritoriju.
  Mūsu lidostas radars neko nevēsta par nokrišņiem!!!
  Kā tad īsti ir? Rīgā nekādu nokrišņu pazīmju!

 12. G.B. Says:

  Labvakar , šorīt no rīta Murjāņos ap pl. 8.00 gaisa temp. bija -21 Co , patreiz ap pl. 23.50 rāda ap -10 Co.

 13. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, “pie manis” šorīt – 9, bet nesen kā apmācās, un ir pat nelieli sniega nokrišņi…

 14. gubumakonis Says:

  Šonakt Rigā atkal apmācies bija un nu vairs ne tuvu ne tik auksti,ka vakarnakt ,min -10-11 tikai, ari šorit tukši makoņi un bez nokrišņiem, -10

 15. Kika /Salacgriva/ Says:

  kas ar meteo.lv notiek? jau kopsh vakar vakara daudzaas vietaas neuzradaas faktisko laiku Latvijaa 😦

 16. Maija Says:

  Jaunpiebalgā šorīt ap -15 gr.Labi,ka nav A vējš,nejūt to aukstumu.Pa dienu saule.Normāla ziemas diena,kaut gaisā jau jūt vizbuļu smaržu…

 17. Krāce Says:

  Sniegi sniga, putināja
  Ziema nervus kutināja
  Atnāks pavasars un pali
  Ūdenī būs visi gali.
  LV ziemeļaustrumos iestājusies nosacīta stabilitāte ar -9 – 14, ar atsevišķām sniegpārslām. Kur noskaidrojas, tur par 3-4 grādi aukstāks.

 18. raitis_sametis/Zantē Says:

  Vispār jau jāseko – kā būs ar tiem paliem Latvijā ‘tuvojošamies pavasarī.*** ASV atkal jauna sniega vētra tais pašos rajonos, kur jau aizvadītās nedēļas nogalē… Dažas norādes klāt manis veidotajā attiecīgajā lapā.
  -> http://klab.lv/users/meteo_lv/36413.html

 19. Migla Says:

  Windguru 14. februāra rītā prognozē ievērojamu salu (ar dienvidu vēju), vai tā būs tikai lokāla temperatūras pazemināšanās mazās mākoņainības dēļ vai arī kaut kas nopietnāks?

 20. raitis_sametis/Zantē Says:

  Speciāla ziņa no 9.2.2010.: izdomāju- ka vairs nenodarbošos ar ilgtermiņa prognozēm.//pēc masīvas domāšanas izsecināju – nav jēgas. Ilgermiņā tāpatās skaidrs: principiālas klimata pārmaiņas nav gaidāmas (ja vien “2012tais” vai kas tamlīdzīgs neatkārtosies), ir tikai saules spīdēšanas svārstību izraisītās “fluktāciju” novirzes. Vērošu jau esošās pārmaiņas, un ar to pietiks.

 21. Juris A. Says:

  Tā viņš ir, Raiti! Manās jaunības dienās ar, Saules pētnieki nodarbojās ar Saules radiostarojuma decimetru diapazonā (640 MHz) kvaziperiodisko svārstību fluktuācijām, lai mēģinātu rast šo fluktuāciju sakarību ar Saules uzliesmojumiem un to prognozēšanu. Tas tā, atmiņas uzjundījās aiz meteogarlaicības.

 22. Juris A. Says:

  Starp citu, Saule nedaudz pamodusies ar lieliem Wolfa skaitļiem (daudz pleķu, saskaitījuši pat 22), bet tie visi ir ļoti vārgi, 8. un 9. februārī izraisot nelielas magnētiskās vētras, bet tās nesasniedz pat vērā ņemamus līmeņus, nākošais tiek prognozēts ap 16. februāri. Ja paši vēlaties paanalizēt, skatieties Maikla meteoziņās no satelītiem un Zemes uzņemtās Saules bildes dažādās spektra zonās un to analīzi un prognozes.

 23. Aigars Says:

  Žēl gan par tām ilgtermiņa prognozēm ! Raita ilgtermiņa prognozes pa lielam bija precīzas!!! Nu protams par šogada super auksto ziemu varbūt netrāpīja… Tomēr extrēmus nemaz nav tik vienkārši paredzēt.

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Hmmm… kas tur ko žēloties. Domāju, ka savā prātā un uz pieprasījuma es tās izniegšu, 🙂 / tikai ne jau savā blogā tās nelikšu (aizņem vietu). Tagad pateikšu: ziema aizvilksies līdz marta beigām, sniegs kusīs pārsvarā ar sauli (bez lieliem plūdiem- tie varētu būt jūlijā, negaisu laikā), pavsara pirmā puse mierīga – bet otrajā pusē, un pirms Jāņiem: nevāji negaisi, iespējams – vasaras viducis ar anticiklonu un siltumu (kas man nepatīk, bet citi saka “jauks laiks”). Tālāk grūti pateikt…

 24. Vika Says:

  Nē, nu es tomēr esmu par ilgtermiņa prognozēm, Raiti!

 25. lightning Says:

  Laiks joprojām mierīgs. Līvānos rīta pusē un dienā bija saulains, taču pēc tam parādījās aizvien vairāk mākoņu, un jau pēcpusdienā apmācies. Aizvadītajā naktī (precīzāk, rītā) grādi bija noslīdējuši līdz -14, bet dienā silts, vidēji ap -5…-7C. Pašlaik ap -8 grādiem.

 26. zibsnis Says:

  Hm! Rīgā jau pāris stundas snieg smalks sniedziņš!

 27. lietusviirs Says:

  Būtu interesanti, ja uzsnigtu apm 1 cm. Diez ko tad samērītu LVGMA Rīgai. Es nebrīnītos, ja tur kamēr nav plusos vai jauna sniega, sniega segas biezums netiek mērīts vispār. Nu nevar būt tā, ka virs 20 cm jaunsiega tas pat par 1 cm nesamazinās. Aluksnē no 57 cm jau sakrities līdz 48 cm.

 28. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, neizteiktais ciklons “Petra” uz ZR no Latvijas turpina aizpildīties un turēties “nenoteiktā” stāvoklī. Tamdēļ arī pie “manis” apmācies, – 12 no rīta bija, un pēc brokastīm snieg nedaudz, bet ar lielām pārslām. Snieg no augstajiem as mākoņiem, zemāki padebeši nav vērojami…

 29. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://news.gismeteo.ru/news.n2?item=63401391690

  Pēdējās 3 dienās uz Saules esot bijuši tik daudz uzliesmojumi, ka pārsniedz 2 iepriekšējo gadu rezultātus. Tātad, arī meteo-lietas drīzvien uz Zemes kļūs jautrākas.

 30. Kika /Salacgriva/ Says:

  Salacgrivaa nakts bija apmaakusies.-9,-10 gradi. kopsh pasha riita skaisti snieg. kaut kur starp makonjiem megina izlauzties kads saules stars. silts. aiz loga -3 gradi,veja gandriz nav.

 31. maikls Says:

  Man Jēkabpilī saule izkausējusi pēdējo sniegu uz palodzēm, šobrīd pilnīgi skaidrs laiks.

 32. lightning Says:

  Līvānos nakts silta, minimālā ap -8…-9, dienā skaidrs, spoža saule, minimāls vējš, ap -5…-6 grādiem. Foršs laiks, jāiet pastaigā! 😉

 33. Maija Says:

  Lai gan no rīta vēl sals,dienā,saulē,jūtams pavasaris…Piekrītu,laiciņš ir foršs!Sniegu gan saulīte vēl nekausē,bet-gan jau!

 34. Juris A. Says:

  Raiti, laikam nepalasīji manu komentu nedaudz augstāk, kur pieminēji fluktuācijas. Tagad iegāju Maikla dotajā adresē, kur dotas Saules bildes dažādos spektra apgabalos, fiksētie pieraksti par dažādu procesu līmeni un turpmākās prognozes. Pleķu ir it kā vairāk, bet tie nesasniedz kaut cik ievērojamu korpuskulu plūsmu Zemes virzienā un nekas sevišķs arī turpmāk uz priekšu it kā nav gaidāms. Dati no satelīta un Zemes observatorijas.

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Tā teikt, dzīvosim – redzēsim (kādus taifūnus uz okeāniem, vai kādu sniegainu ciklonu tepatās mūsu pusē…)… Ja šodien ir uzliesmojumi, tad “pēc pilnā cikla” – pēc pusmēneša daba sajautrojas (empīriski novērots)…

 35. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4135

  Un – pačolējot Saldus prognozes-> patiesi redzam: jau ap 21.2. varētu būt atkusnis+stiprs vējš… Varbūt ka sakritība!?

 36. Aigars Says:

  Jā ! Arī es esmu ievērojis tādu sakarību starp saules uzliesmojumiem un laika apstākļu strauju pasliktināšanos pēc kāda laika . Līdz šim domāju, ka tā ir tikai tāda nejauša sakritība.

 37. celsijs Says:

  gribētos cerēt, ka šī ir datora kļūda…

 38. Aigars Says:

  Tā nu gan būtu jautrība. Gandrīz -50 kaut kur ap Vologdu. Te ap manu Dienvidkurzemi nekas pārāk traks nav paredzams. Protams, ka prognoze līdz tam 26.februārim var izmainīties pat diametriāli pretēji…..

 39. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē šodien parsvara apmācies,retas lielas sniega pārslas briziem krita visu dienu,bet jūtamu sniega segas pieaugumu gan tas nedeva,tikai ta,smuki vizuali 🙂 nekads liels sals nebija,tapat ap -6-8 gradiem,tada stabila ziema turpinas.
  Cik noprotu bez lielam izmainam bus ari tuvaka nedeļa,snigšana bus neliela un pieturesies sals,tad ap 18 februari cik skatos gaidams pat ta ka atkusnis,velak izskatas naks aukstums atpakaļ…
  Nu ta Meteo LV faktisko laikapstakļu karte izskatas tagad gaužam bēdigi un tukši 😦 gandriz tai nav vairs isti jēgas….

 40. aerolid Says:

  Labi ka meteo. lv ir radaru ir atstājuši visai Latvijai? ( nevis 1/10 daļai) 🙂

 41. lightning Says:

  Meteo.lv tiešām tagad ir kā pusplika vārna… 😦 Ko viņi ar to grib panākt – dabūt lieku peso no valdības? 😀 Uz viņu lapas apmeklētāju, interesentu rēķina?! Par to gan dusmas nāk.
  Bet Līvānos uz vēlu vakaru sāka birt sīks sniedziņš, birst joprojām, tagad mazliet stiprāk nekā pirms 2-3 stundām, un palicis krietni siltāks – ja ap 18.00 bija skaidrs un tuvojās -10, tad tagad palicis vairs ap -5…-6 grādiem. Vējš gan minimāls, sniegpārslas laternu gaismā lēni virpuļo lejup…

 42. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt==> šodien sākšu ar ideju: MĒS TE KĀDI 20MIT AKTĪVIE VĒROTĀJI DAŽĀDAS LATVIJAS MALĀ ČOLĒJAM LAIKU, TAD APVIENOJAMIES… un sākam piedāvāt savas laika zinas uz mobilo telefonu (taisam, attiecīgo SIA), dažs no mums GFS kartes māk lasīt… (līdzīgi kā Toms Bricis “savaņģots” iekš LRadio, kur tagad arīdzan nodrošinātas daudz kvalitatīvākas l-ziņas, kā līdz šim… kad šamējie ar LMeteo biroju sazinājās…). ** “Pie manis” šorīt – 12 un daļēji apmācies ar zemo inversijas mākoņainību,

 43. Dzino25 Says:

  Tukuma raj, Jaunpilī tagad ir – 16 grādi auksts un sarma 🙂

 44. lietusviirs Says:

  No LVGMA vajag tikai Radaru, un aktuālos un vēsturiskos mērījumus. Interpretēt svešu skaitlisko modeļu rezultātus viņi tāpat nemāk.

 45. celjotajs Says:

  Iedodiet kāds prognozi martam – vajag, lai līst lietus marta vidū, kas izraisa plūdus un strauju ledus iziešanu upēs marta beigās – Vai tas ir iespējams, skatoties šābrīža pasaules ciklonu attīstībā un virzībā?

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Baidos, ka tieši tas nenotiks – ja runājam par straujumu, daļēji aizsaušais līcis un jūta ar lediem – slāpēs ciklonisko darbību… BET: ko var zināt, neesu jau arī es tas “prognožu dievs” (klusais apmierinājums ir tas, ka pats atrodos 110m virs jūras līmeņa paugurainā apvidū/ laikam aplūdīšu pēdējais – ja kas…jox).

 46. N.R. Says:

  Ceļotāj – laika prognozētājiem diemžēl nav kontroles pār laika apstākļiem, viņi tikai veic minējumus balstoties uz novērojumiem un dažādām formulām 🙂

  “Man vajag lai rītdien līst” nederēs 🙂

 47. kurzemniece Says:

  tas tā,starp profesionāliem komentāriem 🙂 – man patīk,ka šoziem ne tikai komentos,bet pat apollo laika ziņās par -5 grādiem saka “silts”

 48. celjotajs Says:

  Gluži jau nav tā, ka prognozētāji min no zila gaisa, gribēju tikai zināt vai ir kāda varbūtība, ka Latvija nonāk spēcīga, silta (+ temperatūras) ciklona zonā marta vidū?
  Laikam jau ir skaidrs, ka ciklons var atnākt tikai ar ZR vēju un tas līdz Latvijai nedrīkst zaudēt spēku. Praktiski ir nepieciešamas divas lielas gaisa masas, kuru kustība pa vidu starp tām “ierauj” siltas gaisa masas no vidusjūras vai Atlantijas okeāna. Kā tas ir noticis rudenī, tikai pretējā virzienā, izsaucot “arktiskas” ziemas apstākļus Latvijā.

  • lightning Says:

   Par tik tālām varbūtībām daudz pāragri spriest. Vēl tikai februāra pirmā puse, bet par lielo gaisa masu kustībām diez vai konkrētāk būs zināms pat marta sākumā… 😀

 49. B. Says:

  lietusviiram – starp citu LVGMA no augusta ir LVGMC

 50. Maija Says:

  Jā,arī mani kaitina Apollo on TVNET laika ziņas.Protams,tad es savas dusmas par viņu ačgārnībām izsaku komentāros,bet tie jau neko nedod.Laika ziņas lasu tikai šinī portālā,pārējos palasu tikai ziņkāres pēc.Sevišķi izceļas APOLLO,vismaz man tā liekas.Pie mums vakar vakarā bija jau -14 gr.,bet nakts laikā palika siltāks,no rīta -8 gr.Pašlaik -4 gr.,saulītes tikpat kā nav.Pēdējās dienas bija saulains laiks.

 51. Saulcerite Says:

  Svaiga sniega Pārdaugavā vitāli trūkst- citādi jau var sākt izbraukt pa ielām/pie Maikla ziņas Twitt./

 52. lietusviirs Says:

  Sniega daudzuma prognozes oarvien uzlabojas 🙂
  It kā tas man radīs dažas neērtības, bet gribas to sniegu.
  Ja lietuvas modelim ir taisnība, tad šur tur var sanākt pat 20 cm.

  Nu labi, laikam jau par tiem 20 cm krietni pārspīleju, bet virs 10 cm gan šķiet reāli. Bet gribētos kā baltimorā.

  • maikls Says:

   Es nemāku prognozēt sniegpārslu veidu, bet man ir sajūta, ka šoreiz sniegs varētu būt lielākām pārslām nekā 1.-2. februārī un tad patiešām, īstenojoties prognozēm par lielāku nokrišņu daudzmu, vietām varētu būt vairāk par 10 cm līdz sestdienai.

 53. maikls Says:

  GFS tagad ļoti krasi samazinājis nokrišņu daudzuma prognozi piektdienai; šīs mainīgās un pretrunīgās modeļu prognozes man jau ir…totāli pieriebušās, maigi izsakoties.

 54. maikls Says:

  Delfi šodien pārspēj pat Apollo: http://www.delfi.lv/news/national/politics/nedelas-nogale-atkal-sola-puteni.d?id=29858719

  Ceturtdienas vakarā publicēt pirmdien sagatavoto LVĢMC prognozi (http://www.meteo.lv/public/30123.html), turklāt nedēļas sākumam prognozēto pārveidot pagātnes formā un pasludināt par faktiskajiem datiem, – nu tur ar vienkāršu stulbumu nepietiek. Labi, šoreiz gadījuma pēc lielu kļūdu nav, bet pats ziņu taisīšanas veids mani “fascinē”. Nav pirmā reize, kad kāds žurnālists paņem vecā prognozē minētos ciparus un pasniedz tos kā faktiskos datus, nemaz nepaskatoties, vai tā prognoze dzīvē piepildījās vai ne.

  • lightning Says:

   O, jā. Nevajag meklēt pat netu. Nesen vēl pat TV – šajā gadījumā – LNT (dažas reizes, kad laikam attiecīgie frukti nebija nostrādājuši) – murkuļības laida gaisā, un nabaga laika ziņu stāstītājiem nācās savu iztēli lietā likt, lai pastāstītu skatītājiem, kādi tad laikapstākļi viņus sagaida! 😀
   Arnim Blodonam no LTV1 arī nekādus komplimentus izteikt nevaru – sauss mehānisms (vienvirziena domāšana, turklāt ar nelielām kļūdām). Arnis ar sportu uz tu, tas OK, baigi labi, bet no laika ziņām nejēdz ne vella. Arta šajā ziņā daudz profesionālāka, turklāt māk izkļūt no neparedzētām “bedrēm”.

 55. rupucis Says:

  Balts sniedziņš snieg uz skujiņām… 🙂 radars neko nerāda, bet te manā Sūnu ciemā Jūrmalā snieg jau kādu laiku. Te laikam stāsts par zemajiem mākoņiem, ko radars neķer?

 56. gaga Says:

  Saulkrastos arī jau kādu stundiņu lēnām snieg

 57. lightning Says:

  Līvānos šodien visu dienu apmācies, paretam kāda sniegpārsliņa nolidoja, bet ļoti minimāli. Toties pagājušajā naktī kādi 2-3 cm sniegs bija piesnidzis, taču likās, ka vairāk, jo vietām aizgreiderēts bija tā, ka bija jāpapūlas no ielas nokāpt nost. 🙂
  Grādi silti, dienas vidū -2…-3C, šobrīd -4 grādi.

 58. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt – pie manis snieg nedaudz+1 cm klāt, -5 .. redzēsim

 59. Saulcerite Says:

  Šorīt snieg,pa nakti klāt nākuši cm. ap 3-3,5.Pie Rix atkal viss svaigs un balts.,vējš nenozīmīgs.

 60. Saulcerite Says:

  Vēl aizmigusi kaut ari darbā -2

 61. maikls Says:

  LVĢMC brīdinājums (“šodien un naktī uz 13.02. Latvijā, kā arī Rīgā turpināsies ilgstoša snigšana. Vietām sniega segas pieaugums sasniegs 6-13 cm”) Delfi portālā atreferēts šādā veidā: “Vietām sniega sega kļuvusi par sešiem līdz 13 centimetriem biezāka”. 😀

 62. Normunds Negaiss Says:

  Nu Rīgā šobrīd kopš snigšanas sākuma jaunās sniega segas biezums jau sasniedzis kādus 6 cm stabili un turpina snigt. Snigt sāka nu apmēram vakar (11.02) ap 22.00, bet ar pārtraukumiem.

 63. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē jau no vakardien 21 00 apmeram snieg ar mainigu intensitati, brižiem visai stipri,brižiem gandriz nemaz,bet no rita sniga visai stipri,jauna sniega naca klat apmeram 7 cm, turpina nedaudz snigt, skaisti,ari temperatura ir -2 -3. Pec Lietuvas modeļa Riga vel vairak vai mazak snigs apmeram diennakti 🙂 Tāda ziema man patīk 🙂
  Mazliet apbedina pedejas prognozes kas nakamas nedelās otra pusē sak radit atkusni,pat lidz +3 gradiem Rigā,bet par atru vel skumt,varbut vēl nakot tuvāk šim laikam viss vel mainisies,tapat ka lidz šim jau 2 nelieli atkušņi,kas solijas ir pagaisuši nebutiba 🙂

 64. kurzemniece Says:

  Raiti,pie mums laikam daudz antikristu,ka visapkārt snieg,ka portāli jau taisa kārtējo ārkārtas situāciju,bet pie mums-tikpat kā nekā

 65. lightning Says:

  Līvānos no sniega arī tikpat kā nekā, dažubrīd nelielas sīkas pārsliņas pavirpuļoja, un tas arī viss… 😀 Vējiņš jūtams, bet ne pārāk stiprs, apmācies gan, bet tas arī viss. Grādi dienā turas stabili ap -6C. Pat neticas, ka Rīgā tik traki, kā 14.00 rādīja dienas ziņās pa LNT. 🙂

  • lightning Says:

   Jāprecizē – neilgi pēc komentāra uzrakstīšanas (! 😀 ) iesākās jūtama sniegošana, arī vējš cēlies un diezgan asi kož. Sniegs sīks, brīžiem vējš uztaisa nelielus putenīšus, arī no jumtiem paretam kaut ko novirpuļo nost. Grādi -7.

 66. Maija Says:

  Jaunpiebalgā arī nav snidzis un nesnieg nemaz.Temperatūra turās ap -4 gr.visu laiku.Jā,sniegs tagad skaitās briesmīga nelaime,nudien jau smiekli nāk!Nemāk vairs ne ceļus,ne ielas tīrīt.Tad jau lai laižas visi lāča miegā,tāpat kā Vašingtonā…

 67. maikls Says:

  Baltimorā, ASV galvaspilsētas Vašingtonas tuvumā, šoziem kopumā uzsniguši 2 metri (2 metri ir “total snowfall”). Interesanti, cik Rīgā sanāktu, ja visus uzsnigušos centimetrus saskaitītu, vai tik arī nebūtu kāds metrs, bet Latvijā jau tikai mēra uz zemes esošā sniega dziļumu. Nokrišņu daudzums kopš 1. decembra Rīgā ir ap 130mm, bet tur starpā ir arī decembra lietus.

 68. N vests Says:

  Labvakar.Sos komentarus ir patikami lasit gan ka informativu materialu,gan ari saista kopeja gaisotne,kas vieno visas sarunas.Paldies par to. Redzot to izpratni,kas jums ir par notiekosajiem procesiem,gribu jums jautat luk ko.Jus skaidrojat saules ietekmi,bet varbut ir iespejams parunat par meness lomu uz laika apstakliem.Kapec laika maina notiek lielako tiesu noteikta meness faze?Protams,ir iznemumi,bet visai maz.Ari patreiz laiks mainijas,kaut gan jauns meness bus tikai svetdien.Un tomer daudzu gadu pieredze liecina,ka ta nav tikai sakritiba. Ka domajat Jus? Esmu Ridelos un tas ir apm.8 km uz DRR no Engures un pedejo diennakti smalkais sniedzins tomer ir uzaudzejis ap 15cm. Joprojam snieg un mazliet ari putina,-7gradi.

  • Saulcerīte Says:

   Laiks patiešām bieži mainās ar mēness fāzēm-īsti nezinu kāpēc. varbūt tie ir kādi meteo paisumi un bēgumi. Bet Pārdaugavā jau beigusies 3. pagalma tīrīšanas tūre,-5,3 grādi un diezgan labi jau putina. Mans sniega mērīšanas etalons patlaban ir šķūnīša jumts kurš bija notīrīts pēc pagājušā sniega un tagad ir klāts ar sniegu 6-7 cm .

  • gubumakonis Says:

   Mēness fāžu miņu laikā parasti ari mainas laikapstakļu raksturs,bet tomer tas nav tik strikti 100%,ir ari izņemumi,bet uz to meness fāžu sakritibu man pieversa uzmanibu vecāko gadu laika verotaji…

   • raitis_sametis/Zantē Says:

    Mēness un to fāžu ietekme ir- ne tikai uz laika apstākļiem, bet arī, sacīsim, koku nedrīkst mežā zāģēt “nepareizā” fāzē: tad izturība mazinoties. Un arī mājdzīvniekus kaut nost senie cilvēki iesaka pie “briestoša mēness” utt., utjpr. Par šo tēmu varētu gara diskusija izvērsies (man gan patreiz tam nav laika)…

 69. Kika /Salacgriva/ Says:

  Salacgrivaa sniga iepriekshejo nakti/uz 12.02/ un dienas pirmo dalju. nu kadi +- 4 cm vereja but uzsnigushi. pecpusdienaa nesniga..
  shobrid -6 gradi aiz loga .tagad shkjiet ka nesnieg….

 70. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude laikam var lepoties ar vismaz 10 cm biezo jauna sniega segu ,kopuma ar veco sniegu ir diezgan iespaidigi,ipaši,ja nobrien ceļa malā,tad krietni pāri ceļam 😉 ,jauki . Pa dienu ta ka nesniga vairs,bet pievakare diezgan nopietni pasniga ari mazliet putinaja,bet šobrid atkal beidzas… t -5 🙂

 71. Emīls Says:

  Šobrīd Rīgā un daudzviet Kurzemē tiešām stipri snieg.

 72. Maija Says:

  Jaunpiebalgā joprojām nesnieg!Tāda pūciņa pa nakti ir uzkritusim-6 gr.Jā ,mūsu Latvija tomēr ir liela Valsts!

 73. Juris A. Says:

  NWestam. Patīkami lasīt entuziastu ar tik jūrniecisku vārdu. Mans vis, vis vienkāršotais modelis – gan Saules, gan Mēness tiešā iedarbība uz zemi. Mēness – ar savu garavitācijas lauku un tā regulārām izmaiņām – paisumi jūrās un okeānos, bet ne tikai. Saule – pietiek, acīm redzot, pat nelieliem uzliesmojumiem un korpuskulu plūsmu Zemes virzienā (Saules vēju), kas nāk ar savu magnētisko lauku (magnētiskās perturbācijas un vētras) – tās iedarbojas uz Zemes magnētisko lauku un izraisa ļoti nelielu Zemes rotācijas ass konusveida aprakstītu kustību – nutācijas kustību (rotējoša vilciņa ass, ja pa vilciņa sāniem iesit ar knipi arī apraksta šādu konusu). Šādu Zemes nelielu sapurināšanu un pat Zemes rotācijas ātruma nelielu izmaiņu gaida Zemes augsti enerģētiskie punkti – piem. Sargasu jūrā un dzimst ciklona pirmssākums, kas jau aiziet pa savām trajektorijām un rada klimata jau lokālas izmaiņas. Starp citu, jūrniecībā teiktu par debess pusēm – RDR, pa priekšu min galvenās debess puses nosaukumā.

 74. raitis_sametis/Zantē Says:

  Laaaaabdien, cik daudz komentu pa rītu ir klāt, ari manā galā sniegs +10cm pēdējā diennaktī, šodien gan dienas gaišajā daļā nesnieg, bet ir apmācies -5 grādi dienā…

 75. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.meteo.lv/public/30558.html

  Tagad šamējie piedāvās (par “kāpostiem” laikam) ‘jūras apstākļu pārskatus…

 76. celjotajs Says:

  Cik lielus plūdus varam paredzēt pavasarī?, ledus ir biezāks kā jebkad, arī sniega nav tik daudz nav bijis gadus 10. Ja arī pavasaris ietāsies lēnu, kad saule dienā ēdīs sniegu, bet naktī piesals – ledus nepaspēs izkust un tam “nelielajam” daudzumam ūdens, kas nokļūs upēs arī lēna pavasara apstākļos vajadzētu sakraut nepārvaramos aizsprostos pusmetru biezos ledus klučus.
  Visjautrākā prognoze ir, kad glābšanas dienesti spridzina ledus megasastrēgumu uz Daugavas, lai glābtu Jēkabpili vai Ogri, bet rezultātā izveidojas “cunami”, kas pārrauj Rīgas hes aizsprostu…

 77. raitis_sametis/Zantē Says:

  Vispār jau arī laiks jūtami patraucēja lietas tagadējās Ziemas Olimpiskajās spēlēs…

 78. Purva Vecis Says:

  -6.4.Paarsteidza sniegs naktii uz piektdienu.Izejot no maajas lai vestu beernus uz skolu,ieraudziiju sabrukushu man svariigu siltumniicu bloku.Izdevaas notureet sniegputenii,tachu shie jaunie 10-15 cm bija kritiski.Uzsniga negaidot nakts otraa pusee tas,ko biju gaidiijis naakamaas dienas laikaa.Norakushies esam pamatiigi.Sleeposhanas kombinzoniem tachu ir labaaks pielietojums?Traki ar agrajiem liliju ziediem.Sabrukushaas konstrukcijas ir jaanovaac ,lai netiktu bojaati staadiijumi.

 79. N Vests Jurim A Says:

  Paldies par skaidrojumu.Jus minejat mainigo meness gravitacijas lauku,un man tad japiemin tadi noverojumi,ka ziemas laika meteoizmainas pie noteiktam meness fazem notiek vairak un precizak neka vasara.Subjektivi es to iedomajos ta,ka ziema pilnmeness faze meness iet maksimali augstu,tatad meness redzamibas intervals ir vislielakais,un no ta vina gravitacijas ietekme ari varetu but liela.Vasara,no musu skatupunkta raugoties,notiek pretejais – jauns meness iet tur,kur tagad pilnais,bet pilnais pavisam zemu pie apvarsna.Gadu gadiem esmu apbrinojis so fenomenu un netiku gudrs, – vai biologiskie procesi ir piemerojusies menesim,jeb meness ir nolikts izpalidzet dabai.Jo tuvak rudenim,jo jauna meness redz. int.arvien samazinas,vins augsanas procesiem vairs nav vajadzigs.Jabriedina raza,un tas jau ir pilnmeness kompetence.
  Atgriezoties pie temata,tomer loti gribetos dzilak izprast sakaribu starp meness fazi un laika mainu.Iespejams tas varetu reizem palidzet prognozet laika izmainas.Butu jauki,ja mes varetu teikt – sai faze bus tas un tas,bet pagaidam mes varam tikai pienemt – ja mainisies…
  Aizradijums par debespusem ir pamatots.Es zinu uz juras ta nav pienemts,bet man tas ir tads vecs nikis,kuru parasti izmantoju savam vajadzibam un pie gadijuma to paskaidrosu.
  Nakti tur augsa laikam tika izpurinats viss,kas vel bija,jo sodien Ridelos,paldies Dievam,nesniga.Diena temperatura pakapas pat lidz -2. patreiz toties ir -7gr.

 80. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, pie manis apmācies un – 7 šorīt, snidzis gan nav pēdējās 24 stundas…. ** Bet atbildot uz pēdējo komentu – Kādam (Visaugstākajam, Likteņtēvam, Dievam…) ir vajadzīgs, lai kādā Visumā stūrī rastos dzīvība un kas līdzīgs “homo sapiens” (ar skatu nākotnē- jo mēs esam roku pirksti /katrs atseviški no mums ņemtais/ Visaugstākajam, pēc 100 000 gadiem mūsu mazmaz….mazbērni visu šo zvaigžnu kopu vadīs kā kosmosa kuģi tagad). Tamdēl gan saule pareizā attālumā no Zemes, gan Mēness ir tur- kur ir, gan gadalaiki ir (Zemes slīpās griešanās ass dēļ) un vēl un vēl, pat ūdens virsmas spraigums (fizikāls lielums) ir tāds tieši tāds, un vēl tur dažādas fizikālas konstantes (no kurām dažas nedrīkst atšķirties par -10 pakāpē aiz komata…) ir tieši tādas, lai šī dzīvība var rasties un attīstīties. Līdzīgi kā kādā ķīmijas institūtā kādā mēģenē viss vārās -> tieši tā mēs Visaugstākajam “kādā mēģenē” esam. Viņam ir arī “citas mēģenes” šādas, bet pietiekamā attālumā no mums, lai vismaz tuvājā ērā (kamēr mēs neesam tikuši ārā no savstarpējās karošanas sindroma, mantas kulta un pašlabuma primitīvas meklēšanas, un netīrīgā dzīvesveida – kā to lai citādi nosaucam: kad sūknējam ārā zemes asinis /naftu/ un savus netīrumus /izmešus/ atstājam tepat uz Zemes virsas, un Zemei, lai attīrītos- pa reizei jāsūta postoši taifūni, sniegavētras…) mēs nesaktiktos ar “saprāta brāļiem”.

 81. N Vests Raitim Says:

  Novelu jauku svetdienu visiem,bet jo ipasi tiem,kas vel joprojam censas izrakties no sniega gusta.
  Varu parakstities zem katra zem katra Jusu teikuma,un tam visam vel varetu pievienot kadreiz Einsteina teikto,ka vins nesaubas par Augstaka Saprata lidzdalibu visa,bet vinam interese,KA VINS TO DARA. Ari ikdienas cilvekam lielaka vai mazaka mera piemit si tieksme.Tikai jau puslapstas dziluma parokot musu prats sak bukset.Ari Jusu piemineta konstante(iespejams,ka domajat vielas neaptverami niecigo parsvaru par antivielu,kas butiba bija viens no galvenajiem prieksnoteikumiem,lai mes sodien butu)ir pratam neaptverama,tacu saprotams ir tas,ka pec evolucijas scenarija tur bija jabut tiesi desmit nullem,un nevis 11 vai 9. Esmu parliecinats,ka zinat ari to skaitli,kas izsaka laiku,kura tas viss notika,un to nokomentet vispar nav iespejams. Si tema ir bezgaliga,ka pats Visums,un tapec ir vieglak pienemt,ka daudzi procesi ir pakartoti kopejai kartibai,bet tiem ir lokals raksturs t.i. izzinami
  Zante un Rideli ir visai tuvu un tapec laika apstakli mums var but visai lidzigi.Pec pusdienas nomacas, -6. un vejs (neliels) iegriezas ziemeli.Seit vienigi,varbut,vairak jutama lica ietekme.

 82. lightning Says:

  Līvānos pēc piektdienas pēcpusdienas pasnigšanas viss nomierinājās un nebija gandrīz nekā atzīmēšanas vērta. Varbūt vienīgi – sestdien dienā sniegs uznāca, bet uz ļoti īsu brīdi, tā kā reāli nekas nesasniga. Kopumā pa nedēļas nogali daži cm jau gan klāt nākuši būs. Debesis visu laiku apmākušās, vējš neliels vai pavisam nejūtams, grādi iesprūduši stingros rāmjos starp -4 un -7, diena vai nakts. Ja arī ir bijusi kāda nobīde ārpus šīm robežām, ko neesmu piefiksējis, tad pavisam neliela. Bet labi, ka atkušņu nav un nesola arī tuvākajā nedēļā.
  Runājot par meteo.lv, es tur manu degradācijas pazīmes. Ne tikai mājas lapā, bet arī dziļāk. Ja trūkst peso, tad mājas lapas apmeklētāji nav vainīgi, lai viņiem nogrieztu jau tā ierobežoto informāciju. Paskatieties kaut vai uz leišiem, LVĢMC, un nokaunieties!

 83. Juris A. Says:

  Baltezers, NOst krasts. Paldies NW par labiem novēlējumiem. No sniega (sētā un uz jumta) izrakāmies tikai sestdienas pēcpusdienā. Vairs nav gandrīz, kur stumt. Būtu zinājis šo sniega apjomu, sākotnējo valni būtu stūmis tālāk no sētas un ceļa. Valnis cilvēka augumā! Tur sniegu uzsviest augšā var tikai jaunatne. Mūsu ielā/ceļa galā, bagātā Garkalne pasaka, ka neesot tīrīšanai (vismaz izstumdīšanai) tehnikas un mūsu iela “vispār esot liela problēma”.

 84. Māris /Sigulda/ Says:

  Derētu kāds atkusnīts, citādi sniegu nav kur mest. Apnikuši ši fiziskie vingrinājumi sniega augstmešanā, tālmešanā, mešanā pāri sētai, ielai utt. Slēpot arī pagrūti, sniegs kā pulveris, ļoti grimst iekšā un grūti normālu špūri izdzīt.

 85. raitis_sametis/Zantē Says:

  Bet būs atkal “kāds” sniedziņš nākamās nedēļas beigās…

 86. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude tads nostabilizejies merens ziemas laiks,ir apmācies un temperatura jau 3 dienu turas -4-6 gradu robežās,jau 2 dienas tikpat ka nesnieg.bezvejš.
  Sniega ir daudz,loti daudz,jasaka,kopš 1987 gada ziemas neatceros,lai kaut reiz tik daudz sniega butu Rigā. Pagalma staigašana pa šauram izraktam takām,ielu malās sakrautas sniega kaudzes cilveka augumā,masinam redz tik augšpusi,mazas ieliņas Zolitude vispar netiek tiritas,vienreiz tikai ar traktoru simboliski izskuretas kada 3 dienā pec liela sniegputeņa. Bet setnieki strada čakli un ietves ir parsvara labi iztiritas.Bet kopumā skats ir iespaiigs un interesants,ši ir mana sapņu ziema,mans laiks un es ar prieku baudu to nepieveršot uzmanibu dažam neertibam 🙂
  Būs ko atcereties 🙂
  Izskatas,ka nakamas nedeļas beigās tomer atkusnis sasniegs Latviju,ka jau dazas dienas rada GSF un ari daži citi avoti,zeel ja ta bus:( Bet vel ceru uz izmaiņam 😉

 87. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- pie manis patreiz – 9, apmācies ar st+cu+sc mākoņiem. Sniegs pēdējās 24 stundas nav bijis. Ciklons “Queen” aizpildās…

 88. N Vests Says:

  Labsvakars visiem sniega faniem un ari si dabas brinuma nidejiem.Pasam negribot esmu pieslejies pedejiem,tapec ar neviltotu prieku varu zinot,ka seit Ridelos jau paris dienu si debesu davana ir gajusi secen.Toties temperatura patreiz ir nokritusi lidz -13gr.Diena bija jauka,saulaina, -8gr.
  Jurim,ka mierinajumu, varu teikt,ari man gaja pavisam smagi.Atskiriba no Jums,man NOst puse nav azsega,un pedejais putenis pacentas ta,ka vietam bija ap 70cm.Daudzviet vispar nevareja saprast,kur tas cels ir.Katrs gabals ar metala lapstu jaizgriez un jaaiznes.Riktigs gazbetons.Un ta auto platuma apm. 350 metrus.Nakti nevar gulet,sap rokas,jo nav jau vairs tie gadi.Neticami,ka to paveicu,bet kas attiecas uz sniegu… es neizteiksos,ko par vinu domaju.
  Atvainojos Maiklam,ka ieprieks teiktais nav isti par temu.Novelu visem izturibu.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: