Sniegputenim sekos lielāks sniegputenis

Sestdien un naktī uz svētdienu, sākot no dienvidrietumiem, Latvijā gaidāms sniegputenis. Neliela līdz mēreni stipra snigšana, A un D vēja brāzmas līdz 9-14 m/s. Temperatūra sasniegs 0..-5 grādus, līdz ar to svētdiena daudzviet būs ne tikai janvāra pēdējā, bet arī siltākā diena.

Pirmdien Latviju iekaros jauns ciklons. Šis – īsā laikā jau trešais – ciklons, izskatās, nesīs vairāk sniega nekā iepriekšējie divi. Tas pie mums nāks no dienvidaustrumiem, tādēļ vispirms sāks snigt Latgalē (naktī uz pirmdienu), pirmdien un naktī uz otrdienu ilgstoša snigšana tiek prognozēta praktiski visā valstī.

Trešā ciklona centrs, šķiet, šķērsos Latviju, līdz ar to pūtīs mainīgi vēji, ārpus ciklona centra putinās. GFS modelis prognozē, ka pirmdienas vakarpusē Latgalē (ciklona siltajā sektorā) gaisa temperatūra pakāpsies līdz nulles atzīmei, bet kopumā tuvākajā laikā gaidāms neliels, brīžiem mērens sals.

Protams, prognozes par ciklona virzību un spēku var mainīties. Krietni aukstāks laiks Latvijā varētu atsākties pēc 5. februāra, kad no ziemeļaustrumiem pietuvosies anticiklons. Tomēr pastāv iespēja, ka skaidrais un aukstais laiks paliks uz ziemeļaustrumiem no mums.

2. februārī plkst. 9:15
Trešais ciklons Latvijas austrumpusei atnesa 9-16 cm svaiga sniega, kas aptuveni atbilst tam, ko modeļi prognozēja iepriekš. Bet Rīgā un tās apkaimē nokrišņu daudzums bija lielāks par prognozēto – acīmredzot savu lomu nospēlēja līča efekts, jo pēc iepriekšējiem stiprajiem vējiem daļa līča vairs nebija klāta ar ledu, ciklons dabūja papildu mitrumu, ko pārvērta sniegā. Jūras/līča efektu modeļi bieži nenovērtē, šoreiz situācija bija neskaidrāka ledus un aukstā ūdens dēļ, iespējams, ka daži modeļi savos aprēķinos pieņēma, ka līci klāj ledus un papildu mitrums no tā nenāks.

Sniega segas biezums Rīgas centrā otrdienas rītā sasniedza pusmetru, aptuveni 22 stundu laikā sniega segas vidējais dziļums pieauga par 22 cm. Pusmetru biezs sniegs Rīgā nav bijis kopš 1999. gada. Līdzīgi stipra snigšana Rīgā bija 2003. gada 26.-27. oktobrī, kad līča efekta iespaidā Rīgā diennakts laikā (galvenokārt vienas nakts laikā) uzsniga 39 cm. Toreiz nokrišņu daudzums bija aptuveni tāds pats kā šoreiz, vien sniegs bija pufīgāks un tādēļ veidoja biezāku sniega segu.

Tuvākajās diennaktīs brīžiem iespējams neliels sniegs, trešdien DA vējš brāzmās var sasniegt 14m/s – tātad vējš var putināt iepriekš uzsnigušo sniegu. Kopumā gaidāms visai mierīgs laiks ar lielu mākoņu daudzumu, tādēļ barga sala iespēja nav diez ko liela.

125 Atbildes to “Sniegputenim sekos lielāks sniegputenis”

 1. Pierīga Says:

  Par komentāriem piekrītu! Viens dienā pilnīgi pietiekoši, ja nav kas unikāls. Par laiku: pierīgā pēc grādiem diezgan silts, denas vidū bija pat -3, -4, bet nepatīkamais vējš un pa laikam krītošais sniegs visu padara nepatīkamu.
  Gaidīsim rītdienu, kas ārā īsti būs – vai uz darbu vispār no rīta varēs tikt.

 2. raitis_sametis/Zantē Says:

  “Man” jau šodien fatāls putenis.

 3. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitudē pecpusdien saka mereni stipri snigt,un ari diezgan labi puteņo, -4 -6,nakti skaidrojas un T pazeminajas lidz -15 🙂 Gaidu ari nakamo puteni,kas ievadis februari 🙂 Februaris- puteņu menesis (no kalendara).

 4. lightning Says:

  Līvānos no puteņa pagaidām ne smakas, vien pāris reizes dienā dažas pārslas nokrita. Vējš gan uz pēcpusdienu pamazām pieņemas, bet nekas traks nav. Bet gan jau sniega mākoņi sasniegs arī manu pusi. Ļoti silts, visu dienu knapi -3…-4. Ceru, ka atkusnis vismaz neuznāks, negribu nokļūt ciklona siltajā sektorā, bet tas jau nav manā varā… 😀 Pret puteni iebildumu nav, sniega jau piesnidzis labi, lai tik snieg, bet lai normāli mīnusi (vismaz -5) turas! Bet vislabāk – lai nāk ātrāk šurp ZA anticiklons, tad vismaz arī istabā siltāks paliks. Jā, man tāda situācija – ja ap 0 grozās, kurina maz, iekšā labi ja +18, bet, kad aiz loga zem -10, tad iekšā vismaz +20! 😉

 5. LAVIS Says:

  Ageniiti baigi snieg! tikko notiiriju sniegu un jau atkal sasnidzis!

 6. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude jau 2 stundas stipri snieg smalks sniegs,puteņo,redzamiba diezgan slikta,ielas un ceļi diezgan piesniguši un setniekiem/dienestiem bus daudz darba 😉 Temperatura draudigi kap uz augšu,tikai -3 tagad,ari sniegs tads pec sajutas paslapš,bet loti ceru,ka lidz atkusnim neaizies un janvāra interesantu statistiku neizbojas 🙂 Pagaidam ista ziema ara,un snigšana paliek arvien stipraka!

 7. Saulcerīte Says:

  Pie Rix -3,5 grādi un tā putina, ka nav nekādas jēgas kaut ko pat mēģināt tīrīt.Nesaprotami kur snieg un kur vienkārši nēsā veco sniegu.Ar kurināšanu gan mazāk moku,apskatījām ari pagrabu pirms nākošā sniega un aukstuma un atkal nosiltinājām papildus -lai tad nāk kas nākdams.Liela ņemšanās ar putnu barošanu-nu jau ēd visu dienu bez pārtraukuma ,bet strazdi pat gandrīz tumsā gan no rīta gan vakarā.Parādījušās pat 2 žurkas -meklē ko ēdamu zem putnu barotavām gaišā dienas laikā/ja ņem līdzību ar kuģi tad mums nedraud ”noiet pa burbuli”/ Turpinam cīnīties ar ”stihiju” ,bet uz Jelgavu gan neriskēšu braukt-zinu ceļinieku strādāšanu.

 8. lightning Says:

  Līvānos arī vējš ņēmies spēkā un sācis arī pa kādai sniegpārslai birdināt, bet pagaidām ļoti minimāli. Uztraukumu nedaudz rada vien nepilnie -3 grādi. Ceru, ka uz augšu nekāps. Bet snigt lai snieg! 😀

 9. lightning Says:

  Putenis sasniedzis arī Līvānus!!! Pamatīgi snieg, brīžiem zeme ar debesīm kopā griežas, kaut gan redzamība vēl salīdzinoši laba. Kas būs tālāk? 😉 Priecē, ka arī grādīzeris uz -4 nolaidies, tad visticamāk augšup nekāps. 🙂

  • lightning Says:

   Ap 2.00 putenis rimās, tagad vispār pa retai pārslai krīt. Piesnidzis ir, bet ne daudz. Grādi tie paši ap -3…-4. Nekā īpaša. Ciklons laikam savu spēku izšāva Kurzemē un Rīgā… 😀

 10. Pierīga Says:

  Labrīt! Ārā putenis rimies, vien vējš pa laikam tāds spēcīgāks uzpūš. Par sasnigumu grūti spriest – vietām vietējie ceļi ir līdzeni ar apkārtni (vienkāršāk sakot, to nav). Silts.

 11. LAVIS Says:

  Nu Ageniti atkal pa junam sāk!

 12. Maija Says:

  Jaunpiebalgā -4 gr.Pa nakti piesniguši kādi 7 cm.Vairāk ,nekā vakar.

 13. maikls Says:

  Eiropas modelis (ECMWF) šajā brīdī anticiklonu savās prognozēs ir pastūmis prom, tā vietā tas piedāvā ciklonus ar siltumu un brīžiem nelielu atkusni februāra pirmajā pusē. Bet tā kā vēl vakar tas Rīgai deva -20 grādus pēc 5. februāra, tad skaidrs ir tas, ka skaidrības nav. 🙂

 14. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudēmainigs makoņu daudzums,reizem mazliet snieg un pavisam silti,tikai -1 grads.Naktī vel brižiem stipri sniga,putinaja,bija -2-3 gradi.
  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/01/30/ciklonu-aktiva-darbiba/
  sniegputenis Zolitudē naktī, pieputinatas ielas.

 15. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien- šodien putenis! Ar nokrišņiem no konvektīviem cb mākoņiem… DR vējš līdz 6m/s.

 16. lightning Says:

  Līvānos dienā mākoņi izklīda, palika vien augsta dūmaka, tomēr saule spīdēja itin spoži. Laiks tāds pavasarīgs, ļoti silts, dienas vidū ap -1 grādu grozījās, tagad kādi -2…-3C. Pa nakti piesnidzis ir, taču ne pārāk daudz (cik nu pilsētā varēju dienā spriest, viss jau bija pārsvarā satīrīts… 😀 ). Jā, pēdējā janvāra dienā gandrīz atkusnis atnāca… Bet – tikai GANDRĪZ! 😉

 17. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Zolitude pēc sniegputeņa.
  Patreiz ir daļeji apmācies un ir -4 gradi,diena bija tiešam visai silta un saulaina,sniegs mitejas,dienā bija ap-1-2.

  • lightning Says:

   Bildes tiešām labas! 🙂 Un, skatos, piesnidzis arī krietni. Līvānos tik daudz tomēr nav šajās dienās nācis klāt. Tiesa, man grūti objektīvi vērtēt, jo pa mājām pārsvarā vien dzīvojos, uz pilsētu izskrējis biju, bet tikai pa centru, un tur jau viss satīrīts, grūti spriest, cik daudz īsti piesnidzis klāt. Viens draugs gan teica, ka kādu rītu bijis piesnidzis tā, ka grūti bijis mājas durvis atvērt, tā kā… 😉 Katrā ziņā tik daudz sniega kā šajā ziemā nav bijis ļoti sen! Un man šāda ziema PATIEŠĀM PATĪK!
   Bet nākamais ciklons, kas nāk no A puses, pie manis vēl nepiesakās. Grādi krītas, nu jau -7. Rīt tieši A pusē ziņo pamatīgu puteņošanu, un var nākties to izbaudīt – rīt var gadīties nepieciešamība aiziet uz otru pilsētas galu. Jāpaņem līdzi fočuks būs! 🙂

   • Saulcerīte Says:

    Bildes jau patiešām labas,grūti ir tikai tad,kad viss, tas ”skaistums ” ar lāpstu jāpārbīda.Nezinu kā ar plūdiem šogad būs Jēkabpilī bet manā pagalmā no tiem neizbēgt.

   • lightning Says:

    Saprotu – ja pašam tas viss sniegs jāsavāc, prieka daudz mazāk. Protams, pavasarī, kad viss kusīs, plūdi būs daudzkur, bet, cik lieli un/vai ilgi – atkarīgs no tā, cik ātri tas viss skaistums kusīs. Vēl jau it kā līdz plūdu laikiem ilgi, bet zināt nevar. Man jau patiktu, ka pavasaris nāktu ar joni un visu nokausētu ātri, lai arī lai kādu laiku šur tur papludotu (es te nedomāju lielus plūdus upēs un zemēs, bet t.s. pilsētas mēroga “okeānus”). Toties tad, kad ūdens noskrietu, varētu baudīt pavasara jaukumus! 🙂 Ilgstošs slapjums man vismaz nav pa prātam.

 18. Purva Vecis Says:

  -4.1.Ja trauceeju, centiishos kluseet.Snieaga ir daudz.Peecpusdienu nociiniijos ar jumtu glaabshanu.Z pusee ir sapuusta ieveerojama sniega sega.Ja ieluuziis jumti, izjuks ceriibas.

 19. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/ziemasmila-pardomas/
  Atmiņas par 1986/1987 gada auksto ziemu,mans raksta meginajums…

 20. dAvi Says:

  Tāda spēcga piebilde par komentāriem. Tagad visi ir nobijušies kko rakstīt.

 21. zibsnis Says:

  Nu re, Rīgā, Juglā plkst. 10:00 arī sniegs ir klāt! Tiesa tāds pasmalks! Un vējiņš arī parādījās!
  Viss notiek! Un par to arī prieks! Ziema rullē! 🙂

 22. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- vakar pēcpusdienā ciklona aizmugurē bija konvektīvi cb mākoņi (protams, ne tik biezi kā vasarā…), DR vējš 6m/s brāzmās, protams, pacēlās putenis reizēm… Šorīt -8, atkal apmācies, ZA vējš 1m/s. …

 23. Aigars Says:

  Saistībā ar Gubumākoņa rakstu par 1986/87.gada ziemu. Piekrītu, ka gan šī, gan tā ļoti aukstā ziema ir ļoti līdzīgas. Gan anomāli siltais decembra sākums, pēc tam sniegs un stabilais aukstums ar kulmināciju janvāra vidū. Tagad izskatās, ka arī februāri būs daudz maz līdzīgi. Nu ļoti negribētos pedzīvot tik anomāli aukstu martu ar vidējo temperatūru -5 un zemāk, kā tas bija 1987.gadā. Taču laikam jau jārēķinās ar vēlu pavasari jau nu būs gan. Līcis un jūra gar piekrasti ir aizsalusi un visticamāk ledus vēl veidosies.
  Jā un tas nozīmē, ka vēl ilgstoši jūras ūdens vidējā temperatūra būs zemāka par normu, kas gandrīz izslēdz siltas vasaras iespēju. Arī 1987.gada vasaras visi 3 mēneši bija nedaudz vēsāki kā parasti un tikai 1 diena (1.jūlijs ) bija siltāka par +25. Tas ir ļoti vājš sniegums. Ļoti gribētos cerēt,ka šogad būs savādāk un piepildīsies Raita prognoze par silto vasaru.

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Balstīta uz “jet stream”- patstāvīgajām gaisa masām, kas zemei rotējot ap savu asi, pa pusgadam atkārtojas. Iespējams, kāds garš anticiklons (saistībā ar to- arī karsts un pasauss vasaras laiks) iestāsies vasaras vidū.

  • maikls Says:

   Kad siltums nāk ar D-DA vēju, tad Baltijas jūras aukstajam ūdenim nav pilnīgi nekāda loma, tur var būt viss aizsalis, bet piekrastē – kaut +30. Protams, pavasarī un vasaras pirmajā pusē pie lēniem vējiem piekrastē biežāk iegriezīsies jūras brīze, kas piekrastes rajoniem nesīs vēsu, bet toties saulainu laiku. Līdz ar to arī pavasara salnas visilgāk – pat vēl jūnija otrajā pusē – iespējams tieši piekrastē, bet tā tas mēdz būt arī pēc siltām ziemām.

   Sibīrijā taču arī pēc ļoti bargajām ziemām nāk karstas vasaras ar +30. Ziemas aukstums, manuprāt, neko neliecina par vasaru, visu izšķirs tas, vai dominēs siltās kontinentālās gaisa masas no D un DA vai vēsās Atlantijas okeāna gaisa masas no R un ZR.

   Z puses vēji pēc aukstās ziemas vasarā var atnest aukstāku gaisu nekā citus gadus, bet ne jau aukstā ziema kalpos par iemeslu tam, lai vasarā biežāk pūstu Z vēji. Un D vēji var atnest tikpat lielu siltumu kā jebkurā citā vasarā.

 24. LAVIS Says:

  Agenskalna pamatigi putina! iztiriju tacinu un 20min laika jau visss aizputinaats!

 25. Kika /Salacgriva/ Says:

  Salacgrivaa ari tiri neko putina kadas 2 stundas…

 26. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē jau kadu stundu stipri snieg,puteņo ari nedaudz,sniega sega pieaug acimredzami 🙂 Ir -4 gradi.

 27. Digital1 Says:

  Rīgā, Imantā ir brāzmains vējš, stipri putina un ir -3,0 grādi.

 28. Saulcerite Says:

  Sezu darba un skatos pa logu-snieg un putina un ari no jumtiem gazas

 29. Normunds Negaiss Says:

  Beidzot Rīgā snieg kā nākas – tiešām pastipri un jau kādas vismaz 3 stundas no vietas. Sniegs krājas vismaz 1 cm stundā vai pat ātrāk, ai ai ai, būs atkal haoss Rīgā.

 30. Digital1 Says:

  Neliels offtopics, bet tomēr interesanti!!!

  Čekojot 2003. gada vasaru, biju piemirsis par tā gada karstuma un sausuma vilni … lūk mani ieraksti Vikipēdijā:

  * 15. februāris – sākās ilgs sausuma periods, kurā, ar izņēmumu 12. martā, nokrišņi netika novēroti 47 dienas (no 15. februāra līdz 2. aprīlim).

  * 15. jūlijs – 4. augusts – tika novērots ilgstošs gaisa temperatūras paaugstināšanās periods, kura ietvaros +30°C robeža tika pārsniegta 9 dienas, bet +28°C robeža pat 19 dienas.

  Fantastisks karstums!!! 🙂

 31. LAVIS Says:

  atkal notiiriju sniegu un jau 30min laikaa 1cm uzsnidzis!

 32. Maija Says:

  Jaunpiebalgā no rīta -9 gr.,tagad -4 gr.Snieg sīki visu dienu.Jau 3 reizes tiek tīrīts pagalms.Neapskaužu arī rīdziniekus,Rīgā būs haoss,tāpat kā citur Latvijā.Jā,Digital,tā bija viena traka vasara ar sausām akām,upēm,dīķiem.Dārzā viss izkalta lupatās,plūmes sažuva jau kokā.Gauja arī bija gandrīz tukša/pie mums/,dārzus liet nebija ar ko.Negribas pat atcerēties,jo,mani kā dārzumīli,tas bezgala sāpināja…Tā ir tomēr taisnība,ka uz priekšdienām mēs prognozēt neko nevaram…

 33. Aigars Says:

  Mēs jau toreiz dabūjām mazu daļiņu no tā karstuma viļņa. 2003.gada augusta sākumā gadījās man būt Rietumvācijā un piedzīvot to +40,5 C ēnā. Nu diezgan iespaidīgi…… It sevišķi pilsētas centrā, kur papildus karstums no sakarsušā asfalta tiek. Reina Diseldorfā bija gandrīz vai ižžuvusi. Tur toreiz tas pat bija daudz apokaliptiskāk nekā +40 Taškentā ko arī esmu pieredzējis.

 34. raitis_sametis/Zantē Says:

  Ja jau reiz par karstumiem, pēc 2000-šā man patrāpījās 2002. gada vasara, kad posmā 4. jūlijs līdz 6. septembris neviens prātīgs lietus (Rīgā) nebija, arīdzan 2006. gadā (Zantē) bija sausums, kad dīķī’ pie mājas pat godīgu spaini nevarēju iesmelt…

 35. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē sniega gaze stipri, ļoti stipri snieg kopš pusdienlaika ,ar ātrumu apmeran 2-3cm stundā,Zolitudes mazas ieliņas praktiski nav izbraucamas,kupenas aug loti ātri,tadu Rigu neatceros jau loti sen,redzes,kas bus talak “)

 36. maikls Says:

  Laikam darbojas arī līča efekts – lai gan līcī vaļēja ūdens nav daudz, tomēr kaut kāds papildu mitrums un nokrišņu daudzums tiek, īpaši Rīgai. Šķiet, ka vietām valsts austrumu un centrālajā daļā kopējais nokrišņu daudzums būs vairāk nekā puse no visa mēneša normas (februārī gan to nav grūti sasniegt, Rīgā mēneša norma ir 27mm).

 37. lightning Says:

  Līvānos smalks sniegs bira visu dienu, tagad gan mazāk, vairs tikai sīkas baltas pārsliņas lēnām laižas lejā. Tomēr piesnidzis diezgan, pagalms pilns (kur nav tīrīts). Precīzāk nemāku spriest, ārā šodien nebija laika izskriet. Grādi visu dienu ap -4…-5 – pats jaukums! 🙂 Sētniekus un privātmāju saimniekus gan neapskaužu…

 38. Saulcerite Says:

  Neliels ekskurs pa sniegoto Rīgu-mans vīrs pēc darba izraka masinu ielas malā/apt.30 min/,no centra uz Purvciemu apt.50 min./,izraka ceļu pie ģimenes ārsta/pēc DNL lai noslēgtu/jo sētniekam plosts.Tagad gaidu atpakaļ un ceru tikt uz Pārdaugavu.

 39. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/02/01/super-sniegs-riga/
  Pirmie foto no sasnigušas Rigas,Zolitudē šovakar,to ir vērtts piedzivot,kaut daudziem šovakar ir grutibas,tadu Zolitudi vel neesmu redzejis 🙂

 40. raitis_sametis/Zantē Says:

  Pirms 215 gadiem, 1795. gada 1.02., nodibināta pirmā meteoroloģiskā stacija Latvijā, Rīgā darbu sāk vecākā meteoroloģiskā stacija Baltijā

  Šo ziņo Vilis Bukšs…

 41. lietusviirs Says:

  Nu nezinu par tiem 20cm. Man vēl ap 20:00 pavirši uz acs pļavniekos likās varbūt kādi 10 cm. Tiesa joprojām forši snieg. Bet patreiz jaunais ir ļoti mazblīvs. Un tas nozīmē kā ka jo biezāka kārta paliks jo vairak vajadzēs nākamajam cm.
  Tādēļ svaigi tīrīts sniegs ir pavājš indikators.

 42. Qued Says:

  Mums aizķegumijā 10-30 cm, kā kurā vietā. Vidēji kādi 15-20 cm (šobrīd). Šodien pirmo reizi konkrēti iesēdos netīrītajā piebraucamajā ceļā, raku divas stundas, lai mājās tiktu. Rītā braukšana uz darbu nesanāks. Lauku dzīves labumi 🙂

 43. lightning Says:

  Līvānos turpina birt sīkas pārsliņas, diezgan maz, bet tomēr pa visu dienu šis tas sakrājies ir. Laikam lielā snigšana vairāk pa centrālajiem rajoniem ņemas. Grādi mazliet krītas, tagad -7.

 44. mārtiņš Says:

  Rīga, Teika. ļoti apokaliptiskas sajūtas. Liekas, ka trakāk bija tikai tajā vasaras dienā, kad tā meitene veikalā gandrīz noslīka. Kupenas ir visur, iestiguši bija pat trolejbusi, jūrmalas šoseja braucama tik uz 60, viens vai otrs ritenis iemetās kupenā un stūri sit no nagiem ārā, sniegs mašīnai viscaur līdz slieksnim. Atbildīgajiem būs ko pasvīst, lai rīt vispār cilvēki kaut kur tiktu.

  P.S. uz terases samēriju apmēram 40 cm sniega

 45. gubumakonis Says:

  Zolitudē nopietna stihija,šobrid snieg ta,ka kaimiņmajas knapi redz,sen jau pari tiem 20 cm,ja ta turpinasies,tad rit neviens ar auto no pagalmiem ara netiks… vai Zolitude būs tapat ka Kolkā? jautajums paliek atklats… biju ara un nu vairs nevar atšķirt,kur ce;lš,kur zalais… super,kaut ko tadu piedzivoju pirmoreiz 🙂

 46. Digital1 Says:

  Jā, arī es Imantā pirms nepilnas pus stundas noķēro to mežonīgo sniega krišanu. Bija pilnīgi tāda sajūta, ka tas ir tieši ciklona centrs, jo vējš pilnīgi norima un it kā debesis atvērās, jo sniegs sāka gāzties tā pa riktīgo, bet pēc kādām 10 minūtēm snigšana nosacīti palika nedaudz mazāka un sākās vēja brāzmas – ciklona acs :D. Es tādu sniega gāzienu redzēju pirmo reizi … FANTASTISKI – ja tā turpināsies līdz rītam, tad būs vnk super!

  Man jau tagad 5. stāvā sniegs uz palodzēm ir aizputinājis logus nepārspīlējot apt. 40 cm augstumā … tā vēl nav bijis!

  Zemāk ir YouTube ielikts mans video par situāciju dienā un tajā lielajā brāzienā. Sorry par skaņas kvalitāti – filmēju ar fotoaparātu … nevarēju videokamerai sameklēt tītu kaseti … bet nu jau atradu 😉

 47. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/stiprs-sniegputenis-1-02-2010/
  Riga,Zolitude nakti stipra sniegputeņa laikā,visai iespaidigi,tik stipru sniegu ir verts piedzivot!
  Patreiz snigšana tomer mitējas,-3 gradi.

 48. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- “man” gan netika nekas no lielā sniega. Vien posmā plkst. 14:00 1.2.2010.- 02:00 2.2.2010. bija smalks sniegs, +3cm pie segas. Patreiz laiks nomierinājies, -3 grādi, R vējš 1-2m/s … daļēji skaidrojas. Pēc radara patreiz ir “līča” nokrišņi uz A-DA no Rīgas līča…

 49. maikls Says:

  Rīgā līdz pusnaktij esot uzsniguši 15 cm, pēc tam vēl ir nācis klāt.

 50. Kika /Salacgriva/ Says:

  man te Salacgrivaa sasnidzis uz urraa…. nu jau gandriz var teikt ka esam ieputinaati…. celjsh ari vakar nav iztiriits un par cik nav galvenaas nozimes,kas zin kad iztiriis..auto palika garazaa,meitukam brivdiena,jo ari uz darzinju netiekam….un snieg jau joprojaam klaat… 😦

 51. lietusviirs Says:

  Rīgā kopā šorīt ir 50 cm (LVGMA). Vakar no riita bija 28 cm. Tas nozīmē ka kopeejais pieaugums ir 22 cm. Jaunsniegs visticamāk pat kādi 25 vai pat nedaudz vairāk, jo vecais droši vien pieblieteejaas.

 52. Orkaans Says:

  Tikko kārtīgi nomēriju sniega biezumu- Teikā ir 53 cm!
  Tādu sniegu neatceros agrāk! 🙂

 53. mārtiņš Says:

  tikko no sniega spiediena sabruka viena no Aldermaņa lielajām, jaunajām siltumnīcām Biķernieku ielā, skats briesmīgs

 54. Saulcerite Says:

  Pie Rix šorīt – mašinu no mājas ārā ndabūju,sniegs uz ielas tieši līdz ceļiem.Sabiedriskais transports apstājās,jo lielais Ikarus palika uz ielas šķērsām un nu jau apt. 2 stundas nav kustināms.Man ceļš līdz Rigas centram sākās 6 un45 min,darbā biju 8 un 40 min.Avārijas un ” kritušos ” pa ceļam pat neskai tīju.

 55. gubumakonis Says:

  Zolitudē šorit lidzigi,ka filma diena pec ritdienas,tik daudz sniega neatceros gan pedejos gados lai butu, ar mašinu šorit izrakties nevarejam,atmeta to darbu pec vairakiem neveiksmigiem meginajumiem,daudziem šorit nav gajis labāk,parvietošanas kajam pa šauriem setnieku izraktiem celiniem,sniegs bieza karta viscaur,skati visai iespaidigi. Ja,ši ziema nebeidz mani parsteigt 😉

 56. lietusviirs Says:

  Patreiz izskatās, ka ir reāla iespēja vēl interesantākai situācijai 🙂 . Tiesa šis sniegs šķiet saspiedīsies līdz kādiem 40-45 cm.

  Diez kā būtu ja kopējais sniegs pieaugtu virs 70 cm 🙂

 57. Maija Says:

  Jaunpiebalgā patlaban -4 gr.Sniega papilnam.Šodien tiek tīrīti arī jumti,jo,kad uznāks atkusnis,joki var būt mazi…Rīga nu gan vienreiz ir kā Sūnuciems!Mazāks bardaks jau nav arī uz Latvijas ceļiem…Mans znots vakar no Rīgas līdz Ikšķilei bija braucis pusotru stundu!

 58. Māris /Sigulda/ Says:

  Vakar raku, šodien rakšu sev un mammai, no paša rīta sieva raka. Tad viņai pie vārtiem sniega tīrītājs mašīnu apraka, tad viņa atkal raka. Nav izvēles,rakt vai nerakt, ir jārok. Pagaidām man patīk, bet ja nedēļu būtu šitā jārok, tad beigas klāt.

 59. orkaans Says:

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/2010/02/02/loti-biezs-sniegs-riga/

  Dažas manas bildes, nekas daudz nav, jo esmu saslimis un nekur apkārt nestaigāju. 😉

 60. Old Lady Says:

  Dīvaini, ka meteo.lv uzzīmējusi Liepājai sniegu, kuru mēs atšķirībā no pārējās Latvijas pēdējās 2 dienās neesam redzējuši. Varbūt kaut-kur kāda sniegpārsla arī uzkrita, taču vienīgie man redzamie nokrišņi pil no jumtiem.

 61. raitis_sametis/Zantē Says:

  “Es” vien pēdējā diennaktī dabūju 7cm, sniega sega 26cm- šorīt, braucot uz Saldu, “pie sevis” mērīju…

 62. lightning Says:

  Līvānos šodien nesnieg. Pusdienlaikā uz neilgu brīdi bija saulīte uzspīdējusi, bet tad atkal apmācās, un nomācies arī tagad, turklāt mākoņi pabiezi. Grādi rīta pusē bija ap -5…-6, bet dienā pavisam silts, svārstās ap -2…-3. Piesnidzis nav ne tuvu kā Rīgā, tomēr pagalmā un netīrītās vietās jābrien caur diezgan iespaidīgām kupenām (ar Rīgu gan nesalīdzinu!). Vēja praktiski nav. Labi, ka mīnusi turas! 🙂

 63. romanskolduns Says:

  Man Ogrē baigi trakais sniegs, tiešām izskatās pēc 50 cm. Mums pilnīgi drēbju karamais ārā neizturēja un nogāzās no sniega ( http://foto1.inbox.lv/romanskolduns/Bildes-telefona/DSC00340.jpg ). Sniegs (30. janvārī: http://content20-foto.inbox.lv/albums121320293/romanskolduns/Bildes-telefona/DSC00320.jpg ) Vēl foto (2. februāris): http://foto1.inbox.lv/romanskolduns/Bildes-telefona/DSC00345.jpg , http://foto1.inbox.lv/romanskolduns/Bildes-telefona/DSC00344.jpg . Un Rīgā ejot pa centru arī no stacijas ejot sanāk līdz galapunktam aiziet nevis 15 bet 25 minūtēs jo daudzkur ietves nav tīrītas un vienkārši jābrien pa dziļo sniegu. Nemaz nerunāšu par Ogri…

 64. mārtiņš Says:

  teikā atsākusies mērena snigšana.

  Bildes ar sabrukušo siltumnīcu, par ko rakstīju iepriekš – http://img.apollo.lv/upload/2010-02-01/192949/silt1.jpg

 65. Saulcerīte Says:

  Pēc darba sniegu beidzām tīrīt ap 20 vakarā-spēka vairs nav un ari vietas patiešām vairs nav.Iebraucamais ceļš tikai mašīnas platumā ,ap to sniega vaļņi ap1,20 m.,bet mašīna evakuēta prom no mājas pie pašas ielas,jo vairak sniega uzkraut nav iespējams.Un sola jau atkal puteni.

 66. raitis_sametis/Zantē Says:

  Nākamo puteni, šoreiz vairāk Kurzemes pusē, nesīs ciklonu un frontu sistēma ar segvārdu Lalī…

 67. Purva Vecis Says:

  -2.8.Snigputeni iztureejaam.Ieprieksheejaa diennaktii izdariiju vairaak nekaa man likaas ir iespeejams.Jaunais sniegs ir 20-30 cm.Neskaitot veeja bedres,kur ir noliidzinaats.Starp konstrukcijaam ir liidz kruutiim.

 68. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- -5 “pie manis” šorīt, pastiprinās jau minētais DA vējš, patreiz līdz kādiem 3-5m/s. Droši vien pacelsies putenis.

 69. Kika /Salacgriva/ Says:

  Salacgrivaa -3 gradi shobriid. ari naktii neko auksts nebija…caur nelielu dumaku paradijas sauliite,kaut gan virs juras makonju sega-tik nesaprotu veel kurp vinji virzaas…izskataas jau ka prom.
  pagaidam neliels vejinjsh.

 70. Pierīga Says:

  Pierīgā pagaidām saule, pamatīgs vējš, kas ārda sapūstās kupenas.

 71. lightning Says:

  Līvānos skaidrs, spoža saule, taču cēlies diezgan ievērojams (extra jau nav, bet tomēr svilpo) vējš. Grādi turas ap -3C.

 72. Maija Says:

  Jaunpiebalgā spoža saule,ap -1 gr.Pirmo reizi šoziem tek lāstekas.Vēja nav nemaz,gaiss jau smaržo nedaudz pēc pavasara/tas ir šodien/.

 73. raitis_sametis/Zantē Says:

  “Pie manis” šodien putenis, pusdienas laikā arī sniega nokrišņi, vienu brīdi ar 1km redzamību, tagad mazāk… Kopumā putenis spēcīgāks, kā 1.2.2010., kad Rīgā bija fatālie sniega nokrišņi. DA-A vējš brāzmās pieaudzis līdz 12m/s.

 74. Aigars Says:

  Saldus apkaimē ceļi vietām pilnīgi aizpūsti, grāvjos mašīnas, pats nupat arī pats pabiju kupenā, knapi izkārpījos. Domāju, ka redzamība ir pat zem 1 km.

 75. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē diena sakas ar saulainu laiku un nelielu veju,diena mainigs makonu daudzums,saule ka caur plivuru,pasriprinajas brazmains ass vejš,diezgan stipri putina,vakara vejš brazmas kadi 10-12 m/s.Sniegs pagaidam nesnieg nemaz,tikai veco putina. T -2-3 šodien.

 76. lightning Says:

  Līvānos dienas otrajā pusē – pēcpusdienā apmācās, taču jau ap 17.30 atkal bija skaidrs un pamazām pieņēmās spēkā sals. Neko dižu jau tas nesasniedza, ap 18.00 -4,5C, tagad ap -7 grādiem. Izskatās, ka mākoņi brīžiem te uznāk,te aizklīst. Vējš stiprumā nepieņēmās, tieši otrādi, uz vakaru (vismaz izskatījās) pierima. Nokrišņu nav bijis, vienīgi sasnigušo sniegu dienā vējš mazliet paputināja, bet tomēr minimāli. Skatoties pa logu, izskatās, ka viss vispār tik mierīgs… 🙂

 77. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, – 3 grādi, DA vējš- kas joprojām sasniedz 5m/s, velkot sev līdzi zemo puteni jeb sniegvilksni…

 78. lightning Says:

  Līvānos laiks mierīgs, mākoņu daudzums mainīgs – brīžiem apmācās, brīžiem saule spoži uzspīdēja. Vējš minimāls. Dienā ap -3, uz vakaru krītas, šobrīd -7,5C. Mērena ziema. Uz nedēļas nogali (naktī uz svētdienu) jau gan prognozē vietām līdz -18, tā kā varbūt agrāk prognozētais ZA anticiklons tomēr mūs sasniegs? Pēc dažām dienām redzēsim! 😉

 79. Krāce Says:

  Žīguros pie Abrenes jau otru diennakti termometrs kā ”ieklemmējies” starp -2 un -5. , sniegs vakar no Krievijas puses tā simboliski pabirdināja. Laiks pašlaik dod iespēju nedaudz sakopties un aplaizīt brūces. Aizvakar Lielā zīle mēģināja pavilkt dziedāšanu, atbalstītāju nebija. Vēl jau ziema kaut ko ”uzbliezīs”, bet gaisā tomēr jau jūtamas tālas priekšnojautas no gadskārtējās ”atmodas”. Februārī riesto krustknābji, un tad jau maisam gals būs vaļā.

 80. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- vakar arī “pie manis” nedaudz pasniga, priekšpusdienā vēl kāds “zemais putenis” pie 5m/s DA vēja. Šodien bezvējš, joprojām -3, jūtami skaidrojas… Laikam jau pastiprinās anticiklons no A puses.

 81. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē jau 2 dienu apmacies un mierigs laiks,nokrita dažas sniega parslas,temperatura ap-3-5 visu laiku.

 82. lightning Says:

  Līvānos naktī laiku pa laikam te skaidrojās, te apmācās, grādi attiecīgi svārstījās, zemākā t bija ap -9. Šobrīd apmācies, mierīgs, -4 grādi.

 83. dAvi Says:

  Liepājā kā pavasarī. Naktī auksts, pa dienu saulīte un man termometrs rāda jau plusus. 🙂

 84. zibsnis Says:

  Tādi garlaicīgi laikapstākļi palikuši – sniegs nesnieg, vējš nepūš, apmācies, gandrīz jau plusi……. 😦
  Vienīgi lāstekas visur pastiprināti sākušas augt! Bet tas ar jau vairs nav labi!

 85. Purva Vecis Says:

  -4.6.Nav redzamas Zvaigznes.

 86. gubumakonis Says:

  Zvaigznes pie sevis neredzu,Riga jau kuru dienu/nakti apmacies,temperatura atbilstoša -2 -5 diennakts garumā,labi,ka nav atkusnis,bet pec samera auksta janvara tada sajuta,ka ir,ipaši Centra,kur sālitaji sataisija putru un slapdrank’ji uz ielām,bet pilsetas centram tas raksturigi,ciņa ar ziemu tur notiek puslidz sekmigi 🙂 Toties lastekas aug visai labi un liela daudzumā,ka agrako laiku ziemās.Šodien jau 37 diena bez atkušņa Riga,par ko man prieks,ziema turpinās 🙂 Velak dazas bildes 😉

 87. lightning Says:

  Man arī prieks, ka atkušņu nav! 🙂 Bet patiešām šonedēļ brīžiem gaisā tāda kā pavasara sajūta radās, īpaši tad, kad bija ap -1…-2 – likās, ka kūst, bet tomēr nē. Arī tagad stabilie -4…-5 dienā liekas pavisam silti, un arī daudzi citi manā pusē to saka. Labi, ka man te ietves un ielas pārlieku nesāla… 😀

 88. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, “pie manis” -8 tagad (plkst. 6:00 no rīta -6), mainīga mākoņainība – inversijas zemie st mākoņi, kas reizēm nes miglu, bet reizēm pilnīgi skaidrojas. Nakts otrajā pusē-agrā rītā bija līdz 6m/s vējš, patreiz it kā mazāks. *Vakar agrā priekšpusdienā uznāca sarma, bet uz pusdienām jau nokrita…(sarmas, un “lauska speršana” iepriekšējā aukstumā liecina par lielu negaisu iespējamību vasarā…).

 89. gubumakonis Says:

  Rigā ,Zolitudē šorit skaidrs laiks un temperatura nokrita lidz -10 🙂 Tagad spid saule,-8

 90. Enricco Says:

  LVceli.lv Ķekavas radars atkal “gļuko” – rāda šobrīd Ķekavā +72 grādus 😀

 91. Saksija Says:

  Piecos pēcpusdiena Rīga ar mākoņu palīdzību ir bijusi vissiltākā vieta Latvijā. Patlaban mākoņu sega ir virs Zemgales, Rīgas un Latgales, savukārt vietām Kurzemē un Vidzemē ir skaidras debesis.

 92. lightning Says:

  Līvānos rītā mākoņains, dienā bija skaidrs, pēcpusdienā atkal apmācās. Dienā ap -7…-8, tagad ap -10 (joprojām apmācies). Ja nenoskaidrosies, solītie kaut vai -15 nesanāks. Nu redzēsim.

 93. Kika /Salacgriva/ Says:

  Salacgrivaa pilnigi skaidras debesis…. pie loga shobriid -11 gradi,kaut gan tikko mashinaa 2 km no majas radija -14,5… nu auksti jau buus viennozimiigi 😦

 94. lightning Says:

  Man atkal apmācies, paliek pat siltāk, pie loga ap -8…-9 grozās. Laikam zvaigznes šonakt nebūs lemts redzēt… 😦

 95. Kika /Salacgriva/ Says:

  nu jaa- bez manas zinjas kads ir nosleepis visas zvaigznes 😀 nu ari pie mana loga -8,-9 gradi….

 96. gubumakonis Says:

  Rigā pecpusdien saka apmākties,tagad blīvi savilkušies tukši mākoņi, – 8 pie loga…

 97. Maija Says:

  Jaunpiebalgā šorīt – 11 gr.Bezvējš.Vakar domāju,ka būs aukstāks,jo debesis bija skaidras.Tagad,no rīta,pa puse nomācies.Tas ir labi.

 98. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.delfi.lv/news/world/other/sniega-vetra-liek-slegt-vasingtonu.d?id=29743387

  Labrīt… ** Vašingtonā gaidāma sniega vētra…(saits augstāk)/ es taisīšu savā blogā šim notikumam atsevišķu lapu. ** Vankuveras olimpisko spēļu organizatori jūtami satraukušies – par pārāk siltu laiku.** “Pie manis” naktī un šorīt apmācies, lai gan – 8 grādi turējās visu nakti, neliels DA vējš 1-2m/s.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: