Laika prognoze

Pēc ilgstošās anticiklonu dominances laiku Latvijā tuvākajās diennaktīs noteiks cikloni – tas nozīmē vairāk mākoņu, kaut nedaudz sniega un augstāku gaisa temperatūru.

Pašreizējais aukstums atkāpsies pakāpeniski, tādēļ vēl ceturtdien sals kopā ar stipru vēju un mitrumu radīs lielu diskomfortu. Ceturtdien arī turpinās pazemināties gaisa spiediens. Nedaudz snigs un stipri putinās, DA vējš brāzmās sasniegs vidēji 13 m/s, dažviet pat 18 m/s, Kurzemē stiprākais vējš gaidāms jau nakts sākumā, citviet vēlāk. Ceturtdien dienas otrajā pusē tas sāks pierimt, vien Latgalē aizvien pūtīs stiprāk.

GFS prognozē, ka piektdien gaisa temperatūra pakāpsies līdz -2..-5 grādiem, austrumos līdz -6..-8 grādiem. Neliela līdz mērena snigšana pa vairākām dienām vietām, īpaši galējos dienvidrietumos, var dot kopējo nokrišņu daudzumu mazliet virs 10mm.

Nākamās nedēļas otrajā pusē no ziemeļiem atkal varētu pietuvoties anticiklons. Kopumā izskatās, ka lielāks vai mazāks sals Latvijā turpināsies vēl ilgi. Joe Bastardi savā blogā iepriekš rakstīja, ka faktoru kopums, kas liedz ieplūst siltajām gaisa masām un dod ceļu aukstumam, var saglabāties arī martā.

139 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. Pierīga Says:

  Labrīt! Ārā -25C, ja vien būtu siltāks, ziemai nebūtu ne vainas. Bet prieks, ka beidzot nav mūžīgā putra, kā katru gadu.
  Paldies Maiklam par informāciju!

 2. Kika/Salacgrivā/ Says:

  nu tik jacer ka tik drakonisku aukstumu tas anticiklons nenesiis……

 3. Juris A. Says:

  Baltezera NOst krasts. 06.00h no rīta pie manis -25.1C. Bezvējš. Rekords! Pašlaik, 09.30h -19.4C. Vējš – vārgs NOst. Barogrāfā spiediena līkne sāka krist kopš 01.00 h, pie tam asi pārgāja no horizontāles uz slīpu, taisnu un vienmērīgi krītošu līniju!

 4. Juris A. Says:

  Paskatījos gan Windguru, meteo.ru., principā GFS datus. Vismaz vēja virziena ziņā nesakrīt, tur stabils S visu rītu. Paskatieties meteo.lt. vēja karti (arī nesakrīt ar manu lokālo vēju). Cik klasisks ciklona centrs būs rītvakar pie Klaipēdas un pēc tam dosies iekšā Kurzemes S rajonos!

 5. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- ari “pie manis” šorīt -23,5, kas ir zemākā kopš 2002. janvāra rīta viena, kad bija -28 grādi… ** Dirks cienīgi atdod stafeti Dženiferai, pēc pilnas programmas…

 6. Maija Says:

  Mums te,laukos,gan vairs nekāda prieka nav…

 7. Krāce Says:

  Žīguros pie Abrenes šorīt ”klasiskie” – 25, ”nothing special”. Izskatās, ka lielākā Latvijas daļa kļūst par austrumlatviju. Gan jau Dženifera Dirku saspiedīs, un tad sala problēmu nomainīs neizbraucamu ceļu problēma.

 8. raitis_sametis/Zantē Says:  Dirks jau kļuvis mazspējīgs un virzās uz Baltkrieviju, Dženifera ar saviem 969HPa centrā – labs kontrasts aizejošajam Dirkam ar 1041HPa. …

 9. Digital1 Says:

  SALS!

  Rīgas lidostā: -27,2°C (ir kritis jau trešais diennakts apsolūtais tepmeratūras minimums nedēļas laikā)
  RS: -24,4°C
  Man aiz loga: -22,3°C

 10. mrh Says:

  Eh cerēju uz siltumu, bet būs vien jāsalst tālāk :D!

 11. kurzemniece Says:

  apskatījos šārīta ziņās,cik interesanti- blakus mīnusu rekordam apollo saka,ka Rīgā šorīt -17, bet tvnet,ka – 25!

 12. Saulcerite Says:

  Ja gribat sevi iepriecinat/ vai apbedinat/ skat GFS ilgtermina prognozi-izskatas ka februara sakuma atkal jauns aukstuma vilnis.

 13. gaga Says:

  izskatās ka zemākā (pēc Lavijas ceļu stacijām) gaisa temperatūra šonakt bijusi Daugavpilī -32,6

 14. Maija Says:

  Saulcerīt,vai kaut kas var sākties no jauna,kas ,man šķiet,nebeigsies?

 15. Krāce Says:

  Neskumstiet, man arī šitā ziema ir ”pieriebusies”, es sevi mierinu ar domu, ka februāris ir īsais mēnesis, martā jau sākas pavasaris ( kaut astronomiskais, bet tomēr), saulei parādās ”zobiņi” un kaut kad ap Jāņiem sniega un sala noteikti nebūs.

 16. Maija Says:

  Piekrītu Jums,Krāce!Nepārtrauktais sals tiešām ir jau piegriezies,gaidām pavasari…

 17. liepājas veeji Says:

  es gribu Spānijas saules siltumu 😉
  šoriit Liepāja arii par traku kļūst sals ap -21 gr. 😦 pie augsta mitruma apstākļiem, nemaz tālu nēesma no sibīrijas platuma grādiem.
  pashreizs mazak ap -16, bet toties DA vējš sāk pastiprinaties , tas ir auksts un ass , sak pamazam apmākties. Briesmīgi auksti.

 18. raitis_sametis/Zantē Says:

  “Pie manis” joprojām – 17, siltums nāk(-s) lēni. Bet jau D vējš līdz 4m/s parādījies, sākas arī neliels “jumta putenis”.

 19. dzīles Says:

  Kā ir ar nepārtraukta aukstuma statistiku? Vai nepiedzīvojam nepārtrauktības ziņā kautko anomālu? Kur palikuši atkušņi? Atceros 70 gados bija augstuma periodi, Rīgā centrā -32 oC, taču tas neilga vairāk par 2 nedēļām, taču tagad izskatās, ka par siltuma vilni uzskatīsim -5-10 oC.

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Jautājiens – pa gēļu, man ir nejēgā pieraksti >33 gadu garumā, interesanti pačolēt- cik tad bija tie bezatkušņu periodi. Tikai līdz pensijai, šķiet, tas nespīd- tas prasa papildus laiku (kaut kad centīšos izdarīt)…

 20. Maija Says:

  Man arī būtu tāds pats jautājums kā Dzīlei.Jaunpiebalgā jau atkal -20 gr.,saule un bezvējš.Tātad-vēl viena šausmu nakts priekšā,kad jāsilda pagrabs,gan mājas.Tās ir drausmas,kad,no rīta pamostoties,ir tikai 11 grādi!Neatceros neko tādu,tik ilgstošu aukstumu.Žēl gan cilvēku,gan dzīvnieku…

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Man istabā šorīt+1 (bet tas tamdēļ, ka neesu ņēmis hipotekāro kredītu un dzīvoju “skalu būdā”, tantes piedāvātā lauku mājā//bet esu brīvs – no visiem ļaunumiem izvēlos mazāko…)…*** By the Way: “Latvijas Avīze” – rakstot par tām smoga parādībām Rīgā, kas aizvakar bija–> izdomāja šīs parādības latviskojumu: SMACENIS!***By the Way2: pie D vēja, kas uzrāda tendenci pieaugt – “pie manis” sākas smalki sniega nokrišņi/ kas raksturīgi siltajām frontēm. Parasti saka: ja sniegs iet iekšā pa visām šķirbām- tas esot uz mīkstu laiku. Tas, ka sals vismaz uz laiku atkāpsies: liecina- sarkankrūtītes dzīvojas pa attāliem krūmiem (salam tuvojoties- tās arīdzan tuvojas cilvēku mitekļiem)…

 21. viesulis Says:

  Saulkrastos šodien ap -19 visu dienu turās tagad tam vēl pievienojas A puses vējš. Apnicis jau tas aukstums kurināmais arī iet bezjēgā.

  Līcis piesalis pilns ar ledu, kas nozīmē ka pavasaris būs auksts kamēr visi ledi izkusīs un līcis no jauna iesils.

 22. Sedna Says:

  Nu ko var gausties par ziemu:)
  Nedzīvojam Spānijā, ka jābaidās no aukstuma!
  man riktīgi riebjas tās šļuras. Un vispār, tagad īsteni prieki kažoku īpašniecēm!

  • lightning Says:

   Tiešām, nav ko baidīties un gausties, ne tādas ziemas savulaik ir bijušas! Atceros kaut vai aukstumu 1978./1979. g. mijā, kad Līvānos bija -38… 😀 Jauniešiem gan varbūt tas nepierasti, bet – katram kaut kas jau notiek taču pirmoreiz! 😀

 23. Liga Says:

  Madonaa arii sovakar auksti, jau -21,5

 24. Maija Says:

  Sedna,neviens šeit nerunā par šļurām.Laukos gan retā uzvelk kažoku,nav jau kur.Runa ir par ilgstošo aukstumu,šogad tiešām kurināmais jau iet uz beigām.Man nav tādu pierakstu,par tik ilgu saldēšanu.Jāiztur ir,bet stipri vien šogad tā sala par daudz…

 25. Liga Says:

  Madonaa jau -25

 26. raitis_sametis/Zantē Says:

  Es jau esu zem Dženiferas siltās sedziņas, man ir tikai -17… 10 balles as+ac (augstie slāņu + gubu mākoņi), kuriem piebiedroties sāk zemie st … D vējš jau 5m/s, sākas sniegvilksnis, nelieli nokrišņi no gaisa jau stundu. Spiediens kopš nakts jau pazaudējis 10HPa (un ir 985HPa, kas ir 110m augstumā)….Pēc visa spriežot: Latvijas austrumdaļā vēl mirstošais Dirks ņemas, dodot daļai cilvju kārtējo kapa aukstuma “šausmu nakti”…

 27. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē no rīta atkal -26, pa dienu siltaks par -18 tā arī nepalika. Vispār briesmīgs laiks. Man labāk patiktu tikai -5…-8 grādi un ne vairāk. Bet 26 jau ir par daudz.

 28. gubumakonis Says:

  Pec atminas-tikpat ilgs nepartrauktais aukstums bija ari 1987 gada aukstaja ziema-laikam aukstaka ziema,ko esmu piedzivojis sava muža,tad gan bija vel krietni aukstak,ari -30 un vairak Rigā,ari marta 20-30 gradigie sali atgriezas,kad sanaks laika,uzrakstišu savas atmiņas par to ziemu,cik tagad atceros tas ziemas gaitu-ši ir ļoti lidziga pagaidam ,tikai ne tik barga… ari ta ziema sakas ar ļoti siltu decembra sakumu starp citu…

  Biju pie ‘juras sodien,nosalu gan spirgta vejā,bet pirmo reizi muža staigaju pa aizsaluša liča ledu… nu ir ciet licis,kaut dažas vietas joprojam nevelas aizsalt un kūp sala un vejā…bildes bus velak…
  Skaista ziema šogad,es tikai priecajos, pie aukstuma ari esmu jau pieradis,es jau neticeju vairs,ka sagaidišu sava muzā vel tadu ziemu,bet nu tas ir piepildijies 🙂

 29. Maija Says:

  Jā,Gubumākoni,laikam jau tieši tanī gadā bija auksta ziema.Es tikai neatceros,vai atkušņi bija ,jeb nē.Tā ir,cik cilvēku,tik viedokļu.Citiem tīk maigākas ziemas,citiem, tā pa vidam,vēl citi jūsmo pa kārtīgu salu.Un katram ir sava taisnība.Brīnos pa Raiti,es jau sen būtu gatava tādā temperatūrā…11 gr.,tad jau liekas ,ka gals klāt!Bet-arī man nav kredītu!Tāpēc vien ir vērts dzīvot un paciest visus salus!

 30. gubumakonis Says:

  Riga tagad -20,visu dienu bija pat zem – 20,ši diena ari visakstaka šoziem 😉 Pa dienu ari siks sniedziņš bija.

 31. Aigars Says:

  1987.gadā gan janvāris, gan marts bija ekstrēmi auksti, taču tam visam sekoja ļoti vēls un auksts pavasaris. Ābeles togad ziedēja tikai 7.jūnijā, kas laikam Dienvidkurzemē patiešām ir ļoti novēlots notikums. Un tam visam piedevām vasara ar tikai 2 siltām dienām jūlija pašā sākumā. To nevaru aizmirst, jo tad tiku iesaukts armijā. Nu neko tādu gan negribētos piedzīvot 2010.gada vasarā. Vispār cik nu es atceros tad visas vasaras pēc aukstām ziemām (1985, 1987. un 1996.gados) bija diezgan aukstas un lietainas. Kaut nu šī statistika neatkārtotos….

 32. Saksija Says:

  Vienīgi, Aigar, 1987. gada janvārī Rīgā bija 2 atkušņi. Savukārt šajā janvārī temperatūra visu laiku ir palikusi zem 0.

 33. Purva Vecis Says:

  No riita Purvaa bija -28.3 man.Teetim bija -29.4.Vecmammas auto tika iedarbinaats,jo bija vajadziigs.Pameeginaaju elju saveejaa.Atgaadinaaja biezu medu.Peecpusdienaa iedarbinaaju jo bija jaaveic Riigas brauciens.Beerniem briivdienas.Zvaigznes nav redzamas.Ledus graudus puush gar logiem.Tagad -18.6.

 34. Purva Vecis Says:

  Blakus Lidostas meeriitaajiem uz D.R. pusi

 35. Purva Vecis Says:

  Paarbaudiiju karti. Vareetu buut Dienvidi ar nelielu tendenci uz Austrumiem.

 36. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2010/01/27/ciklons-dzenifera-un-aizsalis-licis/
  Aizsalis licis šodien Dubultos,Dzeniferas mākoņu sega,kas virzas virsū,interesants varaviksnes makonis,ko redzeja no rita…
  Pastaigajot pievakare pa aizsalusa liča leduslaukiem nu izbaudiju pilna spara to stindzinošu aukstumu,vejš un sals zem -20 🙂

 37. lightning Says:

  Šeit būs manu trešdienas aizvadīto novērojumu apskats ar dažām nelielām pārdomām. Tātad:
  Līvānos aizvadītajā naktī un no rīta pie loga man abi termometri rādīja saskanīgus zemus grādus, kas saullēkta tuvumā (ap 8.10) sasniedza -26 oC. (Digitālais atplīsa jau naktī, kad loga termometrs rādīja vēl tikai mazliet pāri -20 – viņam -20 „galējā robeža”.) Taču lejā noteikti bija par vismaz 2-3 grādiem vairāk. To apstiprināja arī manas sajūtas – kad devos uz vilcienu, lejā sajūta bija kā tuvu -30 (minimums -28), lai arī bija bezvējš. Viens draugs, kas dzīvo pilsētas nomalē, pēcpusdienā pa telefonu teica, ka viņam pat 10.00 bijis -29, bet no rīta citur Līvānos un tuvākajā apkārtnē bijis -30 un pat mazliet zemāk. Katrā ziņā arī Līvānos šī bija šīs ziemas pagaidām aukstākā nakts. 🙂
  Debesis skaidras visu nakti, arī rītā un vakarā (kā noskaidroju, arī visu dienu spoži saule spīdējusi, un grādi augstāk par -20…-21 nebija pakāpušies!), tāpēc nav brīnums, ka aukstums bija pamatīgs. Meteo.lv demonstrētā zemo mākoņu zona Līvānus nesasniedza, bet pa ceļam uz Rīgu mākoņi gan drīz vien parādījās (jau pavisam tuvu Līvāniem, pirms Jēkabpils, bija labi redzami arī rīta gaismā kā pelēka sega uz ZR pusi). Pa ceļam tie laiku pa laikam pašķīrās, tad atkal sabiezēja, bet tuvāk Rīgai praktiski pazuda.
  Savukārt Rīgā šorīt ap 11.00 arī bija, spriežot pēc sajūtām, ap -20…-21, un 12.00 to apstiprināja mans vērojums vienā pie benzīntanka esošā pulkstenī/termometrā netālu no Ganību dambja, kas rādīja -19. (Meteo.lv rādījums 11.00 Rīgā ir -22,7C! Vien klāt piejaukts sniegs, kuru nu gan es praktiski nemanīju, dažas virpuļojošas pārsliņas es par atzīmēšanas vērtu sniegu neuzskatu… 😀 ) Rīgā vien atšķirībā no Līvāniem jau rītā vējelis pūta, kas uz pēcpusdienas pusi pamazām ņēmās spēkā, un īpaši nepatīkams kļuva atklātās vietās (piemēram, Mūkusalas aplī), lai arī grādu tad jau tik daudz vairs nebija. Taču starpība neliela – meteo.lv rāda, ka 14.00 dienā Rīgā bijis -19,1C! Vējš ir un paliek vējš, taču ar -19 grādiem kompānijā tas ir VĒJŠ!!!
  Bet šādus mīnusus izbaudīt reizi pa reizei patīk! 😀 Auksti gan, bet sajūtas tomēr neordināras un tādēļ arī fascinējošas. Ilgu laiku bez pārtraukuma gan, jāatzīstas, tādā salā dzīvot negribētos (atkušņus gan ne tik!), taču dažas diennaktis ir kā labs pipariņš gardai maltītei! 🙂
  Šovakar Līvānos arī ierados pie pamatīga sala, mājās paskatījos, – tuvu -23 grādiem. Atšķirībā no rīta, arī vējelis bija parādījies (ne stiprs, bet tomēr). Vēlāk stabiņš noslīdēja vēl, vienubrīd sasniedza pat gandrīz -25, taču tagad jau kādu otro stundu kļūst siltāks. Acīmredzot mākoņi un ciklona iedarbības zona sasniegusi arī manu pilsētu, un tagad vairs tikai nepilni -22. Visticamāk, ka turpinās palikt siltāks, un nebrīnīšos, ka jau naktī būs klāt arī sniegs! Un – lai snieg! 🙂 Izbaudīts sals, tagad laiks putenim! 😉

 38. klusais vērotājs Says:

  nesaprotu, ko var gausties par aukstumu, ko daba dod, to ir jāizbauda. ja mājās ir auksti, vajag nosiltināt un aizbāzt šķirbas, nemaz tik dārgi nav. pats to izdarīju nedēļas nogalē, tagad ir silti..
  ūdenssporta faniem ar iesaku pārkāpt uz sniega dēļiem, kaitošana ar slidām tiešām nav tas, bet ar dēli ir pat vieglāk nekā vasarā.

 39. Saulcerite Says:

  Sorit Pardaugava -15,8.Bet nu tik ass un nepatikams vejs/ap 10-12 m/sek./

 40. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- “pie manis” -13 no rīta, A vējš 3-5/7ms. Putenis, 2. kategorijas sniega nokrišņi, redzamība 1km, apmācies ar visa veida mākoņainību. putina jau kopš aizvadītās nakts sākuma. Patreiz jūtami sniega sanesumi, sniega kārtai klāt+2cm. Dženifera sāk plosīties…

 41. Maija Says:

  Jaunpiebalgā -16 gr.,pa nakti bija -20 gr.Ceļas vējš,sāk putināt.Vējš tiešām ir ass un nepatīkams.

 42. Juris A. Says:

  Baltezers, NOst krasts. Manā krastā t= -10.8 C, smalks putenis, vējš SOst., nedaudz brāzmains. Barogrāfa uzzīmētais – kaut kas fantastisks! Man kopš burāšanas laikiem mājās ir vecs, tā sauktais “nedēļas barogrāfs” (cilindrs ar papīru un pulksteņa mehānismu apgriežas nedēļas laikā). Tādu, vairāk par 45 grādiem uzzīmētā slīpumu, sen nebiju redzējis – gandrīz taisne, mežonīgi gara. Protams, nav kalibrēts, tapēc skaitliskajiem nolasījumiem nepiegriežu sevišķu uzmanību. Bet, lai paredzētu laika tendences – ideāls. Pašlaik taisne savā apakšējā daļā sāk pāriet līknē – veidojas tramplīna “atspēriena” daļa. Tas nozīmē, kad palocīsies jau drusku uz augšu, sāksies atmosfēras frontes vējainā daļa, noteikti vēja ātrums strauji palielināsies (tas no burāšanas laikiem).

 43. Pierīga Says:

  Brrrrr.. ārā ap -11, bet real feel pāri -20, vēja un smalkā puteņa dēļ.

 44. raitis_sametis/Zantē Says:

  Tad vienu stihiju- aukstumu, drīz nomainīs cita: putenis? (neziņo vēl neviens par sniega sanesumiem uz ceļiem…)

 45. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/35934.html

  Fināla papildinājums par aizvadīto Bobs-Dirks anticiklonu

 46. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude saka mereni stipri snigt smalks sniegs,puteņo,temperatura ap -12.
  Nakti un no rira minimali sniga,putinaja,tempetatura strauji kapa no -20 lidz -12
  Skaista ziema turpinās 🙂

 47. raitis_sametis/Zantē Says:

  GFS vēstī par iespējamu -30 grādu aukstumu ap 7.-9. februāri…

 48. Kite surfer Says:

  Uvazaemij Aftor!!! Vam nado sebja shire reklamirovatj. Takogo podrobnogo,pravdivogo obzora pogodi jja eshe ne vstrecal!!! Kak tolko uznal o sushestvovanii etogo sajta ,perestal polzovatsa Meteo.lv….. Vot esli bi vi eshe i silu vetra(m/s) i ego napravlenie ukazivali ezednevno to ceni vam nebudet!!! I budte uverenni kak tolko vi eto sdelaete poseshaemostj sajta uvilicitsa v dvoe(fanati kitesurfinga,windsurfinga budut vam blagodarni).

 49. Maija Says:

  -30 gr.,nu tas vairs nebūs nekas ekstrēms…Ka tikai mājās silti,tad,kaut vai visi 50!Dzīvnieku gan man bezgala žēl.Arī cilvēkiem,ļoti daudziem tagad,šī ir skarba ziema…

 50. orkaans Says:

  Šodien kārtējo reizi aizbraucu uz Daugavgrīvu, paskatīties aizsalušo līci.
  Nu jā līcis bija aizsalis un krastā bija izveidojušies līdz 3 m augsti ledus krāvumi.
  Uz molu gāju pa aizsalušo līci, toties nākot atpakaļ redzējuu ka ledus pa kuru nesen biju gājis ir pilnībā salauzts un vējš to dzina prom no krasta. 😀

  Drīz ielikšu blogā bildes.

 51. Nomunds Negaiss Says:

  Esmu Lielvārdē, te labi snieg jau vairākas stundas – putina bet ar lielām pārslām, sniegs krājas ātri.

 52. raitis_sametis/Zantē Says:

  Esu jau uz robežas- lai atvērtu lapu ar “Dženiferas” ciklonam…

 53. lightning Says:

  Līvānos visu dienu apmācies, stiprs vējš un smalka sniega putenis. Vietām veidojas sanesumi. Grādi visu dienu ap -10…-11C. Sals atkāpies, bet istabā paliek aukstāks… 😀 Taču nav jau auksts, tas tā. Labi, ka šodien nekur nebija jābrauc (uz ceļiem daudzviet trakums!). Ja kur jābrauc, tad labāk zem -20 (kā vakar!) nekā šādā putenī! 😀 Bet paskatīties pa logu patīkami. 🙂

 54. raitis_sametis/Zantē Says:

  Tehniskais līmenis pasaulē paaugstinās, bet laikapstākļi kļūst nepastāvīgi un rodas arvien jaunas problēmas, norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognožu nodaļas vadītāju Andri Vīksna.
  raksts (viens no..) http://www.apollo.lv/portal/news/articles/192561

  • lietusviirs Says:

   Ko viņš tur buldurē. Lieta tāda ka padomju laikos par extrēmiem laikapstākļu notikumiem vienkārši klusēja. Es pats zinu gadījumus, par kuriem nebija nevienā medijā.

   Var piekrist, ka padomju laikos bija vieglāk prognozēt, jo prognozes parasti bija sekojošas: “Mainīgs mākoņu daudzums, vietam iespējams lietus”.

   Vienkārši tagad tiek prasītas konkrētākas prognozes ar detalizāciju, kuru no pirksta vairs izzīst nevar, un kuru gatavošanai vajadzīga būtiski dziļāka atmosfēras procesu izpratne. Pie tam izpratnei jābūt gan par mikro gan meso gan sinoptisko skalu procesiem. Ar to ar vēl nepietiek. Jāsaprot un jāmāk izmantot ari AO, NAO, PDO, ENSO, u.t.t
   Diezgan dziļi jāizprot dažādu simulācijas modeļu darbība. To vājās un stiprās vietas.

   Man patreiz ir sajūta, ka LVGMA ir jāpastrādā tieši pie meso skalas procesu izpratni un prognozēšanu. Ar sinoptisko skalu šķiet LVGMA tiek galā. Sinoptiskajai skalai var izmantot arī vecās padomju laiku metodes.

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Padomju laikā: pēc laika trakojumiem bija gan visai regulāras atskaņas “Rīgas Balsī” (kas nomira pagājušā gada marta, un šā gada martā – sagaidāmas 1. bēru gadadienas svinības- tas, tā)… kā likums 4. lapā (no četrām iespējamām, 2 kapeikas avīze maksāja, un tika izpirkta stundas laikā galvaspilsētā…).

 55. Saulcerite Says:

  Pārdaugava laiks ir nostabilizejies- merena snigsana, neliels vejs ,bet del ta nevaru noteikt cik sniega nacis klat jo savilkts ir krustu skersu.Ka no vakara-9,4 gradi.

 56. Pierīga Says:

  Turpina nedaudz snigt, diezgan silts. No vakardienas vēja vietām ceļš nav manāms un sniegs līdz ceļiem.. šodien mocījos, braucot mājās no darba. Kopā kādi 3-5 cm vēl klāt pie esošās sniega segas.

 57. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude nepartraukti snieg jau 0tru diennakti,parsvara tas ir pavisam neliels sniegs,reizem tas ari pienemas intensitatē,pet ne parak,šodien vejš pierima,vairs tikpat ka neputeņo,klat nakuši kadi 4-5 cm sniega,bet precizi nevar pateikt,jo putinajis,temperatura visu laiku turas -8 -10 gradu robežās..
  Pec LR-1 ziņam ciklona centrs uz dazam stundam patreiz ir virs Rigas. Ciklons ir pietiekami aktivs un stiprs,lai nestu ari stipru snigšanu,tacu ta ka jūra jau ir atdzisusi,bet licis aizsalis-tam vairs nav kur smelties papildus energiju un mitruma krajumus un liela snigšana nenotiek.

  • gubumakonis Says:

   Sestdien gaidam jaunu ciklonu ciemos jociga vardā KEZIBAN,kas nesis siltaku laiku un ari stipraku snigšanu,nelielu puteni,ari Riga izskatas snigs mereni stipri ,atkusnis nav daidams 🙂 Siltummiliem atelpa pirms nakama aukstuma viļņa,ko nesis vel viens sibirijas anticiklons,kura darbiba varetu ilgt no vienas nedeļas,lidz pat gandriz menesim…
   http://news.gismeteo.ru/news.n2?item=63400369747
   Tatad ceru,ka stabila ziema turpinasies ari februari 🙂

   • raitis_sametis/Zantē Says:

    Nu- bet tas jau Krievijā, ne pie mums…1000km uz austrumiem…

   • raitis_sametis/Zantē Says:

    http://91.121.93.17/topkarten/fsavneur.html

    Un GFS pārskatāmā periodā neko drakonisku aukstuma ziņā nevēsta, … tiesa, viss tur jau mainās reizi pa 6 stundām (un jāskatās tuvākās 4 dienas, kad prognoze iespējama ar >50% varbūtību…).

   • gubumakonis Says:

    LR-1 ziņas Toms Bricis uz jautajumu par laikapstakliem kadi gaidami talaka perioda piemineja,ka ap 7-8 februari gaidams jauns aukstuma vilnis pie mums ko nesis anticiklons ;temperaturas visticamak noslides zem -20 gradiem,precizi pagaidam prognozet nevar… nekas ekstrems pagaidam netiek solits,ari ligz šim šoziem uzskatu ka nekas ekstrems vel nav bijis, vienigi beidzot kartiga ziema beidzot pa ilgiem laikiem 🙂

   • raitis_sametis/Zantē Says:

    Toms Bricis šodien gan neapskatījās GFS, apskatījās vakar- kur tiešām ap 7. febr. uz 3 dienām “vēstīja” par -30 Latgalē…

   • lightning Says:

    Es arī uzskatu, ka nekas ekstrēms nav, vienīgi normāla Latvijas ziema, par kādām jau bijām aizmirsuši, bet pati jaunākā paaudze pat īsti pieredzējusi nav. Lai turpinās īsta ziema! 😉

  • raitis_sametis/Zantē Says:   Jā, jā, Kezibana (“sieviete”) izskatās, ka pastiprināsies un būs laba kompānija Dženiferai, kas patreiz virs Rīgas atrodas un jau “pajautrināja” dzīvi sevišķi autorbraucējiem…

  • maikls Says:

   /Tehnisku problēmu dēļ dažus komentārus pārceļu uz šejieni./

   maikls:
   Mēnesī 7 grādi zem normas gan nav nekas normāls, tik liela novirze ļoti sen nav bijusi. Dažās dienās un pat nedēļās, protams, jā, bet ne jau visā mēnesī. Janvāra vidējā temperatūra Latvijā kopumā ir ap -12 grādiem, kas ir mazliet vairāk nekā 7 grādi zem normas. Parasta Latvijas ziema ir ar atkušņiem, bet šāds liels un ilgstošs sals nav raksturīgs Latvijas ziemai, tas gadās reti, pat pirms gadsimta tas bija retums.

   gubumakonis (January 29, 2010 at 10:26 ):
   Bet toties cik daudz janvaru ar pozituvu anomaliju bija pedejos gados-laikam gandriz visi ar lielaku vai mazaku novirzi no normas uz silto pusi.Kopuma noverojumu vesture šis nebut nav tas aukstakais janvaris,kas piedzivots,tas varetu but kada 12 vieta,bet precizakus apreķinus droši izdaris velak 🙂

   maikls (January 29, 2010 at 10:32 ):
   Varētu būt 3. vietā. Janvāra pēdējās siltās dienas gan vidējo temperatūra ceļ uz augšu, bet viens no dažiem aukstākajiem janvāriem meteo vēsturē šis mēnesis ir tik un tā.

   gubumakonis (January 29, 2010 at 10:47):
   Par to 12 vietu runaja vel pirms pedeja aukstuma viļna ar so ipaši aukstu nakti lidz -33,5,toreizejas prognozes vel nesolija tik lielu salu,bet tagad laikam šis janvaris ir pakapies topa uz aukšu 🙂

 58. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- -10 man pie ārdurvīm, +7cm sniega klāt aizvadītajā diennaktī… esam ciklona centrā…

 59. gubumakonis Says:

  Pec RS meteostacijas un lidostas datiem atmosferas spiediens nakts otra pusē un ari tagad tikai 735 mm Hg

 60. Maija Says:

  Jaunpiebalgā pašlaik -8 gr.,no rīta bija -10.Sniegs-apm.5 cm.Pilnībā piekrītu Maiklam!Un,nevajag apvainot Vīksnu,neko viņš nebuldurē!Pati esmu pēckara bērns,kādas tikai ziemas nav pārdzīvotas!Šī ziema,nav ierasta Latvijai.Viss darba mūžs ir pavadīts,varētu teikt,zem klajas debess/biju Smiltenes MRS kokmateriālu iekraušanas dz-ceļa vagonos meistare/,ziema vai vasara,vajadzēja atrasties ārā.Bija lieli aukstumi,kuri mijās ar siltākām dienām,atkušņiem.Vajag jau skatīties,kas notiek arī citur,ne tikai Latvijā…Bet,kā jau esmu teikusi,katrs domā kā grib,Jauki,ka mūsu vidū ir arī ekstrēmisti!

  • gubumakonis Says:

   Bet kads tad labums ziema no atkušniem? Es jau nerunaju,ka tas ir normali,vai nav normali,bet kapec to jagaida tapat tas nav pavasaris,bet nejauks,slapš drūms un nekomfortabls laiks parasti,es jau nesaku,ka man patik visu laiku liels sals,pa reizei jau gan ir jauki izbaudit ari -30 uz kadu bridi,bet tomer man liekas gan ka vislabak lai ziemā ir balta un temperatura pieturas vismaz nedaudz zem 0,atkušni man nekad nav patikuši,man personigi labak ir -30,neka ta ‘putra un dubli ara. Tik reti pedejos gados vareja izbaudit istu ziemu,ipaši te,Riga,ta ka baudu šogad tadu iespeju un ceru ka ari februari atkušni pie mums nesteigsies,lai gaida lidz martam 🙂

 61. Krāce Says:

  Ar to vidējo gaisa temperatūru ir gandrīz tāpat kā ar pacientu vidējo temperatūru slimnīcās. To janvāra ekstrēmu noteica zemās t Latvijas R daļā, jo brīžiem pie manis Žīguros bija tie paši – 20, kas Kurzemē pie jūras. LV austrumu daļai gaisa t bija ”janvāriskas”, tikai kāds atkusnis gan derētu, lai sasēdina sniegu. Par šīs ziemas ”balto pasaku” var priecāties tikai tie, kam ikdienas darbs nav ārā. Tā kā es piederu pie ”āra darbiniekiem”, tad ļoti priecīgs esmu tikai vakarā, kad viena diena no kakla nost – gandrīz kā padomju armijā skaitu dienas līdz ”dembelim” ( pavasarim). Toties ”ziemciešiem” tiek laba kompensācija par pēdējo gadu dubļu vannām.

 62. b Says:

  Vispār gribas izliet mazliet skābes pār dabas vērotājiem.
  Es uzskatu, ka pēc dabas zīmēm noteikti vairākas lietas vispārīgos vilcienos pāris mēnešu nākotnē var prognozēt, bet tie dabas vērotāji, kas savas prognozes izsaka publiski vai kādi citi, kas zināmi man, šogad pierāda, ka viņi to neprot darīt un ir vairāk šarlatāni, jo:

  Šis janvāris ir pirmais, iespējams, 68 gadu laikā, kad lielākajā Latvijas daļā temperatūra ne mirkli nav bijusi plusos (4., 5. janvārī dažviet pašā piekrastē līdz +1,4). Tā ir fundamentāla lieta, ko īstiem dabas vērotājiem vajadzēja redzēt pat nesvārstoties star izteicieniem “mīksti vēji”, “mazliet aukstāks kā pērn”, “normāls, varbūt nedaudz vēsāks”.
  Šā janvāra vidējā gaisa temperatūra būs aptuveni 7 grādus zem normas, kas to ierindo 3 aukstāko janvāru vidū pēdējā gadsimta laikā.

  Tāpēc man šķiet, ka mūsu dienās dabas vērotāji ir lādzīgi (patiešām lādzīgi un jauki) lauku ļaudis, kas daļēji iespaidojas no medijos dzirdētām sinoptiķi prgnozēm, pieliek klāt kaut kādas sadomātus, it kā zīmīgus novērojumus, iepin to dzejainos varbūtību tekstos un pasniedz cilvēkiem lobīšanai. Un pēc lobīšanas mākslas, katrs prognozi uztver pa savam.

  Paldies, ja izlasījāt, ceru, ka kādreiz arī dabas vērotāju prognozes kļūs ticamākas, jo šo un to daba noteikti pasaka priekšā. Tāpēc šoreiz pavisam noteikti jāteic, ka sinoptiķi ir krietni uzticamāki un precīzāki.

 63. miglinja Says:

  Nevaru nekādi pievienoties Gubumākoņa eiforijai par atkal gaidāmo salu..Liels sals ir radījis problēmas gan cilvēkiem,gan dzīvniekiem un putniem.Viss kas par daudz ir par skādi.

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Visam jābūt ar mēru, vasarai-mēreni siltai, ziemai-tik pat mēreni “vēsai”…

   • lightning Says:

    Nekad nepiekritīšu. Vasara nav vasara, ja ir regulāri zem +20 un nomācies, pelēks, lietains, un arī ziema nav ziema, ja pārsvarā līņā, sniegs parādās reti un arī tad drīz vien nokūst (kā aizvadīto gadu ziemās pārsvarā bija), tā kā pat paslēpot jābrauc kur citur! Tāda “mērenība” nozīmē pelēku, mitru, drēgnu laiku, kad pat degunu ārā bāzt negribas. Tad labāk lai -20 (arī dziļas kupenas) ziemā un +30 vasarā. Galīgas galējības un iespējamas katastrofas es gan nedomāju. Taču šīs ziemas sals nekādas katastrofas jau nav radījis! 🙂 Tās jau kāreiz (pārsvarā) nes tieši spēcīgi Atlantijas cikloni. Neatceros, kad kāds AC mūsu pusē būtu vērā ņemamas problēmas sagādājis! 😀

  • gubumakonis Says:

   Tas sals vel nav nemaz 100% ka uznaks-lidz tam vel tas modeļu prognozes ne vienu vien reizi mainisies un šodien jau tas manams,neesmu ari ilgstoša stipra sala fans,tik teicu,ka liels sals man patik labak par jebkuru atkusni,pret kuriem pedejas siltajas ziiemas man izveidojas tada ka nepanesamiba 🙂 Kikai jau ir taisniba-ideali butu sals ap -5-10 ziemā un pa reizei kads sniedzinš lai uzsnieg svaigs,kads putenis sagriežas,un ta lidz marta otrai pusei ;),bet tas ir tikai teoretiskas velmes,kas dzive reti kad piepildas,un nu ja es vienreiz esu ticis pie istas ziemas baudišanas,tad priecajos gan,lidz nakamai tadai ziemai varbut vel 20 gadus bus jagaida 😉 Starp citu šodien nu gan ir forši ziemas apstakli-neliels sals -6-8 Riga un lenam neliels sniedziņš krit,viss balts,smuks un mierigs,vienigi,kam varetu but problemas ir autovaditaji nesakartotu ceļu delj…

   • Saulcerīte Says:

    Patiesībā jau laikam katrs dabas vērotājs jau zemapziņas līmenī meklē un atrod tās dabas parādības kuras GRIBĒTU redzēt ,par to-ko gribētu sagaidīt.Nu nevar izslēgt subjektīvu dabas parādību tulkošanu.Ja man liekas ,ka lapas sakrīt čupā,tad kaimiņam liekas ka pilns dārzs piekaisīts…Rīgā līst bet ”Latgalē snieg-nu kā lai te ko prognozē visai Latvijai.

 64. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Ja temperatura turetos -5 ..-10 gradu robežās/ lai nekust sniegs ,bet lai ari nav liels sals/ tad manis delj kaut lidz aprilim turpinās…/lai gan jau gaidu pavasari/.tik ilgstoshs sals tik tiesham nav patikams. man tas rada vienigi problemas un diskomfortu…

 65. raitis_sametis/Zantē Says:

  Tā teikt, atkal vārdos atlaižas vēlmes… bet reālā situācija vienmēr atšķiras; otrkārt- Pēteris (Dženifera..) jau nevar visiem izdabāt, cik gaumes-> tik arī meteo vēlmes…

 66. vitalik Says:

  Varbūt vasarā būs liela iespejamība ka būs virpuļviesuli?Krievu saitēs atrodu,ka virpuļviesuli F3-F4 Krievija bija vesajā vasarā.

 67. lightning Says:

  Līvānos šodien pavisam silts, ap -4…-5, apmācies, pastāvīgi snieg (brīžiem stiprāk, brīžiem mazāk, bet krājas), vējš vēl diezgan liels un nepatīkams, bet uz vakaru tomēr mazliet rimstas.

 68. rupucis Says:

  Vai var kur apskatīt info, kādi bija laika apstākļi, piem., 1984.g. janvārī? Jo man nezkāpēc atmiņā iespiedies, ka togad kā vecgada vakarā piesala, un tā sirsnīgi, tā līdz… līdz martam?
  Precīzi neatceros, moš kāds zin?

 69. Purva Vecis Says:

  -9.4.Peec Lielaa sala ir juutami vieglaak notureet iekshtelpaas pienjemamu temperatuuru. Mazliet pasportoju ar siltumniicu jumtu tiiriishanu.Sniegputenis sastraadaaja nelielus jokus.Mani baida negaisu iespeejamie briinumi PAVASARII un iespeejams vasaraa.Straujo T kontrastu efekti shogad var buut iespaidiigi.

 70. romanskolduns Says:

  Tagad vismaz vairs tā lielā sala nav, tas priecē, -10 optimālā temperatūra. Man patīk. Ja vēl vēja nebūtu… Ogrē sniegs apmēram tuvu pie 10 cm uzsniga, līdzīgi kā arī Rīgā.

 71. Saksija Says:

  Atkal diezgan netipiska situācija: šonakt visaukstākais laiks ir Kurzemē; Latgalē ir vissiltāk.

 72. Digital1 Says:

  Vēlreiz paldies par lielisko mājas lapu ar Rīgas meteo datiem.

  Izrādās, ka 27. janvārī, kad Rīgā gaisa temperatūra noslīdēja līdz -27,2°C, kas ir šīs dienas absolūtais temperatūras minimums – tik zema temperatūra galvaspilsētā netika novērota 13 gadus (kopš 1996. gada 26. decembra, kad gaisa temperatūra sasniedza -27,8°C).

 73. gtx Says:

  Tiešām “silti”, no rīta Dobelē -17°C

 74. Saulcerīte Says:

  Naktī temp. noslīdēja līdz -15 gr. Pārdaugavā.Ir nedaudz snidzis vakarā ,bet uz kokiem neliela sarma.Vēju praktiski nenovēro.

 75. maikls Says:

  Zemākā minimālā temperatūra starp meteostacijām naktī reģistrēta Dobelē (-20,2), augstākā Rēzeknē (-7,9).

 76. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, pie “manis”- -10 no rīta, sāk nomākties pirms nākamā ciklona un puteņa…gaisa spiediens 968HPa, zems…zemākais spiediens šai gadā- pagaidām…

 77. raitis_sametis/Zantē Says:  “Dženifera” ciklons jau Krievijā, bet “Kezibana” – mūs skars ar ziemeļu daļu, kas vēsta par garu nokrišņu iespējamību-bet bez atkušņa, un pie Norvēģijas rietumu krastiem jau nākamais virpulis (kāds tas nosaukums?)… ar jau pieminēto trešo puteni…

 78. raitis_sametis/Zantē Says:

  “Pie manis” jau sākas sniega nokrišņi, 2. kategorijas intensitātē, redzamība reizēm nokrītas līdz 1km.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: