Anticiklons Bobs

Laika apstākļus Latvijā arī tuvākajās dienās noteiks anticiklons, kuram vācieši devuši vārdu “Bobs”, taču debesis bieži klās pelēki mākoņi. Kā jau minēju iepriekš, šajā anticiklonā dominē visai siltas un mitras gaisa masas. Zondes dati no Tallinas liecina, ka dažu simtu metru augstumā gaisa temperatūra svārstās ap nulli. Kalnos Zviedrijas ziemeļos gaisa temperatūra pirmdien sasniedza pat +5 grādus.

Paradoksāli, bet šis salīdzinoši siltais anticiklons Latvijai ir atnesis šajā sezonā zemāko temperatūru (ar to domājot temperatūru 1,5-2 metru augstumā, ko mēra meteostacijās). Zem skaidrām debesīm un bezvējā piezemes slānis naktīs strauji atdziest neatkarīgi no temperatūras vairāku simtu metru augstumā.

“Latvijas Valsts ceļu” dati liecina, ka Kārsavā (Latgalē) otrdienas rītā fiksēti pat -26,3 grādi. Arī saskaņā ar oficiālajiem Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem 12. janvāra rītā Latvijā ir reģistrēta zemākā gaisa temperatūra ne tikai šajā sezonā, bet arī pēdējo nepilnu trīs gadu laikā: -24,7 grādi Zosēnos (Vidzemes augstienē).

Tā kā šis lielais sals radies lokālu faktoru dēļ un aukstais gaisa slānis ir pavisam plāns, tad virs neaizsalušā Rīgas jūras līča no aukstuma nav ne vēsts. Tādēļ Kolkā, vējam visu laiku pūšot no līča, gaisa temperatūra otrdienas naktī un no rīta nenoslīdēja zemāk par -2,4 grādiem. Savukārt netālajā Mērsragā līča vēju nomainīja sauszemes brīze (neliels R,DR vējš), tādēļ tur gaiss atdzisa līdz -18 grādiem.

Arī Rīgas lidostā 12. janvāra rītā reģistrēta zemākā gaisa temperatūra kopš 2007. gada februāra: -21,4 grādi. Rīgas centrā sals bija krietni mazāks – kā jau vienmēr, kad naktī ir skaidrs laiks un lēns vējš. To nosaka cilvēka radītās “siltuma salas” efekts – apbūve, transports u.tml. faktori.

Bieži vien, kad vērojama inversija (zemāka gaisa temperatūra zemākos gaisa slāņos un augstāka temperatūra augstākos slāņos, kas ir pretēji normālai situācijai), veidojas blīva zemo mākoņu sega. Šajā anticiklonā ir plaši apgabali ar skaidrām debesīm, protams, netrūkst arī zonas ar zemajiem mākoņiem, tostarp miglu (migla ir nekas cits kā mākonis, kas sēž uz zemes).

Saskaņā ar modeļu prognozēm tuvākajās diennaktīs debesis virs Latvijas klās zemie mākoņi, kas gan atkal var izklīst. Līdz piektdienai atradīsimies anticiklona centrālajā daļā, tātad gaidāmi pavisam lēni vēji, bezvējš. Iespējama migla un līdz ar to liela sarma, šādos apstākļos arī var veidoties apledojums uz ceļiem. Zemie mākoņi var dot arī pavisam nelielus nokrišņus.

Pēc tam nonāksim anticiklona rietumu malā, iegriezīsies DA vējš. Joprojām gaidāms sals, atkarībā no mākoņiem tas būs mazāks vai lielāks.

114 Atbildes to “Anticiklons Bobs”

 1. mrh Says:

  -26,3 ^_^, vakar bija labs laiks !

 2. raitis_sametis/Zantē Says:

  Laikam viens no garākajiem ac šogad…

 3. raitis_sametis/Zantē Says:  Diesija paliekas, kas tagan Melnās jūras apkaimē, laikam “aizies pa skuju taku”.* Un– jauns spēcīgs virpulis ir Lielbritānijas DR piekrastē- nez: vai tas nesīs jaunu vētru Eiropā…?

  • Edy Says:

   intresanti kad pie mums paviesosies kads aktivs ciklons

   • raitis_sametis/Zantē Says:

    Patiešām interesants jautājiens! Škiet- ne tuvākajās 2 nedēļās. Visumā ilglaicīgās (dabas) prognozes liecina: mēreni – mierīga ziema, kas vēl var iekavēties uz pavasara pusi.*** Pirmā doma: pirmsjāņu periodā- visai spēcīgi pērkona negaisi, bet pats “siena laiks” ir labs paredzams…Kopumā ražīgs gads.

 4. MRX Says:

  Tiktāl šī ziema man patīk! Šodīen saulītē un bezvējā pat šķiet siltāks kā lietainā oktobra dienā.
  Vispār interesanti palasīt to, ko Maikls te izskaidro par notikumiem dabā.
  Būtu interesanti arī uzzināt, kādēļ izveidojas paši cikloni un anticikloni. Ciktāl es pagaidām saprotu, tad anticiklonam raksturīgs augstāks spiediens, kas izspiež mākoņus. Bet no kurienes rodas tāds paaugstināts spiediens?

 5. Edy Says:

  It ka jau meteo.lv raksta, ka janvara treshaja dekade , Latviju laiku noteiks parsvara aktivi cikloni, ar vejem un nokrishnjiem

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Es kaut kā esu skeptisks par t.s. mēneša prognozēm, mana nelielā pieredze liecina – ka tās labi ja piepildās par 30%. Ja patiešām notiek attiecīgais mēnesis saskaņā ar prognozēm, tad tas pēc principa – “ka arī aklai vistai trāpas mieža grauds”. Ap precizitāti >50% laiku var paredzēt 4 dienas uz priekšu, ne vairāk.

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Sezonas var paredzēt (protams, ar zināmu pielaižu procentu) pēc dzīvās dabas pazīmēm. * Šis jautājums praktiski nav pētīts: bet dzīvajiem organismiem daudzu miljonu gadu laikā iestrādājusies prasme iepriekš sagatavoties dažādiem dabas pārbaudījumiem, JO- tas ir izdzīvošanas jautājums. Tostarp: notiek arī “iepriekšēja prognozēšana”. Un vērīgi cilvēki jau gadsimtu garumā šādas “iepriekšējas pārmaiņas” ir ievērojuši.

 6. Maija Says:

  Es domāju,ka šomakt pie mums vēl būs ļoti auksts,tā vismaz izskatās…

 7. Saksija Says:

  Tieši tā- mākoņi no Igaunijas negrib kustēties uz dienvidiem.

 8. pofig Says:

  tātad svētdien Rīgas apkaimē varētu būt vēss un skaidrs laiks?

 9. maikls Says:

  Webkamerā skatos, ka Rīgā pāri Daugavai jau iestaigāta taciņa. Ledus daudzviet Latvijā gan nav tik biezs kā varētu domāt, jo gandrīz visur uz pirmā plānā ledus uzsniga sniega sega, kas kavē biezas ledus kārtas veidošanos.

 10. lightning Says:

  Līvānos šodien saules mazāk, vairāk mākoņu, tagad uz pēcpusdienu gan sāka skaidroties. Naktī (aizvadītajā) pie loga minimālā t bija ap -17…-18, taču lejā un īpaši pilsētas nomalēs varēja būt arī visi -20, taču domāju, ka vairāk gan ne. Dienas pirmajā pusē pamazām izveidojās skaista sarma, koki balti. 🙂 Vējš arī norimis, debesīs pašlaik viegla dūmaka, bet vairāk skaidrs. Dienā -12, tagad pamazām krītas, jau -14. Cik būs uz nakti – viss atkarīgs no mākoņiem. Ja būs skaidrs, tuvu -20 būs! 😀 Vispār Bobs malacis, foršu laiku pagaidām atnesis, vien pāris nākamās dienas varētu būt mākoņainākas, kā tiek prognozēts. Gan jau redzēsim! 😉

 11. dAvi Says:

  Jā, Daugavai jau esmu pārgājis pāri vairākas rezes šajās dienās. Biezums ledum aptuveni 10-15 cm. Vismaz pēc skata.

 12. Maija Says:

  Fantastiskas leduspuķes!Neviens mākslinieks Pasaulē nespētu neko tādu uzgleznot…Šodien skatījāmies,kādas šausmas notiek Floridā,kur no aukstuma iet bojā ne tikai augi,bet arī dzīvnieki…Seviļjā olīvas arī,droši vien,būs pagalam…

 13. Kika /Salacgriva/ Says:

  Maija,tas leduspuķes uz logiem ar koka raamjiem? mes te reiz spriedaam ka sen nav neviena leduspuķe logā redzeeta…tā taču ir vai ne-uz tiem plastikaata logiem viņas nezied?..jeb tomeer? vel nav naacies nevienu tadu dabas mākslu redzet … mums kaa reiz visi ” modernie” baltie logi.. 😦

 14. lightning Says:

  Par leduspuķēm – agrākos laikos bija, bet tagad jau pasen nav, lai arī man dzīvoklī koka logi. Varbūt tāpēc, ka labi izolēti? Bet drīzāk tur kaut kas ar mitrumu un rasas punktu varētu būt – kaut kas neatbilst.
  Bet sals vismaz Līvānos pieņemas spēkā, jau pie loga -15! 🙂 Šoreiz aukstāku ziņo kāreiz Latvijas D rajonos! 🙂

 15. Maija Says:

  Nu jā,par tiem plastikāta logiem nemaz neiedomājos.Laikam jau uz tādiem logiem nezied vis…Man ir vecie logi,uzzied pa reizei,bet tā pamatīgi vēl ziedējušas nav.Agrāg gan,bet viss jau vēl priekšā!

 16. Kika /Salacgriva/ Says:

  Salacgivā termometrs vel -10 gradus raada,bet zvaigznites jau vairs neredz/ap pecpusdienu redzeju makonju kartu pamalee..nu jau tad taa ir klaat./ talumaa uz gaismu skatoties izskataas bieza migla… ceru ka shovakar termometrs pakapsies uz tiem -5 gradiem,ko sola meteo.lv/mazliet atelpa butu no trakaas kurinashanas/ 😀

 17. gubumakonis Says:

  Runajot par tiem makoniem-ja tie nenes sniegu,tad labak,lai nemaz nenak,tapat,saulains laiks ir smukak 🙂
  Riga joprojam skaidrs laiks,veidojas neliela migla,temperatura atkal krit,Zolitude jau -13,lidostā -15,normali,parak auksti nav;)
  Runajot par leduspuķem-es ari sava maja tos nekad neredzu,kaut ari logi vecie,koka….. vienigi,kur ar tadam sastopos Riga-tas ir sabiedriska transporta logi.

 18. artis555 Says:

  Pirmdien no rīta Lejasciemā -Gulbenes nov. -28
  Ilzenē -Alūksnes nov. -16
  Pārbaudīju braucot uz darbu—no coment

 19. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.delfi.lv/news/world/other/melburna-aizvadita-karstaka-nakts-108-gadu-laika.d?id=29206035

  Dabā viss ir līdzsvarā, Austrālijā aizvadīta karstākā nakts pēdējo 108 gadu laikā.

 20. liepājas veeji Says:

  Musm Liepāja pašlaik arā ap gradiem -12 , pamatiigs sals, jo padienu vel uznaca sarma , koki ar sarmas segu vakara krēsla izskatās vienkarši fantastiski 😉 vējš neliels pūš no ZA puses.

 21. Pierīga Says:

  Jā, Liepājas web kamerā tiešām redzama sarma! Pēc dienām dodos uz nedēļu uz to pusi – sarma, droši vien, būs nozudusi, bet varbūt kas cits interesants var gadīties, lai gan – maz ticams.
  Pierīgā arī pirms brīža uznāca neliela migla, deguns sasalst ragā no mitruma, sunim ūsas un pazodene no riešanas balta.

 22. gaga Says:

  ..bet vai līcis aizsals??

  kā tas nākas, ka Liepāja udens temp jūrā -0,4 grādi, Skultē +0,6?

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Pie Jūrmalas līcis aizsalis 500m no krasta- viens sastrīdējies ar draudzeni, aizbrauca ar auto pa ledu un finālā iekrita jūrā šai attālumā no krasta. Pats izpeldējis, bet auto guļ jūras dibenā. (LTV1 “Panorāmas” ziņa šovakar).

  • maikls Says:

   Ja pieturēsies stabils sals, tad pēc kāda mēneša viss līcis būs pilns ar ledu (es gan varu tikai minēt, jo pieredzes šajā jautājumā nekādas), bet esmu pārliecināts, ka nav iespējama viendabīgas ledus segas izveidošanās visā līcī, jo tad būtu jābūt milzīgam ilgstošam salam ar lēnu vēju un vēl arī vajadzētu apstāties visu kuģu satiksmei. 😀 Gar krastiem jā, bet ne visā līcī. Un ko tur brīnīties par temperatūru – tā visu laiku svārstās, līcis taču ir liels ar savām straumēm un viļņošanos, turklāt dati arī var būt neprecīzi, vienā vietā mērīts tuvāk krastam, citur – tālāk.

 23. Saulcerīte Says:

  Tad kad no ŗīta atveru logu vēdināt istabu tad jau pēc dažām minūtēm augšējam sāk no ārpuses veidoties leduspuķes,lai ari logi ir plastikāta.Patlaban- 15,8.UN VISP.AR MAN IR INTERESANTI KĀPĒC TIEŠI PIE MUMS lIDOSTAS RAJ. VIENM;ER IR AUKSTĀKS NETIKAI KĀ RĪGĀ BET /BIEŽI’/PAT KĀ VISĀ ZEMGALĒ.Varbūt mēs esam pieskaitāmi pie Latgales.

 24. maikls Says:

  Liela migla un sarma no Igaunijas sāk izplesties uz Latviju. Vietām Igaunijā jau divas diennaktis no vietas bieza, ledaina migla un attiecīgi milzīga sarma.

 25. Kika/Salacgrivā/ Says:

  migla jau pirms dažām stundām Salacgrivā bija diezgan liela,shkjiet nu mazliet mazinajusies/cik nu no loga uz talajam gaismam var redzeet/,bet ir….

 26. Kika/Salacgrivā/ Says:

  meteo.lv pie prognozēm nakamajām 7 dienām atradu:

  ” Bet šīs darba nedēļas beigās, vējiem iegriežoties no dienvidaustrumu puses, no Krievijas Latvijā atkal ieplūdīs auksts gaiss. Brīvdienās un nākamās nedēļas sākumā naktīs atkal gaisa temperatūra valsts austrumos noslīdēs līdz -20º un pat zemāk. Arī dienas būs ļoti dzestras, jo, neraugoties uz to, ka spīdēs saule, svētdien temperatūra nepakāpsies augstāk par -11…-16º, ziemeļaustrumu rajonos pat -18º. ”

  atkal??? kad tas Ziemeļpols beigsies? tiešām tikai pavasarim iestājoties??? 😀

 27. Kika/Salacgrivā/ Says:

  tikko biju veel apgaitaa 😀
  pie mums -6 gradi, stipri mazliet kriit mikroskopiskas parsliņas….

 28. Ainārs Says:

  Labvakar! Rakstu pirmo reizi. Gribēju mazliet pastāstīt par interesantajiem laikapstākļiem Ziemassvētkos. Es pavadīju gada nogali mājās Latgalē. Atceros kā pirms svētkiem palika ievērojami siltāks. Visvairāk manā atmiņā palika 23. decembris un nakts uz 24. decembri. 23. decembrī visu dienu spēcīgi lija lietus. Dienas gaitā tas sāka pārvērsties slapjā sniegā. Tā kā bija arī diezgan liels vējš, tad likās, ka ledus gabali vai krusa krīt no debesīm. Vakarā sāka apledot koku zari. Tie īsā laika sprīdī pilnībā pārklājās ar ledus kārtu. Vējā visi koki čaukstēja. Likās, ka tie ir dzīvi. Mūsu mājas pagalmā augošā egle izskatījās pēc nolaista lietussarga. Tās zari bija ievērojami noliekušies uz leju. Pēc dažām dienām aplūkoju tuvējo mežu. Daži jaunākie bērzi gandrīz skāra zemi. Tie bija noliekti pie zemes. Izskatījās kā kautkādi gumijkoki, kuri ir ļoti elastīgi. 23. decembra naktī stipri sniga. Uz apledojušajiem zariem uzkrājās vairāk kā 10 cm. bieza sniega kārta. Naktī skatījos vienu filmu, bet tad pēkšņi pazuda elektrība (protams, slikto laikapstākļu dēļ). Nolēmu iet gulēt. Ielīdu gultā un centos iemigt. Tad piepeši ieraudzīju spožu gaismu ārā nozibam. Skrēju ārā skatīties, lai noskaidrotu tās avotu. Man izdevās ieraudzīt šo gaismu. Tā bija ļoti spoža, gaiši zilā, violetā krāsā. Kad tā parādījās, tad varēja tālumā redzēt visu apkārtni. Uzsnigušais sniegs atstaroja šo gaismu, tāpēc šī gaisma likās vēl jo spožāka. Es sākumā nevarēju saprast no kurienes tā spīd. Kad tā spīdēja, tad izskatījās, ka tā ir tieši virs manis. Vēlāk pamanīju, ka tā ir no ziemeļiem, vienreiz arī no DR. Nākošajā naktī es atkal ieraudzīju gaismu ārā pa logu. Vienmēr tajā brīdī, kad tā pirmo reizi parādās, uzreiz pazūd elektrība. Tā tas gadījās kādas 5 reizes vismaz, jo arī dienā elektrība mēdza pazust, bet gaismu tad nevarēja it kā pamanīt. Šajā naktī ārā spīdēja mēness un bija bieza migla. Tātad tas nebija zibens. Man radās aizdomas, ka tas ir saistīts ar magnētiskajām vētrām uz Zemes. Pēc dažām dienām mans brālis teica, ka šīs gaismas rada elektriķi, jo šajā laikā viņiem bija daudz darāmā. Šī gaisma pārsvarā bija bez skaņas, bet tā likās tik spoža, ka es nespēju tam noticēt, ka to radīja cilvēks. Tajā brīdī man bija pat bail, kad es šo gaismu redēju, it īpaši pēc tam, kad tā atkal parādījās. Es domāju, ka tas ir zīmīgi, ka tā parādījās tieši Ziemassvētkos. Tā bija kā priekšvēstnese kaut kādam lielākam dabas brīnumam, kas varētu atnākt tuvākajā laikā. Šīs dienas vienmēr paliks manā atmiņā. Ap Jāņiem naktī pie mums varēja vērot iespaidīgāko zibeņošanu šajā vasarā.

  • Digital1 Says:

   Sveiks Ainār. Ļoti interesants stāsts!!! Vai tas notika 2009. gada Ziemassvētkos? Kurā vietā tu tieši dzīvo?

   Vai vari lūdzu detalizētāk aprakstīt šo gaismu (iespējamais attālums, ilgums, vai pēc ēnām nevarēja redzēt, ka tā pārvietojas vai arī tā atrodas vienā konkrētā punktā). Vai šis gaismas avots ir kā punkts vai tā ir izkliedēta gaisma?

   • Ainārs Says:

    Jā, tas notika 2009. gada Ziemasssvētkos. Pašlaik dzīvoju Rīgā, bet gada nogali pavadīju Rēzeknes rajonā. Gaismas avots bija vairāku kilometru attālumā (apmēram līdz 3 vai 5 km). Tās ilgums bija atšķirīgs. Jo lielāks bija gaismas zibsnis, jo ilgāk tas spīdēja. (ilgums no nepilnas sekundes līdz kādām 3 sekundēm). Tās avots bija kādā konkrētā vietā, bet tās radītā gaisma izgaismoja visas debesis spilgti zilā krāsā (arī citās krāsās). Varēja vērot labu salūtu debesīs. Brālis man paskaidroja, ka šī gaisma rodas no 3 fāžu īssavienojama vai arī metināšanas. Man pašam nekādi neienāca prātā kaut kas tāds. Pirmo reizi redzēju tik spožu gaismu ziemā. Agrāk mēģināju izskaidrot dabas parādības tīri zinātniski, bet tagad arī garīgi. Man jau kopš agras bērnības patika lūkoties debesīs. Vasarā naktīs mēdzu skatīties uz tuvojošos pērkona negaisu līdz vēlai naktij…

  • cits makonis Says:

   Dzirdets ka laukos nekopto elektroliniju del medz notikt issavienojumi. Man pasam cesinieki stastijusi ka tdi issavienojumi notiekot jau videja sprieguma linijas. Ari Jusu aprakstitie laika apstakli atbilstosi. Un pec tam ka likums pazud elektriba. Ko tur vairak.

   • Saulcerite Says:

    Nu nav viriesos nekadas romantikas,

   • raitis_sametis/Zantē Says:

    Labrīt- kad dažādu fatālu laika apstākļu dēļ – uz transformātoru apakšstaciju savienojumiem notiek īssavienojumi, tad tie rada minētās gaismas. Pie lielām vētrām, apledojumiem, lielas snigšanas… tur smagi dzirksteļo. Tas daudz reiz redzēts. **Es atceros “Ervīna” orkānu tieši pirms 5 gadiem, tad šādas gaismas ik pa brītiņam visu nakti bija no dažādām pusē (un bez elektrības finālā dzīvoju 23 dienas)….

  • klusais vērotājs Says:

   tas tiešām bija vai nu īssavienojums vai metināšanas darbi. lokizlādei ir ļoti spoža gaisma, kas atstarojas arī mākoņos utml.
   sorry 😀

 29. Pierīga Says:

  Pēc meteo datiem pl. 8 Ventspilī apledojums ar lietu – forša ikona 🙂

 30. Maija Says:

  Jaunpiebalgā šorīt -14 gr.,visi koki pūdercukurā…Būtu vēl saulīte…

 31. orkaans Says:

  Šodien pamodos, paskatījos pa logu, cerēdams uz skaistu sarmu…!
  …un biju vīlies-nekā nav… 😀
  Ļoti gribētu redzēt Vidzemes sarmas bildes! 😉

  • Saulcerite Says:

   Skaties eradio web kameras-piem.Cēsis vaiValmieru vai Lido kalnu/īpaši labi izskatas Cēsis/.Bet Rīgā jau tikai tagad kaut kas sāk veidoties.Vēl no rīta 4pie Mārupītes rādīja -18,bet ap 7 bija jau -12 un sāka veidoties neliela migla,kaut kas ari nedaudz sniga.

 32. raitis_sametis/Zantē Says:

  Bet “pie manis” prognozētā migla un reizē sarma ir klāt. Neko jūtami siltāks gan nav palicis, joprojām tie -12 grādi.

 33. Enricco Says:

  Jā -Ventspilī notiek kaut kas ekstrēms – -6 grādi un līst!!!
  Esmu izbrīnīts, ka Liepājā tik salīdzinoši auksts – -15 grādi…

 34. khmm Says:

  Visiem fotogrāfiem iesaku braukt uz Liepājas pusi – saulīte spīd, sarma un sals, laba kombinācija labai dienai:)

 35. maikls Says:

  Ventspils meteostacija ziņo, ka sarma tur šobrīd sasniegusi 12mm biezumu, līdzīgas ziņas naktī pienāca, šķiet, no Alūksnes un Daugavpils. Bet Valkā migla, brīžiem biezāka, brīžiem plānāka, ir nu jau 15. stundu no vietas.

  • khmm Says:

   Cik saprotu Ventspilī 12 milimetros ir ne tikai sarma, bet arī ledus kārta kas veidojusies līstot lietum pie – 6 grādiem

   • maikls Says:

    Tas Ventspils lietus ir tikpat ticams kā Stendes meteostacijas ziņotais stiprais sniegs vai Valkas meteostacijas ziņotais putenis bezvējā.

 36. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude šorit ir apmacies,migla,ne ieverojamas sarmas,ne ari kadi nokrišņi pagaidam nav manami,sarma pavisam minimali.temp -10,paliek siltak. Nakts sakuma pie skaidram debesim bija -15,lidosta pat-18 🙂 Nu redzes,kas Riga šodien bus.

 37. Ainārs Says:

  Neskatoties uz to, ka šis ir laikapstākļu novērujumu portāls, atļaušos nosūtīt vienas dziesmas adresi: http://www.youtube.com/watch?v=HjYi2zEJzi8&feature=fvst
  Ļoti laba dziesma garastāvokļa pacelšanai augšāāāā! Arī saistīta ar laikapstākļiem. Cerams, ka kādam iepatiksies. OK! Dziesmas nosaukums – Mylene Farmer – Appelle mon numero

 38. Kika/Salacgrivā/ Says:

  uzbildeju dažas bildites,ko atraadiit. diemžēl neesmu nekads profesionals fotograafs un ari taa ierice man tada jau gandriz antiika 😀 bet nu priekshstats varbut kads radisies 🙂
  http://foto.inbox.lv/kristine44/13-janvaaris

  daba protams tas vis izskataas 30 reizes labaak un smukaak….

 39. Maija Says:

  Jaukas bildes,Kristīnīt!Šinī ziemā nav jābrauc diezin kur bildēt,visur ir skaista daba.Diez ko jau neiepriecina tas,ka visu laiku būs sals.To pacietīsim,lai tikai ziema atkal neievelkas aprīlī,pat vēl maijā…Būtu labi,ja tā beigtos tik tiešām martā.Un-sāktos pavasaris!

 40. raitis_sametis/Zantē Says:

  “Šķiet, ka vairāk vai mazāk barga ziema turpināsies līdz martam, līdz tam laikam sals un sniegs daudziem jau būs “līdz kaklam”. – ” —> tieši par to liecina dabas pazīmes.

 41. Kika/Salacgrivā/ Says:

  nu ja temperatura naktis nekristos zemak par -15 gradiem-es ari nedusmotos par tadu ziemas turpinajumu lidz matram…

 42. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meteodiena.wordpress.com/2010/01/13/anticiklons-bobs-9-1-un-13-1-2010/

  Anticiklons “Bobs” virs Zantes. Daži kadri no sestdienas 9.1.2010. pie skaidrām debesīm/ D malā daži mākoņi no ciklona Deisija. Un daži kadri no šodienas pusdienas laika: migla un izteikta sarma.

 43. Kika/Salacgrivā/ Says:

  man aiz loga tikai -4 grādi,taču man visu dienu ir tik auksti….tas mitrais gaiss taa saldee ..

 44. raitis_sametis/Zantē Says:  Lielbritānijai uzbrūk ciklons “Ela”, atkal diennakts laikā UK rietumos sasnieg sniegs 15cm, kas tai zemei ir tuvu lielai kataklizmai (protams, ar zemestrīci Haiti nav salīdzināms). Par sniegu Lielbritānijā ziņo arī mediji…

 45. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Šorīt LNT ziņās skatījos-japāņi ar sniegu rok….. trakumi gan…

 46. orkaans Says:

  Teikā strauji sabiezē migla, redzamība kādi 500m.
  Arī sarma mazliet uzaugusi, bet priekš labām bildēm neder. 😦

 47. Pierīga Says:

  Mjā, beidzot pie manis uz kokiem, kuriem nav sniega sega, ir parādījusies sarma. Vietām tā līdz 10 mm, skaisti.

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   13.01.2010., plkst. 19:35

   Šodien, 13.01. un naktī uz 14.01., vietām Latvijā, arī Rīgā joprojām saglabāsies migla, kuras laikā redzamība būs pasliktināta līdz 200-500 m. Sakarā ar to, ka aizvien pieturās sals un gaiss ir ļoti mitrs, turpināsies sarmas veidošanās. Šodien Vidzemē sarmas noguluma diametrs pārsniegs 5 cm.
   ===
   Meteo.lv 13.1.10. vakara brīdinājums

 48. liepājas veeji Says:

  Liepājā šodien visu dienu saulīte atkal staigāja pa zemes virsu, gradi tā ap -8 stāvejā, pašalika atkal sāk krsties zem 10, izskatās ka tuvākajā diennakti Liepāja atradīsies Boba ietekmē tik auksti sen nav bijis , ja ņema dienākts vidējo atzīme pēdējās dienās. piekrītu tam viedoklim , ka tuvākāja laikā, mammu Zemi varetu piemeklēt liela kataklizma vērojot zīmes ko daba raida uz cilvēces pusi.
  Bet domāsim pozitīvi :d

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Jā 2012. gada 21. decembris vēl ir priekšā…

  • mārtiņš Says:

   kas būtu tās zīmes? sniegs un sarma janvārī? (tiešām smīnu)

   vienīgā lieta, kas mani patlaban uztrauc ir tas, kas nonāks mūsu vēderos. Nupat nesen lasīju, ka Floridā zemeņu ražai un līdz ar to visai industrijai aukstuma dēļ draud bankrots, tāpēc gudrie lielražotāji ķērušies klāt pie jaunas ķīmijas, kas tās zemenes “ievasko” – t.i. padara resistentas pret salu. Nelaime tā, ka šis risinājums ir sagrābstīts uz ātru roku un kā parasti ietekme uz cilvēka organismu nav īpaši pētīta. Nezkāpēc esmu diezgan pārliecināts, ka banāni, apelsīni u.c. dienvidu labumi, kas tuvākajā un tālākajā nākotnē noguls mūsu veikalu plauktos, būs pieredzējuši to pašu. Diemžēl vairs nevaru atrast avotu, būtu pateicīgs, ja kāds zinošāks papildinātu/pakritizētu manis rakstīto

 49. Ainārs Says:

  Šodien tiešām staigāt ārā ir ļoti nepatīkami. Lai gan gaisa temperatūra nav sevišķi zema, mitrais gaiss rada iespaidu, ka ir daudz zemāka temperatūra. Likās, ka drīz nosalšu. Manuprāt, tas ir zīmīgi, ka 2010. gada 21. decembrī būs vērojams pilns mēness aptumsums. Bet tiesa, ka mēs, cilvēki, esam spējīgi pārciest ne to vien. Un vienmēr vajag domāt pozitīvi un skaisti.

 50. raitis_sametis/Zantē Says:

  Bet Vankuveras gaidāmo ziemas Olimpisko spēļu vietā ir +11 un līst lietus, kalnu nogāzes pa pusei “melnas”. Orgkomiteja ir nopietni satraukusies. **Ziņa no LTV7 krievu ziņām…

  • maikls Says:

   Vankūvera atrodas piekrastē un ziemā tur parasti ir plusi, janvāra dienās gaiss iesilst vidēji līdz +6, februārī līdz +8 grādiem. Janvāra siltuma rekords Vankūverā ir +15. Tur nekad nav bijis aukstāks par -18 grādiem, bet absolūtais temperatūras maksimums ir +34 grādi (tā vismaz rakstīts Vikipēdijā).

 51. Ainārs Says:

  Jā. Cilvēks nevar šajā gadījumā radīt tādu metodi, kas nekaitētu veselībai. Katru dienu apēdam kaut ko kaitīgu. Bet bads, pirmkārt, ir problēma tiem cilvēkiem, kuriem pilnīgi nav ko ēst. (Āzijas valstīs, Āfrikā…) Tajā pašā laikā cilvēkiem attīstītajās valstīs (ASV, piemēram) ir problēmas ar aptaukošanos. Divas lietas, kurās mēs varam ieekonomēt lidzekļus, ir ēdiens un apģērbs. Ja pastaigā pa Rīgas centru, tad var redzēt, cik ir daudz pārtikas un it īpaši apģērbu veikalu. Ēdiens un apģērbs ir arī vienas no galvenajām lietām, kas radījušas nevienlīdzību valstu un cilvēku starpā. Arī masu mediji lielā mērā iebaida cilvēkus, radot sabiedrībā paniku dažādās jomās. Atcerieties gadījumu ar sāli, un kā pēc tam daudzi cilvēki drudžaini to izpirka. Vajadzētu jautāt, kāpēc notiek kaut kas neparasts dabā, lai gan vienmēr tas ir noticis. Tagad attīstītā globalizācija nodrošina to, ka cilvēki uzzin daudzko tādu un no tādām valstīm, par kurām agāk maz vai vispār neko nezināja. Cilvēkam arī jāmāk no visas šīs informācijas paņemt pašu svarīgāko, jo daudz nevajadzīgas informācijas mēs katru dienu saņemam no masu medijiem. Mēs piesārņojam tikai savu garu šajā gadījumā.

 52. Ainārs Says:

  Arī, iespējams, paši zinātnieki zin kaut ko svarīgu, Bet viņi varbūt labāk klusēs, jo, ja paziņos, tad sanāks līdzīgi kā ar to sāli. Radīsies panika. Sanāk tad, ka cilvēki ir labāk sagatavoti, kad nezin, nekā tad, kad uzzin to.

 53. gubumakonis Says:

  Riga,vismaz centra ir loti smuka un jau bieza sarma,daudzviet uz ielam un parkos koki ir izgaismoti,izskatas tiešam smuki un interesanti 🙂
  Bet atbraucot te,Zolitudē mazliet vilos-te sarma kokiem tikai knapi izveidojusies,bet gan jau pa nakti izveidosies vairāk 😉
  Riga ir visu dienu migla,no gaisa kaut kas mazliet smidzina,temperatura ap -8 ,ziema turpinas! 🙂

 54. lightning Says:

  Līvānos šodien diena pārsvarā apmākusies, arī brīžiem nedaudz migliņa parādījās, bet ne pie pašas zemes, mazliet augstāk, un ne pārāk bieza. Saule pa īstam tā arī neparādījās, toties sarma pamazām turpina pieaugt. Aizvadītajā naktī minimālie grādi svārstījās ap -18…-19, dienā bija ap -10…-11, arī tagad līdzīgi, jo mākoņu dēļ gaiss vairs tā neatdziest kā nakti iepriekš. Lai arī saules šodien nebija, tāpat skaista ziemas diena, un sarma arī savu roku tur pieliek! 🙂

 55. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.cnn.com/2010/WORLD/americas/01/13/haiti.updates/index.html

  (off topiks) Bet Haiti zemestrīces sakarībā ir šausmas! Šajā saitē sekoju visiem jaunumiem šās zemes-vētras sakarā.

 56. Maija Says:

  Jaunpiebalgā patlaban -12 gr.,bet liekas,ka ir aukstāks.Mitrums dara savu,mājā ļoti nemīlīgi…Tiešām jāsalst,tāpat kā vakar.Piekrītu tam,ka Daba cilvēcei sūta savus brīdinājumus.Tas,kas notiek ,nav normāli.To,ka kaut kas nav kārtībā,jau parādīja pērnās vasaras drausmīgās lietusgāzes,tagad sniegs pārņēmis vai visu Pasauli…Pēc sarmas,pēc tā,ka kokos turas sniegs,jābūt tomēr būtu labai vasarai…Vismaz manā bērnībā un jaunībā,lielākoties,tā bija.Tagad-var būt arī visādi pārsteigumi.

 57. Kika/Salacgrivā/ Says:

  ja, tajā Haiti ,pec zemestrices totāls haoss…. nelaimigie cilvēki…..es gan papildus nemekleju info,tik cik ziņās paskatos..tāpat pietiekoši briesmigi…

 58. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- sarma visur un zemā mākoņainība vēl joprojām. -12 šorīt.

 59. maikls Says:

  Jēkabpilī šodien ir tikpat skaisti (ja ne skaistāk :P) kā vakar Liepājā – viss balts apsarmojis, zila jo zila debess, spīd saule.

 60. gubumakonis Says:

  Nu ari Riga, Zolitude koki smuki apsarmoja pa nakti,pa logu skatoties berza galotnei siki zariņi ir apmeram pirksta resnuma 😉 Ir apmacies ar tendenci uz skaidrošanos,migla izklida un mazliet snieg retam pukainam parslam,temperatura -12,skaista ziema!
  Cik skatos sals pamazam nedaudz pastiprinasies,un siltak vismaz tuvakas 10 dienas nekļus,tas mani priece,nu beidzot normala,skaista ziema pie mums pailgiem laikiem 🙂
  LR-1 sinoptiķi bridina par atmosferas spiediena paaukstinasanos krietni virs normas un iespejamo negativo ietekmiuz jutigiem cilvekiem…

  • maikls Says:

   Šāds ilgstošs un visai liels sals, manuprāt, tomēr nav saucams par “normālu”, jo parastā Latvijas ziemā mērens sals mijas ar atkušņiem. Arī faktiskie vidējās temperatūras dati to apliecina, šī janvāra pirmā puse ir aptuveni 5 grādus aukstāka par normu. Protams, agrāk ir bijušas vēl krietni aukstākas ziemas, bet vairums ziemu pēdējā gadsimtā bijušas ar mainīgu un siltāku laiku nekā patlaban. Mērījumu vēsturē siltākā ziema Latvijā bijusi senajā 1924.-25. gadā. Bet tās siltās ziemas atmiņā paliek mazāk nekā aukstās un sniegotās ziemas, tāpēc arī veci cilvēki parasti stāsta, cik agrāk bijušas aukstas ziemas un daudzi to sauc par normu, lai gan tā, manuprāt, nav. Parasti ziemā Latvijā dominē DR vējš un attiecīgi ne pārāk aukstas gaisa masas.

   • lightning Says:

    Var teikt arī tā, tomēr pēdējo gadu siltās “ziemas”, kad pat sniegs jau kļuva par pārejošu parādību, jau bija totāli apnikušas, labāk lai šāda ziema! 🙂

 61. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa apmaacies, gradi ap -9,koki vel baltaki ka vakar…tiešām skaisti.

 62. Aivars Says:

  Rēzeknē skaidras zilas debesis -15 un bezvējš.Koki visi balti.Vispār skaista ziemas diena…

 63. Pierīga Says:

  Pierīgā ap -11, koki balti tikai nedaudz, tālāk, laukos, baltāki.

 64. orkaans Says:

  Teikā arī “kaut cik” pieņemama sarma,bet man nepietika un devos to “medīt”, rezultātā(kā jau biju paredzējis, ka tajā pusē jābūt) atradu īpaši krāšņu sarmu Voleros. Vēlāk ielikšu bildes. Žēl ka tajā brīdī kad biju Voleros, saule nespīdēja, toties Daugavgrīvā gan tā dāsni uzspīdēja! 😉

 65. Maija Says:

  Piekrītu Maiklam!Pie mums tagad kā Lapzemē.Tāds ilgstošs sals sāk pamazām kaitināt.Ir bijušas aukstas,sniegotas ziemas,bet sals ir mijies ar atkušņiem,Tagad nekas neliecina,ka varētu būt atkusnis.Tāds jau cilvēks ir,nekad nav labi,bet,ja pat mājās jāsalst nost,tad garastāvoklis arī vairs nav tas.Mums,laukos,ļoti daudziem nav centrālās apkures,pārkurināt arī nedrīkst.Tad nu,kā ir,tā ir.Baida tie lielie sali,nekā romantiska tur nav,tā es domāju.Daba skaista,tas tiesa,liela sarma,koki pilni ar sniegu,nu taisni kā tanīs bildēs par Lapzemi…

 66. Kika/Salacgrivā/ Says:

  atliek tik mierinat sevi ar domu ka ar katru dienu tomer tuvaak pavasarim… 🙂

 67. dravnieks Says:

  Ko mēs varam sūdzēties-esam tomēr ziemeļnieki 🙂 Vācijā daudzos reģionos, kur sniegs ir retāka parādība, veselu mēnesi nav bijis atkusnis. Veikalos beigušies siltie ziemas apavi, sniega lāpstas, sevišķs deficīts ir ragaviņas. Sāk pietrūkt arī sāls ceļu kaisīšanai – autobāņiem un bundesštrāšēm pietiek (tā ir prioritāte), bet daudzām pašvaldībām vairs nav un nevar vairs pasūtīt.

 68. gubumakonis Says:

  Es gan esmu priecigs,ka ziema pie mums turas,lai tik turpinas! Godigi sakot pec vairakam pedejo gadu ziemam jau gandriz biju zaudejis ceribu vel piedzivot riktigu ziemu tepat Riga 😉
  Tikmer Rigas centrā ir fantastiski smuka sarma vakara apgaismojumā,bildes velak bus… Ari sals pieņemas speka,vakars ir skaidrs, -15 jau.
  http://www.fotoblog.lv/rep/18495/?cid=22694
  Sarma un saules halo Valmierā.

  • Saulcerīte Says:

   Par šo ziemu priecājos-darbā man katru dienu pārprasa-nu ko vai vēl aizvien patīk…Un es godīgi atzīstos ,ka patīk,kaut ari mums ir krāsns apkure un plašas sniega šķūrēšanas iespējas.Bet man kā janvārī dzimušai tie ir priecīgi laika apstākļi.Paldies GUBUMĀKONIM par bildēm-beidzot noskaidroju,ka tā mistiskā dabas parādība ko es redzēju bija ” saules suņi ”

  • gubumakonis Says:

   Šis gan nav manas bildes,bet cita autora reportaža Fotobloga,bet paradiba visai interesanta nokerta 🙂

 69. Liga Says:

  Madonā -19,5

 70. lightning Says:

  Līvānos izcili skaista ziemas diena – spoža saule visu dienu, viss apsarmojis balts! 🙂 Arī saliņš pašā laikā, dienā ap -11…-12 turējās, bet pievakarē sāka strauji kristies, un tagad jau svārstās ap -18…-19 grādiem. Tā kā arī visi -20 var iznākt, ja neapmāksies. Lai tik nāk! 😀

 71. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/sarma-13-14-janvari-2010/
  Jauna galerija mana blogā- sarma Rigā,13-14 janvarī,skaista ziema turpinas 🙂
  Starp citu,ši laikam bus pagaidam aukstaka nakts soziem Riga-patreiz (2-36 nakti) Lidosta-19,RS–16,8,centra -15,1,man pie loga -17,pagaidam skaidra nakts un t. lenam kritas… Man tada sajuta,ka AC Bobs vel sagadas mums kadus parsteigumus 😉

 72. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa shoriit patikami silti 🙂 tikai -10 graadi. debesis joprojam apmakushas,pavisam neliels vejinsh.

 73. orkaans Says:

  Vakar tomēr nesanāca laika pubilcēt bildes, bet šorīt to izdarīju!
  Lūk te bildes:
  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/2010/01/15/sarma-riga/
  Bildes tapa dažādās Rīgas vietās- Daugavgrīvā, Voleros un Teikā. 😉

 74. Maija Says:

  Jaunpiebalgā no rīta -21 gr.,patlaban -18gr.Sarma,sniegs,viss pa vecam…Piekrītu Dravniekam,mēs esam ziemeļu tauta,bet ne čukčas…Tas-humora pēc!

 75. gubumakonis Says:

  Riga gandriz skaidrs,saulains diemas sakums,sarma ari turas,smuks,bet auksts rits,Žolitude -17 patreiz,nakti musu apkartne bija -18-20,tatad aukstaka nakts sožiem:)


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: