Ziema turpinās

Ciklons ar centru pie Norvēģijas ziemeļiem pārvietojas uz dienvidaustrumiem, tādēļ Latvijā iegriežas dienvidrietumu vējš, kas nes siltāku un mitrāku gaisu. Gaisa temperatūra pirmdien jūras piekrastē pakāpsies līdz nullei, citviet pieturēsies neliels sals, Latgalē nebūs siltāks par -7 grādiem.

Ciklons, bet galvenokārt jau jūras/līča efekts nesīs sniegu, dažviet stipru snigšanu. Ja svētdien vējš mākoņu augstumā pūš no ZR (attiecīgi daudzviet nesot jūras/līča efekta  izraisītu snigšanu), tad pirmdien un otrdien tas pūtīs no R, DR. Uz zemes vējš mēreni stipri pūtīs no DR un D. Tātad Baltijas jūras ražotie mākoņi visvairāk skars Kurzemi un arī Vidzemi Ainažu pusē.

Ne tikai snigs, bet arī puteņos, īpaši Kurzemes rietumu piekrastē un Vidzemes piekrastē. Šobrīd modeļi prognozē, ka intensīvākā snigšana būs pirmdienas pievakarē un otrdien Kurzemē. Arī šoreiz nokrišņu sadalījums būs ļoti nevienmērīgs; dažviet Kurzemē, kā arī Vidzemes ziemeļrietumu daļā līdz otrdienas vakaram droši vien uzsnigs vairāk nekā 10 cm svaiga sniega (varbūt stipri vairāk).

Trešdien Latvijai no dienvidiem sāks tuvoties liels ciklons. Pastiprināsies A vējš. GFS šobrīd prognozē, ka Latvijai netrāpīs ciklona siltais sektors, tādēļ visi nokrišņi izkritīs kā sniegs (iepriekš GFS prognozēja arī slapju sniegu un atkalu). Šobrīd izskatās, ka dienvidu ciklona nestais sniegputenis visā Latvijā gaidāms ceturtdien.

GFS prognozē, ka šajās dienās un naktīs gaisa temperatūra Latvijā pārsvarā būs robežās no -2 līdz -10 grādiem. Daži modeļi prognozē, ka pēc 8. janvāra A vējš Latvijai atnesīs atkusni. Šajā aukstuma vilnī no sala un sniega visvairāk cietīs Rietumeiropa. Paredzams, ka britu meteodienests drīzumā izplatīs paziņojumu, ka Lielbritānija piedzīvo aukstāko ziemu pēdējos 25 gados, lai gan rudenī tas prognozēja kārtējo silto ziemu.

47 Atbildes to “Ziema turpinās”

 1. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- arī “pie manis” visu nakti nebija zemāk par -10 grādiem. Visu laiku- sniga, kopš vakarvakara+3cm pūkaina sniega sega klāt (kopā tagad 16cm).

 2. gubumakonis Says:

  Nakti Riga bija apmacies,nedaudz sniga,ari no rita neliels sniegs,bet tagad ir pilniba noskaidrojies,saule,nesnieg -13 gradi,debesis atkal bez neviena makoņa 😉
  Ari tuvakas dienas smuka ziema turpinasies,tas man ļoti patik,vienigi ceru,ka pec 8 janvara atkusnis nepienaks.

 3. HARBORMASTER Says:

  Pāvilostā snieg lielām pārslām – izskatās pēc tādas prelūdijas!:)

 4. Orkaans Says:

  Teikā var redzēt šī gada pirmo saules halo. Diezgan neizteikts un sāk izzust.

 5. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitudē saka stipri snigt lielam parslam,izskatas liča efekts 🙂 Atnacu no pastaigas,skaista ziema ! Nu jau sniegs sak pariet,kadi 3cm pukaina sniega ir klat pa nakti un sodienu 😉

 6. dAvi Says:

  Liepājā tagad diezgan pamatīgi snieg. Radars šo sniegu neredz.

 7. Maija Says:

  Nezinu,vai pareizi rādīja mūsu termometri,bet vakar ap 22.oo temperatūra tuvojās jau -24 gr.Pēc tam strauji sāka kristies un līdz līdz šorītam noturējās nemainīga, -16gr.Tie Piebalgas ļaudis,kuri dzīvo augstāk mūsu pakalnos,stāstīja,ka bijis -26 gr.,ilgstoši nē.Pašlaik -9 gr.,visu laiku bija saule,nu jau sāk mākties.Kaut nu nebūtu atkala!Daba jau nu bezgala skaista,visi koki piesniguši…Vajadzētu būt labai vasariņai,bet līdz tam vēl tālu…

 8. Qued Says:

  AizĶegumā šodien spīd ik pa laikam reizē spīd saule un skaisti, lielām pārslām, snieg. Ap mīnus 10, sniegs vismaz 30 cm biezs.

 9. Maija Says:

  Nu jau pie mums arī sāk snigt!

 10. raitis_sametis/Zantē Says:

  Snieg jau atkal – periodā ap Jauno Gadu “pie manis” sniega nokrišņi praktiski nepārtraukti…

 11. maikls Says:

  Pēdējās pāris dienās ļoti daudz jaunu fotogaleriju par ziemas tēmu: http://www.fotoblog.lv/rep

 12. asdfg Says:

  brr, kad būs plusi :)?

 13. mārtiņš Says:

  šodien braucot pa Tallinas šoseju virzienā uz Rīgu iekļuvu diezgan pamatīgā putenī.

  tā izskatījās ap 14:00:

  un tā 20 min un apmēram 30 km tālāk:  diez cik jauki nebija, kustība ap 30-40 kmh, redzamība dažubrīd samazinājās līdz 20 metriem. bildes, protams, lai neapdraudētu savu un citu drošību, uzņemtas netēmējot un neskatoties – parādītās laikam var saukt par “sanākušajām”

 14. raitis_sametis/Zantē Says:

  LTV1 “Panorāma” ziņo – Tallinā 63cm sniega biezums/kas jauns novērojumu rekords. Sniegs snieg kopš Vecgada vakara un turpinās vēl tagad.

 15. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa apmacies,brazmains vejsh… bet divainaa kartaa termometrs rada tikai -2 gadus….

 16. Kika/Salacgrivā/ Says:

  skatos meteo.lv kartee..tik tiesham ari Ainažos ir -2,9 gradi. tas delj veja?

 17. lightning Says:

  Līvānos t minimums vakarnakt bija ap pusnakti, kad pie loga bija ap -18 (lejā varbūt bija arī tuvu -20). Taču pēc tam sāka kļūt siltāks, un 3.00 vairs knapi -15. Sniega praktiski nebija, lai arī naktī un no rīta bija apmācies. Ap 11.30 sāka skaidroties, un diena bija skaista un saulaina! 🙂 Arī grādi normāli, visu dienu turējās ap -12…-13. Taču jau pēcpusdienā atkal apmācās, un vēsāks nepaliek, joprojām turas ap -13…-14. Tagad sācis virpuļot neliels sniedziņš, bet tas tikpat kā nemanāms, atsevišķas pārsliņas lidinās.
  Lai jau nāk cikloni ar sniegu (Tallinā piesnidzis pāri 60 cm!), tikai atkusni nevajag! Plusi pieder pavasarim! Tad es tos pat ļoti gaidu! 😉

 18. Kloons Says:

  Klau, tas briesmīgais -35C vilnis būs? 🙂 Es jau akumulatoru sagatavoju jaunu 😀

 19. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitudē diena pagaja ar mainigu makoņu daudzumu,vairs nesniga,reizem saule,skaista ziemas diena,temperatura arī bija -12 -14 gradu robežas,bet tagad vakara ir palicis krietni siltak,vairs tikai -8

 20. lightning Says:

  Izskatās, ka tuvākajā laikā kur nu -35, bet pat -20…-25 nedraud…

 21. lightning Says:

  Līvānos sācis mazliet spēcīgāk snigt, taču pagaidām nekas dižs nav, lai arī vējelis mazliet cēlies. Taču tam pa virsu ik pa laikam caur mākoņsegu arī Mēness uzspīd. Joprojām -13 grādi.

 22. liepājas veeji Says:

  musm te Liepāja jau ap 0 kaut kads absurds dabā notiek 😀

 23. Purva Vecis Says:

  -9.6.Man ir sarezgijumi ar datoriem,jo es par daudz lasu vecas gramatas.

 24. Purva Vecis Says:

  -8,2.pus rietumuvejs.Kaut kas mainas.

 25. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- jūtami siltāks “manā galā”, vairs tikai -3, un kārtējais sniegs vālē no debesīm- pagaidām sīkām smalkām pārslām: kā jau pie “siltās frontes”. Laikam dienas laikā sacelsies putenis.

 26. raitis_sametis/Zantē Says:

  Spriežot pēc radara- sniega gāzes, kas “līča efekta” ietvaros veidojas virs Rīgas līča un nes nokrišņus uz A-ZA no Rīgas (ap Ķīšezeru). Sīko “fona” sniegu- kas arī “pie manis” radars neredz.

 27. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.kasjauns.lv/lv/news/?news_id=14663

  Reizē – grupu tagad būt franču Reunion salā, reizē – neapskaužu turienes iedzīvotājus. Man “kāposts” nepietiek, neesmu ģēlu nogrūdis,…

 28. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude mainigs makoņu daudzums,patreiz daļeji skaidrojas,nesnieg,vien islaicigi no rita kadas 10 min,klat vien kads 1cm. Paliek bistami silti,tikai -2 gradi,Ventspili skatos jau +1,bet apskatot prognozes-lidz Rigai atkusnis nenonaks 🙂

 29. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://novosti.err.ee/index.php?26189949 Sniegs vakar vakarā Tallinā esot bijis 63cm. Šodien tas samazinājās līdz 49cm…atkusnis vai?

 30. raitis_sametis/Zantē Says:  Tas ciklons, kas uz ZR no mums- ir Barbara vārdā:)

 31. kurzemniece Says:

  Veiksmi Jaunajā! Visiem,it sevišķi maiklam-ir tik patīkami un parocīgi apskatīt jaunākās ticamākās prognozes pa brīdim 🙂 Tiem,kam vajadzība vai interesē

 32. raitis_sametis/Zantē Says:

  “Pie manis” jau parādās DR vēja brāzmas – līdz 6m/s, kas no zemes gaisā ceļ sniegu, jeb putenis uz vakaru-nakti briest.

 33. lightning Says:

  Līvānos šodien dienas sākumā nesniga; lai arī galvenokārt apmācies bija, daži saules stari bija pamanījušies pelēcību pāršķelt. 🙂 Bet uz pēcpusdienu nomācās pamatīgāk, un nu jau vairākas stundas snieg. Brīžiem minimāli, brīžiem spēcīgāk, īsts putenis gan nav, lai arī vējš ņemas spēkā un brīžiem jūtami pavirpuļo. 🙂 Grādi no rīta bija ap -9, dienā ap -6, tagad gandrīz -7.

 34. Maija Says:

  Jaunpioebalgā patlaban -5 gr.Jauks laiciņš,mazlietiņ pabirdina sniedziņš,koki vēl pilni ar sniegu.Liels aukstums arī man netīk.

 35. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa joprojam 0 gradi, mazliet pil no jumta,uz vakarpusi mazliet brazmainaks vejsh neka dienaa… diena uz neilgu britinju paputinaja,brižiem tadi ka siki krusas graudi bira…varbut 1 cm sniedzinja naca klaat i visss…

 36. Pierīga Says:

  Vakar atgriezos no Liepājas un godīgi sakot, esmu šokā. Daļēji pēc svētkiem netīrītie cēli izskatās, kā sūnu ciemā 🙂
  Liepājā gan arī vakar pa dienu pamatīgi sniga un šodien kaut kas, cik saprotu, birst.
  Grādi pie manis ap -3

 37. raitis_sametis/Zantē Says:

  Putenis ir šovakar, R vējš 4-6m/s

 38. raitis_sametis/Zantē Says:

  Ventspilī jau atkal 17m/s vējš.

 39. Pierīga Says:

  Labrīd, ārā pie manis pamatīgs vējš, putina.
  Kā skatos Liepājas web kamerā, traktori tīra ap rožu laukumu, izskatās, ka tur klāt nākuši kādi 5 cm.
  Pēc leišu modeļa, naktī no 6. uz 7.janvāri nāk nākamais, vēl pamatīgākais sniega valnis no D puses.

 40. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- arī “pie manis” putena, gan ne fatāli, DR vējš <6m/s, nelieli nokrišņi no gaisa, -5.

 41. amatieris 2 Says:

  Apskatijos Jusu fotouznemumus.Nu ko tur var teikt.Kadu laiku atpakal tv demonstreja dok.filmu ,Japanas briniskigas dabas ainavas,.Profesionals darbs.Tacu Jusu darbi ir tada pat limeni,kas dod skatitajam patiesu baudijumu,un no kuriem vajadzetu izveidot tematisku seriju,-par musu,Latvijas dabu.Esmu parliecinats,ka tas Jums izdotos lieliski,jo Jus redzat to,kam daudzi paiet garam.Paldies.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: