Jaunumi

Ciklons, kas no dienvidiem strauji devās uz ziemeļiem, šķērsojot arī Latviju, trešdien atnesa ļoti daudz nokrišņu: Rīgas, Dobeles, Cēsu, Saulkrastu un Rūjienas pusē 10-13mm, bet Alūksnes, Gulbenes, Skrīveru, Madonas un Jēkabpils pusē pat 18-21 mm.

Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem sniega sega visvairāk pieaugusi Vidzemē (izņemot Vidzemes ziemeļrietumus) un arī vietām Latgalē/Zemgales austrumos: Alūksnē, Gulbenē, Jēkabpilī un Zosēnos (Vidzemes augstienē) par 14-15 cm. Līdz ar to sniega segas biezums šajās vietās 24. decembra rītā sasniedza 25-26 cm, tikpat arī Valkā. Savukārt Kolkā izmērīti 44cm, Mērsragā 37 cm – tur nokrišņu trešdien tikpat kā nebija, sniegs stāv no pagājušās nedēļas sniegputeņa.

Jauns ciklons Latvijai pietuvosies jau 25. decembrī. GFS prognozē, ka ciklona centrs 26. decembrī nonāks pie Kurzemes. Taču stiprākie nokrišņi tiek prognozēti 25. decembra vakarā. Mēs būsim ciklona siltajā sektorā, mākoņi būs salīdzinoši silti, tādēļ šoreiz vairāk varētu līt, mazāk snigt. Gaisa temperatūra no sākuma vēl varētu būt negatīva, līdz ar to atkal iespējama pamatīga atkala. Lietuvas modelis prognozē, ka 26. decembra rītā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz 0..+5 grādiem. 25. decembrī gaidāms arī stiprs A vējš.

Svētdien, 27. decembrī, mēs laikam īslaicīgi nonāksim ciklona aukstajā sektorā – varētu parādīties līča efekta sniegs, īpaši Vidzemē, temperatūra +1..-3 grādi.

Pēc tam, šķiet, tuvosies jauni cikloni, tādēļ arī Jaungada svinībās iespējams lietus un sniegs. Janvārī varētu atgriezties stabils sals.

26. decembrī plkst. 9:35
Diennakts laikā nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedza 23 mm jeb 53% no visa mēneša normas. Citviet Latgalē, iespējams, lijis vēl vairāk. Aptuveni 20 mm nokrišņu izmērīti Alūksnē, Gulbenē, Jēkabpilī, Zosēnos; Rīgas lidostā – 11 mm. Tomēr visā Latvijā vēl ir kaut nedaudz sniega, Ziemeļvidzemē dažviet līdz 24 cm, Kolkas pusē vēl virs 30 cm.

77 Atbildes to “Jaunumi”

 1. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- negarlaicīgs Jaunais Gads;)

 2. maikls Says:

  Jēkabpilī šodien ir līdz šim skaistākā šīs ziemas diena – viss balts apsnidzis, arī koku zaros turas sniegs, tagad saule uzspīd.

 3. Maija Says:

  Pie mums arī-skaista ziemas diena,kā jau tas Ziemassvētkos pieklājas.Saulītes gan pagaidām nav.Temperatūra- ap 0.

 4. dAvi Says:

  Diemžēl Liepājā viss skaistums jau sagandēts. Vakar pamatīgs atkusnis bijis. Tagad nedaudz piesalis.

 5. gubumakonis Says:

  Šodien Riga,Zolitude ļoti skaists saulains lails,pa reizem ari makoņi,dziļa ziema,skaisti un interesanti 😉 No kokiem gans niegs gandriz viss nokrita,nokusa,ir ari daudz noluzušu siku zariņu ar vakardienas slapjo sniegu. Temperatura turas ap 0,bet tagad skaidrojoties sak jau piesalt.
  Loti ceru,ka neatnaks tik stiprs atkusnis lidz +5 un lietus 😦

 6. raitis_sametis/Zantē Says:

  Es, dzīvodams vairāk Latvijas R daļā, trāpīšos atkusnī…

 7. Saulcerīte Says:

  Priecigus Ziemassvētkus. Pārdaugavā tie atnāk pa dziļu un baltu sniegu/paldies ceļu uzturētājiem kuri to nav samaitājuši ne ar sāli ne ar sniega tīrītājiem/.Saule caur mākoņiem,lēns vējš-tas atstāj cerību dedzināt svecītes āra eglītēun nes pa visu kvartālu svaigi ceptu pīrāgu smaržu.Zinu jau ka rīt viss būs citādi,bet šodien ir skaista svētku diena.

 8. raitis_sametis/Zantē Says:

  Visumā ziemas šās pirmā 1/3 – ir negarlaicīga (man nepatika tas nesenais sals).

 9. Maija Says:

  Lai Jums visiem,klusi jauki ,balti Ziemassvētki,lai prieks ir Jūsu sirdīs,lai pati Laima ienāk Jūsu mājās!

 10. b Says:

  radars atdzimis 🙂

 11. lightning Says:

  Līvānos visu dienu grādi svārstījās ap 0. Sniegs piesnidzis pamatīgi, daudz kur, kur nav tīrīts, riktīgi grūti izbrist. Piemēram, pie Maximas – tur vāģi pat pabraukt brīžiem knapi var… Vai tad šāda veikala priekšu notīrīt nevarēja?! Tik traki daudz jau nebija, un šodien arī nesniga, bet vakarā tāpat putra… Citādi pilsētā jau viss labi iztīrīts, sniegs skaists, balti Ziemassvētki – lieliski! Dienā gan mazītiņi plusiņi bija, no jumtiem u.c. pilēja, pāris reizes man gar palodzi nogāzās no augšējā stāva nākošās sniega kārtas blāķis… 😀
  Pārsvarā gan apmācies, tomēr pāris reizes saulīte izlīdusi bija. Un pārāk tumšs zem tās mākoņu segas arī nebija. Uz vakaru nedaudz piesalst, bet ļoti minimāli, vismaz pagaidām (-0,5C).
  Šodien LTV dienas ziņās klausos, ka Latgalē baigās problēmas ar elektrību, cik tur tūkstošu mājsaimniecību bez elektrības atkalas un sniega apledojuma dēļ, un visus bojājumus pat nesalabošot, tā kā daudzviet Ziemassvētki cilvēkiem būs jāsagaida bez elektrības… 😦 Žēl. Traki gan, pie manis, par laimi, vismaz pagaidām tādu problēmu nav. Pat neticami likās, ka salīdzinoši netālu tādas problēmas. Bet Latvija ne reizi vien pierādījusi, cik tā liela! 😉
  Visiem vēlu priecīgus un gaišus Ziemassvētkus, labu veselību, prieku, laimi un mīlestību! 🙂

 12. raitis_sametis/Zantē Says:

  Arī LTV1 “Panorāmā” – brīdinājums par atkalu- ir pirmā ziņa. delfi.lv ziņo – apmēram 15 000 mājsaimniecības jau šobrīd ir bez elektrības.

 13. egons Says:

  riit sakot no plkst 7:00 apmeram saks snigt, kas dienas viduu jau buus kaa stiprs slapsh sniegs. Rigaa…

 14. lightning Says:

  Radars patiešām atdzīvojies, bet pagaidām no tā maza jēga, nekur nokrišņu nav. Rītā gan! 😀
  Bet pie manis grādi pamazām slīd uz leju, jau zem -2. Tas priecē, vien – uz cik ilgu laiku…

 15. gubumakonis Says:

  Patreiz nakti Riga skaidrojas,ir -2 gradi,bet rit un tuvakas dienas pec lielakas daļas prognožu valdis parsvara atkusnis,žel,ka ta 😦

  http://4seasonsinfoto.wordpress.com/riga-pirms-ziemassvetkiem/
  Te galerija svetku noskaņai. Tads balts un skaists vakars pirms Ziemassvētkiem bija Rigā,ari šodiena bija jauka un skaista,svētki atnaca pie mums balti 🙂 Novelu ari es Jums visiem priecigus,jaukus un gaišus Ziemassvetkus 🙂

 16. Maija Says:

  Jaunpiebalgā kaut kur – 3 gr.Sen nebija bijis tik skaists,kluss un balts Ziemassvētku vakars…

 17. Orkaans Says:

  Teikā šobrīt sen neredzēts vējš! Tik stiprs! 😀
  Mazliet krīt sniegs.
  -0,9 grādi.

 18. Pierīga Says:

  Labrīt!
  Pie manis spēcīgs vējš un pa laikam pa palodzi kaut kas rībinās – laikam jau salstošais lietus.
  Pa nakti tāda sajūta, ka nedaudz putinājis – kādi 0,5 cm, bet neesmu pārliecināts.

 19. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- pie “manis” jau smidzina pie -1 sen solītā lietus (“miglas” veidā), DA vējš līdz 6-7m/s brāzmās… sākas jauna ciklona darbība. Ir risks, ka šodien man pazūd elektrība (vakar un aizvakar – raustījās)…

 20. raitis_sametis/Zantē Says:

  Uz brīdi bija piestājis, bet agrīnā pievakarē atkal “smidzeklis”…

 21. raitis_sametis/Zantē Says:  Masīvi nokrišņi jau Latvijas D daļā…

 22. Pierīga Says:

  Jā, sāk nokrišņoties.. īsti nevar saprast, lietus vai sniegs

 23. Girts/Saulkrasti Says:

  Es nekā nesaprotu! Vējš un mākoņi nāk no ziemeļaustrumiem, bet radara kartē tas mākonis ar nokrišņiem nāk no dienvidrietumiem. Uz kuru pusi tad man ir jāskatās uz pamali, lai redzētu, kad kaut kas tuvojas?

 24. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitudē saka list,diezgan stiprs siks rudenigs lietus,brazmains vejš un temperatura ir +1 😦

 25. egons Says:

  paslaik rigaa ap 0C un nedaudz liist… ariii atkala noverojama, gandriz paslideeju.///

 26. raitis_sametis/Zantē Says:

  Jau 2mm atkala, cik labi- ka es neesu uz ceļa/ uztraukums – ka elektrības padevi nenorauj.

 27. Maija Says:

  Arī Jaunpiebalgā līst pamatīgs lietus,kā pa Jāņiem.Viss pamazām pārvēršas ledū…Būs atkal avārijas!0 gr.Ja nepāries sniegā ,būs švaki.

 28. maikls Says:

  Man tikko nācās iziet ārā – stipri līst, temperatūra gan ir pietiekami augsta, lai ledus pārsvarā neveidotos, tomēr uz ietvēm vietām ir dikti slidens, jau ir lielas peļķes, bieza sniega šļura – nu katrā ziņā ļoti nepatīkami. Bet vismaz Ziemassvētku vakars un rīts bija tik balts kā sen nebija bijis. 🙂

 29. G.B. Says:

  Labvakar, Murjāņos uz pl.18.45 līst diezgan stipri un ar A-vējš tāds jūtams, ja šitas piesals tad gan būs ko turēt šoferiem.

 30. raitis_sametis/Zantē Says:

  Rīt no rīta dzirdēsim par fatālām avārijām – ja nu vienīgi paši cilvji būs kļuvuši prātīgi un uz riteņiem nebūs devušies pa slidenajiem cilvēkiem.

 31. gubumakonis Says:

  Nu nepariet tas lietus sniegā šoreiz 😦 Atkala ari nav,vienigi uz ietvem vietam nedaudz piesalst,t+1,2,ziema parveršas šludonī…

 32. lightning Says:

  Līvānos izcili pretīgs laiks – ja dienā vēl bija pamatīgi nomācies, bet nekas no gaisa nekrita, tad pēcpusdienā sāka līt pie +0,3…+0,7 grādiem, un tagad jau stundas divas gāž kā pa Jāņiem… 😦 Daudzkur milzīgas peļķes, šļura, vispār… vārdu trūkst… Ja vēl naktī piesals, tad varēs visur hokeju spēlēt! 😀 Taču tas maz ticams, jo prognozes rāda vēl lielāku siltumu. Sniega vēl pietiek, bet kas uz ielām, nezinu – pēdējās dažas stundas neesmu ārā bijis (dienā pirms lietus bija OK!), varbūt jau tagad slidotava… Izskatās master kaput, ja vien lietus tuvāko stundu laikā nepāries kaut vai slapjā sniegā. Traki… 😦

 33. gaga Says:

  http://www.meteo.lv/public/laika_zinas.html
  jau pāris dienas esošo situāciju nevar redzēt. ir kādi citi saiti?

 34. gubumakonis Says:

  Ja Riga ari viss kust un sniegs noplok,peļķes.lietus,+1,4,pretigi laikapstakli priekš manis 😦 Atkusnis izskatas vilksies lidz pirmdienas vakaram,par to laiku sniega sega pamatigi cietis,cerams kaut kas tomer paliks.
  Man ari never vaļa,nerada jau 3 dienu faktisko laikapstakļu karti LVGMA lapā…

 35. Pierīga Says:

  Labrīt! Ārā uz ceļiem vietām 10 cm bieza sniega kārta, piesūkusies ar šodienu mitrumu – riktīga putra.
  Citviet apmēram 0,5 cm biezumā putra/ūdens, kas ir piesalis. Kārtīga slidotava par ar radzēm.

 36. maikls Says:

  Jā, es arī pa logu skatos, kā cilvēki uz ielas cenšas pārāk nesamērcēt kājas, bet tas šobrīd laikam nemaz nav iespējams, jo ir daudz ūdens, daudz slapja sniega.

 37. Maija Says:

  Lietusgāzes vasarā un lietusgāzes arī ziemā…Viss pludo,briesmīgi,ja neteikt vairāk!

 38. Pierīga Says:

  Šobrīd virs galvas skaidras debesis, ātri skrien zemie mākoņi, no malas pa laikam uzspīd saule…
  Bet mani māc bažas, ka tā putras kārta tuvākajās dienās sasals, un tad būs vēl trakāk.

 39. raitis_sametis/Zantē Says:

  Vilis Bukšs – pazīstamais laika vērotājs – saka: šai ziemā būs kādi 3 sala viļņi, vienu pārdzīvojām- 2 priekšā… Varbūt pēkšņi: taisnība?

 40. raitis_sametis/Zantē Says:

  26.12.2009. plkst 13:37 Šovakar un naktī uz 27.12. jūras piekrastē rietumu, ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 20-22 m/s.
  ===
  Brīdinājums no meteo.lv

 41. lightning Says:

  Nu ārā elle bezmaz vai… 😦 Šodien izgāju pastaigāties pa pilsētu, lai aizietu ciemos. Centrā un tuvumā vēl normāli, pakaisīts, pārāk slidens nav, ūdens notecējis, bet citur… ĀRPRĀC! Milzīgi okeāni, vietām trotuāri pārvērtušies garās upeš, daudzkur slapja sniega putra, zem kuras nereti dziļas peļķes.. (zābaki žāvējas uz radiatoriem…)
  Vispār Līvānos pārstāja līt tikai šodien no rīta, kad bija lijis nepārtraukti kopš 15.00 vakardien, un brīžiem gāza kā pa Jāņiem. Ja nebūtu to iepriekšējo 24 cm sniega, tad jau tagad nekas nebūtu palicis, bet tagad ceru, ka baltums saglabāsies, jo vēl jau viss izkusis nav. 🙂 Šodien visu dienu ap +2, tagad +1,3C.
  Lasu, ka pamazām atgriezīsies sals, un janvārī gaidāms riktīgs – lai tā būtu! Labāk pat -30 nekā šāda pļura kā šodien, kad nevar saprast, kur kāju likt, visur neizbrienamas peļķes un slidenums (vakar daži mani draugi un draudzenes stāstīja, ka pakrituši un riktīgi izmirkuši…) šitādā laikā…
  Un par ko tad meteo.lv brīdina?! Par pastipru vēju piekrastē… Tas ir sīkums, it sevišķi salīdzinot ar tiem cilvēkiem, kuri vēl joprojām dzīvo bez elektrības A robežas tuvumā! Ceļu uzturētājiem vispār fui! Jā, ar lielo Rīgas – Daugavpils šoseju viss puslīdz kārtībā, mani šīs problēmas neskar, bet ne jau visi dzīvo pie tās – un ko šiem cilvēkiem darīt?! Brīžiem dusmas pārņem.
  Atvainojos par šo garo tirādi, bet škrobe par to, ka neizdarības dēļ, aizmaskojoties aiz krīzes, visi tik plāta rokas – ā, mēs to nevarējām, nē, mums trūkst resursu uttt. Laiks ir tāds, kāds ir, un katastrofa tā ne tuvu nav, lai arī nepatīk, bet ir jāprot tās sekas efektīvi novērst. Kādēļ tad mums visādi dienesti pastāv?!

  • gubumakonis Says:

   Varu tikai pilniba pievienoties augstak rakstitam,ja es ari neciešu to kas notiek ara,aiz loga,zel skatities,ara iet bez gumijmiekiem ari nav iespejams,citadi slapjas kajas jau pirmajas minutes 😦 Rigas centra jau ir ta ka parsvara nokusis,bet Zolitude un Purvciema-tas ir kaut kas 😉 Izskatas,ka nekas daudz no ta smuka sniega nepaliks pari ar lidz pirmdienai,nu jau tikai kada trešdaļa no bijušas greznibas vien atlikusi un ari ta sastav parsvara no udens. Visu dienu apmaciesndumakainaun +2+3 gradu robezas,no rita uz isu bridi paradijas skaidro debesu stremeles,bet atri aizvilkas ciet
   Vienigais kas priece,ka lielaka dala ilgtermiņa prognozes nu jau labu laiku sak samera stabili prognozet pakapenisku sala pastiprinašanos nakamnedelj,pirmdien tam atkusnim vajadzetu beigties…

  • lightning Says:

   Bildes labas! Pat suns apmulsis, nezin, uz kuru pusi iet, jo visur okeāni… 😀 Bet gan jau būs arī mums pateicīgāki laikapstākļi, un tad par tādām bildēm varēs īsteni priecāties! 😉

 42. raitis_sametis/Zantē Says:

  Manā “galā” atkal smidzina lietus; +2 tagad pie ārdurvīm.

 43. Pierīga Says:

  Labrīt! Ārā šeit gaudo vējš, uz zemes kādu milimetru vietām balts, nekas īpašs, tik izskatās piesalis.

 44. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt, naktī nedaudz pārsnidzis, -1 pie ārdurvīm. Arīdzan naktī R vējš bijis līdz 7m/s, Latvijā stiprāks.

 45. Pierīga Says:

  Oho, meteo faktiskā laika lapa atjēgusies!

 46. Girts Says:

  Saulkrastos nu jau pāris stundas nu TĀDS putenis un vējš. Tik spēcīgi nokrišņi sniega veidā nav šogad bijuši. Nu jau kādi 3cm nākuši klāt. Radars nezin kāpēc neko neuzrāda.

 47. raitis_sametis/Zantē Says:

  Sagaidām – 30 grādu salu ap Jauno gadu??

 48. gubumakonis Says:

  Riga gan joprojam turpinas tas riebigais atkušnains laiks 😦 Ir +1,bez nokrišniem,sniegs pagalma jau ir pamatigi pakusis un dazviet jau paradas plika zeme 😦
  Labak jau – 30,neka tada ziema,ka pedejas 2 dienas…
  Tiešam daži tagad ari prognoze -27 pec nedelas Rigā http://www.foreca.com/Latvia/Riga?tenday

 49. Pierīga Says:

  Nu biju ārā – ārprāts vārda tiešā nozīmē. Kur no rīta bija putra vai ūdens, ir pilnīgi spīdīgs asfalts ar ledus kārtu…
  Un neteikšu, ka vakar pie manis kas daudz būtu pakusis.. sniegs saplacis nedaudz, tas jā, bet nu viss notecējušais atkal sāk sasalt ragā.

 50. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.eradio.lv/kameras/sigulda2.php

  Redzami “līča efekta” nokrišņi Siguldas webkamerā

 51. gaga Says:

  Pēc GFS modeļa Maskavā 5 janvārī temperatūra var nokrist līdz pat -44 grādiem, savukārt Latvijas A daļu šis aukstuma vilnis ar tem līdz -25 grādiem sasniegs 6 Janvārī.

 52. dAvi Says:

  Čau, visiem! Liepājā atkusnis ilgst jau daudzas dienas. No sniega nekas daudz nav palicis pāri. Cermas, ka aukstums nāks arī ar sniegu 🙂

 53. gubumakonis Says:

  Riga skaidrojas un vakara bija uzspidejusi ari saule. Sak piesalt beidzot,sniega putra parveršas grubuļos , temp. -1 🙂

 54. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- naktī ap 3:00 “pie manis” bija +2, tagad -0,5, nedaudz piesalis, sniegs 8cm- sērsna. D vējš 2-3m/s, spiediens uzrāda tendenci kristies.

 55. gubumakonis Says:

  Vakar vakara Riga Zolitude piesala,temperatura isu bridi nokrita pat lidz -2,bet par atru sapriecajos-uznaca migla un zemie makoni un tas riebigais nikuligais laiks ir atpakal-ara+1,dumaka un smidzinoši nokrišni,kust un slidens,pagalma jau riktigi pleķi kailas zemes regojas 😦

 56. zibsnis Says:

  Sniegs ir atnācis! Ziema ir vietā! Viss ir kārtība!
  Laimīgu Jauno Gadu! 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: