Sniegputenis ar epicentru Kurzemē

Ziema turpina savu uzvaras gājienu. Lielāks notikums par bargo salu, iespējams, būs sniegputenis, kas Kurzemē pamazām sāksies jau šodien (otrdien), bet savu kulmināciju, šķiet, sasniegs trešdien dienas otrajā pusē. Stiprākā snigšana un stiprākie vēji gaidāmi Kurzemē.

Trešdien jūrā pie Kurzemes atradīsies neliels ciklons, kas tad arī nesīs pamatīgu snigšanu. Barojoties ar silto jūras ūdeni, kuram pāri plūst aukstas gaisa masas, ciklons kopā ar jūras efektu var atnest ļoti stipru snigšanu Kurzemē, īpaši jūras piekrastē. Teorētiski dažviet Kurzemē divu diennakšu laikā var uzsnigt 25-30 un pat vairāk centimetru sniega.

Kā ierasts, nokrišņu sadalījums būs nevienmērīgs, kādā punktā var uzsnigt minētais daudzums, citviet stipri mazāk, un to būtībā nav iespējams prognozēt, jo nav skaidrības par paša ciklona uzvedību, kur tieši virzīsies tā centrs, cik stiprs tas būs, kur pārvietosies galvenās nokrišņu joslas. GFS un Lietuvas modelis patlaban prognozē, ka visstiprāk snigs Ziemeļkurzemē.

Latgalei un Vidzemes austrumiem no šī sniega, šķiet, netiks praktiski nekas. Citviet – tuvāk ciklonam – gaidāms neliels līdz mērens sniegs, neliels putenis. Bet tā kā varētu snigt ilgstoši, tad arī valsts centrālajos rajonos un varbūt arī Vidzemes rietumos līdz ceturtdienas rītam, šķiet, uzsnigs skaista sniega kārta.

Tā kā ciklona centrs tiek prognozēts jūrā pie Kurzemes, tad pūtīs pārsvarā DA vējš ar nelielām brāzmām, bet jūras piekrastē Kurzemē brīžiem iespējams stiprs vējš, līdz ar to necaurredzams sniegputenis.

Jūras piekrastē, galvenokārt Dienvidkurzemes piekrastē, vējš kādā brīdī varētu iegriezties nedaudz no jūras, līdz ar to atnesot siltāku gaisu (līdz +2). Kopumā gaisa temperatūra trešdien gaidāma ap -5..-10 grādiem, valsts austrumos līdz -16 grādiem. Naktīs temperatūra būs vēl nedaudz zemāka.

No ceturtdienas varētu kļūt aukstāks, nākamnedēļ – siltāks.

Plkst. 21:35
Šobrīd vairums modeļu visvairāk nokrišņu prognozē jūrā pie Kurzemes, bet uz sauszemes – Ziemeļkurzemē. Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra modelis stiprāko sniegu prognozē  Talsu  un Ventspils pusē: līdz ceturtdienas rītam kopumā 23-25mm nokrišņu, – savukārt Rīgā 13mm. Rīgā intensīvākais sniegs prognozēts trešdienas vakarā.

148 Atbildes to “Sniegputenis ar epicentru Kurzemē”

 1. gk Says:

  Tā vien izskatās, ka viss sniegs Kurzemē jau mēneša beigās būs nokusis, ja var ticēt tām prognozēm.

 2. lietusviirs Says:

  Man izskatās ka tur baltijas jūrā būs nevis klasiskais vidējo platumu cikloniņš, bet gan Mesoscale Convective System (MCS). Manuprāt tur var būt arī negaisi. Forma visticamāk būs komatveidīdi. Nokrišņi visticamāk nebūs saistīti ar izteiktām atmosfēras frontēm.

 3. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt- esu apokalipses priekšvakarā:)

 4. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Man šorīt pie ārdurvīm-16… Strenčos patreiz -20,9, Smiltenē-20,2. Daugavpilī nakts vidū bijis -21,8.

 5. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Kas tad “oficiāls”, kas tad ir “neoficiāls” (minitraktāts par tēmu, speciāli https://maikls.wordpress.com/)

  Reizēm man mēģina iegalvot- ir “oficiālās” un ir “neoficiālās” gaisa temperatūras (un citi laika apstākļu mērījumi)… Es gan sliecos domāt, ka priekš manis ir visi rezultāti labi- kas ir patiesi. Kā, sacīsim, šajās sala dienās. Gan meteo.lv veic mērījumus, gan “Latvijas Ceļi” savus mērījumus, gan “Rīgas siltums”, gan Rīgas lidostā, gan nejēgā visi amatieri pie saviem ārējiem logiem vai ārdurvīm. Priekš manis ir visi “oficiāli” mērījumi, kas ir patiesi – un kam es ticu. Manis visi iepriekš nosauktie un kādi vēl nenosaiuktie ir ticami… ** Hmmm- šo rindu autors – salīdzinājumam- atceras padomijas laikus (dažus gadus pat paspēja pastrādāt tajā komandekonomikā). Arīdzan tur daudzās lietās bija “viens oficiāls viedoklis” (pasarg dies’ , ja mēģināja to apstrīdēt – ekstremālos gadījienos tad varēja nokļūit piespiedu bezmaksas un ilgstošā ekskursijā pie baltajiem lāčiem, kur ziemā vidusmēra g.t. -35 grādi…) un daudzi patiesie viedokļi (kurus cilvēki – prom no medijiem apsprieda vārot ikdienas vakariņas pie plīts, bažīgi atskatoties aiz stūriem pēc “stukačiem”). Nu jā… tagad jau varam runāt un darīt visu, kas ienāk prātā, ja vien spējam paši sevi ar to vismaz uzturēt… Aizrunājos, bet tas tā salīdzinot. Es tikai sacīju, ka meteo.lv, lai arī varena organizācija ar sakariem, zem “valsts jumta” un ar valstiski sponsorētām mērīšanas iekārtām, nav priekš manis galīgā un negrozāmā instance. Galu galā, tās temperatūras – jo sevišķi šādos sala un bezvēja apstākļos (raksta uzrakstīšanas brīdī gan ir A vējš 3m/s aiz loga) – pat dažu 100tu metru distancēs var atšķirties par vairākiem grādiem. Piem. kalna galā nav tāds aukstums, kā meža ielokā vai slēgtā pagalmā, vai gravā, vai piekrastē pie zema dīķa. Arī meteo.lv tikai šie datčiki ļoti reti, tamdēļ es savos pierakstos un līdzsekojumos izmantoju visu pieejamo (caur “tīmekli” info) un priekš manis tā ir vienādā prioritātē. Nedomāju, ka g.t. mērītāji tā speciāli mānītos, te nav naudas (ap-) kāšana vai tieksme pēc lētām sensācijām, kā tas dažreiz reitingu ziņā grimstošos medijos vērojams…

 6. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Bet – kas attiecas uz patiesajām dabas kataklizmām Latvijas tuvumā, tad tie cikloni… kas tās nes: 85% gadījienos rodas netālu no mums, tad strauji padziļinās – nesot jēriņu dienas mūsu Dzintarkrastu iedzīvotājiem. Un arī tagad tas virpuļojums, kas patreiz Zviedrijas D daļā -> tāds visai interesants, patreiz gan neizteiksmīgs, bet vēl “augs”. Cits sveiciens arī pie Melnās jūras, arīdzan tas var īzvērsties par t.s. dienvidu ciklonu ar bagātīgiem nokrišņiem un vēja pūtieniem (viens tāds līdzinieks 14.10.09. atnesa rudens vētru mums – vienīgo šajā gadalaikā virs Latvijas teritorijas)….

 7. Juris A. Says:

  Baltezers, NOst krasts. Manā pusē lielākais aukstums bija ap pusnakti, sasniedzot -18.6C. Sāku jau domāt, kas notiks uz rīta pusi? Ap diviem naktī, ejot gulēt pavēros vēlreiz – temperatūra sāka kāpt, vairs bija -16.7C. No rīta, pēc plkst 7 temperatūra turpināja kāpt. Tagad vairs tikai -11.1C. Tas pēcpusnakts aukstumiņš, domāju, bija kāds lokālais ezera krasta un netālā meža masīva efekts. Par gaidāmo sniegu, ak kungs, būs liela šķūrēšana. Bet labums – slēpošanas trasēs mākslīgo sniegu papildinās dabīgais! Pats gan esmu izfunktierējis, ka labāk aizbraukt uz lieliem kalniem un nedēļu vai divas riktīgi noslēpoties un mest mieru. Pēc slēpošanas dienu skaita iznāk pat vairāk (nu neiznāk katru sestdienu un svētdienu pavadīt uz kalna). Un izmaksu ziņā varbūt tas ir pat lētāk, nekā ar mašīnu dzīties uz Žagaru vai vēl tālāk Vidzemē. Uz vienu braucienu – praktiski ziemā tāpat aiziet gandrīz kanna benzīna, plus ne visai lētās pacēlāju biļetes – katram pa padsmit latiem par dienu! Tā pa vienu vīkenda divkāršu izbraucienu sanāk – oi, oi, oi. Ārzemēs jau tagad vairākus gadus paika iznāk lētāk, nekā Latvijā ar visu cenu krišanos! Neēd jau tur nez kādus cepešus!

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Cik labi, ka no manis 200m ir kalns (117m virs jūras līmeņa, es guļu pie 110m …), ar 65m garu nobraucienu, pilnīgi neapdzīvots- par velti varu ar slēpēm doties… Tantes govju krējumiņš, cūkas gaļiņa. Finālā ne santīma nenometot, esu izdzīvojies- kā dažs labs par 30l dienā… -15 grādi man pie durvīm, parādās A-DA vējš jau <4m/s. 8 balles visi augstie ci+cc+cs mākoņi..

 8. egons Says:

  ar nepacietibu gaidu ritdienu, jo tieshi Rigaa, buus tik daudz sniega, kā divas reizes uzsnigushais sniegs novembrii…Foreca.lv ar tieshi parada precizi sho prognozi…kulminaciju sasniegs treshdienas vakaraa, kad bus tads sniegputenis -milzigi sanesumi uz ielam… bet Musu celja uzturetaji ka vienmer nebus gatavi… man vienmer ir zinams, kad ir sniegs, nez kapec vinji to nezin. Man liekas ka shis makonis nak no ziemeljiem un vel pastiprinasies licha efekts, kas radis iespejams lielako sniega laviinu pedejo 2 gadu laika…. Can’t wait!!!!

  • sliktais Says:

   Nesaceries par daudz! Kaut gan man arī patiktu, ja Rīgu beidzot ieputinātu – tā pamatīgi, nevis smieklīgie 20 cm izraisa satiksmes apstāšanos. Un atceramies, ka to naudu, ko nepaņem sniega tīrīšana, kāds iebāž savā bezizmēra kabatā.

 9. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Ludzā šajā rītā ap 7:00 bijis -22,2 …

  • sliktais Says:

   Kaut kad starp 4:00 un 5:00 vai citā laikā naktī Daugavpilī tas ceļu portāls rādīja -22.3, tāpēc man prātā iespiedās, ka tieši Daugavpils apkārtne bija aukstākā vieta Latvijā – no tām vietām, kuru mērījumi atrodami Internetā.

 10. gubumakonis Says:

  Ja,ar nepacietibu gaidu ritdienu,skiet bus interesanti,papetot nokrišnuprognozes izskatas,ka ari Rigā rit diezgan daudz snigs,domaju uz kadiem 8-10 cm var ceret,priece ari,ka normalos minusos tas viss notiksies.
  Staigajot plavas,sodien šur tur ieveroju svaigus kurmju rakumus uz sniega,tas mani nepriece,jo vesta,ka šis aukstums nebus ilgi un mus vel gaida kads garaks siltais periods,kaut nu nepiepilditos.
  Sodien gan patikams aukstumiņš,no rita bija -17 pie loga,tagad -13 nu jau ir apmacies.

 11. Juris A. Says:

  Raiti! Gulēt kalna piekājē sniegā (sapratu, ka pēc kārtīga kūleņa) ir kaitīgi, kaut arī 110m augstumā. Ātrāk svempies kājās! Tas tā jokam. Pie manis ezermalā -8.8C, jau apmācies (rīts ar saulīti bija skaists). Vējš neliels, NOst.

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Ne jox- šo slēpotāju kalnu es redzu pa guļamistabas logu… gluži kā Alpos, tikai par “viesnīcu” man nav jāmaksā 40 eiro diennaktī… *** By the way- pirmās ciklona pazīmes jau manu savā apkārtnē, DA vējš līdz 5m/s (ja sniega būtu vairāk, būtu neliels zemais putenis jeb sniegvilksnis), radars jau uzrāda nokrišņu joslas Latvijas R daļā…joprojām -13…

 12. asdfg Says:

  Šodien gan nepierasti aukgsts 🙂

 13. maikls Says:

  Lielā daļā Kurzemes jau snieg, mazliet putina. Liepāja, šķiet, jau kļuvusi par baltāko Latvijas pilsētu.

  • Aigars Says:

   Sveiciens visiem!!! Daudzus gadus kārtīgs sniegs nav bijis. Pēc visām šīm trakajām prognozēm jāsāk jau ticēt, ka kaut kas beidzot – Bet poļu modelis spītīgi izslēdz jebkādus nokrišņus tuvāko 48 stundu laikā. Kas tad mūs īsti gaida?

 14. Normunds Negaiss Says:

  SPĒLE – Kur un cik bieza būs biezākā sniega sega Latvijā 17 dec. 21.00 vakarā ?? Mans variants Tukumā 35 cm.

 15. egons Says:

  riit ap vakaru biezaka sniega sega buus liepaja un ventspilii… tikko LNT dienas zinjas teica, ka stipri snigs.

 16. Raitis_Sametis/Zante Says:

  A bet meteo.lv ne zilbi neliek ne par vienu brīdinājumu…

  • egons Says:

   es jau aizsutiju meteo.lv klientu apkalposhanas centram, par to ka vinji nebridina celja uzturetajus kurzemes pusee… lidz ar to cietis gan celja uzturetaji, gan iedzivotaji, delj dazham neizdaribam… man atsutija atpakalj vestuli, ka 3 dienu prognoze ir iekljauta shi informacija… bet apskatot to prognozi meteo.lv, tur neko nevareja nojaust par kurzemi, ka vnk sniegs un nekas vairak…

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Brīdinājums ar sarkaniem burtiem parādīsies tad- kad viss putenis jau rullēsies pilnā spēkā/ nu jā – arī man nav pārliecības, ka tiešām 100% būs… patreiz augstie (ci+cc+cs) un vidējā stāva (ac+as) mākoņi ātri virzās no ZR puses (tieši pretēji DA vējam pie zemes). Varbūt tā ciklona centrs aizies uz Lietuvas R pusi, un mums tādas sīkas “atraugas” vien tiks…

   • egons Says:

    ta jau parasti ir, kad kkas sak notikt, tad tikai sak bridinat, bet tad jau ir par velu. Novemrbii arii ieprieksh jau zinaju ka bus sniegs un redz nakoshaja diena celja uzturetaji nebij gatavi, jo ieprieksheja diena neviens neko par stipru sniegu nebij teicis…

   • orkaans Says:

    Nu jau LVĢMC ir ielikuši informāciju par gaidāmo sniegu. 🙂
    http://www.meteo.lv/public/30427.html
    Līdz ar to meteoalarm.eu ir brīdinājums.

 17. Kamielis Says:

  Pagaidām gan Ventspilī no putina ne vēsts, pa kādai pārslai jau birst visu dienu, bet pagalmā zāle zaļa, tomēr baltāks drusku ir. Gribās jau to sniegu, lai var arī te paslēpot ne tikai Gaiziņā. Temperatūra gan turas kopš pagājušās nakts -10, tagad -9C un augstāk neiet, jo austrumu vējš.

 18. snake Says:

  Liepājā gan diezgan piesnidzis jau ir

 19. b Says:

  Es domāju, ka visbiezāko sniegu varētu fiksēt Stende – 25cm. Vēl moš no Kolkas var sagaidīt brīnumus.

 20. Krāce Says:

  LV ziemeļaustrumos, Žīguros šorīt -23, pa dienu siltākais -16. un sen sen neredzētā saule. Labi, ka šoreiz kaut kāds līdzsvars – mums sals, rietumos sniegs.

 21. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://pogoda.ru.net/news/4372/

  Komi republikā (Krievijā, kas blakus Somijai)- gaisa temperatūra vakar bija nokritusies līdz -45 grādiem…

 22. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Arīdzan 5 gulbju kāsis man tikko pāri galvai pārlaidās – uz rietumiem…

 23. egons Says:

  Tvnet beidzot bridina par sniegu… vizmas tagad celja uzturetaji nevares teikt ka gatavi nav bijushi… 🙂

 24. peljux Says:

  apollo.lv jau pec diviem diena bija bridinajums par sniegu.

 25. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaaa no rita bja -15 , saulite gan bija uz neilgu laiku jo ap 11 debesis noklaja makonji. diena nedaudz siltaaks kljuva redzeju -9 gradus ap pusdienlaiku…. pec 16.00 bija -10…droshi vien jau buus veel veesaaks pa nakti…

 26. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Sāk snigt – pagaidām nelielām pārslām – ilgstošs sniegs, kas “pie manis” startēja plkst. 17:00. Reizē ar ADA vēju līdz 5m/s – sācies “jumta putenis” ar pilnu sparu, tas ir spēcīgi pūš lejā tur augšā sasnigušo nelielo kārtiņu. -12,5 g. temperatūra joprojām.

 27. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē man 6 no rīta rādīja -18°C, Ogres upē jau ledus, plāns bet tomēr jau ir. Pagāšgad tieši arī rekords bija apmēram -18 kad (šī, 2009 gada) 5 vai 6 neatceros kurā janvārī arī bija -18 un tas bija viszemākā temperatūra pa pēdējiem 2 (vai 3) gadiem. Kaut kur Liepājas pusē toreiz bija -20 bet Vidzemē bija mazāk. Tagad jau tāds krietns sals atnāca. Kad vējš uzpūš tad liekas ka ne 18 bet visi 30 grādi ir.

 28. maikls Says:

  GFS šobrīd prognozē, ka līdz ceturtdienai vietām Kurzemē būs 30mm nokrišņu, arī Rīgai GFS prognozē gandrīz tikpat daudz. Turklāt vismaz Rīgā valdīs krietns sals, – neatceros, kad Rīgā būtu pamatīgi snidzis pie tik zemas temperatūras, parasti ir siltāks un sakaisītā sāls sniegu kausē, bet šoreiz pat ar visu sāli sniegs nekusīs.

 29. peljux Says:

  Maikl, varbūt vari apmeram pateikt cik daudz sniega varetu sagaidit Limbažu pusē?

 30. Kamielis Says:

  Pagaidām vismaz Ventspilī neizskatās, ka būs tie lielie sniegi, ko rāda leišu modelis, nu bet ilgi nav jāgaida – rīt ap pusdienlaiku redzēs. Kā jau teicu uz ZS baigi derētu balts sniegs un slēpes

 31. mārtiņš Says:

  pēc meteo.lv radara animācijas, izskatās, ka iet pāri vien salīdzinoši pašaura nokrišņu fronte…. pirmais vilnis vai tas arī būs viss? Kā Liepājā? pēc tās bildes izskatās, ka tur viss cauri

 32. Purva Vecis Says:

  Man ir -10.3.Redzamu pārslu nav.

 33. Kika/Salacgrivā/ Says:

  mums joprojaam -10 gradi. nesnieg. apmacies. neliels nejauks vējelis-isti nevar saprast,jo pagalmaa viņš laikam grozas.

 34. Purva Vecis Says:

  Purvā sāk snigt.T-10.2

 35. hariitis Says:

  kura purvaa ?

 36. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Tagad pie manis -12 grādi, +3cm sniega vakarpusē klāt… turpina snigt. Un neliels putenis pie DA vēja līdz 7m/s

 37. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Kārsavā jau atkal – 20,3; Ludzā – 19,7.

 38. Kika/Salacgrivā/ Says:

  mums shkjiet ka pat siltaaks vai kljuvis nu ir -9 😀 bet tas varbut tadeelj ka pie loga termometrs 🙂
  juutamaaks ,šķiet D puses veejelis,ar to pa kadai retai retai parslinjai….

  • b Says:

   jā, bija jau prognozēts, ka kļūs siltāks. Latgalē no -19..-20, kas bija vakarpusē, tagad ir -14..-16. Rīgā gan snieg diez gan smuki jau kādas 2 stundas. Sniegs šitāda salā, kad snieg ir briesmīg irdens un ar tādu kristālisku mirdzumu. smuks 🙂

 39. gubumakonis Says:

  Pamodos. Riga,Zolitude patreiz mereni stipri snieg,ariputeņo,skaisti 🙂 pieloga man -11 patreiz.

 40. gubumakonis Says:

  Lietuvas modelis tagad vel vairak sniega prognoze Rigai,rit vakara no 20 lidz 23 atradisimies sniegputeņa epicentrā,ari normals sals gaidams,super kombinacija,jau sen ta nav bijis,man nu tas patiik!

 41. b Says:

  eh. radars nosprādzis, labi, ka igauņu radars mūs bišķi ķer.

 42. Saulcerīte Says:

  Pie Lidostas -12 un putina.Bet nekāda dižā sniega sega nav izveidojusies.

 43. Kamielis Says:

  Nu ta beidzot sniegs ir arī Ventspilī! Pa nakti saputinājis tā, a slēpošanai pietiek, bet izskatās, ka būs vēl. Prognozes piepildās vai līdz galam to redzēs vakarā

 44. Girts Says:

  Saulkrastos sasnigusi pa nakti neliela kārtiņa, nekas tāds īpašs.

 45. Juris A. Says:

  Baltezers, NOst krasts. Mūsu pusē -9.0C, NOst vējš, sniega sega +5cm esošajam, pūkains. BET, BET, tā sērga ir klāt!!! Pirmais bļitkotājs manā redzeslaukā jau sēž uz ledus 20m no krasta! Sāksies atkal stikla lausku un citu drazu uzkrāšanās gar krastu. Laikam viņiem tāda tradīcija – tukšā polša pudele obligāti jānomet uz ledus vai arī jāsadauza krastā pret akmeni, sadauza un apmierināts aiziet.Plastmasas pudeles un citi mēsli jānomet turpat. Pavasarī piekraste kā izgāstuvē, spēj tik tīrīt! Vasaras sākumā bīstami iet ūdenī – var pamatīgi sagriezt kājas smukajās smiltiņās un ūdenī. Bērniem bīstami.

 46. LAVIS Says:

  ai skrobe agenskalna beidza snigt! 😦 kad buus veeel ? 🙂

 47. LAVIS Says:

  NO meteo
  BRĪDINĀJUMS!

  16.12.2009. plkst. 09:30

  Šodien un naktī uz 17.12. Latvijas rietumu daļā ilgstoši snigs- sniega segas pieaugums gaidāms 6-13 cm. Savukārt Rīgā ilgstošs sniegs gaidāms dienas otrajā pusē (16.12.) un naktī uz 17.12.- sniega sega palielināsies par 6-10 cm.

 48. Maija Says:

  Atkal saku paldies Maiklam!Bezgala mīļas bildes!Tā vien gribās man arī savējos pabildēt…Pie mums vēl nesnieg,bet šodien arī saules nav,siltāks.

 49. Kika/Salacgrivā/ Says:

  mums visu ritu snieg un nedaudz putina. mazliet patiriju celinjus sniedzinsh irdens un sauss , kadus 3-4 cm sakraajies….. vejsh vel to sniegu push pa gaisu….. temperatuura-9 -10 gradi….

 50. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt- pēc nakts snigšnas +5cm, putenis, kas tagad ar nelieliem nokrišņiem un pie 5-6m/s DA vēja turpinās arī tagad. -10 grādi pie ārdurvīm.

 51. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4136

  Jautrie gismeteo.ru, kuriem prognozes lokās kā bērza galotne stiprā vējā- nedēļas beigās salu vēstī un pēcāk jūtami siltāku, teju atkusni..

 52. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Nupatās manā galā sākās masīvi sniega nokrišņi ar redzamību 600-700m …

 53. Normunds Negaiss Says:

  Hmm Rīgā visu dienu snieg, bet radars neko nerāda. Diez kā tad snieg kolkā…

 54. maikls Says:

  Sāmsalas dienvidos, Serves (Sorves) ragā, kas ir visai tuvu Ziemeļkurzemei, kopumā jau gandrīz 30mm nokrišņu. Ja automātiskais nokrišņu mērītājs rāda pareizi, tad tur jau varētu būt tuvu pie 30 cm sniega.

 55. miglinja Says:

  Ugālē putina ,sasnidzis ap 20 cm.Sals-10.Barojam putniņus un rokam taciņas.

 56. Pierīga Says:

  Man te nekā īpaša.. tikai auksts, nepatīkams vējains laiks. Visu dienu niecīgas sniega pārslas skrien pa gaisu. Sniegs sapūsts malās, bet kopumā tā – līdz kādiem 8 cm, ja būtu līdzens, šķiet, ne vairāk.

 57. egons Says:

  it ka sola, ka intensivs sniegs bushot Riga tikai velaa pecpusdienaa… nu gaidam…

 58. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrivaa visu dienu snieg. nupat sniegparslas tadas mikstas un puukainas saak izskatiities..pirms tam tadas sikas un sausas bira… -8 gradi shobriid,brazminjas uznaak,bet visaa visumaa sameraa mierigs vejelis.
  es ari beidzot izbaudu tacinju tirishanu prieku.par spiti putenim araa vien grozos 😀
  skatos pa logu -izskataas gandriz ka taniis stikla bumbaas../taas kuraas snieg sniegs kad vinjas sapurina :)/
  noskanjojums taads gaishs un taa gribaas Ziemassveetkus!!!!

 59. egons Says:

  pec Foreca.lv prognozem Rigaa tikai gaidams speciigs sniegs no plkst 15:00 liidz pat 1:00 naktii un tad no 1:00 – 5:00 merens sniegs, kas pec 5 no rita vairs nesnigs 🙂 Takaa viss veel priekshaa celja uzturetajiem 😀

 60. lightning Says:

  Līvānos no sniega ne miņas. Pēc patīkami aukstās (-20C) un skaidrās aizpagājušās nakts vakar visu dienu bija tikpat skaista un gaiša diena ar zilām debesīm un spožu sauli, bet uz pēcpusdienu pamazām gan sāka mākties. Līdz ar to aukstāks vairs nekļuva – kā bija ap -13…-15 dienā, tā arī tāda pati temperatūra saglabājās aizvadītajā naktī. Naktī un šodien visu laiku mākoņi, bet ne pūka no tiem nenokrita, turklāt tagad, uz pēcpusdienu, pamazām sāk skaidroties, arī saule caur ne pārāk biezu dūmaku uzspīdēja. Grādi turējās šodien ap -12…-13, tagad izskatās, ka palēnām sāk kristies, tuvojas -14. Ja turpinās skaidroties (vēl jau skaidrs nav), var arī lielāks sals atnākt. Bet par sniegu laikam vismaz manai pusei pagaidām jāaizmirst.

 61. Juris A. Says:

  Pēc radara animācijas – nokrišņu zonas trajektorija virzās tā, ka max sniegs varētu aiziet arī garām Rīgai pa N pusi un to varētu ķert tikai zonas “aste”. Fūū, beidzot beidzu šķūret sētā sniegu. Varbūt nākošais būs “mazāks”.

 62. LAVIS Says:

  nu kur ir Sniegs es arii beidzu skuureet sniegu pagalma un uz ielas bet po gribu veeel lai tik snieg!

 63. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Manā galā turpinās snigšana, redzamība joprojām 500-600m metru robežās, parādās DA vēja brāzmas līdz 12m/s. Putenis pa īstam. *** Esu uz robežas, ka jāatver būs manā blogā atsevišķa lapa šai parādībai (ja vien vējs elektrību nenoraus… tad būšu piespiedu offlainā…)…

 64. Girts Says:

  Foršas bilde Maikl no Liepājas! Bet es domāju, ka ne sliktākas būs Rīgā, rīt no rīta. No sākuma izskatījās, ka lielie nokrišņi pārvilksies pāri līcim un tur ar izčabēs, bet tagad lūkojoties radara animācijā, izskatās, ka pa nakti Rīga dabūs riktīgi. Lielie nokrišņi tagad no līča vilkas virsū tieši uz Rīgas pusi. Kaut kā iegriežas tā stiprākā nokrišņu zona gar piekrasti no Kolkas uz Rīgas pusi.

 65. Girts Says:

  Moška vēl uzbarosies ar silto gaisu virs līča un ņems klāt enerģiju. Kādas Maiklam prognozes? Par Rīgu es domāju.

  • maikls Says:

   Nezinu, katrā ziņā vēji vismaz līdz pāris kilometru augstumam Rīgā pūš no DA un D, tā kā līcis Rīgai vismaz tiešā veidā neko nevar dot, vien ciklona fronte tagad un kādu brīdi laikam uzvirzīsies Rīgai.

   Mani visvairāk interesē, cik daudz būs sasnidzis Kurzemē līdz ceturtdienas rītam, īpaši jau Kolkā. 🙂

 66. Kika/Salacgrivā/ Says:

  mums pasakainaas parslas pazuda..butuiiba tik uz neilgu bridi vien bija…tagad atkal tads siiks smalks un ar veeju,kursh shkjiet nedaudz pienjemies speekaa. -9 gr.

 67. gubumakonis Says:

  Nezinu,ka isti iet Kurzemē (bildes no Liepajas jau ir smuki piesniguši skati) bet Riga kopš rita sniegputenis zaudeja savu intensitati,pa dienu vien mazliet sniga,briziem vispar parstaja,kopuma pie iepriekšeja sniega klat naca kadi 4-5 cm jauna sniega,tagad Zolitide vispar nesnieg,kaut ari radara izskatas,ka ta nokrišnu aste ir uzvirzijusies virsu,divaini… biju tomer šodien gaidijis vairak sniega Riga. Temperatura visu dienu turas ap-10-11 gradiem,pie mums nekas ekstrems,jocigi tikai klausitioes visu dienu ziņas par lieliem sastregumiem un neizbraucamiem celiem Rigā,vai tad 5cm ziemas viduu ir jau mums kaut kas arkartejs?

 68. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Pie “manis” 11cm sniegs, g.temp. atkal nedaudz pazeminās līdz -11, DA vējš joprojām brāzmās 7-8m/s. Masīva snigšana, redzamība <700m.

 69. lightning Says:

  Palasot dažādos portālos rīta ziņas par sniega sanesumiem un transporta kustības problēmām, padomāju, ka baigie puteņi pa Latvijas R pusi grozās, bet tagad šķiet, ka laikam tas velns nav tik melns, kā to mālē LETA (vismaz attiecībā uz Rīgu)? Raitim gan laikam puteņo ne pa jokam, bet Rīga varbūt savus sniega blāķus vēl saņems?
  Man jau pašam tā dīvaini, jo no sniega nav tikpat kā nekā, vien kāds 1-2 cm no pagājušās nedēļas nogales, tā kā klausoties par puteņiem un tajā pašā laikā -10…-11, nāk prātā doma, ka tādā gadījumā varēja jau tā baltā sega arī manu pusi aplaimot… 😉 Bet pagaidām nekādu izmaiņu Līvānos nav. Uz sniegu es vairs neceru, nu tad vismaz jūtamāks sals varētu atnākt (pagaidām ap -13…-14)! 🙂

 70. Kamielis Says:

  Tā, Ventspilī ir piesnidzis pietiekoši, sētā kupenas milzīgas, vēl putina, bet snigšanas pierimusi. Vai tas izturēs līdz Jaunam gadam, to dies vien zin, bet būtu jauki.
  Dodos uz Rīgu, ceļš no Talsiem līdz Rīgai esot pabriesmīgs.

 71. Maija Says:

  Jā,sniega arī pie mums nesnieg…

 72. Raitis_Sametis/Zante Says:  Tagad jūtami varētu snigt Rīgas R daļā un Jūrmalā…

 73. b Says:

  jā, bet rīgas centru sniegs spītīgi nesasniedz, turklāt radars atkal nokāries.

 74. rupucis Says:

  Jūrmalas austrumu galā nedaudz snieg un nedaudz vējains, un -11,5 C

 75. peljux Says:

  paraleli tam radaram vel var izmantot so, jo sis rigai un vidzemei der.

  http://www.emhi.ee/inc/other/radaripilt.php?j=sur&v=1

 76. dAvi Says:

  Nupat ierados Liepājā no Rīgas. Ceļš apledojis un sasnidzis.
  Liepājā fantastiski daudz sniega!
  Turpinās stiprs putenis. Tā kā pagaidām, viss iet pēč prognozes 🙂 Nabaga Austrumlatvija.

 77. b Says:

  Rīgai igauņu radars tomēr šādos apstākļos neder, jo jau ilgstoši rāda, ka Rīgā snieg, lai gan sāka tikai pirms mirkļa. Tie zemie mākoņi grūti precīzi atspoguļojami radaram.

 78. gubumakonis Says:

  Jocigi,gan musejais,gan igauņu radars rada virs Rigas ir nokrišņu zonas mala,vajadzetu diezgan stipri snigt,bet te pie manis Zolitude nesnieg NEMAZ,kas tad tie par jokiem? Diena atkal bija vienubrid otradi-Riga sniga,bet radars to neuzradija,laikam bus sabojajies 😦 Riga,Zolitude neteiktu,ka daudz piesnidzis,kopuma kadi 5-6 cm varetu but,daudzviet sniegs ar veju vispar nopusts,pliki laukumi. Patreiz -12
  Laikam ta liela snigšana skara tikai pašu Kurzemes piekrasti un ziemeļkurzemi,citur sniega joprojam nav daudz vai pavisam maz.

 79. maikls Says:

  Tajā Serves ragā 40km uz ZR no Kolkas raga nokrišņu daudzums virs 45 mm, ja var ticēt automātiskajai stacijai. Bet vispār sniegputenī nokrišņu daudzumu nevar precīzi izmērīt, arī sniega segas vidējo biezumu grūti noteikt. Varētu būt, ka vietām Kurzemes ziemeļaustrumos kupenas ir metru dziļas.

 80. Kika/Salacgrivā/ Says:

  mums putina diezgan stipri,pat stipraak kaa dienaa. sasnidzis diezgan daudz,bet sniega segas biezums mainaas jo vejsh to dzenaa..

 81. mārtiņš Says:

  teika – godīgi sakot, nezinu vai snieg – vai tikai asais vējš dzenā sauso sniegu šurpu turpu… laikam jau nesnieg 😦

 82. Normunds Negaiss Says:

  Jā nesnieg, Rīgā jau no kādiem 14.00 nekas īsti nesnieg. Viss mierīgi. Ai ai ai, un radars ar nerāda – nav īsti kam sekot līdzi, kaut gan tāpat viņš īsti labi laikam ziemā nerāda – kad sniga, rāda tukšumu, kad rāda nokrišņus, tad gaiss tīrs.

 83. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Man pie mājas arī 30cm sniega sanesumi, lai gan klajās vietās ir 11cm sniega…

 84. egons Says:

  izkatas ka riga debesis sak apmakties… un laikam tulinj snigs… ka nekaa pa LNT laika zinjam ar teica ka gaidams ilgstosh sniegs Rigaa.

 85. liepajnieks spanija ;) Says:

  Hola.sveiciens visiem! mums te Logroño (regions La Rioja, Spanijas ziemelirietumos pie basku zemes). sho pecpusdienu saaka snigt sniegt slapjsh . gradi ap 0, ta ka Spaanij aarii ir atnakusi ziema . prieks latviesha tie ir briinumi 😉 juuties ka majas., Hasta luego.

 86. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Es patiešām esu notikumu epicentrā… Sniegs gāžas jau 12to stundu bez pārtraukumu, vakarā+2cm pie sniega klāt, vējš gan nedaudz rimstas, bet vēl joprojām līdz 6-7m/s, putenis…-11,8.

 87. mārtiņš Says:

  snieg horizontāls sniegs ziemeļu virzienā… 🙂 negants vējš

 88. dAvi Says:

  Liepājā snieg sniegs, bet radars to nezurāda. Tātad, pirmajā vietā ziemļkurzeme, tad Liepāja, tad reģioni uz rietumiem no Rīgas, tad pati Rīga. Nūū, sniega snigšanas daudzumā.

 89. Normunds Negaiss Says:

  Rīgā centrā tikko sācis tā vidēji snigt.

 90. liepajnieks spanija ;) Says:

  shiem lieli brinumi un looti auksti, majas tup visu dienu ja ir iespeja. jo pirms nepilnas ndelas kad biju Barcelona termometrs bija ena teju plus 23 gradi. baigi nevar pierasts te spanija pie krasam laika apstaklua mainam ka sho gad oktobrii un novembrii.

 91. Girts Says:

  Tiko ierados no Rīgas Saulkrastos. Te jau sasniguši kādi 10cm. Pie Lilastes bij sākusies zona kur pirms kāda neilga laika bij tas viss nobiris. Pašlaik vairs nesnieg. Brāzmains vējš.

 92. Kika/Salacgrivā/ Says:

  tikko vel gaju uz blaks maju malciņu piemest..araa vejsh un no gaisa joprojaam naak-tacinjas velk ciet tikai taa..-11 gradi izskataas. bet man smiekli sanaaca… aptuveni tacinjas malaa kurmis uzcelis skaistu zemes kaudzi 😀 vai tad zeme nav sasalusi vismaz kada virskarta? jeb kurmji ir ari ledlauži 😀

 93. Purva Vecis Says:

  -11.6 Pēcpusdienā tīrelī nevienas pārslas .Rajonu starp Olaini un Dalbi mākoņi apgāja riņķī.Brāzmas.Sniga tikai iepriekšējā naktī.Sniega sega simboliska.Veju kartēs mums ir atzīmēta neliela virtēja anomālija.

 94. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4136

  Jautrie gismeteo.ru samazinājuši salu nedēļas nogalei…

 95. Kika/Salacgrivā/ Says:

  es jau nu,godigi sakot nemaz nebutu apvainojusies ja tas sals mazliet miteetos…

 96. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2009/12/17/sniegputenis/
  Daži šis dienas sniegputeņa skati no Rigas,bet ka jau rakstiju,nekadu stihiju pie mums Riga ta ari nesagaidiju,kur tad palika tik daudz bridinatais ilgsto;sais un stiprs sniegputenis vakara un nakti Riga? Citiem paveicies labak,bet Rigu tie makoni kaut ka viltigi atkal apgaja rinkji,zel 😦 Labi,ka vismaziepriekseju nakti kaut kas uzsniga. Vienu bridi pirms pusnakts saka it ka stipri snigt un putinat,jau sapriecajos,bet prieki bija isi,kadas 10 minutes un tagad vairs nesnieg nemaz. Sals lenam pienemas speka,-12,vejs ari briziem pastiprs uzpuš,dzena pa pagalmu sniegu.

  • lightning Says:

   Ko tādā gadījumā man teikt? Man pat 1 sniegpārsla no šitā kurzemnieku puteņa neatlidoja! 😉 Vējš stiprs arī nebija, laiks mierīgs. Toties uz dziļāku nakti pieņemas sals, nu jau -16 grādi, lejā pat varbūt mazliet vairāk. Prieks vismaz par to! 🙂

 97. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Aiz logiem turpina snigt- rītā būs kādi kadri jauztaisa. -11,5 grādi, DA vējš vēl joprojām 6-7m/s. Putenis, … (jāiet gulēt)…

 98. auseklis Says:

  kurmja rakums ir droša pazīme atkusnim

 99. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, 13cm sniega pie manis, sniga līdz plkst. 3:00, tagad -16, vēl joprojām DA vējš, gan tikai 3-4m/s …

 100. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Es arī dažu kupenu piefiksēju līdz 1,5 metra augstumam…

 101. Juris A. Says:

  Baltezers, NOst krasts. Kā jau biju izsecinājis no radara animācijas, kamēr tas vakar vēl darbojās, nokrišņu zona, šķiet ir aizgājusi Rīgai garām pa N pusi, pa taisno pāri līcim no Ziemeļkurzemes uz Ziemeļvidzemi. Manā pusē Rīgai nenobira ne pārsliņas. Pašlaik -11.9C, brāzmains Ost vējš, Ost pusē mākoņi pašķīrušies, Saulīti neredz, bet tā apspīd ezera otru pusi. Smuks skats. Šodien, atšķirībā, no vakardienas, uz ezera nav redzams neviens bļitkotājs. Vējš sapūtis sniegu uz ledus garām strīpām.

 102. Enricco Says:

  Labrīt. Pēdējās (vakarvakara) prognozes gan mani apbēdina – wetterzentrale.de 23. decembra vakarā sola atkusni 😦 BEIDZOT normāla ziema un atkal TIKAI uz nedēļu???

 103. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/sniegs161209

  Mana sniega segas galerija’, tas ko ieraudzīju šajā rītā “manā galā”…

 104. Māris /Sigulda/ Says:

  A Siguldā 15., 16., 17. decembrī 12,0 līdz 13,0 grādiem mīnusā visu dienu, nu naktīs pāris grādu mazāk. Sniegs simboliski 1-5 cm, vietām sanests vairāk. Bet vējš kopš 15.12. tāds, ka dvēseli pa pakaļu rauj laukā. Tagad, ar tumsas iestāšanos vējš norima, temperatūra krītas, ir zem 14 grādiem. Pazaudēju balsi jau naktī uz 15.12, līdz šim vēl lāgā neesmu atguvis, a rīt jāceļas 05 un jādodas uz Rīgu darbā…

 105. raitis_sametis/Zantē Says:

  Bija intensīvs sniegs pusotras stundas garumā, brīžam redzamība 500m, tagad atkal slapjš sniegs, +1 grāds, praktiski bezvējš. Visi ceļi kriminālā stāvoklī. Mašīnas brauc 20km stundā…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: