Aukstums

Eiropas ziemeļaustrumu daļā ieplūst arktiskās gaisa masas. Aukstuma epicentrs būs pie Urāliem Krievijas ziemeļos, kur temperatūra var noslīdēt līdz aptuveni -50 grādiem.  Auksts laiks tuvākajās diennaktīs gaidāms gandrīz visā Eiropā.

Modeļu prognozes vēl aizvien ir nestabilas un tāpēc grūti prognozēt, cik tieši auksts kļūs, kur un kad būs viszemākā gaisa temperatūra. Laiku Latvijā galvenokārt noteiks augsta spiediena apgabals, taču virs mums tas nebūs diez ko spēcīgs, tāpēc pastāv iespēja, ka tuvāk vai tālāk no mums veidosies cikloni, mākoņu un nokrišņu zonas. Un gaisa temperatūru situācijā, kad ir ienākušas aukstākas un sausākas gaisa masas, nekas neiespaido tik ļoti kā mākoņi.

Kopumā vairāk mākoņu un lielāka iespēja sagaidīt kārtīgu sniegu būs Kurzemē, savukārt aukstākais laiks, protams, gaidāms Latvijas austrumpusē. Visticamāk, temperatūra tur sasniegs -20 grādu atzīmi, un arī 30 grādu sals ir reāla iespēja. Tomēr jāšaubās, vai pie mums kritīs kāds aukstuma rekords; citviet Eiropā (izņemot Skandināviju) gan tas varētu notikt.

Pagājušajā ziemā zemākā reģistrētā gaisa temperatūra Latvijā bija -23 grādi (2009. gada 1. februārī Vidzemes augstienē), 2007./2008. gada ziemā pie mums nebija aukstāks par -21 grādu, bet 2006./2007. gada ziemas zemākā temperatūra bija -32 grādi 22. februārī Daugavpilī.

Jāpiebilst, ka Joe Bastardi, kurš jau jūlijā sāka runāt par gaidāmu aukstu ziemu Eiropā, paredz, ka arī šoziem lielākais aukstums varētu būt vēl tikai janvārī un februārī. Pirms nākamajiem iespējamajiem aukstuma viļņiem gan paredzams siltāka laika periods. Jāšaubās, vai šis aukstuma vilnis ilgs līdz Ziemassvētkiem, bet vismaz šobrīd izskatās, ka pirms svētkiem sasnigs sniegs, kas saglabāsies arī svētkos (bēdīgāk, kā ierasts, varētu būt jūras piekrastē – kā nekā ūdens jūrā ir krietnos plusos, tādēļ atliek tikai vējam iegriezties no jūras, lai piekrastē uzreiz būtu krietni siltāks un mitrāks).

100 Atbildes to “Aukstums”

 1. maikls Says:

  Šobrīd aukstās gaisa masas ieplūst Somijā, kur temperatūra diennakts laikā vietām nokritusies gandrīz par 20 grādiem.

 2. lightning Says:

  Somijā -20 jau gandrīz katru ziemu notiek, par pašiem valsts ziemeļiem nerunājot, un tur jau tas auksts nemaz neskaitās – tur par salu uzskata tādu, kas iet zem -30…-40. 😀 Vienīgi – “par 20” – jautājums, cik tur bija pirms tam? Ja 0, tad sīkums, ja bija -20, tad jau interesanti… 😀

  • sliktais Says:

   Jā, aptuveni no 0 arī nokrita, kaut gan to nevar salīdzināt ar pilsētām, kur šobrīd ir aukstās gaisa masas epicentrs. Tur 5 un 3 stundu laikā temperatūra pazeminājās par 25 un 18 grādiem attiecīgi. Un ne jau no 0. Tā kā gaisa mitrums nespēj tik strauji samazināties, tad veidojas migla http://radikal.ru/F/s59.radikal.ru/i166/0912/77/cf38a6e83049.jpg.html (ēkas kreisajā pusē augšā var saskatīt -47 grādus).
   Par Somiju ir tā, ka piekrastes daļā praktiski vienmēr ir siltāks kā Vidzemē. Tā kā lielākā daļa iedzīvotāju dzīvo D-daļā, nevis, kur aukstāks, tad par lielu salu uzskata no -25. Vairākas naktis ar tādu temperatūru un somi ziemu nosauc par ļoti aukstu. Būtībā līdzīgi Latvijai, jo silta ziema ir līdz -20. Lapzemē ir ļoti maz cilvēku un tiem gan -30 tāds ikdienišķs sals vien ir. Rekordi taču ir ap -50 un nedaudz pāri – uzstādīti 1999. gadā.
   Interesanti, ko šobrīd domā DR Kanādas iedzīvotāji, kur ir liels sals pat pēc viņu decembra normas un rekordiem.

 3. lightning Says:

  Līvānos pat -20 nav bijis jau vismaz 2-3 gadus, tā kā derētu šo lietu lauzt! 😀
  Šodien pēcpusdienā gan mazas pārsliņas sāka krist, bet no tādām pat redzams baltumiņš uz zemes neizveidojās, pārāk maz to pārsliņu bija… Grādi dienā turējās ap -3…-4. Redzēs, ko nesīs vakars un nakts.

 4. maikls Says:

  Latviju aukstā fronte ar nelielu sniegu šķērsos galvenokārt pirmdienas rītā, kad Ziemeļvidzemē kļūs aukstāks, tātad šī nakts vēl būs salīdzinoši silta (LVĢMC prognozētie -14 jau šonakt Latvijas austrumos ir nezin no kurienes izdomāti). Somiju pirmīt pieminēju tikai tādēļ, lai pastāstītu, cik tālu šobrīd ticis aukstums; piemēram, visā Igaunijā šobrīd vēl ir silts – nav aukstāks par -3 grādiem.

  • lightning Says:

   Es jau tā domāju, no kurienes LVĢMC tos -14 Vidzemes Z tik ātri izrāvis (pat manā pusē prognozētie -8 šobrīd šķiet mazticami, ir tikai -3, snieg viegls sniedziņš, beidzot zeme balta! 🙂 ). Maz ticams, ka no Somijas līdz mums tik ātri aukstums atnāks – varbūt rīt uz pievakari, bet šaubos, vai ātrāk. Jā, Z-Vidzeme to saņems ātrāk, bet nu ne jau šonakt.

   • sliktais Says:

    Bet aukstums šoreiz vispār nenāks no Somijas, bet gan no ZA – Ļeņingradas apgabala vai pat Pleskavas apgabala.

 5. mārtiņš Says:

  igauņi sev sala iestāšanos sola jau no rītdienas.. Tallinā pievakarē -18°C, otrdien -22°C°, arī poļi sola līdzīgi. Lielāku salu gan atvēlot Rīgai

  Leišu google modulis ir krietni optimistiskāks, rādot vien -6°C, toties lielāku nokrišņu iespējamību… būs interesanti 🙂

 6. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Interesanti – vai kaut kur šodien bija arī putenis? (mediji saka- ceļu braukšana tamdēļ ir traucēji). Man liekas, ka šodien nekur vējš nebija, un sniegs arī retās pārslās “izskata pēc” …

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   ps. “man” pie durvīm tagad -2,5 …

  • gubumakonis Says:

   Nu Riga pilnigs miers un bezvejš šodien,dienas pirmaja puse leni sniga sniegs palielam parslam,pecpusdien bez nokrišniem,bet balts un smuks :)Putenis nebija.

  • maikls Says:

   Putenis tiešām nekur nebija, valsts centrālajos rajonos šodien bija lielākā snigšana, bet tā pati deva tikai līdz kādiem 4 cm sniega. To puteni daži žurnālisti piemin tāpēc, ka vakar no rīta LETA palaida visai dīvainu ziņu par brīvdienās gaidāmu puteni, un tad nu daži gudrinieki prognozi pasludināja par faktisko laiku. Lielā valsts daļā sniega ir minimāli maz vai nemaz, arī Jēkabpilī tikai tagad vakarpusē ir kaut kāds mikroskopisks baltums.

  • lightning Says:

   Nu nezinu, kas to puteni izdomājis, pie manis Līvānos sniegs atnāca tikai vakarā pilnīgā bezvējā un mierīgs, rāms, mazu baltu pūkainu villaini pamazām izveidoja, bet neko vairāk. Taču pat tā teju caurspīdīga. Bet par puteni – te jau laikam kārtējo reizi “pacentušies” cītīgie žurnālisti – sensāciju meklētāji, kam patiesība pie vienas vietas, bet gribas “atzīmēties”… 😀

 7. Saulcerīte Says:

  Ļoti ceru ka vēl kaut tie paši 4 cm piesnigs klāt,lai jau nav jāuztraucās par dārzu/kaut gan tāpat jau uztraukšos/

 8. Māris /Sigulda/ Says:

  ļoti skaista, saulaina diena, uz nedaudz baltās, sasalušās zemes spēlējām futbolu

 9. Pierīga Says:

  Mja, izbraucu cauri no Z Kurzemes līdz Rīgai – balts jau ir, vietām meži smuki izskatās.
  Pie manis slidens pēc velna no piemītā sniega.

 10. maikls Says:

  Eiropas vidēja termiņa laika prognožu centra modelis, kas it kā skaitās ļoti labs, atkal piedāvā ekstrēmu scenāriju: trešdien Rīgā kādus 15-20 centimetrus svaiga sniega, pāris dienas vēlāk salu Rīgā līdz -25 grādiem. Bet, ņemot vērā citas prognozes, tas lielais sniegs ir maz iespējams, ja nu tomēr, tad vairāk Kurzemē. Un tik liels sals Rīgā arī nešķiet ticams, lai gan gaidāmā sinoptiskā situācija šādu iespēju pieļauj.

 11. Purva Vecis Says:

  Ierados Tīrelī.-2.9 grādi.Iekūru māju.Rīt būs jānes sīpoli iekšā.Līdz -4.5c ir ideāla temperatūra.Pie -20 apsalst asnu aizmetņi.

 12. mārtiņš Says:

  teikā snieg lēns sniedziņš

 13. sliktais Says:

  “Šovakar no -4 Liepājas pusē līdz -14 Alūksnes pusē. ”

  Nu, par Alūksni Tu kļūdījies, jo tur jau tagad ir -14, bet vakarā un naktī būs pāri -20.

  • maikls Says:

   Nu to mēs vēl nezinām, cik auksts tur būs ap astoņiem vakarā. Es tajā tekstā neminēju gaidāmās minimālās temperatūras naktī, jo gribēju tikai salīdzinājumu ar 2006. gadu, kad siltākais bija vakarā.

 14. Romāns Kolduns Says:

  Mums Ogrē tagad -3,5°C, sniegs snieg jau labu laiku. Vakar bija apmēram 1,5 cm, sniega kārta vairs nebija caurspīdīga, tagad ir apmēram 3 – 4 cm, koku zari balti, diezgan skaists skats. Tagad tik to -20 grādu vien trūkst…

 15. Liga Says:

  Madonaa sniega maz, 10:00 – 10°C

 16. asdfg Says:

  Yeah, beidzot ziema D: !

 17. Juris A. Says:

  Baltezerā, NOst krasts. Temperatūra sāk kristies. Ja no rīta bija ap -3C, tad tagad, plkst.10.30 jau -4.9C. Parādījies Ost vējš. Neliels sniegs. Varbūt velk uz puteni, ko kāds solījis? Pēc windguru brāzmās gaidāms līdz 7m/s. Uz ezera neviens bļitkotājs vēl nesēž, tātad rīt vēl neaizsals! Tas tā, jokam!

 18. gtx Says:

  Te var papētīt patreizējo t un citus datus. LVC to izmanto.
  http://www.lvceli.lv/cms/viena.asp

 19. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt, man pie durvīm joprojām -2,5, tāpatās kā vakarvakarā un vakardienā. Nakts otrajā pusē gan piesniga, nu jau vienlaidus sniegs 2cm biezumā uz zemes. Ir ZA vējš, gan pavisam neliels…

 20. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.eradio.lv/kameras/lidokalns2.php

  Kamēr “manā” galā ir nomācies, pie Lido kalna redzams – skaidrojas, bijis putenis (sniega virsma vēja novilkta), bet mizanscēnā ar pilnu sparu notiek mākslīgā sniega pūšana:)

 21. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.eradio.lv/kameras/liepaja.php

  Pat Liepājā uz zemes ir minimāls sniegs- tad jau tas ir visā Latvijas teritorijā…

 22. maikls Says:

  Tagad arī GFS un Lietuvas modelis prognozē sniegu trešdien – nelielu daudzviet, mērenu valsts R-pusē un Rīgā, stipru Kurzemē, putenis laikam arī draud.

 23. Kika/Salacgrivā/ Says:

  SVEICIENIŅŠ VISIEM.!!!!/ esmu atradusies :D/

  Salacgrivaa neliela sniega kartiņa iepriekshejas 2 naktiis uzsnigusi. shobrid :visi maakonji aizgājuši juuras virzienaa-debesis bez makonjiem saulains un ljooti auksts…. jau-10 gradi vel pie visa nelielas veja brazminjas…..buus auksti…

 24. Maija Says:

  Nu jau pie mum arī ir baltums!Pa ilgiem laikiem,beidzot parādījās arī saulīte.Nav vairs tik drūmi.Pašlaik Jaunpiebalgā -13 gr.Temperatūra krītas,nakts varētu būt auksta,arī nākamais rīts.

 25. Saulcerite Says:

  Sezu darba un nezinu cik Riga gradu, bet centra vel aizvien viss nomacies un siki putina-laikam pa siltumu uz darbu atnacu bet pa salu brauksu uz majam.

 26. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.meteo.lv/public/laika_zinas.html

  Vismaz krasi jūtama temperatūru ziņā starpība starp LV R un A daļām, attiecīgi -2/3 un <-10 grādiem…

 27. viesulis Says:

  brr nepatīk man šitāds aukstums, pierasts bija pie tiem 0 +5 un tagad nemaz no mājas negribas līst ārā.

 28. lightning Says:

  Līvānos no agra rīta bija tikai -3, bet tad pamazām kļuva auksts – ap 12.00 -10C un sāka skaidroties, tagad jau gandrīz pilnībā skaidrs un -12 grādi. Ļoti patīkami, beidzot zilas debesis ar Sauli tajās un ziemas cienīgs laiks! 🙂 Vienīgi sniega tā pamaz, pavisam plāna kārtiņa.

 29. egons Says:

  Treshdien gaidams stiprs sniegs, pec foreca prognozem…vizmas 10 cm sniega biezums uznigs… bus kupenas, iespejami sanesumi uz ielam…

 30. egons Says:

  aizmirsu pateikt arii par -30C rezeknee [19 – 20 dec. naktiis]

 31. Juris A. Says:

  Baltezers, NOst krasts. Ir tā retā reize, kad var sēdēt pie termometra un redzēt, cik strauji krīt temperatūras rādījumi. Gāju šķūrēt sniegu – bija ap -6.0C, beidzu, ātri paskatījos -8.0C. Aizgāju pie datora – sāku funktierēt vai tā var būt, ka izmaiņas tik lielas, aizgāju atpakaļ – va vella!!! Jau -9.2C. No Nord puses tuvojas skaista debess, gan bez, gan ar sīkiem mākonīšiem pelēki – zili – rozā krāsā, nu kā Ziemassvētku bildītēs. Suņiem būdām uztaisīju foršus aizkariņus – tie aiz laimes vairs vispār nelien laukā. Baigie sargātāji? Tik labi notīrīju sniegu, žēl, ka pēc LHMT naktī no otrdienas uz trešdienu sola stiprāku sniegu. Tāds darbiņš laikam sagaidāms turpmāk iten bieži.

 32. orkaans Says:

  Pie manis Teikā -9,0.
  No rīta varētu būt diezgan pamatīgs aukstumiņš! 🙂

 33. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Hā… tikko viens pīļu kāsis (pietiekami zemu, lai nesajauktu…) pāri Zantei (Kurzemes austrumi, 30km uz Z no Saldus) aizlidoja uz ZIEMEĻIEM!*** Gaida temperatūra arī “pie manis” krītas. Plkst. 12:00–2,5; 15:00–4,7 (tās zīmes aiz komata, tas jau tikai tā jautrības pēc…)… Un arī ZA vēja zīmes (2-3m/s) parādās, sāk purināt no zariem aizvadītajā naktī ap plkst. 4-5 uzkritušo sniegu…

 34. mārtiņš Says:

  Rīgas centrā -12°C

 35. AIVARS Says:

  Nu ko apsveicu visus ar ziemas iestāšanos!!!Rēzeknē pašlaik jau -17 neliels ZA vējš, kas ņem cauri līdz “kaulam”.

 36. maikls Says:

  Ja piepildīsies šībrīža GFS un Lietuvas modeļa prognozes par sniegu trešdien, tad… nu būs jautri, īpaši Kurzemē, arī Rīgā.

 37. lightning Says:

  Līvānos jau gandrīz -16, skaidrs, ZA vējš arī šeit jūtams, tā kā efektīvā t tuvu -20 vismaz. Bet man tas patīk! 🙂

 38. Romāns Kolduns Says:

  Šausmas kas par salu. Man Ogrē -15°C un ļoti auksts vējš. Nav stiprs, bet auksts. Salst vaigi. Īsta ziema! Sniegs gan sniga maz, bet vismaz sniga.

  • lightning Says:

   Ko teiksi, kad būs -25, ja -15 liekas šausmīgs sals?! 😀 Par vēju – piekrītu, tas kož cauri, bet tā novēršama problēma. Pēc vakara pastaigas gan mazliet pasārta seja bija, bet tas piedien pie lietas! 😀

 39. maikls Says:

  Ne gluži par tēmu, bet ļoti skaistas fotogrāfijas no putnu barotavas: http://www.fotoblog.lv/rep/17996/?cid=14580

 40. Girts Says:

  Tajā Lietuvas modelī es saprotu, ka nodalīts ir lietus un sniegs?
  Tie stipri krāsainie zaļi, zili dzeltenie ir nokrišņi lietus veidā un tie violetie toņi jau ir domāti nokrišņi sniega veidā. Tā mērvienību skala ir kā domāta? m/h; mm/24h? ? Kurš zin?

  • maikls Says:

   Lietum skala ir kreisajā pusē (nokrišņu summa katrām 3 stundām), sniegam – apakšā (uzrādīti milimetri ūdens ekvivalentam, vidēji 1mm veido 1 cm biezu sniega kārtu, bet var stipri variēties atkarībā no sniega veida).

 41. Kika/Salacgrivā/ Says:

  Salacgrīvā shobrīd – 14 ….

 42. egons Says:

  tagad rigaa -13 C, bet Rezekne tagad rada jau -17C

 43. peljux Says:

  intereseja tada lieta, cik auksts gaiss ir virs juras lica un cik zema ir udens temperatura? un ja gaidam ilgstosakas aukstums nevaretu nedaudz sakt aizsalt licis, vismaz krasta linija?

 44. Raitis_Sametis/Zante Says:

  LTV1 “Panorāmā” tikko sižets bijis: Maskavas mērs (saistībā ar nesenajiem sniega nokrišņiem- kur pareģoja 1cm, bet uzgāzās 15…) izdevis rīkojumu regulāri izdzenāt sniega mākoņus virs Krievijas galvaspilsētas. Turpat tika runāts, kāda ietekme šādām mākslīgām pārmaiņām būs Latvijā. ‘Finālā – nekāda ietekme nebūs, jo mēs atrodamies it kā 1000km no Maskavas (patiesībā 720km pa taisno virszemes līniju no Rīgas centra līdz Kremlim…). Tika minēts arī piemērs, ka aizvadītajās Pekinas olimpiskajās spēlēs Ķīnā arīdzan tika kliedēti negaisa mākoņi. Pekinā viss labi, bet fatālas lietusgāzes tur bija netālajā apkārtnē ar cilvju upuriem…

 45. Kamielis Says:

  Arī man te Ventspilī temperatūra tagad ir nokritusies jau līdz -6, bet dienā vēl bija -1, bet sniegs nevar par zaļo zāles krāsu nosegt

 46. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Manā galā temperatūras grafiks šodien… 3:00–3,0; 9:00–2,5; 15:00–4,7; 18:00–6,0, tagad 21:00–10,0!

 47. Saulcerīte Says:

  Pārdaugavā-15,2

 48. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.kasjauns.lv/lv/news/?news_id=13601
  —-
  Te jau aizrunājušies (protams, dzenoties pēc reitingiem un lētas sensācijas)… ka tepatās uz Daugavas atkārtosies filmas “2012” redzētais scenārijs, tobiš – iebruks upes gultne ar visām Latvijas HES un šajā vietā ieplūdīs jūra. Kā Maikla kungam Jēkabpilī dzīvojot… tad būs ar sajūtām!? (jox, ne mans…).

 49. maikls Says:

  ECMWF tagad prognozē, ka Liepājas pusē kopumā būs 30mm nokrišņu – viss pārsvarā kā sniegs. Citviet stipri mazāk (Rīgā 8mm). Kurzemē varētu sākt snigt jau no otrdienas vakara, citviet beigs snigt ceturtdienas priekšpusdienā.

 50. peljux Says:

  un kā ar līča aizsalšanu?

 51. b Says:

  Virs Rigas līča centrālā daļas šovakar ir -5..-8 grādi. Ūdens temperatūra līcī ir ap +2..+4 grādiem. Man šķiet, ka šīs aukstās nedēļas otrajā pusē piekrastē šādi tādi ledus klumpuči gan jau veidosies.

 52. AIVARS Says:

  Rēzeknē jau-18.5,bet izskatās būs vēl vairāk…

 53. peljux Says:

  Paldies par atbildi!

 54. lightning Says:

  Līvānos lejupslīde vairs nav tik strauja kā dienā un pēcpusdienā, bet pamazām turpinās, tagad -17,5C.

 55. Girts Says:

  Es turu īkšķus kaut nekur ziņās (oficiālajās, tipa meteo.lv) neparādītos info par iespējamo sniegputeni trešdien, jo tad ir lielāka iespējamība, kad kaut kas uzsnigs un radīs kādu haosiņu asumiņam.

 56. b Says:

  kaimiņiem igauņiem jau ir -20 un ziemeļdaļā līča effekta sniegs no Somu līča.

 57. Raitis_Sametis/Zante Says:

  YESS… naše vzjalo… Ludzā -20,0…
  (uz manām loga rūtīm par godu šim notikumam aug ledus puķu salūts…).
  ———-
  http://www.lvceli.lv/cms/visas.asp

 58. G.B. Says:

  sveiki, murjāņos – 16,5

 59. miglinja Says:

  Ugālē patreiz -14,pa dienu bija tikai -2.Iet traki,ceru uz sniegu un mazliet siltāku laiku tajā sakarā.

 60. Harbormaster Says:

  Pāvilostā pēc mana weatherstation ir tieši 5,5 grādi mīnusos pirmīt bikiņ parādījās sniegs, bet tagad pastiprinās austrumu vējš tā 5-7 m/s īstenībā “nasing spešal” salīdzinot ar pārējo Latviju! 🙂

 61. Digital1 Says:

  Plkst. 0:35

  Ludza -20.3
  Daugavpils -20.1
  Krāslava -20.0

 62. miglinja Says:

  he-nu jau mums -19

 63. gubumakonis Says:

  He-he,nu tad beidzot Riga laiciņš mana gaume,ir parsvara skaidras debesis,man Zolitude pie loga-14,Lidosta -15,pa dienu briziem nedaudz sniga,kopuma pie manis Zolitude kadi 4cm sniega,tads dzestrs vejš,bet ne stiprs,dienā bija ari neliels piezemes putenis verojams,nu beidzot ziema klat 🙂 Nedaudz japerod pie aukstuma,bet ir O.K. Visvairak mani priece mereni sti[pra sniega prognozes Rigas apkartnē tresdien(pec Lietuvas prognozes) un ari tas,ka ziema netaisas tuvaka nedela atkapties,bet tikai nostiprina savas pozicijas un tuvakas 10 dienas it ka atkušni mums nedraud,super!! Beidzot ilgi gaiditajs peipildas 🙂

 64. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Jauno rekordi…
  Jauni rekordi: Daugavpils – 20,5; Ludza -20,3; Karsava -20,0.

 65. Digital1 Says:

  Ja Rīgā gaisa temperatūra šonakt noslīdēs zem -17.8, tad arī te tiks pārspēts 15. decembra rekords, kurš tika uzstādīts 1997. gadā.

 66. Digital1 Says:

  Tik auksts kā šonakt Rīgā nav bijis kopš 2006. gada janvāra vidus, kad 5 dienas pēc kārtas gaisa temperatūra noslīdēja zem -15 grādiem un 20. janvārī Rīgā tika uzstādīts jauns šīs dienas absolūtais gaisa temperatūras minimums -27,1°C.

  Alūksnē un Zosēnos gaisa temperatūra pazeminājās attiecīgi līdz -31.5 un -31.6 grādiem.

  2006. gada janvāra aukstuma vilnis Rīgā.
  17.01.2006 -3,9
  18.01.2006 -13,0
  19.01.2006 -24,4
  20.01.2006 -27,1
  21.01.2006 -22,8
  22.01.2006 -22,9
  23.01.2006 -22,1
  24.01.2006 -16,5
  25.01.2006 -9,5

 67. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.rs.lv/index.php?aid=1&id=32

  Pēc “Rīgas Siltuma”- patreiz -15,2 Rīgā…

 68. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Daugavpilī un Ludzā – 20.9; pie manis -15, istabā+12 (eju gulēt, jāskatās rīt no rīta- kādi sasniegumi no dabas tad būs)…

 69. Maija Says:

  Paldies Maiklam par bildēm!Fantastiski!Arī es baroju putnus,ir bijušas ziemas,kad baroties nākušas ap 13 sugas.Un,nav pareizi,ka putni nepieder pie tēmas.Jaunpiebalgā šorīt patlaban -22 gr.,uz saullēktu,droši vien,būs vairāk…

 70. Saulcerite Says:

  Pie Rigas lidostas ap 7 no rita-17,6.Bet par Raiti es uztraucos-pie +12 vakora no rita istaba var but ap0. TURIES.

 71. lightning Says:

  Naktī uz 15. datumu Līvānos bija ap -20. Termometri man tik daudz gan nerādīja (tikai -18), tomēr domāju, ka tas 4.stāva un izplūstošā mājas siltuma efekta dēļ, citi teica, ka stabili -20 pilsētā bijis. To rāda arī tuvējās meteostacijas, tā kā droši vien būs.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: