Nākamnedēļ iespējams gan bargs sals, gan sniegputeņi

Daudzkārt pieminētais aukstums tuvojas, arī lielāks vai mazāks sniegs ir gaidāms. Prognozes joprojām ir dažādas, ekstrēmākos scenārijos ir stipri sniegputeņi un/vai sals līdz teju 30 grādiem.

Virs Arktikas un Eiropas ziemeļrietumiem gaidāmi anticikloni, kuri, bloķējot ierasto Atlantijas ciklonu ceļu, ļaus arktiskajam gaisam doties dienvidu virzienā. Arktiskās gaisa masas vispirms iekaros Eiropas galējos ziemeļaustrumus – Krievijas ziemeļrietumus.

Vai šis lielais aukstums sasniegs Latviju, kad un kā tas notiks – par to prognozes vēl nav vienprātīgas. GFS šobrīd prognozē, ka aukstums Latvijā sāks ieplūst jau pirmdien, otrdien valsts austrumpusē tas prognozē 15 grādu salu pat dienas vidū. Bet pēc citām prognozēm nākamās nedēļas sākumā būsim ciklona vai pat vairāku ciklonu varā, tie nesīs nokrišņus, galvenokārt sniegu un puteni, bet aukstums mūs sasniegs tikai tad, kad cikloni virzīsies prom.

GFS prognozē, ka 850hPa temperatūra Baltijas jūras reģionā nākamnedēļ noslīdēs pat zem -20 grādiem. Tas nozīmē, ka atšķirība starp ūdens virmas temperatūru Baltijas jūrā un 850hPa temperatūru var sasniegt 25 grādus – krietni vairāk par 13 grādiem, kas nepieciešami, lai jūra radītu nokrišņus. Lielāko sniega devu, šķiet, saņems daži Kurzemes apgabali, citviet valstī sniegs jāgaida no cikloniem, kuri arī varētu pagriezt vējus tā, lai jūras/līča efekta nokrišņi skartu, piemēram, Rīgu.

Gaidāmā sinoptiskā situācija ir rets notikums, tāpēc nav brīnums, ka modeļiem trūkst pieredzes, lai ar to tiku galā. Iespējama jaunu ieplaku un ciklonu veidošanās un iepriekš neprognozēts intensīvs sniegs. Jārēķinās ar iespēju, ka ne tikai pie mums, bet daudzviet Eiropā nākamajās divās nedēļās sasnigs daudz sniega, kas apgrūtinās transporta kustību. Tāpat jārēķinās ar barga sala iespēju un attiecīgām problēmām.

10. decembrī plkst. 6:40
Pēc šībrīža GFS prognozes pirmdienas vakarā Latvijas austrumos 850hPa temperatūra (temperatūra aptuveni pusotra kilometra augstumā) noslīdēs līdz -20 grādiem. 2003. gada 6. janvārī, kad Vidzemē piezemes slānī gaiss atdzisa līdz pat -37 grādiem, 850hPa temperatūra nebija tik zema. Taču šoreiz mākoņi, vēji, mitrāks gaiss, siltums no kārtīgi nesasalušās zemes kavēs piezemes slāņa strauju atdzišanu, tādēļ GFS naktī uz otrdienu prognozē “tikai” 15 grādu salu. GFS prognozē, ka pēc tam Latvija nonāks ciklonu siltajā sektorā un sals mazināsies. …Tas ir viens no nākamnedēļ iespējamajiem scenārijiem.

11. decembrī plkst. 7:10
Modeļi joprojām nespēj tikt galā ar nākamnedēļ gaidāmo netipisko sinoptisko situāciju – prognozes strauji mainās un skaidrība par nākamnedēļ gaidāmo laiku ir pat mazinājusies. Piemēram, GFS tagad nedēļas sākumā prognozē ciklonu ar siltāku gaisu un nokrišņiem, bet, ciklonam aizejot prom, var strauji ieplūst arktiskās gaisa masas. Šis scenārijs paredz, ka daudzviet izveidosies līdz 15cm bieza sniega sega, bet maksimālā gaisa temperatūra otrdien -2..+2, jūras piekrastē pat +5 grādi, bet trešdienas pēcpusdienā jau -5..-12, ceturtdienas rītā Latgalē līdz -20 grādiem.

78 Atbildes to “Nākamnedēļ iespējams gan bargs sals, gan sniegputeņi”

 1. asdfg Says:

  Gaidam sniegu un daudz, ne tikai slapdraņķi!!!

 2. hariitis Says:

  nu es ceru ka beidzot buusss kartiiga ziema un balti Ziemasssvetki!

  Par kartiigu ziemu!

 3. Pierīga Says:

  Par baltiem Ziemassvētkiem un jauno gadu! 🙂

 4. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt- sals zem -10 prognozējas dažas dienas nākamnedēļ/pēc tam drusku siltāks. Bet: visumā normāla ziema (no kādas esam atradinājušies).

 5. gubumakonis Says:

  Ar ceribam gaidu nakamo nedeļu 🙂 Liekas,bus interesanti.
  Lai nak beidzot balta ziema!

 6. Maija Says:

  Meteo gan sola maz sniega.Tas ir slikti,ja pirms sala neuzsnigs,cietīs augļu koki,ogulāji un zemenes.

 7. miglinja Says:

  laižam uz mežu pēc skujām un sedzam kas sedzams!!!

 8. lightning Says:

  Vakar un šodien nekas vēl neliecina par ziemas tuvumu, vienīgi prognozes. 😉 Līvānos ne vakar, ne šodien pat slapjš sniegs nav bijis, tikai un vienīgi sīks rasinošs miglas veida lietus. Ja vakar ap +1, tad šodien pat siltāks, no rīta bezvējš un +2,5 grādi, dienā stabili ap +3…+3,5C, visapkārt slapjš, lai arī ievērojams lietus bijis nav.
  Bet nākamo nedēļu gan gaidu ar lielām cerībām! 🙂 Lai nāk kārtīgs sals un sniegs! Esmu noilgojies pēc kārtīgas ziemas! 🙂

 9. maikls Says:

  Kā jau rakstā norādīju, prognozes joprojām ir dažādas un krasi mainīgas, tāpēc LVĢMC pārliecinātība, ka sniega būs maz, mani pārsteidz. Tagad pat GFS prognozi atkal ir ievērojami mainījis: nākamnedēļ otrdien-trešdien prognozē siltāku (nelielu līdz mērenu salu, nevis tuvu -20), jo tas uz mūsu pusi sūta ciklonu ar siltāku gaisu – GFS prognozē ilgstošu stipru sniegputeni Kurzemē. Protams, šī prognoze mainīsies vēl, bet tātad iespējas ir visdažādākās. Parasti jau ir tā, ka kaut kur sasnieg daudz, citviet sniega ir maz. Šoreiz visvairāk nokrišņu varētu trāpīt Kurzemei (gan līča efekta dēļ, gan varbūtējo ciklonu dēļ).

 10. Maija Says:

  Interesanti,žēl,ka nevar izlasīt.Man liekas,ka tā ir ziemeļblāzma.

 11. Digital1 Says:

  Kas tas tāds ir ????? :O

 12. Maija Says:

  Man vīrs saka,ka tā ir ziemeļblāzma.Viņš dienēja Ziemeļos,redzējis ne tādus vien brīnumus.Visvisādus rotājumus veidojot ziemeļblāzma…Man jau gribētos,ka būtu kaut kas cits…

 13. CCCP Says:

  Krievu saitos raksta, ka tas bija kārtējais neveiksmīgais Bulavas izmēģinājums

 14. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4136

  Labrīt- salu Rīgai pamīkstinājuši līdz -11 grādiem, dienā -2-7. Normāli priekš ziemas…

 15. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Nu ja kas, tad vakar 9.12.09. LTV1 panorāmā tika parādīts laika zintnieks Vilis Bukšs, kurš kadrā apgalvoja – ziema pamīksta ar nelieliem dažiem aukstuma viļņiem gaidāma… Tas viss pie tā paša sižeta, ka meteo.lv “baida” (Andra Vīksna personā…) mūs ar nejēdzīgiem aukstumiem…

  • lightning Says:

   Ziemā par kaut ko nejēdzīgu es uzskatu tikai slapjdraņķi un atkalu, bet nevis aukstumu!!! 😀
   Par Bukšu – nu redzēsim, kam taisnība, bet es nu gan ceru, ka viņa siltās ziemas prognoze nepiepildīsies. Ja vēl būtu kaut vai mazi grādiņi mīnusā un sniegs, OK, bet, ja manā pusē (Līvānos), kur tomēr vairāk raksturīgs kontinentālāks klimats, ziemā pastāvīgi snieg slapjš sniegs, līst lietus un atkala un bieži sniega nemaz nav, tad nav brīnums, ka tas viss apriebies. Pie jūras vēl siltas ziemas un biežus atkušņus varētu saprast, bet nu ne pie manis vai kur citur zemes vidienē.

 16. MRX Says:

  Katrā ziņā pēc Maikla rakstītā izskatās, ka daba mums sarūpēs interesantus laika apstākļus pēc pelēcīgajām nedēļām.
  Manis pēc varētu būt vairāk tādu anticiklonu, kas nobloķē Atlantijas mitro gaisu – ziemas būtu baltas un vasaras tad jau laikam sanāk – saulainākas un karstākas.

 17. sliktais Says:

  “2003. gada 6. janvārī, kad Vidzemē piezemes slānī gaiss atdzisa līdz pat -37 grādiem, 850hPa temperatūra nebija tik zema.”

  Laikam neviens acīgais šeit neieskatās, bet Latvijā 6. janvārī sals nekas nav pārsniedzis pat -34 grādus – to taču jebkurš var redzēt oficiālajos mēnešu apskatos, kur tuvāk beigām ir redzamas līknes ar konkrētā mēneša un absolūto rekordu temperatūrām. Jeb varbūt Maikls izdevīgos brīžos apelē pie amatieru termometriem? Vispār jau es laikam vairāk ticu tiem lauku termometriem, kas rāda kaut -45, jo lokāla atdzišana ir ļoti iespējama – mums taču to meteostaciju ir tik maz un tās pašas neatrodas reljefa pazeminājumos.
  GFS ansamblis nav mainījis prognozi jau vairākas diennaktis un visos 4 izlaidumos, saglabājot lielu salu vairākas diennaktis un nenozīmīgu nokrišņu daudzumu. Bet patiesībā šis ir tikai tāds mēģinājums gadu mijas lielajam salam. Vai nu gada pēdējās dienās vai janvāra pirmajos datumos (līdz pareizticīgo Ziemassvētkiem), bet Latvija oficiāli pieredzēs salu vismaz līdz -35, kaut gan man liekas reāli pat -40 kaut kur tradicionāli aukstajās vietās.
  Starp citu, kāds pamanīja, ka GFS vienā izlaidumā bija riktīgi aplaimojis Vāciju? Ar -30 grādiem ne kalnu daļā.

  • maikls Says:

   To, ka 2003. gada 6. janvārī Ainažos bija vismaz -35 grādi, var redzēt arhīvā: http://www.meteo.lv/public/laika_zinas.html, izvēloties attiecīgo datumu un plkst. 2 naktī. Tur, protams, nav uzrādīta attiecīgās nakts minimālā gaisa temperatūra, kas bija vēl nedaudz zemāka. Zosēnos oficiāli tika reģistrēti -37,6 grādi – bet es pieņemu, ka tas bija uz sniega segas, nevis 2 metru augstumā.

   • Andris Says:

    LLU meteostacija Saldus novada dienvidos arī fiksēja -36,48 2003.gada 6. janvārī 🙂

   • sliktais Says:

    Bet Antarktīdā absolūtais minimums ir pāri -90, tā ka šādi mēs varam pārskatīt visus rekordus, arī max temp., jo tuvāk zemei noteikti ir siltāks kā 2 m augstumā. Te jau intriga panesās, cik tad ir Latvijas absolūtais minimums uz sniega segas vai zemes? Gan jau visi -45 būs.
    Bet kas ar tiem Ainažiem, ja jau tur -35 bija 2 m augstumā, tad uz sniega vajadzēja būt pat vairāk kā Zosēnos. Un kāpēc Ainažos šad tad ir tik auksts? Es saprotu, ka bija bezvējš, bet nu tomēr, tas bija pat vairāk kā jebkad bijis Rīgā.
    Starp citu, ir kādas idejas, par cik grādiem siltāks varētu būt biezā egļu mežā? Nu piemēram, netālu no meža -25, kas ilgst kādas 7-8 stundas un vējš ir, taču ne liels. Cik minimālā temp. varētu būt 500-1000 m dziļumā?

 18. lightning Says:

  Meteostacijas ne vienmēr var fiksēt reālās zemākās gaisa temperatūras (tas pats attiecas arī uz karstuma rekordiem vasarā), jo tās ne vienmēr atrodas t.s. aukstuma polos. Bieži vien pat dažu kilometru attālumā atšķirība ir jūtama (vairāki grādi). Nerunājot par vairākiem desmitiem kilometru, kas parasti šķir šīs stacijas (piemēram, Latvijas DA daļā ir tikai 3 – Skrīveri, Zīlāni un Daugavpils, kuras šķir lieli attālumi, arī vēl citās vietās). Tāpēc es nebrīnos, ka vietās, kur šādu staciju nav, ekstrēmos jeb strauji mainīgos laikapstākļos (par tādiem var uzskatīt ne tikai lielu salu, bet arī karstumu vasarā, lokālās vētras u.c.) temperatūras u.c. rādītāji krietni atšķiras no oficiālo staciju datiem. Lokāla atdzišana patiešām iespējama, un to jau nosaka daudzi faktori – apkārtnes reljefs, dažādi atmosfēras procesi (iespējama lokāla debess skaidrošanās it kā mākoņainā laikā, kas ļoti strauji ļauj gaisam atdzist). Droši vien ir arī citi faktori, bet nu profesionālis neesmu, tāpēc… 😀

  • sliktais Says:

   Pilnīgi piekrītu. Par temperatūru plašā teritorijā kaut cik droši var spriest tikai mākoņainā, lietainā, vējainā laikā. Bet zem skaidrām debesīm bezvēja naktīs laikam ir daudz grūtāk gūt priekšstatu pat kā karstās vasaras dienās, jo pat salnas uz zāles var redzēt nevienmērīgas pārsimts kv. metru platībā.

 19. Pierīga Says:

  Ārā turpinās mūžīgais pelēkuma gājiens ar nemainīgajiem +2 jau kuro dienu.

 20. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Ka tik neiznāk tā – filozofiski runajot- ka “cepamies” par tādiem vai šitādiem gaidāmajiem laika apstākļiem, tad tie nepiepildās / vai piepildās ļoti vāji. Patiesās kataklizmas – pienāk visai negaidīti.** Atceramies “Ervīna” orkānu (kas gan tikai pēc tropiskās skalas būtu 1. kategorijas taifūns) 2005. gada 9.-10. janvārī. Un arī neseno, patreiz vienīgo nopietno šai rudenī, vētru 14.10.09., arī par kuru sāka ziņot 1/2 diennakti iepriekš…

 21. Raitis_Sametis/Zante Says:

  RS-C0089-C2009-0089. Tāds ir tas manis piešķirtais kods tam mazaktīvajam ciklonam, kas patreiz atrodas uz DR no mums, centrs virs Baltijas jūras aiz Liepājas. Kopumā šai gadā tātad Latvijā bijuši 89 cikloni un 52 anticikloni. Šis ciklons ir ļoti garlaicīgs ar vāji izplūdušu centru, un tam nevaru iedot vairāk par pirmo kategoriju. Garlaicīgi…

 22. lightning Says:

  Garlaicīgi gan, tur nav ko ne pielikt, ne atņemt. Kārtējā tumšā un pelēkā diena ar slapjumu (šoreiz gan bez nokrišņiem, taču liekas, ka visa pasaule jau tāpat ar mitrumu piesūkusies) un +3 grādiem. Uz vakaru gan sāk kristies, tagad vairs +1, ziņo naktī līdz -3, bet vēl jau redzēs, kā būs.
  Tieši šis pelēkais un slapjais garlaicīgums arī apriebies, tāpēc ziņas par iespējamu riktīgu salu uzņemu ar prieku. Ceru, ka tas mūs sasniegs! 😀

 23. egons Says:

  sals buus ljoti stiprs, ka zinjas teica, kailsals.

  • maikls Says:

   Kailsals nozīmē tikai to, ka ir sals bez sniega, bet sala stiprums var būt dažāds. Un, skatoties pašreizējās modeļu prognozes, var teikt, ka vēl joprojām nav skaidrības, vai lielais sals nākamnedēļ skars arī Latviju vai paliks Krievijā / Skandināvijā.

 24. gubumakonis Says:

  Pirms parmaiņam laikapstakli ir izcili garlaicigi un nemainigi ,jau 4 dienu +2.apmacies un drumi-pelecigs.Man jau ari sak likties,ka sacelta parak liela aziotaza un parak lielas ceribas uz gaidamo bargo salu,man jau ar ka Raitim sak likties ,ka nekas ipašs mus negaida,mereni piesals,mazliet uzsnigs,bet ari tad jau bus labi salidzinajuma ar to nekadu laiku kas verojams jau tik ilgi…bušu priecigs,ja kludos un tomer kaut kas ektremaks bus 😉 ceribas vel paliek.

 25. Juris A. Says:

  Daba kaut kādas gaidāmās pārmaiņas jūt. Baltezerā palikušas tikai mazo sugu (pēc izmēriem, neesmu specs) pīles. Ja lidz šim, kā mēs nosaukuši – mūsu putni – zivis ķēra atsevišķi, pa vienam, tad šodien laidelējas trijatā – varbūt funktierē vai netīties prom uz siltāku pusi? Bebri savu celtni pēc pēdējās vētras vairs neatjauno – pilnīgi tukša vieta. Apkārtējā barības bāze beigusies, bet maniem tuvumā esošajiem kokiem netiek klāt, esmu aptinis jau daudzus gadus katru ar zaļo drāšu sietu. Labi palīdz.

 26. Juris A. Says:

  Tie mūsu putni ir lieli zivju gārņi

 27. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4136 (šie jau pēc šiem GFS arī savu prognozi taisa, tikai cilvjiem saprotamākā valodā…).

  Lbvakar…hehe… Rīgā 14.12. pat +8 tiek “prognozēti”, lielais sals (līdz -10 naktīs) atkal tiek atlikts līdz 17.12. Kā jau daba vēstī – ziema nāk lēni … un visumā būs tikai par 10% vēsāka nekā iepriekšējā, līdz tam ap 0 vien grozīsies… *** Man aiz loga snieg nelielām pārslām no agra rīta, arī tagad, 0 grādu pie ārdurvīm. Sniega sega krājās uz zāles galiem un koku zaros, ne uz zemes, kas vēl silta. Bet visumā lēnā gaitā visi gājputni ir aizgājuši. Tostarp arī gulbji (kas ziemā 08-09 dīķos ar balsīm bija dzirdami visu cauro “balto” gadalaiku…, un februārī tad jau sāka aktīvi lidināties)…

 28. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Kad jāsāk vilkt kopsavilkumus par 2009. gadu – jāsaka: esu šoga pareizi ilgtermiņā prognozējis. Izņemot neuzminēju pavasari (paredzēju salnas maijā un jūnijā- kas nebija), un esu neuzminējis ziemas09-10 sākumu. To paredzēju uz decembra sākumu, bet izskatās- lēnām sāksies no decembra vidus. Pareizi esu notrāpījis par 70%…

  http://klab.lv/users/meteo_lv/22048.html

 29. maikls Says:

  Lai cik mazs sals šodien Rīgā nebūtu, šis tomēr ir vēsākais 11. decembris Rīgā kopš 2002. gada…

 30. lightning Says:

  Līvānos joprojām pelēks un apmācies, toties vismaz piesalis, visu dienu ap -2 grādiem, tagad jau mazliet zem -3. Ārā varēja just pārmaiņu, un teikšu – patīkamu! Nav vairs tik daudz tā mitruma! 🙂 Tāpēc gaidu turpmāku salu! No sniega diemžēl ne miņas, tas gan varētu mazliet ietīt zemi baltā villainē, un tad – kaut -30! 😀

 31. ash Says:

  vienalga, vai nāk sniegs vai sals, ka tik nost to pelēko vienmuļību, to jau vairs nevar izturēt…

 32. Purva Vecis Says:

  -1.2 .Jūtama vēja nav.Olainē ir elektropiegādes traucējumi.Pilsēta ir tumsā.Ļoti reta situācija šai ķīmiskās rūpniecības pilsētai.Rūpniecības zonā gaisma deg.

 33. lightning Says:

  Līvānos tuvojas -4, bet tas jau nu nekāds sals vēl nav… 😀

 34. Juris A. Says:

  Šķiet, ka http://www.gismeteo.ru programmā, turpmākajai nedēļai, ir kaut kas nojūdzies. Un tieši temp. prognozēs ap pulksten 8 no rīta. Neticās, ka būs dažu stundu laikā -4 C, tad +10 C un jau nākošais atkal -4 C. Un tā vairākiem rītiem. Nez kādus dabas fenomenus viņi prognozē. Ja viņi par pamatu ņem GFS, tad vismaz http://www.windguru.cz (PRO), kas arī pamatā balstās uz GFS, neko tādu nevar pamanīt. Šīs anomālijas viņu saitā varēja pamanīt jau labu laiku iepriekš un tieši ap plkst. 8 no rīta.

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Laikam jau gismeteo.ru vairs netaisa pēc GFS, vismaz iepriekšējā rudenī likās- ka jā, tagad gan rezultāti jūtami atšķiras (ja paskatās)…

   • maikls Says:

    Gan jau ka taisa, tikai, iespējams, ar laika nobīdi (veci dati) un sliktu interpretāciju (prognozes atspoguļojums). Tāpēc pēc tām prognozēm, ko dod gismeteo, windguru, accuweather, weatheronline, foreca u.c., es neiesaku vadīties, labāk skatīties modeļu izstrādātajās laika kartēs – tur var redzēt visu kopskatā, nevis kaut kādu atrautu un tādēļ neobjektīvu informācijas vienību par konkrētu vietu, kas bieži vien rada maldīgu priekšstatu par gaidāmo laiku.

 35. gubumakonis Says:

  Ja,tos “glukus” Gismeteo biju pamanijis un ari brinijos,ka ko tadu var prognozet decembri vairakas dienas pec kartas(Diena +8,naktī-4),tada prognoze ir reala martā,nevis decembri,kad vispar teoretiski ir vismazakas dienas/nakts temperaturas starpibas,bet nu jau vini ir “labojušies”,viss normali: http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4136
  Tikmer Riga beidzot var manit parmainaslaikapstaklos,ir beidzot piesalis,-1,5 -2 gradi,sauss,zemes virskarta sasala,pelkem ledus kartiņa,no rita bija uz isu bridi ari saule starp makoniem,gaidu sniegu,kas visticamak jau nakošnakt nedaudz Riga uzsnigs 🙂 Kaut nu ta butu!

 36. lightning Says:

  Līvānos arī pamazām pārmaiņas – šodien mākoņu sega vairs nebija viengabalaina, dažubrīd pat zilas debess pleķīši pavīdēja, saule gan tomēr neizlīda. Tomēr daudz gaišāks, īpaši salīdzinājumā ar aizvadītajām dienām. Un mīnusi arī stabili turas, kas viennozīmīgi priecē! Šodien visu dienu ap -4 grādiem.
  Meteo.lv gan arī mainījusi prognozes pirmdienai – ja vakar vēl manā pusē ziņoja naktī un dienā -10, tad tagad vairs tik daudz nesola, ap -4…-6, toties sniegu. Arī otrdien laikam valdīs cikloni, nesīs sniegu, bet nu vēl paskatīsimies… 😀 Laikam tiešām nestandarta sinoptiskā situācija, ka pat pāris dienu prognozes būtiski mainās. Un tad manīsim, kādi kauliņi kuru dienu uzkritīs! 😀

 37. maikls Says:

  Jā, GFS modelis joprojām maina savas prognozes katru reizi, vairs gan ne tik kardināli kā iepriekš. Tagad jāskatās, vai otrdien-trešdien mūs sasniegs ciklons un vai tas mums nesīs sniegu. Un no tā ciklona arī atkarīgs sala stiprums un laiks, kad gaidāms stiprākais sals.

  Gaisa masas, kas ieplūdīs Eiropā, būs ļoti, ļoti aukstas – it īpaši šim gada laikam (decembrim). Bet, lai šo ekstrēmo aukstumu sajustu arī cilvēki un daba uz zemes, vajag vairāku faktoru sakritību, tāpēc vēl arī nevar pateikt, vai būs 20 un vairāk grādu sals (arī -30 grādi nākamnedēļ ir iespējami) vai arī iztiksim ar kādiem -15 grādiem.

  • lightning Says:

   Tad jau iznāk, ka aukstais gaiss Eiropu un mūs tostarp sasniegs jebkurā gadījumā, vien jautājums – vai tās nokļūs līdz zemes virsmai?
   P.S. Bet sniegu ziņo jau ātrāk, jau rīt – parīt (vismaz meteo.lv). Kas tad nesīs to – cits ciklons? Skatījos sat attēlos, bet tur pagaidām nekāda īstu mākoņu zona nav manāma (varbūt izveidosies?). Līča efekts visai Latvijai tā kā sniegu nest nevarētu…

 38. Digital1 Says:

  Iedarbināts pasaulē jaudīgākais meteoroloģiskais superdators.

  http://www.tvnet.lv/zinas/tehnologijas/popsci/article.php?id=618670

 39. Maija Says:

  Jaunpiebalgā šorīt – 6 gr.,sniegs-tāda neliela sarma uz zemes.Madonas pusē esot jau viss balts…

 40. Saulcerīte Says:

  Pārdaugavā patlaban-0,3,bet vakar vakarā pat-5,8-6,0.Retām pārslām snieg.

 41. mārtiņš Says:

  teikā plāna sniega sedziņa, uz aci kādi 2 cm, nekūst, snieg paretām pārslām

 42. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt- manā galā retas sniega pārslas, tikai nedaudz “baltums” uz zemes nācis klāt…

 43. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2009/12/13/riga-atnak-ziema/
  Riga snieg! Beidzot atnaca manis ilgi gaidita ziema,Zolitude -3,leni snieg palielam parslam,ir jau kadi 3 cm sniega karta. Nekust,ir viss balts un smuks 🙂

 44. egons Says:

  shodien tik skaists balts sniegs no riita… leni kritoshas sniegparslas liek man domat, ka temperatura ir krietni zem nulles/

 45. Maija Says:

  Pie mums vēl nesnieg.Tas ir labi,ka aukstums nāk lēnītēm,pieradinot mūs.Esam,taču,atraduši no lieliem saliem!

 46. vitalik Says:

  apollo.lv prognozē salu līdz minus 28(rezeknē,ludzā,daugavpilī)

 47. lightning Says:

  Līvānos rīts vispār saulains un skaidrs, lielisks laiks, bija ap -6…-7 grādiem. Ap 12.00 sāka mākties, bet ne pārāk daudz, neko tumšs nav arī šobrīd, brīžiem mākoņi biezāki, brīžiem plānāki. Praktiski bezvējš. No sniega, kas citur, pie manis nav ne miņas, arī uz zemes nevienas pašas pūkas nav. Tagad mazliet siltāks, ap -3…-4 grādiem.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: