Anticiklons nesīs sausāku un vēsāku laiku

Neliels ciklons decembra pirmajās dienās Latvijai ir atnesis daudz nokrišņu. Visstiprāk lijis Valkas un Rūjienas apkārtnē: 34-38mm jeb vairāk nekā puse no mēneša normas. Virs 20 mm nolijis visā valsts rietumpusē un Vidzemes ziemeļrietumu daļā, bet citviet Vidzemē, kā arī Zemgales austrumdaļā un Latgalē lijis maz, dažviet pat ne viens milimetrs.

Ciklona siltais sektors trešdien sagādāja 2. decembra siltuma rekordu Latgalei, kur gaisa temperatūra pakāpās līdz +8..+9 grādiem. Arī Maskavā trešdien uzstādīts jauns siltuma rekords (+9 grādi), bet vietām Baltkrievijā temperatūra paaugstinājās līdz pat +13 grādiem.

No piektdienas laika apstākļus Latvijā lielākoties noteiks anticiklons, – vispirms tā dienvidu, vēlāk rietumu mala, jo anticiklona centrs no Somijas pārvietosies uz austrumiem, dienvidaustrumiem. Sagaidāms, ka anticiklons mums atnesīs vēsāku, bet ne aukstu laiku, stabils sals paliks uz austrumiem no Latvijas.

Modeļi prognozē pārsvarā apmākušos laiku, reizēm iespējami smidzinoši nokrišņi. Naktī uz piektdienu, debesīm skaidrojoties un valdot bezvējam, Latvijas dienvidos Lietuvas modelis prognozē salu līdz -4 grādiem. Kopumā temperatūra tuvākajās diennaktīs grozīsies ap nulli; daži modeļi prognozē vēju vairāk no dienvidiem, nākamnedēļ pat no dienvidrietumiem un līdz ar to līdz pat +6 grādiem, citi – vēju vairāk no austrumiem un +1..-3 grādus.

GFS modelis ik pa laikam atgriežas pie ekstrēmiem scenārijiem ar bargu salu tālākā nākotnē (uz decembra vidu vai vēlāk), skatīt iepriekšējo ierakstu. Laika apstākļi decembra otrajā pusē joprojām ir miglā tīti, bet vismaz puslīdz skaidrs ir tas, ka tuvākajās diennaktīs liels sals nav gaidāms – citam par prieku, citam par nelaimi. Skatos, ka pazudušas arī prognozes par jūtamāku salu nākamās nedēļas otrajā pusē, to vietā parādījušās prognozes par lielāku Atlantijas ciklonu ietekmi un sekojošu visai siltu un mitru laiku. Par ziemu laikam var teikt – labs nāk ar gaidīšanu (bet siltummīļi to var attiecināt uz nākamās vasaras tuvošanos).

61 Atbildes to “Anticiklons nesīs sausāku un vēsāku laiku”

 1. gubumakonis Says:

  Ja,ziema pie mums nesteidzas 😦 ari Gismeteo vel vakar prognozeja Riga -10 nakamnedeļ,sodien atkal 2 nedeļas uz priekšu plusos vien…
  Dabas verotaji ziemu un merenu salu sola,sniegu ap Ziemsvetkiem,tad atkal nokusie,lai atgrieztos tikai janvara otra pusē,kopuma paredz mikstu ziemu ar daudz nokrišņiem- seit vairaki raksti: http://meiravietis.typepad.com/mans/2009/12/index.html

 2. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Jāskatās, vai 4.12. pie saules lēkta nebūs kaut drusku uzsalis?

 3. Saulcerite Says:

  Nevareju saprast vai nav samaitajusies abi termometri-sorit pie Rix -3

 4. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt- šorīt man pie ārdurvīm – 2, un uz zemes ir uzsalis. Ledus virs ūdeņiem.

 5. Juris A. Says:

  Kurp dosies Ronnijs, kas atrodas Britu salu Wst pusē? Centrā spiediens tikai 960 !!! Diezgan ekstremāli! Kurp ies trajektorija pa Eiropu? Varbūt paliks kaut kas pāri arī priekš mums?

 6. Pierīga Says:

  Laiks atgādina oktobri, kad pie mums ciemojās vēsums…
  Pie manis joprojām viss pelēks, vakar vakarā no pamales bija redzama saule.

 7. lightning Says:

  Līvānos naktī apmācies, tāpēc no sala ne smakas, ap +3 rītā varēja būt. Pēc 12.00 dienā gan beidzot sāka skaidroties, un tagad patīkami saule spīd, arī diezgan silts, ap +5. Savukārt vakar visu dienu bija apmācies, dienā pāris stundas arī lija un pielija diezgan. Ātrāk sals un sniegs lai nāk! 🙂

 8. Pierīga Says:

  Gismeteo atkal sāk solīt ko ziemai līdzīgu, sākot no aiznākamās nedēļas, naktī Rīgā līdz pat -12.
  Bet nu domāju, ka ticēt ziemai var sākt tikai tad, kad tā ir sajūtama dažu dienu attālumā 🙂

 9. gubumakonis Says:

  Manis pec ļoti apnicigs laiks mūs gaida brivdienas un vel nakamnedelj 😦 Ta ap 0 un nedaudz siltak,ziemas iespejas mazas pagaidam… Ja Gismeteo atkal dod ceribas,bet tie jau ari pedeja laikā dikti svarstas savas talakas prognozes ,ta ka tam vel ticiba ta ir ka ir…it ipaši ka talaka meneša prognoze vairs nekadu lielu salu nesola,bet visai nepastavigu,ar atkusniem.
  Šonakt Zolitude bija nedaudz piesalis,bet ta neizteiksmigi,knapi manit vareja. Tagad apmacies un +4 ,silti 😦
  Pagajušziem šeit daudzi siltummiļi priecatos par tadu laiku ziemā, bet kaut ka pazuduši. Man gan šitads pagalam nepatik..

 10. maikls Says:

  Vakar pie kādas lauku mājas manīju ganāmies zirgu. Bet siltais laiks pamazām noslēdzas, modeļi atkal prognozē, ka nākamās nedēļas otrajā pusē vismaz valsts austrumos būs mazliet jūtamāks sals, pēc tam gan atkal uz brīdi varētu palikt siltāks (pēc dažām prognozēm), lai tad ierastos jau krietnāks aukstums.

 11. Juris A. Says:

  Starp citu, Ronnijs vēl padziļinājies līdz 955 hektopaskāliem un pārvietojies uz N no Britiem. Kaut kā pagaidām neizskatās uz pajukšanu? Labi, ja ies pa trajektoriju uz Ledus okeānu. Bet kāda fronte mūs var nedaudz ķert pēc kāda laika. Galīgi negribētos, ka kaut kas tāds ietu pa Baltijas jūru.

  • maikls Says:

   Man gan nerāda zemāku faktisko spiedienu par 970hPa, padziļināšanās un pārvietošanās uz ziemeļiem no Britu salām ir iezīmēta rītdienas prognožu kartē, nevis faktiskā laika kartē.

   Nākamās nedēļas sākumā tajā pusē prognozē vienu spēcīgāku ciklonu (līdz 940hPa). Bet šādi cikloni mūs nekad būtiski neietekmē, pēc teorijas tas nav iespējams – cikloni tik ilgi nedzīvo un savu spēku ilgi neuztur. Stiprās vētras mums nes tie cikloni, kas pie Britu salām tikko dzimuši vai dzimuši pat vēl tālāk uz austrumiem. Arī 2005. gada janvāra orkāns virs Britu salām vēl bija tikai neliela zema spiediena ieplaka, kas strauji devās uz A un strauji padziļinājās.

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Un par “Ervīna” vētru, tai 2005. gada 9.-10. janvārī-> tikai 12 stundas iepriekš sāka ziņot par iespējamu ļoti stipru vēju. (pēcāk 23 diennaktis dzīvoju bez elektrības…).

 12. lightning Says:

  Rudens AC arī īpašu labumu nenes – lai arī nelīst, tāpat viss pelēks un tumšs. Šodien visu dienu ar gaismu sēžu, savādāk neko redzēt nevar, ja nu vienīgi TV ekrānu… 😀 Vakar bija gaišāks krietni, pat saule uzspīdēja, bet šodien – totāla pelēcība. Vismaz Līvānos, nezinu, varbūt Kurzemes pusē, kā prognozēja, kāds saules stariņš arī izlien? Grādi savukārt praktiski vienādi gan naktī, gan dienā – ap +3…+4. Meteo.lv rīt prognozē tīri jestru (brāzmās līdz 13 m/s) DA vējeli, varbūt tas to tumšo segu paplosīs?! 😀

 13. mārtiņš Says:

  leiši uztaisījuši savu saturu google earth programmai, dod iespēju apskatīties temperatūras, vēja, nokrišņu utt. prognozes diezgan plašai teritorijai, sākot no Polijas dienvidiem, līdz pat Somijas centrālajai daļai. Lai apskatītu, nepieciešama google earth programma, kuru bez maksas var dabūt šeit:
  http://earth.google.com/

  links uz satura failu:

  http://www.meteo.lt/dokumentai/operatyvi_inf/google_earth/skml/lhmt_pagrindinis.kml

  pēc šiem datiem, skaidras debesis mums, Latvijā, neredzēt kā savas ausis

 14. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labvakar- bet laiks visumā ir garlaicīgs, gan Rīgā (šodien pabiju), gan atkal mājās-> nupatās “pie manis” sāka lietus līt, kārtējo reizi tāds apnicīgs…

  • Pierīga Says:

   Ja šī prognoze piepildīsies, tad gan būs raibs laiks 🙂 Pļura uz ceļiem visās malās

  • lightning Says:

   Nu jokaina prognoze, kas kontrastē ar visām pārējām, ko līdz šim esmu skatījis. Vai Gismeteo nesāk jūgties nost? Kaut ko pēdējā laikā, cik esmu skatījies, viņiem tās prognozes radikāli mainās bezmaz vai katru dienu… 😀

 15. Maija Says:

  Jaunpiebalgas pusē saulīte nav redzēta ilgi,ilgi.Tumšas un mitras dienas,gribās jau gan kādu baltumu…Tādu sausu baltumu,nevis žļurgu…

 16. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2009/12/06/interesanti-makoni-virs-rigas-5-decembris-2009/
  Šeit ieliku bildes no tiem makoniem šodien,diemzel ne visai kvalitativas
  Šeit ir mana izlase ar interesantiem makoniem tepat Latvijā,Rigā,tiks papildinata 😉

 17. lightning Says:

  Joprojām nomācies un tumšs. Vējelis cerības neattaisno, nav arī nemaz tik ņiprs. Naktī gan bija mazliet zem 0, dienā turas ap 0…+2C. Tas – Līvānos. Kā citur?

 18. Pierīga Says:

  Tumšs laiks, ja labi grib redzēt, tad gandrīz nepārtraukti no gaisa krīt niecīgi nokrišņi – tā kā minimāls sniegs, reti.
  Vējš tāds, nepatīkams, bet ne spēcīgs. Temperatūra ap +2

 19. gubumakonis Says:

  Šodien palika vesak,dregns,tumšs un mazliet krit siki, reti sniega graudi kas neatstaj manamo iespaidu ,temperatura nakti un diena turas ap 0+2 Vejš neliels.

 20. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Minimāls sniegs arī manā galā… vietām mini-pārsliņas manāmas.

 21. maikls Says:

  Skatoties GFS prognozes, tā vien šķiet, ka modelis “jūk prātā”. Nojaušot, bet nespējot normāli noprognozēt gaidāmās pārmaiņas, GFS zīmē visādus milzu anticiklonus un ciklonus neierastās vietās ar neierastu virzību, tādēļ, piemēram, prognoze Ukrainas ziemeļiem uz 18.decembri 6 stundu laikā mainījās no -20 uz +10 (noapaļojot) un tamlīdzīgi. GFS pēdējo dienu laikā ir piedāvājis dažnedažādākos scenārijus ar aukstuma pārvietošanos uz Eiropu decembra vidū un/vai nedaudz vēlāk. Gan tādus, kur aukstums netiek īpaši tālāk par Krieviju, gan tādus, kur aukstās gaisa masas no austrumiem sasniedz Britu salas un Portugāli, gan tagad piedāvā scenāriju ar bagātīgu sniegu un slapju sniegu (varbūt pat lietu) mūsu pusē aukstuma vietā. Katrā ziņā man ir interesanti sekot šīm prognozēm un tad jau redzēs, kas notiks dzīvē, vai Latviju arī skars kaut kas interesants.

 22. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt- patreiz vēl +2 pie manām ārdurvīm, pat drusku siltāks – kā vakar…

 23. Juris A. Says:

  Paskatieties, kas notiek pie Britiem Atlantijā. Aiz Ronnija nāk Sebastjānis ar vēl trakākiem 950 hektopaskāliem centrā. Labi, ka aiziet uz augšu!

  • b Says:

   Izskatās jau ekstrēmi, bet jāatzīst, ka tā ir pilnīgi normāla situācija Ziemeļatlantijā šajos mēnešos. Vismaz, cik sekoju pēdejos 5-6 gadus līdzi. Sākumā, kad ko tādu redzēju, arī biju fascinēts 🙂

  • Raitis_Sametis/Zante Says:   Arī man liekas- nekas sevišķs: kā šādi dziļi cikloni rudens beigās ir virs Atlantijas… šai gadā tā “iestādījies”: ka tie līdz mums neatnāk… Ne vienmēr: citos rudeņos nostiprinās spēcīga R kustība, kas šos ciklonus nes uz mūsu apviediem. Man nav izskaidrojumi, kāpēc tad tā ir, bet tagad tā nav…

 24. lightning Says:

  Līvānos šodien arī nomācies un tumšs, brīžiem nelieli sīki nokrišņi lietus smidzekļa vai pat sīkas migliņas veidā krīt. Jorpojām plusos, lai arī nedaudz – ap +2…+3 grādiem. Meteo.lv prognozē šādu visu nedēļas pirmo pusi, tikai vairāk slapju sniegu, nevis lietu, bet ar ceturtdienu varētu kļūt vēsāks, jo vējš iegriezīšoties no ZA. Tad jau redzēsim, kā būs…

 25. Juris A. Says:

  Šitādu ekstrēmu, ja ne niknāku, mana jaunatne – burātāji dabūja pie Biskaja šovasar. Meitēns, kas jau vairākus gadus vada “SPANIEL” mačos, teica, ka tādu murgu nebija sen pieredzējusi. 5 metrīgi viļņi un purnā. Par vēju nemaz nerunājot. Lielā jahta varējusi nest tikai mazu triseli vadībai. Kantējis jau pat ar pliku takelāžu!

 26. maikls Says:

  Vairāki modeļi prognozē, ka 15.-18. decembrī (tātad jau varbūt pēc nedēļas) Rīgā būs -16 grādi, kādā brīdī kopā ar pastipru vēju.

 27. gubumakonis Says:

  Būtu jau labi,ja beidzot ziema atnāktu,ceresim,ka kas tads piepildisies 😉
  Tikmer āri šodien turpinajas tas pats vienmuļš un neizteiksmigs laikls ara,pilniba apmacies,bez ieverojamiem nokrišniem un ap+2 Rigā,so nedeļu,nu kadas 4-5 dienas vel jaiztur…

 28. lightning Says:

  Tiešām, ceru, ka pēc dažām dienām laiks kļūs ziemai raksturīgāks. 🙂

 29. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/siltais-rudens-noslegumsziemas-sakums-2009/
  Ši gara silta perioda kopsavilkums +foto ar norisem laikapstakļos un dabā.
  Ceru,ka šis garais siltuma periods ir godam nosledzies un vares sakties normala ziema

  http://news.gismeteo.ru/news.n2?item=63395891163
  Maskavā šodien sinoptikiem pašiem negaidot uzsniga sniegs 🙂

 30. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt: sāks pa druskai salt jau no ceturtdienas…

 31. Pierīga Says:

  Ātri, Lielām pikām, diezgan biezi, snieg slapjš sniegs

 32. egons Says:

  rigaa, tagad slapjsh sniegs….

 33. Juris A. Says:

  Rīgai otrā, Baltezera pusē pašlaik gan tikai lietus.

 34. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.eradio.lv/kameras/sigulda2.php

  Siguldas pilsdrupās- arī sniegs uz zemes manāms. Manā “galā” – visa diena pelēka, tikai ar dažiem sniega nokrišņu knapi pamanāmām zīmēm rīta pusē…

 35. maikls Says:

  Šodien uz DA no Islandes ciklona centrā bija 945hPa jeb 709mm. Tas nav nekas neparasts, bet neparasts notikums būs GFS nākamnedēļ prognozētie 1035hPa jeb 777mm Islandē, ja vien prognoze piepildīsies. Modeļu prognozes pēdējās dienās ir tik interesantas un kļūst tikai interesantākas. Tiesa, tās ir tik dažādas un tik krasi mainīgas, ka parastu prognozi tālākām dienām nav iespējams uzrakstīt. Pie mums nākamnedēļ var būt gan liels aukstums no ZA, gan ciklons ar lielu slapjdraņķi no ZR, gan jebkas pa vidu, gan vienā brīdī viens, citā brīdī – otrs.

 36. maikls Says:

  Jaunākajā GFS prognozē ir iezīmēts -25 grādu sals Latgalē naktī uz 19. decembri, arī dienas vidū ap -20, kopumā lielāks sals no 14. decembra. Uz Ziemassvētkiem siltums no dienvidiem.

  Joe Bastardi ziņoja par modeļa prognozi, kurā uz Ziemassvētkiem sniegs prognozēts praktiski visā Eiropā – tas būtu kaut kas 100 gados nebijis.

 37. Raitis_Sametis/Zante Says:

  http://www.gismeteo.ru/city/busy/?city=4136

  Sals vēlreiz “visžēlīgi” atlikts līdz nākamai pirmdienai…hehe

 38. maikls Says:

  “Fantastiska” prognoze Rīgai:
  http://www.yr.no/place/Latvia/R%C4%ABga/Riga/detailed_long.html

  15.12. ļoti stiprs vējš un dienas vidū -13 grādi; 18.12. no rīta -24 grādi. Iespēja, ka notiks tieši tā, ir maza, bet šādas prognozes stāsta par to, kas gaidāmajā sinoptiskajā situācijā būs iespējams. Lai piepildītos ekstremālākie scenāriji, vajag vairāku faktoru sakritību; piemēram, to, vai zemo mākoņu sega izirs un gaiss naktī strauji atdzisīs, reizēm nevar prognozēt pat dažas stundas iepriekš…

 39. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2009/12/09/gaidam-ziemu/
  Šodiena Rigā,visu dienu neliels lietus ,brižiem ar slapju sniegu,kopuma daudz nokrišņu un joprojam diezgan silts,+1+2.
  Kaut nu piepilditos tas interesantas ziemas prognozes nakamnedeļ!

 40. Digital1 Says:

  Šodien pa dienu biju Baldonē (35 km uz DA no Rīgas). Ap pl. 12:00 palēnām sākās smugs sniegs – tas bija slapjš un sasniedzot zemi uzreiz izkusa, bet tomēr.

  Tagad skatos radara bildi un visu vakaru un arī tagad ap tu reģionu griešās tie nokrišņu mākoņi, tātad secinu, ka snigšana turpinās un tā kā temperatūra ir jau ap 0 grādiem un iespējams nedaudz zem tās, tādēļ domāju, ka uz DA no Rīgas sāk veidoties smuka sniega sega 🙂

 41. maikls Says:

  Lielu daļu ASV šonedēļ plosa sniegputeņi, re, cik daudz vienuviet sasnidzis: http://photo.accuweather.com/photogallery/2009/12/1024/a1e4db167.jpg

 42. Maija Says:

  Šorīt Jaunpiebalgā 0 gr.Sniega nav ne piles.Vakar mazliet pasniga lielām pārslām,bet tūlīt arī izkusa.Tīri vai bailes paliek no laika prognozēm,pēc tagadējā siltuma-tāds aukstums…Man liekas,ka šogad nosals daudz vairāk cilvēku,lai cik tas skumji arī nebūtu,jo, šogad ir daudz vairāk bezpajumtnieku un nepaēdušu cilvēku…Tik tālu nu esam nonākuši.

 43. laika ziņas Says:

  I’ve learn a few just right stuff here. Certainly value bookmarking for
  revisiting. I surprise how a lot attempt you put to make this sort of fantastic informative website.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: