Apstiprinās aizdomas par plaša mēroga manipulāciju saistībā ar globālo sasilšanu

Iepriekšējā rakstā minēju, ka internetā ir nopludināti dokumenti un e-pasta vēstules, kuru saturs atklāj, ka daudzi globālās sasilšanas pierādījumi tikuši safabricēti. Šobrīd ir skaidrs, ka šie dokumenti ir īsti (lai gan, visticamāk, nekad nebūs pilnīgas pārliecības par to, vai starp oriģinālajiem dokumentiem un vēstulēm nav paslēpts kāds viltojums). Daži fakti vedina domāt, ka dokumentus izplatījis kāds cilvēks no iekšienes, kuram sirdsapziņa varbūt vairs nav ļāvusi klusēt par prātam grūti aptveramo zinātnieku un klimata organizāciju liekulību un manipulāciju ar sabiedrību.

Šie materiāli diskreditē gan Hadley Climate Research Unit (HCRU), gan Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) – abas šīs organizācijas ir galvenie spēlētāji globālās sasilšanas jautājumos un ietekmē visas pasaules nostāju un rīcību. IPCC ziņojumi tiek citēti praktiski visās debatēs par globālo sasilšanu un uz tiem balstās valstu vadītāji, pieņemot lēmumus.

Nopludinātie materiāli pierāda, ka HCRU un IPCC visos veidos centušies apklusināt tos zinātniekus, kuri ir iebilduši pret cilvēka izraisītas globālas sasilšanas teoriju (šeit un citur galvenais uzsvars ir tieši uz cilvēka lomu, nevis pašu sasilšanu, jo arī tad, ja tiktu pierādīts, ka sasilšana notiek, bet tai galvenokārt ir dabiski cēloņi, atkristu vajadzība tirgot CO2 kvotas, mazinātos alternatīvās enerģijas pievilcība utt. – tātad daudzi zaudētu iespēju pelnīt miljardus). Pareizie zinātnieki šos zinātniekus-skeptiķus centušies padarīti par muļķiem un visos veidos ierobežot viņu iespējas publicēt savu pētījumu rezultātus.

Ne velti daudzi uzskata, ka ticība cilvēka izraisītai globālai sasilšanai / klimata izmaiņām atbilst visiem reliģijas principiem. Arī kāds britu tiesnesis savā spriedumā šogad atzina, ka ticība globālai sasilšanai ir reliģija. Nāk prātā arī fakts, ka pirms diviem gadiem britu tiesa konstatēja, ka Ala Gora slavenā filma „Neērtā patiesība” cita starpā satur melus, tādēļ tika nolemts, ka skolās filmu drīkst rādīt tikai tad, ja skolotājs atspēko attiecīgos nepatiesos argumentus.

IPCC jau no paša sākuma darbojas vairāk kā politiska, nevis zinātniska organizācija. IPCC sastāvā esošo zinātnieku skaits ir daudzkārt mazāks par autoritatīvu zinātnieku-skeptiķu skaitu. Nopludinātie materiāli apliecina, ka IPCC darbojās ačgārni – dati un pētījumi tika pielāgoti vajadzīgajam rezultātam, kas pat politikā nav ētiski, kur nu vēl zinātnē.

Tāpat atklātībā nonākuši dokumenti, kuros redzams, ka globālās sasilšanas aizstāvji saņēmuši miljonus no organizācijām un kompānijām, kas darbojas alternatīvās enerģijas nozarē. Ja privāto uzņēmēju ieinteresētība globālās sasilšanas histērijā ir savā ziņā loģiska un racionāla, tad grūti saprast to nekaunību, ar kādu dažādu valstu organizācijas par visām varītēm cenšas pierādīt draudošās globālās sasilšanas briesmas tikai tādēļ, lai attaisnotu savu eksistenci un arī turpmāk varētu lepni dzīvot uz nodokļu maksātāju rēķina.

Pārsteidz, ka gandrīz visa pasaule ir ļāvusi sevi apmuļķot… kārtējo riezi. Un runa pat nav par globālo sasilšanu – līdz zināmam punktam tā ir fakts un, iespējams, cilvēce patiešām spēlē nozīmīgu lomu globālā klimata izmaiņās, – bet gan par veidu, kā šis jautājums tiek atspoguļots medijos un ko par to māca skolās, par histēriju un neadekvātu rīcību, ar kuru tiek šķērdēta nauda un negūts nekāds labums vai pat tiek nodarīts ļaunums (nepareiza naudas pārdale un jauni trūkumcietēji, jauni dabas piesārņošanas veidi).

Plašāku informāciju par šo skandālu var atrast ārzemju medijos – vai nu meklējot caur Google News (http://news.google.com meklēšanas lodziņā ierakstot, piemēram, Climate Research Unit) vai lasot globālās sasilšanas skeptiķu portālus (piemēram, http://wattsupwiththat.com), paturot prātā, ka arī šajā nometnes pusē skatījums mēdz būt neobjektīvs.

24. novembrī plkst.10:40
Atklājies, ka paši klimatologi, kas publiski runā par straujo globālo sasilšanu, privātās sarakstēs pieļauj iespēju, ka tuvākajā laikā sasilšana nenotiks vai būs niecīga. Pie šādām pārdomām viņi nonākuši gan ņemot vērā pēdējo gadu temperatūru datus, gan Ķīnas un Indijas industrijas lielās SO2 emisijas – šis piesārņojums atšķirībā no siltumnīcas efekta gāzēm ir ar pretēju – vēsinošu – efektu, tādēļ tas varētu kompensēt vismaz daļu sasilšanas.  Tāpat sarakstē atklājas, ka skandālā iesaistītie zinātnieki bēdājas par šādu iespēju un cer, ka sasilšana tomēr būs un tā būs strauja…

29 Atbildes to “Apstiprinās aizdomas par plaša mēroga manipulāciju saistībā ar globālo sasilšanu”

 1. rusantro Says:

  Paldies par informāciju! Vienīgais, ko deva, šī ar meliem saceltā panika, tehnoloģiju attīstību uz dabai draudzīgām tehnoloģijām un tas ir pluss.
  Nu vēl redzēsim ar ko, beigsies nākošā panika ar “cūku gripu”.

 2. Maija Says:

  Arī cūcene beigsies ar to pašu,ar ko beidzās SARS un Putnu gripa…Sanāk,ka dzīvojam vienos melos,tanī pašā laikā,ar savu histērisko rīcību,citi pelna miljonus un miljardus…

 3. Kamielis Says:

  Maikl, diez vai šajā saitā vajadzētu tiražēt dzeltenās preses “meteorītus”, lai ar to nodarbojas delfveidīgie.
  Jautājums ir pārāk svarīgs šai civilizācijai, tāpēc arī mēģinājumu uz tā pelnīt netrūks.
  Skatīt, piemēram, kā taisa lietas: http://www.infox.ru/science/fake/2009/10/13/global_warming_swindle.phtml
  Bet ja Tev ir kāda konkrēta informācija par meliem Gora filmā, tad būtu interesanti apspriest.
  Mans iepriekšējai komentārs par zinātnieku morāli paliek spēkā.

  • maikls Says:

   BBC raksts par kļūdām Ala Gora filmā un tiesneša spriedumu: http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/education/7037671.stm

   Tas, ka vismaz dažas galvenās autoritātes (zinātnieki un viņu pārstāvētās organizācijas), kas sniedz informāciju par globālo sasilšanu un kuros ieklausās mediji un valstsvīri, ir manipulējuši ar datiem un rīkojušies neētiski, ja ne pretlikumīgi, tagad jau ir pierādīts fakts. Paši vaininieki atzīst dokumentu un vēstuļu autentiskumu; par lietas būtību viņi vai nu atsakās komentēt vai maļ politiķu ierasto dziesmu par teksta izraušanu no kontekstu, ka viņi ir pārprasti u.tml.

   • Kamielis Says:

    Paldies, apskatījos, Bet:
    Mr Justice Burton said he had no complaint about Gore’s central thesis that climate change was happening and was being driven by emissions from humans.

    Gora darbs taču jāuztver kā emocionāls mākslas darbs un man personīgi tajā ļoti patika perfektais prezentācijas veids. Es nezinu un neatradu, kādu faktu kļūdu, bet par faktu interpretāciju ir tikai versijas un zinātnieku vidē nav vienotības.
    No tavas informācijas varētu domāt, ka visas ANO komisijas un vadošie klimatologi ir apzināti maldināti un vēl vairāk apmuļķoti un ar steigu gaidāmajā Kopenhāgenas sammitā tam visam jādot atpakaļgaita.

 4. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labdien- par šo jau izteicos pie iepriekšējā raksta. Mēs vēl esam par vāju (un, cerams, nekad tāda doma priekšdienās neiešausies prātā cilvēcei…), lai mainītu globāli zemes klimatu.

 5. viesulis Says:

  Ja ar globālās sasilšanas propagandu tiek veicināta pāreja uz ilgtspējīgiem nefosilajiem enerģijas avotiem tad man nav nekas pret to. Fosilie energoresursi nav ilgtermiņa risinājums, jau tagd pastāv iespēja ka aptuveni puse no viegli iegūstajiem naftas krājumem ir izlietota un nākotnē ieguves apjomi sāks kristies. Akmeņogles un visādas naftu saturošas smiltis un degslānekļi vēl ir daudz, bet to ieguve un izmantošana ir sarežģītāka un rada lielu piesārņojumu, jo šie resursi satur smagos metālus. sēru.

 6. weres Says:

  Re, kāāā! Atkal apstiprinās manas aizdomas, ka visu mūsdienu pasaulē vada mantiskas intereses. ja jau pat ārstiem vairs nevar uzticēties, tad ko var gribēt no finansu grūtībās nonākušiem “zinātniekiem” sadarbībā ar masu informācijas līdzekļiem?!
  Izrādās, ka Demokrātija pieļauj arī peļņas gūšanu no meliem ar vēl lielākiem meliem. Tā nav krāpšana, jo tā ir maldīšanās!

 7. lightning Says:

  Neviena propaganda, lai cik cēlus mērķus tās radītāji sākumā lolojuši, NEKAD daudziem labumu nenes. To gūst tikai šaura kliķe, kas pamazām pakļauj sev izveidotās organizācijas, cēlu mērķu vadītos cilvēkus – ideālistus (ja tādi tur ir) izēd no aprites, paši pārņem varu un sāk visus baidīt ar visādiem izdomājumiem vai sev par labu interpretētiem faktiem utt.
  Visvairāk neciešu melīgas propagandas un jebkāda veida krāpšanu!!! Ja esošā “demokrātija” to pieļauj, tā vairs nav Demokrātija. Un laiks mainīties.

 8. priekšnieks Says:

  Tad kas sanāk? Nekāda mākslīga sasilšana nenotiek un visi globālie procesi ir dabīgi? Un es droši varu pirkt ledusskapi ar freonu un pūšamo aerosolu padusēm?

 9. maikls Says:

  Patiesību laikam nezina neviens, bet lieki piesārņot vidi nevajag jebkurā gadījumā. Starp citu, esmu novērojis paradoksu, ka globālās sasilšanas skeptiķi bieži vien dzīvo videi daudz draudzīgāk nekā Als Gors un citi tamlīdzīgie liekuļi.

  Es, piemēram, arī nelietoju nekādu sadzīves ķīmiju vai kosmētiku, kas nebūtu videi un cilvēkam draudzīga. Visus līdzekļus pērku bio- un eko- produktu veikalos, sākot ar ziepēm un zobu pastām, beidzot ar veļas mazgāšanas līdzekļiem. Es arī uzturā nelietoju gaļu – gaļas industrija ir viens no pasaules lielākajiem piesārņotājiem un gaļas ēšana vispār nozīmē resursu nelietderīgu izmantošanu (mūsdienu pasaulē, kur lopus pārsvarā tur slēgtās telpās, baro ar speciāli audzētu barību, dažādām piedevām un medicīniskiem preparātiem).

 10. Maija Says:

  Taisnība ,Maikl!Tā jau ir,sevišķi,ja runājam par nabaga putniem…Tam latvietim,lielākajai daļai,tomēr vajag gaļu…Arī es cenšos dzīvot videi draudzīgi.Ja tā darītu visi…

 11. lightning Says:

  Es nestrīdos par to, ka daudz kas no t.s. sadzīves ķīmijas ir kaitīgs, un arī pats cenšos izvairīties no šādu produktu izmantošanas. bet par gaļu – nu tas, Maikl, pār strīpr šauts! Cilvēks pēc dabas ir visēdājs un, īpaši mūsu platuma grādos, bez gaļas pilnvērtīgi iztikt nevar. Es nekaunos no tā, ka esmu gaļas ēdājs, tak kuru katru gaļu vai t

  • lightning Says:

   turpinu – tās izstrādājumu nu gan nelietoju. Bet garšīgs šķiņķītis vai cepta cauraudzīte, no mūsu pašu zemes lopiņiem nākusi gaļa – neviena augu valsts barība nespēj to dot. Laikam jau arī tāpēc, ka pats pēc gada Tīģeris esmu… 😉
   Nevajag gan mani pārprast – nevienu nenosodu, lai katrs dzīvo pēc saviem priekšrakstiem, kā vēlas, bet – lai nemāca arī citiem (kā daudziem “zaļajiem” rīkoties patīk!), ka viņu viedoklis ir vienīgais un pareizais. Ekstremālisms, lai kāds tas būtu un kādā nozarē izpaustos, parasti no patiesības vairās.
   Bet lielākie piesārņotāji, pēc manām domām, ir dažādi ķīmisko vielu ražotāji, tostarp farmācijas industrija. Jo tagad bez derīgajām un vērtīgajām zālēm tiek izgudrotas arī tādas daudzas “zāles”, kuras maz kādu labumu dod, vien to ražotājiem peļņu. Zāļu rīšana pataisīta par modes lietu, cilvēki tiek baidīti vai uzkurināti ar reklāmām utt. Principā tā jau vesela diskusijas tēma… 🙂

  • maikls Says:

   Negribu ielaisties diskusijā par šo jautājumu (īpaši šajā blogā), visu par veģetārismu un tā plusiem var izlasīt manā lapā http://www.ltn.lv/~maikls/

   • lightning Says:

    Es palūkoju šo lapu, bet nu, lai notiek, diskusijās šajā blogā neielaidīsimies. Piebildīšu vien to, ka savu pārliecību arī es nemainu. Katram savs – par gaumi nestrīdas.

 12. pfff Says:

  Kādiem sīkajiem kas dzimuši pēc 1990. gada vēl varētu iestāstīt ka Globālā Sasilšana ir afēra. No savas bērnības atceros aizsalušas jūras piekrastes, a tagad.. karstuma rekordi viens pēc otra. 3 no 10 “Siltākajām ziemām” ir bijušas tieši šinī gadsimtā. Un pēdējo gadu vētras.. ūdenim pasiltinoties arī vēji uzņem apgriezienus. No offense, bet neraksti lietas no kurām maz ko saproti.

  • lightning Says:

   Nu nu, te nekādi sīkie nav, un nevajag iedomāties, ka pats esi par visiem gudrāks. Paskatīties uz to lietu nepieciešams GLOBĀLI! Un, ja nepamanīji, te pārsvarā vispār iet runa par to, kas un cik daudz šo sasilšanu izraisījis – cik lielā mērā to ietekmē antropogēnais faktors, iespējamas citas ietekmes utt. Iesaku visu vēlreiz un rūpīgi izlasīt, ja vien nepiederi pie t.s. Cilvēku izraisītas Globālās sasilšanas sektas! 😀

 13. lietusviirs Says:

  Vai tu pfff atceries kādas bija ziemas pagājušā gadsimtā 30mitajos? Pieļauju, ka nē, jo diezvai tev ir ap 90 gadu 🙂

  Un cik tavuprāt vidēji gadā ir jābūt siltuma/aukstuma rekordiem, lai to daudzums būtu statistiski būtisks.?

  Reku var ielūrēt par ko iet runa:
  https://docs.google.com/Doc?docid=0ARr7uISnUsrJZDJtczhrZl8yNGhw

  Tiesa tur nav ņemta vērā laikapstākļu laika korelācija, kura pirmajā tuvunājuma ir ap nedēļu (Rosby viļņi), …

  Tādēļ tur dotie cipari pat ir mazāki par reālo. Korelācijas ievērošana tās varbūtības tikai palielinātu.

 14. lietusviirs Says:

  Ups iedevu nepareizu linku uz dienas temperatūru rekordu biežumu.
  Pareizais:
  https://docs.google.com/Doc?docid=0ARr7uISnUsrJZDJtczhrZl8yNGhwNzR2ZG5t&hl=en

 15. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Ja arī – notiek pasiltināšanās: diezin vai tas ir cilvju darbības rezultātā/ ticamāk – saule atrodas kādā mums nezināma sasilšanas cikla sākuma (vidū..)… Daži zinātnieki uzskata: mēs turpinām “atiet” pēc pēdējā ledus laikmeta (a tādi savi 10 ir bijuši aizlaikos/ aiz cilvēces ‘fiksētās atmiņas robežām…).

 16. lightning Says:

  Tur jau tā lieta, un aizvēsturē, kā zinātnieki secinājuši, zemes dzīvē bijuši laiki, kad bijis daudz siltāks kā mūsdienās.

  • Raitis_Sametis/Zante Says:

   Tiek domāts arī, piem. dinozauru laikos mūsu platumos bijuši subtropi…

   • lightning Says:

    Tieši tā, tad pasaules vidējā t bija par apmēram 8 – 10 grādiem augstāka. Mēs te uztraucamies par dažām grāda desmitdaļām… Lai arī tās savu lomu spēlē, tas viss ir uzpūsts burbulis. redz, cilvēks nebūs cilvēks, ja nespēs apkārtni ietekmēt GLOBĀLĀ mērogā… 😀
    Es tajā pašā laikā atzīstu , ka sagandēt apkārtējo vidi cilvēks ir nu īpaši spējīgs… Taču Zemi var piesārņot ne tikai cilvēks, arī ārpuszemes iedarbības (asteroīdi) un pašas Zemes klimaksi (globāli vulkāniskie procesi), taču Zeme alllaž ar tiem tikusi galā. Un uz šādu procesu fona, ilgā laika periodā, te nerunājot par dažiem simtiem vai tūkstošiem gadu, kas Zemei ir teju viens mirklis, mūsu nodarītais posts pazudīs ātri, gribēsim mēs to vai ne. Tas nenozīmē, ka aicinu mēsloties, tieši pretēji – uzskatu, ka jāciena planēta, kas mūsu dzīvību uztur. Tikai norādu, ka daudzu “zaļo” histērija bieži vien ir merkantilu nodomu vadīts no mušas uzpūsts zilonis.

 17. maikls Says:

  Garš un labs (izsmeļošs, lai gan ar dažiem neveiksmīgiem tulkojumiem) gabals par šo tēmu no LETAs: http://www.apollo.lv/portal/life/articles/187089

 18. lightning Says:

  Labs raksts! 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: