Globālās sasilšanas teorija, iespējams, balstīta uz safabricētiem datiem

Internetā ir parādījušies dokumenti un e-pasta vēstules, kas, iespējams, ir oriģināli dokumenti un vēstules no Hedlija centra Climate Research Unit. Hedlija centrs ir daļa no Lielbritānijas nacionālā meteodienesta Met Office, tas pazīstams kā viens no skaļākajiem cilvēka radītas globālas sasilšanas teorijas aizstāvjiem. Daudzi globālās sasilšanas pierādījumi un dramatiskākās prognozes nāk tieši no šīs iestādes.

Nopludinātajās e-pasta vēstulēs ir atrodamas, piemēram, sarunas par to, kā koriģēt datus, lai noslēptu faktu, ka pēdējos gados globālā temperatūra nepaaugstinās, un radītu iespaidu, ka tā paaugstinās. Cita starpā daži izsaka prieku par kāda skeptiķa nāvi. Atklājas, ka koriģēti tiek ļoti daudzi dati (kaut ko ignorējot vai izdzēšot, kaut ko piedomājot klāt u.tml.) atbilstoši mērķim pierādīt globālo sasilšanu, lai gan zinātnē tas, protams, nav pieļaujams.

Daži citāti un korekciju piemēri apskatāmi ŠEIT (angliski).

Nav izslēgta iespēja, ka izplatītie materiāli ir safabricējums – īpaši ņemot vērā to, ka strauji tuvojas Kopenhāgenas klimata konference un ne visiem ir izdevīga globālās sasilšanas histērija un sasilšanas apkarošana, kurai tiek tērēti daudzi miljardi latu. Bet, ja šie materiāli ir īsti, tad ir atmaskots viens no lielākajiem skandāliem un, iespējams, plašākā manipulācija ar sabiedrību visas pasaules mērogā.

Ja izplatīto materiālu autentiskums apstiprināsies, tad, jādomā, par to varēs dzirdēt ziņās. Lai gan lielākā daļa pasaules mediju cenšas ignorēt skeptiķu argumentus un dejo pēc globālās sasilšanas teorijas aizstāvju stabules, šī lieta šķiet pārāk liela, lai to varētu noklusēt.

Vēl no savas puses piebildīšu (laikam atkārtošos), ka par globāliem procesiem nevar spriest pēc laika apstākļiem vienā valstī vai pasaules daļā. Tas, ka Eiropā šobrīd ir ļoti silts, nozīmē tikai to, aukstums apciemo citus reģionus (Āzijas ziemeļaustrumu daļu, arī Aļasku). Ne aukstais laiks pie mums oktobrī un novembra sākumā, ne ļoti siltais laiks šobrīd neko nevēsta par globāliem procesiem. Kā nekā cilvēki apdzīvo tikai aptuveni 3% no Zemeslodes virsmas, tāpēc par globālām lietām vairums no mums neko daudz nenojauš, un nav brīnums, ka dažas zinātnieku grupas un organizācijas, manipulējot ar datiem, kas reizēm pieejami tikai un vienīgi viņiem, spēj radīt jebkādu (“vienīgo pareizo”) priekšstatu.

14 Atbildes to “Globālās sasilšanas teorija, iespējams, balstīta uz safabricētiem datiem”

 1. x-f Says:

  Nu, pat tad, ja globālā sasilšana tiešām izrādītos mīts, tas nenozīmē, ka globālās sasilšanas novēršanas procesus vajadzētu apturēt.
  Jo, ja tā pa lielam, tad globālā sasilšana ir no visādas šmuces, kas tiek laista gaisā. Ja kaut kas tiek laists gaisā, tad kaut kad un kaut kur tas nāk zemē. Ar vienalga kādu iemeslu (īstu vai izdomātu) ierobežojot nevajadzīgo šmucēšanos, labums tik un tā būs visai planētai.

 2. lietusviirs Says:

  Cilveka radītās Globālās sasilšanas propogandā par galveno piesārņojumu tiek saukts tieši CO2. Lai gan tas pie pašreizējām koncentrācijām (arī pie 10x lielākas) dabai neko sliktu nedara. Tieši otrādi.
  Pierādot kā CO2 nav iemeslas novērotajām Globālās temperatūras maiņai, SABRŪK viss propogandas piramīda.
  Starp citu nopludinātie dati ir pieejami 😉

 3. lietusviirs Says:

  Arī tā saucamā zaļā propoganda patiesība ir milzīgs fars.
  Piem. Atjaunojamais kurināmais (granulas). Sibīrijā tiek cirsti meži. Pusfabrikāti tiek transportēti uz Vāciju. Tur granulas tiek žāvētas izmantojot palmu eļļu. Savukārt lai ražotu palmu eļļu tiek izcirsti tropu un ekvatoriālie meži, kā arī agrāk pārtikas audzēšanai lietotās platības tiek apstādītas ar palmām.
  Ar biodegvielu ir līdzīgi.
  Piem. CO2 kvotu tirgus. Tā pati Vācija piedalās HES būvē ķīnā. Tādējādi nopelnot tiesības pirkt no ķīnas kvotas. Tās tiek nopirktas par ļoti zemu zenu. Tādējādi vācija nopelna vairākus desmutus miljardus no kvotu tirgus vien.
  Varētu skaitīt un skaitīt.

 4. lietusviirs Says:

  Starp citu, varbūt kāds nav pamanījis, ka ne paraak sen atklājās vēl fantastiska krāpšanās ar datiem. Proti par pēdējās tūkstošgades climata rekonstrukciju, kura pārsvarā bija taisīta pēc koku gadskārtu pētījumiem. Tur arī izrādījās, ka dati ir falsificēti. Vēl vairāk. Uz tieši šiem datiem lielā mērā bija balstīta cilvēka radītās sasilšanas propoganda.

 5. Juris A. Says:

  Negribu gari atkārtot, ko allaž saku – bet – visu nosaka Saules aktivitāšu un neaktivitāšu ciklu periodu superpozīcijas.

 6. maikls Says:

  Tiek pieļauta iespēja, ka dokumentus un vēstules nopludinājusi kāda persona no iekšienes. Hedlija centrs, cik var noprast, ir atzinis, ka dokumentu noplūde ir notikusi un ka izplatītie materiāli izskatās īsti, tas gan neizslēdz iespēju, ka pirms publiskošanas kaut kādas detaļas ir mainītas, lai sabiezinātu krāsas…

  Daži cilvēki, kas šos materiālus paspējuši palasīt vairāk , izsaka viedokli, ka zinātnieki vienkārši ir aizrāvušies un “pasaules glābšanas” vārdā esot upurējuši patiesību un zinātni.

 7. lightning Says:

  Es jau labu laiku turos pie pārliecības, ka t.s. “globālā sasilšana” ir no mušas uzpūsts zilonis. Aiz visa stāv nauda.
  Bet Zeme laiku pa laikam gan sasilst, gan atdziest, un nav ko te jaukt iekšā antropogēno faktoru, tas noticis miljoniem gadu. Par galveno iemeslu tam – piekrītu Jurim A. Varbūt papildus lomu spēlē arī Zemes pašas kā “superorganisma” nezināmi iekšējie cikli, tak ne jau mūsu veiktā dažādu izrakteņu un resursu svilināšana. Globālam mērogam tā ir pārāk niecīga.

 8. Kamielis Says:

  Bet ja nu tie e-pasti ir kārtējais meteors?
  Mīļie, nu nav Britu meteodienests PSRS iestāde un tam ir citas morāles vērtības, par to esmu pārliecināts. Zinātnē (ne padomju), ja kāds falsificē datus, tas nāk klajā agri vai vēlu un tad ar to ir cauri. Tā kā tādai sazvērnieku teorijai neticu.

  Datu interpretācija ir cits jautājums un tur vienmēr ir varianti. Es arī neesmu gluži pārliecināts par cilvēka lomu, bet tomēr mežu iznīcināšanā viņš ir sasniedzis ievērības cienīgus rezultātus un tas var dot ieguldījumu ar zināmu nobīdi.

 9. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Piekrītu visiem, kuri uzskata- cilvēku darbība praktiski neietekmē Zemes klimata svārstības. Zemes – kā vienota (un “dzīva” – jā jā, Zemes māte ir kustīga ar savu dvēseli) organisma dzīvība ir daudz izturīgāka nekā mēs patreiz domājam. Mēs – tās “sīkbaktērijas”, kas ar k2 staigā pa Zemeslodes ādas (garozas) virskārtu. Galvenais ietekmētājs- Saule ar tās līdz galam neizzinātiem sasilšanas un atdzišanas cikliem.

 10. mārtiņš Says:

  ja skatās no mūsu – Latvijas pozīcijām, man šķiet, ka arī mums sasilušais burbulis ir izdevīgs, jo taču arī mēs ar tām kvotām tirgojamies, vai ne tā? 🙂 šķiet nesen Japānai iesmērējām “atļauju smakot” par 10,5 milj eiro

 11. Kloons Says:

  Reku George Carlin ir izteicis domas par šo visu pasākumu 😉

 12. MorningStar Says:

  2012 Nexus Event – Unknown Form of Energy Comes Our Way! – Project Avalon Forum
  http://www.projectavalon.net/forum/showthread.php?t=8441


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: