Gaidāms silts laiks

Pamazām sāk piepildīties tās ilgtermiņa prognozes, kurās bija prognozēta klimatiskajai normai atbilstoša temperatūra novembrī. Oktobra vidējā gaisa temperatūra Latvijā kopumā bija 1,7 grādus zem normas (līdz ar to oktobris bija relatīvi aukstākais mēnesis vismaz pēdējo divu gadu laikā, jo pēdējos gados ir pierasts, ka temperatūra visu laiku turas virs normas), bet novembra pirmajās desmit dienās vidējā temperatūra bija 2,7 grādus zem normas. Tuvākajā laikā temperatūra – saskaņā ar šībrīža prognozēm – būs virs normas, vismaz daļēji kompensējot aizvadītā pusotra mēneša aukstumu.

Vēl gan pirmdien un otrdien ar DA vēju Latvijā ieplūdīs nedaudz vēsākas gaisa masas. Virs Krievijas atrodas anticiklons, kas attālināsies uz ziemeļaustrumiem. Aptuveni naktī uz trešdienu zema spiediena ieplakas dēļ DA vēju nomainīs DR vējš, kas, protams, ienesīs siltāku gaisu Latvijā. Gaisa temperatūra trešdien valsts rietumu un centrālajos rajonos varētu pakāpties līdz +8 grādiem.

Pirmdien valsts rietumpusē gaidāms lietus, vietām slapjš sniegs. Otrdien un trešdien visā valstī varētu uzlīt, vēl arī iespējams slapjš sniegs.

Laika apstākļus nākamnedēļ Eiropas lielākajā daļā noteiks plašs anticiklons ar centru virs Eiropas dienvidiem. Islandes pusē uzdarbosies lieli un spēcīgi Atlantijas cikloni, ietekmējot laiku arī Britu salās un Skandināvijā. Pagaidām modeļu prognozes atšķiras par to, cik ļoti šie cikloni skars Latviju – vai mums tiks tikai neliels lietus un nelieli līdz mēreni R un DR vēji (kā to prognozē GFS) vai arī kādā brīdī stiprāks lietus un stiprāki vēji.

Jebkurā gadījumā lielais anticiklons un lielie cikloni gādās par siltuma ieplūšanu gandrīz visā Eiropā. Vietām Centrāleiropā temperatūra varētu sasniegt +15 grādu atzīmi. Grūti spriest, vai šis ļoti siltais gaiss ar DR vēju kaut kad sasniegs arī mūs – tad mēs varētu sagaidīt pat +11 grādus un kādu siltuma rekordu, – vai tomēr vējš vairāk pūtīs no R (brīžiem pat var iegriezties ZR vējš) un būs par dažiem grādiem vēsāks.

Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centrs Rīgai šobrīd prognozē šādu dienas temperatūru: pirmdien +4, otrdienas vakarā līdz +7, trešdien +8, ceturtdien +5, piektdien +9, sestdien +9, svētdien +7. Citas prognozes ir visai līdzīgas.

59 Atbildes to “Gaidāms silts laiks”

 1. Maija Says:

  Jaunpiebalgā pašlaik +7 gr.Apmācies,bet nokrišņi nav.

 2. Saksija Says:

  Rīgā arī 7 grādi un spoži spīd saule. 😀

 3. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, viss dabā ir līdzsvarā: pēc aukstuma viļņa atgriezīsies kavējušais siltums.

 4. gubumakonis Says:

  Eh,deretu beidzot ari kada rudens vetra,pec tik ilga miera perioda,Atlantijas cikloni to varetu atnest,pet pagaidam gan izskatas,ka nekas nopietns ari tuvaka laika nav gaidams 😉

 5. lightning Says:

  Līvānos grādi ap +7…+8 svārstās, taču apmācies un tumšs joprojām… 😦 Nokrišņu gan nav, bet esmu noilgojies pēc Saules!

 6. Purva Vecis Says:

  Olaines purva austrumu malā ir + 4.5 grādi.Zvaigznes neredz .Lokāla migla.Man derētu jaunnedēļ silts laiks,jo jāturpina kārtot liliju stādījumus.

 7. Pierīga Says:

  Labrīt! Ārā tiešām silts – +5, apmācies. Skatos, ka kurzemes piekrastē joprojām vietām pilinās lietus.

 8. maikls Says:

  Jēkabpilī stipri smidzina (lai gan radars, kā vienmēr, šādus nokrišņus no zemajiem mākoņiem nespēj fiksēt). Šāds laiks ir ideāli piemērots novembrim, turklāt tas ir veselīgs – gan ādai, gan tādēļ, ka tik mitrā gaisā slikti izplatās vīrusi (tie “samirkst” un krīt lejā, nevis ceļo pa gaisu).

  • lightning Says:

   Tad tāpēc radars šādos gadījumos gandrīz neko nerāda… Skaidrs. Līvānos arī dienā bija smidzeklis, bet skatos radara kartēs, un tur gandrīz nekā vispār nav.

 9. gubumakonis Says:

  Riga šodien apmacies,,zemi makoni,bet ne lietus,ne smidzeklis nav bijis,+5

 10. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien- naktī manā galā bisķi skaidrojās/zvaigznes bija labi redzamas, nakts otrajā pusē – atkal samācās. Visumā pelēks laiks.

 11. lightning Says:

  Līvānos šodien joprojām visu dienu bija nomācies un tumšs, dažbrīd mazliet smidzināja sīks lietelis. Taču tagad gan R – DR pamalē krietni gaišāks, vietām aizvien vairāk skaidras debess plankumiņi pavīd, saule skaisti apspīd mākoņu plaisas, uztaisīju dažus foto, vien diemžēl nav pašam savas lapas, kur tos varētu ielikt kopējai apskatei.
  Citādi joprojām diezgan silts, temperatūra svārstās robežās no +5…+7 grādiem. Mākoņi turpina šķirties jau arī zenītā. Jautājums vien – uz cik ilgu laiku?

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Taisam blogu iekš wordpress.com – tur pietiekami vietas likt attēlus:))

   • lightning Says:

    Nav man pagaidām pieredzes šādu mantu taisīšanā, bet nākotnē – kas zin? 😉

   • raitis_sametis/Zantē Says:

    Tur jau nekāda vājprātīga pieredze neprasās, komandas tai saitē – vienkāršas (pieejamas lietas arī latviski). ** Uz priekšu, lai mūsu meteo bilžu licēju pulkā būtu +1 🙂
    ===
    Off topiks2: mana galvenā darbavieta nu ir http://karametals.lv/

   • lightning Says:

    Metāls man savulaik arī patika, tikai gk. drīzāk jau jāsaka HardRock, vēl arī Doom, bet Trash nu ne, par Mensonu u.tml. vispār nekad fanojis neesmu. Arī tagad šo to smagāku labprāt paklausos, bet līdz zināmai robežai.
    Par blogiem un saitēm – ar ko tur vispār iesākt? Sorry, ka tāc nezinītis, bet nu visu mūsdienās tāpat aptvert nevar, info superokeāns! 😀

 12. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, daļējs off-topiks. Kamēr aiz logiem garlaicīgi meteo-apstākļi, tikām “2012” filma plosās pasaulē…hehe

 13. lightning Says:

  Līvānos pagaidām bez nokrišņiem, apmācies, vējelis arī pūš, bet salīdzinoši silts – turas +4…+6 grādi. Spriežot pēc prognozēm, rīt būs vēl siltāks. Bet pagaidām meteoapstākļi tiešām garlaicīgi, piekrītu Raitim.

 14. Maija Says:

  Saulīte nav tik ilgi redzēta…

 15. Pierīga Says:

  Šodien un kopš vakardienas paliek tikai siltāks, jūtos kā pavasarī 🙂

 16. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude t ir +9,starp makoņiem ik pa bridim uzspid saule,pec sajutam ir ļoti silts. Vakar vakara smidzinošs lietus bija un nakti migla.

 17. lightning Says:

  Līvānos gan saules diemžēl nav… Debesis mākoņainas, bet nav vismaz vienlaidu pelēkums, brīžiem pat tīri gaišs palika, bet vien uz īsu brīdi. Lietus gāza naktī, pielijis pamatīgi, bet jau no agra rīta pārstājis. Labi vismaz tas! 🙂
  Palūrot satelītos, ir cerības, ka varbūt vēl pirms saulrieta arī manu pusi sasniegs nelielā mazmākoņu zona, kas šobrīd gk. virs centrālajiem rajoniem, bet tik sīki grūti spriest.
  Tomēr silts gan – jau vairākas stundas pat bez saules mani termometri turas mazliet virs +9. Ja saulīte atnāks, prognozēju +10 rubikona pārkāpšanu! 😀

 18. lightning Says:

  Bet nu tagad mākoņi šķiras, arī saulīte uzspīd!!! Super! 🙂

 19. raitis_sametis/Zantē Says:

  Lai gan Latvijas rietumos vēja brāzmas prognozētas līdz 18m/s, patiesībā tās nepārsniedza 10m/s.

  • maikls Says:

   Patiesībā sasniedza 14 m/s (piemēram, Ventspils lidostā), bet stiprākais vējš D-Kurzemes piekrastē taču prognozēts vēlāk vakarpusē.

   …un vēlu vakarā Liepājas lidostā bija 16m/s, LVĢMC meteostacijā 17m/s.

 20. Maija Says:

  Kaut kur 10 minūtes mūs priecēja saulīte.Sajūta bija fantastiska,pilnīgi neticami,ka palika tik gaišs…

 21. dAvi Says:

  Tagad Liepājā foršs laiciņš! Spēcīgas vēja brāzmas un diezgan pamatīgi nokrišņi, biju uz minūtī ārā un jau gandrīz cauri slapjš.

 22. snake Says:

  Liepājā tikko nogāza,lietus kopā ar krusu,intensitāte tāpat kā vasaras lietusgāzes 😉

 23. lightning Says:

  Līvānos mierīgs, bet joprojām silts! Saulīte bija pārāk īsu brīdi un pašā pēcpusdienā, +10 netika gāzts, max bija +9,3, taču arī tagad, naktī, silts aizvien – +8,2C! Silts un foršs, nesen biju pastaigāties izčāpojis, bezmaz pavasarīgs laiks – svaigs, atsvaidzinošs! 🙂

 24. lightning Says:

  Tikko rakstīju, ka mierīgs, bet nu jau minūtes 10 sācis līt un turklāt visnotaļ jūtami. Nu – lai līst, ja jālīst, tad labāk naktī, ka tik dienā nelītu! 😀

 25. gubumakonis Says:

  Riga vakars ar salutu pagaja bez nokrišniem,apmacies,un ar dzestru veju 😉 Nakti palaikam list,briziem mereni,ir +7 gradi,silts.
  http://weatherfoto.wordpress.com/2009/11/18/svetku-diena-atnak-pavasariga-18-11-2009/ Foto no Jurmalas,dienas otra puse.

 26. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- aizvadītās nakts sākumā pie “sevis” novēroju brāzmelīgu vēju- kas pēc plkst. 2:00 atkal norimās, DR-R pūtienes tā līdz 10m/s. Naktī Liepājā esot bijis līdz 16m/s …

 27. lightning Says:

  Līvānos lietus tagad vairs nelīst (cikos pārstāja, nezinu, tad gulēju), bet pielijis diezgan. Apmācies joprojām, nav gan vienmuļš pelēkums, bet arī līdz skaidrumam tālu. Brīžiem var labi redzēt, kā debesīs fiksi drasē zemi pelēki mākoņi. Vējš nav pārāk liels, un silts joprojām – šobrīd +8,4 grādi.

 28. Pierīga (Liepājā) Says:

  Atkal esmu Liepājā.. no rīta un dienā pa laikam neliels smidzinošs lietus, temperatūra ap +8. Tas pats gan turpinājās arī pēcpusdienā un vakarā, tagad gan līst mēreni stipri.

 29. lietusviirs Says:

  Varbut offtopic, bet tomēr.
  Ir uzlauzts Hadley CRU serveris, no kura paņemti dati (raksti, email, dati, utt).

  Nedaudz vairāk par notikumu:
  http://wattsupwiththat.com/2009/11/19/breaking-news-story-hadley-cru-has-apparently-been-hacked-hundreds-of-files-released/#more-12937

  Oriģinālajā vietā datu vairs nav, bet tie ir pieejami (piem. http://www.mininova.org/tor/3168330)

  Jau ātrāk bija pamanīts, ka no datiem kas ņemti 90 mitajos gados un nesen par to pašu periodu tie atšķiras.

  Mega bizness, kas būvēts uz vispasaules apmāņīšanu rullē ar pilnu jaudu. Tā saucamie atjaunojamie resursi pārsvarā ir vēl kaitīgāki par fosilajiem.

 30. snake Says:

  Liepājā šķiet,ka sāk skaidroties un digitālais uzrāda +9,8 😉

 31. lightning Says:

  Līvānos visu dienu apmācies, ļoti tumšs, taču praktiski bez nokrišņiem (vienīgi rīta pusē kaut kas līdzīgs smalkai miglai/smidzeklim vēlās), un ļoti silts – stabili visu dienu +8…+9, bet vienubrīd bija pavisam tuvu +10 (max t +9,9C)!

 32. maikls Says:

  Lielbritānijā 19. novembrī esot fiksēts visu laiku lielākais nokrišņu daudzumus 24 stundās valsts vēsturē: 314 mm.

 33. maikls Says:

  Šobrīd Latvijā neparasta situācija – zem skaidrām debesīm naktī +5..+7 grādi, Liepājā pat +9 grādi. Sākot no rietumiem, ļoti silts gaiss sestdien aptvers visu Latviju, debesis apmāksies, bet Kurzemē varbūt atkal skaidrosies.

 34. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Meteo.lv caur medijiem 6dien prognozē siltuma rekordus, manīsim…

 35. Maija Says:

  Jā,raksts interesants.Gribētos zināt,vai cilvēka darbība tomēr neietekmē klimatu?Vai tas,ka izpumpē no Zemes visu,ko tā spēj dot,vai masveida lietusmežu izzāģēšana,iznīcināšana,mūsu pašu cūciskās izdarības ,visādu draņķu laišanas gaisā,neko sliktu Planētai Zeme nenodara?Vai tie briesmu plūdi,kas ik brīdi skar daudzas valstis, arī ir normāli?Ceru,ka atradīsies kāds zinošs cilvēks,kurš man,kaut nedaudz,apskaidros.Mani ļoti interesē visas šīs lietiņas.Meklēju,lasu internetā,bet viedokļi tik atšķirīgi.Mans uzskats,ka klimats atdziest…

 36. gubumakonis Says:

  Riga jau +11 gradi 😉 Ir mainigs makoņu daudzums,starp makoniem zilo debešu saliņas,dumaka. Nakts bija skaidra.
  Ne visai parasts laiks, ipasi skaidra nakts un tik silta!ari agrak solitais sals novembra beigas izskatas izpaliek,vismaz pagaidam lidz 2 decembrim bus plusos un palaikam lietus…

  • maikls Says:

   Es kārtējo reizi piebildīšu, ka neviens nekādu salu nav solījis, cik man zināms. Bija dažas ilgtermiņa prognozes, kur tika prognozēts sals (LVĢMC prognoze), bet kurš tad mēneša prognozi uztver kā solījumu? AccuWeather novembrī un līdz decembra beigām prognozēja “normālu” vai siltu laiku.

 37. Raitis_Sametis/Zante Says:

  Labrīt- šorīt pie durvīm jau +10 grādu “manā galā”…

 38. lightning Says:

  Līvānos no paša rīta pārāk daudz grādu nebija, varēja būt kādi +5, toties dienā – hehei! 😀 Jau kopš 12.00 stabili virs +10, tagad stundas 2 svārstās +10,5…+10,9C robežās. 🙂 Rītā bija nomācies, bet pirms pāris stundām sāka skaidroties (pa starpu gan 1 neilgs, bet jūtams lietus nolija), un tagad saule sāk spīdēt aizvien vairāk, mākoņi strauji izklīst. Vienīgi vējš stiprs, bet ceru, ka jaunu nokrišņu zonu tik drīz neatpūtīs! Labāk lai izdzenā esošos mākoņus! 😀

 39. lightning Says:

  Mākoņi te klīda, te radās, bet lietus vairāk bijis nav. Toties silts joprojām – grādīzeris turas stabili virs +9 grādiem, šobrīd +9,5. Meteo.lv ziņo, ka rekordi krituši, visupirms jau Rīgā gāzies 1926. gada rekords! Droši vien citur arī līdzīgi! 😀

 40. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/2009/11/22/riga-sasniegts-jauns-siltuma-rekords-21-11-2009/
  Šodienas Rigas laikapstaklu noskaņas 🙂
  Silta un vejaina diena,paša Rigā škiet pagaja bez nokrišniem,kaut interesanti makoņi staigaja apkārt,max temperatura sasniedza +11,2 gradus,patreiz vairs tikai +6,jauka diena bija 🙂

 41. lightning Says:

  Piekrītu, jauka diena priekš novembra. 🙂 Max t man līdz +11 neuzkāpa (tālu gan nebija 😉 ), bet tagad joprojām silts – vēl +8,2 grādi!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: