Daudzviet gaidāms slapjš sniegs

Ceturtdien un piektdien no dienvidiem nākošs ciklons Latvijai atnesīs salīdzinoši daudz nokrišņu. Jau ierasts, ka dienvidu cikloni nes interesantas lietas. Šoreiz gan ciklons ir liels un izplūdis, tādēļ tas nedos tik daudz nokrišņu kā citi dienvidnieki, tāpat gaisa masas būs visai siltas, tāpēc liela daļa nokrišņu izkritīs kā lietus, arī slapjais sniegs daudzviet uzreiz kusīs.

Stiprākie nokrišņi galvenokārt tiek prognozēti naktī uz ceturtdienu: valsts dienvidaustrumu daļā gaidāms mēreni stiprs lietus, bet, nokrišņu zonai virzoties uz ziemeļrietumiem, citviet valstī gaidāms arī sniegs.

Pēc dažām prognozēm daļā Vidzemes, valsts centrālajos un rietumu rajonos nelieli līdz mēreni nokrišņi turpināsies arī ceturtdien dienas laikā. Arī naktī uz piektdienu daudzviet vēl gaidāmi nelieli nokrišņi.

Saskaņā ar pašreizējo GFS prognozi līdz piektdienas rītam visvairāk sniega sasnigs Valmieras un Saldus-Dobeles pusē, kur kā (slapjš) sniegs varētu izkrist līdz 13 mm nokrišņu (vienmēr mēra izkritušā ūdens daudzumu – sniega gadījumā to izkausē). Ja Vidzemē temperatūra turēsies ap vai nedaudz zem nulles, tad šie 13 mm  teorētiski var veidot arī vairāk nekā 13 cm biezu sniega kārtu. Tomēr valsts lielākajā daļā, šķiet, gaidāma necilas slapja sniega kārtiņas izveidošanās un vietām zeme paliks melna (zaļa, brūna).

Alūksnes pusē, kur vēl nav nokusis iepriekšējais sniegs, šoreiz būs lielāka lietus iespēja, jo siltākās gaisa masas būs uz austrumiem. Arī Rīgai modeļi prognozē gan lietu, gan slapju sniegu. Iespējams, ka sniegs, ja tāds snigs pār Rīgu, uzreiz kusīs un neveidos būtisku sniega kārtu.

Gaisa temperatūra ceturtdien gan naktī, gan dienā gaidāma no nulles Vidzemē līdz +3..+4 grādiem vietām Kurzemes piekrastē un Latgalē. Ļoti līdzīgi arī piektdien. Pūtīs ZA vējš, kas kļūs lēnāks un piektdien pāries Z,ZR vējā. Vietām sabiezēs migla.

Sestdien nokrišņi nav gaidāmi, var uzspīdēt saule un temperatūra tuvu nullei. Saskaņā ar pašreizējo GFS prognozi svētdien un pirmdien, sākot no rietumiem, gaidāms lietus.

44 Atbildes to “Daudzviet gaidāms slapjš sniegs”

 1. Juris A. Says:

  Pareizais ciklons, attiecībā uz gadalaiku, kas tuvojas, tā sauktais “ziemas ciklons”, ar virzienu no Seed uz Nord (nāk no Melnās jūras rajoniem). Diemžēl, pie mums ziemā bieži ielaužas Atlantijas – jeb “vasaras cikloni”, ar virzienu no West uz Ost.

 2. Juris A. Says:

  Baltezerā pēdējās dienās ļoti zems ūdens līmenis (kurš arī pirms tam nebija sevišķi augsts). Valdošie vēji izpumpējuši ūdeni no Rīgas jūras līča. Baltezerā un līcī – ūdens līmenis kā savienotajos traukos, šeit nemēdz būt sezonāli līmeņa pacēlumi, viss atkarīgs no līmeņa līcī un tas, savukārt, no valdošajiem vējiem un tā stipruma. Kad, pirms gadiem, brāzās slavenās janvāra vētras, kanālā starp Lielo un Mazo Baltezeru spēcīga straume virpuļojot gāja uz augšu!

 3. gubumakonis Says:

  Gaidišu to dienvidnieku pie mums 🙂 varbut kas interesantaks bus,kaut gan ne uz ko lielaku,ka islaicigu slapdranķi Rigai laikam nav ko ceret,tad jau redzes.
  Sodien bez izmaiņam-apmacies,neliela migla,ap+4,vairs nesmidzina.

 4. raitis_sametis/Zantē Says:

  Gribas, bet maz ticams, ka manā galā nokrišņi varētu nebūt šajā vakarā… man ar vijoli atklātā gaisā jākuplina ciema gājiens saistībā ar Lāčplēša dienu…

 5. lietusviirs Says:

  Man jau shkiet, ka šis dienvidnieks var atnes diezgan daudz nokrišņu. Viņš būs mazkustīgs, jo to no austrumiem ierobežo jet stream. Savukārt Jet Stream vilņa (Planetārais/Rosby) fāzes ātrus nav liels. Tātad ciklona centrs var virzīties tikai uz Z vai ZA. Tieši no oklūzijas frontes šoreiz var būt lielākie nokrišņi.

 6. maikls Says:

  Gaisa temperatūra praktiski visā Latvijā šobrīd ir par kādu grādu zemāka nekā bija prognozējuši modeļi, varbūt nokrišņi būs vairāk sniega, nevis lietus veidā…

 7. Saulcerīte Says:

  Redzēs kas būs-pie mums Pārdaugavā ap+1gr.un liekas ka pastiprinās vējš.

 8. egons Says:

  Peec Foreca.lv prognozeem solaa ljoooti daudz sniega, kas varetu buut pirmais shaja gadaa, kas ir visvaraak uzsnidzis Riigas pusee!!!

 9. lightning Says:

  Līvānos tumšs un nomācies joprojām, +2…+3C, brīžiem jūtams vējš, plus vēl ik pa laikam (gandrīz nepārtraukti) stiprāks vai vājāks lietus. Pārsvarā gan neliels, taču slapjumu nes arī tāds… 😦

 10. gubumakonis Says:

  Lietuvas modelis prognoze merenu snigšanu Rigas apkartnei no 2 nakti lidz 11 rita,kaut kas varetu ari izveidoties 🙂 Citi avoti ko apskatiju dod mazak nokrisnu.
  Temperatura man pie loga tuvojas 0,un ir nepilns+1,šodien Riga gan nebija ne piles nokrišņu,dregns vejš un diena palika vesak ka bija iepriekšejo nakti.

 11. raitis_sametis/Zantē Says:

  Radars tagad uzrāda nokrišņu tuvošanos, Rīgā jau tie ir- manā galā …teju teju. Manīsim…

 12. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.eradio.lv/kameras/valmiera.php

  Piem. Valmieras web-kamerā – nepārprotami sniega nokrišņi, Rīgas web-kamerās saprast lāgā nevarēja… bet galvaspilsētā nokrišņi ir. Drīz tie arī pie manis būs…

 13. Pierīga Says:

  Labrīt! Tiešām – zeme balta. Sniegs ap centimetru, ne vairāk.

 14. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude zeme balta,ari koku zari ir smuki apsniguši 🙂 Sniga visu nakti,bet temperatura ir +0,5,tapec kust ari,bet pagaidam skaisti!

 15. maikls Says:

  Ziemeļvidzemē šorīt sniega segas biezums bija līdz 10 cm. Rīgā no rīta oficiāli tika samērīti 2 cm.

 16. Juris A. Says:

  Baltezerā sniegs ap 5 cm, slapjš, smags. Grūti tīrīt.

 17. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Piesnigusi Zolitude šorit,sniega karta ap 3cm.

 18. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, manā galā šorīt 2cm uz zemes, arī tagad vēl turpina snigt, +1 grāds, 10 balles visa veida mākoņainība. Vakar bija līdz 6m/s ZA brāzmas, patreiz ~1-2m/s.

 19. lightning Says:

  Līvānos visu aizvadīto nakti lija, kaut kur uz rīta pusi pārstāja. Lija brīžiem tīri pamatīgi, bet no sniega gan ne miņas. Arī salīdzinoši silts – grādi ap +3…+4 svārstās, laikam tāpēc manā pusē arī viss izlija, neko baltu nenobirdinot. Tagad vairs nelīst (nu jau labu laiku), peļķu gan pēc vella daudz. Debesis joprojām pelēkas, tumšs, taču līdz ar lietu aizpūties prom arī vējš – šobrīd gandrīz pilnīgs bezvējš.
  Redz, arī novembrī Latvijas siltuma saliņa ir DA puse, nevis piejūra! 😀

 20. supercell Says:

  kad bus īstas rudens un ziemas vētras?:)

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Šogad rudenī-ziemā-> vētru līmenis “zemāks” par caurmēra…

   • lietusviirs Says:

    A kāds ir caurmēra līmenis? Man dati ir tikai no 1998 gada, bet ar to shkiet ir par maz statistikai. A par agrāku laiku man ir tikai subjektīvas atmiņas, kurām ir nosliece būt tendenciozām. Ja kādam ir kādi pieraksti, būtu interesanti. Piem cik vidēju gadā ir vējš virs 20 m/s, 25 m/s, …

 21. raitis_sametis/Zantē Says:

  Manā galā turpina snigt, lai gan – arī šis sniegs kusīs… līdz ziemai jāpagaida…(tagad līdz sestdienas vakaram esmu Rīgā, bez maz tīklā- iespējams nāksies paklusēt)…

 22. duobele Says:

  http://meteo.lt/oru_prog_google_earth.php

  Lietuvas modelis prognozi Google earth KML

 23. gubumakonis Says:

  Riga,nakti uzsnigušais sniegs gandriz nokusa 😦 pa dienu nedaudz smidzinaja,vakara jau ari lija,ir bezvejš gandriz un +1+2, bet vismaz šorit vareja papriecaties-šeit vel manas bildes: http://www.fotoblog.lv/rep/17459/?cid=26435

 24. lightning Says:

  Līvānos dienas turpinājumā nekādu izmaiņu – nomācies, bez nokrišņiem, vējš minimāls, tie paši +3…+4. Garlaicīgi laikapstākļi…

 25. orkaans Says:

  http://dabasparadibufoto.wordpress.com/

  manas bildes ar vakardienas rīta sniegu…

 26. raitis_sametis Says:

  Uz brīdi esu Rīgā, maz laika- bet laiks te ir pelēks, neko neizsakošs…

 27. Purva Vecis Says:

  Maikl,Veiksmi!

 28. Purva Vecis Says:

  Kaut nu ilgāk saglabātos vieta ,kur var spriest par gaidāmo.Maiklam vēlreiz paldies.

 29. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien- atpakaļ no Rīgas, galvaspilsētā- nu tiešām 2 dienas pelēks un reizēm miglains laiks: garlaicīgi.

 30. lightning Says:

  Līvānos vakar un šodien praktiski bez izmaiņām. Vakar jau tikpat kā nelija (nedaudz uzrasināja vienubrīd dienā), šodien pilnībā bez nokrišņiem, un vēl siltāks – vidēji +4…+5, tagad jau gandrīz +6 grādi. Varētu vēl mākoņi pašķirties, būtu pavisam labi! 😉

 31. Maija Says:

  Jaunpiebalgā šorīt +5 gr.,apmācies,kā vienmēr.Sniegs arī vēl nav viss nokusis.Ilgi nav bijusi saulīte…

 32. gubumakonis Says:

  Riga Šodien pa ilgiem laikiem ir skaidras debesis un saule 🙂
  Ir ari silts,+5,lietus te nav bijis 2 dienas.

 33. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Sodienas skati ara pa logu, Rigā saulains laiks 🙂

 34. miglinja Says:

  paskatījos Gismeteo mājaslapā mēneša prognozi Pleskavai un Snktpēterburgai-nu jāsaka ka sola pamatīgu salu-īpaši uz Ziemssvētkiem un jauno gadu.Interesanti kas pie mums varētu būt gaidāms….


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: