Nedaudz snigs, pēc tam kļūs siltāks

Virs Krievijas joprojām atrodas anticiklons, kas tuvākajās dienās attālināsies uz ziemeļaustrumiem. Gar tā dienvidu malu ar A,DA vēju Latvijā turpinās ieplūst visai auksts gaiss. Diennakts vidējā gaisa temperatūra šajās dienās Latvijā ir 4-5 grādus zemāka par normu.

Virs Britu salām atrodas liels ciklons, ar kuru saistīta zema spiediena ieplaka un atmosfēras frontes ceturtdien un piektdien Latvijas lielākajā daļā atnesīs nelielu, vietām mērenu sniegu. Dažviet iespējams smidzinošs lietus. Ceturtdien gaidāms stiprs vējš, īpaši no rīta, līdz ar to arī nedaudz putinās.

Gaisa temperatūra ceturtdien un piektdien gaidāma ap nulli. Dažviet, debesīm skaidrojoties, naktīs iespējami lielāki mīnusi un dienās lielāki plusi.

Arī brīvdienās gaidāms pārsvarā apmācies laiks un vismaz vietām lietus (GFS lietu patlaban prognozē galvenokārt valsts austrumdaļā), gaisa temperatūra tikai nedaudz virs nulles.

GFS modelis šobrīd prognozē, ka gaisa temperatūra nākamnedēļ paaugstināsies līdz pat +10 grādiem. Lielu lomu joprojām spēlēs anticiklons virs Krievijas. Šoreiz no dienvidaustrumiem mums tuvosies siltas gaisa masas, lai gan nav izslēgta iespēja, ka pie citāda augsta un zema spiediena apgabalu izvietojuma siltās gaisa masas mūs nesasniegs.

69 Atbildes to “Nedaudz snigs, pēc tam kļūs siltāks”

 1. hariitis Says:

  cermas ka putinaas labi buutu labi ja viss paliktu balts savaadaak viss tads peleeks druuums! 😦

  • maikls Says:

   Modeļi prognozē maz sniega, bet neliela sniega kārtiņa droši vien izveidosies daudzviet.

  • Saulcerīte Says:

   Kur Tu redzi drūmumu un pelēkumu-saule spīd,ārā viss sauss-labs laiks gan dārza darbiem,gan pastaigām.

   • maikls Says:

    Ne tuvu ne visā Latvijā šodien spīd saule, Jēkabpilī arī šodien nav redzēts neviens saules stars.

   • lightning Says:

    Līvānos šodien no saules arī ne vēsts, vienīgi mākoņi. Nakts auksta nebija, jo sāka mākties drīz pēc pusnakts; vēsāks nakts sākumā (ap -3), vēlāk stabilizējās ap -2. Bet bez saules arī 11.00 vēl -2, un tagad arī mazliet zem 0.
    Bet sniegs derētu, lai gan uz drūmumu man vismaz pēc aizvadītajām skaistajām dienām nu nemaz nevelk! Citādi ir pastāvīgu nokrišņu un slapjdraņķu laikos, bet tagad ir OK! 😀

 2. Pierīga Says:

  Nu tad gaidīsim un redzēsim, kas notiksies..
  Sniegu gan nedaudz derētu, lai gaišāks 🙂

 3. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien- šorīt manā apkārtnē pa kādu grādu siltāks, kā dienu iepriekš, no rīta 0 pie ārdurvīm. Zeme gan masīvi sasalusi, vakar vakarā bija -2. Naktī daži sc mākoņi, šodien brāzmains līdz 7m/s DA vējš, patreiz – +1. …

 4. Saksija Says:

  Šobrīd Rīgā, Zemgalē un Kurzemē spīd saule. 🙂
  Pretēji GFS prognozei temperatūra Rīgā tomēr pakāpās virs 0.

  • maikls Says:

   Par viena grāda atšķirību es teiktu “atbilstoši prognozei”. 😀

   Latvijas ZA-os jau trešo dienu pēc kārtas gaisa temperatūra ne brīdi nepakāpjas augstāk par nulli, šodien pat ne virs -2..-3 grādiem.

 5. egons Says:

  foreca.com rada diezgan daudz sniega! 🙂 riit no riida no plkst 8:00

 6. raitis_sametis/Zantē Says:

  Vakarā – manā galā apmācas: nu jau 8 balles paplāni gubu mākoņi, joprojām brāzmains DA vējš 5-10m/s. -1,5 pie ārdurvīm…

 7. mārtiņš Says:

  leiši ar prognozē sniegu

 8. egons Says:

  Riigaa jau apmacies! pirms stundas vel bija skaidrs. Riit sola pat puteni nelielu, jo vejs no rita pienjemsies nedaudz spekaa!

 9. lightning Says:

  Līvānos visu dienu ap -2 bija un apmācies, tagad -3.

 10. maikls Says:

  Laikam aizvadīta šī perioda, varbūt visa novembra, aukstākā diena. Maksimālā temperatūra šodien bija no -3,1..-3,3 grādiem Gulbenē un Alūksnē līdz +1,4 grādiem Kolkā un Pāvilostā.

 11. gubumakonis Says:

  Pec Lietuvas modeļa rit Rigas apkartne diezgan ilgstoši snigs,nemot vera,ka temperatura turas parsvara nelielos minusos un ari rit nav gaidama siltaka par +1,ceru uz uz pirmo pastavigaku sniega segu,kura pateicoties ari sasalušai zemes virskartai varetu notureties kadas 2 dienas 🙂 Patreiz Zolitudē -2

 12. snake Says:

  Liepājā nedaudz snieg 🙂

 13. maikls Says:

  Lietuvas modelis, cik es skatījos (un es to daru bieži), Rīgai nevienā brīdī nav prognozējis vairāk par 1-2mm nokrišņu šodien, kas veidotu varbūt 1 cm plānu sniega kārtiņu.

  Piektdienas rītā gan tiek prognozēts nopietnāks sniegs, bet arī labi ja 4 centimetri.

 14. gubumakonis Says:

  Rigā,Zolitudē apmacies un snieg smalks sniedziņš,nedaudz ari putina 😉 Zeme ir balta un pagaidam nekas nekūst,t-1 grads.Pa radio ziņo par kartejiem sastregumiem un satiksmes kavejumiem -kartejo reizi neliels sniedziņs jau rada problemas…kas butu,ja snigtu stipri 🙂

 15. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrit- manā galā 2cm SNIEGS uz zemes; -2 grādi, DA vējš 4-6m/s… Radars rāda: ka tūlīt atkal nokrišņi var atsākties.

 16. Pierīga Says:

  Ar savām kājām ejot ārā neko bīstamu nesaskatu pie sevis.. pavisam nedaudz balta zeme, vietām, kur sapūsts, līdz 2-3 cm, bet tā maz. Lielais ceļš putrā.
  Nepatīkams vējš, bet mazāk spēcīgs, kā vakar.

 17. Maija Says:

  Nu jā,sākas Latvijas nacionālā nelaime-sniegs…Es brīnos un brīnos,kāpēc tagad,piemēram,ja Rīgā snieg,visi dienesti ir gandrīz vai panikā?Vai tad agrākos gados nebija tas pats sniegs?Jaunpiebalgā arī jau balta zeme,pagaidām snieg,reizēm putina,sauss sniegs.Slapjuma vēl nav ,jo pie mājas termometri rāda -2 gr.

 18. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Ši rita sniegs Riga,Zolitude,šobrid ir 0 gradi,sniega karta apmeram 1,5 cm 🙂

 19. lightning Says:

  Līvānos snigt sāka jau naktī, grādi tad -2…-3C. Riktīgs smalka sniega putenis bija ap 6.00, ne ilgi, tomēr rītā sapūsts bija diezgan daudz. Zeme smuki balta, nekādu kupenu gan nav, vietām arī tas baltums, kur vējš nopūtis, visai nosacīts. Vietām gan mazliet vairāk. Praktiski nekūst, ja neskaita vietām pilsētā, kur sāls pabērta vai kādi citi kušanu veidojoši faktori darbojas. Lielākās ielas brīvas no sniega, mitras, bet mazākās pārsvarā baltas vai nelielā putrā. Grādi šobrīd turas mazliet zem 0 – ap -0,8…-0,2C. Austrumu puses termometrs pie loga man rāda spītīgi +1,5C, bet es tak redzu, ka sniegs tak nekūst! 😀

 20. mārtiņš Says:

  rīga, teika – kādu stundu jau puteņo

 21. lightning Says:

  Līvānos praktiski visu dienu brīžiem neliels sniedziņš krita, dienā vējš netīkams bija, uz vakaru vienubrīd mazliet stiprāk snieģelis uzdeva, smuki piesniga, man pat ļoti patika, vien diemžēl uz vakaru arī mazliet plusos sāka izrāpties, un arī tagad dažas grāda desmitdaļas virs 0 svārstās – ne šis, ne tas.
  Tagad visapkārt tumšs, pa logu skatoties, nevar saprast, vai kūst, vai ne. Iela ta slapja, tas skaidrs, jo mašīnas brauc tā, ka šļakst vien, bet ko var gribēt no ielas, kas būtībā ir daļa no Rīgas – Daugavpils šosejas! 😀
  Ja jau kust, tad kust, ja salt – tad salt! 😀

 22. lightning Says:

  meteo.lv svētdienai nelāgu prognozi manai pusei un jocīgu visai Latvijai dod – R pusē A vējš un bez nokrišņiem, brīžiem saule, A pusē R vējš, apmācies un lietus… Latvija kā 2 daļās sadalīta apmēram pa vidu A-R virzienā. Tas vēl nekas, bet viss kājām gaisā. Ceru, ka šī murgainā prognoze neīstenosies.

 23. lightning Says:

  Kaut kas mazliet birst no debesīm, pēc radara spriežot (redzēt ta neko pa logu nevar!!! 😀 ). Labi tas, ka vismaz uz mīnus pusi grādi sākuši atkāpties, kaut nekur tālu no nulles tikuši nav, tagad ap -0,4C.
  Labi, redzēs, kas būs rīt, laiks gulēt iet

 24. Digital1 Says:

  “Kaut kas mazliet birst no debesīm” … jau aptuveni diennakti 🙂

 25. Pierīga Says:

  Kādu brīdi snieg slapjš sniegs, lielām pārslām. Kopš vakarvakara klāt nākuši milimetri līdz centimetrs, vismaz pēdas nav redzamas, tikai iegulumi.

 26. maikls Says:

  Jēkabpilī šorīt burvīgi skaists laiks, viss balts, katrs mazākais zariņš apsnidzis.

  … Tikko dzirdēju, kā kaimiņu dzīvoklī bērns, atverot aizkarus, aiz prieka iekliedzās. 😀

 27. Maija Says:

  Jaunpiebalgā snieg,arī viss balts…Jau bija jātīra pagalms.Tātad-ziemas sezona atklāta!Būs jāsāk domāt par putnu barošanu.

 28. maikls Says:

  Pēc oficiālajiem mērījumiem Jēkabpils pusē šorīt 8cm dziļš sniegs, vairāk sniega ir vietām Lietuvā, piemēram, Viļņā no rīta bija 10cm.

 29. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude gan ziemas prieki ir beigušies 😦 kaut sniga slapš sniegs visu nakti,nekas klat vizuali nav nacis,jo temperatura bija 0+1 grada robezas,ara ir slapdranķjis un sniegs kust 😦 domaju jau šodien ar to bus cauri…un saksies tas drumais tumšais vela rudens periods. Patreiz +1,5 pie loga.

 30. Aivars Says:

  Rēzeknē snieg temperatūra ap 0 neliels DA vējš.Sniega sega varētu būt ap 8 cm.http://fun.atech.lv/?lang=lv&p=2&do=details&id=1

 31. raitis_sametis/Zantē Says:

  +1cm sniega naktī un agrā rītā- dažas pārslas: +0,5 pie durvīm, kūst- jumti pil… Man visa uzmanība Idas tropiskajai vētrai, kas ir pie Centrālamerikas austrumu krastiem un dodas pāri Meksikas līcim uz ASV D krastiem (tostarp arī 1. kategoriju prognozē pēc 2 dienām…)…

 32. lightning Says:

  Līvānos rītā bijis smuki sasnidzis, diezgan jūtamas kupeniņas bijušas, bet 11.00, kad pamodos, jau visapkārt valdīja slapjdraņķis… 😦 +2 bija, daudz slapjas putras/žļurgas, un tagad tas viss vēl izteiktāks, kūst uz vella paraušanu, vietām lielas peļķes, tagad mazliet mazāk, +1,5C, bet tas jau to visu īpaši neietekmē, slapjdraņķis tāpat. te mums domas ar Gubumākoni laikam sakrīt – sācies nemīlīgais pelēkais mitruma piesātinātais vēlā rudens laiks… 😦

 33. lightning Says:

  Jā, nu tuvākās prognozes ziņo lielus plusus D rajonos, tā kā es varēšu drīz pavisam no sava sniega atvadīties. Nu – ja tā tam jābūt, tad jābūt. Vēl jau nav īsti ziemas laiks. Labi būtu, ka tad arī kādas pāris nedēļaspatrurētos -plusi bez lieliem nokrišņiem, un tad, kad nāktu sals, tad kniebtu visās vietās!!! 😀
  Līvānos plusos arī šobrīd, ap +0,5… 1,0 svārstās visu nakti.
  Labi, ar labunakti! 🙂

 34. maikls Says:

  Vakar Jēkabpilī, kad sniegs jau bija pakusis:

 35. gubumakonis Says:

  Riga gan sniegs vakar vakarā jau bija gandriz nokusis,bet šorit pagalma jau nav nemaz 😦 Apmacies,dūmaka,bezvejš ,+2.

 36. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien- manā galā vēl sniedziņš 2cm “ar melnumiem” turās virs zemes, migla 300m redzamība, patreiz +0,5, visumā mitrs-pretīgs laiks…

 37. Saulcerīte Says:

  Biju Gaiziņkalnā-sniegs ap 10-15 cm un liela migla ar redzamību 200-500 m.

 38. lightning Says:

  Līvānos dienas sākumā vēl puslīdz ciešami, vismaz no gaisa nekas liels nekrita, kaut gan stabili plusi Nomācies gan visu dienu, un sekas nebija ilgi jāgaida – pēcpusdienā sāka arvien vairāk līt, ap +4, sniegs strauji zuda (viss gan vēl pazudis nav, bet daudzviet zeme kaila), pievakarē gan lietus pārgāja slapjā sniegā, vietām pat maza kārtiņa izveidojās (bet slidena pēc vella!), taču jau ap 23.00 atkal lietus. Vēsāks, bet plusos (ap +1, vienubrīd bija gan arī nulle). Sīks, līņājošs, bet nokrisnis. Apriebies šis mitrums un pretīgais laiks, slapjdraņķis tā “labākajās” izpausmēs. Pilnai “laimei” tikai atkalas vien trūkst… 😦

 39. Maija Says:

  Šorīt Jaunpiebalgā 0 gr.Pa nakti snidzis,zeme balta,koku zari arī pilni ar sniegu…

 40. Purva Vecis Says:

  Purva malā vietām saglabājies sniegs.Pārējais baltums ,kas priecēja bērnus nokusis.

 41. gubumakonis Says:

  Pie mums te Rigā nav bijis ne sniegs,ne lietus-nekadi soliti nokrišni 😦 Ir peleks viss vienmuļš un dregns,no sniega vairs nav pilnigi neka..ap+1+2.

 42. Pierīga Says:

  Šeit arī, pēdējie nokrišņi bija aiz-aizvakar jeb aizvakar, sniegs… pēc tā viss pelēks un nekā jauna

 43. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien – šodien manā galā nokūst pēdējās sniega paliekas no aizgājušās otrās “miniziemas”, patreiz +4, ZA vējš <2m/s. 10 balles zemie st mākoņi, uz vakaru tagad arīdzan migla parādās. … Prieks, ka daudzu slēpošanas trašu īpašnieki atjaunojuši web-kameras, te pilnais saraksts…
  http://www.eradio.lv/kameras/lidokalns2.php
  (vasarā dažas bija "nosprāgušas"…).

 44. raitis_sametis/Zantē Says:

  Man gan visi skati uz Ida taifūnu, kurš- pārskrējis jau pāri Nikaragvai+Hondurasas austrumu galam, tagad ar 1. kategorijas spēki tuvojas Jukatānas (Meksikas teritorija) pussalai, var aizķert ar R-Kubu, virs Meksikas līča prognozē pieaugumu vismaz līdz 2k, un finālā nosēdīsies- pēc dažādām prognozēm vai nu Ņūorleānas apkārtnē vai Floridā… !

 45. raitis_sametis/Zantē Says:

  Šķiet, ar zemajiem mākoņiem nomācies visā Latvijā, saskaņā ar webkameru rādījumiem Rīgā ir drusku augstāki, bet visumā zemi gubu cu mākoņi, kur reizēm kādas pat “plaisas” ar skaidrākām debesim.

 46. lightning Says:

  Līvānos visu dienu nomācies un tumšs. Ja gribējās kaut ko mājās padarīt, jāslēdz iekšā gaisma (par lasīšanu nerunājot), vien TV papildus apgaismojumu neprasa. 😀 Naktī līņāja sīks lietelis, bet uz rīta pusi pārgāja, dienā bez ievērojamiem nogāžņiem. 😀 Grādi mazliet virs nulles, bet sniegs tāpat gandrīz pazudis, saglabājies tikai vietām, vairāk nav nekā ir. 😀 Var teikt, ka Līvānu pirmā ziema aiz muguras. 😀
  Nākamās nedēļas prognoze gan gaužām netīkama, bet ko nu padarīsi – jāpārlaiž pelēkais periods, gan jau saule un sniegs arī būs! 😉

 47. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- manā galā ir +1, sniegs nokusies, joprojām tipisks rudens ar 10 balles zemajiem st mākoņiem…

 48. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.gismeteo.ru/city/daily/4136/

  Dīvaini, bet Rīgai šie šodienas vakaram prognozē pērkonu…(ja vēl vasara būtu bijusi vai, ļaunākajā gadījumā, septembris…)…

 49. lightning Says:

  Līvānos nekādu izmaiņu. Tumšs un pelēks, labi vēl, ka no gaisa vismaz šobrīd nekas nekrīt (nav kritis arī naktī), ap +2.

 50. Pierīga Says:

  Pie manis līst otro reizi ar nelielu pārtraukumu, mēreni spēcīgi, sitās pret palodzi.

 51. raitis_sametis Says:

  Šodien manā galā – salīdzinoši silts/+5 grādi, bezvējš, no rīta neliels lietus, no pusdienas laika- migla, redzamība 500m

 52. Maija Says:

  Ja Mārtiņdienā miglains,būs silta ziema.Ko nu?Ko teiks laika vērotāji?Daudzas pazīmes liecina par siltu ziemu,tad jau redzēsim…Šodien pie mums+2 gr.,dūmakains,pie vakara lietutiņš.Pa dienu-smidzinošs.

 53. lightning Says:

  Maija – tās senās laikazīmes daudz ko no savas jēgas jau pazaudējušas. Jauns laikmets, jauns laiks. Vismaz mana pieredze par to liecina. Protams, ja vien man netrāpījušās neīstās zīmes… 😀
  Vakar vakarā Līvānos vairākas reizes diezgan stipri nolija, taču pārāk ilgi nebija gan.
  Savukārt šodien, šķiet, visa Latvija vienāda. Vismaz Līvāni un Rīga gan. Kā no rīta aizbraucu, pie tādām pašām debesīm vakarā atbraucu. Vienīgi bija Līvānos nolijis kaut kad dienā (pēc peļķēm spriežot), bet Rīgā brīžiem tikai tāda migla/smidzeklis vēlās. Tāds pats mani sagaidīja vakarā Līvānos (no rīta gan nekā tāda nebija). Fuuu… Pretīgi.
  Grādi vismaz Līvānos gan 7.00 un 19.00 tie paši +4. Rīgā apmēram tāpat varēja būt, pēc sajūtām spriežot.
  Ineteresanti, cik garš būs šogad tas pelēkais nīkulis?!… Ātrāk lai sniegs un sals nāk!

 54. gubumakonis Says:

  Riga šodiem diezgan tumšs un drums laiks,merena migla,kas tagad vakarā vismaz Zolitudē sak sabiezet vairāk. Ir diezgan silts,ap +5 gradiem un visu dienu neliels smidzeklitis. Kopuma šim bridim man tads laiks patik,ziema gan ko tadu negribetu redzet ara,ne,vel vienu siltu ziemu man nevajag…
  Vakar vakara un nakti dažas reizes uzlija diezgan stipri,bet islaicigi.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: