Laika prognoze

Tuvākajās dienās anticiklona ietekmē kļūs vēl nedaudz aukstāks.

Sestdien mini-cikloniņš valsts lielākajā daļā atnesīs mākoņainu laiku, tomēr dienas gaitā debesis daudzviet atkal skaidrosies. Galvenokārt nakts otrajā pusē un priekšpusdienā un galvenokārt uz dienvidaustrumiem no Rīgas līča gaidāms sniegs, neliels lietus. Dažviet iespējama arī migla.

Vējam īslaicīgi iegriežoties no ZR un ieplūstot siltumam no jūras, gaisa temperatūra jūras piekrastē paaugstināsies līdz +6,+7 grādiem, savukārt valsts austrumpusē gaisa temperatūra naktī uz sestdienu vietām pazemināsies līdz -4..-6 grādiem. Sestdien maksimālā gaisa temperatūra no +1..+3 grādiem austrumos līdz +7 rietumos.

Svētdienai modeļi lielākoties prognozē skaidru laiku, tomēr vietām iespējami zemie mākoņi. Virs Latvijas austrumdaļas gaidāms anticiklona centrs, tāpēc tur bezvējš un lielāka miglas un sarmas iespēja naktī un no rīta. Kurzemē iegriezīsies neliels D,DA vējš.

Zem skaidrām debesīm un bezvējā gaisa temperatūra naktī uz svētdienu valsts austrumpusē var noslīdēt līdz pat -9 grādiem, sals gaidāms visā valstī. Dienā gaiss iesils līdz 0..+5 grādiem.

Nākamās nedēļas sākumā anticiklona centrs atradīsies virs Krievijas. “Aukstuma pols” no Krievijas būs pārvietojies uz Ukrainu un Baltkrieviju, tālāk tas pārvietosies uz Baltijas valstīm, pēc tam uz Skandināviju (lieki piebilst, ka tā ir neierasta situācija). GFS modelis prognozē, ka gaisa temperatūra 1-2 km augstumā virs Latvijas otrdien noslīdēs zem -10 grādiem (ja vējš pūstu no jūras, būtu lieli jūras un līča efekta nokrišņi).

Bet vējš mēreni stipri pūtīs no DA, vēlāk, šķiet, no A. Pirmdien un otrdien, visticamāk, bez nokrišņiem un iespējams skaidrs laiks. Pēc tam varētu parādīties sniegs un smidzinošs lietus.

Minimālā gaisa temperatūra naktīs nākamās nedēļas pirmajā pusē gaidāma -2..-8 grādu robežās, maksimālā dienās – ap -2..+1 grādu, pirmdien vietām +3 grādi.

45 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. lightning Says:

  Būtu jauki izbaudīt anticiklona spožo varu! Ceru, ka iztiksim bez līča efekta nokrišņiem, uz tiem joprojām esmu nikns par aizvakardienu. Ceru, ka nebūs arī zemo mākoņu. No sala gan es nebaidos – kad tam laiks, to jāizbauda! Un galvenais – mitrumam jāizsalst!!! 😀
  Bet tagad Līvānos sāk uzpūst stiprākas vēja pūsmas (varbūt tikai īslaicīgas?), grādi mazliet virs +4. Praktiski skaidrs, ja neskaita spalvu mākoņus, kuri gan sāk pamazām vairoties.

 2. lightning Says:

  Tagad jau ap nulli stundu pusotru turas, lejā varētu būt pat mazi mīnusiņi.

 3. hariitis Says:

  druku sniedzins kriit Aagenskalnaaa

 4. lightning Says:

  Nu jau ap -1…-2 laiciņu turas, tā tik uz priekšu! 😉

 5. gubumakonis Says:

  WooW! Rigā,Zolitudē snieg videji lielam parslam 🙂 Pagaidam uz zemes nekas nepaliek,+1 aiz loga… redzes,kas talak bus 😉

 6. Saulcerīte Says:

  Šorīt Pārdaugavā +0 un līst lietus, bet dārzā uz dobēm guļ neliels sniegs.

 7. maikls Says:

  Jēkabpilī spīd saule, vienu brīdi bija pilnīgi skaidrs, bet drīz jau tāpat kā gandrīz visur citur būs apmācies.

 8. maikls Says:

  Neliels līča efekts šodien vēl var darboties, kopumā visapkārt Latvijai ir vairāk mākoņu nekā iepriekš prognozēja modeļi.

 9. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitudē no rita bija neliels slapš sniegs ar lietu, uz zemes neka nav,ir apmacies un +1

 10. maikls Says:

  Jēkabpilī, par laimi, saglabājas zilas debesis un spoža saule, laikam tos mākoņus šaipusē kāds izklīdina. 😀

 11. Pierīga Says:

  Oho, pie manis ar saule parādās!
  Nokrišņus neesmu novērojis ar savām acīm jau dienas 2 🙂

 12. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien- tad Rīgā šodien nedaudz sniga?

 13. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://meiravietis.typepad.com/mans/laiks/

  Vilis Bukšs prognozē – “normālu” (kad rudens lēnām pāriet ziemā) novembri…

 14. lightning Says:

  Līvānos dienas pirmajā pusē bija spoža saule, foršs laiciņš, uz pēcpusdienu gan sāka mākties… 😦 Tiesa, tie nav nokrišņu mākoņi, pārāk traki biezi arī nav, bet sauli paslēpt tomēr spēj. Diezgan silts dienā (+4…+5), vēja nav. Redzēs, kas būs tuvāk naktij – ja mākoņi izkļidīs, varētu uzdot vismaz -3…5 grādus sals, bet pašlaik izskatās mazticams. Visvairāk ceru, ka jebkādi mākoņi aizklīdīs prom no Latvijas. Savukārt līcis ziemā vispār varētu aizsalt, tad nebūtu nekāda efekta! 😀

 15. Saulcerīte Says:

  Nu jau-2 grādi Pārdaugavā,debesis skaidras,vēju nejūt.Priecīgi kurinu krāsni.

 16. Romāns Kolduns Says:

  Man Ogrē jau ir ap -1°C, nesen vēl bija +5 aptuveni. No rīta nezkapēc bija 0°C, vakar bija -4

 17. mārtiņš Says:

  teika/vef – cilvēki laikam aizrautīgi sakūruši krāsniņas, šausmīgs dūmu slānis, ārā uzturēties ļoti apgrūtinoši.. dūmi spiežās pie zemes un nekur neizklīst. redzamība pasliktinās – uz aci – vairāk par 400 metri neredz

 18. Saulcerīte Says:

  Nu jau-4

 19. Saulcerīte Says:

  Un nu-5,6.

 20. raitis_sametis/Zantē Says:

  Manā galā arī pusnaktī -1, zālē sarma… skaidrs, 2 balles augstie ci mākoņi, kas ap mēnesi pilno rada arī “hallo” parādību.

 21. mārtiņš Says:

  kaut ko tādu neesmu piedzīvojis – viss rajons vienos dūmos, neizklīst jau no pēcpusdienas, logu atvērt nav iespējams, kaklā kož… cik zinu, ticējumi sola sliktu laiku, ja dūmi neiet debesīs- bet nu kaut ko TĀDU redzu pirmo reiz… te jau pēc ticējumiem zemei otrādi būtu jāapgriežas.. varbūt kāds izdomājis savu mājokli ar kūdru kurināt, velns viņ zin

 22. gubumakonis Says:

  Ja,Riga,Zolitude pamatigi piesalis,sarma,peļkes aizsalušas un zemes virskarta arī. Spoži spid meness un verojams ari halo 😉
  http://weatherfoto.wordpress.com/ -šeit foto.

 23. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- man šodien pie durvīm no rīta -2 un masīva sarma zālē un kokos…

 24. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Papildinaju foto-rita sarma un jau aizsalušais diķis. Sodien ari saulains un dzestrs laiks,enā turas minusos 🙂

 25. maikls Says:

  Jēkabpilī absolūti skaidrs, bezvējš, dūmi iet taisni gaisā, pēdējās lapas krīt taisni zemē. No rīta koki bija nedaudz balti, ēnā sarma vēl turas.

 26. Saksija Says:

  Viss. Saule Rīgā vairs nespīd. Kurzemē, Zemgalē un Rīgā ir apmācies, turpretim Vidzemē un Latgalē pārsvarā ir saulaina dienā.

 27. Romāns Kolduns Says:

  Šorīt Ogrē bija jau -5°C. Ļoti skaisti, peļķes aizsala, uz zāles visur salna. Un vēl saule spīdēja.

 28. maikls Says:

  Jēkabpilī tik spožs mēness, ka mēnesgaismā grāmatu mierīgi var lasīt.

 29. Maija Says:

  Jā ,mēness šonakt spīdēja spoži!No rīta termometrs rādīja -5 gr.Labi,ka piesalis,vismaz nav dubļu.Vakar-visu dienu saule.

 30. gubumakonis Says:

  Rigā gan visu nakti un ari no rita pilniba apmacies,dumaka un nekads sals vispar nav bijis 😦 T +1,sarma pilniba nokusa.

 31. maikls Says:

  Pirmdienas rītā reģistrēta jauna zemākā temperatūra šoruden, pēc ceļu sensoru datiem Rēzeknes pusē -7,7 grādi, bet meteostacijā Valkā -7,2 un Gulbenē -7,0 grādi.

 32. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- manā galā jūtami siltāks kā pirms diennakts, +3 no rīta pie durvīm. Nakts zemā st mākoņainība patreiz mazinās, ir DA vējš 2-3m/s.

 33. lightning Says:

  Vakar un šodien Līvānos saulains, gandrīz visu laiku skaidrs, naktīs Mēness. 🙂 Vēsāks bija vakarrīt, tad ap -4 bija, šorīt bijis knapi -2 (pie zemes gan jau kādu grādu vairāk). Dienvidū stabili nelieli plusiņi, ap +3…+4 varēja būt, bet uz pēcpusdienu ātri sāka krist lejā, tagad jau mazi mīnusiņi. Vakar un arī šodien pilnīgs bezvējš. Vienkārši lielisks laiks! 🙂

 34. snake Says:

  baigi interesanti mans digitālais rāda precīzi 0 grādus,arī LVĢMC stacija rāda tikpat un arī lidosta. Liepājā beidzot var izbaudīt skaidru nakti 😉

 35. raitis_sametis/Zantē Says:

  Eju gulēt pie -1 pie ārdurvīm un skaidru pilnmēness nakti, + DA vējš 3-6m/s….

 36. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien, zeme sasalusi, no rīta -2. Pilnīgi skaidras debesis visu iepriekšējo nakti, DA vējelis līdz 6m/s.

 37. Saulcerīte Says:

  Šor.it pie Rīgas lidostas -4,6 grādi.Ass un nepatīkams vējš nemaz neveicina vēlmi kaut ko ārā darīt,bet pa logu laiks liekas ļoti skaists,ēnā +0,8.

 38. maikls Says:

  Šobrīd Latvijā ienāk rudenim netipiski sauss gaiss, rasas punkts šonakt var pazemināties pat līdz -11 grādiem – tātad, ja būtu skaidrs laiks ar bezvēju, tik zema būtu gaisa temperatūra naktī. Bet vējš temperatūru notur augstāku, lai gan dienā vējam ir drīzāk pretējs efekts.

 39. lightning Says:

  Jo sausāks gaiss, jo labāk! 🙂 Bet šodien Līvānos turpinājās saules maratons. Mazliet gan cēlies vējiņš, bet aizvien tas vēl neliels. Rīta pusē bijis ap -4, varbūt -5, dienā grādi svārstījās ap +1…+3, bet uz vakaru vēsāks, nu jau tuvu -2.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: