Cik auksts būs anticiklons?

Ciklons dodas prom uz austrumiem, virs Skandināvijas sāk veidoties anticiklons. Abi divi ir visai vāji veidojumi, tāpēc ZR vējš šodien nepūš pārāk stipri un gaisa temperatūra pazeminās ļoti pakāpeniski.

Tuvākajās dienās – iespējams, ka pat nākamajās 10 dienās – anticiklona ietekmē lieli nokrišņi Latvijā nav gaidāmi. Kāda neliela zema spiediena ieplaka vai vienkārša mākoņu josla var atnest nelielus nokrišņus, bet kopumā gaidāms sauss laiks.

Šobrīd izskatās, ka anticiklons būs stabils un nedēļas beigās tā centrs atradīsies virs mums vai tuvu mums, nākamnedēļ – virs Krievijas. Gar anticiklona austrumu malu arktiskais gaiss tuvākajās dienās dosies uz dienvidiem, tas notiks Krievijā.

Pie mums vismaz no sākuma liels aukstums nedraud. Minimālā gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu gaidāma no 0..+1 grāda vietām Vidzemē un Kurzemē līdz +5..+6 grādiem piekrastē. Dienā gaiss iesils līdz +3..+7 grādiem. Kopumā mākoņains laiks, vietām iespējami nelieli nokrišņi.

Tālākajās prognozēs jau sākas lielas variācijas. Daži modeļi prognozē, ka joprojām dominēs mākoņains laiks un līdz ar to gaisa temperatūra gan naktīs, gan dienās turēsies mazliet virs nulles. Citi prognozē mazāk mākoņu un līdz ar to aukstākas naktis. Svētdienas rītā zem skaidrām debesīm un bezvējā iespējams sals līdz -7 grādiem.

Tātad nākamnedēļ anticiklons, visticamāk, būs virs Krievijas un Latvijā pūtīs DA vējš. Ja anticiklons sevī būs iesūcis arktisko gaisu, tas var sasniegt mūs, atnesot krietnu aukstumu. Tāpat iespējams, ka anticiklons neatnesīs lielāku salu par -5 grādiem. Un iespējams ir arī tas, ka ciklons anticiklonu aizstums tālāk prom un Latvijā ieplūdīs siltāks un mitrāks gaiss.

GFS modelis šobrīd prognozē, ka nākamās nedēļas pirmajās trīs dienās gaisa temperatūra Latvijā anticiklona ietekmē naktīs būs -1..-5 grādi, dienās 0..+4 grādi. Šāds temperatūras režīms būtu 2-4 grādus zem normas, taču jāatceras, ka novembra sākumā Latvijā ir bijis arī padsmit grādu sals (piemēram, 1979. gada 3. novembrī Rīgā -13 grādi).

Atgādināšu, ka jaunākās prognozes tiek publicētas Twitterī:  http://twitter.com/meteozinas

24 Atbildes to “Cik auksts būs anticiklons?”

 1. Saulcerīte Says:

  Lasiet un apskaudiet-man kaut neliels,bet tomēr ir atvaļinājums.

 2. marss Says:

  pēc gismeteo http://www.gismeteo.ru/map/557/ te nu -7 nekādīgi neizspiest … max -2 -3

 3. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- jau šodien dzestrāka diena… +5 (iepretīm tam, ka vakar+10), tāds ZR vējelis 4-6m/s. Pēc radara- tāds neizteiksmīgs līcā efekts, jeb pilns ciklona aizmugures komplekts (ciklons tikai tāds pavājš šis)…

 4. Maija Says:

  Vakar Jaunpiebalgā bija jauks laiks,+9 gr.Saulītes gam bija maz.Parakos,lai varētu iestādīt ķiplokus.Zeme bija pilna ar sliekām!Kurmji rokās uz nebēdu.Vakar lidinājās arī visādi kukainīši.Šogad kokiem lapas iznēsā visur.Saka,ka, ja lapas krīt tikai ap koku,būs auksta ziema.Ko lai tagad domā?Laikam jau domāt nevar neko,jo Daba darīs savu…

 5. Saulcerīte Says:

  Bet es vēl šorīt brīnijos,tāda sajūta ka lapas stāvus kritušas lējā precīzi ap kokiem

 6. Maija Says:

  Pie mums,Saulcerīt,tā nav.Interesanti…

  • gubumakonis Says:

   Pie mums te Riga ja,tiešam jaatzist lapas sakrita tiešizem kokiem,pedejas dienas bija gandriz bezvejš,lietains un silts un neskatoties uz to lapas krita ļoti intensivi,tapec zem kokiem smuki lapu paklajiņi :)ar kuriem setnieki un dienesti cinas pilna sparā

 7. raitis_sametis/Zantē Says:

  Vakarā- pirms saules rieta-> novēroju “līča” efekta mākoņus, ar nokrišņu zonām/vizuāli tālu pie horizonta uz ZA no manis. Priekš zibeņošanas gan Pēterim jaudas pietrūka…(?)

 8. gubumakonis Says:

  Rigas centru daži no tiem liča efekta makoniem sasniedza pievakarē,brižiem uzlija,bija verojama ari varaviksne :)Zolitude atbraucot te lietus nebija-sauss. Kopuma jau krietni vesaka diena par iepriekšejan,ar dregnu veju.

  • lightning Says:

   O, es tos līča efekta mākoņus dabūju izbaudīt Rīgā pievakarē, kad bija jāskrien uz autobusu braukt tālāk uz Olaini. Lamājos ne pa jokam, bet ko padarīsi – izcili pretīgs laiks bija, un tieši neīstajā laikā (dienā Rīgā nelija, vien stiprs drēgns vējš pūta)! Un, kā par spīti, pa ceļam uz Olaini lietus izbeidzās, bet īsi pēc atbraukšanas atkal šī nolāpītā ūdens stihija bija klāt. Labi, ka ādas mētelis, citādi būtu viss slapjš.
   Vakar jau laiciņš labāks (lasi – nelija!), vienīgi vēsāks, bet vēl ne pārāk auksts. Toties šodien laiciņš jauks – saule pār debesīm slīd! Līvānos skaidrs, šur tur spalvu mākonīši, bet tas i viss. Vējš minimāls, bet AC tomēr aukstumu atnesis – pašlaik ap +3…+4, bet no rīta bijuši visi -3…-4 grādi (es gan tad vēl saldi krācu 😉 ). Tas nozīmē, ka šie ir šīgada otrās puses lielākie mīnusi, vismaz Līvānos. Un tas man patīk! 🙂 Lai spīd saule, lai nāk ziema, lai beidzas drēgnais un slapjais rudens laiks (kaut gan saprotu, ka par to pāragri domāt, bet nu lai…), ko viens mans draugs nesen nodēvēja izcili trāpīgi – kad tāds ir, viņš to sauc par grīdaslupatu… 😀
   Lapu kokos arī manā pusē pamaz palicis, un pēc pasalšanas droši vien arī atlikušās fiksā tempā metīsies pie zemes. BHet pagaidām priecājos par sauli!

 9. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://www.meteo.lv/public/radara_attels.html

  Joprojām “līča” efekts//kā tad būs ar tiem slapja sniega nokrišņiem šonakt Latvijas A daļā? Un vakarā – bija prognozēs par vēju līdz 17m/s piekrastē uz nakti? Manā dislokācijas vietā – 1-2m/s ZR vējš …

 10. gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Zolitudes apkartne 28 oktobrī.
  Nakti ari briziem neliels islaicigs lietus Lica efekta ietekme,pa reizei brazmains vejš.

 11. Maija Says:

  Jaunpiebalgā-0 gr.,snieg.

 12. b Says:

  re kā. Zeme balta?

 13. maikls Says:

  Iesaku noskatīties Joe Bastardi ziemas prognozi Eiropai, loti skaisti un saprotami parādīts: http://www.accuweather.com/video-on-demand.asp?video=46727180001&channel=CLEAR_THE_AIR&title=This%20Winter%20in%20Europe (angliski, protams).

  Latvijai viņš prognozē, ka novembrī-decembrī temperatūra būs ap normu vai mazlietiņ virs normas, bet janvārī-februārī 3 grādus zem normas. Nokrišņu daudzums un sniega daudzums ap normu (uz ziemeļiem no mums – mazāk par normu, uz dienvidiem un īpaši dienvidrietumiem – vairāk par normu).

  • raitis_sametis/Zantē Says:

   Labrīt- 1) manā galā šai rītā smidzinoši “līča efekta” nokrišņi, tagad neliels Z-ZA vējš, kas tieši no līča nes šos mākoņus; 2) bet tad Latvijas austrumos sniga? (brīnums nebūtu); 3) pēc laika pazīmēm – ziema09-10 sāksies “lēni”, kļūs “straujāka” apmēram ap vidu, finālā aizkavēsies. Aukstuma ziņā- mērena, dienas ar “-” vairāk kā ar “+”, kopā apmēram par 10% vēsāka kā iepriekšējā. ** Un aiznākamā ziema: jau varētu atgādināt “veco laiku” ziemas… tas viss tamdēļ, ka Atlantijas okeāns (saistībā ar “el-nino” efektu, par ko runā atkal ārzemēs/čekojiet) paredzams vairākus gadus mierīgs. Kārtējais “aukstuma mini-cikls” (ne motocikls)…

 14. Maija Says:

  Tā kā viss slapjš,tad sniga un tūlīt kusa.Ilgi nesniga,bet bija smuki.

 15. Purva Vecis Says:

  Es vēroju.Paldies Maiklam.

 16. Saulcerīte Says:

  Šorīt pie Rīgas Lidostas -5,1un skaidras debesis ,pilnīgs bezvējš.

 17. Pierīga Says:

  Zāle balta, bet toties saulains 🙂
  Pēc sala kastanim lapas krīt vertikāli, viena pēc otras. Pievienojas arī atlikušie bērzi.

 18. Maija Says:

  Mūsu pusē arī -5gr.Zeme uzsalusi pamatīgi.

 19. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- arī pie manis, masīva sarma uz zemes, tagad gan gaiss iesislt un ir +3.

 20. raitis_sametis/Zantē Says:

  Somijā šodien rītā esot bijis-15 (mediji ziņo/mana uzmanība – šodien ir Mirinae taifūnam veltīta, kas ar 2k stiprumu pienācis pie Luzonas-Filipīnu ziemeļu salas- austrumu krastiem)…


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: