Laika prognoze

Tuvākajās diennaktīs turpināsies tipisks Latvijas rudens – gaidāms lielākoties apmācies laiks, reizēm neliels lietus. Nākamās nedēļas sākumā, šķiet, kļūs nedaudz siltāks, pēc tam – vēsāks.

Sestdien lielākoties apmācies, vietām vēl skaidrosies, vairāk kā smidzinošs lietus nav iespējams. Neliels A vējš, vietām migla; naktī +1..+6, dienā +4..+9 grādi.

Svētdien varētu būt vairāk slapjuma – daudzviet gaidāms neliels lietus. Neliels līdz mērens A,DA vējš; naktī +3..+6, dienā +5..+9 grādi.

Pirmdien gar ciklona silto austrumu malu ar nelielu dienvidu vēju ieplūdīs nedaudz siltāks gaiss. Brīžiem uzlīs. Naktī +4..+7, dienā +6..+11 grādi.

Otrdien, saskaņā ar pašreizējo GFS prognozi, šis ciklons sasniegs Latviju. Brīžiem uzlīs, pārsvarā gaidāms neliels lietus. Lēns vējš. Naktī +6..+10, dienā +7..+11 grādi.

Tad, ciklonam dodoties tālāk uz austrumiem un virs Skandināvijas nostiprinoties anticiklonam, pie mums ar ziemeļu vēju varētu ieplūst auksts gaiss. Modeļu prognozes joprojām svārstās, daži prognozē lielu aukstumu, citi to neprognozē vispār. Saskaņā ar pašreizējo GFS prognozi nākamās nedēļas nogalē gaisa temperatūra Latvijā būs ap +3..-2 grādiem, naktīs vietām aukstāks, nokrišņu pavisam maz.

39 Atbildes to “Laika prognoze”

 1. Juris A. Says:

  Jānītis jau galīgi Nordā, pilnīgi izpumpējies. Tā vietā Atlantijā netālu no Britiem savu kārtu gaida 2 garšīgi Zefīrs 1 un Zefīrs 2 (gan ne ar tik zemu spiedienu centros). Bet no Vidusjūras uz mums glūn turku Ahims. Vai Jums neliekas, ka vasaras ciklonu trajektorijas no West uz Ost arvien biežāk sāk mainīties vairāk uz N un pamazām aizvietotojas ar tā sauktajiem ziemas cikloniem ar virzienu no Melnās jūras uz mūsu pusi, tas ir uz N ?

 2. lightning Says:

  Varbūt tāpēc arī pie mums pēdējos gados tādu īstu ziemu arī vispār nav?! Reti sala periodi un aizvien vairāk slapjdraņķu?

 3. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien- tās ir pārāk īslaicīgas izmaiņas, lai spriestu par globālām klimata izmaiņām (tās vienas paaudzes laikā nav pamanāmas/ jeb “pazūd” zem īslaicīgajām novirzēm…).

 4. lightning Says:

  Lai tās izmaiņas varbūt tiešām īslaicīgas, tomēr kaut kas viņas izraisa… Vismaz es te nedomāju globālās izmaiņas, bet mani vairāk interesē tieši gaidāmais laiks mūsu reģionā. Citiem vārdiem sakot, iemesli, kāpēc ir tā, kā ir.

 5. lightning Says:

  Runājot par šībrīža laiku – Līvānos mākoņains, paretam kāds saules stars, rītā kādu laiku bija migla, vēja praktiski nav, šim laikam diezgan silts – īsi pirms 12.00 +7C, tagad svārstās ap +8…+9C. Prieks par to, ka vismaz nelīst! 🙂

 6. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labdien- meteo.lv are mediju starpniecību ziņo par mēreni mainīgu laiku… nelielas lietusbrāzmas mīsies ar saulainām dienā, pa reizei arī aukstas naktis. Nākamnedēļ.

 7. Juris A. Says:

  Attiecībā par vasaras un ziemas cikloniem. Latvijai un visam Baltijas reģionam vasaras ciklonu trajektorijas iet no West Atlantijas okeāna) uz Ost un, parasti šie cikloni ir saistīti ar nokrišņiem lietus veidā, miglu, dažkārt ar vētru, (ja līdz mums atnāk), temperatūras pazemināšanos. Ziemas un tieši stabilas ziemas cikloni pārvietojas no Sīd uz Nord, tas ir nāk mūsu virzienā no Melnās jūras. Tie parasti izraisa kārtīgus sniegputeņus, laiks paliek joprojām auksts. Ja ziemā uznāk ciklons no West, tas atnes nestabīlu laiku, temperatūras paaugstināšanos, slapjdraņķi, pat lietu un sniedziņš kūst. To kaut kur sen izlasīju un, pēc maniem novērojumiem, tā tiešām ir.

 8. Juris A. Says:

  Atcerējos Raita teikto, tik tiešām, manis minētās trajektoriju izmaiņas gluži neattiecas uz globālām pārmaiņām, tās tikai norāda uz ziemas tuvošanos. Bet, ja viens vai otrs ciklonu virziens sāk prevelēt un ilgstoši, tas gan varētu ko nozīmēt arī globālā klimata virzienā. Pagaidām tik traki nav.

 9. raitis_sametis/Zantē Says:

  Labrīt- es gan neredzu īpašas likumsakarības saistībā ar ciklonu virzieniem, vienīgi ir situācijas- kad vairāki cikloni rindā nāk gan no Atlantijas, gan no Melnās jūras apvidien. Reizēm 5-6-7 pēc kārtas… Bet te nav piesaiste kādam konkrētam gadalaikam….

 10. maikls Says:

  Šovasar daudzas stiprās lietusgāzes nesa nelieli cikloni, kas nāca no dienvidiem. Stipri nokrišņi vairumā gadījumu ir saistīti ar nelieliem dienvidu cikloniem – visos gadalaikos. Lielie un spēcīgie Atlantijas cikloni mums parasti nes nelielus nokrišņus, vien to aukstās frontes biežāk nes stiprākus nokrišņus, gk. siltajā gada laikā.

 11. gubumakonis Says:

  Riga ilgstošs smidzinošs lietus,t+5,neliels vejš un diezgan patumšs,zems makoņainums un dumaka. Bet man personigi šads laiks patīk rudenī 🙂

 12. Juris A. Says:

  Burātāju tā sauktās “ziemeļu vētras” – spilgtu Sauli, niknu N vēju un viļņos baltu jūru veido sitācija, ja Ost (Krievijas pusē) no mums atrodas ciklons, ne tikai, kas nācis no S un W – Skandināvijas pusē – anticiklons. Veidojas tā sauktais zobratu sūkņa efekts (saistībā ar Anticiklona valdošo rotāciju pulksteņa rādītāja virzienā un Ciklona – pretēji plkst. rād virzienam – kā sūknis, pa vidu rauj iekšā gaisa masas). Jāsaka, šāda sitācija veidojas arī no citām debess pusēm, ja šādi sanāk kopā ar sāniem AC un C. Var izveidoties arī “dienvidu vētra”, bet mums tā veidojas no S , sauszemes puses un, līdz ar to nav tik izteikta.

 13. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/
  Šodienas laikapstakļi Riga,Zolitude,kur tieši šajas brivdienās verojama zelta rudens kulminacija 🙂

 14. lightning Says:

  Līvānos brīvdienās viss pelēks, bet pārsvarā bez lietus (vienīgi aizvadītajā naktī nedaudz bija nolijis). Vakar bezvējš, šodien mērens vējelis, auksti nav – vakar dienā ap +8, šodien vidēji grādu vēsāks, tomēr uz vakaru(!) paliek siltāks, tagad digitālais rāda pat +8,6C. Vien baigi tumšs… Es tomēr mīlu sauli, šāds laiks nav manā gaumē, tagad jau ātrāk gaidu ziemu, sniegu un salu.

 15. maikls Says:

  Brīnos, ka Rīgā tikai tagad zelta rudens kulminācija, jo Jēkabpilī pagājušā nedēļā, kad spīdēja saule, konstatēju, ka vairs nav, ko fotografēt, jo krāsas jau pazudušas, daži koki gandrīz kaili.

 16. Maija Says:

  Man arī brīnums par Rīgu!Pie mums, pēc stiprā vēja,čiks vien palika no lapām.Koki arī gandrīz bez lapām…

 17. gubumakonis Says:

  Ja,Riga lapu vel daudz,nu bet pedejas paris dienas ari diezgan intensivi krit nost,kaut veja gandriz nav 🙂
  Šodiena miglaina,briziem nedaudz uzlist,bet salidzinoši ļoti silts,+8 tagad.

 18. raitis_sametis/Zantē Says:

  Kamēr pie mums garlaicība… tikām Klusā Okeāna rietumos- jauna depresija “23”, kas uzņems apgriezienus. Un tad jau brīvienās (“tradīcija” tur- kā nedēļas nogale, tā savs taifūniņš) Filipīnās būs 3. kategorijas bullīšu nakts…

 19. raitis_sametis/Zantē Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/noverosana

  Gandrīz meteo-lieta… Šodien (ko es daru laiku pa laikam, apskatos- vai nav pieputējuši/sapelējuši) izvilku ārā vecos laika vērošanas pierakstus. Fotkās redzams, ka arī es pēc tēvu metodes visu pierakstīju sākot jau no 33 gadu senas pagātnes, kad nebija ne personālie pc, nebija internets, un pat vēl 3. Atmoda nebija…ps. kaķis kadrā gadījās nejauši…

 20. raitis_sametis/Zantē Says:

  Un kas būs ar slapjā sniega nokrišņiem, kurus nedaudz prognozē meteo.lv uz 3- vai 4dienu?

 21. gubumakonis Says:

  Gribetu pajautat Jums tadu lietu,kas šobrid man svarigi darba planošana uz priekšu,un tas butu,cik driz Riga jau iespejams auksts laiks,kad temperatura jau varetu but mīnusos,cik noprotu tuvakas paris nedelas tas ipaši nedraud,bet tomer,ipaši svarigi man butu zinat vai pastav tada iespeja lidz 15 novembrim,es nedomaju kadu islaicigu salnu pa nakti,bet jau nopietnaku salu un sniegu… iepriekš pateicos 😉
  Tikmer Riga šodiena pagaja bez nokrišniem un silta,pievakare pat uz isu bridi uzspideja saule

  • maikls Says:

   Modeļiem vēl nav pat skaidrības, kā izvietosies anticiklons šīs nedēļas otrajā pusē un cik auksts gaiss pie mums ieplūdīs šonedēļ… kur nu vēl spriest par laiku līdz novembra vidum.

   Piemēram, GFS nesen prognozēja, ka sestdien-svētdien gar anticiklona ziemeļu malu ar R vēju atkal ieplūdīs siltāks gaiss un Rīgā būs stabili plusi, dienas laikā pat līdz +10, bet citi scenāriji prognozē Rīgā salu naktīs līdz -5.

   …Lai gan kopējā tendence ir tāda, ka lielam salam un sniegam tuvākajā nākotnē pie mums un Eiropā kopumā vēl nevajadzētu būt.

 22. Juris A. Says:

  Pēc krievu satelīta “Korona – Foton” iegūtiem datiem Krievijas ZA Fizikas institūts (FIAN) izsaka prognozi par paredzamo šā gada spēcīgāko ģeomagnētisko vētru 28. novembra pēcpusdienā, saistībā ar 2 aktīvo apgabalu parādīšanos uz Saules pēc gandrīz mēneša klusuma uz Saules. Vētras ilgums no 28. līdz 31.novembrim. Ar interesi, ja gadās, palasu šo to par viņu pētījumiem. Ar viņiem man bija neliela sadarbība, jo uzkonstruēju un uzstādīju automātisko sekošanas sistēmu viņu lāzeru lielgabalam Krimā (ko konstruēja Latvijas Universitāte) stiklaplasta kupolam, ko, savukārt izgatavoja un un tur uzstādīja Baldones Radioastrofizikas observatorija. Bija interesants darbiņš!

  • maikls Says:

   Ja Saule visu laiku izrādījusi gandrīz nulles aktivitāti, tad “šā gada spēcīgākā ģeomagnētiskā vētra” tāpat ir vien sīksīciņas svārstības, ko pie normālas Saules aktivitātes neviens neņemtu vērā.

   Bet krieviem ir daudz “zinātnieku” – pīlīšu pūtēju, vakar jau arī kaut kāds krievu institūts visā nopietnībā paspēja izplatīt paziņojumu, ka tuvākajās dienās pie mums kritīs vēl citi meteorīti. 😀

 23. Juris A. Says:

  Sorry! Sorrrrrry! Lasot pārskatījos mēnesi —— tā vētra tiek prognozēta nevis novembrī, bet oktobrī, tas ir – jau RĪT PĒCPUSDIENĀ !!!!!! Savādi, krievu meteo.ru savās ģeomagnētiskajās prognozēs gan 28. gan 29. oktobrī neko sevišķu nesola. Vai nu aktīvie apgabali Saulei ir samazinājuši savu līmeni un to vairs neviens neapraksta, jeb arī ziņu rakstītāji ir kaut ko saputrojuši, jeb, kā pie mums ar Meteorītu?

 24. lightning Says:

  Laiks joprojām nomācies, bet silts – Līvānos vakar un šodien gan dienā, gan naktī tuvu +10 (naktī minimālā bija ap +7, dienā šobrīd +11,5 grādi). Lijis ir, bet ne pārāk daudz, vienīgi mitrums liels un saule sen nav redzēta, tāpēc praktiski nekas nežūst.
  Runājot par kokiem – Līvānos liela dažādība. Citi gandrīz pliki, bet tepat netālu vesela rinda ar lielajiem, kam pat lapas pa īstam dzeltēt sākušas nav… 😀 Nav jau bijis tāda īsta sala, vien dažas nelielas salniņas, un viss.
  Interesanti, kāds laiks būs rīt un parīt Rīgā un apkārtnē, jo man paredzēts 2 dienu brauciens uz Rīgas pusi? Cerams, ka strauji auksts nepaliks, bet ej nu sazini… tad domā, kā ģērbties… 😀

 25. Juris A. Says:

  Tev taisnība, Maikl! Tagad paši zinātnieki atzinuši, ka starptautiski reģistrētais Saules pleķis ar oficiālo NOAA nummuru 1029 – tāds šļupsts vien ir. Arvien vairāk zinātnieku visā pasaulē runā par Lielo Saules minimumu, kas veidojas no Saules dažāda garuma “ne”aktivitāšu pārklāšanās jeb superpozīcijas. Un arvien vairāk zinātnieku sāk piekrist tam, ka patiesībā Zemes klimatu regulē Saules cikli, zaļie pamazām izgāžas! Tas nenozīmē, ka es atbalstu Zemes dabas piecūkošanu. Tas ir riebīgi! Bet, pienāks laiks, diemžēl, gribam to vai ne, kad iestāsies Mazais Ledus laikmets, kā tas bija ap 1700. gadu, kad “zemnieki no Latvijas ar ragavām brauca tirgoties uz Gotlandi”. Tam arī sāk piekrist zinātnieki. Bet, domāju, ka tas vēl nebūs šajā gadsimtā, bet pamazām, ar dažādām atkāpēm, uz to viss virzās.

 26. b Says:

  šodien Jelgavā un Dobelē +12. Ja mēneša vidū jau vilkām uz aukstuma rekordu pusi, tad nu jau vairs par pāris grādiem atpaliekam no max rekordiem.

 27. Pierīga Says:

  Mēreni līst, kā arī mēreni silta diena/vakars. Ceļš ar ūdeni un sakritušajām bērzu lapām veido pat nelielu “slidotavu”.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: