Trešdien visā Latvijā gaidāms vētrains vējš

Aktīvs ciklons no dienvidiem pārvietojas uz ziemeļiem. Gaisa temperatūra tā siltajā sektorā šodien pakāpsies līdz +25 grādiem, bet tā aukstajā sektorā gaisa temperatūra pat dienas laikā daudzviet nesasniegs +5 grādus. Turklāt virs Rietumeiropas atrodas anticiklons, kas vēl vairāk veicina aukstuma ieplūšanu lielā daļā Eiropas.

Minētais ciklons jau ir atnesis postījumus Eiropas dienvidaustrumu daļai. Šodien, rīt un parīt no ciklona nestajiem stiprajiem vējiem, lietusgāzēm,  sniegputeņiem un aukstuma cietīs vēl citas valstis Eiropas austrumu un centrālajā daļā.

Stiprs vējš un zināma deva nokrišņu tiks arī Latvijai. Šodien vējš vēl būs mērens, bet jau naktī uz trešdienu Z,ZA vējš kļūs brāzmains, stiprākās brāzmas gaidāmas galvenokārt trešdienas pēcpusdienā. Vējš iegriezīsies vairāk no ZA un naktī uz ceturtdienu sāks norimt.

Saskaņā ar pašreizējām modeļu prognozēm maksimālais vēja ātrums brāzmās valsts lielākajā daļā sasniegs 16-21 m/s, kas ir tuvu vētras spēkam un atsevišķi koki šādā vējā var lūzt, sevišķi iekšzemes rajonos, kur tik stiprs vējš ir reta parādība.

Stiprākās vēja brāzmas gaidāmas Ziemeļkurzemes piekrastē (Ovišrags, Kolkasrags, Roja, Mērsrags), kā arī Zemgales piekrastē (Engure) un Jūrmalā. Lietuvas modelis prognozē, ka šeit maksimālais vēja ātrums brāzmās sasniegs 24-27m/s. Šeit varētu būt visai nopietni vēja postījumi, jo parasti vētras nāk ar rietumu puses vēju un šīs teritorijas pārāk stipri neskar, bet šoreiz stiprais vējš pūtīs no Z,ZA un būs pamatīgi ieskrējies virs Rīgas līča.

Sākot no DA, Latviju šķērsos ciklona siltā atmosfēras fronte. Uz zemes gan šo siltumu mēs nejutīsim, siltāks kļūs pāris kilometru augstumā. Šādi tādi nokrišņi iespējami arī pirms šīs frontes (tostarp neliels līča efekts), bet jau nakts otrajā pusē Latgalē sāksies ilgstoši nokrišņi – sniegputenis, kas pāries lietū, bet varbūt tikai lietus. Šī nokrišņu zona vēlā trešdienas vakarā varētu aptvert praktiski visu Latviju, nesot nelielu, vietām mērenu lietu un dažviet slapju sniegu.

Slapjš sniegs kopā ar stipru vēju arī valsts dienvidaustrumu daļā (Latgalē, Zemgales austrumos) trešdien varētu radīt nopietnus postījumus. Tomēr pēc dažām prognozēm gaidāms vien neliels/mērens lietus, un tādā gadījumā, visticamāk, būs vien daži vēja lauzti koki.

Naktī uz ceturtdienu, kad vējš pierims, valsts lielākajā daļā gaidāms ilgstošs neliels lietus, vietām mērens lietus un iespējams slapjš sniegs. Arī pāris turpmākajās diennaktīs gaidāmi šādi tādi nokrišņi, gaisa temperatūra būtiski nemainīsies: dienās līdz +2..+8, naktīs temperatūra vietām noslīdēs mazliet zem nulles.

105 Atbildes to “Trešdien visā Latvijā gaidāms vētrains vējš”

 1. gubumakonis Says:

  Woow! Radas neslikta prognoze nedeļas turpinajumam 🙂 Nu redzes,vai stihija tiešam mus piemekles trešdien…
  Tikmer Riga pa nakti Lica efekta nokrišni,palaikam smidzinošs lietus,reizem nedaudz stipraks,ar slapjo sniegu,T+1+2

 2. raitis_sametis Says:

  Labrīt- manā blogā šai vētrai par gidu būs jāatver atsevišķa lapa…

 3. raitis_sametis Says:

  Pēc radara spriežot- patreiz netālu no manis (Zantē, Kurzemes austrumos) ir “līča” nokrišņi, ka tik nesākt snigt? Pie durvīm+0,5, zālē masīva salna.

 4. maikls Says:

  Jā, jūras/līča efekts šobrīd izpaužas ievērojami; naktī Ventspilī, Pāvilostā un Rīgas lidostā ap 10mm nokrišņu (tie līča mākoņi laikam pārsvarā skāra tikai Rīgas rietumdaļu).

 5. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude atrodas lica efekta nokrišņu joslas malā-Jurmalas pusee viss apmacies un tumšs,otra galā skaidras debesis,Zolitudi brižiem skar ar malu ,palaikam uzlist lietus,reizem kopa ar slapja sniega parslam…
  Skatos Lidosta pa nakti veseli 10 mm nolija 😉

 6. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/sniegs131009

  Pirmais minimālais sniegs uz zemes šorīt (13.10.09.)uz zemes (Zantē)…

 7. maikls Says:

  LVĢMC (www.meteo.lv) trešdien Latvijā prognozē brāzmas līdz 20m/s, bet visā piekrastē līdz 25m/s, spriežot pēc viņu pašreizējās prognožu kartes…. Ainažos, visticamāk, nebūs tie 25m/s, jo tur vējš pūtīs no sauszemes, arī Rīgai ZZA vējš vairāk sanāk sauszemes, nevis līča vējš. Un Arī Liepājā pūtīs sauszemes vējš, tāpēc ne stiprāk kā citviet Kurzemē un vājāk nekā uz DR no līča.

 8. raitis_sametis Says:

  Droši vien man uz DR no līča… jāgatavojas tai lielākajai “jēriņu naktij”, arī pusdienas laikā – ir tie “līča” nokrišņi slapja sniega veidā.

 9. raitis_sametis Says:

  Dažas slapja sniega brāzmas arīdzan pēcpusdienā vērojamas…

 10. Saulcerīte Says:

  Pārdaugavā patlaban+5,vējš sāk parādīties periodiski un no gaisa krīt ne īsti lietus ne īsti krusa.

 11. rufo Says:

  Liepājai tuvojas krusa ar lietu, vējš pastiprinās.

 12. raitis_sametis Says:

  Pievakarē bija dažas Z vēja brāzmas 5-7m/s, slapja sniega, kuras brāzmas laiku pa laikam…

 13. rufo Says:

  Jā, tā aizgāja, priekšvēstnesis Liepājniekiem, Pāvilostas pusē, uz Ziemupi gan aizgāja, zvans man pavēstīja.:)

 14. khmm Says:

  Klausies kā Tu Raitis_Sametis nosaki vēja atrumu? Tev kāds speciāls mērāmais, vai sentēvu metode aizķērusies?

 15. maikls Says:

  Lietuvas modelis vēl mazliet palielinājis vēja ātruma prognozi: http://www.meteo.lt/skaitmenine_prog_lt.php?skpt=lt_gus

  Ar nokrišņiem mazāka skaidrība nekā ar vēju… izskatās, ka arī es Jēkabpilī dabūšu slapju sniegputeni.

 16. Pierīga (Liepājā) Says:

  Vēl pēdējās dienas esmu Liepājā – varbūt šoreiz piedzīvošu ko grandiozu.. Bet nu kas zina, nav ko sapriecāties 🙂
  Šodien laiciņš tāds nekāds, parasts, pa dienu vējelis

 17. raitis_sametis Says:  Tas būs ciklons Wimar, kas tagad to jakti taisīs…

 18. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/32510.html

  Atvēru lapu – šim gaidāmajam Wimar ciklonam, ja kādu laiku esu nemotivēti offlainā- tad man nu elektrības padeves pārtraukums ir… manīsim.

 19. Enricco Says:

  Āgenskalnā vēl vētru nemana…

 20. Normunds Negaiss Says:

  Hmm, auksts stiprs vējš. Rīt būs problēmas. Kokiem vēl daudz lapu, ja no gaisa nāks putra un koki slapji un ar lapām, tad lūzīs labi. Vējš līča kurzemes piekrastē sanāks gandrīz tiesī pret krastu, un drosvien līcī ūdens pacelsies, ja tiešām tas vējš būs. Tas Leituvas modelis rāda, ka būs pastiprs.

 21. raitis_sametis Says:

  Radars jau rāda garus nokrišņus ap Daugavpili, kamēr “manā galā” Kurzemes austrumos- vēl nelieli “līča” efekta sniega uzbrāzumi.

 22. raitis_sametis Says:

  http://www.meteo.lv/public/faktiskais_laiks.html

  Piekrastē (Kolkā…) jau ir ZA vējš brāzmas 17m/s

 23. lightning Says:

  Vakar un šodien pa dienu Līvānos nekā ievērības cienīga, vienīgi 12.10. no rīta nedaudz sniega bijis, bet, kad pamodos, tas viss sen jau bija nokusis… 😀 Citādi – nomācies, bet kopš 12.10 dienas pārsvarā bez nokrišņiem, taču diezgan auksts (dienā ap +4…+6, uz vakariem vēsāks).
  Šovakar gan sāk ņemties spēkā vējš, kā arī tiek prognozēts, pagaidām nekas traks vēl nav, bet kas būs rīt?! Radars jau uzrāda tuvojošos nokrišņu zonu…

  • b Says:

   būtu dikti laipni, ja lightning no Līvāniem ziņotu par notikošo 🙂

  • Digital1 Says:

   Lai gan rīt visu dienu strādāju 😦 bet vakarā noteikti vēlētos palasīt notikumus Līvānos (diemžēl no Daugavpils mums vēl neviens nav pieteicies).

   Un kamēr nekas nenotiek, būtu priecīgs, ja enciklopēdiskā stilā pieliktu roku šim rakstam – neviens kaut kā negrib rakstīt par Līvāniem 🙂

   http://lv.wikipedia.org/wiki/Līvāni

   Paldies 🙂

   • lightning Says:

    Par Vikipēdiju – ja būs kāds brīvs brīdis, šo to pamēģināšu. Jau tagad mazajā sadaļā redzu neprecizitātes, bet tur nav man tagad laika krāmēties, turklāt pats ar Vikipēdiju līdz šim īpaši neesmu darbojies. Varbūt nākotnē, ja nebūs ko darīt.

 24. maikls Says:

  Jēkabpilī jau tagad ir stiprs vējš. Šķiet, ka vēlāk raustīsies vai pazudīs elektrība, tādēļ varbūt kādu laiku nebūšu.

 25. Digital1 Says:

  … Rīgā ar elektrību kā vienmēr viss ir kārtībā (2005. gada 9. janvāra lielajā vētrā raustījās, bet nepazuda) tomēr vēja brāzmas ir diezgan spēcīgas … gaidam 🙂

 26. raitis_sametis Says:

  … es “Ervīna” (2005. gada 9.-10. janvāris) laikā bez elektrības dzīvoju 23 dienas… ** Patreiz Zantē(Kurzemes aystrumos) jau jūtamas vēja brāzmas 7-8-12m/s. Pūš no ZA, tamdēļ visa māja izpūsta auksta…

 27. rufo Says:

  Zēģelē tā kā visa māja izpūsta, ja pieņemsies spēkā, tad lapas noplēsīs daudz, sētniekiem darbiņš uzspīd, žēl ka tik neesmu pie jūras(Ziemupē), labais bija 2005.gada janvāris, 150 metri no krasta, kokus cēla ar saknēm ārā ! Šodien labas vēja un nokrišņu medības novēlu jums !

 28. Maija Says:

  Jaunpiebalgā 0 gr.,vējš pūš aizvien stiprāk.Elektrības jau nebija,bet operatīvi tika salabots.Noteikti sniega dēļ ir daudz aizlūzušu koku,kurus tagad stiprais vējš gāzīs uz vadiem.Diez ko laba sajūta vis nav.Man patīk vējš,bet nupat jau sāk par traku.Nokrišņu vēl nav.

 29. Girts Says:

  Saulkrastos viss mierīgi. Visu nakti gulēju bez miega traucējumiem. Tātad nekāda vētra nav un nebūs.

 30. miglinja Says:

  Netālu no Ventspils tā mazliet vējojas,neteiktu ka vētra,laikam viss vēl priekšā…

 31. Harbormaster Says:

  ap astoņiem Pāvilostā vējš brāzmās sasniedz 20 m/s

 32. maikls Says:

  Rakstā es detalizēti aprakstīju, kur gaidāms stiprākais vējš, bet katrs pats to jau var saprast, ka ZA vējš stiprākās brāzmas sasniegs uz DR no lielas ūdenstilpnes, tātad uz DR no Rīgas jūras līča. Sākot no Ziemeļkurzemes piekrastes un beidzot ar Rīgas rietumiem, kur pašreizējais Z vējš arī ir vējš no līča, citviet pilsētā gan tas vairāk ir sauszemes vējš, kas nekad nebūs tik stiprs vējš kā no ūdens puses.

  Ne Ainažos, ne Saulkrastos, ne Liepājā ZA vējš nevar būt tik stiprs kā Jūrmalā, Mērsragā, Rojā, Kolkā.

  Rīgas lidostā brāzmas šobrīd jau nedaudz virs 20m/s. Tas nozīmē, ka Rīgas ziemeļrietumos, pie līča, šobrīd jau oficiāli ir vētra. Pilsētas dienvidrietumos vējam vajadzētu būt ievērojami mazākam.

  • gubumakonis Says:

   Kaut šodien jastrada,bet kaut ka jaaizbrauc uz Jurmalu paskatit,kas notiek 🙂 Ja,Zolitudē sen tik stipras veja brazmas nav piedzivojusi,laikam kopš pagajuša gada novembra sniegavetras … Laiciņš ara foršs!

 33. gubumakonis Says:

  Labrit šaja interesanta diena 😉 Riga,Zolitude jau puš ne pa jokam,tadas retas bet loti stipras brazmas,nokrišnu patreiz nav. LR-1 zino par iespejamo orkanu šodien,Baltijas jūra plosas stipra vetra,viļnu aukstums sasniedz 7 metrus.

 34. maikls Says:

  Tikai mediji pamanās aizmirst norādīt, ka tas orkāns nekādā veidā neskars Latviju. Kāds vēl padomās, ka tas tiek prognozēts Latvijas piekrastei. Liepājā un Ventspilī šodien vien tāda knapa vētra tiek prognozēta, vienkārši brāzmains vējš.

  Jūrmalas pusē daudzviet neesot elektrības, bet Rīgā ir lauzti koki. Jēkabpilī stipras vēja brāzmas, bet par laimi elektrība ir, man gan galda dators neiet citu problēmu dēļ, tādēļ e-pastus sūtīt uz inbox pastu.

 35. maikls Says:

  Kolkā jau no rīta līdz 24m/s stipras brāzmas. Latgalē daudzviet sniegputenis, Daugavpilī līdz plkst.9 izveidojusies 3cm bieza slapja sniega kārtiņa.

  Ļoti stipri nokrišņi bijuši Baltkrievijā, diennakts laikā vietām virs 50mm.

 36. gubumakonis Says:

  Izvedišu suni un braukšu uz Jurmalu 🙂 Pec Lietuvas modeļa stiprakas veja brazmas tur gaidamas lidz pl 12-00,cerams,ka vilcienu satiksme nav trauceta 😉 Patreiz vēja brazmas puš tieši mana logā,stikls un ramis krakšķ,aizkari šupojas ,gandriz ka bija orkana Ervins laikā 🙂 Pagalma dzeltenu lapu virpuli,redzamu postijumu nav.

 37. maikls Says:

  Lielākie postījumi pagaidām Latgalē, kur snieg slapjš sniegs un daudzviet nav elektrības. Otra postījumu zona ir uz DR no līča.

 38. viesulis Says:

  Saulkrastos šodien nepareizais vēja virziens Z – ZA tā ka visdrīzāk ka čuš vien būs no tās vētras.

 39. Normunds Negaiss Says:

  Laikam arī aizbraukšu uz Z no jūrmalas kaut kur.

 40. maikls Says:

  Jēkabpilī sāk snigt slapjš sniegs.

 41. Girts Says:

  Visi pārbijušies Zolitūdieši, kuri šite raksta par krakšķošiem logiem, brauciet uz Saulkrastiem. Te ne vēja, ne lietus, saulīte ik pa laikam uzspīd. Tagad gan vairāk nomācās. Saulīti vairs nesolu.

 42. Liga Says:

  Madonā ļoti pamatīgi puteņo. +2,8 grādi.

 43. Liga Says:

  Vairs tikai + 1

 44. Madonietis Says:

  Madonā situācija veidojas nopietna.Snieg lielām slapjām pārslām + stiprs vējš.Laikam tikai laika jautājums kad elektrība pazudīs.

 45. maikls Says:

  Jēkabpilī arī skaisti snieg un puteņo, bet baltuma uz zemes pilsētas centrā praktiski nav, uzreiz kūst. Mēģināju fotografēt, bet man kā neprofesionālim krītošo sniegu neizdodas skaisti iemūžināt.

 46. mārtiņš Says:

  uh, izskatās, ka zelta rudens šogad ies secen…

  Rīgas centrā, cik nu aiz loga var redzēt – nekas īpaš – kāda reta spēcīga brāzma papluinī kādu koku bet citādi nekas nenotiek… apmācies, pagaidām vēl bez nokrišņiem

 47. Juris A. Says:

  Baltezers, NOst krasts. Vējš spēcīgs, tīrs N, bet, lai gan “kaķu koncerts”stabulē visās ventilācijas cukās, šoreiz nav tik draudīgi, jo pūš pa priežu galotnēm un ļoti savirpuļots. T = + 4.5 C. Ezerā balti viļņi iet neierastā virzienā – uz S. Pie šāda vēja virziena ne līcī, ne Daugavas ūdens baseina pielīča rajonā (arī Ķīšezerā, Juglā un pie manis, Baltezerā) ūdens līmeņa celšanās nav gaidāma (ja nu vienīgi Lielupes grīvā, kur ūdeni pūš tieši iekšā), drīzāk otrādi, tas krītas. Lai līcī un arī Daugavā līmenis celtos, nepieciešams vēja virziens, kas dzītu Baltijas ūdeni iekšā pa Irbes šaurumu un caur Igaunijas salu arhipelāga spraugām un, pie tam ilgstoši, tas ir apmēram no NW – W – SW. Tas notiek, ja rodas apstākļi kā 2005. un 2007. gadu janvāra vētrās, kad veca laiva mēģināja taranēt man žogu, bet tad jau bija “gadsimta ” plūdi! Gaidu vakara puses nokrišņus, patlaban pat ļoti sauss, pat peļķītes izžuvušas. Pret Liepāju iekšā jūrā gan negribētu atrasties!

 48. raitis_sametis Says:

  Laaaaaaaabdien, pie manis Zantē (Kurzemes austrumos)- ap plkst. 8:30-10:00 bija ZZA vējā brāzmas līdz 22m/s; dažas tādas pašas brāzmas arīdzan 13:00-14:00, visā pārējā laikā aizvelk līdz 17m/s. … ir daži lauzti koki mājas apkārtnē, 1 šīfera plāksne aizgājusi no jumta pa gaisu, daži papupuši žogi pagāzti. * Elektrības trūkuma dēļ no 8:00 līdz 14:00 biju offlainā, jēriņu nakts. Visu pavada- nelielas nokrišņu brāzmas slapja sniega un lietus veidā…

 49. raitis_sametis Says:

  Meteo.lv laika ziņās- vēl vēja ātrums pieaugs, bet orkāns būs Polijas ziemeļos Baltijas jūras piekrastē….

 50. raitis_sametis Says:

  http://klab.lv/users/meteo_lv/32510.html

  Turpinu drudžainā tempā atjaunot šīs vētras lapu (elektrības raustīšanas dēļ…).

 51. Enricco Says:

  Nu Rīgā TIEŠĀM nav nekāda vētra…

  • maikls Says:

   Rīgas lidostā bija brāzmas virs 23m/s un praktiski visu laiku saglabājas brāzmas ap 20m/s, kas pēc visiem parametriem ir kārtīga vētra, ne velti Rīgā ir lauzti koki un bojāti jumti. Protams, tajā Rīgas daļā, kurai netrāpa līča vējš, tas ir ievērojami lēnāks. Un, protams, sēžot aizvējā vētras nav pat tad, kad apkārt ir orkāns. 😀

   • gubumakonis Says:

    Nu,jasaka,Zolitude un it ipaši jurmalā vejš krietni stipraks,ka piemeram Rigas centrā,kur šodien aizbraucot pašam pija neliels parsteigums,cik tur salidzinoši mierigi 😉 Ir,ir šodien vetra,bet protams nekas parak exstrems jau nav 😉 Ari Zolitudes apkartnē ir dazi lauzti koki un zari.

  • b Says:

   nu nez. man Ziedoņdārza apkārtnē pāris kvartālu robežās ir viena vēja saplosīta sabiedriskā trasporta pietura, viena māja ar norullētu skārda jumtu un daži lauzti koka zari. Manuprāt pietiekami, turklāt pārdaugavā noteikti pūš stiprāk.

   • Enricco Says:

    Es dzīvoju Āgenskalnā – šiet IR kur ieskrieties vējam, bet, vēju pat NEDZIRD, kad iziet ārā – nenoliedzami, protams, pūšu, bet tā kā daļu savas dzīves esmu nodzīvojis Ventspilī – varu salīdzināt, ka šis vējš Ventspilī būtu ikdienišķš – varbūt mazliet virs ikdienišķā – tā teikt Nasing Spešal…

 52. maikls Says:

  Prieks, ka modeļu prognozes par maksimālo vēja ātrumu brāzmās 16-21m/s valsts lielākajā daļā un stiprāku vēju līča R piekrastē ir pilnībā piepildījušās. Sniega nav tik daudz, kā daži modeļi prognozēja, bet ar nokrišņiem jau vienmēr tā ir.

 53. lightning Says:

  Laiks Līvānos – līdzīgs prognozētajam. Naktī sākās nelieli nokrišņi, ņēmās spēkā stiprs vējš (tas jau no vakara), un dienā jau pamatīgas brāzmas. Rīta pusē palaikam nokrišņi sīka lietus veidā, bet ap 11.00 sāka pāriet slapjā sniegā. Vienubrīd bija diezgan riktīgs slapja sniega putenis, taču uz zemes pilsētas centrā praktiski nekas neizveidojās, praktiski viss nokusa (grādi svārstās ap +1…+3), vien šur tur uz zālītes vēl manāms neliels baltumiņš.
  Slapjais sniegs arī nebija ilgs. Uz neilgu laiku nokrišņi vispār pārstāja, bet nesen atkal sākās, tikai nu jau lietus veidā, un pamazām pieņemas spēkā. Vienubrīd bija manāms arī kaut kas līdzīgs pavisam maziem krusas graudiņiem, taču īslaicīgi.
  Vējš visu laiku spēcīgs, brīžiem brāzmās pamatīgi auro, koki lokās ne pa jokam, tomēr tuvākajā apkārtnē nekādu redzamu „bojājumu” nemanu. Tiesa, man pa logiem diez ko plašs apskates horizonts arī nav. Kā ir citur pilsētā vai tuvākajā apkārtnē, man šobrīd ziņu nav.
  Elektrības traucējumu vai kādu citādu (ja neskaita vairāku kabeļTV kanālu raustīšanos un čakarēšanos) pagaidām nav bijis, vismaz es neesmu izjutis. Turklāt rodas iespaids, ka pēdējās pusstundas laikā tomēr vējš vairs nav tik stiprs un brāzmas kļūst retākas. Kā situācija attīstīsies – redzēsim dienas otrajā pusē! 🙂

 54. Normunds Negaiss Says:

  Biju Ragaciemā laika posmā no 11.30 līdz 12.30. Vējš Pūta no ZA puses gandrīz tieši pretī krastam vietā, kur biju. Ūdens līmenis bija pacēlies un jūra bija pārņēmusi visu pludmali, taču varēja redzēt, ka ūdens pirms tam ir bijis vēl augstāks. Postījumi tad bija nelieli – redzēju lauztus kokus Ķemeros, saplēstas reklāmas uz Jūrmalas apvedceļa. Vējš pie jūras bija stiprs un auksts. Cik stiprs to gan nezinu. Bet nu šī vētra tomēr ir ievērojamāka, nekā citas, kas tiek prognozētas ieprēkšējos gados, bet dabā īpaši ti manīt nevar.

 55. lightning Says:

  Pirms brīža rakstīju, ka izskatās – brāzmas pierimst… Ka tik ne tā, tas bija vai nu mānīgs iespaids, vai mirkļa pierimums! 😀
  Tagad vējš atkal dod tā, ka pagalmā koki līdz zemei bezmaz liecas! Un arī lietus atkal stiprāks. Brāzmainums valda!

 56. raitis_sametis Says:

  Vējš līdz 17-20m/s no Z, tagad arī no ZZR puses pa laikam arī posmā līdz plkst. 16:30 (Zantē, Kurzemes austrumos), arī vakarpusē turpinās slapja sniega brāzmas…

 57. Maija Says:

  Jaunpiebalgā pūš pamatīgi visu dienu.No pusdienām sniegs ,lielām pārslām,kopā ar lietu.Vecais sniegs nebija nokusis,tagad veidojas jauna kārta.Labi,ka ar stipro vēju,kokos nekrājas sniegs,citādi lieta būtu nopietna.Žēl,ka nav ar ko nobildēt…Agri,agri ziema sākas.Sniegs,lietus un dubļi,nu nemaz nav jauki!

 58. orkaans Says:

  Teikā no gaisa brīžiem krīt slapja sniega pārslas,lapas un lietus.
  Redzēju 3 nolauztus kokus,Biķernieku mežā lauzti resni zari. Vairāk postījumu nav…

 59. maikls Says:

  Ziemeļkurzemes piekrastē vētras kulminācija sākas tikai tagad, bet, sākot no DA, vējam tagad vajadzētu sākt pierimt.

 60. lightning Says:

  Līvānos vējš brīžiem ir mazāks, varbūt arī sāks pierimt?… Tomēr brāzmas joprojām stipras. Lietus pavisam nesen ar vēju gāza logā bezmaz horizontāli…

 61. maikls Says:

  Latvenergo raksta, ka Tukumā šodien reģistrēti 27m/s; nezinu gan, no kurienes viņi tādus datus ņēmuši.

 62. maikls Says:

  Izrādās, ka arī netālu no manas mājas Jēkabpils centrā vējš nolauzis lielu bērzu. Kad biju ārā, sejā sitās asi ledus graudi – asas izjūtas burtiskā nozīmē. 😀

 63. gubumakonis Says:

  Riga no pl pustrijiem pamazam sakas nokrišni,smidzinošs lietus,lietus ar slapjo sniegu briziem,bet ne parak stipri. Vejš joprojam stiprs un brazmains,bet visstiprakais laikam bija tomer no paša rita,kopuma jauka diena man,fočenes no Jurmalas bus velak…. Ja,Riga lidz ziemai vel ir talu 😉

 64. Romāns Kolduns Says:

  Ogrē pūš stiprs vējš visu dienu. Elektrība neraustās. Koki nav lauzti, kaut gan braucot no Rīgas, divi koki bija lauzti (stumbri salūza pusē). Un vējš pastiprs un auksts. +1°C.

 65. dAvi Says:

  Šodien esmu Rīgā un man kā liepājniekam arī šodien nekā diža. Tikai auksts, vējš un lietus. Nekāda kārtīga action

 66. Gubumakonis Says:

  http://weatherfoto.wordpress.com/vetra-wimars/
  Mana galerija šodienas interesantiem laikapstakļiem Zolitudē un Jurmalā,velak ta vel tiks papildinata.
  Varbut liepainiekiem tas ari ir pierasta lieta,bet šeit Riga tads putiens bieži negadas,tapec ari interesanti 🙂
  Aiz loga sitas kaut kas lidzigs krusai tagad,lietus ar ledus gabaliniem 🙂

 67. Normunds Negaiss Says:

  Ļoti laba galerija.

 68. viesulis Says:

  Saulkrasto vakarā uz kādu pusotru stundu bija atrubījusies elektrība, nu atkal pieslēgta. Visu vakaru pa laikam smidzina sīks lietus un uzpūš pa kādai stiprākai brāzmai, varbūt max 15 – 17 m/s bet nu nekā nopietna. Par vētru to nesauktu.

 69. maikls Says:

  Te arī bildes ar vētraino līci Rīgas pusē: http://www.fotoblog.lv/rep/16932/?cid=18902

 70. maikls Says:

  Polijā sniegavētras postījumu likvidācijā iesaistīta armija. Daudzviet Eiropas centrālajā un austrumu daļā uzstādīti aukstuma, nokrišņu daudzuma, agrākā sniega, kā arī rudens sniega segas biezuma rekordi – ja ne absolūtie rekordi, tad pēdējo desmitgažu rekordi.

 71. lightning Says:

  Līvānos vakarpusē pirms 19.00 lietus bija uz neilgu laiku sabrāļojies ar slapju sniegu, pat neliela balta kārtiņa (lielāka nekā rītā) vietām bija izveidojusies, tad arī grādi bija nokritušies tuvu 0.
  Taču jau pēc 20.00 slapjo sniegu gaisā vairs nemanīja, vējš pamazām sāka rimt (lai arī atsevišķas brāzmas vēl tīri jestras bija), tomēr kopumā vēl stiprs bija. Toties pieņēmās spēkā lietus, brīžiem likās (cik nu varēja redzēt pa logu), ka tas sitās logā kopā ar sīciņiem ledus graudiem.
  Lietus turpina līt arī tagad, brīžiem nopietni gāž, viss slapjais sniegs vismaz mājas tuvējā apkārtnē nokusis (cik nu redzēt var), arī mazliet siltāks – pēdējās divas stundas termometri svārstās ap +2…+3,2 grādiem. Vējš nu jau jūtami vājāks, šalkoņa pazūd, vien paretam kāda brāzma uzpūš, bet ne tuvu tik stipra, kā vēl pirms stundām 4 – 6.
  Izskatās, ka manā pusē vētra nemaz tik stipra bijusi nav, citur Latgalē un Vidzemē (gk. plašā lokā uz Z pusi no Līvāniem, kaut gan arī Daugavpilī rītā esot bijusi īslaicīga, bet ievērojama sniega sega izveidojusies – TV rādīja, ka pat sniega savākšanas tehnika strādājusi!) postījumi lielāki, laikam vietās, kuras “aplaimoja” riktīgi puteņi.
  Šovakar beidzu vērot laiku Līvānos (tāpat jau droši vien nekā ievērības cienīga nebūs 😉 ), rīt darba brauciens uz Rīgu, un ceru, ka vismaz tad tur būs labāks laiks nekā šodien, kad degunu no mājas ārā negribas bāzt! 😀

 72. Digital1 Says:

  Sveiki.

  Vakar gulēt gāju ap 2 naktī un tad vējš sāka pieņemties spēkā, bet 4 no rīta mani pamodināja pamatīgs troksnis – kaut kas tika nopusts no manas piecstāvenes jumta. Piegāju pie loga uzpīpēt un ap 4:20 vējš bi’ja mežonīgs. Dzīvoju 5. stāvā un vēja brāzmas varēja būt visi 25 m/s. Līdzīga stipruma vēju novēroju jūlijā pirms tā trakā negaisa, tikai tagad tās brāzmas bija līdz pat rītam.

  Pārsteidza ziņas no rīta pa radio, ka Rīgā līdz tam brīdim bija tikai 17 m/s. Tas tikai pierāda to, ka Imantā, kas relatīvi ir tuvāk jūrai un uz ZA ir Spilves pļavas kur vējam ieskrieties. Nec cik m/s bija uz mola … žēl, ka tur nav meteo stacijas.

  No rīta izrādījās, ka no jumta nojaucās veca PSRS laika TV antena. Vēl pie blakus mājas bija nolauzts neliels koks un uz Bebru ielas tramvaja pieturas jumtiņš stāv 30 grādu leņķī – tieši pa vējam 🙂

 73. raitis_sametis Says:

  Labrīt- vakar vakarā atkal elektrības trūkuma dēļ no plkst. 18:30 biju offlainā, tikai šorīt tieku pie interneta. ** Vējš bija ar maksimālām brāzmām līdz 20m/s bija arīdzan līdz šai naktīj. Norimās tikai ap 3:30 naktī, visu vakaru visai stipri lija, varbūt arī slapjš sniegs (Zantē,Kurzemes austrumos)…

 74. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitude šorit apmacies,vairs nelist un ir gandriz bezvejš.T+3
  Nakti vel bija stiprs vejš un palaikam lietus ar krusu,kas skali sitās logā,nakts otra pusē vejš saka pamazam pierimt.

 75. Maija Says:

  Nu jau arī pie mums saulīte parādās,sniegs arī pamazām pazūd.Tāpat 0 gr.Maikla laika prognoze-absolūti precīza!Nevien kopsummā,bet pat pa reģioniem.Cepuri nost!Maikls vienmēr ļoti precīzi nosaka ,kāds būs laiks.Paldies!

 76. raitis_sametis Says:

  Vēl vienu reizi tikko biju offlainā elektrības trūkuma dēļ (laikam jau likvidēja vētras sekas…) posmā no 13:30 līdz 15:50. ** Arīdzan Kurzemes rietumos skaidrojas, gaidu aukstu nākamo nakti…

 77. raitis_sametis Says:

  Nākamā nakts gaidāma auksta- ja skaidrosies (kas ļoti ticami…).

 78. raitis_sametis Says:

  http://foto.inbox.lv/maksaaju/vetra141009

  Dažas bildes ar vētras skatiem un “darbiem”…

 79. Jurka Says:

  Te video no iepriekšējās vētras, par jauno vētru video vēl tikai top! http://vimeo.com/6954509

 80. raitis_sametis Says:

  Labrīt- Zantē (Kurzemes austrumi) šorīt pie durvīm -1, zālē masīva sarma- varu pieņemt: bija -3 zemākās vietās.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: