Par gaidāmo laiku turpmāk

Šobrīd vairāki modeļi prognozē, ka nākamās nedēļas pirmajā pusē mūsu reģionā ieplūdīs arktiskās gaisa masas. Protams, modeļi nesniedz vienprātīgu atbildi uz to, cik tieši auksts būs un cik ilgi aukstuma vilnis turpināsies, taču izskatās, ka ir lielas izredzes sagaidīt sniegu vismaz vietām Latvijā.

Šodien (ceturtdien) neliels ciklons no Polijas dodas uz ziemeļaustrumiem. Tas sev līdzi nes stipru lietu, kas lielākoties izlīst netālu uz dienvidiem no Latvijas. Bet jau naktī uz piektdienu Latviju sasniegs cits ciklons, kas tuvojas no rietumiem. Tādēļ piektdien nakts otrajā pusē un dienas pirmajā pusē brīžiem gaidāms lietus, vietām stiprākas lietusgāzes un krusa. Vējš kļūs mazliet brāzmaināks, stiprākās brāzmas modeļi prognozē piektdienas rītā Dienvidkurzemes piekrastē – līdz 20m/s.

Sestdien laiku noteiks augsta spiediena apgabals, tāpēc valsts lielākajā daļā nokrišņi nav gaidāmi. Jūras/līča efekts var atnest nokrišņus dažviet Kurzemē un Ziemeļvidzemē. Nakts uz sestdienu gaidāma auksta – debesīm skaidrojoties, gaisa temperatūra daudzviet noslīdēs mazliet zem nulles. Savukārt maksimālā gaisa temperatūra gan piektdien, gan sestdien gaidāma no +7 līdz +11 grādiem.

Svētdien no dienvidiem tuvosies kārtējais ciklons, kas varētu saplūst ar ciklonu, kas nāks no rietumiem. Svētdien un pirmdien ciklonu ietekmē gaidāms mākoņains laiks, daudzviet neliels lietus, un gaisa temperatūra, visticamāk, turēsies zem +10 grādu atzīmes.

Pāris modeļi prognozē, ka pirmdien Latvijas tuvumā izveidosies viens kompakts, spēcīgs ciklons, kas varētu atnest stipru ZR vēju. Visticamāk, šis ciklons pārvietosies uz Krieviju, vienlaicīgi virs Rietumeiropas pastiprināsies anticiklons, un tad gar ciklona rietumu un anticiklona austrumu malu Latvijā ieplūdīs arktiskās gaisa masas.

Ja piepildīsies šis scenārijs, tad bez lietus un krusas vietām būs arī slapjš sniegs un sniegs. Ja ieplūdīs aukstums, tad tas nāks ar sausāku gaisu, tāpēc kopumā nokrišņu varētu būt visai maz, vien jūras/līča efekts dažviet varētu atnest stiprus nokrišņus. Bet pagaidām par to ir pāragri spriest.

47 Atbildes to “Par gaidāmo laiku turpmāk”

 1. Aivars Says:

  Pēc radara skatoties http://212.70.174.195/OPSIS/radar/RIX/RIX_250.sri/RIX_250.sri.png Rēzeknē jau būtu jālīst,bet īstenībā lietus nav +9 un neliels DR vējš.Laika kārtējie radara gļuki….

 2. Maija Says:

  Ļoti interesanta lapa,paldies Raiti!Nu būs ,ko palasīties!

 3. maikls Says:

  Jēkabpilī gan ilgstoši un mēreni stipri līst kā radars rāda, tagad sāk mitēties.

 4. raitis_sametis Says:  Masīva zibeņošana Polijā un arīdzan pašos Lietuvas dienvidos, diemžēl- ne tuvāk…

 5. maikls Says:

  GFS starp citu prognozē, ka šonakt Kurzemē, rīta pusē arī centrālajos rajonos iespējams kāds lokāls negaiss.

  GFS šobrīd arī prognozē, ka Latgalē otrdien, 13. oktobrī, būs 15cm bieza sniega sega, nu bet šīs sniega prognozes ir ļoti nestabilas. Man jau ļoti patiktu, ja tik drīz uzsnigtu sniegs – manuprāt, sniegs uz krāsainām koku lapām ir viens no skaistākajiem skatiem… tikai, protams, tas var sagādāt neērtības, jo svara dēļ koki var lūzt. Atceros, ka oktobrī uzsniguša sniega dēļ vienreiz Salaspils uz divām dienām bija bez elektrības, bez ūdens, bez siltuma. Cilvēki uz gāzes plītīm kausēja sniegu, lai tiktu pie ūdens. 😀

  • raitis_sametis Says:

   Bāaa…šķiet, 1996. gada oktobrī (neatceros, slinkums meklēt pierakstos) pašā Rīgā pēc fatāla slapja rudens – kad lietus nepārtraukti lija no septembra iesākuma… 25. oktobrī uz dzeltenām koka lapā uznāca 10cm sniegs. Vērmaņa dārzā un daudzviet citur bija aplauzti 10cm resni zari…

 6. lightning Says:

  Šodiena gan pelēka un lietaina, dienas laikā brīžiem tumšs kā vēlā vakarā, riktīgi (ilgstoši) arī nolija lietus, plus vēl auksts (+7…+9), vienīgi vēja praktiski nebija. Bet citādi laikapstākļu ziņā izcili draņķīga diena.
  Par sniegu – ej nu sazini, visādi jau var būt, kaut gan īpaši neticas. Par agru vēl ko spriest, rudenī šādos ciklonlaikos prognozes bieži (īpaši tālākas) ir “izcili precīzas”… 😀

 7. raitis_sametis Says:  Nu bet jej bog- zibeņošana Latvijas rietumos (no Liepājas varētu pat redzēt…)….

 8. Digital1 Says:

  … bet lietus pāri Kurzemei nāk reāli spēcīgs un ar zibeņiem.

  Man liekas, ka oktobra vidū tāds lietu ar negaisu ir reta parādība – cerams, ka Rīdziniekus arī aplaimos … gaidam 🙂

 9. gubumakonis Says:

  Izskatas,ka šoreiz stiprais lietus nu nepaies garam Rigai (pec radara skatot). Zibeņus klatienē gan neredz. Iepriekšeja dienā lietus mums te nebija nemaz.

 10. Digital1 Says:

  Jā, pa nakti migla baigi biezā bija, bet ātri pazuda. Tagad lietus ne pa jokam līst un arī nelielas vēja brāzmas ir. Pēc EUCLID spriežot zibens palika Kurzemes jūras pierastē.

 11. Pierīga (Liepājā) Says:

  Pa nakti ap pl. 2 bija spēcģas vēja brāzmas ar negaisu.. Diezgan daudz zibeņu visapkārt, tūdaļ pēc tam pērkona grāvieni.
  Silts, ap +9, pa laikam neliela krusa/lietus, vējš.

 12. maikls Says:

  Jēkabpilī agri no rīta nogāza (tā pati lietus josla, kas gāja pāri arī Rīgai), pirms brīža bija varavīksne, tagad līst, brīžiem stipri, kopā ar sīku krusu.

 13. gubumakonis Says:

  Lai nu ka,bet es gan nevienu zibeni Riga,Zolitude neesmu manijis. Lietus gan mereni stipri nolija,ari vejš brazmains ar lietu bija,pec Lidostas datiem 5mm nolija 🙂 Kur tad tieši Pieriga dzivo?(pec nika biju nopratis,ka Rigas tuvumā)
  Liepainieki jau kuro reizi šoruden atkal vareja izbaudit negaisu šonakt.
  Patreiz Riga skaidrojas/spid saule ,lietus nelist.

 14. raitis_sametis Says:

  Labrīt- ES AIZVADĪTAJĀ NAKTĪ PLKST 2:15 redzēju zibeni ar pērkonu, pēc tam ilgodamies gaidīju vēl pusstundu (taču saprotamu iemeslu dēļ aizmigu)… pēc tam lietus brāzmas visu naktī un turpinās arī tagad (zantē, kurzemes austrumos). Pirmais zibenis kopš 9. septembra pēc iepriekšējo negaisu parādību novērojumiem… Kopumā šis gads izskatās 4 sliktākais pērkonu frontē manu 13 gadu periodā, kad veicu sīku uzskaiti par katru ieraudzīto negaisu…

 15. raitis_sametis Says:

  Ilgstošās laika pazīmes rāda- ka īpaša atvasara līdz ziemas sākumam nebūs- tas gan neizslēdz dažas jaukas dienas, atvasaras bija septembrī / man aizdomas- ka varētu atkārtoties 1996. gada scenārijs, kad pēc nepārtrauktiem lietiem 40 dienu garumā, ap 25. oktobri uz vēl nenokritušajām koku lapām var uznākt sniegss, un atkal Vērmaņa dārzā varētu lūzt lieli koku zari… Saprotams, jebkura prognoze tomēr ir ar zināmu ticamības procentu… Tiesa, ziemas sākums pēc pazīmēm gaidām laicīgs, be ne bargs / iz aizdomas kā sī ziema vairāk var “uztrakoties” (ar sniegiem un puteņiem, kā arī aizkavēšanos pavasarī) tās otrajā pusē…

 16. raitis_sametis Says:

  Un meteo.lv caur medijiem vēsta- slapjš sniegs būs nākamnedēļ teju katru dienu…

 17. maikls Says:

  Uz Ventspils mola īsi pēc plkst. 12 fiksētas brāzmas līdz 25 m/s…salīdzinājumam: Ventspils lidostā uz to brīdi brāzmas līdz 14 m/s. 😀

 18. lightning Says:

  Līvānos šobrīd laiks pamazām sāk skaidroties, uzspīd pa kādam saules staram arī, bet joprojām visai stiprs vējš, koki brīžiem jūtami lokās. Grādi šobrīd svārstās +9…+10 robežās.

 19. raitis_sametis Says:

  Kurzemes austrumos vējš pagriezies no ZR puses- lietus cb mākoņi saplakuši līdz cu (kas gan vēl 8 balles pie debesīm aizņem) +6 grādi, vēja brāzmas nedaudz pieaug, max 6-7m/s.

 20. Maija Says:

  Jaunpiebalgā patlaban 7 gr.Vakardiena pagāja bez lietus,toties pa nakti un šodien piegāza līdz acīm.Viss pludo!Acīm redzot,tikai rītdiena paies bez lietus.Jā šogad paliks nesakoptas puķu dobes,par dārzu aršanu nemaz nav ko domāt!Dubļi un ūdens…

 21. lightning Says:

  Līvānos vairāk skaidrojas, saulītes aizvien vairāk! 🙂 Vējš jūtams, bet šķiet, ka pamazām sāk rimties. Tremometrs vienubrīd bija pakāpies līdz +12, tagad apstājies pie +10,5C.

 22. raitis_sametis Says:

  Par vēju šodien runājot, neliela vētra tradicionāli ir rietumu piekrastē… pārējā teritorijā “liela brēka, maza vilna”… Tiesa, vietam bija visai ievērojami nokrišņi.

  • maikls Says:

   Pēc kādiem datiem Tu to spried? Ventspils mola meteostacija, manuprāt, atspoguļo laiku jūrā, nevis uz sauszemes, tāpēc es to īpaši neņemu vērā. Ja skatās lidostu datus – Rīgas lidostā reģistrēts stiprāks vējš nekā Liepājas lidostā un aptuveni tikpat stiprs, cik Ventspils lidostā, visās lidostās vējš nebija ne tuvu vētras spēkam. Stiprāks vējš nekā minētajās lidostās reģistrēts Saldū (17m/s).

 23. gubumakonis Says:

  Šodiena priekš manis beidzot bija jauka diena laikapstaklu jomā-Riga diena palaikam lietus brazmas,paris reizes uzlija visai stipri ,bet islaicigi. Pecpusdien bija ari diezgan stipras veja brazmas,saule,lietus un vejs,jauki 🙂 Verojams liča efekts.

 24. raitis_sametis Says:

  Līča efekts patiesi vērojams visai izteiktā formā, no radara redzams. ** Pats no Zante uz ZA šos izteiktos gubu mākoņus redzu attāli, ļoti zemā leņķī pie horizonts…

 25. snake Says:

  oho..Liepāja lidostā temperatūra noslīdējusi līdz 0 grādiem. Mans digitālais gan rāda +6,3

 26. raitis_sametis Says:

  Labrīt- Zantē (Kurzemes austrumos) šorīt masīva salna uz laukiem, pie durvīm plkst. 7:00 = 0 grādi.

 27. gubumakonis Says:

  Riga,Zolitudē list neliels rudenigs lietutiņš no neizteiktiem ta ka liča efekta makoniem 😉
  Pec laika verotaju un ilglaicigam prognozem šogad mums ir ceriba beidzot sagaidit normalu ziemu 🙂 Pec Gismeteo ziņam(diemzel viniem nav prognozes tieši latvijai) jau novembri laikapstakli bus drizak ziemigi,neka rudenigi.

  • raitis_sametis Says:

   Dabas pazīmes patiešām rāda: ziema sāksies laicīgi (novembra beigas-decembra sākums…) un arī dienas ar “-” temperatūru varētu būt vairāk kā ar “+” temperatūru. Lai arī: nekādus ekstrēmus ziemā neparedzu (kas gan neizslēdz iespēju atsevišķas vētru vai puteņu dienas…)…

 28. maikls Says:

  Jēkabpilī no rīta ilgi bija migla, lai gan tai cauri arī sauli varēja redzēt, pie loga rādīja pusgrādu zem nulles, bet bezvēja dēļ laiks neliekas auksts… tagad sācies rudens košākais laiks. 🙂

 29. Maija Says:

  Šorīt pie mājas visi termometri rādīja -3 gr.,tuvāk Gaujai bijuši pat -4.

 30. raitis_sametis Says:

  Meteo.lv caur leta.lv izplata ziņu: nākamās nedēļas beigās varētu būt pat – 8 grādi…

 31. maikls Says:

  Pēc GFS un HIRLAM šībrīža prognozēm naktī uz pirmdienu Vidzemē gaidāms slapjš sniegs…temperatūra ap +1 grādu, nu bet tas sniegs tomēr varētu sakrāties un tad arī koki varētu neizturēt sniega svaru. GFS šobrīd prognozē, ka 10mm nokrišņu izkritīs kā slapjš sniegs (maksimālā sniega sega tādā gadījumā ap 10 centimetriem)… lielākā varbūtība Vidzemes un Alūksnes augstienē, kā arī visā Ziemeļvidzemē.

 32. raitis_sametis Says:

  Radars rāda atkal “līča efektu”…

 33. maikls Says:

  Modeļi tagad zīmē visādus jokus nākamajai nedēļai – spēcīgs ciklons uz DA no Latvijas varētu visu sagriezt kājām gaisā. Piemēram, GFS Maskavai trešdien prognozēja līdz +2, tagad līdz +16 grādiem; Polijas dienvidrietumiem nākamnedēļ līdz 35 cm dziļu sniegu, sniegu arī vēl stipri tālāk uz dienvidiem, bet Krievijā un Eiropas ziemeļos siltāku.

 34. Pierīga (Liepājā) Says:

  Oho, ta nu gan varētu būt teorētiski brīnumi, heh 🙂
  Liepājā tāds mierīgs, skaidrs, pavēss, bet priekš manis patīkams laiks.

 35. Saulcerīte Says:

  Šorīt pie Rīgas lidostas tāda mīksta salna.DIENU PAVADĪJU J ELGAVAS RAJ.-TUR ĻOTI SKAISTA RUDENS DIENA -SAULAINA UN BEZ VĒJA ,ŠO TO DAROT PA DĀRZU PAT KARSTI. Bet tagad vakarā atkal jau Rīgā pilnīgs bezvējš,neliela migla un 0 grādu.


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: